Új privát üzeneted érkezett!

Poppi, gratulálok!Nagylegény lett :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Okr, Dorottyának boldog névnapot kívánok!

Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Dorottya: Nagyon boldog névnapot kívánok!!! :)

Kép

Kép
bettica
 
 

 
 

Rejoka, ez a progi 3. cn-n nagyon jó! :wink: Tűű azt mondta, hogy 1 fölött volt pé.

Nukada, üdv közöttünk! És ne legyél kétségbe esve! Kérdezz bátran!

Kavicska, akkor ezért nem aludtam én sem az éjszaka... :? :roll:

Csakegy, gratula a fogacskához! Most már ne nagyon nyúlkálj Lilla szájába! :lol: :wink:

Lányok, én az elmúlt hetekben fogytam! :shock: Pedig eszem rendesen, sőt... és -2 kiló... Róka koma nem kerülget, hasam sem megy és mégis. :shock:

Létezik, hogy ennyi idősen már látszik valami kis pocak?! Párom szerint határozottan nem olyan mint amikor fel vagyok puffadva.
Dorka is azt mondogatja két-három napja hogy "Anya, nőtt a pocid!"

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Bettica, már 22 hét?! Iszonyúan megy az idő!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Anyo nekem is látszott már 8 hetesen a második terhesség. 12 hetesen már kismamagatyót kellett vennem.

hamarabb látszik a második, már nem olyan feszesek az izmok, már nem tartanak össze olyan jól! :lol: :lol:

metet mekkora adagban szeded? tuti attól fogysz.

nem kérsz xszemes babamintákat kistesónak? majd 12 hét után küldök linkeket és válogathatsz! :wink: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Anyó, kezdetekben többen is mondták, hogy fogynak, én is bár tudom, más tészta, bár akkor még nem voltam intenzív diétára és mégis fogytam 3 kg-t.Az meg normális, hogy több terhességnél hamarabb jelentkezik a pocak. Amúgy hogy vagy?
Vendég
 


Rejoka, köszi, 12. hét után kérek majd babamintákat! :lol:

3*850-et eszem még 3 hétig, utána kell lecsökkentenem.

12 hetesen kismamagatyó?! hű, az mindjárt itt van! :)

Megyünk Dorkával tortát sütni Apának! :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Lafim, jól vagyok, köszi, csak iszonyatosan álmos vagyok egész nap, aztán éjjel meg nem tudok aludni :roll: :?
És meg vagyok őrülve mindenért ami paradicsomos :lol: Múlt héten egy üveg lecsót csináltam meg és azt nyomtam be... :oops:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Anyooka
Elképzelhető, hogy látszik. 12-13. héttől nekem is kismama ruha kellett.
Vendég
 


CSAk nem babát vársz? :wink: :lol: :lol: :lol: ( a paradicsom mit jelent?fiút vagy lányt?na nem mintha mérvadó lenne, mert én nem voltam kívánós, de hátha a pari jelent valamit...ha mást nem is, deakkor éhes vagy és kívánós :lol: )
Vendég
 


Lafim, most hogy mondod, lehet! :lol: :lol: :lol: :wink:
Dorkánál is a lecsót kívántam, igaz, nem ilyen iszonyúan, mint most...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Szisztok!!!!

Tegnap Mészinél voltam Nóri kukkoláson!!!
Dokibácsi megdicsizte a pocimat, azt mondta, igazán nagyon formás és stramm kismamika vagyok! Nóri remekül néz ki odabent! 31 hetesnek felel meg, a diétám szuperül működik. A méhlepényem éretlen, a méhszájam 3000. Szerinte (és szerintem is ) túl fogom hordani, persze akármi is lehet még, de azért ő innen ezt tippeli! Jelenleg a kisasszonyka 2 kg körül kocorászik, és nagyon hosszú combú!!!! És utálja az uh-ot! 22-étől elkezdődnek a heti egyszeri ctg-k a kórházban, ezt már most utálom! A francért macerálnak, ha tökéletesek az eredményeim......... Pffffffffffffff

Üdv az újaknak!!!!

Anyóm! Én babgulyást ettem bagulyással, és extra erősen!!! Azóta sem és előtte sem ettem annyi babot.............. :lol: :shock: A felpuffadástól érezheted "nagoybbnak" a pocidat!!! :) De jó Veled erről beszélni....................... Még mindig gratula!

Okr! Dorottyának Boldgoságos névnapot kívánok!

(Ui.: meglettek a gyűrűk!! Meseszépek! Sajna nincsen itthon a fotóaparátunk, Angliába mentek anyósomék a sógornőmékhez és vitték! De lesz fotó róla, cska el ne feledjem............... )
Vendég
 


Monácska: Mi eddig is tudtuk, hogy Te stramm kismama vagy :) Gyűrűt pedig ne felejtsd el lefotózni, nagyon kíváncsi vagyok rá ;)

Az éjszaka én sem aludtam túl sokat, de Bence sem, úgy éreztem. :(
Párom elkapta a családom nyavajáját a hétvégi látogatás alkalmával.
Szegény uram egész éjjel horkolt, úgy bedugult az orra, állandóan felébredt orrot fújni, így én az éjszaka közepén kiköltöztem a nagyszobába "aludni". B.sszus tudták Fateromék, hogy megyünk, mert ők hívtak és nem szóltak, hogy betegek, menjünk máskor :evil: . Persze Öcsém nete fontosabb volt (neki)... Morci vagyok emiatt most nagyon. Csak reménykedni tudok, hogy én nem nyaltam be ezeket a bacikat vagy vírusokat.

Voltam mázsáláson reggel: +6kg-nál tartok. Nem érdekel most, valahogy az utóbbi időben túl sokat foglalkoztam ezzel... :roll: Viszont minden rendben, nincs fehérje a vizeletemben (végre megnéztük ezt is), és Bence olyan aktív volt, hogy alig tudtuk "bemérni" a szívhangját stabilan 1 percre :lol: Úgy tűnik, jól éreztem, hogy a jobb oldalamon szeret lenni ;)

Valóban 22. hét :lol: Gina lassan szülünk! :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Okr:Dorottyának boldog névnapot! :D
Kép

Anyó:Én amíg szedtema metet (3x850mg)végig fogytam.A 14.hétig -5kg.Onnatól hízom :roll: .Most +11kg a 14.héttől :lol:Nálam is volt lecsó+sülthús+almáspite+tej őrület is.Persze nem egyszerre :lol:

Laura:gratula a köldökcsonkhoz

Monácska:örülök,hogy minden rendben van veletek! :D

Én egy kicsit náthás vagyok+fája torkom,egyébként jól.Még 23 nap :D ,jóslófájás nuku,csak néha egy kicsit mensiserű hasalji fajdalom,de ez a frontoktól van :evil:

Kavicska:dobálhatod befele a magnéziumot!Vigyázz magatokra!Ma is kettős front van,holnap meg hideg front.Ezért nem jó az alvókám már megint. :(

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Olvastam rendesen de nem tudom mit tudtam megjegyezni :oops: :roll:

Poppi szia! Gratulálok!
Nem is tudtam,hogy te is pco...vagy csak felejtek :roll:

Anyóka az elején én is fogytam picikét. A paradicsomlevetnagyonszerettem :D
Nagyon örülök nektek!! Dolgozol?

Lecsó aztán még lehet tovább benmarad?
Uh-n minden rendben? Jobbulást a náthádnak!!
tesód mikor szül?

Kavics, hogy vagytok??

Bettica mi is jobb oldalon vagyunk inkább (vagyis a fej és törzs) tegnap voltam szívhangon,nem igazán szerette mert megrugdosta a védőnénit :lol: , én is pont 6kilónál tartok,de engem sem érdekel.
Remélem nem lesztek betegek!

Ki tudja a szülési sorrendet??? írja be légyszi!

Babás topiktagok merre vagytok??

Szép napot!
Vendég
 


Hú, a paradicsomlé, na az az amiből simán lenyomok egy helyben 1 lityit. Itt van mellettem az asztalon mindig egy dobozzal :lol:
Most gondolkodom, hogy paradicsomleves vagy csak sima erőleves legyen az ebédem... Már lassan 2 óra, jó lenne eldönteni ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Szia Kincs! :D


Lehet tényleg nem 23 nap még az a 23 nap.Majd tudja ő mikor kell kijönnie,de febr.29.-én befektete a doki ha addig nem bújik ki,sőt még lehet előbb a GDM miatt.
Tesóm márc.21.-kére van kiírva ha jól emlékszem.Még neki van ideje.Pedig elég nehéz,túlsúlyos is,ezért a legzés em úgy működik mint kéne :? +ott van Zsani is aki most 20 hónapos és borzasztó rossz alvó.Egy éjszaka 7-8-szor fent van,de van hogy vissza sem akar aludni,sír.
A náthám elviselhető csak ne legyen rosszabb :wink:
Uh?Hááát!A kétség bennem van,de ez így is marad amíg meg nem születik Tomi.Múlthét pénteken saccolták 2170gr-ra :roll: a pont betöltött 36.héten.Holnap megyek a laborértékemmel(amin van vagy 5 csillag :? )+az Uh leletemmel a nőgyógyászhoz.Majd meglátjuk mit mond.

És te(ti) hogy vagy(tok)? :D

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Csak gyors helyzetjelentés rólam.

Azon túl, hogy este csak 11 után feküdtem le (Columbot meg kellett nézni, már csak ez az egyetlen bűnügyi film amit terhesen tudok nézni :shock: , pedig eddig CSI, NCIS, Gyilkos elmék stb stb. már nem bírom, nem esik jól), ma reggel fél 10ig nyomtam a szunyát és egyáltalán nem érzem a frontot. :shock: Na ilyen még nem volt. :shock:
Nem is tudom hova tenni! :shock:

Bettica!
Ma én is vettem egy liter paradicsomlevet. Meg is iszom. :)
Gratula Bence babához! Az olyan édes amikor mocorog! :D

Kincsecske!
A szülési sorrendet én tudom. :lol: Csak nem fejből. Utánna kell nézzek!

Az biztos, hogy:

Lecso
Jokaliza
Én
Monácska


Mi vagyunk 30 hét felett.
De ma este átbogarászom, ha addig van türelmetek ! :) És megpróbálom beírni a pontos terhességi hetet is. :)


Anyoka! Kriszta!
Boldog névnapot Dorkáknak és Dorottyáknak!. :)

Anyoka!
Simán látszhat már a pocakod! :lol: :lol: Miért ne? :D

Lecso!
Nálam is volt hagyma, csípőspaprika őrület. Így kezdtem. :lol: :lol: Apróravágott hagyma, megsózva megecetezve és kanállal ettem. Csak úgy. A párom megkostólta, mert azt hitte valami baromi jót eszem, mert azt látta, hogy nagyon jóízűen eszem. Aztán teljesen elborzadt, hogy ez ecetes sós hagyma. :lol: :lol: :lol:
Aztán volt sűlt-fűszeres hús.
Aztán túrórudi
Hecserli lekvár! (vagy csipkebogyó? :lol: :lol: )
Most éppen a túrógombóc megy. De hetente egyszer kell csináljak, mert annyira enném. Szerencsére alig van benne CH. :) (diabos recept szerint csinálom: ISTENI!!! de édesítőt nem használok, szigorúan vanillia cukor és rendes cukor, csak kevés kell).
Még nem tudom a terhesség végéig mi jön!


Na, most ennyi!
Pedig még akartam írni, de csak este leszek többet.

Cuppantás! :D

34+1
Vendég
 


Hali!!

Kavicska én megvárom! az esti pontos listácskád! :wink:
Jó sokat szundiztatok! :D

Én is sokat alszok, tudok ismét délután és este9-től reggel9-ig :D és most nem fáj se a derekam se a csípőm alvásnál...csak azt röhögöm,hogy mire kiérek a wc-ig vagy kicsit fáradtan többet sétálok úgy szuszogok mint egy vonat :shock:
Nekem most a savanyúkáposzta a kedvenc és a zöldségeshez ha viszek üvegcsét adnak nekem levét is,aztán pohárból szürcsölgetem itthon.

Lecso holnapra drukk!
Hű akkor a tesódnak nem egyszerű :(
Köszönöm jól vagyunk, pocaklakó most is úgy mocorog hogy na,tegnap már a köldökömet féltettem,hogy kilukad :roll:
Vendég
 


Dorottyák és Dorkák sok sok boldog névnapot!!

egyik topikban vmi pelenkafutárt emlegettek,hogy olcsó normális pelusok vannak..ismeri vki?
a boltban melyiket érdemes venni? (tudom,hogy írtátok csak ezt még nem jegyzeteltem le magamnak, bocsiii)
Vendég
 


Kavics: A felét már lenyomtam :oops:
Túúúúúúúúróóóóóóóóóóóógombóóóóc! Istenem, ma csinálnom kell :lol:

Kincs: Az jó, mert akkor sok-sok C vitamint viszel be. A múltkor én is natúr nyomtam a savanyú káposztát, még a levét is elszürcsölgettem :lol: Fú, a párom olyan rosszul lett a látványtól :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Lista!

30 hetesek:

Lecso: 36+5
Jokaliza: 35-36 között
Kavics: 34+1
Monácska: 33+1


20 hetesek:

Kincs: 28+2
Gina: 23+5
Bettica: 22+0


10 hét alatt:

Monee: 9+3
Anyooka: 7+2



Tudom, hogy még vannak kismamik, de azokról nem tudom pontosan, hogy hol tartanak. :oops:
Remélem a régiek közül senkit sem felejtettem ki. :oops: Ha mégis cibáljátok meg a copfom. :oops:
Vendég
 


És van még:

Luca68: 6+5
Vendég
 


Szió!

Rejoka!
Wow….csodás eredmények! Gratu!

Anyoka!
Elején én is fogyogattam kicsit! Pedig a rókakoma meg sem látogatott. Alakul a pocid? Mutiiiii :)

Rólunk: picid dagadnak a lábaim, hátam sokat fájdogál, de erre vágytam :) Pocim már terhes pocak :lol: , végre láthatóan kismama vagyok. Metet szedem továbbra is, 3x850. Nyugodt vagyok, végülis „szaki” segített így dönteni.
Kép

Monácska!
Örülök hogy minden okés a kislányoddal :)

Kavicska!
Lista ül….szerintem nem hagytál ki senkit :)

Puszi nektek!

Gina
Vendég
 


Azé az én pocim nem oly szép és látványos mint a többieké :(
Vendég
 


Rejoka!

Neked is akartam írni!

Nekem az összes 3-ik napi progim 1 alatti érték volt. Igaz, akkortájt nem volt egyáltalán peteérésem. Aztán amikor lett, akkor már nézettem progit. :)

Nagyon jók az értékeid és tutti PÉzel! :wink:

Azért kíváncsi volnék az elméletedre! :lol:


Cuppantás

és egy kis hangulatzene
http://www.youtube.com/watch?v=30W3iRL4 ... re=related

Teljesen megvadultam Forrest Gump filmzenéért. Mostanság 60-70-es évek zenéjét hallgatom. CSAK! :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Dorkák, Dorottyák boldog névnapot!

Nukada!
Üdv. köztünk! Most derült ki a PCO? Én azért kiváncsi vagyok, hogy a kismanód ennek ellenére könnyen összejött?

Gina!
Akkor is szép a pocid :) :)

Jó sok kismami van,ez tök jó!!Majd hamarosan sorban szültök :D

Voltam tegnap diabetológusnál, holnap vévétel, azt mondta, majd meglátjuk a metet a vérvétel eredménye alapján.Most 2x850-et szedek,remélem nem akarja lecsökkenteni, mert úgy látszik ez rendezte a mensim,szerintem ,ha kevesebbet szednék,megint összezavarodna.
Ma vettem mindenféle bébikaját Gergőnek,mert nem szereti a főztöm :lol: :lol:
A főzelékeket nem nagyon ette meg, erre a mai krumplijába beletettem egy csomó őszibarackot, úgy lenyomta :lol:
A végén majd mi is gyümölccsel esszük a tojást, mint Rambókáék annó :lol:
ezoterike
 
 


Gina!
Csini pocid :D , csak bő felső van rajtad és nem látszik olyan jól! :)

És még egy kis humorbonbon: Nem muszáj elolvasni! :oops: :lol:

Figyelmeztettem gyerekeimet, a nyolcéves Andrást és a tízéves Karcsit, hogy ne kerékpározzanak, amíg én elmegyek a tőlünk nem messze lévő repülőtérre repülést oktatni. Indulás előtt még kivittem a telefont a verandára.
Óra közben a tanítványommal a házunk felett köröztünk, így láttam, hogy Andris javában bicajozik. Rádión beszóltam a toronyban az irányítónak, és megkértem:
- János, légy szíves, szólj oda hozzánk, és mondd meg Andrásnak, hogy azonnal hagyja abba a biciklizést, és menjen föl a szobájába!
András vette fel a telefont, és János szóról szóra elismételte neki, amit mondtam. Amikor hazaértem, András az ágya szélén ült, és megilletődött ábrázattal nézett rám.
- Ne haragudj, mama - mondta. - Mégis felültem a bicajra, de Isten meglátott és felküldött a szobámba.


Hároméves lányom egész nap rosszalkodott. Amikor végre eljött a lefekvés ideje, határozottan leszögeztem:
- Belebújsz a pizsibe, megmosod a fogad, és aztán olvasok neked egy, de csak egy mesét. Utána lámpaoltás!
Odabújt hozzám, karját a nyakam köré fonta, és az ő édes kis hangján azt mondta:
- Mami, a vasárnapi iskolában olyan kisfiúkról és kislányokról tanultunk, akiknek nincs anyukájuk meg apukájuk.
Azt hittem, szigorúságom ellenére mégis értékeli, hogy én vagyok neki. Már kezdtem elérzékenyülni, de suttogva hozzátette:
- Talán lehetnél az ő mamájuk.


Szomszédaink hároméves kislánya, Julika nagyon szerett volna kutyát, de a mamája nem engedte. Egyszer, amikor átmentünk hozzájuk vendégségbe, Julika boldogan újságolta, hogy a mamája azt mondta, fog kapni kutyát. Meglepetten kérdeztük:
- Mikor?
Julika büszkén jelentette be:
- Majd ha a disznók repülnek.


Egyik nap az iskolában egy fényképész csoportképet készített az osztályról. A tanító néni megpróbálja rávenni a gyerekeket, mindenki vegyen a képből.
- Képzeljétek el, milyen jó lesz, ha majd felnőttök, előveszitek a képet és azt mondjátok, itt van Judit, ő orvos. Ez meg Gábor, ő autószerelő.
Hátulról egy vékonyka hang:
- És itt a tanárnő, ő meg halott.


A hároméves Sára nagyszüleinél töltötte a hétvégét. Este lefektették, és azt hitték, hogy már javában alszik, amikor a nagymamája a kertből befelé jövet meglátta a kicsit a szobaajtóban ácsorogni.
- Hát te miért nem alszol?
- Mert pisilni kell.
- De hiszen te tudsz már egyedül is pisilni - jegyezte meg a nagymama. Sára csípőre tett kézzel, felháborodottan válaszolt:
- Miért pisiljek én egyedül, amikor van szép családom?!


Nagyapánk csigalassúsággal ette a joghurtját.
- Figyelj, nagypapa - mondta az öcsém -, csak három nap a szavatossága.


Hat hónapos terhes voltam a második gyerekemmel, amikor lányommal elmentünk egy kicsit vásárolni. Bementünk egy baba-mama boltba is, hogy szoknyát vegyünk nekem. A gyerek egy ideig nézte, ahogy a tükörben sürgölődöm, majd megjegyezte:
- Nagyon kövér vagy, anya.
Kedvesen elmagyaráztam neki, amit úgyis tudott, hogy egy kisbaba van a pocimban, attól látszik nagynak. Erre pikírten hozzátette:
- És a popsidban mi van?
Vendég
 


Szia Gina!!
A pocakod tényleg kismamis!!! ÉS SZÉP!!! Minden kismamié szép!
Dolgozol még?? Mocorogtok sokat?

Köszönöm Kavicska!! :D
Tényleg sokan szülünk. :D

Én úgy döntöttem nem szedem tovább a metet, nehéz de azt hiszem így jó lesz. (doki már a 12.héttől leállított,a nőgyógyászom meg kikerekedett szemmel mondta,hogy ő a + tesztél leállított volna, próbálok figyelni a cukorra)

Pelenkás oldalakban ezt találtam:
http://www.pelenkafutar.com/

http://www.pelusfutar.hu/index_frame.php

Vélemény????? Csak azt nem értem miért kell halacskás,baris, csillagos,babás,macis,sárga,piros kék,zöld stb.. :roll:
Vendég
 


7kincs!

nem értek én ehhez a met dologhoz. Mindenesetre nem rizikós a 29. héten abbahagyni? Én pl nem merném...pedig már eszembe jutott....

Nah majd a szakik kiokosítanak

Gina
Vendég
 


Sziasztok!

Árulkodni fogok. :D Remélem Luca nem haragszik meg érte. :D
Hát az történt hogy náluk ketten laknak. Néhány napja derült ki az UH-n, hogy pocaklakóK vannak. :lol: Tökre örültem neki. :D

Ginus!

Na most méé?! Szép kerekedő a pocikád! És különben is, van még időd tovább kerekedni. :wink:

A Dorottyáknak, Dorkának boldog névnapot! :D

Kincs!

Néhány héttel ezelőtt pont a pelus téma volt a toppon, olvass vissza egy kicsit. :wink:

De erre a futár témára én is kíváncsi vagyok, uh. ha valakinek van tapasztalata, jöhet. :D

Anyoo!

Tényleg, te is dolgozol?
Én ma voltam a TP után először és fúúúúúúúúúúúj, nem akarok. :evil: :D
Ha kicsit telik az idő, utána csatalakozol Te is a szeptemberi topikhoz? :wink:

Ma rádöbbentem, hogyhát tök hávájosan kigondoltam én magamnak ezt a szeptember témát, de akárhonnan nézzük, lehet hogy abból inkább augusztus vége lesz, ha pl. a babó nem akar velem lakni 40 hétig. :roll: Szóval eldöntöttem, hogy június elején legkésőbb passzolom a munkát, nem vagyok annyira nélkülözhetetlen, hogy nagyon szükség legyen rám a nyáron is. :D Itt fogok aludni nagyokat a hűvös lakásban, jujjj de jó lesz. :lol:

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Kavicska, köszönjük szépen Dorka nevében! :lol:
Visítva röhögtem a humorbonbonon! :lol: :lol: :lol:

Kincsecske, Ezo, nektek is! :lol:

Ginuska, Szééép, kismamis pocak! :wink: :) Én azért még nem mutizom, majd a 12. hét után csak... kicsit babonásos vagyok azért... :oops:

Kincs, hogy miért kell macis, pillangós, halacskás, stb?! Pici korban még igazából mindegy, de egy kétévesnél :shock: Dorka a dm-es pelusok közül, ahol volt egy csomó féle minta, kiválogatta azt az egyet, ami a kedvence volt és csak ha az elfogyott, akkor engedte meg, hogy másba csomagoljam. A szoba meg tele volt szétdobált pelenkával természetesen...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés, utána visszaolvasok:

A Spárban kapható AEG fülhőmérő meglepően olcsón 3990 Ft-ért.
Vajon ennyire vacak v. mégis megéri? Nem tudom eldönteni.
Nem kell hozzá cserélhető kupak. 1 másodperc alatt mér. Nagy kijelzője van. Jelez mérés végén és jelez, ha lázas a gyerek. Eltárolja az utolsó X mérés eredményét. Nagy kijelzős.
Így néz ki:
Kép
Ha van vkinek rossz tapasztalata vele, szóljon!
Holnap tervezem megvenni, mielőtt elfogy.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Monee!Úgy elpártoltál tőlünk!Olyan ritkán jössz!!!Tessék sűrűbben erre látogatni! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Monee, nem dolgozom. Most még a Dorkával összegyűlt szabimat veszem ki február végéig, utána betegácsi, mert a helyem nincs meg, máshová kaptam ajánlatot azt meg babásan, pár hónapra nem akartam elvállalni. Július elejétől 6 hétig nincs ovi, akkor már itthon kell maradnom Dorkával.

Szeptemberi topikot nem tudom. Olvasgatom őket és elég érdekes a hangulat, az örökös egymás riogatása... Majd meglátjuk, lehet hogy a 12. hét után talán...

Rambóka, nekünk volt fülhőmérőnk, jó volt mert álmában is meg tudtam vele Dorka lázát mérni, de én nem tartottam megbízhatónak. inkább saccolni volt jó :evil: 5x 5 félét mért kb...
Mondjuk az nem ilyen volt... Nem tudom, én nem fogok fülhőmérőt venni a kicsinek sem, az bizti!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Dorottyáknak Boldog Névnapot!

Kívánós kismamák?
Hát én nem voltam kívánós. Én teljesen spontán nyomtam be reggelente két karéj lekvároskenyeret. :twisted: De asszem Rejo is így volt! :lol: :lol: :lol:

Kavits!

Jót röhögtem! :lol:

Ginuska!

Az ember az elején mindig kicsinyli a saját pociját, de hidd el a végére nem így lesz! :wink:

Monee!

Vasárnap börze!!!!
Írj listát! És gyűjts össze minél több aprót, h. tudj szemérmetlenül alkudni! Célszerű barátnőt is vinni, aki igyekszik továbbhurcolni téged a kinézett dologtól, akkor többnyire engednek az árból. De lehet, h. a párod is jó lesz, bár néha éppen a pasik azok, akik képtelenek ellenállni egy micimackós plüss ruginak.

Van egy csaj, aki nagykeráron forgalmaz márkás pelusokat. Én még nem vettem tőle, mert DM pontokban utaztam eddig, de lehet, h. ki fogjuk próbálni. Börzén is árul, meg fogod találni, jellegzetessége, h. a kisfia is vele van, aki a legnagyobb ricsajban is édesdeden alszik a hordozójában (Bár lehet, h. már nem fér bele!).

Rejo!

Gratula!
Az elméletedre én is kíváncsi lennék!
T. doki mit mondott?


Rólunk:
Gergő "tanul" páros lábbal ugrani.
Megáll, kicsit nekirugaszkodik, de a lába még nem emelkedik el a talajtól, csak a sarka. Szóval csak rugózik egyet.
De nagyon lelkes, szerintem jövő hét végére rájön, h. hogyan kell.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami, Anyó, akit érint , megnéztem, ha 2 év után kiveszitek a szabijaitokat, majd tp, akkor elvesz a gyes, Anyó nálad értelemszerűen nem, a gyest igényelje apa, ti meg tp, tp is beleszámít!!!!és jó lesz a gyed!!!
Vendég
 


Lafi!

Hát nálam bonyolódott az ügy, majd írok priviben, de most agyhalott vagyok!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rami, az aeg általában csúcsmárka. :D
lehet, hogy veszek én is.

lafi, bocs, én nem értem.
lszi a gyengébbek kedvéért :D

- ha 2 évig szülök gyereket akkor folytatódik a gyed, ahogy eddig kaptam.??????

- ha utána "visszamegyek dolgozni", akkor kapom a gyest, de ha a munkaviszony alatt rögtön kiveszem a szabikat, és táppénz, akkor nem kapok gyest? jól értem?

- azaz, 2 év után apa kérjen gyest, én vissza dolgozni, és akkor kapunk gyedet is meg gyest is majd?
de idétlen ez a trv, és akinek nincs egy jó fej, lafija, hogy megmondja, az elesik havi 26Etől???? :lol: :roll: :shock:

- Ha nem leszek terhes, és tényleg visszamegyek dolgozni, és nem akarom rögtön a szabikkal kezdeni, hanem mondjuk 3 hónap múlva esek teherbe, és akkor veszem ki, akkor is elvész???

- ha nem leszek terhes, és egy 4-6 hónapot itthon vagyok gyesen (ha csak szeptembertől kapunk bölcsit), majd terhes leszek, akkor mi lesz a következő gyed alapja? (az előző gyed folytatódik, az előző évi gyed 75% lesz a gyed, vagy a 26E Ft gyes alapján számítódik??????)

- ha jól tuom, 180 nap biztosított jogviszony kell, és az utolsó 180 nap alapján számítják?
a 180 nap elölről kezdődik ha gyedről visszamész dolgozni? ha gyesről?

bocs a kérdésözönért, én is sokat filozok, hogy is legyen, ha májusig nem esnék teherbe.

Köszönöm, hogyha válaszolsz, és jut erre időd!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Egy kis vidámság...remélem nem baj :lol:
Kép
Kép Kép
Vendég
 


Dorottya babának és Dorkának nagyon sok boldog névnapot kívánok!

Pocakosok,,szépek vagytok,,,Ginuska gyönyörű kismami vagy!! :wink: :wink: :arrow: kezdek "irigy" lenni :D

Norka
jók voltatok,Bogi csuda aranyos.....én is a végére értem be,teletexten megnéztem mikor lesz,telót is állitottam be,főztem,bemegyek már szinte vége volt,Zsuzsi beszélt-----szégyellem,de ő melyik topikba ir??? :oops: :oops:

csók mindenkinek

mirről tud vki vmit????
Vendég
 


Köszönöm a kedves fogadtatást!
Olvasgatok vissza, tanulom a neveket :wink:

Rólunk egy picit:
Már tiniként sem volt minden ok, de amikor elkezdtem fogigátlót szedni, rendbejött a mensim. Aztán az esküvőnk előtt kb egy évvel abbahagytam, hogy rendesen kitisztuljon a szervezetem. Akkor nem jött meg, a nőgyógyi Clostylbegitet adott. Az meg is hozta, lettek is igazi görcsölős havijaim...
Aztán 2006 nyarán megfogant Réka és sajnos már az elején voltak problémák, elkedtem vérezgetni. Erre is kaptam bogyót és természetesen veszélyeztetett terhesként itthon kellett maradnom... (szegény főnökömnek csak üzentem, hogy baj van, nem megyek többet...)
Szépen teltek a hónapok, jól éreztem magam, a terhesség valamennyire helyretett, mert összesen 5 kg-t híztam! 8) 8) 8) A cukrom rendben volt!
Március 8-án, a 34+5 héten elfolyt a magzatvíz, irány a SOTE. Nem írom le az ottani tortúrát, aki kiváncsi rá (és lelkileg erős) a blogunkban elolvashatja. Megszületett Réka az óriás koraszülött: 2700g és 51 cm :lol: :lol: :lol: Ami nem biztos, hogy a betegség számlájára írható, mert a pároméknál előfordult a 5,5kg-s újszülött is :roll: :roll: :roll: :roll: Sajnos, mivel tumultus volt, a mi kis tüdérkénk meg nem volt a tipikus koraszülött, nem kapott elég figyelmet és aszületése után oxigénhiányos állapotba került... Ennek a következménye egy izomtónus zavar, ami miatt nagyon feszes a gyerek (részletek szintén a blogban, most nem irogatom le). És igaziból itt kezdődik az én problémám, mert Rékát 5 hétköznap 8 foglalkozásra kell hurcolnom :roll: :roll: :roll: és tegnap is pl 2kor a boltban kezdtem szédülni és jutott eszembe,hogy a gyerek maradék két kanál tejpépjén kívül nem ettem semmit...

Szóval teljes életmód váltás kéne, de valahogy ezt csak úgy tudnám elképzelni, hogy a gyerek rovására menne...

A másik, meg nem vagyok hajlandó beletörődni, hogy most már életem végéig gyógyszert szedjek!!!!!!! Nem próbált valamelyikőtötk alternatív megoldásokat????

Bocsi, hogy így rátok zúdítottam mindent!!!!!!

Olyan jó a pocakosokat olvasni! Nemsokára (persze Réka állapotától függően) mi is szeretnénk kistesót, bár most nagyon elment a kedvem emiatt a vacakság miatt...

nukada
 
 


Ja és azt elfelejtettem, hogy a szopi sem ment igazán, össze-vissza ettem minden "jót", amire azt mondták, hogy tejserkentő... úgyhogy híztam 5kg-t a terhesség alatt -10-zel jöttem ki a kórházból, de felszedtem 15-öt... Régen elég jól tudtam fogyózni, de most bármit próbálok, nem megy le semennyi... :cry: :cry: :cry:

nukada
 
 


Zazzy!

Ha naponta többször olvasok az nem számít aktív jelenlétnek? :roll: Pedig én tök jól el voltam vele. :lol:
Nem tudom, mostanában valahogy nem tudok hozzávakkantani a témákhoz, feleslegesen meg nem koptatom a betűket. :)

Rambóka!

Szerintem a Párom gondolkodás nélkül lekardozna ha most nekiállnék vásárolni. :roll: Határozottan kitart amellet hogy a babának vásárlásra még naggyon de naggyon ráérünk.
Elbizonytalanodtam. :D Most akkor mi a jó megoldás, gyűjtögetni apránként vagy egyszerre később megvenni mindent?
Na de azért... beszélek az anyukámmal, ő kb. biztos hogy eljönne velem. :)

Ella!

Miron egy tündér. :D Nagyon aranyosak a képek! :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Kavics
Aranyosak voltak!

Ella
Nagyon huncut a csemetéd :lol:

Munka
Én szinte végig dolgoztam. Január elejétől maradtam itthon.
Vendég
 


Rejo!

Privi ment!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Rambóka az a fülhőmérő engem is érdekel... Asszem beszerzek majd egyet én is.... Köszi a tippet. ;)
Milyen börzéről beszélsz, ha szabad megkérdezni? Hol lesz?

Luca: Most hogy Monee beárult, gratulálok a két lurkóhoz! Remélem mind2-en jól vannak és persze Te is!!! :)

Gina: Szép pocak... Csak tényleg nem nagyon látszik ebben a bő felsőben :roll:

Ella: Kis huncut gyerkőc :lol: Nagyon aranyos, ahogy rötyög :lol: Olyan szépek ezek a gyerekek!

Lafi/Lara: Ti is rég raktatok fel képeket... Nem lehetne?...

Kép

Kép
bettica
 
 


Nukada: olvastam a blogotokat, szerintem nem semmi amit végigcsináltok, tutira meg lesz az eredménye :) Hajrá :)))) (bevallom a Sotés részen teljesen kiakadtam, nem akartam elhinni, hogy ilyen van...)

A többiek most ne figyeljenek, de leírom, hoyg én hogyan élem túl a napot amikor nincs időm/kedvem enni: Ovomaltine. Van benne 3 zsák vitamin meg szénhidrát. Én jó hígra csinálom és vízzel (kb. fele az előírt adagnak), bele egy kis kávétejszín és azt iszogatom... így iszok is és szénhidrátot is viszek be. Gondolom ez így bazi egészségtelen de én totál függő lettem, mindig ezzel kezdem a napot - és így simán kihúzom addig amíg reggelihez nem jutok. (a gáz persze az, hogy nem állok meg napi 1 bögrénél, de olyan higításban ahogy én iszom fél literben kb. 15CH lehet csak... neked valszeg több kéne belőle). A másik, hogy mindig van itthon buláta vagy kölesgolyó, az is jó gyorssegélynek.

Ami ugyancsak jó lehet az a hajdinakása. Bioboltban kapható és simán forró vízzel felönti az ember és hagy szóljon. Én Lillának szoktam adni úgy, hogy belekeverek reszelt almát (vagy felkockázott gyümölcsöt). Nagyon finom, mind a ketten ehetitek együtt reggelire és pillanatok alatt kész (a hajdinát jegyezd meg, a PCO-sok, cukrosok, kisbabák legnagyobb barátja:))))

Mennem kell, Lilla üvölt, hogy nem akar aludni...

(franc... vissza kéne olvasnom...)

Ja... Lilla kisvasúttal... totál be van tőle zsongva csak még legalább 2 év amire nem tenné tönkre... sajna... mert én nagyon élvezném ha nyugodtan játszhatnék vele :)))))
Kép
Vendég
 


Rambóka!

Erőt vettem magamon és megírtam a baba bevásárlós listát.
Így :shock: maradt a fejem. :D Én egészen eddig tök jól elvoltam azzal hogy a gyereknek kell ruha, meg babakocsi / hordozó, a többi kisbabás cucc meg nem tudom... majd biztos terem magától. :D

Semmi extra nincs benne és mégis két oldal lett a bevásárlós lista. :D Apa leintve, vasárnap kezdődik a vásárlás. :lol: Ha ezt mind egyszerre akarnánk megvenni, a világ pénze nem lenne elég rá. :shock:

Bettica!

Vasárnap lesz itt Pécsen amolyan szokásos babacucc börze, arra hívta fel a figyelmem Rambóka.

Csakegy!

Tök jó ez a vasút! :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?