Új privát üzeneted érkezett!

Boni :wink:

Lányok :P
Szerintetek AFP-re a 17+3 már késő?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


HÁáát FAnni Nekem a doki elég határozottan mondta, hoyg AFP 16.hét!

Genetikai 18.hét!

Ikreknél egyébként is eltérhet az eredmény, így csak idegeskedni fogsz. nm tudsz a héten menni? Tegnap kellett volna :wink: de persze én nem vagyok szakértő! Dokid kérdezted?
Vendég
 


Kisfóka!
Szuper járgány! :D

Viri!
Várjuk a poci fotót! :D
Én is lemértem derékbőségemet, 100 cm. :lol:

Nyuszi!
Hogy vagy?

Kép

Kép
donika
 
 

 
 

Vendég
 


Jó reggelt!

Lafi! :)
És jól bevált? Tudjátok hóba is tolni rendesen ugye?

Boniko :)
A kocsi Pierre Cardin!
A kajával kapcsolatban! Nemsokára el fog múlni, nekem is volt olyan időszakom, hogy még főzni se volt kedvem, ha csináltam valamit és kész lett, alig ettem belőle! Gyümölcsből egyél banánt, vagy jonatán almát, az kevésbbé csinál savat!

Fanni :)
Köszi, tényleg nem túl szerencsés mobillal fényképezni! :wink:

Képzeljétek én este úgy éreztem, hogy egy elefánt ül a mellkasomon :? , annyira nyomta valami és nagyon nehéz volt levegőt kapnom! nagyon rossz volt! De már elmúlt!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka köszike :P
Vendég
 


FAnni és ezt is most találtam! :lol:

Teljesen igazat adok Önnek, nincs rendben, ha valamiféle szűrővizsgálatot végzünk, de annak értelmezését nem magyarázzuk el a kismamának. Emiatt tényleg sok a keringő téves nézet, az indokolatlan félelem. A terhesgondozás szabályait szigorúan előírja a szülészeti szakmai kollégium, ettől az előírástól a kezelőorvosok nem térhetnek el.
Tehát: az AFP vizsgálat a terhesség 16-18. hete között végezhető (és végzendő) el. A kórosan magas értéket 2,5 MoM felett mondjuk ki, ekkor a "nyitott gerinc" kockázata magasabb. Az alacsony érték általában 0,7-0,8 MoM alatt értendő, ekkor a kromoszóma rendellenességekre kell fokozottan figyelni.
Dr. Ács Nándor
Vendég
 


fanni73 írta:Szerintetek AFP-re a 17+3 már késő?

Fanni

igen, és ikrekkel meg amúgy is tök mind1.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


He-he. Akkor Neki hiszek :P Jó lesz a 17+3 :lol:
Köszi Boni!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Orsi :P
A doki mondta, akkor már neki sem lehet hinni? :oops:
Akkor milyen kúpot szokás ilyenkor használni? Egyébként változatlanul úgy ítélem meg, hogy nem kell... de azért hogy tudjam, felírnám. Hátha később szükség lesz rá.

nézz utána, de én a betadinos kúpról terhesség alatt elég rosszakat olvastam.
amikor van igazolt fertőzés, tehát kenetet vesz a dokid és tudja mi a gond, akkor arra célzottan kell gombaellenes szer (pl. canesten kúp) vagy antibakteriális kevert kúp. A betadinos amúgy nagyon egyikre sem jó, általánosan szokták használni vagy kiegészítő kezelésként.
A hüvelyflóra karbantartásához a pevaril G hüvelygúp v. a gynoflor.

1. Azt olvastam, hogy a betadinos kúp jód tartalma felszívódhat, és a méhlepényen át a magzat pajzsmirigy kialakulására rossz hatással lehet. Tényleg árthat ez a magzatnak?
2. Az előzőek függvényében felszálló fertőzések elkerülése érdekében pusztán megelőzésként lehet időnként betadinos kúpot használni pár napig? Ha nem akkor létezik valami ami ilyen céllal használható terhessé alatt?

1. Ha rendszeresen hasznalod, akkor bizony arthat. Itt ott egyedi hasznalat eseten nem.
2. Nem javaslom. A huvelyt nem lehet sterilen tartani 9 honapon keresztul, de nem is ajanlatos, mert a normalis florat is kiutod ezzel, ami tobb helyet ad a karos bakteriumoknak. A parod tartsa magat abszolut tisztan, igy minimalisra csokken a fertozes veszelye.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boni,

Az elején én is így éreztem, semmi sem esett jól. Fogytam is 2 kg-ot. Igaz róka koma nem látogatott, de a sav nekem is szörnyű volt. ülve aludtam. El fog múlni!

Most bezzeg eszem egész nap és csodálkozom, hogy estére úgy érzem magam, mintha szét akarnék repedni... :D

Donika,

Ezt nem akarom elhinni! Szülés előtt 2 héttel 100 cm! :shock: Nagyon csini maradtál! Nekem tuti 110 felett lesz ilyen idősen!

Fanni,

Én is aggódva hívtam az Istenhegyit, mert azt hittem óriási baj lesz, ha lecsúszok a 16. hétről. Ott azt mondták, hogy ők a 18. hétig szokták elvégezni az AFP-t. Ne aggódjak. Azért én elmentem időben.

Kép
viri8
 
 


Lemaradt a reggeli pocifotóm! Kép

Kép
viri8
 
 


Jo reggelt!

Katica,
koszonjuk a tablat,szuper :lol:

Kisfoka,
nagyon szep kocsi,van hozza mozes is vagy teljesen fekvosre dontheto?
A bolcsin meg gondolkozunk, mert oszinten nekem nem jon be hogy itt 3 honaposan beadjak a manokat..Persze ha nincs mas..En azert egy evig mindenkepp otthon szeretnek maradni.

Pandus,Mereszt,
Isten eltesse nevnapjuk alkalmabol a kis DORIKAKAT!!!

Donika,
100 cm derekmeret? :lol: Nagyon ugyi vagy en most jarok 109cm-nel:oops: :oops:

Kép
petitpois
 
 


Viri, :lol:
nagyon csini poci :lol:

Kép
petitpois
 
 


Viri :P
Köszi! Mindenhol azt olvastam, hogy 16-18. hét között kell és tegnap a dokim is azt mondta, ráér a jövő héten.
Neked sima terhes pocid van! Ekkora egy 1 babás 17 hetes poci is! Hol az a 90 cm? :shock: Nagyon csini poci :)
Nekem reggel 93 cm volt. Persze csalóka, én alacsony vagyok. Csinálok én is képet, még ma!
Nem október 20-án volt a petesejt leszívásod? Rosszul emlékszem?

Orsi :P
Én is hallottam, hogy ikreknél semmit sem mond az AFP... szóval már csak ezért sem izgatom magam. Kötelező, úgyhogy meg lesz.
A Betadinos bemásolást köszi, a tájékoztatójában is benne van, hogy átmegy a placentán, de az is, hogy rövid távon a használat nem káros a magzatra. 7 napos kúra gondolom rövid táv... de azért a bogár már a fülemben, úgyhogy nem Betadinozok :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Viri szép a pocid! :lol:
Vendég
 


Fanni, Istenhegyin 18. hétig csinálják meg, a lényeg ott, hogy a 18 hetes genetikai uhu előtt már meglegyen, amúgy meg ikreknél totál más eredmények születnek, szóval ha esetleg nem lesz jó az eredmény, nem szabad megijedni!

Kisfóka, igen, szépen lehet tolni, néha mintha húzna egyik oldalra, de elenyésző.
Viri, szép poci

Mereszt Dórikának boldog névnapot és Pandus, Dorkának boldog 1. névnapot!
Vendég
 


Fanni :D
nekem nem a magzatkárodító hatás a fő bajom vele, hanem az, hogy tényleg mindent kinyír a hüvelyflórán belül, tehát a védelmi részket is... ami terhesség alatt rizikós.
Párod is tuti meg tud ebben erősíteni, mert a betadin bőrre kenve az egyik legerősebb fertőtlenítő szer.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois, Doni,

Köszike :oops:

Fanni,

jól emlékszel ám, csak én nem emlékeztem jól!:) 21-én volt a leszívás. Onnan számatottam vissza a 14 napot. Van egy Kismamás öröknaptáram. Ott beállítottam az okt.7.-t így júli 15-én áll a szülés várható ideje. Na ezt írtam be a tickerFactoryba. Így lettem ma 17+1!

Amúgy én is csak 164 vagyok, tehát alacsony. A párom szerint törpe :)

Nem tudom hallottátok-e, én még soha, a fogorvosom ajánlotta, hogy rengeted túrót egyek. A fogaim épségének megőrzése érdekében. Minden kismaminak ezt ajánlja!

Kép
viri8
 
 


Viri :P
Írok privit!
Én meg 163 cm vagyok :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi :P
Igen, tényleg mindent azzal fertőtlenítenek! Szóval nem is kell az nekem :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Én meg 163 cm vagyok :lol:

de ismerős ez a szám :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :lol:
A fotón, amit csinálok is lesz valami ismerős :wink:
Csak össze kellene szedjem magam. Olyan jól ülök :roll:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Petitpois :)
Mózes nincs hozzá, de le lehet dönteni! Megértem, hogy nem szeretnéd bölcsibe adni olyan korán.Reméljük sikerül vele otthon maradnod min. 1 éves koráig! :)

Lafi :)
Az nem gond, a lényeg, hogy jól lehessen tolni!

Viri :)
Szép a pocid! :D

Én is megkérem apát, hogy csináljunk ma egyet és este felrekom

Kép
Kép
kisfóka
 
 


felrekom=felrakom! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


fanni73 írta:Olyan jól ülök :roll:

akkor meg ne mozdulj :) :) ráér a fotó

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viri!
Nagyon csini pocid van! :P Én 163 cm vagyok.

Petitpois! :D
3 hónaposan bölcsibe, az nem semmi! Miért nem támogatják jobban az anyukákat, hogy maradjanak otthon? A férjednek mi a véleménye?

Kép

Kép
donika
 
 


Már Anyukámnak is ígérgetem 1 hete :oops:
Szóval a pocim 16+2
Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
A Te pocid is csini! :P Majd eljön az idő, amikor ez a felső épphogy a pocidat fogja takarni! :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Fanni :D
nagyon csini ez a pocak!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika :D
Köszi... de ne ijesztgess :roll:

Köszi, Orsi :wink:

Ha már ilyen szépen felöltöztem, akkor el is megyek vásárolni, mert Apa most szólt, hogy későn jön.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lányok :)

Gyors önző sorok. Később majd olvasgatok is.

AFP eredményem megvan: MOM 1,1. Tehát tökéletes. Dokim megnézte a méhszájat. 3000-es, teljesen hosszú, zárt. UH-ot is csinált: BPD 45 mm. Mindeene szépen látszott, csak az nem, hogy mi van a lába között. Mintha domborodott volna valami (herezacsi), de nem bizti. Doki szerint bízzuk szombaton a Hajdú dr.nőre :)

Véda
Vendég
 


Fanni, olyan jó látni a pocakodat, szép vagy!

Véda, gratulálok!
Vendég
 


Sziasztok!

Fanni!gyönyörű ez a pocak,és írígyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy vagyok,mert nekem meg már nincs,és hiányzik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Véda!gratulálok én is az eredményhez.Fiút szeretnétek?

Én egy kicsit depis vagyok,hosszú,hogy miért.

Lafi!Mi újság az édes kis Hunorral?neked van segítséged?Jé,most nézem,gratula a nagyfiúnak,látom,ma 2 hónapos!!!!!!!!!!!
Hogy megy az idő........................................


Mindenkinek szép napot.

Viri!Szép pocak..................

Kép
csiperke
 
 


Fanni

ez aztán a pocak! gyönyörű és hatalmas.
most kerestem vissza, nekem 26 hetesen volt ekkora.

Kép
zsuzsi73
 
 


Csipi, ha azért vagy depis, mert sok és nem tudod, mit kell csinálni, ne aggódj, megoldod, szépen lassan belejössz!Segítség...hát ugye összes nagyszülő Kecsón, így ez kimarad, a férjem sokat segít, ő itthon dolgozik hetente 3x itthon van, és bár akkor is dolgozik, segít, ha kérem....de néha így is sok...de majd belejövünk...pl. a házimunka terén úgy oldom meg, hogy minden nap valamit, és egy valamit pl. egy nap csak mosok, egy nap csak főzök (bár ezt rendeljük foodexpressztől), egy nap csak takarítok de azt is napra beosztva, pl. ablakpucolás 1 nap, 1 nap szőnyeg stb. és akkor lehet bírni....

És köszönöm, Huni nevében is!
Vendég
 


Köszönjük a gratulákat, drukkokat :lol: :lol:

Olyan boldogok vagyunk :D hát Ő ellene a boldogságunk oka:


Kép
Kép
Kép

Szülésről majd írok, kemény volt de mégis gyönyörű :wink:


Jucmucnak is hatalmas gratula :lol:
Vendég
 


Fanni,
nagyon csini a poci :lol:

Veda,
gratula a jo eredmenyekhez :lol:

Pandacska :lol: ,
egyszeruen gyonyoru Dorika,megegyszer gratula :lol: :lol:

Lafi,
nektek meg gratula a 2 honaphoz.Milyen gyorsan telik az ido!

Donika,
ferjem is tamogatja hogy maradjak minnel tovabb itthon..Es meg csodalkoznak hogy csokken a babavallalok szama haaaat.... :shock:

Kép
petitpois
 
 


Sziasztok!

Pandácska!
Gratulálok a gyönyörű kislányodhoz!

Petitpois!
Szép nevet választottatok!

Véda!
Gratulálok a jó eredményhez!

Lafi!
Újra be-benézek, mert szerencsére van internetünk, és most látom a szép kis Hunor babát!

Holnap megyek terheléses vércukor vizsgálatra újból, bár nem tudom, ilyenkor már mi értelme van??? A dokim ragaszkodik hozzá. Jövő héten meg NST+hüvelyváladék. Remélem akkor is még egyben leszek. A hasam fent van, de a méhszáj nyitott (a belső zárt).

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske, minek küld terhelésre??? :shock:
Vendég
 


Véda :P
Ezek nagyon jó hírek! Tessék szombaton egyből megírni, mi volt!

Lafi :P
Köszönöm!

Csipi :P
Héééé! Én vagyok irigy, hogy már kint is van az egészséges és gyönyörű lakó! :oops:

Zsuzsi :P
Miután a 2 babám összesen megfelel 1 huszonhathetesnek, nem is lepődöm meg :wink: De hogy mi lesz később? :shock: Pedig még csak +5 kg...

Pandus :P
Nagy gratula! Gyöngyörű a kisasszony! S várjuk a szüléstörténetet, amint lesz rá időd!

Petitpois :P
Köszönöm!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandácska

gyönyörű a kislányod, szívből gratulálok :D
Te már otthon vagy?

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!
Tisztára elmaradtam az olvasással... :shock:

Fanni, Viri
szép pocik, gratulálok!!!!!ééés még milyen nagy lesz!! :D

Fanni,
nekem azt mondta a dokim, hogy csak gyno-pevarylt adhat, volt is egy 6napos kúrám és elmúlt minden, de nem borította fel a dolgokat

Véda,
örülök, hogy minden tökéletes, sztem Hajdu dr.nő majd megállapítja a dolgokat... :D

Pandus,
Dorka tényleg gyönyörű szép nagy baba!!!
szülés storyt várjuk!!!!

Donika, Petitpois
nekem 103-as a derekam!de nemtom mennyi volt.. :roll: :D

Én voltam ma UH-n, hát igen káoszos a szitu pl. a Kútvölgyiben a zárlat miatt, örülök, hogy nem most szülök!! :oops:
Újabb nevetséges UH volt, kb.3 perc, lemérte a fejét és még 2adatot, közölte hogy becsült súly 2100, vesék rendben és hogy kisfiú... :D
SZUPER!!!!!!

Kép
fendike
 
 


Pandus! :P
Gyönyörű kislányod van, csak gratulálni tudok, nagyon szép kisbaba! :P Nagyon várjuk a storyt, majd ha lesz időd!

Fendike!
Szép súlya van Máté babának is. :D Az én dokim is pillanatok alatt 'végez' velem, a fejét, a has körfogatot, és a mellkast szokta lemérni. Egyébként Ti apás szülésre készültök?

Véda!
Gratulálok a jó eredményekhez, akkor még nem akarta megmutizni magát! :)

Kép

Kép
donika
 
 


Donika
apás szülésre készülünk elvileg, de ez sztem ott fog eldőlni, mert a férjem nem nagyon bírja a kórház közeli dolgokat, vért...
vérvételnél fognom kell a kezét, leizzad és ájulás kerülgeti.. :D
tehát azt beszéltük meg, hogy amíg ő úgy érzi ott lesz, ha picit is kellemetlen az élmény, kimegy
én nem szeretném erőltetni, nekem a doki a fontos és hgy biztonságban érezzem magam, ha bármi bajom, fájdalmam van, egyedül szeretek szenvedni, tehát nekem 'mindegy'
viszont nem szeretném, hogy bármi 'jóból', életreszóló élményből kimaradjon, tehát teljesen rá van bízva a dolog!!!!!

Nálatok????

Kép
fendike
 
 


Fendike! :D
Nálunk is hasonló a helyzet. Nem akarok semmit eröltetni, amíg bírja, addig legyen bent. Neki lényeges, hogy legyen bent 1 szék, ha elájulni készül, illetve a kijáratot könnyen megtalálja.
Szeretném, ha ott lenne, jobban biztonságban érezném magam, de majd a helyzet hozza.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika, :D
nem véletlen születtek egy napon, hasonlóan állnak a dologhoz!!!
én is persze leginkább azt szeretném, hogy ott legyen, minden simán menjen és életünk leggyönyörűbb perceit éljük át együtt, dehát nyilván ez nem mindig így történik, sőt... :oops:
nagyon kiváncsi vagyok, hogy alakul, egy biztos azt nem szeretném, hogy nekem ott sokkot kapjon és rosszul süljön el az egész, akkor már jobb ha csak akkor hívják be amikor már kibújt a picur... :roll:

Kép
fendike
 
 


Jucmuc!

Gratulálok!Várom a képeket!

Pandus!

Gyönyörű a kis Dórika!Nagyon boldog névnapot kívánok a pici lánynak!

Dórika köszöni szépen a névnapi üdvözleteket. :P

Csipi!

Mi a baj?Biztosan nem tudunk segíteni?Jó én nem szültem de vannak itt páran akik már túl vannak egy olyan nehéz időszakon,mint amiben most te vagy.

Kép
Kép
mereszt
 
 


Pandácska :D
gyönyörű lányotok van!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Panda!gyönyörűek vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jaj lányok,arik vagytok,de attól vagyok depis,hogy alig van tejem.Eddig annyi volt,mint a niagara,még jókat is nevettünk rajtam.Tudjátok az a baj,hogy átjáróház van nálunk,anyu,anyós téren.
Nem akarok senkit megbántani,de én inkább egyedül szeretnék lenni a babámmal,de azt hiszik,hogy nem tudunk megállni a lábunkon.Anyu inkább babázni akar,anyos meg takarít,meg minden,de egyszerüen nem bírom most őket elviselni,nem akarom kerülgetni őket.Egyedül szeretnék lenni,de nem mondhatom nekik.A férjem is kezd beteg lenni,kéne a külön szoba,de most hogy mondjam anyának,hogy menjen már haza.Céloztam rá,de megsértődőtt.Ja és most tápszerezni kell a bébit,és ebbe bele vagyok betegedve,mert ha nem lennének itt,akkor visszajönne a tejem is.
na eldugulok.

Kép
csiperke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: