Új privát üzeneted érkezett!

Anikó!
Üdvözlet itthon. Várjuk a képeket és az élménybeszámolót :)

Katyerina!
Szuperek a képek. és az új frizura. Nekem is van olyan kaja amit nem voltak hajlandóak turmixolva megenni most meg már semmit. A héten főztem zöldbabfőzeléket azt ugye érdekes lenne nem turmixolni mert én annyira nem tudtam szétfőzni hogy "harapni" tudja és hát turmixolva köszönték nem kérték. :)

Andi!
Nekem van hogy veri a fejét a földhöz de akkor látványosan oka van vagy mert valamit nem engedtünk neki vagy mert a tesó elvett tőle valamit.:) Eszti szokta még azt csinálni de nem erősen hogy kétoldalról ütögeti a fejét. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


pompomlány írta:Mikortól viszed úszni őket? Most azt olvastam valahol, hogy az úszásra való érettség az iskolaérettséggel párhuzamos… de elég hülyeségnek tűnik…. :roll:

ez hülyeség... 2.5éves kortól lehet egyéni oktatásra menni, 3 éves kortól csoportba, fiúk azóta járnak, náluk az oviban 1 nap úszás van, akkor a délelőttöt az usziban töltik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi!
Lehet mégis érdemes őket levinni a homokozóba. :) Ma voltunk a játszótéren Eszternek vittem a motort meg van érte örülve oda is és vissza is a fél utat azzal tette meg. Na mikor ezek meglátták hogy az unokatesójuk homokozik hát menni kellett. (Persze én féltem hogy megeszik) De nem eszük ágában sem volt a szájukba venni sőt utána a kezüket sem amíg meg nem töröltem. :) És nagyon élvezték turták meg amit kinyomtam nekik formából azt is szét szét nyomkodták. :) Szóval ha van kedved egy próbát megér. (Ja és ültek szépen nem is másztak el.:))

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

 
 

Anikó

várjuk a képeket és az élménybeszámolót.


Lányok

mélyfagyasztott sárgabarack létezik boltokban?

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Anikó Üdv itthon :lol: :lol: ! Sok-sok képeeeet!

Zsuzsi!

Tudtommal sárgabarit még nem lehet adni nekik.

Most kaptam a barátnőmtől egy rakás fagyasztott gyümi4. Sárgapari, szilva csresznye. Erre közölte velem a védőnő hogy ezeket csak 1 éves kor után lehet adni... :shock:
Az én könyvem 8-9hótól írja. Én a könyvnek hiszek :wink:

Zsebi!!

Örülök hogy nagy élmény volt a homokozás! :lol: Ma mi is voltunk játszótéren :) Hintáztunk, csúszdáztunk :D . Gyönyörű idő volt.

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Apa játszik :lol: :lol: :lol:

Kép

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Hali! :D

Kata,
Köszönjük! :D Írtam privit!

Kismóki,
Nálatok javult a helyzet? Szerintem a csőrös pohárra a legkönnyebb rászokni. Még Olivér is tanulgatja, de már egyre ügyesebb. :D Elég hamar belejött, szerintem azt erőltesd!

Zsebi, Anda, Zsuzsi
Köszi a zenecímeket! :D Apát már rá is izzítottam. Halász Judit már letöltve! Szegény furulyámat mindig előveszem, de mindig üvölt tőle. Hát hiába, biztos az én játékom is megkopott már… 8) :lol:

Zsuzsi,
Cumira én is kíváncsi vagyok, hogy lesz! :roll: Azt olvastam, hogy majd ha megérik rá, magától elhagyja. De tilos elvenni tőle, mert törést okozhat. Kicsit az „anyukája” is a cumi.

Melcsi,
Naon jók a fotók! :D És milyen ügyes Luku! A ringatót már feltette egyszer vki, akkor meg is néztem, de vmiért nem fogott meg. Majd megint megnézem, hátha! Legalább kimozdulnánk! :roll:

Pompi,
A sinlacot nekünk is azért nem akarta felírni, merthogy hízlal! Amúgy az van ráírva, hogy „gluténmentes diétás pép”. :shock: Olivérnek valamiért nem nagyon jön be, pedig szerintem tök finom! Nagyon ügyes Bencsi, hogy tapsizik! Mi eddig csak a pápát meg a pacsit mutogattuk neki, azokat ha van kedve, akkor csinálja. Most mi is tapsoltatjuk azóta, hogy írtad! 8) :lol:

Katyerina,
Hű, kiskoromban csak tacsijaink voltak, és mindegyiket Dorkának hívtuk. :D Vagányak a csajok! Majának azért még így is lehet copfja! :lol: (Vagy hogy kell írni… :oops: ) Ügyesek, hogy darabosat esznek. Olivér a turmixolt banánt is kihányta, mert nem volt teljesen pépes… :?

Anikó,
Képeket de gyorsan!!! :D (Részvétem a mosás miatt, nálunk mostanra lett rend! ) Miket evett Ágolyó? Szopi-helyzet?

Zsuska,
A Hipp sárgabarackot itt már elég sokan adjuk székrekedésre, szerintem adhatod nyugodtan. A kecskeméti szilvára 4 hó van írva, a frutapurás szilva-almára 5 hó. Én ilyet már adtam Olivérnek, csak elég savanyú, neki nem ízlett.
Nagyon jó a kép! :D Kiszedted a kisebb darabokat a puzzle-ból?

Nálunk hasonló a helyzet ezek szerint, mint Kismókuséknál, talán rosszabb is. :( Olivér nappal már napok óta nem hajlandó szopizni, éjjel felkel 2-3x, de sokszor csak komfortszopizik, mire megindul a reflex, addigra már vissza is alszik. :( Úgyhogy én most már nem erőltetem. Meg annyira nem lehet laktató a tejem, hogy ugye 160 grammot fogyott az alatt a 2 hét alatt, amíg szinte csak anyatejet evett, és most egy hét alatt, amikor szinte semmit nem szopott 260 grammot hízott. :shock:
Ti hogy iktattok be napi 5 étkezést? :?: Én örülök, ha elfogadja 3x. És én is feltenném újra Kismóki kérdését, hogy így mennyit kell innia? :?: Kínálom mindig vízzel most már, de lényegében alig iszik. A csőrös pohárból már nagyjából megtanult inni, de nem nagyon van oda érte. :( Mármint az ivásért...

Más: van-e vmi ötlet, hogy mivel varázsoljam el a gyereket a pelenkázón? :?: (Úgy üvölt mindig, hogy már félek, hogy rám törik a gyámügyesek az ajtót, hogy verem a gyereket! )

Szerintetek szezámmagot már ehet Olivér? :?:
20140901102739
 
 


Hajni

miért üvölt a pelenkázón? annyira utálja, ha tisztába teszed?
Olivér is szokott néha nyavalyogni, akkor odaadom neki a mobiltelefonját (fischer-price), megnyomja valamelyiik gombot, elkezd zenélni, s máris nevet.

Nálunk így van a napi 5 kaja:
7 óra 240 tápszer
10 óra 150-200 gr. gyümölcs
12 óra 150-200 gr főzelék
16 óra 240 tápszer
20 óra 150 gr sinlac reszelt almával.

aztán alszik reggelig.

amúgy szerintem is egész jó a sinlac íze, legalábbis a tápszerhez képest.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Anikó!

Üdv újra itthon!!!! Várjuk az élménybeszámolót és a képeket! :)

Anda, Zsebi!

Már ilyen hisztik vannak??? Mi lesz velem? :shock:
a homokozó tök jó lehet, nem csináltál véletlenül képet? Nincs még hideg a homokozóhoz?

pancsolni tök szívesen elmennék a csjokkal, de mindenhol csak babausziba lehet menni... babaúszni meg nem akarok!

Hajni!

A pelenkázás nálunk is felér egy túlélő próbával! Komolyan úgy küzdenek, mintha az életükért kellene. Már kipróbáltam mindent, de a kötött fogású birkózás az sétagalopp egy pelenkázáshoz képest.

Kaja nálunk

7.00 szopi
9v 10.00 tízórai ( 10.30 szopi alvás)
12.30. ebéd (13.30 szopi alvás)
16.00 valami gyümi
18.00 tejpép
19.30 szopi
kb így néz ki +- fél egyóra

Zsuzska!
:D :D
Borka hasonlít apára! :)

Fagysaztott gyümit, meg boltban nem nagyon találok. többnyire csak eper, málna és erdei gyümit lehet kapni. meg szilvát. azt szoktak enni.

katyerina
 
 


Zsebi, Kata

nem találom a brendon honlapján azt a járás-segítő játékot. hol van?ajátékok - 6 hónapos kortól -itt kerestem.

Kép
zsuzsi73
 
 



Sziasztok Lányok!
Képtelenség visszaolvasni 2 hetet igy ha nem baj akkor innen bekapcsolodnék!! :D

Katyus!
Brutál jo az ötlet!Ma meg is csináltam és egy tál fött bébirépát nyomott be Ágoston(pedig nem is szereti)!
Nagyon édesek a csajok!!

Kata!
Nekem is minden tiszteletem a tied a szopi miatt! :D

Hajni!
Kint jol evett Ágoston!Mindent megkostolt és én adtam neki!Persze halat meg tejes dolgokat nem de sajtot felvágottat...mindent nyammogott!Itthon azért már nem ilyen jo az étvágya!
Szopi......hát nem tul fényes a helyzetünk sajnos! :(
Ugyan is az a mellem ami begyulladt karácsonykor az nem termel tejet!Se reflex semmi...!Szoval 1-1,5 hete 1 cicizünk,persze odaadom a másikat is de kb a 20-ik szivásra van egy korty!! :cry:
És abban az egyben is ami termel lehet 30-40gr !De már csak éjjel egy cici van és fél ora mulva kel hogy éhes!A tápszert megissza szépen igy nem aggodom szerintem egy-két nap és abba hagyjuk a cicit mert ennek meg semmi értelme!
Gyönyörü helyen voltatok!!!Szuperek a képek nagyon!!!
Örülök hogy a repülö ut is jo volt!!
A város neve ahol voltunk Costa Adeje!

Zsebi!
Anno Marcinak is nagyon nagy favorit volt a homokozó!!! :D

Anda!
Ágoston is veri a fejét de a földbe! :?
De hogy miért....passz!! :roll:
Nem hisztizik semmi.....csak elkezdi nyalni meg molyol és utána elkezdi beleverni a fejét! :shock:
Édesek lehet a kis hajatlanok!!! :lol:
Tenerifén voltunk!

Zsuzsi!
Én is adok sárgabarckot!
Szerintem mehet!!
Nagyon szép kis adagokat eszik Olivér!!! :D
Nem semmi!!!

Orsi!
Hogy vagytok?
Lili?
Elájulok hogy áll a kis bestia!!!


Melcsi!
Nagyon édesek a gyerköcök!!
Luku nagyon ügyes!
Emese hogy birja a gipszet?

Bzsuska!
Szuper a kép!!! :D
Gyönyörü a kislánykád!!

Lafi!
Majdnem elájultam amikor megláttam a képeket!!
Gyönyörü ez a kis fütyis!!
És milyen pufi.....!!!!
Beszarás annyira édes!!!

Pompi!
Látom te is éjjszakázol néha! :wink: :D
Az uszást én is cáfolom mert Marci 4 éves kora ota jár külön tanárhoz vagy is az ota tud uszni!
És csak idén megy suliba!
Én csak várom a videot csak várom...........!!!

Csajok:volt tali?
Azt tudom hogy ma volt másik de amit elkezdtünk szervezni abbol lett valami?

Probálok visszaolvasni,nehogy kimaradjon valaki!! :D

Kis pakolos segitségem,én be ő ki!!!
Kép
Ebben a szállodában voltunk!
Kép
Aqua parkba!
Kép
Marcikám ilyen bátor volt!Ez egy brutál hosszu és meredek csuszda!
Kép
Glutén bevezetve! :D
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok :)

Kata :)
Jó tanulást :D

Katyerina :)
Ha jól emléákszem a ti féykápeiteken láttam olyan habszivacs szőnyeget, ami nem mintás volt csak sima egyszinű kockák voltak egymás mellé letéve. Olyat hol lehet kapni?

Zsebi :)
Balázs megeszi a homokot :( meg a kavicsot is. Azaz nem hagyom persze, hogy megegye, de néha én is úgy érzem, hogy soha nem jutunk el oda, hogy ne vegyen mindent a szájába. A kedvencem, amikor felcsippent egy pici szöszt, vagy kihalászik egy porcicát valahonnan és villámgyorsan a szájába tömi. Nem voltam soha a takarítás bajnoka, de most állandóan porszívózok és felmosok :twisted:

Hajni :)
Nálunk a kaja:
6:00 szopi, majd ey óra múlva nasi a reggelimből :roll:
10:00 szopi
12:00 főzelék és nasi az én ebédemből
15:00 szopi
18:00 gyümölcs (újabban zakásával, imádja) majd nasi a vacsoránkból
20:30 szopi

Balázs enyhén szólva zabál (hál istennek nem látszik rajta). Ha valakit meglát enni, addig ordít, amíg nem kap ő is. Amikor mi eszünk, muszáj neki is adni valamit. Pufasztott rizst szoktam szórni a tálcájára, de mostanra már villámgyorsan felcsipegeti és arra is rájött, hogy ez az íztelen vacak tuti más, mint amit mi eszünk :D Olyankor, ha az már nem kell neki uborkát, narancsot, almát adok neki kockára vágva és akkor azzal elvan, hogy azt eszegeti. Néha kap kenyérhéjjat, de próbálok olyat adni neki, ami inkább csak lé és nem sok kalória.

Vizzel én kb óránként megkínálom, egy nap alatt kb 2 decit iszik meg, de csak azóta, mióta megtanult innia csőrös pohárból, meg egyedül a pohárból. Mind a kettő annyira teszik neki, hogy annyit iszik, hogy néha visszabukja. Amíg itatni kellett addig kb egy decit ivott meg.
A legviccesebb az ivásban, hogy ha vizet iszik, akkor 2-3 kortyonként megáll levegőt venni és kilihegni magát, de amikor kap egy kis sütőtőklevet (a széklete miatt), akkor azt egy húzásra megtudja inni és tud közben levegőt is venni.

Ja, pelenkázon nekem is vagy üvölt, vagy mindenáron fejest akar ugrani. Kivéve ha a popsikrémes dobozt nyitogathatja, de abból meg ki akarja enni mindig a krémet :lol: Szóval próbálok neki mindig adni valami érdekeset a kezébe, de azért nem egyszerű eset a pelenkázás.

Egyre ügyesebben bánik a pohárral, bár néha még nyakon önti magát :)
Kép

wish
 
 


Hajni!
A pelenkázás nálunk is rémálom!
Harcol küzd de hogy miért .....nem értem!
Én is megprobálok valami nagyon érdekeset adni addig amig ráteszem és rekordokat döntök pelenkázásba!Már kb 2 másodperc alatt megvagyok krémezéssel mindennel együtt! 8)
Nálunk a kaja ugy van:
-Éjjel 3-kor (szopi,és tápi)
-6-kor tápi (kevés nagyon 100-120g)
-9-10 körül gyümölcs 200g(kb)és utána egy kis sajt és sovány felvágott amit én reggelizem neki picire tépkedve és azt becuppantja mind!
-13 körül fözelék 200-250g
-4 körül jogurt+ gyümölcs vagy turo és gyümölcs
-7 körül fözelék vagy tejpép 200g körül
-És fürdés után most már tápi(de csak nnyammog és elalszik!
És azt vettem észre itthon hogy a bébiételek már nem nagyon kellenek neki de amit én vagy mi eszünk azért örjöng!
Marcikám töltött káposztával kinálta.... :shock: majdnem elájultam de ugy hümmögött nyammogott hogy szinte beleremegett! 8) :D


Wish!
Nagyon ügyes Balázs!!
Édes lehet ahogy kéri a kaját!
Ágoston is balhézik,a mi kajánk jobban érdekli mint a sajátja! :lol:
Nekem ez még ujdonság egy abszolut nem evös gyerek után!!! :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Zsuzsi!
Szerintem mélyfagyaszott barack nincs. :(

Zsu!
Nagyon jó az apás kép. :) Mekkora lett hirtelen most ez a lányzó. :):):)

Hajni!
A sinlac esetében a diéta szót nem úgy kell érteni hogy fogyokurás hanem glutén diéta.
Hangszerrel nem tudok játszani így arra nem tudok mit mondani de a zenéket nagyon szeretik. Érdemes sokszor ugyan azt végighallgatni velük és látni fogod amikor már felcsillan a szeme az ismerös dallamra.

Szezámmagt nem tudom. Pelenkázón ha adsz neki játékok? Vagy nekem volt mellett egy polc és azon volt egy felhúzható pörgött a tetején a malom imádták nézni :)

Kajálásunk:
6 körül tej (van hogy előbb, de fél hét hétig ált visszaalszanak)
8-9 körül reggeli
12 ebéd
15-16 uzsi (alvásfüggő)
18 vacsi
alvásnál tej


Katyerina!
Igen ilyen hiszti van és nem most kezdték. :) Kb. 11 hónaposan láttam az elsőt amikor határozottan azért kezdett el üvölteni mert valamit elvett tőle a másik ilyenkor enyém leül fejét a lába közé rakja és üvölt majd indőnként felnéz hogy van-e változás ha visszakapja a játékot azonnal csak hüppög készülj anyám két lánnyal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nem vittem gépet igazából nem is gondoltam hgoy a homokban kötnek ki. De ha megjavul a fényképező elviszem és megmutatom a képeket. :) Száraz volt a homok és oda sütött a nap is volt rajuk pelus ugye harisnya és bélelt gatya nem hiszem hogy fáztak volna. :)

A pancsolással én is így vagyok vinném őket de hova én babauszni nem akartam soha. :?

Anikó!
Naaaaaaaaaagyon szép helyen voltatok és szépek a képek. Majd élményt is számoljál :) azon felül hogy jó volt.

Wish!
Reméljük leszokik a homokozos kajálásról. Aztán nem akarom elkiabálni ez csak az elsjő homokozás volt szóval még rákaphantnak. de remélem nem

Nagyon ügyes a pohárral.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zseboroszlán írta:Hajni!
A sinlac esetében a diéta szót nem úgy kell érteni hogy fogyokurás hanem glutén diéta.

ill. 100%ban tejmentes, tejallergiásoknak adják normál étkezésként tápszer helyett.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

Hajni :)
Sinlacot nekünk sem akart felírni az orvos, hogy az roburálásra való és Balázsnak nincs szüksége rá. Mondtam, azért csak írja fel a változatosabb étkezéshez :) Azóta sem bontottam ki :oops:
Szerintem ha nem gluténérzékeny, akkor nem lesz baja a szezámmagtól, csak egészben fogja kikakilni.

Zsuzsi :)
A fagyasztott barack olyan, mint a fagyasztott szemes gesztenye. Ki kell fogni, nem mindig van, de néha lehet kapni.

Anikó :)
Nagyon jók a képek, szuper helyen voltatok :)

wish
 
 


Anikó!De helyesek a gyerekek!!!!Olyan szép helyen voltatok, képeket esetleg még raksz fel????
Köszönöm....háááát igen, vasgyúró lett....(köszi a kajcsit, az is dobott a grammokkon :wink: )
Vendég
 


Sziasztok!

Orsi,
szupi lehet az ovitok,hogy viszik őket úszni!

Zsebi,
jó lehetett az első homokozás,hát én is remélem,hogy nem eszik majd meg a homokot!

Hajni,
nálunk kaja:
7-kor 240-260 kakaó(nesquik+2,8%-os tej)
10-kor joghurt vagy Kubu(130 ml)
12-kor főzelék(250-280 ml)
16-kor tejpép vagy tejbepapi gyümivel,+vajas kalács
19.30-kor 3 deci tápszer
Én ezen kívül csak vizet adok inni,150-200 ml-et megisznak.

A pelenkázás nálunk is nehezen megy,mondjuk nem sírnak,de mindig játék van a kezükben,ami leköti őket.

Katyerina,
ha jól értettem ,akkor Te már adsz nekik fagyasztott epret,málnát,erdei gyümit?

Anikó,
szopit én is akkor hagytam abba,amikor már csak napi 20-30 ml volt.Nagggggggyon királyak a képek!

Wish,
nekem is naponta,vagy max.2 naponta kell porszívóznom,Márk nagy szöszevő (is).

Elmenés:szombat délután felhívtak a barátaink,hogy este menjünk el bulizni,Anyut rögtön ugrasztottam,szerencsére ráért.
Csajok,akkorát buliztunk,hogy csak na!Már ezer éve nem táncoltunk ennyit!Étteremben voltunk és élőzene volt.Persze tegnap rohadtul fájtak a lábaim,de ennyit megért!Nagyon jó volt kikapcsolódni!

Andi
Kép
aanda
 
 


Lányok, ennyi jól evő kis haspókot!!!! :shock: :lol: Az a baj, most beigazolódott, hogy Olivér a kakukktojás! :? Én hiába adnám neki a kaját, ha ő elfordul, és elkezd sírni! :( Zsuzsi, Katyerina, Wish, Zsebi, Anikó, hogy tudnak megenni két és fél deci kaját a gyerekeitek? :shock: Az majdnem 1,5 üveg! :lol: És mindez csak egy evésre?! O. egész nap nem eszik meg ennyit! :( Anikó, hogy kell etetni egy nem evő gyereket? :?: Azt írtad, Marci ilyen volt.

Zsuzsi,
Szerintem azért üvölt, mert ott nem csinálhat azt, amit akar. Az FP telefont ott még nem adtam a kezébe, majd azt is megpróbálom. De az a baj, hogy mindent elhajít… :? :lol:

Katyerina,
Én fagyasztott meggyet és barackot (őszit) mindig találok hol a Tescoban, hol a Corában, de az Auchanban is. Mondjuk nem egyszerű észrevenni a sok pizza meg sült krumpli között! :twisted:

Anikó,
Nagyon jók a képek, biztos nagyon állat volt! :D Fürödtetek is? Azért úgy tűnik, jó időtök volt! :D A szopit sajnálom, de hát ha ez van, akkor ez van. Szerencse, hogy iszik cumiból, így azért könnyebb. Tök jó, hogy így mennek nálatok az emberkaják, az szerintem nálunk is menne… :roll: :D

Wish,
Én is a rizspehely miatt kérdeztem a szezámmagot. Gondoltam adok neki, csak van benne sz.mag is, és úgy rémlik, hogy az allergén. Balázs már nagyon sok mindent eszik. Köszi a vízivás infót, akkor emiatt megnyugodtam. Meg persze a pelenkázás miatt is, hogy mindenkinél balhé van, persze, attól még ordítani fog a gyerek… :lol: Nagyon zabálnivalóan iszik Balázs! :D

Zsebi, Orsi,
Szóval akkor tényleg nem egy fogyis pép ez a sinlac. :roll: Nembaj, amennyit ő eszik belőle, attól nem lesz dagi. Bár ha így haladunk, akkor duckó kiskomiból sovány kiskomi lesz… :roll: Mondjuk ne is legyen 250 kilós felnőtt belőle! :D
20140901102739
 
 


Sziasztok :)

mennyit írtatok :o :o :o :o :o :o

Hami téma 8) az enyémek sztrájkolnak :? :? :? :? nem hajlandók enni :x :?
Zsuzsi írását olvasva elállt a lélegzetem :lol: hogy milyen szép adagokat eszik Olivér :D
Az enyémek vagy megunták az ízeket,vagy nem tudom,de tegnap délben pl.Nóri egy baba joghurtot volt hajlandó megenni(100gr),Barnus alma-banánpürét evett :!: pedig anyukám finom húslevest főzött,répával,krumplival,husival.
Amikor adtam,csak fintorogtak és kiköpték az ebédet :?
Délután sem voltak hajlandók enni,csak egy-egy babakekszet.19 óra körül csináltam tejbepapit,abból ettek 100-100gr-ot,aztán fürdés után ettek még 160gr tejbepapit+160gr tápit.
Éjjel csak inni keltek fel,és hajnalban 5:00 felé ettek 170gr tápit.
10:00-kor egy babadeszzertet ettek gyümölccsel,és most alszanak :)
No mindegy,csak nem fognak éhenhalni
:wink:

Anikó nagyon szép helyen jártatok :) :) :)

Zsu,Borka nagyon édes a képen :)

Melcsi,Luku nagyon kis ügyes :wink:
Megszünt már a féltékenykedés Emese részéről :?:

Sinlacot nekünk felírta a doktornő,de nem tudták enni,mert valamiért kihányták?????
Nem is próbálkoztam vele tovább,hanem elkezdtük a HA pépeket enni.
Azt nagyon szerették.


Nálunk is megvolt a múthéten az első felállás :) Barnus kapaszkodva a kiságy rácsaiba megkezdte a manőverezést :lol:
Próbálkozik mindenbe megkapaszkodva felállni,de van úgy,hogy sikerül van úgy hogy nem :)
Felteszek néhány képet a babusziból :)
Vízalatti képek :) az oktató készítette róluk :wink: Kép Kép Kép

Megyek főzök valamit nekik,de hogy mit :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: hogy meg is egyék :!:

További szép napot 8)

KépKép
napszemcsi
 
 


wish írta:próbálok olyat adni neki, ami inkább csak lé és nem sok kalória]


wish,
én úgy emlékszem, Balázs elég sovány volt, nem?

aanda,
köszi! tényleg zabálnivaló a "Tapsi Hapsi"! Főleg, h most már csak megemlítjük, h "tapsi", és Bencsi egyből rákezdi! :lol: De magától is... pl. a pelenkázón is most ez a legjobb hobby...

Amúgy a pelusozás már nálunk is horror! Ugye a két ágy között van, és jobbra-balra forognak, hogy ellenőrizzék, ott van-e a tesó az ágyban!

anikó,
üdv újra itthon! Én meg az e-mail címedet várom, tudod, monytam, arra küldöm... :D 8)

zsuzsi,
nagyjából ennyiket esznek:
8 óra: Norina kb. 50 gr szopi + 100-120 gr tápi / Bencsi 150 gr tápi
11 : 180 gr főzi
14 : 120 gr tápi
17 : 180 gr gyümi (rizzsel, krumplival, túróval dúsítva) vagy gesztenye
20: 150 gr tápi
23: 150 gr tápi (+ Norina kb. 20 gr szopi)

KépKép
pompomlány
 
 


napszemcsi,
édesek!!! :D :D :D

hajni,
melyik Tescoba jársz? Én a Fogarasiba. Ott még soha nem láttam barackot. :(

KépKép
pompomlány
 
 


Wish,
Erre a rizscuccra az van ráírva, hogy gluténmentes.

Andi, Pompi,
Tényleg hihetetlen, hogy ennyiket meg tudnak enni! :shock: :D Én tényleg nagyon örülök, amikor az üveges 3/4-e elfogy. Plussz még egy fél üveg, aztán kész az aznapi kaja. Jó, én már azon is fennakadok, hogy mindannyian írjátok, hogy reggel, délben, este, tízóraira stb… Nekünk ilyen sincs. Napközben vmikor adok neki vmit. :? Tök gáz!

Napszemcsi,
Elképesztően jók a képek, nem is tűnik úgy, mintha nem tetszene nekik a babauszi! :D És ilyen korban megvan még a búvárreflex?
20140901102739
 
 


Pompi,
mikor melyikbe, de a Fogarasiba csak ritkán. Azt azért útálom, mert annyi proli van! A váci úti Tesco van a legközelebb, de sokszor megyünk Budaörsre is, mert apa arrafelé dolgozik. Meg a dunakeszi-i Corába. Ott mindig van minden, és nincs tömeg.
20140901102739
 
 


Hajni!
Na az én gyerekeim sem esznek meg egyszere egy üveg kaját. Reggel 150 ml tej megy be este max a 200 de abból is ált 20-30 ml megmarad és reggelig nem éheznek meg. :) A főzelék meg vannak ezek a Disneyes tányérkák na anna a mély fajtájába teszem nekik és azt eszik meg de mindig marad benne valamennyi. Szóval inkább azt modanám m egesznek mindent de nem nagy adagokat.

Ja és ti még csak kilnec hósak voltatok akkor még ennyit em ittak meg a tejcsiből . :)

Napszemcsi!
Tök jók a képek! :)

Andi!
Örülök hogy kimozdultatok és még jól is érezted magad. Ha jólesett meg kell ismételni. Bár biztos azért is jó volt mert nem készültél rá spontán bulik a legjobb bulik. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


hajni777 írta:Lányok, ennyi jól evő kis haspókot!!!! :shock: :lol: Az a baj, most beigazolódott, hogy Olivér a kakukktojás!

hogy tudnak megenni két és fél deci kaját a gyerekeitek? :shock: Az majdnem 1,5 üveg! :lol: És mindez csak egy evésre?! O. egész nap nem eszik meg ennyit!

Hajni :D
ne problémázz ezen, ilyen és kész.
én nem írtam semmiféle jól evő gyerekről, Lili továbbra is napi 0-5 kanál közötti mennyiséget eszik meg kanállal.
Majd Olivér is rákap, hagyd, siettetni úgysem tudod, és akkor eszik ő is normális. Hidd el, nem cicizve fog érettségizni :)
Levi is ilyen volt 10.5 hóig csak szopott, és azóta meg a vasszöget is megenné, ha hagynám.

búvárreflex: ha kiskorban elkezdik, akkor fenntartható a reflex. ha nem kezdik el, akkor 7-8 hó körül önmagától eltűnik.

Anikó :)
szuperek a képek!
Glutént én is bevezettem :) Lili rágcsálja a kiflit... szuperül össze tud vele mindent koszolni.

Napszemcsi :)
de jók ezek az uszodás képek!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
megelőzted a kérdésemet, ezek szerint Lili se nagyon eszik még emberkaját. :( Csak O. nem is igen szopik már. :( De mindegy, igazad van, majd rákap vmikor. :roll: Végülis egy darabig még eléldegél a tartalékaiból... :wink:

Zsebi,
köszi a bíztatást! Amúgy Te nem is adsz nekik tápit?

Anikó,
Nekem is szinte már alig van tej a jobb mellemben, és most hogy mondod, tényleg, reflex se mindig, és az is jó sokára... :( Buli nem volt!
20140901102739
 
 


Bálintnak nagyon boldog első szülinapot (itt is )! (Most olyan vagyok, mint Pompi... :lol: )
20140901102739
 
 


Sehol senki?

Kép
20140901102739
 
 


én itt vagyok csak nem hagynak írni

,mm b nbc

wish
 
 


Hajni,

köszi! Most lettem kész a tortával, délelőtt nem hagyta Bálint hogy megcsináljam. Biztos érezte, hogy egy éve ilyenkor már szorult helyzetéből igyekezett kifelé a pocakomból... :wink: Majd ha ébred, akkor lesz köszöntés, megyek lufit fújni, meg készítem az ajándékot! :wink: :lol: :lol: :lol:

(Én azért nem akartam hagyni Bálintot leszokni a szopiról még, mert azért akárhogy nézzük, csak az a legjobb mindkettőnknek.)

Andi! Te aztán jól belehúztál kaja ügyileg, Nesquick meg tej? Nálunk a főzött kakaó dívik, a nagyobb mindig visszakérdez a "kérsz kakaót?" kérdésre, hogy: "milyet? RENDESET?". Ádámnak annak idején én is instantot adtam (koliban laktam vele, elég nehéz időszak volt), de Bálintnak fogok főzni, oszt' majd eldönti. :lol: Én tejet még nem tervezek adni, ez hülyeség?

Másik: Itthonra, bentre, kell cipő a lábra? Mert ugye sokat áll, de mászásnál meg egy rendes, bokát tartó cipő akadályoz. Ti hogy csináljátok?

Anikó! De jó, hogy megjöttél! Még képet, légysziiii....

dkata
 
 


Fúúú nagy nehezen elaltattam....
Délelötti alvásából felébresztették mert fúrta, úgyhogy lenn voltunk a játszótéren fél háromig és kicsit túlpörgött.
Hintázott, mászókázott, homokozott, evett pogácsát, kavicsot és homokot :lol: Persze az utóbbi kettőt kiszedtem a szájából, de nagyon résen kell lenni :)

Hajni :)
Én a DM-ben vettem pufassztott rizskorongot, abban is van pici szezámmag, én adtam belőle Balázsnak, mert nem tudtam, hogy van benne. Nem olvastam el ott a cimkét, mert Balázs nagyon balhézott és adtam neki, mert a gluténmentes felirat rajta volt. Aztán itthon láttam, hoy van benne szezámmag is. Nem lett tőle baja szerencsére.
Szerintem ne foglalkozz vele, hogy keveset eszik. Amíg jókedvű és mozog sokat, addig nem lehet nagy baja. Vannak keveset evő gyerekek, ő ilyen és kész.
A szomszéd kisrác (9 hónapos) reggel felkel 8-kor és 9 körül úgy kell belediktélni a tejpépet, pedig elötte lefekvéskor eszik utoljára.
Ja, mi is a Váci úti Tescóba járunk (tőlünk 5 perc gyalog), vagy a Corába :D Majd figyellek erősen ezentúl :D

Pompi :)
Hát nem kövér Balázs, de azért van kis pocakja. Alapvetően arányosan néz ki, de ha ül, akkor látszik, hogy pocakos. És mivel tényleg rengeteget eszik, inkább kalóriaszegény dolgokat nassoljon, hogy ne is legyen kövér. Elég, ha az anyja meg az apja az :(
Itt látszik a pocakja :)
Kép

wish
 
 


Kata :)
Nagyon boldogszülinapot nektek :)
Kép

wish
 
 


Wish! Köszi! :lol:
Te gyereked + én gyerekem hasonló kaliber... Sokat esznek és soványak. Enyémnek is van kis pocija, de csak kicsi. Balázs hány centi és hány kiló? Bálintnak 12,3 kilónak kellene lennie a magasságához, hogy átlagos legyen. Ezzel szemben ezer éve 10,5 kiló. Ez van.

dkata
 
 


Kata :)
Boldog szülinapot Bálintnak!!

Figyellek ám titeket a háttérből. :) Képzeljétek Eszter elindult! Egyedül, a saját lábán! Meg kell zabálni, olyan édes! :D Rakosgatja a lábacskáit, és közben karattyol. Csütörtökön megyünk mázsálni, kíváncsi vagyok, hány kg. Egyébként ő sem eszi meg az egész üveg bébikaját. Ő is a miénkre pályázik, a felnőtt kosztot szívesebben eszi. Én adok rá otthon is cipőt. Igaz, puha talpút. Tehéntejet én még nem fogok adni egy darabig.

Kép
petyaanya
 
 


KATA!

Bálintnak nagyon nagyon boldog szülinapot. :)
(úgy koncentráltam hogy ne felejtsem el reggel hogy csak elfelejtettem :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: )

HOgy sikerült kérünk tortás képet. És végül sikerült venned neki alagutat?

Szerintem nem hülyeség hogy nem adsz feltétlen tejet egy évesen ez is olyan hogy ahány ember annyi féle. Ezt a szülőnek kell eldöntenie-de ha hajlam van volt a családban akkor érdemes kivárni szerintem.

Cipő: mi ugye mint tudod járunk ortopédiráa azt mondta ott nekem a nő hogy kintre adjak rájuk mindenképp (ugye) de mivel még rossz az idő ott nem igazán teszem ki őket sétálni így otthon is legyen a lábukon a lábon töltött idő felén. Én zárt cipőt vettem ezt az úgymond elsőlépés cipőcskét fűzős vékony gumi talpa van. Most mikor voltunk nála azt mondta első cipőnek tökéletes. :)

Az anyatej témával úgy vagyok én is sokszor fárasztó a fejés és belegonodok egyszerűbb lenne a tápszer, de annyi tejem van és csak lustaságomból adjak nekik tápszert. Én másfél éves korukig kitarto ha addig bírja a cicim is ha nem akkor jön a tápszer de addig ezt szeretném. :)

Wish!
Jó a csacsis kép. :) Mi is így jártunk a játszón túlpörgött. Sok inger érte őt akkor. Viszont mikor elaludt jó sokat aludt.

Hajni!
Nem nem adok nekik tápszert mert elég a tejem még nekik este és reggel (ja azt nem írtam hogy anyatej nem bolti :lol: :lol: :lol: :lol: )

A képen Olivér van? Nagyon tuti az a kép. :)

Petyaanya!
Nagyon ügyes a kislányod. Egy kis képpel nem kényeztetnél el minket.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kata!!!!

Boldog szülinapot Bálintnak :lol: :lol: :lol:
Kép

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Kata

nagyon boldog születésnapot kívánok Bálintnak!
Rakj majd fel képet, hogyan ünnepeltek!

Anikó

nagyon szép helyen voltatok! és ennyire jó idő volt?

Wish

A korábbi képeken mintha vékonyabb lett volna Balázs, tényleg, most pocakosabb :D
puffasztott rizst mennyi idős kortól lehet adni?
Nálunk a + folyadék min. fél liter a kajákon felül. ez sok?
nálunk is úgy van, ha vizet kap Olivér, elég pár korty, ha almalé vagy tea van az üvegben, addig inná, amíg odatartom.

Hajni

Írd le Te is egy átlagos napotokat, hogy miket és mennyit eszik Olivér.

Szerintetek sokat eszik Olivér? Az egyik ismerősöm gyereke (6 hónapos) naponta megeszik 800 anyatejet 1 csirkemájat, 1 csirkemellet, 2-3 krumplit répával, 3 almát, 1 banánt. ez a napi mennyiség

Kép
zsuzsi73
 
 


Csajok, mindenkinek köszönjük a köszöntést, szuper volt! Képet majd teszek.

Zsebi! Anyukám akart neki alagutat venni, de nem sikerült. :cry: Majd veszek, a vizsga után, mert nagyon szereti.
Cipőt azért kérdeztem, mert mi kint is sétálunk már, napi 1-másfél óra, nem kocsival, hanem lábon, autón ülve és a hintaágyon. :lol: Akkor van cipő, egyébként nincs. És nyáron a kertben se lesz, a betonon igen. Ez így vajon jó? Ráadásul nekünk Siesta bakancs van, azt le kell cserélnem hamarosan. Csak nem tudom, bentre vegyek-e cipőt. De milyet? Valaki tegyen már egy linket, de itthon elérhető változatot.

Amit ma kitalált a gyerekem az a hátrafelé menés, és a bébitaxin is hátrafelé szeret menni. :lol:

Zsuzsi, nem hiszem, hogy 6 hónapos gyerek megeszik 1 csirkemellet, meg májat minek ad neki?! :shock: Egyébként Bálint is megeszik egy csirke alsócombot, vagy a felsőt 2xre, de ez ugye attól függ, mennyit adok neki. Többet nem merek.

Majd jövök a képekkel.

Petyaanya, nektek is mindjárt szülinap, kérünk képet mindenképpen! :lol: :lol: :lol: Nagyon vicces vagyok ma, én is túlpörögtem.... :lol:

dkata
 
 


dkata írta:de Bálintnak fogok főzni, oszt' majd eldönti. :lol: Én tejet még nem tervezek adni, ez hülyeség?

Másik: Itthonra, bentre, kell cipő a lábra? Mert ugye sokat áll, de mászásnál meg egy rendes, bokát tartó cipő akadályoz. Ti hogy csináljátok?

képzeld enyémek jobban szeretik a hagyományost... igaz nesquicket egyszer kaptak csak, de Máté azt mondta, hogy ő a másikat kéri.
tejet én majd 2 éves korig nem adtam.

cipőt bentre nem adok, csak amikor kint kell. Csúszásgátlós zokni.

Boldog Születésnapot Bálintnak!!

Petyaanya :)
Gratulálunk a nagy lánynak a nagy lépésekhez!

Zsuzsi :)
Olivér teljesen normális adagokat eszik.
Az 1 egész csirkemellet - de akár a felet is - azért "enyhe" túlzásnak érzem. Én felnőttenként 1et számolok... annyit szoktunk megenni (az 150 gr ca. és ez színtiszta hús)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

1 szelet filézett csirkemellett csinál ez az isermősöm. de nem is ez alényeg szerintem, hanem eleve, hogy már most hús??? mikor van teje bőven. és mostmár kezdik a rántásos főzelékeket. ezt ő mondta.
az én ismerőseim, akiknek ilyesmi idős gyereke van, mind kenyeret adott már 6 hónaposan, tejbegrízt főzött tehéntejből, stb.
nem tuodm, velem mi lett volna, ha nem olvaslak titeket, s ennek kapcsán nem nézek én is utána, mit mikor stb.
a védőnő már 1 hóanpja mondta, hogy adhatok húst, mert nem lakik jól a zöldségtől.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
a hústól se fog :wink: alapvetően a szénhidrátoktól lakik jól egy gyerek.
jah, persze korai... de az ő gyereke :?

(amúgy én is 1 csirkemellet csináltam a gyerekeknek... csak ők ketten ették és 2 adadra :D mind1 azért megnézném én saját szemmel :) )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata,
Boldog első szülinapot Bálintnak!!!

Anikó,
Nagyon szép helyen voltatok! Irigykedve nézegetem ezeket az egyszálbadis képeket, jöhetne már ide is a nyár!

Husi: én még mindig csak két kocka husit teszek a főzelékbe Balunak, asszem itt az ideje kicsit növelni az adagot.
Tejtermékeket mivel kezdtétek és abból mennyit? Én a joghurtra gondoltam a délutáni gyümölcshöz
A.

Kép
bandika
 
 


icsilya írta:képzeld enyémek jobban szeretik a hagyományost...


Enyém is jobban szereti az igazi kakaót! :lol:

Bálint meg a csokitortát szereti, és tud villával enni (milyen érdekes, Ádám is tudott erre az 1 alkalomra anno, aztán másnapra "elfelejtik". :lol: )! Ha nincs csokitorta, nincs önálló evés villával, kézzel igen. azt nagyon bírom, mindent betöm ügyesen.

Bandika, Orsi! Köszönjük a szülinapi köszöntést.

Hajni! Képzeld, Bálint kapott egy 86os Adidas melegítőt anyától, és picit még nagy is! Romperből is 2-3 éves méretet rendeltél?!

dkata
 
 


Sziasztok!

Kata,
NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK BÁLINTNAK!

Én 1 éves kortól vezettem be fokozatosan a tejet,mivel 8 hóstól már adtam joghurtot,túrót,sajtot.9 hóstól már nem kellett nekik a Ha-s tápi sem.Milyen a főzött kakaó?(hagyományos kakaópor+cukor?)A nesquikkel mi a gond?

Napszemcsi,
annnnnnnyira jók az uszis képek!
Enyémeknek is volt egy időszakuk,amikor csak az édes kajákat ették meg,főzzél nekik répát,vagy adj sütőtököt.Próba szerencse!

Hajni,
ezek szerint nálatok kaja szempontjából nincs rendszeresség,azt írtad,hogy napközben vmikor adok neki vmit,nem úgy mint mi,hogy reggeli,tízórai...stb?Lehet,hogy ez a gond!

Zsebi,
köszi,igen,spontán buli volt,és Nőnapkor ismétlés!
Olyan szerencsés vagy az anyatejjel!

Wish,
szuper lehetett a játszótér!Édi nagyon a kisfiad!
Ez nem is pocak,sztem ekkora minden kisbabának van!

kérdés:meddig kell tápszert adni?

Andi
Kép
aanda
 
 


wish,
hát ez nagyon ari kis pocak! :D

kata,
én is hadd csatlakozzam az előttem szólókhoz: BOLDOG SZÜLINAPOT!!! :P
Kép

Émmegma nagy nehezen lebeszéltem a férjemmel, h megyek végre edzeni, addig ő vigyáz itthon a gyerekekre, erre Bencsi 4-kor kelt, és mindketten be is dádházsodtunk, úgyhogy első edzésről ennyit. :?

katyerina,
köszi a linket!

KépKép
pompomlány
 
 


na hát ez az ábra nemtom mit ábrázol, de marha lyól sikerült!!! :( 8) nektek is valami hernyó van a képen és nem csinál semmit? (eléggé döglődik a gépünk mostanában...)
:oops: :oops: :oops:

KépKép
pompomlány
 
 


Wish,
Szerintem akkor egyforma rizskorongot vettünk… :D Akkor gondoltam adni, ha nyügi, de hát enni nem eszik rendesen, és mindig nyügi, úgyhogy még nem adtam. Tényleg nagyon kis édi pocak! :D A piros csacsi honnan való? Tök jó!
Majd én is erősen figyellek…! (csak vedd figyelembe, hogy elég vaksi vagyok, talán ha fél méterre látok tisztán…. :? :D )

Petyaanya,
Eszternek is nagyon boldog szülinapot!!! :D Gratula a sétáláshoz, nagyon ügyes! :D Tehetnél képeket!

Anikó,
Utolérted már magad? Te is tehetnél még képet, én nagyon szívesen nézegetem! :D

Zsebi,
Tényleg nagyon jó a kép, csak véletlenül kicsiben raktam fel. Nem Olivér pöffeszkedik rajta… :lol: Ezek szerint tápi nem szükséges, ha van napi 2 anyatej? Meddig kell anyatej v. tápi nem tudod?

Kata,
Hol vannak azok a tortás fotók? A romper is 2-3 éves. :D

Zsuzsi,
Szerintem igen jó evő fiad van, főleg az enyémhez képest! :D Ma úgy adtam neki pár falat kaját, hogy üvöltött, mindig mikor nagyot oázott, akkor lapátoltam. Aztán még jobban üvöltött, úgyhogy tök jól megetettem! :lol:
Egyébként tényleg rengeteget segít a topik felvilágosodás terén. Após mondta most hétvégén, hogy van a falujukban egy Kiskomival egyidős fiú, és hogy az már milyen ügyes, mert szalonnát eszik. :shock: Anyós meg csipsszel kínálta a fiamat, merthogy az úgyis hamar elolvad a szájában. :shock: Engem meg ufónak néznek… :lol:

Bandika,
Én még nem kezdtem el a tejtermékeket. Gondoltam akkor, ha majd többet eszik. :roll:

Pompi,
A szándék a fontos… :lol:

Emma,
Rég írtál, nyaraltok? :D

Andi, Zsuzsi,
Sajna nem tudok írni napirendet. Pedig én próbálkozom folyamatosan vmiféle rendszerességgel, de ez kimerül abban, hogy fürdés kb. fél7-7 körül. Elalvás az este 7 és fél 10 között vmikor. Kelés éjszaka többször, reggeli kelés fél7-fél9 között vmikor. Reggeli szopit néha kér, néha nem. Ha szopizott, akkor nem kell neki kaja egyáltalán, ha nem szopizott, akkor vagy eszik vmit a délelőtti alvása előtt, vagy inkább nem…. És ennek megfelelően az egész nap ilyen kaotikus. Már kiskorában se tudtam a kajálásait irányítani. Kínálgattam egész nap, vagy elfogadta vagy nem. Ez sajna most is így van. Úgyhogy elég szervezhetetlen minden, még egy találkát is nehéz összehoznom. Mert lehet, hogy elfogadja az üvegest, ha megéhezik, de az is lehet, hogy üvölt majd a szopiért. Ufóanyukának ufófia született! :lol:
20140901102739
 
 


Hajni!
Nem tudom meddig kell amíg a gyerekek igénylik. Mondjuk én másfél éves korukban bevezetem a tejet és akkor azt kapják reggel este. Van ismerősöm akinek már három éves a gyereke és még mindig iszik reggel és este tejet vagy kakaót. Gyerekfüggő szerintem majd elhagyják egy idő után.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: