Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Kismamák!

Legelőször is engedjétek meg, hogy gratuláljak a kis jövevényekhez.

Én 2007. októberében lettem anyuka, és májustól kezdtem pocakosodni. Nagyon szép tavaszi-nyári kismamaruhákat vettem, amelyeket most szeretnék továbbadni. A ruhákat újonnan vettem, megkímélt, szép állapotban vannak. 38-as konfekcióméretnek felelnek meg, a terhességem legvégéig tudtam hordani őket. Mindet kimostam, kivasalni sajnos már nincs időm.

Képeket, információkat, árakat az alábbi linken lehet találni:

http://picasaweb.google.com/Waterlilly2 ... mamaholmik

Köszönöm, hogy elolvastatok, és elnézést, ha zavartam.

Üdvözlettel:

Waterlilly

Kép
waterlilly
 
 


Lola nem semmi ez az álom :) Nekem mostanában nincs időm álmodni! Amikor múlt héten Kornélia kétszer végig aludta az éjszakát akkor nem tudtam aludni mert minidg járt az agyam és csak forgolódtam meg néztem a plafont! Most meg olyan jól aludnék na nem nyüsszögne közbe :lol: De ez van Én akartam így :)

Starlark a Te álmod sem rossz :)

Röné Nekem is 3 hét az ug-ig :) Pont így kedden fogok menni Te is??

Konan nem semmi a holnap délelőtti progid!! Nagyon nagyon szorítunk :lol:

Csibe jó ez a betétes dolog :) Nálam a Kornélia táskájában van, mert ugye most azt hordom :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Na leírom, de nehogy azzal gyertek, hogy az nem lehet:)

Szóval már 1 hete érzem a babám mozgását. Ugye ez a 3. gyermek, akit várok, úgyhogy tudom, hogy mit kell érezni. először úgy gondoltam: ááá csak valami kavarog bennem, de nap, mint nap érzem, és mára már biztosan tudom, hogy ő az akit érzek!!! Van, hogy többször is érzem, többnyire amikor ülök, vagy hanyatt fekszem.
És itt jön a parám: HA nem érzem őt mozogni, akkor parázok, de Rendesen! Tudom, hogy hülyeség, mert van, hogy aktívabb, van, hogy nyugisabb, de mégis elfog a félelem.
Szóval ez az amit nem mertem nagyon elmondani Nektek! Röhögjetek ki, de így van..

Megjöttem a hivatalos tarkóredőmérésről!
CRL 76,7mm
BPD 23,5
AC-has körfogata: 72mm
FL - combcsont: 13mm
Tarkóredő:1,1mm
Nagysága 13 hetes 3 napos.
Gyomortelődés: van -tehát ivott a magzatvízből-
Hólyagtelődés: van - valószínű pisikélni is tud már:)
Nagyobb majd 1 héttel a picike

Minden rendben van vele, nagyon örülök neki.

A doktornő aki nézte azt mondta, hogy nem akar mondani semmit a neméről, de miután mondtam, hogy tudom, hogy kislány azt mondta, hogy egyenlőre nem nyilatkozna, de ő sem lát mást, ami arra utalna,hogy kisfiú...érdekes szitu volt:) tetszett nagyon, mert úgy forgatta az uh. fejet, hogy lásson valamit, ami fiúra utalna..:) :)



A barátnőm 4 óra vajúdás után megszülte 2. kisfiát. Szép, nagy egészséges gyermek.
Jól is vannak, úgyhogy nagy ott is az öröm:)

szeder74
 
 

 
 

Szeder!

Gratulálok a jó vizsgálati eredményekhez,szép nagy baba máris!!! :D
A barátnődnek is gratulálok! Én is úgy tartanám már a babát a kezemben..... :D már alig várom :shock: :shock: :shock:

Az, hogy érzed a pici mozgását tök jó dolog,bár én még ilyet nem hallottam, hogy ilyan korán. Mivel én is nagyon szeretném már érezni, hogy rugdos így inkább irígy vagyok sem mint nem hiszem el :D
Te biztso tudod hiszen a 3. babádat várod, hogy mit kell ilyekor érezned!TÖK JÓÓÓÓÓÓ!! :lol:

Kép
Kép
a.m.
 
 


Szeder, szerintem előfordulhat, hogy már érzed. Nevetni fogsz, én még csak a 9. hét közepén járok, de ma pontosan olyan kaparászást éreztem, amit először a Mercivel a 14-15 hét környékén. Persze akkor én sem tudtam, hogy az, de most határozottan úgy éreztem. Persze lehet, hogy egyáltalán nem az volt, de azért egészen meghatódtam :)

Ami meg a parát illeti, szerintem megnyugodhatsz. Azért ők is alszanak valamikor :D

Kép
Kép
csibe21
 
 


Holka!

Gratula a jó eredményekhez. Esetleg képst is fel tudsz rakni??

Szeder! Neked adtak most képet???Ha igen tedd fel légyszi had gyönyörködjünk benne!

Anikó!

Szorítk neked holnap. Még mindig nem mentem el fogorvoshoz pedig már gondolom nagyon el kelene... :roll:

Kép
Kép
a.m.
 
 


a.m.

Sejtettem, hogy meglepődtök, mert még nagyon korai érzés, hogy mozog, de a kisebbik fiamat 14 hetesen éreztem először a nagyobbikat meg 17 hetesen. Egyébként a méh helyzetétől is függ, hogy mennyire korán, vagy későn lehet érezni. -úgy tudom.


csibe!
Szerintem nem csal a megérzésed!! Ő az, a kis bébike.
Főleg, hogy tudod, hogy mit kell érezni, mire számíthatsz.
Akkor nem csak én vagyok egyedül, de jó, már azt hittem sárgalapot kapok valamelyik elmegyógyintézetbe:)


Adtak képet, de számotokra az élvezhetetlen. A 4D kép, amit korábban feltettem az jobb, mint a mostani 3D-s kép.

szeder74
 
 


Szeder: én nem nevetek, mert egy napja győzködöm magam, hogy az a furi érzés (bugyborékolás szerű, de mégse) az még nem lehet a baba, mert még túl korai. :oops:
Mondjuk én még soha nem voltam terhes, és nem is tudom mit kéne érezni. :oops:

Kép
kistiggrincs
 
 


Nagyon örülök, hogy nem néztek idiótának! :)
Nem tudnám leírni, hogy milyen érzés.
Később már nagyon lehet tudni, hogy a keze, lába, térde, könyöke stb- testrészét nyomja ki, de ez nem rúgás...hát nem tudnám deffiniálni.
De, hogy a kislányom az biztos!

szeder74
 
 


Szép estét!!

Szeder!Örülök, hogy jók az eredmények!!Hurrá!Szerintem egyáltalán nem hülyeség amit leírtál!!!Te már tudod, hogy mit kell /lehet érezni. Valamikor aludnia is kell a bébidnek. Nem mindig vigéckedik, valamikor csak "szemlélődik". Bár nekem is az első babám, és nem tudom még mit kell érezni, biztos, hogy az ösztönöd jót súg meg!


Netti!
1 nap híján valóban egyidőre vagyunk kiírva!!Ez szuper!!!!

Bagzerka! Bocsi a figyelmetlenségemet, tényleg írtad már. :oops: :oops: Lehet, nem olvastam éppen el, vagy csak átfutottam. De nagyon érdekelt!! Március 7.-én megyek, már alig várom. Akkor már betöltött 12 hetes leszek. POnt 12+0.

Gwini!
Lehet, hogy éppen a kislányod produkciója tette helyre odabenn a dolgokat!! :D :D

Holka!!
Gratula a nagyon jó eredményekért!!!

4D: én is kétszer tervezem. Az elsőt mindenkeppén genetikai szűrés végett. Kíváncsi leszek, hogy akkor meg tudják-e mondani már a nemét. Szerintem majd csak 13 vagy 14.héten megyek az elsőre. A másodikat én is 20.hét utánra tervezem, amikor már élvezhető.

Honey!!Nem vagy semmi te sem!!Jól összekombináltad a kaját!!
Én most ettem majdnem a fél fagyimat!!!Annyira jól esett, hogy nem vettem észre, hogy már ennyit ettem!!MOst meg szenvedek a gyomrommal....

Konan!!!
Nagyon szorítok holnapra, nem lesz egy sétagalopp ez a mutatvány!!!Nem irigyellek, de meglásd, túlleszel rajta, és nem kell tovább szenvedned!!!KITARTÁS!!!!

Ja, a mellfeszülésről ne is beszéljünk. Két dinnye!!!

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Szeder szerintem is érzeheted főleg, hogy már a 3. baba :lol: Tök jó Neked! Garatula az uh-hoz is és a barátnődnek is!

Kép
Kép
lanta
 
 


Holka most olvastam vissza tényleg Te is voltál tarkóredőn gratulálok a jó eredményhez!!! :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Roni!
Igen, lehet! :wink:

Szeder!
Gratulálok az eredményekhez! :lol: És a barátnődnek is! :lol:
Jó neked, hogy te már érzed a kicsi mozgását! Én azt hittem, hogy csak a 18 héttől lehet érezni. Én Norkával a 20. hét körül kezdtem érezni. Én most még csak a gázok mozgását érzem a puffadástól! :wink:

Konan!
Szurkolunk holnapra! :?

gwini
 
 


Konan! Nem irigyellek! Holnap ilyankor már jó lesz!

Nekem a cicik szinte első naptól kezdve feszülnek, fájnak. A hason alvás fizika képtelenség.

Szeder! Ne parázz! Élvezd a korai örömöt!!!!

Én a szorulástól szenvedek! Tudom, ez már régi téma, de sírni tudnék tőle...

Már csak kettőt kell aludni az UH-ig, nagyon izgulok!

Ti tudtok figyelni a munkára? Nálam kétségbeejtő, hogy mennyire nem. Szétszórt vagyok, feledékeny, sokat hibázok (szerencse, hogy nem vagyok orvos).

üdv mindenkinek: blúmi

Kép
blúmi
 
 


Nagy vívódások árán,de mégis úgy gondoltam felteszem magamról a 3 hónapos pocak képet. Tuti, hogy nekem van a legtöbb súlyfeleslegem,de majd szülés után nekilátok leadni. Hát ez van,de gondoltam őszinte leszek hozzátok.
Jó éjt mindekinek! Kép

Kép
Kép
a.m.
 
 


Bocsi,nem a fenti a képet akartam hanem ezt: Kép

Kép
Kép
a.m.
 
 


szeder,
látod, hogy nem nevet ki senki!

Sőt!! ilyen gondolat már megfordult az én fejemben is, de elhesegettem, hogy ez tuti hülyeség. Mert az első terhességnél "hivatalosan" csak a 20. hét környékén érezhetem.
Én olyasmit érzek, mintha egészen lent (jóval köldök alatt ) egy pici buborék mocorogna a hasamban. Néha jobb oldalt néha arrébb picit

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


honeymoon!
no csak, nem én vagyok így:) !!!


holka!
Most olvastam vissza én is, és látom, mintha láttatok volna valamit a lábacskái közt:) Kis édes:)
Nagyon jó, hogy te is túl vagy már az első komolyabb vizsgálaton! Gratulálok:) !!!

szeder74
 
 


blúmi!
A cicik nálam , dinnyécskék:) amúgy is van mivel büszkélkednem, de most húúú nagyon megduzzadtak. Estére nagyon-nagyon érzékenyek, főleg, amikor leveszem a melltartót...azt a fájdalmat..és a mellbimbóim zuhi után nagyon nem bírják nekem sem a törölközőt :shock:
Bár a tejtermelés nem függ össze a cici nagyságával, ezt ne feledjük el :shock:

Megyek zuhizni és fekszem le, mert ismét elkapott a migrén.. ha lenne azizémiskivanvele:) :lol:

szeder74
 
 


hahóó!!!
elképesztô h mennyit tudtok írni :D
miattatok nem fekszem le idôben soha!!!!!!! irgumburgum :D na nem, ennek csak örülni tudok h ennyit írtok!!! majd az lesz a jó, ha a melóhelyen is belépek, akkor nagyon áptudét leszek :D
na akkor:

köszi még1x a baba bókokat, sztem is tök jó kis képet kaptunk :)

monee!!
hmm, hát egy privát fórumra, de mivel eddig senki sem mondta hyg nem jó, így nem is gondoltam h máshova kéne.... majd variálok valamin.... :)
nekem is hüvelyi uh volt!!

a.m.
én photoshopban kicsinítek! én a vonalzó oldalán van olyan variáció h képet is tehetsz, nemtom a te féléden van-e olyan, de biztos!!!! tökjóó a kép!!!!! látszik :)

kistigrincs!!!
majd a következônél te is hasonló képet kapsz!!!! :)

konan!!!
mi szerintem 16-18 hét környékén megyünk! meg talán mad a 30 körül is, ha lesz pénzünk :P:D simit is 2x néztük, és tök jó volt, annyit változnak!!! a 16 körülin a nemét szeretnéém, meg h simi is lássa, a késôbbinél meg a pofikáját :) majd meglátjuk. meg attól is függ, a dokim fogja-e nézni nála vagy mi lesz, hányszor kell majd menni hivatalosan is.
megy a drukk holnapra!!!!!!!!!!!!!!!

szeder!!!
nekem is libabôröm lett mikor olvastam a barátnôdrôl!!! megy a drukk neki!!! vagy lehet azóta meg is van már.... na ja, gratula a picihez :)
ééés épp most akartam kérdezni hogy többedik babások éreznek-e már valamit, mert én igen!!!!!!!!!!!!!!! :) szóval ja, tudom mirôl beszélksz! és én sem mindig, gondolom ahogy épp helyezkdeik, de én nem parázom túl asszem. azzal nyugtataom magam ha nincs mozgás hogy még nem is kéne érezzem :D meg inkább motoszkálásnak írnám :) de van!!!!!
és milyen alapos uh leírást kaptál!!!!!! combcsont meg minden?! hát nekem meg a kis 3 adat az semmi ehhez képest....
ja simit csak 19 hetesen éreztem elôször

mi simivel praxisban voltunk, els[ alkalom remek volt, kedves fickó, j ó képek. másodszoora meg aludt a oici, és mondtam h akkor nem baj, mindegy, erre ô meg úgy elkezdett nyomkodni hoyg nagyon zavart már!!!!! közben is kértem h hagyja, mindgey, hadd aludjon, de nem, csak azért sem és nyomott tovább..... tök kikészített!!!!! engem is az zavart h miért nem mondja hogy várjuk kicsit és utána vissza???!!! szóval az nagyon rossz élmény volt és emellett drága is hogy így bántak velem meg a képek akkor elég bénák is lettek.... lehet h csak rossz napja volt, nemtom, de akkor is...

húú lolababa!!!
esetleg valami hideget tegyél rá! bár már tök rég írtad, csak most jutottam ide, biztos már elmúlt....remélem!!

nostawen!!!
anyukám kedvenckedvenc száma a 13! lehet h neked is onnantól az lesz :)

gwini!!!
simi nekem is kb minden 2. nap hasba rúg vagy üt véletlenül..... háát..... utána nagy bocsánat kérés tôlem meg a babától is... szívesen kihagynám én is, de sztem bírják!!! :)

melleim: nekem a múltkor annyira szétfeszültek, nyúltak, nôttek hoyg most csak belerázódtak a régi formába. ami, nem rémisztegtés, de szoptatás után bizony kis üres zacskókra hasonlítanak, szerintem....:O szóval most újra elfogadhatóan néznek ki :D

holka!
szupi!!! és tökjóó hoyg a vérömleny megy össze!!!!!!

na jóócak, elááájulok rögvest!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


[quote="a.m."]T írta:a.m.uti, hogy nekem van a legtöbb súlyfeleslegem,de majd szülés után nekilátok leadni. Hát ez van,de gondoltam őszinte leszek hozzátok.


Tevedsz... nekem tobb... :oops:
Vendég
 


[quote="blúmi"]T írta:blúmii tudtok figyelni a munkára? Nálam kétségbeejtő, hogy mennyire nem. Szétszórt vagyok, feledékeny, sokat hibázok (szerencse, hogy nem vagyok orvos).


Muszaj figyelni. Amig masokra figyelek, nem magamat figyelem folyton. Ezert nem is vagyok paramami :wink:
Napi 12-14 orakat dolgozom...
Vendég
 


Gratulalok a jo eredmenyekhez!
Vendég
 


Szép jó reggelt Pocakosok!

Lanta, igen, én is szeretnék keddi napon menni. Ma fogok időpontot kérni, akkor tutira kapok még akkorra amikor én szeretném.

Szeder, ez nagyon jó!! Gratulálok! Ezzel nem is kellett volna gondolkodnod, egyből elmondhattad volna. Szerintem min denki tudja, hogy a a második, harmadik gyereket a szülők hamarabb megérzik! Irigyellek ám! Nekem még várnom kell kb. 6-8 hetet..
De persze nagyon örülök nektek!

a.m. én tavaly 10 kg-ot híztam! Most ment le néhány, mert nincs étvágyam. Én is erősen súlyfelesleges vagyok. Ugyhogy szerintem emiatt ne aggódj. És biztos vagyok benne, hogy itt sem mindenki nádszálvékonyan állt neki a terhességnek. Egyébként ez genetika, alkat kérdés is. Van akinek szerencséje van, van aki meg egész életében diétázhatna ha vékonyabb szeretne lenni... (pl. én is)

Rönééé



Kép
röné
 
 


Jóóó reggelt!

a.m. , Röné!
Nekem is van husika, no nem sok, de majd most..:) a fiaimmal is nagyon sokat híztam, aztán visszafogytam a régi ruháimba. Remélem, hogy most is így lesz!!
Most nem ez a fontos számomra, és nem RÓLUNK szól ez a 9 hónap, hanem arról a kis életről, aki bent van a pocinkban.
Ez a véleményem. 9 hónap az életünkből az nagyon elenyésző.
Bár amikor megtudtam, hogy babát várok, akkor bizony az elsőszámú gondolatok egyike, hogy . "...akkor most jönnek a kílók.." hát nagyon nem örültem neki, mert már igen jól éreztem magam a bőrömben.
Sokat gondokodtam is, hogy hogyan csináljam, hogy ne hízzak sokat...fejtörést okozott megvallom őszintén, de valahogy úgy intéztem a gondolataimat, hogy ráálljon arra, hogy "csak" 9 hónap, és utána megint jól nézhetek ki...bár erőfeszítésbe fog kerülni :lol:

Úgyhogy fel a fejjel a kilók miatt, probáljatok rá állni erre a gondolatmenetre..nekem csakis ez segített.

szeder74
 
 


Jó reggelt Kismamák!

Köszönöm a kedves és őszinte,vigasztaló hozzászólásokat. Jó veletek megosztani a gondolataimat!!! :D :D :D

Kép
Kép
a.m.
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Remélem a mai nap is olyan csodálatos lesz, mint a tegnapi volt!
Kincsem fogacskájával sajna nem tudtam sokat kezdeni. Délután aludt egyet (jó nagyot - két órát), és utána azért jobban volt már kicsit. Ráadásul éjjel végig aludta az éjszakát (ez eddig összesen kétszer fordult elő). Bizti jól elfáradt a nagy napi sirásba... :(
Ma egyelőre úgy tűnik, jól van, remélem megússzuk...

a.m.!
Sose parázz kilók miatt, nők vagyunk, mindannyian hajlamosak vagyunk felszedni párat, főleg most. A terhesség végére meg a nagy pocak úgyis eltereli mindenről a figyelmet. Arról nem beszélve, hogy a szüléssel járó nagy "fogyás" meg mekkora adagot tud adni az önbizalomnak... :d Még akkor is, ha nagyobbak leszünk, mint kiinduláskor... :D :D :D

Nekem az elmúlt években volt +10, aztán -10. Lolával +18, aztán -18... szóval engem a feleslegnél jobban zavar a megereszkedett cici... Bár most jó állapotban van ismét az újabb csöpp miatt... :D
Már mondtam is páromnak, hogy ha befejezzük a babavállalást, és kimondjuk, hogy több nem lesz, akkor igényt tartanék egy felvarrásra... Azt hiszem ez ennyi megerőltető és hormonális változás után igazán járhat nekem... ;)
Főleg, mivel amúgy is tekintélyes méretekkel rendelkezem, a szoptatás, és ekkora méretkilengés azért nagyon meg tudja viselni... :?
Én most is inkább ettől parázom kicsit...

Kép
Kép
lolababa
 
 


lolababa!
szegény Laura! Sajnálom a fogacskái miatt, nagyon megviselheti szegénykét.
rég volt fogas problémánk a gyerekekenél, ezért nem is igazán tudok tanácsot adni, mert azóta amióta ők picik voltak gondolom, hogy vannak újabb készítmények amik enyhíthetik a fájdalmát.

lolababa kérdeznék valamit! Ha jól emlékszem említetted, hogy még szopizik Laura, nem fáj a méhed, nem görcsölget miatta? nem okoskodni akarok, nehogy félreértsd!!! A védőnő mit mondott meddig lehet szoptatnod Laurát? Nagyon érdekelne a válaszod.

szeder74
 
 


Szeder!

Én sajna csak 4 hónapig szoptattam, aztán elapadtam, mert teljesen egyedül voltam, és felőrölt a mindennapi meló, stressz, kialvatlanság... :?

Lanta szoptat még. ;)

Köszi az együttérzést, hát remélem ezen is túlleszünk, és legalább pár hónapot lesz majd időm töltődni, mielőtt a törpe megszületik. :)

Milyen furi lehet neked két nagy kamasz mellett... :D
Nem tudom, volt-e már róla szó, de terveztétek ilyen "későn" a harmadikat?

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok!
Ma reggel teljesen bekeményedett a hasam.Teljesen kivehető volt a méhem.Nem korai ez? :roll: A csajokkal csak jóval később volt ilyen.
De nem görcsölt, csak kemény volt.
Vagy megint bélgörcs lehetett?Ez az Elevit nagyon megkínoz ilyen téren.De nem hiszem, éppen középen volt a kemény csomó.
Mi lehet ez?
Vendég
 


lolababa! bocsi, akkor lantának szólt a kérdésem:)
Ami azt illeti igen, még nem volt szó arról, hogy hogyan is jött a mostani babám:)
Én 7 éve elváltam. A gyerekek azok velem maradtak. Szerencsés helyzetben voltam, mert a lakás az a gyerekeké és az enyém lett, nem tartott igényt a volt férjem a lakásra. Egyébként jó a viszonyunk azóta is..viszi rendszeresen a gyerekeket és fordít rájuk anyagilag is - bár szerencsére nem szorulunk rá -. 2 évig egyedül voltam a gyerekekkel, miután megismertem a párom hamarosan összeköltöztünk, és azóta együtt nevelgetjük a fiúkat. Az idén lesz 5 éve, hogy együtt vagyunk. Azt hiszem nem leszek nagyképű, de nekem óriási szerencsém van a párommal, mert hihetetlen türelem és szeretet van benne. Igazából ő az aki tud bánni a fiúkkal -kamaszodnak és nagyon nehéz velük-. Sok édesapát elnézek és nem bánik úgy a gyermekeivel, mint ahogy a párom a fiaimmal.
Párom iatalabb nálam 2 évvel, de mondhatom, hogy bölcsebb, és okosabb, mint sok 40 éves :) .
Terveztük a babát, mert nekem is ketyegett az a bizonyos biológiai óra..nem szerettem volna nagyon 36 után szülni.
A kislányka a pocimban "szerelemgyermek", mert nem most terveztük, hanem jövőre, de ő nagyon jönni akar ezek szerint :D
Nagyon röviden ennyi az én kis történetem.
Volt rossz is és most földöntúli az örömöm. Remélem 6 hónap múlva a menyországban érzem magam, ha már a karomban tarthatom a lánykámat:)

szeder74
 
 


luca!
nem tudom, hogy mi lehet, bár szerintem nem bélgörcs, hanem a méhed. Nekem is volt pár hete hol erősebb, hol gyengébben éreztem, tudod múlt héten még kórházban is voltam amíg le nem csepegett a magnézium infúzió.
Érdekes nekem is azt mondta a dokim, hogy korainak tartja, dehát , ha van akkor van. nem is értem mit értetlenkednek néha az orvosok.
Szerintem hívd fel a dokidat, ha van rá lehetőséged.
Ma próbálj meg többet pihenni, nekem is ezt tanácsolták.
Szedsz magneB6-ot??
én 3*2 naponta.

szeder74
 
 


Szeder!

De jó neked!
Sajnos sokaknak nem adatik meg, hogy rátaláljanak, főleg gyerekekkel az igazira. Sokan pont ettől való félelmükben nem lépnek ki egy kifejezetten rossz kapcsolatból...
Biztos nagy bátorság és erő kellett neked anno két picivel, és most az élet kárpótol a pároddal és születendő kislányoddal. ;)
Húúú, nagyon kiváncsi leszek mjad az októberi beszámolóidra, hogy a fiúk hogy állnak az új helyzethez. Eddig minden ismerősömnél a nagyobbacska fiúk fogadták a legnagyobb szeretettel a kicsit, még ha előtte mérgesek is voltak miatta... :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Luca!

Most tuti hülyeséget fogok irni, talán kicsit poénnak is szánom... :)
Nem lehet, hogy a kicsik küzdenek a terepért, osztozkodnak a méhen belül?
Egyszer láttam a national geographicon egy filmet az ikerterhességekről... abban voltak tök furi dolgok. Filmezték a piciket pocakon belül, és tettek olyan megállapitásokat, hogy bizony már ott kialakul, méghozzá elég korán, hogy melyikük a dominánsabb, stb.
Volt, hogy az egyik baba állandóan bántotta a másikat; nekilökődött, rugdosta, ilyesmi...
Persze ugyanezeket az ikreket megfigyelték születésük után is 3 évig, és tették az okosabbnál okosabb megállapitásokat...

Bocs, ha fárasztó és uncsi voltam... :oops:

Kép
Kép
lolababa
 
 


lolababa!
Nagyon aranyos, amit írtál, és igaz is! Elérzékenyültem egy picit az októberi hónapot illetően..húú olyan nagyon várom újra az őszt :lol:

szeder74
 
 


Lolababa :lol:

Hát, nem tudom, mi ez, mindenesetre amíg nem fáj, és nincs vérzés, nem izgulok túlzottan.
Csak fura, ilyen eddig nem volt.

Egyébként én is éreztem már valami mozgás-félét bentről, de tuti korai még...pedig éppen olyan volt!
Én régebben is éreztem ilyent, amikor nem voltam babás, meg is állapítottam, hogy éppen olyan, mintha baba mocorogna. :lol: Biztos, hogy most is csak azok a bélmozgások voltak, azért a 9. héten nem lehetnek a babák....Pedig úgy várom már én is!

Csajok, ne izgassátok Magatokat a súlyfelesleg miatt, itt az égvilágon senki nem fog megszólni senkit.
Én meg gebe vagyok, ehhez lesz a hatalmas hasam, aztán kit érdekel?
A baba a lényeg, nem ami körülötte van!!!

Én már tettem pocakfotót?Nem emlékszem...
Vendég
 


Szeder, én is éppen abban a helyzetben vagyok, amiben Te!
Nekünk is közös babák lesznek, a második házasságunkból! :lol:
Vendég
 


luca:tegyél fel képet!sztem még nem raktál....

Kép
winona
 
 


Na, jó...csak nem tudom, fejjel, vagy anélkül...
Vendég
 


Kép

Ilyen voltam 8 hetesen, este. Reggel kisebb.
Vendég
 


Aztaaaaaaaaa Luca!
Te leszel idén 40 éves?????????? :o :o :o

Kép
Kép
lolababa
 
 


Igen, novemberben! :lol:
A lányaim 13 és 17 évesek.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Lola! Örülök, hogy Laura jobban van és szuper, hogy végigaludta az éjszakát!!! Csak így tovább Laura :):):)

Szeder igen Én szoptatok még! :) Abszolút nem érzek közben a méhemnél semmit4 Annyi, hogy mikor rákap a cicire most kicsit érzékenyebb mint máskor de teljesen elviselhető!!! A védőnő azt mondta hogy most már kezdjem el leszoktatni mert ezzel is az Én energiámat szívja le, de Nekem nincs szívem nem odaadni neki!!! :) Döntse el Ő, hogy meddig akar szopizni :) Szuper az élettörténeted, örülök, hogy megtaláltad a boldogságot, aminek hamarosan gyümölcse is születik!!! :lol:

Luca nagyon jól nézel kis és nagyon kis aranyos pocid van :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Banyek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Akkor most ikerpasik kellenének... :)
Lányok mit szólnak hozzá?

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok!

Luca!
Egyáltalán nem nézel ki 40-nek, még 30-nak se!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Rajtam is van súlyfelesleg már most, de majdcsak leadom valahogy, most a baba a legfontosabb, és én folyton éhes vagyok. :D

Kép
Kép
petra1980
 
 


jó reggelt!
Sikerült felkelnem.... :oops:

Hú luca!! Nagy már a pocid! :D Hát hiába, ketten vannak odabent! Amúgy komolyan egy tizest letagadhatsz!

Ami a kamasz fiukat illeti: van egy öcsém, aki 22 éves ( édes tesó, csak későn csúszott be :) ). A TF-re jár, kötelező gyakorlatként a baba-gyerek úszás oktatást választotta. Imádja. Mióta tudja, hogy nagybácsi lesz totál rá van kattanva a témára! :D Hetente nyaggat, hogy már úgy vinné a babát úszni. :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honeymoon!

Nekem is öcsém van, ő most volt 18, köztünk majdnem 10 év van.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Honey!

Most keltél fel???????
ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚgy irigyellek!!!!!!!!!!!!
:D :D :D

De jó, neked családilag lesz hozzáértő úszásoktató... ;)
Jó dolog ám nagyon!
Jártunk mi is...

Kép
Kép
lolababa
 
 


ami a méh keményedés illeti, 2-3 napja én is érzek hasonlót. Nem tudok ugyan konkrétan "csomót" kitapintani, mint luca, de reggelente az egész alhasam feszültebb.
Egyrészt nem értem miért reggel, amikor úgyis pihent vagyok, másrészt meg én is szedem a napi 2x2 magne B6-ot.

Amúgy ez nagy baj?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?