Új privát üzeneted érkezett!

Mariann!

Igen, pedig Emma kólilás volt ugye 13 hets koráig, ebből is látszik hogy annak semmi köze a továbbiakhoz. Azóta nem hasfájós, pedig eszik kelbimbót is, meg szőlőt is képes héjjastól, magostól ha nem figyelünk, úgy imádja, karalábét is néha ,eg karfiolt, bár ezekért nincs oda.
Ja, és még ugye szegénykém a hozzátápi ELŐTT 3 féle hasmenéses betegséget is elkapott. Szerencsére nem látszik semmi nyoma máraKép
Az a bébiétel amit te írsz itt nam kapható szerintem. itt cska hipp van, a kecskemétiből 2 féle (kiskecskés meg a hipp által gyártott), nestlé és a Mildi (ez a nutriciájé).

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!
Mi is kanállal esszük a gyümilét vagy pohárból.
A tea és a víz, ami cumisüveg.
Akkor az almának elvileg megkaphatná a reszelt részét is, nem csak a levét?
Kutyink még anyumnál lakik, mert ahol éppen lakunk az összesen 35 nm és 3. emelet, lift meg nincs. A kutyámnak meg tilos lépcsőznie.
Valószínüleg jövő év elején költözünk, majd akkor talán változik a helyzet.

Mariann!
Én írtam, hogy péntek dél kivételével, nekem minden jó, döntsenek a többiek.

Réka
muki
 
 


Mókuska! Hasonló cipőben járunk. Nekem sincs sok esélyem visszaolvasni. Kép De azért itt vagyok, nem hagyom magam végleg leszokni! Kép

Úgy látszik én már csak ilyen kocababanetes maradok. Kép Nem jó csak átfutni gyorsan az utsó oldalt, mert így olyanokat olvasok, hogy "a puha kutyatápot megeszi" és akkor döbbenek. Kép Aztán ugye kiderül, hogy itt most mégse egy babáról van szó. Kép

Voltunk hétfőn ortopédián és minden oké, csak észrevette a dokinéni is, hogy jobbra szeret nézni a Kismanó. Én ezt ösztönösen uazzal a módszerrel kikúráltam egyszer már, mint amit dokinéni javasolt, csak abbahagytam mondván, hogy már nézeget balra is. Úgy látszik visszaesett a gyerkőc. Kép Azóta megint csak balról közelítjük, baloldalt vannak a játékai, de mit tegyek, ha egyszer a jobbkeze tetszik neki és azt nézegeti folyton. Kép Kép

Na már megint be kell fejeznem. Szép napot nektek és pusszantás a gyönyörű gyerkőcöknek!

Dé és Virág
dé_
 
 

 
 

Réka!

Már miért ne kahatná a reszelt részt is??? Sőt, segíta kaki alakulásában. A 4 hónapos kortóal adható bébiételek is pépesek, nem csak levek.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


De ha a reszelés miatt aggódzs (nekünk olyna régi üveg almarezselőnk van, az nagyon apróra reszeli), akkor botmixerrel el lehet mixelni és tutira ne lesz darabos. Mi a répát si megfőztük és botmixereztük, a nestlé sárgarépa bébiételei is kb ilyen. Saját főzőlevével kell mindnet mixelni. almát persze nem kell főzniKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Urszila,
Képtárban lakni?! Érdekes lehetKép
Nekünk sem kell(ett) visszamenni csípőkontrollra. Biztosan nálatok is minden rendben.

Nem kérdeztem a dokit (szem ügyben), mert nagy kavarodás volt. Próbálnak átállni a bejelentkezősdire. Csak éppen nem úgy írták ki, hanem mint lehetőséget. Ráadásul az egészségrendelés előtt van a doki betegrendelése és nem kevesen "zárásra" mentek. Mi meg várhattunk és a mérés is elmaradtKép
Védőnő szerint most már ideje lesz hozzátáplálni. Aprólékosan elmagyarázta, hogy csináljam a főzit (továbbra is hülyének néz). Késhegynyi sót is javasolt fél krumplihoz (Kangi!). Ja, és szopi előtt, amit nem biztos hogy úgy csinálok majd.
Roni már olyan álmos volt, hogy hazafele elaludt a kocsiban.

Sofka,
Nincs ilyen irányú tapasztalatom. De látom mások már írtak.

Mókuska, Dé
Gyertek gyakrabban (ha tudtok)Kép

Beu,
Csatlakozom Sofkához. Roni is tanulhatna pár dolgot LőrinctőlKép

Réka,
Legújabb kakicsináló tipp: tegnap ittam 2 pohárka mustot, eredmény tegnap 2 kakis pelus és a ma reggelt is azzal kezdtükKép

Kamélia,
Ha Ádi teljesen magától csinálja (nagyon ügyiKép), akkor szerintem nem kell aggódnod, de ti ne eröltessétek.

Beu,
Milyen gyümit kap Lőrinc?
Ötlettárban (http://www.otlettar.try.hu/) Kismamáknak/Szilárd ételek bevezetése illetve Babaétrend 1 éves korig.

Mariann,
Mi mennénk talizni, de nekünk pont a péntek nem jó.Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Na kértem időpontot csípőszűrésre, okt 15-én megyünk. és kell a kontrollra is beutaló!

Beu, Mókuska
jó, hogy megint vagytok Kép

Beu
tapsi-tapsi nagyon édes lehet Kép
én is a minap találtam meg a hozzátápis kismama-naptárat, azért én még nem kezdem el

Kangi
fincsi ragu hmmmm... Kép Apacuka örült neki?

Franyó
bevásárló túra KépKépKép én is akarok venni néhány rucit magamnak, mert az egyetlen farmerom enyhén ki van már kopva, de nem látok sehol normálisat, csak mindenféle koptatottat Kép
Anka -puszi aranyos Kép
BKV - no comment - mintha nem lenne visszapillantó tükre...

Réka
mi a kórházba nem járunk kontrollra, még a zárójelentésen rajta volt, hogy 6 hetesen menjünk, de (szégyen ide vagy oda) mi nem mentünk.

Kamélia
lépegetős Ádi KépKép
Manó Emmája is ilyen korba járt már (ugye?) ha magától csinálja, nem hiszem hogy gond lenne

Holnap jön egy barátnőm délelőtt, végre traccsolunk egy jót, már alig várom!!

Vettünk tegnap egy videó-DVD közös lejátszót, és megnéztem a régi babás UH-os felvételeket, olyan jóóóó...
és azt is elhatároztam, hogy ha már van videónk, fogok itthon Cindy-re tornázni.

a házunk előtt van egy csomó ping-pong asztal, és hétvégén lementünk a kis családommal. Amíg Dani aludt a babakocsiban, mi játszottunk apával, olyan jól esett KépKép
úgyhogy szerencsére a depi engem mostanában jó messze elkerül, kívánom ezt Nektek is!!

na lejárt a mosógép, még jövök

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Alszik a lanyom!!! Az enyem!!! :-)))
Persze idopontot azert tud valasztani, most indulnank baratosnemmal maszkalni :-] de csusztattam kicsit, es igy legalabb tudok irni :-)

Netunk meg mindig doglodik, allitolag van valahol a kornyeken egy ocska sz*r TV, es ha bekapcsoljak, szorja a jelet, es nem tudjak, hol van... Marhara erdekel, mikor egy csomo penzt fizetunk a netert, es el vagyunk kotelezodve egy evre, aztan szolgaltatas nuku :-( Ugyhogy tovabbra is ritkan vagyok, sajna nem minden nap van ilyen nyugi :-(

Amugy okesak vagyunk, en kicsit zizegtem, mert keveseket mertem, de dokineni merlege szebbet mutatott, ugyhogy meg lettem nyugtatva.

Ma ugy ebedeltem, hogy Viola kendoben ult az olemben, jo kaland volt, kicsit ugy neztem ki a milanoitol, mint a hozzataplalt babak :-))) csak sajnos nekem mar nem all olyan jol :-)))

Na eddig tartott a csoda... Szaladok!

Csak jokat mindenkinek! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Hali Lányok,

Momo,
Azt próbáltad már, hogy elmondod a nagyobbnak, hogy bármit elvehet a kicsitől, de adjon a kezébe vmi mást helyette? Így a kicsi is tud mivel játszani, meg a nagynak is megvan az akarata. Ezt egy ismerősöm mesélte, és pár hét alatt, így már a nagynak sem volt érdekes, hogy azzal jáccon, ami éppen a kicsinél van, és a rend helyre állt. Kép Látom, Csucsuka is ezt javasolta.
Dunakeszi tali.... hát nekem van arra az esetre ötletem, hogy ha nagyon akarsz, és pénteken lesz, és apa nem tud szabadulni Kép Mi lenne, ha levinnél minket is? Kép De ez csak ötlet, és totál nem sértődöm meg, ha nem akarod...
A zoknid pedig igenis nagyon teccik. Mint írtam, én is hasonló mókásakat hordok kizárólag. Eddig nem nagyon mertem mutogatni senkinek Kép

Sofka,
Nálunk is nagyonbevált a kendő. Ma úgy voltam a gyerekkel oltáson, hogy az "elől keresztbe" kötést csináltam, és a gyereket úgy ültettem bele, hogy a háta volt a hasamnál, és mindkét "pánt" a vállánál volt. (remélem érthető) Hát ne tudd meg, hogy leltározott egész úton. Alig bírt betelni a látvánnyal! Végül is ilyen szögből még nem látta a világot Kép

Zulu,
Szerintem sincs ott semmi dolga a GYIVI-nek. Márcsak azért sem, mert én az elején elég rosszul viseltem a gyermekágyat, és hát soxor volt, olyan, hogy a síró csemetémet megráztam, és hangosan ráüvöltöttem kínomban. Nagyon szar volt nekem utána, de ettől úgy megilletődött, hogy egyből elhallgatott (kb fél percre Kép ) Szóval akkor most hozzám is kikülditek a GYIVI-t ???

Kangi,
Vmit nem jól csinálhattál, mert ide nem jött a fini hamiból Kép Kép

Mi délben jöttünk meg az 5hós oltásról. Szegénykém, nagyon üvöltött, de aztán hamar megvígasztalódott. Orsi 67 cm (érdekes, mert a 68-osk rugikba már alig fér bele) és 7500g. Hát nem egy Mislen baba, de én nem aggódom. Olyan, amilyen. Két hét múlva kezdjük a hozzátápit. A doki szerint már egy csomó mindent kellene ennie, de csak okosan bólogattam, és elengedtem a fülem mellett. Ja, és hazafelé úton elaludt a kendőben. Szegénynek még a nyála is kifolyt. Az oltás előtt, meg beugrottunk a fodrász barátnőmhöz, hogy egy picikét vágjon már a gyerek frufrujából, mert már a szemébe lóg. Vágott is vagy 1 cm-t, és olyan csini lett.

Na befejezem, mert nyüszít az ébredésből, bizti éhes már.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Még megvagyunk, de annyi programunk van, hogy sajna nem tudok jönniKép

Melyik pénteken lenne a tali? (az e-mail miatt néztem be) Így hirtelenjében nem találtam dátumot...Ugye nem holnap? Holnap megyünk megint anyukámékhoz, mert Apa megy szombaton Szentesre versenyezni.

Megyek, mert mindjárt kezdődik a Jamie Oliver, közben elkezdtem Apa kardigánját kötni (tegnap kiröhögött, hogy 10 év múlva lesz csak kész, pedig én karácsonyra szánom, idénKép), Jamie után elrobogok a nyelviskolába szintfelmérőzni... Nem unatkozokKép

Puszi Mindenkinek és Szép NapotKépKép

Toffi + nanáhogyalszik Zsombi
toffifee
 
 


ja, és tegnap kijött a második foga alul. Ezt is véletlenül vettem észre (éppen vmit ki akartam halászni a szájából)

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Mariann Kép
nekünk jó a péntek.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!
Sofka,
a törött bokával kapcsolatban nem tudok okosat írni, szerencsére én eddig megúsztam minden ilyesmit, de drukkolok neked, hogy ne fájjon, jó? Dokit nem kérdezted?

Mókuska,
egy kis tündér ez a te Lilid, eszik, alszik, kell ennél több? KépKépKép

Beu,
Lőrinc tapsol, húha!! Gratula! Kép Kaja: hát nekem azt mondták, próbáljam úgy adni neki most már a kajákat, hogy: reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi. Tízóraira kaphat egy kis gyümölcsöt, ebédre főzeléket, uzsonnára gyümit, v. tejpépet, vagy gyümilevet. Elvileg mindig előbb van a szopi, utána a hozzátápi. Nálunk ez így nem nagyon műxik. Ha megszoptatom előbb, belealszik, vagy annyira jóllakik, hogy egy falatnyit sem akar már enni utána. Vagy csak nyűgös, mert kaja után aludna, és én nem hagyom. Szóval előbb adom neki a pépet, utána szopi van. A nagyobb problémám, hogy nem megy a fix időpontok tartása. Ugyanis Anka mindig máskor alszik. Van, hogy elalszik 9-kor, alszik 11-ig, akkor próbálnék adni neki valami tízórai-félét, nem kéri, majd 12-kor megint elalszik, és leshetem, hogy méltóztatik-e felébredni 2 körül. De ez teljesen összevissza van, néha csak félórákat alszik, akkor meg azért nyügi. Szóval már kezdem feladni, hogy valaha is rendszert tudok kialakítani az életünkben...

Csucsuka,
én megenném a tejpépet, ha Anka így folytatja, meg is fogom Kép. Mondjuk nem az a baj, hogy nem eszi, hanem hogy nem igazán eszik semmit, de hát próbálok még nem aggódni. Gyümölcsön és főzin kívül szüksége van egyébként valami gabonafélére is (írtátok itt a rizst meg a kukoricadarát), vagy nem muszáj neki adni? Rizst hogy csináljam meg, ha nincs kávédarálóm, egyszerűen főzzem ugyanúgy, mint magunknak? Olajat tegyek bele picit?

Réka,
nekünk nem kell visszajárni a kórházba. Csak havonta a gyerekorvoshoz, egészséges rendelésre. Saját kakihoz gratula, abszolút át tudom érezni a dolog súlyát Kép, mi is megszenvedtük!

Kamelia,
mikor Anka öt és fél hónaposan felállt, én felhívtam és megkérdeztem két dokit és két védőnőt, hogy nem baj-e. Azt mondták, amit magától csinál, attól nem lesz baja. Szóval: gratula Ádinak, nagyon ügyes kislegény, te meg futkoshatsz utána ezentúl Kép!!!

Mariann,
ahogy így olvaslak, szerintem mázlista vagy, hogy Marci ilyen szépen eszik!!! Gratula! Én sajnos tuti nem tudok kimenni hozzátok a talira, mert nagyon messze van, és én csak tömegközlekedni tudok, de érezzétek jól magatokat, és kérünk majd fotókat!!! Kép

Dé,
puha kutyatáp KépKép! Gyere azért legalább olvasgatni, amikor tudsz!

Maci2,
hülye védőnőd Kép. De legalább elmagyarázta. Rám meg tojik az enyém.

PsAndi,
video-DVD lejátszó húúúúdejóóóó!!! Kép Farmer: Thomas-t próbáltál már? Egész jó színeik vannak. Én most koptatottat vettem, óccsó, márkanélkülit, de nekem tetszik, és Apa szerint jól áll KépKépKép.

Teszek fel nektek pár képet a lányomról:

Kép
Kép
Kép

Pussz
Franyó
franyo
 
 


Franyó!

Nem tudom merre laksz,és hogy esetleg nem lenne e valaki aki szintén irányból" jönne,és elhozna?
Ha nem megoldható,hát persze nagyon sajnáljuk,de képeket készitünk mindenkép!!!!!

Ez az utsó kép ...hát nem semmi,látom elkövetkezendő időszakunkat.....lehet erre készülni????KépKépKépKép
Majd valami gúnyát adok a gyerekre,vagy mindig csak fehér cuccokat amiket lehet hypozni.KépKépKép
DE NAGYON KIS TÜNDÉRI BABA!!!!!!!!!!


Mariann
Mariann
 


A pénteki tali szept.19.!!!!!!!!!!!nem a holnapi pénteken!!!!!!

Az időpont meg még képlékeny ,gondolom délután,de hány óra legyen?????


Mariann
Mariann
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a testvérféltékenységes vígaszokat, már meg is nyugodtam kicsitKép Én igyekszem nyugodtan viselni Timi hisztijeit, de egy-egy rosszabb napomon nálam is kiborul a bili. Tegnap azt hiszem, erről volt szó. Egyébként mi is a "cserébe adj egy játékot" elvvel próbálkoztunk, ami eddig működött is, most viszont már Timi csak meglobogtatja a csereholmit, aztán már tépi is ki Zsebi kezéből a másikatKép És az egészben az a bosszantó (ld.Zulu), hogy a kicsi csöndben elmolyolna egy darabig, ha nem vennék ki a kezéből a tanulmányozandó darabot. Tegnap már az volt az érzésem, hogy én baltáztam el valamit...de nagyon.
Timi kisautóját én is elfogadnám, de sajna az öcsém csak a kicsi lánnyal ilyen gavallér, nekem nem vett egy felfújtabb példányt. A méretéhez képest pedig tényleg drága a járgány, mert 30.000 forintért mérik a Peugeot szalonokbanKép Szerencsére Timi annyira belopta magát a nagybátyó szivébe, hogy akármit megvenne neki, a játékok fele tőle vanKép
A legjobbat még nem is meséltem: tegnap a férjem Zsebivel a karján sétált a kertben és felügyelte a munkálatokat. Aztán egy teherautónak ki kellet volna nyitnia a kertkaput, ezért sietve lehajolt és laza mozdulattal talpraállította Zsebit, majd otthagyta.Kép Szegény gyerek csak pislogott és pár másodperc múlva már a fűből kukucskált hanyatfekve. Közben ugyan a páromban szöget ütött a felismerés, hogy ez a gyerek még nem tud állni, de már késő volt, így maradt a bocsánatkérés szegény dedtől, akinek persze a meglepetésen kívül semmi baja nem lett a puha fűben.

Franyó, a férjed hozzánk is jöhetne, mert Timinek már 1,5 éve hiába magyarázom a puszi lényegét. Csak odadugja a száját az ember arcához és szuszogva végigfolyatja rajta a nyálátKép Lehet, ezzel csak azt akarja elérni, hogy ne sűrűn kérjenek tőle puszit holmi jöttment nagyikKépKépKép
BKV fúj-fúj. Olvastad a babanet kezdőoldalán a "Közlekedés kisbabával" című szösszenetet? Hát azon is nagggyon fel voltam háborodvaKép
A hozzátápival mi sem állunk jobban, legfeljebb én nem bohóckodom annyit, mert Timit közben szemmel kell tartani. Viszont nálunk nem vész kárba a babaétel, mert Timi arra is annyira irígy, hogy pl. az anyatejes tejberízspépet két kanállal tuszkolja magábaKép Remélem, Zsebiben is feltámad a versenyszellem, és már meg is oldottuk a kaja kérdéstKép

Zulu, ha minden játékot elvennék, amin összevesznek, akkor fél óra elteltével már nem lenne mivel játszaniKép De azért köszi a tippet, talán egyszer még bejön. Timi egyébként nem szokott panaszkodni, lévén, hogy nem is beszél igazánKép, viszont megtanulta megvédeni magát a törékeny kis alkatávalKép Valszeg anyjára ütött, aki az olyannyira útált nagypapa combjába hátulról, orvul beleharapott, hogy minden sérelméért elégtételt vegyenKép
Én nem csak dugdosom a férjem elől az új szerzeményeket, de ha szóba kerül az áruk, még abból is lekerekítek kicsit, csakhogy vigyázzak a pasi egészségéreKép

Mariann, de jó neked, hogy ilyen kis mindenevő a kisfiadKép Nálunk minden kanál külön kűzdelem.
Nekünk továbbra is csak a csütörtök nem jó, mert kontrollra megyünk a Bethesdába. Ugye, majd a pontos címet is időben elárulod, mert oda is kell valahogy találniKép

Maci 2, a Tömő utcaként emlegetett hely az I. számú szemklinika, nekem a lézeres szemműtétemet ott csinálták. Annyit tudok még, hogy itt a babaneten régebben szem témában válaszolgató doktornő is ott dolgozik és van is valamilyen külön rendelése, amire a kérdezősködőket gyakran meginvitáltaKép Ha gondolod, járj utána, nekem szimpi volt, amiket írt. Vagy lehet, hogy nem is te kérdezted??? Na mindegy, azért leírtamKép

Na megyek kicsit pihizni, mert ma se vagyok még százasKép

pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok,

épp most kaptam meg Mariann a leveled,amit Csucsuka továbított.Mi is szívesen mennénk talizni veletek.Pénteken még ugyan vissza kell mennünk csípő UH-ra,mert a családban volt csípőficamos egyén...ezért inkább megUH-nak minket,vagyis inkább Petrust.Mikor csak szemmel vizsgálták mindent rendben találtak,remélem így is marad.
Péntek délután elvileg jó nekünk,de a szombat is.NEm emlékszem milyen időpontok voltak,döntsenek a többiek.

Lányok,
képzeljétek már 2-szer bekentem Petra bőrét azzal a kencével,amit az ekcémájára kapott és már most sokkal szebb,mint volt.Mondjuk,még van mit javulnia,de talán ez most már tényleg segíteni fog.

Réka,
látod még nem tudom,hogy fogunk-e végül járni úszni.Ha csak teljesen eltűnnek a tüetek,esetleg akkor...viszon addigra kinőljük a szuper bordó úszónacinkat. Kép és nagyobbat kell venni.

Képek mindig nagyon szuperek, a depi ellen küldött viccesek is. Kép Jókat szoktam mosolyogni rajtuk. Kaktusz.....aúúúúúúúúúúúú. Kép

Beu,
visszajötettek?!?!?!? Kép Mi vasárnap megyünk Pápára. Kép Kép

Nagy szenencsém van nekem veletek lányok,mert ti már javában benne vagytok a hozzátápis témában,én meg nem győzök jegyzetelni. KépOlyan sok jó tanácsot tudtok adni...ennek mindig úgy örülök.Kép

pusz mindenkinek
Évi + Petra
Évi24
 
 


Csucsuka!

Nagyon köszi a mail továbbitást!

Mariann
Mariann
 


Lányok!
Momo!

Mailban van a cim!!!!!!!
Mariann
 


Na mire megszültem a levelt, már annyit írtatokKép

Heppi, én is ilyen csereberével operálok, ld. előbbi írásomat, de most ez is dugába dőlni látszik. De ki tudja, talán csak a kitartásommal van a baj?
Már miért lenne cingár a lányod? Zsebi félévesen 7200 gramm és 68 centi és egyáltalán nem vékonykaKép
Szereted a vidámparkok gyomorforgató járgányait??? Mert én elég ritkán vezetek ám és általában csak a falubanKépKépKép No nem ezzel akarlak lerázni, csak hát a szégyenletes tény az, hogy apa szokott minket hosszabb utakon furikázni, mert a saját bőrömet ugyan nem, de a lányokét nagyon is féltem. Szóval, ha a párom nem ér rá pénteken, én se vágok neki az útnak, főleg, hogy egyszer már jártunk arra, és elég jól el is keveredtünk, pedig nem én vezettemKép Ha meg az egész család felkerekedik, már nincs több hely a kocsiban, pedig szívesen elvinnénk. Ne haragudj!Kép

Franyó, ti már az arcfestést gyakoroljátok?Kép Nem semmi a leányzó arca. Nálunk a hordozó huzatán a falon és a gyerek lábán landol a kaja, azt kicsit körülményesebb eltávolítaniKép

Most már tényleg elhúzok, mert egyszerre alszik a két gyerekKép
üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Jazi alszik, ebedkeje keszul, Norka raer picit netezni vegre! Kép
Jelentem kukorica daraig meg nem jutottunk. Vettem, de meg nem foztem neki. Ma ceklat probaljuk, kivancsi vagyok mekkora lelkesedessel fogadja? (Azota mar tul vagyunk az esemenyen. Akkora de akkora tanyerral vagott be,hogy en meg ilyet nem lattam Kép )Zsuzsi- vettem barna rizset, mar csak egy kavedaralot kell szevalnom valahonnan. Egeszben semmikepp nem jo megfozni?

Reka
Nagyon ugyes a Dani,hogy poharbol iszik!

Heppi
Jazi is kapott mar tejbedarat, szereti is, csak abban gyarilag van cukor, amit nem annyira dijazok Kép
Oltas Kép

Ari
Remelem mar nem nyugi Bori! Kép

Anita
Nalunk Gripe W. bevalt! Hatha nektek is... Mi fecskendovel adtuk be Jazinak (2 ml) elvileg 5 ml-t lehet, de neki eleg volt ennyi is. Ha nem a torkaba nyomod a lotyit, hanem "oldalra" akkor meg le is nyeli. Kiscsaj mar annyira szerette,ha fecskendot latott ujjongott Kép
Jo a gif! Kép

Evi
Edes a kis ehenkorasz! Kép De jo,hogy hatott a kence!

Momo
Irto jok a kepek. Eeennn is ilyen autot akarok!!! Kép
Alldogalas Kép Nem rossz a modszer, csak picit korai.

Kangi
Latom azert lassanlassan alakulsz! Hajra!! De me' szivatnak mar szegeny Julcsival,hogy nem 60 kg.???

Beu
De jo,hogy megvagytok! Kép Nem tettem meg fel Rolatok kepeket,gondoltam majd ha jottok, na de most!?! Kép
De ugyi Lorinc fiu,hogy kutyazik! Jazi csak a fekete kutyusunkal kutyazik max...
Maci2
Mi parszor hasznaltunk Dentinoxot es bejott. Nem tudo, hogy azert halgatott el Jazi, mert erdekes ize volt, vagy tenyleg segitett...De a lenyeg,hogy nem nyuglodott tovabb. Kép

Franyo
Tyuhuuu Apas het! Kép Puszi Kép BKV Fuuuj, de ha minden igaz, a Kismama oktoberi szama foglalkozik ezzel a temaval es a Babanet fooldalan is van egy konnypotyogtatos sztori.
Probaltad a tejpepet barack v alma tarsasagaban adni Ankanak? Figyuuuz, amugy meg majd ugy is megon az etvagya! De elkepzellek etetes kozben Kép Kép Ja, kiscsaj mostanaban az "Ájjjjájjj-jájájáááj" verziot produkalja. Apaval nagyokat mosolygunk rajta.
Kepek tetszenek. Lavoros a kedvenc Kép

Zulu
Drukkolok,hogy iden meg aludj egy jot!!! Kép
4 izzo Kép

Mokuska
Miert a karodban aludt Lili?

Urszila
Csak ne ilyen hatarozottan szaljatok Lorincre! Meglatja Jazi uj sapis kepeit, biztosan megdobogtatjuk a szivet!
Toffi
Jo latni,hogy porogsz! Kép

Lanyok
Reggel otaq irom a hozzaszolast... Kép
Aki sutotokot gyart otthon a babajanak, fozitek?Mert az egyik babaszakacskonyv csak 1 eves kor utan ajanlja sutve a picinek. Sofka-mehet mar pici sajt,turo a babanak v. ezt Te eszed igy?
Baratnom megkert kerdezzem meg toletek, ki mit hasznal migrenre? Iszonyatosan faj a feje Kép
Tegnap kiszabadultunk Apaval es vegre vettunk Jazinak 2 sapit.A Coop boltokban lehet kapni kis muanyag teknosbeka+halacska alaku tanyerokat (3 kulonbozo darab+kis pohar),azt is vettunk. Azota Jazi itthon poharbol iszik,nagyon elvezi.Meg megjott a Bambinos uszonaci is, nekem bejott.ES a HET Hire....Norka es Jazi vegre megkapta az allampogarsagot! Tyuhuuuuu Kép Kép Persze tegnap du. kaptam meg a papirt, hogy tegnap de.9kor lett volna az esku Kép Igy majd oktoberre marad az igaz magyarosodas Kép
Teszek fel kepeket es eldugulok!
Pusszantas
Norka es ceklatevett(DeMennyit?)JazminKép
norkini
 
 


Franyo,
Ez az uccso kep tiszta horror! Kép

Momo,
Nyalcsorgatos puszi Kép, Zsebitalpraallitas Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Franyo Kép
Dögös Vörös Anka KépKépKép

Csucsuka Kép
szimpla krumpedli fogja meg így a pocit Kép Tegnap du viszont ígéretemhez híven beletuszakoltam még egy jó adag barackpempőt (így a tegnapi gyümifogyasztás 180ml lett, hurrá! Hurrá!), és jól átmasszíroztam lefekvés előtt a kemény pocit (jöttek is a pukikák Kép), így ma
TRATATATAMMM!
csak reggel hatkor kért enni!!! Jeeeeahhhh! KépKépKép

Ma félórás kézitusával beleküzdöttem kb 50 ml pucér sütőtökpürét (Kép). Utána csak szomjoltót szopizott, most meg megint tökmagától elhevert a járókában Kép Már vagy fél órája szuszizik, tööök jóóóó!!!

Andi Kép
Apacuka nyamázta a szószos tésztát! A szósz (nem csekély) maradványát pedig magával viszi hétvégére a hegyre. Brühühü! Szalma leszek hétfő estig Kép

Viszont jövő péntek akkor nekem jáccik talira KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Beuek isznak Kép
Kép

Lorinc es a perverz jatek
Kép
Amig Beu telefonal, a fiatalok azert ismerkednek (Urszila! Kép )
Kép
Es par Jazi kep
Uj sapiban acsorgas
Kép
Masik sapi
Kép
Furdi utan
Kép

Hosszu voltam.....
Norka
norkini
 
 


Norka Kép
aha, én meghámoztam, felkockáztam és kétujjnyi vizet aláöntve megpároltam. Aztán be a turmixba és pempegő lett! (Saját maradék főzővízel meg egy kis forralt vízzel hígítottam fel, hogy ne legyen olyan fujtós)
Állampolgárság, hurrá! És Jázinak is fel kell esküdnie? Az érdekes lesz: "Én, Jáziboy - Ájjááájááááj - esküszöm, hogy a Magyar Köztársaság - ájjjáááájááájáájjj - stb stb" KépKépKép

Kukoricát főzök. Életemben először. Nemtommilyenlesz.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kangi
Koszi, akkor ez lesz a modszer.Julcsi megette?? Kép
Ja, ezen mi is rohogtunk Apaval tegnap.Es meg alkotmanyismeretbol sem vizsgazott?!?!!!! Kép

Beu
Sikerult kihajtani a Zrinyi sztriitbol?

Baratosneznimegy Norka
norkini
 
 


Kangicica, kukoricát főzni azért nem olyan nagy kihívás!!!
Lányok, méghogy nincs napirendetek!! Rendes óvodás du-i alvásidőben teleírjátok a topikot! Aztán meg este. Fel a fejjel!
Norka, én úgy emlékszem, savanyított tejterméket elég hamar kaphatnak a gyerkőcök. De csak megnézi valaki abban a szuper táblázatban...
Momo, én is hajlok a cserés megoldásra, csak az abaj, hogy egy idő után permanensen ordítanak: Tedd fel magasra. Mert az a legjobb, ha a másik SEM játszhat vele. Apás sztori: Nagyon vizuális típus vagyok, és nálunk is pont megtörténhetett volna... Hol van az a falu, ahol még a csomagküldő is épp hogy csak jár?
Franyó, fotók tündériek, mint a kicsaj mindig. És szereti a pirosat?
Norka, gratula az állampolgársághoz.
sofka, aki mjár megint netezik, ahelyett, hogy..
sofka
 
 


Most latom,hogy a sima Jazikepek nagyobbak lettek.Elore voltak kicsinyitve, nem direkt volt Kép
Na tenyleglepek Norka
norkini
 
 


Csucsuka. ágyta még nem helyeztük át, de erősen gondolkodom, hogy hogyan is lehetne átrendezni, ugyanis a mi hálónkba kevés a helyKép.

Évi: aranyos éhenkórászkád vanKép

Momo:köszi a jókívánságot, édi Timi és ZsebiKép.

Zulu: Dávidnál mikor múlt el a hasfájás?Fogcsírákra ti használtatok vmit?

Franyó: nagyon jó képek, ari, főleg az utolsó. Mivel sikerült így kipingália magát?Kép Kép.

Norkini: köszike az infót, ti meddig adtátok a G W-t? Napjában csak egyszer?
Nagyon édesek a csöpségekKép.

Nálatok mikortól kezdődött a fogbeágyazódás? Robikám nyála folyik mint a patak, és lehet, hogy attól lehet, de még korainak tartom nyolc hetesen...Ti kentétek vmivel? Nem tudom lassan eldönteni miért is sírhat, lehet, hogy nem is a pocija miatt húzgálja a lábacskáját hanem az ínye miatt? De béna vagyok....
anita77
 
 


Ma nagyon pörög a topik... nálunk csend és nyugalom van KépKépKép, már legalább 5 perce, Apája makettezik, egy Ferrarit rak össze épp, Anka a járókában (!!!) játszik, a CD lejátszóból Chris Rea hallatszik, enyém a gép, háváj!!!

Kaska,
milyen internetetek van, UPC? Kép. De legalább Vilcsi jókislány! Kép Jó barátnőzést!

Heppi,
7500 g? Még jó, hogy nem aggódsz. Ne is tedd. Kép Anka csak 7200 körül van, 6 és fél hónaposan. Fogacskához gratula!!!

Toffi,
kardigán? Deeejóóó, azértiskészleszkarácsonyig!!! KépKépKép

Mariann,
szerintem mi most ezt kihagyjuk... elég macerás lenne kölcsöngyerekülést szerezni, ráadásul a jövő hét zsúfoltnak is ígérkezik. Azért köszi!!! KépKépKép

Momo,
álló Zsebi Kép!!! Hangosan röhögtem. Szegény. Viszont a kis piros autó tényleg szuper, én még nem is dicsértem, na és a vezetője... Kép Babanet főoldalán nem olvastam a sztorit, mindjár megyek, megnézem!
A puszit szerintem azért még nem szándékosan csinálja, egyelőre még az arcnyálazás dominál nálunk is.
Kajálás: hát, azt szeretem legjobban, mikor belenyúl a szájába, és azzal a kezével beletúr a fülébe, majd megdörgöli a szemét, végül az etetőszék tálcáját csapkodja tiszta erőből, úgy, hogy szanaszét repülnek a dolgok. Hát, néha fel kell mosnom etetés után. Kép

Évi,
jó hír, örülök, hogy javul a bőre Petrának, drukk, hogy minél előbb rendbe jöjjön!!! Kép

Norka,
képek nagyon szuperek!!!!!!!! Jázi csodaszép az új sapikban! Láttad, hogy fent van Anka a bambino oldalán? A kis elégedett tulaj. Tejpépet keverjem össze turmixolt barackkal v. almával? Megpróba...

Kangi,
te hogy méred a millilitereket? Nekem fogalmam sincs, mennyit sikerült belenyomatnom a lányba, még ha etetés előtt le is mérném a kaját, a fele úgyis máshova kerül Kép. Majd mérlegelésnél kiderül az eredmény... kíváncsi vagyok...

Na tessék, kaptok egy képet giccses mamuszkáról:
Kép

Pusza
Franyó
franyo
 
 


Sziasztok!

Már jópár napja készülök írni, de aztán soha nem jutok el addig. A termést elolvastam, de nem biztos, hogy mindenkinek tudok írni, főleg mert emlékezetből írok.

Momo!
Timi autója csúcsszuper és persze a sofőr is irtó aranyos Kép.
Álló Zsebi történet apával nem semmi Kép.

Franyó!
A hozzátápis kép nagyon aranyos, jót nevettem rajta. Gondolom Te nem találod ennyire mulatságosnak a takarítást utána.
A mamusz nem is annyira vészes!

Évi!
Szerintem próbáld kitalálni, hogy mitől aktiválódik az ekcéma. Levin pl. akkor jött ki, amikor én mogyorót ettem. Azt olvastam, hogy az ekcéma, tulajdonképpen olyan, mint az allergia, valami belülről váltja ki, és akár mosószer vagy öblítő fokozhatja a tüneteket. Miket használsz Petra ruháihoz? Lehet, hogy elég lenne, ha ezen változtatnál és sokkal jobb lenne a helyzet, nem kellene kenceficézni Kép.

Kamélia!
Azt hiszem írtad, hogy küldtél nekem mailt. Nem kaptam semmit. Valami gáz volt az e-mailemmel,mert az elmúlt hónap összes levelét megkaptam, de újakat nem Kép.
Majd írd meg az új címedet, hátha lesz időm írni.
Egyébként semmi gond amiatt, hogy nem tudtunk találkozni, gondoltam, hogy családi programok miatt nem jött össze a dolog.
Képzeld a tornateremben beszélgettem egy nővel, aki kérdezte, hogy hol dolgozom. Mikor megmondtam neki, egyből kérdezte, hogy ismerlek-e Téged. Kiderült, hogy ő az anyukádék hátsó telekszomszédja. Kicsi a világ Kép.

Norka!
Gratulálok az állampolgársághoz Kép. Nálunk lakáskérdésben a helyzet változatlan. Keresgélünk, keresgélünk, Férjember Pató Pál urazik Kép. Én meg emiatt depizek Kép.
OTP-be még mindig nem jutottunk el, párom nem hajlandó szabit kivenni, este 6 után meg már hova menjünk??? Én már letettem az egész saját lakás dologról...

Anita!
Nálunk is korán kezdődött a nyálcsorgatás, kb. ugyanennyi idősen. Aztán csak 7 hónaposan lett belőle fog, szóval nem igazán tudtuk, hogy miért nyűgösködik. Bocs, hogy nem tudtam segíteni.

Tapasztaltabb anyukák segítsetek!
Mit lehet játszani egy majdnem 9 hónapos kicsivel? Próbálok mondókázni, úgy hogy az ölembe ültetem Levit, vagy a földre ülünk egymással szembe, de nem figyel rám. Mutogattam neki színes képeket egyik könyvéből, de inkább megeszi, mint ránéz. Vettem neki olyan játékot, ami karikákból áll és rá kell őket helyezni egy műanyag rúdszerűségre, hátha ez tetszik neki, de ezt is inkább kóstolgatja. Kukucsolni szoktunk, de csak úgy, hogy én bújkálok valami mögé, ő nem kezdeményez. Néha fogócskázni hajlandó, úgy, hogy mi kergetjük négykézláb, Ő meg előttünk teper, visszanéz és nagyokat röhög. Miket szoktak csinálni ennyi idősen? Ezek normális 'játékok'? Azt olvastam, hogy ennyi idősen már reagálnak a 'hol van' kérdésre, Levinél meg még hasonlót sem látok. Lehet, hogy nem foglalkozom eleget vele? Vagy nem beszélek hozzá eleget? Megnevezem a dolgokat, elmondom mit csinálok éppen. Ez elég? Néha rámtör a para, hogy nagyon rossz anya vagyok, nem foglalkozom eleget Levivel stb. stb.

Előre is köszi!
Pusza mindenkinek! Virág és Levi
virga
 
 


Virga,
A kukucsolas tulkepp a hol van jatek! Csak ne azt mondd, hogy "kukucs", hanem azt, hogy "hol van Anya?"!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Virga!

Emma csak kicsit kisebb Levinel, 8 h, es en is ezen dilemmazok. O reagal a Hol van kerdesre, foleg, ha a kedvenc jatekait kerdezem. Kettot mar felismer. Van egy nyuszi "nyuszmusz", es egy mikieger. Ha kerdezem, hol van es latotavolsagon belul, akkor odamegy hozza.
Szerintem kezdd azzal, amit a legjobban ismer, es nemsoka menni fog.
A karikas jatek szerintem meg bonyolult nekik.
Ha mindig elmondod mi tortenik, stb, szerintem az teljesen eleg.

Maiannhoz mi is szivesen megyunk, de bekeredszkednek vkihez a kocsiba, ha lehet, en nem vezetek.

A kukoricadarat hogy keszititek el? Mint a tejbegrizt csak anyatejjel?
Mivel lehet dusitani a gyumiket? A rizst gondolom, de nekem sincs daralom. Van mas is? Pl vmilyen kekszfelet lehetne belereszelni?
Kerek szepen otleteket kalorianovelesre, mert megiscsak kicsit meg kene hizlalni a kicsikemet. Kép Kép Kép

pusz
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok, csajok,
megjöttünk ám tegnap este!! Kevin tök jól bírta a túrát, pedig cibáltuk rendesen 2 napon át kocsiba be, aztán ki... Az ausztriai bevásárlás nekem kicsit csalódás volt, a rugik a legtöbb helyen 68-nál véget érnekKép csak együttesek, és derekas gatyók voltak nagyobbak. Senki ne gondol az én Dagimadaramra, aki még csak 3 hónapos, de 74-80-as cuccokat akartam venni neki...?!Kép
Azért persze nem okozott gondot elköltenem a lóvét, de a legszebb dolgokat Sopronban vettük.
Megpróbálok ma este valahogy visszaolvasni, de nemtom, végzek-e vele...

Zsófi, Mariann,
a talis mailt megkaptam, de ugye jövő péntekről van szó? Mert úgy volt, hogy 13-án jöttök, ugye, Mariann?

Ja, és ha már 13-a: akkor lesz Dagimadár 3 hónapos, és ennek örömére az újpesti Ifjúsági Házban babaruha-börze leszKép

És rakok fel pár képet is az én drágá(i)mról.
Pusza!
Elli+Kevin

"Apa, lapozhatsz!"
Kép
ellimami
 
 


További Dagimadár adagokKépKépKép

Kép
Kép
Kép
ellimami
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk Neurólogiai fejlődés Alapítványnál ahol megnézték Márkot, hogy fejlődik. A dokinéni teljessen oda volt, hogy egy hónap alatt mennyit fejléődött, hogy már kúszik hason játszik és felül.
Azt mondta nem gondolta volna, hogy ennyit fejlődik ilyen rövid idő alatt. Szóval a lényeg a lényeg minden rendbe van nála nincs semmi baj széppen és rendessen fejlődik a korának megfelelően.
Nagyon boldog voltam mondjuk azt eddig is tudtam, hogy nem lesz semmi baj, de mostmár a dokinő is megnyugtatott.

Minden baba győnyőrű. Kép

Na most lépek
Sziasztok
Andy és Márk
andy78
 
 


Na, néhány dologra próbálok reagálni

Köszi a biztatást tejcsi és alvás ügyben mindenkinek. Az alvás"zavar" elmúlt, az út és az autózás visszazökkentette Kevint a régi kerékvágásba. A tejparát is abbahgytam, olyan kis vidám szopi után az én kis Dagimadaram, hogy nem tudom elhinni, hogy ezzel baj lenneKépKépKép

Mindenki babája nagyon cuki a képeken, viszont Jazi combjait Dagimadár is megirigyelhetnéKép

Évi,
Én 2 hónaposan kenguruzam Kevinnel először, de úgy látom, most élvezi csak igazán, kifelé rakva az arcát tök jól elvan.

Maci2
Én voltam a múltkor újpesti bababörzén, és egész jó, olcsó cuccok vannak használtan. Az újak sajna nem annyira olcsók. Nem nagy, de rengetek rucit kihoznak, plüssrugit 6-700-ért vettem tavasszal.Ja, és nincs tömegnyomi, mint a nagy börzén.
Ja, és korábbi kérdésedre: mi a Székely dokinénihez tartozunk. Ismered?

Sofka,
Akkor most van fogyitopik? Én is jövök!!Kép

Réka,
Én is ültetem Kevint térden, tökre szereti, persze a hátát megtámasztom. Ja, és a torna is tartalmaz rövid ültetéses elemeket (pl ülésbe húzás) szal' sokat nem árthat...Kép


...most ennyi, a végét majd később elolvasom...
pusza
Elli
ellimami
 
 


Hello,

Ma mar harmadjara a gep elott, rekordd miota Ádi megvan Kép

Koszi a valaszokat lepegetes ugyben...remelem Ádi tenyleg erzi mikor jott el az ideje.Sikerult megnyugtatnotok !

Virga,
level Kép Pedig kivetelesen szep hosszut irtam. Most viszont a mi gepunkkel van valami s napok ota nem tudok kuldeni. En megkapok mindent de
valaszolni nem tudok.A net szolgaltato meg fule botjat sem mozditja...
Szomszedasszony beazonositva Kép
A kicsi a vilagrol jut eszembe: volt egy lany az ex cegunknel aki nemetbe ment ki kicsivel korabban mint en finnbe.Azota nem is hallottam rola erre most kiderult o is pont Dusseldorfban van Kép
Igerem nem fogok elveszni, kuldok majd cimet amint lesz uj !

na "joccakat" mindenkinek !
kamelia
kamelia
 


Hali csajok!

Olvasgatok ám, csak valahogy az írás nem jön össze.

Gyerkőcök nagyon aranyosak! Annácska Vámpírlány vacsi után fotója igazán eredeti! Mehet a tárra!

Apropó: lehet már feltölteni????

Norka! Köszi a képeket. Újabb sapók? Szombaton még csak egy volt. És azt nem látom a képeken. Állampolgárság: Hurrá!

Elli! Ti jöttök holnap?

Réka! Délben a Hotel előtt? Nekünk lehet hogy hamarabb kéne menni, mert még nincs gatyónk. Háromnegyed 12 nem jó?

Urszila! Most már téyleg! Mi van a mamáddal?

Kangi! Hívtalak ma, arrafelé jártunk. Te mész Mariannékhoz? Ha igen, csatlakozhatunk? Most jutott eszembe, hogy a múltkor be akartam szállni a parkolásba, de elmaradt. Bocsi, legközelebb rendezzük. Igyekszem nem elfelejteni.

Anita! Nyálcsorgatás nálunk is ment egy időben, foga még mindig nincs. Ha valamiért nyűgös, mindig az ínyét tapizom, de nyoma sincs.

Vettem kocsicipőt.

Zulu! Mac cipője mit tud? Amit a Mammutban láttam, az bőr és kézzel varrott volt, 5000-ért. Amit most vettem nem az, de csak 2000 volt. Míg csak melegíteni kell a lábát és nem járni, szerintem jó lesz. És nagyon dögös benne. A bunkózós boltban is láttam hasonló árban.

Maci! Pápai tartózkodásunk alatt megkóstoltattam vele a barackot, a szőlőt és az almát, de csak pár cseppet. Ma kezdtük el igaziból, koncepció!!!! szerint: barackkal. A dokinéni, szemben minden eddIgi ismeretemmel, azt mondta, délelőtt is, délután is mehet egy-egy barack. Azért nem adtam neki túl sokat. Inkább csak egy-egy kanállal, kétszer.

Évi! Nekünk is volt ekcéma-ítélet, de elmúlt és nem jött vissza. Kopp-kopp-kopp. Pedig nagyon csúnya volt. Most úgy látom, szárazabb a bőre, úgyhogy majd egy picit kenegetem azzal az ápolókrémmel, amit a múltkor kaptunk.

Franyó! A napirend - etetés nálunk is hasonló lesz szeritem, már előre félek. Kiscipő: majd Anka jól megkóstolja. Mit esztek vacsira? Mrmint Anna.Kép

A kajáltatás már teljesen kaotikus adattömeggé gabalyodott össze a fejemben. EGy biztos, a gyümölcs, de a többit már nem látom át. Tényleg, honnan lehet tudni mennyit eszik, és mennyit szabad neki enni adni? Jaj, de nehéz!

Miközben ezt írom, Tapsi Hapsi hasal a lábamon és néha beszáll gépelni. Kép Mostanában kicsit nyűgösködik. Kép

Beu
beu
 
 


Franyo Kép
kimértem az üvegcsét, aztán saccolok, hogy meddig ette meg Kép

Beu Kép
ja, ja, én is írni akartam, hogy perszehogy jöttök velünk Mariannékhoz! Telefonom ma meg volt halva, de meg el is járkáltunk többfelé.

Sofka Kép
kukorica jól sikerült Kép

Norka Kép
hááát, neeeem nagyon szerette ... de szerintem nem az elkészítés módja ellen volt kifogása, hanem az ízét nem szerette Kép Mondjuk én sem mega húgom sem, így nem aggódom. Holnap azzem répkával próbálkozom.

Megyek TESCO-ba.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Tali: ne haragudj mariann d esajnos mi is abba kategóriába tartozunk akik csak akkor tudnának menni ha valaki értünk jönne Kőbányára, így nem tartom valószínűnek hogy kijutunk. Kép Pedig biztos szuper lesz.

Sütőtök: Emmaának én nem főztem, csak a hipp sütőtök burgonyával nevű bébiételt adtam, azt nagyon szerette 4-6 hónapos koráig, azóta viszont nem eszi meg. A kecskeméti sütőtökpüré viszont óborzalom, még a szaga se sütőtök.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nem is mondtam, hogy a múlkor bent voltunk apa munkahelyén, és Lőronc az asztalon garázdálkodott. Rácuppant a telefonra. Egyszer csak halljuk, hogy valaki hallózik. Mindenki azt hitte, hogy a másik beszél, de csak hallózott és mondogatta a nevét rendületlenül, míg végre rájöttünk, hogy Lőrinc hívott fel valakit. És valszeg ki is hangosította egyben. Kép

Na, keresek még egy-két újabb képet.

Ismét a gymmel
Kép

Ha már nem értem ezt a hozzátápit, valamit ennie kell
Kép

Az első családi Lőrinc ünneplés
Kép

És egy elégedett gyermek
Kép

Beu
beu
 
 


sziasztok!

Voltunk ma dokinál kukiügyben (Zsuzsi, Kiss Imrénél). Megnézte, és másfél éves korig dajdaj, semmi tennivaló vele. Kép A doki is szimpi volt, hiszek neki.
Egyébként én vezettem, és abszolult nem lettem idegroncs, tehát haladok a pesti forgatagban.Kép
Viszont totál náthás vagyok, folyik az orrom ezerrel.
Bocsi, de most nem reagálok senkire, hullafáradt vagyok, mert a nátha miatt nem aludtam éjjel.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Beu
Szilinek is ilyen C&A-s bodyja van. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Psandi,
Ping-pongKép

Kaska,
Elképzeltelek evés utánKépKépKép

Heppi,
Mi is voltunk ma dokinál, hasonlóan jártunk csak bennünket a védőnő oktatott. Ja és a mérlegelés elmaradt, amit sajnálok.
Gratula a 2. fogacskáhozKép

Franyó,
KépekKépKép Mit evett a drága?

Mariann,
Sajnos továbbra sem jó a péntek (19)Kép Pedig olyan régen taliztunk már...

Momo,
Zsebi-állító férjKép
Én kérdeztem, köszi.

Évi,
Örülök, hogy használ a krém Petrus bőrének.

Norka,
A ruháit megkímélte (cékla)?
Állampolgársághoz gratula!Kép
Képek, babákKép

Franyó,
Kár, hogy nem jöttök talizni (bár ha marad a péntek, akkor mi sem)Kép
Mamuszka nem is szörnyű, rosszabbra számítottam.

Virág,
Dehogy vagy rossz anya, eszedbe ne jusson!

Elli,
KépekKép
Szombaton mész a babaruha-börzére? Mi babalátogatni megyünk, de előtte szeretném megnézni.
Nem ismerem a dokinéniteket. A múltkor helyettesítették a dokinkat és az is egy szimpi dokinéni volt.

Andy,
Ez aztán az örömhírKép

Beu,
A védőnőnk szerint az ebédet próbáljuk kiváltani. Szerintem ez kicsit durva lenne kezdésnek. Mi is gyümivel fogjuk kezdeni (barack, alma).
Csak nem a foga miatt nyüszi Lőrinc?
KépekKép

Myssnia,
Jobbulást!

Maci_2
maci_2
 
 


Beu,
Nincs szabaly hozzatapira. Pl. Magyarorszag szerintem az egyetlen hely, ahol gyumolccsel kezdik. Azt a babak tobbsege jobban komalja, mint a zoldsegeket, fozelekeket. De epp ezert kezdik mashol fozivel, hogy ne a jot szokja eloszor, mert aztan nem kell majd mas neki. Az amcsik gabonaval kezdik, keverik a pelyheket a cumisuvegbe (en is nezegettem a cicit, hogy lehetne az adalekot beonteni?).
Nezem Gyuri francia egeszseg-konyvet, a doki 4 honaposan irta be a zoldsegek bevezeteset: "sargarepa, zoldbab, cukkini, porehagyma, spenot, articsoka, krumpli (meg egy amit nem tudok elolvasni+ meg gondolom a zoldborso, sutotok, kukorica, cekla, zeller is ide ertendo- mostanaban a paradicsomot kesobbre tettek, Dani pedig mar nagy kortyokban vedelte a paradicsomlet 6 honaposan). Desszertnek "kompot" vagy friss gyumolcs izles szerint." Szoval mas orszagokban a gyumit nem foetkezesre adjak a babanak, mint nalunk, hanem valami fozi, vagy egyeb kaja utan. 6-7 honapos kortol lehet husit adni, es ha nincs allergia-veszelyeztetettseg a csaladban, 7-8-9 honapos kortol mehet a fozibe egy kiskanal reszelt sajt, vagy turo, tejfol.
De megint csak azt tudom mondani, minden gyerek mas, az izlesuk is kulonbozo. Ne ragaszkodj szabalyokhoz, adj neki azt, amit megeszik. Miki a husit cukkinivel csak oszibarack koritesben eszi. Megkostoltam, nem rossz, csak kicsit furcsa. Kép De szerintem Lorinc evokejevel nem lesz nagy gond!
En az elso adag husit mar bekeszitettem Mikinek: egy nagy adag huslevest foztem, 1 egesz csirkevel, amirol utana a husit lefejtettem (az egeszet), es osszeturmixoltam, jegkockatartoban lefagyasztottam. A kis husifagyi kockat mindig felforralom az aktualis friss fozelekkel, amit miutan Mikinek nem kell egyaltalan elfogyasztok ebedre!
Van egy jo regi konyv, kek, es Mit egyen a gyerek? a cime! Alapelvnek jo, bar sok olyasmit ir, ami ma mar elavult!
Kepek cukik!
Ma megprobaltam igazolvanykepet gyartani a picikrol, mert kell a tartozkodasi engedelyhez...keves sikerrel.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!

Akkor mi nagyon nyugatisask voltunk a sárgarépa kezdésselKépKépKép Emma soha egyetlen pillnatra sem fogadta el a gyümit főétkezésnek, most úgy van hogy reggeli, vacsi tápszer, tízórai gyümölcs vagy gabonával vagy tejtermékkel, ebéd a főzelék (husival) uzsonna tejpép. De amikor kezdtük én is az ebédet váltottam ki először a főzelékkel. Gyümölcsöt akkor csak nasinak adtam, két veés között, délután, kevésbé nag étkű babáknál lehet hogy bejön főétkezésnek is, nem tudom.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zsuzsi, már értem mi a titka karcsúságodnak... Megpróbálom én is a babamenüt, hátha...
Én ma megkezdtem Marcipán hozzátáplálását. Dentinoxszal. Már a doboz zörgése hallatán nyalja a száját és cuppog. Csak nem tudom, keverje-e valamivel!
sofka
 
 


Ime a keves sikerrel jart igazolvanykep-fotozas:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi, szerintem az alsó kettő tuti!
Jó éjt Mindenkinek! sofka
sofka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?