Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsizsa,
Gabi tunderi edes! Gratula hozza! KépKépKépKépEn Zosmbi egy hetes koraban vagtam le NUK babaolloval a kormet, amig aludt.

Momo,
mi is kis korkulonbseget tervezunk ket gyerkoc kozott, es ahogy olvasom, Te mar a harmadik gyereken gondolkozol. Ez engem naggggyon megnyugtat, mert akkor ezek szerint tul lehet elni ket kicsit? Kép Egyes ismeroseim szerint kesz ongyilok a kis korkulonbseg. Kép

Sofka,
klassz lehet a hazatok! Mekkora, hogy mar kinottetek? Kép

Anyakati,
de jo, hogy jelentkeztel! Kép Hany kilo Veda???? Huhaaaaa...mi le vagyunk maradva...KépKépKép
Meg mindig szepek a gyerkoceid! KépKépKép

Myssnia,
Zsombirol is lehet kepeket kitenni az Origora? De jo lenne...Kép
Miket csinal mar Szilard...de ügyi...csak amulok es bamulok...KépKépKépKép
Es mi van az alvastanitassal, mar sikerult rabeszelni Ot az alvasra?
Fenykepezogepes tanacs nekunk is jol jonne, ez a kis noname digigep egyre tobbet vacakol es egyre rosszabb kepeket csinal. Kép

Kakukk,
gratu az ataludt ejszakakhoz! Kép

Andy78,
gartula a felallashoz! Kép

Urszila,
Boldog szulinapot! KépKépKép

Elli,
Tia irni fog mail-t Neked! Nagyon megorult, amikor mondtam neki, hogy nincs igazan gond Kevinnel es hogy ujra mentek majd hozza. Kép Sajnos, a multkori uzenetedet nem kapta meg, vart ratok, ezert nem tudta, hogy most mit gondoljon. Kép

Kaska,
Tescos reklamember. Kép Jo, hogy mar onalloan is eljatszogat Viola. KépKép

Sofka,
a ferjed epitesz? Marcipan mar 10 kilo? Huha meg inkabb! Kép
Nagyon bant, hogy nem Te leszel a keresztszulo? Kit kertek fel? Kép

KAngi,
ez az esti bucsuzkodas a targyaktol oriasi otlet! Majd en is bevetem! KépKép

Franyo,
Anka tovabbra is nagyon ugyes! KépKép

Beu,
akkor mikor lesz a keresztelotok?

MAci_2
De edi a sarga overallos kep. Kép Erdemes volt a borzere kimenni? Ez mar a "nagy" borze volt?

Zsuzsi,
drukk a tovabbalvasert...Kép

Voltunk penteken este a Borfesztivalon! Kép Tok jo volt, betamasztottam magam az egyik tokaji pavilon ele, oszt onnan alig lehetett elvontatni. Kép Es talalkoztam egy ex-kollegaval, aki megsugta, hogy a cegnel tobb terhes kismamanak es GYED-en levo anyuknak is a napokban kuldtek felmondolevelet. Kép Igaz, a ceget megvette egy masik tulajdonos, de ilyet lehet? Nem vagyunk torvenyileg vedve? Tudja valaki, hogy milyen hatranyom szarmazik abbol, ha en is kapok felmondolevelet (azon kivul, hogy nem lesz hova visszamennem)? Kép

Es a nagy hir, hogy Zsombi elkezdett kuszni. Meg csak lassan es fel-egy metereket, de KUSZIK! KépKépKép Es megeszi a MILDIBE zoldsegpureit, ma egy fel uveggel benyomott. En olyan buszke vagyok ra! KépKépKépKép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


túrás=túrázós Kép

És az igért kép Bálintkáról:

Kép
pálma
 
 


sofka
ez megnyugtató, mert a szili az előbb ébredt fel. Kép de visszaaludt anya karjaiban.

Többikenek OFF, ezért bocsi!
zsuzsiKép
most aztán hájjal kenegettek. Kép
nehéz megmondani, milyen a jó kép, ahhoz látni kell, akkor jutnak dolgok az eszembe. amúgy ha vacak is a géped, jó ötleteid vannak, mind témára, mind pedig komponálásra.
néhány tipp: ha egész alakos a kép, akkor mindene legyen rajta
2.ha szabad ég alatt készítesz képet, akkor nem túl jó, ha fél arcon éles árnyákok vannak
3.vaku, pl. a mellényes Mikis képen azért nem jó, mert zavaró a falon az éles árnyék.
4. ezt úgy is tudod: legyen a téma éles
5. manuális fókusszal lehet szépen ráélezni a témára, amíg a háttér homályos lesz. ezek az igazi szép képek!

és akkor itt jön a jó gép: szerintem a fókusz a lényeg. nekem nagyon hiányzik a manuális fokusz( ettől nem kompakt a gép).
de lehet, hogy másnak abszolult nem hiányzik. az automata fényképezőgépeken, minden részlet aránylag éles, nekem ez nem annyira teccik.
-fókusztávolság. itt most nem tudom pontosan, hogy mely értékek a jók, de egy ilyen érték jó: 38-380 mm
-manapság már legyen min. 3 megapixel
-ha álítható az iso, akkor pl 200-nál ne legyen zajos. az enyém az, sajna...
-zárt térben milyen színeket produkál, ezt a magyar teszteknél megnézheted. (itt még fehéregyensúly is fontos)
-beébített vaku
-automata beállításokkal is szép képeket csináljon
-az enyém aksis, szerintem ez a jobb, a tölthető ceruzaelemeseknél, külön kell vásárolni a töltöt és elemet.
-ez enyén tud néhány másodperces movie-kat (hanggal) felvenni, ezt nagyon szeretem.
itt tudsz szétnézni:
http://digitalisfoto.lap.hu
ha most vehetnék akármilyet, akkor olympus, nikon, leica lenne a nyerő. pontosabban:http://www.photoworld2.de/photoworld/portal/tests/ph_tests_site/1,1822,0-50-3-3- 50,00.html
Ha mondasz összeget, amit rászántok, akkor segíthetek választani.

Anita
Mailt megkaptam, már napok óta készülök a válaszra. Kép
myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Zsombi nem tudott valasztani a sok szebbnel szebb menyasszonyjelolt kozul, ezert ezt a mosolyt kuldi mindegyikuknek KépKépKép

Kép
gombóc
 
 


Palma,
Balint csuda helyes kisfiu! Zabalnivalo!

Gomboc,
NEM lehet felmondani kismamaknak, es Gyed-en levoknek. Sot, ugy tudom, ha visszamesz, meg azutan 6 honapig is van "vedettseget". Remelem, nem mondtam nagy hulyeseget! Ezt sem a regi, sem az uj tulaj nem csinalhatja meg!
Gratula Zsombinak az eveshez es a kuszashoz!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


bocs, ezt leica teccik nekem:
http://www.index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=252
jó éjt!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szasztok, Lányok!
Ahh, hájjal kenegetitek amúgy is hájas Kangit, hogy így tetszik nektek az esti búcsúzkodás KépKépKép Tökjó Kép
Ma nagy öröm ért, Julcsi egy csomót (kb 120 ml-t) befalt az almás-barackos sütőtökpürémből, amit már kínomban vegyítettem össze Kép de bevált! KépKépKép Holnapra bazsalikomos paradicsomos krumplit csiholtam, remélem, fogja szeretni, ha nem, megeszem én Kép
És ma.. és ma ... elkezdte kis fenekét emelgetni Kép leginkább még lábfejére támaszkodva, de párszor próbálgatta maga alá húzni a térdét, persze fejnehéz, így előrebukott Kép

Beu Kép
látod, ilyen tanulékony a lányom, Lőrinctől elleste Kép ... bár gyanítom, hogy nemcsak a szépet és jót fogja tőle ellesni Kép

Gombóc Kép
nekem ez valahogy nem stimmel. Milyen indoklás van a felmondólevélben? Egyébként a GYED-edet nem érinti, mert azt a TB fizeti, a szülést megelőző évi jövedelmed alapján, azaz már megkeresett pénzből számítja, a jövő forrásait nem veszi figyelembe. Nemvisszamenés Kép ha úgy alakul, de szerintem ez büdös! Mert a terheseknek még el lehet sumákolni, hogy "alkalmatlan a feladatra" vagy ilyesmi, de elvileg bizonyos idő után végkielégítés is jár nekik (asszem a kollektív szerődés ill. munkaszerződés szerint), meg érdekes, hogy hipp-hopp kiderült, hogy alkalmatlanok ... nem tudom, hogy van ez, egy munkajogászt kellene keríteni. De a GYED-en lévők elbocsátását végképp nem értem. Disznóság ez KépKépKép Idióta bunkók, nem bánod, ha szívesen rájukgyújtanám a luxusvilláikat??? KépKépKép Mérgesfej! Mérgesfej!!!!
Zsombi természetesen ezen a fotón is gyönyörű. A zöldésgpüréért pedig irigy-irigy!

Maci_2 Kép
auuuhhhh, csudiszép az overáll!!! Mi is akarunk!!!!

Myssnia Kép
jaj, ez a kis fickó megbolondít! Asszem írtam már, hogy van egy ilyen kékszemű ismerősöm, csak 25 évvel idősebb, és a lányok cikkcakkban pisilnek utána. Amikor nem a halálfejes pólót viseli Kép

Zsuzsi Kép
számomra nem derült ki, mit szólt Mikirályfi a céklás krumplihoz! Vagy slendriánul olvasok???

Pálma Kép
Bálintka nagyon szép, és tényleg milyen szép a bőre! Nyamipofi ide Kanginak!!! Zombiéjszakák Kép

Momo Kép
akkor IRIGY-IRIIIIGY! KépKépKép ... majd mi is csinálunk trónkövetelőt, remélem, összejön hamar (majd januártól kérjük szépen a nagy drukkokat Kép)

Zsizsa Kép
én is vágtam a körmét már hamar. A lábán kábé két hónapig nem, de onnan le is tört. Azóta onnan is vágom, de mondhatom, könnyebben veszek rá egy zsák macskát, hogy öltözzön pávatollas nagyestélyibe Kép

Sofka Kép
köszi a nemalvásos infot! Mindjárt jobb, hogy a szomszéd tehene is döglődik Kép
Milyen volt a szalmaság? Holnap Apacuka fürdésre ígérkezett, remélem, nem késika vonata. Állítja, hogy nagyon hiányzunk, és elcsuklott a hangja, mikor újságoltam a popsiemelgetést Kép Olyan édes volt ...

Kaska Kép
Oroszlánszelídítő Viola KépKépKép Nagyon édes lehet! Egyébként úgy is van, ne parázz, minden rendben van a kiscsajjal, csak most biztosan hízik, és ezért lusti KépKépKép

Anyakati Kép
fúú, szuper, hogy előkerültél! A képek csodaszépek, és Véda egy édes, nagy tündér!!! Ül? Nahát!!! Julcsi még csak az ölemben ...

Heppi Kép
azonnal a kaki után teszed tisztába? Mert ha nem, akkor a hiperszuper pelus hamar beszittyózza a nedvességet, a szárazanyag meg persze odakövül a kis ülepéhez Kép

Andy Kép
szerintem se lássa rajtad Márk, hogy megijedsz. Persze, ha ijedős vagy, akkor nem tudom, hogyan lehetne eltitkolni. (Nálunk én nem riadok meg, nade Apacuka ... mindig frászt kap, ha Julcsi valami hirtelent csinál, és nem is rejti véka alá az ijedtségét, pedig mindig megbeszéljük, hogy ezzel megijeszti a gyereket. Bár mintha az utóbbi időben már fogott volna rajta a zsolozsma)

Kakukk Kép
Emma is gyönyörű, mit csinál, port töröl? Rendes kiscsajszi, segít Anyának KépKépKép

Hú, több, mint fél órája írom. Norkával mi van? Ha valakit kihagytam, akkor bocsi, de most már elkúszom az álommanót kergetni.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Urszila Kép
méltatlanul kimaradtál az előbb, pedig
BOLDOG SZÜLINAPOT, URSZILA!!! KépKépKépKép

Franyo Kép
mostság nem vagyok depis, ez a szép idő, na meg ti is, sokat segítetek Kép
Puszi hurkás combú Anka hurkás combijára!

Téllegmegyaludni Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Pálma
Mail ment a profilodban lévő címre. Bálint még mindig csudi helyes!!! Kép

Gomboc
Én is úgy tudom, hogy nem lehet felmondani, se a kismamáknak a 12. héttől, se a GYED-en lévő anyukának. Gratula Zsombinak a kúszáshoz! Kép

Andy
Gratula Márknak is az első felálláshoz Kép A hanyatteséshez meg részvétem Kép Sajnos bizit lesz még több is. Kép

Anyakati
Nem semmi Véda súlya. Hatalmas baba. Gondolom már maxi pelenkában nyoul a drága, a kis fodrocskáival a lábán, ami most nem látszik a képen Kép Sári és Dan is nagyon aranyos. A nagyfiú mit maszatolt annyira szét az arcán???

Myssnia
Sziárd nagyon laza kiscsávó!!! Belőle baletttáncos lesz, már most azt gyakorolja. Kép De nagyon ügyesen áll már, mióta csinálja??

Na megyek, mert ma sem voltunk itthon (leendő ház + szüleim) így hulla vagyok. Puszi mindenkinek!

Két napja így aludt el a hordozójában:

Kép

Nadine + ma nagyon jó kislány Zsanka

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Kösz mindenkinek a jókívánságokat. Holnap is jöhetnekKép, névnapom lesz. Szobabicikli még nincs, de állítólag tényleg lesz. Bár meggondolandó, hogy kell-e nekem, bizonyos kötelezettségeket von maga utánKép

Nekünk nem jó a szombat taliraKép vendégségbe megyünk. Jaj, BeuKép, mikor fognak már összeismerkedni az ífjak?Kép

ZsuzsiKép védettség terhesség, gyes,gyed alatt úgy van, ahogy írtad, viszont utána csak 1 hónapig védenek a törvények.

GombócKépZsuzsi lányom után pont az általad említett helyzetben voltam, munkahelyemet megvette egy másik cég, csomó embert kirúgott, de én be voltam betonozva 3 évig! És utána még fizettek is végkielégítést+még egy kicsit, csak hogy ne lássanak 1 hónapig semKép
Batman bodyKép benne szuperhősKép

MaciKép boldog névnapot! érvényes visszamenőleg is, ugye? Sárga overall nagyon jónak néz ki, a bemutató baba meg nagyon édesnekKép

MyssniaKép álldogáló-spárgázó SzilárdKép Kösz én is a fényképezőgép előadást, most dúl a családi harc, hogy nagyon jó hagyományosat, vagy digit. Megmutatom Férjnek! Ha Bp-re jössz-méssz, gyakorlatilag a kapunk előtt, ne csak gondolj ránk, hanem látogass is meg!

ElliKép foltos rucikKép Kevin nagyságrendjében már enni szoktak a babákKép

Urszila
urszila
 
 


Gombóc!
mivel nem Lőrinc a célzottja a mosolynak, elolvadok én. Cuki!
Kerestem a jogszabályt a neten, de nem találtam. Azon az alapon, hogy kismama vagy nem mondhatnak fel. valami egyéb - a törvény által megengedett - indokot kell beleírni, attól függ, hogy jogos-e vagy jogszerűtlen a felmondás, hogy mi az indoka. Valamikor megyek a munkahelyemra, és ott megnézem pontosan a joggszabályt.

Kangi!
Üüüügyeees! Mi rosszat leshetne el az én tündéri természetű gyermekemtől?????
Mérgesfej, mérgesfejKépKépKépKép

sofka! Megnyugtattál. Bár ettől nem lett jobbKép

Zsizsa! Én kb. 10 napos kora óta vágom, nekünk bejött a babaolló. A lábáról viszont még mindig nem nagyon kell, mert leválik magától.

Momo! Te tényleg igazán bátor vagy! Én éltes koromra tekintettel már csak egyet tervezek, de már azon bánkódom, milyen rossz lesz, ha a második is kinövi a babakort.

Pálma! Bálint tünci!

Anyakati! Előjöttek a csajszik is. Szépségesek!

Beu
beu
 
 


Kangi,
Ceklas krumpli (amiben alma is volt): Miki nem szolt, csak begetett...de dicseretet sem kapott, mert nem ette. Artatlanul osszezarta a szajat es kerdon nezett fekete szemeivel. Aztan befalt par kanal almat, a ceklas krumpli meg ment a kukaba. Este viszont ette az oszibarackot kortevel, gabonapehellyel.

Jo ejt
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Gomboc

http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/munkavallalas/munkaviszonymegsz unese/rendesfelmondas/rendesfelmondas.html

Felmondási tilalmak

A dolgozó kerülhet olyan helyzetbe, amikor kiszolgáltatottá válik, és ilyenkor a jogalkotó nem engedi meg, hogy a jogviszonyát megszűntessék. Ezt nevezzük felmondási tilalomnak. Ilyen általánosan ismert helyzet, ha valaki táppénzen van, vagy gyermekét, közeli hozzátartozóját ápolja. Nem mondható fel a jogviszonya annak sem, aki terhes, vagy szülési szabadságon van vagy a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságon, azaz gyeden, illetve gyesen van. Hasonlóképpen védelemben részesül az is, aki sor- vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesít.

http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/munkavallalas/munkaviszonymegsz unese/munkaviszonyjogellenesmegszuntetese/munkaviszonyjogellenesmegszuntetese.ht ml
Névtelen
 


Gomboc, úgy tudom, ha felmondanak a GYED ideje alatt az törvénytelen. Annyi hátrányod származik belőle, hogy ha jön egy másik baba, utána munkaviszony híjján nem kaphatsz GYED-et csak a GYES-t...
De jogban járatosak biztos tudnak ez ügyben is valami tb-s linket.
másik névtelen
 


Masik nevtelen,
Bar nem neztem utana, de ha nem mondhatnak fel, akkor a kovetkezo Gyed alatt is ugyanugy el a munkaviszony!
Szoval Gomboc, vedve vagy, ne izgulj! Mas kerdes, hogy valoszinuleg, ha visszamesz, es lejar a "vedelmi ido", akkor te is megkapod a felmondolevelet. Kép
Miki mar ordibal...
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok, lányok,

sofka,
3 hónapos ébredésre nincs valami normális indok és MEGOLDÁS????Kép
Nem is nagyon tudok jönni, tiszta zombi vagyok.
Pedig tegnap fél 9(!)kor lefeküdtem, mert éjfél előtt soha nem ébred, és az 3 óra alvás egyben. Ehelyett az ébredései:
10, éjfél, 2, negyed 4, 4, fél6, fél 7-véglegKépKép
Igen, jól látjátok, max 2 óra egyben - anyucinak isKépKép És csak 2x evett, a többinél cumi vagy kb 5 ml tea után visszaaludt.
Az összes okos könyv csak az elalvás körüli macerával van elfoglalva, meg a szülői ágyba átmászó babákkal, ha 2 óránként ébred, arra nincs recept.
Bár még tuti korai lenner szoktatni, de valamit kéne csinálni, mert már reggel fáj a fejem, és kócos vagyok és csipás és...Kép
Most nem is olvasok, csak panaszkodni akartam nektek egy kicsit.
Ja, Beu+Réka, holnap 11-fél12 közt van a neurokontroll. Pénteken talizunk az usziban.
Remélem, addig tudok aludni legalább 3 órát EGYBEN.
pusza
Elli aki nagyon nyomi és Kevin, aki az ölében boldog
ellimami
 
 


Hali Csajok!

Egész hétvégén zajlott az élet, nem jutottam géphez... tegnap este elküldtem a táblát, remélem megkaptátok, mert betegeskedik a levprogramom.
Velünk minden okés, remélem veletek is, megpróbálok ma visszaolvasni (2 archív os van, úgylátom pörgés voltKép), és délután írni is, mert holnap suli, így bizti lesz újabb pótolni valóKép.

Sajna nagyon úgynézki, hogy a pénteki tali nem jön össze, bár még nemadtam fel!!

Puszz, megyek betütfalni
Zsófi
csucsuka
 
 


Jó reggelt lányok,

Ellimami Kép, nemalvás. Kép Boldog Kevin. Kép Kép

Urszila Kép , Maci Kép , boldog névnapot! Kép

ZsuzsiKép
válogatós Miki. Kép

NadineKép
köszike. Zsani de édes, hogy megnött, mióta nem láttam. Kép

Kangi Kép
sütötök-alma-barack sikeréhez gratula. Kép

AnyakatiKép
Véda nagyon husi baba! Kép De megpuszilgatnám, csak jutna a kezem közé. Kép Anyatejes baba? , hú, mekkora!

Myssnia Kép
Szilárd nagyon pasi.

A körömvágás nálunk mindennapos, és még igy is gyakran összekarmolja magát Picúr, nagyon erösek a körmei. Lábáról ritkán kell vágni.

Ma éjjel se aludtam, én se, de most bébike szépen szunyál, gyorsan összecsapok Neki egy takarót.

Bókokat köszi mindenkinek Balika nevében. Átadtam Neki reggel, egy nagyot vigyorgott rá. Kép

Pálma (egyre álmosabb) és felébred-Bali
pálma
 
 


Sziasztok!

Minden baba szuper édesKépKép

Myssnia
Szilárd-spárgaKépKép De ügyesKép

Gombóc
Szupermen Zsombi mosolyKép
Felmondást nem szabad elfogadni!!!

Urszila
Így utólag boldog szülinapot és nem utólag boldog névnapot kívánokKépKép
Hajrá szobabicikliKép

Maci_2
Overallos kép édes, majd belenő RoniKép

Anyakati
Gyerkőcök édesek, Véda nagyon ügyesKép Már miért felejtettünk volna el?

Nadine
Milyen jót aludhatott Zsanka a hordozóban!Kép

Kaska
Vilka, az oroszlánszelídítőKépKép

Pálma
Csuda formás BaliKép

Elli
Fel a fejjel, én le sem írom az ébredéseket (mostanában hasonlít a Tiédre), már kezdem megszokni. Én még nem vagyok zombi (igaz, én kevés alvással is beérem)
Drukk egy nagy alváshoz KépKép


Tali: most akkor péntek délután vagy szerveződik a szombat?

Megint mennem kell...

Puszi és szép napot mindenkinekKép
Toffi + fél_órát_aludt Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, mikor lesz megint erőm ideülni, mert tegnap éjjel elég szörnyű dolog történt: ellopták az autónkat és egy kukoricatábla közepén felgyújtottákKépKépKép Nem maradt más, csak a váza...kártérítést nem fizet senkiKépKépKép Itt maradunk télre autó nélkül...
A bosszúvágy a harag és az elkeseredettség dolgozik bennem,nem tudom még,hogy fogom lekűzdeni.
További szép napot mindenkinek!
Momo


Momo
momo
 
 


Uristen, Momo, ez iszonyat! Miert?!?!?! Ha elloptak miert gyujtottak fel? Allatok!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Szegény MomoKépKépKép
Semmi normális vigasztalót nem tudok írniKépKépKép
Tényleg, hülye állat az ilyen.
Elli
ellimami
 
 


Momo!!
Kép Kép Kép Ez borzalom!!

Elli!

En mikor 3 honapos volt, minden nyikkanasra megszoptattam. Nalunk is igy neztek ki az ejszakak. Kitartas!

Andy!

Irtam neked!

Lanyok!
Koszi mindenkinek a bokot. Kepzeljetek, ma dicsekedhetunk az elso ataludt ejszakaval!
Emmanak egy hangja nem volt 8 tol fel 7 ig!!!!!
Azt hiszem, alakul a helyzet.

pusz
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


ZSizsa! Gabi nagyon cukorfalat! Kép Nekem a kórházban azt mondták, hogy hat hétig nem szabad levágni a körmét, hanem ahol egy kicsit betörik, ott megfogva szépen le lehet húzni. És tényleg. Persze e téren is megoszlanak a vélemények, mert egy barátnőmnek meg nem mondtak ilyet és ő le is vágta már két hetesen a babócája körmét.

Anyakati! Gratula a fogacskához és az üléshez! Srácaid (én a lányokat is így hívom) gyönyörűek! Lekváros kép Kép

Myssnia! Kisfiad spárgába csúszás közben is Szilárd lábakon áll (vagy csúszik). Kép Húú, ez fárasztó volt, bocsi.Szupi képek!

Heppi! Lerágott almacsutka Kép Szerintem ez már hozzátápi. Kép

Andy78! Felálláshoz gratula és Kép , hanyattesés Kép . Tanácsot adni sajna még nem tudok, Virágom még épp csak a kezecskéjét nézegeti.

Kaska! Éljenek az oroszlánok! Kép

Gombóc! Gartula mászóZsombihoz! Kép Én úgy tudom, hogy GYED-en lévőnek nem lehet felmondani. A GYEDet nem a cég fizeti, hanem a TB, úgyhogy ha mégis tudnak vmi kiskaput, ahol ki lehet tenni a kismamikat, attól még GYEDet kapnak továbbra is. Kezdek beparázni, mert amikor eljöttem a cégtől szülni nálunk is épp ezerrel leépítettek, sőt lehet, hogy mire mennék vissza már nem is lesz meg az üzletágam. Kép Remélem te nem kapsz ilyen levelkét! Zsombimosoly Kép

Pálma! Mennyi idős Bálintka? Nagyon Ari! Kép

Urszila! Boldog névnpot! Kép

Csucsuka! Táblát megkaptuk (én leglábbis igen), köszi!

Kezdek aggódni gyerkőcöm miatt. Tegnap beléptünk a 12. hétbe és még csak a kezét nézegeti. Ráadásul csak a jobb kezét. Nem kellene már egyebet is csinálnia? Vagy csak én aggódom túl? /Kaska Vilcsije meg már tépi az oroszlánokat Kép Kép /.

Nadine! Puszi nagyonjókislány Zsnakának! Olyan édesen alszik! Kép

Dé és Virág
dé_
 
 


Hello Mindeninek,

Andy78,
Márk felállása Kép elesés Kép Én ugyan még nem vagyok kompetens, de valahogy olvastam, hogy legtöbbször azért fél vagy ijjed meg a gyerek, mert azt látja, hogy mi is félünk vagy megijjedünk. Pl így lehet "belenevelni" a gyerekbe, hogy a dörgés-villámlástól félni kell. Én pl oltáskor is próbálok viccelődni a gyerekkel, és elmagyarázni neki, hogy azért annyira ez nem is fáj, és próbálom a belső kisugárzásomat is így "irányítani". Lehet, hogy ez hülyeség, de szerintem ilyenkor menj oda, nyugodtan vedd fel, és mosolyogjál, dicsérd meg, hogy milyen ügyesen felállt, igazán büszke vagy rá stb. Puszilgasd meg ott, ahol beütötte magát, de ne legyen a hangod szomorú vagy sajnálkozó, inkább vidám és büszke. Így lehet, hogy hamarabb megnyugszik, és már indul is, hogy újra megmutassa az új tudományát. De ez csak magánvélemény!

Kaska,
Tippet szívesen Kép Én sütőbe rakom tepsibe, és időnként ránézek, így nincs vele sok gond! Sőt, ha kész, még apája is ki tudja magát szolgálni Kép
Oroszlán ügyben csak egy kérdés: nem érzi úgy a gyermek, hogy már megkezdődött a hozzátápi? Tehát nem érez késztetést, hogy a szőrös dolgokat a szájába vegye? Mert Orsinak is vannak ilyesmi játékai, de én félek, hogy a meglévő 2 db fogával szét is rágná egy pillanat alatt Kép De ha te azt mondod, hogy nem gond, akkor én is odaadom neki!

Sofka,
Erre már én is gondoltam, hogy talán már megérett egy kis gyümire a pocakja, de még van két hét a 6hóig. Tudom, hogy ezt nem kell szentírásnak venni, viszont elérhető közelségbe csak alma és banán van jelenleg, amiről meg úgy tudom, hogy megfoghatja a székletet, tehát még tennék erre a kakidologra egy lapáttal. Szerinted mit csináljak?

Látom, többeket érdekel a digigép. Szóval a mi gépünk Canon, aztán még ilyenek vannak ráírva, hogy PoweShot A10, meg hogy 1.3 mega pexels. Én nem értek hozzá, viszont már tudom használni, gépre feltölteni, szóval amit nekem feltétlenül tudni kell. Ezt kb 2 éve vettük, akkor olyan 100e körül volt (vagy vmivel több?) Egy csomó funkciót tud (amihez persze szőke nő lévén nem értek), pl sorozatképet, többféle felbontású képet, panorámafotót stb. Szóval férjemberek biztosan okosabbak nálam Kép

Gombóc,
Asszem törvényileg nem lehet felmondani a kismamáknak. Ha mégis ilyet tennének ügyvédhez kell fordulni, és munkaügyi pert lehet indítani, de soxor az is elegendő, ha perrel fenyegettek - persze cége válogatja. Azért is fura, mivel tudtommal a gyes-gyedet nem is a cég fizeti, hanem az állam, szóval nem költség a cégnek. Ha vissza szeretnél menni dolgozni, kötelesek a régi pozíciódat visszaadni (kivéve, ha annak követelményei nem változtak meg, és azoknak nem felelsz meg), vagy a képességeidnek megfelelő pozíciót felkínálni, de kevesebb pénzért nem vehetnek vissza. Én is úgy tudom, hogy utána még 6 hóig védett vagy!

Kangi,
Az én lányom is emelgeti pár napja a seggét Kép De ő ezek szerint nem fejnehéz, mert közben fekvőtámaszozik, ha meg abban elfáradt, akkor előre-hátra hintázik. Tök jó fej ilyenkor, annyit nevetünk rajta apával. Ja, és már rakosgatja a lábát is előre, de neki még túl csúszós a lepedő Kép

Csajok,
Azt el is felejtettem mondani, hogy csütörtökön, amikor voltunk 5hós oltáson, akkor a doki elküldött minket csípővizsgálatra. Szerinte nincs nagy gond, inkább csak feszített a kiccsaj, de inkább nézze meg specialista. Holnap megyünk! Meg közben beszéltem a gyógytornászommal is, aki megígérte, hogy baráti szívességből megnézi gyógytornász szemmel is a gyereket, és megmutatja, hogy milyen gyakorlatokat kell csinálni, ha mégis vmi gond lenne. Max kapunk néhány hétre terpeszpelenkát! Most tiszta para vagyok, mert a gyerek tényleg nem tudja lerakni oldalra a térdeit, pedig még kellene tudnia, sőt pofákat vág, ha tornáztatom, mintha nem teccene neki. Szóval holnap ortopédia, szerdán jön a gyógytornász. Ugye, nincs baja Orsinak?

Ja, kaptam apától képkicsinyítő progit, úgyhogy most nem kíméllek benneteket Kép

ha nem nézel kisfiúnak, dobok egy puszit:

Kép

ma így aludtam el:

Kép

és így állok 4kézláb:

Kép

na, megpróbálunk 10óraizni

puszi: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Jaj, Momo! Most olvasom csak! Hát ezek nem normálisak! Nem is tudok mit mondani! Döbbenet!

dé_
 
 


Momo,

EZ BORZALOM!!! AZ ILYENEKET BE KÉNE ZÁRNI A PSZICHIÁTRIÁRA!!! Kép Kép Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


csajok,

köszi a válaszokat. most nem tudok hosszan írni, mert kiscsaj nagyon nyügi, egész éjjel pocakfájásunk voltKép, most itt ücsörög a karomban. én már alig várom, hogy kicsit nagyobb legyen, hogy a pocakja rendeződjön. kösz a dicséreteket, hízik a májam.Kép

Momo,
ez tényleg rettenetes, hogy mi értelmet találnak ebben egyesek, elképesztő!

zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Heppi, nem akarlak elkeseríteni, de mindez Cegléden történt a vasútállomás melletti silótelepen. A kocsi egyszerű szállítóeszközként kellett, mert a fűnyírót és egyéb nyalánkságokat nem bírták elvinni a hónuk alatt. És hogy ne maradjon ujjlenyomat, végül felgyújtottákKép A telepen pedig volt biztonsági szolgálat egész éjjel, vajjjon hogy lehet így kivinni egy egész autót, feltörve közben jó pár ajtót és lakatot és békésen összepakolni????? A férjem zokogott a telefonban, mert bár csak egy szar 10 éves VW Ventoról van szó (max 2 milliót érhet), ő évekig gyűjtögetett rá, és utána jó pár évig még turbózta az autót, hogy álmai kocsija legyen. És épp a múlt héten mondta, hogy nagyon hozzánőtt ez a kocsi.
Ja és a hülye rendőrök azt mondták, őriztessük mi a kocsironcsot a kukoricásban, mert nekik nincs rá kapacitásuk...magyar bűnüldözés...brrr...kár, hogy momentán röhögni nincs kedvemKép
Tudom, az egészség a lényeg, de most borzalmasan érzem magam, egy Algot már benyomtam az idegességre és a sírás utáni helyes kis fejfájásra. A gyerekek meg extra nyügik, bár Timi az előbb hozott nekem egy zacsi böbirongyitKép, szóval kezd nőni a gyerek.
Jól esik legalább nektek panaszkodni, bocsKép

üdv
Vérszomjas Momo, aki most igen közel érzi magához az önbíráskodás szörnyű intézményétKép


Momo
momo
 
 


Momo,
Ez rettenetes! Kép
És pont itt a mi környékünkön. Ahhoz képest, hogy nem akartál megijjeszteni, azért elég jól sikerült. Mi ugyanis az előtt vettük a kis Twingót (amit Malackának becézünk) amikor Orsit vártuk, hogy megszokjam, mire lesz gyerek, és kocsival is ki tudjak mozdulni (pl orvoshoz). És ráadásul itt áll lent a parkolóban, effektíve őrizetlenül!
De ez a magyar rendőrség elég aggasztó. Emléxem, még csak menyasszonya voltam Petinek, amikor volt itt az a drogos srác, aki bicajjal lépett meg a rendőrök elől. Szóval akkor volt, hogy forró nyomra mozdulva, apósoméknál gyakorlatilag ránktörték a civilruhás drogkommandósok az ajtót, kb 5-en fegyvert fogtak ránk, lehasaltattak minket, és kérdezgettek mindenfélét. Persze lővésünk sem volt a témához, és végül kiderült, hogy téves nyom. De azért senki nem igazolta magát többszöri felkérésre sem, apósom szívbeteg, és mindez egy 98lakásos társasházban! Anyámék mai napig nem tudják. Lehet, hogy akkor nem is engedtek volna férjhezmenni Petihez. Pedig tényleg tiszták voltunk Kép Asszem, soha nem fogom elfelejteni azt a napot! Pedig minden szálat megmozgattunk! Még a Szarvas Lacit is felhívtuk telcsin, hogy érdekelné-e a sztori a Tényeket, de aztán apósomra való tekintettel (Bonduelle pénzügyi igazgatója) hagytuk az egészet a francba.

Szóval minden együttérzésem a tiéd/tiétek!

Jaj, lányok! Képzeljétek, most hívott a férjem, hogy reggel a Metro újságban olvasta, hogy állítólag az első gyerek után (amikor 2 éves) érdemes a gyereket beadni bölcsibe, visszamenni dolgozni fél évre, mert a második gyerek után csak akkor jár GYES meg GYED, ha legalább 180 napos TBfiztesét tudok igazolni. Egyéb esetben a második gyerek után csak vmi "jelképes" összeget folyósítanak. Ti erről mit tudtok? Igaz ez? Jaj, olyan tanácstalan vagyok, mert mi legalább kettőt szeretnénk (esetleg 3 vagy 4), és csak az utolsó gyermek után szerettem volna visszamenni dolgozni. De ha a fentiek igazak, akkor át kell terveznem a hosszútávú programomat Kép Na, megyek is és utánanézek az interneten, de azért szakértők véleményére kíváncsi vagyok!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Urszila,
boldog születésnapot és névnapot kívánok!KépKépKép

Timici
timici
 
 


Heppi,
Igaza van a ferjednek, ill. a Metro ujsagnak. Most en is jol megszivtam, es a Tb leamortizalt, mint anyat. Mar a szulesi szabira (Tgyas) jaro penz is alig eri el a Gyedet, gondolom a Gyed meg majd annak a toredeke lesz. Azert is erdemes legalabb papiron visszamenni dolgozni, mert kiveheted a szulesi szabira, Gyedre jaro szabadsagodat (tehat kb. 2 evre jarot, amennyit otthon voltal) es eleg sok penz, amit csak ertektelenedik, ha bent hagyod. Eleg nagy szegyen, hogy a Tb csalasra keszteti az embereket, csak azert, hogy megkapjak, ami jar...jol jarni ez ugyben nem igazan lehet, csak jobban, mintha semmit nem kapnal. Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Ket ma reggeli kep. Keleti a haloszoba ablaka, es reggel pont az agyra sut a nap! Gyuri azt mondja Miki popoja tok jo kisparnanak, jo puha!

Kép

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Drága Momo,
csak most olvastam mi történtKépKépKép
Szegénykém ez iszonyat!
rendőrség: no comment.Kép
Nem akarom elhinni, hogy nem fizetnek semmit, miért nem? szemétség!!!
Drukkolok, hogy pozitívan oldódjon meg az ügy és valami csoda folytán legyen autótok télre!

Timici
timici
 
 


Zsuzsi,
Köszi a gyors választ. Egyelőre még az olyan alapfogalmakkal sem vagyok képben, mint gyes, gyed, tgyás stb. Szóval nem tudom, mikor mit kapok, meddig, és hogyan kell kiszámolni. De már kupálódok. Itt találtam vmit www.babnet.hu/iranytu . Azért ha vmi nem világos, még foglak zargatni benneteket Kép

Mégeccer köszi: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi! Ugyan szakértő nem vagyok, de amikor terhes lettem, sokat böngésztem a témát és én úgy tudom, hogy az első gyerek után legalább fél évet kell dolgozni ahhoz, hogy a második gyereknél is kapj GYED-et. Ha nem mész vissza, hanem szülsz mégegy gyerkőcöt, akkor csak GYES-t kaphatsz (kb 15e Ft/hó). Javítsatok, ki,ha rosszul tudom! Variálni lehet gondolatban a megoldásokat. Kép Pl.: A munkábalépés után úgy három hónappal teherbeesik az ember, majd három hónapos terhesen elmén táppénzre. Kép Azt nem tudom, hogy az első gyerkőc után járó GYED mellett (ha időben úgy jön a második gyerek) kapja -e az ember lánya a 2. gyerek után a GYES-t is. Húú, belekavarodtam.

Fentiekben még az a gáz, ha visszamész fél évre és ezalatt kirúgnak, mert, mint tudjuk, a kisgyerekes anyukák nem éppen kelendő portéka a munkaerőpiacon. Asszem valameddig védettséget élvezünk, ha visszamegyünk (fentebb írta is vki), de ugye azt senki nem tudja garantálni, hogy pont ezalatt az idő alatt sikerül beköltöztetni a következő babót. Kép

Le a kalappal, hogy 3 v. 4 gyerkőcöt is vállalnátok! Kép Kicsit irigykedem is. Nálunk talán még a másodikra rá tudom beszélni Apajáját, hogy legyen tesó.

dé_
 
 


Momo,

jajajaj, nem is tudok erre mit írni! Ez szörnyű!Kép RendőrségKépKépKép. Remélem, valahogy sikerül autót szereznetek télire, mert az borzasztó két gyerkőccel, autó nélkül.

Bocs minenkitől, ha nem vagyokl túl összeszedett, de csak átfutottam a termést.

Heppi,
ez a terület egy elég homályos pontja a TBszabályoknak. Én is megszívtam, mert két hónapig Gyesre mentem(Dáviddal szeptemberben járt le a gyed, két hó gyes jött, aztán megszületett Maca) Én úgy tudtam, hogy ebben az esetben a minimálbér kétszerese az alap, ami egész jó pénz. De később kiderült, hogy ez csak akkor van, ha gyedről mész szülni, gyesről más a szabály. És ezt ahány ügyintéző, annyifélét mond ráKép. Érdemes egy Tb szakembert megkeresni, aki kitölti a papírokat, és segít eligazodni, mert ez tényleg őrület, ami ezen a téren van.

Fotómasina:
a miénk nagyon jó kis darab, tudom ajánlani, ha gondoljátok, nyomok fel tesztképeket. 4megaspixel, 10x opikai zoom, makrómód, 50 isot is tud, manuál és automata, és be lehet ezen kívül programozni saját beállításokat, ami igen jól jön, ha az embernek nincs ideje tekergetni-nyomkodni, mert mondjuk a gyerkőcöt fotózná. Fém házas, elég ütésálló. Németországban olyan 600 Euro körül van, itthon kicsit drágábbKép.

Urszila,
Boldog szülinapot kívánok!Kép

na most ennyit hagytak, majd még jövök, ha tudok
pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Dé,
mehetsz gyedre, akkor is, ha nem mész vissza dolgozni, csak a számítás különböző. Én Gyedről mentem gyesre, onnan Tgyásra, onnan megint Gyedre. Olyan 50 körül kapm, hogy mi alapján számolták ki, passz. Ehhez jön a dupla családi pótlék, ami 11e, ennyit ad állambácsi egy hóra, a két kölökre.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zsuzsi,

fiúk egyszerűen zabálnivalók!!! olyan kis ééééédesekKépKépKép

puha MikifenékKép de látom már kisautóval is megy a hozzátápiKép

Látod milyen jó testvérek, az ember nem is hinné mikor Gyuri épp a járókába próbál labdával betalálni.

Gratula! a képekhez is
Timici
timici
 
 


Dé, Heppi

Én Gyedről mentem szülni, és Danó 2. szülinapjáig kaptam a max. GYEDet. Szeptember végéig kapom a TGYÁSt aztán megint GYED. Ezek összege a minbér 2xének 70 %a azaz brutto 70000 forint. Amikor elvileg mindkét gyerek után járna pénz, választhatsz, hogy melyiket kéred.

Momo, ez borzalom KépKépKépKép mást nem is tudok írni...

majd még jövök
Zsófi
csucsuka
 
 


Heppi, én is most akartam írni a GYED-ről, de Csucsuka pont megelőzött. Azért nem olyan rossz a helyzet, mint gondoltadKép Legfeljebb azért érdemes visszamenni 180 napra dolgozni, hogy megint a max. 83000 forintot kapjad, de a 70000 is jobb mint a GYES, nem igaz???

pussz
Letört Momo


Momo
momo
 
 


Lányok, ugyanmár, hogy kaphatnátok egyre kevesebb pénzt!
A hatályos jogszabályok szerint, ha gyesről, gyedről mész köv. gyerekkel gyedre (azaz nincs normális, igazi jövedelmed az elmúlt időszakban), akkor a számítás alapja ugyanaz a jövedelem, ami az előző gyed ellátás alapja volt, tehát ha emelkedett közben a fizud, az sajnos ugrott, de ugyanannyit kell kapnod, mint az előző gyedednél. Ha ettől eltérőt mond neked a tb-s, csapj az asztalra és reklamálj.
Névtelen
 


Momo,
ez borzasztó... KépKépKép Döbbenetes, hogy milyen emberek vannak. Szegény ti. KépKépKép

F.
franyo
 
 


Kedves Névtelen!

Ez nagyon jó lenn ha így lenne, de a gyakorlatban nem így van, sajnos. ha valami konkrétumot tudsz mondani, ami alapján így van akkor légyszi hivatkozással és nick névvel írj, ha nem akkor enm próbálj itt senkit félrevezetni!

Momo!

Ez rettenetesKép Mi is épp autóra spórolunk és már előre rettegek hogy ah meglesz akkor ott kel lhagynunk éjszakára a parkolóban.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Momo,
Egyszeruen nem fer a fejembe...Es most eszembe jutott miert is kerulgetjuk mi Magyarorszagot, mint macska a forro kasat...hat pont egy ehhez hasonlo eset miatt, ami velunk tortent. Rendorseg korrupt, a biztosito keze ala jatszik, az meg rohog a markaba es nem fizet. Holott szinte 100%-ra tudtuk ki tort be hozzank, le se szartak. Na akkor hataroztam el, hogy kalap, kabat, en itt nem maradok.
Nem is tudom miert gondoltam ugy a nyaron, hogy jo lenne mar hazakoltozni. Kép Kép Kép
A biztonsagi szolgalatot teljesito cegre nem lehet rahuzni a vizes lepedot?

De,
Ahogy Csucsuka irta, csak 1 penz jar. Csak azt nem ertem, hogyha 2 gyereket szulok egymas utan, az egyikert miert kapok meg 85 bruttot gyedre, a masikra meg mar csak 70-et. Kevesebbet dolgozom? Vagy feltetelezik, hogy a nagyobb gyerek mar besegit?
Szoval akinek jo fizuja volt, sokkal jobban jar, ha visszamegy, legalabb papiron. Es mivel jar a tgyas-on, gyeden toltott idore is a szabadsag, ezert nem is kell olyan sokat dolgozni. Legkesobb amikor megtudod, hogy terhes vagy erdemes visszamenni a mh-re.

Timici,
Gyuri meg kicsit komas volt reggel. Es csak azert fekudt ra Mikire, hogy egy kicsit szadizza, meg ha ez nem is latszik egyertelmuen a kepeken. DE hogy elhidd, itt van egy kep a "vegerol":

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


SZiasztok!

Jaj de nagyon sokat írtatok, mióta nem voltam, de mostanra végigolvastam, próbálok reagálni. Jajholkezdjem? Kép

Urszila
utólag is boldog szülinapot , és aktuálisan boldog névnapot!!! Kép

Franyó
holalámpa nagyon édes Kép

Kangi
hihi-torony tényleg olyan kangis lett volna.. Kép

Beu
ezt már a múltkor is akartam kérdezni, amikor éjjel csináltál vacsit a férjednek, hogy Te mindig este 10 után főzöl?? Hogy van erőd?

Maci 2
neked is boldog névnapot
overallos kép szupi


elsózott leves KépKép

Zsizsa
látom a körömvágást már mindenki leírta, mi kb másfél hetes korától vágjuk és igen gyakran kell. Eleinte alvás alatt, mostanában inkább szopi közben apa levágja, máskülönben kapálózik
GAbi nagyon drága a képen Kép

Anyakati
na végre, hgoy jelentkeztél! Kép miért nem jössz mostanában?
gyerekek nagyon szépek még mindig Kép

Heppi
képek jók Kép
tegnap Dani is megnyalta az almacsutkámat Kép

Andy
Márk felállásához gratula, nagyon ügyes, viszont eleség Kép, sajnos lesz még ilyen, én is nagyon félek ettől, és olyan nehéz lesz nem megijedni

Gombóc
borfesztivál Kép
csak nem kapsz felmondólevelet, így GYed alatt nem is lehet sztem.
egyébkén mikor még dolgoztam, nálunk is olyan hírek keringtek, hogy kirúgtak néhány gyeden lévő kismamát, de már akkor sem értettem. TAlán csak papíron, hogy ne kelljen annyi aktív dolgozót kirúgni és utána visszeveszik őket? nem tudom...

kúszáshoz gratula Kép és az a superman-es mosoly levett ám a lábamról Kép

Kagni
120 ml hurrá! :

Nadine
alvó Zsani aranyos

Elli
húúú, ez az éjszaka nem semmi lehetett
szegény, próbálj napközben aludni, amikor ő is

MOmo
ez borzasztó, annyira sajnálom KépKépKépKép
és még a rendőrség sem könnyíti meg a helyzetet Kép

Zsuzsi
Mikipopsi mint kispárna Kép

Voltunk szombaton megint babaúszni, Dani az elején megint sírt picit, de utána már tök jó volt, még mosolygott is, úgyhogy haladunk!!! KépKép
és már homlokig merültünk is Kép

Én nem tudom mi van, Dani 11.20 óta alszik, mondjuk tegnap napközben kb 2x15 percet aludt, most pótolná?
gyorsan el is küldöm, és ha nem ébred még jövök

Andi
psandi
 
 


Na akkor egy kicsit hosszabb lélegzetű, mert nekem tünemény alvósbabáim vannak, koppkoppkoppKép

Kaska, ha idegeskedsz, inkább mutasd meg dokinak, ha baj van segít, ha meg feleslegesen parázol, megnyugtat! Látod alvás terén is mekkora a fejlődésKép! Te meg holmi tündérekre fogod, pedig "csak" a lány fejlődik ezerrelKép! Rakd fel a szemüvegedet, ha tükörbe nézel és mosolyogj! Ugye nem is bányarém??Kép

Gombóc, szuper a szupermenedKép Nálunk van a sifonírban tündérkirálykisasszonyKép Ha nem zavarja a manust, hogy be nem áll a szája...

Fogkefe használat: Danóval 15 hónaposan kezdtük, fogkrém nélkül. Addig nem evett édességet (bár nagy volt anyomás a nagyi részéről). Mostanában (augusztus végén) kezdtük el fogkrémmel, mert már szépen tud köpni is. Dokibá szerint akkor érdemes kezdeni, amikor elkezd majmolni a gyerkőc...

Beu, jók a képek, látom élvezi a srác a vizetKép. Keresztelő után mi is hidegtálazunk, Daninál már bevállt (no persze +ban kavarok még salikat), én az erzsébeti nagypiacon rendelem meg. Két éve csináltam egy próbarendelést, aztán összeállítottuk a nagy rendelést.

Nadin, Zsani is tündérbogárKép

Beu, pálinka fejfájásra? és alkalmazod is?Kép

Urszila, gyere gyakrabban, a sok az maradhatKép Boldog szüli és névnapot!Kép Te szegény, jól kitoltak veled, hogy bírtad kicsinek, hogy egymást érik a felköszöntések?Kép

Timici, ez a hiányolás érdekes dolog... olvasás közben szoktam gondolkodni, hogy derég járt erre Timici, meg Leszter (csak két példa, mert sajna sokan nem jelentkeznek).. És írásnál elfelejtem, aztán megint, aztán már látom is a beírástKép Apropos, gyerkőc pilláival mit csinálsz?Kép Nagyon szépen álldogál az ágyban!

Kangi, és Te megkostóltad az őszibarackos sütőtököt? Kiráz a hideg, hacsak rágondolokKépKép. Avval meg nemidegesítelek, hogy mit vág be Zsófi délután úgymond uzsiraKép paradicsomos krumpli Daninál 3 óra múlva gigakakit eredményezett anno, így még Zsófi sem kap, majd 2 hónap múlva. (hiába no, második gyereknek soxor könnyebbKép)

Momo, honnan gondolod, hogy a kajcsi csapta ki a kicsi száját? Nekem ez mindig olyan misztikus volt... Anyósom szerint neki akkor van ilyan, ha vmit nagyon jóizűen eszik... Szal nemértem... Boszis képe nagyon jóKép

Sofka, Momo fel a fejjel, rám anyám már lassan 12 éve nemkiváncsi... Dehát egy törpediktátorról van szó, papucsférjjelKépKép Evan, nekem meg ezjutott...

Myssnia, még jó hogy nem 8,1 kiló a srác! (no persze, ha annyi lenne, akkor meg az lenne a bajodKép). Hogy spárgázna olyan túlsúllyal?Kép Reméelm pocsékéjszakák pikkpakk elmúlnak... Képet az origon láttam, apa furán nézett, mikor a hátamegett elkezdtem kurjongatni, hogy én ezt a srácot ismeremKép. Különben egyre jobban hasonlít nemférjapáraKép

Zsuzsi, 7 hónapos és nem mászik?? Nahát!!Kép De azért eléri amit akar, nem? (Dani is 8,5 hónaposan kezdett kúszni, két hónap múlva mászni... dehát mindenhova odajutott, ahová akart) Ja és nekünk a kutyázás egy az egyben kimaradt... most meg már bukfencezni is tud!Kép Gyurinak jó a dumája. Apja végül feltakarította?

Sofka, hát íg tényleg nem lehet gyorsan házat eladniKép Mekkora, hogy már növitekki?

Franyó, mostmár magyarázhatszKép látta mindenki, hogy eperlekvárral tömöd a lánytKépÉjszakákhoz kitartás, remélem javulni fog a helyzet. Lámpa megvan, meg lesz anya isKép

ezt elküldöm, vasárnapot most kezdem...

Zsófi
csucsuka
 
 


GYerek még mindig alszik, furcsa...

jaj ez a gyed téma. ÍGy is olyan nehéz eldönteni, hogy mikor vállaljon gyereket az ember lánya, és én úgy gondoltam, annak a munkáltató is csak örülhet, ha nem 2x szakítom meg a munkát azzal, hogy elmegyek szülni, hanem egybe letudom a kettőt.
Én is úgy tudtam, hogy ha mondjuk jövőre szülöm a másodikat, akkor vele is ugyanazt a pénzt kapom, amit most, tehát ugyanabból a fizumból számolják. Ha pedig visszamegyek min. fél évre dolgozni a második előtt, akkor azért kapok többet, mert akkor már abból a fizetésből számítják a gyedet.

Ja egyébként itt még mindig jobb a helyzet, mint pl Angliában, ott él egy barátnőm, és a 3 hós kislányát már bölcsibe kellett adnia, mert vissza kellett mennie dolgozni.

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Csucsuka!
Kérdésedre rövid válasz: nem.

Hosszabban.
1. Szerencsére irtó ritkán fáj a fejem.
2. Ifjúkorom botlásai következtében ma már a pálinkának még a gondolatától is rosszul vagyok. (Húú, most is.Kép)
De barátnők kipróbált szere. Ha egy kicsit iszol, elmúlik a fejfájás, ha sokat, elillan minden gondKép

Beu
beu
 
 


Az okos könyvek szerint 9 hónaposan kezd hallgatni a nevére... mármint, arra ahogy szólítodKép

Maci2, nagyon menő a téli hacukaKép

Zsuzsi, visszavonom, ha Te a 3/4 5ös keléssel büszke anya vagy, elégedetlenkedhetsz a mászi hiánya miatt!Kép De látom, így is sok irigyed vanKép

Momo, már a harmadikon gondolkodsz??KépKép Apa nálunk felfedezta, hogy ül a lány, mert felhúzás után eccerűen elengedteKép. Mondjuk a franciaágyon csinálta, nem a fűben, mint nálatok a leállítástKép a párod.

Anyakati, hali, édesek a manók! Jó nagy a lányzó, hogy bírod?

Pálma, küldök táblát, abból kiokosodhatsz! Bálint cukorfalatKép

Heppi, Zsuzsi képsorozatok nagyon jók (pucérpopo kifejezetten nyaminyamiKép)

Na elolvastam, majdnem mindent és még mindig alvás vanKép
Zsófi
csucsuka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?