Új privát üzeneted érkezett!

Zsebi,
gyorsan írtam a csajszinak,remélem az enyém lesz a kocsi.
Még 1x köszi,hogy felhívtál!

Pompi,
85 ezerért adtam el,40-et buktam rajta! : :cry: :cry: :cry:
Több helyre tettem fel a hirdetést,rákerestek a tel.számomra még a légzésfigyelős hirdetésemnél,és lakcímegyeztetés után már jöttek is!Nem gondoltam volna,hogy ilyen gyorsan eladom,ezért holnapra kell találnom helyette másikat!

Tegyél fel képet légyszi a Tiétekről!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi!
Ez tetszett én csak a fejéshez értek :) :lol: :lol: :lol: :lol: szoktam is mondani a páromank hogy tök jó gyereket nem tudunk csinálni, szülni nem tudok (császár) szoptatni nem tudok, de azért ma is anyatejet kapnak a gyerekek (fejés) és mégis van két gyerekünk :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!

Itt fetrengek a röhögéstől!Hogy milyen igazad van! :lol: :lol: :lol:

Andi
Kép
aanda
 
 

 
 

Andi! :)
:) :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kata! :)
Mi a helyzet szopi ügyben?

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus! Semmi jó. :cry: Harap a gyerekem. Nem kicsit... Mindkét mellemen hiányos a bőr, eléggé fáj. Innentől kezdve nem tudom... Szépen elengedi a cicit (ha végre bekapta és meg is szívta 2-3x), és beleharap a 8 fogával, úgy tiszta erőből. Én meg teremtsek kellemes körülményeket a szopihoz, meg engedjem el magam, hogy legyen tejleadó reflex... Most este sikerült, 1x harapott meg, de pár kortyot szopott, több nem is nagyon van már. :cry:

dkata
 
 


Kata!
Sajnálom! Azt hittem azzal a hírrel jössz, hogy minden rendeződött. :(
Lehet, hogy hülyeség, de az jutott eszembe, hogy megpróbálhatnátok bimbóvédővel (persze, ha elfogadja), akkor nem fájna ennyire, és Te sem rettegnél már előre a szopitól.

Kép Kép
kismokus
 
 


kata! :cry:

zsebi! :D
Az avatar már sikerált az ikresen, a vonalzót még mindig nem tudom, hogy kell! :oops: :roll:

aanda,
Kép ez itt a kapocs
(olyan, amilyet elképzeltem, csak egyszerűen lepattintom)
és így néznek ki a kocsik összekapcsolva!
Kép

KépKép
pompomlány
 
 


off*****
hát ez kész! benézek az ikresre és látom, ott a vonalzóm!!! :shock: :roll: érdekes, bármit csinálok ott, elszáll! aztán meg valahogy odakerül... A fene se érti!!! :evil:
****

KépKép
pompomlány
 
 


hajni,
még mindig nem pakoltál ki???
Vagy most még az emlékeidnek élsz és nem akarsz visszarázódnija csúnya hétköznapokba???

melcsi?

bandika?

bzsu?

zsuzsi?

és a többiek?
hogy telnek napjaitok? mi foglalkoztat most titeket?
hát itt mindenki elfelejtett "csak úgy" hírt adni magáról...? :roll: kááár... :(

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!

Kata,
sajnálom a szopit!

Pompi,
köszi a képet,tényleg jó!Napernyőt tudsz venni hozzá nyárra?
Végül is 1 nap alatt sikerült babakocsit venni,Pikolót.Egymás melletti esernyőre csukható,70 centi széles,szinte új.

Andi
Kép
aanda
 
 


pompomlány írta:és a többiek?
hogy telnek napjaitok? mi foglalkoztat most titeket?
hát itt mindenki elfelejtett "csak úgy" hírt adni magáról...? :roll: kááár... :(

Pompi :D akartam Neked az ikresre ínri, hogy szerintem a 12 kgs fiacskád nem fér bele már egyik fürdetőkarikába sem... de lehet, hogy nincs igazam, csak a mifélénkbe (ok baby) tuti nem.

én próbálom utolérni magam, keddenként Pesten vagyunk a fiúkkal a BHRGnél, anyósnál voltunk hétvégén és mivel ma este megyünk pestre, még mosnom és vasalnom ill. pakolnom kell.
Lili össze-vissza alszik, valahogy renbe kéne azt is rakni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata!
Sajnálom a szopit. Nem egy kellemes érzés ha beleharapnak a cicijébe az embernek. :cry: Azért én drukkolok hogy még helyreálljon a rend. Amúgy most akkor kap tápszert és azt simán elfogadja üvegből?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


no comment
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :)
De édes! Segít Neked pakolni? :lol:
Húúú, Kláribaba ettől még nagyon messze van. :shock:
Eszik már kanállal?

Kép Kép
kismokus
 
 


Köszönöm az eggyüttérzést... a cicim varas, ha nem harapna rá újra, akkor hamarosan meggyógyulna. Jelentem, ma már 3x szopizott, egyet cselesen hajnalban, ami után 9ig aludtunk, ébredéskor megint és most ebéd előtt. 1 harapás volt, de idejében "kapcsoltam". Mondjuk elég gáz így szoptatni hogy azt lesem, harap-e. Erről hogy kéne leszoktatni? Egyébként is harap, a kezem, lábam, arcom... de a cicim eddig nem bántotta. Harap valakinek a gyereke?

Orsi! Lili: :lol: :lol: :lol: Nagyon ügyes!

Zsebi! Nem adtam tápszert, most próbálom a tejet visszahozni (nagyon megcsappant). Mindkét cicire ráteszem, most ez a taktika. Tápszert nem adtam, mert abból nincs visszaút, és még próbálni akarom, ezt a pár napot tej nélkül is kibírja, ha nem jön vissza a tej. De valamennyi van, plusz tegnap délután a lefejt tejet cumiból odaadtam neki, szépen megitta. Csőrös pohárból meg iszik vizet minden kaja után. De ez, hogy ma már szopott, elég jó hír. csak ne harapna. :twisted:

Van ötletetek a harapásról leszoktatáshoz? Olvastam régebben egy cikket erről, ott azt írták van harapós meg nem harapós gyerek, és nem nagyon lehet vele mit tenni. Remélem, ez nem igaz.

dkata
 
 


kismokus írta:Eszik már kanállal?

nem :?

Máté 9.5 hósan állt fel, és 1 hónapja Lili sem igazán csinált még semmit. Forgott néha hasról hátra aztán ennyi. Most meg már mászik mint a csík, ha valamit el akar érni, és 2-3 napja feláll. Rács mellett még nem, de ha először fel tud térdelni, akkor abból már felnyomja magát és maga alá tudja húzni a lábait.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

nagyon cuki Lili Baba. és nagyon ügyes.
tényleg, azt nem is kérdeztem, hogy a Dévény tornára azóta is jártok Lilivel?
hányszor voltatok és milyen sűrűn mentek?
az alvást nem tudod szabályozni, hogy pl. nem hagyod aludni akkor, amikor Te nem akarod? szerintem ezzel gyorsan rendszer állna be.

Pompi

láttalak az ikresen :D
én is ott vagyok :D :D :D
engem most az foglalkoztat, hogy mit főzzek Olivérnek, mármint, hogy változatos legyen. adtatok jó tippeket, a céklaszósz jól sikerült, elfogyott mind, és fagyasztottam is le.
A másik, meg a dévény-torna, ami foglalkoztat, csüt. megyünk megint, nagyon várom már.

jó nagyon az a kapocs. ez amúgy azért kell, hogy külön-külön is tudjátok őket tologatni? szerintem tök praktikus.
teszek fel én is képet, mostanában ez a kedvencem.

Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi! Miért kell a fiúkat vinni a BHRG-hez?

Zsuzsi! Nagyon cuki Olivér!

dkata
 
 


Zsuzsi :)
leírom mi most a szitu :D
reggel f7 körül kel, de 9-f10kor szopi közben bealszik a karomban, és alszik 30-40 percet max. utána tiszta nyűg, és 11 körül muszáj megint letennem, ilyenkor alszik bő egy órát.
Én azt szeretném, ha ezt a de-i két alvást összevonná, és aludna egyszer 1.5-2 órát, addig jutnék is valamire mind1 itthon v. cég.
de egyszerűen nem bírom ébren tartani 10ig v. f11ig.

du. alszik megint olyan 3-4 felé megint ca. 1 órát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:Orsi! Miért kell a fiúkat vinni a BHRG-hez?

Levinél minimális mozgásprobléma van, Máténál viszont elég sok korrekcióra szoruló mozgásbeli lemaradás van.

Lilivel heti 1szer járunlk dvényre jan óta

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

akkor azt nem is írom, hogy délig próbáld kihúzni, hogy ébren maradjon, ha Lili 2-szer alszik de.

de végülis az is jó lenne, ha lenne 2-szer 1,5 órád a nap folyamán.

nálunk úgy van (ma így volt), ha fél 7-kor kel, akkor nem tud délig ébren maradni, ilyenkor 9 körül elalszik, és kb. 20 perc után magától felébred. délben ebéd után pedig kicsit nehezebben (5-10 perc után :D ) alszik el, kb 3-ig.

viszont ha fél 8 körül ébred reggel, akkor délig ébren van, ilyenkor a vége felé már nagyon nyűgös, van amikor előrébb is hozom az ebédet kicsit, kaja után úgy elalszik, hogy általában 4-ig fel sem ébred.

Pompi

az ikerkapocs csak bizonyos babakocsikhoz jó, vagy bármilyet össze lehet kapcsolni?

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi,
Én is ugyanígy vagyok Zalánnal!!! Mivel f7kor kel, 9-9.15 között vmikor beájul, 30-40 perc múlva viszont virgonc. Akkor megint 2 és fél órát fentvan, alszik 35-50 percet, és 3. alvása 3 körül - jó esetben - 1 óra.
Nekem is mindenki mondta, hogy 2x másfelet fog aludni fél éves és egy éves kora között, hát ez még 7 hónaposan se jött el. Próbálkoztam mindennel, de neki most ez úgy tűnik így jó.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kata
Minden csodálatom a tiéd! Én biztosan nem fogok 1 éves korában küzdeni a szopiért....

Zsuzsi
Olivérről szuper a fotó!

Hajni
Nagyon király lehetett! A kedvenc képem, mikor a 2 kissrác dülleszkedik, na mi a pálya? - képpel :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Na még Lili-baba maradt le. Szóval nagyon helyes a kiscsaj, és elképesztő, hogy feláll!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok :)

Kata :)
Sajnálom, hogy nem akar szopni és harap :( Balázs is "harap", de nem szándékosan, csak félálomban, mikor kicsúszna a szájából a cici és utánnakap, akkor. Úgyhogy elszoktam tőle venni, mikor látom, hogy elalszik. Ha véletelnül mégis megharap nem szólok rá, csak ha ébren van, félálomban nem bántom miatta, csak sziszegek :twisted:

Orsi :)
És ha késöbb adnál neki csak szopit? Vagy kilenckor már nagyon éhes?

Zsuzsi :)
Az a trükk, hogy a babáknak még nem igazán kell a változatosság :) Nagyon szívesen eszik napokig ugyanazt. De ha már 4-5 féle zöldséget/gyümölcsöt eszik, akkor már tudod variálni, ha akarod. Krumpli, rizs mellé szinte bármit keverhetsz és az alma is ilyen jolly joker :)

Mi a szüleimnél vagyunk most egy kicsit, mert a férjem két hétig külföldön dolgozik. Bonuszként úgy néz ki övsömöröm van :evil: , remélem Balázs nem lesz bárányhimlős tőle, mondjuk a lábamon van, szóval nem érintkezik vele. Holnap megyek dokihoz.

Kérdés: utálja ha cipő (szandál) van rajta, mi a túrót csináljak vele? Elég nagy lábon él, 20-as szandit kellett venni neki :)

Legújabb tudománya, hogy önállóan iszik pohárból :)

Kép

wish
 
 


Hello lányok! :D

Drága fiam még mindig azt hiszi, hogy nyaral, és hogy hajnali 3 körül vége van az éjszakának. :? Úgyhogy mikor kegyeskedik aludni, akkor én is alszom vele. :roll: Ezért a ház még mindig szalad, és ezért nem tudtam még nektek elmondani, hogy milyen rendik is vagytok, hogy hiányoltatok, és hogy tök jól esett. :oops: :D Meg persze az is, hogy megdicsértétek a gyerekeinket! 8) Köszönöm mindannyiótoknak! :D

Kata,
Úgy sajnálom, hogy Ti is így jártatok. :( Remélem, Te megtalálod a megoldást, mert nekem nem sikerült. Egyszer csak szopott. No azért ne gondold, hogy sokat! Mikor elmentünk kereken 10600 gramm volt, ahogy hazajöttünk 10440. :? De már nem érdekel. Ha nem kell neki, akkor lesz*rom, nem eszik. Bálint biztos csak sztrájkol, idővel visszatér az étvágya. Nekem is csak a fejés jut eszembe, én is azt csináltam.

Orsi,
Olyan ügyes a lányod! :D Nála is milyen gyorsan követték egymást a fázisok! Én azt hittem, hogy csak addig kell „túlélni”, hogy elkezdjenek járni, onnantól meg már minden rendben van. De tényleg, milyen gáz lehet még onnantól a mozgásukkal?

Pompi,
Jó ez az összekapcsolóbigyó! Nem akar egyik kocsi másfelé menni, mint a másik? Ül már rendesen Olivér, de magától még csak egyszer ült fel kb. 1 hete, azóta se! Úgyhogy bajban is vagyok, hogy nem teszem-e tönkre a gerincét. Amikor pl. a babakocsiban felül (félülő helyzetből felül, meg a bébihordozóban is, már nem is használjuk ), mindig lököm vissza, de csak felül! :lol: Már ő is kúszik, meg négykézláb megtesz egy-két lépést, ennyi. Meg húzza fel magát, de felállni még nem tud. És boldog hófordulót! :D

Bandika,
Én csak azért aggódtam annyira a mensim miatt, mert van egy microadenoma az agyamban, ami nő a sok prolaktintól, amit onnan is észre lehet venni, hogy nem jön meg. :? De nálad nincs ilyenről szó, úgyhogy türelem, mensit terem… :lol: Örülj neki! :D A fel- és leszállást észre se vette! Mégcsak szopizni se kellett. (Mondjuk meg lepődtem volna, ha kér enni! :? )

Zsebi,
Mi újság a gyógycipővel? Sír még tőle Balázs?

Kismókus,
Teszel a gyümikbe rizs- vagy kölespelyhet? Lehet, hogy úgy is megenné, és úgy táplálóbb. Milyen szerencséd van, hogy ilyen sokszor szopik Klári baba!

Zsú,
Rizst és krumplit minden nap frisset főzöl? Hogy főzöd meg?

Zsuzsi,
Milyen kékszemű Olivér! Tökre megváltozott, olyan nagyfiú lett! És a haja is visszanőtt! :lol:

Andi,
Miért nem jó a csak pöttyös talpú zokni? Én most vettem egyet. :? Csúszik? Neked van jó napernyőd? Nekünk most tört el a második, tesóméknak is eltört ugyanaz a fajta. Tök elegem van ezekből a drága, szarul megcsinált ernyőkből. :twisted: Ha van vmi tuti tipped, leírod? Ja, amúgy brendonos ABC Design ernyők voltak! :twisted: Köszi neked is a hiányolást, aranyos vagy! :D

Emma,
Köszi! :D Zalán se egy hétalvó! Te miket adsz már neki enni? Szopik még?

Wish,
Ügyes kisfiú! :D Övsömört meg honnan kaptad? :shock: Részvétem hozzá!
20140901102739
 
 


Mivel ennyire biztattatok, teszek fel még néhány képet... :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
20140901102739
 
 


Sziasztok!

alvás:most alszanak harmadszor!!!!!!!!
Jó hír:ebéd után aludtak 3/4 órát az új babakocsiban,pedig nem lehet teljesen vízszintbe fekteteni!

Kata,
enyémek is haraptak,talán 1 hete nem.Minket és egymást is.Szerintem nem lehet tenni ellene,sajnálom.
Készültök már a szülinapra?

Orsi,
Lili hihetetlen ügyes,és gyönyörű szép!3 évesen mozgásbéli lemaradás?Mi?Írnál erről?

Pompi,Zsuzsi,
én is vagyok az ikresen,:anda78.Még nem írtam,de onnan van a babakocsi,és tettem fel egy szopis melltartót.

Zsuzsi,
Olivér milyen szépen eszik,hogy a hajában és a pólóján nincs kaja! :lol:

Wish,
én itthonra nem adok rájuk szandit,csak gumis talpú zoknit.nekem ezt javasolták.Milyen ügyes a pohárral!

Hajni,
először az enyémek is így ültek fel,ne lökd vissza.Később tanultak meg a földön is ülni,támaszték nélkül,és csak ezután jött az,hogy maguktól felültek.
A teli gumis talpú zokni egyáltalán nem csúszik,a pöttyös kicsit igen és a mosás miatt hamar lekopnak róla a pöttyök.Szobába még az is jó,de a járólapra már nem.
A PP-nek állítható teteje volt,ha kilógott a lábuk a tűző napra,rádobtam egy textilpelust.Az újnak is van teteje,de lehet,hogy kell napernyőt venni a nyárra.

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni,
szupi képek,a homokozós a kedvencem!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni!
Szuperek a képek. :)

Ma voltunk vele orvosnál és azt modnta ha nem bírja vegyem le annak semmi értelme hogy üvölt. Amúgy szépen javul a lába hat hét múlva kontroll. :)

Kata!
Biztos sikerül visszahozni a tejet. Ügyes vagy. :) Én pár hete kérdeztem itt a harapásról de nem jött válasz. Enyémek is harapnak bár már egyre kevesebbet egy jó két hónapig tartott. Főleg Esztinél ha valami nem tetszett.

Wish!
Naaaaaaaaaaagyon ügyesen iszik pohárból. Na mi meg ettől vagyunk szerintem fényévnyire. :)

Orsi!
Csúcs milyen ügyi Lili. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Andi, Zsebi,
köszi! :D
Andi, szerintem tuti kilóg alóla, annyira egyik kupola se véd! :? Szólj, ha találsz jó napernyőt! :D
Zsebi,
tök jó, hogy így is javul a lába! Ügyes fiú! :D

Kata,
enyém gyerek nem harapott még, igaz, csak 2 foga van.

Szeritnetek gáz, ha kicsit ferde az egyik foga?
20140901102739
 
 


Hajni

szuper képek :D
a kislány mi fog a kezében?
nagyon jó nézni ezeket a képeket.
Olivér miket evett? csak szopizott vagy üvegeseket is evett?

Wish

az övsömörre milyen kenőcsöt kaptál?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi!
Recept ügyben az ikresen nézzél szét etetés alatt van egy olyan fórum hogy mit főzzünk a babának :) napi menük :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


wish írta:Orsi :)
És ha késöbb adnál neki csak szopit? Vagy kilenckor már nagyon éhes?

Kérdés: utálja ha cipő (szandál) van rajta, mi a túrót csináljak vele? Elég nagy lábon él, 20-as szandit kellett venni neki :)

mivel f6kor eszik előtt 9kor már igen álmos, de ha nem szopi közben, akkor a szőnyegen pilled el.
most azon gondolkozom, hogy megcserélem a bevásárlást, és talán akkor éber marad 10ig, csak abban bízok, hogy nem alszik el 5 percre sem a kocsiban, mert akkor meg jön az extrastívás.

bentre adsz szandit?
ha nagyon utálja, akkor először valami bőrtalpú zokni kéne szerintem, és utána fokozatosan hozzászoktatni a rendes cipőhöz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hajni777 írta: De tényleg, milyen gáz lehet még onnantól a mozgásukkal?

kb. ezer és egy dolog, doktorit lehetne ebből írni... a járás egyáltalán nem a kulcsmozgás mozgásfejlődés tekintetében.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


aanda írta:3 évesen mozgásbéli lemaradás?Mi?Írnál erről?

na, akkor röviden

Levi: bizonyos újszülöttkori reflexei megmaradtak, ez gátol biz. tudatos mozgásokat
keresztdominancia: vagyis bal kezes, de jobb lábas... ezt nem igazán szeretik a gyógytornászok, mert a két agyfélteke nem megfelelő összehangoltságára utal

Máté ("kicsit" hosszabb a lista)
- túljott jobb dominancia - ez 3 évesen még nagyon nem jó, mert aszimmetrikusan fejlődik a két agyfélteke
- testvonalátlépés egyáltalán nem megy - ez ugyancsak a jobb-bal agyfélteke nem megfelelő kapcsolatára utal, ennek elég nagy szerepe van az írásnál pl. (tesvonalátlépés: az a pont, amikor adott kezeddel az ellentétel oldalon teszel mozdulatokat - akárhányszor O betűt ír le mondjuk az ember, akkor ilyen testvonalátlépést csinál csak kicsiben)
- hipotóniája megmaradt, ezért a kezét nem használja eleget
- vállövi hipotónia miatt a labdás gyakorlatokban nagyon ügyetlen
- derékövi hipotónia miatt nem ül egyenesen (ennek kb. egész életre hatása van, hogy milyen lesz a tartása)
- nem megfelel feladattartás
- rövid ideijű összpontosítási készség

írjak Liliről is? :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hajni777 írta:Szeritnetek gáz, ha kicsit ferde az egyik foga?

nem tudsz vele úgysem mit kezdeni.
A fogak meg amíg ki nem jön a teljes fogsor alakulnak, addig még sokminden változhat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

igen, írj Liliről is, őt miért hordod gyógytornára.
és a fiúkkal a kezdetek óta jársz gyógytornára?

Zsebi

köszi, már megyek is oda szétnézni :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok csajok,

Lehet hogy már nem is emlékeztek rám....?? Ezer éve nem voltam itt, szerintem kb november óta mikor költöztünk....azért néha bekukkantottam, de sosem bírtam rendesen visszaolvasni, meg nekem sem volt semmi izgis hírem.

Most viszont kettő is van :) Ma szúrtunk ( a párom szúrt) először suprefactot a kistesóért !!!
A másik nem ennyire ígéretes, húsvét után újra dolgozni megyek :(:(

Szóval a két project fut párhuzamosan....Ha véletlenül marha nagy szerencsém lenne, akkor az első munkanapomon fog kiderülni hogy terhes vagyok :):):) Elég vicces lenne...

Mikor novemberben voltunk a kaáliban már csak márciusra tudták 'beütemezni' a lombikot, állítólag az új eü szabályozásban megkötötték a kezüket.....
Januárban viszont kiderült hogy lenne egy állás amit meg kellene pályáznom ha vissza akarok menni....és megnyertem. A kolleganőm is szülni megy ezért már kicsit előbb kell mennem mint terveztem (április-május)
Ja, csak 80%-ban kell dolgoznom, a péntek szabad lesz, igy csak 4 napot kell megoldani Mátéval. ősztől meg lehet hogy megy majd egy magánoviba itt a közelben, ha igaz a hír és 2,5 évesen beveszik őt.

Nem is tudom hogy most tényleg tudok-e hinni a lombik sikerében...lehet az embernek kétszer ilyen malaca ??? Dehát úgy meg nem lehet nekivágni hogy na ez úgysem fog sikerülni....
Meg nem is tudom hogy mennyire kipihent a szervezetem,tartok tőle hogy semennyire...

Máté még mindig nagyon 'eleven' hogy finoman fogalmazzak és az (nem)alvás is változatlan. Azért persze a harmadikra legtöbbször még mindig fel kell cipelni, és babakocsizni is jobban szeret mint sétálni, de a lakásban a csillárra is felmászna (ha lenne).
Majd valamelyik nap megpróbálok feltenni képet róla.

Orsi,
A fiúkkal mindig is jártatok gyógytornára vagy honnan tudtad hogy ennyi gond van a mozgásukkal?? Egész megrémítettél...lehet hogy minden gyereket el kellene vinni valamilyen felmérésre ? vagy ezek nyilvánvaló mozgások ???
Amúgy Lili milyen kis vasgyúró a fiúkhoz képest :)

Wish,

Pont ilyen pohara van Máténak is, de ha jól emlékszem csak olyan 15-16 hónapos kora óta használjuk :) Balázs nagyon ügyi !!

Zsebi,
Szegény manócska gyógycipőben !! Esztinek nem kell ilyen ha jól értem ?
Bocsi, csak ezt az oldalt tudtam visszaolvasni...


Nem tudjátok mi van Unique-val ? Adott hírt magáról ? Ő már nemsokára megint szülni fog, nem ?

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kata,
Harapás :( Balázs csak 1x-2x harapta meg a cicim, de leszokott róla koppkopp, és egyébként egyelőre nem harapós. Kopp kopp.
Ezt találtam Neked a harapós babákról és Zsebi :D , Neked is: http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=841


Orsi,
Nagyon ügyes a csajszi! Balázs is próbálkozik már, egyelőre csak a térdelésig jutott, de nem is bánom, mert a mászást még csak most kezdi és jobb, ha először így közlekedik. Lilinek már keménytalpú cipije van?
Mi általában még mindig együtt alszunk 9 körül. :? Ha én nem fekszem mellé akkor kb. fél órát alszik Balázs is, velem meg kb. másfelet. Próbáltam leszokni erről, de végülis mégse jött be egyikőnknek sem. :oops: Persze, ha program van és autóval megyünk vhova, akkor dől minden, mert a kocsiban gyorsan bealszik, viszont, ha leállunk, akkor egyből fel is ébred és utána nincs alvás.

Zsuzsi,
Nagyon édes Olivér! Azt vettem észre, hogy a fiúk kb félévesen elvesztik a babás pofijukat és nagyfiúsok lesznek. Nekem is olyan fura nézegetni Balu régi képeit, már szinte nem is emlékszem az akkori arcára.

Wish,
Az övsömörnek köze van a bárányhimlőhöz? Remélem gyorsan túl leszel rajta!
Ez igen! Nagyon önnálló már Balázsod! És erről jut eszembe:
Csajok,
Ti szoktatok adni etetés közben kanalat a babák kezébe is? Én az elején adtam, de mostanában leszoktam róla, mert már az én hajamra is jutott belőle.

Hajni,
Ismét nagyon jók a fotók! Nekem is a homokozós a kedvencem! De nagyon édi a babakocsis is! Ja, és a keresztlányod nagyon hasonlít Rád, biztos egyformák vagytok a Tesóddal. :D
Nekem is hiper szuper magas volt a prolaktinom, ha nem szedtem a Bromot. Én azért várom a mensit, mert minden hónappal vénebb vagyok, és még szeretnék kistesót vagy inkább kistesókat és lehetőleg dolgozni se kelljen visszamennem addig. Elméletileg még van időnk, gyakorlatilag meg minden kiszámíthatatlan... főleg így, hogy 5 hónapos a kaális várólista :roll: .

Andi,
Köszi a tippet, szerdán be is nézek a Kenguruba.

Kriszta,
Sztem marha nagy malacod lesz megint és nem kell sokáig dolgoznod!

Kép
bandika
 
 


Nna, örülök, h ilyen sokat írtatok! :D

Orsi,
Aaaszta! Nagyon ügyes Lili!!!
Ja! Egyébként az Elefániban kipróbáltam a hátihordozót Bencsikével, hát majd’ összerogytam alatta! Köszi, h felajánlottad, de abban tuti nem tudnék egy lépést se tenni! :oops:
Milyen lemaradás van Máténál? Iiigen, írjál Liliről is... engem is elbizonytalanítasz... aggódnom kéne? :roll:

Zsuzsi,
Jópofa Olivér! :D
Igen, azért jó az egyes, mert
1. így ki tudom őket vinni a kapun, vagyis tudok egyedül is lemenni két kocsival, nem kell úgy vinni őket, hogy az egyik kenguruban
2. mehetünk bárhová, pl. múzeumba, tuti beférünk az ajtókon
Azokra a kocsikra jó az ikerkapocs, aminek ilyen gömbölyű váza van, mert láttam olyat is, aminek kicsit szögletes a vasa, arra nem tudnánk rátenni. Meg hát azt is nézni kell, mennyire állnak ki az első bolygókerekek.

Wish,
te szegény! :(
Édes az a poharas kép!
Mi van az autóval? Pótoltátok?

Hajni,
Köszi a köszöntést! :D
Cukik a képek! Milyen jól áll a kék Olivérnek! Richard Gere-nek is ferde a foga, mégis ő a lexebb pasi a világon! 8)
Az etetőszékben (meg a hintában is) már húzzák fel magukat előre, amiatt nem aggódom. Csak néha ingerenciám támad csak úgy magukba felültetni őket, mert úgy már olyan édesen ülnek – na, gondolom, azt nem lehet.
Kép Kép
(Bencsiről ez nem a legjobb kép, na mindegy, csak az ülést mutatom!)

???mi van az agyadban?

Nekem csak egyszer jött meg még, ebben a hónapban meg nem – ez normális???

Aanda,
Igen, láttalak az ikresen! Meg zsebit, meg „VKOrsit”! :D
A járólap az a konyhában van? Nemtom, én már attól is parázok, ha a padlón csúsznak. Harisnyát is adok a tréninggatyó alá ez miatt. Elég szerinted?

Kriszta,
Ez jó kis történet az első munkanappal! Akkor most drukkoljunk vagy ne? Gondolom, annyira azé' nem akarsz dógozni...
Csillármászás: nálunk DJ Bencsi állandóan CD-ket pakol, Norina meg a függönyön lóg!

Bandika,
5 hónapos a várólista? Nekem azt írta Harcika, h már a köv. hétre tudnak időpontot adni… persze lehet, h csak a konz.ra…

KépKép
pompomlány
 
 


Hajni :)
Én hagytam felülni, ha magától húzta fel magát (pl babakocsiban) Ha elfárad úgyis eldől :)
Mondjuk szerintem Balázs elég görbén úl néha, de ő ugye ritkán is ül fel magától Az is állandan hasizomból akarja, (át ha nem okos, elgalább erős legyen az ember ugye :D ), de persze csak akkor sikerül neki, ha technikásan csinálja,nem erőből.De cuki,ahogy próbál hasizomból felülni és félúton elborul oldalra :) Ő ugy szokott ülni, hogy feláll és abból visszaül.
A képek szuperek!!!!

Hajni :)
Balázs fogai is ferdék, de anyu (fogorvos) is azt mondta, hogy majd még alakul, ahogy jön ki a többi foga. Na meg ott van pl az a hiradós pasi, Szellő István (???, azt hiszem ez a neve), tök ronda kuszák a fogai, mégis ott feszít minden nap a képernyőn. Elég gáz szerintem.

Kriszta :)
Hajrá :D :D :D :D

Bandika :)
Én hagyom, hogy elvegye a kanalat. Valamikor téleleján sokszor elszedte, de csak maszatolt vele, és tegnap ebédnél, meg vacsinál volt pont, hogy töbször kivette a kezemből és ő tette be a szájába (több kevesebb sikerrel). Szerintem jobb ha hagyja az ember, úgysem lehet megúszni, hogy valamikor megtanuljon önállóan enni és gondolom ez mindenképpen sok maszattal jár. De ezt csak gondolom, mert ez az első gyerek, akin ilyesmivelkísérletezek :lol:

Pompi :)
Egyelőre, Apuék kocsiját örököljük meg, ők pont most vettek újat és így nem adták el a régit. De még nem kaptuk meg a rendörségi határozatot a nyomozás beszüntetéséről és addig a biztosító sem fizet.

Na, képzeljétek, tegnap este teljesen elvolt a szandálban, egy cseppet sem zavarta. Úgy tűnik hangulatfüggő is a dolog. Én azért vettem neki egy zártabb szandált és nem cipőt, mert utálj aha melege van és gondoltam a szandi jobban szellőzik. De nagyon jól tartja a lábát, olyan 1-2 órát szokott rajta lennni napközben.

Övsömör: Aki volt bárányhimlős azon jöhet ki. Ilyenkor a bárányhimlő vírusa újraaktivizálódik és kiütéseket okoz a bőrön. Eléggé fáj sajnos :(. És akinek nem volt még bárányhimlője, az az övsömörtől is elkaphatja, de csak ha tapizza a kiütéseket, úgyhogy remélem Balizsom nem fogja elkapni. Merthogy nem tapizza. Délután megyek csak orvoshoz, szóval még nem biztos, hogy övsömör, mert ez csak házi diagnózis, de azért eléggé valószínű, hogy az. Egyelőre sudocremmel kenem, de nem sokat használ. Meglátjuk mit ad rá az orvos.

wish
 
 


Kata,
Mi van a szopival? Sztrájkol még a gyerek?

Zsuzsi,
Lorcsi egy jól megtermett homárt fog a kezében, átszámítva 13 ezerért meg is ehettük volna! :shock: :lol: Olivér főleg szopott, volt viszont olyan nap, hogy adtam neki üvegest is. Viszont azóta, hogy hazajöttünk, már kicsit több üvegest kap, és tegnap elkezdtük a húst is. :D Lassan ugyan, de talán most már haladunk. :lol:
Mentek Ti is kistesóért? Bejelentkeztetek már?

Orsi,
Nahát! :shock: Ezeket Te mind észrevetted? :shock: Szerintem én semmit se vennék észre ezek közül! :? Egyébként ezek mind gáz, hogyha vannak? Mármint úgy értem, hogy maguktól nem javulnak meg? Csak eszembe jutott, hogy amikor mi voltunk kicsik, akkor vajon figyeltek-e ilyesmikre… Lehet, hogy pl. nekem is volt vmi mozgásbéli lemaradásom, most még sincs. Ez nem olyan, hogy aki keres, az talál?

Kriszta,
Gratulálok a kezdéshez! :D Meg a melóhoz is! :D Végül hogy sikerült Mátét leszoktatni a szopiról? Unique nagyon régen nem írt, én semmit se tudok róla.

Bandika,
Úgy tudom, hogy aki már volt bárányhimlős, és legközelebb is bepöttyösödik, akkor azt már övsömörnek hívják. Tulajdonképp egy gyengébb bárányhimlő-féle. Asszem… :roll:
Köszi a bókokat. :D A keresztlányom tényleg hasonlít rám egy kicsit, még a természete is. :D (Csak hát Ő sokkal szebb nálam… :lol: ) Mondjuk az anyjával tök egyformák vagyunk, sokszor össze is kevernek. :lol:
Kistesó(k)val kapcsolatban ezek szerint egy álláspontot képviselünk. :D De hiába jön meg, csak akkor lehet menni, ha már egyetlen egy szopi sincs. Ti hogy álltok a szopival? A Kaáliba bejelentkeztetek már? Mi még azért nem, mert egyelőre fogalmam sincs, mikor nem fog már szopni. Úgyhogy így elég tervezhetetlen…

Pompi,
Bencsi hányas ruhákat hord? Mennyi már a súlya? Tényleg szépen ülnek mind a ketten! :D Nagyon cukik! :D
Az agyamban egy pár miliméteres kis hegszövet van, agydaganatnak is nevezhetjük, de ezt azért nem szeretem, mert akkor mindenki elszörnyed, pedig nem egy nagy cucc. Igazából ez a kis hegszövet az, ami fenntartja a prolaktin magas termelődését. Elég gyakori rendellenesség. Sok nőnek, akinek magas a prolaktinja, ez az un. microadenoma (v. prolaktinoma ) okozza. Szerintem nálam a 11 évig szedett fogamzásgátló tabletta mellékhatásaként alakult ki. Szülés után sok nőnél elmúlik ez a probléma, remélem én is köztük vagyok/leszek! :roll:
20140901102739
 
 


Wish,
egyszerre írtunk! :D Az én kiskomim is hasizomból akar magától felülni, a kis buta! :lol: Ritkábban próbálkozik a féloldalra kiüléssel, pedig úgy egszer már sikerült neki. Balázs mióta is áll? Tudom, Ő mindent elég hamar csinált.
Jó lenne, ha szépséges fogai lennének majd! Jól tudom, hogy az a gáz, ha hiányzik a tejfog, mert akkor a maradandók szabálytalanul jöhetnek. Meg persze, ha el van rohadva...! Sajnos annyi kisgyereket látok tövig lerohadt fekete foggal! Szegények! Mennyi ostoba szülő van! :twisted:
Milyen jól elbeszélgetek itt magamban hihi! :lol:

Bandika,
most hogy Wish is írja, olvastam is valahol, hogy oda kell adni a gyereknek egy kanalat kaja közben. Ne izgulj, még én se mertem...! :lol:
20140901102739
 
 


Hajni

mennyire magas a prolactinod?
én úgy emlékszem, hogy nálatok a férjed miatt kellett a lombik, de a magas prolactin önmagában is elég, nem? (nekem is magas - volt, az utolsó lombikra bromocriptin nélkül is normális lett a szintje)

Mi nem szeretnénk kistestvért, szóval mi nem megyünk a kaáliba.

milyen hússal kezdted? Te kotyvasztottad vagy üveges?
milyen mennyiségeket eszik Olivér? Az enyém mostmár 180 grammokat.
A barátnőm ajánlott egy szuper húsos üvegeset, az ő gyerekeinek ez a kedvence, így vettem tegnap egyet, majd ezzel kezdünk kb. 1 hónap múlva: kecskeméti Gesztenyepüré-almás csirkehússal.

Wish

írd majd meg, mi volt az orvosnál.
Ti mentek még a Kaáliba kistestvérért? Erről nem írtál még, bár ha jól emlékszem, Ti kimerítettétek mind az 5 lehetőséget.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Wish,
Balázs totyog is már? Nem emlékszem, hogy írtad-e.
Hááát igen, egyszer úgy is meg kell tanulnia egyedül enni. Sztem biztos jól csinálod, ezért (is) ilyen ügyes Balázsod. :D
Hú, szegény, még fáj is az övsömör?

Hajni,
Még én is szoptatok. Reggel, délelőtt és esti alvás előtt csak szopi van, ebédre főzelék, délután gyümölcs ezek után már nem igen szokott szopizni. Este 6kor pedig már HA tejpépet eszünk, mert így jobban alszik éjszaka, a tejcsi már nem volt elég. Mostanában csak 1x v. 2x kel fel, de cumival vissza is alszik reggel 6-ig, 7-ig. Szóval igazából mi se tudunk bejelentkezni, akkor se ha megjön :roll: , csak akkor legalább addig is lenne esélyem a spontánra.

Pompi,
Én Balázsom is szépen ül, ha felültetem, de magától még nem megy neki. Mi néha szoktunk így játszani kicsit. Állítólag ebben a korban már fontos a szem kéz koordináció ás az egyensúly fejlődéséhez, hogy üljön és úgy játszon. Ezt olvastam vhol, de persze ezzel kapcsolatban is mindenki mást mond. :?
Igen, szerintem csak a konzultációra lehet egyből bejelentkezni, a lombikra várni kell. Ti hogy tervezitek?

Kép
bandika
 
 


hajni,
Bencsi kb. 12 kiló (csüt.ön mérik majd) és 80-as bodyt hord. És Olivér hányast...?
Ez az agyizé tényleg elég ijesztően hangzik... remélem felszívódik! :?

Mindenkit kérdezek:
üvegesből miket szoktatok venni???
Én egyedül a HIPP sütőtök-burgonyát, mert csak abban nincs semmi más; a többiben ilyenek, h rizsdara, paszternák, napraforgóolaj meg még nemtommi... Nekem ez így nem szimpi! :twisted:

KépKép
pompomlány
 
 


bandika,
nem magamnak tervezem, hanem egy barinőmnek. Múlt héten voltak látogatóba, és kibökte, hogy kezd letenni a gyerekről. Az az ötletem támadt, hogy elcipelem a Krizsához! 8)

KépKép
pompomlány
 
 


ja! (Columboné) :lol:

ikreseken fórumozók,
bármit beírnék, katt az elküldre és erre bezárja nekem az egészet, hozzászólás balra el (de állandóan!!! :twisted: )... mi a fene lehet? Van hasonló tapasztalat?

KépKép
pompomlány
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: