Új privát üzeneted érkezett!

Zsu :P Katyerina :P Emma :P
Köszönöm!

De igen, Emma :P , többen is mondták! Pl. Zsuzsi :lol: Ja és ma voltam bent a Kaáliban a 4D után és Harcika rámnézett, azt mondta: 2 fiú, mi?
Ennyit az Anyai megérzésekről (na az 2 lány volt...) :lol:

Katyerina :P
Nem akarom a babásba feltenni :oops: , de a babavárósban a kinyíló oldalon vannak. Nagyon szép gyerekek, mondom cseppet sem elfogultan :oops:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


katyerina írta:Orsi!

mit jelent az angolszász puha talpú? és azt benn használjátok, vagy az is utcai és zokniban vannak benn?
milyen a síelés? remélem jól érzitek magatokat!!!!

www.robeez.com
www.pedoodles.com
van benti meg kinti is, nekünk is volt mindkettő fajta.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, síelés szuper,leszámítva, hogy Máté 1 napot hányt és utána még 1 napig elég gyenge volt, de ma már jól van.
Levi nagyon ügyesen kezd síelni, Máté nem nagyon állt lécen a betegsége miatt, de ma már volt a lábán léc.
hely jó, kaja jó :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Fanni!
Gratulálok a két kukishoz. :) Megyek meglesem én is a képeket.
Szerintem ez nem anyai vagy nem anyai megézrés hanem a szívünk vágya is belejátszik hisz te is szerettél volna egy kislányt.

Anikó!
Remélem jobban vagytok már!!!!

Orsi!
Tök jó hogy minden jól megy veletek.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Fanni: gratulálok!!! :) Neveken már gondolkodtatok?

Betegeskedőknek jobbulást!!!

tiko
 
 


Sziasztok lányok!
Melcsi!
Igazad van!A pesztonka egy kalap szar! :evil:
Igaz én akkor váltottam amikor Ágoston 2 hosan meghült és azzal szivtam és csak szürcsögött és szürcsögött…!
Jött a jol bevállt porszivos ami annyi trutyit kiszedett hogy csak lestem!! :shock:
Én vettem egy kicsi „nevenincs” porszivot az Elektro world-be és azt viszem ha utazunk meg itthon is azt használom!
Mondjuk olyan hangja van mint egy felszállni készülö repülönek de jol szippant és ez a lényeg!
Nektek is jobbulást!De azért beleszaladtam a pesztonkába a második gyereknél is!!!! :roll: :evil:

Zsebike!
Köszönjük,nem rosszabbodik ugy látom!!!
De az orra még tele van! :(
Én vettem ma ilyen mézes grizt, de ez gluténes!
Mi már ehetjük?

Fanni!
Gratulálok!!
De szuper két kisfütyi!!!
Hogy van a hátad?

Lafi!
Köszönjük,nem akar javulni de nem rosszabbodik(egyenlöre)!!
És te ?Sebeid?Kis Hunor?
Mekkora?

Lili!
De szuper,tényleg egy kis hös a kisfiad!!!
Akkor jo hogy megmütötték!

Zsuska!
Nálunk is csapnivalo az alvás! :(
Tegnap éjjel fél egykor felkelt és kiskutyázott negyed négyig! :?
Kellemes volt! :evil:

Katyus!
De ügyesek a csajok!!!
Jobbulást nektek is! :(

Hajni!
Remélem jo volt a repülö út!
Jo pihit nektek!!
Én rutinos voltam a megkérdezéssel mit lehet és mit nem felvinni a gépre mert emailbe is elküldték amit kifogok nyomtatni és a homlokomra tüzöm!
Mi sokáig nem „talizunk” mert akkor megyünk amikor ti már majdnem itthon lesztek és 2 hétre mi is!

Csajok!
Avokádo mikortol mehet?
Ja és milyen tápszereket adtok a gyerekeknek?
Mert akarok vinni az utra is de még a Milupa HA strat van ami már neki nem valo!!
Nem rég bonottam ki de a doktornö szerint már kevés neki ir majd mást de nem tudom milyenek vannak?!

Tiko!
Hogy vagytok?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó: köszi, mi jól vagyunk szerencsére :) Gyakoroljuk az ebéd utáni alvást a héten már egész jól ment, kopp,kopp, kopp :lol:
2 órákat alszik Zorka, igaz 1 2 perces sírásos megszakítással...
Azóta sokkal jobb kedvű :)
Megfordulni azóta sem akar, pedig tud. Egyszerűen nem jut eszébe....
Látom már te is készülődsz! Homlokra ragasztás jó 5let! :)

tiko
 
 


Köszi a válaszokat! (zsebi, pompi)

Anikó: mi 6 hónapos korunktól Milupa Milumil 2-est iszunk, ezt nem receptre írják fel, (tesco, dm v. rossmann) most a rossmann a legolcsóbb 1800Ft-asszem. Csak arra vigyázz, hogy ez sűrűbb, mint a ha start, ahhoz én 2-es avent cumit használtam, de a milumil 2 nem megy át rajta, nekünk ehhez az Avent 4-es cumi vált be a csőrt nem fogadta el. Most már legközelebb szerintem a milumil 3-ast veszem meg, de még megkérdezem a védőnőt is.

Használ vki "jó éjszakát" milupa tápszert (6 hónapos kortól) - vélemény? Valójában a pici András azt iszik este, de nem tudom eldönteni, hogy jobb-e, mint a sima tápszer. Csak nekem több vele a macera, mert ez még a 4-es cumin sem megy át, előtte le kell szűrnöm és a leszűrt dolgot nem mindig fogadja szívesen kanálból a bébim.
Sziasztok:jó éjszakát!
Kép[/img][/quote]
bébibaba
 
 


Zsebi :P
Köszönöm. Igazad van az anyai megérzés dolgában :wink:

Tiko :P
Márk és Milán

Anikó :P
Köszönöm! Most 3 nagyot kopogok, a hátam jól van :D

Már csak 20-22 hét és csatlakozom hozzátok :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni,
én is szívből gratulálok!!! :D

cipő: mi ősszel vettünk pár puha kiscipőt; volt köztük 17-es is, de Bencsire már az is kicsi! Akkora lába van! :shock:

anikó,
részvétem a hajnali kiskutyázásért! :roll: Azért ari lehetett! Te ilyenkor mit csinálsz? Kimentek a nappaliba vagy hagyod az ágyába?

tápi: mi Milupa Milumil HA 2-t használunk. Nem is gondoltam, hogy ennyi bonyodalmat okozhat a cumi. Mi még mindig az Avent 1-t használjuk. Félek, ha lecserélném nagyobb lyukúra, a kisfiam még többet enne. Így legalább megdolgozik érte...

csajok,
baj van, elromlottam... nem kívánom a szexet. Most már kezd nagyon ciki lenni... Pedig szeretem a férjem és nagyon szépnek is látom, csak Annnnnyira Anya vagyok most.... Van valakinek hasonló gondja?

KépKép
pompomlány
 
 


ja,
néztem ám játszóházat az Örs közelében... legközelebb a XV. ker.-ben van, de én oda ugyanúgy nem tudok eljutni a két gyerekkel, mint Piripócsalsófelsőre. :?

KépKép
pompomlány
 
 


Orsi!

Hát azok a kiscipők egyszerűen gyönyörűek!!!!

Zsebi!

Neked is köszönöm a kiscipős válaszokat. Igazából még arra lennék kiváncsi, hogy ezek a számozások, úgy kb hány cm-t jelentenek. Ennek hol tudok utánna nézni, vagy ez is változó.
Amit Orsi küldött oldalt ott van cm is.

Anikó!

Remélem ti már kikeverdetek ebből a betegségből, mostmár mi is 1 hete szörcsögünk, de a doki azt mondta, hogy eltarthat akár még egy hetet is. Ma is konzultálok vele.

Wish, Zsebi!

A porszívózásos ötletet is kipróbáltam egyedül és ment mint a karikacsapás!!!! Köszi :lol: :lol:

Fanni!

Rögtön átmentem a másikra és megnéztem a babákat! Hát gyönyörű a 2 kis fütyis!!! Harciban meg egy boszorkány és egy angyal veszett el!!!! :lol: :lol: :lol:
Nagyon várunk ide!!!! Gyorsan elrepül az idő!


Tpszer, ehhez nem tudok hozzászólni!

Tiko!

Örülök, hogy Zorka jobban alszik már! Szerintem hamarosan elkezd forogni, mejd rájön, hogy sokkal többmindent ér így el. Nálunk Gaja volt ilyen.

Pompi!

Hát őszinte leszek, én is elromlottam! Egyszer már bőgve hívtam a barátnőmet, hogy azt hiszem szakemberhez kell fordulnom. Azt mondta belefér még kb 1 éves koráig, normális, hogy ennyire leköt az anyaság, utánna meg majd alig várom, hogy végre elaludjanak... :lol: :lol:
Meg hát ha azt vesszük 2 gyerek "pettingel" a mellemen éjjel nappal... :lol: :lol: :lol:

Köszi, hogy megnézted a játszóházakat!
az ikeában azt találtam, hogy van játszóház, gyerekfelügyelet, de 3 éves kortól írja.
ha valaki megy ikeába nem érdeklődné meg, ha megyünk rá kérdezek majd én is.
http://www.ikea.com/ms/hu_HU/about_ikea ... _kids.html

Valaki csinál táblázatot mostanában, babásat?



azt hiszem sikerült mindenkinek írnom!!!!!! :)

katyerina
 
 


Sziasztok!

Bocsi,de nem tudok mindent visszaolvasni!
Hulla fáradt vagyok,a fiúk napközben nem alszanak jól,így este már fél 8-kor kidőlnek,és reggel fél 7-kor kelnek!
Jó lenne,ha átállnának az ebéd utáni 1 nagy alvásra!Hogyan tudom ezt elérni?Segítsetek légyszi!

Pompi,
jó nagy erő van a kisfiadban,hogy az 1-es Aventtel eszik!Enyémek a 3-assal eszik a tápszert,de este már fáradtan alig tudják szívni!
Nálunk mostanában ritka a szex,nappal nincs rá idő,este hullák vagyunk,ráadásul a férjem 3 műszakozik.Én sem kívánom pont ezért.Nem csinálunk belőle ügyet,majd visszaáll a rend magától,erőlteteni úgysem lehet,mert az olyan is!

Bébibaba,
milyen az Avent 4-es cumi?Jó,hogy említetted a "Jó éjszakát"tápit,én is ki akarom próbálni,de először cumit kell vennem hozzá.

1 kis kukitéma:Márknak a bőr alatt zsírcsomó van,és egyiküknek sem lehet hátrahúzni a bőrt még rendesen.Felhívtam a dokinőt,aki megnyugtatott,hogy a zsírcsomó fogja leválasztani a fitymáról a bőrt,(?)és erősen huzogatni,vagy visszarántani nem szabad a bőrt(nem is tenném),mert később abból lesz a baj!A legújabb szemlélet szerint 4 éves korig nem kell aggódni!

Fanni,
már nagyon várom,hogy csatlakozz hozzánk,de még várj min.22 hetet!Pihizz sokat!

Andi
Kép
aanda
 
 


aanda, katyerina,
köszi az őszinte válaszokat! kicsit megnyugtattatok...

aanda,
hát igen, Bencsi tényleg nagyon erős kislegény!

katyerina,
én is már a szakemberen gondolkoztam. Írtam egynek ilyen netes fórumba, de valahogy olyan bunkón válaszolt, hogy elment a kedvem az egésztől.
Cici: hát igen, arra most én is háklis vagyok, ne is nyúljanak hozzá, az most a gyerekek szent területe! Nem tudom keverni a kettőt!

újabb aggodalom:
most, hogy már kezdenek önállóan ide-oda gurulni a babák, pakolnak, mókáznak, miegyéb, kezdődik nálunk a "ne csináld ezt, ne csináld azt"-korszak - amire emlékszem, hogy én is nagyon utáltam, mikor én voltam gyerek. Nem szeretném, ha a gyerekeim valamiféle korlátozó erőnek tartanának. Meg ugye pszichológusok mondják, hogy ha letöröd a kezdeményezéseiket, egy idő után nem akarnak majd semmit...
Ti hogy vagytok a rászólásokkal?

KépKép
pompomlány
 
 


Katyerina: lustább ő annál, inkább hisztizik, ha nem ér el vmit, vagy addig löködi magát háton, míg el nem éri. :) De azért gondolom egyszer csak Zorka is át fog fordulni :lol:
Mikor Zorka náthás volt, 2,5 hétig kellett porszívózni az orrát, mire teljesen elmúlt.

Cici nálam is tabu, csak Zorkáé :lol:

Aada: eddig Zorka sem aludt napközben. Ezen a héten beszigorítottam, ragaszkodom az ebéd utáni alváshoz. Egyenlőre csak elég nagy sírással megy, viszont hamar elalszik és alszik 1-2 órát. Ha közben felébred és sír, akkor nem veszem ki, megpróbálom visszaaltatni. Eddig sikerült. Azóta sokkal jobb kedvű, hogy ennyit alszik. És ettől függetlenül az éjszakát ugyan úgy végig alussza...

tiko
 
 


Pompi!!!

De jó hogy fölhoztad! :oops: :oops: Örülök hogy nem csak én lettem ilyen "frigid"...

Tiltás: szerintem nem a tiltáson kell lennie a hangsúlynak hanem hogy rögtön irányítsd másra a figyelmüket. Most olvastam egy könyvet és annak az a mottója hogy a gyermek vágyait sose korlátozzuk, csak a cselekedeteit. Magyarul: ha dobálni akar akkor dobáljon csak ne azt amit nem szabad. Azaz rögtön mutassuk meg neki hogy mi az amit dobálhat. Gondolom ezzel az alapszabállyal mindenki tisztában volt eddig is de nekem olyan jó volt így leírva látni. :oops:

Tiko, Zsuzsi!
Napi egyet alszanak a gyerkőceitek?

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


katyerina írta:tv. nálunk egyáltalán nem megy, csak elalvás után, nézzük mi, és azt is olyan halkan, hogy legtöbbször a felét nem értem annak amit mondanak.


Katyerina! :)
Én is pont így vagyok vele. :lol: :lol: :lol: A magyar műsorokat még csak-csak leolvasom a szájakról, de a külföldinél már sokszor gondban vagyok! :lol:

Anikó! :)
Azt hiszem Te kérdezted valamikor, hogy hogy állunk a kajával. Hát, nem tudom. Leírom, hogy most hogy állunk, légyszi írjatok véleményt, hogy ez így jó-e, vagy sem, mert fogalmam sincs.
1/2 4-4 körül szopi: ezt nem mérem, de az időtartam és az intenzitás alapján kb. 120-140 g lehet
8 óra szopi: 120-160 g
10 óra: gyümi: 60-80 g
12 óra: szopi 100-140g, utána zöldség 60-80 g (próbáltuk fordítva is, de a zöldség után már nem hajlandó szopizni)
15-16 óra: szopi 120-150g
18 óra gyümi 60-80 g
19:30 szopi: 170-230 g.

Lányok! :)
Továbbra is jobbulást minden betegeskedőnek! :)

Hajni! :)
Milyen Thaiföld? Repülő? Várjuk a jelentkezést! :)

Orsi! :)
Apa is ment veletek? Érezzétek jól magatokat! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


bzsuzska,
nálunk most a fiókkihuzogatás a nyerő... na, mit adjak neki, amit huzogathat?? :roll:
Persze úgy képzeld ám el, hogy itt a fiók előtt a játszószőnyegük, amin kb. huszonötféle játék van. Mégis a legmenőbb a fiók, a videóstáska és a távkapcsoló. :D

TV-zés, rászólás:
nemtom ki írta egyszer: "eddig elveim voltak, most már gyerekeim vannak" :D

KépKép
pompomlány
 
 


Anikó!
Elvileg egy éves kor alatt nem javasolják a táblák, de én már 8-9hósan adtam nekik. NEkem a doki néni azt mondta ha lisztérzékeny akkor sajnos totál mindegy mikor adom neki így adhatom. Illetve ezt nem is növik ki. Icsilya doktornő is előbb adott glutént mint az egy év. :)

Bébibbaba, Anikó!
Ugyan én nem vettem tápszert, de amit nem recptre veszel hanem itt ott amott az tehéntejalapú egy éves kor alatt elvileg nem javasolják. De ettől még adható!!

Fanni!
Szép neveket választottatok. Azért megkérdezhetem ha két kislány lett volna mi lett volna a nevük? A szülészeten úgyis kell minden alternatívára diktálni. :lol: :lol: :lol: :lol:


Katyerina!
A cipőknek a jobb minősgének ált vagy bele van írva vagy rá van írva a dobozára hogy hány cm. :) De nekem a tapasztalatom ahány márka annyi féle a számozás. Kvázi van egy 18-as cipő és szerintem az a Siesta szeirnt 19-esnek felel meg. Szóval ez sem egyszerű. Legjobb rápróbálni a lábára. VAgy a lábát lemérni de azt is úgy hogy rááll és úgy nézni cipőcskét. (Ja és magánvélemény ne tépőzárast mert a fiam még a kötöst is leszedi!

Pompi!
Jelentkezem szex ügyben. :) Én amúgy sem voltam az a minden nap szexmániás, de most én sem vagyok rákattanva. Talán az is hogy azért kilenc hónapig le is voltunk totál tiltva utána meg a babák voltak túl kicsik szóval volt midig valami. Most meg már nem is hiányzik. Apával beszélgettünk erről és azért megoldjuk de megérti és nem követelőzik.:) Szerintem jó ha az ember a párjának elmondhatja az érzéseit. :shock:

Rászólás:
Én ezzel úgy vagyok hogy a szobájuk úgy van megcsinálva hogy ott kárt nem tudnak tenni magukban (leborítan rántani meg mit tudom én) ott általában azt csinálnak amit akarnak. Viszont én meg nem vagyok hajlandó mindent kéthavonta két méterrel magasabbra tenni a lakásban mert nem képesek megérteni hogy vannak dolgok amiket nem lehet csinálni) szóval én nem verem nem kiabálok velük egyszerűen ha kell egy nap 100Xmondok el valamit vagy hozom el a számára veszélyes dolgotól. Vagy a könyvektől. Szerintem ettől nem lesz korlátozva és nem lesz kevésbbé kíváncsi.

Zsu írása nagyon passzol hozzám. Pl. ha dobálnak újabban a játékokat akkor odaadom a labdát hogy ezt lehet dobálni a másik játékot meg elveszem tőle. Meg kell tanulniuk a játékokra való vigyázást is nálunk nincs könyv rágás és tépés sem!!!

Andi!
Alvás nehéz eset. Próbáld akkor szerintem őket délelött ébren tartani hogy ne aludjanak és akkor tuti ebéd után már beájulnak.De biztos magától is kialakul majd csak pont most állnak át hisz eddig neked is szépen aludtak napközben kétszer nem?


Tali!
Én ezrt kérdeztem mikor az ikeát írtuk (Örs) hogy ott hol férünk el ennyien ennyi gyerekkel és a gyerekeknek már valamilyenszinten van igényük a mozgásra. Enyém gyerkek elvannak két órát de hát ugye odafelé is az autóban ül azért annyira nem maradnak már meg a seggükön. A játszóházba valóban nem lehet bemenni szülöknek és a gyerköcöket is csak 3 év felett vállalják ráadásul kisebbeknek igazából vezsélyes is szerintem (emlékeimben így él)

Bocs hogy hosszú lettem

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


katyerina írta:homeos füzetke címe, ami nekünk van és az adagolás is benne van..
homeopátia babáknak mamáknak
II. kötet születéstől a gyermekkorig.


Rájöttem, hogy ez Nekem is megvan! :oops: Egyik barátnőm gyógyszerész, Tőle kaptam.
Ha valakit érdekel, szívesen beszkennelem, és feltöltöm valahová, ahonnan le lehet szedni. Jelezzen, akit érdekel!

Fanni! :)
Gratulálok a kispasikhoz! :lol: Mellesleg Harcikának mindig igaza van.... 8)

Kép Kép
kismokus
 
 


Pompi!
Fiók nálunk is nyerő a telefonnal a távirányítóval és az egyébb gyerekeknek való dolgoggal :lol: :lol: :lol: :lol: A fiókkal én azt csináltam hogy mindig szóltam oda fogod csípni aztán elmondtam mondjuk 5 X elhoztam onnan háromszor és ha ezek után még odament bizony volt hogy becsípte szar érzés de kettőnél többször nem csípte oda mert megtanulta.
Ilyen lesz még az ajtó (csak hogy felkészülj) egyik az egyik oldalon másik a másikon és nyitogatják persze biztos valamelyik prórul jár, de erre írtam mindig minetntől nem tudjuk őket megóvni.Egy hétig az ajtózással biztos napi szinten volt baleset érdekes már nem játszanak vele. :)

A távirnyító: az még egy jó sztori nálunk. Ugye látja a gyerek hogy mi nyomkodjuk és vált a tv. Apa adott neki egy rossz távíriányítót mire az nem kell eldobja mert nem törtéik semmi ha megnyomja (pedig tényleg kevés tv-t nézünk ha ők itt vannak) szóval van agyuk már ilyen kicsinek is több mint mi azt gondolnánk.

Kismókus!
Ez az a füzet amit ingyen lehet kérni a gyógyszertárakban. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szex: azért szerintem ikrekkel ez biztos más, egy gyrekkel egyszerűbb :lol: Azért heti rendszerességgel tutkó van akció :lol: Mondjuk ehhez az is kell, hogy nálunk 8kor csend és béke van

Rászólás: nehlz ügy... én sem akarok terrorista lenni, de liberális nevelés a halálom

Kép
Kép
emma1976
 
 


Fanni: nagyon jó nekveket válaszotottatok!!! :) Én is kíváncsi lennék a lány nevekre.... :lol:

Zsu:

Zorka most 8-9 körül kel, fél 11kor már baromi álmos...akkor lemegyünk sétálni. A babakocsiban alszik kb 1 órát, aztán ebéd után 1,5-2 órát. Aztán 6-fél7 körül még fél órát, majd 8kor beájul az ágyába és alszik reggelig, 6-7ig. Közben egyszer éjjel ébred, sír, de cumival alszik tovább.

tiko
 
 


Emma!
Nálunk fél nyolctól csend és béke van. :) Hiába van két gyerek valahogy most nekem sem megy. Az az egyik hogy mindig bennem van hogy hátha felkelnek ... A másik meg hogy apa általában fél 12-ig 12-ig gépezik én meg addira már alszom reggel mikor én kelek ő még alszik, persze ha nagyon akaránánk össze lehetne hangolni, de azért élünk házas életet csak már nem úgy mint régen. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


pompomlány írta:újabb aggodalom:
most, hogy már kezdenek önállóan ide-oda gurulni a babák, pakolnak, mókáznak, miegyéb, kezdődik nálunk a "ne csináld ezt, ne csináld azt"-korszak - amire emlékszem, hogy én is nagyon utáltam, mikor én voltam gyerek. Nem szeretném, ha a gyerekeim valamiféle korlátozó erőnek tartanának. Meg ugye pszichológusok mondják, hogy ha letöröd a kezdeményezéseiket, egy idő után nem akarnak majd semmit...
Ti hogy vagytok a rászólásokkal?

szerintem ez azért így elég nagy hülyeség.... vagy én nem tiltottam eleget?? :lol:
szerintem a gyerek kiváncsiságát nemlehet letörni.

nálam az ön- és közveszélyes dolgok tiltottak. Itt nincs választási lehetőség, kő keményen zéró tolerancia van.
Ezen kívül terelgetek, nem is hívom nevelésnek, választást adok,és engedek az igényeiknek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi :P Katyerina :P Andi :P Emma :P
Nagyon köszönöm!

Zsebi :P Tiko :P
Csak 1 lány nevünk volt: Margaréta :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Tiko

Bocsi valamit félreértettem :oops: :oops: :roll:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Fanni
Látom, csak M-betűs jöhet szóba :D Vezetéknév is azzal kezdődik?
Milán és Margaréta nekem is nagyon bejönnek! Lehet még vegyespáros is, nem?

Zsebi
A hülye szgép a házasélet halála... meg a tv....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Pompi!

Na nálunk ezért lett végül a szoba körbekerítve karámmal és nem csak a cserépkályha. :wink: így tudom őket magukban is hagyni.
egyébként meg most ismerkedünk a környezettel. Ha valami olyasmit csinál, ami még nem veszélyes, de nem szeretném, hogy csinálja, akkor először megkérdezem, hogy mit csinál? ilyenkor abbahagyja és vigyorogva hátrafordulnak és mutatják mi van náluk, általában ilyenkor elveszem a cuccot és kicserélem másra, és magyarázok mi mire van. Az életveszélyes dolgokkal meg úgy vagyok, mint Orsi, zéró tolerancia. azt csak egyszer tudja kipróbálni, utánna nincs több lehetőség, hogy tanuljon belőle.

Zsebi!

Távirányító. Tesómék a barátnője keresztfiának vettek a tesco-ban egy 2 gombos (jó nagy gombok) Távírányíthatós autót! Kb olyan korú mint most neked a manók. Gyorsan rájött a lényegre, megy az utó után és nyomja a gombot! :) esetleg érdemes azt kipróbálni.
Meg a gyerek telefonokon is jó nagy gombok vannak és zenél meg minden ha nyomkodja. Nálunk ilyen alternatíva van a távirányítóra. De igazából adhatsz bármit, a felnőtt elektromos kütyük mindig érdekesebbek lesznek.

Viszont nálunk nagyon érdekesen alakul a helyzet. Ha kinyitom a karámajtót Gaja villámgyorsan lelép, Maját meg hiába hívtuk, mondtuk neki, hogy jöjjön ki, csak állt a nyitott karámajtó mellett kapaszkodott a rácsba, szopogatta az ujját és mosolygott, semmivel nem lehetett kicsalogatni. Ma már kiült a karám elé, de messzebb nem. :) Gaja meg bejár mindent, van egy magas küszöb a háló és a gyerekszoba között, neki az sem akadály! 8)

tv és szex... :) hmmm, azt hiszem csütörtökön nincs semmi sorozat! :) az lehetne szexnap!
De szerintem az a szar, hogy tényleg annyira kitölti a napot az anyaság, legalábbis nálam, hogy nem jut eszembe sem. és néha szembesül az ember a másikféllel, aki kívánná és iszonyatos türelemmel vár, hogy akard már te is és ekkor megszólal a lelkiismeret és csak rosszabb lesz tőle. Zsebi! tényleg nagyon jó, ha az embernek olyan párja van akivel megtudja beszélni, nálunk is ez van.
Na és a legjobb az, ha az ember nyakig benne van és felsír a gyerek... :lol: :lol:

katyerina
 
 


katyerina írta:Na és a legjobb az, ha az ember nyakig benne van és felsír a gyerek... :lol: :lol:

na, erről elég friss élményem van :oops: Lili volt a gaz :lol: :lol:

érdekes ez a szex-kérdés, mert anno a fiúkkal én is úgy voltam, hogy kb. aháta közepére sem kívántam a dolgot. És jó 1 évesek lehettek amikor visszaállt a "rend". Persze az ember ilyenkor már nem azt tartja nyilván, hogy napi hányszor, hanem, hogy heti hányszor :roll: :shock:

Most meg egyértelműen látom magamon, hogy fáradtságfüggő. Otthon, ha sokat vagyok egyedül a 3mal, akkor egyszerűen eszembe sem jut. Amint van segítségem - pl. anyóséknál vagyunk, vagy most is a síelé -, azonnal a kedvem is hatványozottan megnő.

és ez most innentől apróbetűs,mert kapok ám majd a fejemre, hogy "minek szül az ilyen"... Bébiszittert keresek Lili mellé heti 2-3 napra, mert egyszerűen, így, hogy már csak 1-1 órákat alszik, sehogysem haladok bent a cégnél a munkával. Ugyan még ötletem sincs, hogy honnan lesz nekem szitterem, de egyszerűen hosszas agyalás után erre jutottam, hogy nincs más megoldás. 1-1 délelőttről lesz majd szó, de az nagyon kell, mert kezdek elúszni a tennivalóimmal, amitől megideges vagyok alaphangon.
Persze ehhez elengedhetetlen lenne, hogy egyen kanállal :wink: ő meg azt aztán egyáltalán nem akar. 2-3 naponta kb. 40 gr belemegy, de van, hogy semmi sem és 1 kanál után szájzár. Cumisüveggel ue ahelyzet. Pár hete újságoltam, hogy tud inni belőle... tudott, vagy akkor épp akart... most kipróbáltuk itt a síelés alatt, akkor sem iszik, ha már éhes. Rágja csak, aztán megmérges lesz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzska

nálunk az alvás úgy van, hogy reggel kb. fél 7-kor kel Olivér, aztán ezzel délig nem bírja ki, így 10 körül elszunyál, kb. 20 percre.
délben leteszem, kb 4-ig alszik (ma negyed 6-ig), általában egy ébredéssel, akkor adok inni és visszaalszik.
utána már csak este fél 9-9 körül alszik el, általában reggelig.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi!
Én megértem hisz nektek vállalkozásotok van nem teheted meg hogy áhátatfordítasz mindennek és mindenkinek. Még mindig jobb hogy csak egy két délelöttöt kell másnak vigyáznia a kiscsajra mintha be kéne adni bölcsibe egész napra.

Katyerina!
Van telefonunk is és autónk is de ezek nem érdeklik csak ha én is nyomkodom az én telefono sokkal izgibb mert lehet bele dumálni meg villog is meg olyan felnőtes :)

A szobájukon még akkor amikor annyi idősek voltak mint a Tieid akkor volt rács és ugyan ezt csinálta Balázs hogy először ki se jött a küszöbön aztán napról napra tovább bátorkodott na ma már nincs előttük akadály ha valamit nyitva hagysz ők szétnéznek. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A legújabb sztori hát én azt hittem beszarok (már bocsánat) a nevetéstől: én mikor elmegyek wc-re becsukom az ajtót (teszem ezt azért bátran mert ott topzódnak az ajtóban soha nem mennek el mindig ott vannak ahol én) hallottam eddig is hogy kopognak meg ilyneke, na de apa ma bement és hát ők oda startoltak apám mindkét gyerek hasra feküdt és a rácson kukkolt be. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ime fényképpel is illusztrálva!

Kép Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi! :)
:lol: :lol: :lol:
Szerintem alig várják, hogy WC-re menj! :lol:

És egy témába vágó cikk, de a hozzászólásokat is olvassátok el hozzá! :lol:
http://velvet.hu/poronty/2008/01/29/a_s ... n_szarnak/

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok!

Tegnap csak panaszkodnom kellett,ma egész jól aludtak,így én is tudtam egy kicsit pihenni!
Sajnos kihúzták az egyik bölcsességfogamat,mert begyulladt a fél fejem tőle!Tökre fáj még most is,2 fájdalomcsillapító után!Meddig fog ez tartani?Még étvágyam sincs,de ez legalább jót tesz a fogyókúrámnak!

Pompi,
mi pont azért költöztettük át őket a saját szobájukba,mert mindig rájuk kellett szólni.Itt minden biztonságos,nincs tiltott dolog sem,szépen eljátszanak.Enyémek is imádják a fiókot,annak ellenére,hogy már jó párszor odacsukták egymás kezét.Kipakoltam belőle,és a játékaikat ki-be rakják.Nekik a játéktelefon bejött,imádják.Most a dömperekkel játszanak.

Tiko,Zsebi,
köszi az alvásról a tippeket.A korán kelés miatt muszáj délelőtt is leraknom őket,de már csak fél órát alszanak,ebéd után meg elég nehezen.Holnap megpróbálom,hogy nem teszem le őket délelőtt,inkább hamarabb lesz ebéd.

Kismókus,
szerintem tökéletes a kajálás.A zöldség csak zöldség,vagy dúsítod valamivel?Miért baj,hogy ebéd után nem akar szopizni?
Jó sok tejcsid van!

Orsi,
Saját vállalkozásotok van,hogy muszáj dolgoznod?

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsebi,

meg is írtad a választ,amit Osritól kérdeztem!

Annyira jó a sztorid,és a képek!

Tegnapi sztorink:Uzsi közben a Márk elkezdett berregni,erre az Arni röhögőgörcsöt kapott és Ő is köpködte ki a kaját!Velük együtt röhögtem én is,utána 10 percig szedtem le róluk a kajamaradékot!

Andi
Kép
aanda
 
 


Emma :P
Nem értem a nagy M imádatot nálunk, de valahogy így alakult :P
B.M. lesz a monogrammjuk. Ha az egyik lány, akkor a Márk marad, mert Apa mindig Márkot akart :D Ha 2 fiú lesz tényleg, majd jön a spontán hugi, Margaréta.
Ez a név egyébként akkor tetszett meg, mikor új voltam a topikon és írták a többiek, hogy az embriók olyanok a mikroszkópban, mint a margaréták. Akkor nem is értettem, de mikor a sajátomat láttam, bizony tényleg margarétákat láttam :D
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Zsebi! Anda!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Anda!

Sajnálom a fogad, átérzem a problémát, én már egy hónapja járok fogorvoshoz.

Kismókus!
pont most olvasgattam a porontyon! :lol:

katyerina
 
 


Fanni!
Nagyon-nagyon örülök hogy minden szépen alakul! A fiuk erősek, bátrak, és imádják az anyukájukat! :D És a nevük is gyönyörü lesz!
Orsi!
Mig el nem felejtem! A gyerekeknek kellett utlevél Ausztriába? Illetve, nézte, kérdezte valaki? Mi ugye készülünk, megvan a kocsi, aztán nincsenek utlevelek.
Zsebi!
A kiváncsiság is hatványozódik, ugy látszik! Bajnosi sztori, hát még a képek! :lol:
Tiltás- én nem szeretem örökké azt mondani hogy nem. Nekünk sok fiókunk van, nem gyerekeknek való tartalommal. Igy tehát a legtöbb fiókot zárhatóvá tettük, igy 1 ütközőpont megoldva. A nagyon féltett dolgaim szintén elpakolva, a többit meg meg lehet nézegetni, a könyveket lehet lapozgatni. Hát arra valók végülis, de mondjuk a szemeim örökké rajtuk, mert pl. nem szeretném, hogy összefirkálja vmelyik könyvet. Vagy ha nagy a csönd, akkor tuti történik valami... A konnektorok ledugózva, és csak 1 zsinór van szem és kéz előtt, amivel nem tudok mit csinálni. De Emese legalábbis elég hamar kinőtte az életveszélyes dolgok iránti rajongását. Mi spec. a tv-t a hagyományos módon kapcsolgatjuk, mert Emese apró darabjaira szedte a távirányitóját kb 1 éve, és nem kapunk hozzá. Igy nem is kapcsolgatjuk állandóan. De a lány manuálisan is kiválóan be tudja kapcsolni már, pedig 1xre 2 gombot kell nyomni rajta és sko gomb közül kell választani, de Ő tudja hogy melyikkel müködik. Most Luku épp a növényeket tanulmányozza állandóan, de már tudom, hogy 2-3 kóstolás és rájön hogy nem az Ő izlése... Egyelőre ott tartunk vele, hogy rászólok, Lukács! Ő rámnéz, vigyorog egyet és folytatja a müveletet. Akkor összeszedem a földről és arrébbteszem pár méterrel, kezébe adok valami érdekes játékot. De ha együtt vannak Emesével, akkor jellemzően csak ott van ahol a lány és együtt ügyködnek, és Pöri már azért tudja a szabályokat.
Szex- :oops: én is :oops: De nekem csak elkezdeni nehéz, ha rávesz akkor olyan mint régebben... Máté után is ez volt és visszaállt minden a régibe. Most már régóta tart, Emese után Luku nagyon hamar jött. Én azt érzem, hogy az érintés egész nap olyan bőséges, hogy ez a kontaktus valahogy kielégit, most pláne duplán, gyakorlatilag valaki mindig a kezemben van. Ennek ellenére én hagyom magam mert szerintem a boldog házasság alappillére, mi az eltelt 20+4 év alatt mindig melegen tartottuk az ágyat. Mondjuk ez az egyetlen ok, ami miatt kezdek gondolkozni a külön szobán, a multkor a kislányom ugyanis azt mondta egyik éjjel: "Mama, ne kiabáljál már, éjszaka van, aludjál, psszt!" :oops: :lol: :oops: :shock: Érdekes, hogy Máté soha észre sem vette, nem ébredt fel, vagy ha igen, akkor nagyon diszkrét volt!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!

helyes a te sztorid is! :wink: :wink: :lol: :lol:

Útlevél kell, bár sokszor gondolkodom rajta, hogy miért nem lehet az anyakönyvi kivonattal igazolni, mikor az útlevelet is arra állítják ki.
mindenesetre itt egy levél, még novemberben utánna érdeklődtem a dolognak.
Magyarország 2007. december 21-én válik a schengeni térség teljes jogú tagjává. A repülőtereken azonban 2008. március 29-től kerülnek bevezetésre a schengeni szabályok.

Magyarország schengeni csatlakozását követően a schengeni tagállamok közötti határátkelés során mind a személyek, mind az állatok ellenőrzése megszűnik.

Magyarország teljes jogú schengeni taggá válásával a magyar állampolgárok határellenőrzés nélkül, bármikor és bárhol - tehát nem csak a korábbi kijelölt határátkelőhelyeken - átléphetik majd a belső határokat, amennyiben más schengeni országokba utaznak be.
Magyar állampolgárok beutazása az európai országokba Magyarország teljes jogú schengeni csatlakozását követően:
A határellenőrzés megszűnik a belső határokon, ugyanakkor személyazonosságot igazoló okmánnyal (személyi igazolvánnyal vagy útlevéllel) rendelkezniük kell a beutazóknak.
A személyazonosító igazolvánnyal nem rendelkező, 14 év alatti kiskorú magyar állampolgárok továbbra is csak önálló, érvényes útlevél birtokában utazhatnak külföldre!

A Külügyminisztérium tájékoztatása alapján állatok schengeni határokon keresztül történő szállítása esetén sincs határellenőrzés, a határátlépéskor nem kell felmutatni az állatútlevelet.

Ugyanakkor ugyanúgy, ahogy a beutazó személyeknek rendelkezniük kell személyazonosságot igazoló okmánnyal (személyi igazolvánnyal vagy útlevéllel), az állatnak is szükséges a hatósági állatorvos által kiállított igazolás, illetve az állatútlevél.

Az állatútlevélről bővebben az alábbi oldalon tájékozódhat:
http://www.euvonal.hu/index.php?op=mind ... azas&id=23

További információt a Magyar Állatorvosi Kamarától kaphat az alábbi elérhetőségeken:

1078 Budapest, István út 2.
Tel./Fax: 478-4272
E-mail: maok@t-online.hu
Honlap: www.petpassport.hu


További információ:

Külügyminisztérium Konzuli Osztálya
Tel: 06-1-458-2023

http://www.euvonal.hu/index.php?op=schengen_info
http://www.euvonal.hu/index.php?op=mind ... zas&id=149
http://www.euvonal.hu/index.php?op=mind ... azas&id=94

Forrás: EUvonal, KÜM


Forrás:EUvonal


Üdvözlettel:
EUvonal Budapest, 2007. november 21.


katyerina
 
 


Katyerina!
Nos hát, ha nincs ellenőrzés, akkor nem is tuidhatják, hogy van-e a gyereknek utlevele vagy nincs, logikus ez? Vagy a gyerekes családokat szurópróbaszerüen ellenőrzik vajon?
Orsi, várom a tapasztalatodat!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!
Pont írni akartam a wc-s kukkolásos story után hogy ezek után nekem ne mondja senki aki együtt alszik a gyerköccel hogy nem figyeli ha felébred a dolgokat.Enyém gyerekek is szó nélkül kukkoltak befelé.:) No én el nem tudom képzelni a szexet úgy hogy egy szobában vagyok velük. :oops: :oops:

Andi!
A fogadat megértem nekem is kiműtötték mindkét oldalt. De a műtét után mintha elvágták volna a fájdlmat pedig varrták is. Kitartás és jobbulást.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Fanni,
Gratulálok a kisfiukhoz!!! Nagyon szép neveket választottatok, a Milán nálam is dobogós volt a Balázs és Levente mellett!

Zsebi,
:lol: :lol: :lol: :lol: Olyan jót nevettem a fotóidon!!!! Nagyon édesek a kis kukkolók!!!!

Szextéma: hát nálunk sem én vagyok a kezdeményező :oops: ...de valahogy úgy vagyok vele, mint Melcsi, ha már benne vagyunk akkor jó. Meg én bízom a spontán terhesedésben az meg nem megy másképp! :wink:

Melcsi,
Jól helyretett a lányod az iccaka! :shock: :D
Gondolom, olyan esetekben kell az útlevél, ha pl. igazoltatnak. Szóval elvileg senki nem fogja kérni, de ha mégis akkor nélad kell legyen.

Andi,
:( Szegény, remélem, Neked is gyorsan gyógyul a seb!

Most megyek, mert holnap korán kelek, jönnek a nagyik névnapozni.
Jó hétvégét és a Balázsoknak boldog névnapot!!!! :D :D 8)

Kép
bandika
 
 


Csajok! Olyan vidámmá tettétek a reggelemet :lol: :lol: :lol: Annyit kacarásztam a sztorikon! Kukkoló gyerekek meg akcióközbeni dumák!
Egyszobában a gyerkőccel: eddig egyetlen egyszer fordult elő, akkor is "elbújtunk" a szoba azon részére ahova nem lát oda. Nagyon egyetértek Melcsivel, tényleg nagyon sok a gyengés érintés napközben, de tudatosan kell figyelni, hogy ne hüljön ki a hitvesi ágy. Van olyan barátnőm, aki a gyerekekkel erről is leszokott és ha megszokottá válik, hogy háromhavonta, onnan nem könnyű a visszaút....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Katyerina,Zsebi,Bandika,
Köszi!Az éjszaka még fent voltam,de reggelre már nem fájt a fogam helye.Eddig 3 bölcsességfogam jött ki,de mindig hétvégén,és az ügyeleten kötöttem ki mindig,mert fel kellett vágni,úgy bedagadtam.Vitaminokat kell szednem,mert a szoptatás odavágott a fogaimnak egy kicsit!(szerencsére még van 30!)
Katyerina,te is a bölcsességfogaddal kínlódsz?
Zsebi,húúú,még varrtak is!

Ez tényleg érdekes,hogy miért kell a gyerekeknek útlevél,ha úgy sincs ellenőrzés?!

Mi 1x szexeltünk a gyerekek szobájában,de még mini korukban,és aludtak,de úgy éreztem,hogy figyelnek!Azóta elvonulunk!

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsebi,

Holnap lesz névnapi buli?
Előre is BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK BALÁZSNAK!

Andi
Kép
aanda
 
 


Bandika!

Nektek is természetesen NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK,és holnapra jó bulizást!

Andi
Kép
aanda
 
 


Melcsi!

Ezen az útlevél dolgon én is mindig le vagyok akadva. Szóval, ahhoz hogy átmenj ausztriába nem kell útlevél, de ha megállít a rendőr igazoltatni, akkor rendelkezned kell vmilyen személyi okmánnyal, ez neked lehet szigazolvány, útlevél, jogsi. A babáknak meg ezekszerint útlevéllel kell rendelkezniük. Ha kikapsz egy túlbuzgó rendőrt 100-ból egyszer és ülhetsz egy napot valahol, az nem túl jó.
Amit nem értek, azt már írtam, hogy itthon sem rohangálok baba okmányokkal, (na jó lakcímkártya és egészségügyi füzetke), de az anyakönyvi kivonatra állítanak elő minden okmányt, akkor miért nem elég ha az nálad van. és elég viccesnek tartom, hogy párhónapos gyereknek igazolványképet csinálnak.
na mind1 majd Orsi beszámol tapasztalatból, de szerintem nekik van útlevelük mindnkinek. :wink:
ja esetleg az osztrák nagykövetségen kell érdeklődni, még ez jutott eszembe.

Aanda!

nekem nem a bölcsesség fogam, de iszonyatosan fájt ez is. Elhalt a fog, most próbálgatják menteni. A legrosszabb az volt, hogy tömtem volna a fájdalom csillapítot, de a szopi miatt nem lehetett, csak korlátozva, úgymeg semmit sem ér.
remélem hétfőn már befejezik. Örülök, hogy már nem fáj a fogad.

katyerina
 
 


Bandika, Wish!
Balázsotoknak nagyon nagyon boldog névnapot kívánok. :)

Andi, Bandika!
Köszönjük a köszöntést. :)

Nem nem ma tartjuk majd holnap. Nem lesz nagy buli csak a mamáék jönnek meg a keresztanyukája. :)
Tőlünk játékporszívót kap mert a naggyal kb. két órát elvan hát kívánci leszek a hatásra. :)

Andi!
Igen nekem rendesen szájsebészeten műtötték ki a fogamat mert nem tudott kibújni a felszínre hanem a másik fogam felé nőt ezért fájt baomira és hát a kiszedés egy megváltás volt megmondom az őszintét. A Kútvölgyibe járok fogászatra éstényleg semmit nem éreztem az egész kiszedésből nagyon profin csináta a doki néni

Emma!
Kb. még fél év és hasonló dolgokat fogsz személyesen is átélni. :) :) Az a ciki hogy az ember ilyenkor legszívesebben röhögne de néha komoly arcal kell mondani ezt bizony nem illik. :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zsebi, melcsi :D :lol: :P :lol: :D :lol: :P :lol:

KépKép
pompomlány
 
 


aanda írta:Orsi,
Saját vállalkozásotok van,hogy muszáj dolgoznod?

igen. Nem muszáj, de szeretem csinálni, és mivel ez a szakmám, kidobott pénz lenne erre a posztra mást felvenni.
Lili születése előtt is az uts. pillanatig dolgoztam. Igaz nem heti 40 órában, de napi 4-6 órában.

Melcsi :D
kell útlevél, mivel nincs személyije, neki ez az azonosító okmány.
Mivel nincs ellenőrzés, így a határon nem derül ki, de mint állampolgár azonosítást kérhetnek tőled akármikor - utcán sétálva csak mert csak -. Vagy ha orvoshoz kerültük, akkor ott is kell.

Katyerina :)
mert nem fényképes, azért nem elég az anyakönyvi. Én sem értettem, aztán utánolvastam, és mindenképp _fényképes_ azonostóval elhet külföldre menni + a biztonsági szigorítások (ezért nem jó a régi jogsi, csak a kártya)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: