Új privát üzeneted érkezett!

Lányok

Olivérnek 10 óra óta 4-szer volt hasmenése + 1-szer hányt. mit adjak, ami megfogja a hasmenést?
és mennyit kellene innia? ma eddig fél litert ivott, de semmit nem hajlandó enni. és inni is csak a hipp-es almalét. teát se issza. tápszerből egy kortyot se.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :cry:
Passz! Szerintem vidd dokihoz vagy hívd föl. Ez már nem játék. :( Jobbulást :roll:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuzsi: mondtam már korábban is, sztem doki!

tiko
 
 

 
 

Hajni!
DEhogynem mozdultál volna ki. Amikor valaki ikreket vár vagy még nagyon kicsik a gyerekek és azt mondja hogy inkább nem megy ki arra mondom dehogy nem amikor már x ideje nem voltál kint akkor ha kell a hátadon csúszva is kimész. Mondjuk én ezzel soha nem problémáztam pakolom és megyek csak most ez már így egyszerűbb. Szeretek velük kimenni meg kell is nekik. Hosszú egy nap ha nem megyünk sétálni.

Leírom az egy éves mérésünket is lentebb, de ne aggodj az enyémek október végén voltak hivatalos mérésen utoljára azóa 400 g-ot hízott minkettő és nem mondták hogy baj lenne.

Zsuzsi!
Nem könny nekem ugyan ez volt Esztivel végül csak az ülfürdő segített 40 fokig is felszökött a hője. Ez az úgynevezett három napos láz más tünet nincs csak a levertség és a láz. Negyediknapra kiütéses lesz a gyerek, de azért a gyerekdokit hívd ki minket biztos ami biztos alapon elküdlött vizeletvizsgálatra. Mert a hugyuti fertőzés okozhat még lázat illetve a fül de ha a füle fáj azt úgyis látod meg akkor angyonsírnak.

Jobbulást!

most olvasom hogy már hány is mindenképp orvos így már azt mondom. Első nap én nem híok ha csak láz de láznál is ha másnap is van akkor igen is nézzék meg.

Pompi!
Én is csak úgy tudom mgoldani egyedül a sétát (eddig) hogy ababakocsit tudtuk lent tárolni szerencsére így azzalnem volt bajom. :)

Andi!
Nekem is ezt csinálják a fogmosás alatt.:)

Szóval megjártuk ma a mázsálást az egy éves vizsgálaton!
Az adatok Balázs 7800 g 71 cm Eszti 8020 g és szintén 71 cm :)

Összesn október végétől híztak 400 g-ot nemmondták hogy nem lenne jó azért a szakértők szóljanak már hozzá. :)

Illetve FIÚS anyukák!
A doki néni kérdezte hogy a Balázs golyója szokott így "mászkálni" át mondom neki mit tudom én ti szoktátok ezt nézni ha igen hogyan ? Remélem nincs baja kicsinek azt modnták le van szállva minkét golyója nem tudom most akkor mi van :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
szép a súlyuk a bébieidnek!
A mi ikreink etiópok a többi babákhoz képest,nem?
Enyémek 1 hónapja voltak 10,3 ill.10,5 kg-osak,és 78 centisek.Nézd meg az iwiw-et,van fent fürdős kép róluk,tök vékonyak,de izmosak.

golyótéma:nemrég beszéltünk itt erről a témáról,:ha mászkál,az nem túl jó,de a lényeg,hogy leszállt.Figyelni kell pelenkázásnál.
Spock doki szerint ha meleg vízben lent van,az már jó.Dokinőm szerint ha sokat van fent,károsodhat.Arninak is csak fürcsinél van lent,így majd ha megyünk vissza szemészetre,megmutatom őket gyereksebésznek,az a biztos!

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzsi,
nem akarok pánikot kelteni,de én egyből a kórházba vinném Olivért!Az ilyen picik nagyon gyorsan kiszáradhatnak!
Izgulok értetek!

Andi
Kép
aanda
 
 


Kérdéseim lennének!

- sterilizáljátok a kistányérokat, kanalakat? hány hónapos koráig?

- mosogatógépbe hány hónapos korától moshatom ezeket?

- voltam a Corában, akartam fagyasztott gesztenyét meg meggyet venni. Meggy nem volt, gesztenye meg olyan, ami pöré és rá van írva, hogy NATÚR, ízesítés nélkül. Az jó? Mert ahogy beszéltetek róla, azt hittem, hámozott egész fagyasztott gesztenyét kell keresnem.......

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi!
Remélem már hivtál dokit! Sajnos nagyon hamar ki tudnak száradni, tehát itatni, tea, viz, gyümölcslé, akár kortyonként is, 3-4 percenként! Tápit inkább most ne adjál, krumplit, almát lehetne, de ha nem eszik, nem olyan nagy baj, csak inna!
Emese is benne volt tavaly, 2 nap alatt 60 dekát fogyott, de az volt a legszörnyübb, hogy ugy kellett lefogni hogy itathassuk, már ki volt tüzve a kórház, amikor éjszaka jobb belátásra tért.
Viszont nagyon hamar gyógyulni kezd majd, amint iszik rendesen.
Ugy legalább 1 liter kéne neki...
Lázra legjobb volna a hütőfürdő, ugy készül, hogy megcsinálod 36 fokosra, bele a bébi, és szép bvékonyan elkezded folyatni a hideget hozzá, ha kibirja 28 fokon pár percig, akkor jók vagytok. Kergessetek kacsát, azzal elmegy néhány perc.
Kórházba szerintem első körben nem kéne vinni, mert ott lekötözik egyből és belerakják az infuziót, egy életre nyomot hagyhat... Bár hamarabb gyógyulna.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Emma!
Én addig főztem a cuccot, mig Luku le nem került a földre. Mai állás szerint viszont estére Ő a legkoszosabb a családban, ezért megitélésem szerint elég az alapos mosogatás.
Nekem (még) nincs mosogatógépem, de szerintem azt nézd, hogy mosható-e benne, és ha igen ,akkor simán. Mondjuk én a cumisüveget csak jó meleg vizben, mosogatószer nélkül mosom ki, de a tányért, kanalat rendesen :roll:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Andi!
Igen a mi gyerekeikn elég kicsiknek számítanak az itteni babák között. :) Hát hiába nem vagyunk egyformák. :)

Majd most figyelem a golyókat de remélem nem lesz vel baj.

Emma!
Én soha nem sterilizáltam a tányérját meg a kanalát. 6 hósan kezdtük a hozzátápit. Akkor ők is már a földön voltak így kvázi ott is érintkezett a kosszal. Én a cumisüveget is már minimálisan kb. ét havonta kifőzöm és ennyi. Amúgy szépen megleg vízben elmosom. Mosogatógépem ugyan nincs de szeritem abba is bele lehet rakni nem látom miért ne lehetne.
(Mondjukén soha nem voltam az az agyon sterilizálós anyuka. )

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsot szopi ügyben.Még a kórházban kisebesedett mindkét mellem.eszünk rendesen.
Ha lehet jönnétek hozzátok,mert biztos lesz egy csomó kérdésem a babával kapcsolatban.

AANDA!te is győri vagy?

Kép
csiperke
 
 


emma,
igen, a gyorsfagyasztott gesztenye egész szemes, de sokszor hiánycikk. Én hármat találtam csak a Tescoban, azt el is hoztam, mert múltkor ott se volt. Nem tudom, hogy a massza jó-e... :roll:

Sajna kocsitároló a pincében van csak, és kinyitva egyébként se fér ki a kapun, ezért kell a segítség.

Szerintem is szupi a kocsink, hogy 8,7 kg, nagyon sok kocsit megnéztünk, mire megtaláltuk ezt.

http://bababolt.echt.hu/babakocsi/graco?cid=22725

zsuzsi,
jobban van már a pici?

KépKép
pompomlány
 
 


melcsi1967 írta:Mondjuk én a cumisüveget csak jó meleg vizben, mosogatószer nélkül mosom ki, de a tányért, kanalat rendesen :roll:


na jó van, akkor nem én vagyok az egyetlen mosogatószer-nélküli, kicsit túlzásnak is tartja a férjem. A mosogatógépet meg abszolút mellőzöm, ha a gyerekekről van szó, mert az abba való mosószer sz.tem még durvább, azt még magamnak is kiöblítem.

Ugye 1 éves korig kell sterilizálni? meg vizet forralni is?

Jaj, akartam kérdezni: a vízforralónk vasa tök vízköves lett már, szerintetek ez káros?!? ott se merem a vízkő-eltávolítót bevetni... :roll:

KépKép
pompomlány
 
 


jaj, de jó!!! én sem strerilizálok, csak az uram szerint kellene...
Lent van a földön a bébi egyre többet, tegnap a vizslánk futott végig a játszószőnyegén, szóval szerintem is elég a mosogatás :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Pompi!!!!!!!!!!

önts bele egy fél liter citromlevet! Garantált... egészséges olcsóbb mint a cillit... mi ezer éve azt használunk :lol: :lol:

A vízforralóban forralt víz elég nekik? Férjem szerint nem :( mert nem forralja több percig. Szerintetek?

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


zsu,
hát én vízforralót használok már a kezdetek óta és semmi bajuk. A citronyos tanácsot köszi! :D

Egy ágyban alvás (elfelejtettem az előbb): nem, nincs, csak elalvásig, kb. 10 perc, aztán teszem őket a sajátba.

Pussz: Columboné

KépKép
pompomlány
 
 


Köszönöm a segítségeteket, Zsebi, Olivérnek nemcsak láza van, hanem tele van az orra és hiába cseppentek bele, utána meg leszívom, alig jön valami és mégse szelel. és ezért nem tud aludni se, mert nem kap levegőt.
1,2 litert ivott ma. ez csak elég, vagy nem?
voltunk dokinál, ő nem látta annyira vészesnek a helyzetet. antibiotikumot írt fel.
azért írtátok, hogy vigyem kórházba, hogy infúziót kapjon?
mi a jele annak, ha kezd kiszáradni? az igaz, hogy a kutacsát kell nézni?
csináltam krumpli-répát leturmixolva, abból evett még kb. 100 gr-t.

Kép
zsuzsi73
 
 


Pompi!
Ezt a kocsit én is néztem első kocsinak. Ezekkel nekem már nem az a bajom hogy milyen a súlya hanem a csomagtartóban az egész helyet elfoglalja az esenyőrecsukható azért jobb. :)

Vízforralás én már kb. 8 hós koruk óta nem forralom. :) Doki néni is azt mondta nem kell.

Amúgy nem értem a cumisüvegeket miért nem mossátok el mosogatószerrel? Nyilván kiöblited belőle nem marad rajta semmi. Viszont mivel nekem anyatejet isznak az üvegből azt bizony mókás lenne csak meleg vízben elöblíteni le se jönne róla a zsír. És akkor a fejőket sem mossátok el mosogatószerrel?

Zsuzsi!
Hogy van a kicsi? Doki mit mondott?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsuzsi!
Szerintem ennyi folyadék elég és az is jó hogy evett. Azért csak úgy napközben nem lehet egy gyereket kórházba vinni csak ha a doki néni azt mondja. Igen szeritnem a kutacs beesése jelzi azt hogy nagy a baj. De ha ennyiket iszik és eszik is szerietem nemlesz baj. Remélejük azért szegény hamar helyrejön.

Jobbulást.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


És szerintetek mit cseppentsek az orrába?
próbáltam a nasivin 0,01% és a fluimare-t is, nem oldja egyik se, és szürcsög akkor is ha kiszívom az orrát.

Kép
zsuzsi73
 
 


hajni777 írta:Kismóki :D ,
Te sose írsz magatokról! Klári baba miket csinál már? Van foga?


:oops: :oops: :oops:
Na akkor Hajni kérésére írok magunkról! :)
Ma voltunk doktornéninél, hivatalos adatok: 7830 gramm, 67 cm (vagyis továbbra is rövidek és husik vagyunk :oops: ).
Minden rendben, doktornéni megdícsért minket.
Forogni ide-oda forog, és gurul a kis drága. Fenékemelgetés még igen kezdeti stádiumban van.
Van 2 db fogunk (alsó kettő középen), ezt meg is tudom mutatni! :lol:
Kép

Evés ügyesen megy. A lényeg nálunk, hogy édes és langyos legyen a kaja, akkor akármennyi jöhet!

Továbbra is nagy dumagép, és időnként megközd a díszpárnával is:
Kép

A nappali alvást viszont a minimumra fejlesztette: már csak napi 2x fél óra, de pl. tegnap és ma délelőtt összesen 5 percet aludt! :shock: :?

Kép Kép
kismokus
 
 


Petyaanya ,
Átérzem a helyzeted, nálunk se megy ám simán. Nagyon ismerősek ezek a nagy üvöltések! Én, ha nagyon üvölt alvásnál, akkor még játszom vele egy kicsit. Egyből vigyorgás lesz az ordításból.


Hajni :)
Enyém gyerek éjjel jól alszik. :D
Csak nappal nyüszög. :evil: Valakivel összekevertél.

Kép
petyaanya
 
 


Kismókus!
Nagyon ügyes Klári baba :) Nekemis van ilyen fogas képem :) :)
Ez amúgy biztos valami babdili de nekem a mai napig az édesebb ételeket jobban megeszik bár ezt leszámítva minden bemegy amit adok nekik. :)
(mondjuk én gonosz anya vagyok ha nem esznek valamit akkor nem kap mást... no nem is válogatnak.)

Zsuzsi!
Ha van otthon sterimarod akkor az nagyon jó fújd be az orrába és vízszintesben próbáld tatani (bőgni fog szólok előre) és kb. 5 perc után szív ki az orrát ez felóldja a cuccot... végülis csak vizes sóoldat vagy mi szóval nem orvoság.

Ha hiszel a homepoátiában akkor ezekre nagyon sok jó készítmény van nekünk pikk-pakk helyreteszi a gyerekeket.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


emma1976 írta:- sterilizáljátok a kistányérokat, kanalakat? hány hónapos koráig?

- mosogatógépbe hány hónapos korától moshatom ezeket?

soha nem sterilizáltam tányért meg kanalat, újszülött korától a mosogatógépben mosom.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


bzsuska írta:A vízforralóban forralt víz elég nekik? Férjem szerint nem :( mert nem forralja több percig. Szerintetek?

persze, hogy elég.
de ennyi idősnek már forralni sem kell.

mondjuk én helyből nem értem ezt a forralásmizériát... szóval én sosem forraltam senkinek

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

Pompi!
Édesek a képen a kis fogmosoid! :lol:
A youtube-n tudod feltölteni és ide tenni!
Én megnézném!!!!

Kismoki!
Micsoda fogacska!!!! :D
Gratulálok hozzá!!! :D

Potyka!
De hogy jöttél!!!
Hogy vagytok???

Zsuzsi!
Nekem az orrkenöcs mindig elkezdi a tisztitást!
Én az orrcseppeket ugy csinálom(mivel folyik ide-oda csak oda nem ahova kell) hogy beleöntöm egy kimosott orrspays (paxirasolos)üvegbe és ugy spraizem bele mert igy az orrnyálkahártyára kerül mindenhova ha meg folyatom akkor leszalad a torkán!!
Remélem hamar jobban lesz szegény Olivér!! :(

Csipi!!
Szelöztesd a cickot és amikor jön az etetés vizezd be és puhitsd fel(mert a seb megfog száradni) hogy ne repedjen amikor beszivja!!
Nyomjál ki egy kis anyatejet és azt is hagyd rajta megszáradni!!
Hogy vagytok?

Hajni!
Készülödsz már?
Mi is elmegyünk 2 hét mulva igy most magamnak oszthatom az észt! :shock: :D

Melcsi!
Hogy csinálod a padlizsánt?

Kata!
Merre???

Katyus!
Nektek mennyi idö alatt jött meg a karám?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok :)

Végre van időm irni is egy kicsit, nem csak olvasni :D Mér napok óta csak arra van időm és energiám, hogy elolvassam, amit irtatok.

Zsuzsi :)
Jobbulást Olivérnek. A Sterimár/Fluimart használtam én is. Szerintem a Sterimar jobban fellövi az oldalot. És ha vársz vele, ahoigy Zsrbi írta szépen kioldja a taknyot, utánna cseppents neki Nasivinnel vagy valami orcseppel és akkor egy darabig jó lesz. Mondjuk én Nasivint csak lefekvéskor adtam neki, mert nagyon szárítja a nyálkahártyát.

Emma :)
Keresgetni kell a szemes fagyasztott gesztenyét, mert tényleg nem mindig van. Én mindig nézem, ha megyek, hogy van-e és ha éppen van, akkor veszek is. De most még van rendes gesztenye is, az is jó. Beáztatot egy órára, aztán főződ forrástól számolva 20-30 percig, aztán félbevágod és egyszerűen kinyomod a belsejét.

Én sem sterilizálok. A mellszívót és a cumit sterilizáltam, de az edényeit soha. Én is beteszem a mosogatógépbe, vagy elmosom magam. Soha nem volt baja tőle. Bár egyszer egy ismerősőm kerek szemekkel kérdezte, hogy nem külön mosogatószivaccsal mosogatok a gyereknek? Nekem eszembe sem jutott.
Ja, lehet kapni olyan mosogatógépet, ami sterilizál :D (nekem nem olyan van). Gondolom a játékait sem sterilizáljátok, a játszótérről meg ne is beszéljünk. Ott aztán lesz minden, ha nem vagyunk szemfülesek: homok, csikk és galambszar evés :lol:
Vizet babavizet kap, de nem forralgatom azt sem, akkor sem, hogy több mint egy napja van felbontva, sőt egyszer a nagymamánál csapvizet ivott, mert csak az volt.
Nem gondolom, hogy direkt koszosat és romlottat a kellene etetni velük, de a túlzott steril környezet sem jó szerintem.

Mi is ma voltunk méreckedni (úgy tűnik ez egy ilyen nap :)), 8560 gramm és 73 cm.
Kérdezte az orvos többek között, hogy felül-e már önállóan. Mondtam, hogy nem, csak feláll és abból ül vissza. Erre miután hazajöttünk fogta magát és szépen felült :D

wish
 
 


Zsuszi :)
Közben eszembejutott, hogy náthára nagyon jó ez az olajkeverék is. A mellkasát kell bedörzsölni vele.
1 evőkanál sárgabarackmagolajba- vagy lehet extraszűz oliva is, de babáknak a sb-ot ajánlják (én olívába tettem).
1 csepp teafa
1 csepp citromos eukaliptusz- nem sima, mert az túl erős nekik!!
1 csepp levendula
1 csepp rózsafa

wish
 
 


Wish!
Neked utolag is!:
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Wish!
Akkor mégiscsak jól éreztük hogy a Te Balázsod nehezebb. :) :) Kis ügyes csak rá kellett pirítani. Amúgy én Balázsom is ezt csinálta nagyon sokáig felállt és leüllt lehet a név kötelez?

Sok boldog szülinapot (nem tudtam hogy most van). :oops:

Anikó!
És ti hogy vagytok?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsuzsi,
Szegény Olivér! :( Remélem most már csak jobban lesz! A kiszáradást jelzi még az, ha a bőr veszít a rugalmasságából. Pl. összecsíped neki, és ha ugyanúgy kirúgja magát, mint a tied, akkor nincs baj.

Tiko,
Köszi! :D

Pompi,
Aztaaa mekkora a fiad! :shock: Jól beelőzött! :lol: Köszi a neked is! :D Szerintem a massza nem jó, abban egy csomó más cucc is van. Bár lehet, hogy ők már elég nagyok masszát enni… :roll: :lol: Vízkőre mifelénk ecetet használnak, ill. ecetes vizet. Az is lehozza csillivillire! :D

Emma,
Ma meg üzentek, hogy végre megjavították a mi mérlegünket is! :lol:
Én is vettem a múltkor olyan főtt, reszelt, fagyasztott gesztenyét, de még nem csináltam meg. Mosogatógépbe szerintem azért nem jó műanyagot tenni, mert valahogy nagyon szagos lesz, mintha kicsit oldaná a gép a műanyagot. Én se sterilizálom a kajás cuccait, csak a cumijait néhány naponta. Kiskanalát, tálkáját elöblítem, igaz, én saját szivaccsal. Mivel nem főzök a mi szivacsunk ugyan „tiszta”, de pl. anyuéknál tele van ragadva nyers hús-, meg mindenféle ételdarabbal, én azzal el nem mosom a cuccait!

Andi,
Köszi neked is a hófordulóst! :D Jó izmos lehetsz, ha ekkora babakocsit kell cipelned! :shock: :lol: Milyen babakocsi ilyen nehéz? Esernyős és így is ilyen súlyos?

Orsi,
Tudom…, de a szemem máshoz szokott! :D Te is olyan keveset írsz mostanában... :roll:

Zsebi,
Tényleg olyan nagyon hosszú egy nap, ha nem történik semmi… :? Márpedig nálunk sokszor nem történik semmi, még csak séta se, mert túl lusta vagyok… :? :oops:
A golyónál a „mászkálást” úgy érted, hogy zacsin belül? Mert úgy a fiamnak is mászkál… Talán a hasába nem csúszik föl, vagy csak nem vettem észre? :oops: 8)

Kismóki,
Nahát, de édesek a fogai! :D Alvásügyben nem irigyellek! :?

Anikó,
Hová mentek? Nekünk már csak 6 nap. :lol: Megjöttek a jegyek, úgyhogy most tudatosult az egész… Hát, eléggé megrémültem, hogy az eredetileg 11 órásnak indult út 17 órás lesz úgy, hogy egyszer sem szállhatunk le a gépről! :shock: Mit kezdek egész idő alatt az én forgolódó, hasaló, kúszó fiammal? :shock: Szétordítja majd a gépet…! :( Apával már most válaszokat gyártunk a „minek hozták ezt a gyereket”- beszólásokra… :( A másik parám, hogy az influenza-járvány közepén egy 300 fős gépen szerinted hány influenzás lesz? Mondjuk sajna egy is elég! :? Úgyhogy ho. úgyis jön a gyerekorvos szurit adni, majd íratok fel mindenféle finomságot… :?

Wish,
Akkor én is boldog szülinapot! :D Így szokott ez lenni....! Mire kimondod, hogy nem, akkor máris igen! :lol:

Katyerina,
Merre vagy? :?:

Kata,
Most meg téged daráltak be a gyerekek? :lol: Gyere már! :!:
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak Wish-hez hasonlóan már nem maradt enegiám írni az olvasás után.


Zsuzsi,
A kutacs horpadásán kívül még a pisis pelenkák számát kell figyelned, de ha több, mint egy liter folyadékot ivott és még eszik is, akkor biztos nem lesz gond.
Balázs is kapott antibiotikumot és eléggé gallyra vágta a gyomrát, most próbáljuk helyrehozni Normaflore-ral. Éjszaka is kakil 1x, úgyhogy most ezért ébred fel, és ha már pelenkázunk, akkor szopizni is kell... :roll: pedig már egész jól alakultak a dolgok.

Zsebi,
Most, hogy írod ezt a 3 napos lázat, sztem az én Balumnak is ez volt. Pedig nem rég írt róla vki és gondoltam, hogy milyen jó, hogy hallok róla, na ehhez képest nem tudtam mire vélni a pöttyöket a mellkasán. Azt hittem, a gyógyszerre allergiás.
A golyszit nálunk Apa szokta nézni fürdéskor és van, mikor fent van, majd megemlítem a dokinknak.
Utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT a skacoknak!!! :D :D


Wish,
Neked is!!! :D


Emma,
Én sem sterilizálok már. A mosogatógép sztem jó, mert olyan magas hőfokon mos és szárít, hogy elpusztulnak a bacik. Gesztenyéből a szemeset keresd, a masszában van más is a gesztenyén kívül.

Kismóki,
Szépek a fogai a Nagylánynak! :D

Hajni,
Hú, szegény, 17 óra!!??? :shock: Hány órakor indultok? Enyém gyerek ölben nagyon jól elvan, ő talán még a 17 órát is kibírná, csak legyen, aki cipeli. :oops:
Olivér nagyon beindult mozgásügyileg! Biztos azért sem hízik már olyan sokat! Balázs mostanában nagyon hamar megunja játszószőnyeget. Kúszni még nem tud, csak körbe forog meg hátrafelé araszol és dühös lesz, ha nem ér el vmit, meg egyébként is hamar ráun minden játékra. Ülni szeret(ne), de azt meg nem tudom, hogy szabad-e. Addig nem szabad ültetni, míg magától FEL nem ül vagy, amíg önállóan nem ül?

Anikó,
Hová mentek? Már a múltkor akartam kérdezni, csak elfelejtettem: Ti hogy oldottátok meg a színházat? Nem pont akkorra esik az esti szopi?


:?: Ja és még egy kérdés: a husit hogy szoktátok pépesíteni fagyasztás előtt? Egy kis főzőlével vagy simán is viszi a mixer?

A.

Kép
bandika
 
 


Hajni!
Nem nem zacsin belül hanem oda feljebb. De nem tudom még miről van érésileg pontosan szó mert én nem vettem észre bár nem is néztem (nem tudtam hogy kell) de most figyelem minden pelusozásnál és eddig mindig ott volt a zacsiban. :)

Na nekem ha sétáról van szó már nem vagyok lusta tudom hogy nekem is kell egy kis levegő és nekik is akkor ha kijutunk mindig szuper a napunk ha itthon ragadunk (idő vagy valami miatt) akkor bizony estére már elfogy az ő nyugijuk is és nekem sincs már olyan türelmem szóval jó mindenkinek ha megyünk. :)

Bandika!
Igen nekünk is voltak pötyök de mindenhol a testén de a melkasán és a hátán a legtöbb. Nyáron is benyelte ezt az Eszti akkor nemtatott csak két napig a láz nem is volt ilyen magas és nem lett pöttyös sem.

Zsuzsi!
Jelentkezz hogy hogy van a kisfiad!!!

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Eeennyi olvasó-nem író lányzót!!! Én már csak azér' is szeretek hozzábiggyeszteni valamit az olvasottakhoz, mert akkor tudom, hogy hol tartok az olvasásban.

wish,
ez nálunk is műxik, amint kimondok valamit, hogy ki milyen vagy mit csinál - mit nem csinál, rácáfolnak! 8) Gratula Balázsnak!

hajni,
17 órás repülőút!!! Húha! Nem merném bevállalni! A sétával én is úgy vagyok, hogy nekem jobb, ha megyünk, mert jobban kifáradnak és akkor este elszöszölnek magukban. Ha nem megyünk, nyűgösebbek.

zsebi,
hát igen,a babakocsi sok mindent meghatároz; én azért ragaszkodom ehhez, mert könnyű, és így is úgyis kellett nagyobb autót venni, mert a Yarisunknak alig volt csomitartója. Ma vitték el szegényt :cry: és holnap jön az új! :) Hú, meg kell majd tanulnom férfi méretű kocsit vezetni!!! :shock:

kuki-téma de más
képzeljétek, nálunk Benike rákapott, hogy fürdésnél amint betesszük a kádba, hopp! elkapja a kukiját és megtapizza. :roll: Van hasonló tapasztalat? Ilyen korán...?

KépKép
pompomlány
 
 


Köszönöm a sok jó tanácsot, annyival javult a helyzet, hogy láza nincs , de hasmenés - ma eddig 4-szer - van, az orra ugyanúgy nem szelel és nem eszik. ma kipróbáljuk azt a balzsamot, meg a sterimart.
az a gáz, hogy tényleg nem kap levegőt és ezért nem tud aludni. pedig biztos jobban érezné már magát. szerencsére iszik, éjszaka kb. fél liter teát ivott.
a normaflort én már most is adom, az antibiotikumok között, vagy azt csak utána kellene?
ha kapok olyan olajokat, kipróbálom Wish a Te receptedet is. dm-be lehet ilyeneket kapni?
köszönöm tényleg, hogy ennyit segítetek.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsebi :)
Anyukája szerint a szomszéd skacnak is fel szoktak mászni a golyók, ha jól emlékszem azt mondta, hogy amikor fázik akkor. Az a lényeg, hogy lenn állapodjanak meg :)

Pompi :)
Balázs szokta néha pelusozáskor ellenőrizni, hogy megvan-e a kuki.
Ez ellen nem lehet semmit tenni, élettani dolog. 2-3 évesen, mikor a pelus lekerül állítólag többet is fogják tapizni, mert újdonság lesz. Azt is olvastam, hogy ameddig nem folyton tapizza magát (van olyan baba, aki rendesen maszturbál (lányok is) :shock: ), addig nem baj, sőt jó is, mert így magának húzogatja, ami oldja a letapadást. Arról nem is beszélve, hogy hány olyan paraszt felnőtt van, aki negyven évesen is neki áll vakargatnia tökét pl. a villamoson. Persze nem ez a követendő példa, de meg kell ismerniük a saját testüket.
Az már izgibb lesz nálatok, amikor együtt fürdenek és Nori húzogatja majd Bencsinek :D Azt szerintem nehezebb okosan kezelni.

Zsuzsi :)
Gyógynövény boltokban szoktak lenni illóolajok, nem tudom a dm-ben van-e.

Andi :)
És főzőlével pépesítem a husit. Magába túl száraz, nem pépesedik eléggé.

wish
 
 


Sziasztok!

Emma,
én fél éves korukig sterilizáltam mindig,majd 8 hóstól heti 1x Chicco folyadékkal.Még most is külön mosogatószivacsot használok nekik a cumisüvegekhez,mert én főzök és az olajos,kajamaradékos szivacsot nem rakom bele az üvegükbe.

Csipi,
Almásfüzitő-felsőn lakom,de Győrben szültem,mert csak ott van koraszülöttosztály és a tesómék is ott laknak.Tatabányára nem akartam menni.Te kinél szültél?Én Papp Zsoltnál!Imádom!

Pompi,
nagyon jó a kocsitok!
A vizet 1 éves korukig forraltam,és ecettel szedem le a vízkövet.
Milyen autót vesztek?Igen,ilyen korán észreveszik,hogy van valami a lábuk között!Kicsit olvass utána,érdekes dolgokat tudtam meg én is!

Zsuska,
ha nem csukod le a forraló tetejét,akkor tudod tovább is forralni,de sztem nem kell.

Zsuzsi,
örülök,hogy kicsit jobb a helyzet,én Dr.Theiss tengervizes orrsprayt használok,mert abból porlasztva jön ki a víz és lekerekített a feje.Ha nem inna és nem enne,akkor vinném kórházba,így nem kell.

Kismókus,
szép fogacskák,aranyos nagyon.

Anikó,
de jó nektek,hogy megint utaztok!Hová mentek?

Hajni,
Peg Perego duettem van,de imádom!Tényleg jól kiizmosodtam,a szülinapjukra fel akartam venni a kedvenc ingemet,de feszült a karomon meg a hátamon!Mondjuk sosem voltam vékony és magas is vagyok,178 cm.
Mi lenne,ha vinnél a gépre állókát,mert 17 óra még egy felnőttnek is marha sok!

Wish,
boldog szülinapot!

Bandika,
addig nem lehet ültetni,amíg önnállóan nem ül!
Én szeletenként fagyasztom le a húst nyersen,megsütöm olajon és a főzelékkel együtt turmixolom le.

Andi
Kép
aanda
 
 


Hali!

Aanda!ismerem a dokit,tényleg nagyon aranyos.a szobatársam is nála szült.Én Dr.Maár Róbertnél.Nekem ő jött be nagyon,megbíztam benne.


csajok!picilány szopizott,szerintem sokat,és egyszer csak orrán-száján kijött az egész.ez hányás,vagy csak kibukta az egészet?

Kép
csiperke
 
 


Pompi!
hihi én is ha olvasok írok valamit hogy tudjam hol tarottam. :)

Kuki nekünk kb. 10 hós volt mikor először tapizta fürcsi közben. Mostmár ha szabadon van megnézi hogy megvan-e :lol: :lol: :lol: :lol:

Ferfi méretű autó. Ne parázz szeintem sokkal jobb mint a picik én picin tanultam vezetni Suzuki Wagon, nekünk Octavia van és hát féltem én is de a parkolásnál kell megszokni a hosszát amúgy meg az úton sokkal jobb csak úgy beengedik az embert kicsit ráhúzod és már mehetsz is a másik sávba. :lol: :lol:

Hát azért a lapra csukahtó babakocsi még így is marha nagy helyet foglalt el a csomagtartóban pedig az Octáviának elég nagy a tere és ha megyünk anyósékhoz akkor bizony van cuccunk (utazóágyak etetőszékek ruhák szóval fullon vagyunk mindig. :)

Zsuzsi!
Az azért jó hogy már nincs láza. További gyógypuszik mennek.

17 óra repülőút hát én sem vállalnám. És a kicsi az öledben lesz majd?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Csiperke!
Szerinem ez bukás nekem a fiam tudott ilyet produkálni. Nem jó élmény sajnos de kinövik.

Bandika!
Én az elején mikor még nagyon pici húsit ettek hogy ne kelljen mindig firssen azt a kis mennyiséget elkészíteni (minden nap főzök nekik) addig úgy csináltam hogy a húslevesben főztem meg a csirke mellett és összeturmixoltam egy pici lével és úgy tettem a fagyiba (jégkocaktartóba) gyerekenként egy kockát vettem ki nekik. Ez nagyon bejött. Mostmár úgy csinálom hogy nyersen is van itthon csikremell de sok kaját már ők úgy esznek ahogy mi. :) Szóval én már firssen csináom nekik a húsit.
Főzeléket meg nem fagyasztok készen enyém gyerekek nem eszik.

Most nem tudom melyikütök kérdezte de a natrur nem egész szemes gesztenye is jó nekünk is az van itthon. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Csipi!

Ne izgulj :) . Nem hányás. Kibukta. Még nem zár rendesen a gyomorszájuk és ezért kifolyik egy kevés. Vagy túl sokat evett és a fölösleget szépen kirakta. Egyik sem baj. Mi még mindig orbitáliokat bukunk. Bár a szilárd kaja óta javult a helyzet. Evés után kb 1 óráig ne rakd hasra mert akkor tuti kijön minden. Esetleg meg lehet emelni az ágya végét. Megjegyzem nekünk az sem segített...kitartás :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Ja és addig nem gond a bukás amíg gyarapszik :D . Ne ijedj meg a mennyiségtől. Nagyon csalóka és ijesztő tud lenni.,

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Andi!

Barátnőm gyümivel együtt pépesítette, Fini volt :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuzsi!
Nem fog már kiszáradni, ennyi ivás elég neki. Kutacs, bőr, elletve a szem is beesik olyankor, de Nálatok nem lesz már ilyen gond, itasd továbbra is.

Lukum is beteg lett, éjjel fürdeni kellett, köhög, folyik taknya-nyála és nagyon szomoru arccal van :cry: Emese azért mosolyt csal mégis, de igen elesett, alig tud aludni, az orrszivó pedig neki sem barátja, pedig már megmondta Neki Pöri, hogy "nem fáj orrszivás" (mellesleg a kisasszony is végigüvölti).
Hajni!
17 óra! ha szerencséd van, elnyomja a monoton zaj és nagyokat alszik. Kiváncsi vagyok az időeltolódásra, arra hogy reagál majd?
A népekkel ne törődj, ha Ti elhatároztátok Magatokat, akkor senkinek semmi köze hozzá! Jó készülődést, és naptejet ne feledj vinni, meg Fenistilt!
Anikó!
És Ti hová mentek?

Mi holnap vesszük át az autónkat (végre felszállt a füst!), és akkor végre begyógyulnak a gyerekülések és mehetek szabadon, nem kell kuncsorogni! 2 gyerekkel ez azért alap, nem??? És abba belefér a babakocsi, a cucc a motorka meg minden!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Köszi a husis ötleteket!

Melcsi,
Jobbulást Lukunak!

Pompi,
Balázsom is felfedezte a kukiját, mostanában minden pelenkázáskor meggyömöszköli kicsit. :D


Csiperke!
Én még nem is gratuláltam, most megteszem: Gratulálok és sok boldogságot a kis Orsikához! Megnéztem a fotókat is a babavárón, nagyon édes! És milyen hosszú lábai vannak, mázlista! :lol:

Hajni,
Megjöttek a nyári cuccok Olivérnek?

Kép
bandika
 
 


melcsi,
akkor egy napon lesz új autónk? :D

aanda,
renault mégane kombi

wish,
nem zavar, ha felfedezi a testét csak nevetünk kicsit azon, hogy milyen korán... na az már zavarna, ha Norina tenné - mondjuk neki azért meg lehet tiltani, az OK, a tulajdonosnak nehezebb ugye, mert aztán ebből lesznek a felnőttkori gátlások...

hajni,
van most egy gyerekkel utazós cikk az origón, szerintem ez fontos lehet:
"Indulás előtt feltétlenül nézzünk utána a fedélzetre vihető poggyászok korlátozásáról szóló legfrissebb szabályokat. A folyadékok, krémek, zselék és kenőcsök tiltása a bébiételekre, babakenőcsökre is vonatkozik, előbbiekből 100 ml a megengedett mennyiség, valamint a gyermekek számára felírt gyógyszerek és ételek is kivételt képeznek: tejből és bébiételből általában 400 ml vihető fel a fedélzetre, de csak akkor, ha ezek átlátszó üvegben vannak.

A repülőgép kabinjának száraz levegője miatt a velünk utazó gyermekeknek biztosítani kell a folyamatos folyadékellátását. A babák sokszor nehezen viselik, hogy repülés közben - a magasság változásakor - bedugul a fülük, ami a kisebb hallójáratok miatt sokkal fájdalmasabb mint a felnőtteknél. Ezt úgy kerülhetjük el, ha masszírozzuk a gyermek fülét és rendszeres időközönként enyhén megnyomjuk a fülcimpákat. Felszállás és landolás közben pedig itassunk velük valamit, vagy adjunk nekik szopogatni valót.
"

anikó,
bocsi, nemtom mijaza youtube :oops: - nem tudsz egy linket dobni?

KépKép
pompomlány
 
 


na, csak a lényeget felejtettem ki: 8) :lol:

milyen fogzás-könnyítő gyógyszerek vannak még a Dentinoxon kívül, amit nem receptre adnak?

köszi: Columboné

KépKép
pompomlány
 
 


Lányok SOS!

Nem szopik Olivér tegnap este óta! Már 2-szer kellett fejnem. MIt csináljak?
20140901102739
 
 


Sziasztok, bemutatok nektek egy tapolcai lombikbabát!
2007 májusában született, 2. beültetés sikerült, egyszerűen gyönyörű Vele az élet!!!

Sziasztok,
itt a pici András. Képzeljétek indultam egy szépségversenyen, ahol persze nem a szépség, hanem az ismertség számít. Így tehát most természetes szépségemet és a te kedves ismerettségedet szertném felhasználni és szavazatokat gyűjteni.

http://www.egerszeginfo.hu/2/zegibaba_a ... 5&honnan=1

Próbáltam lenyűgöző lenni, remélem tetszenek a képek és talán rám szavazol.

Köszönöm szépen, puszika, puszika, puszika :D
bébibaba
 
 


Melcsi!
Lukunak is jobbulást.

Zsuzsi!
Remélem már nem fosik és nem hány szegény kisfiad.

Hajni!
Most hogy Bandika írja ez így elég kemény hogy most még vehettél neki egy nyári ruhagarintúrát. Hátha szerencséd lesz és még jó lesz rá nyáron.
Amit Pompi belinkelt az marha kevés kaja 17 órára nem? Akkor ilyenkor mit eszik a gyerek? Vagy cici elő és azt?
Szopihoz nem tudok hozzászólni. :(

Pompi!
Chaomilla homeopátiás golyócska nagyon jó nekünk bevállt. :) A detinoxot amúgy nekünk a gyerekorvos nem ajánlotta mert az érzéstelenít és ahogy nyeli a nyálát elzsibbadhat a nyelve is és megfulladhat. Lehet hülyeség nekem ezt mondta így én nem is vettem.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: