Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm a Barnus-dícséreteket :lol: Tényleg nagyfiú, vasárnap mértük és 6,5 kg és 65 cm.

Hát azt hiszem kipróbáljuk a kengurut. Remélem tetszeni fog neki. Majd előtte itthon picit szoktatom hozzá. Na meg magamat a súlyhoz :lol:

KépKép
kutyfül
 
 


kutyfül: jaaaa, hát akkor értem miért tűnik Barnus akkorának, mint Boti.... :shock: Boti még nincs is 6,5 kg... :cry: ....bár nekem így is kis husinak tűnik, na de mondjuk 65 cm sincs még szerintem. Febr elején volt 61 cm, na de hát mi sem vagyunk olyan nagyok, így ezen nem is aggódom... :)

Lehet nekem is többet kéne cipelnem Botit, hogy leugorjanak a +kilók, mert 4-5 jól rajtam maradt... :cry: Én nem cipelem sokat, mert a büfizés is épp elég a hátamnak, tökre fáj így is... :cry: Szegénykémet nem kényeztetem túl e téren... :?
Vendég
 


Ildi: Zsófi már evett banánt és imádja :lol:
Vendég
 

 
 

kutyfül, nagyon édes Barni! És nagyon csinosak a ruhái! Én már alig várom, hogy Esztire valami "normális" ruhácskát is ráadhassak. Egyelőre marad a rugdalózó, földön fetrengéshez az a legpraktikusabb. :) A kengurut mi is 2 hónaps kortól kezdtük el használni. Olyat vettünk, amiben elvileg újszülött kortól lehet a baba, de azért megvártuk a 2 hónapot, biztos, ami biztos. De egy ideje áttértünk a hordozókendőre. Március 7-én megyünk a háton hordozást megtanulni, mert elöl hordozva már hamar megfájdul a hátam (Esztella 6,6 kg).

Ami a banánt illeti, a Kismamában van egy cikk, hogy a különböző gyümölcsökben milyen vegyszereket találtak. A banánban semmit, ellenben az import körtében olyat, amelyen még hámozás sem segít... :shock:

Kilók - hát rajtam is van egy kis plusz... Szülés után gyorsan lefogytam a versenysúlyomra - jó sok stressz, görcsbe ugrott gyomor, étvágytalanság, állandó izzadás és jó sok sírás volt a "recept". Amióta viszont lenyugodtam, nyugodt szívvel zabálok. :D Szoptatás alatt se diétázni, se méregteleníteni, se intenzíven tornázni nem lehet. Egyelőre megelégszem annyival, hogy minden nap nagyokat sétálok Esztivel. Valszeg bikinibe nem nagyon bújok a nyáron. :D Mérlegre állni nincs bátorságom, úgyhogy passz, hogy mennyi a felesleg... Úgy két úszóguminyi... :D

Kép
waterlilly
 
 


Lamme, én is pont ezen filóztam valamelyik nap, hogy hogyan lehettem olyan botor, hogy 10 emeletes panelbe költöztem anno, amikor a környéken vannak 4 emeletesek is. :roll: Az ugye kevesebb szomszéd, kevesebb zaj... Na most már mindegy... Ha találok vmi érdemlegeset, szólok. Mondjuk egy ikerház - egyik felében Ti, másik felében mi! :D :wink:

Kép
waterlilly
 
 


Jaa, a kilókról még annyit, hogy én is eszem rendesen, egy dolog van, amire figyelek, ha fogyni akarok most a szoptatás alatt: nincs nass. Nem tartunk itthon csokit és hasonlókat, nekem ez segít :)
Vendég
 


Panndi, te egy hős vagy! Nálam a csoki alapélelmiszer, a pilóta keksszel karöltve... :lol:

Kép
waterlilly
 
 


Ildi, a férjem tegnap este percekig olvadozott Lillu vonalzós képén. Kiadta az ukászt, hogy én is vegyek piros rugdalózót Esztinek, meg sárga takarót... :lol: Tényleg nagyon jó az a kép, Lillu hihetetlen édes rajta!

Kép
waterlilly
 
 


Lilly, amíg volt itthon, én is rájártam, de már nincs ;) Csak joghurt és gyümölcsrizs :)
Vendég
 


én is nagy édességzabáló lettem mióta megszültem... :cry: úgy örültem, hogy terhesen nem voltam különösebben kívánós, és előtte sem voltam az a nagy édesszájú...de amióta megszültem és szoptatok.... :shock: szinte minden ebéd után édeset kívánok: mákos guba, aranygaluska, rétes....stb. Na szerencsére nincs itthon ilyesmi, de ha nagyon akarom séta közben sok mindent lehet vásárolni... :? Csokit nem igazán eszem, azt nem szeretem, de a sütik!!! azok ezerrel jöhetnének... :cry: Nekem is le kell állnom, mert nyáron én sem merek majd stradra menni, pedig egész nyáron Csopakon leszünk....na ez ugye azért nem rossz... :lol:
és olyan csúnya úszógumiim vannak... :cry: mikor lehet már sportolni??? a szoptatásnak nem jó, ugye??
Vendég
 


én is nagy édességzabáló lettem mióta megszültem... :cry: úgy örültem, hogy terhesen nem voltam különösebben kívánós, és előtte sem voltam az a nagy édesszájú...de amióta megszültem és szoptatok.... :shock: szinte minden ebéd után édeset kívánok: mákos guba, aranygaluska, rétes....stb. Na szerencsére nincs itthon ilyesmi, de ha nagyon akarom séta közben sok mindent lehet vásárolni... :? Csokit nem igazán eszem, azt nem szeretem, de a sütik!!! azok ezerrel jöhetnének... :cry: Nekem is le kell állnom, mert nyáron én sem merek majd stradra menni, pedig egész nyáron Csopakon leszünk....na ez ugye azért nem rossz... :lol:
és olyan csúnya úszógumiim vannak... :cry: mikor lehet már sportolni??? a szoptatásnak nem jó, ugye??
Vendég
 


Nekem a dokim a hathetes kontrollon azt mondta, hogy sportolhatok nyugodtan bármit. Nem mintha azóta nekiláttam volna :lol: Az édesség nálam is előrébb került a rangsorban, de ilyenkor azt eszem kaja helyett. Eszem sütit, de akkor az a vacsora. Vagy eszem levest, és második az aranygaluska. Igaziból simán eléldegélnék édességen :lol:
Vendég
 


A sportolással az a baj (azon kívül, hogy fárasztó... :D ), hogy ha izomlázad lesz, mert ugye tejsav temelődik, akkor az bejut az anyatejbe is, és rossz íze lesz. :( Úgyhogy egyelőre marad a séta. Meg a pilóta keksz. :D
Nálam is rosszabb a helyzet, mint terhesség alatt. Sőt, én az első trimeszterben fogytam, annyira nem volt étvágyam, az édestől egyenesen irtóztam. Bezzeg most....

Kép
waterlilly
 
 


Lilly!
Az én férjem is imádja azt a képet! :D Lilla kb. annyi idős rajta, mint most Eszti. Egyébként olyan érdekes, annyi rózsaszín ruhát lehet kapni, hogy az ember nem is gondol a pirosra. Ezt a rugit mi örököltük, csak sajna már kicsi.
Sárga cuccokat meg akkor veszek, amikor abban gondolkodom, hogy a második babácskánk majd fiú lesz, az neki is jó... :lol: Jaj de jó lenne.

Köszi a válaszokat banán ügyben.

A csoki kisöprés nálunk sem ártana :oops: csak sajnos Babetthez hasonlóan én is hajlamos vagyok séta közben megvenni is a hiányzó készletet. :oops:
És sajna úszógumit nekem sem kell külön venni, van saját több is. :oops:

Ma megyünk először sportkocsival vonatozni, kíváncsi vagyok, hogy boldogulunk. 8)

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi, milyen sportkocsitok van? Én is szeretnék venni, mert a mélykocsival nehezen mozgok kettesben Zsófival, egy ernyőre csukható kéne, és akkor mehetnénk csavarogni :) De ezt a nagyot nem tudom beszuszakolni egyedül a kocsiba :(
Vendég
 


Sziasztok!

Háát, az édesség nekemi is a gyengém...Bár én nem panaszkodom, mert Panndihoz hasonlóan Nekem is 1-2 kg-val kevesebbet mutat a mérleg, mint a terhesség előtt. Ehhez biztos Zsófi is hozzájárult, mert elég sokáig igényelte, hogy ölben legyen elaltatva. Most már szerencsére leszokott róla, de az biztos sokat számított.

Mi is most vettünk sportkocsit, mert a mélykocsival a belvárosban közlekedni elég horror volt :? Mi emellett döntöttünk: http://www.brumimaci.hu/aruhaz/product_ ... ts_id=1087
Én meg vagyok vele elégedve, jól irányítható, könnyű (még ha Zsófi benne van, úgy is fel tudom emelni, le tudom vinni lépcsőn stb.), könnyen összecsukható, kis helyen elfér, van hozzá minden a lábzsáktól az esővédőig, a kupolája levehető. Ami szerintem hátránya, hogy alul a bevásárló hálóba elég nehezen lehet ki-be pakolni, főleg ha Zsófi alszik, és lejjebb van döntve a háttámla.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lilly! Igen csinik ezek a ruhák, de itthon Barnus is rugiban van. Az a legkényelmesebb. De ha megyünk valahova, vagy illusztrisabb :lol: vendég jön, akkor ráadom ezeket a szép rucikat. Nő mint a bolondgomba, legalább egyszer legyenek rajta :lol: Nagyon sok ruhát kapott, így próbálom mind sorra keríteni.

Édesség: én éjjel szoptatás után kívámon mindig nagyon, úgyhogy olyankor legurítok egy nagy pohár málnaszörpöt. A csoki nekem sem toplistás, de mint Babett a sütiknek nem tudok ellenállni :oops: De nem panaszkodom, mert én 3 kg mínuszban vagyok a terhességem előtti súlyomhoz képest.

Én elkezdtem tornázgatni, van egy Cindy Crawford torna dvd-m. Ezt a szülés után csinálta, a kismamáknak. Nem megerőltető, izomlázam nem lesz, de azért picit átmozgat. Ja, és persze mi is sétálunk minden nap legalább 1 órát.

KépKép
kutyfül
 
 


Eperke: ez jó kis kocsi :) Mennyi idős kora óta használjátok?
Vendég
 


Panndi: Most vettük neki kb 1 hónapja. De a leírás szerint 6 hónapos kortól lehet használni. Nem tudom a Te Zsófid mennyire ül, tartja már magát, de szerintem lassan megpróbálkozhattok vele. Elég jól le lehet dönteni a háttámláját.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


A mélykocsiban sem vízszintesen fekszik, ha ébren van, hanem picit megdöntve, mert különben nem lát ki :)

Boldog 11 hónapot Zsófinak :)
Vendég
 


mi ezt vettük:http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=uton&submenu=babakocsi&category=ernyokocsi&brandfilter=Bébé%20Confort&empty=1&productid=198567&pageno=1&whid=32, cak fekete-pirosban, mert ehhez vettünk korábban autósülést, így most jó a babakocsi vázába a hordozó, ami szuper találmány autókázáskor !

de nem a Brendonban vettük, hanem az outletjében a Soroksári úton, 20 ezerrel kevesebbért. Érdemes oda kinézni!! (www.babyoutlet.hu de nincs minden termék a neten)

És én miért nem fogyok??? pedig mi is sétálunk napi egy órát, és még dombos is kicsit a terep.... :cry: Na mondjuk most is sütit majszolok.. :wink: Hiába vendégek voltak, muszáj volt vmit sütni... :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Lilly: Ha nyerünk hétvégén a lottón, akkor benne vagyok az ikerházban :wink: :D

Én is édességzabáló lettem. Már terhesen is, és most is kívánom ezerrel :oops:

Rugdalózó: Én imádom őket, de leginkább az ujjatlanokat. Olyan édik bennük a babák :lol:

Panndi: Nekünk Pierre Cardin PS 625-ös (azt hiszem) a sportkocsink. Ez egy tipikus lótifuti kocsi, de több fokozatban is dönthető, tud benne aludni is a gyerkőc. Itt megnézheted, bár nekünk a színezete kicsit másmilyen: http://www.brumimaci.hu/aruhaz/product_ ... ucts_id=90

De rakok fel róla képet:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lamme 2010.12.31 18:21-kor.
lamme
 
 


Jó reggelt :)

Köszönöm szépen a babakocsis linkeket, képeket, meg minden segítséget, aranyosak vagytok :)

Annyit beszéltünk tegnap a csokikról meg édességekről, hogy benyomtam este egy Twixet, meg egy kis Nutellát :lol:
Voltunk tegnap hármasban a Pólusban, és vettünk pár dolgot, és tök jó volt így vásárolni :) És végre vettünk mini steppert, volt már nekünk, csak összetört Apa és Zsófi alatt :lol: (Pedig Apa nem kövér, csak a stepper volt gagyi) Szóval ezen felbátorodva, hogy mától úgyis mozgok még többet, úgy gondoltam, jöhet a csoki ;)

Az éjszaka rossz volt, 11 után feküdtem le, Zsófi háromkor hívott, mert szerette volna 40 percen keresztül bámulni a kihalt utcát. (Hazudok, nem volt kihalt, a 40 perc alatt láttunk egy, azaz egy darab kutyát...) Aztán 3/4 4-kor elaludt, de egy óra múlva újra engem akart, azóta virrasztunk :shock: Mióta szültem, rohamosan fogy a kávé itthon... :roll:
Vendég
 


Lamme:ikerház - okés! És páros napokon te sütsz, páratlanokon meg én! :D Nagyon jó a babakocsi!

Akartam kérdezni MINDENKITŐL, hogy hány hónapos kortól teszitek sportkocsiba a babókákat? Mert Eszti már nagyon nézelődne séta közben, de a mély mózesből nem lát ki aranyom.

Panndi, nagyon köszönjük, hogy puszta szolidaritásból ettél egy kis édességet! :lol: Egészségedre! :lol:

Az éjszakáért részvétem, remélem, legalább a kutya szép volt... :roll: Mostanában Eszti is baromi nyugtalanul alszik, 5-6x ébred éjjel a cumikájáért... :? Napközben meg 45 pecenként. Lehet, hogy a foga?

[color=violet]Zsófikának [/color]meg így utólag :oops: boldog hófordulót kívánunk!

Kép
waterlilly
 
 


Köszönjük a hófordulós köszöntést :)
A kutya szép volt, igen, de ettől nem voltam boldogabb :lol:
Vendég
 


A kávé nálunk is nagyon fogyó termék, még az édességnél is jobban...
Mi ma éjjel "csak" 1x keltünk, 3kor...De úgy látom a helyzet máshol sem túl rózsás...
Szerintem mi akkortól fogunk sportkocsit használni, ha már Boti nem akar fekve maradni, hanem nézegetni vagy felülni akar. Ezt majd a babák eldöntik. Hallottam, aki 6 hóig mózesban volt, és olyat is, aki 2 hónapig.... :?
Vendég
 


ja és Lilly: a gyerekek 45 perces ciklusokban alszanak (olvastam), Botit bármikor ha leteszem a kiságyba 45 percet alszik. A babakocsiban többet, mert ott visszarázom.... :? Sajna az ágyban nem sikerül visszaaltatni sosem... :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Panndi: Köszönjük a hófordulós köszöntést! :) Hihetetlen, hogy még egy hónap és már évben is "mérhető" lesz a kora...Úgy repül az idő, pedig csak most született!
Őszinte részvétem az éjszaka miatt. Háát, volt egy időszak, amikor én is fogyasztottam kávét rendesen, pedig én nem is szeretem és soha életemben nem voltam kávés...

Babakocsi: Mi is eredetileg ezt a Pierre Cardent néztük ki, de a boltban mutatták a másikat (amiről a linket betettem), ez egy kicsit tágasabb, ezért inkább ezt javasolták. Zsófi, ha levegőn van mindig bealszik séta közben, úgyhogy inkább ezt vettük, ebben jobban elfér még ilyenkor a nagy overallban is.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Ti meddig adtok még overált a gyerkőcre?? tegnap már melege volt Szegénykémnek benne (17 fok volt kint!!)..... de sajna még nincsen kabátkánk, venni kéne, de téli kabátot meg már nem érdemes, nem??
Vendég
 


Babett: Én még overálban altatom kinn egyelőre. Csak nem adok alá annyi ruhát, mint eddig. Csak a hosszú ujjú body és egy kis nadrág van rajta alatta, amiben itt benn a lakásban is játszik. Még várok egy kicsit, hogy huzamosabb ideig legyen ilyen jó idő, és melegedjen fel a levegő rendesen. Aztán jöhet végre a kiskabát, kevesebb ruha...
Szerintem nem érdemes már téli kabátot venni, azok is olyan vastagok, melegek...estleg vékonyabb pamut overált. Valami ilyesmit:http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=babadivat&submenu=kabat-overal-siruhazat&category=termo&empty=1&productid=195806&pageno=1&whid=25
Mi tavaly ilyet vettünk Zsófinak, mikor megszületett és elég jól tudtuk használni tavasszal, amíg nem voltak nagy melegek.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Zsófi már jó régóta nem fekszik, sír, ha ébren van és feküdnie kell. Dönthető a babakocsink háttámlája, de csak lapalakúra csukható, és én képtelen vagyok ezzel közlekedni egyedül autóval, ezért szeretnék egy ernyőre csukhatót :)
Vendég
 


Sziasztok!

Kép

ez a kocsink...
eddig jónak tűnik, könnyű volt tegnap cipelni... a férjem egy kicsit sokallja az összecsukott méretét, de én ennél kisebbet nem akartam Lillusnak.

Mi hat hónaposan fordultunk át a kocsiban és ezen a héten kezdtük el a sportkocsit. Mindennapra még a nagyot használom, szerintem kényelmesebb, plusz van lábzsák stb., de vonatozni azzal nem tudnánk. :D

Babett! Már én sem vennék kabátot. Nálunk Lillu is kezdi kinőni az overállt, de ezzel még kihúzzuk tavaszig.

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Lilly: Oké, benne vagyok, hogy enyémek a páros napok, abból kevesebb van :lol:

Mi kaptunk kölcsön egy hiper-szuper újszülött kortól használható téliesített babakocsit, de őszintén szólva talán háromszor ha használtuk. Inkább a Travel System kocsiba rakjuk, és ha enyhébb az idő, akkor csak egy vékonyabb zsákot teszek a kocsiba, ha nagyon hideg van, akkor egy nagy, vízlepergetős, bundás zsákot. Amúgy szerintem 4-5 hósan már enyhén meg lehet emelni a háttámlát,így tud nézelődni is, ültetni pedig majd akkor, ha már tud ülni magától. A sportkocsik többségét 6 hónaptól ajánlják. Vivi már 14 hós volt, amikor megvettük neki, mert addig tök jól elvoltunk a TS-mel, meg akkor már ritkán is használtunk kocsit, Nikit pedig kb. hat-hét hósan tervezem beletenni.

Babett: Én is adok még Nikire overallt, mert csalóka még az idő. Inkább a babakocsiba tett zsákkal variálok, ahogy írtam fentebb. Télikabátot nem érdemes már venni, inább az overall alá adj kevesebb, vékonyabb réteget.
lamme
 
 


Őrület ez az öltöztetés, sose tudom hogy mennyi cuccot adjak fel...... :shock:
Vendég
 


Kép egy tegnapi kép...
Vendég
 


Eperke, a "nagy" Zsófinak is boldog hófordulót kívánunk!

Babett, Boti nagyon helyes kis pasi!

Eszternek is melege van már, úgyhogy ma már nem tettem rá plédet a babakocsiban, de hallom, hogy milyen melegek lesznek (15-17 fok), szóval fogalmam sincs mit adjak rá. Bár ahogy Lamme is írta, csalóka még az idő, hazafelé már visított, mondom, mi van?, hát a keze fázott, mert persze a kesztyű az pfuj, na betűrtem az overállja ujját, mindjárt csend lett...

Vakahol olvastam, hogy a mély mózeses babakocsikat 5 hós korig javasolják, gondolom utána már nem nagyon lehet holmi tétlen hanyattfekvésre bírni a babákat. Bár ma Eszti jól elszundított (pedig előtte aludt 2x45 percet :wink: ), na mondom leülök egy kicsit kipihegem magam, ahogy a babakocsi megáll, szeme kipattan és máris ment a nyafi, na álltam is föl, toltam tovább a szekeret.

Lamme, a TS babakocsi a hordozósat jelenti? Én még nem mertem Esztit beletenni 15 percnél továbbra. Pedig abból kilátna...

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a babák! Barnusnak már tényleg nagyfiús vonásai vannak és Boti is mennyit változott! Szépen növögetnek, fejlődnek a babácskák anya, apa és mindenki örömére. :D

Ildi! Én úgy tudom, hogy a banánt a magas Mg tartalma miatt nem ajánlják túl korán adni a babáknak, azonkívül néhány babánál sajnos ez a gyümölcs is allergiát okozhat, ezért intenek óvatosságra a szakemberek. Mi is egy héten maximum 3-szor adunk babánt Gabókának, egy kisebb babánnak kb. 1/3-át (és a 7. hónapban kezdtük).

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Köszi a banán válaszokat.
Szerintem lassan kipróbáljuk mi is. :D
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Lilly: Igen, a TS kocsik a hordozósak. Abból is van újszülött kortól használható változat is. A nem újszülöttes változatot is lehet már három hónapos kortól használni :wink: Teszek fel képeket a miénkről, remélem a kicsi kép is jól látható lesz, mert azt telóval csináltuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lamme 2010.12.31 18:25-kor.
lamme
 
 


lilly: szerintem a hordozóba is nyugodtan tedd bele tovább is, csak ne abban sétáltasd minden nap. MI akkor használjuk, ha pl a Camponába megyünk el, mert akkor egyszerűbb csak átteni a vázra, és fel sem kell ébredni, na és nézelődni is tud. Ilyenkor 1-2 órát is szokott benne lenni. DE persze ez nem mindennapos dolog. Naponta a mózesben sétáltatom, akkor mindig alvás van. Mondjuk mindig úgy is indulok el, hogy evés után megvárom a játékidőt, aztán amikor már nyűgi, akkor van az indulás, így tuti alvás lesz a sétakor.
Vendég
 


ja, és képzeljétek ma éjjel nem kellett kelnem, hurrá! Boti reggel negyed 8ig aludt este fél10től :lol: :lol:

na, és a nassolásról már egy szót se...péntekenként kürtöskalácsot sütnek a faluban...ma sem tudtam ellenállni.... :cry: :cry:
Vendég
 


Hűűűű, annak én sem tudnék ellenállni... :lol: Meg most egy BigMac menüt is le tudnék tolni... azt hozott be a férjem szülés előtti napon a kórházba, az volt a búcsúvacsim :D
Vendég
 


Húú ez az édesség emlegetés is borzasztó, én is imádom a kürtös kalácsot.
Panndi én az uccsó orvosi vizsgálat előtt voltam utoljára Mekiben még nagy pocakkal. :D

Babett! Boti nagyon ügyes, jó lenne ha visszaállna nálatok az éjszakai rend, drukkolunk érte. :D

Mi reggel keresztlányomat vittük oviba, meg mi is megyünk érte. Kicsit gyakoroljuk a kétgyerekes felállást.
Ma volt nekik a farsang :shock: - kicsit fura ilyenkor nagyböjtben, na de mindegy... lényeg egy kis Hableányért megyünk most. Reggel én öltöztettem be is. Olyan édes fotó lett róla, remélem majd Lilla is ilyen aranyos lesz. :D

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Lilly: Neked is köszönjük a köszöntést! :) Szerintem is használhatod nyugodtan a hordozót Esztinek. Lehet benne 1-2 órát, ő már nem olyan kicsi. Persze sétáltatni én sem sétáltatnám abban, de hetente 1-2 nyugodtan.

Hű, azt a kürtös kalácsot én is megenném most...Én is nagyon imádom! :) Én sem emlékszem mikor ettem utoljára gyorséttermi kaját. Talán tavaly ilyenkor utoljára nagy pocakkal, míg még dolgoztam.

Babett: Boti nagyon helyes kisfiú! Zsófinak is tetszett a képe, nagyot vigyorgott neki. :) Az éjszakai nyugodt alvásért pedig drukkolunk!

Én is hoztam 2 képet a sport kocsinkról. Az egyikben épp alszik Zsófi. Nekünk a mélykocsink nem TS-es volt, hanem rendes babakocsi, aminek teljesen vízszintesig lehetett leengedni a támláját. Bár utólag már inkább vettem volna TS-est, mert Zsófinál csak nagyon az elején használtuk a teljesen vízszintest, inkább a következő fokozatát használtuk sokat.

Kép

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Kép

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


eperke: tudod, hogy Füreden felszámolták azt a jó kis kürtős kalist? Tudod, ahol most a Silver Resort épült, és úgy hallottam, hogy nem is kapott szegény helyet másutt sem... :cry: pedig mi sokszor emiatt ugrottunk át sétálni Csopkaról... :?
Vendég
 


Babett: Hát, igen az építkezések miatt sok mindent felszámoltak ott. De a Silver Resort-nál van egy isteni kávézó-cukrászda: Karolina a neve. Saját, házi készítésű sütikkel, a tulaj nagymamájának receptjei szerint. Azért is érdemes átugrani. :wink: Na meg ott a Bergman is, ott is nehéz választani a finomabbnál finomabb sütik közül... :)
Kürtös kalis is szokott lenni a sétányon, ha jól emlékszem idén ott a Vitorlás étterem melletti téren volt. Bár nem tudom, hogy ez az-e, akihez ti jártatok...

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Mi Erdélyben szoktunk rengeteg kürtöskalácsot enni...Ott annyira finomakat sütnek, és nem villamos sütővel, hanem rendes parázson. Meg mi is szoktunk néha-néha nyáron sütni, otthon a kertben.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hmmm, Bergman, ne is mondd :lol: Apu osztálytársa volt Bergman bácsi :wink: :D Van Győrben is cukrászdájuk, mindkét hely nagyon ott van :lol:
Vendég
 


Ha valaki olvas minket, azt hiheti, valami édesség-fun topikba került :lol:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: