Új privát üzeneted érkezett!

Hello!

Niki!
Megkaptam az üzidet,elmentettem a számodat.
Mi is megyünk már mindenképpen,megígértem a gyerekeknek és nem akarom őket becsapni

Holnap a Pamacs farsangra is megyünk,de oda csak Kyrával,Marcellnek nincs jelmeze,bár kellene neki valamit szerezni,mert hívtak bennünket a Kyra óvijába Babaklubbos farsangi bulira. Oda mindenképpen elviszem,mert ismerkedés lesz a leendő óvónénikkel.
Nem tudom mondtam-e már Nektek,hogy Marcell decembertől óvis lesz,és már kezdünk járni az óviba Baba Mama klubba,ahol minden óvónéni bemutatkozik majd. Mondjuk mi úgye ismerjük őket Kyra által,sőt már csoportot is választottunk a jelenlegi óvónénink ajánlására.

Kriszi! Ha esetleg olvasol, ajánlanám Neked ezeket a programokat,tudom,hogy tavaly már nézelődtél óvi ügyben,de mostmár Nálatok is aktuális ez a dolog. Nem lenne rossz ha Marcijaink egy csoportba járnának :wink:

Bea
beátab
 
 


Hello!

Niki!
Megkaptam az üzidet,elmentettem a számodat.
Mi is megyünk már mindenképpen,megígértem a gyerekeknek és nem akarom őket becsapni

Holnap a Pamacs farsangra is megyünk,de oda csak Kyrával,Marcellnek nincs jelmeze,bár kellene neki valamit szerezni,mert hívtak bennünket a Kyra óvijába Babaklubbos farsangi bulira. Oda mindenképpen elviszem,mert ismerkedés lesz a leendő óvónénikkel.
Nem tudom mondtam-e már Nektek,hogy Marcell decembertől óvis lesz,és már kezdünk járni az óviba Baba Mama klubba,ahol minden óvónéni bemutatkozik majd. Mondjuk mi úgye ismerjük őket Kyra által,sőt már csoportot is választottunk a jelenlegi óvónénink ajánlására.

Kriszi! Ha esetleg olvasol, ajánlanám Neked ezeket a programokat,tudom,hogy tavaly már nézelődtél óvi ügyben,de mostmár Nálatok is aktuális ez a dolog. Nem lenne rossz ha Marcijaink egy csoportba járnának :wink:

Bea
beátab
 
 


Huuuuuuu de ügyes voltam.......bocsi
beátab
 
 

 
 

Üdv!

Ja tényleg Bogi! Ti is láttátok már, akkor elég hosszú lett a lista végül, na nem mintha dugdosnám a Zalánt .

Viszotn összeesküdtek ellenem az égiek. Asszem a tegnapi valentin napi meglepi sütivel elronthattam a gyomromat, remélem délutánig rendbe jön. Úgyhogy most megyek is vízszintesbe amíg a törpe alszik.

Üdv, Niki

kancellárka
 
 


Niki!

Jobbulást!!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!
Na, volt valaki talin? Rendbejöttél, Niki?

jelentem Dávid ma egész nap láztalan volt és tegnap éjjel sem volt láza már. Így remélem, hoyg mehetünk holnap farsangolni. A terv, hogy a két kicsit én viszem pamacsékhoz, apja mega nagylánytaz Integrál páyára a lovakhoz. Reméljük Sára nem akarja mindenáron kivenni a részét a jóbol és megbetegedni...

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Igen, volt valaki a talin :)
Jó volt, nekem legalábbis, meg a végére még a Zalán is belejött.
Gyomorrontás meg ahogy jött úgy el is múlt már tegnap délutánra. Na megyek,mert gyermek szétszed itt mindent.
Mára jó farsangolást annak aki megy. Jó mulatást, üdv, Niki

kancellárka
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk a talin,nagyon jól éreztük magunkat.
Majd rakok fel képeket,ha lesz egy kis időm.

Piros!
Akkor találkozunk délután?
Örülök,hogy Dávid jobban van.

Na megyek mert Marcell épp krémezi magát :roll:
beátab
 
 


Íme a Kölyökparkos képek

Zalán
Kép
Kép Kép

Niki és Zalán
Kép Kép

Kriszi
Kép Kép


Kyra
Kép

Marcell
Kép Kép

Apa segít a felmászásban
Kép

Lecsúszás már egyedül is megy a drágáimnak
Kép Kép
beátab
 
 


Hahó!

Sziasztok! Voltunk ám farsangolni szombaton. Nicsiékkel futottunk össze. rakok néhány képet én is:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, igaz már rég jelentkeztem, de olvasgatni szoktalak benneteket.

Gondoltam rá, hogy elmegyünk a talira, még Bea is hívott, összefutottunk (jó párszor :P már olyan kellemetlen volt, pedig nem direkt mentünk mindíg arra amerre Ti! :P ) a Tescoban, de aztán nem volt autóm, így nem tudtunk menni.

Beni januárban egy hétig beteg volt, tüszős mandulagyulladása volt és elég rendesen ledöntötte a lábáról. Szegénykém 5 napig szinte csak feküdt. A műtétje óta még ennyire nem volt beteg, de hál Istennek ezt is átvészeltük.

Az oviban is volt farsang, Beni "autófestőnek" öltözött (úgy mint Apa :) :D ), így aztán nem volt nehéz dolgunk, egy kertésznadrággal és egy ecsettel megoldottuk...

Piros!
Hát nem semmi dolgok történnek veletek, teljesen megdöbbentem amikor olvastam a sztoritokat. Beni még nem találta ki hogy világgá megy, de ezek után már nem is tudom mit fogok Neki mondani, ha majd eljön az a korszaka!

Szépek a gyerkőcök, olyan jó látni, hogy ilyen vidámak és jól érzik magukat!
Ági kislánya olyan, mint egy kis játékbaba, nagyon édes!
Zalán is nagyon kis helyes!
Ne haragudjatok, hogy minenkit nem sorolok fel, de mind nagyon szépek!

Zsu!
A Tiédek is olyan helyesek együtt...
Megszoktátok már az új helyzetet? Krisz örül a kistestvérének?

Puszi mindenkinek, igyekszem majd gyakrabban jönni!

Kép
anyacuka
 
 


Lányok!

olvaslak bennetekt de enrgiám sosincs hogy bepotoljam a lemaradásom.
Bogi: köszi a privit..
Miski Timinél maradtunk egyenlőre..
vki tudja ha megfogadom mennyi pénzt kér? illetve mennyit szokás adni?
mert ilyenekkel ijesztgetnek hogy 35 ezer?? lehetséges ez?
én ugy tudtam 10-15 ezer Ft.

előre is köszönöm a segítségetek. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Szuper jók a képek, édesek a gyerekek! :lol:
Örülök, hogy jó volt a tali!

Ma voltam dokinál, holnap megyek UH-ra.Majd utána beszámolok.
Biztos minden rendben lesz.Rendben kell lennie.
Vendég
 


és Luca most nézem :D
pocaklalókhoz óiás gratula..! és biztos minden rendben lesz :D
Vendég
 


Sziasztok!

Lituka, köszi!

Voltam ultrahangon.Minden rendben van.Mindegyiknek dobog a szívecskéje.
A méretük is jó, egyik 19 mm, másik 20 mm.

Kikönyörögtem egy képet is.

Egyformák, de a képen egyszerre csak egyik látszott.
Kétpetéjűek.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Lituka!
Timi jó választás. Ő nem mond összeget. Mi 15 ezret adtunk neki.
Nincs újabb képed a babáról? Már nem emlékszem :oops: fiú vagy lány lesz? Név van már?

Brigi!
Persze,hogy minden rendben lesz!!!!!!++++++++

Piros!
Jók a farsangi képek.
Sajnálom nagyon,hogy így alakult,de Kyrát már kissé helyre kellett raknom,mert igen elszállt a kisasszony viselkedés vonalon.....
Azon telt be a pohár,hogy fodrászt játszott,több helyen levágta a saját haját és Marcellét is :roll: :roll:

Klári!
Jó,hogy írtál. Gyere gyakrabban.
Remélem hamarosan összejön a lakás dolog Nektek.
beátab
 
 


Köszi szépen a segitséget! :D

Bea: ja hát elhanyagoltalak benneteket mostanság..

Kép

ezt a képet tudom mutizni..itt 24 hetesen voltunk 4Dn...
De hátulrol is olyan gyönyörű kisbaba :D
Máté lesz a kis trónörökös.
minden rendben ment eddig a terheségemmel..remélem ez igy marad ezután is.

próbálok gyakrabban irni..csak majd visszaolvasok hogy képben legyek.

remélem mindenkivel minden rendben egyébként..
nagyon édik a picikről a farsangi képek :D
tényleg aztán volt uj tali vagy még nem? jelentkeznék rá énis :D
Vendég
 


Sziasztok!

Brigi!
Ez fantasztikus. Nagyon szorítok és drukkolok Neked!
Tök jól ki lehet venni az embriót, azt a kis babszem alakot, nagyon tuti.

Lányok!
Képzeljétek Katica már teljesen szobatiszta. Éjjel-nappal. Ez számomra is csak azért szenzáció, mert ugye Lilinek amióta ovis, újra kell éjjelre pelenka, és reggel totál tele is van neki, Katicának viszont már egy ideje teljesen száraz volt a pelusa, így ez volt az első pelenka mentes éjszakánk. Persze azért a védőfelszerelés a matracon megvan :)

Tud valaki vegyszermentes hangya elleni módszert amivel távol lehet őket tartani? Nálunk már eszméletlen hangyainvázió van, a lányok a szobájukban az asztal tetején ücsörögnek, pedig ott a szobában evészet sincs, nem tudom mire mennek.

Ja, és most Lili is itthon van, ma viszem dokihoz, mert tegnap este fájt a füle. Én már totál kivagyok ettől a fülfájástól, és hogy nem akar meggyógyulni.
Katica meg este elalvásig köhög, tegnap a szobájukba teregettem este, úgy néz ki segített valamelyest.

Lituka!
Ez a kép is tök jó :)

BEa!
Sikerült Csabinak megszerezni a telepítőt?

Klári!
Munkafronton mi a helyzet?
Tényleg jó lenne, ha lenne otthon varrógéped, mert tudnék adni egy csomó munkát. :)

Na puszika: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Lituka!
Nagyon jó ez a kép, édes ahogy fogja a pofiját. Szégyellősen elfordul? Vagy készült róla előlről is fotó? Hallottam már több kismamától,hogy a babájuk mindig elfordul amint ultrahanggal nézik. Nekem szerencsém volt,mindig sikerült a pofijukról felvételt készíteni.
Szép nevet választottatok.

Brigi!
Szuper a fotó,örülök,hogy minden rendben a babákkal. Szóval kétpetéjűek,akkor nem lesznek egyformák. Milyen "összeállítást" szeretnétek?

Bogi!
Sajnos nem sikerült letölteni sehonnan a telepítőt. Úgyhogy sehol sem tartok :(
Sajnálom,hogy Lili megint beteg. Tényleg nagyon aggasztó lehet ez a fülprobléma. Az egyik szomszéd kislány is sokat szenvedett a fülével,aztán kapott valamilyen tubust azóta semmi gondja.
Mára az én törpéim is lebetegedtek. Marcellnek 39,5 lett estére a láza, Kyrának meg giliszták vannak a székletében :roll: Azt sem tudom hogy lehet ilyet összeszedni,és egyáltalán mit kell ilyenkor csinálni. Holnap reggel jön a doki nénink,remélem nincs nagyobb baj.
Dani is beteg már 2 hete,nem múlik a köhögése, napok óta már az én torkom is fáj :roll:
Holnap itthon leszünk mind a négyen. Kíváncsi vagyok Csabi mikor kapja el,eddig ő még megúszta.
Nagyon ügyes Katica!!!!!!
Hogy hogy Lili újra bepisil? Megviselte az óvi?
Mi is próbálkozunk Marcellel,egyszer bilibe pisil,egyszer a bugyiba :D
A bölcsiben általában nem pisil be,itthon bezzeg......
A kakival viszont nekünk is gondunk van./Ha jól emlékszem többen is küzdöttek itt hasonló gondokkal/ Csak pelusba hajlandó. Nem is akarom erőltetni,mert azt hallottam lelki problémát okozhat.
Majd lassan kialakul,remélem.
Jobbulást Lilinek!

Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Lilinek megvolt az első csillagászati észlelése, íme:

Kép

Kép

Holdfogyatkozás volt éjjel, és Lili mindenképp meg akarta nézni, így felkeltettük 4 órakor, amikor a totalitás kezdődött. Kapott egy kis igazi távcsövet, és azonnal megtalálta vele a fogyatkozó Holdat.

Puszi:Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok az offért, majd meghirdetem hivatalos helyen is, de Nektek akartam először megmutatni az új termékeinket.
Jogdíjas, eredeti Walt Disney termékek!
http://www.bugyortudor.hu/ujmappa/disney/index.htm
A rendelésről a honlapon olvashattok: www.bugyortudor.hu

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet Verdás pizsamát venni és kb. mennyiért?

Kép
anyacuka
 
 


Szia Klári!

Mivel én az utóbbi fél évben nem voltam ruhát venni a lányoknak, hanem mindent a teszveszen veszek meg, ezért azt tudom ajánlani Neked.

Az eredeti Disney pizsama 3680 Ft.
A Cactus Clone márkájú, de szintén eredeti Verdák pizsi 2800 Ft.
Ez mindegyik 100% pamut, és I. osztályú minőség.

http://www.teszvesz.hu/item315726350_ve ... 10_uj.html

http://www.teszvesz.hu/item316179163_ve ... 34_ig.html

Szia: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Köszi Bogi!
Az az igazság,hogy én is nézegettem tegnap ezt a tesz-vesz oldalt,(még ennél olcsóbban is találtam)de nekem ez a vásárlási mód olyan idegen. Egyébként hozzá kell, hogy tegyem, én ruhát soha nem rendeltem, mert szeretem látni, számomra az a biztos!
Azért majd még gondolkodom a dolgon, meglátom találok-e máshol, de ha nem akkor lehet hogy marad ez...
-Póstaköltséget mennyit szoktál fizetni?

Kép
anyacuka
 
 


Bea: szégyenlős volt..pofis képünk nincs is :D

tényleg csajok..azt megtudja mondani vki mennyi az esélyem rá hogy fürdős wc-s szobát kapjak a szülészeten?
ezek a fizetős szobák? tudja vki mennyibe kerül? és mennyi az esély hogy épp szabad lesz? azt hiszem ezeket hivják alapítványi szobáknak ugye?
ha vki tud segíteni légyszi irjatok..

ja és ha vkinek 1 évesnél kisebb bébinek való dolgai vannak..ruha vagy egyéb amit eladna akkor szivesen várom a priviket..fiu dolgok na :D

olyan szépek a képek a gyerekekről..lassan énis babázhatok :D
már csak 2 hónap majdnem :D

multkor kérdeztem de nem irtatok hogy volt e már ujabb tali vagy tervezitek e vmikor?
Vendég
 


Szia csajok!

Hú, megint halódik a topik...!

Luca!
Nagyon örülök, hogy minden rendben a kis pocaklakókkal, csak így tovább!!

Bogi!
Nagyon hamar feliratoztad a képeket, köszi szépen!! Már csak azt nem tudom eldönteni, melyiket vegyem meg!! Azért jó lett volna látni élőben pl a lámpás párnát, mert nagyon jól hangzik, de érdekelne mennyire világít.. Mindegy, tudom ne akarjak sokat!! :)

Csajok!
Megnéztétek ezeket a Disney-s cuccokat? Nagyon helyesek, én azon gondolkodom, ilyet veszek húsvétra!!

Képzeljétek, ma délelőtt voltunk az oviba nyílt napon, Krisz ismét nagyon jól érezte magát, el sem akart jönni!! Tavasszal beíratás!!

sok sok szünet...ezt a hsz-t még délután egykor írtam, aztán kicsit elfelejtettem...szép estét mindenkinek, hulla vagyok hozzá, hogy folytassam!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Klári!
Először én is idegenkedtem tőle, pont azért amit mondassz, de még sosem csalódtam, pedig már elég sok mindent vettem. Pl. karácsonyra Katicának szereztem 3200 Ft-ért egy olyan babakocsit, ami boltban újan legalább 15000 Ft (én csak drágábban láttam), és tényleg nagyon szuper. Sok ruhát is vettem már, meg ha van nekünk amit már nem hordunk, akkor felpakolom, és eladom. Szopipárnákat pl. hetente adtam el kettőt, ami addig meg itt volt raktáron, foglalta helyet, mert nem volt időm nekem arra, hogy kilincseljek vele, na meg pofám sem volt hozzá, és így szépen eladtam őket. Sokan vannak fenn pl. már üzletek is, akik tök új cuccokat árulnak, számlával küldik, szóval nem rossz. Van minősítés, és ha valakinél látsz sok negatívat, attól nem vásárolsz, ennyi az egész.
Nem akarlak ám rábeszélni, nem azért írtam, csak hogy kicsit jobban lásd az egészet.
Postaköltség attól függ, hogy mit, mennyit rendelsz. A www.potsa.hu oldalról le lehet tölteni a díjszabást, általában mindenkinek van mérlege, rádobja a csomagot, és pontosan meg lehet mondani a postaköltséget. Nagyon változó, úgyhogy nem írom le őket.
Pirosnak és Beának is van tapasztalata, ők is tudnak mesélni erről.

Zsu!
Gyors vagyok mint a villám.
Most a szatén szívpárnákból jött rendelésem, abból lesz nálam, úgyhogy azt meg lehet fogdozni. De tényleg garancia van rájuk, 1 év, ha valami nem stimmel, akkor cserélni lehet, eredeti Disney, jogdíjas, ami annyit jelent, hogy a Disney mindent kontrollál, és csak a legjobb minőséget engedi át. Tényleg pihe-puhák.
A világítósat azt még én sem látom át, hogy hogy működik, de megkérdezem mindenképp, mert engem is izgat :)
Egyébként úgy néz ki nagy lesz rá a kereslet, mert a társam olyan árakat kalkulált ki, hogy mi lettünk a legolcsóbbak a piacon. Ami azt jelenti, hogy nem keresünk rajta szinte semmit, de legalább megveszik az anyukák, mert tényleg nagyon tuti jó dolgok.
Na jó erről ennyit.... :)

Piros!
Hogy tetszettek? Elolvastad?

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


a világítós olyan hogy annyira világít sötétben amennyire feltöltődik fénnyel..ha egész nap süti a nap..éjszaka jó sokáig világít..hakevésbé akkor kevésbé is világit
ezt csak onnan tudom hogy gyüjtöm az ilyen efféle párnákat..főleg a micimacisokat..:D
Vendég
 


Sziasztok!

Lituka!
Köszi az infót. :)
Ezek szerint Neked van ilyened? Én még élőben a világítósat nem láttam, csak fotón.

Lányok!
Képzeljétek, ma egész délelőtt a balesetin voltunk Katicával, mert valamikor múlt hét vége felé ugrabugrált, rosszul érkezett a lábára, és bal lábára azóta is sántított. Elvittem, mert zavart, hogy nem lép rá a lábára rendesen.
A baleseti sebész bácsi rendkívül szimpi volt (na meg jóképű is és fiatal :) :) ), Katicának is egyből megnyerte a szívét, mert megmutatta neki a lábát, hagyta, hogy megnyomkodja neki, és megmutatta hol fáj, pedig nekünk állandóan mást mutatott. A röntgenben is nagyon ügyes volt, bár ott majdnem 3 órát vártunk a leletre. Aranyom a végére már türelmetlen lett, és állandóan a mekibe akart menni, már több néni meg bácsi próbálta rábeszélni, hogy kopogjon be az ablakon, ahol mondják, hogy ki mehet vissza a rendelőbe :) :)
Szerencsére törés nincs, húzódás és borogatni kell.

Na egyenlőre ennyi!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Kórházban vagyunk Marcellel,csak most gyorsan hazaugrottam fürödni,meg ruhákért.
Tegnap este került be Marcus,mert a sok hányástól és hasmenéstől kiszáradt :( :(
Ma már jobban van, sőt túlságosan is, rossz mint az ördög :lol:
Most Csabi van bent vele.

Bogi!
Az itteni helyzetek is kaotikusak,pedig első benyomásra egész gyerekbarát lett. De csak elsőre :roll: Írhatnál erről is cikket :wink:

Majd bővebben mesélek ha hazajöttünk ami reményeim szerint holnap vagy szombaton lesz. Nem vagyok hajlandó tovább ott maradni,a koszban, mocsokban felnőttként is gyerek matracon a földön........ :evil: :evil: Csinálok fotókat,mert nem fogjátok elhinni....

Éva sógornőjével és kisbabájával vagyunk együtt 2 kicsi luk szobában,ha lehet annak nevezni.

Ja BOgi!
Örülök,hogy nincs eltörve Katica lába.
A szkennert amint tudom viszem vissza.
Na rohanok vissza.

Puszi!

Bea
beátab
 
 


Jobbulást minden kis betegnek! Sajnálom,hoyg kórházig jutottatok, de örülök, hoyg mindenki a javulás útjára lépett.

Nekünk biztató "élményeink" voltaka ygereksebészeten Dávidddal, igaz, nem kellett befeküdnie. A doki mackós, kedves, fiatal (ti. korombeli :-) ), a várakozást pedig játszószoba és ovónéni könnyítette meg. Azt hiszem ennél mélyebben nem szeretném megismerni a helyet :-).

Nálunk egyébként minden rendben (kopp, kopp). Múlt szombaton még mulatni is mehettünk Bogiékkal karöltve. Vacsiztunk és kaszinóztunk kicsit. Bogi még nyert is. Na persze nem vagyonokat (sajnos). Reméljük ebből tudunk hagyományt teremteni és lesz egy-egy felnőtt esténk havonta. Ránk fér.

Sára egyre szemtelenebb. csúnyán beszél velem és nem nagyon tudom hoyg szereljem le, mert eddig semmi ilyesmi nem volt. Az külön fáj, hogy gond nélkül lecserélne a barátnője anyukájára, emrt náluk több póni van. Szerintetek ez normális? El kéne engednem a fülem mellett? Én egyszer elmondtam neki menynire rosszul esik ez nekem, de nem látom, hogy volna foganatja. A fiam meg azzal szórakoztatja abölcsi néniket, hogy ő 18 évesen el fog költözni otthonról. Jól megkaptam, mi?!

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok Lányok!

Bea!
Gyógyulást a Marcellnek, neked meg kitartást. Remélem minél hamarabb otthon lesztek.

Bogi!
Veletek is mindig történik valami. Remélem Lili fülével már minden rendben. Katicának is gyógyulást.

Piros!
Nem vagy könnyű helyzetben. Arra már figyeltél hogy,mikor, milyen szituban mondja a Sára hogy másik anyukát akar?
Hasonló volt nálunk is nemrég. Nori mikor mérges volt, mert nem engedtem meg neki valamit, akkor mondta, hogy nem lehetsz a barátom. Mire én mondtam, hogy én nem a barátja akarok lenni, hanem az anyukája. Erre ő hogy akkor ne legyél az anyukám. No erre én is ledöbbentem. Később megbeszéltük, hogy én mennyire szeretek az anyukája lenni. A következő tiltás utáni válasza már az volt, hogy akkor nem játszik velem és kész.
Minden esetre nekem tanulságos volt ez a szitu. Egyrészt rendszeresen erősitem, mondom neki hogy mennyire örülök, hogy ő az én nagy lányom, és hogy szeretek az anyukája lenni. Másrészt átgondoltam, hogy tényleg ennyi mindent kellene-e tiltanom neki. És bizony rájöttem, hogy sokszor azt sem engedtem neki amit éppenséggel lehetett volna. Autómatikusan rászóltam, hogy ne csinálja, pedig nem volt indokolt.
Egyébként a másik rossz tulajdonságom, amiről kezd leszoktatni a lányom, hogy állandóan magyarázok neki, gyakorlatilag, folyamatosan feladatokat szabok neki. Öltözés, WC, kézmosás, rakodás stb. Ilyenkor ő csak azt mondja anya nem mondjad már. És tudod mit igaza van. Ezeket ő is tudja már és meg is csinálja általában.
Most itthon van mert kötőhártyagyulladást kapott. Szerintem már rendben van de a doki néni azt mondta, hogy 10 napig kell cseppenteni, ezért addig itthon lesz, nehogy megferőzze a többieket, egyébként is a csoportjában bárányhimlő kezd terjengeni, igy jobb is hogy itthon van addig.

Egyébként nagyon szeret oviban én is meg vagyok elégedve. Hoztunk is haza onnan egy jó ötletet. Már Karácsony előtt itt gyűjtögették a gyerekek a jó cselekedeteket, amiért az óvó nénitől a harangjára angyalkákat kapott. Most Húsvét előtt báránykára tulipánokat gyűjtenek. Ennek példájára itthon az ő általa választott szivecskés matricákat gyűjti és ha tizet összegyűjt akkor választhat majd kis ajándékot magának.
Azóta nagyon szófogadó lett. A szivecske adás nálunk kis ceremóniával kötöttük össze. Déli alvás előtt megbeszéljük hogy mi történt velünk, ki hogyan viselkedett és akkor kaphatja meg a szivecskét, amit ő ragaszt fel a papírjára. Ugyanez az esti elalvás előtt a mese után történik. Egy kicsit a nap lezárásaként is jó újra átélni a napi eseményeket.
Persze jól tudom, hogy nekem könnyebb mert nincs más dolgom mint hogy a gyerekekkel foglalkozzam, munka mellett sokkal nehezebb volt, pedig akkor mégcsak egy gyerek volt.

A kis Fanni meg egyszerűen tűneményes. Állandóan mosolyog, örög mozgó, bújos baba, aki imádja felfedezni a világot. Már néhány lépést meg tud tenni segitség nélkül is és újra elkezdett gagyogni, magyarázni. Egyszerűen meg lehet zabálni annyira aranyos. A héten már voltunk ketesben játszóterezni is a Batthyány játszótéren kipróbáltuk a hintát, meg a kis forgathatós kereket is megnézni. Napi ritmusa is kezd hozzá alkalmazkodni a tesoéhoz és együtt alszanak délben és este is, napközben rövid szunyókálások vannak inkább délelőtt és délután is. Imád enni, de még az anyatej neki a legfontosabb még napi 3-4X este 3-4 X kéri, van hogy azért mert éhes, van hogy csak azért mert szomjas, vagy bújos.
Fanni felébredt. Megyek.
Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Jobbulást kívánok a betegeknek!

Piros, neked kitartást!Nem könnyű az ilyen korú gyerekekkel, sajnos nem is jut eszembe semmi hasznos tanács, talán a többiek jobban benne vannak ezekben a dolgokban.
Nekem már olyan régen voltak ilyen gondjaim, nem is emlékszem rá, de most nagyon figyelek, hogy mit tegyek, ha majd ilyen helyzetbe kerülök...

Velünk nincs semmi különös, várom a 12. heti uh-t.
Tegnap vettem egy kismamagatyót.A farmer kicsit szorít már délután.
Ma vagyok 10 hetes! :lol:

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Piros!
Szerintem egyáltalán ne vedd a szívedre, ez teljesen természetes dolog, nagyon sok gyereknél elfordul.
Tudod az vesse rád az első követ, aki olyan munka mellett, mint a tiéd, úgy ellát és szeret 3 gyereket, mint Te és persze Tamást se hagyjuk ki.
3 ilyen korú gyerekkel kell veszekedni, kell őket fegyelmezni és alakítani kell a kis egójukat is, és ez nem egyszerű feladat még egy gyereknél sem, nemhogy háromnál.
Szerintem egyáltalán ne essen rosszul. Katica és Lili is odavannak pl. Ancsáért, mert Ancsa halk szavú, amolyan művészlélek, szereti is a gyerekeket, és egy mellett még türelme is van hozzájuk. Mégsem veszem a szívemre a dolgot.
Pláne akkor ne törődj vele, ha a pónik miatt akar odaköltözni :) :)
Ezek próbálkozások, már ő is tudja, hogy mivel tud téged kicsit sakkban tartani, mert elmondtad neki, hogy ez neked rosszul esik, hát akkor néha kicsit gyötörnek vele.

Képzeld, amiről múltkor beszéltünk iwiw-en, úgy néz ki, hogy jól beválik, de nekem még mindig csak kettő van!

Azért lassan a gyerekeket is össze kéne ereszteni megint, mert elszoknak egymástól. Lili meg Katica múltkor, mikor elkísértünk benneteket haza, azt mondták kórusban, hogy mennyire jó volt Sárával meg Dáviddal játszani.

Ági!
Én ezt a jutalmazás dolgot már egyszer kipróbáltam, amikor a cumiról akartam őket leszoktatni, meg én is karácsony előtt, mi pirospontokat kaptunk, és a szobájuk ajtajára volt kiírva. Viszont én nemcsak piros, én fekete pontot is adtam, ha valami nem úgy ment, és arra törekedtek, hogy ne legyen fekete pontjuk, és csak az első két nap volt.
Mondhatom, hogy bevált nekünk is a dolog.
Aranyosak lehetnek a lányok :-))
Nálunk egyenlőre minden oké, Katica még sántít, de Lili már ment oviba szerdán.

Brigi!
Mi is várjuk a 12. heti UH-dat :-))))
Én anno minden héten mentem volna UH-ra :-))))

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, Nicsi és Luca a biztatást. Kicsit elkeseredtem tegnap, de persze azért nem olyan vészes, hiszen néha azért kedveseket is mond a lány. Főleg akkor nem csíp, ha valamit nem akartok azonnal teljesíteni. Pl. nincs szerinte elég pónija vagy nem kap azért meletes ágyat, mert a Liliéknek is (meg a kedvenc Réka barátnőjének is) az van. Elgondolkodtam és én is nagyon sokat rájuk szólok. De sajnos azért mert maguktól nem csinálják meg. Pl a kézmosást szívesen lespórolnák, ha hagynám. szoktam is mondani nekik, hoyg nekem is sokal szórakoztatóbb lenne, ha inkább beszélgethetnénk és nem fegyelmezni kéne, emg ugyanazokért szólni újra meg újra. Egyelőre nincs sok foganatja.

Eza szívecskés módszer nagyon tetszik. Tartok tőle, hogy én már elmulasztottam a lehetőségét, bár jutalmazás nálunk is van. Ösztönzéssel foglalkozó tanácsadó létemre beleestem a teljesítmény alapú bérezés alaphibájába: ma már csak akkor akarnak megtenni nekem valamit, ha kapnak érte pluszt. A kérésem vagy a köszönöm már nem elég elismerés. Mindegy, sosem mondta senki, hoyg egyszerű lesz. Igaz én sem ígértem nekik tökéletes anyukát. Ezt dobta a gép.

Luca! Nagyon jól haladsz, alig várom, hogy lássuk a 12 hetes UH képeket. Azért is, hátha kiderül fiúk-lányok vagy vegyes páros rejtőzik a pociban. De főleg azért , mert az mégiscsak egy fontos határidőpont. A második trimeszterben átalában már kevesebb az aggódnivaló. A nagyok mit szóltaka babákhoz? És ti megbarátkoztatok már a duplázással?

Bea! Remélem hamarosan már otthonról írsz Marcellel együtt. Képzeld, felhívtama fotóst és Tamás családi képeket kap névnapjára. ha jól sikerül teszek fel ide is.

Üdv,

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


A kicsiknek énis jobbulást kívánok.

Bogi: igen van ilyenem..ez a fruoreszkálós dolog gondolom..:D
én nagyon szeretem őket..most pedig majd Máté baba megörökli :D

és tényleg Bogi te nagyon kivagy képezve a kórházból pár hozzászólással ezelőtt feltettem egy kérdést hogy nem e tudja vmelyikőtök hogy mennyit kell fizetni a fürdős wc-s szobáért a szülészeten? vagy ez hogy müködik?
hátha talán te tudsz nekem segíteni.

lassan már csak 10 hetem van :) és énis csatlakozom a babás mamikhoz :D
Vendég
 


Szia Lituka!
Azért nem válaszoltam, mert ha hiszed ha nem, gőzöm sem volt, hogy van ilyen a kórházban :)
Vagyis sejtésem volt róla, de tapasztalatom nincs.
Viszont ha a szülésznődet vagy a dokidat megkérdezed, akkor ők tuti tudnak mondani valamit, mert ha jól sejtem, nekik is kell valamit intézni ezügyben.
Vagy ha simán a kórház szülészetét felhívod, ott mindig van valaki a kisportán szerintem (0696/418-244, szülészet), és meg tudják mondani.
Ennél többet nem tudok segítni neked :)

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Nővérpult 507-986
Nővérpult 507-987


Még ennyit tudok segíteni, ez a szülészet- nőgyógyászati osztály telefonszáma

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bea!
Remélem már otthon vagytok, nagyon sajnálom, hogy kórházba kellett mennetek. A tv-ben is iszonyat dolgokat mutogattak a gyerek fertőző osztályokon. NA mindegy, remélem hamar elfelejtitek és többet nem kerül ilyenre sor.

A héten Zalán is beteg volt, vagyis igazán még nem gyógyult meg, de már csak az orra taknyos. Olyan édes mikor mondom neki, hogy megyünk leszipkázzuk az orrát jön a porszívóért, de már látszik a kétségbeesés az arcán.
Két jó dolog viszont lett a betegségével, egy hogy most sokat alszik (mégse jutottam gépközelbe :)) kettő, hogy jobban elfogadja már a számára idegeneket. Már ő maga kéretőzőtt hétvégén a nagymamához mikor anyuméknál voltunk.

Piros!
Hát nem könnyű az tény, és biztos lesz még sok nehéz helyzet, de azért amíg csak a póni miatt és nem a szeretethiány miatt akar másik anyukát ne aggódj szerintem, bár nem vagyok tapasztalt. Kitartás, és inkább a mosolygós pillanatokra gondolj.

Lituka!
Hát már nem sok van hátra neked sem, hamar elröpül az a pár hét. A wc-s fürdős szobáról lövésem sincs, azt sem tudtam, hogy létezik-e, de az odatelefonálás az jó ötlet.

Brigi!
Hű a mindenit, tényleg repül az idő! Ez olyan izgalmas, én még mindig olyan jóleső csodálkozással nézek a vonalzódon a többesszámra :)

Na megyek, mert megint ezer dolgot kitaláltam magamnak, jók legyetek.

kancellárka
 
 


Köszi Lányok!

Érdeklődöm :) aztán majd megirom mire jutottam :D
Vendég
 


hahó Lányok!

Sehol senki? Remélem Marcell már hazaért a kórházból és a többiek sem betegségek miatt hallgatnak.

Nálunk semmi extra nem történt. Kicsit csillapultak a kedélyek elköltözés ügyben. Megbeszéltem ugyanis a szóbanforgó anyukával, hogy keddenként náluk játszik Sára óvoda után, cserébe csütörtökön én hozom el az ő két lányát. Már két hetet végigcsináltunk így és volt alkalmam megtapasztalni az 5 gyerekes létet. Érdekes módon bejött, amit az unkatesóm mondott (náluk 6 gyerek van saját jogon), hogy 4 fölött egyre könnyebb. Egész jól elvoltak egymással. Azért elég lesz így alkalomszerűen :-).

Most megyek dolgozni, de írjatok, mert nagyon eltüntetek.

Pá.

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Huuu, de eltünt tényleg mindenki.

Mi köszönjük, jól vagyunk. Hétvégén jöhettünk haza a kórházból, a héten még itthon van Marcell, diétáznia kell,amit nem visel túl jól,ma reggel pl. Kyra megsajnálta és kicsempészett neki a hűtőből egy rosszcsont rudit :lol:
A kórházi "élményeimről" úgy döntöttem nem írok inkább semmit,nem akarok senkit elrémíszteni,nehogy emiatt ne vigye kórházba a gyerkőcöt időben. A gyerekek egészsége az első és úgye Marcellomat meggyógyították ami a legfontosabb, az én kellemetlenségeim és véleményem másodlagos :roll:

Lituka!
Én sem hallottam még a fizetős szobáról a szülészeten, gondolom nagy lenne rá az igény. 1 ágyas szobák vannak,ha megkéred az orvosod vagy szülésznőd tudnak ebben segíteni ha épp üres valamelyik. Mikor Kyra született én is ilyenben voltam,nagyon jó dolog,a férjem velünk lehetett bármikor nem zavartunk vele senkit. Marcellel sajnos már nem volt ilyen szerencsém.
A csecsemőosztályon csináltak szponzori pénzből 2 nagyon igényes fürdőszobás, gyerek és felnőtt ágyas szobát,de nem tették fizetőssé, elkülönítőnek hívják,valójában a protekciósok kerülhetnek oda. :?

Piros!
Nagyon kíváncsi vagyok a fotókra!!!!! Megmutatod?

Képzeljétek leépítés volt az üzletben, szerencsére nem én lettem a kiválasztott,de 6 órásból 4 órás lettem egyenlőre. Miután decemberig Gyesen vagyok,ez nem gond,legalább többet tudok a kicsikkel lenni. Úgyhogy időm mint a tenger :lol:
Viszont járok tréningekre, a héten 2 napot is Pesten voltam. Jövő héten haladó smink tréningre megyek.
Nagyon sok érdekes dolgot tanultam pl a bőr szerkezete, sérülései, ezek megelőzése és korrigálása. Evvel kapcsolatosan megy most egy tv kampány,a Clinique 3 lépéses arctisztító programját lehet lehet kipróbálni. Ha valekit érdekel menjen be a Marionnaud-ba, ott csinálunk egy bőrtípus meghatározást, felveszünk pár adatot és adunk ajándékba egy szettet. Higgyétek el érdemes kipróbálni. Ez az alapja a bőrápolásnak.
Na nem untatlak Benneteket :D

Megyek megpróbálom lefektetni Marcellt,nem nagyon akar itthon aludni ebéd után :roll:

Írjatok!!!!!!!

Puszi!

Bea
beátab
 
 


Üdv, Bea!
Nagyon örülök, hogy már itthon vagytok. Igazad van, a lényeg, hoyg már egészséges Marcell. A rosszat meg gyorsan el kell felejteni, mert megkeseríti az ember szájízét. Persze lehet szavazni is :roll: De ne politizáljunk itt. Még biztosan hosszú az út a szolgáltató jellegű egészségügyhöz.

A fotózás holnap lesz. Majd meglátjuk válallhatóak lesznek-e a képek :wink: de priviben majd megmutatom. Keddenként mit csináltok? Akkor csak fiam van délután, szvíesen beugrom hozzád.

Most lépek, mert sok a dolog.

Pá.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Bea
Jó, hogy újra otthon vagytok, és Marcell meggyógyult. Nekem a miskolci kórházról vannak emlékeim, és elkeserítő, hogy olyan dolgokra se figyelnek, ami nem kimondottan pénz kérdés.

Niki
A végén még társasági ember lesz Zalánból. :) Elküldtem végre a pizzareceptet.

Bogi
Szépek a disnay-s cucokk. Lányok jobban vannak? A ruha végül mégse kellett senkinek?

Piros
Úgy látszik a lányok a lázadás korszakukban vannak. Zsezse mostanában azt mondja, hogy nem szeretlek apa, anya és utánna hozzáteszi, hogy épen kit szeret. A héten a Klári nénit (babysitterünk) szerette, sőt mikor beütötte a fejét, akkor is ő utánna sírt. Ez a szülők sorsa.

Zsu
Kitti baba hogy van? Krisz még mindig gondoskodó báty?

Brigi
A rosszullétek elmúltak? Fogsz még dolgozni?

Klári
Én már vásároltam párszór a vaterán, de csak jó tapasztalataim voltak. Vásárolhatsz bátran.

Zsezse ismét beteg volt. Én is összeszedtem egy kis torokfájást, de már jól vagyunk. Ahhoz képest, hogy egész héten itthon voltam, olyan fáradtnak érzem magam,mint aki egész héten 10 órákat dolgozott.

szép hétvégét!

csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Orsi!
Azt hiszem, hogy az összes mail-omat végig néztem, de nem láttam pizzareceptet. Hova küldted?

Piros! Fotók jók lettek?

Üdv, Niki

kancellárka
 
 


Sziasztok!

A fotózás megvolt, túléltük :-). De a képekre még kicsit várni kell. Sok a retusálnivaló :wink:
Egész jól tűrték a gyerkőcök. Na persze nem akartak akkor és azt csinálni amit kellett, de azért talán lesz néhány használható kép. Normális volt a pali, türelmes volt és készséges. A végeredménytől függ a többi...

Köszönöm, Orsi, hoyg megírtad a saját tapasztalatodat. Megnyugtató, hyg nem én vagyok az ok, inkább "élettani" a jelenség.

Lányk! Küldjetek már jó időt, emrt megkukulunk itt a szobában. Másdszor kellett lefújnunk egy szabadtéri randit is. UNOM!

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Hét ágra süt a nap! Köszönöm a gyors intézkedést! megyünk is kertészkedni a szabadba.

Pá!

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Orsi!

Dehogynem, hiszen mondtam, hogy licitáltak rá, már másfél hete elküldtem az új tulajdonosnak, és nagyon tetszett neki.
3000 Ft-ért kelt el.
Még mondtad is, hogy beváltod nálam cipőre :)

Piros!
Mi bicóztunk arra felétek ma.
Majd valamikor már családostól is összejöhetnénk, mert már nagyon rég voltunk együtt, és Lili meg Katica emlegeti, hogy milyen jó volt játszani a Dáviddal meg a Sárával múltkor.

Niki!
Nekem is van egy tuti pizzareceptem, én kenyérsütő gépben szoktam megycsinálni.

30 dkg liszt
1-2 tojás sárgája
3 dkg élesztő
1-1,5 dl tej (de először 1 dl-t tegyél bele, és ha száraz a tészta, akkor még adj hozzá)
6 dkg disznózsír


Ha megkelt, kinyújtod a kizsírozott lisztezett tepsire (én nyomkodni szoktam a kezemmel), és beteszed az előmelegített sütőbe olyan 180-200 fokra, amikor érzed, hogy picikét száradt a tészta, vagyis elősült, akkor kiveszed, és ráteszed a cuccokat.

Én nem tudom, hogy mitől lesz a tészta olyan, gyanítom, hogy a tojás és a zsír miatt, de ennek én még a szélét is megeszem, mert annyira finom a tészta.

A rávalókat én úgy szoktam, hogy sürített paradicsom konzervet ráöntök olajon pirított hagymára, aztán só, pizzafűszer, pici cukor, ketchup (kevés), és összerottyantom, és megkenem vele az elősütött tésztát.
Aztán teszek rá sonkát, valamilyen paprikás szalámit, paradicsom karikákat, paprika karikákat, hagymát (jó sokat), kukoricát és reszelt sajtot, és megsütöm készre (amikor megpirul rajta a sajt, az már jó).

Nagyon finom!

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Köszi recept. Amúgy csak a tészta része kellett, a tetejét ezer féle képpen szoktuk variálni. Bár még megvárom Orsi féle receptet, hátha abban nincs zsír, az nekem nem fekszik annyira, csak ha más nincs.

Piros!
Remélem egész őszig kérted a jó időt :D

kancellárka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?