Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi: na ezen nem fogunk osszeveszni, hogy mikortol lehet adni a halat, de pl Kismama tablazat szerint is csak 12 hotolKép Na meg Sofka is irja hogy naluk is gondot okozott. Uhhogy asszem en maradok az egy evnel, gondolom kibirja addig, ha nem kapKép

orsoly
orsoly
 
 


Orsoly,
Van, aki a hust is csak kesobb kezdi.
Par eve a 2 hetes gyereknek mar citromlevel mulasztottak el a csuklasat! Sot, 3 honaposan paradicsomot kapott Dani, most meg azt mondjak allergizal, ezert minel kesobb kapja a gyerek! Mondjuk Daninak csak nikkelallergiaja van, de ez mar szuletesekor megvolt, az elso patentos cucctol tiszta kiutes lett!

Kangi,
Az en ocsem ra sem nez a 45 kg-nal nehezebb csajokra! Ez a zsanere! Kép Ne izgulj mar annyit, szep karcsu lanykad lesz! Mondom en, aki neha remeg az idegessegtol a rossz evo gyereke miatt, aki ugy nez ki, mint egy szomaliai ehezo, raadasul eleg magas is hozza, ez csak fokozza a latvanyt! Biztos lesz majd amit szeret Julcsi, azzal majd tomheted (pl. kakaos tejbegriz, virsli, pizza Kép )!
Na most ezt elkuldom, mert balhe vette kezdetet: Gyuri hotaposoban probalja berugni az utazoagy halos oldalat (mert az jo, ha lukas), es kozben piszkalja Mikit...
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Na mostanra sikerült megkajálnom, és az a vicc, hogy nem is a gyerek miatt pörgök ezerrel. Édesem tíz óta húzza a lőbórt (jaj, lóbőrt) csak nekem gyűlt össze a sok tennivaló.

Manó! Köszi a gyors választ, asszem bátran nekiesek azoknak a fránya kis izéknek. Már riasztottam Apát, hogy hozzon olyan fésűt, mert nekünk csak hajkefénk van. (Az én loboncomnak az a jó, Apának meg nincs sok fésülnivalója Kép ). Emmának is nagy a haja? A sapitól nem látszik. Gondolod hogy van összefüggés a koszmó és a nagy séró között?

Orsoly, Zsuzsi! Én má' lassan kezdek csak az ösztöneimre hallgatni (na meg az itteni ötletekre Kép ). Tök mást mond a védőnő, a kórházidokik meg anyós vagy anyu.... Pl.: 1. szopi alatt ne igyam citrusfélék levét 2. igyak limonádét vagy 1. oldalt fektessem a babát 2. atyaég, oldalt semmiképp...és még sorolhatnám az ellentmondásokat. Gondolom ugyan ez megy majd a kajakérdésben is. Na akkoraztánmost kire hallgassunk? Kép Kép

Azért a babanet belefért a sok teendő közé. Kép

dé_
 
 

 
 

Nem volt csákány, ezért vettem 25 méter villanyvezetéket. Az is megteszi, és kevesebb vérrel jár Kép

Zsuzsi Kép
ma megpróbáltam a kecskemétiek zöldporsópüréjét, hát azt az arcot ne képzeld el. Ugyanígy jártam a Mildi karfiolos zöldségpüréjével. Ma csak szopi van Kép Meg gyümi, barackos alma, de délelőtt abból is csak 40-50 millit fogadott el Kép
Nem akarom én megtömködni semmivel, csak legalább az ízeket szeretném vele elfogadtatni. Erre meg ... áhhh, megpróbálom nem izgatni magam, de mi lesz, ha csak a nutellás kenyeret fogja enni majd??? Juuuujjjj...

Koszmó: nálunk olajos áztatás és fogkefés ledörzsölés segített. Julcsinak mondjuk pici volt a kutacsa mindig, és az se látszott soha a nagy hajától Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Heeeeellllóóó Kangi!

Megint itt vagyok! Kép
Anyukám szerint én sem ettem meg soha semmit.
A gyermekkorom úgy telt, hogy kannyúlnak és hasonlóknak hívtak. Kép Az orvos mindig be akart utalni kivizsgálásra, hogy vérszegény vagyok, stb.
(A bátyámat megtömte 5! hónaposan paprikáskrumplival - állítólag csöpögtette rá a nyálát).
12 évesen elordítottam magam: nekem ez az alkatom! 16 évesen 178 cm és 54 kg voltam, és kicsinosodtam Kép Kép Mindenki engem irigyelt Kép Télleg Kép
Most (sajnos Kép 68 - baba előtt 65 kb. ).

Sz'al, aranyom, mi a pálya??? Kép



Kép
Fruzsi
cinderella
 
 


Fruzsi Kép
A 178 cenetiről velem ne beszélgess, aki a 158-at is épp elhagyta KépKépKép
A paprikáskrumplis ügyet nem pontosan értem, az orvos rácsöpögtette a nyálát és úgy tömte meg a bátyádat? (az az egy világos, hogy nem az orvos volt akkor 5 hónapos Kép)

Most alszik a kis éhező, de Apacuka elsummantotta a gépet, így képet nem kaptok róla. Mondjuk tele az ágy vasalatlannal meg vasalttal is, úgyhogy a képet amúgy sem forszíroznám Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kangi,
Nyalcsoppento orvos Kép Kép
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Miki ma az oltasnak koszonhetoen tulteljesiti onmagat alvasban. Mar MASODSZOR alszik ma!!!
Az elsonel mar aggodtam, mi lehet a baj, ennyit nem szokott ez a kolyok egyhuzamban lenyomni! Bemegyek a szobaba, hat mit latok? Kezecsket nyulkalni a kisse rovidre sikerult baldachin alol. Aztan hopp, kezecske behuz, a kisagy masik vegen megint kinyul! Az egyik oldalon taskat, a masik oldalon zacskot akart maganak begyujteni!

Kép

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az úszásból. Rettttenetesen jó volt. Lőrinc is én is, sőt apa is nagyon élvezte. Gyorsan teszek fel képeket. Lőrinc még ott bealudt, azóta is alszik. Le sem vetkőztettem, csak rányitottam az erkélyajtót. Pedig éhes a szentem, de kiütötte magát. Kép

Réka, Elli! Tehetek fel képeket?

Kép

beu
beu
 
 


Na még egyet

Kép

Beu
beu
 
 


Kangikám! Kép

Édesanyám 1975 februárjában paprikáskrumplit eszegetett az ebédlősztalnál, ahol kis etetőszékben vele szemben ült az én drága bátyám a maga 5 hónapos valójában. A kanál minden mozdulatát követte a szemével, erősen cuppogott és nyáladzott. Félreérthetetlen jeleit adta az étel kívánalmának.
És akkor az én drága jó anyukám azt gondolta: jöjjön, aminek jönnie kell! Kapott 2-3 kanálka paprikáskrumplit. Ahogy a finom étek megvonásra került tőle, éktelen sivításban tört ki, s csak egy újabb paprikáskrumpli adag tudta lecsillapítani.
Így esett hát, hogy az 5!! hónapos bátyám (aki már nem annyi) meg lett töltve paprikáskrumplival.
Kész horror, mi? Kép

Belém meg egy péppé zúzott törpeparadicsomot nem lehetett volna tartósan elhelyezni. Kép

Úgyhogy én a lányod pártján vagyok Kép Evvan. Kép

Csókollak:

Fruzsi
cinderella
 
 


Lanyok
Most nincs idom olvasni, de megtalaltam a konyv szerzojet+cimet a jatekkal kapcsolatban :
Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem!
Es ezen a honlapon lehet errol olvasgatni kicsit,hogy kb. milyen a konyv:
http://www.bebilap.hu/elso_ev/fejl7_14.htm

Felebredt a jany
Norka
norkini
 
 


Norka! Ez nekünk megvan. Miért emlegettétek?
Cipő(lefotóztam ahogy megvettem, alig vártam, hogy valaki meg akarja nézniKép)Jól telenyomom a topicot képekkel.

Kép
Beu
beu
 
 


Norka! Ez nekünk megvan. Miért emlegettétek?
Cipő(lefotóztam ahogy megvettem, alig vártam, hogy valaki meg akarja nézniKép)Jól telenyomom a topicot képekkel.


Beu
beu
 
 


Beu Kép
rém cukik az uszis képek! Lőrincen látszik, hogy totál odavan a gyönyörűségtől!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kangi! És tényleg! Julcsi is élvezte?
Beu
beu
 
 


Hali Lányok,

Na, megvolt a "nagy" varratszedésem is. Most még kaptam rá egy kis kötést, azt állítólag 2 napig még hagyjam rajta, aztán már lábat is moshatok. Micsoda élmény lesz Kép Két hét után először Kép

Gyerek durmol, csak úgy szörcsög az orrában a trutyi, de ha őt nem zavarja, nem ébresztem fel. Majd tisztába tevéskor porszívózunk (szegény már úgy úúúúútálja Kép

Csajok, ki írta itt, hogy szeret vasalni meg ablakot mosni? Igazán értékelném a segítségét. Hétvégén ágyneműcsere, ablak+függönymosás. Szóval akár fizetek is Kép

Kangi,
Hála az égnek, nem csak én vagyok ilyen alulméretezett Kép De tudod, a mondás is úgy tartja: Jóból kevés is elég!

Zsuzsi,
Halkérdés: én írtam, hogy nem vagyok biztos a dolgomban, csak vhonnan rémlik, hogy a hússal egyidőben bevezethető. Ha hülyeséget írtam, akkor bocsi, nem akartam bezavarni senkinek.

Dé,
Imádom, amikor négyen ötfélét tanácsolnak. Főleg mivel elsőbabás vagyok, pláne nincs lövésem, mit mikor csinálok jól. Egy biztos, én semmit nem vontam meg magamtól, amíg szoptattam (se babot, se citrusféléket stb). Aztán hallgattam a dokira, mindjárt nem is ment a szoptatás 4 hónapnál tovább. Szal, én a magam részéről RÁTOK, többgyerekesekre meg tapasztaltakra hallgatok. Itt mindenki netezik, ergo viszonylag friss infókkal rendelkezik, szóval nagy hülyeséget nem mondhattok. Új kaját mindenképpen lassan és fokozatosan, ha vmi nem stimmel el kell hagyni pár napra - végső esetben megmutatni a gyereket orvosnak. Jobb ötletem nincs Kép
Koszmó ügyben próbáld meg az itt javasoltakat, ha nem válik be semmi "házi praktika", akkor mutasd meg dokinak.

Na, megyek eszek vmi ebédfélét...

pusz:heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Na elment a barátnőm, jót dumcsiztunk, viszont így ovlasni nem tudtam, csak a képeket néztem, de azok naggggyyyon tetszenek!! KépKépKépKép

Képzeljétek kaptam levelet a fősulimtól ahova jártam, hogy most indítanak másoddiplomás képzéseket, de bakker már jövő héten kezdődik is, miért csak most szólnak??!!! Pedig annyira mennék, de még nem merek 4,5 hós Dani mellett.
Bár tudom, Kangi, Te is így csinálod...

Zöldbablevest főztem, 2 hónapja DAni "beszólt" mikor ezt ettem, kiváncsi vagyok most mi lesz?

jó szutyok idő van, de ma mindenképp le kell mennünk, tegnap a nagy szél miatt kihagytuk a sétát Kép

Andi
psandi
 
 


Beu Kép
aha, nagyon! Csak mi nem vittünk gépet. Majd legközelebb (hétfőhöz egy hétrem mert most hétfő estig áááááháááárvahhaaaa leszeeeheeek! KépKépKép)

Andi Kép
így csinálom, de nem mondom, hogy felhőtlen kacaj ...
Zöldbableves: talán már nem lesz gond vele. Már én is ettem savanyúkápit Kép

Megyünk cimboráékhoz, este jövök.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Beu: annyi klassz cipőtök vanKép.

Norkini: nagyon jó az az oldal amit feltettél, igaz nem én kértemKép, de nálam sajna csak az a lap látható, lapoznoi nem tudokKép.De ez is hasznos nagyon!


Mókuska: rágókát még nem próbáltuk, nagyon picike még ő szerintem hozzá, 8 hetes. Hát nem tudom mitől van ez a nyáladzás, de sír is szegénykém.

Gombóc: álmaim férfija, aki megmenti a vliágot....csuda jó képKép.

Norkini: Jázinak 6 hós koráig fájt a pocija?Most kicsit elkeserítetteél, ugyanis alig várom a három hónapos fordulót...
Jázisapka szuperKép.

Ma volt kint a doki, szerinte nincs baj Robikával, csak éppen lehet az időtől nyügi. A nyáladzásra nem mondott semmit, szerinte korai még a fogzás, de én sem igazán fogkinövésre gondoltam, hanem beágyazódásra...de mint olvastam az már jóval előbb beágyazódik. Most egyik ismerősöm ajánlotta a Dentinox gélt, hát kevesés adagban próbálkozunk vele.
A hozzátáplálós tippek nagyon jók, igaz minket még nem érint, de jók az infók Kép.Jöhetnek mégKép
Tényleg a baba fejlődéséről, hogy ebben a kórban mit kéne tennie és csinálnia, vannak internetes címeitek, ugyanis most keresgetni nem túl sok időm vanKép. Naés minden hasznos infó érdekelKép.

Ebben a borongós isdőben is szép napot kívánok Nektek!!Minden baba egytől egyik édes.Megcáfolom a dagibabák topikját, mert Robikára meg mindenki azt mondja, hogy vékony...Habár azt nem nézik, hogy milyen hosszúKép.De fel a fejjel, ugyebár nem hozzuk vissza a depit, hamár egyszer elment....Kép

Még pár sort sikerült elolvasnom, azt hittem felébredt a drágámKép


Beu: nagyon jóóó az úszós kép, tényleg Lőrinc mennyire odavan a vízért, és milyen ügyi!!!Mióta hordjátok? Nagyon jóKép

Zsuzsi: Miki nyúlkálós képe is tuti jóóóKép Kép. Kis matatósKépDrágaKép.

Kangi: lehert, hogy éppen csak ezek az ízek nem izlenek, vagy tapasztaltad máskor is?Azért kitartás!!KépAmi a hamis riszatást illeti, nem irígyellek!

Évi: gratula a háton alváshozKép

Szóval minden babó csúcsszuper!!!!!

Anita+mostéppen alvó Robika
anita77
 
 


Réka, Elli, Kangi! Küldtem mailt.

Anita! Egy. Márha rám és Lőrincre gondolsz. Vagyis nekem van néhány, van köztük egész jó is. Kép

Beu
beu
 
 


Beu: igen, a cipők terén rád gondoltamKép. A múltkor is Te tettél fel cipős képeket ha jól emlékszemKép. Az úszá mióta megy nálatok?

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Viola megint alszik. Regota. Szerintem elcsereltek a tunderek valamelyik ejjel :-0
Mivel most ha megebred is, apa lesz a soros bebicsosz, bele merek vagni egy kis netezesbe :-)))

Amugy picit nyomott vagyok, most eppen a lanyom mozgasa miatt. Tegnap a baratnommel konyvben is megneztuk, es par dolog tenyleg nem OK.
Regen olyan szepen emelgette a fejet, irtam is. Hat visszafejlodott :-( Es ha felhuzom a kezenel fogva, semennyire nem tartja a kokuszt :-( teljesen hatrabicsaklik :-(
Valszeg az tortent, hogy ugye folyton olben akart lenni, kevesebbet volt hason, aztan ugyetlenebb lett. Es azota utal hason lenni. Ugy ordit, mintha nyuznak :-( es csak kalimpal, mint a partra vetett hal. Ezert meg kevesebbet raktuk hasra, beindult az ordogi kor :-(
Ugyhogy most elhataroztam, hogy legalabb egy hetig sokszor forditjuk hasra, ha 5 percig birja, akkor addig. Es hatha edzodik a kis nyaka. Ha meg nem, akkor kerunk beutalot.
Vegul is eddig mukodtek a hazimodszerek: a fejet jobban forditja balra (ja, hason ez se megy, csak jobbra es kozepre :-( ), es az okle is tobbet van nyitva, miota folyton a kezebe adogatunk mindenfeleket.

Hat bocs, csak annyira felgyulik bennem az aggodas.

Viszont van jo hirem is, csak az az en kis egomat epiti: kezd lekopni a barna csik a hasamrol + a feketeseg a koldokombol :-))) es jovo het szerdara bejelentkeztem fodraszhoz :-))) kezdek hinni benne, hogy egyszer, a tavoli jovoben egy NO fog ram visszanezni a tukorbol :-))) a banyarem helyett :-]

Pont most ebred! Elkuldom, babazaba, aztan visszaolvasok, remelem, nem megy el tul koran a net...

Kaska
kaska
 
 


Kaska, unokaöcsim UTÁLT hason lenni. Háton meg csak nyafogott. A fejét EGyáltalán nem tartotta, jó nagy van neki. Kép
Aztán egyszer csak mindent megtanult, most 14 hónapos, és nem győzik utolérni. NYugi!!!
sofka
sofka
 
 


Manó

Mit tudsz a hétvégi ring programról?
Ingyenes? Apa menne a haverjaival, sajna engem elkapott a nátha és a torokfájás ugyhogy ezt most Lilivel kihagyjuk.
Előre is köszi!

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Kaska!
Mi soha nem fektettük Levit hasra, addig, amíg nem fordult meg magától. Nagyon utálta, ha jól emlékszem valamilyen csoda folytán kétszer aludt el úgy. Annyit volt csak hason, ha mondjuk mi hanyatt feküdtünk és Ő a hasunkon heverészett hason fekve. Mondjuk Ő már két napos korától kezdve nagyon szépen tartotta a fejét.
Viszont mióta hasra tud fordulni egyedül szinte csak hason fekve alszik, néha oldalt, és a legritkábban hanyatt Kép.
Nem beszélsz inkább a gyerekdokival ahelyett, hogy könyvekkel stresszeled magad Kép? Én pl. ha nekiállok könyvekből diagnosztizálni, hogy mi bajom van, mindenféle szörnyű kórokat vélek felfedezni.

Beu!
Cipő szuper! Én is vettem Levinek egy cipőszerűséget itthonra, kemény 2000 Ft volt itt nálunk az Elefániban. A talpa valami gumiszerűség, mindenféle bütykökkel, hogy el ne essen, a felsőrész pedig egy autót mintáz. Nagyon jól néz ki, csak éppen túl színes, ezért felhívja magára a gyermek figyelmét ====> mindig leveszi magáról játék céljából Kép.

Kangi!
Levi egyik kedvence a Kecskeméti zsenge zöldborsópüré. Hiába, ízlések és pofonok Kép.
Zsuzsi!
Kilógó Mikikéz haláli Kép!

Gombóc!
Superman, aki megmenti a világot Kép. Jót mosolyogtam, mert nagyon tetszik!

Évi!
Gratula a hátonalváshoz! Apró örömök az életben Kép. Üdvözöljük Ági anyut, Réka babát és Axi kutyát, ha esetleg összefuttok velük. Esetleg egy képet is küldhetnének, mert rég nem láttam az aprótalpút. Lehet, hogy megnézem a fotóalbumot, hátha dobtak fel újabbakat.

Heppi!
Magyar tej: Jamina a hozzátáplálás topikban már elemezte őket. Ő a szakember Kép.

Norka!
Köszi a könyvinfót, mindjárt meg is nézem.
Ma voltunk az OTP-ben (halleluja!!!), megkérdeztünk egy pár dolgot. Azt mondták, hogy mindig meg kell kérdezni a kivitelezőt, hogy melyik bankkal állnak kapcsolatban, mert csak onnan lehet hitelt igényelni az adott ingatlanhoz. Na, ezt eddig nem tudtam.
Aztán kérdeztünk használt lakásról is, elmondott egy pár dolgot, aztán azt mondta, hogy ad nyomtatványt, nézzük át. Én azt hittem, hogy kapunk mondjuk 4-5 oldalt, erre egy egész köteget kaptunk, kb. 30 oldalnyit. Nem bírtam ki, elkezdtem röhögni, sűsű bocsánatkérések közepette, a férjem pedig annyit tudott kinyögni, hogy majd ha lesz egy szabad hétvégénk átnézzük Kép. De szerencsére egy fiatal csaj volt, nem nézett hülyének minket, és még azon sem háborodott fel, hogy nem tudtam abbahagyni a nevetést, a paksamétával a kezemben, hanem érezte a helyzet komikumát Kép. Mindeközben Levi a pulton üldögélt és hangosan kurjongatott.

Na, ezt gyorsan elküldöm, aztán megyek böngészni.
Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Sziasztok!

El vagyok havazva, nagy költözködési lázban vagyok, csomagolok, már elég sok minden kint van tarcsán, így kaptam is apának elcsomagoltam a pulcsiait, és ma vett volna fel, és nem volt, azzal a jelszóval, hogy Ő sose fázik, na meg a kocsiba van fűtés...

Dorka nagyon produkálja magét, szegényke esik kell, mert persze mindenhol feláll, előbb pont a hintaszéknél sikerült neki, mire feláltam már csak koppanást hallottam, na meg a sírást, de már kezdi megszokni, egyre kevesebbet sír..

Mikkoorra tanul meg koppanás nélkül leheveredni a földre? Tudok neki segíteni valamit?

Most beraktam a járókába, mert a másik gép egerét nyüstölte az ölembe, míg olvasgattam a heti termést, de ez se volt jó, és most csend van elaludt.

Mennyivel jobb az etetőszékből etetni, még jó hogy kitalálták...

Manó: Örülök, hogy Boris jól van...
Jövő héten talizni kéne, fel szertném Emmát köszönteni (előre) szülinapjára, mert ki tudja mennyi időm lesz, és nem akarok lekésni se róla...
Esetleg van valami kívánság?

Jók legyetek
Manó2

Kép
Kép
dorka2
 
 


Beu! Nagyon jók a képek, Lőrinc majd kicsattan a boldogságtól! Ja, és a cipő is nagyon cuki! Kép

Kangi! Köszi a fogkefés ötletet! Remélem azért nem így marad a használata Virág emlékeiben! Kép

Fruzsi! 5hós paprikáskrumplievés. Kép

Zsuzsi74! Kis kezek Kép

Heppi! Én is elsőbabás vagyok és áldom az eget, hogy van internet és babanet. Kép A szopinál végül én is annál maradtam, hogy jöhet minden, aztán majd meglátjuk. Így zártam ki végül a szilvát és karfiolt meg káposztát. Ja és a körtét is, amit nagyon sajnálok. Kép Mostmár nekem se ártana egy kis ebéd. Kép

Kaska! Nálunk is van ez a jobbranézésgond. Már kedd óta edzünk, hogy mindent balra teszek és balról közelítem de még semmi eredmény. Pedig egyszer már kikúráltuk. Az nyugtat csak, hogy vannak népek ahol mittomén hány hónapig lekötözve tartják a babókat és amikor kikötözik őket pár órán vagy napon belül behozzák a mozgásfejlődésbeli "lemaradásukat". Én még egyenlőre birom türelemmel, de már nem sokáig. Asszem engem is a dokihozmenés fog megnyugtatni. Szal ne aggódj nagyon és pusza Vilcsinek! Kép Ja! És VIrág is utál hason lenni és az ortopédorvos azt mondta, hogy akkor ne tegyük hasra és kész.

Na már nagyon szirénázik, megyek megpuszilgatom.

dé_
 
 


Kaska!

Persze oda kell figyelni, de ne aggódj nagyon. Lőrinc 2 percig sem bírta hason, míg meg nem tanult magától hasra fordulni. Nem tudom, írtam-e már neked, nekünk azt javasolta nyakerősítésre a drnéni, hogy húzzuk ülésbe és nagyon.nagyon lassan engedjük vissza, hogy tartsa a fejét.

Anita! Zulu volt a jó cipőkkel. Azon buzdultam fel én is, és vettem egyet Lőrincnek.
beu
 
 


Sziasztok!

Heppi,
a josno szoljon Beloled zombisag ugyben :-))) hatha rajott a lany az alvas izere :-) persze meg most jonnek a durvabb oltasok, nem akarom elkiabalni...
A dokitok valoban "erdekesen" kepzeli el a babaetetest... :- azert olvashatna egy kis szakirodalmat. Nem azer, hogy dicsekeggyek, de jo apam haziorvos, es ugye nem mai gyerek, megis hajlando befogadni uj dolgokat, ha kritikaval teszi is...

Gomboc,
olvastam anno a hivatal + baleset kalvariatokat :-( hat jol ratok jart a rud, de orulok, hogy epsegben megusztatok! :-))) es drukk, hogy villamgyorsan megszereljek a jarganyt! :-)

Maci2,
drukk fogtunderkenek! :-)

Sofka,
hat ha gyerek lennek, a ceklat en is jateknak neznem, nem kajanak :-)

Evi,
ekcema :-( Biztos mondtak is, de figyeld, mit eszel! Nalunk paromnak van evek ota, es most jott ra, hogy tojastol ( amit imad :-( ). Jobbulast kivanok a kisholgynek!
Bekacomb :-)))
Alvashoz nagynagy gratulak Nektek, hiaba, csak egyidosek ezek a leanyzok :-))) ugye, milyen fincsi :-)))
Ugy megnott Petrus is :-))) szerintem most mar behozta Violat, vagy akar nagyobb is lehet! Es nagyon tuti az a szep szines takaro, amin hatonalszik :-)

Toffifee,
sapis Zsombi :-))) el is hiszem, hogy nem birtad megallni :-)))
Csajszi tenyleg nagy esz lehet :-/

Zsuzsi,
hazikeksz :-) jo dolga van ennek a Mikigyereknek :-))) egy fenet etiop!
Es hogy kerult Gyurira a hotaposo? :-)))

Kangi,
teves riasztas :-(
Baba mellett suliba jarokra en mindig elismeressel nezek, jo kis kihivas :-)
Meeer, vehettel volna lancfureszt is ;-)
Nyugi. Hamburgert, pizzat es sult krumplit tuti fog enni Julcsi :-]

Pildi,
szep keresztelot es rozsaszin popit Ancsinak! :-)

De,
jotanacsokkal tokigazad van... En azt gondolom, ha valamire valaki (ertelmes leny) azt mondja, hogy nem, es nagyon szeretnem, akkor eloszor csak picit, es ha nem art, akkor mehet. Igy nagy baj csak nem lesz.
Pl. nem tudok tejtermekek nelkul taplalkozni, fozni, nem zabalom oket nyaklo nelkul, de neha szerintem tullepem a fel litert a sajttal, joghurttal, tejfollel egyutt, egyenlore megsincs tole bajunk.

Most elkuldom, mielott hoppon maradok, aztan folytatom az irogatast, egyenlore meg szepen vilagitanak a lampacskak a modemen...

Kaska
kaska
 
 


Hali Lányok,

Mai utolsó bejelentkezésem, mert apa mindjárt itthon van. Jól vagyunk, bár az igazat megvallvan ma megtörtént az első balesetünk. A gyerek hasra vágta magát a pelenkázón, egyúttal magasba emelte a kezét, így a kis kobakja jókorát koppant a pelenkázó szélén lévő faperembe. Egyből felkaptam, úgy üvöltött szegény Kép Ha csupa sz@r lett volna az egész gyerek, akkor is össze-vissza puszilgattam volna. Hála az égnek hamar megnyugodott, de egy kis lilás foltocska maradt a homlokán. Ahogy nézem nem nagyon fájlalja, de azért úgy sajnálom. Na mind1 - ezt is túléltük!

Mára télleg búcsuzom, mindenkinek nyugodalmas, pihentető éjszakát (zombi anyukáknak első "átaludta a gyerekem" éjszakát) kívánok.

pusz: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok,

Kapott ma Petrus egy járókát a nappaliba..állandóan anyahiánnyal küzd a pirinyóm,ígyhát a kétpercenkénti szobábarohangálást felváltotta a járóka,amibe azóta ismét bemutatta a háton+cumival való egyedül elalvás trükkjét. Kép
Bár,nem tudom mi van ma,de szinte egész nap alszik.Biztos a front.Ti is tapasztaltátok ezt az álomkórt a csemetéiteken.

Beu,
azta,hogy élvezi Lőrinc a vizet. KépJó rájuk nézni!!!Cipellő is tuti.

bocsi...megyünk fürdetni(újabban 7-kor ezt kívánja Petra és már 8-kor alszik is...halkan ugyan,de elárulom,hogy reggelig nyomja a szunyát.)

Olvasni bizti visszajövök.
Évi+Petra
Évi24
 
 


Sziasztok!

Olyan rendesek vagytok, most latom, hogy maris mennyien nyugtattok :-))) en kivanom, hogy igazatok legyen, es ez egy bagatell marhasag legyen, de azert szeretnek tenni is erte.
Igazabol azert nyugtalanit, mert nem pusztan lassabban erik egy keszsege, hanem visszafejlodott. Es a fej tartasara egy sorozat mas mozgas is epul.
De az az erdekes, hogy ha a karunkban van, akkor tudja tartani a buksijat!

Virag,
nekunk a vedono (ertelmes, jo fej) mondta, hogy tegyuk hasra, es nezzuk, hogy emeli-e a fejet. Dokinonknek akartam mondani, csak akkor a tejciparaval volt tele a fejem, es ugy megorultem, hogy jo sulyt mert, hogy elfelejtettem :-(

De,
aha, akkor ezek szerint amit maguktol nem szeretnek, azt "szinten kellene tartani", kulonben ujra elfelejtik?
Alban kisbabakat en is olvastam, OK, azert nem probalnam ki :-]

Beu,
koszi a tippet, probaljuk majd igy is! :-)))

Most epp apaja tornaztatja: jatszanak, neha hasra rakja, aztan ha intenzivve valik a bombi, visszaforditja, megvigasztalja. Tok aranyosak :-))) es apaja szerint neha azert tartja picit a kokuszt :-)))

Na visszamegyek, ahol abbahagytam az olvasast!

Zsuzsi,
nahat, Miki a kis huncut :-))) belegondoltal mar, milyen lesz, amikor egyutt fognak rosszcsontkodni Gyurival? ;-)))

Beu,
pancsolo pasik tok jopofak :-)))

Fruzsi, Kangi,
Teeenyleg, de reg foztem paprikaskrumplit! De ezek utan nem merem megmutatni a lanyomnak. Mar a milanoit is nagyon sasolta :-)

Heppi,
varratszedesen jo tullenni :-) labmosas temat is ismerem, 10 nap fekvo + 6 het jarogipsz volt anno, brrr :-(
Ez KOMOLY?!?!? Letezik olyan ember, aki szeret vasalni es ablakot mosni? :-0
Fejkoppanas :-( de mindig van ilyen, anyam meselte, hogy en a rekamierol jottem le fejjel elore. Remelem, hosszu tavra letudtatok ezzel! :-)

Anita,
szerintem az nem baj, ha nyalaznak a babak. Szokasuk. Ha buborekot is fujnak belole, az meg aranyos is :-)))

Evi,
micsodaaa? Reggeligszunya? Burzsujok vagytok! :-)))

Na pont vegigertem, es ismet kernek belolem :-)))

Bekes estet mindenkinek! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Beu,
még nem jött mailKép Gondolom képek lennének, ugyi?
Ha nem kompromittálóak (mármint rám nézve, Dagimadár abszolút fotogén) akkor nyomhatod ide is. Vagy ha a tárba rakod az is ok.
Bár miért is lennének kompromittálóak, a szaunás szopit asszem nem fotóztadKép
Még jövök írni később, hátha addig megérkezik...
pusza
Elli
ellimami
 
 


Elli! Az sem volna kompromittáló! KépTényleg képek, van vagy 8-10, azértnem töltöttem ide. Hibajelentés jött, miszerint betelt a postafiókod. Nézd meg, ha utána sem kapod meg, felteszem a tárra. Most benyomok ide egyet.

Kép
Beu
beu
 
 


Kaska Kép
láncfűrész már van Kép
Valamit a ded jobban csinál egyik irányba: mér, te kétkezes vagy? Mert én pl csak bal lábbal tudok normálisan belerúgni a labdába. Jobbal tök béna Joe vagyok. Persze, hogy nem szimmetrikus a gyerek. A szíve is a bal oldalra csúszott Kép A mája meg jobbos Kép Ne izgulj! Ja, és ha ölbenülve szépen tartja a fejét, akkor lehet, hogy eccerűen NEM AKAR felülni. Hanem feküdni. A hasonfekvésről meg én siránkoztam itt még egy hónapja. Azóta magáról hasrafordul a lány meg vissza is, így esze ágában nincs üvöltözni, hanem csendben babrál például a párna cippzárkocsijával, ami egy rendkívül érdekes tárgy.

Évi Kép
Julcsin ma egyáltalán nem mutatkoztak az álomkór tünetei, kétszer 3/4 órát abszolvált alvásügyben. Háton elalvó Petra KépKépKép Járóka nekünk is nagyon bejött!!!

Kép
van egy saját gyerekfogkeféje, amivel fürcsi után játszik. Hát mit mondjak, ahogy a gumirészt az ínyéhez dörgöli, az van olyan borzasztó, mint mikor lelkes muzsikus fűrészlapot hajlítgatva zenél ... huuuhhh KépKépKép

Zsuzsi Kép
kutató kis kezek Kép Irtó barna a kispasi!

Manó Kép
írtad, hogy Emmát nem tudod pelenkázás közben megféezni. Próbáltad már, hogy van egy játék, amit csak olyankor adsz a kezébe? Julcsi egy üres popsitörlős dobozt forgat olyankor, meg van egy csörgője meg egy cumisüveg-kupakja. Ezeket, ha pelusozás után el is hozza magálva a járókába, mindig visszacsempészem a pelenkázó mellé, így le tudom kötni, persze néha így is elforog, de azért jelentősen jobb a helyzet, mint amikor még csak az én fejem látványával kellett beérje Kép

Anita Kép
Julcsi is 2 hónapos kora óta bőszen nyálzik, foga meg még mutatóba se nőtt Kép Amúgy azt mondta egy okos haverom, hogy mivel az emésztőrendszerük fokozatosan egyre fejlődik, ennek az egyik jele a nyálzásm és semmi konkrét köze a fogzáshoz. Ha belegondolok, én sem nyálzottam, mikor jött a bölcsességfogam Kép
Két hónapos babának nemtom, mit kellene csinálnia, de Robóka biztosan mindent csinál már! Sokat kell dögönyözni, nudlizni, és ne átalld fejjel lefelé lógatni néha, meg körbeforgatni. Ezek mind fejlesztik az egyensúlyérzékét. Persze ne úgy forgasd körbe, mint Huckleberry Finn a döglött patkányát, hanem az öledben Kép

Kaska Kép
Anitának írottak neked is szólnak (lógatás, forgatás). Julcsi imádta, meg ma is röhög, ha lógatom.

Nézem a milliomost. Cimborám minap nyolcszázezres kérdést bukta, és vihette a pucér százat haza, ami azért jó, de kicsit bosszankodtam is azért Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Elli Kép
Kevin cukori madár a gátyójában! És az a fej! Néztem ám a múltkori képeken a vádlihurkát, nagyon nyami Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Beu,
ürítettem, küldheted, köszi!!!
Most olvasok+írok, addig online vagyok.
Pusza
Elli
ellimami
 
 


Elli! Ment.
Beu
beu
 
 


Lányok!

A keresztelő után hidegtálas kaját akarunk itthon. Nem tudtok helyeket, ahonnan jókat lehet rendelni, venni?

Beu
beu
 
 


Szepjoestet a csapatnak! (Apa elaludt, epp sorozok Kép )

Mindenkinek koszonom a fogmosos tippeket. Akkor meg halasszuk a dolgot.Amugy mar en is odaadtam neki a fogkefet jatszani,na de ettol meg nem lesznek "szuvastalanok" a fogai...

Heppi
En a ceklat+a krumplit kis darabokra vagtam, 3 db. komenymagot+szosszenetnyi sot+vizet tettem ra es siman megfoztem.Turmixot raeresztettem-aztan ha kihult adagoltam hozza egy reszelt almat es ma is hihetetlen mennyiseg fogyott belole. Amugy en is gondban vagyok az olyan kajakkal amiket nem szeretek...
Konyv cim+szerzo fentebb talalhato.
Szupi az alvas! Kép Varratszedes tyuhuuu!
Koppanas Kép Mar biztosan nem is emlexik! Kép

Mokuska
Nagy gratula a csucsuleshez!Kép

Maci2
Ceklainfot lasd Heppinel (koszi a dicseretet, erre vagytam!!!! Kép )

Sofka
En voltam az apritogepes.Hagymat,paprit,parit is lehet vele nyaffantani? azaz pl. egy lecsot ossze lehet dobni fele ido alatt?

Toffi
Sapis kep jujdeédes! Kép
Evi
Jo olvasni a lelkesedesed! Elkel ide a topikba! Kép Gratula a jofej leanyhoz.

Zsuzsi
Meres Kép
Kex sutes jo 5let. Tippem sajna nincs. Ma is nezegettem a boltban a babaragcsakat, de csak mezei babapiskota volt Kép
Hotaposos helyzetjelentes Kép
Kezek irto jok! Ma hasonlo kepeket birtam felfedezni a kisszobaban, lejjebb tettuk az agyat, kibujtatja Jazi a kezet a fejvedo alatt siman...
Kangi
Riasztas Kép Semmi baj mar inkabb Kép
Nutellas kenyet? En beneveznek Julcsi helyeben! Tsak semmi panik!

PIldi
A sapit a pecsi Skalaban vettuk, de szerintem egyseges lehet az orszagos arukeszlet. Tegnap vettuk asszem,szoval nagyon mostanaban. Ma probaltuk ki elesben es nem csuszkalt semerre. Nekunk nagyon bejott.
Mert kellene kiscsaj babakocsiban aludjon???

Beu
Uszis kep elvezet! Kép Es tenyleg tiszta apja Kép
Konyvet jatek5letek hianyaban gondoltam tanacsolni.Nekem is soxor segitett mar. Te is hasznalod? Cipello irto csini! En ma akartam Jazi ratukmalni valamelyik meglevo (orokolt)szandit,de 2 parat eszrevetlenul kinott, a tobbi ronda Kép Kenytelen leszek cipot venni.

Anita
http://www.bebilap.hu/elso_ev/elso_ev.htm itt a lap eleje.
Aha,kicsit elhuzodott ez a pocifajas dolog.Igaz 3 ho utan mar joval kevesebbszer kellett bevetnem a GW-t.

Kaska
Ne aggodj, a hazimodszer szuper.kis kitartas!
Banyarem Huuusssss! Kép

Virag
OTPregeny Kép Akkor nektek ez semmikepp nem johet szoba, mert masik bank van joba az epittetokkel?
Zsenge zoldborsot Jazi is birja, csak nagyon fogja a pocijat, nem soxor adok neki.

Mano2
Pakolas Kép Ismeros meg friss az elmeny Kép
Esesek Kép Jazi is akkorakat tud sirni, pedig o meg csak ulohelyzetbol koppan.

Lanyok
Ma kiszabadultunk Jazival az esotlensegbe.Vettem neki tejbegrizt, talaltam Hipp izesitesmenteset es csak szolocukor van benne. Kép
Aztan kapott meg pluss kormanyt (babakocsira v kisagyra teheto) dudak es van rajta egy irto jofej beka+tukor (tudjatok csak a leglenyegesebbek Kép ).
Vasarnap uszi vegre nekunk is(persze uj gatyoban) aztan borze. Apaek cege matol koltozik egy uj telephelyre, egesz7vegen pakolnak Kép De en attol meg csinaltam magamnak programot Kép
Na jo ejt, itt mindenki hortyog, Norka sorozik....jo kis helyzetjelentes!

Joccakat, aludjatok NAGYOT!!!!
Norka s kormanyosJaziKép
norkini
 
 


Mókuska!

Ez most nem nyílt verseny, ha jól tudo, október 5-én lesz a banzájos hétvége, amikor nyílt nap lesz meg programok és az ingyenes és mindenki nyomulhata boxutcában. valószínűleg mi is csak arra megyünk. nincs aki kivigyenKép na meg a férjem telefonált hogy baromi hideg van, fúja szél, majd megfagynak. Az októberire lesz ingyenes buszjárat, én azt tervezem majd azzal kimegyek és ha nyűgi Emma akkor visszajövünk. A mostanin pedig állítólag elég sok autó van, azt mondta zóna verseny, ha ez mond nektek valamit. Szombaton jönnének vagy vasárnap?
Nem tudok túl sokat amúgy most, mert csütörtökön hajnalban lelépett és azóta csak telefonon érintkezünk mert nem jut hazaKépKépKép Széttört mindkét kocsi, az egyik tropára,a mit valaki kibérelt, de azt már össze se tudják rakni holnapra úgy széttörte.
Szerintem az októberi jobb verseny leszKépKépKép Legalábbis remélemKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kangi!

Én már mindent próbálok pelenkázásnál, vanamikor bejön pl a kedvenc flakon, krémes tubus, amikhez mániákusan vonzódik, ámde máskor tilos fogdosni, de van amikro egyszerűen semmi sem segít. Kép

Beu!

Hát, én egyszerűen az Árkádban az interspárban vettem francia, kukorica és krumpli salátát, a férjem meg sütött fasirtot meg csirkecombot, a szomszéd néni meg sütött tűkarajba tekert kolbászt.Kép

Manó2!

Emma szülinap.Hú, már ilyen közel lenne?Kép Kevsebb mint egy hónap, hihetetlen.
Hát nem hiszem hoyg van kívánsága, mindennek örülKép De azért majd a szülinapi tortájából azért esztek ti is, nem? Vagy talizzunka jövő héten úgy akkor , hogy feljöttök hozzánk vaalmelyik nap. Legalább játszanak Dorkával.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nem tudom mi az a tűkarajKép karajban sütötteKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Na, végre netezhetek egy jóízűtKép


Tali úgy néz ki jó nekünk is, úszás után hazajövök rendbeszedni magam, aztán uzsgyi!
EZÚTON FELAJÁNLOM SZÁLLÍTÁSI SZOLGÁLATAIMAT 1 fő+baba részére (sajna kicsi a Suzuki) Újpest-Zugló gyűjtőkörzetből, esetleg Árpád hídig/Újpest kp-ig BKV-val elvergődő mami és csemetéje részére. Ez utóbbi esetben van egy plussz hordozóm, azt nem kell cipelni. Mint Heninél a matricánál: első jelentkező nyerKépKépKép

Úszás télleg jó volt, Kevin megadóan tűrte, hogy huzibáltam a vízben, nem úgy Lőrinc, aki nagyon pancsikolt! Kép


Évi,
Te szerencsés, egész éjjel aludt Petra?Kép Én már ott tartok, hoy kezdem megszokni az éjjeli keléseketKép Nagyon irigyellek!!!

Heppi,
Köszi, nagyon aranyos vagy, hogy így nyugtatgatsz... Az a baj, hogy akit egyszer berosáltatnak a dokik, az már többnyire úgy maradKép De viccen kívül: valahol legbelül én is érzem, hogy minden ok, de azért jó lesz, ha ezt egy "szakember" is kimondja...Kép
És nagyon hősies vagy, hogy céklázni akarsz a lányodnak, mikor te utálod... Én csak néztem bután, mikor anya mondta, hogy sóskát is elrakhattam volna Kevinnek télre, merthogy én utálom, eszembe se jutottKép
Alvást tőled is irigylem, legyél is boldog tőle, és tartson minél tovább!!!Kép

Maci2
Te megismersze engem? Mert én esetleg Ronit felismerem, ha vele jössz, (én Kevintelen leszek) esetleg megpróbálok előbányászni valamit a tárból, de nem biztos, hogy sikerül...Kép

Beu,
Most megjöttek a képek, apának teccenek, köszíííí!!!Kép
Kevin is 3,5 órát aludt uszi után, a Pólusban tologattam és vásároltamKép

Toffi
Zsombi nagyon szép babó, és ha sokat macerálnak minket a nagy babák miatt, illegalitásba vonulunk egy anti-ropitopikbaKép. Sofka is jöhetKép De egyébként néha nekem is annyira fura, mekkora különbségek vannak a babák fejlődésében, ma az usziban a pelenkázón egy 5,5 hós baba feküdt mellettünk, akkora mint Kevin, és állítólag őt is dagibabázzákKép Szóval kinek-mi a nagy...?
A sapis kép tényleg édes!

Évi még 1x
Hátonalvó Petra nagyon édi! Kép Mi most szoktunk át hasraKép

Kangi
Téves riasztásKép, de inkább téves, mint igazi!!!
OBI-vízióKépKépKép

Anita,
A barinőm Orsijának szinte napra pontosan 3 hónaposan múlt el a hasfájás, pedig addig nagyon gáz (szó szerintKép) volt. Szóval nem mítosz a sorsfordító időpont, reménykedhetsz!!KépKép

Minden parázós mamának, fejtartás, egyoldalasság miatt: engem is beijesztettek Kevin 8 hetes korában. Be van szkennelve a Katona-féle torna, amit Mariannék is csinálnak (igaz, ők nagyon keményen napi 6x nyomják) ha valakinek kell, szívesen elküldöm. Nem is tornáztatás miatt, bár ártani tuti nem árt, de a dokinéni is ugyanezeket a "gyakorlatokat" csinálja a vizsgálatnál, szal' nagyjából látod, hogy mi a helyzet.
Egy másik neurodokinéni szerint viszont a féloldalasság nagyon sok babánál van, és egyáltalán nem baj, kinövik! Ahol gáz van, vannak más tünetek is - ne kérdezzétek mi, nemtom...

Na, most feltöltöm, aztán megyek fejni meg fürdeniKép
Pussz
Elli
ellimami
 
 


Én is csak ismételni tudom magam, Emma is féloldalazott, ez önmagában nem gáz, kinőtte. De ha több tünet van együtt akkor azért nem árt kivizsgálni. És kaska, Emma se volt sose hason, mert üvöltött ha hasra fordítottam, és mégis jól tartotta afejét!
És elmondom hogy nem tudom mennyi ideje, de pár hónapja hason alszikKép Ezt se gondoltam volna még fél éve.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Én is csak ismételni tudom magam, Emma is féloldalazott, ez önmagában nem gáz, kinőtte. De ha több tünet van együtt akkor azért nem árt kivizsgálni. És kaska, Emma se volt sose hason, mert üvöltött ha hasra fordítottam, és mégis jól tartotta afejét!
És elmondom hogy nem tudom mennyi ideje, de pár hónapja hason alszikKép Ezt se gondoltam volna még fél éve.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, de ma nem vagyok formában. Ez a fránya eső, már fejfájással keltem. Lehet vissza kellett volna feküdnőm? Még vasalni se volt kedvem, pedig én szeretek. (ablakot pucolni viszont utálok, főleg itt a 13.-on. Kéne valami alpinista, aki lemossa kívülről, belülről nem is koszos Kép)

Na most megyek lefekszem mert holnap mi is megyünk úszni. Remélem kialszom a fejfájást. De azért küldök egy Zsani-mosolyt Kép
Kép

Nadine + mostépphasondurmoló Zsanka

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine
Jo a kep Zsankarol Kép

Lanyok
Nem irtatok tippeket migren ugyben! Pliiiz help, baratno halodik!

Norka
norkini
 
 


Nadine! Nagyon édi!

Norka! Pálinka.

Beu
beu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?