Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
elokerultem a sarokbol...Kép
A kocsit leadtuk a szervizben, biztattak, hogy talan elkeszul jovo het vegere, de nem biztos. Kép Adtak helyette egy rozzant csere wartburgot, de ennek nem nyilnak a hatso ajtoi, igy eletveszelyesnek minositettem es csak vegszukseg eseten vagyok hajlando beleulni, vezetni meg egyaltalan nem merem. Kép Amikor tavaly hasonloan osszetortek minket, akkor is vagy masfel honapba telt, amig tultettem magam a dolgon. Kép

MAriann,
penteki tali nekem jo lenne, ha elkeszul a kocsi, es osszeszedem a batorsagomat es ujra merek vezetni. Kép

Momo, Apaja rogton kiszurta Timi kisautojat es azt mondta, kerdezzem meg, mennyiert merik es honnan van. Ezek szerint aranyarban merik. HAt, akkor lehet, hogy Zsombi megsem kap ilyet. Kép

Evi24, ekcema huss...KépKép
Egy ismerosunk kislanyanak van ekcemaja, ok valami homeopatias szert is adnak a gyerkocnek, amitol szebb lett a bore + minden evben elviszik tengerpartra nyaralni, mert a napfeny es sos viz tenyleg segit rajta. De nekik sulyosan ekcemas a kislany. Kép

Franyo, hozzatapis kep. KépKép

Norka, gratula a magyarosodashoz! KépKépKépKépKépKépKép
Persze, keson kikezbesitett level szep peldaja a honi burokracianak. Kép

KAngi, eljen a nagy zabas Julcsi! KépKép Ennyit meg Zsombi se eszik! Kép

Most megyek, Apaja jon. Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok,

mivel a jelenlegi helyzetkép ez,
Kép

Kép

gyors leszekKép. Ma Állatkertben voltunk, játszóház egyre jobban bejön a csajszinak is már.
Mai kedvenceim:

Kép

Kép

Majd még próbálok visszaolvasni, de jelenleg esélytelennek tűnikKép.

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Ujra itt...Kép

Elli,
Tia kerdezte, hogy mi van Kevinnel. Azt mondta, sejtette, hogy ha elmentek Panna nenihez, mar nem mentek vissza hozza. Kép De O nagyon szeretne tudni, hogy hogy van Kevin, mit mondtak rola. Mit irjak neki? + nala maradt a cumi zsinorotok is! Kép

Andy78, de jo, hogy minden OK! KépKépKép

Beu, ahogy a kepeket elneztem, jo lehetett Nektek Pecsen! KépKép Tovabbi kepek is szupik! KépKép
Zsombinak is ilyen "RosszcsontPetis" body-ja van! Kép

Myssnia, jobbulast! Drukk, hogy gyorsan gyogyulj! KépKépKépKépKép

Zsuzsi,
koszi a hozzatapis infot, mentettem! Kép NAlunk eddig a legnyerobb a Mildibe pulykahusos vegyes zoldseg. 1/3 uveg csusszen le anyatejjel higgitva. Ugy tunik, ZSombi is a nyugati elvet koveti, utalja az osszes gyumolcsot. KépKép Igazolvanykepek szupik, nem ertem, az utolsoelottivel mi a bajod? Kép

Mindjart teszek fel en is kepeket, ma keszultek! Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 

 
 

Sziasztok!

Na a mai napom is rohanással telt, de végre van egy kis időm jönni.
Ma átmentem Lilivel egy ismerősömhöz, neki is kislánya van és csak 3 nap van közöttük. Hát Lili egyből bemutatta tudományait, sergett-forgott aztán Fanni felé fordult és megfogta a kezét, simogatta.
Olyan édesek voltak együtt! Kép
El is döntöttem, hogy többet kell őket "összeereszteni"Kép
Legujabb tudományunk az ülés, már egész sokáig tartja magát a kis zsiványKép

Franyó
Nagyon jók a képek, a maszatkás meg főleg.
Lili is igy szokott kinézni, bár ő még nem kapott paradicsomos kaját.

Norkini
Azért a kezemben aludt Lili, mert sétálgattam vele a szőlősorokban aztán elálmosodott és mindjárt el is aludt a kezemben.
Kimentem vele a sor végére, de minden autó zárva volt és mindenhol darazsak voltak.
Aztán visszamentem kérni egy kulcsot, mire letettem volna felébredtKép
Másnap már rutinosabb voltam, vittem plédet és leheveredtünk a földreKép
Jázi nagyon aranyos az uj sapikban!Kép (is)

Anita
Lili is elég korán elkezdett nyálaskodni (kb. ilyen idős korában) és majdnem 5 hónapos volt mire kijött két foga. Ha nyügösködött megdörzsölgettem az inyét, biztos tetszett neki mert utána megnyugodott. Rágókát adtál már neki?

Elli
Végre láthattam Kevin hurkáitKépKépKép
Csuda édes ez a kisfickó és a leirásaid alapján pont ilyennek képzeltem el a kezeit!Kép

Zsuzsi
Ime az ezer arcu gyerekKépKépKép
Nagyon jópofa!

Beu
Milyen nagy már Lőrinc! És ahogy látom a fényképen nagyon ügyesKép
Lilit miért nem érdekli a baby gymKép

Na megyek mert hazaért apa.

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


A Ferfi, Aki megmenti a Vilagot:

Kép


de most mas dolga akadt:

Kép


Gombóc
gombóc
 
 


Ledolok a szekrol, de meg csak most tettem be a mazsolas bucikat a sutobe...
Dani ma egy osztalytarsanal volt delutan jatszani, en mentem erte...csak mert baromi kivancsi voltam milyen egy nemet 4 gyerekes csalad (a legnagyobb Dani osztalytarsa, a legkisebb pedig 1 hettel fiatalabb, mint Gyuri). Megnyugodtam...bazi nagy haz, bazi nagy kutya, bazi sok love, es bazi nagy kupleraj! Mondtam is Daninak, most mar meghivhatja a kissracot jatszani hozzank, nem szakad le a pofam! Sot, buszke is vagyok, nalunk milyen rend van! Kép Ize, mar hozzajuk kepest...persze gondolom nagy haz, nagy kupi, kis lakas, kisebb kupi!
Holnap reggel 8-ra megyunk dokihoz, Miki oltast kap!
Megegy: ma felhivnak a zenesulibol, hogy bocsi, tavaly augusztus ota elfelejtettek vonni a havi negyvenvalahany eurot, igy most potom 523,25 penzzel tartozunk nekik.

Zulu,
Feher harisnyaban az allatkertben Kép

Jo eccakat mindenkinek!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Maci!
Megint nem jöttök talizni?KépKépKépKépKép
Nem értem: miért kell kiváltani az ebédet?
Nem tudom miért nyűgös, én is mindig a fogára gyanakszom, de semmi.

Kangi! Köszi!!!!

Gombóc! Részvétem a koxcsi miatt! Próbálj arra gondolni, hogy nektek nem lett semmi bajotok, és ez nagyon jó! Zsombi is ott volt?

Zsuzsi! IgazolványképekKépKép De tényleg vannak jók! Szerintem az utsó előtti és az az előtti. Köszi a hozzátápival kapcsolatban írottakat. Még azt megmondanád, hogy vacsira miféle kaját adsz Mikinek? Megint főzelék?

Miszike! A mútkor kérdeztem, feltehetem-e a Beki-Lőrinc képeket, de nem reagáltál, aztán meg elutaztunk. Akkor most:

Ismerkedés - vagy inkább az apájával?

Kép

Rámászok a csajra, hátha ez sikerre visz.
Kép

Hiába, rám sem néz.
Kép

Akkor marad a kamera.
Kép

Beu
beu
 
 


Mókuska! Kösz a dicséretet. Lőrinc is kezdi unni a gymet. Legalábis hagyományos formában.

Gombóc! Jujj-jujj-jujj, de édes a kiscsávó! Nekünk is van tükörhasú macink.Kép Koxcsi-kocsiKép

Zsuzsi! Rád jár a rúdKépKép Oltás: nagy drukkok, de miért kapja most? Vagyis melyiket?

Beu
beu
 
 


Beuuuu KépKépKép
ééédesek a Bekis-Lőrinces képek!!!

Zsuzsi Kép
itt röhögünk ordítva Apacukával a képeken KépKépKép Juj, nagyon, nagyon édesek! Énisakarok kisfijucskát!!!

Hozzátápi: védőnéni javallata szerint 6hós kortól zöccség, 7hótól rizs és tészta, 8hótól husi. Asszem.
Lehet, hogy Juliska jobban enné a husis cucmókat, de várok még vele. Végtére is, jól érzi magát. Olyan klassz Superman úgyse lesz soha, mint Zsombi Kép

Megyek aludni, illetve még OLVASOK egy kicsit !Én! Háhá! A szememmel! Nem csukom be rögtön!!! Hurrá!!! KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Beu,
Mi meg szinte full-tejcsisek vagyunk! Csak delben kap valamit (oszibarackkal). Na jo, ma nem szoszoltem sokat, egy kortet ebedelt, meg mikozben etettem Gyurit egy kis sult pulykahust rizzsel- de ezt inkabb csak az ujjamrol lenyalogatva. Eleg gizda a gyerek, de nem kell neki tobb sajna. Ha holnap a merleg veszesen alacsony sulyt mutatna, akkor belehuzok, elhataroztam...vettem mar Hippes tonkolybuza-banan pelyhet, amit vizzel is lehet, tehat nincs benne tapszerpor. Vizzel-gyumivel keverve is keszitheto.
Megsult a buci
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Bocsi, nem nagyon tudok reagalni mindenre, csak vegigfutottanm a termestKép

Par otlet: akinek nincs daraloja a rizshez, vegyen rizslisztet es meg van oldva a problema.Kép En ezt hasznalom, bolti pepet alig kap, kis vizben elkeverem a rizslisztet, ha forr, lecsukom a tuzet es hagyom kicsit allni. Aztan mehet bele (akinek van, anyatejKép), gyumolcshegyek.

Masik otlet: 6 hotol mehet a Milupa 7gabonas pehely termeke, ez biocucc, en ezzel is szoktam suritgetni, Lacko megesziKép

En sutotokot biza sutottem, es azt pureztem, en ugy tudom, lehet. Lacko ezt is befalta, igaz nem magaban, de almaval nagy kedvenc.

Ja es mi meg csak 2x hozzataplalodunk egy nap, szvsz a 3xi etkezest fokozatosan ajanlatos bevezetni, nem kell semmit sem elsietniKép

Babok egyebkent mind nagyon edesekKép

orsoly
orsoly
 
 


Kangi,
Pedig a husi nem allergizal! Az LLL szerint meg a husi az elsok kozott van, amivel a hozzataplalast kezdeni kell. Mivel ekkorra merulnek ki a baba vaskeszletei. Voros husban van a legtobb, es jobban hasznosul, mint a novenyekben levo. A csirke- es pulykacomb is voros husnak szamit! Eddig a krealmanyaim kozul a cukkinis-csirkes-rizs provance-i modra izlett a legjobban- nekem. Mikinek nem jott be, viszont meg Gyuri is bezabbantotta az adagjat.
Ja, es a hal. Az is johet. A franciaknal olyan cifra osszeallitasu bebietelek voltak, hogy csak na!!! Na de ott volt am tejkrem eperszosszal 4 honapos kortol bebidesszert is! Jujjj!
Kangi koszi a bokokat. Tobb eselyed van a fiucskara, mint nekem a lanyra, remelem, ez vigasztal!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi! És tejcsit most eszik rendesen?

Beu
beu
 
 


Leragad a szemem, úgyhogy csak egy fontos:

Gombóc,
megyünk a Tiához! Csak múlt 7en beteg volt Kevin (üzentem neki, hogy nem tudunk menni, remélem, átadták!) a 7en meg ugye kinn voltunk Ausztriában... Fel akartam hívni őt tegnap, mert az 1 tuti időpont, amikor tudom, hogy bent van a szerda 1-2 közt, de a nagy utazásban elfelejtettemKép
Szal' ha beszélsz vele, lécci mond meg, hogy megyünk! Jövő 7 hétfőn du megyünk uh kontrollra, kedden de. meg neurodokinénihez, mind2 alkalommal elmegyek a tornateremig, hátha ott lesz. Sajna a Heim tel. kp. elég rapszodikusan veszi fel a telcsit. Vagy ha tudsz mobilszámot tőle, nagyon megköszönném, becsüszóra csak most az 1x hívnám, hogy a köv. időpontot megbeszéljük, utána eldobom, nem élek vissza vele... Kép Akár mailben...
És kinnt Osztrákiában mi is láttunk Superman bodyt, de apa nem engedte megvenniKépKép Semmi humorérzéke az ilyesmihez.Kép

Beu,
megyünk holnap!

jó éjt mindenkinek,
pusza
Elli
ellimami
 
 


Elli,
uzenetet atadom, holnap este Tiaval egyutt megyunk a Borfesztivalra! Kép

Superman-os ruci Osztrakiabol szarmazik, egy ott elo barati partol kaptuk Zsombi szuletesere ajandekba. Nem tudtak, mekkora meret kell egy babanak, ezert megvettek azt, amit meglattak...mostanra lett jo ra...Kép

Gombóc
gombóc
 
 


Ja, Maci2
most próbálom rávenni apát, hogy szombaton menjen el vitorlázni a haverjával, és akkor kisurranok a börzére.Kép Mivel most költöttünk el súlyos tízezreket Kevinre, szerintem gutaütést kapna, hogyha látná, hogy potom pénzért milyen csudijó cuccokat lehet szerezniKép
Valszeg sikerülni fog, és megyünk Kevinnel, de az is lehet, hogy átdobom őt anyának, és akkor háváj - szabadon vásárolhatok!!Kép
tsók
Elli
ellimami
 
 


Zsuzsi!

Itt is van epres bébi étel 4 hónapos kortólKép nem azt kell nézni hogy ők mit írnak rá, hanem az összetételt nézni.

kangi!

Én is úgy tudom hogy husival nem kell várni 8 hónapos korig, méga kismamás tábla szerint sem! Főleg ha vérszegéyn gyanús egyén, mint Emma, legalábbis én annak nyilvánítottamKép és mellesleg imádja a húst.Kép

Orsoly!

Na az a 7 gabonás pehely az amit Emma nem eszik meg. Ráadásul glutént tartalmaz, szerintük 6 hónapos kortól lehet adni, kismamis táblázat szerint később. na, igazodjon ki az ember.
Azt hisezm ők a búzát 7 hónapos kortól, a többi gluténost 8 hónapos kortól írták. De Emma kb 7 hónapos korától kapta mindet.

Méga hús témához: emma most 11 hónaposan simán bevág 1 sült csirke combot egyedül, nem is kell mixelni, csak kis falatokra tépni. ja, valamelyik este meg etettem táppal, amíg a férjem csirkepörköltet evett tésztával, vagyis evtt volna, mert Emma ksizúrta, felénél abbahygata tápot, odasétált az apjához és megette az egészetKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


és még valami a hozzátápihoz: Én úgy látom komoly másik topikos tapasztalataimból, na meg Emmánál is most tartunk ott, hogy kb 11-12 hónapos korukra mindenképpen azt akarják enni ami a mi tányérunkban van. vagy legalábbis megkóstolni. szóval lehet később kezdeni a hozzátápit, vagy lassan haladni az elején, de 1 éves korukra ugyanoda jutunk, nem és nem kell bébihami (vagy csak nagyon álmosan, csak a kedvenc meg egyéb cselekKép)

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Mariann,
sajnos nekünk nem jó a péntek, mert Apuci csak késő DU. tud elszabadulni. Egyébként szerintem ez a többi kispapával érkezőnek is probléma lehet, ugyanis min. 3-kor szabadulnak, 4-re kiérünk, és fél 7-kor már indulhatunk is vissza. Viszont ha pl. szombaton lenne, akkor ott volna az egész nap, és pl. mi is tudnánk vinni egy anyuka + babát kocsival.

Pusz Mindenkinek!

Miszike
miszike
 
 


Zsuzsi!

egyébként halat mikortól lehet adni, ha már itt tartunk? És csak tengerit? Én gyűlölöm a halat, undorodom tőle, d eettől még tudom hogy egészséges hús és nem akarom Emmát megfoszatni tőle, de nálunk így elég ritkán van. pediga férjem szereti. Eddig nem engedtem neki hoyg adjon belőle Emmának (tul képp szinte már csak halat, tojást meg tejet nem evettKép).

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Még egy utsó bejelentkezés aztán egy darabig,egészen 27.-éig nem leszek net közelben.

Tali!
Mindenkit szivesen és szeretettel várunk,akkor jövő pénteken ,19.-én,a mélben elküldött címen.Remélem elég érthetően irtam le a megközelítésünket,ha valaki elakadna csörögjön rám,megpróbálom navigálni.
Egy fontos dolog,-baromi rossz a névmemóriám,de az arc az kíváló-,de mivel itt nem nagyon látjuk egymást a neten,előre is bocsi ha fogalmam sem lesz az elején ki-kicsoda!KépKépKépIgyekszem felülmúlni önmagam!!!!KépKépKép

Maci!!!!
Valahogy nem tudnátok még is eljönni????Olyan jó lenne!
Sajnálom hogy pont az a péntek lett ami Nektek gáz!!!!!Valahogy még is !!!NAAAAAAAA!KépKépKépKépLÉgyszi,légyszi, légyszi!!!!!!

Vissza olvasni most nem tudok mert hajnali 3kor kell kelni és még semmi nincs össze pakolva,és persze mikor ha nem most....Marcinak esze ágában sincs aludni ,dumál a kiságyában,és Apát persze zavarja.Na megyek is mert igy nem lesz semmi alvás!!!!!


MINDENKIT VÁRUNK 19.:ÉN PÉNTEKEN !!!!


Mariann
Mariann
 


Na ja és mikor?
Szerintem délután,és olyan 3,-4 körül!?????

De hivjatok ha valami jobbat találtatok ki,most már nagyon rövid az időm itt a neten,szóval tárgyaljátok meg és holnaptól a mobilomon elérhető vagyok!!!!


Mariann
Mariann
 


Apuci nem hagy netezni... Inkább ágyba invitál, de azért a képeket megnéztük, jókat nevettünk! Kellett ez a kis móka-kacagás elalvás előtt! Kép

Beu,
Írtam én, hogy rakd fel a képeket, meg hogy köszi a babygym- et, csak pont akkor utaztál el. Kép
Utólag is nagyon köszi, aranyosak!

Miszike
miszike
 
 


Sziasztok!
Ismet itt! Kép Koszonjuk az allampolgarsagos gratulakat, nem volt konnyu menet, de legalabb mar vege! A kis echte ukran maffiozo kiscsaj azvalt buszke hazafiva Kép

Anita
Kb. 6 honapos koraig kapta Jazi a G.W.-t. Napi 5x lehet elvileg, de szerencsere 3nal tobbszor sosem kellett.
Szerintem a fogzas meg korai lenne!

Franyo
Micsoda idilli leiras Kép Nyalas puszi nalunk is bejatszik, imadom! Kép Kajalas-Rulez.
Bambinot lattam, nagyon helyes kis levelket kuldtel!En is gondolkodom egy gatyos fotos levelken. Kepzeld, Agi megkert,hogy Jazi nem-e vallalna modellkedest a Bambinon?! Kép Mamuszka szerintem sem gaz!

Virag
Lakas Kép Allj a sarkadra, rangatsd el Apat OTPbe, hatha osszejonne valami!!!Kép
Ilyen hulyesegeken pedig ne gondolkodj,hogy rossz anya vagy! Jatekra tapasztalat hianyaban nincs 5letem. Letezik 1 konyve (sajna szerzot,cimet nem tudok-ha erdekel megszerzem) ahol szinte napra felosztva vannak szellemi+fizikai jatekok, tornak ,ha jol emlexem 1 eves korig.

Kakukk
En a k.darat vizzel foznem (meg nem tettem, legalabbis Jazinak nem), utana bele gyumit vagy sajtot v. barmi izesitot.
"Daralatlan" rizsre en is varom a valaszokat!

Elli
Jok a kepek! Ne aggodj, lesznek meg ilyen combik Nalatok is! Kép

Andy
Orulook,hogy minden rendben! KépKép

Beu
Naná, nem birtam ki vasarlas nelkul. Hatottal ram! Kép Mi az a kocsicipo? Hajlekony talpu? KEpet!!!
Nem nehez eszrevenni,hogy mennyit akar enni Kép Egy ido utan ugy kiFrünnyögi a kajat,hogy csak landol a falon. Ebbol siman rajossz,hogy "Eleg volt". En egy babatanyernyi kajat szoktam kitenni neki, utana szopi.Ha meg rendesen szopizik, nem volt eleg a kajcsi...de meg nem volt ilyen. (Senki nem dicsert meg a ceklam miatt, pedig olyan frenetikus talalmany Kép )
Jok a kepek! Kép (Es latom ott figyel a HirtelenapolcrolLekapott Legos jatek is Kép )
JaZiSapka "Regi"...
Kép


Myssnia
Jobbulast Hamar!

Maci2
Nagyon ugyi voltam, 1 csepp sem jutott rucira.Felturtem a rugi ujjat.

Zsuzsi
Latom a pecsi topikba is eljutottal!
Szerintem is van koztuk hasznalhato kep. Hihetetlen, hogy a kissracnak hany arca van! Kép
Zenesulis sztori UHHH Kép
Tejkrem eperszosszal-Az igen!

Gomboc
Szoritok,hogy meglegyen a kocsi! Kép
Supermenes ficko nemakarmi!

Zulu
Kepek frenetikus helyzetjelentest adnak! Kép

Orsoly
Jo 5let koszi! De mi lesz a barnarizs ertekes tapanyagaival? Mar ugy felkeszultem. Itt virit a polcon. Lehet,hogy holnap beruhazok 1 daralora?

Lanyok
Elegge osszekeveredtem itt a pelyhekkel,de csak lesz valami?! Kép
Fogmosas : Tobb fogu babak anyukaja. Teljesen el vagyok bizonytalanitva. 1ik konyv 2 eves kortol irja a fogmosast, masik elo fog borso nyagysagu allapotatol. Egyik fogkremmel, masik sima vizes gezzel. Mivel eleg pocsek anyagokat orokolt Jazi tolunk, szeretnek erre nagy gondot forditani. Ki mit tanacsol ezugyben?
Meg valami, van valakinek apritogepe? Mennyibe kerul? Nagyon faj ra a fogam...

LassanAludniTer Norka es SokSapis JaziKép
norkini
 
 


Lehet hogy most tök hülyeséget mondok, mert én a lusta kész bébiételt vevők közé tartozom,, de miért kell darálnia rízst? miért nem lehet megfőzni és simán szétnyomni vagy botmixerrela többi közé mixelni? legalábbis én bizti így próbáltam volna, ha főztem volnaKépKépKép Amúgy csaj 6 hónapos korától egész rízszsemket ezsik, nem mixelve, lehet hogy alkalmazkodik lusta anyjáhozKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mano: monnyuk en 8 hotol adtam neki ezt a 7gabonas izet, de o megesziKép Ha nem is 6 hotol, de 7-tol szvsz mehet a gluten. Kismama tablazat sem szentiras, pl teljes kiorlesu gabonat 1 evesen irja, es gyakorlatilag az is mehet 7 hotol...

Hal: en ugy tudom allergizalhat, szal ovatosan vele.

Norka: hat barnarizst eszik majd kesobbKép nemsokara megeszi mar ala daralatlanul is, addig meg eleldegel rizslisztenKép

Fogmosas: en megkerdeztem dokibacsit, azt mondta, 1 eves koraig rakjam el a fogkefetKép Monnyuk neha jaccunk veleKép

orsoly
orsoly
 
 


Magdi, jossz? Kép
Jo ejt,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Éppen sietek,mindjárt indulunk az esti programmal, csak gyorsan irok pár sort.
Zsuszi, az ajánlatom lassan lejár, ahogy irtam anyukám hétfön megy haza, utána már én is csak távolságból tudok neked információkat szerezni kétlakiság terénKép
De elolvastam neki Heppy beszámolóját, és szerinte teljesen jól irta le a lényeget (mezei kisötösKép), viszont Maci2 példáinál már kicsit nagyot nézett (Az alma az kétivarú, az egylaki-kétlaki dolog pedig csak a külön vált (hivatalosan egyivarúnak nevezett-váltivarúnak is hivott) növényeknél létezik.
A mi példáink:
Egylakiak: kukorica, uborka, mogyoró, nyír,tölgy,fenyőMIKIKép
Kétlaki: Kender (himegyed:virágoskender, nönegyed:magvas kender), datolyapálma, nyárfa, fűzfa, komló.
További részeletek, ha van idöd:
http://genetics.bdtf.hu/Htmls/Studwork/tviktoria/5_alap.htm

Holnap megint mázsálásra visszük Ádámot,most kiváncsi leszek, "tömés" nélkül mennyit hizott. Ugyanis az elmúlt héten csak szoptunk, egyedül éjjel egyszer kap némi tápit. Tudom-tudom, irogatjátok, hogy ne adjak, de nem birja ki. Most is megpróbáltam, hajnalban egy órán át szopott, mindkét cicivel elbánt. Ezután szunya, egy teljes órán át, majd jött a követelözés megint...Hát, ekkor vetem be a tápit.
Na, majd holnap kiderül, most nem fog rekordot dönteni, az biztos.
Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


nönegyed=nöegyed akart lenni...

Kép
Kép
barbi
 
 


sziasztok,

előszöris a képekről....hát fantasztikusak. Kép

Momo,
Timi autóját meg se merem mutatni apának,mert tuti venne egyet Petrusnak,annyira autó mániás szegényem,de én ezt szeretném a kisfiúnknak meghagyni,márha egyszer lesz kisfiúnk. Vigyori Timi tündéri...látom nagyon élvezi...Kép

Beu,Miszike,
csemetéitek egy mesébe illő álompár. KépTündi-bündi mindkettő. Kép

Gombóc,
szeretnénk feliratkozni a mennyasszonyjelölt listára.Zsombi bármikor jöhet és megmentheti Petrát. Kép

Franyó,
még most isnevet,ha csak rá gondolok.Apa szeint tutira lekváros palacsintába nyomtátok anka fejét. Kép Et tényleg ő művelte magával..én sem akarom elhinni.Szuper a kép!!!

Zsuzsi,
Miki klassz igazolványkép alany. KépNálam a nyertes a második Kép

Zulu,
méghogy Anna keveset eszik....soványka?!?!?!?! hiszen most is tömi magát.Tündériek,ahogy felsorakoztak. Kép

Elli,
Dagimadár már most fogyózni szeretne apájával együtt,vagy csak olvasni tanul?!?!?Nem korai ez még egy kicsit.A hurkáit nem szeretnénk ha leadná,hiszen Petra bulondul értük (nekem megsúgta). Kép

Norka,
ujjszopó Jazi zabálnivaló...mint egy kis fotómodell. Kép

Missnya,
még ha Szilárdról lenne kép,az is bizti tuti jól nézne ki,úgyhogy azt is megdícsérem...aztán majd a képet küldöd késöbb. Kép

úúúúhhhh...remélem senkit nem hagytam ki.Természetesen minden babó tündéri.
Nem értem mi van Petrával...tegnap este fél 8óta alszik. Kép

pusz mindenkinek
Évi + Petra
na hallom felébredt,mire végeztem Kép
Évi24
 
 


zsuzsi!

Én az utolsó előtti igazolvány képre szavazok, szerintem az tökéletes! De amúgy az első meg szenzációs, csak nem igazolványképnek, de a családi albumba mindenképp.Kép És hogy hogy hasomlít Miki Gyurira.:Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zulu!

A állatkerti játszóházban mi van ilyen piciknek? mikor mi voltunk még Emma nagyon kicsi volt, így enm mentünk be.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek,

Elli,
Hát ez az "apa, lapozhacc" kép nagyon szuper. Annyira röhögtem, hogy majdnem felébresztettem vele Orsit Kép Én komolyan mondom, nem is értem, mi a bajod Kevinnel, nagyon ügyes kissrác. Jut eszembe! Pár napja beszéltem a sógornőmmel, neki két lánya, van, már a kisebbik is 2. ált iskolás. Szóval megemlítettelek, hogy aggódsz Kevin miatt, és elmesélte, hogy neki a kisebbik gyerek 5 hós koráig ki sem nyitotta az öklét, 8 hónaposan még nem forgott se hasról hátra, se fordítva. Egy évesen felállt, és csak akkor mászott 4kézláb, amikor már biztonságosan tudott járni, de elfáradt. Ma meg már menni sem tud a lyány, csak szaladni. Soha egyetlen doki sem mondta, hogy vmi nem normális, vagy nézesse meg specialistával, mégis minden rendben. Tudom én, hogy aggócc, meg érthető is, csak azt mondom, hogy a gyerekek különbözőek, az egyik kicsit hamarabb, a másik később csinálja ugyanazon dolgokat - és ez így van jól! Mégeccer gratula Kevinhez Kép

Gombóc,
Superman-es kép Kép Kép el is mentettem apának megmutatni. Ilyenkor úgy sajnálom, hogy mégsem fiam született, de azért Orsinak is nagyon örültem... Kép

Ó, lányok, nem bírok jegyzetelni hozzátápi ügyében Kép Ez így nem érvényes, tessék lassabban és napjában kevesebbet írni, mert kezdek elszédülni az infóáradatban Kép Azért köszi, meg minden, meg olyan jó, hogy vagytok.

Manó,
Én pl a céklával vagyok úgy, hogy semmilyen formában egy aprócska mennyiséget sem tudnának leerőszakolni a torkomon. Azért Orsinak fogok csinálni (bár fogalmam sincs hogyan kell), hátha neki ízlik. És igazán nem vagyok kompetens a témában, de vhonnan rémlik, hogy a tonhalat (meg minden más szálka nélküli halat, főleg ha tengeri) már igen korán a húsokkal egyidőben lehet adni.

Ja, tejről jut eszembe! A dokink szerint a magyar tejek nagyon jók, már 7 hótól!!! adhatók. Asszittem lekeverek neki egyet, de aztán visszafogtam magam, mert mint doki kiváló, csakhát a szoptatásról és hozzátápiról vannak elavult nézetei Kép

Norkini,
A könyv, amit Virágnak ígértél engem is érdekelne. Persze nekem elég ha szerzőt, címet (esetleg kiadót) tucc mondani. Előre is hála meg minden Kép

Barbi,
1laki-2lakiságért anyukád által adott mezei kisötösömet köszönöm - apájának elújságolva, ellenőrzőm aláíratva Kép Tudod, agráron végeztem, aztán valami még megmaradt ezek szerint Kép

No lányok, kéretik nem elverni, de olyan boldog vagyok. Eddig nem nagyon akartam elkiabálni, de a lányom új alvási szokást vett fel. Fél tízre már készen vagyunk a fürdéssel, 10-re befejezi a kajálást is (eddig 22-ko KEZDETT enni), és alszik reggel fél8-8-ig. Olyan boldog vagyok! Persze így nem fér bele a 4 óránkénti napi 5x-i evés, ezért nem négyóránként eszik, de kit érdekel????? És ezt már több, mint egy hete csinálja!!!

OKÉ, befejeztem, zombi anyukáktól bocsi, de higgyétek el, egy nap nálatok is eljön ez az idő Kép Csak még egy picike idő, kitartás és türelem.

Na, megyek, reggelizek én is, amíg a csöpp alszik.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Zsuzsi,
KépekKép bár igazolványképnek érdekes lenne a 2.Kép
Miki hogy viselte az oltást?

Gombóc,
Legyen kész az autó minél hamarabb, drukk!

Zulu,
KépekKép

Mókuska,
Gratula az üléshez.

Gombóc,
KépekKépKép

Beu,
Pont péntek délután jönnek vendégek hozzánk. Pedig úgy szerettem volna menni a talira, már régen voltunk.
Én sem értem miért kellene kiváltani az ebédet. De hát nálam a védőnő szava nem sokat számít. Úgy csinálom majd, ahogy gondolom.
Azért kérdeztem a fogát, mert Roni egész héten nyüszis egy kicsit (nem szokott) és én is a fogára gyanakszom, de eddig nálunk sincs semmi.
Képek nagyon jókKép

Elli,
Akkor lehet, hogy összefutunk. Persze mi szokás szerint rohanni fogunk...

Manó,
Emma eleszi előletek a kajátKép

Mariann,
Nagyon sajnálom hogy nem tudunk menni.KépKépKép Pedig úgy szerettem volna. Na majd legközelebb!
Ha netán valami csoda folytán lemondanák a vendégek, akkor ott leszünk. De nem sok esélyt látok.

Norka,
Tényleg ügyi vagy. Hogy csináltad a céklát?
KépKép

Évi,
Én ennek csak örülnék (ha Roni legalább 6-ig aludna).

Na, megyek, mert Roni már nem bírja nélkülem.

Maci_2
maci_2
 
 


Norka, nálunk a cékla volt, ami valószínűleg a színének köszönhetően azonnal a falon landolt. Tavaszra amúgy is az egész tarka-barka volt, de azzal kezdődött. (Egyébként úgy csináltuk, mint a krumplit, és kis joghurttal ízesítettem. És a vastartalma miatt került a menübe)
Vigyázzatok a hozzátáplálással. Ez is olyan lejtő, amin nem lehet megállni! Mindennapi főzőcske, pacsmagolás, és a végén a legjobb falaltokat is eleszik előletek!!!! Kép) (Ld. EMma)
Hallal óvatosan, nekem mindkét lányomat kiütötte piciként, most meg semmi bajuk tőle.

Maci 2 Szerintem azért az ebédet tanácsolta kiváltásra (na ez nem hangzik jól), hogy az éjszakába ne zavarjon bele a főzelék, és Neked se kelljen összevissza fejni. Nálunk az jött be, ha minden második evést (tízórai, uzsonna) váltottunk fel, nagyon lassan. De akkor a lányok még kétszer aludtak. Egyéves korukra már csak egyszer, akkor lett valódi jelentősége az ebédnek. (ÉS icipici az anyatejnek)
Valaki kérdezte az aprítógépet. Mi még az első gyereknél kaptunk egyet. Moulinex. Olyan turmixféle, csak picike, és pont egy babaadag fér bele. Jó puha almához, gyümölcsökhöz, főzelékekhez is. Talán barnarizst is daráL? Kép
Na mindenkinek szép napot!
sofka
sofka
 
 


Te Zulu! Ezek szerint ha állatkertbe megyünk, tízkor még élvezhetjük a ded társaságát?
Nálunk este nyolckor villanyoltás, és a fszt. gyerekmentes övezet.
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Gombóc
Superman Zsombi nagyon jóóóKép

Zsuzsi
Igazolványképek tutikKép, a 3-ik miért nem jó?

Beu és Miszike
Randis képek KépKép

Zulu
Gyerkőcök nagyon aranyosakKép

Norka
Ujjszopis JáziKép
Gratula a hazafisághozKép
Beuékkal talis képek és a sapisak is szupikKép

Franyó
Kajcsis kép nem semmiKép
Már tegnap volt mit bontani is a kardiból (újra kellett kezdeni, kicsi lett), de tényleg hajtok a karácsonyraKép
De jó kis mamuszKép

Évi
Tök jó, hogy javul Petra bőre, kitartásKép

Elli
BevásárlásKép
Én anyósnál keresgéltem az uncsitesóról maradtak és a lányom cuccai között, hoztam el olyat, ami most jó Zsombira, anyós szerint unokabátyus 1 évesen flangált bennük. Ez vanKép
(Házban lakó csaj tegnap megjegyezte - szerencséjére nem nekem -, hogy szerinte nem normális, ha ilyen nagy egy gyerekKép. Szerintem meg a csaj nem normális)
Drágáid Kép
Az a Kevin-mosolyKép

Andy
Örülök, hogy minden rendbenKép

Az én Zsombim felébredt, így mennem kell.
Tettem fel néhány új képet az albumba, de a sapist nem bírom ki, hogy ne mutassam meg

Kép

Bocsi, akinek nem írtam, megpróbálom legközelebb.
PusziKép
Toffi + hajólérzembekakilt Zsombi
toffifee
 
 


Toffi, az én fiamra is vagy azt mondják: Minek cipeli, mikor már ekkora? (Tényleg nem kicsi, de még csak öt hónapos). És a zsákban vásárolt ruhák közül rugdalódzónak már csak pizsamát tudok befogni. 86-os. De tudod kit érdekel!!!
A lányok ruháit úgysem nagyon hordaná.
sofka
sofka
 
 


Szóval kaki voltKép

Elkezdtem visszaolvasni (a szeptemberi lemaradásomatKép)

Maci_2
Mire megtaláltam, hogy mit kérdeztél... Én még nem voltam a börzén, de gyerkőccel most ki is hagynám, elég volt tegnap a nyelviskola...

Norka
Most láttam a husis combikat, nem semmiKép

Gombóc
Igen, kismedence, mielőtt lementünk nyaralni, akkor kapta Zsombi egy barátnőcinktől. A baby gym alatt meg jól elvannak mindketten azóta isKép

Mégsem bírja Zsé nélkülem, lemegyünk sétálni...
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Sofka
Minek cipeljük? Mert hiába ilyen nagy, menni még nem tudKép Mi kenguruzunk, de muszáj lesz kipróbálni megint a kendőt, mert a vállam és a hátam nem bírja őfelségét Kép Király bal kézzel gépelni, úgyhogy már itt sem vagyok...

Toffi
toffifee
 
 


Jé, középhaladó lettem Kép
Toffi
toffifee
 
 


Lányok,

Petra tegnap megtanult eluludni a játéka alatt a HÁTÁN.100%-ig hason fekvő baba volt eddig. Kép Most is durmol.Ja és a másik szoba,hogy mindezt egyedül csinálta,nem kellett kézben altatni,mert ugye eddig ez ment. És már autókázni is tudok vele egyedül,ott is hamar elelszik.Ezek nálunk régebben nagyon nagy problémák voltak,nem is hittem volna,hogy egyszer rendeződni fog. Jaj,én most olyan boldog vagyok.Olyan ügyik ezek a agyerekek minden nap tudnak valami újat mutatni.
Persze a hátonalvás az a cumi segítségével jött össze,ami szintén újdonság,hiszen eddig azt se nagyonakarta efogadni,öklendezett tőle...de most olyan jó,hogy egyedül aludt el...anya meg itt ülehet a gép előtt. Kép

Toffi,
Zsombit is kinéztük ám vőlegénynek,remélem még nem foglalt,de ha igen,akkor úgyis versengeni fogunk érte...és nem adjuk fel.KépSapis Zsombi nagyon helyes...mindjárt megyek és nézem az albumot is. Kép

Maci_2,
én is újpesti vagyok ám. Kép

és akkor jöjjön egy háton alvó Petra...ezt a mutatványt tegnap óta produkálja. Kép

Kép

üdv
Évi+Petra
Évi24
 
 


Megjottunk a dokitol, sot meg vasaroltunk is gyumit hetvegere.
Miki egesz jol turte, bar nem a mi dokink volt ott, de most kivetelesen a masik sem volt tul mufurc! Sot, megkerdezte, hogy kapott e mar mas tejfelet anyatejen kivul, es megdicsert, hogy meg nem. Miki 7200 gramm, 70 centi, allitolag nem kell izgulnom a sulya miatt, bar az also vonalon ikszeltek...

Barbi,
En akkor valaszoltam, amikor felajanlottad a segitseged, illetve anyukadet! De ezennel is koszi, mert peldakra voltam kivancsi, es te pont ezt irtad le nekem! Koszi!

Rizst persze lehet turmixolni, de ha elotte daralod, akkor mar eleve jo kis pepes lesz, es gyorsabban elkeszul. Foleg a barnarizsnel gond, hogy nagyon sokaig kell hagyni puhulni, amit en nem nagyon tudok kivarni. Lehet, hogy nektek jobb turmixgepetek van, de en hiaba buvolom percekig, tele van egesz rizsszemekkel. Nem mintha barki is kifogasolna, addig meg nem jutottunk el, hogy akar pepesen, akar darabosan megegye a gyerek!
Halat lehet adni akkortol, amikortol hust!

Heppi, te irtal a jo magyar tejrol? Persze hogy jo, mert keves tejet tartalmaz! Ezert kevesse is allergizal! Kép A ferjem harmincon tul lett tejallergias Franciaorszagban sok mas kulfoldivel egyutt! Jo eg tudja mibol van a francia tej?

En most azon gondolkodom, hogy suthetnek Mikinek valami kekszet (persze, hogy csak olyasmi legyen benne, amit ehet)? Otletek?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


szoba=csoda

bocsi
é.
Évi24
 
 


Auuu Lányok, éjjel hamis riasztást fogtunk, én meg a frászt kaptam, pedig tudtam, hogy csak lemászott a lapról Kép Ennek ellenére felráztam, mert hason feküdt, aztán persze nem tudott visszaaludni (jó vicc, én sem tudnék), szopi is volt, de végül aztán háromnegyed hétig egész jól elvolt reggel Kép

Zsuzsi Kép
hurrá, hogy Mikisúly rendben! (csak emlékeztetlek, hogy Julcsit 6 hósan 64cm-nek és 5800 g-nak mérték, igaz, szekálnak miatta rendesen)
Még mindig odavagyok, hogy milyen édes a képeken!!!

Toffi Kép
nyelviskola klassz lesz, biztosan jó lesz kimozdulni kicsit a babaszagból! Nekem hétfőtől 3 nap suli, nemtom, hogyan fogom megoldani, asszem bemegyünk minden órára pofavizitbe, aztán elrendezzük itthonról a többit. Remélem, a tanárok u.olyan megértők lesznek, mint eddig.

Megyünk az OBI-ba csákányt venni. Szép látvány leszünk! Anya, kendő, gyerek, gyilokeszköz Kép

Pussz
Kangi és elmászott Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, el vagyok havazva, múlt héten végre elmentünk a paphoz, ebből az lett, hogy most vasárnap keresztelő, meghivtam mindenkit és nyakig vagyok a melóban. Ja, csak keresztmamája lezs Ancsinak.

Norka,Jazi baba "másik sapi"-ja nagyon tetszik, hol vetted??? Ancsinak kismillió sapija van, de mind olyan béna, vagy ronda vagy ki van a füle, vagy mindkettő...

Dagimadár Kevin is cuki!!

Meg az összes többi baba!

menjugate-os infókat köszönöm, majd valahogy eldöntöm mi lesz. Uszit halasztottam, Ancsinak bevörösödött a feneke, megvárom mig elmúlik (jellemző, azt hittem túl vagyunk a fog miatti zűrös időn, sárgult a kaki, csökkent a darabszám, erre most csipi ki.... anno Bálint volt olyan, ha fogzott, állandóan vörös volt a feneke).

Megyek. Sziasztok:
Ildi és Ancsi, aki az ágyában alszik babakocsi helyett illetve már nem alszik Kép

Ildi
pildi
 
 


norkini: én megkérdeztem a fogorvosomat, hogy mi újság ezzel a fogmosással. aztmondta, hogy 3 éves korig annyira pici a foguk a manóknak, hogy elég a nyál öntisztító hatása. azért játékosan érdemes elkezdeni, hogy tudja a manó, hogy ez a mindennapi tisztálkodás része. asszem mi ez után fogunk menni. enyim lányka 9 hós lesz, most tört át két foga.
további bemutatkozásul: http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=1644

KépKép Kép
mzsperx
 
 


Toffi!

Nekem is úton útfélen óriásnak kiáltják ki Emmát, aztán meg ha itt a neten nézegetem, nagyon sok baba épp akkora vagy mégnagyobb mint ő. Most vagy itt a neten gyűltek össze az extra magas babák (meg az extra kicsikKép) vagy nem tudom mi van. Az hogy itt aneten mindne 2. baba 1 éves kora előtt 1,5 évseknek írt ruhamérette hod, azért elgondolkoztató a ruhagyártók számáraKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Lassan eljutok a reggeliig (csak nehogy elkiabáljam Kép ). Előtte gyorsan egy kérdés: koszmót muszáj a dokival kezeltetni, vagy előbb megpróbálhatom "felügyelet" nélkül. Én úgy tudom, hogy alaposan be kell olajozni egy éjszakára + sapi, aztán reggel elvileg lejön fésűvel. Kell vele mást is csinálni? Egyáltalán jól tudom a módszert? Csak azt tudnám mi a fenétől lett ilyen a kis buksija! Kép Mondjuk annyira nem durva, de nem szeretném ha hülyeséget csinálnék vele és mégrosszabb lenne az eredmény.

Babafotók szenzációsak!

Megyek gyorsan reggelizni.

Dé és Virág
dé_
 
 


Dé!

Szerintem nem kell egész éjjel dunsztolni, elég pár órát. És az a léyneg hoyg nagyon sűrű féső legyen! Mikro Emma először lett koszmós én is bekentem, és a babfésűjével akartam leszedni, de seemi se jött. A végén orvos írt kenőcsöt és körömmel kellett elkapirgálni. Aztán mikro 2x lett koszmós épp a kórházban voltunk (Kép) Ott bekenték olajjal, én még mosolyogtam is magamban hogy azzal próbálkoznak, és adtak egy baromi sűrű fésű. hát én lepődtem meg legjobban, csak úgy szedte lefelé, 1 nap alatt elmúlt.
Ártani nem tudsz, nyugodan kapirgáld is ha már fellazult. Én anno a kutacsánál nem mertem, de a gyerekdoki onna is sinán lekaparta,s e mmi baja nem lett. viszont ah enm szeded le begyullad alatta a fejbőr.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?