Új privát üzeneted érkezett!

Zsurló,
milyen linket...?? Nem értem...
Vagy a profilomban lévőre gondolsz? (Mert azok a régi képek, ideje lenne már frissítenem...)

OstobaFranyó
franyo
 
 


Franyo

nem, nem vagy az...en nem voltam egyertelmu, a bambinos oldalra gondoltam, az olvasoi hozzaszolasokhoz

Zs es a most mar szunyAndus
zsurlo76
 
 


Jaaa... KépKépKép

F.
franyo
 
 

 
 

Lanyok, chat?
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Franyo Kép
Lámpalelő Anka hurrá!
Mi meg lefekvés előtt elbúcsúzunk a nagyszoba tárgyaitól. "Jó éjszakát, ablak!", "Jó éjszakát, hihitorony!", "Jó éjszakát, kislámpa!", és Julcsit mindig odafordítom, és tökre odanéz, ahova kell! Én is el vagyok bűvölve KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


hihitorony = hifitorony

KépKépKép

Magánröhögő Kangi
kangi
 
 


Kangi,
A hihitorony ejszaka is rohog?
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi Kép
nem, hálistennek Kép
Csak én fogok éjszaka is ezen röhögni KépKépKép

Kangi
kangi
 
 


Zsuzsi!
Gyuri KépKépKép

Kangi! Én azt hittem, tényleg így hívod Julcsinak. Az olyan Kangis lenne.

Franyó!
Anka ügyes, de ezt már megszoktuk..)

Még most megyek főzni.Kép
Beu
beu
 
 


Lányok Kép
megyek az ágyamba röhögni Kép

Jó éjt!
Kangi
kangi
 
 


Beu

jo fozocsket, holnap lesz a nagy nap?
en is megyek kotyvasztok valamit, mert ma meg nem ugyeskedtem semmit

sziasztok
zsurlo76
 
 


Zsurló! Milyen nagy nap? Csak szimpla vacsorát főzök.

B.
beu
 
 


Kangi!

Hihi toronyKépKépKép

Mi sose játszottunk iylet Emmával lefekvésnél, de szupi ötletKép. egyébként Emma már szinte mindet megért, pedig célzottan sose tanítottuk, csak mondtuk neki a "magunkét" és moatanában nézünk nagyokat. pl Emma anyukámnak odaad egy duplo emberkét. Erre anyukám: Vana bácsinak kocsija? erreEmma eltűnik a fotel mellett, bnagy zörgés, túrás a dobozban, majd felemelkedik egy duplo kocsivalKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Beu

azt hittem holnap lesz a keresztelo, bar most mar eszembe jutott, hogy meg elotte egy masik keresztelo is lesz Kép, nem lehet egyszerreKép

Mano
Emma akkor nagyon ugyes, es mikortol hallgatott a nevere? Mert Andus meg nemKép es minnya 6 honapos, hetfon Kép
zsurlo76
 
 


Zsurló!

hát nem tudom pontosan mikortól figyelt a nevére. Az biztos hogy ilyenekt hogy egyértelműen felismer, megkeres tárgyakat csak 1-2 hete van (tegnap pl a labdát is megkereste), és nagyon hirtelen ismer fel sok mindent. Ő úgy látszik ilyne típus, a mozgásfejlődése is ilyne volt hogy nagyon sokáig semmi, aztán pár hét alatt mindenKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ildi!Most látom csak, hogy kihagytam az előző irkámból egy bötűt.

dé_
 
 


Toffi,
Zsombi sapis képKép

Évi,
Tényleg Újpesti vagy? Nem is tudtam.Kép
Alvó PetraKép

Mzsperx,
Üdv, Édes Laurád vanKép Mekkora, miket tud?

Kangi,
Kit szándékozol legyilkolni? Vagy már meg is tetted?Kép
HihitoronyKép

Zsuzsi,
Nyúlkáló MikiKép
FejfájásKép Remélem már elmúlt!

Beu,
Úszó LőrincKép, látszik hogy élvezi.

Anita,
Mit tud a baba: http://www.babaszoba.hu/services/todo
vagy (pl. Két hónapos a baba, de kereséssel megtalálod a többit is): http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=18&cid=3232

Kaska,
Remélem már megnyugodtál és Viola is emelgeti a buksiját.Kép
Visszafejlődés nálunk is van. Már egy ideje nem fordul hasról hátra, pedig azt tudta hamarabb. De nem aggódom, most éppen mászni szeretne. Hátrafelé már megy isKép
Fogtündér még mindig nem ért ide, de a nyüszi maradt.

Manó2,
Mikor költöztök? Csak aztán meg ne fázzon a párod (még hazavisz valami bacit).

Heppi,
Pelenkázós balesetKép Gyógypuszi a buksira.

Elli,
Uszis képKép
Ti voltatok a börzén? Mi 1/2 10 körül, apával Ronival. Nem láttalak, vagy elkerültük egymást? Vettünk pár bodyt, rugit és egy télikezeslábast. Kicsit még nagy, de majd belenőKép Ja, és van hozzá "mamusz"is.
Kép

Nadine,
Zsani-mosolyKép

Timici,
KépekKép

Urszila,
Húúú, ez durva (szomszédok veszik az adásotokat).

Momo,
Tali korábbanKép
KépKép

Sofka,
Jó házatok lehet. Irígy, irígy!

Franyó,
Leírnád azt a linket mégegyszer (mit kell játszani egy ekkora babával). Köszi!

Myssnia,
Sztár Szilárd Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Bocsi ez hosszú lett és még így sem teljesKép

Tali:
Lehet, hogy mégis el tudunk menni 1-2 órára, csak még azt nem tudom hogyan. Arra gondoltam, hogy 3-ra mennénk talizni (pl. apa elvinne). A vendégek 5 körül jönnek, apa értünk jönne(?) előtte vagy itthagyná a vendégeketKép. Még rá kellene beszélnem...

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Sikerült túlélnem saját szülinapomatKép Kaptam a gyerekektől 1 hónapja dugdosott ceruzatartó kerámiátKép, családi autót papírból és rajzot, férjtől egy 2 személyes kávéfőzőt, mert eddig csak 4 személyes volt, én iszom csak kávét, ergo minden 2. nap ittam csak frissetKép Holnap kapok állítólag egy szobabiciklit is!

FranyóKép holalámpa AnkaKép A mi éjszakánkat írtad le véletlenül?Kép

MomoKép boszik gyönyörűségesek és boszikKép

KangiKép aszittem én is, hogy tényleg hihitoronyKép Szupi ötlet búcsúzásKép A nagyobbakkal diavetítés után néztünk végig a gyerekszobán a vetítővelKép

SofkaKép Heimpálos szörpiKép hátha érzéstelenítő szurik helyett is azt adnakKép Ha hozod a nagyokat, én is hozom (szegény MariannKép). Mi kb. fél négyre érnénk oda ez esetben, 3-ig suli.
Van 1-2 nagyon frusztráló ismerősöm, akikhez bármikor mehetek, mindig rend van. Szerintem terrorizálják a gyerekeiket, avagy életük kimerül a szőnyegrojt rendezésbenKép

MyssniaKép teljesen önállóan fedeztem fel Szilárdot az origon!Kép Belül is ő van, ugye? Nem akarlak elkeseríteni, de még Zsuzsi is hozzám bújik kb. minden 2. éjszaka.

Urszila
urszila
 
 


Urszila! Isten éltessen sokáig!

Zsuzsi! Mikit is 7 hónaposságának alkalmából.

Beu
beu
 
 


Urszila, Boldog szülinapot!
Babáknak szép hófordulót, mamáknak pihentető vasárnapot. Kialvászat ügyben jobb lett volna MArcipánnal egyeztetni. Remélem ma kijön az a fránya fog, és nem kelünk majd óránként.
Hihitorony Kép) Tipikus Kangi. És ezt a fejlesztész önkéntelenül is csinálod. MArcinak mindig mondtuk a kutyázásra, hogy milyen erős fiú vagy. Most már elég mondani és kutyázik. NE aggódjatok, lételemük az utánzás! Inkább vigyázzatok, mit tanulnak el tőletek!!!
Na alkotok reggelit. Nyuszigolyó tejjel? Mást úgysem esznek meg.
sofka
sofka
 
 


Az en gyerekem ma 3/4 5-ig aludt! Ezt akkor vehetjuk ugy, hogy ataludt egy ejszakat??? Jajjjj, de buszke vagyok ra! Ezek szerint teliholdkor jol alszik?

Sofka,
Mikinek is mar nagyon fesziti az inyet az a franya elso fogacska!

Urszila,
Boldog szulinapot!

Nagyfiuk lassan elindulnak usziba, en meg fozhetek Mikivel!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi! És mivel ünneplitek? (Csak legyen benne őszibarack! Kép ) Hurrá! És irigy. sofkaKép
sofka
 
 


Sziasztok!

Egy foto Emmarol.
pusz
Kakukkfu
Kép
kakukkfu
 
 


Zsuzsi!

34 5 kor vegleg felkelt?
Ez eleg rossz. Emma legalabb fel6, 6ig alszik. Ez is nagyon koran van. Azt hallottam, hogy ez idovel kesobbre tolodik. Neked hogy volt a tobbi fiadnal?
Kakukk
kakukkfu
 
 


Kangi,
hihitorony, hihi! Kép Nem értem, ha még hihitornyotok is van, akkor hogy lehetsz depis... Kép

Manó,
Emma is milyen kis okos nagylány már! Hát tényleg, mindjárt itt az első szülinaposunk! Kép

Zsurló,
a nevére Anka se hallgat még... nem tom, azt mikortól várhatjuk. Kép

Maci2,
jajjdearanyos sárgaruhás Roni! Kép Itt a link:
http://www.bebilap.hu/elso_ev/elso_ev.htm

Urszila,
boldog szülinapot utólag, Isten éltessen! Kép
A mai éjszakánk se volt sokkal jobb: Anka ébredt 9-kor, 10-kor, fél 12-kor, fél 4-kor, majd végül negyed 8-kor. De legalább nem balhézott, csak szopi és visszaalvás volt a program.

Sofka,
én már kb. 2 hónapja mindent a fogára fogok Kép, de még sehol semmi.

Zsuzsi,
háromnegyed 5? Uáá. Most sírsz vagy nevetsz? Utána már abszolút nem aludt vissza?

Kakukk,
Emma gyönyörű nagylány!!! Kép Mi újság mostanában nálatok az éjszakákkal?

Pussz,
megyek, mert odaég a kaja...

F.
franyo
 
 


Sziasztok,
rohanok, úgyhogy:

-Dé, mail ment.

- Zsurló, te vagy az első, szívesen elviszlek a talira, ha akarod!! Most rohanok, de később még megbeszélhetjük a részleteket.

- Maci2
Én 11 körül voltam (rohantam), 1 pulcsi, 1 body(újak) egy játszó-tipegő, amit inkább rámsóztak, mint megvettem, és egy vastagabb hálózsák. Kicsit csalódtam, egy csomóan foltos(!!!) cuccokat mutogattak. Nem azt mondom, hogy a legújabb divat kell, de kajafoltos rugit csak nem adok az anyatejes babámraKépKépKép KépKép

Végigszaladtam ám, képek édesekKép

Sziasztok,
pusza
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok Lányok,

Zsuzsi,
3/4 ötig alvás tkp azt jelenti, hogy átaludta az éjszakát. Nem akarlak elkeseríteni, de még lesz némi visszaesés, aztán eccercsak minden éjszakát átalszik majd. Ja, az én lányom (lassan 6 hó) mostanában úgy alszik, hogy olyan 7 körül ébred, eszik vmennyit (nem sokat) aztán alszik még úgy 9-ig. De volt egy időszak, amikor 6 előtt (HAJNALBAN) kipattant a szeme, evett, és 9-ig virgonckodott, 10-kor újabb hami. No, akkoriban elég nyügisek voltak a reggeleim. Egy jó dolog van a tápiban Kép lehet mellett ezerrel kávézni, plusz (és akkor már két dolog), hogy bármikor ha elintéznivalóm van, le lehet adni a gyerkőcöt. Bár ez utóbbit most a kendővel próbálom helyettesíteni.

Tegnap rakott kruplit csináltam. A lányom előtt ettünk, és ne tudjátok meg, állandóan kapálózott a tányérunk felé, és próbált kihalászni egy falat kruplit. Persze árgus szemekkel figyeltem, mert ugye tojás is van benne, meg tejföl, szóval még megkóstolni sem engedtem, de azt veszem észre, hogy mióta kint van 2 foga, egyre inkább érdeklődik a mi kajánk iránt. 26-tól majd ehet mást is, akkor lesz 6 hós, de addig még nem szívesen adnék neki mást. Most meg sül a hurka meg a kolbász a sütőben, úgyhogy megyek is, mert férjapája már nagyon rá van készülve Kép

puszi: próbálok még jönni

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Urszila,
Boldog születésnapot!Kép
Milyen a szobabicikli?

Kedves kollégáim sem egy mailt, sem egy telefont nem eresztettek meg a névnapomon. Végül is mire számítottam? Amióta itthon vagyok max. 2-szer hívtak fel összesen!

Zsuzsi,
De jó, irígykedek ám!Kép

Kakukkfű,
Emma-képKép

Franyó,
Köszi a linket, nézegetem.
Akkor én nem panaszkodom. Roni csak fél 12-kor és 3/4 4-kor kelt fel. Aztán 7-kor ébredt, de eljátszadozott fél 9-ig.

Elli,
Hát igen, mi is majdnem úgy jöttünk ki, hogy nem veszünk semmit (foltosak), de a végén csak találtunk nekünk valótKép

Roni felébredt és éhes, megyek.

Maci_2
maci_2
 
 


Maci2,
Engem is csak akkor hivtak meg az elejen, ha valamit kerdezni akartak, most mar egyaltalan nem. Kép Eleg hamar leirjak az ember lanyat!

3/4 5 utan meg fel hetig aludt, aztan vegleg felkelt Miki. Nalunk egyedul Gyuri volt jo alvo, o is csak 9 honapos koratol Miki szuleteseig. 9 honaposan leszoktattuk az ejszakai cumikovetelesrol, attol kezdve mint a kisangyal, ugy aludt, reggel min. 8-ig, de volt, hogy 9-ig! Dani kb. 2 evesen aludta at eloszor az ejszakat, de 1 eves koraig 5-6-szor kelt!

Heppi, en tudom, hogy nem lesz ez mindig igy!

Foztem ceklat krumplival, almaval a gyereknek, megyek, megkostoltatom vele. Szerintem eleg undorito!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Urszila! Boldog szülinapot így utólag is!

Kakukkfu! Nagyon ari Emma! Kép

Maci_2! Télikezeslábas Kép Lassan nekünk is venni kellene egyet. Hány számmal nagyobbat érdemes venni?

Heppi! A hurkából se kap a Kisasszony? Kép

Úgy látom itt mindenki főz, lehet, hogy nekem is kellene? Tegnap annyira kusza napom volt, hogy úgy de úgy elsóztam a levest! Kép Apa vigyorgott is rendesen, hogy akkor ugye most még mindig odavagyok érte. Kép Ráadásul, ha lehet én mindent sótlanul vagy csak minimál sóval eszek. Na eldugulok, majd még lehet, hogy benézek később is.

dé_
 
 


Timici! Képek Kép

dé_
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Hurrá, hurrá! Ha ez így maradna, egy kicsit kipihennéd magad. Az nagyon jó, mikor az ember egyben tud aludni egy nagyobbat. Bár Lőrinc is garázdálkodott az éjjel megint.

Mi így keltünk: 00.05. 4.00. 6.30. 8.30. Nem valami fényes. És egy körül feküdtem le. Na, mindegy, egész jól bírom.

Maci! Jól néz ki a kiscsaj az overállban!

És az összes többi baba is, csak még nem írtam, de csodáltam: Emma, a boszik, és azt hiszem még Zsombit sem dicsértem meg.

Én tegnap főztem szerencsére jó soktat, így most nem kell.Kép Viszont szalad a lakás. Kép

Beu
beu
 
 


Lányok!

Meg tudnátok mondani, hogy mikortól lehet levágni a baba körmét? Az én kicsim most múlt két hetes csütörtökön, de akkora a körme, hogy össze-vissza karmolja magát. Most még túl korai?

A képek cukik, teszek fel én is Gabiról 3 napos korából, hogy büszkélkedjek vele.Kép



ZsizsaKép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Azt hittem, csak az én lányom alvókája romlott el az utóbbi napokban, de látom, sokakhoz képest még jól állunkKép Tegnap este már kicsit morc voltam, mert Zsebi kéééétszer is felkelt enni, viszont reggel 9-ig hagyott utána aluszkálniKép Szóval ezek szerint nekem még okom se lehet a panaszra.

Kakukkfű, az nálatok nem jön be reggel, hogy a gyerek még játszik egy kicsit a kiságyában? (A többi kis koránkelőre is vonatkozik a kérdés). Mert nálunk Zsebi már 6-7 óra felé fent van, de megszokta, ha nem éhes nem kell azonnal anya után sivalkodni (Timi is ilyen volt reggel). Igaz, ilyenkor csöndes az egész lakás és a redőnye is le van húzva, szerintem vissza is alszik az első kelés után.

Zsizsa, a babaollóval már most is nyugodtan levághatod ennek a gyönyörűséges babónak a körmétKép Legegyszerűbb taktika az álmában manikűrözés, persze, ha jó mélyen durmolKép

Kangi, bátran lehet irígykedni, már nem is olyan botrányosan sok a gond velük, csak az első fél év volt húzósKép Imádom őket és én már a harmadikat tervezném, ha a párom nem zárkózna el olyan mereven a dolog előlKépKépKép Ma is épp ezen kaptunk összeKép

Zsuzsi, ez már átaludt éjjelnek minősül, az más kérdés, hogy te nem a tyúkokkal (no meg Mikivel) szeretsz kelniKép Kis türelem, talán nemsokára tovább is húzza majd a lóbőrtKép

Franyó, az éjjeli visszaesésekért én se rajongok, de ma is pl a jó oldalát szemléltem, mert így szaporodik a tejcsim, ami nem egy nagy hátrány a silányul sikeredő hozzátápi kísérletek mellettKép
Egyébként 6 hónapos kora körül nagyon sok baba keleget újra éjszaka, fene tudja, mitől.

Heppi, az én Zsebim is kizárólag a számára tiltott élelmiszerekért képes elepedniKép Szerintem nálunk a hozzátápi is már csak akkor lesz sikeres, ha bármit ehet a csajKép

Sofka, az a házleírás nagyon jól hangzott, nekünk még sok időbe telik, mire ilyen lesz az ólunkKép És hogyhogy kinőtétek? Nem lehet esetleg hozzáépíteni?

Lányok, a talis felvetésemre senki nem reagál??? Le lehet ám nyugodtan hurrogniKép

Na menek, mert szólít a kisebbikKép

pussz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Mi már nagyon régen "eltűntünk", de azért biztos van még, aki emlékszik ránk! Visszanézegettem, rengeteg új baba és mamája csatlakozott azóta, szuper!
Rövid helyzetjelentés rólunk:
Véda 4 és fél hónapos. 4 hónaposan 8500g volt, most olyan 9kg meg egy pici. Van egy fogacskája. Egész ügyesen ül, de nem forog. Az éjszakát továbbra is mindig átalussza, úgy 8-9 től reggel 7 ig.
Sajnos mindhárom gyerek csupa nátha, meg én isKép
Most ennyire futotta, de még teszek fel fotót a gyerkőcökről:
Kép
Kép

Igyekszem ezentúl néha újra bekukkantani.
Minden baba szépséges! Nem sorolom név szerint.

Anyakati
anya_kati
 
 


Momo!
Tali ügyben igazad van, elég szűkös lesz az idő. De Mariannal már nem nagyon van kapcsolatunk, nem? Vagy ha jól emlékszem, adott telefonszámot. Szóval nekünk a szombat is jó, ha Kanginak is. Kép

Beu
beu
 
 


Sziasztok!
Figyuszoljatok. Szoktatok hason aludni, mert én néha igen, és kicsit tartok tőle, hogy csekéj mennyiségű tejemre nincs jó hatással. De néha automatikusan fordulok hasra éjszaka.

Timici,ZsuzsiKép
Hol találok képeket? Ami nem annyira vakus, és jól komponált. (Zsuzsi, a babanetes albumot már átnéztem, és mentettem belőle)
(Azt nem merem garantálni, hogy gyorsan kikerülnek, meg hogy kikerülnek, tulképpen a munkatársam kérdezte, hogy használhatja-e őket.) Szal nem rajtam múlik, de nem hiszem, hogy ellen tud állni majd nekik. Kép

Anyakati
Hát persze, hogy emlékszünk. A gyerkőcök még mindig gyönyörűek! Véda még mindig szép husi baba, a sportos felső is csak megtévesztésként van rajta, ugye. Kép

Mai képek:
Spárgábazsúszás:
Kép
Kép
Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


egy állós:
Kép

és itt inna:
Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Zsizsa
Naggggyon édes a babó, és tök értelemes a tekintete!!!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Franyo!

Koszi a kerdest, az ejszakak jol alakulnak. Ami 8 honapig volt, azutan egyszeruen szuper.
Vegigcsinaltam az "Aludj jol" -t, es mar a 3. nap 7 orat aludt egyben Emma, ami sosem fordult elo elotte.
Az az egy kulonbseg, hogy a konyv szerint nem lehet hozzanyulni, de en mindig visszafektettem, mert acsorog szegenykem az agyban es feltem, hogy meguti magat.
Azota is mukodik, alt. lefekves utan parszor felsir, de aztan fel6 - 6 ig meg sem moccan.
Persze van, hogy ejszaka is felsir es be kell menni hozza.
Szoval orulok, hogy radikalis voltam, az oldotta meg a dolgot, hogy ejszaka nincs sem nyami sem viz.
Vegulis mar 8 honapos.

Momo!
Az nagyon jo lenne, ha ra lehetne venni, hogy elfoglalja magat reggel legalabb 7 ig. Van javaslatod, hogy hogy lehet?
Eleg sotet van mostmar 6 kor, nem is igen latja a jatekokat, vagy vegulis vissza kellene aludnia egyedul? Nem ugrom az elso hangra, de altalaban beturbozza magat az edes.

Myssnia, Anyakati, Zsizsa!
Gyonyoruek a babak!

puszi
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Háj,

Csajok, kérdeznék. Mostanában Orsinak rendesen van kakija, szép sárga is, de már nem olyan kenőcsös állagú, vagyis igen, de.... Szóval néha csak három, alaposan átitatott popsitörlőkendővel tudom leáztatni a popijáról az anyagot, mert annyira "kemény". Ez most akkor jó kaki, vag nem? "illata" továbbra is normális, csak hát az állaga miatt aggódom. Vagy lehet, hogy ez a nátha műve, amit mostanában szedett össze? Ja, ez egyébként már semmi gondot nem okoz, ma is csak eccer porszívóztunk, de az is inkább azért volt, mert picit sírt, és hát ilyenkor ugye a könnycsatornákkal együtt a vizes váladék is könnyebben megindul.

Zsizsa,
Körmét én a lánynak akkor vágtam először, amikor hazajöttünk a kórházból. Elsőre próbálkoztam a körömvágó ollóval, aztán csipesszel, de nekem egyik sem jött be. Ezért én a mi ollónkat használom, persze előtte alaposan átitatott alkoholos vattával áttörlöm, és csak álmában tudom levágni, mert annyit ficánkol. Csak a lábkörmét tudom levágni csipesszel, de ott nem is mernék mást használni. Ja, és a kép Kép

Myssina,
Képek nagyon állatiak Kép

Anyakati,
Üdv közöttünk, én még nem ismerlek, de biztosan hamarosan képbe helyezlek téged is. Gyermekeidért irigy-irigy, nagyon édesek.

Dé,
Nem, a hurkából sőt a kolbászból sem adtam neki, de amikor a lerágott almacsutát odaadtam neki, azt bőszen szívotatta. Ez már hozzátápi???

Na, megyek, mert ma a szokásoshoz képest extranyűgös a leányzó Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Anyakati! De jó hogy előkerültetek. Gratula Véda gyarapodásához, fogacskájához és az ücsörgéshez! Én csak Dani képét látom, a lányokét nem Kép De DaniKép

Myssnia! Végre! Mindig annyira hiányolom Szilárd képeit. Ez egy jó sorozat, nagyon aranyos! És nagyon ügyes.

Kakukkfű! Nálunk ez változó: van mikor felébred és rövidesen elkezd sírni, mert enne. Van mikor elvan magának, dumálgat, kutyázik. Szerintem éhségfüggő nála.

Zsizsa! Nagyon édi!!!

Heppi! Ilyennel még nem találkoztam. Van mikor tapad, de leginkább akkor, ha tovább volt a pelusban, mint kellett volna. Kolbászt, hurkát megkívántam.Kép

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Kakukk: Örülök, hogy jól alakulnak az éjszakáitok. Nálunk is alakul igaz Márk még felkell enni hajnalban és egyszer iszik teát is.
Emma tündéri.KépKépKépKépKépKép

De minden baba csuda aranyosKépKép

Ma Márk felált először egyedül, de állásból hanyatt esett szegényém, ugy sírt.

Nagy babások egy kérdés ti mit szoktattok csinálni olyankor amikor a kicsi hanyatvágja magát, mert én ugy megijedtem. Lehet, hogy azért kezdett el annyira sírni?


Na most lépek
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

Valszeg csak gyorsbeugrasra lesz idom, sajnos.

Koszonom mindenkinek a biztatast! Azert foglalkozunk a lannyal, de persze nem kinozzuk, szoval ha sir, visszaforditjuk. Pici fejlodest latok, kesobb kezd sirni, picit jobban emeli es forditja a buksijat, ja es ha visszaforditottuk, mar nem kell vigasztalni.
Ugy tunik (kendo + hasrateves alapjan), hogy Viola olyan, aki naggyon hisztizik, ha nem tetszik valami, de ha a szulok finoman, de hatarozottan tudtara adjak, hogy ez nekik nagyon fontos, akkor hajlando kompromisszumokra :-))) na, ezt jol megideologizaltam :-)))

Urszila,
nagynagy koszi, eltettem a linket :-)))
Isten eltessen! Kép

Ellimami,
szivesen megneznem a gyakorlatokat, ha lehetseges :-)

Zsurlo,
hallgattam en a vedonore, csak amikor az enyemnek (akit szinten jo szakembernek tartok) ezt mondtam, o cafolta. Azt vetette fel, hogy a tejfeherje benne van a feldolgozott tejtermekekben is, es az valtja ki az allergiat. Tipikus, ket szimpatikus ember ketfelet mond, en meg inkabb biztosra mentem. De ugye most mar batrabb vagyok.

Zsuzsi,
en atalvasnak neveznem :-))) ugyhogy legy buszke es vidam :-)))

Kakukkfu,
fuligvigyor Emma nagyon aranyos :-)))

Heppi,
de jo tippet adtal, mi is sutunk hurkat valamelyik nap :-))) apaja is lelkes :-)))

Franyo, Beu,
ooops, most alulmultatok minket alvasilag! ezt se hittem volna... :-0

Momo,
tok jo, atjon am az optimizmus az irasodbol :-)))
zabalnivaloak a boszijaid :-))) turelem, majd puhul az embered is! :-)

Myssnia,
Szilard igazan cimlapfotora termet :-))) gratula neki :-)))
En nem tudok hason aludni, de szerintem a cici eleg pneumatikus, a jo pihenes meg tuti jot tesz, tapasztaltam :-)))

Zsizsa,
istenem, de jo ilyen edes pici ujszulottrol fotot latni :-))) buszkelkedj is, van mivel :-)))

Anyakati,
orulok, hogy megvagytok :-))) es szepek vagytok, akar regen :-)))
Nathabol jobbulast! :-)

Hat csak ennyire futotta :-( pedig meg csomo mindenkinek szerettem volna irni mindenfelet :-(

Ja, ezt muszaj elmeselnem: megtalaltuk Viola kis lelkenek kulcsat :-))) a TESCOs oroszlan (zorgos sorenyu Lucas, the lost lion) :-)))
Baratnomeknel beleszeretett, ugyhogy tegnap vettunk neki, es a vonzalom tartosnak tunik :-))) hasara huzza, es mindket kezevel gyurogeti a sorenyet :-) es ami a csucs: ONALLOAN tud vele jatszani :-)))
Kapott melle egy Bonnie lepket is, nem vagyok marketinges a TESCOnal, de szerintem szinten szupi. Az is tetszik neki, de az oroszlan a Jolly Joker :-)))

Minden szepet s jot! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Kaska! Alakul a lányKépKépKép

Urszila! Lemaradtam: hogy viseli Zsuzsi a sulit?

Aandy! Gratula a felálláshoz. Erről már volt szó ha jól emlékszem, majd a lányok kiokosítanak.

Beu
beu
 
 


heppi, nálunk is ilyen a kaki, és ritkább is. Szerintem még jobban emészti az anyatejet, talán már kész mást is enni.
Myssnia fiad csudiszép. És milyen ügyes! Szerintem ha nem zavar a hasonalvás, nyugodtan. Én egyelőre hiába próbálok, nem tudok a melleimre feküdni. Mindig felébredek rá. (:
Momo, titokban megsúgom, hogy az összes babaruhát eldobozolom. És mikor meghozta a babakocst mózessel, amibe Marci már nem fér bele, és azt mondta, jobban el lehet majd adni, akkor is azt gondoltam, hogy lesz még ennek lakója. Mikor pedig a kórházban köszöntünk el a dokitól, akkor ő nyilatkozott úgy, hogy még várunk egy kicsit, de reméli, lesz még közös ügyünk. Szerintem zsebi elég kicsi még, rengeteg időd van! Házunk nem is olyan kicsi, de a férjem mániája az építkezés, Az teszi boldoggá. Meg a gyerekei. Most van munkája, de akkor érzi magát biztonságban, ha munkaszünetes időkben a munkásokkal vmi sajáton dolgozgathat. Annyi tőkénk nincs, hogy újat kezdjen. Így árulunk. Persze amíg közlöm a vevőkkel, hogy nem is akarok költözni... Lehet hogy nem lesznek oylan lelkesek. Meg nem akarunk az árból sem engedni. Hol van a Ti falutoK?
Kaska! éljen a kivívott nyugalom. Élvezd bátran a perceket, megérdemled!
Kakukkfu, enyom kölkök mind hajnalban kelő fajták. Viszont Marci fél nyolckor, a lányok nyolckor már alszanak. Kata most kezd ráébredni a lustálkodás ízére, de ő 8 éves. Viszont a férjem is korán kel, ráadásul általában hétkor már hírehamva. Szerintem azért is kelnek fel, hogy találkozzanak vele.
Anyakati, végre valaki nem a ropiság miatt aggódik. Marcipán most lesz féléves, és tíz kiló. Forog, csücsül, kutyázik, de biztos nem fog mászni egyelőre. Szerintem szereti, ha én cipelem a seggét.
Zsizsa, gyermek gyönyörű. Olllyan jó, hogy még olyan pici!!! Szerintem is rendes körömvágó, mert a babáknak valók nem elég élesek, így bár nem szúrnak, nem is vágnak. Minden jót Nektek!
Ja, és a tali nekünk is jobb lenne korábbi időpontban. Ha háromra megyünk, szinte indulhatunk is haza, mert nincs ám a szomszédban.
maci, én is tudok ám rzhát venni! Kata negyedik éve nyűvi a dzsekijét, szerintem mostanra nőtt bele.
Az tűnt még fel nekem, hogy folyton vásároltok. Nincs nálatok cserebere mozgalom? Mi az utcában simán megoldjuk az overáll kérdést. Meg számos mást. Vagy végképp nincs kitől örökölni?
SAjnos mostanában nálunk sincs nagy éjszakai alvászat. Sírdogál a kis tündér. Fogmanó, plíz, csinálj már vmit!!!
sofka
 
 


Kaska,
Edes lehet, ahogy Viola tepi az oroszlant! Kép

Myssnia,
Szilard hozza a formajat! Milyen a jo kep? A pofija legyen rajta jo? Mosolygos? Sajna nekunk majdnem mind vakus, eleg vacak a gep. De azert egyet igerj meg: ha otthonszulesrol lesz szo, akkor Miki legyen a kis kockaban! Kép
Ja, ha vennel fenykepezot, milyet vennel? Adok a velemenyedre. Na nem mostanaban tervezzuk, de mar latom, hogy elobb-utobb kene valami hasznalhatobb! A tied olyan szep kepeket csinal vaku nelkul is! Na meg persze ertesz is hozza!

Andy78,
Ne lassa rajtad Mark, hogy megijedtel, maradj nyugodt! Esetleg probald eloszor valami viccel elutni a dolgot, hatha o nem is esest erzett, csak helyzetvaltoztataskent erzekelte a dolgot! Pl.: "Na, mit talaltal, felezunk?", es vigyorogj ra ezerrel, meg veletlenul se lassa rajtad az aggodalmat. Ne azonnal ugorj oda hozza, hanem csak akkor, ha a jopofizas ellenere sirni kezd! Megelozni ugysem tudod ezeket az eseseket, es azt mondjak, szukseg is van kisebb koppanasokra a gyerek fejlodesehez! De tenyleg, valahol olvastam!

Zsizsa,
Nyugodtan levaghatod Gabi kormet. Ahogy mar elottem mondtak, ha van babaollotok azzal, ha nincs, akkor ovatosan, nem teljesen a korom tovenel rendes koromvago olloval (azert nem a tovenel, mert ossze van meg nove, konnyen megserul). A szulesznom azt mondta ragjam le, de en inkabb az ollot valasztottam. Ha szakadozik, lehet reszelovel is probalkozni!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zombianyák! Valamelyik szopitopikban azt olvastam, hogy NORMÁLIS, hogy hathónapos kor körül többször ébrednek, felszínesebben alszanak. Nem vagyunk egyedül, a miérte még keresik a választ.
Családi fejlemények: Unokaöcsi keresztelője jövő vasárnap. Ref mama, pogány papa, katolikus gyerek. És a pap meg se nyikkant, csak csekket adott. Szomorú, hogy nem én tartom majd, sőt minket meg sem hívtak. utóbbinak valószínűleg a péntek este az oka, előbbié ismeretlen.
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Hetek óta nem voltam, bár pár napja legalább már olvasni titeket volt idöm. A nyárral úgy voltunk, hgy minden percét ki kell használni, naponta különbözö tavakra jártunk, nem mondom, hogy nem volt fárasztó, de nagyon élveztük. Aztán meg jött a túrás, görkoris idöszak és rengeteg határidös intéznivaló - mind az én nyakamon, söt egy kis munka is. Úgy szeretnék már csak Bálinttal foglalkozni, most már remélem, nyugalom lesz nálunk.

Látom, sok új baba-mama csatlakozott, szuper. Hol lehet megnézni, kinek hány hónapos a babája? Nagyon aranyosak a babák még mindig!! Kép

Balika 10 napja hasrafordult, azóta kelljfeljancsi, háton nem marad. Kép Most két napja azt gyakorolja, h elkapja a bal lábujjait és nyújtja az izmait. Kép

Rosszabb, hogy a 3. hónapban klasszikusan végeszakadt az átaludt éjszakáknak, és ekcémás lett Bali böre, már volt hogy vakarta is, lehet, h ezért is ébredt éjjelente. Többféle krémet próbáltunk és már szép a böre, úszni mehetünk, ha jól fogja bírni. Évi Kép, majd cserélhetünk tapasztalatot, ha gondolod. Csináltak allergiateszteket a kicsi karján, mind negatív lett. Tegnap elöször aludt jobban Bali hetek óta (fél 10-töl fél 10-ig, közben szopi 4-kor, 7-kor, 9-kor, de könnyen visszaaludt), de most meg én nem tudtam aludni, irod Zsuzsi, h telihold volt, akkor már világos. Kép

Jó éjt mindenkinek, kevés sírást,
próbálok képet is feltenni,
pussz,
Pálma és Bali (3,5 hó)
pálma
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?