Új privát üzeneted érkezett!

Megérte! Nyami lett! Hurrá! KépKépKép
Kedvenc gyerekem még mindig hasonfekve alszik az ágyamban, kb fél 3 óta, szintén hurrá és üdvrivalgáshegyek.
Emellett ma kipuccantottam a fürdőszobát meg a többi csempés helyet Kép Én marha! Belefőztem a szószba a babérleveleket! Holott koszorút kellene fonnom belőlük a homlokomra!
Próbálok kimászni a vérciki depiből ...

Zulu Kép
egyetértek Momoval. Egy farracsapás még nem GYIVI-esélyes megmozdulás. A kifeszített gumi is megcsípi a gyerek ujját, az agyonmancsolt cica is odakarmol. Kell, hogy érezze maga körül a korlátokat, lelkileg és fizikailag egyaránt. Ez nem azt jelenti, hogy agyba-főbe kell csépelni, de bizony előfordul, hogy anya fáradt, nyűgös, ingerült, és ha egyébkor nem püfölöd, abból az egy (pelenkás fenékre mért, tehát fizikailag nem jelentős) ütésből megérzi, hogy elérte a korlátot. Sajnos, van ilyen. Ne izgasd magad rajta. Ha viszont már a stresszbogyónál tartunk, Magne B6 segíthet. Meg a kullancsok se másznak meg, mert utálják a pórusaidból kiáramló B-vitamin-szagot Kép

Momo Kép
még az jutott eszembe, bár lehet, hogy marhaság, hogy valamiféle alkotó tevékenységbe nem tudod Timit belevinni? Sógyurmát például felfalná, ahelyett, hogy Apának csinálna valami szépet, mondjuk csigát vagy gilisztát vagy bármit? Tudom, hogy kicsi még, de a feszültség szublimálható lehet ... Biztos nagy állatságot írtam, meg aztán koszol is, de a kőműveseknék biztosan van vékony takarófólia ... Bocs tényleg, ha hülyeséget írtam.

Zsurlo Kép
mikor olvaslak, mindjárt eszembe jut vízben üdvözülten vigyorizó Andulka Kép Jujdenagyon cuki volt!!!

Sofka, Norka Kép
nem nagyon parázom a kaja miatt, csak mindig idegelnek a szakik, hogy gebe a lány. Pedig fejlődik rendesen, a havi 2 centijét szépen megnövi, csak hát cinga! És hiába magyarázom nekik, hogy gyárilag ropesz! Mitől lenne drabál csecsmőm, ha eccer nem a Hulk Hogan az apja? Meg én se a Brigitte Nielsen vagyok?
Ma egy jót mondott a kolléganőm, akinek ezt belesírtam a halló?-készülékbe. Aszonta :"Drágám, miért adott neked a Jóisten két fület? Egyiken be, másikon ki!" KépKépKép

Sofka Kép
tőled külön kérdés: a sütőtök magában, az gyüminek számít, mondá a védőnéni. Azért kapja krumplival. De megpróbálom holnap krumpli nélkül. A maradék pürét meg majd megeszem én Kép

Urszila Kép
szegény Zsuzsi, egyedül Kép Esetleg egy középiskolás bébiszittyó délutánra?

A hófordulós babáknak minden jót és vidámságot!

Nadine Kép
nekem CSÖPI van, még cask egyszer használtam, de nem tűnt rossznak, úgy értem, hatékony volt de nem túl erős. Azon a kurflin át akkora a levegő nyomásesesése, hogy nem bánthatja Zsanka nóziját. Próbáld ki a kézfejeden.

Zsuzsi Kép
hess, hess, hess depi! Férjjel nembeszélés KépKépKép Annyira sokat gondolok rátok, nem igaz, hogy annyi mindenen keresztülmentetek már, és ne találnátok megoldást! Gyuri Halloween-parája érthető, szegény Kép Nemodavivés szerintem jó ötlet. Puszi Mikirályfinak, és te se parázz a főzelék miatt, én is bízom benne, hogy az érettségi bankettre nem kell elmenjek táplálni a kiccsajt Kép

Évi24 Kép
ne aggódj. Asszem Miszike Bekijénél is ekcémát diagnosztizált a doki, és ma már semmi baja! Úgy pancsizott, hogy csak na!

Maci_2 Kép
hehe, borjúhusival jól beugrattunk titeket, hehe! Kép Az a szerencse, hogy ezek a pácok mindig kiválóak, akármilyen husira teszed őket, így sejtettük ám, hogy nagyon mellé nem nyúlhatunk KépKépKép
Nyügi Roni Kép
Szerintem a vendégek vasalhatnának egy kicsit Kép

Jujjuj, nekem is kellene vasalnom, de a lyány odabent hentereg a vasalódeszkát rejtő szobában Kép Sebaj, majd ha felébredt, remélem, nem lesz ordítozós nagyon Kép Asszem ma kap délután is barackot, hátha nem lesz éjjel műsor a száraz pukik miatt Kép

Anita Kép
szegény hasfájós Robóka Kép Gripe Waters cseppekről nem tudok nyilatkozni, nekünk nem vált be Kép De sokaknál csodát tesz.

Pussz és bocsi, ha valaki kimaradt!
Kangi és mégmindigalszik Julcsi
kangi
 
 


Mariann Kép
bocsi, hogy neked meg nem írtam! Puszi Marcinak, és talira nekünk bármelyik nap jó lehet az általad megjelöltekből.

Magábantopicoló Kangi
kangi
 
 


Heh! Hunvagytok?

Kangi (mégmindignanáhogyalszik Julcsival)
kangi
 
 

 
 

Kangi,
Meg mindig alszik???? Ez igazsagtalansag, en is ilyen gyereket akarok!
Nalunk mindenki ebren van, apjuk meg sehol...pedig elvitte a kocsit, elvileg az gyorsabb, mint a bicikli!

Momo,
Nekem is faj a fejem!!!
Tok jo Timi Peugeot cabrioja! En is ilyet szeretnek!!!

MAci2,
A Maria utcai szemklinikat en is csak dicserni tudom!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi Kép
csak néha ilyen, mondjuk kéthetente egyszer. Persze a nulla alkalomhoz képest ez is száz százalékkal több, tudom Kép Seholapjuk Kép
Nem tudom, ma mi van vele, szerintem az eddigi komiszkutyálkodást piheni ki. Sebaj, majd lesz böjtje! Kép Pedig még akarok barackot is etetni vele, mielőtt szopizik. A könnyed tojás végett.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Helló Lányok!

Ez egy ilyen depis hét,tuti van valami a levegőben,és idáig is elér,mert hogy 1400km és én is tök nyomi vagyok.


Zsuzsi! Frankfurt,-ha jól emlékszem,-ráadásul közelebb van.KépKépKépKépGyertek haza Ti is talizni!!!!!


Az én kis dedem is úgy alszik ma mint a kisangyal,szinte az összes tornát úgy kezdtük,hogy negyedóra ébresztgetés,mert ha alszik közben nem ér semmit.Ráadásul az aszisztált forgatásokat meg alvás közben nehéz csinálni mert olyan mint egy kis össze gömbölyödött kis cica.(mellesleg tündéri,amikor a hasán van és gömbölyű- kis géppuska állás!KépKépKépKép )

Ja és apák terén is van valami a levegőben,mert hogy ma koránjövök ám haza hangzott el,erre most tel. hogy talán 7 ????? Hát nálunk a korán az a 4. na de nem mérgesitem magam,és én is megyek vasalni,pedig úgy rühelem hogy csak na!
De muszáj,mert mindárt megyünk haza!Már csak 2 kell aludniKépKépKépKépKép


Mariann
Mariann
 


Heeejjj, mivanmárveletek?!!!!
KépKépKép
Ki a depiből! Isteni ragut csináltam! Virtuálisan küldök nektek is!
RAGU ---(HUSS)--> LÁNYOK
KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kossz Kangi...en ma mar befaltam majdnem ket tabla csokit depi ellen!
Most meg toltogetem fel a digikepeket, hogy a Mediamarkt kinyomja oket papirra!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kangi!

Nyam nyam nyam ......ez finom volt!

KépKépKépKépKép

Mariann
Mariann
 


Zsurló!

600 Ft/óra az épp átlagos. Anyukám is ennyiért válla gyerkőcöt. Ha belegondolsz hogy a baby sitter még oda utazással és vissza utazással is eltölt időt, nem is olyan sok. Mondjuk kérdés az ismerősöd hol lakik. Pl anyukámnak is van hogy Budára kell emnnie, oda 1-1,5 óra út meg vissza is, és mondjuk ott van 2-3 órát, akkor már csak 300 Ft-os órabérre jön ki utazással együtt. és sajna akik az baby sittert meg tudják fogadni általában Budán laknakKép Legalábbis őt állandóan oda hívják. Tényleg lányok, ha valakinek szüksége van Budapest területén baby siterre, akár alkalmanként is (ilyenkor persze vcsak ha épp ráér) vagy éjszakára is, de akár rendszeresen,a kkor anyukámat tudom ajánlani, most megint vállal új gyerkőcöket mert most csak egy kisfiú van neki és Emam meg már nagy, nem kell annyit segítenie nekemKép Általában imádják a gyerkőcök és Emmával most aztán tapasztalt csecsemőben is.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zulu!

Én is volt már hogy rácsaptam Emma fenekére, tökre szégyellem, ráadásul én nem a pelenkásra, mert ő állandóana pelenkázáskor hisztizik, amikor lehetőleg csupa sz@r a feneke, és kitekeri magát a kezemből és bömböl és volt már hogy rácsaptam a fenekére.Kép És akkor bömbölt tovább viszont csodák csodája hanyattt fekve és tisztába tudtam tenni. Amúgy is nagyon hisztis, de általában ha rájön elengedem és akkor kitombolja magár és ha látja hogy semmi ahtás akkor ababhagyja, és ez már nem isideghesít, mert nem lehet vele mit csinálni, na de sz@ros fenékkel mégse hagyhatom hogy kitombolja magát.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Andi!

Nekünk azt írta a paírra hogy 4-5 hónaposan kontroll, de Emma épp 4 hónaposan volt szalmonellás és nem vittem csak kb 6 hónaposan és felkészültem hogy magy magyarázkosom de írtóra nem érdekelte a dokit. ja, és még ráadásul UH-re vittem vissza a kontrollra, mert én úgy értettem oda kell és kértem időpontot, és ott mondta a doki hogy ő csak a sima rendelésre gondolt, de mindegyKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Anita, Csucsuka!

lehet hogy nem hülyeség ez az ágytologatás. Mint köztudott a kuyták ösztönösen oda fekszenek, ahol jók az energia vonalak vagy mi a szöszök és az én kutyám imád Emma ágy alatt heverészni, és épp nemrég mondtam anyukámnak hoyg az az ágy biztos jó helyen van és Emma nagyon jó alvó 2 hónapos korától átaludja az éjszakát és előtt is csak 1x kelt.

manó

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok lányok!

Megjöttünk.

Itt meg mi van??? Depihegyek???
Gyorsan kimászni, mert ha megjön az esős, latyakos, kaki idő, végképp vége.KépKépKép

Mi jól vagyunk, bár ma éjjel úgy döntött, nem nagyon alszik a gyermek. Egyébként ezerrel kutyázik, és ma megtanult tapsolni. Tegnap próbálkozott először, és mára ment. Na azért néha elszaladnak egymás mellett a kezei.Kép De nagyon édes.

Még nem nagyon volt időm visszaolvasni, de majd igyekszem.

Zsuzsi! Nem egy P betűs jogász esküvőjén voltunk. Kép vagy Kép?

Norkával randi angyon jó volt! Jázi élőben is gyönyörű! Bár Lőrinccel nem izgultak egymásra.

Norka! Képeket kapunk?

Beu
beu
 
 


Ari,
Szegény kis Bori. Csípőhöz drukk!

Azúr,
Merre jársz, mi van veletek? Régen írtál!

Anita,
Robika még picike, nála természetes, hogy néha "összenéz" (fejletlen szemizmok). Fél éves korra kellene rendeződnie.
Szerintem próbáld rávenni, hogy a kiságyában aludjon, mert ha megszokja hogy veletek alszik, még nehezebb lesz átszoktatni.
MosolyogtatóKépKépKép

Csucsuka,
Köszi a segítséget (fogzás).

Évi,
Drukk az édi Petrusnak és szép bőrt!Kép

Zsurló,
Még nem hallottam róla (Tömő?, hanyadik kerület?). Mi van ott?

Nadin,
Szépen gyarapodik Zsani.

Momo,
Fejfájás hesshesshess!
Köszi a segítséget (fogzás).
Sajnos segíteni nem tudok, kitartás! A hétvégén a barátaink kisebbik fia csinálta ugyanezt Ronival. De nem tudtunk mit csinálni, nála sem használt semmi. Pedig november elején lesz kistesó, ők is gondban lesznek.
KépekKép

Kangi,
Vasalással végeztem. Viszont Roni aludt egy jót 4-től 6-ig. Már nem is tudom mikor aludt napközben ekkorát, mostanában 1 óra a max. Persze a vendégek 5-re jöttek.Kép
Pukimentes éjszakát nektek!
Sajnos már egy falat nem megy le. Csináltam fincsi salit a vendégeknek és apával befaltuk a maradékot.Kép

Mariann,
Gépuska állásKép
Azt nem írtam (gondoltam előbb a napot fixáljuk), hogy általában a délutánok jobbak.

Manó,
Te vagy csak talpon?Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!
Olllyan jól telik ez a hét, mint egy igazi nyaralás, csak épp itthon vagyunk! KépKépKép Ma még a városba is eljutottam egyedül vásárolgatni, addig Apája vigyázott a csöpp lányra. Mire hazaértem, meséli, hogy megtanította Ankát puszit adni. Kép Csücsörítgetett neki, és nagy cuppanást produkált a végén, Anka meg megpróbálta utánozni, úgy, hogy beszívta az alsó ajkát, és kicuppantotta, aztán nagyokat vigyorgott. Hát, hogy ebben mennyi az utánzás, és mennyire független Apa tanításától, azt nem tudom, de iiiiiirtó édesek voltak. KépKépKép Na és, vettem magamnak egy farmert, két fölsőt, biztonsági dugókat a konnektorokba, ágyneműhuzatokat magunknak, Ankának egy rém giccses kis mamusz-szerűséget a hűvös őszi napokra. Azért giccseset, mert nem találtam normális kinézetűt, és tudtam, hogy nem sok időm van arra, hogy még hat helyen megnézzem, és végül is, a célnak ez is megfelel Kép. Majd lefotózom, hogy jót rötyögjetek. Apa azért megdicsért, neki tetszett KépKépKép.
Ja és, ráadásul megjött a GYED is, igaz, hogy be kellett menni érte a postára, de sebaj, délután felkerekedtünk gyerekestül, és nem volt sor!!!! Csupa pozitív élmény!
Még hétfőről van egy negatív is: amikor Anyóshoz utaztunk át a városon BKV-val, a 19-es villamos vezetője becsukta az orrunk előtt a villamos-ajtót. Ugyanis, mi ott álltunk a babakocsival, ahol a babakocsis-ajtó szokott lenni ezen a villamoson, az első kocsi utolsó ajtajánál, és kivételesen ezen a szerelvényen nem ott volt. Mikor megláttuk, hogy hoppá, itt nem tudunk felszállni, elkezdtük hátratolni a kocsit, mire odaértünk, ahol fel tudtunk volna szállni, egyszerűen becsukta az orrunk előtt. Pedig már 10 perce vártunk a hülye vilire. Úúúúúgy fel voltam háborodva, hogy csak na. A BKV amúgy is nagyon a bögyömben van, ez meg még rátett egy lapáttal.
A hozzátápival kapcsolatban is hadd meséljek: Anka a tejpépet továbbra se fogadja el egyáltalán, hiába próbálkozom vele, és minden másból is csak olyan 6-7 kiskanálnyit tudok beletuszkolni, ne tudjátok meg, milyen módszerrel: mindenféle mókás grimaszokat vágok neki, és borzasztó idióta hangokat adok ki, hogy rám figyeljen, ne máshova. Amíg én a konyhában ezzel küzdök, a férjem a szobában röhögőgörcsben fetreng. És mindennek az eredménye az a pár kanálka. Kíváncsi vagyok, mit fog mutatni a mérleg 30-án, amikor legközelebb megyünk méretzkedni dokinénihez. A védőnőm nagy ívben szarik a fejemre, egyszer sem járt nálunk, de még csak fel sem hívott soha, hogy na mi van. Azt, hogy főzit kéne már adni a lánynak, a másik védőnő mondta, akivel beszéltem, mikor az enyém szabin volt. Na mindegy, nem látszik még nagyon soványnak a lány, úgyhogy nem aggódom egyelőre. Azért a Jázi hurkáitól igencsak messze vagyunk Kép!

Ja, még azt akartam írni, hogy Csucsukának NAGYON KÖSZI a gyönyörű tripla táblázatot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KépKépKép

Megyek, mert úgy hallom, mindjárt vége a meccsnek Kép, és akkor szükség lesz rám Kép!

Puszil mindenkit
Franyó
franyo
 
 


Beu,
De jó, hogy megjöttél!Kép
Milyen ügyes Lőrinc! Roni nagyon leállt, még nem kutyázik, tapsolni sem tud. Sőt, lassan azt hiszem elfelejtette hogy kell fordulni, mert olyan ritkán csinálja (főleg hasról hátra).

Újpesti csajok: Ellimami, Toffifee,
Hol vagytok? Nem válaszoltatok a kérdésemre.Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Franyó,
Szupi, hogy jókedved vanKép
BKVKép No nomment.

Mennem kell. Pussz mindenkinek!

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Momo,
nálunk is a játékokon megy a cirkusz egész napKép. Igazából akkor lett észrevehető a féltékenység, mikor Anna elkezdett mászkálni a lakásban, és hozzájutott Dávidka játékaihoz. Malacka úgy állította fel a szabályokat, hogy neki minden játékhoz joga van, de Mac rá sem nézhet az övéire. Engem meg akkor csapkod az ideg, mikor a kiscsaj végre elmatat valamivel, erre Malacka kitépi a kezéből, és persze azonnal elkezdődik az ordításKép. Egy szabályt viszont én is felállítottam, ha Anna elvesz valamit, ami a bátyjáé, és ezt Dávidka nehezményezi, akkor nekem kell szólnia, és majd én visszaszerzem a csajtól. Amin viszont kitör a balhé, elveszem, és aznap már nem kerül elő. Ez kezd egész jól működni, igaz, az elején majdnem belehülyültem, mert Dávidka folyamatosan jött bepanaszolni AnnátKép.
Pszihodokiról egyelőre letettem, nincs rá időmKép, bár ezt az alvásdolgot meg kellene oldani valahogyKép.
Csajok szuperek, Timinek már most jó ízlése van autóügybenKép.

Myssnia,
és a táskákkal hogy állsz?KépKépKép Apasas képtelen bedolgozni a táskáimat, már ott tartok, hogy ha veszek egy táskát, jól eldugom, aztán egy alkalmas időben előkapom, ártatlan pillarebegtetve, hogy óóóó, ez a réges-régi vacak, hát nem emlékszel?
Már azt is megjósolta, hogy biztos Macó lesz az egyetlen az oviban, akinek tízfajta oviszsákja leszKép.

Kangi,
Boldog szülinapot Julcsiapunak!Kép
Köszönöm a nyugtatást, tényleg bízom benne, hogy nem száll ki a Gyivi, Malacka is túl van rajta, úgy látom, jól kibőgtük magunkat utánaKép.

Évi,
ne szomorkodj, annyira jó kencék vannak már az ekcémára! Meg biztos mondta a doki, hogy mikre kell odafigyelni. Nekem is van egy kis ekcémám, de ha az ember kitapasztalja, hogy mi hozza elő, akkor tökjól lehet kezelni.
Békacombevő csajszi egészséges, gyönyörű, és ez a lényegKép.

Anita,
nyálzás teljesen oké, fogcsírák matatnak odabentKép. Ülni még nem engedd szerintem. Egyébként jó, ha ezt csinálja, dokik szokták is nézni a srácoknál, mennyire húzzák fel magukat, hogy tartják a buksijukat közben, meg ilyesmik.
GripeWatert én egyszer adtam, esti lefekvés előtt(Dávidnak, Anna szerencsére nem volt hasfájós)
Pisilőkisfiú naggyon jó!Kép

Nadine,
gőgicsélés édes lehet! Videóra nekünk sem sokat sikerült megörökíteni sajnos, hasonló okokbólKép.

Sofka,
reggel addig csacsogtatok itt az IKEAról, hogy muszáj volt kimennemKép. Vettem olyan hintazsákot, ami a katalógusban is benne van, és lovagszerkót Malacka szülinapjára, meg mindenféle remek dolgokat, amiktől Apasas idegrohamot szokott kapniKép. De az Ő kedvéért vettem 4 db energiatakarékos izzót, hogy lássa, nem mentem feleslegesenKép.

Gombóc,
tudtok már valamit a kocsiról? Remélem megjavítják, mire mentek nyaralni.

Voltunk ma dokinéninél, nagyon meg volt elégedve a csajjalKép.

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kangi, köszi a kóstolót, akkor most nem nassolok.
Momo, ez a hülye féltékenység. középső gyermek még a baba cumiját is eltulajdonította (Még szerencse, hogy egyik sem szopta soha, csak úgy van.) És mindegyiknekmindig pont ugyanaz kell. Ma délután ismét sok hajszálat vesztettem ez ügyben. Bejön a barkács, bejön a séta, de legjobban egy nemfájfeje, kipihent anya jön be. Mert hűen tükrözik hangulatunkat. Legalábbis én úgy látom. DE: Bárhol máshol (Óvoda, isi, úszótábor, játszótér) kőkeményen kiállnak egymásért, és büszkék a tesóikra.
Zulu, én is volt, hogy odacsaptam, bár próbálom elkerülni. De akkor kimondom, hogy legközelebb ... És Orsi már provokál is. Még gipszben voltam, egy mankóval. Nem csinált rendet a szobájában. "Úgysem tudsz feljönni!" Naná hogy felmentem. (Igaz seggen jöttem le, de az már mindegy. )Utána egy darabig rend volt. Szóval, ha beígéred muszáj. Azt hiszem tudni kell utána összeborulni is. Nem sikerül mindig, de fő a kitartás.
Manó, nálunk a kutya oda fekszik, ahova a babakocst állítom. Meg az elé az ajtó elé, ahol alszunk. Attól még lehetnek vonalak...
Mariann: Miapánk is pont ma késett. Mire megjött, legalább olyan lila volt a fejem, mint amilyennek Zsuzsiét képzeltem reggel. (narancslé) Lányok egymást ölték, én kirántott húst sütöttem szoptatás közben. és igyekeztem nem eleseni a szétdobált játékokban. Aztán megjött, és a kölkök összekapták magukat. Még fürdetésbe is beszállt, igaz hallotta, ahogy a közbülsővel nekiálltam vokálózni vetkőzés ügyben, miközben a nagyot elküldtem bébit szórakoztatni,m és egyikünk sem tűnhetett túl boldognak. Vannak ilyen napok.
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a szülinapi jókívánságokat, hatottak, mert különösebben nyűgös sem lett az oltástól, és még hőemelkedése sem voltKép
Minket nem rendeltek vissza csipőkontrollra, a dokinénink sem szóltKép Most jut eszembe, hogy a nagyokkal 2x voltunk. Beszélek a dokinéninkkel.

MariannKép nekünk Julkával jó bármelyik nap, a nagyokkal együtt viszont csak szombat vagy vasárnap. Rajtam keresztül tartatod a kapcsolatot esetleg! Megígérem, hogy rögtön közvetítekKép

MaciKép képzeld, veletek álmodtam az éjjel. A metrón találkoztunk, meghívtál magatokhoz, egy képtárban laktatokKép mármint magyarázatod szerint 2 szobát béreltetek, de Roni az egész palotában szaladgálhatottKép Álomfejtés????
Én is nézegetem Julka szemét, mintha ő is összenézne néha. 6 hónapos korig normi, ha jól tudom.

AriKép szegény BoriKép nálunk a 2 hónaposnak volt ilyen hatása. Menjetek a Karolina útra, a 2 naggyal ott voltunk, van külön csecsemőszűrésük, rögtön csinálnak UH-t is és röntgent is, ha úgy látják, hogy szükséges. Kell beutaló dokinénitől.

KangiKép látod, hogy Julka is milyen minimanó. Pedig mi még magasak is vagyunk. Andris 2 kilóval, Zsuzsi másféllel verte ebben a korban.
Hihi, jó ötlet a vendégeket odatenni vasalniKép Bébiszittyó csak fél órára kéne, azér ki gyün? Bezzeg a tömbházban be lehetett csapni a kölyköt a szomszédhoz. Vannak azért a tömbháznak előnyeiKép

NadineKép kipróbálhatod magadon is az orrszívót, de csak akkor, ha náthás vagy, különben roppant kellemetlen. Náthásan jóKép

ZuluKép ajaj, a két nagy azért kapott már pár fenékreverést, sőt pofont isKép szerintem jobb, mint a lelki terror, amit anyám alkalmazott velem szembe, mindig azt kívántam, hogy bár ütne pofon és kész.

MomoKép a nagy cirkusz még csak ezután kezdődik, amikor Zsebi már elégtételt tud venni TiminKép Állítólag nem számít, hogy egymást hogy gyepálják, csak az, hogy ha idegen bántja valamelyiket, a másik megvédi-e.

Holnap és holnapután megint kivétel erősíti a szabályt játszunk reggel. Azaz én+Julka visszük a nagyokat isibeKép

Urszila
urszila
 
 


Hali Csajok!

Manó, igen ezt én is hallottam, no meg azt is, ahova a macsek fexik, na oda nerakjon az ember ágyatKép. Csaknekünk se kutyánk se macskánk... így marad az én belsőépítészi ambíciómKép... a manók meg alszanak, este 8 tól reggel 7 - 1/2 8ig, hétvégén 6 - 1/2 7ig... Honnan tudják, hogy hétvége van???

Lányok, itt az ősz, megjött a depi is?? Nemáno!!Nekem most annyi dolgom, hogy nincs időm ilyen hívságokraKépKép Megmondjuk minden hétre be van osztva egy barátosné, na az sokat tud javítani az ember lelkivilágán. Kangi, öreg apacuka mit szólt nyami finomsághoz? Húzd meg a fülit helyettem isKép. Julcsinak mit adsz, ami bántja a hasát? Mert ha nem hagyja aludni, inkább ne adj még neki, persze ez szigorúan csak szerintem...

Zulu, ha rácsaptál, hát rácsaptál! Gondolom nem látszik a kezed lenyomata a kis popóján. Nálunk nem müxik a fenékreverés, mert nagyot nem merek/tudok a kicsit meg játéknak veszi a srác... én csúnyán szoktam nézni, csak néha megfájdul a pofaberendezésem...

Momo, Dani is csinálta ezt egy időben, mi azt vezettük be, hogyha avval szeretne játszani, amivel épp a kiscsaj, adnia kell helyette vmi másik játékot. Na ez leírva szép, de rengeteg türelem kell hozzá, nomeg szájtépés... Viszont mostmár jáccik a hugicával, olyankor majd megzabálom őketKép Lányaid még mindig cukorpofák, gyönyörűpiros autó honnan van?

Mariann, cicagömbölyödést mi is nagyon szeretjük, Ti ketten hősök vagytok!! Itthon útol tudunk érni valahogy? Ha elküldöd mélben, beírom a táblicskuba, és akkor zaklathtnánkKép

Évi, remélem használ a krém, és elkezd javulni a kispocok bőre rohamosan!! Mindenképp jó, hogy látta szakorvos, hallgatni kell az ösztöneidre, inkább lássa a gyerkőcöt feleslegesen! Sajnálom, hogy nem tudtok menni úszni, de lehet azt mással is helyettesíteniKép. És még ki is nőheti! Látom jó étvágya van Petrának, de nem korai még a békacomb neki?Kép

Anita, ez a kaktuszos kép... még nekem is fájKép

Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Franyó! Jó vakációt (egyszer csak lesz már nekünk is)
Zulu! Az energiatakarékos izzókból is láthatja apasas, hogy nem vagy híve a pénzszórásnak!
Na megyek aludni, mert nálam az alvásmegvonás NEM gyógyítja a depit.

Kérdés: Van vkinek tapasztalata? A törött bokám mosatnában sokkal nyűgösebb (mondjuk ritkán pihen). Érdemes lenne vmi rögzítést rátenni? És ha igen, mikor? Reggel, vagy ha már fájogat?
sofka
sofka
 
 


Manó,
ne is mondd, pelenkázás nálunk is kész agyrémKép. Dávidkát jól le lehetett kötni, ha a kezébe nyomtam valamit, vagy felhúztam a forgóját, azt elnézegette. De a kiscsaj olyan, mint a szélvész, állandóan elmászik.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Na jó sokáig nem jelentkeztem, visszaolvasni esélyem sincs.Kép
Ami jó, hogy majd két hetet a szüleimnél voltunk, lement a szőlőszüret és szupi idő volt.KépKépKép
Lilivel is kimentem minden délután (mármint a szüretre), nagyon jókat aludt a friss tiszta levegőn -a karomban. Nem fájdult ám meg a hátam, ááááá. Mi az a 8 kg!
Végre az arcának is egészséges szine lett, elég fehér bőrü a drágám.
Ja, és már több mint két hete átalussza az éjszakákat, 8-1/2 9-től reggel 7-8 óráig!KépKépKép Még a környezetváltozás sem zavarta meg!
Igaz napközben két-háromszor fél órákat alszik, de nem bánom mert elég sokáig eljátszik egyedül.
Viszont olyan kis éhenkórász, állandóan enne.
Délelőtt két szopi között szokott kapni gyümölcsöt, fél almát reszelve ugy bevág hogy csak na, még sirni is szokott ha elfogy.
Szóval megvagyunk, remélem mostmár több időm lesz jönni!

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


BeuKép jó, hogy megérkeztél! És tkp jó, hogy Lőrinc nem jött össze JázivalKép Így Julkának maradtak még esélyeiKép Tényleg, most már tényleg összehozhatnánk őketKép

SofkaKép látom (olvasomKép), uaz folyik nálatok is. És uaz a véleményedKép Én már azon ámuldozom, ha fél óráig mély egyetértésben játszanak avagy mostanában társalkodnakKép A féltékenység legfőbb - nem írhatom, hogy tárgya, akkor miKép - Julka, mármint, hogy ki játszon vele, és kire mosolygott édesebben? Viszont én is többször tapasztaltam, hogy kőkeményen védik egymástKép

Urszila
urszila
 
 


Urszila: Reggel hét óra. Marci járókában, Kata előtte fésülködik. Orsi megjelenik, arrébb löki: Te már játszottál vele. Viszont a kölyök egyformán vigyorog mindkettőre. És mozizik!
(anya meg reggelit csinál, félálomban), apa meg akkor már holnemvolt.
sofka
sofka
 
 


Beu, nahát, hogy Lőrinc már tapsolni is tud! Újra találkoznunk kell, hátha ellesi Marcipán...
sofka
sofka
 
 


Amíg írok, megint írtokKép

SofkaKép nekem lemezelt és szegecselt a bal lábfejem (korrekciós ortopédiai műtét, elcsúszott csontot tettek helyre), ki kellett volna venni már tavaly ősszel. Szal nekem is fáj, gondolom, a sok ide-oda rohanás a nagyokért. Talán neked használna, ha bokarögzítőt húznál, sportboltban lehet kapni, és talán patikákban is. Régvolt atléta koromban azt használtuk. Már reggel fel kéne tenned, levenni pihikor.

Urszila
urszila
 
 


Namá, míg írtam, írtatok ti isKép

Sofka, reggel amikor felkelsz fásli vagy gumizokni (hivatalos nevét nemtom, én sajna nembírom, így marad a fásli). Ha már dagad a nyűgösségtől, akkor nemszabad, csak pócolás és apadás után. Fájdalomra diclofenac gél mehet, mert helyileg hat, tejcsibe nem megy át. Remélem a holnapi napod jobb lesz!

Beu, jó hogy megjöttetekKép

Urszila, azér a tömbház nemelég, ahhoz jó szomszédok is kellenekKép. Lelkiterror alatt mit értesz? Anyám nem szólt az emberhez, jajde nem bírtam...

Franyó, Dani sosenem ette meg a tejpépet... mondjuk én se enném megKép

Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


ZsófiKép lelkiterror. Uezt. Nem szólt, csak szomorúan, megbántottan nézett, és persze enyhén haragosanKép még ma is tudna rám hatni, csak dühös leszek tőle magamra. Szal ennél jobb egy enyhe pofonKép

Urszila
urszila
 
 


Csucsuka!

Mail ment!
Köszi!

Mariann
Mariann
 


Csucsuka!

Bocsi a férjem ciméről küldtem véletlenűl!Ne lepődj meg!!!!!

Béna Mariann
Mariann
 


Sziasztok!

Andi!
Nekünk azt mondták, hogy akkor menjünk vissza csípő kontrollra, ha elkezd Dodo menni.
Viszont a kórház ahol született 2 havonta visszahívja egy általános kontrollra, ahol egy győgytornász is megvizsgálja.
Lányok, nektek is vissza kell menni két havonta a kórházba? Vagy csak nekünk a nehéz kezdet miatt?

ÉviKép
Kis éhenkórász nagyon édes Kép
Ekcéma Kép UsziKép Később sem szabad menni?

Momo!
Gyerkőceid édesek Kép Hol lehet ilyen csodajárgányra szert tenni? Nagyon tutiKép

Beu!
Üdv újra itt!
Dodo még lázas az oltás miatt, de szerintem holnapra elmúlik. Dokinéni szerint nem gond mert nem influenzás láz. Szóval holnap 12? HA mégis lázas lenne kiskrapekom, akkor felhívlak!

Sofka!
Én az ujjaimat törtem el mindig és az időjárás változást a mai napig érzem. Nem lehet, hogy nálad is ez a gond? A sok pihi segítene rajta, de ez nem tudom, hogy mennyire megoldható.


Hozzátápi nem működik egyenlőre, mert gyerkőc jóízűen megette egy negyed almának a levét, aztán kihányta a két órával előtte megevett tejjel együtt. Azóta pihentetünk. Nálatok is volt ilyen. Oylan rossz volt nézni, ahogy öklendezik. Valamit rosszul csináltam?

Egyébként tegnap reggel volt egy kisebb adag saját kaki a pelusban!! Én nem tudom, hogy a gyümilé vagy a hashajtó, de a lényeg, hogy magától produkálta. Ez mindig megnyugtat, mert ilyenkor úgy érzem nincs szervi baja. Kopp-kopp.

Réka és Germicidtőlkiütöttésfolytonalszik Dodo
muki
 
 


Urszila!

Köszi a kapcsolat tartást!


Mariann
Mariann
 


Réka, ahogy nézem Dani május 2-án született. Akkor még bőven ráérsz a hozzátápival. NEm? Hashajtásra elég egy-két kiskanál gyüm. lé is! Új ételeket pedig általában akkor szoktak bevezetni, mikor különben minden ok. Az oltás-láz-germicid nem hiszem hogy ideális körülmény. Most nem tudhatod, mitől hányt. A két órával korábbi tejet addigra normál esetben már megemészettet volna, nem? Csak langsam, langsam. A mi kórházunk nem kontrollál, de ott különben is csak újszülött osztály van, gyermek sincs.
kangi, szerintem a sütőtökben annyi kalória van, hogy önmagában is megteszi. VAgy sajttal (nagyon nyami), túróval vagy más hasonlóval. Mi az, hogy krumpli nélkül gyümölcs? Különben a krumpli turmixolva brrr. Kóstoltad? Valahogy megváltoznak az együtthatói. Igazi püré meg nem megy tej nélkül. Anyatejjel?
Köszi a lábravaló tanácsokat. Azt hiszem beruházok vmi cuki bokakötőbe. Mert a gipsz után hordott térdigharisnyától mindig csalánosodtam. Fásli meg harmónikázik már az első sarkon. És nem fér be tőle a lábam a cipőbe. (: Meg utáltam is mocskosul.
Urszila, du-ra nincs Zsuzskának osztálytárs-barátnő a közelben? Az enyimek is a hurcibától fáradnak el legjobban, ráadásul csak gyűlik bennük a feszültség, aztán meg kapkodhatom a fejem. Mikor szándékszol kivetetni a vasaidat? És hol? Nem mehetnénk együtt? Kicsit aggódom ugyanis...
Momo, hol árulnak illlyen szép autót? És nagyon sokért vesztegetik?
na jól van, megyek dolgozom egy kicsit.
sofka
sofka
 
 


Jo reggelt Kép

Zsurlo,

Csak nem te is nemetben vagy ?
Hat azert furdoszoba butor szerencsere meg van a lakasban...
Vicces lenne ha meg egy wc-csesze sem lenne a berlakasban !
Amugy meg Dusseldorf szoval igencsak nyugat, de megis ... Kép
Angol nana, nemetul meg mar tanulok, csakhat kicsit aggodok otthon egyedul egy 9 honapos baboval, se baratok se ismerosok eshat a nemetek nem baratkoznak olyan konnyen. Remelem azert talalok ott is nehany kismamit akikkel lehet babakocsit tologatni...

Lányok,
Ádi tegnap megpróbált egyedül lépegetni ! Persze a vége egy esés lett de még időben elkaptam...mikor kezdenek a babák járni? Ádi még csak 9 és fél hónapos, nem korai ez ? Tudom marhaság de féltem a kis gerincét ...

Momo,
nagyon vagány kisautója van a lányodnak ! Én is ilyet szeretnék csak egy picikét nagyobban KépKépKép

Bocs, hogy nem tudok minden témához hozzászólni, de egyszerűen nincs időm végigolvasni a topikot
Kép

mindenkinek szép napot !
udv.
kamelia
 


Sofka!
Igazából nem hozzátápi csak kakicsalogató. És tényleg csak egy pár kanál alma-szőlő keverék.
Az a vicces, hogy falja, ízlik neki,ezért nem tudom miért jött vissza.
Lehet, hogy tényleg várok addig, amíg a láz elmúlik. Bár ma reggel már sokkal jobb színben ébredt.

Réka
muki
 
 


Réka!

nekem Emma amikor 2 hónaposan szőlőlét kapott sose hányta ki, viszont előtte amikor narancslével próbálkoztunk akkro azt kihányta, szerintünk túl savas volt neki. Mi is ugye a kaki miatt adtuk.
Egyébként a rendes hozzátápit mi 4 hónaposan kezdtük, akkor Emma már csak tápszert kaptt 2 hete, és mi rendhagyó módon sárgarépával kezdtük, mert azt mondta a gyerekdoko jót tezs hasmenéses betegség után. Hát mi ezért kezdtük. Aztán 6 hónapos korától ő már vagyes főzelékeket eszik, (bébiételeset), mert akkortól nem fogadta el a sima ízetlen dolgokat. Hát ez van. Ja, a kuytám már teljesen jól van, minden funkció beindult.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Megpróbáltam átfutni a hozzátápis hozzászólásokat, de nem találtam választ kérdésemre.

Akitől még nem kérdeztem: ti milyen rendszer szerint adjátok a kajákat? Mikor mit?

Már lassan én is elkezdem, némi gyümölccsel próbálkoztunk már. SzeretiKép

Köszi, Beu
beu
 
 


Még egy kérdés: mostanában láttam valahol egy táblázatot, hogy különféle kajákat hány hónapos kortól lehet adni. Babás újság, internet vagy valamelyik kajagyáertó cég küldte, nem tudom. És most nem találom. Nem emlékszik valaki hasonlóra?

Beu
beu
 
 


Beu!

Én a kismam újságabn megjelnt táblázat szerint adtam. 4-6 hónapos kortól adható: gyümölcs: alma, őszibarack, meggy zöldség: sárgarépa, krumpli, sütőtök, cékla

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!
Köszi az infót, akkor tiszta szőlőlét fogom kipróbálni, úgyis hozott a férjem egy csomó szép nagy szeműt.
Dani most múlt 4 hónapos, a doktornő azt mondja adjak neki krumplit is, de én azzal még várok egy kicsit. Egyenlőre a gyümilevekkel próbálkozom, de csak egy két kanállal.
Kutyu hurrá-hurrá! KépMegkérdeztem a mi kutyinknál is 4 nap kellett amíg rendeződtek a dolgok.
Ja és tegnap Dani rosszalkodott anyukámnál pelenkázés közben én meg rászóltam, hogy Nati (aki egyébként a kutyánk) ne rosszalkodj már folyton. A kutya meg néz rám a nagy, bánatos szemeivel, hogy Ő az elmúlt egy percben véletlenül jó volt. Kép

Réka
muki
 
 


Beu!

A kismamás az egy nagy alakú táblázat volt, sőt egy naptár, aminek az utolsó oldalán volt a hozzátápis táblázat. Olyan A3-as formátumú kb. Arre gondolsz?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Beu!
Holnap 12?

Réka
muki
 
 


Réka!

A szőlőt kivezsed a héjából, kimagozod és átnyomod egy teaszűrőn. Én bevallom hogy ezta korai kaki csalogatót kivéve soha nem adtam Emmának gyümölcslét. Én mikor elkezdtema hozzátápit nem leveket adtam, hanem rögtön turmixolt sárgarépát, reszelt almát. És rögtön kanállal.Megkínáltam vele, aztán utána evett amennyit evett és adtam neki a tápot cumisüvegből. A 3. napon már nem is kért utána tápot, úgy ízlett neki a répa, hogy jóllakott azzal. Azóta is kanállal eszünk, és azóta sem szereti a sima gyümi levet, anygon ritkán iszik, Inni teát iszik.
A krumplit mint már írtam Kanginak Emma magában sose ette meg, maximum ha répával kevertem.
Én is szoktam Emmát Borinak hívni, meg a Borit is Emmának. reggel 3-an drukkoltunk Borinaka sétánál, én a férjem és EmmaKép De nagyon jó étvágy van, még a lágy kutyatápot is megette amit eddig soha. A ti kutyátok még anyukádnál lakik?

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Beu!

Én is pont azt a táblázatot kerestem tegnap,én úgy emlékszem az egyik Kismama magazin közepén volt ,kivehető formában.Hát én is elkavartam valahová!

Hozzátáplálás: Mi ugye már régóta tápszeren élünk,és én 3 hónapos korában kináltam meg Marcit almalevével,azóta is kapja,sőt nektarinnal,öszibarackkal,és kb 2 hete kipróbáltuk az üveges 4 hónapos kórtól adható kajcikat.
Na már most mindenki azt tanácsolta hogy elsőre csak 1 ,2 kiskanállal kináljam meg,de Marcinak annyira izlett,hogy mindig bevágta az egész üveggel.
Már kap olyanokat hogy répa almával,répa krumplival,de ezekben van már rizs pép is ahogy olvasom.
Mi az Olvarit nevű Nutricia termékeket adjuk .Nekünk semmi hasfájásunk,semmi bezavarás nem volt.Hát legalább a gyomra nagyon jó a gyereknek!KépKépKép
Hát mi valahogy igy kezdtük a hozzátáplálást.

Beu!
Te tudsz jönni talira?
Mariann
Mariann
 


Mariann!

Emma is rögtön sokat evett. Soha nem okozott gondot. Én ha megkínáltam újjal és ízlett enkia kkor adtam neki ameddig jóllakott.

Beu!

Tényleg, azt elfelejtettem hogy 4 hónapos kortól adható rízs és kukorica is.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Ezekszerint jó gyomrú gyerekeink vannak!KépKépKépKép

Lányok Tali ügyben kéne egy kicsit informálódnom,mert holnap már nem leszek net közelben!
KITUD JÖNNI ÉS MIKOR LEGYEN???
Ahogy olvasgattam inkább a péntek délután tűnt többeteknek jó időpontnak.??????????


Mariann
Mariann
 


Gyorsan, gyorsan, nyüszít a ded.

Manó! Megan, tényleg a naptárban volt! Köszi. Infókat még nem volt időm olvasni.

Réka! O.K.

Mariann! Ha meg tudom oldani az utazást, igen, nekünk is pénteken uszio, az kavarhat be.

Beu
beu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?