Új privát üzeneted érkezett!

Fanni,

Lehet.. :lol: :lol: Amugy O is az lesz. Kicsit utana kell jarni stb. de megeri.
Jobban vagy? :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Fanni!

Horgolni azt egyáltalán nem tudok, kötni tudtam, megha megeröltetném magam, akkor tuti belejönnék. Goblent már régen ki akartam próbálni, de mindig úgy voltam vele, hogy majd akkor, amikor a gyerekszobába tudom rakni őket. Hát most itt az alkalom és legalább elterelem a gondolataimat a mindenféle butaságokról!

Amikor a Némot elkezdtem, kérdeztem a férjem, hogy szerinte meg tudok e majd 5-6-ot csinálni júniusig, erre ő, biztos hogy nem. Hát a némo elkészült 1 hét alatt, a micimackós meg holnapra kész. Szóval, méglehet 10et is csinálok, ha úgyis feküdnöm kell!!! :D :D

Jucmuc!
Hajrá, már kijöhetne a baby!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


mindenkinek köszi a dicséretet :oops: nagyon aranyosak vagytok :D
és a toxoplazmás infókat is köszi
jucmuc látom te is mindenapos vagy mint pandus,mostmár értetek is szorítok :D
lafead gyönyörű a kisfiad :D
és mindenkinek puszi mert olyan aranyosak vagytok ilyen még soha nem volt,hogy mindenki figyelt arra amit irtam :D

lanyané
 
 

 
 

Kisfoka :D

Jaja.. :lol: :lol: ügyi vagy a goblenezest illetöen es legalabb szepen lekötöd magad ha ma'r feküdnui kell! :lol:

Lanyane :D

Köszi szepen! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Fanni:
Lehet hogy megártott a sok kajcsi.

Lafi:
Hát ha neked diéta nélkül is ilyen jók az eredményeid az szuper. Hát bízom benne hogy az enyém is jó lesz. Azt hiszem nem unatkoztok Hunorbabával. Nagyon ügyes baba.

Fendike:
Ezzel mindnyájan így vagyunk. Vannak jobb napok és rosszabbak is. De ez mind átmenet állapot és én is ugy vagyok vele hogy a cél érdekébe mindent kibír az ember.

Kisfóka: Oké pihizzél. A micimackós biztos aranyos lesz.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Judit,
Én nem szülök addig amíg te sem :wink: megvárjuk a tököst és akkor megyünk mi is :lol: Hétvégén remélem megtörténik nálatok és akkor keddig mi is babázunk. Már az egész családom azt álmodja hogy megszültem, tiszta vicces sztorikat mesélnek :lol:
Vendég
 


Judit :P
Azt hiszem, nálunk nincs Calcium Sandoz. Legalábbis egy időben be volt tiltva. Azt hogy értetted, hogy periódusonként?
Nálunk max. 2 hetes túlhordást szoktak engedélyezni, ha amúgy minden rendben. De hogy nálatok hogy lesz? :shock: Lehet, hogy kell egy kis segítség Davide-nek.
Én már remekül vagyok, köszi!

Szerintetek ha én még nem vagyok lázas, lehet, hogy mégsem kaptam el az influenzát? Apának 39 fokos láza van :( Rossz érzés, hogy Anyukája ápolja és nem én. Hiányzik :cry:

Pandus :P
Hogy Te milyen rendi vagy! Betartod a sorrendet :lol:

Kisfóka :P
Várjuk holnap a Mici macisat :wink:

Nyuszi :P
Lehet, mert ma "terhesen" ettem, mármint sokszor keveset és egészen jól vagyok. Igaz, hogy mindig akkor szoktam rosszul lenni, ha elmegyek valahová... De azért igyekszem továbbra is sokszor keveset enni... Neked ebben már bizti nagy rutinod van :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Viri :!:
A tegnap előtti privimet még nem olvastad el!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandus :D

Itt rötyögök magamban... :lol: :lol: szoval addig nem mesz szülni.. :lol: :lol: Latszik mennyire varjak mar Dorikat a rokonok is.. :D nalunk is szinte mindennap telefonalnak a tavolabbi rokonok is, hogy mi van mar...:D Amikor lemegyek a kutyamhoz mar jön is az anyos, (mert itt lakik ,mellettünk) hogy talan csak nem eljött az idö? :lol: :lol:
En aki azt hittem majd biztos elöbb jön a baba nalam mert idösebb vagyok stb.. 8)

Fanni :D

Biztos van otthon Calcium Sandoz pezsgötabletta mert oktoberben amikor a ferjem volt otthon onnan hozattam vele mert fele annyiba kerül mint itt. 10 napos periodusokban kellett szednem. 10 napig szedtem aztan 10 nap szünet. Ma kellet volna ujrakezdenem de mar nagyon unom igy hagytam.. :D

Nekem sajnos nagyon sokszor begörcsölt a vadlim reggelente föleg a jobb vadlim, a calcium sokat segitett.

Szerintem itt is max 2 hetet hagynak. Kivi vagyok hogy ha hetföig nem törtenik semmi mit tala'l ki a dokim? Lehet, hogy stimulalni fogjak a fajasokat? :shock:
Orülök, hogy jobban vagy, szerintem nem kaptad el nyugi! Igyal sokat mindenesetre! :D Elhiszem, hogy hianyzik a pa'rod, hamarosan jobban lesz es ujra együtt lesz a csalad! :D :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Judit,
Nálunk egy hetet hagynak, vagyis nálam a doki ennyit mondott utána jön az idítás, zselé, infúzió, stb ami ilyenkor szokás.
Vendég
 


Judit :P
Köszi! Majd megnézem, abban mennyi Calcium van és mennyi van a sima feloldódós Calciumban.
A kutyus "kérdi", hogy eljött-e az idő? Ez vicces 8) De olyan okosak ezek a házikedvencek, hogy mindent elhiszek!
Iszom, meg C vitaminozom... és reménykedem!

Pandus :P
Már csak 1 hetet? Szerencsére... mert többet szerintem senki sem akarna várni...

Én megint keményedek, de mostmár tuti, hogy kajától van. 1 tál levest sokallt a pocim. Ezentúl fél tál lesz az adagom egyszerre :(

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


lányok és ezt a toxoplazmát a nőgyogyitól kell kérni,és sima laborban megcsinálják,a védőnő nem tud kiállítani beutalót :?:
ó pandus tesssékk szülni,dorka gyere ki :wink:
fanni te is megkaptál minden terhes tünetet meg mindent,jól érzed többször egyél keveset én is ezt csinálom mert különben szétrobban a pocak

lanyané
 
 


Lanyané,
Nekem kétszer volt toxo szűrés, a házidokitól kértem beutalót.

Fanni,
Igen szerintem bőven elég az az egy hét. Meg azt se felejtsük el ez a várás azért is van, mert sok kismamát elszámolnak. Lombiknál viszont ilyen nincs ott pontos dátumok vannak. Anyum a tesómat 3 héttel hordta túl :shock: na az lehetett igazán rossz.
Vendég
 


köszi panda :D

lanyané
 
 


Panda :D
én most síelni el... azért ha bejön a túlhordásos tippem, légyszíves értesíts sms-ben :) :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni :D
ezer és 1 dolog miatt utasíthatja el.
Pórbáld meg félálomban szoptatni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Mindenképpen írok neked ha lesz valami :wink: Érezzétek jól magatokat, jó csúszkálást :lol:
Vendég
 


Lafi,
a húgom kisfiának nem volt könnye, ha sírt. Aztán át kellet mosni a könnycsatornáját, mert kiderült, hogy el van záródva. Nem piros a szeme? Remélem, nem ijesztettelek meg! Szerintem mutasd meg egy orvosnak, szemésznek, ha lehet!

Orsi,
gondolom véletlen ide írtál! :D Köszi a választ, kiderült, hogy piros a torka. Odaát írtam.

Gyönyörűek ezek a pocifotók, nagyon irigy vagyok! :D

Mindenkinek drukk! :D
20140901102739
 
 


Fanni :D

:lol: :lol: :lol: az anyo's jön ke'rdezni, hogy mi a helyzet amikor lemegyek a kutya'mhoz... 8) :lol: :lol:

Pandus :D

Igen, e'n is abban bi'zom, hogy valami ilyesmire ce'lzott az orvos. :D Egyszer ma'r kaptam infuzioban oxitocint tala'n majd most is igy lesz.. :D Ba'r addig me'g sok minden törte'nhet. :wink:

Orsi :D

Jo sielest! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Fanni,

Hogy vagy? Már csak a sok étel terheli meg a pocidat? Ez jó hír!
Lábad? Görcsök megszüntek?

Párod? Gyógyulgat anyai ápolás hatására? Biztosan nagyon hiányzik, de milyen jó, hogy megtudtátok így oldani !

Panda,

az elszámolást illetően: Fanni említette, hogy Kovács az egyedüli a Kaáliban, aki a beültitől számolja vissza a két hetet az utsó mensi első napjának. Míg az általános gyakorlat az, hogy a leszívástól számolnak. Na, így valószínű, hogy én egy héttel el vagyok számolva
:D

Jucmuc, Panda

Nem értem, miért kell elindítani a szülést, még ha túlhordjátok is. Azt hittem csak akkor indítanak, ha valami gyanúsat látnak :shock:

Kép
viri8
 
 


Lanyané, Fanni,

Iszonyú éhes vagyok egész nap! Enni persze alig bírok. Egy fél adagtól is ugy érzem magam, mint egy kishordó :D

Tegnap pl vettem magamnak egy hatalmas zacsi szotyit . A felét megettem kb 1 óra alatt. (valamilyen "izgalmas, fordulatos" krimit néztem az egyik kereskedelmin) :lol:

Kisfóka,

jöhet a az újabb képecske!

Orsi,
de jó nektek! Sielés!Hmmm! Érezzétek jól magatokat!

Kép
viri8
 
 


Viri,
Leszívástól kell számolni, ezt már Harcika is kifejtette. Ha beültitől számolnám akkor nekem már lejárt volna az időm, pont a mai napra lennék kiírva. Amúgy ha logikusan gondolkodunk akkor a beültinél már több napos terhesség van, nem értem miért onnan számolja :roll:

Jucmuc,
Neked hogy van a számolás?
Vendég
 


Viri,
Ja nem hülyeséget írtam, ha a beültetéstől számolnánk akkor későbbre lennék kiírva, de így is mindig nagyobb volt a baba. Nálunk a punkció olyan mint másnál az ovuláció, akkor randiznak a petikék meg a katonák.
Vendég
 


Sziasztok!

Van egy meghívom az iwiwre, ha szeretné valaki, szívesen elküldöm neki! :)

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Szia Lányok :P

Judit :P
Már meg sem lepődöm magamon. Mostanában mindent úgy értelmezek, ahogy nekem jobban tetszik :oops: Pedig nem is vagyok szőke :lol:

Orsi :P
Jó síelést!

Viri :P
Kezdem azt gondolni, hogy a sok keményedés legalább fele a túlzaba miatt van. Régen ennek a duplája is kevés volt, de ugyebár új szelek fújnak :roll:
Férecskémnek 40 fokos láza van :( Vittem neki antibiotikumot, meg főztem marhahús levest, pedig nem vagyok házitündérke. Meg az utolsó babás UH-t is elvittem neki. Csak az ablakból láttam, szegénykém, nagyon ramatyul néz ki :?
Én köhögök ugyan, de szerintem csak megfázás. 37,1-em van.
Görcsöm most nincs, de reggel és este is iszom Calcium pezsgőtablettát.
Én most nem vagyok éhes, de csak a köhögés miatt. Remélem, bennem fog maradni egyáltalán a kaja... amit eszem... Amúgy én is tudok enni, rendesen :wink:

Tényleg, valami ötletetek nincs véletlenül köhögésre? Vagy csak C vitamin? Tegnap esete bevállaltam egy kamilla teát... olvastam, hogy csínján, de gondoltam, hátha reggelre jól leszek. Nem lettem, sajna.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni nekem a homeopátiás STODAL kanalas jött be,jobbulást a párodnak 40 fok az nem semmi.Te pedig közd be a nyakadat ha kimész!

lanyané
 
 


Lanyané
Köszi!
A torkom itthon is be van kötve.

Elfelejtettem írni, hogy ne homes szert írjatok lécci, hanem népi gyógymódot, aki tud...
Köszönöm!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandácska:
Még jó hogy ennyire betartjátok a sorrendet de azért már valamelyikőtök elkezdhetné a szülést. Jó volna m
ár látn i Dórikát is meg Danide-t is.

Fanni:
Nállunk is van Calcium Sandoz. Nincs betiltva. Még jó hogy apát igy megtudtátok oldani és te nem kapod el. Elhiszem hogy hiányzik de most a babák szempontjábol jobb így. Meggyógyul apa aztán együtt lehettek.
Többször egyél keveset és akkor nem visel meg annyira.

Jucmuc:
Légyszíves beszélj Davide-vel hogy most már kikukucskáhat . Idő van.!!! Szeretnénk már látni!!! !Egy kis lépcsőzés nem segíteni?

Lanyáné: Nekem 2 havonta csinálna mert még nem estem át rajta. A tanácsadóban a nőgyógyász adja ki a beutalót. Legalábbis nálunk.

Orsi: Jó hétvégét nektek!! Hová mentek sielni?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


köszi nyuszi rámegyek a témára :D
fannni akkor a kamillás gőzőlés volt jó de ha kibújsz a forró türcsi alól az egész fejedet takard be és a levegőt is úgy vedd.ugye alap a méz :D

lanyané
 
 


37,7-em van :(
Algopyrint lehet szedni?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Igen lehet.
Vendég
 


Köszönöm, Pandus :P

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nyuszi,

Mondhatok en neki barmit... :D :D Csinalok mindent itthon nem fekszem egesz nap megsem... :lol: :lol:

Pandus,

Nekem fagyis beültim volt teljesen spontan ciklusban, igy az utolso mensi elsö napjatol szamoljuk. Annyi különbseggel, hogy nem a 14. hanem a 17. napon volt ovulacio es a harom napos fagyikat nem a 20. hanem a 21. napon kaptam vissza (Körösi dr. szerint jot tesz a fagyiknak ha pa'r ora'val kesöbb teszik vissza) Hat jot tett... :lol: :lol: Igy tudom, hogy eleve van egy 4 napos tolodas.
De egyebkent en is ugy tudom, hogy leszivas-14 nap a lombikos szamolas. :D

Viri,

Persze, ha minden rendben nem inditjak meg de nem is engedik, hogy nagyon tulhordjad mert az sem tesz jot a babanak.
En ma megkerdeztem az egyik szülesznöt, azt mondta altalaban itt is egy hetet hagynak rahuzni. :D

Fanni,

A fene vigye ezt a nathat! S :evil: ok ötletem nekem sincs, pihenes, sok-sok citromos tea, algopiryn, itt a paracetamolt is szoktak adni.
Jol betakarozni, izzadni. Ha viszont nem lesz jobb söt esetleg rosszabb akkor rögtön doki es ha kell inkabb antibiotikum. Az me'g mindig jobb mint a la'z stb..

Esetleg vannak szopogatos gyogyik amit kismamak is ehetnek..nem tudom. :roll: Talan a gyogyi tarban tudnak valamit ajanlani.

Jobbulast Fanni! :D

Mi me'g termeszetesen mindig egyben, ma reggel a ctg-n nagyon eleven volt Davide, nem gyöztem nyomogatni a gombot. :lol: :lol:
Ketszer volt fajas is de gyenge'k.
Legközelebb hetfö reggel... 8) :lol:

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Panda, Fanni,

most aztán tényleg bajban vagyok. Nem kételkedtem én eddig Fanni szavában sem, hogy a leszívástól kell számolni.
A nagyobb problémát inkább az jelenti, hogy mire feljelentkeztem babanetre és ez kiderült, addigra már mindenhol jártunk. (szülész, védőnő stb.)
Tarkóredőn is ezek szerint a 13. héten voltunk, pedig ha tudom, biztosan halálra parázom magam. Most az AFP miatt aggódhatok. Az istenhegyin csináltatunk integráltat és febr. 5-re hívtak vissza második vérvételre.
Nem fog a dokim sem gyagyának nézni, ha elmondom neki, idősebb vagyok :D

Fanni,

a dokim azt mondta, ha náthás lennék, vagy influs, rubophen vagy algopirin, bármi mehet, amit eddig szedtem, csak lázas ne legyek.
Vigyázz magadra!

Kép
viri8
 
 


Jucmuc,
Ne csináld hogy egyben vagy :? hát mi lesz így velem? Kipróbáltam a lépcsőzést szülés nem lett tőle, de a vádlim talán formásabb :lol: :lol: akkor lényegében neked is van még egy pici időd, ha így tolódik az egész :roll:

Viri,
Az Istenhegyin punkciótól számolnak, én is jártam oda rendszeresen és mindig kérdezték mikor volt a punkció.
Vendég
 


Ha't most mondd meg... :lol: :lol: en ma porszivoztam, föztem, mosok, teregetek, most nekiallok felmosni a konyhat aztan a teraszt, aztan lemegyek a garazs elötti verandat is letakarirom... :lol: :lol: :lol:
Ugy takaritok, mintha soha többet nem lenne mar ra lehetösem :shock:

A forma's vadli sem hatrany... :lol: 8) Kepzeld tegnap volt a korhazban egy 40+5 napos kismama, tota'l fajasok nelkül viccelödtünk is meddig lesz me'g egyben es ma'ra megszült! :lol: Reggel fe'l hatkor.

Jo ilyeneket hallani mert tenyleg ba'rmikor elindulhat a dolog! :wink:

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
Takarítás már nálam is kész, utána lépcsőztem 1et. Most megint nyomtam egy kört rajtam röhög az egész lakópark :oops: persze ilyenkor mindenkinek fontos dolga akad a lépcsőházban, amikor én mászkálok ott nagy pocakkal :wink:
Vendég
 


HAAAT ME'G SZEP... :lol: :lol: :lol: Tudjak ök is mi a dörge's, es valoszinü tetszik nekik a müsor! :lol: :lol: :lol:
Vagy csak nosztalgia'znak.. :wink:

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Köszi Lányok :P
37,6-ot tartom. Elértem a dokimat, csak 38 felett kell gyógyszer. S valóban antibiotikum is, ha gyulladás van. Annyira nem fáj a torkom, hogy gyulladást gyanítanék.
Megyek, megpróbálok kamillával inhalálni... hátha.
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Davide, Dóra babák tessék végre összepakolni a kis böröndöket és kijönni anyáékhoz. annyira takarítanak! :lol:


FAnni kitartás, jobbulás férjecskédnek, és Neked is!
Vendég
 


Fanni!

Jobbulást,remélem hamar meggyógyulsz és megúszod a lázat.


Lafi!

Dórikát 1 éves koráig talán 1x láttam könnyel sírni,én is rákérdeztem és azt mondták,hogy normális.Igaz ő nem egy sírós baba,inkább csak ordít.Ha rosszat álmodik akkor viszont könnyek is vannak.

Kép
Kép
mereszt
 
 


Fanni,
nekem ugyenez volt és szintén azt mondta a doki, hogy 38 felett algopyrin vagy panadol
én azért bevettem lefekvés előtt algot 37.5-nél, felesleges szenvedni, 1-2 bogyó nem árt...
és köhögésre én is STODAL-t kanalaztam, nagyon jót tett és fincsi is... :D
és naponta 2szer inhaláltam, nagyon jólesett!!!!!
JOBBULÁST!!!!

LÁNYOK EZ HIHETETLEN, HOGY NEM SZÜLTÖK, KÖZELEG VMI FRONT, HÁTHA... :D

Kép
fendike
 
 


FAnni népi gyógymód köhögésre

Túrót kell tenni pamut törölközőbe és rátenni a mellkasra 1-2 órára! :wink:
Vendég
 


Mereszt, köszönöm. Hunor is inkább ordít és hisztizik, talán ezért nincs könny.remélem... :roll:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Ha azt mondom, hogy négy óta nem alszom, megsajnáltok? :roll:
Szegény gyerekem a pocakomban.
Front van. Utálom a frontokat.

Jucmuc és Pandácska?

Ez a ronda idő sem bírja belőletek kicsalogatni a babákat? :lol: :lol:
gondolom az igazak álmát alusszátok.

Te Lafi!
Hogy is van ez?
Már többször elhangzott és olvastam is.
A gyerek 3 hós koráig nem hisztizik. Ezek szerint igen? :roll:
Vagy erre az a válaszod, hogy megtapasztalom?

Nem kötekszem, csak tisztázni szereztném a fogalmakat. Kép
Azt írtad, hogy hiszti csak a kajáért van!
Az viszont akkor nem hisztiKép Az éhségből adódó sírás. Ösztön.
A hisztiben már van tudatosság.

Na szóval, kíváncsi vagyok a véleményedre! :D

Le kellene feküdni! :?
Vendég
 


Hmm :twisted:
Kislányomnak 39,2 a láza. Egész éjjel sírt, hányt, én meg virrasztottam mellette...

Majd még jövök.

Véda
Vendég
 


Kavicska :P
Én szívesen megsajnállak, de attól még sajna nem fogsz tudni aludni. Talán a hülye idő miatt... de remlélem, azóta visszafeküdtél és szunyókálsz :)

Boni :P
Köszönjük!
Sajna nincs itthon túró, s még vagy 2 napig bizti ki sem teszem a lábam itthonról, de azért nagyon köszönöm. Talán a zsírral is ez a helyzet, nem? Mintha ilyesmit is hallottam volna valaha? Nem mintha zsír lenne itthon :lol:

Fendike :P
Én a 37,7-nél egy 100 mg-os aspirint kaptam be, de nekem azt nem szabad, mert amúgy is heparint kapok. Viszont szépen levitte 37,3-ra, pedig az baba adag :wink:

Aztán óránként mértem a lázam éééééés, f2-től már egyáltalán nem volt, ébredéskor sem :lol: Köhögök, de segített az inhalálás, így megyek is, ma többször is tervezem.
Úgy örülök, mostmár csak azt várom, Apa lázával mi a helyzet. Nagyon várom az sms-ét!

Mereszt :P
Köszönöm!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Véda :!:
Vigyázz magadra!
Szegény kicsi lány :(

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kavics,
Én is úgy olvastam,hallottam hogy az első hónapokban nem hisztiznek a babák, hanem mindig a sírással jelzik ha baj van az meg lehet jó pár dolog.

Mi még egyben :( :? de őszintén remélem legalább Judit babázik már!!!

Fanni,
Éljen, ha nincs láz az már nagyon jó!!
Vendég
 


Jó reggelt!

FAnni, most hogy írod nekem is rémlik valami a zsírral! :lol: remélemjobban avn férjecske is.és enm soká hazamehet hozzátok.

KAvics :cry:

Pandus a lányod nem fogadott szót Nekem, pedig megkértem, hogy pakolja be akis böröndöt... ejnye bejnye... :lol:

Jucmuc :?:

esetleg ma aasomdszédok lakásai következnek? :wink:

máűr úgy izgulok értetek, élassan fogadásokat köthetünk arra melik babóca lesz szótfogadóbb ma.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: