Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm, olyan ő nekem mint egy rózsazsín habcsók :lol: lehet egyszer megzabálom :wink:

Donika,
Neked már bármikor jöhet a babád :wink: Izgulsz? Picit irigykedem, olyan jó lenne megint szülni...

Lanyané,
Nyugi nem tudod őket nyomni, késöbb meg majd kapsz a bordádba, ha nyomni merészeled őket :lol:

Viri,
Pedig nagyon megviselte a hosszú szülés, ezt nézzed:
Kép

Igazi uborka fejű lila csöppség, de szépen helyre jött a buksija :D Apával nagyokat nevettünk rajta, kis csúcsfej volt :lol: Amúgy ezt én is így látom, hogy ő nagyon szépen megérett a pociban, olyan körmei lettek mintha műkörmöstől jött volna :D

Véda,
230 grammot veszített, de szerintem lassan megint elérjük a születési súlyt, mert állandóan szopizik. Igen sokat alszik.
Vendég
 


Pandus!
Tényleg nagyon szépen helyre jött a buksija, egyáltalán nem látszik! :D
Igen, izgulok, félek picit a szüléstől. Nagyon szeretnék természetes úton szülni, de félek, hogy mivel olyan keskeny a csípőm, nem fogok eléggé kitágulni.
A másik meg, hogy 11 éve műtötték a szemem - rövidlátó voltam -, és a szemész azt írta a kiskönyvembe, hogy kíméletes szülést javasol, ne legyen hosszú vajúdás, mert a szaruhártya sérülhet. A dokim azt mondta, hogy majd menet közben meglátjuk, nem kell semmit eldönteni előre, ő egyébként a természetes szülés híve! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Véda :P
Nagy gratula Csabihoz! Meg ahhoz is, hogy minden a legnagyobb rendben!
Hát nekem is igazam lett abban, hogy fiúcska :lol:
Persze hogy küldheted a képeket! Nagyon várom!!!

Lanyané :P
Ki van csukva, hogy ilyen hamar nyomd őket :shock:

Fendike :P
Beírtalak, de már bizony Te is nagy terhes vagy, meglátod majd.

Pandus :P
Csodaszép ez a kisleány!

Mindjárt írok Jucmuc-nak, megkérdem hogy vannak!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Fendike :P
Akkor lassan kérjük a fotótkat a babaszobáról :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Donika,
Ilyenre ne gondolj ,tudod hogy én is picike vagyok, csípőm is keskeny mégis megszültem egy ekkora babát, szóval nincsen lehetetlen :wink: nem volt egyszerű, de a lényeg hogy sikerült. A női testet arra találták ki hogy szüljön, bízzál benne. Mekkora most a babád? Drukkolok hogy gyors, természetes szülésed legyen.
Vendég
 


Donika,
hát azért én a 37-tel nagyon happy lennék, bár szerintem nekem már a terhesség előtt is kevesebb volt... :shock:
gondolom, hogy mindenféle érzés kavarog benned, de a lényeg, hogy a baba már 'kész' van, bármikor kibújhat és a dokid biztos tudja mit csinál
nekem is sokat feszít a hasam, sztem nő, próbálok nem idegeskedni rajta, de nagyon szeretnék már legalább 36hetes lenni!!!!

Bababútor szerdán érkezik az országba, nem tudom mikor szállítják, de teszek majd képet, már alig várom.

Pandus,
tényleg nagyon csúcsfej volt, jól megszenvedett! és milyen husi, nagyon édes, nem csodálom hogy megzabálod!!! :D
de ennek már tényleg semmi nyoma, hihetetlen milyen hamar regenerálódik

Nyuszi,
igen, látom hogy a te vérképed sem az igazi, dehát csak megoldják vhogy, felesleges ezzel riogatni az embert, nem???!
legalább a te dokid kicsit empatikusabb!! :oops:

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Donika:
Szivesen. Azt a feszítést én is érzem odalent főleg ha állok vagy amikor bekeményedik. Nemsokára finis és te is babázhatol. Majd követlek.

Pandus:
Nagyon édes Dórika. Kis cukorfalat!! Szépen rendbejött a buksija .

Lanyáné: Nyugi biztos hogy nem nyomod őket.

Fendike:
Igen tök felesleges idegesíteni az embert inkább azt kell megbeszélni hogy hogyan tovább. Én mindent megtudok beszélni a dokimmal. Sokkal jobb volna neked is ha nem csak ilyesztgetne hanem megbeszélnétek rendesen.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Lányok :P
Az nem is írtam, hogy pénteken mégis megcsináltattam az AFP-t. Nem izgulok, mert úgyis teljesen fals eredményre számíthatok... de majd ha a lelet meglesz, azért kérdezek :roll:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Panda,

Szerintem közvetlenül szülés után is nagyon csini a csajszi! :D Igaz a feje picit "uborka", de nagyon szépen formálodott. Ebből már semmit sem lehet észrevenni.


Lányok,

Milyen ikres babakocsiban gondolkozzunk? Zsong a fejem a neten olvasott dolgoktól. Senki nem mondja meg a tutit......SEGÍTSÉG! :shock:
Ma elmentünk a férjecskémmel felmérni a terepet.... Brandon, Baby Outlet, Kika. Berendezési tárgyak , babaholmik, babakocsik.... :o Úgy értünk haza, mint akik valamilyen szörnyű katasztrófát láttak. Fáradtan,elgyötörten, reményvesztetten. :shock:
Azt hiszem most szembesültünk a ténnyel, hogy mennyi mindent kell vásárolnunk. :lol:

Kép
viri8
 
 


viri8 írta: Senki nem mondja meg a tutit......SEGÍTSÉG! :shock:

erre egy ikres sem fog tudni Neked válaszolni, mert ahányan vagyunk annyifélék az igényeink.
Kocsival fogsz-e sokat járni v. tömegközelkedve, van-e kert vagy nincs. Mire akarod főleg használni. Csak babakocsi lesz, vagy a mindennapi életetek ebben fogjátok élni?

ezer és 1 típus van 30e Fttól határ a csillagos ég...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


sziasztok!

aktuális tábla:

Kép

katica
katica30
 
 


Sziasztok :P
Beszéltem Jucmuc-cal:
Írtam neki sms-t és felhívott. Nagyon aranyos, nyugodt, csengő-bongó hangon beszélt, a kicsi szőke Davide épp a karjában volt! Péntek óta otthon vannak. Császárral szült, mert sokáig vajúdott és nem tágult eléggé, de már megnyugvás is volt neki és a babának is. Tejci van már elég, volt egy kis aggodalom az elején, mert 300 grammot fogyott a picúr. Jól vannak nagyon :)
Kedden tud jönni Judit, akkor majd ír bővebben!

Viri :P
Ha ez megnyugtat -nem fog-, én sem tudom, milyen kocsit szeressek. Az első 6 hónapra fekvő kocsi javasolt, utána meg ugye már jó az ülős, ami sokkal olcsóbb. Mi az első kocsit valószínűleg használtan vesszük, nekem nagyon tetszik az, ahol nincs elválasztás és közvetlenül egymás mellett fekszenek a kicsik. De szerintem mi főleg a teraszra fogjuk őket kitolni, abban lesz a déluátni alcsi. Ha nagyszülőkhöz megyünk, oda lényegében nem kell a kocsi. Az első fél év meg attól tartok, nem annyira a jövök-megyekről szól :wink:
Látom, rendezésre került a tickered is :wink:
Mikor is lesz a genetika?

Katica :P
Köszi a táblát!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi,:D

Tudom én, hogy nem létezik mindenki igényét kielégítő portéka.....Sokat közlekedünk autóval, családi házban lakunk, járda szinte egyáltalán nincs Érden .......
Azért érdekelne, ti melyik típust választottátok, használtátok. És milyen tapasztalataid vannak.

Fanni,

Ha beszereztétek a kocsit ugye raksz fel képet?
(Rendeződött végre a vonalzóm :lol: )
Csütörtökön megyünk genetikára. Remélem mindent látnak majd! Már nagyon izgatott vagyok, vagyunk....Persze addig neveken még nem is törjük a buksinkat.

Köszi a híreket Jucmucról! Jó, hogy minden rendben van :D

Katica,

Köszi a táblát. A meddőségi kezelés eredete nálunk is ismeretlen.

Kép
viri8
 
 


jajj Pandus Dorkáról sok képet tegyél már pár percell születés után egy kis modell volt,olyan édes,puszi puszi a kis husijára :D
Viri ,Fanni én is dilemmában vagyok a babkocsi meg minden terén,hú sok szempontnak kell mindennek megfelelni.
Jucmucnak Gratulálok :D
Nyuszi Te is mindjárt szülsz :D
Viri a Te Babácskáidnak lehet tudni a nemüket :?:
nyomás terén picit jobb,hát bizti mostmár jobban érezni a növekedést ilyesmit,a magnéziumból Ti mennyit szedtek :?:
április 19lesz bababörze ott csak használt dolgok vannak vagy vegyesen ,nem tudjátok érdemes kimenni :?: szép estét :!:

lanyané
 
 


Pandus!
Köszi a biztatást, remélem igazad lesz, már ami a szülést illeti! :wink: Hétfőn 3 kg-t mért a doki, nem tom mennyit fog még hízni? :shock: Egyre nehezebben mozgok, a menésem a csigáéval egyenlő, de gondolom ez nem újdonság! :lol:

Fendike!
Pikk-pakk, és mindjárt 36. hetes leszel, nekem a 30. héttől szinte repült az idő. Nem lesz semmi gond, biztos vagyok benne! :D

Fanni! :P
Minden rendben lesz az AFP-vel, de azért majd kérdezz nyugodtan! :wink:
Köszönjük a híreket Jucmucról, már nagyon várom a fotókat Davidról, és a szülés történetet!

Kép

Kép
donika
 
 


Pandus,
gyonyoru a kis Dorka,ahogy alszik,annyira kis cuki..Enisenisenis :lol: :lol:

Katica,
koszi a tablat :lol:

Fanni,
neked meg a hireket Jucmucrol.Mar en is eppen irniakartam neki,hogy mi van veluk..Jo hallani hogy minden rendben :lol:

Donika,Nyuszi,
jol vagytok?

Viri,
csak otletkent bocsi a belekottyert,nekem mint ikres babakocsi nagyon tetszik az Urban Jungle ikres kocsija is www.urbanjungle.com Nekem ez meg mindig nagy kedvencem :lol:



Hat en most kicsit szomoruan,elrepult a hugom olyan jo volt hogy itt volt :cry: :cry:

Kép
petitpois
 
 


Viri :D
nekünk a következő kocsijaink voltak:
Bebe Confort Twin Club - imádtam, és rossz terepre szerintem az egyik legjobb... de tuti, hogy mai fejjel új áráért ilyen kocsit már nem vennék, mert nagyon drága.
de tényleg a legjobb
Kép
utána 9 hótól volt egy Graco DuoSport. Ez kisebbre csukódik,d e nem dönthető vízszintesre, tehát csak akkor jó, ha a babák stabilan ülnek és nem cél az, hogy a kocsiban aludjanak sokat.
Kép
az uts. kocsink egy Marco Sky XL volt, ez a legeslegjobb kocsi a világon, ha már nem kell fektetni a gyereket. Akkora mint egy egyszermélyes kocsi, esernyőre csukódik. Én nagyon szerettem
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni, Viri

bár az ikres babakocsihoz nem tudok hozzászólni, a barátnőmnek ilyen babakocsija van:
fantasztikus, nagyon praktikus és nagyon könnyen közlekedik vele. én a mózesében láttam a kicsiket, és az autó hátsó ülésére elfér mind2 mózes, a váz meg könnyedén a csomagtartóba.

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =2&whid=25

Kép
zsuzsi73
 
 


Viri :D
a rossz út ergo nagy kerék és a kicsire csukhatóság üti egymást, minden nagy kerekű kocsi összecsukva is nagy.
A ti helyzetetekben én lehet, hogy vennék egy vízszintesbe dönthető és egymás melletti kocsit használtan, és amikor már ülni tudnak vennék vagy egy kicsire csukható egymás mellettit, vagy egy marcot.

az ikresek.hu - n van egy babakocsis oldal, esetleg olvasd át az ottani tapasztalatokat.
(a fórum csak regisztráció után olvasható)
Milyen babakocsit vegyek???

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, BBChez. Használtan szett olyan 100e Ft körül van már.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Panda! Nagyon szép, érett a kislányod, nagyon formás!

Képzeljétek, még mindig egyben vagyok, pedig elég sokat mászkáltunk hétvégén :-)

Én is babakocsi gondban vagyok. Tetszett egy Greco, teljesen "komplett" felszerelt, (mózes, autós hordozó, stb.) kicsit az a baj vele, hogy 15,5 kg, és mi 1. emeleten lakunk. Pl. Peg Peregoban hasonlóan felszerelt sokkal drágább, viszont könnyebb. Vagy csak elbírom valahogy a 15,5 kg-ot?

Szia Fendike!
Olyan hamar eljön a 36. hét, meglátod! Én is izgultam nagyon, de nekem a nyitott méhszáj miatt "necces" volt.

Katica!
Köszi h betettél a táblába.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Életben még nem láttam ilyet, de nekem ez a kocsi tetszik:
Kép
Bergon
Orsi! Kíváncsi vagyok a véleményedre!

Viri :P
Én egyelőre csak nézegetek, venni még nem merek :oops:
Na jó, eddig 2 rövid ujjú és 2 ujjatlan body, ennyit engedélyeztem magamnak :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lányok, :shock:
ma már 3szor volt, hogy miután huzamosabb ideig ültem vagy voltam egy pozitúrában, vmi beáll jobb oldalt és szó szerint nem tudok felállni és járni sem, a jobb lábam nem tudom felemelni annyira nyilal.
Ez normális??? Csak húzódik, nő vmi vagy a bébi nyom vmt???
Különben nincs fájás és ha felveszek más pozitúrát akkor semmi.
Van egy állandó hasfeszülésem és derékfájásom. De ha pl. jövök-megyek akkor nem nyilal.
Szerintetek??? :oops:

Kép
fendike
 
 


Orsi :D !

Nagyon köszönöm, hogy felraktad a képeket! A párom egyből beleszeretett a BBC-be és kijelentette, hogy szerzünk ilyet használtan, mert eddig ez a legtutibb, amit láttunk! :D

A múltkor ajánlottad az ikresek oldalt, elolvastam, és ekkor bizonytalanodtam el. :lol:

Lanyané,

Még nem tudjuk a nemüket, sajnos. Remélem csütörtökön kiderül. Megyünk a 18 hetes genetikai uth-ra :lol:

Petitpois,:D

A linkre bejött az oldal, de nem találom a babakocsikat :D

Kép
viri8
 
 


Fanni,

Vásárolni még mi sem merünk, ( nekünk még semmi sincs)csak kiválasztanánk a dolgokat, hogy később könnyebb dolgunk legyen. Most még bírok sétálgatni, nézelődni....
Ma már az üres gyerekszobát is megszálltuk egy mérőszalaggal :lol:

Kép
viri8
 
 


Fanni

a másik barátnőmnek ilyen van, utálja, baromi nehéz. és az egészet meg kell emelni, ha fordulni akar vele.

Gömböcske,

én is a graco és PP között hezitáltam.
nem igaz, hogy egyformán felszerelt, hisz a graco-nak textilmózese van, míg a PP-nek merev. a PP-t egy mozdulattal összecsukom és az autóba teszem, míg a másik kezemben a mózes van a gyerekkel. a graco nem is fért volna el a csomagtartóba.

Kép
zsuzsi73
 
 


Fanni :D
ha nem akarod autóba tenni - vagy hatalmas a csomagtartótok - és nem akarsz tömegközlekedni vele, akkor szerintem az első hónapokra jó.
Nagyon nehéz (17 kg emlékeim szerint), és széles. De nagyok a kerekei és jó a rugózása.
Nektek ha a kertben és a teraszon ill. ott helyben sétálni akarod használni, akkor megfelelő. De egy boltnak sem fogsz a sima ajtaján beférni vele. (bár gondolom, nem is készülsz oda, párod megoldja majd a vásárlást)

Gömböcske :D
a 15.5 kg szerintem nagyon sok, azt minden nap cipelni iszonyú kimerítő. Én valami könnyebbet keresnék.
A kocsit mindig vinned kell? nem tudod valahol lent tárolni?

Fendike :D
szerintem a gyerek nyom valamit, de ha holnapra sem múlik, akkor beszélj a dokiddal.

Viri :D
a BBC szerintem jó kocsi.
A babaszoba.hu - n sokszor van fenn használt kocsi, de lehet, hogy az ikreseken is lesz eladó. Használtan éri meg megvenni, mert újonnan a szett 250e Ft körül jönne ki.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


zsuzsi73 írta:Fanni

a másik barátnőmnek ilyen van, utálja, baromi nehéz. és az egészet meg kell emelni, ha fordulni akar vele.

igen, ez tényleg hátrány, de Fanniéknál annyira rossz az út, hogy ott bolygókerékkel tuti nem lehetne elközlekedni, a fix kerék ott jobb.
amúgy tényleg marha nehéz még az 1es változata is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szép jó reggelt!

Pandus gyönyörűséges Dóra baba! :lol:

Jucmuc várjuk a keddet, hoyg gyere!

Hajrá babakocsi vásárlás! Én Pré Perego-t néztem ki :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a választ, hát most elbizonytalanodtam. Végülis ha a tárolóban tartanánk, onnan a teremgarázson keresztül ki tudnánk tolni, csak szívesebben tartanám fent a lakásban.
És az baj, ha textilmózese van? Nem olyan kényelmes a Piczinek?
Úgy gondolom, h tömegközlekedéssel kenguruban v kendőben vinném a gyereket, és ha kocsival mennénk valahova, akkor vinnénk a babakocsit.
Amúgy kis autónk van, még meg sem mértem, ez a kocsi összecsukva beférne e. (85*47*33-as) Az a baj, hogy már időnk sincs nagyon utánamászkálni.

Fendike!
Hogy vagy? Fáj még?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :D
miért ne lenne időtök? nem a 42. héten vagy. 1-2 nap alatt az összes modellt meg tudod nézni, és dönteni is tudtok.
Olyan kocsit ne vegyetek, ami a kocsitokba sem fér bele, mert annak sok értelme nincs. A textilmózes szerintem alapvetően felesleges dolog. Vagy merevmózes legyen, mert abban tudod cipelni, vagy nem kell semmi, mert úgyis ott a babakocsi normál fektethető része.
A textilmózest ca. 1-1.5 hónap alatt növik ki a gyerekek, mert a babakocsi szélességét 5-7 cm-rel csökkenti, és iszonyú keskeny lesz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Köszi!
A Brendon oldalon nézem a kocsit, amit feltettél és nézem azt is, amit Zsuzsi feltett, de mindkettő ülőkocsi :shock: 6 hós kortól ajánlott! Vagy rosszat nézek?
Köszi,
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:A Brendon oldalon nézem a kocsit, amit feltettél és nézem azt is, amit Zsuzsi feltett, de mindkettő ülőkocsi :shock: 6 hós kortól ajánlott! Vagy rosszat nézek?

amit Zsuzsi feltett, annak van saját mózese, azzal újszülött kortól használható.
A BBC kocsi hivatalosan tényleg 6 hótól használható, előtte a hordozóval írja használni. DE :) én 1.5 hótól használtam a fiúkkal, mert az ülését teljesen le lehet dönteni, annyi a gond csak vele, hogy hason egészen biztosan nem tud aludni benne a gyerek,mert kagylóalakú az ülése.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni :)
http://www.firstwheels.nl/en/city_twin/
itt van mózeses kép.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
Nekem már 36 hetesen 3000 volt :wink: nyugi ne parázzál, szépen kibújik majd ahol kell :wink:
Vendég
 


Köszi Orsi, na mostmár tényleg fogalmam sincs mit kellene venni :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Köszi Orsi, na mostmár tényleg fogalmam sincs mit kellene venni :lol:

még nagyon ráérsz nézelődni :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok!
A Zsuzsi-féle 15 kg!, Orsi féle is 11 kg. Amit én feltettem, az vajon mennyi? Mindjárt megpróbálok utánakereseni... de sokkal nem lehet több!?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!
Elnézést, hogy zavarkodok itt, csak annyit szeretnék mondani, hogy a Cora-ban most baba-mama akció van, ha valakit érdekel.
http://cora.hu/hu
Vendég
 


Fanni :)
17 v. 19. írtam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni :)
ill. annyi a különbség, hogy ezeket a darabokra szedhető kocsikat sosem egyben emeled pl. csomagtartóból ki-be, hanem részeiben, akkor nem mind1, hogy mennyi.
Szerintem :)

síkon tolva mind1. De pont írtam Neked, hogy nálatok, ha Te ott akarod használni a Bergon is teljesen jó, csak az egy nem túl mobil kocsi.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OK, köszi Orsi :D
Azért nehéz ügy. Most úgy gondolom, hogy lényegében csak itthon használnánk, aztán meg ki tudja??? Annyi mindent nem tudok még :oops:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


majd alakul :)
ha jó állapotú használt kocsit veszel, ha később mást akarsz sem buksz nagyot.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pandus!
OK! :D

Fendike!
Hogy vagy? Nekem már többször volt ilyen, nem tudtam felállni, annyira nyomott vmit, szúrt egy bizonyos ponton. Én ilyenkor azt csináltam, hogy amerről szúr, az ellentétes oldalon elkezdtem simogatni, hogy mozduljon odébb. :wink:
A derékfájás is gyakoribb lesz.

Kép

Kép
donika
 
 


Véda gratulálok a fiúhoz!!!

Gömböscke, mi 36+0 születtünk, de 33 hetes méretekkel és így lett 2480 gramm és 49 cm. Nekem kicsit hosszú a történetem... :cry: de a vége happy end! :lol:
Vendég
 


Bella köszi! délután megyünk is! hátha kapok nadrágot! :lol:
Vendég
 


Véda képei:
Csabi

Kép Kép
Nagyon jól látható a kissrác :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Véda ! valóban jól sikerültek Csabi képei! :lol: gratulálok a gyönyörűségetekhez! :lol:
Vendég
 


Fanni :D
Elküldtem a képeket Csabiról :D

Véda
Vendég
 


Ikresek!

Nekünk PegPerego Duette babakocsink van,nagyon szeretem.
Előnyei:Kormányozható,így nem kell emelni kanyarodásnál és nem húz félre,mindenhová beférek vele,újszülöttkortól használható,az ülések egymással szembe is fordíthatók(enyémek így szeretnek utazni,mert közben látják egymást és jól elvannak),könnyen 3 részre szedhető,nagy kerekei vannak.
hátrányai:nehéz(20kg!),és elfoglalja az egész helyet a csomagtartóban.

1 hónap múlva eladom,iár:90.ezer ft.

bővebben:htp://www.brendon.hu

Andi
Kép
aanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: