Új privát üzeneted érkezett!

Jajj lányok olyan hírt kaptam tegnap!! A Balum plakát sztár lesz! Fényképezni fogják a hétvégén a választásokhoz levő plakátokra vagy is azt még nem tudom hogy tvbe vagy újságba vagy szórólapra lesz. ezt majd megkérdezem. Tök jóó.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Biztos, hogy számít az is, hogy ki mennyire hajlamos a hízásra! Én nagyon... :oops: De az utolsó terhességemnél meglepő módon csak ennyit híztam, közben zabáltam az édességet! :oops:
Vendég
 


Vera: Látod minden rossz után valami jó dolog jön. :) Gratula Baluhoz :)

Kép
csucsu05
 
 

 
 

Én nem szedtem még semmilyen vitamint, és csak akkor fogok, ha a doki is javasolja. Vagyis ha ingyé kapok egy ilyen Euroviteset, akkor kipróbálom, de minden nap tuti nem szedek belőle, csak a ha a doki azt mondja. (bár nem ezt nézem kia belőle, szerintem inkább a természetes vitaminbevitelnek a híve)

Kép
Kép
tabati
 
 


Vera:A tea íze nem a legjobb,de azért legyűröm :D

Olvastam Loó oldalán hogy neki is igy sikerült a babája ezzel a módszerrel(ciklus első fele málnalevél,második palástfű), az első hónapban.

Plusz vettem még gólycsőr teát is. :lol:

Láttam olyan kapszulát ami vetélés ellen van,nagyon jól hangzott,csak a férjem ezeket a kapszulákat nem nagyon díjjazza :roll:
Ennek sem nagyon örült de mondtam neki hogy ez csak tea.És valóban látszik hogy csak a növényből van.Nincs annyira ledarálva és nem filteres.

Gratulálok a kicsi fiadhoz!Micsoda büszkeség lehet ez most!
Majd megmutatod ha elkészült?

KépKép
lyndee
 
 


Vera, gratula Nektek!Írd ám meg, hogy hol lehet látni! :lol:
Vendég
 


Hűűű Luca,már 7 hetes vagy? Ez igen! :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Hát a magzatvédővitamin témához annyit, hogy én elevitet szedtem a Dalmánál is és most is, de tény hogy az miatt kezdtem +3 kg-mal a terhességet, viszont a dokim most is és annó is el kezdte csökkentetni az adgot, most már csak heti 2 szemet kell szednem és a Dalmával 20 hetesen abba is hagyatta velem, nehogy túl nagy legyen a bébi, mert mondta, hogy így is elég lesz megszülnöm, hát így is volt,pedig csak 3kg volt, de nem volt egyszerű.

Erről jut eszembe, este küldött az egyik szomszéd sms-t, hogy megszületett a második babájuk, 3930g-mal és 50cm-el.Jó nagy baba mi?És ma reggel küldött fotót is tök sok haja van a picurinak, de édes.Ja és jövőhét vasárnapra volt kiírva a csajszi,mi lett volna, ha akkor születik?nem semmi!Bár az első gyerkőc is elég nagy volt és az a fura, hogy abszolút nem volt nagy hasa a csajnak, állítom nekem annó nagyobb volt,aztán majdnem 1 kg-val kevesebb lett az én babám.

ritt
 
 


Jajj, majd elfelejtettem:Vera gratula a fiadhoz, de te sztárokat nevelsz belőlük? :wink: A múltkor egy filmben szerepelt most ez a plakát, hihetetlen.Ugyanaz a fiad?És ő ilyen pályát is szeretne választani késöbb?

Mágegyszer nagy gratula ez nagy büszkeség, mikor az ember gyermeke szerepel! :D

ritt
 
 


Vera: gratulálok a fiadhoz! Majd írd meg, hogy hol lesz látható!

Képzeljétek az én dokim meg a múltkor lebeszélt a magzatvédő vitaminokról. Azt mondta, hogy ha rendesen eszek mindenfélét meg azért próbálok odafigyelni a zöldség-gyümi bevitelre, akkor nem kell. Mert, hogy azok mesterségesen összeállított valamik és jobb a természetes úton bevinni. Máté előtt is szedtem, de aztán akkor is leállított. Nem tudom, hogy mit szóljak ehhez. :roll: :?:

Kép
németh
 
 


Sok doki lebeszéli a várandós nőt! Én is csak akkor fogom szedni, ha ajánlja. Ha azt mondja, inkább sok zöldséget gyümit egyek, nem kell mellé plusz vitamin, akkor nem szedek, csak folsavat a 12. hétig. Calciumot viszont most is szedek, mert sajna elég rosszak a fogaim, hát ha még a babu is leszív, akkor nem tudom mi lesz! Tejet nem sokat iszom, csak ha rámjön, akkor viszont rengeteget, de joghurtot minden nap megeszek egyet, naturt. Úgyhogy az marad, meg gondolom a vérvételnél majd kiderül miből van hiányom, általában a nőknél a vasat kell még pótolni.

Lyndee!!

Bibíííííí, nekem már megjött!! Két nappal korábban, 26 napra! Ma reggel ugyan kicsit rásegítettünk a párommal... :oops: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


TABATIIIII!!!!Hűűű de mérges vagyok rád :lol:

Ez nem igazság!Nekem kellett volna előbb,hát így beelőzni...szóhoz sem jutok.
Hogy leszünk igy együtt babásak?

:cry: Miért nem jön már meg?Pedig már tegnap is és ma is picit a medencémben éreztem egy tompa fájdalamat.De olyan mensziset.
32.nap már.

Egyébként nem haragszom,inkább örülök hogy neked jött piri!

Most aztán hajrá tabati! :wink:

KépKép
lyndee
 
 


No, rögtön javítsd át a vonalzódat 33 naposra, hátha az majd meghozza!! Meg egy kis esti rásegítés is ajánlott! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Volt már 28 napos vonalzóm és amikor a 28.napon voltam lecseréltem :cry:

Mit nevezel rásegítésnek?legyünk együtt apával?
Tegnap is együtt voltunk és nem jött piri :roll:

KépKép
lyndee
 
 


Az a nagy helyzet,hogy piri nem jött még,de már nem vigyázunk apával sem.Meguntam és kész!
Most lázadok egy kicsit :x

KépKép
lyndee
 
 


Mi sem vártuk meg a pirit! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 



Ráadásul a dokim is elszólta magát amikor megkérdztem, hogy mikor próbálkozhatunk újra, mert elsőre azt mondta, hogy akár már ma is, aztán helyesbített, hogy azért várjunk még egy mensit. Úgyhogy tulképp jókislány voltam, mert egy nap híján kivártuk a mensit! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Csajok megállt a vonalzóm....ez olyan érdekes. :shock:

Újat kellett csinálnom

KépKép
lyndee
 
 


Ez egyáltalán nem meglepő! :lol: Nekem is megáll soxor, ilyenkor mindig újat kell csinálni. :evil: Nem túl jó ez a nőivonal, de tetszenek a vonalzók. Lehet, hogy az esküvős is megállt nekem, de most ki nem számolom! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:Te nem vagy rajta az iwiw-en? 8)

KépKép
lyndee
 
 


Nekem tegnapelőtt állt meg.Pedig nem is nőivonalas...
Csináltam másikat.
Vendég
 


lyndee!

De rajta vagyok, csak itt a babaneten vagyok inkognitóban! :wink: Még addig, míg be nem jelentem a munkahelyemen, hogy babát várok. Úgyhogy az még egy kis idő akkor is, ha minden jól megy, mert ki fogom várni a 12. hetet. De akkor majd én fogom újra felhozni az iwiwes témát! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


luca!

Ezek szerint valami front lehet vonalzóügyileg... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


csak furi volt hogy már 2 napja csak azt látom hogy 11nap van még a ciklusom végéig.
De ami a legfuribb,ma is azt írta hogy 5 nap van hátra valentin napig...ami tudjuk hogy nem igaz :lol:

Luca:ezen a héten mész uh-ra,vagy a jöv.héten?

KépKép
lyndee
 
 


tabati:ment a privi!

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek 2 napja késik. Ami ugyan nem sok, de mégis valami. A görbém elég cikk-cakkos. Csináltam ma tesztet, - lett. Nem első pisiből. De gondolom, ha terhes lennék, azért valami halvány csíknak kellett volna lennie, nem? Egyébként semmi bajom, néha fájogat a hasam, meg a melleimet is érzem néha. Na de ez lehet a piri jele is. Most csak a legrosszabbakon jár az agyam. :(
kinga

Kép
németh
 
 


Kinga
szorítok!!!!! :lol:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Kinga, szorítok!

Lyndee, jövő hétfőn megyek dokihoz, és remélem, elküld uh-ra!
Vendég
 


sziasztok!

már régóta olvasgatlak titeket.
segítséget szeretnék tőletek kérni. 9 hónapja próbálkozunk párommal. ebben a hónapban mintha valami más lenne. ma kellett volna megjönnie, de eddig még semmi (hála az égnek), viszont úgy érzem, fel van puffadva a hasam, viszonylag sokszor megyek pisilni, székrekedésem van, fejfájásom és álmos vagyok. ja és kicsit szédelgek is. viszont egyúttal olyan "mindjárt megjön" érzésem is van. kicsit fájdogál néha a hasam és a hasam alja kicsit feszül.
Belinkelem a hőgörbémet, hátha okosabbak lesztek tőle, mint én:):
http://www.wunschkinder.net/forum/zanze ... 7/nummer=1

Olvastam Leoról itt a fórumon, neki is elküldtem a görbémet ma, de még nem érkezett válasz.
Vendég
 


viszont most ahogy hazaértem, csináltam egy tesztet és az negatív lett:(
úgyhogy most nem tudom mi van :(
Vendég
 


Szilvi:Köszöntünk nálunk!Nem rossz a görbéd,de a teszt nem jelent semmit.A hcg teszteket álltalában reggeli első pisiből szoktuk csinálni,az esti nem megbízható,főleg ilyen korai terhességnél.A tünetek lehetnek terhesek is :wink:
Holnap reggel csinálj egy tesztet :wink:

Kinga:Nagyon jó jel,az viszont hogy még nem mutatja ki a teszt nem jelent semmit!Amíg piri nincs addig van remény!Drukkolok érted!

Luca:Feltétlen írd meg mi volt a dokinál!

Nekem piri sehol :oops:

KépKép
lyndee
 
 


Kinga,Szilvi!

Mindkettőtöknek a görbéjéből ítélve baba is lehet,az egyikőtök 12 a másik 13 Dpo-n van, ha jól számoltam és jól emlékszem!Ha holnap is fent lesz a hőtök és persze addig nem lesz piri, szerintem tezstelhettek.14Dpo-nál már ki kell mutatnia tesztnek reggeli pisiből a terhességet, szerintem, bár már hallottunk nem egy olyanról, hogy babás volt az illető és nem mutatta ki.Állítólag 18Dpo felett, ha nincs piri, akkor nagy az esély a babára!

ritt
 
 


sajnos ez volt az egyetlen teszt itthon úgyhogy holnap reggel nem tudok újat csinálni:((

de ha holnap se jön meg, akkor legalább csütörtök reggel már biztosat fog mutatni a teszt :)
Vendég
 


bocsánat a kérdésért, valószínűleg nagyon tájékozatlannak fogok túűnni, de mi az a Dpo?
Vendég
 


Szilvi:el is teheted a reggeli első pisit és ha később veszel (délelőtt)meg tudod csinálni :wink:

KépKép
lyndee
 
 


lyndee! ritt!

mindkettőtöknek köszönöm a segítséget és a biztatást is:)
Vendég
 


lyndee: tényleg? ezt nem is tudtam! bárhol "raktározhatom" vagy valami hűvös helyett kell találnom neki?
Vendég
 


Szilvi!A Dpo-t a pé után kezdjük számolni.
Mivel egy átlag ciklus 28 napos ezért általában 14.napon van pé onnantól Dpo-t számolunk és ezért általában 14 napos a luteáris szakasz (ersze csak az ilyen tökéletes ciklusnál)és ha 15.napra sem jön piri, akkor valszeg baba van a dologban.De ahogy tegnap is írtam állítólag a 18 Dpo felett már szinte tuti, persze ha nem ciszta vagy vmi ilyen miatt nem jön a mensi.

ritt
 
 


De nem kell zavarba jönni, ha vmit nem tudsz vagy nem értesz én is a forumokon okosodtam így ki! :wink: Úgyhogy kérdezz nyugodtan!

ritt
 
 


Szilvi:sztem mindegy,hiszen ha a kórházba labori vizsgálatra visszük a vizeletet is megjárja a "hadak útját"...De várjuk a fejleményeket! :wink:

Kinga:Veled miujság?Kérjük a zebrát :lol:

Mónika:eltűntél!!!

Velem:tegnap kicsit barnáztam este,már azt hittem ma megjön,de mégsem...eddig.reggel picit fájt a hasam,gondolom egy két nap mulva piri.

KépKép
lyndee
 
 


sziasztok!

sajnos fölöslegessé vált a reggeli teszt, mivel megjött a mensim:(((
Úgy látszik becsapott a testem, vagy az agyam. Nem tudom. Pedig nem szokott:((((
Talán következő hónapban majd összejön a babó.
Vendég
 


Szilvi: Sajnálom :( De az jó, hogy optimista vagy. Meglátod a tavasz meghozza a babót is:)

Kép
csucsu05
 
 


sok mást nem tehetek minthogy optimistán próbálok hozzá állni.
bár most momentán eléggé le vagyok törve :(
de talán holnapra jobb lesz.

valahogy nem értem mi a gond.
a hőgörbém szerintem elég normálsan néz ki, ezért azt gondoltam "normálisan működök".
és már 9 hónap telt el ....
Vendég
 


szilvi!

Miért gondolod, hogy gond van? Rengeteg mindennek kell passzolnia abban a pillanatban mikor egy baba megfogan. Egyáltalán nem furcsa, hogy ha nem jön össze hamar. Akinek gyorsan sikerül, az szerencsésnek mondható. A dokik azt szokták mondani, hogy egy év sikertelen próbálkozás után kell kivizsgálni a nőt meg a férfit. De még az sem a vég, lehet, hogy akkor sincs semmi probléma. Rengeteg párnak jön össze spontán a baba, miután már egy csomó vizsgálaton inszemen, akár lombikon túlestek. Ha megfogan egy baba, az maga a csoda, szerintem ezt így kell felfogni. Persze ez egy természetes folyamat, de nem szabad sürgetni.
Sajnos a babanetnek ez a hátránya, hogy sokan már pár hónap próbálkozás után is azt hiszik, hogy nekik nem lehet gyerekük, mert sok ilyen történetet olvasnak, és sajnos az ember hajlamos inkább a rosszat megjegyezni.
És nem csak azok a nők, akik az első babaát várják, hanem akár a többgyermekes anyukák is. Kérdem én: miért? Ha már sikerült több gyereket is kihordaniuk, miért gondolják, hogy hirtelen meddővé váltak? :shock: A pozitív gondolkozást kéne elsajátítani sok embernek...

Kép
Kép
tabati
 
 


igen, tudom, hogy igazad van, csak az én környezetemben is olyan emberek vannak kizárólag, akiknek szinte rögtön összejött a babó.
pedig egy részük nem is akarta....
Vendég
 


és tudjátok mi az amit most még nagyon furcsálok? az előbb ahogy felhelyeztem a tampont azt vettem, észre, hogy eszméletlenül fenn van a méhszájam.
ilynkor már lenn kellene lennie?
vagy csak azért van, mert még csak inkább pecsételek?
ebben a ciklusban tényleg teljesen megbolondult a szervezetem.
Vendég
 


De hát nagyon jól tudod, hogy ez az élet minden területén így van! Ha nincs állásod, de szeretnél, akkor tuti mindenki arról mesél, hogy megkapta álmai állását. Pedig biztos akad olyan, aki hasonló cipőben jár, mint te, csak épp az nem tűnik fel. Először én sem mertem elmondani a barátnőmnek, hogy babával próbálkozunk, mert azt gondoltam, hogy ha nem sikerül elsőre (neki elsőre összejött), akkor rosszul fogom magam érezni ha vele beszélgetek, mert ha nem is kérdez rá, vajon mit gondol... Nekem csak az első próbálkozós hónap volt rossz, vagyis a vége, hogy megjött. Aztán már nem is esett rosszul, mert majd jön ha akar. Majd jött egy méhenkívülim és azzal egy vetélésem, és most újra várok (az túlzás, hogy türelemmel :lol: ), de nem aggódom.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: Ebben annyira igazad van, hogy a baba jön amikor jönni akar. És valóban ha pozítivan állunk a dologhoz akkor nem lesz baj. Amit az ember nagyon akar az meg is valósul. csak valóban hinni is kell benne. Persze az ember néha el van keseredve mikor megjön. Az én lánykám az első próbálkozós hónapban elsőre össze jött. Most pedig a kistesó 8hónapja várat magára. De ez így van rendjén ha mindnekinek rögtön minden össze jönne akkor az már kivánságműsor lenne. Szóval ha valaki pozítivan gondolkozik akkor azt fogja bevonzzani . ha valaki negatív akkor viszont csak negatív dolgokat fog maga köré vonzani. Tehát az első dolog, hogy pozítivan csajok!!!! Mindenki babás lesz ki előbb ki utóbb. De mindennek megvan a maga miértje.

Kép
csucsu05
 
 


mindannyiótoknak igaza van.
én tényleg pozitívan próbálok hozzáállni.
máshogy nagyon nem is lehet szerintem, mert akkor nem lenne öröm a babó "készítésében" sem :))
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: