Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi először is az infót! A kórház honlapján lévő anyag szerint a születési ak-i kivonat oda érkezik, de majd kiderül.

A 24. hétig híztam 5 kg-ot, akkor volt a terheléses vércukor, onnantól viszont csak 1,5 kg-ot.
De kb. 1 hónapja kétségbe estem, hogy miért nem gyarapodik a súlyom, milyen jó lett volna, ha van net és meg tudtok nyugtatni.

Azóta különben odafigyelve étkezek, de egy pici csokit, kakaót néha megengedek magamnak, és tök jó a cukrom, mérem itthon, és a hemoglobin A1c is jó. Az ismételt terheléses is jó. Hát igen, előtte azért elég sok édességet faltam :-(

Petitpois! Én is 34. hét körül pakoltam össze. Szerintetek kell a kórházi csomagon belül külön csomag a szülőszobára?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Petipois,
Nincs új hírem róluk.

Lafi,
Megnézném Hunor arcát, amint téged bámul torna közben :lol:

Nyuszi,
Szép nagy már Krisztián, ő se lesz kicsi baba ha végig a pociban marad.

Apró örömök: Megpróbáltam betenni újra a piercinget a köldökömbe és sikerült :lol: úgy örülök :lol: tudom apróság, de én annyira szerettem, és emlékszem mekkora harcot vívtam anyuval miatta 16 évesen :wink:

Nagy öröm: Páromnak sikerült ma elintézni az anyakönyvit és a lakcímkártyát :D már csak a tb van és minden a helyén lesz. Utána meg mehet szegény megint, hogy a családit, anyaságit stb. intézze. Hát nem irigylem :?
Vendég
 


Gömböcske :)
én külön raktam a szülőszobás csomagot, hogy ne a nagy táskát kelljen túrni, ha valami kell.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Gömböcske,
Igen én külön pakoltam, a szülésznő is ezt tanácsolta.
Vendég
 


Pandus :P
Igazán szépre sikerült a video :D

Petitpois :?
S akkor nem is lesz több pocifotó?

Lányok :P
Én olyan megveszekedett éhes tudok lenni, hogy nem tudom, mi lenne, ha kiderülne, hogy diétáznom kell... tegnap elég kevés szénhidrátot ettem és hajnalban is muszáj volt ennem, korgott a gyomrom!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Petitpois :D

Hu ez tenyleg bosszanto! :evil: Sajnalom a kepeket! Köszike jol vagyunk, nagy betyar, hamar az ujja köre csavarta az anyukajat...
de imadom!!! :D :D

Szep napot mindenkinek! :D
jucmuc
 
 


Panda, szép kislányod van!!!Hunor tutti szerelmes lesz bele.Amúgy kire hasonlít, mert én belőled nem sokat látok...(ugye nem haragszol??)Amúgy körberbástyázom a nagygyon, de hagyok egy lyukat ahol láthat és bámul azhtán bealszik, aztán megunja, sír, majd cumi szájba és bámul tovább. Aranyos nagyon, tényleg hagy tornzni csak néha kell simizni és cumit adni a szájába.
Vendég
 


Lafi,
A szája az enyém, de amúgy apja lánya azt mondják :wink:
Vendég
 


Hát én még nem pakoltam össze a cuccom, nagyjából tudom mik kellenek, de listám még nincs.
Külön szülőszobás csomag????
Azt gondolom majd a szülésznő mondja mi legyen benne... :roll: , vele csak 2hét múlva lesz randim, remélem nem késő... :oops:

Ha nem túl hosszú, leírnátok nekem?!?!???

Köszi! :D

Kép
fendike
 
 


fendike írta:Ha nem túl hosszú, leírnátok nekem?!?!???

- hálóing
- zokni
- tiszta fehérnemű
- betét
- tusfürdő
- 2 törölköző: 1 pici 1 nagyobb

- ásványvíz, keksz

asszem ennyi volt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,
Amit Orsi írt + papucs és fényképező.
Vendég
 


Lafi:
Igen beengedik nekem így lett megbeszélve az orvosommal. Most már csak az kell hogy a járvány miatt a tilalmat oldják fel mer nálunk még a szülészeten és a gyerekosztályon még mindig zárlat van. Pedig addig én sem szeretnék szülni. Csak Apával együtt. Édes lehet Hunor ahogy nézi hogy hogy tornázol. Most voltam tanácsadáson és én meg csak 90 dkg híztam a 38 hét alatt de ma már az is csak jó indulattal volt meg .

Petitpois:
Köszike. Sajnálom a kártyádat.

Pandus:
Köszike. Remélem megvárja mig Apával együtt szülhetünk. Most mi is abban a helyzetben vagyunk amibe ti voltatok. Nagyon édi a felvétel.

Jucmuc: Ha tudsz tegyél fel uj képeket!!

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Panda,

Nagyon jó a kisfilm! Annyira tetszik Dórika! Nagyon szép kislány!

Fanni, :lol:

Annyira jó, hogy éhezés terén nem vagyok egyedül! Bocsi, hogy ennek ennyire örülök, de már azt hittem velem van valami komoly probléma. :lol: Ma halat iktattam be az étrendembe....gondoltam egy kis diétás menü....Kb egy órája ettem, de máris farkaséhes vagyok.

Annyira nem szeretnék sokat hízni, de az éhezést se bírom....

Kép
viri8
 
 


Orsi, Pandus
köszi, jegyzetelek!!! :D

Ti vittetek be sok hálóinget???
Nekem 2 barátnőm aki a Kútvölgyiben szült, aszondják, hogy adnak folyamatosan és az a legkényelmesebb... :roll:
Azért persze viszek be, de pl. vajúdás, szülés közben lehetsz a sajátodban vagy az csak utána jön szóba????

Kép
fendike
 
 


Fanni :lol: ,
en nagyon ajanlom a kismama masszazst mert miota oda jarok kopp kopp kopp nem faj annyira a hatam sem plusz tenyleg el is lazit..Szoval szerintem probald meg en heti egyszer jarok..

Pocifoto a hetvegen lesz mert csak akkor tudunk ujabb SD kartyat venni :twisted:

Fendike,
atkuldom priviben a korhazi csomagos listat...En amugy csak ket haloinget tettem be mert itt a szuleshez adnak kulon..Megy a privi
:lol:

Kép
petitpois
 
 


Fendike :D
én csak a szülésre vittem hálóinget (összesen 1et). Szerintem utána nem praktikus, mert hálóingben elég bénán lehet szoptatni is pl.

sima melegítő + póló kombóban voltam mindkétszer végig amíg a kh-ban voltam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Voltam fodrásznál, rakattam melírt, szőkét! Nekem nagyon tetszik, még sose volt szőke tincs a hajamba! Kíváncsi vagyok az uramnak hogy fog tetszeni! :D Még csak az illatát se éreztem afestéknek, mert nyitva volt az ajtó! Belenézek a tükörbe és mintha más lennék, de nagyon szupi, nagyon tetszik! :D

Viri!
Megérkezett a goblen?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Nyuszi :D
Persze teszek majd me'g fotokat! :D En meg nem hallottam olyat, hogy csaszarnal beengedik a ferjet a mütöbe... :shock:
Itt legalabbis ilyet nem lehet. :oops:

Fendike :D

En me'g az eldobhato halos bugyit ajanlanam a korhazba!
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Köszi az üdvözlést mindenkinek!

Igaz, még baromira az elején vagyok mindennek, de nektek mi a véleményetek az amniocentézisről, volt aki megcsináltatta?

Nekem ICSIS a babám, csak ezért gondolkodok rajta.

Kép
bögyörö
 
 


Bögyörő :)
önmagában az ICSI nem indikálja, hogy amniot kellene csinálni. Nekem 3 icsis gyerkőcöm van, meg sem fordult a fejemben, hogy megcsináltatom.
Ha a kor v. UH alapján indokolt, akkor igen, de én akkor inkább javaslom a chorionbiopsziát, mert azzal pár nap alatt a 12-14. héten már van biztos infód, míg az amniot a 16-17en veszik le legkorábban és 3-4 hét alatt van meg az eredménye.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi lányok :D

Bögyörö,
Itt sok az ICSI-s baba, Dóra is az, de nekem se jutott eszembe az amnio.

Fendike,
Én 3 hálóinget vittem, ezek szoptatósak, tehát könnyen kiszedhető a cici belőle :D Szülésnél ne legyél sajátba szerintem, mert csupa vér lesz, legalábbis nekem az lett.

Kisfóka,
Na mit mondott a párod a hajadra? :D
Vendég
 


Pandácska :P
Majdnem neki ment a garázsajtónak a kocsival, amikor meglátott! :D Tetszik neki egyébként nagyon, csak szokatlan! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Pandus, szupi a video!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Fanni,

ha találsz egy jó kismama masszást valahol a közelben, én is kipróbálnám. Nagyon vacak a hátam :(


Kisfóka,

De jó, hogy új hajad van :D Én is voltam fodrásznál, de nagyon megbántam. Pedig évek óta uaz a fodrászom.....

nem érkezett még meg a gobelin :( De hát az érdi postát ismerve.....Jó ha a héten megérkezik.)

Bögyörő,

amino nekem sem volt. Csak akkor egyeztem volna bele, ha nagyon nagy eltérést mutat az uh

Kép
viri8
 
 


Donika Zsombor babája :lol: :

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Donika!
Gyönyörű a kis Zsombor!!! Olyan szép kis feje van, és milyen aranyosan alszik.

Fendike!
A kórház szülésfelkészítő anyagában kifejezetten nem ajánlják szüléshez a saját hálóinget, mert nagyon koszos lesz, bent biztosan adnak.
Még egyelőre nekem sincs külön kis csomagom, de már nem ártana így a 38. héten. A nagy csomagban benne van minden, csak az étel és a fényképező nincs. A szőlőcukrot is ajánlják szüléshez, és papának tiszta papucsot.

Pandácska!
Most megnézem én is a kisfilmet Dóriról.

Bögyörő!
Én az Istenhegyi Géndiagnosztika véleményétől tettem függővé, hogy megcsináltatom -e az amniot v a chorionbiopsziát, de ott nem javasolták. Nálunk is ICSI-s a Piczur. Én nem kockáztatnék, ha nem "muszáj".

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Szia Pandácska!

Gyönyörű tényleg ez a Dóra-baba! Hogy lehet ilyen kisfilmet csinálni?

Nálam még nem csináltak áramlást, azt mikor szoktak? Múlt héten volt szívhang, hüvelyváladék, ezen a héten szívhang+méhaktivitás, és jövő héten szívhang, méhaktivitás,és UH lesz.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Viri :P
Itt egy viszonylag közeli mamimasszázs link:
http://www.centro-medical.hu/masszazs/i ... =index.php
Azt nem tudom, jó-e, nekem most nem olyan rossz a hátam és holnap gyógytornára megyek. Esetleg próbáld ki, ha gondolod.
Az érdi postáról annyit, hogy a bátyám Veszprémben pénteken megkapott egy olyan levelet, amiről az értesítőt nekem tegnap dobták be (tegnap előtti dátummal....)

Bögyörö
Én igaz, a beültikor nem voltam még 35, de azóta elmúltam. Ettől függetlenül nem akartam ezt a rizikót bevállalni, pedig a srácaim is ICSI-sek.
A 12 hetes genetikán minden rendben volt és remélem, a hétfőin (19. hét) is az lesz. Akkor pedig tényleg felesleges rizikó. Annak szokták ajánlani, akinek az AFP-je és a genetikai UH-ja is indokolja, valamint 35 felett... de szerintem akkor is csak abban az esetben érdemes, ha valami bajt gyanítasz.

Kisfóka :P
Mertem volna borítékolni a hatást Apánál 8) Nálunk is így volt anno, mikor először lettek szőke csíkok a hajamban :wink:

Zsombi szépséges, nyugodt baba! Köszi Pandus, hogy feltetted a képet!

Lányok :P
Azt hiszem, hogy ma reggel babamozgást észleltem :D Nem buborék, nekem inkább olyan belső csikizés féle. A vicc az, hogy már hetek óta érzek ilyesmit, csak mindig azt hiszem, hogy a bőröm nyúlik. De most valahogy tisztábban éreztem...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
:lol: :lol: :lol:

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi :P
Remélem, tényleg őket éreztem :oops:

Véda :P és Csabi :P
Eltűntetek, pedig már táppénzen vagy!?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,

Köszike! Ezt én is néztem ma hajnalban.. Ugyanis újra felkeltett a hátam. Nem szívesen megyek ismeretlenhez.....És pasihoz sem, hogy őszinte legyek. A páromtól kaptam masszázsbérletet, egy pasihoz jártam a Griffbe. Ez tavaly ősszel volt. Akkor még nem volt bajom a férfi masszőrrel...... :D

Hűűű, de jó, hogy érezted! Na látod, nem is kell ultrahang, hogy tudd, ficánkolnak :lol:
Hétfőn biztos nagy mozgolódás lesz a pocidban ultrahag közben

Donika,

Zsombor nagyon édes kisfiú! Olyan nyugodtan alszik ( a képen :lol: )

Kép
viri8
 
 


Viri :P
Egyetlen nőt találtam, de az abszolut nem volt szimpi :( Nekem is jobban bejönne egy női masszőr... de itt Érden is jártam még a terhességem előtt és az is hapsi volt :roll:

Azért az UH után -remélem- nyugodtabb leszek :lol:

Te mikor kezdesz vásárolgatni? Nekem ma csak a postáig kellene eljutnom, de erre is alig tudom rávenni magam. Olyan macerás felöltözni :oops: Na meg amikor le kellene üljek és nincs szék :oops: Mi lesz később? :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Kisfóka:
Örülök hogy olyan jól sikerül a hajad és hogy tetszik a párodnak

Jucmuc: Köszi. Itt megengedik.

Pandus:
Köszi Zsombor babáról a képet nagyon édi. Kis cukorfalat.

Fanni:
Az már akkor egy héttel ezelőtt is az lehetett. Tök jó hogy hogy már te is érzed a mozgást.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


gömböcske írta:Nálam még nem csináltak áramlást, azt mikor szoktak? Múlt héten volt szívhang, hüvelyváladék, ezen a héten szívhang+méhaktivitás, és jövő héten szívhang, méhaktivitás,és UH lesz.

ha nem indokolja semmi, akkor nem csinálnak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni :D

Legszívesebben már most indulnék vásárolgatni, de nem merek.
A párommal azt beszéltük meg, hogy áprilisban kinézünk a börzére. Amit ott nem kapunk meg, utána beszerezzük.
A barátaink szinte mindent Vecsésen egy nagyon tuti bababoltban szereztek be, minden nagyker ár. Egy vadi új kiságy csak 18 000 Ft. Azt a helyet még feltérképezzük, aztán meglátjuk.

Kép
viri8
 
 


Fanni,
Gratula a mocorgáshoz :D
Vendég
 


Panda gyönyörű a kisfilm és Dora a sztár!nagyon tünemény a kisdrága :D

lanyané
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat amnio ügyben! Igazából én is úgy gondolom, h. semmi felesleges cécót nem szeretnék, egyedül a korom indokolná (38 leszek mindjárt), de csak emiatt én is feleslegesnek tartom.

Zsombor baba nagyon aranyos!

Kép
bögyörö
 
 


Viri :P
A 03.30-ai börzére?
A vecsési bababolthoz nincs netes címed véletlenül?

Pandus :P Nyuszi :P
Köszi :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Fanni!gratula a mocorgáshoz :wink: ,biztos a srácokat érzed már.
Mozgás.......Pedig lesz még nagyobb is az a pocak.

Nyuszika!Te következel!Hogy vagy?Nincs még semmi jel,hogy közeleg az idő?

Nálunk is ott lehetett Apa a császárnál,igaz üvegen keresztül,de látta ahogy kiszedik a csajszit,de ahogy zajlott az a szülésem,szerintem senki nem merte mondani,hogy menjen ki.

Zsombor baba gyönyörűűűűűűűűűű!

Panda!Nagyon szépek vagytok az uj videon.Gratula:Dorkát már hasrafektetitek?hogy telnek napjaitok?

Kép
csiperke
 
 


Fanni,
gratula :lol: Na latod megijedtek a fiuk az UH-tol:lol: :lol:

Pandacska,
koszi a fotot,egyszeruen gyonyoru Zsombi :lol:

Bogyoro :lol:
az en picurom is ICSI-s baba :lol: ,megsem csinaltattunk kulon vizsgalatokat..Szerintem felesleges..


Lanyok,
nektek is sokat csuklik a babatok?Annyira vicces mikor az egesz pocak ugral :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Csiperke,
Persze hason is alszik, miért ne aludna? Már az elejétől.

Petipois,
Nekem Dorka sokat csuklott a pociban, de most is csuklik eleget :D
Vendég
 


Sziasztok!

Fanni :D
Gratulálok a mocorgáshoz, na látod mondtuk mi, hogy nem lesz itt gond! :D Nagyon örülök Nektek, és majd pár nap múlva szerintem háton fekve azt is fogod látni, hogy hol rúgnak, kidudorodik majd a pocid! De jó!!!!!
Hát igen, férjecském meglepődött ahajamon, pedig mondtam neki, hogy szőke csíkok lesznek benne! De tetszik neki!

Már csak apukám reakciója érdekel, ő a körmeimre is mindig tesz valami megjegyzést! :wink: Karácsonykor piros volt és mondta, hogy már csak zöld fenyőfák kellettek volna bele, akkor tökéletes lett volna. Naggyyyon kiakadt a színén! 8)

Donika :P
Zsombor baba gyönyörű!!!!!

Viri!
Gobelin???? Én voltam ma, vettem tesóm anyósának, egy szép tájképet és nézegettem, hogy bakker vannak olyan gobelinek, amelyek 11.000ft-ba kerülnek, hatalmas nagy, de nagyon szééép! Jó kis munka lehet kivarrni! :wink:

Az én legújabb alkotásom:
Kép

Még egy kiskacsát szeretnék és kész, többet nem csinálok! Utánna filcből szeretnék varrni a függönyre díszeket, mert a függöny marad és holdat, meg napocskát, meg felhőt meg ilyeneket szeretnék varrni!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Elfelejtettem, pocifotót akartam rakni még, tegnap készült:

Kép

Kép

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka:

De szép gömbölü pocakod van!!! :lol:

Fanni: Anyósomék Vecsésen laknak, most pénteken megyünk oda, ha nem sikerülne kideriteni a netes cimet, ott helyben szivesen utánanézek, ha tudod nagyjából merre van. Bár lehet apósomék is tudják. Ja, és gratula a babák mozgolódásához!!! :lol:

Petitpois: köszi neked is a választ, most már teljesen megnyugodtam, h. majd mindenki hasonló "cipőben" jár :lol:

Kép
bögyörö
 
 


Kisfóka: most látom te is szegedi vagy :lol: :lol:

most mennem kell, majd később még kérdeznélek :lol:

Kép
bögyörö
 
 


Bögyörő :P
Igen, én is szegedi vagyok! Ok, várom a kérdéseidet! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni,

A bolt tavaly még egy családi házban működött......Nem hiszem , hogy van a neten oldala :D. Gondolom azért ilyen olcsó, mert minimálköltséggel üzemel. De van egy számom, azt szívesen megadom, ha érdekel. Nevet sem tudok, mert a barátaink sem tudták... :shock:

Kisfóka,

De nagyon gömbölyűűűűűű! Nem gondoltam, hogy így megnőtt!

MEGÉRKEZETT! Szóval be volt szuszakolva a postaládába.
Ja, az árakat én is nézegettem... Kölltséges hobbi az biztos. Én csak gyerekképeket szeretnék a szobájukba. Születésük után , gondolom, úgy sem lesz rá időm.:lol:

Lenne máris pár kérdésem: :oops:
A fekete körvonalakat ki kell feketével varrni?
Előbb a színes részhez szoktál hozzákezdeni, vagy a fehérhez?
Egyszerre több tűvel (egy szín egy tű) varrsz és vizszintesen haladsz?

Kép
viri8
 
 


Viri!
Örülök, hogy megérkezett!
No, a fekete körvonalakat én csak a mintáknál varrom ki, a szélén nincs értelme, mert ott olyan színű lesz, amilyen a kép széle! (Lásd. föntebb a béka! a kép széle fekete, de csak a béka lett kivarrva, mert csak annak van értelme!)
Én össze-vissza kezdek hozzá, pl: a tekit, amit fenntebb látsz, ott először a 2 felső felhőt varrtam ki, aztán a 2 piros sugarat és a kicsi napot. Aztán elkezdtem a kéket varrni és haladtam lefelé!
Nekem csak 1 db tűm van és én cserélgettem a fonalat! :D
Ha egy sort elkezdtem, akkor azt vizszintesen végig csináltam igen, úgy érdemes, mert úgy lesz szép. Az öltést tudod? A lényeg, hogy srégan ölts!

Ha megírod honnan rendelted és melyik figurát, megnézem szívesen, hogy hogy kezdj hozzá! Vagy ha le tudod fényképezni, akkor küldd el emailban!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni, gratula!!!!!!!!!

Kisfóka, szép vagy!!!

Csipi, mi dec 6. óta, azaz első pill kezdve hason altatjuk, a kórházban a koraszülöttesek is ezt ajánlották...aztán meg a drbácsink is, de nekem is ez volt az elképzelésem....
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: