Új privát üzeneted érkezett!

Csajok, most jövünk a szuriról, ez a gyerek egy hős! Sírt ugyan egy picit, de csak kb fél percet, aztán gyorsan megnyugodott. Én voltam az áruló, nekem kellett lefogni, aztán gyorsan felvenni és megnyugtatni. Remélem, nem abba a 10%ba tartozunk, aki belázasodik! Azért majd figyelem.
Fridus, megkaptuk, köszi. Még nem használtam, még volt valamennyi másik. Már akartam kérdetni, hol kaptál ekkora méretben ilyen kisdarabos kiszerelést? Én mindenhol csak 40 meg 50 darabosakat látok (kivéve a legkisebb méretet), ezért nem szeretek annyira kísérletezgetni, mert ha nem jön be, akkor mit csinálok annyi felesleges pelussal?
Krisz! A májat ugyan nem szeretem de ennyi baconnel lehet, hogy kipróbálom. A tésztát mindenképpen, bár lehet, hogy nem töltöm vissza a bőrébe. A padlizsánt meg a paradicsomos dolgokat nagyon szeretem!
Most, hogy így írjátok, nekem sem nagyon jött ki nyáron a pollenallergiám... de mit jelent az, hogy A dinnye, paradicsom, uborka, banán allergiásoknál keresztallergiát okoz????
Bocs, mennem kell, sír. Majd írom a receptet, télleg!
danann
 
 


Cseriani! Nagyon édes Eliza,azok a gyönyörű kék szemek! :shock:

A hordozóban az a szirmos-virág nem olyan zörgős, amit 5 Liberós figura beküldésével lehet kapni????

Kép
timesz
 
 


Timi de,az a liberós-virág :D
Nagyon szereti,ha lenne foga,már tuti szétrágta volna :lol:
Ilyent kapott karácsonyra,egy pávát,abban van tükör is,jókat vigyorog meg sikongat magának :lol:
Vendég
 

 
 

Meg ez a csomó a kockában nevű is ugyanonnan van. Nagyon jó ez is,mindenét lehet rágni :lol: (csak kicsit drágák :twisted: ) Kép
Vendég
 


Nekem egyik napról a másikra jöttek elő a tünetek, még szülés előtt, anyukám, és a bátyám,már korábban allergiásak voltak, én meg 30 évesen kezdtem, persze most 33 éves vagyok, illetve leszek márciusban, de ez titok. :-)
Szóval allergiás vagyok a fűre, mogyoró virágra, atkára,macsek szőre,dinnye,banán és a többi ilyen gyümire,fekete ürömre,vadkenderre. :-)
Még jó, hogy nem termesztem és nem is szívom :-)Ezekből mind 4+ vagyok....
Kiváncsi vagyok, ha szoptatok, mennyire jön majd ki, ugye majd most kezdődik el a móka.
Danann, én is kaptam az anyósom melletti szomszédtól, akiknél legalább 60 csomag állt készleten. Eleinte csodálkoztam, minek annyi, de nálunk 19 csomag ebből elfogyott. Ha kell még, van, 14 csomag. :-)

Kép
fridus
 
 


Balu egyik szuritól sem lázasodott be, csak az elsőnél kicsit másabb volt, nevetgélt ő, de nem annyit, amennyit szokott.
Az utolsónál már magyarázott a dokinőnek. Mondta is a dokinéni milyen rendes baba, tényleg, rendes, csak aludni nem szeret. :-)
Bár ma meg van dicsérve, 2*4 órát aludt, és negyed 7-től vagyunk csak fent.
Szerintem csak azért kelt fel még fél 5 körül, mert a papája ment dolgozni, és szerette volna látni, hogy készülődik. :-)
Most meg mindjárt nézzük a tegnap felvett sorozatokat, az örököst, a gilmor lányokat, a jóban rosszbant, a barátok köztöt és a dr haust... magyarosan:-)
Jók a receptek, de se a májat nem nagyon szeretem, sem a szalonnát, a paradicsomért főzve sem vagyok oda, és a padlizsánért sem, nem szeretem ezen kívül a szerecsendiót, a fahéjat, az ánizst, a kaprot, szóval nehéz eset vagyok... :-)

Kép
fridus
 
 


Hali Lányok!

Lívia!

Keresztallergia: egyes élelmiszerektől alakul ki, és az allergiára jellemző tüneteket felerősíti.
Pl, ha eszel dinnyét és berekedsz tőle, vagy elkezd viszketni a torkod és a füled belülről, vagy egyszerűen elkezd folyni az orrod.
Típikus keresztallergiát okozó élelmiszerek:banán, paradicsom, tejféleségek, uborka, görögdinnye, méz, mogyoró. Több is van, csak nem jutnak eszembe.
Samu egy kis hőőőőőős!!!!!!Holnap mi is negyünk! Remélem nem fogtok belázasodni!

Fridus!

Neked leírom a rántotthús receptjét, mert azt nem soroltad fel....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is elárulom Neked, hogy augusztusban leszek 33, de el ne mondd a többieknek! :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
Huu szerencsém van akkor, nekem nincs allergiám, legalábbis eddig nem volt, remélem nem is lesz.
Bár néha allergiás vagyok az emberekre :shock:
Lányok mééég csak 33, ugyanmár én 35 leszek az durvább és én is augusztusban.
Cseriani olyan szép a csajszid :) olyan kiegyensúlyozottnak néz ki, de gondolom az is.
A kirkrapekok egy hőősök tényleg, szoriítok majd nektek is Krisz hogy minden ok legyen a szurinál. De nem féltem a csajszit, a kis vasgyúró ugyebár megmutatta magát a kádban. Szóval lehet hogy bepózol a dokinéninek aztán minden rendben lesz.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Csajok!

Ez egy nagyon gyors és nagyon finom süti receptje!


Hozzávalók:
1 pohár kefír (a kiürült kefíres pohár lesz az adagoló a továbbiakban)
1 pohár étolaj
3 pohár liszt
2 pohár cukor
1 cs vaníliás cukor
1 cs sütőpor (ha nincs, akkor késhegynyi szódabikarbona. Ha az sincs, akkor ideje közértbe menni)
3 egész tojás
Bármilyen befőtt vagy gyümölcs

A befőtt vagy gyümi kivételével mindent önts össze és keverd össze.
Kivajazott és lisztezett tepsibe öntsd bele a kész masszát.
Tetzsőleges mennyiségű gyümölcsöt vagy befőttet potyogtass a tésztába, jó sűrűn.
180 fokra előmelegített sütőben kb 20-25 perc alatt kész.

Nagyon gyors, egyszerű és írtó finom. Ajánlom gyors vendégváró sütinek tea mellé.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 



Egy másik egyszerű és gyors sütike!Hasonló az előbbihez!

Meggyespite (értelemszerűen a meggy helyettesíthető bármilyen más gyümivel.

Hozzávalók:

30 dkg liszt
30 dkg cukor
3 db egész tojás
3 dl tejföl
1 sütőpor
1 cs vaníliás cukor
1/2 dl tej

A gyümi kivételével mindent jól keverj össze, majd kivajazott és kilisztezett tepsibe öntsd a masszát. Dobálj bele gyümit és 180 fokra előmelegített sütőben süsd készre kb 20-25 perc alatt.

TIP:: egy csipet só a sütikbe sosem árt. A sütőpor helyett mindig használhatsz szódabikarbónát, de a kettőt együtt sose.
Vajazás és lisztezés helyett feltalálták a sütőpapírt (aranyba kéne tényleg foglalni a nevét), csak beleteszed a tepsibe és ráöntöd a masszát. Király találmány.
Bármilyen gyümit tehetsz a sütibe, csak csöpögtesd le, ha konzervet vagy befőttet használsz!
Izgalmas sütit kapsz, ha a masszát kettéosztod, egyik felébe kakaót keversz. Előbb a sima, majd a kakaós masszát öntöd bele, majd fogpiszkáló segítségével itt-ott belehúzol! Márványos lesz sütés közben!
Ez mindkét sütinél tökjó!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert ébred a kiscsaj :lol: Szuper ötlet ez a receptesdi, én is próbálgatok majd belőle! Bár én sem vagyok könnyű eset, elég válogatós vagyok sajnos :oops:
Én is augusztusi vagyok, idén 31 lesz :)
Jaaaaaaaaaaaaaaa, és én is édesszájú, terhesen szinte semmi édeséget nem ettem, de most... :o Örülök, hogy akkor csak nem én vagyok ilyen :lol: Most már lelkiismeretfurdalás nélkül fogom enni :lol:

Kép
hablaty
 
 


Kakaós kevert süti nincs ? amit nem kell méregetni, és hasonlít a zacherhez ? :-)
Rántott husi fini, de nem ehetem minden nap, és a francia salit is szeretem. Meg a szilvás gombócot. :-)

Kép
fridus
 
 


Egy nagyszerű "pasis" kaja!!!

Hozzávalók:

sima mustár
dijoni mustár
A Te ízvilágodnak leginkább megfelelő fűszerek
2 kg burgonya (krumpli is jó)
Grill fűszerkeverék
1 nagy pohár tejföl
1 tojás
étolaj
2-3 gerezd fokhagyma
kb 20-30 dkg reszelt sajt (füstölt a legjobb)

Kb 1 kg tarja, vagy filézett csirkecom, mell, akár pulyka is

A mustárokat fűszerekkel 1 kkanál olajjal keverd össze és a zúzott fokhagymával.
A szeletelt husit lazán klopfold át, majd a mustáros fűszerkeverékkel, midkét oldalát alaposan kend be.

Végy egy olajjal lazán kikent tepsit, a burgonyát felkockázva vagy szeletelve tedd bele. Sózd és grill fűszerkeverékezd be, majd rázd össze.
Erre fektetsd rá a husikat egymás mellé, majd nagyon icipici vizet önts rá, tégy rá alufóliát és süsd addig, míg a krumpli majdnem átpárolódik.
Utána vedd le a fóliát,és az előzőleg felvert tojához add hozzá a tejfölt, majd a sajtot. Ezt a masszát halmozd rá a husira és addig süsd, míg aranysárgára nem változik a massza a tetején!

Isteni és laktató valamint nagyon gyors.

Tippek hozzá!
A saját ízlésed szerint használj fűszereket!
Tehetsz még a husi és a sajtos massza közé gombát, cukkinit, padlizsánt vagy zsenge tököt.
Még finomabb a husi, ha előző este bekened és ebben a pácban érleled.
Ez a pác a grill ételekhez is kiváló!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fridus!

Zacher??? nagyon pepecs meló.....
Van egy csokis receptem, még keresem!!!!! Az első süti tényleg mennyei és baromi gyors!
KB 10 perc összeállítani és nem nagyon kell méricskélni...

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika, ide vele:-)
Vagy inkább a készet kérem :-)
Csak egyet kérek, a sütikről képet ne tegyetek fel !! KÖNYÖRGÖM NEEEE!!!! :-)

Kép
fridus
 
 


Nadimo, a fejbőrös koszmoszt hogy lehet eltüntetni ? Szerintem a Balunak van, de kapargatni nem akarom a fejbőrét. A feje tetején ilyen kis barna foltok vannak, biztos a fürdető miatt.

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Ha nem teszel fel Baluról képet, kénytelen leszek fotózott recepteket , elsősorban sütiket feltenni!!!!

Koszmó: (énnekem így mondta a védőnő)fürci előtt olajos vattával kend be, majd fürcinél óvatosan kapargatva mosd meg a haját. Addig ismételd naponta, amíg van.
De van koszmó elleni sampon is a gyógyszertárakban, én asszem veszek egy ilyet,mert Dominak is mindig nekiindul, bár minden nap megmosom neki fürdetőkrémmel a fejecskéjét.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


dominika!

Holnap feltétlen megcsinálom a gyors sütidet. Nem vagyok egy nagy cukrász, én általában muffint , túrós sütit-tortát szoktam csinálni, mert a krémesebbeket a férjem nem szereti, de ehhez bátran hozzá állok, tényleg nem nehéz, és szupergyors!!! Köszike a RECEPTET, ELŐRE IS NYAM-NYAM.... :P

Fridus!

Koszmónk nekünk is volt, a fürdetés előtt én is olajaztam és közben meg frottír-mosdókesztyűvel dörzsölgettem, ezenkívül napközben is többször bekentem olajjal egy picit vártam míg felpuhult és baba-hajkefével finoman masszíroztam neki, tuti lejön!!!!

Kép
timesz
 
 


Sziasztok!
Nekem van kakaós kevertem, és nagyon egyszerű, bár nem tőlem kérdeztétek, nem baj, ha beírom?
10 dkg margarin+25 dkg cukor ->habosra keverni, bele 1 vaníliáscukor+fél csomag sütőpor+2 tojás+3 dkg kakaó+25 dkg liszt+2,5 dl tej -> csomómentesre keverni, vajazott, lisztezett tepsibe önteni, közepes lángon sütni. Én még szoktam bele meggyet is tenni.

Csatlakozom az allergiásokhoz, egyenlőre homeopata bogyókkal próbálom karban tartani, kíváncsi vagyok, idén mi lesz.
Lehet egy hülye kérdésem? Ti milyen gyakran cserélitek a ruhát a babán? Mi kétnaponta fürdetünk egyenlőre, és ilyenkor nem tudom, este vagy reggel adjak-e rá tisztát? Persze ha pisis-kakis lett, akkor nem kérdés, de amúgy?

Kép
hablaty
 
 


Hablaty! Köszi a receptet, ez sem hangzik rosszul. Gondolom ezt is kb. 20-25 percig kell sütni.

Mi mindennap fürdünk, és ha nem keni össze magát vagy pisil ki, akkor mindennap új a ruha, ill. éjszakára külön pizsoma kerül rá. Este tiszta bodyt kap és pizsit (de a pizsit 2-3 éjszakánként cserélem tisztára), és reggel ha tiszta a body, nem lett pisis-kakis akkor afölé kerül a tiszta rugi, vagy nadrág-pulcsi kombináció. Legalábbis én így csinálom, de így is sokat kell mosni, pláne ha összekeni magát etetés közben, akkor tisztát kap van úgy, hogy 3-szor egy nap.

Kép
timesz
 
 


Hablaty!

Dettó úggy csinálom, mint Timesz!
Köszi a receptet, persze, hogy szívesen várjuk!
Megígértem a csajoknak, hogy csupa 1 órás recepteket fogok írni.
Na azért ne stopperoljatok, a lényeg a gyorsaság!
Ezeket a gyorsaságuk miatt nagyon szeretem, sokszor este 6-ig dolgozom, utána 1 óra az út haza és még jön a főzés!!!! :lol:

Bár őszintén bevallom én sokat fagyasztok is.
Olvass vissza egy kicsit, ma is írtam tök egyszerű hapsik által is szívesen fogyasztott hamikat!

Timesz!

Mindenképp várom a sütis élménybeszámolódat!:-)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


fürdetés-öltöztetés terén én is Timit "utánzom",ez vált be Kristófnál is.
Receptek tök jók-én vendéglátóba jártam :oops: -majd teszek fel párat én is,ok?
Koszmó Elizánál eddig nem volt,Kristófnál nagyon. Mi este olajoztunk,vékony sapit húztam a fejére,majd hajmosás fürdésnél.
Ha napközben is olajoztok,arra figyeljetek,hogy nagyon leht hidegérzete a kis kobakjuknak :!:
Vendég
 


Fridus :

A koszmó elég gyakori a csecsemőknél. A sampon , szappan , fürdető lerakódása okozza elsősorban.
Mivel eltüntetni nehezebb, célszerü inkább megelözni a kialakulását.
Ezt úgy tudod elérni , hogy a fürdetésnél jól megmosod , feláztatod a hajas fejbőrt , majd erősebb törülközővel , illetve a hajasabb babáknál erős sörtéjü kefével megfésülöd.
Mi a kórházban vagy a körömkefét vagy az igazi súrolókefét alkalmaztuk. Nyugaodtan lehet ilyennel fésülni a babát , a kutacsára viszont vigyázni kell, mert az sérülékeny. A sima babakefék nem jók erre a célra.
Ha a koszmó kialakult , megjelent ( fehér , vagy sárgás- barna vastagabb lerakódás a hajas fejbőrön ) , akkor a legjobb ha a fürdésnél jól feláztatod, esetleg fürdés elött fél órával olajjal , vagy vazelinnel bekened, majd lemosod és aztán erősebb frotir türivel, kefével lekapargatod finoman. Ha a baba koszmója kiterjed a szemöldökre , homlokra azt is ugyanigy kezelheted. ( természetesen a kefét kihagyva ).
Nagyon jó hatású lehet a BABE nevű termékcsaládnak a koszmóra való samponja. Mivel a koszmó visszatérhet , célszerü a továbbiakban figyelni és megelőzni a kialakulását.



krisz : jók a receptek , elmentettem öket ....
:wink:


Puszilok mindenkit.
nadimo
 
 


Nadimo!

Soha nem gondoltam volna, hogy pont a sampon és a krémek okozzák a koszmó kialakulását!!!!
Még csodálkoztam is, hogy Dominak minden nap mosom és néha elkezd jönni a koszmó.... :shock: :shock: :shock:
Veszek ilyen sampont, állítólag korpára is jó.
Mert amióta terhes voltam, természetesen korpás is lettem. :? :?
No ez van!

Röptetek még jó kis olszos recepteket!

puszika

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


csajok nektek nem hullik a hajatok? Nekem rettenetesen. Most elkezdtem szedni a sörélesztőt,miután Kristóf született,akkor is ez állította meg,remélem most is segít. A revalidot nem bírom :cry:
Vendég
 


krisz :
nem csak a samponok okozhatják a koszmót , lehet több háttér oka is.
KIalakulásában nagy szerepe van az alkati tényezőknek , (ezért nem alakul ki mindenkinél )ezen kivül pedig a magasabb faggyútermelődés és az elhalt hámsejtek lerakódása is hozzájárul a koszmó kialakulásához. Egyébként a samponok , fürdetők száritják a fejbört és végül is ez vezet a koszmóhoz. Sokan ezért nem is ajánlják a hajmosást naponta a piciknél.

Az a Babe sampon viszont tényleg jó, hatékony a megelőzésben és a koszmó eltávolitásában és ahogy te is irtad jó a korpásodásra is.

mi van a pöttyeitekkel ? javulnak ?

puszi
nadimo
 
 


Nadimo!

A pöttyök valamivel kevesebbek, és már nem mindenhol pirosak.
Csak az arcbőr "ragyái" vannak meg még. Olyan diófa micsodát nem tudott szerezni még a biopatikus, gyógyszert vagy gyógyászati kenőcsöt meg én nem szeretnék rá. (állítólag hormontartalmú)
Pont ma megyünk szurira és mázsálásra, majd jó alaposan megkonzultálom a védőnővel megint.

most új "divatunk" van: nem eszünk rendesen. :(
Illetve nem tudok mit kezdeni a szituval:
Szív két kortyot, kiköpi, ordít. Beszívja, szippant kettőt kiköpi, ordít. 10 percig nyugtatom, megint megpróbálom.
Eljátsszuk ugyanezt. Közbe sztrájkol az öklével, hogy éhes.
Anyatejnél, tápinál ugyanezt csinálja. Tápinál szoktam friss vízzel kínálni, hátha szomjas, azt el is fogadja. utána egy kicsit jobban eszik, de van amikor nem.
Szó szerint dühbe gurul. és annyira feltuningolja magát, hogy szív kettőt, kiköpi stb....
Nincs valami ötleted????
Fiam ilyet sose csinált.
Egy "szadista" dolog vált be, ha nagyon nem akar enni és raplizik, betszem a kiságyba alvó pózba.
Olyankor rájön, hogy ő biza éhes még, kb 1-2 perc nyűglődés után kivéve érdekes módon eszik!De ez sem mindig jön be és nem találom jó megoldásnak sem. Hasfájás nincs, legalábbis erre utaló jeleket nem találok.
Nem értem a szitut. Te igen?

:roll:

Babe sampont meg még ma venni fogok!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Cseriani!

Nekem még nem......de eljön az ideje.
Terhesség alatt felhalmozott dús hajkorona sajnos nem marad meg örökké. szülés után a hormonváltozások következtében ezek a hajszálak kihullanak. Ezek egyébként amúgy is elhalt hajszálak, csak a terhességi hormonváltozások következtében "elfelejtenek" kiesni.
Mindezt igen látványos módon szülés után bepótolják.
Szóval természetes jelenség. Probléma csak akkor van, ha a hajszálak végén ott figyel a hajhagyma. Az nem baj, ha szedsz bármilyen vitamint rá, de megállítani ezt nem fogja. Ha nagyon nyugtalanít, beszélj bőrgyógyásszal!!!!
(fodrász barátnőm kioktatott a témában)
És jó szolgálatot tesznek a különböző ápoló ampullák, amit kúraszerűen kell alkalmazni. Fodrászkellékesnél kaphatók, de egy kúra kb 8000-15000 Ft is lehet!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi az öltözködéses dolgot, valahogy én is így gondoltam.
Mi nem szoktuk az egész haját megmosni minden fürdésnél, csak ami a vízbe beleér. Eddig nincs jele koszmónak.
Nekem terhesség alatt fura módon nemhogy nőtt, inkább hullott a hajam. Mondjuk más dolgokban is szöges ellentéte voltam a könyvekben leírtaknak... :lol: Alig merem leírni, eddig most még nem hullik (3 hete szültem ugye), remélem, nem nagyon fog, mert akkor elfogy... :o

Kép
hablaty
 
 


Cseriani, nem vagy egyedül, nekem is hullik a hajam, de lehet a kezelések is közrejátszanak benne. Kopaszok csak nem leszünk! :)

Rakok fel egy képet, etetés közben, jól összekenve az arca paradicsomos krumplival (mégmielött valaki vérre gyanakodna - nem vagyunk vámpírok): Kép Oli

Kép
timesz
 
 


Köszi a sok választ koszmó témában. Mindent megteszek ennek az eltüntetésének, viszont ma a fejét vakargatva feljött pár. Olyan édes volt, a sötétben kapargatta, meg simogatja a fejét, már ezt csinálja pár napja. Imádom, tegyek fel még fotót ?
Na hát jó, legyen, engedek az erőszaknak. :-)

Kép
fridus
 
 


Fridus, Timesz!

A két kópé kezet foghatna egymással!!!!
Olyan édesek amikor ilyen malacul esznek. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kép

1. Kép

2. Kép

3. Kép

4.

Kép
fridus
 
 


Össze-vissza tette ez a muki gép a számokat. :-)
Azt hiszem dagad az ínye a Balázsnak, lehet, csak kijön majd a foga, viszont 2 napja nyűgös, kenegetem ezerrel, de ugye csak 3-szor lehet a dentinox-szal.
Szegénykém most aludt el,nagy nyivákolással, nem tudtuk nagyon megnyugtatni. hiába vettük ölbe...
Akkor nevette el magát csak, amikor lefürödtem, és a habot dobáltam a vízbe, az apukája meg fogta az ölében. :-)
Nincs róla fotó:-)

Kép
fridus
 
 


Fridus! Nagyon macsó ez a Balu kapitány! Hogy csinálod, hogy ilyen szép élesek a képeid róla? Olivér annyira mozog, rúg, csapkod, hogy legtöbbször a gyors mozgás miatt szellemképes lesz a fénykép, vagy a vakutól ilyed meg és becsukja a szemét. Kevés jó éles képem van róla.

Kép
timesz
 
 


Timesz, nem csinálok én semmit, mozog a Balu is, csak hát lehet, jó a gép. :-)
Én is mindjárt elalszom, de nem tehetem,mert mire elaludnék, felébred...

Kép
fridus
 
 


Fridus!!!

Ez a Balu kapitány!!!! :lol: :lol: :lol: hihetetlen kis gazfickó :D

A mai receptem!
Pláne vasárnapi húsleves maradék újra hasznosítására kiváló.

Csirkés rizottó

HV:

OLAJ
20-25 DKG RIZS
KB 6 DECILITER HÚSLEVES
15-20 DKG ZÖLDBORSÓ
15-20 DKG GOMBA
KB 30 DKG LEVESBEN FŐTT LEVESHÚS (AKÁR CSIRKE, SERTÉS, LIBA, KACSA, MARHA)
15 DKG SAJT RESZELVE
SÓ, BORS, PETREZSELYEM SZÁRÍTVA VAGY FRISSEN

Olajon futtasd meg a rízst, öntsd fel a húslével, majd félig főzd át.Vedd le a tűzhlyről.
Fedő alatt hagyd saját levében megpuhulni a rizst!!!
Zöldborsót és a gombát külön-külön párold meg, majd a megfőtt rizshez add hozzá mindkettőt. Add hozzá a leveshúst is feldarabolva, majd sózd, borsozd és tegyél bele apróra vágott petrezselymet.
Halmozd tányérra, szórd meg reszelt sajttal.

Jó étvágyat hozzá!

Tippek: ha nincs húslevesed, készítheted vegetás vízzel is, melyet felforralsz és az apróra vágott húst beletéve összefőzöd.
Bármilyen husival finom, még csirkemájjal is!!!!!
Én paradicsomot is szoktam bele tenni.
Ha merőkanalat bevizezel és abba teszed és óvatosan megnyomkodod a rizottót, szép kis gömb formájában tudod tálalni!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika! Megcsináltam a gyors sütidet ma, tényleg nagyon gyors, míg délben a kisfiam a fél órás(!) szunyókálását végezte, össze dobtam -be a sütőbe és még arra is volt időm mellette hogy én megebédeljek, amíg sült és amíg a manócskám fel nem ébredt. Alíg bírtam megvárni míg kihült és megkóstólhattam. Nyam-nyam... fincsi, én málnát dobtam a tetejére, jó lett! :lol:

Kép
timesz
 
 


Sziasztok!

Én a Krisz féle gyorssütit joghurttal szoktam csinálni így is nagyon finom, csak ha esetleg valakinek nincs otthon kefírje az joghurttal is kipróbálhatja.

Nálunk még nincs koszmó, de ha lesz akkor étolajjal kenitek be a vattát és avval a pici buksiját???

Mág egy kérdés: honnan lehet tudni, hogy pótlást kell adnom a kicsinek??

Hablaty: ma vagytok pont 3 hetesek :D boldog 3 hetes szülinapot!

Nekem is van egy gyors leves receptem szívesen megosztom veletek.
Tárkonyleves
Hagymakéremt vagy finomra vágott 1 nagyobb fej hagymát igen lassan megdinsztelünk. Arra rátesszük az apróra vágott husit, a felkockázott zöldséget, babérlevelet. Kicsit megsózzuk és igen lassan, hogy levet engedjen kb. 10-15 percet kevergetés mellett, fedő alatt pároljuk. Majd felöntjük vízzel, teszünk mellé egy húsleves (erőleves) kockát. Amikor minden puha, tehetünk még bele 1-1 marok zöldborsót, gombát, bármifeél zöldséget ami még van otthon. Ekkor tesszük bele a tejszínt és a tárkonyt is. Picit főzzük és megesszük. Max. 40-45 perc.
Jó étvágyatT

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Én ma még mosáson és sétán kívül semmit sem csináltam, szegénykémnek úgy fáj az ínye... benne vagyok a szájában, simogatom, masszírozgatom, de nem akarom többször kenni, mint lehet, próbálok jó anyja lenni...
Remélem sikerül... Inkább én szenvednék, mint Ő...

Kép
fridus
 
 


Kép

Zokni lehúzós és egy búbánatos Kép

Kép
fridus
 
 


Kedves Kismamák!
Szeretettel várom jelentkezésüket babamasszázs tanfolyamra Szombathely és környékéről, egyéni és csoportos kurzuson egyaránt! Elérhetőségem: vicus7575@freemail.hu
Üdvözlettel: Mórocz Éva, Kép okleveles babamasszázs oktató

Szeretettel várom jelentkezését babamasszázs tanfolyamra!
mórocz éva
 
 


Éva,babamasszázs nagyon jó,jártam én is mindkét törpivel,masszirozom őket itthon.Csodákra képes,az biztos!!!
Vendég
 


Gabcsa!

És vész esetén még tejföllel is!
Én meg jól kipróbálom a tárkonylevesedet!Úgyis vágyom már ilyesmire!nyaminyami

Timesz!

Ugye milyen 1szerű????
És elsőre ugye minden lassabban megy......

Fridus!
Úgy sajnálom, hogy ennyit szenvedtek ezekkel a fogakkal......
Már jó volna, ha kijönne!

Cseriani!

Mi is masszírozunk, csak sajna 10 percnél tovább nem szereti. :shock:
Én bírnám órákon keresztül is... :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Alig aludtam éjjel... Balu is óránként fent volt, szétmegy a fejem. Várom a csodát, hátha kijön a fogacskánk... Minden fognál hónapokig kell várni, szenvedni ?
Nem megy valahogy ez a folyamat kicsit gyorsabban ?
Valami, tudtok valami jól bevált módszert lábujköröm levágásra? Mert ha aludt, eddig úgy vágtam a körmét, de mostanában nem alszunk sokat, úgyhogy nem tudom nagyon levágni...

Kép
fridus
 
 


Fridus,szerintem a teliholdtól volt most. Eliza is óránként fennt volt,pedig ő max.1-szer szokott kelni. Iszonyatosan be van dagadva az inye,Kristóf nem szenvedett ennyit.
Én ölembe ültetem Elizát,és vagy a tv-t nézi,vagy Kristóf bohockodik neki,úgy vágom a körmét.
Vendég
 


Lányok!

Én még sehogyse vágtam a lábáról a körmét. Pont tegnap mondtam apának, hogy lekéne.
Dehát borogattam is hideggel a szuri helyét, nem volt szívem már ezzel szadizni!!!
Én még bepelenkázni se tudom néha, annyira jár keze-lába!!!
El is neveztük: Hadonaszisz a görög karatékának.

Telihold????
Ilyenkor menstruálni vagy vért inni szoktak. Esetleg farkasemberré válni illik.
De hogy ne aludjanak!!! Ez mégiscsak több a soknál és tarthatatlan!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Igen,azokat szokták ilyenkor-a filmekben :wink:
Te nem érzed meg a teliholdat? Mert én mindig!!! :?
Vendég
 


Cseriani!!!

Mindig! olyankor kicsit szőrösebb vagyok, és mindig vonyítok... :lol: :lol:
booocs, de ezt muszáj volt....

szóval viccet félretéve, én nem érzem meg.Semmilyen fejfájás, hangulatingadozás nincs.
Amúgy is elég hangulatember tudok lenni, nem kell, hogy ez még fokozza!

Csajok!

Ma milyen gyorsreceptet szeretnétek???

Levest?
Tésztafélét?
Húsos bármit?
Sütit?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika! Én ma a húsosra szavazok!

Kép
timesz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?