Új privát üzeneted érkezett!

Gömböcske :)
senki nem tudja előre megjósolni, hogy mikor fog szülni.

3 gyerek után én azt mondom kell az 56os. Hacsak nem 4.5 kgs babát szülsz, akkor lógni fog rajta a nagyobb.
Lili 3 kgs volt, de én 50esben hoztam haza, azt állt pont jól rajta.

Viri :)
az elején napokig lehet, hogy nem érzed a magzatmozgást, ez teljesen normális.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hali lanyok,


Pandacska ez gyonyoru tortenet volt,teljesen meghatodtam..Dorika es te isnagyon ugyessek voltatok :lol: A dokikesobb sem ment be megnezni a babat? :shock: Ez azert tenyleg fura....

Gombocske,
en vettem 56-os ruhakat is mert nem szeretnem ha logna rajta minden az elso idokben.Szerintem egy parat mindenkepp szerezzetek be...

Viri,
mozgas miatt ne aggodj en is eleg keson kb 20 het korul ereztem az elso hatarozott rugast..Persze elotte mar voltak sejtesek de az ne mugyanaz

Tegnap voltunk UH-n,minden rendben volt nagyon cuki volt a doki mert beengedte a hugomat is aki teljesen meghatodott :lol:
A meresek alapjan 2 kg a picuri, es feje meg mindig lent van..
Edesen mocorgott es kinyomta az egyik tappancsat is amirol meg kepet is kaptam..megprobalom mindjart feltenni :lol:

Kép
petitpois
 
 


ruhamérethez... Lili 68ast hord most, lassan 8 hónapos. És nem is egy véznabézna pici baba, mint Levi volt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi! :D
Én 56 méretből 4 rugit vettem, meg több badyt, a 62-t tovább hordja?

Petitpois!
Örülök, hogy minden rendben van! :P Várjuk a fotót!

Viri!
Én az első egyértelmű babamozgást 19 hetesen éreztem, utána folyamatosan, de nem egész nap! Szóval ne izgulj, minden rendben van a pocaklakókkal! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Lányok,

Köszönöm a gyors választ.
Kb 2 héttel ezelőtt étkezések után konkrétan éreztünk valamit a pocakomban. Olyasmi volt, mintha buborékok durrantak volna ki. (lehet csak emésztettem :D )
A párom is érezte két, átellenes helyen. Mi ezt kineveztük mozgásnak.
Aztán egyre ritkábban észleltük, utóbbi napokban egyáltalán. De akkor nem parázok. Várom a 20. hetet. :)

Petitpois,

De jó, hogy minden rendben! Mekkora tappancsa van a leányzónak? Lemérték?
Tényleg rendes volt a dokidtól, hogy bemehetett a húgod.
Nálunk a 6 éves unokaöcsém szeretne nagyon eljönni :shock: . Nem tudom, mit szólna hozzá a doki......

Kép
viri8
 
 


Viri :D
szerintem a 15. héten a párod nem érezhette még a magzatmozgást, én nagyon korainak gondolom. Kívülről inkább csak a 20. hét felé érezhető.

miért ne mehetne be az unokaöcséd... nem értem a problémát. Nem titkos hely az uh :)

Donika :D
mivel a gyerek növekedés idővel lassul, így a nagybb méretet ált. tovább hordja mint a kisebbet.
De ha kevés amit vettél, akkor is el lehet menni még ruhát venni babástul.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika

Olivér az 56-os méretet 2 hónapig hordta (3250-el született), utána a 62-t 1 hónapig, és a 68-ast már 3 hónapja hordja.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hunort mi 46-osban hoztuk ki, abban volt 2 hétig, aztán 50-esben 5-6 hétig, majd mostanában 56-osokat hord bár még kicsit nagy még rá.
Vendég
 


Sziasztok!

Pandus!
Gyönyörű és megható a szüléstörténetetek! :)

Petitpois!
Akkor minden rendben volt az uh-n és ez a lényeg! :)

Fanni!
A találkozó 24-én hol lenne? Tudom, hogy ott, mint a múltkori csak én azon nem voltam! Azon a hétvégén megyünk szüleimhez, és ha nem is sok időre, de jó lenne elmenni! Ugye utánna még jövünk haza Szegedre!

Lányok!
Most engem ezek a ruha méretek totál összezavartak. Én már vettem 2 bodyt, ami 56-os. Lehet, hogy nagy lesz a kicsire? Vegyek kisebbet is? Bodyból több kell, ugye? Nem elég 3-4 db. Mivel nyári baba lesz, meg ha át kell öltöztetni! Rugiból 56-ost vegyek vagy abból is kisebbet?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Lanyok,
ime a fotok tegnaprol :lol:
Kép arcocska
Kép tappancs
Kép kez es lab

Kép
petitpois
 
 


Viri :D
Amikor először érzed a magzatmozgást az pont olyan, mint amiről írsz. Buborékszerű, rezgésszerű. És nagyon figyelni kell rá, hogy ez most az-e :roll:
Aztán ez egyre erősödik és a 18-20 hét táján még a dundibbak, első gyerekesek is teljesen jól ráéreznek, hogy ez most az. Neked ez abszolút időben van, ne aggódj!
Nekem mostanra úgy felerősödtek a mozgások, hogy a kezemmel is érzem, sőt olykor, ha nagyon neki feszül a méhemnek, fekvő helyzetben látom, ahogy picit kidomborodik a pocim :lol: Végtelenül jó érzés!!!

Panda :D
Szüléstörténeted gyönyörű!!! Szülni tényleg maga a csoda! Már én is alig várom!!!

Véda
Vendég
 


Sziasztok!

Gömböcske:
Örülök hogy kibírtátok eddig és szorítok hogy még egy kicsit bent maradjon a pocakodban ez a legény. Sajnálom a másik babócát.
Igen én is ikrekkel indultam de 10 hetesen az egyik babóca nekünk is meggondolta magát és leállt. Krisztián ugy döntött nem osztozik. Szépen fejlődikagyon sokat mocorog ,hihetettlen hogy még mindig milyen aktív. Kb egyidősek lehetünk. Én március 4.-re vagyok kiírva. -Te hanyadikára vagy kiírva? UH-n mikor voltál és mekkora a kisfiad? Én vettem 50-es és 56-os ruhát is. Nekem nem tettszik hogyha lóg a ruha a gyereken. Majd meglátom melyik lesz jó rá.

Donika:
Én ugy gondolom te hamarabb mész mint én de lehet hogy majd mi is egyszerre? Most már többször keményedik mint eddig és nehezebben lazul el de fájásaim görcseim nincsennek. Kicsit hamarabb fáradok mint eddig azt viszont érzem. Én még szeretnek vagy 2 hetet legalább itthon lenni remélem sikerül. Mint ahogy írod is furi hogy időben közel van de olyan távolinak tünik még. Kedden megyek ujbol NST-re akkor lesz UH is meg vizsgálat is. Hát nagyon kiváncsi vagyok. Ma volt vérvételem ujbol a trombim miatt. Nekem is hetente kell tanácsadásra járni. Én is majd kedden akarok rákérdezni a streptococcus szürésre a dokimtol.

Fanni:
Ránk ne számits mert én már nem indulok el ilyen hosszú utra 200km-re. Majd a következőre.

Csiperke:
Szerintem anyukádnak is és anyósodnak is be kéne látnia hogy Orsikának most rátok van szüksége. Nagymamira meg majd később. Örülök hogy visszajött a tejcsid és ne idegeskedj és akkor lesz is. Hová költöztök csak másik lakásba vagy más városba is.

Pandus:
Az én könnyem is kicsordult. Mégegyszer gratulálok nektek!!!

Petitpois:
Örülök hogy minden rendben volt az UH-n. Nagyon aranyos lehetett. Szépen fejlődik. Nevet választottatok már?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszi :P
Ez érthető!

Kisfóka :P
Tranzit Art Cafe, Bp. XI. Bukarest u., teszek majd fel térképet. Katica is Szegedről jön, szintén szülőlátogatásról :lol:

Viri :P
Én még egyáltalán nem éreztem magzatmozgást!

Petitpois :P
Szép nagy baba!

FAnni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


FAnni ÉN sajnos nem tudok menni, mert aznapra már van más programunk! :cry: :lol:

Petitpois szép a kis babóca! és tök jó, hogy tesód is bemehetett :lol:
Vendég
 


Boni :cry:

Véda
Vendég
 


Kisfóka :)
56osnál kisebb nem nagyon kell DE! azzal számolj, hogy pl. a c&a 56osa inkább nagyobb és 62esnek felel meg, a h&m-re is ugyanez igaz. (h&m 62es body még simán jó Lilire most is)
"valódi" 56os mérete mondjuk a kenguru gold cuccoknak van, ahhoz tudsz viszonyatani.

az., hogy mennyire ruha kell attól függ, hogy milyen gyakran mosol. Én hetente 1szer, így nekem min. 7 db van mindenből, és azt ki is használjuk, mert heti szinten 1-2 alkalommal kell a teljes ruhacsere napközben.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

Te heti 1-szer mosol?
én minden másnap mosok Olivérre. naponta 2-3-szor öltözik át, bukik, leeszi a ruháját. és napi kb 1-szer lepisil, amikor kibontom a pelust. akkor olyan lesz a pelenkázó feltét, összes ruhája, akkor is öltözés van. ezt próbálom kivédeni, de sokszor nem sikerül.
meg kb. napi 5-6 textilpelenka is elfogy. szóval 2 naponta simán tele rakom a gépet a cuccaival.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
igen kb. (mármint ha szín szerint nézem, kb. minden nap megy a mosógép, csak más okból :D )
én ha csak kicsit foltos a ruha nem cserélem ki, Lili meg nem eszik ugye még semmit :D ergo leenni sem tudja.
Lepisilés témát a fiúkkal sem ismertem, mi ezt teljesen megúsztuk.

de vasalni tényleg 1szer vasalok csak egy héten. 1 estém megy el rá.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


textilpelust meg kb. 2-3 hónapja nem használok egyáltalán, elő sem vettem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Zsuzsi, Lafi! :D
Köszi a választ, egyelőre marad a kollekció, és ha kell, bármikor tudunk vásárolni.

Petitpois!
Nagyon szépen látszik az arcocskája, és a tappancsa, az szenzációs kép! :P

Nyuszi!
Te még szeded a magnéziumot? Én már egyáltalán nem. Éjszaka elég sokat keményedett a hasam, nálunk szörnyű szél volt, és sztem az is közre játszott! NST-n tegnap voltam, előtte és utána mozgott szépen Zsombor, bezzeg a vizsgálatkor..., na rendesen megmakacsolta magát, már a szülésznő is feladta. :?

Kép

Kép
donika
 
 


Boni :(

Lányok tali? Konkrétan inkább már csak Fendikét :P és Virit :P na és Kavicskát :P kérdezem, Donika :P addigra épp szülni fog!
Kellene már az utánpótlás, lassan mindenki megszül :shock:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Donika:
Ha nem mozgott eleget akkor nálatok is megismétlik?
Bár nekem eddig még mind a kétszer aktív volt akkor is. Én még szedem a magnéziumot 37. hétig utána kell abbahagyni. Nekem is sokat keményedik a hasam de fájni nem fáj.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Sziasztok!

Viri!
Azt olvastam, hogy a 24-25. hétre érzed konkrétan, rendszeresen, naponta a magzatmozgásokat. Attól is függ, hogy mennyire hamar, hogy elöl vagy hátul tapad a lepényed. Ha elöl van, akkor később lehet érezni a Babát.

Orsi!
Az 56-os ruhácskákat a párom a Kenguruban vette (jó drágán -akkor még nem volt netünk, és nem tudtuk, hogy máshol azért jóval olcsóbbak lettek volna ezek a kis cuccok), tehát kár lenne, ha 1 hétig sem tudná a Baba használni. Az orvos szerint hosszú, vékony lesz a Baba. Vett a párom 2 hálózsákot is, de az is 56-os. Arra gondoltam, h legalább a hálózsákot kicserélnénk nagyobbra. Bár gondolom, attól is függ, h holnap vagy 3 hét múlva érkezik az Apróság. Mi a véleményed? A kis bodyk is olyan picikének tűnnek. Bár még nem volt babám, lehet, hogy ekkora egy kis újszülött.

Petitpois! Nagyon aranyosak a kis fényképek!

Nyuszi, Donika!
Én szedek napi 3*2 magne B6-ot, de jövő héttől csökkentem az adagot (orvos mondta így). Vagy szerintetek ilyenkor már felesleges ennyit szedni?
Én márc. 6-ra vagyok kiírva, tudom a táblicskuból, h Te márc. 4-re.

Lafi!
Hányadik hétre, hány cm és hány kg volt a Babád?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :D
egy újszülött annál is kisebb :D
normál súlyú babára az 56os KG cuccok jók.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, hálózsákból szerintem elég 1.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

Köszi a választ, és szép hétvégét Nektek, és mindenkinek! Bár úgyis "jövök" hétvégén is.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Lanyok,
egy kis Jucmuc info,igaz nem tole hanem egy masik topikrol :oops:
Vegul csaszarral szult mert nem akart 4 ujjnyinal jobban tagulni,de jol vannak mind a ketten es a kis Davide gyonyoru :lol:

Jucmuc,
varunk vissza nagyon :lol: :lol: Ha lesz egy kis idod a fotokat is :lol:

Kép
petitpois
 
 


JÓ REGGELT MINDENKINEK!

Lányok!

Magzatmozgást kitartóan figyelem, nem adom fel :D

Petitpois!

Nagyon jók a képek!

Fanni,

meg voltam győződve, hogy beneveztem a talira..... :shock: Nekem jó a 24. Csatlakoznék.

Kép
viri8
 
 


Sziasztok!

Gömböcske:
Még én is szedem a Magnézium citricit 500mg-bol 3x2. Kedden megyek az orvosomhoz és majd akkor megmondja hogy hogyan tovább. De ugy tudom hogy a 37 héttöl kell abbahagyni. Igen egy időben vagyunk.

Kisruhákkal kapcsolatban: Én csak 50-es és 56-os cuccokat vettem. A kezdetekben ettöl biztos nem kell nagyobb. Nem szép ha a baba elveszlik a ráadott ruhában. Legalábbis nekem nem tettszik sőtt megfogni sem lehet ugy rendesen.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Megjöttünk!!!

Kisfiú :lol: Csabika :lol:
És gyönyörű, és formás, és egészséges és IMÁDOM!!!
Súlya 318 gramm.
Hajdú dr.nő szerint minden a legnagyobb rendben Vele!!!


Fanni :D
Hétfőn a mh-ről küldenék Róla fotót. Köszönöm szépen, ha lekicsinyíted, és felrakod ide!

Ja, és nem csontvázszerű lett a fotó, hanem olyan babás, amilyenre vágytam 8)

Véda
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap ezer dolgot intéztem + tapétázták a gyerekszobát, nagyon cuki lett... :D

Petitpois,
gratulálok nektek is, akkor kb. egyforma a babánk, lényeg, hogy szépen fejlődnek!!!

Donika,
akkor Zsombi jóval nagyobbnak tűnik, bár ezeknek a méréseknek tényleg nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani
olyan jó neked, hogy szuper a vérképed, engem megint felhívott a dokim iszonyú hangnemben, hogy botrányos a vérképem, legalábbis mintha tehetnék róla... :oops: :shock:

Pandus,
nagyon szépen írtad le, én is megkönnyeztem!!!
olyan kiváncsi vagyok, hogy alakul majd, alapvetően várom, csak ne jöjjön idő előtt!!! :oops:

Véda,
gratulálok Csabihoz!!!!! :D
gondoltam, hogy Hajdu dr.nő kiszúrja.. :D

Orsi,
megint halálra stresszel a dokim a vérképem miatt, hogy majd vénásan kell nemtommit adnia és szedjem ezerrel a vasat, mert botrányos és vészesen romlik...
aztán a végén kiderült, hogy a HCT ugyanúgy 0.30 mint múltkor, csak nem javult
ez alapvetően befolyásol bármit is a szülésnél???
ajulás, gyengeség...????
mert persze magyarázni nem magyarázott semmit, csak ijeszteget!!! :oops:

Fanni,
ígérni nem ígérem, de ha tudok, próbálok elmenni a talira!!!!!

Kép
fendike
 
 


Véda,
Gratulálok :D
Kép
Vendég
 


Véda :D
gratulálok a kisfiatokhoz!

Fendike :D
ha nem romlik az már jó terhességnél, nekem végig romlott, havi kontrollon voltam.
Igazán semmit nem befolyásol, mert annyira nem alacsony. (nekem alapban is csak 0.32-0.34, nem terhesen is határérték alatt van)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


de :D ha romlik is, majd adnak vénásan vasat, vagy plazmát. Ha Te szeded a vasat ennél többet tenni nem tudsz az ügy érdekében, kár ezzel téged piszkálni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Veda,
gratulalok a kisfiatokhoz!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Orsi,
köszi, vasat szedem, nem tudom miért stresszel ezzel és riogat azzal, hogy majd vénásan kell adnia!!!
és akkor mi van?? adja vénásan, nyilván kibírom
nekem 0.35 volt amikor teherbe estem, utána 0.33 és most másodszor 0.30... ez van, szedni szedem, bár elég vacak, nekem iszonyú hasmenésem van tőle... :oops:

Kép
fendike
 
 


Véda :
Hatalmas gratula Csabikához és hogy minden rendben van.

Fendike:
Nyugi az én vérképem sem jó. Bár engen nem szekál az orvosom hanem inkább vigasztal. Nekem igazán a Thombocytám rossz. A hétfői eredményem is alig javult valamit. 74ezerröl 83 ezerre. Ez pedig 150 ezertöl -350 ezerig jó. Hát az enyém igen csak alatta van.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Fendike!
A HCT nekem is éppen, hogy jó, mert 37-45 között jó, és nekem 37,8 %. Ha meg vmit kapnod kell, akkor adjon, ne sápitozzon! :twisted:
Milyen a szoba, feltétlen tegyél fel képet! Bútor megérkezett már?

Véda!
Gratulálok! :D Csak jó az anyai megérzésed, a Hajdú drnő meg profi!

Lányok! :D
Tegnap nem voltam túl jól, de nem is ez a lényeg, eszembe jutott, hogy én kinek szólhatnék, ha vmi történik? :shock: Senkinek sem tudom a mobil számát! :(

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
Számom ment priviben ezen ne szomorkodj :wink:
Vendég
 


Pandus!
Köszönöm, elmentettem! :P

Nyuszi!
Neked is köszönöm, azt is elmentettem! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Lányom még álmában is ciciért imádkozik :lol:
Kép
Kép

Jucmucról tudtok valamit????
Vendég
 


Panda, Orsi, Petitpois, Nyuszi, Donika :D

Köszönöm! végtelenül boldogok vagyunk, hogy végre tudjuk ki is van odabent, és a nevén szólíthatjuk :D Az meg, hogy tényleg fiú lett, ahogy én azt mindig is éreztem, csak hab a tortán :D

Donika :D
Talán ez már a szülés előtti befeléfordulás? Nálam is volt ilyen, és hallottam másoktól is. 2 hét múlva boldog Anyuci leszel!!!

Fendike :(
Sajnálom, hogy ilyen a dokid. Ráadásul várandósan érzékenyebbek vagyunk. Nekem a legkisebb éles szó is megüti a fülem. De a nem éles is... Olyan jó lenne, ha ezzel legalább az orvosok tisztában lennének.

Pandus :D
Dórika egy rózsaszín álom. Édes a kis pufók arcocskájával! Nem veszített sokat a születési súlyából, ahogy a képeket elnézem... Sokat alszik?

Véda
Vendég
 


Véda,

Gratulálok Csabikához! Hú, de nagy baba már!Örülök, hogy minden rendben! Nagyon várom a képeket! Kíváncsi vagyok, milyen Csabika 19 hetesen! :D

Panda,

Gyönyörű a kislányotok! Nem látszanak rajta a szülés nyomai :lol:
A párom szerint nem úgy néz ki, mint egy 6 napos baba, ő inkább 3 hónaposnak látja :D
Megállapította: biztos jót tett a babának, hogy sokáig volt bent a pocakodban!

Kép
viri8
 
 


Pandus!Dorka hihetetlenül gyönyörű,megzabálnám olyen szép kis formás,gyönyörű a kis orra,szája mindene,olvastam a szüléstörténetet olyan szép,és jó volt,hogy apucija is ott lehetett :D
Véda gratula Csabikához :D
Donika most értetek izgulunk :D
Viri látom Te is ikerbabókat vársz,lehet tudsz segíteni olyan furi érzésem van mintha az egyik babát nyomnám vagy ő engem ha rosszul mozdulok,fordulok vagy olyesmi olyan kellemetlen érzés minha nyomnám,de nem vészes a fájdalom :oops:

lanyané
 
 


Lanyané :)

Segíteni sajnos nem tudok. Ilyet még nem éreztem. :shock: De szerintem nem tudod őket nyomni.... Még ha ketten is vannak, van nekik még elég hely!

Viri

Kép
viri8
 
 


lanyané írta:olyan furi érzésem van mintha az egyik babát nyomnám vagy ő engem ha rosszul mozdulok,fordulok vagy olyesmi olyan kellemetlen érzés minha nyomnám,de nem vészes a fájdalom :oops:

ekkora terhességi korban egészen biztosan nem tudod nyomni a babát, nagyon sok helyük van nekik még.

ha mozgásra érzel hirtelen nyillalást, az akkor a méhed ill. a méhszalagok, teljesen normális.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pandus!
Gyönyörű szép baba! :P Egész nap csak gyönyörködnék benne, annyira szép! :wink:

Véda!
Hát igen, tegnap olyan fura érzésem volt, keményedett is a hasam, meg ott lent olyan érzésem volt, mintha vmi veszítené szét, és ha felálltam, és mondjuk épp mozgott, hát az rendesen fájt.
Mindensetre 2 hét múlva szívesen lennék boldog anyuci! :lol: :D

Lanyané! :D
Ismerem ezt az érzést. Nem tudom nekem mióta van így (nem mostanában kezdődött), hogy a bal oldalamra fordulva kellemetlen érzésem van, 1 szó, mint 100, vissza kell fordulnom. Biztos nem nyomod, de a babának is kényelmetlen lehet az a testhelyzet, de lehet, hogy tévedek.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,

Most neked szorítunk! Már tényleg max 2 heted van :lol: !

Kép
viri8
 
 


Donika,

Most neked szorítunk! Már tényleg max 2 heted van :lol: !

Kép
viri8
 
 


köszi Lányok akkor csak nincs gond,csak kicsit beparáztam :oops: megpróbálok óvatosabb lenni.

lanyané
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: