Új privát üzeneted érkezett!

Rami, szerinted melyikünk volt duci kiskorában???? :oops: Én 36 hétre születtem 3800 grammal és csak híztam onnantól...azóta sem álltam le :evil: .

Viccet félretéve, anyatejből nem fogunk többet kapni, heti 1400 ml-t kapunk. Adok neki sok teát, igényli is.Mivel itt piszok meleg van, izzad is sajnos.Pedig a szobájában fűtés lekapcsolva....így is 25 - 27 fk van bent nála, nálunk meg 30.(fentről jön a meleg, mi a 9-ken lakunk, ami persze jó, mert lent hidegebb van és mégis ugyanannyit fizetnek, mi meg ablakon eresztjük ki a meleget...)
Cumit kap ha üvölt. Szóval ezek megvannak, mégis 140-250 ml között eszi a tápot.ÉS nem tudom leszoktatni.Nem hasfájós egyáltalán (koppkopp).Szval nem tudom most mi legyen, kész vagyok kicsit, de ahogy írtátok, más babája is hízott ennyit....(na meg én is annó, anyu szeritn havi 2 kg-kat és mégsm szólt senki)
Vendég
 


Lafi!

Akkor szerintem is próbáld meg hígabbra csinálni a tápot.Mi is így ettük egy ideig,és nem volt gond.
De a hozzátápit még szerintem se kezd el.
Ja, meg a nagy meleg se jó.21-22 fok lenne ideális,márcsak azért is, hogy ne legyen beteges.
De előfordul,hogy ez miatt sokszor tényleg csak szomjas.Akkor adj neki vizet is.
ezoterike
 
 


ja,és mi lenne,ha több helyiségben is lekapcsolnátok a fűtést???
Szerintem kapnátok annyi meleget alulról-felülről-oldalról,hogy pont elég lenne.
unokahúgoméknál pl. Pesten pont ezért az egész lakásban el van zárva a fűtés,és jó idő van, mert körülöttük fűtenek!
ezoterike
 
 

 
 

Mi sem fűtünk és 22-23 fok van,ha meg süt a nap 24-25.De mi nem is fizetünk így érte,saját óránk van hozzá.
Ez a rossz a panelokban,lakásnétzetméterre van megszabva a hőköltség. :evil:

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors helyzetjelentés: megvolt a hsg, teljesen átjárható vagyok, az egyik oldalon egy picit nehezebben indult el a folyadék, de nem volt igazi letapadás. Minden OK, és egyáltalán nem éreztem semmit ! :lol:
A még jobb hir, hogy apával is minden a legnagyobb rendben van, 1 millió lett a sparmaszáma ! Arnold főorvos úr szerint egy csődör ! :lol: Nem kicsit büszke ám magára.... :wink:
Kaptam closty receptet, ha megjönne, akkor a 3. cn-tól kell zedjek napi 1-et, és természetsen cikluskövetés lesz félidő táján. Most tele vagyunk reménységgel, szervileg akkor semmi baj nincs velünk, talán végre szerencsével is járunk...
Bocs az önözőzésért, de szerettem volna megosztani veletek a jó hirt...!
Puszi mindenkinek !
zsizsik
 
 


Zsizsik, ez szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Zsizsik, ezek nagyon jó hírek!!!!! :lol: :lol: :lol: Gratula! És tényleg be fog jönni az álmom!!!! :wink:

Lafi, a hozzátáplálást szerintem se kezdd még el, nagyon korai! Jó hogy ennyit hízik, korababa volt, most hozza be az "elmaradást". Jó hogy egy 2,5 kilóval született baba hamarabb megduplázza a súlyát mint egy 4 kilóval született!
Dorka is kilókat hízott egy hónapban az elején. Le fogja mozogni később.
De azért 200 fölött szerintem ne adj egy ekkora babának! Dorka is evett volna amíg a fülén is tápszer folyik. De tényleg nem biztos, hogy az éhségtől, hanem mert a cumisüvegből hamarabb kiszippancsolja azt az x grammot és a szopi igénye még megvan.
Én minden tápi után adtam neki inni - csakis forralt vizet, de mindig megkínáltam - és ha nyafi volt utána is, akkor cumi.
Kb. úgy számoltuk mi is az adagot mint Ella. Fejlődött rendesen és az ivás után a cumival meg is nyugodott.

Lecso, hatalmasan nagy a pocid! :lol: :shock:

Monácska, gratulálok!!! :lol: :lol: Te pocid is nagyot nőtt!!

Dimet, szerintem is harmonika! :wink:

Monee, gratula a kiskönyvhöz! Ezexerint én kéket kérjek? :wink: Tudod, a pároknál egyik baba fiú, másik lány! :lol:

Voltam Tűűnél tegnapelőtt este. Nagyon aranyos volt, még a papírra is ráírta hogy gratulál. :lol:
12. hétig szedjem a metet, 10. héttől csökkentsem fokozatosan. Ha már nem szedem, akkor nézünk cukorterhelést és majd meglátjuk a továbbiakat.

Tegnap a nőgyogyimnál voltam, akinél szülni fogok. 2 hét múlva újra uhu és utána kapok kiskönyvet. (amennyire sürgős volt Dorkával hogy a kezemben legyen végre a kiskönyv, most annyira nem izgat ez a még két hét) És legalább 2 hét múlva újra látom majd Maszatkát :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


lafi, emil ment.

zsuzsi is volt, amikor 300 g-ot hízott. már be sem mertem ide írni :lol: aztán köv héten meg 100-at.
zsuzs 3,1al született.
2,8-al jött haza.és kb. 4 hós korától nem hízik annyit.
ráadásul hoszsú baba. 74 cm!!!!!!!! és 7,9 kiló. magasságához képest nem is nagy a súlya :D
ja, és a táp mellett (igaz tej is volt) nem adtam neki vizet (de én is hígabban adtam neki a tápot) . csak most, hogy a beba2re váltottunk, és hozzátáplálok. ez tényleg híg. (köszi anyoo, hogy írtad,mert meglepődtem volna, de kijön a habbermanból).
ja, és megpróbáltam most sima cumis üvegből itatni,abból hátha könnyebben kijön, de a habberman miatt nem tud :D nem tudta kiszipkázni a cumisüvegből :D de acsőrös pohárból nyakalja a vizet. meg a sima pohárból is. tök ügyes!!!!

rejo, látom más is gyűjti neked :) hétfőn ott lesz már férjemnél, szólj mikor mennél érte!! van vagy 120 db. húúúúúúúúúúú....ma voltam sparba és nem adtak pontot!!! basszzus...... :twisted:

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


anyoo, de jóóó!!! én sem felejtem el sosem tűű arcát,mikor megtudta,hogy babás vagyok. annyira jó fej volt!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Jaj, Zsizsik! Ez szuper hír! Mostantól akkor lehet nektek ismét nagyon drukkolni? Biztosan összejön most már az a lurkó, annyit tettetek érte!

Anyooo: Tényleg nagyon jó érzés, amikor végre sikerül és a doki is gratulál. Én is majdnem kiugrottam a bőrömből :lol:
Gratula ismét nektek! "Pacát" majd mindenképpen kérünk ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Lafika!
Zabás kiskölyök. :lol: Egészségére váljon! :)
Állítólag én is ilyen voltam. 6 hétig anyatejet, aztán tápot. :lol: Állítólag a párom is zabás volt.
Vajon a mi gyerekünk is zabás lesz?

Ahogy itt a csajszik leírták a saját tapasztalataikat, elgondolkodtam, hogy van olyan, hogy tankönyvi fejlődés??? :shock: :lol: :lol:
Szerintem nincs! :lol:

Monácska!
Szóval Te most elvált nő lettél. :lol: Gratulálok! :)
Haladnak a dolgok. Nóra baba megárja, hogy minden rendben legyen. :)


Mi elkezdtünk iszonyű tempóban gyűjtögetni. Azt amiket úgy hívnak hogy "apróságok". :? :roll: :lol: :lol:
Haladunk vele. Nagyon élvezzük. :lol:
Ez egy nagyon élvezetes időszak. :)

Olyan tündi-bündi ágynemüt vettük (fejvédő-rácsvédővel), ma már elkezdtem mosni a pelenkákat.

Haladnom kell. Egyszerűen csak ez érdekel. :lol: :lol: :lol:

Cuppantás. :)

Ez nagyon tetszik: 33 hét 3 nap. :lol:

Ja...

... és még 46 nap ...


Ma nagyon bunkón viselkedtek velem a Diegoban. Vagy csak én vagyok ma érzékeny?
Ha hétfőn is hasonlóan beszélnek velem, kérni fogom a panaszkönyvet, vagy a nagyfőnököt, vagy egyszerűen kioktatom őket.
Mintha ők szarták volna a spanyolviaszt.
Vendég
 


Zsizsik!
Nagy nagy gratula. :D HAJRÁ!!! :D (a spermaszámnál nem írtál el valamit? )
Vendég
 


zsizsik gratula!!!!!


látom, itt össznépi spar-pontgyűjtés folyik. rejóka, ha netán megvan a készleted, akkor a felesleget küld el nekem lszi! :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Zsizsik:gratulálok!!! :D

Anyooka:36+0 helyett 33+5-nek megfelelő.BPD:87mm AC:284mm FL:65mm Áramlás RI:0,71(aorta desc.-ben) ,RI:0,78 (art.cerebri media),súlya kb :2170gr
Szóval Tominak tutira bent kellene maradnia a 40.hétig!!!!!napi kb 26gr-ot hízik és akkor is csak kb. 2898gr lesz.Ő a heti 200-250gr helyett kb 182gr-ot hízik :(
De a fene bánja,csak legyen egészséges !!!!!!!

http://www.ap.hu/rendezvenyek/09/us_sziller.html


"A bacteriuria szülészeti szövődményei régóta ismertek. Közülük a terhességi pyelonephritis a legsúlyosabb, ami az ismert anyai szövődményeken kívül koraszüléshez, alacsony születési súlyhoz, méhen belüli retardációhoz, anaemiához és preeclampsiához vezethet."

pyelonephritis =vesemedence gyulladás

Kép

Kép
lecso
 
 


Lafi!

Hát éppen erről beszélek!
Ne a saját születési súlyodat nézd, hanem azt, h. utána havi 2 kilót híztál. Akkor ezek szerint volt kitől örökölnie Hunornak a gömbölyödést! Ezért mondtam, h. keresd elő a kb. ilyen idős képedet és ha te is hurkás kisbaba voltál, akkor Hunornál is erre lehet számítani.
De akkor ez nála teljesen normális, nehogy emiatt hagyd magad beparáztatni!
Hozzátápi 2 hónaposan? Meg van őrülve a gyerekorvosod! :evil:
Szerintem válts dokit v. menj el Sarlay doktornőhöz, hallgasd meg, h. ő mit mond és onnantól fogadd fenntartással a dokid "okos" tanácsait!
És nyugi! Nem bántani akarunk!
Nekem gőzöm nem lett volna, h. hogyan kell kiszámolni egy baba napi tápiadagját, és azt sem tudom, h. milyen sűrűre kell keverni. Nincs ilyen irányú tapasztalatom. De a csajoknak van.
Lehet, h. ha tényleg hígabbra kevered és a plusz kaja helyett inkább vízzel itatod, akkor mindenki elégedett lesz, a ded is és a gyerekorvos is.
Csak ne kezdj el azon izgulni, h. Hunor a mostani gyors gyarapodása miatt predesztinálva van a kövér felnőtt létre.
Ő még csak egy kisbaba, gyűjti magába az energiát, majd amikor tényleg el kell kezdeni a hozzátápit, akkor kell odafigyelned, h. egészséges kajákra szokjon rá és akkor nem lesz baj. De ezzel nálad nem hiszem, h. gondok lehetnének!

Ha nagyon izzad, próbáld meg egy szál bodyban és kis zokniban altatni, egy kifogóval v. csak egy vékony takaróval betakarva. Nekem is volt egy halom plüss rugim, de inkább a vékony pamutok jöttek be, pont amiatt, h. a panelban rohadt meleg van.

Rejo!

Majd még küldök, mert gyűlnek még és anyu is szólt, h. van pár db neki is.

Zsizsik!

Örülök, h. minden szempontból rendben vagy és immáron semmi akadálya a babásodásnak! Remélem mielőbb sikerrel jártok!

Diétás topikba nem akarnál írni, ha időd engedi?
Érdekelne ám, h. hogyan fogytál le! Te szavahihetőbb vagy, mint az újságok utolsó oldalán fogyasztószert reklámozó hazai sztárocskák! :lol:

Kavics!

Csak keményen! Ne hagyd magad! Bár ilyentájt már jobb az ilyet apára hagyni, de azért drukkolhatsz neki a háttérből, amikor az asztalra csap!


Képeket kérünk a babaszobákról!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


lafi, egyetértek ramival. de kb. ezt írtam le emilben is. tápot hígítsd. tudom,hogy nehéz ez....de majd kialakul minden. én is izgultam, nehogy zsuzsi is duci legyen, mi sem vagunk vékonyak. de végül lelassult. és nem ducika. de még lehet. ámbár kezdünk átállni a totális tökéletes diétára, életmódra. éppen zsmelécskéket sütök. teljes kiörléső tönköly és durumlisztből. :)
sarlai dokinőt szívből ajánlom!!!!!

és egy kép, kis részlet a babaszobából. holnap jön a többi :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ja, lecso!!! nyugi mán! ne olvassgass mindenfélét a net-en!!!!!! minden rendben van a babával!!! ha nekem 3100 g-os babám született, neked a 2898 tökéletes :lol: (ha pont ennyi lesz lehidalok.... :D ...)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Kép zsuzsi ül a fióóóókbaaan

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet, Zsuzsi már félééééééves???????????Anyám....Sok-sok boldogságot, egsézséget!

Kavics képek????Mutisd a trónörökös lakosztályát, a kinti létét és a bentiét is!
Vendég
 


Dimet:csak azért keresgéltem a neten,mert ma az uh-s dokival beszélgettünk és azt mondta,hogy igen van tanulmány arról hogy esetleg a vesemedence gyulladás miatt lehet kis súlyú a baba,elmaradhat a növekedésben.És nekem a 29.hétig stimmelt az uh-n a baba mérete és kora ,csak amikor volt a baci onnantól van a 2 hét lemaradás.De számomra egy kicsit megnyugtató,hogy tényleg lehet attól.Mert én nem azért traskelok mert pici lesz Tomi :wink: ,a fene bánja,majd megnő kint,csak az ok amiért nem nő úgy mint előtte.Félelmetes a tudatlanság!És amitől a legjobban félek az az,hogy valamit nem vesznek észre vagy mi nem vesszünk valamit figyelmeztető jelnek és bekövetkezik az ami rettenetes!Tudom ne is gondoljak ilyenre :oops: ,élvezzem a napokat :wink: de nem megy.Még jó hogy nem akarunk több babát!Ezek után még idegbajosabb lennék a terhesség alatt :roll: :wink:

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
Köszi a drukkot! :lol: Remélem nem kerül sor rá. :wink: Egy másik boltban teljesen kárpótoltak a viselkedéssel.

Lecso!
Hát meg tudlak érteni, mindig van valami amiért aggódni lehet, de a te kisfiaddal nincs semmi gond! :)
Meglátod! :)
gyönyörű egészséges kisbabaként jön a világra! :)

Dimet!
6 hónap! :shock: Ezek szerint a Zsizsik bulija is nagyon régen volt, mert ott még óriási pocakod volt, én pedig két nappal a pozitiv teszt előtt. :roll: :D
Hát telik az idő. Gratulálok a lányodhoz!
Ez a kép nagyon aranyos!

Lafika!
Képet nemsokára. Babalak még nincs kész. Készül. :)
A pocakomról viszont tudok képet tenni.


32+5Kép
Vendég
 


csini vagy ám kavics!!!
ja,ja. 7 hónapja volt a zsizsik-buli :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


(megvan a Duplókupac fele...)
Kép

És itten van egy Lilla aki megcáfolta, hogy a babák nem tudják hazavágni a rugdalózójukat :)
Kép
Vendég
 


Fú Kavicska :) Ez aztán a szép pocak :))))))))) Hatalmas gratula :)))))
Vendég
 


Dimet: Zsuzsikép ááálllat :)))))))))))))))))) (gyönyörűen ül!!!!)
Vendég
 


csakegy, nagyon jóóóó ez lukas ruci. és lilla már mekkora!!!!!!!!!!

köszi. szépen ül? nemtom. ritkán ültetem, de ő mindig akarna...
csak ránéztem a fiókra és rájöttem most még pont belefér :lol:

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


sziasztok!

Szép jó reggelt!

Dimet:kitaláltuk,hogy mi lehet ez: Kép TANGOHARMÓNIKA :lol:

Kép

Kép
lecso
 
 


Dimet: Nagyon aranyos ez a Zsuzsi lány. Hihetetlen mekkorát nőt... Még bennem is élénken él a kép, amikor Zsizsikéknél ültél a nagy pociddal ;)

Csakegy: Tényleg óriásiak ezek a játékok :shock: De legalább meg tudja őket fogni Lilla :)
Biztos, hogy csak 10 hónapos? Leamortizálja a ruháit, kizsebeli az apját... :lol:

Lecso: De azért fejlődik a kicsi, nem? Amíg nem áll meg a hízásban teljesen, addig ne aggódj. Egy picit kevesebbet hízik, mint a többi baba, ez még nem baj. Hamarosan tényleg találkozhattok vele és elfeledteti majd ezt a sok aggódást (jön majd más helyette, de hát ez a élet :) ). Bízzunk benne, hogy minden rendben és a dokik sem néztek el valamit...

Kavics: Szép pocak ;) Már most láttuk a babalakot, a másikat majd ha elkészült, akkor muti ;) Engem nagyon érdekel...
Lassan én is adós leszek majd egy képpel... :roll:

Utazóágy: Nem találtam olyat használtam, amitlyet szeretnénk. A 6-10 ezres kategória csak maga az ágy volt, de nekünk kellenek a kiegészítők is (pelenkázó, szúnyogháló, stb.), úgyhogy megvettük a Cora akciós ágyát. 13kiló, persze a környéken sem volt ember, hogy segítséget kérhettem volna a "kiásásához" (olyat néztem ki magamnak, ami nem rikító narancs vagy rikító sárga, az persze az alján volt). Úgyhogy egyedül kellett beszenvednem a bevásárlókocsiba :evil: Még jó, hogy onnan nem nekem kellett kiszednem :)

No, megyek mert vár a házimunka, aztán meg megyünk a szüleimhez. Párom kiélhati magát: ott lesz a bátyám 4 éves kislánya, imád vele játszani :D

Puszi

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Ma de. 11 óra 20 perctől Norkáék a TV2-őn a Babavilágban!!! :)

Nagyon várom! :)
Vendég
 


pont jókor néztem be... nézem a tv2.t...
Vendég
 


tündéri baba a Bogi :)))) Norka meg szuperül néz ki :) (anyám... ilyen lapos hasat... aszta....)
Vendég
 


Sziasztok!

Én is néztem a TV2-t.Nagyon szép Bogi, és Norka is csinos.(Ha én egyszer így leadhatnám a felesleget!)

Lecso!
Lehet, hülyén hangzik,de terhesség alatt csak pozitívan szabad gondolkodni!!!!(meg máskor is)De hidd el , a negatív gondolatok bevonzhatók az életedbe!De ugyanígy a pozitív is!

Dimet!
Tényleg szépen ül Zsuzsi!Gergő még csak fekszik, bár néha ha akar elfordul,de ha erőltetem, akkor nem.

Csakegy!
Nem semmi ez a kiscsaj!Ahogy leamortizálta rugiját :lol:
A borostyánláncot csak nappal teszed rá, vagy éjjel is??
Múltkor a kardiológián a dokinő úgy lecseszett, mikor meglátta a nyakában, hogy nehogy valamilyen láncot tegyek ilyen pici nyakába, mert megfojtja magát.(bár én ezt nem tudom elképzelni, mert rövid a lánc,és nem is szokott hozzányúlni,de nem akartam a dokinővel összeveszni, pedig legszívesebben....)
Ja, most jut eszembe, nem szoktál visszaolvasni :lol:
Akkor ezt most jól leírtam magamnak :lol: (Ezo blogja :lol: )
ezoterike
 
 


Szasztok!

Én is néztem őket!!!
Norka hihetetlenül jól néz ki! Aki volt a tavalyi PCOS találkozón, az emlékszik talán rá, de iszonyatosan vékony volt Norka akkor. Most valami félelemtesen jól áll neki az a pár kil, amit felszedett!

Bogi göndör fürtjeibe a párom szeretett bele!!!! :) Aranyosan csak annyit mondott, hogy "késő ilyen hajat rendelni"??? Hülye pasi! :roll:



Lányok! Mérem a vérnyomimat, mert iszonyatosan fulladok! Sokszor van halálfélelmem miatta, és szabályosan szédelgek a levegőtlenségtől. Ma reggel 122/62 nyomi mellett 97 pulzusom volt, egy fél órája 114/59 nyomi és 102 pulzus! Eleget iszom, észrevettem, hogy tud segíteni, de nem mindig, mint ahogyan a mellékelt adatok is mutizzák.............. Aggódjak, szóljak érte a védőnőnél, dokinál vagy tök természetes, és ezt a 7 hetet bírjam ki. Mértem már 125 és 134 pulzust is, akkor nagyon rosszuil voltam!
Vendég
 


Dimet! Zsuzsi annyira hasonlít a párodra! Nagyon kis szépséges csajszi!

Csakegy! Lillának az alsó képen a szeme sem áll jól........... Ilyenkor nagyon rafkós a csaj????? Fainka!! És az a hajszerkezet! :lol: :lol:

Anyóka! Gratula a kiskönyvhöz!!! :)

Kavicska! Pocid nagyon szép és formás!!!! Látod, a mérettel jól beelőztelek, szégyellem is............... :oops:

Zsizsik!!!! Csupa jó hírek! Hurrá!!! Mindent bele, remélem hamarosan villantasz................ :)

Bettica! Várjuk a poci fotót!!! :)

Lecsó!!! Minden rendben lesz!!!! Kitartás, mér alig van valami kevéske hátra!!!! :) És csodaszép lesz a kisfiad, ez tuti és makk egészséges is!
Vendég
 


Norka
Szuper jók voltatok!!!Bogi hatalmas nagyot nőtt!!!

Csakegy
Hűű,ezt hogyan csinálta ez a gyönyörűség???

Dimet
Zsuzsi csodaszép!!

Kavicska
Te még most is nagyon vékony vagy. :shock: Nekem már ilyen idősen dupla ekkora pocakom volt. :shock:

KépKép

KépKép
okr
 
 


bassz...elfelejtettem délelőtt nézni norkáékat! pf....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a pocakdícséretet, bár szerintem nem kicsike, csak a képek nem adják jól vissza. Tennék fel egy másikat, ami sokkal jobban mutatja a formáját és nagyságát, de elég... hogyismondjam.... szóval... éppen nem vagyok pucér rajta, de elég nyitott. :lol: :lol:

Csakegy!
A lányod nagyon hincut kiscsajnak tűnik. :lol: :lol: Az a kikandikáló két lábujj. :lol: :lol: És a frizurája! :lol: :lol: :lol: Nagyon tündéri! :lol:

Ez a borostyán nyaklánc mire jó? :roll: :oops: Kissé tudatlan vagyok. :roll: :oops:

Kriszta drága!
Ti már három hónaposak vagytok?
Hogy vannak a lányok? Hogy érzitek magatokat az új otthonotokban??? :)

Monácska!
Én nem gondolnám, hogy 120 meg 130as pulzusszám normális lenne....
Persze, ahogy halad előre a terhesség nő a pulzusszám, de semmiképp nem kellene fulladni és a halálfélelem meg pláne nem.
Szerintem mond el a dokidnak.


Lányok, ez a gyerek kifejezetten élvezi, hogy szétpréseli a petefészkeimet! Nem lepődnék meg, ha legközelebbi petefészek kontorollon két db lapított szervmaradványt találnának, a felszínén egy két cisztával, mert a többit a gyerek kidurrantotta. :roll: :lol: :lol:

Huhh, ma nagyon zabás napom volt. Nem tudom, hogy ez a szeles idő e a hibás. :lol: :lol:

Reggel 11kor egy kürtőskalács befigyelt.

Most 5kor egy óriási adag spagetti (durum tésztából), igaz a vc csak 4,7-re bírt emelkedni. Azóta lecsúszott egy kókusz rúd is.
Nagyon ritkák az ilyen napok, de ma valahogy nagyon kellett.
Olyankor mindig lelkiismeret furdalásom van, de megmérem a VC szintem és elmúlik, mert nem emelkedik. :roll: :lol: :lol:

Tartom én a diéta alapjait, csak hát időnként kő ilyen is!

Kíváncsi vagyok kedden hány kilónál leszek?

Mert jelen pillanatban 7-8 kg plusszal vagyok.

Ma mostam két adag babaruhát! Tündériek! :D Még sosem mostam babaruhát. Teljesen meghatódtam.

De a mai nap azon túl, hogy zabás volt, meghatódos is volt.
A babavilág lombikos-Norkás részért végigkönnyeztem. Aztán a babaruhák teregetésénél éreztem, hogy puha a lelkem.
Fogjuk a hormonokra! :roll: :D

45 nap.
Vendég
 


gyors bekukk.

Mona, nekem 130-140-es pulzusaim is voltak, a kórházban azt mondták normális, az hogy rosszul vagy meg a magas pulzustól van. ne aggódj, de azért szólj a dokidknak.

Kavics, szép pocak, sztem sem nagy.

Dimet, én is lemaradtam, de www.tv2.hu oldalon vannak a műsorok, amik voltak és utólag meg lehet nézni, videótár asszem ez a neve.
Vendég
 


sziasztok!

tudna nekem ajánlani valaki nődokit, aki fiatal, lelkiismeretes és aki tudja mi fán terem a PCOS?

köszi előre is,

noann
noann
 
 


köszike lafi!!
majd írj emilt mi a helyzet veletek!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Ismeri valaki Koiss Róbertet?
Az érdekelne, hogy ért-e a PCOS-hoz.
VAgy tudtok valakit esetleg helyette?

noann
noann
 
 


Noann:Miért muszáj, hogy fiatal legyen?Én már fürödtem be fiatal dokival is! :(

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy,

azért, mert én meg pont az "idős és tapasztalt"(?) dokikkal fürödtem be. Utálom, ha parancsolnak és nem kérnek ill. javasolnak, nem hajlandóak magukat továbbképezni, merevek, és rettentő paternalisztikusak, amit én nem bírok elviselni. Az ideális jelölt 35-40 körüli.
Sajnos van egy nagyszerű dokim, akit leváltani készülök, ugyanis átmegy egy magánkórházba és oda nem tudom követni....

noann
noann
 
 


[quote="noann"]
írta:
noannazért, mert én meg pont az "idős és tapasztalt"(?) dokikkal fürödtem be. Utálom, ha parancsolnak és nem kérnek ill. javasolnak, nem hajlandóak magukat továbbképezni, merevek, és rettentő paternalisztikusak, amit én nem bírok elviselni. Az ideális jelölt 35-40 körüli.


Ez nagyon tetszett!! Micsoda határozott megfogalmazás! :lol: :lol:
Egyébként a fene tudja, de én is ezt a korosztályt szeretem. :lol: :lol: De én nyitott vagyok 45-ig. (talán 50-ig) :lol: :lol:

Szóval, Pesten személyes tapasztalatom nincs, de itt a PCOS honlap, orvosajánló. Nézz körül. :)

http://www.pco-szindroma.hu/

Sok sikert! :)
Vendég
 


Brühühű!

Én pont lemaradtam! :cry:
Pedig direkt 5 perccel korábbra állítottam a videót, de sajnos csak a TV újságban megjelent időponthoz képest 5 perccel korábbra, ami a valódi kezdéshez képest viszont 5 perccel később volt. Így csak Norka utolsó mondatát sikerült elcsípnem. :cry:
Nem is tudom, kinek az anyját szídjam, a TV újságét v. a TV2-ét? :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kavics!

Ezek szerint az orvosajánlót ki kéne bővíteni egy táblázattal korosztályok szerinti felosztásban? :lol:

Noann!

Hidd el a fiatal dokik közt is vannak link alakok, akik a továbbképzéseken csak beregisztrálnak, aztán húznak moziba.
Sajnos én már csak tudom! :evil:
És egy nyugdíj előtt álló "bácsika" volt az első, aki nem Canesten kenőccsel akart kigyógyítani a folyton visszatérő candidafertőzésemből, mint az előző 3 dokim, hanem Diflucannal. Ő ugyanis követte a legfrissebb szakirodalmat. Azóta is áldom a nevét, sajnos nyugdíjba ment, de remélem boldogan és egészségben tölti a nyugdíjas éveit.
Szóval szerintem életkor alapján nem egyértelmű a dolog.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Majd meg lehet nézni a TV2 honlapján. De még nincs feltéve.
A decemberi adás van még csak rajta!

Nagyon profin beszéltek mind a hárman. :) Meg számomra megható is volt. (hormonok? :roll: )
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Okr!!!
Pénteken debiben leszünk,ha neked is jó összefuthatunk vhol.
De addig írok!

Kavicska nagyon csini vagy!!! :)

Csakegy Lilla mekkorát nőtt,és milyen rafkósnak látszik!

Dimet Zsuzsi is tündéri!

Norka! már 11-től a tv-re tapadtunk, ügyesek voltatok, Bogi szépséges !!
Én is a bőgés határán voltam...annyira jó,hogy van egy csapat aki segít babásodni,ha nem találok rátok nem tudom rendezkedne e valaki most a pocakomban!
Köszi!

Lecso a sógornőm is kb annyi idős kismami mint te,és a napokban befektették mert kicsinek találják a babát, egyik doki szerint meg megfelelő a mérete :roll: ,bár neki vérnyomás és pulzus gondjai vannak (mindkettő magas). Én úgy gondolom félnek a dokik, és még ha nincs baj akkor is óvatosabbak...mert ha tájékoztatnak a felelősség lekerül róluk.
Csak pozitívan, még kicsi kitartást,és beszéld meg pocaklakóval, hogy hízzon :wink:

Bettica gratula az ágyikóhoz!
Nekünk még mindíg semmink sincs,szétnéztünk a corában de nem tetszett igazán semmi,de 1-2 héten belül el kell indulnunk.
Jól vagy??

Monácska a vérnyomim nekem is hasonló,legutóbb 122/54 pulzus 102,lehet én is rákérdezek a dokimnál :roll: levegőt 1-2 alkalommal kaptam nehezebben ha melegem volt és párásabb volt a levegő...de néha erősebben szuszogok bár már pocaklakó is nyomja néha a bordám :lol:

Kellemes vasárnapot!
Vendég
 


Jönnek ma az öcsémék..................... Az én puha lelkemnek (by Kavicska.... ) ez most lehet, hogy sok lesz!

Majd estére írok!
Vendég
 


Babaéret: Lilla mérete miattt engem is bent tartottak... aztán saját felelősségre hazajöttem. Szerintem az első, hogy az ember maga mennyivel született. A nődokim legalábbis megkérdezte (én 2 hét extra Hawaii után születtem 2,9 kilóval) aztán legyintett, hogy Lilla pont jó lesz (végülis szépen fejlődött csak épp a 40. heti súlya 2,9 kiló körülire volt belőve így attól félt, hogy ha túl korán megszületik akkor 2,5 alatt lesz). Vannak viszont olyan agyament dokik (nem is egy!!!!) akik valami miatt azt hiszik, hogy egy pici nőbe 3,5 kiló feletti baba kell. Na ők a paráztatós seggfejek (igen, azok. Paráztasság a saját anyukájukat ok nélkül) akik még gondolkodni se hajlandók, csak mondják a sztenderd dumát (ld. baba nem elég fejlett --> visszamaradt stb.). Szerintem több dokit is meg kell ilyenkor kérdezni, és csak azoknak a véleményét figyelembe venni akikről köztudott, hogy néha gondolkozni is szoktak.

Ui: én sem szeretem az idősebb dokikat a maguk kivagyiságával. A nagyon fiatalok is gázak sokszor (ld. még nincs elég tapasztalatuk) de velük legalább lehet tárgyalni. Ja. a 40 körüliek szerintem is az ideális csapat. (Ja... az enyém nagyon fiatalka volt ugye ami alkudozás szempontjából jó volt, jókat lehetett vele beszélgetni, viszont ha komplikáció lett volna így utólag azért komoly kétségeim vannak... neki már a terhességi diabom is nagy falat volt... persze ennek ellenére a második babát is nála szülném... de hogy lesz itt baba ha NINCS peteérésem??????????? Utoljára októberben jött meg.... jövő héten ki is váltom a metet.)

Ui2: Köszi mindenkinek a Lilla rafkósságára vonatkozó bókokat :) (igen, még a szeme sem áll jól... majd berakom a kedvenc képem ami most épp a Windows háttért adja... na az mindent elmond...)

Ui3: Pocakosok: POCAKFOTÓKAT :))))
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?