Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Réka, Elli!
Holnap kezdődik a Cserepesházban a baba-mama torna, most tudtam meg. 11 órától. Bérlet 2500.-, alkalmi jegy 700.- Ft.

Toffi! Végre itthon. Ezek szerint jó volt a nyaralás, ha így elnyújtottátok. Pedig mit paráztál, hogy falun nincs élet! Lányod első napos a suliban? Hú, ez izgis időszak lesz!

Timici! Te nem jössz baba-mama tornára? Ha majd járunk úszni, akkor is találkozhatunk. (Meg persze most is, ha erre jársz.) Ti nem akartok úszni?

Most rohanok, talán később visszaolvasok.

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

A kereszetlő képeit felraktam ide a babnetre a foóalbumba, manó Emmája-A keresztelő címen.

manó2!

Kár hogy am nem értek rá, szuper séta idő van. igaz Emma 10 óta alszik, még nem pihente ki a tegnapi napotKép
Mi minden nap ráérünk elvileg.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Maci2: akartam irni, ezek szerint nem tettem, hogy ahogy nagyobb és mozog,megoldja magának a büfit. Már eleve a hasrafordulás is megoldás, de aztán ha mászik, akkor már úgyse tudod csak úgy feküdni letenni, és mozgás közben kijön belőle a büfi. Szval kb. addig büfiztettem őket, amig még szopi után én tettem le őket, és nem ők másztak el a dolgukra Kép.

Kisebbedő cicik, kevésbé feszülés stb teljesen normális, nem jelenti azt, hogy kevés a tej!!!! Egyszerűen alkalmazkodik a cici. Viszont azt nem értem, hogy ha amúgy is nyugodtabb lenne valaki ha több lenne a tej, akkor éjjeli ébredésre miért tápit kap a baba? Szoptasd meg!

Láz oltás után: ma elkezdtem körbetelefonálni az uszodákat, és a csömöri uszis csajjal beszélgetve, ő kifejtette, hogy oltás után "kötelező" úszni vinni őket, mert ennél jobb hűtőfürdőzés plusz csomóoldás nincs! Szóval ez is egy módszer! (további infók Csömörről: 1100 ft egy szülővel, 480 a következő szülő, klóros viz van, mert a többi nem vált be (!!!), egyéni ütem, kedd csütörtök 11.30-13, szombat 8-10, ruházat lényegében rádbizva)
(további uszi infók X: Előd utca (KöSzi) 1200 ft tetszőleges számú kisérőszülővel, szombat 8,9 10-től, 60 perc elején masszázs, majd vizi torna, utána úszás végén játék, 32-33 fokos viz, 4 öltöző, pelenkázó, járóka, nylon megkötős plusz biciklisnaci, orvosi igazolás kell (Csömörre nem))

Zsuzsi: jó újra látni! Párod Kép. Nekem anyám szokta összevissza öltöztetni a srácokat, szerencsére most már önellátóak.

Urszila: irigy a bekötésért! én most megyek majd a srácokért, és ma délután kell 3 adag tankönyvet bekötni....Kép

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Ja, mégegy: rántás, habarás: mivel lisztes dolgokat 1 éves korig jobb nem forszirozni, szerintem felesleges. Sűritésre krumplit érdemes tenni a főzelékbe.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,

most jöttünk a Bethesda neurológiájáról, és nem bírom ki, hogy ne adjam hírül nektek azonnal: Az ottani neurodoki (Morvai főorvosassz.) semmi extrát nem talált!! KépKépKép (Persze azért 1 hónap múlva ismét megnézi.)
Tehát ha 3 hete nem vagyok olyan hülye ideges, és nem rohanunk a Heimbe, akkor ma megnyugodhatnék, hogy tényleg nincs semmi. Ehelyett most - persze amellett, hogy megnyugodtam, ha nem vett észre semmit, akkor nincs nagyon nagy gáz - csak azt gondolom, hogy használt a hasaltatás, meg az a kis torna amit itthon csinálunk. Biztos volt valami kis lemaradása, amit mára behozott, vagy ilyesmi.
Azért járunk tovább a tornára a Heimbe, itthon is csinálgatjuk a gyakorlatokat, de nagggggyon megnyugodott az anyai lelkemKépKépKép
Na, csak ennyit akartam, nagyon örülök! És ma este még fodrászhoz is megyek, szóval ez egy szép nap!!!KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Remélem, a tietek is hasonlóan sikerül!
pusza
Nagyonboldogmami+Semmibajakevin
ellimami
 
 


sziasztok
most nem írok nagyon, mert piszok rosszul vagyok. Hasmenés, és fáj a gyomrom, vagyis görcsöl. Kép

Heni
Nagggyon teccik a matrica!!! Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Maci2
Köszi a drukkot, amint fentebb látod, bejött!!!Kép
A Colosseum-Reebok Fittnessben voltunk, a Késmárk utcában van. Sajna nem kifejezetten babás, nincs őrzés vagy ilyesmi, hanem Kevin ott figyelt a gépek mellett a hordozóban. Kép A legközelebbi babás hely, amit tudok, az az A1 Fittness Budán, ott 3 hónapostól vigyáznak a babákra, amíg tornázol.
Nemtom mit csináljak, oda átjutni 30-40 perc, és akkor nyugodtan tornázhatok, sőt még ugribugrira (a férjem hívja így az aerobic órákatKép) is bemehetnék, de ugye kicsit messze van. Ez a Reebok kocsival max 10 perc, viszont ugrálhatok le a kardiogépről ha Kevinnek bánata van... Viszont most már mindenképp akarok járni legalább heti 2x. Sajna nekem az itthoni edzés nem jön be. Valahogy más úgy, hogy odamész, befizetsz (már ez is inspiráló ugyeKép) átöltözöl, és ott a sportos hangulat készenKép

De most látom csak, hogy holnaptól baba-mama torna van Zuglóban! Akkor holnap oda megyünk. Viszont

Beu! Help!
Én még mindig nemtom, melyik a cserepes ház!!! Tudom, agyilag gagyi vagyok, pedig ott laktunk 2 évig az Adria sétányon, de eccerűen fogalmam sincs. Ja, és kocsival mennék, tehát a múltkori "Őrstől 2 megálló" leírás sem mond semmit!Kép Szóval egy utcanév kéne, meg ha szám nincs, akkor legalább, hogy hogyan néz ki a ház! Lécci segíts, akkor megyünk holnap!!!Kép

Toffi!
Végre újra itt! Többeknek hiányoztálKép

Norka,
A Bethesdás neurodoki szerint sem gáz a gombócmancs. Egyelőre legalábbisKép Szal' én se tudom, hogy most baj vagy sem?Kép

Pusza mindenkinek
Elli
ellimami
 
 


Franyó,
majd' elfeledtem, hogy a mél megjött persze, köszike!KépKép
Elli
ellimami
 
 


Myssnia! Gyors jobbulást! Mi lehet ez??

Elli! Nagyon örülök, hogy minden rendben van. Kép

Cserepesház: Nem tudom, merről jöttök, ezért az Adria felől magyarázom: Az Adriát lezárja a Vezér út, ez a Nagy Lajossal párhuzamos, csak a lakótelep másik oldala. A Vezér úton végig mentek az Örs irányába, amikor véget ér az út, és el kellene kanyarodni, ott a Cserepesház. A lakótelep közepén a panelek között egy piros cseréptetős ház. Kép
Az Örs felől mégis: Eljössz az Ikea mellett, és ahol az út kettéágazik (jobbra az Ond vezér útja, balra a Füredi) balra kanyarodsz. A Füredin mész 2-300 métert, és jobb oldalon meglátod a Cserpesházat. Remélem, jól írtam.
Ha térképen nézed: Vezér-Füredi kereszteződés. A pontos cím: Vezér út 28/B
Na, most már jól körüljártam.

Beu
beu
 
 


Ellimami!

Nagyon örülük,hogy Kevin rendben van!!!!KépKépKép
A PICIK NAGYON NAGY REGENERÁLÓDÓ KÉPESSÉGÜEK!!!!!!
Nyugi nem is fognak már semmit találni!!!!!!
Aztán szép mami legyél a fodrásznál!!!!!KépKépKépKép


Mariann
Mariann
 


Myssnia!

Jobbulást Neked!!!!Gyorsan gyógyulj meg!


Mariann
Mariann
 


Sziasztok lanyok!

Olvasgatok vissza, most csak annyit, hogy kb. 10 perce vettem eszre, hogy Petranak kibujt az elso foga.Kép En nem is gondoltam, hogy ez ekkora boldogsag!KépKépKép

Puszi:

orvendo Leszter es kisfogas PetraKép
leszter
 
 


Hali Lányok,

Nekem már az is sikerélmény, hogy egyszuszra végig bírlak olvasni benneteket. Kép

Szal, az ünneplés nem volt vmi nagy, mert először elmentünk moziba. Nem voltam már vagy 2,5 éve. Aztán beültünk egy tuti étterembe, ahol igazán jót ettünk. De ekkorra már majdnem öt órája nem láttam a lányomat, úgyhogy kávé és desszert nélkül húztunk haza. Jó hülye vagyok, mi??? De azért nagyon jó volt, és arra voltam a legbüszkébb, hogy ezidő alatt egyszersem telefonáltam anyósomra, hogy mi van a gyerekkel Kép

Fotók csúcsszupik Kép . Nálunk asszem nem lenne gond az öltöztetés sem, mert apa egyedül szerzi be a leány ruhatárát (én csak a mibőlmennyit diktálom) és eddig még nem panaszkodhatok, színben - anyagában is jókat hozott, persze csak a KenguruGoldban vásárol(unk).

Manó2
Majdnemálló Dorkának nagy gratula!

Urszila,
Zsuzsi lányodnak milyen volt az első nap az iskolában? Egyébként anyukádról mihír?

Ellimami,
Kevincsillárelfejelése Kép Viszont nem kell annyira aggódni. Az én lányom olyankat koppan a földön meg a pelenkázón, amikor rugkapál vagy forgolódik, hogy még ma is felkapom rá a fejem, de neki a szeme sem rebben. Szóval ha fáj vmije, hidd el üvölteni fog, egyébként meg nem kell belenevelni a félelmet.

Cory-nak gratula! Egyébként ki tudja, hogy mitől indult be nála a szülés? Mert ahogy az eseményeket követtem más topikokban 34 hétre szült, és még vmi olyasmi is dereng, hogy nem első baba (vagy rosszul tudom?)

Kaska,
Kitartás napról napra könnyebb lesz. Amikor Orsi 3 hónapos volt, aszontam aZuramnak: féléves koráig itthon maradok vele, aztán tűzök vissza dolgozni, mert beleőrülök..... De ma már nem adnám oda senki pl 1 napra Kép Olyan jó vele itthon, na meg persze veletek Kép

És még egyszer Ellimami,
Mindenki tudta eddig is, hogy Kevin tutiügyes kiccsávó. Szóval csak a te anyai lelked nem volt nyugodt, a fülbe mászott bolha miatt - ami persze totál érthető Kép Szóval mégeccer gratul, meg drukk, meg minden...

Majd este még próbálok benézni, de nem ígérek semmit

pusz: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


BeuKép

Mi majd hónap közepe, vége felé megyünkKép

Nem tudom a hétvégét, mert mi a Metro miatt csak hétköznap szoktunk menni. De szerintem, ha vasárnap mentek Pápára, akkor menjetek hétköznap ki, és nem lesz gondKép
Rábafüzes fele mentek?
Akkor majd integetek, mert a 8-as mellett lakunkKép

MyssniaKép

Küldj egy e-mailt a címeddel és neveddel, és küldöm. Lehet, hogy csak holnapután tudom postára adni, de küldöm mindenképpKép

LeszterKép

Gratula a foghozKép

Elli, RékaKép

Matrica postánKép

MegyekKép

Heni
heni1979
 
 


Sziasztok!

TEgnap hazajöttünk MEcsérről (Győr után van), jól éreztük magunkat, bár Dani éjszakánként többször is (2-3szor) ébredt. És mivel másik 2 családdal aludtunk 1 légtérben ahol még 3 kisgyerek is volt, minden ébredésnél megszoptattam Danit, hogy ne ébresszem a többieket. ez hülyeség volt, mert utána fájt kicsit a poci, de máshogy sírt volna, és a gyerkőcök nehezen aludtak volna vissza. Kép

MIndent visszaolvastam, míg Dani alszik próbálok írni.

Kiszuny
védőnődnek elég durva beszólásai vannak Kép

Beu
tudom, hogy a kül. önkormányzatoknál kül. a hitellehetőség, csak azért írtam, mert sztem érdemes megpróblni. Mi a Zuglóitól 250 ezret kaptunk és nem kellett visszafizetni.

Maci 2
lakáshitel kiváltása: hát igen, jó lenne, csak akkora büntetést kell fizetni, ha hamarabb akarjuk kifizetni a törlesztést, hogy nem-igen éri meg Kép
büfiztetni sztem addig kell, amíg nem kezd mászni a babó, mert utána a sok mozgástól már megoldja magának.

Csucsuka
migrén Kép
Zsófi rece Kép
én nem tudom megnyitni a winmail.dat-ot, elküldenéd a másik formációt is? (az exceleset) köszi

Anita
sztem nem érdemes kengurut a neten rendelni, mert annyi féle van, hogy jobban jársz ha felpróbálsz néhányat, és úgy döntöd el , melyik legyen

Zsuzsi
de jó, hogy újra vagy, hiányoztál ám!
Gyuri Miki-cuccban KépKép

Norka
gratula a férjnemcigizikhez Kép
tök jó a fűszertartó Kép, ügyes vagy

Myssnia
szegény Szilárd! azért remélem már javulgat

Gombóc
jobbulást nektek

Heppi, Réka
gratula a ház-i évf-hoz Kép

Heni
hmmmm, profiterol

Réka
ügyes Dani nem sírt a keresztelő alatt, az enyém bezzeg... Kép

Elli
örülök, hogy a BEthesda után most már tényleg megnyugodtál és hogy nincs semmi baj
Kevin nagyon ügyes Kép

Manó 2
gratula a majdnem álláshoz Kép + a versenyeredményekhez is

Toffi
jó hogy újra vagy Kép
ezexerint nem is volt vészes a nyaralás Kép

Manó
keresztelőn Emmal: "el a kezekkel" Kép

Franyó
jegesmaci Kép

MInden babó nagyon édes a képeken, az éhezős képek nagyon jók!!!

Pénteken elbúcsúzott telefonon a védőnőm, nyugdíjba megy. Holnap kapjuk a 4 hós oltás, már új védőnő jön, kiváncsi vagyok.

Na ezt elküldöm, míg alszik a ded, aztán még jövök

Andi

UI: a zöldes nyúlós kaki jelent valami rosszat? ez lenne a hasmenés???

bocsi, hog yilyen hosszú lett
psandi
 
 


Leszter! De aranyos vagy!
De azt hogy mekkora boldogság majd a szopik alatt tudod meg. Kép

Andi! Kis fehér trutyikkal? Lőrincnek olyan szokott lenni, de mire elkezdek aggódni, elmúlik.

Beu
beu
 
 


Myssnia
úúú, jobbulást ++++++++

LEszter
Petra fogacska Kép

Daninak is kibújhatna már végra, mert olyan vastagon nyálzik, hogy csavarom ki utána a ruhájából (meg az enyémből Kép) ja és persze mindent rág, amit talál, főleg engem Kép

Andi
psandi
 
 


Beu
igen, vannak kis fehér trutyik is
bár tudod, Kangi mondta az árkádos talin, hogy ha nem lila, akkor nem kell aggódni Kép

A
psandi
 
 


Sziasztok!

Norka!
Mail ment Kép!

Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Sziasztok!

Mire péntektől visszaolvastam, elszaladt az idő, írni már nem nagyon tudokKép
Hitelhez csak annyit, mi is jól megszívtuk vele, most marad a rokonoktól kunyerálós játékKép

Heppi, a veszter2@axelero.hu-ra elküldhetnéd a mobilszámod, majd hívlak, ha egyik csaj se visít a fülembeKép Ja, és a párom a vasútállomásnál lévő nagy silótelepen dolgozik, úgyhogy akkor nem is vagytok messzeKép
Gratula az évfordulóhoz!

Norka, én nem bíbelődnék rántással vagy habarással, egy gyereket nem lehet átrázniKép Timi 1,5 évig az üveges cuccokat szerette és nem azért, mert házikosztot nem is látott. Viszont a bébikaját mindíg utánfüszerezéssel ette csak meg...na most légy okosKép Kb 4-5 hónapja szokott át a rendes kosztra, azóta viszont mindenevő a lelkem. Szóval, szerintem türelemKép

Ellimami, örülök, hogy Kevinnel nincs semmi gond, tényleg nagyon jó hír ez egy anya lelkénekKép

Andi, neked legalább van mit elemezniKép Szegény Zsebi már egy hete nem kakilt és eddig minden praktikának ellenálltKép Eszi, nem eszi, ma csak sárgabarit kapKép

Myssnia, jobbulást nektek, Szilárd továbbra is nagggyon helyes kiskrapekKép

Leszter, addig örülj a fogacskának, amíg szopi közben ki nem próbálja Petra, hogy mire valóKép

Franyó, széket megrendeltem, köszi az infót. Remélem, Timinek is teccik majd.
Lyányom még nem tart szónoklatot, csak szavakat mond, persze, csak ha kedve vanKép Hétvégén "apuci"-tól volt hangos a házKép

Zulu, férjem egyelőre nem alkoholizál, a gólyafelhő eltűnt az égről, mégis "csak" allergiás vagyokKép...azért én se bánom a dolgotKép

Csucsuka, ez a migrén szörnyen hangzott, én csak egyszer voltam ilyen állapotban, de senki nem mondta, hogy ez azKép
Táblázat nekem se jött az utolsó leveledhez.

Toffi, üdv újra ittKép Fránya kórság hess-hess!

Zsuzsi, a férjem is előnyben részesíti Timi kinőtt ruháit, valahogy mindíg ilyet ad rá, ha nem csomagolom el elég gyorsan...pedig a lányom még tiltakozik is az öltöztetésnélKép Viszont múltkor meg én erőszakoltam Timire Zsebi pelusát, mert az a hülye Libero egyenmintát tett a pelus elejére és a felirat is csak rejtve van az oldalánKép Nem tudtam, miért huzigálja a gyerek olyan gyakran a fenekén a pelustKép
Mi a gond a hangulatoddal a fáradtságon kívül? Tessék helyrejönni, mert szükségünk van a régi Zsuzsira!

Urszila, Zsebinek is vannak ilyen kitudjamibaja periódusai, de aztán egyik napról a másikra elmúlik...és aztán jön valami másKép Nálunk még egyébként is divat a hajnali kelés, és ilyenkor torkaszakadtából sír, mert nem vagyok ott azonnalderögtönKép

Ildi, nem semmi méretei vannak Ancsinak, te aztán jól kitanultad a hízlalástKép Az iskolakezdésért viszont nem irigyellek.

Anita, az én Zsebim is ezt művelte kb. 1 hónapig, hidd el utána le tudod róla szoktatni némi következetességgelKép De most még olyan pici, kényeztesd nyugodtan, a te lelked is kisimul tőle...persze, ha közben valaki nem hánytorgatja fel az elmaradt házimunkalistátKép

Na most nem bírok többet írni, pedig még mindíg alszik a két csaj, de akkor mi lesz az esti szunyával????
pááá
Momo és a durmolók


Momo
momo
 
 


Leszter!

Petrának nagy gratula az első fogacskához!!!!!KépKépKépKép


Mariann
Mariann
 


Hali Lányok,

Momo, mélt küldöm holnap, mert ma ugrálok örömömben, és "nincs időm ilyen földi dolgokra".

Szóval lányok képzeljétek, ma kibújt a lányom legelső fogacskája Kép - ez volt az ő ajándéka az évfordulónkra. Hű, csajok, ne tudjátok meg (vagyis dehogyis, igenis tudjátok meg) milyen boldog vagyok, igazi hölgy lett, igazi foggal Kép . Ja, és közben semmi extranyügi, csak éjjel kellett átjönni hozzá néhányszor, de nem volt vészes "egész éjjel ordított, és járkálni kellett vele" dolog, csak olyan "anya, valami nem jó, átjössz megsimizni???".

Szóval most nagyon boldog vagyok, és megyek a NAGYLÁNYOMAT kényeztetni Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Hát úgy látszik ez ma egy ilyen fogas nap!
Nagy gratula a kis foghoz!!!!!

Mariann
Mariann
 


Beu
Nagyon köszi, ez alapján sejtem, hol van, meg fogom találni. Én megyek holnap tornázni. És te? Réka esetleg? Bárki a környékről?
Az újpesti önkorm. 500 ezer vissza nem téritendőt ad, sajna amikor vettük a kérót nem néztünk utána, pedig minden feltételnek megfeleltünkKép
Szóval érdemes utánajárni!

Mariann,
Köszi, nagyon remélem, hogy te is hasonlóan örülhetsz - mégpedig nagyon hamar!!Kép

Amúgy jó szőke lettem, de a férjemnek még mindig nem eléggé. Poénosan persze kifejtette, miért nem vagyok elég szőke - gondolom sejtitek, hogy az állítólagos nagyonszőke agykapacitásommal froclizikKép

Heppi,
Szerintem ezt a fórumot a védőnőkmek kellene ajánlaniuk gyesbetegség ellenKép
És most látom csak - GRATULA a nagy boldogsághozKép
Meg persze Leszter Petrájának isKép

Heni
Nagyonköszi! Várom a postástKép

Most pedig megyek szunyni, lefárasztott ez a mozgalmas nap. Holnap meg torna, du 1/2 5-re meg időpontunk van a Dévény Anna Alalpítványnál. Mondjuk nem igazán tudom, mit tegyek, adjam oda a Heimes leletet kommentár nélkül, vagy mutassam meg a Betesdásat is? Vagy csak meséljem el, hogy ott semmit nem találtak? Szerintetek? Plíz help mí. Kép

pusza!
Elli+Dögfáradtan elájult Kevin
ellimami
 
 


Elli, szerintem minél kevesebb infót adj ki előre, akkor ők is kicsit reálisabban, a szemük után értékelik majd a helyzetet. Mellékesen szerintem eleinte minden baba ökölbezárva tarja a kezét. Lényeg az, hogy valószínűleg nincs nagy baj, de Ti még azt is megelőzitek, legyőzitek.
A mai nap dögfárasztó volt. Az első óvodába-iskolába vivés Marcipánnal közösen. Mondjuk a lányok rémbüszkén mutogatták öccsüket, aki valójában társasági lány. De a siserehad elől inkább megpróbált visszabújni a pocakomba. Sebaj, rendeltem hordozókendőt (heppi féle úton), remélem hamar megjön, és akkor a kisfickó felülről szemezhet rajongóival.
ÉS!!! MArcipán ma teljesen egyedül hasrafordult. Kétszer egymás után. Ezzel családi világrekordot állított fel. (A lányok csak féléves koruk után hajlottak a produkcióra.)
Most pedig megyek, megpróbálom kipihenni a mai tripla sétás napot, merthogy délután jártunk még egyet, levezetendő a feszültséget, most viszont valahogy a bal lábamat bokában szorítja a papucs...
sofka
sofka
 
 


Norka,
Babakajában még nincs tapasztalatom.

Toffi,
Már hiányoltunk nagyon!
Szurikkal mi lett? Nátha miatt elmaradt?

Franyó,
Nagyon falat Anka a jegesmacijával!Kép

Ellimamai,
Na látod! Örülök, hogy jól drukkoltunk és minden rendben Kevinnel!KépKépKépKépKépKép

Myssnia,
Gyógyulj meg hamar!

Leszter,
Gratula az első fogacskához!Kép

Köszi mindenkinek a büfiztetős infókatKép

Psandi,
Jó hogy újra ittKép

Na most csak kicsit tudtam visszaolvasni, majd holnap jövök! Jó éjt!

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Heppi! Nektek is gratula a fogacskához.Kép

Sofka! Nektek meg a forgáshoz. Mégiscsak jót tesznek a talik, Marci ellesi a tudományt!Kép

Elli! Mi megyünk holnap. Ott találkozunk.
Én sem néztem meg a kölcsönt, nahát de süket vagyok! Kép

Momo! Dobjál már fel valami fotót a csajokról, olyan rég láttuk őket!!!

Heni! Szerintem nem most megyünk Ausztriába, hanem majd októberben, akkor már biztos lesznek téli dolgok is.

Heppi! Én biztos fogok telefonálni óránként, ha egyszer itt hagyom. Azaz most jövök rá, hogy szombaton esküvőre megyünk, akkor a nagypapa fog rá vigyázni fektetés után. Tiszta stressz leszek. Főleg azért, mert mostanában néha felkel éjfél körül. Remélem, az esküvő alatt nem.
Mit néztetek meg a moziban?

Myssnia! Hogy vagy???

Franyó! Nem is láttam a képet, csak most! Nagyon édes a kiscsaj, ahogy szokott. Szereti a macit? Mert a képről úgy tűnik!Kép

Toffi! Urszila! Milyen volt az első nap a lányoknak? Urszila! Zsuzsi elsőbe ment vagy másodikba? 7-ig is lehet ám talizni! Mi sem maradunk éjszakáig.
Toffi! Most nézem, hogy Te leszel iskolás, nem a lányod. Vagy ő is? Nem, azt hiszem ő még nem. Vagy mégis? Kicsit bizonytalan vagyok. Te hova mész?

Kaska! Meglátod, ez egyre jobb lesz. Bár vannak néha hullámvölgyek, de azért fokozatosan javul a helyzet.

Mariann! Teljesen feldobott a tegnapi írásod. Sütött belőle a jókedv. KépItt is hűvös van ám! Vettem egy nyári ruhát a hétvégi esküvőre még a kánikula idején, és most fogalmam sincs, mibe megyek. Gyakorlatilag semmi nem jön rám régi ruháim közül.Kép

Andy! Megdicsértem tegnap Márkot, vagy csak akartam? Nagyon helyes fiú! Imádni fogják a csajok!

Beu
beu
 
 


Sziasztok,

Myssnia, jobbulast! Kép Te is bekaptad azt a hanyos-hasmenos virust? Szilard jobban van mar?

Franyo, de edi az a jegesmaci! Kép

Elli, de jo, hurra!!!!!!!!! KépKép

Leszter, mail ment hitelugyben. Gratu az elso foghoz! Kép

Heppi, szinten gartu az elso foghoz! Kép

Sofka, nektek is gratu a forgashoz! Kép

Cory-nak sok boldogsagot a kisbabajahoz! Es drukk, hogy minden OK legyen! KépKépKép

Zsuzsi, de jo, hogy ujra itt vagy! Kép Dani-cucc...KépKépKép

NAlunk nincs nagy valtozas, dogrovas csaladilag. Kép Zsombi pruszkol es kohog. Kép Szegenynek reggel elment a hangja, es nem birt sirasal jelezi, hogy mar felkelt es ehes. Igy a lelkiismeretlen anyja jo sokaig aludt, mignem arra ebredt, hogy a gyerek mar a racsot razza, hogy felebresszen..KépKép
Ettol a reggeli incidenstol megremulve elrohantam vele dokihoz (a mienk szabin, helyettesitettek), ahol mondtak, hogy igen anyuka, ez a gyerek taknyos, kohog es pruszkol, ha anyatejet kap meg (kap meg Kép ), akkor nem kell neki semmi antibiotikum, adjon neki MEZES KAMILLA TEAT! LAthatta a ledobbent arcomat a doki, mert azt kezdte magyarazni, hogy MEZ mar 4 honapos kortol adhato... hat nem tudom....
Ja, en szinten vacakul vagyok, de hat ez kit erdekel? Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Tudtam, hogy elfelejtek valamit! Kép
Ma megprobaltam Zsombinak ismet zoldsegpuret adni, szokasos 3 kanalnyi lenyeles, aztan szajzar es visszakopes. Kép Gondoltam, adok neki anyatejet kanalbol. 3 kanal utan szinten szajzar es visszakopes. Kép
Hirtelen otlettol felbuzdulva a zoldsegpuret beraktam cumisuvegbe....nos, ZSombi ugy becuppantott fel uveg bebietelt, hogy vakumot szivott a cumisuvegbol...Kép
Nos, szerintetek, hogy lehet gyermekemet a kanalhoz szoktatni? Kép Vagy most kezdjem cumisuvegbol a pureket, aztan majd csak atszokik egyszer?
Help! Help! Help!
Tanacstalan, es taknyos Gombóc Kép
gombóc
 
 


Sziasztok,

Myssnia, Gombóc, jobbulást Nektek, és a bobekoknak!Kép

Csajok, én ma olyan nyomi vagyok, Macóka nem akar szopizniKép. És tejem is alig vanKép, úgyhogy végül is megértem a kiscsajt, sűrített levegőt én sem szívesen hammolnék.
Ráadásul még mindig nem jött meg, próbálom nyugtatni magam, hogy ilyenkor még nem rendszeres a cucc, meg ilyesmi, de azért jó lenne valami biztosat tudni.
Jajolyanszerencsétlenvagyok! Nem is nyafogok itt Nektek tovább, csak jólesett kiírni magamból.

pusz, jóéjt mindenkinek
NyomiZulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Sikerült mindent elolvasnom, csak írni nincs sok időm. (most jár le a mosógép, így ki kell teregetnem még) Mi jól vagyunk, igaz a lány elkapott egy kis szájpenészt de már javul. (csak tudnám hogy szoktassam le arról, hogy mindent a szájába tömjön Kép) Szerdán már 3 hónapos lesz, lassan kúszik (10 perc alatt egy fél kiságynyit Kép) A kezét nézegeti, meg a csörgőit is, és mindent a szájába vesz!!! Néha öklendezik, majd megfullad, de ha kiveszem azt amit épp befele nyom, 2 perc múlva másik darabot horgászok ki belőle. A 3 hónaposság megünnepléseként megkapja szerdán az oltást is Kép de szombaton már mi is megyünk úszni és emiatt minél előbb annál jobb.

ÚSZÓPELENKA: Akit érdekel, a DM-ben most olyan nagy akciós csomag van, amihez hozzá van csomagolva egy csomag úszópelenka 3249 FT-ért. Ha valaki még nem vett szerintem megéri, mert 14 db van a kisebbikből (7-12 kg) és az kerül 1799 Ft-ba, egy nagy csomag Huggies, meg én még nem láttam 3000 Ft alatt (és ha valakinek van DM-es Baba bónusz kuponja, akkor még ebből lejön 500 Ft, így meg pláne megéri)

Tényleg, akik járnak úszni, itt Debrecenben kötelező az úszópelenkára egy olyan biciklisgatyót is felhúzni, másutt is így van????

Heppi, Leszter
Gratula a fogakhoz! Kép

Heppi
Én most sajnos naponta hagytam itthon 3 órára a dedet, mert mentem látogatni édesapámat a kórházba. De mindig jól megetettem, elaludt és akkor irány, mert legalább 2 órát alszik, majd kb 1-1,5 órán keresztül játszik. Így elég kiszámítható a délutánja és egyszer se volt gond vele.
Mondjuk az én fejemben is forogtt a gondolat, hogy telefonáljak, de nem tettem, mert akkor a férjem azt hitte volna, hogy nem bízok benne. Úgyis szólt volna, ha nem bír vele, mert van olyan, hogy csak anya jó és más senki. Kép

Heni
Ha tudsz majd hozni Ausztriából olyan matricát én is kérhetnék egyet??? Mi nem kaptunk, és itt nincs sehol. Régebben még volt a Mega Toys-ban, de már csak autósűléshez adnak. Mi nem kaptunk anno.

Húha rohanok, még nem is zuhanyoztam.

Nadine + hálózsákos Zsanka

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Gombóc! Jobbulást Zsombinak! Szegény, úgy megsajnáltam! Ne izgulj, kiheveri a megrázkódtatást.

Zulu! Jaj, jaj, jaj, nem is tudom, mit mondjak! Mitől vajon. Pihensz, eszel eleget? Homeobogyók?

Nadine! Nagyon fürge lánykád van! Rekordot dönt a mászással. Gratulálok!Kép
SzájpenészKép

Beu
beu
 
 


Sziasztok lanyok!

Koszonom szepen mindenkinek a fogas gratulakt.Kép

Heppi,
Nem fogod elhinni!Kép Nekunk is ma volt a hazassagi evfordulonk, es ma bujt ki Petra elso foga!!!Kép A reakciom kb. az volt, mint a tied, nem is gondoltam volna, annyira orultem, buszke, boldog voltam a kis fogacska miatt.Kép
Ja, es nalunk sem volt extra nyugi, csak a legutobbit megelozo ket ejszakan gyakori ebredesek, nem siras, csak szimpla ebredes.Kép Sok a hasonlosag, nem?Kép

Elli,
Nagyon orulok, hogy mar a sokadik orvostol hallhatod, hogy semmi gond Kevinnel.Kép

Gomboc,
Koszi a mailt!Kép Gyors gyogyulast kivanok az egesz csaladnak!Kép

Udv:

Leszter es recesinyu Petra
leszter
 
 


Hali Csajok!

Most csak röviden, mert kissé fáradt vagyok, Danónak tecc a bölcsi, Zsófi megkapta az 5hós szurikat, belázasodott és hánytKép (nem tudom mit sajnáltam jobban, a tejet vagy a gyereket) ráadásul fájlalta a ballábát is... este már nem volt láza, jól evett, és nyugodtan durmol.

Myssnia jobbulást! Gombóc, Zsombinak is!

Heppi, Leszter, látom Zsófi jó fogpéldával jár elöttetekKép

Zulu, sztrájkol a kiscsajszi? Esetleg Neked egy kis pihi, finom falatok, gyümilé? De lehet a várvavárt mensitől is csökkenés, nem? Most lesz 9 hónapos a lányod (gratulaKép) nem? én is szeretnék addig szoptatni! Akartam kérdezni, Dávid jár oviba?

Nadine, mit használtok szájpenész ellen? Remélem hamar eltűnik a pici szájából! Ahová mi járunk úszni, csak mezei biciklisgatyó van.

Filekat elküldtem mégeccer, én már semmit se látok a talisalbumban... Majd holnap délután ügyködök rajta, hátha akkor kilátok a fejemből...

Bocsika, akihez nem írtam, de koppan a fejem a billentyűzeten
Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Manó: Jók a fényképek. Emma egyszerűen tündéri.
kedden rá érek, mert nincs program, most lazítás van mert hétfön már bölcsibe kell meni, ez nagyon elszomorít.

Jó éjszakát
Sziasztok
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok amihez éppen kell, nehari,hogy nem névszerint, de éppen rohanokKép

Annyit árulajtok már el szopiban tudós lányok,hogy az a bizonyos hátsó, zsiros tej, kb mennyi idö után indul be?? Mert kaptam jó tanácsnak, hogy arra figyeljek,hogy a laktatós zsirosabb tejcsit is kiszivja,mielött cicit váltunk, de lövésem sincs,mennyi idö az, amikor már tuttira azt szivja a ded???
Egyébként már rekord idöket döntünk, kb 1 óra a szopi, tudom nem ideális, de mit csináljak egy állandóan bealvó bébivel?? Se apája, se nagyija, se én hárman sem tudjuk felzavarni, csak az segit, ha berakom a kiságyba, és 5 perc múlva jön a felismerés, hogy "jóistenholvagyok,még szopnékKép"
Na, most hirtelen ennyit, irjatok nekem okosat!!

Ja, mégegy, otthon kapnak születéskor a babák K vitamint injekcióba?? MErt itt kaptunk, és ezért nem tudom, adjam-e neki itthon is, mert nem akarom túladagolni. A D vitamint kapja rendszeresen, azt az itteni dokim is mondta, de K vitaminról szó sem volt.
Na, megyek talán megint szoptatni...Kép
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Barbi,
emléxem, a 4-5. hét táján dettó ugyanez volt Kevinnel, csak ő éjjel játszotta el: szopi, 10-20 perc szunya, amikor anya már épp nyálcsorgatós édes álomba merülne, rájön, hogy még nincs tele a poci... Ha nem megy cicimozgatással, arc-simivel, mocorgással az ébresztés, akkor nincs jobb ötletem, mint várniKép míg kinövi. Én soha nem fogtam be az orrát, amit anyós javasolt bealvás esetén(!!!) Én azt csináltam, hogy néztem az időt: tudtam, hogy kb 20-25 perc kellett neki az elején, hogy teleegye magát. Ha hamarabb bealudt, (soxor 5 perc után) azonnal letettem, arra hamarabb felkelt, mint az ébresztgetésreKép Büfire -azaz testhelyze változtatásra - sem ébred fel?
A hátsótej-témát már én is pedzegettem, de igazából szerintem senki nem tudja a választ. Nyilván attól is függ, mikor evett utoljára. Ha 1 órán belül, akkor szerintem tedd ugyanarra a cicire, hogy kiszívja a végét is.
Aztán eccer csak azt veszed észre, hogy beáll valamilyen rend, és 3-4 óránál gyakrabban nemigen kér enni. Kitartás!
üdv
Elli
ellimami
 
 


Gomboc, szerintem nyugodtan hammogjon a kölyök cumiból. Legalább eszik. Sose tudhatod miért utálja a kanalat. Ha rákényszeríted képzeld miféle komplexusai lehetnek a későbbieknben. Kép Gondolj szegény jövendő felelségére is. Mézet mostanában nem adunk a babáknak - toxin lehet benne. De Kata még azzal kapta a püréket, mert olyan egészséges. Nehéz dönteni.
Csucsuka, nagyon elszomorítottál. Marci nem jól bírja az oltásokat, úgyhogy lesz miért izgulnom. Miért megy a nagyfiú bölcsibe?
Zulu, kilenc hónaposan már annyi minden lehet. Szerintem a lényeg, hogy ne parázz. Egyszerűen lehet, hogy lánykádnak vmi fontosabb dolga van. Aztán visszaszokik. Tesztet csináltál? Nem lehet, hogy új lakód van, azért nem ízlik a tej?
Barbi, nálunk is van k vitamin. De nagyon össze-vissza. A mi dokinénink hetente egy ampullát javasolt, hat héten át. Aztán mi dupláztunk, mert én meg véralvadásgátlót kaptam. Mások viszont egészen a csak szoptatós időszak végéig adják. Lányaim egyáltalán nem kapták, és kösz, jól vannak...Kezdetben én is órákon át szoptattam. A rendszer mindössze annyi volt, hogy négy órán át egyik, négy órán át a másik mellet kínáltam. Aztán ez is véget ért. Marcipán mostanában bulizik, viháncol, és na jó eszik is egy kicsit. De főleg félálomban van hozzá türelme.
kezdek kimerülni, pedig még csak második napja visszük a lányokat ovi-isi, aztán délben Orsiért oviba (nem akar ott aludni), négy körül meg Katáért (mert iskolaotthonos, és nem lehet hamarabb elhozni). Még nem tudom, mi a jobb nekem, ha autóval, v. sétálva megyek. De ma fél hétkor nem bírtam kimászni az ágyból. Hétkor kezdtem reggelit alkotni és uzsonnát csomagolni...
sofka
sofka
 
 


nem megy a topik?
Névtelen
 


Hali Lányok,

Először is a fogas és évford-ós jókívánságokat nagyon szépen köszönjük Kép

Beu,
Amikor rábízom a gyereket az anyósomra, én is állandóan arra gondolok, nem sír-e, evett-e szépen, alszik-e eleget stb. Ugyanakkor véletlenül sem szeretném azt a benyomást kelteni, hogy nem bízom benne. Tudod, az én szüleim tőlünk nagyon messze laknak, így ha a szükség úgy hozza, csak anyósomékra (meg az egyedülálló sógornőmre) számíthatok, akikkel hála istennek nagyon jól kijövök. Meg aztán már anyósom felnevelt két tökéletes gyereket - ebből az egyik a férjem. És mobilja is van mindenkinek, szal ha kell, el tudnak érni. De azért erősnek kell lennem, hogy ne telefonáljak Kép
Egyébként - stílusosan - a Dr Szöszi 2-t néztük meg. Nagyon jó, volt, de azért nem teccett annyira mint az első, de télleg jó volt.

Gombóc,
Eleinte én is azt hittem, hogy mézet már nagyon korán lehet adni a babáknak, lévén természetes édesítőszer. Aztán vhol olvastam, hogy a pollen miatt allergizálhat és érdemes vele minél tovább várni (1 éves korig? de 6 hó tuti). Szerintem igyál TE mézes (kamilla)teát, és gyógyuljatok meg mihamarabb DRUKK-DRUKK! És igenis engem érdekel, hogy mi van veletek - meg is sértődtem rendesen Kép Ja, és pihenj sokat!!!!!
Hozzátápi: Először is légy nagyon türelmes. Szerintem adj neki először egy kanalat játszani - szigorúan az öledbe ültetve, mert képesek a babák a torkukra lenyomni. Aztán ha már érdekes neki, akkor mártsd bele vmi finomban pl gyümi. De SZERINTEM semmiképpen ne add neki a pürét üvegből. Légy következetes - MINDEN AMI NEM ANYATEJ, KANÁLBÓL "JÖN". De ez csak magánvélemény!!!!

Leszter,
Te, ezek a gyerkőcök nem ismerik egymást vhonnan???? Kép Kép Egyébként gratula a fogacskához és az évford-hoz is!

Barbi,
Szerintem a szoptatás topic-ban nyugodtan kérdezz rá, vagy írj Iboly-nak emilt eboy@freemail.hu anno én is tőle kértem tanácsot. Nagyon segítőkész, és szerintem kevesen tudnak többet a szoptatásról, mint ő Kép
Orrbefogást én sem javaslom az ébresztésre. Egyébként az irodalom szerint a babák nagy része 5-7 perc alatt kiszív annyi mennyiséget, amivel jóllakik, a többi már csak komfortszopi, de szerintem nyugodtan hagyd cicin 1-1,5 órát is ha igényli (legalább nem szorulsz cumira, persze csak ha te is bírod és nem zavar)
K-vitaminról nem tudok semmi konkrétumot, az én lányom kb 3 hónapos koráig kapta. Nekünk heti egy fél tablettát kellett feloldani pl teában (alig 1 cl elég hozzá, így kanalaztam bele), de vannak, akik ampullában kapják.

Magunkról
Birkanyírás kimaradt a hétvégén, mert a szakállnyíró berendezés zizegésére mindig forgolódott, úgyhogy nálunk ez nem jött be. Egyébként csak azért akartam vmennyit vágni a hajából, mert fürdés után mindig becsomósodik a vége, és érzem, hogy meghúzom a haját, amikor fésülöm. Persze még nem panaszkodott Kép
Tegnap viszont elég hamar (már fél tíz felé) bekajált, mert olyan kis bágyadtkának találtam. Gondoltam, hagy egyen, hogy mehessen aludni. Persze már büfizés közben bealudt, és így CUMI NÉLKÜL tudtam letenni aludni. Egész éjjel egy hangja sem volt, és reggel 8-ig aludt. Az én kis álomszuszékom Kép Most meg a kiságyában jáccik, várom a postást, hogy hozza a hordozókendőt. Jut eszembe!!!!
Sofka, hamar küldik a kendőt, ha feladta másnap már várhatod is!

Mára ennyit, de esetefelé még próbálok benézni!

pusz: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Helló lányok!

Annyit morfondíroztam már a következőn, gondoltam felteszem a kérdést a legilletékesebbeknek.
(Én a 18. hétben járok).
Most kenegetem mindenféle nyavajával a pocimat.
A bőr tágul, ez érthető. A visszahúzódásról szeretnék kérdezni.
Milyen a has közvetlen szülés után? Ha tükörbe áll az ember, bírja nézni? Kép Lóg, mint egy szatyor? Kép Milyen mondjuk 2 hét múlva?
Még mindig alkalmazzák a homokzsákot? Mennyi idő, míg visszahúzódik? Mit tehet az ember lánya, hogy ezen segítsen, gyorsítsa? Szóval nem igazán értem ezt a folyamatot.

Annyi mindent tanultam már a babanetről, ezekre nem nagyon találtam választ.

Köszi

Erdélyi Réka
Erdélyi Réka
 


PsAndi,
Jól kitalálják ezek a hitelesek, nehogy ne járjanak jól.Kép
Milyen az új védőnéni? Remélem jó!Kép Sajnos a mienk még messze van a nyugdíjtól, pedig szívesen lecserélnémKép

Heppi,
Mit néztetek meg?
Gratulálok az első fogacskához!Kép

Sofka,
Gratulálok Marcipánnak a produkcióhoz. nagyon ügyes!Kép

Gombóc,
Családi jobbulást!
Mézes tea? No comment.

Zulu,
Remélem már jobb a hangulatod, de azért vidít, vidít, vidít, vidít, vidít, vidít!KépKépKépKépKép

Heni,
Nem is láttam még ilyen matricát. Nagyon édes!

Nadine,
Hogy van az apukád? Drukk!

Csucsuka,
Milyen ügyes nagy fiú Danó, már bölcsibe jár!Kép
Szegény kis Zsófi, ennyire megviselte a szuri.Kép

Barbi,
A zsírosabb hátsó tej fehérebb, nem annyira átlátszó.
1 óra szopi nem is annyira vészes. Roni az elején (sárgaság miatt aluszékony volt) másfél óráig szopott. aztán fél órát fejtem, 1 órát aludtam és kezdődött előről.

K-vitamin adásáról a szeptemberi Kismama 7. oldalán írnak.

Kiscsaj továbbra is ébred éjszaka.Kép Pedig már nincs az a nagy meleg. Reméltem, hogy a hűvösebb idővel mi is visszatérünk a régi szép átaludt éjszakákhoz. De úgy látszik tévedtem.
Próbáltam hagyni, hátha visszaalszik, de ez sem megy. 1/2 2-kor csak egy nagy koppanást hallottam (a sírás mellett), beverte a buksiját a rácsba, a fejvédő felett!
Van valami jó ötletetek?

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok Anyukák!
Talán még emlékeztek rám néhányan, babóm, Virág születése után jártam is itt naivan azt gondolva, hogy majd gyakran jövök. (A frisskismamákból jöttem át.)Hát a lányzó most szombaton volt 9 hetes és csak most tudok írni végre. Kép Olvasni azért olvaslak benneteket foly. és annyi jó tanácsot kaptam már! Köszi! Mi pár hete gyakoroljuk az egyedüllétet, már egész jól megy, csak a főzés nem sikerül mindig. Tegnap du kapta meg a 2 hónapos szurit, hát estére rendesen orult tőle, riasztanom kellett anyukámat, mert a kúpot se tudtam beadni neki, annyira sírt és feszítette magát. Annyira sajnáltam! Hál'istennek anyáék közel laknak és át tudott jönni, segített fürdetni, kúpot adni. Fél tízkor el is aludt (ájult) a Virágszálam. Aztán apa is megjött a munkából és ő már csak a elmondásból ismeri a történetet, mert csak egyszer kelt fel Virág kajálni éjszaka, reggel meg már vigyorgott rá, mint a vadalma. Most is durmol, remélem ennyi volt a szuribánat. És hogy ez minden hónapban lesz! Brrr.
Na befejezem, mer hosszú lett, de olyan jól esett kipanaszkodni magamat!

Leszter, Heppi! Gratula a fogacskákhoz!

Gombóc, Myssnia! Jobbulást!

Ja! És az a sok szép baba! Ha nincs időm olvasgatni, csak végig szoktam pörgetni a topicot, és megnézem a fotókat. Kép Ha lesz időm megcsinálom végre a profilomat és teszek fel képet Virágról is.

Most megyek beinstallálom a kis villanyradiátort, mert itt nagyon hideg lett. Vagy csak az eddigi kánikula miatt érzem így?

Dé és Virágbaba

 


Jaj, lemaradt két betű: orult=kiborult

Réka! Hát én homokzsákot nem kaptam és rögtön szülés után kb 5-6 hónapos nagyságú volt a pocim és nem lógott, csak ezt a szót találónak érzem: plötyi volt már ha érted mire gondolok. Kép Nem nagyon nézegettem, de mire hazajöttünk a kórházból (4 nap) már teljesen visszament. Na nincs kockahasam, mint előtte Kép még most sem (9 hét), de teljesen normális.


 


Sziasztok,

Na, bealudt a lelkem, úgyhogy néhány sor Rékának:

Szóval nekem nem sok fogalmam volt a szülésről (bár elolvastam mindent, tudtam, hogy "fájni fog" meg minden, de a gyermekágyról fogalmam sem volt). Szóval amikor én megszültem a lányomat, az volt az első kérdésem: Hová tűnt a hasam???
Erre a szülésznő vhonnan a lábam közül: Mindjárt mutatom! Kép Tehát szinte azonnal visszaugrott a hasam, persze akkor még hanyatt feküdtem Kép Amikor először lábra álltam, akkor nagyon fura volt. Először is kinézetre olyan lesz neked, mint amilyen kb mostanában, viszont az állaga nagyon vicces. Olyan érzés, mintha zselé lenne alatta (még remegtetni is tudod, ha valahol megnyomod Kép )Természetesen ez azért van, mert a bőr nem tud olyan gyorsan regenerálódni. Azért szerintem ne vitesd be a régi gatyódat szülés utáni hazaköltözésre, mert abba még nem fox beleférni (amibe bementél terhesruci pont jó lesz). Aztán én kb 3 hétig nem is foglalkoztam vele, állandóan pizsiben voltam, és a napom kb a szoptatás-büfike-alvás teendőkből állt. Szerencsémre a férjem az első két hétben végig itthon volt velünk, így sem a háztartásra, sem az evésre nem kellett ügyelnem, a férjem gondoskodott mindenről. Az én dokim ajánlotta a haskötő használatát az első 4 hétre, de én fölöslegesnek tartottam. Szerintem ekkor még csak a babával foglalkozz (nem is nagyon lesz másra energiád) és aludj amikor csak tucc. Én a hathetes nőgyógyászati kontrollon már belefértem - igaz, kicsit szűken - a régi nacijaimba, pedig 20kg-ot híztam. Aztán lassanként elkezdtem a terhestornát újra csinálni, hasizom gyakorlatokat nagyon óvatosan, először csak 2-2-t mindegyikből, és hetente emeltem az "adagot".

Szóval szerintem nincs miért aggódnod, látványosan fog javulni a helyzet napról-napra.

Addig is sok boldogságot a picurkádhoz Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


jaj, majd'elfelejtettem

Dé, üdv közöttünk!!!!
Tessék profilt készíteni és fotót küldeni a kis Virágszálról Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok Kép
Megjöttünk, de nem lóghatok sokat a neten, mert valami gáz van a géppel és még nem dolktorkodta meg Apacuka.
Pussz mindenkinek, és egy gyord kérdés: kislányom megint ébred éjszaka, de nem eccerüen ám, hanem fél 11-kor, fél 2-kor és hajnalban (ami után ár nem is alszik vissza Kép). Mitől lehet ez? LEhet, hogy a déli főzelék miatt? Utána még szokott szopizni, de megfogja a kis hasát, már nem olyan könnyen kakil. Vagy nem elég energiadús neki? Pls help, hogy mire számítsak, mert négy napja megy ez, de már hótt zombi vagyok. Utoljára hathetesen csinálta ézt KépKépKép

Pussz
Álmatlan Kangi és Sikongatva Te-te-téző Julcsi
kangi
 
 


Szia Kangi!

Dorina éjjel 3-4 szer kel felKép még mindig.
Én anyahiánnyal magyarázom.
Mindenesetre észrevettem, hogy attól a pár kanál főzeléktől, amit hajlandó megenni, mintha még éhesebb lenne. Tehát nem később kér kaját, hanem fél óra múlva ordít, mint aki egy hete nem evet.
Ezért csak az ágy rácsa marad (lásd a vasárnap feltett képet) Kép

Örülök, hogy újra vagyKép

Drága lányom bekakált rendesen ám. Mondom a mi ágyunkon könnyebb tisztába rakni, de a művelet közben csengetett a postás, a Bence meg simogatta Dorinát, aztán az lett a vége, hogy postás elment, húzhattam az ágyunkat, fürdethettem a gyerekeket, no meg persze át is öltöztettem őket. Most megy a mosógép.
Mily szerencse, hogy ez csak velem fordul előKép

Jelen pillanatban locsog az eső, mintha dézsából öntenékKép

Elli, RékaKép

Ha megkaptátok, szóljatok

NadineKép

Nem felejtem el.

MyssniaKép

Küldd majd a címed, és küldöm a matricát!

Heni
heni1979
 
 


Szilárd már majdnem a régi, kicsit még náthás a hangja. Én is jobban vagyok. Nem tudom mi lehetett, lehet hogy Szilárd vírusa kotnyeleskedett bennem, vagy valamit ettem, vagy mert mindig csak féllábon eszek, rohanás közben.
Viszont a jógyerek éjjelente vagy 10szer kellt fel, és nem tudom miért? Nem tűn fogfájósnak, melege sem lehetett, és már 11-kor mellém tettem, szóval anyahiánya sem lehetett. Négykézlábra állt és sírt. Megint nem aludtam semmit...
Ami jó, hogy mostanában ahogy játszik, gyakran odajön házzám, felkapaszkodik és sűrű puszikat ad (hatalmasra nyitja a száját és be akarja kapni az arcom) Kép
És egy lápimanó:
Kép

Norka
Nem semmi már a kiscsaj. Fél óra ülés. Kép Szili még csak úgy ül, ha egyik lába hátra néz.
Viszont Szilárd is turbó, de már két hete. És mindent pakol ami nem játék. Kép

Zsuzsi
Bocs, de annyira vicces Gyuri szerkója. A képet el is mentem magamnak. Kép

Kiszuny
Írigy, már én is mennék az Ikeába, de nehéz eljutnom oda.
Tápi: elösszőr lé, majd egy kicsit sűrübb lé, majd hígabb pép, és végül pép. Ez ment nálunk vagy 2-3 hétig.

Franyó
Annácskának is tetszik a macó. Látszik rajta.

EllimamiKép
Ez tényleg jó hír. Szuper!

Leszter, HEppi
Gratula a fogacskához!Szilinek is jön a második.

Heni
NAgyogy köszi, szuper. Csak azt nem tudom, mivel hálálhatnám meg? Segíts!Kép
Mail megy.

GombócKép
Jobbulást!
Kanál: Tudom milyen, mikor valami nem klappol, és az jó a gyerkőcnek, amit nem ajánlanak. Nálunk az avással vannak ilyenek. Pl. mikor beteszem már majdnem alszik, és egyszer csak nyöszi, és kéri a cicit. Ekkor kiveszem és már ővé is. Kép Pedig azt mondják ha bettem ne vegyem ki. Na és, ha neki kell elalvás előtt a cici, akkor nincs mese. Ha Zsombinak is üvegből kell, akkor egye úgy, idővel biztos leszokik róla. Add neki oda a kanalat, hátha megbarátkozna vele. Aztán lehet, hogy sületlenségeket írok. Nemtom.

Zulu
Drukk Mac szopikedvéért!
(Hormonokra nincs semmilyen homeóbogyó, szerintem. Kép)

nemaludt myssnia és pörgős szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Heppi itt is gratula a foghoz!
Leszter: Petrának is!
Úgy látszik ez egy ilyen fogas időszak.
Ancsinak azóta is zöldes és gyakoribb a kakija. Foggal kezdte két hete.

Kangi én már semmit nem tudok éjjeli alvásról, mert minden gyerek más és más. Pocoktól megkaptam, ogy igenis van olyan gyerek, aki főzelék(egyéb) evéstől kezd jól aludni éjjel.... Gergő fiam attól se, sőt ahogy haladt a 7 hó felé egyre többet ébredt (7-8 ébredés!) Annyi minden okozhatja... Kitartást viszont küldök! +++++++

Sofka: nem tudod legalább az egyik menetet átadni valakinek (apuka, szomszéd, nagyik stb)?? Szitu ismerős, enyém kölkök is iskolaotthonosak, pedik az ikreknél már nem akartam, de rádumáltak. Most meg a nagy -aki jöhetne, akár egyedül is délben - kitalálta, inkább marad napköziben, mert nem olyan uncsi, mint a tesók nélkül itthon. MÁr csak arra kell rászoktatnom, hogy du. hozza haza a kisebbeket is, mire jön a trutyi idő, addigra jó lenne.
Tegnap bekötöttem kb 30 könyvet, nem számoltam, de sok volt. Egyenként beragasztós könyvjelző is. Ja, és a Bálintét nem csak nylonba, hanem alatta papirba is (kellett nekem elsőben igy csinálni neki, azóta ő kéri ilyennek)

Ancsi viszont tök jókat alszik, amióta nappal csönd van itthon! Szedem elő a hosszúujjú kombikat, és lőn, már megint kicsi rá, ami legutóbb még jó volt (68). Nagyobból viszont "luk" van, a tesóknak a 68-as kihúzta a telet, egy-két 80-as volt még mellé, aztán jön a 92. Igy most pl. 92-es van a kiscsajon. Csak az ujja hosszú neki!!!

Mézzel még valami van, ami miatt nem jó, valami talán b betűvel kezdődő, de nem jut eszembe.

Zsiros hátsó tej: Azt szokták mondani, hogy legyen meg 20 perc egy cicin. Persze ez csak eleinte igaz, lánykám most a kevesebbet termelő cicimet 10 perc alatt "csontra" kieszi ha akarja. (és kiköveteli a fordulást, de este is van neki favorit néha, hogy honnan dönti el???)

Sziasztok:
Ildi és a jókat alvó Ancsi (aki mostanában azt mondja: gyeje)

Ildi
pildi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?