Új privát üzeneted érkezett!

Csiperke :D
pedig ezt csak úgy tudod megoldani, ha beszélsz velük.
Lehet, hogy lesz belőle sértődés, de nem lehet úgy berendezkedni egy kisgyerekes életre, hogy nem érzitek magatokat konfortosan.
Nem könnyű, de meg kell lépnetek, hogy a magatok életét éljétek.

Ha pedig tápszerhez nyúlsz nem fog nőni a tejed mennyisége. Szoptatni kell sűrűn, ha volt tejed lesz is, csak lazítani kellene kicsit, és tényleg hazaküldeni a kapcsolt részeket.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csipi!


Nekem,mint egy kívülállónak ez nagyon egyszerű:megbántod egy kicsit a nagymamákat és szoptatod az Orsikátokat vagy jópofizol még és azonkívül,hogy elmegy a tejed még depis is leszel/vagy.A nagymamák pedig úgyis megbékülnek.Esetleg azt nem lehetne,hogy beosztjátok ki mikor jön?Természetesen a ti elképzelésetek szerint.
Még meg is fenyegetheted őket,hogy nekik kell kifizetni a tápszert(na ezt tudom,hogy mennyibe kerül). :P :wink:
A tapasztalt anyukák biztosan mondanak majd valami okosat,gondolom ők is átestek már ezen.
Ez egyébként nálunk is probléma volt...

Kép
Kép
mereszt
 
 


Pandus!
Gyönyörű a babátok és boldog névnapot neki! :D

Az ígért pocifotó(k):

Kép

Kép

Kép
Kép
kisfóka
 
 

 
 

mereszt írta:gondolom ők is átestek már ezen.

én még szülés előtt lerendeztem ezt a kérdés :wink: így nem hullafárdtan kellett ezzel foglalkozni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Csajok! :)

Fanni, Kisfóka, Viri!
Aranyos pocakok! Nagyon csinosak vagytok.

Donika!
Csak 100 ??? :shock: Nekem még hátravan 6 hét és máris 98! Pont köldök felett mérem.

Pandácska!
Gyönyörű Dóra baba! :)

Mereszt!
Boldog névnapot a kislányodnak! :)

Petitpois!
Hogyan lehet megoldani, hogy 3 hónap ehelyett egy évet maradj otthon a babával?
Milyen luxus ez Mo-n. Két év.... :roll: :? :lol:

Gömböcske!
35 hetesen terheléses??? :shock: biztosan nagyon hasznos lehet! :?

Véda!
Örülök, hogy minden rendben van. szerintem Hajdu dr.-nő majd megvizslatja! :lol: :lol: :lol:

Fendike!
Nálunk a szülésfelkészítő maradt el a látogatási tilalom miatt! :roll:

Csiperke!
Nekem nincs tapasztalatom, de én tuttira kitenném a szűrűket!
Próbáld meg kedvesen, de igen határozottan. Ha nem müködik akkor nyersen. próbáld meg elmondani, hogy fontosak számodra, szeretitek őket, de most úgy érzitek, hogy sokkal több időt szeretnétek kettesben tölteni. stb stb. Szóval valami hasonló duma, te ismered őket! :wink:
Első te vagy a babáddal és a férjed. Aztán jön anyuka és anyós.
Persze értem én, hogy a Ti érdekedben cselekednek így, de ha neked ez nyomasztó, akkor ki kell tenni őket!!!

Minél hamarabb lépd meg!

HOLNAP!

Ha sértődnek, akkor majd megbékélnek! :wink: Túlságosan is szeretnek titeket és az unokát, hogy sokáig tartson a sértődöttség!
De tudniuk kell, hogy hol a helyük.

34+1
Vendég
 


Jó reggelt!

CSipi megértelek.Én megmondanám nekik! Bár én anyutól, anyóstól ugyanolyan távol vagyok, mert ők ZAlában élnek, ua. városban. Így valószinűleg szülés után egy hétig anyukám lesz fennt, utána pedig anyósom, és mennek haza! Bár anyukám sokkal többet tud segíteni, mert a család összes kisbabájánál ő segített az első napokban. anyósom meg 25 éve. majd lesz valami.

Ksifóka szép pocak

PAndus gyönyörűséges Dóra baba!
Vendég
 


Enyim Kép
Vendég
 


ja, a dátum nem jó, nem értek az átállításhoz, apa meg nincs itthon :lol:
Vendég
 


Köszönöm Dóra nevében is :D

Aranykavics,
Szép pocakod van, neked sincsen már sok hátra :wink:

Zsuzsi,
Igen otthon, szerencsére hamar elengedtek, mert minden rendben van velünk(kop kop kop)

Donika,
Ez a szoba csodálatos :wink:

Csiperke,
Én biztos mindenkit elzavarnék az a legfontosabb, hogy te jól érezzed magad, mert akkor lesz jó a babának is. A szoptatás érdekében megbántanék akárkit, bár ezen nincs oka senkinek megbántódni, hiszen most ti vagytok a fontosak.

Véda,
Gratula a jó Afp-hez!

Fanni,
Ismét egy szép pocak :wink:

Most csak ennyi Dóra éppen apával alszik :D
Vendég
 


Pandus!
Köszönöm, kedves vagy! :P

Csiperke!
Nem egyszerű a helyzet, de egyetértek a többiekkel, Ti vagytok a legfontosabbak!

Kisfóka, Bonikó!
Szép pocakok! :wink:

Kavics!
Most újból lemértem, és 100 cm, a legnagyobb jóindulattal is! :D Na de hozzáteszem, hogy vmikor még a 36-os nadrág is nagy volt!
Egyébként hogy vagy? Mekkora a bébi?

Kép

Kép
donika
 
 


Kisfóka :P
Szép poci, a Tiéd sem kicsi :wink:

Csipi :P
Nálunk is már hónapok óta arra gyúr a két Mami, hogy jönnek picibabázni. De már mondtam nekik, hogy a férjecském kivesz egy hónapot! (Szerencsére nagyon sok szabija van.) Utána meg jól is jönnek majd, pláne, hogy akkorra beáll a rend és én mutatom meg nekik mit és hogy "szokás" és nem fordítva :wink:
Orsika a Te kisbabád. Legyél Anyatigris és védd meg az érdekeit! Aztán jelentkezz, kíváncsiak vagyunk nagyon! Ügyes legyél!

Kavicska :P
Ne aggódj nagyon, nekem 16 hetesen már 94 cm :lol: Pedig alapból én is 36-os méret vagyok 8)

Boni :P
Csini poci, a dátumot szerintem senki sem nézi :)

Pandus :P
S minden flottul megy? Jön a tejci, eszik Dóri, alszik rendesen?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hali lanyok,

Fendike,Donika,

az apas szules nalunk is igy van tervezve hogy amig a ferjem birja ,marad :lol: Az en ferjem is retteg a vertol,verveteltol,de azert nagyon szeretne bent lenni :lol: Hat majd meglatjuk.

En ma delutan megyek UH-ra kivancsi vagyok mit mondanak..

Kisfoka,Boniko,

nagyon csinik a pocik :lol:

Kavicska,
ugy probalom meg az egy evet hogy jar 20 het szulesi szabi,utanna meg un szuloi szabadsag maximum 6 honap...Persze ha minden kotel szakad akkor fizetesnelkuli is tudok kivenni..
Amugy belga torveny szerint 12 het szulesi szabi jar :shock: :shock:

Csiperke,
remelem tudtal a szulokkel beszelni es talaltatok egy koztes megoldast,mert ez Orsika es a te erdeked is++++++

Kép
petitpois
 
 


Panda!

Jaj de gyönyörű Dóri baba! Sok boldogságot és tejcsit!
Tényleg, hogy megy a szopiztatás?
Kíváncsian várom, persze csak , ha lesz időd, élménybeszámolódat a szülésről!

Fanni,Kisfóka, Boni!

Olyan jó látni ezeket a szép pocakokat !

Csipi!

Abszolút megértelek, sőt át is érzem a helyzetedet!
Nálunk csak a párom anyukája nyomul, sajnos az anyukámat már elvesztettem :cry: ! Már most nyomaszt, hogy hogyan fogom tálalni a dolgokat! Azt hiszem Orsinak igaza van még jó előre rendezni kell ezeket.
Ráadásul a sógornőm bejelentette, hoy majd ő is jön a családjával látogatni. Persze mindenki több száz kilométerről, így attól félek, hotellé alakulunk át.
Szóval előre rettegek!
Tudom, milyen rossz megbántani őket!

Véda!

Jaj, nem hiszem el, hogy nem mutatta magát ez a kis rosszcsont!
Nagyon várom a szombatot!
(Mi jövő hét csütörtökön megyünk! Remélem, megtudjuk a nemüket! Már annyira furdal a kíváncsiság.)

Kép
viri8
 
 


Pandus, :D
és hogy vagytok??? minden rendben?
tejed van rendesen, Dorka szopizik ügyesen???

Donika,
köszi, növekszünk rendesen hálisten!!
Zsombi mennyi volt így a 33.hét körül?? :roll:

Petitpois,
kiváncsi vagyok Laurára én is!!
ott legalább rendesen csinálják az UH-t, megnézik részletesen???
12hét botrányosan hangzik!!!! :oops:

Kép
fendike
 
 


Lányok :D
Köszi mindenkinek a gratulációt. tényleg nagyon boldog vagyok a jó eredmények miatt. A neme végülis teljesen mindegy, de olyan jó lenne tudni, hogy ki lakik odabent :roll:

Panda :D
Örülök, hogy hazajöhetettek 72 óra elteltével! A kiscsaj GYÖNYÖRŰ!!! Szüléstörténetet epedve várjuk!!!

Fanni :D Viri :D
Gyönyörű pocik!!!
Nekem tegnap 94 cm volt, 19+1 naposan :D És 4 kg-nál tartok :oops:

Csiperke :D
Nekem is volt, hogy kevésnek bizonyult a tejem. Kb. ennyi idősen, mint nálatok. Semmi más nem szaporítja jobban, mint a gyakori szoptatás. A tápszertől valóban csak csökken, sőt a baba megszokja, hogy abból gyorsabban jön, és a cict már "lusta" lesz kiszívni.
Ha van erőd, időd, próbáld meg a napi akár 10-12-szeri szoptatás, és semmi mást ne adj mellé - tea, tápszer, stb - és pár nap alatt beáll a kerslet-kínálat elv.
Mi egy hétfői napon kezdük ezt az "ősanya" módszert, és csütörtökön úsztam a tejben, Lilla pedig újra gyarapodni kezdett :D
De ezt csak elszántan erősen, és nyugodt környezetben lehet. Ha anyósom a nyakamon ülni, biztosan nem bírtam volna állni a sarat, főleg a sok "jó tanács" mellett. Nagyon sok erőt kívánok neked!!! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Véda
Vendég
 


Boni :D
Bocs, Boni, csak most láttam a szép kis pocidat! Nagyon formás :D

Véda
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi hogy eltüntem de nem volt jó az internetünk.

Donika:
Nagyon örülök hogy a laborod rendben. Gratula Zsombika súlyához. Szép súlya van. Nem szándékszom megelőzni titeket. Remélem Krisztián is türelmes.

Csiperke: A talit észbentartom. Most csak te és Orsika számit nemaz anyós

Pandus:
HATALMAS GRATULA NÉKED ÉS DÓRIKÁNAK. SOK BOLDOGSÁGOT ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK MID KETTŐTÖKNEK. Örülök hogy Apa veletek lehetett. Dórika gyönyörü a fotókon.

Aranykavics:
Sajnos a laborom nagyon picit javult csak és még mindig jóval a határérték alatt van. Trombocytám 83ezer a határérték pedig 150 ezertöl 250 bezerig van.

Jucmuc:
Gratulálok mindkettőtöknek. Nagyon ügyesek vagytok! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek. Davide-nek sok-sok tejcsit!!!

Mereszt:
Nagyon édes Dórika!! Kis huncut!!!

Gömböcske:
Jó ujra hallani felőled! ratulálok a kisfiadhoz. De lehet hogy én rosszul emlékszem de te nem ikrekkel indultál?

Katica:Köszi a táblát

Kisfóka: Nagyon szép a babakocsitok !!! Csini npocid van

Viri8: Csini poci!! Én 164cm vagyok

Fanni: Szép pocid van neked is!!

Véda: Gratula hogy minden rendben.

Fendike: Gratula Máténak a súlyához!!

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Véda!

Szép pociméret! :D

Petitpois!

Megdöbbentő a kinti rendszer! El sem tudom képzelni, hogyan gondozzák azokat a pici babákat a bölcsiben! (Illetve elképzelni el tudom, csak jobb nem belegondolni :? )

Jelentkezz majd ultrahang után!

Kép
viri8
 
 


Véda!

Szép pociméret! :D

Petitpois!

Megdöbbentő a kinti rendszer! El sem tudom képzelni, hogyan gondozzák azokat a pici babákat a bölcsiben! (Illetve elképzelni el tudom, csak jobb nem belegondolni :? )

Jelentkezz majd ultrahang után!

Kép
viri8
 
 


Szia Csiperke!

Szerintem most csak a pici Babád, és persze a saját érdekedet tartsd szem előtt, sokkal fontosabb, hogy tudd szoptatni, ahhoz pedig nyugalom szükséges. Ha zavarnak a nagymamák,akkor finoman küldd el őket, e miatt nem haragudhatnak meg (persz egy kicsit rosszul esik majd nekik, de most a Csöppség fontosabb).

Szia Nyuszi!

De, én is ikrekkel indultam (úgy emlékszem, Te is), de 8 hetesen a 2. UH-n már "csak" ez a legényke volt a pocakomban. De ő nagyon ügyes, egészséges, szépen fejlődik, szerencsére eddig a méhszájjal sem volt gond (mondjuk mindent meg is tettünk a párommal érte). Nagyon nehéz volt szeptembertől az életünk. Szinte stopperral mértem, hogy teljen az idő. És ma vagyok 36 hetes, az orvos azt mondta, hogy eddig nagyon jó lenne kibírni, úgy örülök, hogy még mindig 1-ben vagyok. Majdnem egyforma idős terhesek vagyunk, nálunk is márc. elején várható a bébi. Ugye neked is fiad lesz?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Fendike! :D
A 33.hét körül 2500g volt a doki szerint. De ki tudja....! Nekem az a lényeg a vizsgálatoknál, hogy az előzőhöz képest arányosan növekedjen. Mindig nézi a méhlepényt, magzatvíz mennyiségét, a köldökzsinór elhelyezkedését, szív hangot, ilyesmi.

Petitpois! :D
Drukk a mai uh-hoz, majd gyere!

Nyuszi!
vhogy én is azt gondoltam, hogy gond van a nettel, azért nem jelentkezel! Örülök, hogy minden rendben, akkor szted is én legyek a következő! :lol:
Te hogy érzed, már közel van a nagy nap? Én mindig úgy gondolom, hogy majd belül biztos érezni fogom, hogy már csak 1-2 nap. Tudom, hogy közel van, de mégis olyan távolinak tűnik. Te hogy vagy ezzel?

Ma voltam a védőnőnél, mondta, hogy most már hetente menjek, minek, azt ő sem tudja sztem! Kérdeztem a streptococcus szűrésről, úgy nézett rám, mintha kínai lennék, de gyorsan hozzátette, hogy tudja miről van szó! Na persze, és meg tényleg kínai vagyok! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
a streptora a dokid utal.
Minek hetente menni??? én 3 havonta jártam... vagy még ritkábban :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


én meg összesen 2x voltam!!!!!!!!!!!!!

Panda mutti mééég képeket a gyönyörűséges Dorkáról...!!!!!!!!!!!fürcsiset....
Vendég
 


Lafi,
Fürcsiset? Olyanban még csak egyszer volt részünk de akkor sem a fotóztunk, inkább figyeltük hogy is kell ezt csinálni :D anyum csinálta.
Vendég
 


Kórházban nem kérted, hogy mutizzák meg?Nekem 1x megmutatták, iránytva csináltam, majd itthon rögtön én csináltam, aztán azóta apa.
Vendég
 


Lányok :P
Ki ér rá és ki jönne február 24-én -vasárnap- topik talira???? Ha babások is jönnek, akkor 3 óra felé kezdjük, de lehet később is csatlakozni.

Lafi :P Téged már feltétlenül várunk Hunorral... Csipi :P ... ti azért messze vagytok, de nagyon szívesen látnánk! Pandus :P ti majd a következőre :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
mi ikres talin leszünk, nekünk nem jó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :(
Olyan is van, hogy ikres tali? :shock:
S esetleg előtte vagy utána egy kicsit?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Olyan is van, hogy ikres tali? :shock:

ikresek.hu -n szervezünk egy gyerekes játszóházas talit.
az 4kor kezdődik.
Én ennyivel előre nem tudom, hogy egyedül megyek a 3mal vagy a párom is tud jönni. Egyedül 2 helyre nem szívesen rángatnám őket.
Szóval akkor mi egy bizonytalannal felíratkozunk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Rendben, felírlak. Remélem, legalább 1 órácskára oda tudsz jönni... gondolom ez esetben Lilivel, vagy akkor egész családostul?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lili, Máté, Levi + én ez tuti
de mivel xi. ker, úgyis ott jövünk be.
Tranzit?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen, Tranzit :P

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hali csajok!

tegnap este írtam nektek,addig bírtam,utánna ugy elkezdtem bőgni,mert csak 20 evett,és kitőrt belőlem minden,és elkezdtem kiabálni a férjemmel,hogy ezt magunknak köszönhetjük,mert minek kell ide engedni bárkit is.Sajnos anyumat is megbántottam,de mondtam nekik,hogy Orsi még annyira picike,minket kell megszoknia,nem dajkáljuk,csak amíg igényli.Nagyi szerep meg még felesleges,majd 1-3 hónap mulva.
Mondtam a férjemnek,hogy hétvégén senkit nem akarok itt látni,ezt értettem az ő szüleire,mert bejelentkeztek.Megértette,igazat adott.Anyu meg holnap hazamegy.
Egyébként hajnal óta ujra szopik 100-kat,folyt rendesen a tejci,remélem most már nem megy el.Lehet hogy eddig emésztettem magam,és azért is ment el,de most jo volt kiadni mindent.

Nektek köszönöm a segítséget,tanácsokat.

Tali!De jó.Valószínű,hogy most kihagyjuk,mert eljött az idő,és KÖLTÖZÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜNK az uj lakásba.Meg még nem vinnénk sehova a bébit.

Jucmuc hogy van????????????????????

Kép
csiperke
 
 


Csipi :P
Nagyon ügyes voltál! Rettenetesen örülök, hogy elintézted és meg is nyugodtál, így a tejci is rendeződött! :D
Nem lesz semmi még költözni is... mikor kezdtek pakolni? Sajnos az sem egy idegkímélő elfoglaltság, épp 1 éve költözködtünk :roll:
Gratu még1x, így kell ezt :wink:
Puszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Csipi :D
ezt hipp-hopp elintézted :D nem is volt nehéz.
Örülök, hogy beállt a rend! :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
Ezek szerint én túlzásba vittem a védőnőt! Streptora jövő héten megyek, azt mondta a dokim, hogy a 38. héten csinálja.
Ha holnap betöltöm a 38. hetet, akkor jövő héten már 2x kell mennem NST-re?

Csiperke!
Örülök, hogy rendeződött, biztos belül emésztetted magad, de megnyugodtál, és ismét van tejcsi! :wink:

Fanni!
Én biztos nem tudok menni a talira, de ha lesz nyáron, vagy vmikor utána szívesen elmegyünk. :D

Kép

Kép
donika
 
 


Fanni :D :D :D
De jóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Épp tűnődtem rajta, hogy milyen jó is lenne... És tessék!
Már be is írtam a naptáromba! Feltétlenül ott leszek 8)

Csipi :D
Ügyes vagy!!!
Menni fog minden, ha csak egymásra kell figyelnetek! Bízz magadban, nagyon jó anyuci vagy, és te tudod a legjobban mi kell Orsikának!

Véda
Vendég
 


Csipi!
No, te ezt sitty-sutty elintézted! :lol:
Gratulálok! :D Ügyesss csajszi vagy!!

Lesz tejcsi, az tutti! :lol:
Vendég
 


donika írta:Orsi! :D
Ezek szerint én túlzásba vittem a védőnőt! Streptora jövő héten megyek, azt mondta a dokim, hogy a 38. héten csinálja.
Ha holnap betöltöm a 38. hetet, akkor jövő héten már 2x kell mennem NST-re?

asszem igen :d de én nem jutottam el addig még sosem :roll:
streptot kicsit késeinek tartom, mert mivel baktérium mind. 72 órás a tenyésztése (asszem... nem 48 óra), későre lesz ereménye.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csipi!

Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :wink: Ügyes vagy!

Kép
Kép
mereszt
 
 


Szülés: Szombaton még voltunk ctg-n délután, ami mutatta a szokásos fájásokat, de csak ennyi. Megbeszéltük, hogy indítás lesz kedden ami jó érzés is volt, meg nem is de tudtam, legalább szerdán már babázhatok. Otthon szépen bekuckóztunk az ágyba este, és filmet néztünk. Nagyon keményedett a hasam, de már nem figyeltem rá gondoltam a szokásos szórakozása a méhemnek. Fél 10-kor éreztem az első fájást de nem olyan gyengén mint amit sokan írnak hanem élesen hasított a pocimban egy keményedés közepén és a derekamba is. Na mondom mi ez? :roll: Jött a következő is. Akkor elkezdtük nézni az órát 10 percenként jöttek. Ez már rendesen fájt néha nyögdécseltem tőle pedig még csak az elején voltunk. Nem hittem el a dolgot beültem egy kád vízbe biztos voltam benne hogy elmúlik. Jobb is volt a vízben de amikor kiszálltam minden kezdődött elölről. Hívtam a szülésznőmet hogy itt elkezdődött valami nagyon fáj a pocim 10 percenként. Ez volt kb. fél 1-kor mondta hogy 2-re érjek be addigra ő is ott lesz. Közben szépen jöttek a fájások, fájtak rendesen de nagyon örültem neki. Felhívtuk párom szüleit hogy jöjjenek megyünk szülni közben még bepakoltam mindent és vajúdtam közben. A kocsihoz már nehezen jutottam le, ha jött a fájás akkor stop volt. Az utazásnál már 5 percenként jöttek. Megérkeztünk a kórházba felmásztunk a szülőszobához . Bementem egyedül egy szülésznő fogadott nagyon rendes volt szülésznőm még nem érkezett meg. Átöltöztem és jött a ctg ami mutatta hogy igen ezek már rendszerek. Megérkezett a szülésznőm megvizsgált akkor voltam kb. 2 ujjnyi. Beengedte a páromat ez megnyugtató volt :wink: Beszéltünk róla hogy kérek Edát mert már akkor nagyon fájt és tudtam messze még vége csak azt nem hogy mennyire. Kb. 3 lehettet amikor jött az edás bácsi és megcsinálta. Nagyon féltem tőle pedig tényleg nem fájt inkább kellemetlen volt. Szülésznőmre hajoltam közben azt hiszem megharaptam egy fájás közepette :oops: Vártuk hogy hasson az eda. Jó is lett kb.2 órán keresztül de utána más lett a fájás és magasan fájt a gyomrom helyén meg felette oda az eda nem hat. Kaptam még edát de már nem volt jó fájt az egész pocim mint előtte. Mindegy hagytuk a dolgokat, labdán ülve volt legjobb. 6-ig jól haladtunk de akkor nem akarta a tágulás folytatódni. Kb. akkor lehettem 4 ujjnyi de nem jött le a baba feje így nem simult el a méhszáj. Közben egy fájásnál megrepedt a burok szóltam a páromnak hogy keresse meg a szülésznőmet mert bepisiltem :oops: de persze ez a magzatvíz volt :wink: Vártunk, vártunk vártunk nagyon fájt mindenem legjobban az alsó részem de ott volt a párom és a szülésznőm tartották bennem az erőt na meg persze Dorka utáni vágyam is. Mivel a buroksapka megmaradt így repesztettek burkot vagyis elfolyatták a maradék vizet is. Ekkor már nem ebben a világban jártam sokszor ha szóltak nem válaszoltam meg nem akartam hogy megvizsgáljanak mert nagyon fájt de türelmesek voltak velem. Szerintük nagyon jól viseltem hát akkor ezt nem így láttam. Kb. fél 11-kor éreztem hogy nyomnom kell de még nem volt a helyén a feje és méhszáj se simult el. Mondták hogy nyomjak nyugodtan mert ez is segít hát nyomtam. Innen folyamatosan nyomtam 12. 13-ig minden fájásnál amik szerintem 2 percenként jöttek de erre pontosan nem emlékszem. Egy fájás alatt hármat nyomtam kettő nagyot egy kicsit így esett jól. Bal oldalon jobb oldalon így kellett forognom. Nem tudtam összerakni a lábam mert úgy éreztem megnyomom Dorka fejét ezért az egyik lábamat a levegőben tartotta a párom és a szülésznőm felváltva. Ez már nagyon rossz volt fájt is és kimerültem rendesen. Rengeteg nyomás után mondták hogy akkor most jön a szülés. Itt csak annyira emlékszem hogy nyomtam mint akinek az élete múlik rajta és nyomták a hasam közben. Párszor visszacsúszott a feje még erre is emlékszem. A vágást éreztem de nem fájt. Nagy nehezen de kicsúszott a Drága és rögtön pocira rakták :D Na ezért a percért érdemes volt megszületni leírhatatlan boldogság. Az a meleg kicsi test a pocin csodálatos. Szegény Dóra tiszta lila volt és olyan csúcsos lett a feje hogy feje mint egy uborka de mégis gyönyörű :lol: Nekem legszebb. Beszéltem hozzá közben párom elvágta a köldökzsinórt. Elvitték a szokásos fürcsi, mérés, öltöztetés. Közben megszültük méhlepényt ez már nem volt olyan vészes. Megkaptam végre Dorkát ekkor eszméltem rá hogy igen ő volt bennem egy igazi kisbaba az én kisbabám az Életem!! Jött a varrás mivel nagyon picit kellett vágni így gyors végeztünk fájt de akkor már ott volt kezembe Dóra végig így lefoglalta minden figyelmemet. Sokan jöttek gratulálni szülésznők még a takarító is. Szülésznőm mondta hogy senki nem hitte el hogy megszülöm mert nagyon nem úgy álltak dolgok de boldog voltam hogy sikerült. 3 embernek köszönhetem: Párom, Szülésznő és persze Dorka mert nagyon jól viselte a szülést így tudtak ránk türelmesen várni. Végre végeztünk mindennel és hármasban maradtunk. Boldog felejthetetlen percek :D Egy kedves csecsemős segített cicire tenni és már cuppogott is a formás szájával amit tőlem örökölt. Kb. 5ig így maradhatunk édes hármasban nézegettük egymást utána elvitték én maradtam még mert hánytam és lett egy pici lázam de 7-kor lekerültem a kórterembe. Hát ennyi. Vasárnap este már azon gondolkoztam hogy kell egy kistesó pedig eddig nem akartam de ezt szeretném még átélni az életben annyira szép emlék marad az össze fájdalommal együtt :D

Ui.: Gondolom feltűnt pár embernek hogy nem említem a dokimat. Igen nem említem mert nem jelent meg életem legszebb pillanatánál. Indoklást nem kaptam de már nem is érdekel nem tudja milyen jó buliról maradt le :wink: :lol:
Vendég
 


Pandus :P
Ez nagyon szépre és érzékletesre sikeredett, itt szipogok. Gratulálok mégegyszer!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandus :lol: szép volt, gratulálok!A dokid meg :? had ne írjam le, hisz itt annyi 18 év alatti kisbaba van, de azért kapja be...
Vendég
 


Jó reggelt!

PAndus nagyon megható volt történet, gartulálok mégegyszer a ksi gyönyörűségetekhez!

Doki :twisted: de tényleg bánhatja!

Szerintetek érdemes akkor szülésznőt fogadni?

Képzeljétek tegnap éjjel arra keltem fel, hogy görcsöl a pocim.Nagyon megijedtem. aztán megnyugtattam magam,meg beszéltem babához. aztán megszünt. Ez szerintetek normális? ez is lehet a méhszalagok nyúlásától? :oops:
Vendég
 


Pandus!
Nagyon szép szülésed volt, itt pityergek a gép előtt, olyan ügyes voltál, nagyon szuper csajszi vagy, és persze a kislányod is!!!! :P Nem szép a dokidtól, hogy nem ment be, de ahogy írod nagyon jó szülésznőd volt! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Köszönöm :D
Mindenkinek ilyen szülést kívánok, persze rövidebb változatban ha lehet :wink:

Boniko,
Amikor 26 hetesen kórházba kerültem, én akkor fogadtam meg a szülésznőmet. Szerintem a 30. hét körül legkésöbb érdemes, hogy ő is tudja lesz egy kismamája az adott hónapban. Sokszor fogsz még görcsöket érezni ez nomrális, amikor a méhszalagok nyúlnak nekem az szúró érzés volt nem görcs.

Csiperke,
Na így kell ezt csinálni jó szopizást Orsikának :wink:

Irigylem a talisokat, de legközelebb mi is megyünk :wink:
Vendég
 


Csiperke!

Nagy kő gurolhatott le a szívedről, hogy megoldottad a problémát! Csak figyelek és a tanulom a technikát :D

Panda!

Köszi, hogy megosztottad velünk! Profin csináltad :)
Miután elolvastam a gyönyörű történetet, rájöttem , hogy én is nagyon szeretnék természetesen szülni...Bárcsak sikerülhetne!

Kép
viri8
 
 


Fanni, Véda,

Éreztek mostanában magzatmozgást? Én semmit és kicsit ma reggel beaggódtam.....

Kép
viri8
 
 


Pandus köszönöm! akkor enm aggódok :oops:
Vendég
 


Szia Panda!
Gratulálok a gyönyörű szülésedhez! Az orvosodnak nem szóltak? De gondolom, volt ott másik orvos, aki felügyelt. Nagyon furcsa, hogy ezt megtette, de nagy szerencséd volt akkor a szülésznővel.

Viri!
Te már érzel magzatmozgást? Én a 20. hétig csak kis gyanús jeleket éreztem, amiről nem tudtam konkrétan eldönteni, hogy magzatmozgás -e (de az volt). A 20-21. héttől éreztem konkrétan, hogy ez bizony a Piczur.

Az orvosom hétfőn azt mondta, hogy eléggé el van vékonyodva a méhszáj, de hogy már nem probléma. A Baba feje a bemenetben. Szerinte bármikor jöhet a Baba, de az is lehet, h túlhordom. Szerintetek lehet, hogy holnap vásárolgatás közben fog történni valami?? Kicsit izgulok. Ugyanakkor a hasam még fent van.

Szerintetek vegyünk 56-os ruhákat, vagy inkább nagyobbakat?

Kép
Kép
gömböcske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: