Új privát üzeneted érkezett!

Kisfóka :P
Köszi Neked is a nyugtatást!
Nekem festve van a hajam. A 10. héten és a 17. héten festtettem, a melír pedig amúgy is "biztonságosabb", mert befóliázzák, egyáltalán nem érzed a szagát! A vérkeringésedbe pedig nem kerül be a festék :wink:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Icsilya, Fanni!
Köszi a gyors választ, akkor lehet kipróbálom a szőke melírcsíkot, mert barna a hajam! Szőke melírcsík még sose volt benne! Na, majd meglátom! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni,

A múlt héten láttam a tv-ben nyilatkozni egy dokit, hogy az uth hőt bocsát ki és azt a babók elnyelik. Ez kellmetlen lehet a babának. Ő azt javasolta, hogy hosszabb vizsgálódásnak csak 1 kg feletti babákat tegyünk ki.
Ez is egy vélemény....

Kisfóka,

Persze, hogy megrendeltem. :lol: Még aznap!
Most csengettek és ugrottam, hogy meghozták a csomagot, de nem... :)

A VÉDŐNŐ volt! Csak úgy , bejelentés nélkül. :evil:
Nagyon rá akart beszélni intim gél használatára. Szerinte nagyon jól helyreállítja ph-t! Na ezt eddig én is tudtam....Ti használtok? Az öblítőhasználatot viszont nem javasolja a fehérneműknél.
Szóval ilyen és hasonló tanácsokkal látott el.....Ja és persze a vezetést sem ajánlja!

Kép
viri8
 
 

 
 

Kisfóka,

A hajfestéssel én is élek, igaz ammóniamentes festéket használok.....

Kép
viri8
 
 


FAnni, jön apa is! :lol:
Vendég
 


Viri :D
mi az az intim gél?
én azt mondom, hogy terhesség alatt hüvelybe csak orvos által engedélyezett dolgot tegyünk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika! :D

Isten hozta Zsombor babat, nagyon sok boldosagot es egeszseget kivanok a csaladnak!


Boni,

Sajnalom, :( minden jot kivanok Neked!

Nyuszi :D

Tetszik Krisztian jarganya, biztos O is ertekelni fogja! :D
jucmuc
 
 


Viri :P
Köszi. Akkor fél órát engedélyezek magamnak mozizni :D aztán megmondom, hogy mennem kell :lol:

Orsi :P
Elvileg az intim gél csak a bőrfelszínt érinti, nem megy be a hüvelybe. De én egy ilyen intim kendőt használtam és csípett utána, így elvetettem a használatát...

Viri :P
Öblítőt én sensitive-et használok, de nem igazán értem, hogy ha mosószert használhatok, akkor öblítőt miért nem? :shock:
Na igen, erről már én is hallottam, hogy olykor beállítanak. Szerencsére nálunk nincs csengő, úgyhogy ha jön is, potyára :roll: Részemről gyűlölöm a hivatlan beállítókat :evil:

Rendben, Lafi :P

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Mi is megyünk a párommal, csak akkor maradunk távol, ha addig megérkezik a Trónörökös :-)

Fanni!
Én kb. a 21. héttől éreztem mozgást, akkor már egyértelműen, de ritkán. Én megpróbáltam nem izgulni e miatt, mert a könyv szerint a 20-24. hét között érzi az anyuka, tehát én elhatároztam, h. a 24. hétig nem parázok (pedig én elég ideges tipus vagyok). Hol tapad a lepényed, mellső fali, vagy hátsó fali?

Amúgy én tegnap izgultam, mert keveset mozgott a Baba, de lehet, hogy azért, mert sokat jöttünk-mentünk. Ma szerencsére sokat nyújtózkodik. Már úgy szeretném látni, és magamhoz ölelni a Picikét!

Nyuszi!
Velem is ott lesz a párom a szülésnél. Ha esetleg császárra kerül sor, akkor viszont nem lehet bent a műtőben. De remélem, természetes úton bújik ki az Apróság.

Majd teszek fel képet a járgányról, de lehet, h nem konkrétan a mienkről, mert elég ügyetlenke vagyok, és nem akarok lehajolni a szg-hez, azt sem tudom, hova kell dugni a fényképező csatlakozóját, a páromnak meg soha nincs türelme ilyesmivel bíbelődni, amikor késő este megérkezik.

Fodrász:
én anno utánaolvastam, és megkérdeztem az orvosomat is, és az a lényeg, hogy jól szellőzzön a helyiség, ahol festetsz. Tehát nem a felszívódás a veszélyes, hanem inkább a szag beszívása nem jó.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Fanni :D
jah, a mosakodógélra gondoltatok mint pl. a lactacid?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Szerintem arra gondolt, vagy legalábbis én arra gondoltam.

Lányok :oops:
Mégsem megyek holnap 4D. Valahogy úgy sikerült megnyugodnom (hála nektek!), hogy még nem kell érezzek semmit, meg ma hol a hasam egyik, hol a másik oldala dudorodott ki... szóval csak van ott bent valami/valaki(k)... és utánaolvastam, s tényleg nem ajánlják a túl sűrű UH-t... De olyan aranyosak voltak a 4DGenezis-nél, nem néztek totál elmebetegnek, hanem mondták, hogy menjek majd a 22. héten 8)
Szóval fotó nem lesz most, csak 1 hét múlva :roll:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Gömböcske :P
Hátsó fali. Így az nem akadályoz... De köszke Neked is, tényleg megnyugodtam 8)
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!

Ha, kidudurodik a hasad, akkor tuti biztos, hogy nemsokára jobban fogod őket érezni! :D Nekem még most vízszintesbe tud a leglátványosabban produkálni, de néha séta vagy éppen gyorsabb léptek közbe, jelez ám, hogy én is itt vagyok, ne olyan gyorsan. Vagy, ha úgy ülök, hogy nem tetszik neki vagy ha jobb oldalamon fekszek. Na azt bírja kb. 5 percig, aztán rugdos ezerrel, nem szereti csak a bal oldalon alvást, de nekem is jobb, mert én mindig is a bal oldalamon aludtam.

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni,
okos kislány!!!! :lol:
tényleg elvileg a 20.héttől írják, nekem eleinte apró buborékok voltak és viszketett, utána is csak este háton fekve éreztem nééémi mozgást
este figyeld az ágyban, ha már 5-10 perce nyugi van... :D
nálunk sincs csengő, hálisten engem még nem akart meglátogatni, annyira nem szimpi, eddig mondott csomó hülyeséget, úgyhogy remélem a jövőben sem jön sokat... :roll:

Intim gélt (lactacyd) én ezer éve használok, sztem nagyon jó, de csak mosakodásra!!!

Öblítőből sztem sensitive simán mehet, csomó barátnőm használ és semmi bajuk a babáknak.
Volt egy ahol, piri lett kicsit a bőre, ezért elhagyta egy ideig...

Viri,
én 12.hétig nem, utána viszont festettem többször is...

Kép
fendike
 
 


Fanni,
én aztán tényleg megértelek para ügyben!
Hangos zenére sem indulnak be?Amúgy én is csak a 19-20 héten éreztem először Őket!

Andi
Kép
aanda
 
 


Fanni,
Nővérem az első és második babáját is 20. héten érezte :wink:

Donika: Jól vannak, Zsombi szopizik :D Császár volt, mert 5 óta után is alig tágult.

Rólunk: Tiszta pipa vagyok :evil: elrontották az anyakönyvünket így a tb kártyát, meg a lakcímet is, és mindent újra kell igényelnünk. Párom szaladgálhat száz felé, így is alig van itthon :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Átruccannék ide is a Kaális párok fórumból, Fanni hivására :lol:

Donika, igy ismeretlenül is gratulálok!!! Örömteli babázást!!!

Fanni: irtam a másik helyre is, de a legjobb, ha a megérzéseidre hallgatsz és az előtted szólok tapasztalatára :lol: :lol:

Kép
bögyörö
 
 


Kati: ma próbáltalak skype-on, nem baj, majd legközelebb.
most már csak elmúlik a köhögésed egyszer.

Engem is lécci irj be a táblába, remélem szerencsét hoz:

kor: 38
intézet: Kaáli Szeged, Zádori
ok: ismeretlen
hogyan: 6 inszem után, 2.lombik
szülés: 2008.10.17
baba neve: ??

Köszi!!

Kép
bögyörö
 
 


Sziasztok!

Donika! Gratulálok Zsombor babához!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Én a 20. hét környékén amúgy is úgy izgultam a méhszáj miatt, hogy elhatároztam, más miatt próbálok nem izgulni, és nem is figyeltem a mozgást. Elhatároztam, hogy bízom a babámban, és majdcsak érzem a mocorgását, ha eljön az ideje.

Az 5 nap apaszabi kiadásához mi kell? Be kell mutatni a Piczi születési anyakönyvi kivonatát a páromnak a munkahelyén?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Fendike :P Andi :P Pandus :P Gömböcske :P
Nektek is köszi a nyugtatást.

Nem tudom, Andi :P , mert én nem szeretem a nagyon hangos zenét. De ha még a jövő héten sem akarnak jelezni Anyucinak, akkor kipróbálom :roll:

Fendike :P Igen, próbáltam már úgy többször is. Aztán megunom hamar a figyelgetést... Pedig most megint nagyot nőtt a pocim, gondolom a srácok is... így lassan már tényleg nehezen férnek...

Pandus :evil:
Ez tényleg bosszantó, mikor az ember már egyszer végigcsinálta, s kezdheti újra. Legalább ilyenkor soron kívül cserélhetnék...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Gömböcske,
Igen be kell, és a tb kártyája is kell a picinek, ezért is vagyok ideges, mert addig nem mehet szabira amíg ezek nincsenek meg :?

Fanni,
Hát ez az, elrontják és én szívom meg :evil:

Bögyörö,
Üdv a topicban :D

Amúgy lányok a kilók miatt nem kell senkinek aggódni, olyan szinten leolvadnak az emberről, mintha ott se lettek volna :wink: Én már 48 kg vagyok, párom mondta is, hogy neki jobban tesztett a duci terhes testem :lol: :lol: Őszintén szólva nekem is...
Vendég
 


Orsi,

gondolom, a lactacidra gondolt a védőnő. :shock: De olyan sok "jó" tanáccsal próbált ellátni, hogy eldöntöttem: ezután, ha csengetnek előbb kinézek az ablakon, mielőtt felvenném a kaputelefont. :lol:

Ma azért még le kellett mennem hozzá, hogy beírj a vizsgálatok eredményeit! Egyetlen jó dolog volt benne. Meghallgatuk a baókat! :lol:
Nem is tudtam, hogy van erre lehetőség. Az egyik baba akkorát rúgott, hogy csak úgy recsegett a hangszóró. Nagyon ficánkák voltak és a szívhangot is tökéletesen lehetett hallani!
A védődő szerint az ilyen erős rúásokat már éreznem kellene. De, nem érzem....
Tehát, Fanni, ne izgulj, mocorognak :lol:

Fanni,

Azért sajnálom, hogy nem mentél el, annyira kíváncsi vagyok, mekkorák már. Biztosan nagyobbak a mi lányainknál :) Nekem is hátsó fali a lepény :lol:

Az öblítővel és mosószerrel abszolut egyetértek veletek. Eddig nem okozott allergiát, remélem ezután sem fog!

Panda,

Ez tényleg nagyon bosszantó! :evil:

Két hét alatt leolvadtak a kilóid? :o Mennyit híztál a terhesség alatt? 48 kg. Nagyon vékony lehetsz!

Bögyörő

üdv köztünk :D

Kép
viri8
 
 


Viri :P
A lányok hány kg/cm-k voltak most az UH-n?
Azt az én védőnőm is mondta, hogy van szívhang készülékük. Majd én is kipróbálom, ha megyek hozzá március első hetében...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,

Az A babó 24 dkg a B babó 22 dkg. A hosszukat már nem tudta lemérni :)

Kép
viri8
 
 


Viri :P
Ó, azért szépen nőnek a Lányok! Én 25-30 dkg közöttire saccolom a Srácokat az UH-ra, de majd meglátjuk!
Még 6 nap 8)

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok

Üdv az Újjaknak

és

Üdv a babóknak


Pandácska
elárulnád nekem hogy mi a titka a fogyinak?????????????
mert én Ákos után sem fogytam le, és most Áronnál sem,
:cry: és nagy sajnálatomra a mérleg nyelve most sem lefelé megy hanem felfelé.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok :D

Erika :D Pandacska :D

Szerintem ez a fogyas dolog abszolut alkati kerdes...Pandacska valoszinüleg elötte is vekony volt es a terhesseg alatt sem szedett fel magar 20 kg-ot... :lol: :lol:

Viszont az biztos, hogy szüles utan a nagy többseg egy jo tizessel kevesebb. :D :D

Pandacska :D

Köszi az infot Donikarol, örülök, hogy jol vannak es sajnalom a csaszart...föleg több oras vajudas utan sajnos en is tudom mit jelent... :(
jucmuc
 
 


Bögyörö :D Kép
jucmuc
 
 


Szia Bögyörő!

Gratulálok, és nagyon boldog, problémamentes babavárást kívánok Neked!

Ma voltam CTG-n, szerencsére minden OK. Jövő héten UH is lesz, és megbecsülik a Baba várható súlyát.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömbi :D

Orülök, hogy minden okes, mar nem sok van hatra neked sem! :D
jucmuc
 
 


Szia Bögyörö!
Gratula a babához! Problémamentes babavárást kívánok! :D

Gömböcske!
Gratula a ctg eredményhez, kíváncsi vagyok mekkorára fogják majd a babát becsülni! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


pandácska* írta:Amúgy lányok a kilók miatt nem kell senkinek aggódni, olyan szinten leolvadnak az emberről, mintha ott se lettek volna

már aki olyan szerencsés.... én 11 ktg híztam Lilivel és a szüléssel 4 kg ment le rólam, és azóta is csak fogyókúrával megy.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok :P
Egy nagyon kedves masszőr és természetgyógyász ismerősöm azt mondta, hogy szülés után feltétlenül el kell menni csontkovácshoz. Állítólag a terhesség alatt úgy mozdulnak el a csontok, hogy azért nehéz később a fogyás...
Ez csak egy info, én ugyebár még nem próbáltam... de hátha segít valakinek!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hát nekem sem indul be a fogyás...pedig heti 5x torna és mégsem :twisted: a centik mennek le de a kilók ott vannak :cry:
Vendég
 


lafead írta:pedig heti 5x torna

na erre irigykedem... a 3x babakocsis futást sem bírom beilleszteni a programomba :cry: :cry:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ez a hízás-fogyás kérdés sztem nagyon alkati dolog.
Pandus előtte is nagyon vékony volt és alig hízott.
Van aki szoptatás alatt teljesen visszafogy, van aki elkezd hízni :x , tehát valszeg ebben sincs két egyforma.. :roll:
Én már 13kg-nál tartok, kiváncsi leszek, hogy alakul, bizti kell majd picit fogyózni is, de inkább akkor mint most... :D

Bögyörö,
üdv itt is!!!!! :D

Gömböcske,
kivi leszek a Te becsült súlyodra is, eddig nem sokat találtak el és érdekes módon itt a fórumon a csajszik születnek nagyobb súllyal.. :D

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Nekem majdnem eltalálta a doki, 3700 mondott csütörtökön és vasárnap 3850-el született Dorka :D én még mondtam is neki, hogy az lehetetlen biztos, hogy 3,5 kg alatt van a gyerek :oops:

Igazatok van tényleg alkati, de tuti jó pár kiló azért lemegy azonnal.

Viri,
8 kilót híztam.

Ma megrendeltem a neten a pihenőszéket. Hát nagyon kivi vagyok mikor kapjuk meg, még soha nem rendeltem így semmit. Ilyen lesz(remélem):
Kép
Vendég
 


nagyon csini :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pandus,
hol rendelted?? az árzuhanáson??
nekem barátaim eddig ott rendelték, mindenkinek nagyon bevált és kb.1hét alatt szállították
én is szeretnék majd!!! :D
akkor neked tényleg jól eltalálták!!!!

Kép
fendike
 
 


Fanni,

Már szerda van....Olyan közel a hétfő :)
Csontkovács nekem már most sem ártana! Nem tudok aludni, annyira fáj hajnalra a hátam, kb 2-3 napja. A párom masszírozgatja reggel, és az nagyon jó tud lenni :D Napközben semmi gondom vele, csak ezek az éjszakák .......:x

Gömböcske,

Nagyon jó, hogy minden rendben van. Hogy érzed magad? Már nem sok van hátra :D

Panda :D

hmmm 8kg. ...Én már most +5 kg-nál tartok :D Sajnos imádok enni :oops: Szerencsés vagy!!!

Nagyon szépséges a pihenőszék. Nekem is fáj rá a fogam :D

Lafi :shock:

Heti 5x torna?? Nem semmi! Ügyes csajszi vagy! Hunor ilyen jó baba? Engedi anyát tornázni?

Kisfóka,

tegnap sem érkezett meg a gobelin, pedig visszajeleztek, hogy már feladták :(

Kép
viri8
 
 


Szia Viri!
Köszi jól vagyok, csak fekvésből felállni, ülésből felállni kicsit kellemetlen.
Az én orvosomnak különben vesszőparipája, hogy ne hízzon sokat az ember, biztos nem véletlenül, vigyázz magadra! A terhesség tényleg később kezd fizikailag "teher" (persze édes teher!!) lenni az egész szervezetre, nem jó ha sok háj is társul a babók+magzatvíz+lepény súlyához.

Engem a magas vércukor és gyomorsav+fekvés kényszerített diétára, összesen eddig 6,5 kg-ot híztam. Magyarul szinte a lábam, fenekem, karom fogyott, mert a Piczi mindent elszívott.

Anyukák!
A Baba születési anyakönyvi kivonata a kórházba érkezik, ezt tudom, és a TAJ szám, lakcímkártya??

Nyuszi!
Mi van Veled??

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske írta:Anyukák!
A Baba születési anyakönyvi kivonata a kórházba érkezik, ezt tudom, és a TAJ szám, lakcímkártya??

nekem egyiknek sem a kh-ba érkezett és tudtommal nem oda érkezik, hanem a helyi illetékes okmányirodában/jegyznél lehet átvenni, amikor elkészül. TAJ kártyát postán küldik v. be lehet menni érte az MEPhez, lakcímkártyát az okmányirodűban csinálják.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske,
Nekünk se a kórházba érkeztek ezek. Az anyakönyvi meg a személyi az önkormányzathoz, ahol szültem. A Taj-t meg elvileg kiküldik, de sokszor nem időben max. 1 hónapon belül meg kell hogy legyen, ezért érdemesebb bemenni érte az Oep-hoz.

Fendike,
Nem egy másik oldalon, mert ott nem volt ilyen rózsaszín :D
Vendég
 


Megcsináltam a videó folytatását:
http://www.youtube.com/watch?v=ZzoEHHB2uYY
Vendég
 


Pandácska!
Megnéztem a videót, nagyon aranyos! :D

Viri!
Majd ma megérkezik! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Sziasztok!

Fanni:
Ne izgulj a mozgások miatt. Nem vagyunk egyformák. Biztos minden rendben.

Viri8 , Kisfóka : Köszike.

Jucmuc: Köszike bízom benne.

Gömböcske:
Császárhoz is beengedik az apukákat. Nekem legalábbis így lett megbeszélve. Örülök hogy minden rendben volt a CTG-n. Te a diéta mellett hogy híztál ennyit. Én a vércukor miatt lettem diétára fogva 10 hetesen és csak 90dkg tudtam összeszedni eddig.

Pandus:
Nem csodálom hogy dühös vagy. Nagyon csini a pihenőszék.

Bögyörö: Üdv közöttünk.

Magamrol:
Tegnap voltam NST-n és minden rendben volt. Az Uh-szerint Krisztián súlya 3377gr és vele is minden rendben. Az áramlás is jó. Csupán a vérképem esik lefelé rendesen.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszi, beebgedik??Ez tök jó...irigy vagyok így utólag.Jó lis súlya lesz Krisztiánnak!

gömböcske, ez érdekes, nekem is magas vc értékem volt és én nem híztam semmit (persze így utólag tök jó), kell diétáznod???

Hunor jó gyerek, engedi a tornát, fekszik a nagyágyon és közben engem bámul :lol:
Vendég
 


Sziasztok lanyok :lol:

Pandacska,
nagyon edes lett a kisfilm olyan meghato :lol: Es a pihenoszek is nagyon cuki :lol:

Nyuszi,Gombocske,
orulok hogy minden rendbe na vizsgalatokon..Most amr ertetek izgulunk lassan :lol:

Fendike,
a butor a heten erkezik ugye?Mindenkepp kerunk fotokat..

Bogyoro,
gratulalok ,es udv itt kozottunk.

Lafi,
huh heti 5 torna,nekem biztos nem menne...HUnorka jol van?

Ami a kilokat illeti en eddig 11 nel tartok es tuti nem abba a kategoriaba kerulok akirol szinte azonal lemegy :cry: :lol:

Pandacska,
nincs ujabb hired Donikarol,hogy mikor mehetnek haza?

Jucmuc,
hogy van Davide?

En tegnap felhuztam magam,friss pocifotot akartam kesziteni plusz a SD kartyarol le akartam menteni a fotokat a sz.gepre otthon es lefagyott a kartya..Igy minden foto elszallt,a kartya pedig hasznalhatatlan... :twisted: :twisted:

Viszont a jo hir hogy elkeszultem a korhazi taskammal mar csak par aprosag hianyzik bele :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Viri :P
Igen, már szerda van és az idő is szép. Rám meg rámtört a türelmetlenség. Éjjel 4-től 5-ig ücsörögtem és vártam, hogy elmúljon a szapora szívverésem. A hátamat még bírom, de a hasam már igazi súly. Én +5,5 kg eddig, de sokszor vagyok éhes és szinte korog a gyomrom, úgyhogy tényleg muszáj enni...
Nézegetem a kismama masszázs oldalakat, még az is lehet, hogy ki fogom próbálni. Állítólag a stresszt is csökkenti és én napok óta teljesen zizi vagyok :?

Pandus :P
Cuki a szék, mindjárt megnézem a videodat is.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: