Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi :D
nem a Müllert szoktad írni???
ezt a nemtom milyen hippet is a dm-ben vetted???
a dm-ben mindig van áfonyás alma - legalábbis felénk ill. pesten is volt - .
de a dm-es hippnek szerintem a magyar hipp a beszállítója. legalábbis a kínálata az ami a magyar hipp oldalon is fenn van.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :D ,
Lilinek már fölül is jön a foga? :D Nahát, csak az én komim fogatlan még 8 hósan is! :( Gesztenyést most is néztem a Corában, nem volt. De akkor majd nézem még máshol is, hátha. Áfonyás almát már láttam, de nem tudtam, hogy az áfonya is mehet 4 hótól. Akkor szerintem kipróbáljuk! :D

Zsuzsi :D ,
Jó lehet az a Müller, kár, hogy errefelé nincs olyan. Csak egy baj van vele akkor, hogy az összetevőket nem érteni…. Én botmixerrel csinálok mindent, az pedig atom pépesre összeturmixolja. A krumplinál azért próbáltam a villát, hogy hátha darabosabban jobban eszi-e.

Tiko :D ,
Jó alvókája van a te lyányodnak, csak panaszkodnod kellett! :lol: Az enyém még életében nem aludt ennyit egyszerre… :roll:

Melcsi :D ,
Hát ez az! Hogy sok minden zavarhatja! :? :lol: A padlizsánt hogy csinálod?
20140901102739
 
 


hajni777 írta: Nahát, csak az én komim fogatlan még 8 hósan is! :(

Levi elmúlt 1 éves mikor az első kijött... egy percet ne aggódj ezen!
addig meg nem tudja megharapni a melled, örülj neki, hogy nincs foga!

hipp-bébikaja ügyben. Ma tv-ileg nem lehetne olyan élelmiszert forgalomba helyezni, amin nincs rajta magyarul az összetevők listája

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi,
fog: tudom, tudom, de.... :roll:
most hogy mondod ezt a címkézést, nekem is rémlik hogy ez tényleg így van.... ja, ezen is biztos spórolnak! :twisted:
20140901102739
 
 


Orsi

ja, de, müllert akartam írni.
én imádom, rengeteg jó termékük van, amit soha sehol nem láttam még. de, van rajtuk utólag felragasztott cimke, szerintem a gyümölcsdesszerten véletlen nem volt.
de azt bírom, hogy sok termékre meg az van írva, hogy "összetevők: lásd az Ingredients szó után" tehát ha érted azt a nyelvet, akkor megtudod, hogy mi van a termékben.

Hajni

milyen érdekes, én meg épp abban reménykedem, hogy minél később jön Olivér foga. semmiről nem fogunk lemaradni akkor sem, ha akár 10 hónaposan jön ki az első, csak később kezdődnek el a fog-problémák.
úgy látszik csak az én csoda-zepter botmixerem olyan gáz, hogy minden tele van darabkákkal, pedig már az üösszes kést kipróbáltam. vagy lehet, hogy rosszul csinálok valamit, mert ez nem létezhet.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:de azt bírom, hogy sok termékre meg az van írva, hogy "összetevők: lásd az Ingredients szó után" .


:lol: :lol: :lol: Ilyen létezik??? :shock:

hajni,
a gesztenyét miért nem adod csak simán, krumpli nélkül? Az enyémek úgy zabálják, hogy csak na!
Én még mindig a nem-üveges híve vagyok, pedig én se vagyok egy nagy szakács, de nem tehetek róla, valahogy érzem azokon azt a konzerv-ízt!

melcsi,
édesek lehetnek a gyerkőcök, ahogy Emese visszament kiskutyába! :)

Nálunk mostanában nagy röhögcsélés van a szőnyegen. Egymással szembenéznek, hasalva, a fejük szinte összeér és hatalmasakat kacarásznak! Mi nem is értjük, hogy min... csak úgy egymáson... Annyira édesek! Meg ahogy cserélgetik a cumiikat! :roll: :D Meg ahogy a reggeli találkozáskor egymásra nevetnek...! Jaj, zabálnivalók!

kata,
amúgy én is utálom, ha valaki gyerekkel ordít. Mi csak viccből csináltuk, mikor már lerepült a fejünk a sikolyoktól. De most mintha alábbhagyott volna ez a hobby...

KépKép
pompomlány
 
 


ja! (Columboné) 8)

zsuzsi,
vegyél egy Tesco botmixert! 4500,- és teljesen jó!

KépKép
pompomlány
 
 


zsuzsi73 írta:"összetevők: lásd az Ingredients szó után"

jah, csak ez így teljesen szabálytalan, simán fel lehetne őket nyomni.
Kivétel ez alól, ha nem élelmiszerről van szó.
Tehát egy tisztítószerre nem kell magyarul rátenni az összetevőit, de minden élelmiszerre kötelező.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pompomlány írta: :lol: :lol: :lol: Ilyen létezik??? :shock:

vedd elő akármelyik samponod :) ezt fogod találni rajta :wink:

Zsuzsi :)
botmixer ügyben semmi tippem... nekem boschom van, az működik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Na elöljáróban annyit hogy kiságyprojecttel és alvással küzdünk... Nem adom fel!!!Míg egy darabban látsz... :lol: :lol: 8) (Azééé kicsit álmos vagyok :roll: )

Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat! Rengeteget segítettek.

Anikó!
Ment a Sinlac estére! :lol: Majd holnap beszámolok :). Nem merem elkiabálni :lol: :lol: .
Egyébként isteni finom. Az első adagot én nyomtam be :oops: :oops: Csak hogy leteszteljem :wink:
Az a lépcső :P !! Először azt hittem valaki csokitortáról rakott föl képet :wink: . Szép darab.
Hozzátápi:
Hű hát én baromira élvezem :lol: :lol: És a kincsem is :lol: :lol: . 3 napja belevágtunk. Műtötték a lábamat és nem értem haza szopiidőre így barátnőm megtömte almával. Kérdezte hogy miért éheztetem ezt a gyereket? :lol: Szó szerint remeg ha meglátja a kanalat. Vörös fejjel követel :lol: :lol: . Nagyon ügyesen eszik. Nyitja a száját, kaja be, csukja a száját, lenyeli és nyitja a következőért. No most én ezt annyira élvezem hogy legszívesebben egész nap tömném :lol: . Meg kb félóránként vezetnék be új ízt :D
Botmixer:
Nekem fémfejű botmixerem van. Tudja valaki miért oxidálja néhány kaja? Szürke lesz tőle pl a sütőtök meg a barack. Így most kölcsönkaptam barátnőmét aminek műanyag feje van de nem pürésít :roll: . Csöbörből vödörbe :? .

Képzeljétek Borka megkezdte a vándorlást. Igazi kis rákocska lett belőle :lol: . Kiszemel magának valamit és szépen egyre messzebb jut tőle :? . Ha lerakom és egy picit nem nézek oda máris lebócorog a játszószőnyegről.

Zsebi!
Itt is Boldog szülinapot a kis törpöknek :lol: :lol: ! Szülinapos fényképeket kérünk ám :).

Melcsi!
"Ikrek" :lol: :lol: :lol: Édesek!
Hú most ennyi!

Pompi!
Asszem én is Kolumba bácsi rokonya vagyok én is még kb 3szor írok az eredeti hozzászólásom után :lol: .

Na lehet hogy aludnom kéne :? :roll:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Bébikaja
Én ezt úgy nem bírom, hogy egy csomó dolog nincs, amit keresek... ez az áfonya engem is izgat, nagyon egészséges!

Kaki
Képzeljétek, a krumpli csodaszer Zalánnak! Minden nap kakil, amikor azt kap! Nem olyan folyósat, mint a sárgabaritól, de könnyedén nyomja a kis drága! Azt hittem, majd megfogja, és most nagyon örülök, mert mi nagy krumplievők vagyunk

Pompi
Annyira drága lehet a két gyereked, ahogy együtt bohóckodnak!!!

Zsuska
Hát igen.... Szerintem ez a 6 hó nincs kőbevésve. van aki 3 héttel előbb érett rá, van aki meg akkor sem. Zalánnak is csodájára járnak a nygszülők, akkorára tátja a kis száját, és utána elégedetten nyammog a kajának.... Ha idejekorán abbahagyom, úgy kiabál, veszekszik velem, hogy csoda. :D

Anyós 1 óra múlva indul. Nagyon klassz volt. Csak annyit és úgy csinált, amire megkértem. EZ a szép volt, jó volt, elég volt tipikus esete :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


zsuzska,
mivel műtötték a lábad, te szegény?

emma,
anyós: hááát... meg lehet szokni őket. Képzeljétek, múltkor már sajnáltam, mikor mentek.
Csak azt az időszakot nem szerettem, mikor még sírtak a gyerekek a kezükben.

Képzeljétek, tegnap vettem fogkefét a drágáknak és megtartottuk az első fogdörzsit! Hááát! Látnotok kellett volna őket! Tartották oda a kis fogukat, hogy mééég! Még! És sírtak, hogy ne hagyjam abba! :D :P

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi!

Nem kell sajnálni :lol: Csak benőtt a körmöm :evil: . 5 perces műtét volt. És nem fájt. :lol:
Fogkefe :lol: :lol: :lol: Vizuális típus vagyok. :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Utánanéztem, hogy hol van nálunk ilyen Müller. Megdöbbenve láttam, hogy van Baján is. :shock: Nem is tudtam róla! Ha legközelebb megyünk anyuékhoz, benézek! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Melcsi, Zsuska!
Köszönjük szépen a köszöntést. :)

Melcsi!
Igen emlékszem még a versre a párom írta nekik. Még mindig a fülembe cseng a Balázs vize apadóban... megható azért hogy egy évesek nagyon gyorsan eltelt az idő.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsuzsi!
Néha adok üvegest (mondjuk már csak Lukunak, Emese már szinte mindent eszik), de csak akkor, ha nem tudok főzni valamiért. Vagy elutazunk. De ha csak pl. fürdeni megyünk, akkor megfőzöm a kaját és készen berakom üvegbe, csak a tápit kell hozzátenni evéskor.
4 és félszer eszik, mégpedig igy: reggel kb 8-kor tápi, dlben kb fél 1-kor főzelék, du.fél 5 felé gyümölcs, este fél 8-kor vacsora, "gyümölcsrizs" vagy pépecske (de lassan elkezdem a főzeléket vacsira is), és még fürdés után fél 9 felé benyomat egy fél adag tápit (140 kb)
Pompi!
Akkor Te is tudod már, miről beszélek! :D
Emma!
Látod, szépen lezajlott a látogatás és haza is ment szeretetben!
Hajni!
Lukunak sincs még foga! A másik kettőnek pedig ilyenkorra már volt 1-2.
Padlizsán- én megsütöm ugy mint a sütőtököt, kicsi sót és tápit teszek hozzá. Nagyon izlett mindkettőnek! Mivel mi már ott tartunk, hogy Emese lesi, biztos egyformát esznek-e, szerencsére csak a Lukuét kell turmixolnom (még)
Zsebi!
Tényleg az urad irta, olyan édes volt... :D
Zsuska!
Én azért nem irtam az alvásról, mert nálunk nincs ilyen probléma, és egyikkel se volt!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Most olvastam vissza az egészet és mindenkinek köszönjük szépen a szülinapi köszöntésteket.

Képet este jövök és csatolok. :)

Minden jól sikerült egy kis balesetet leszámítva, Eszti olyan gyorsan akarat megfogni a tortát hogy a gyertyához nyúlt na ettől aztán úgy eltört a mécses, de hamar megvigasztalódott viszont már nem akart a tortához nyúlni, végül balázstól a marcipánját lenyulta. Amit ú agyon gyurmázott.Enni nem igazán ettek belőle.

Melcsi!
Igen apa írta. :)

Pompi!
Én iis imádom amikor fogat mosnak olyan édesek.:) Nálunk reggel mikor a közös reggeli után ugye megyek én fogat mosni már sorakoznak is ők isés addig hőőőőznek míg nem adom oda nekik. :)

Jó hogy anyosékkal már kezenek helyrebilleni a dolgok. Én az enyémet még mindig utálom. :oops: Az a baj hogy egyszerűen már nem is akarom "szeretni".

Zsuska!
A sinlacknak van egy nagyon jó receptes könyve teli mindenféle tuti receppttel amit már tök kicsik is kaphat nak ilyen sütőbe sütös is ... Ha írsz a nestleének ingyen küldenek receptes füzetet. :)

bocsánat majd igyekszm mindenkinek írni... de most mennem kell
este jövök a képekkel

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Akkor az ígért képek :)


Kép Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Drága Zsebi Eszti :P , Zsebi Balázs. :P

:P BOLDOG SZÜLINAPOT NEKTEK!!!! :P

Sünireni

Kép
renóca
 
 


Sünireni!
Köszönöm szépen. :)

Már akartam írni neked de.... Jöhetnél ide többet is én is mostanában tértem vissza. :)

A te kisfiad is már igazán nagy :)

Látszik hogy itt a jóidő alig írtatok ma. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Délelőtt megvolt az oltás!Na nem is ez a lényeg,hanem képzeljétek,az asszisztensnő majdnem izomba adta be az oltást,amit bőr alá kell!!!!Én szóltam rá!!!!!A dokinő meg az influenza elleni oltást írta fel nekünk a kullancs elleni helyett!Még jó,hogy megnéztem a receptet,mielőtt elraktam! :twisted: :twisted: :twisted:

Hajni,
köszi az oltásról az infókat,mostmár képben vagyok!
Olyan meleg van kint,hogy el sem kéne utaznotok! :D

Tiko,
Boldog hófordulót!

Melcsi,
:D :D :D

Pompi,
enyémek nyáron a Balcsin kacaráztak így először,mint a Tieid,ők is pont 8 hósan.Gondolhatod,a fél part a mi gyerekeinket nézte és velük együtt nevettek!Még most is kiráz a hideg,annyira jó érzés volt!Ez még csak fokozódni fog:enyémek megvigasztalják egymást,ha sír a másik,egymáshoz bújnak,puszit adnak,bírkóznak,kergetőznek,bújócskáznak az ajtó mögött!
Megmondom őszintén,hogy az elején nem gondoltam volna,hogy ennyire csodálatos dolog ikreket nevelni!Hiába dupla a meló velük,de az öröm több,mint dupla!

Zsuska,
de jó hallani,hogy ilyen szépen haladtok a hozzátápival!

Emma,
kakinak veled együtt örülök!

Zsebi,
szuperek a képek,Esztinek puszi az ujjára!

Pompi,Zsebi,
ti milyen fogkefét használtok és hogyan?Én Babylove-ot,3 db-osat.Eddig az elsőt rágcsálták,most akarom odaadni a 2.-at,akkor én dörzsöljem a fogaikat?Fogkrém nem kell még?

Andi
Kép
aanda
 
 


Adni :D
fogkrém majd olyan 2 év után kell, amikor már ki tudják köpni, addig nem kell.
Te dörzsöld a fogaikat, de persze ők is csinálhatják, csak először rágcsálni fogják jó darabig, majd kiszívni belőle a vizet :)
Fiúk már egész jól mosnak fogat, de ált. még mindig átdörzsölöm.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi szépen!

Andi
Kép
aanda
 
 


Orsi!
Emese még mindig szivja belőle avizet, de köpni már igen jó messzire is tud, mint a teve! :lol:
Zsebi!
Milyen édes Zsebibabáid vannak! :D
Aanda!
Igen igen, az öröm sokszorosa a nehézségeknek!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Andi!
Szívemből szóltál ezzel a sok a meló de sokkkkkkkkal több az öröm az ikrekkel.És szerinem már most sokkal könnyebb mint az elején. Mondjuk az őszintét megmondom nekem ez a babakocs (amiről Orsi rakott fel képet) iszonytat sokat segít hogy a liftbe be tudom rakni és nem kell a hetedikról a két gyerekkel felöltözve lebumlizni.Ennél már csak még jobb lesz ha jön a jóidő és nem kell ennyi hacuka rájuk.

Fogmosás:
Én is a DM-est használom de én már az utolsó darabot :lol: bevizezem először én megsikálom nekik alul felül aztán együtt majd odatom nekik és akkor ők is "sikálják" a maguk módján. Ez van este a kádban. Reggel meg mivel együtt reggelizunk utána megyek fogatmosni és követelik az ő keféjüket na akkor csak úgy odaadom és ők "sikálják" a fogukat. akkor nem segítek csak ha nyújtja nekem

Halálika amúgy ahogy puszizkodnak... Enyémek ezt az egymásnak puszit most kezdték. Azt viszont már régen hgoy ha valamelyik elkezd rendetlenkedni akkor rögtön ott a másik is és elférnek ketten 10 cm-s helyen na ilyenkor nem baj hogy a másik is ott van :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!Most már ide tartozok hozzátok,és egyből segítséget is akarok kérni.Szopinál kivérzett mindkét mellem,most mit csináljak,nyelt is belőle,éhes.

segítséget köszönöm

Kép
csiperke
 
 


Szia Csiperke!

Gratulálunk és jó egészséget sok tejcsit kívánunk! :lol: :lol: :lol:

Nekem is sebes volt mindkét mellem az elején. Borzasztó rossz volt. A kórházban nekem azt mondták hogy nem szaband vérző mellből szoptatni mert hányni fog a kisbaba. Viszont szoptatáspárti védőnők szerint lehet. Én szoptattam és nem lett semmi baja. Bepanthen kenőcsöt vegyél és azzal kenegesd a sebet. Otthon mindig légy poló nélkül hogy szellőzzenek. Úgysem viseled el magadon a polót. Gondolom... Nálam a bimbóvédő hozta meg a sikert. Pár napig használtam amíg picit gyógyult a seb és már nem ordítottam a fájdalomtól. Ne használd sokat mert bezavarhatja a babát. De ismerek olyan anyukát aki 6 hónapig bimbóvédővel szoptatott... :D Kitartás pár hét múlva meg sem fogod érezni ha szopizik :lol: :lol: Ja és még valami semmiféleképpen ne használj melltartó betétet. Attól bepállik és még sérülékenyebb lesz. Majd ha már rendbe jött akkor lehet.
Jó babázást:)

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsebi!!!

Tündér kis gyerkőcök! Nagyon értelmes tekintetük van :) !

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Csipi!

Mi az elején nagyon elbénáztuk a szopit, szerintem nem tettem teljesen jól mellre és a mellbimbóm is nagyon érzékeny volt. Nekem 6 hétig vérzett mindig a mellbimbóm. Mindig bevarasodott, majd újra felázott, és újra vérzett. Elképesztően fájt. De a gyerek sose hányt, és sose lett semmi baja. Még mindig szopik. :D Nehogy tápszerezd! Drukkolok!

Zsebi,
olyan szépek a gyerekeid!

Ikrek miatt meg irigy-irigy! :D Én is nagyon szerettem volna! Biztos nagyon jó lehet két egykorút nevelni!
20140901102739
 
 


Csipi,
írtam neked a másikra,mert először mindig oda nézek be nosztalgiázni!

Az előző hozzászólásomat most olvastam vissza:NEM az asszisztenső adta be sz oltást,hanem természetesen a dokinő,csak elírtam,bocs.

Zsebi,
elhiszem,hogy így sokkal könnyebb,hogy befértek a liftbe!A mi sétánk úgy indul,hogy először felöltözök én,lecipelem a PP duettet az elsőről, felöltöztetem a fiúkat,és egyesével leviszem őket.Szerencsére a lépcsőházba csak kulccsal lehet bejönni,de így is rossz,hogy 1-2 percre az egyik gyerek egyedül van.Mire kiérek velük,szakad rólam a víz!Tényleg nyáron sokkal jobb lesz,már alig várom!
Köszi,hogy leírtad a fogmosást,este ki is próbálom!

Andi
Kép
aanda
 
 


Csajok!
Én nem is gondoltam volna,hogy lehet véres mellbimbóval szopotatni!!!Nekem ez furcsa,de én nem adtam nekik oda a véres tejet!Az,hogy volt otthon tápi,engem megnyugtatott!Szerencsére jó sokáig nem kellett hozzányúlnom,de az egyik éjszakai etetésnél kiborítottam a lefejt tejet és muszáj voltam tápit adni,mert pont előtte fejtem és üres volt a cici,a gyerek meg éhes!
Bocs,de ezt le kellett írnom!

Andi
Kép
aanda
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi, hogy nem írtam. Néha be-benéztem de vagy éppen olyan téma volt amihez nem tudtam hozzászólni vagy már az erőm fogyott el az íráshoz.

Olyan csodálatos dolog ez az anyaság, de van olyan sok nehézség is amivel küzdünk, és a legrosszabb az érzés az egészben, hogy jól csinálom-e?! Természetesen ez nem nyavajgás akar lenni és szó sincs arról hogy bármit feladnék, dehogy! Hiszen erre vágytam, a csodára, amit mi csodának éltünk meg a párommal, mert kellett rá várni, nem keveset. Tesszük a magunk dolgát, sokszor amit az érzéseink diktálnak.
Jelentkeznek a gondok nálunk is, és igyekeztem könyveket olvasni a témában éjszakánként ha odajutottam és maradt még erőm, de bevallom csak összezavarnak azzal hogy egyik írás homlokegyenest ellent mond a másiknak... szóval nehéz. Néha rám is jött a dili (szerencsére nem túl sűrűn), hogy éjszaka beültem egy sarokba, vagy nappal ha éppen aludt a Kispotykám, és csak bőgtem…

Futva most is visszaolvastam egy kicsit...

Zsuzska - ha jársz erre és megtalálod az üzenetem. Mi is hullámszerűen szenvedünk az alvással, és nagy igazság hogy nincs konkrét recept egy gyermekre sem, mert nekem is mondtak sok mindent, volt ami olykor be is jött adott alkalommal, de másnap és utána következő napon, ugyanaz már nem vált be. Akkor legyünk okosak, igaz?
Szilárd az éjszakát 6 hetes korában aludta először végig, szerintem ennek sok köze van ahhoz, hogy nem volt sosem elég a tejem és este is volt hogy tápszert evett, aztán egyszer csak teával kínáltam és másnaptól nem kelt fel. Viszont maga az elalvás nálunk sokszor visszatérő probléma, van hogy egyszerűen másfél órája küzdünk, de a gyerek még mindig nem alszik holott hulla fáradt. Simogattam, puszit kapott, simiztem lassan a hátát, van hogy ez bejött, finoman az arca elé tettem a tenyerem, azt szerette sokáig, bele is fészkelte a kis arcát (akkor tetszett jobban Neki ha kissé hideg volt a kezem) és volt hogy így folyamatos nyöszörgéssel nyugtázta hogy milyen jól érzi magát, elaludt. Aztán volt hogy ez sem segített csak dobálta magát, rugkapált, üvöltött és semmi elalvás. Na most is ez utóbbi ment négy napig. Ismét kibuktam. Előhalásztam könyveket hogy találok-e benne a témában valamit.
Egyik könyv tanácsát kezdtem kipróbálni vasárnap óta, és eddig működik, hogy meddig, az még kérdéses.
Így szól:
Ha a gyermek már rászokott arra, hogy nem nyugszik el amikor lerakjuk, kitartóan alkalmazzuk a következőket, akár egy hétig is, hogy megtörjön az ellenállása. Íly módon rövid idő alatt megérti, hogy mindig mellette vagyunk ha sír, de nem vesszük fel újra.
Alakítsuk ki a lefektetés szertartását; vigyünk bele mulatságot a gyermek számára, egyben legyen oldott és szeretetteljes. Ha sír miután betakartuk éjszakára és ott akarjuk hagyni, akkor menjünk vissza hozzá, adjunk neki egy vigaszpuszit, de NE vegyük fel, és NE maradjunk egy-két percnél tovább!
Ha megint felsír, az ajtóból szóljunk neki pár vigasztaló, biztató szót, de várjunk öt percet mielőtt újra bemennénk.
Ha mégis bemegyünk nézzük meg nincs-e valami baja - cserélnivaló pelenka vagy valami más kényelmetlenség, mondjuk bukott vagy túl nyálas lett az ágynemű a feje alatt. Ha minden rendben, akkor egy bátorító simogatással és puszival újra vegyünk tőle búcsút. Legyünk derűsek, de elszántak és menjünk. Ne tétovázzunk, mert ebben a dologban a gyermek akarata az erősebb, és könnyen rávesz a maradásra.
Ha nem hagyja abba a sírást akkor folyamatosan kukkantsunk be hozzá öt percenként, egy szempillantásra. Félóra után tartsunk hosszabb szüneteket (nekem eddigre már elaludt) de negyedóránál tovább ne hagyjuk sírni!!! Előbb-utóbb a gyermek rájön, hogy az a szerény jutalom, amit rövid látogatásaink jelentenek, nem éri meg az erőlködést - és végül mély álomba merül.

Bocsánat a litániáért és elnézést azoktól akiket nem érint, de hátha valakinek tudok ezzel segíteni. Tapasztalom milyen nehéz dolog ez.

Most mennem is kell.

Kép
potykamanó
 
 


Drága Potykám!!!!!!!!!!

Igazán átérzem az írásodat :cry: !
Az az igazság hogy most a fokozatosság elvét használom és úgy néz ki egyenlőre jó úton járunk. 2 napig bőgettem a drágámat de nem ment.... Egy csöppet sem hagyott alább közben persze folyamatosan azon aggódtam hogy nehogy sérüljön szegénykém lelke. Képes volt 2 óra hosszan üvölteni...Persze bementem 3 percenként... de semmi.Rájöttem hogy ő mmég pici ehhez.. Legalábbis az én lányom. Éreztem hogy nem érti... Persze azoknál működik akiknél nem egyfolytában sír... Most én is kidolgoztam egy szertartást ami másodpercre és minden mozdulatra egyforma. Most az elalvás pikk-pakk működik
de csak félórát alszik hajszál pontosan. LÉn altatom el és amikor már épp beájulna akkkor próbálok kimenni. Hogy tudatosuljon benne hogy egyedül alszik el. Nem mindig sikerül :lol: .Így napi 3x félórát alszunk. És az se igaz hogy azért ébred mert nem ugyanazokat a körülményeket találja mert volt már többször hogy ugyanúgy voltam ott mellette mint amikor elaludt. Most próbálom nyújtani az alvásokat. És ha fölébred nem veszem ki hanem még félórát ágyban tölt. (Dr Icsilya javaslata :lol: )Előbb vagy utóbb én is bevetem ezt a 3-5-7 perceset de nem most. Most nem működik.
Ja és már nagyágyban alszunk mindig :lol: :lol: Éjszaka 2szer kel, ez nálunk csúúúúúúúúúcs :lol: :lol: . Aztán hajnal 5 körül átmegyünk anyához még aludni 2 órát:). A 3. félórát babakocsiban alusszuk meg odakint sétálva. És ott is hajszálpontosfélórát... pedig az tényleg ugyanaz a körülmény. :? :roll:
Most ennyi mert követelnek.
Gyere sűrűbben! akkor is ha sok a gondod. Segítünk egymásnak. :P
Apropó!!!!!!!! Egy kecskeméti séta???? :wink: :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


áááááááááááá

nem nagyágyban hanem kiságyban :lol: :lol: :lol:
Freud :oops: :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


hali,
halványan rémlik, hogy írta valamikor valamelyikőtök, hogy lehet attól hisztis a gyerök, hogy türelmetlen, mert nem tud ezt-azt... lehet?
Bencsi mostanában nagyon nyügi, írtam, hogy hátrafele megindult, meg kiskutyázik, és szerintem dühíti, hogy nem halad, pedig már nagyon akar. Ti mit csináltok ilyenkor?
Meg szerintetek görbe lábuk lesz az állástól, ha még nem állnak? - ezt hallottam...

köszi!

Alvás: ne is mondjátok, már hárman nyomorgunk egy kiságyon (a férjem felajánlotta, hogy kiköltözik a nappali heverőjére, de mondom azt nem, az már a vég kezdete lenne...) hogy elaludjanak - kinevetnétek, ha látnátok minket, de nem megy másképp, úgy meg max. 10 perc
Nekem se megy az otthagyom, néha benézek. Úgyse hagyja abba...

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!Most már ide tartozok hozzátok,és egyből segítséget is akarok kérni.Szopinál kivérzett mindkét mellem,most mit csináljak,nyelt is belőle,éhes.

Tedd mellre és szoptasd meg.
Szopi után kend be a melled valami bimbóápoló krémmel (nekem a medela purelan vált be), és hagy levegőn.
Napokig fájni fog a szopi, mert ennek 4-7 nap kell, hoyg helyrejöjjön.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pompomlány írta:hogy írta valamikor valamelyikőtök, hogy lehet attól hisztis a gyerök, hogy türelmetlen, mert nem tud ezt-azt... lehet?

Meg szerintetek görbe lábuk lesz az állástól, ha még nem állnak?

ha nem állnak, akkor hogy állnak? nem értem.
állítani ugyanúgy ahogy ültetni sem szabad, mert a gerincnek nem jó, a lábnak sem ha idő előtt terhelik. Amikor a láb elbírja a terhet, akkor feláll agyerek, előtte nem bírja el.

simán lehet "hisztis" attól, hogy valamit nem tud. segíteni ezen igazán semmit nem tudsz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi! :)

Hány baba van a vonalzódon :?: :?: :?:

Kép Kép
kismokus
 
 


Csiperke!
Gratulálok a kisbabátokhoz sok örömet és boldogságot hozzá.

Zsu, Hajni!
Köszönöm a dícséretet a skacokra. :)

Hajni!
Még szeretnél gyerköcöt nem? akkor még lehetnek ikrek.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: viccet félre téve én is nagyon boldog voltam mikor megtudtam hogy ketten vannak. Sokat várunk rájuk és úgy érzem így kárpotolt az élet. :)

Andi!
Na nálunk meg eddig úgy indult a séta hogy gyerekek felöltöztettve overál kihúzva sapi és sál táskába majd én öltözök egyik gyerek kenguru másik karomba aztán táska a hátamra. Ajtó bezár lift liftből ki ajtót nyit ott gyerekek kocsiba overáll felhúz sapi sál és indulunk..... á már kész voltam ettől. Ez tényleg egy akkora szabadság hogy csak na. Ma egyikkedves barátnőmhöz busszal mentünk hát egy álomvolt....
Hogy sikerült a fogmosás?

Tej ne is mond... hazajöttünk ugye három hét után a kórházból mindig pont annyi tejem volt ami nekik kellett az elején. Doki néni kijött mondja azért biztos ami biztos ír fel tápszert. Én meg ki si váltottam hgoy akár mi van nehogy már éhen haljanak és még jó hogy kiváltottuk mert én is kiborítottam a teljes adagot de mérges voltam... aztán volt mikor éjjeli fejésnél tört el a fejökém hát az sem volt semmi.... legalább lesz mit mesélni az uncsiknak :lol: :lol: :lol:

Zsu!
Azért ezek mind apró lépések az alvás terén. :) Meglátod prá hét és már minden oké lesz. ÜGyes vagy

Pompi!
Nem hiszem hogy görbe lesz a lábuk... ez biztos mende monda. Te figyelj már hol rejtegeted eddig a másik két gyereket? a vonalzód szerint négyen vannak :P :P :P :P
Szerintem ezekkel a dolgokkal nem lehet mit csinálni túl kell élni ezt az időszakot. Ez olyan szerintemmint mikor nekem Eszti fel tudott állni de leülni nem és akkor sírt hát odamentem és segítettem neki leülni aztán ha jól emlékszem egy hét után rájött hogy kell csinálni

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Jé Pompi, Ti igy megszaporodtatok? :lol: :lol: :lol:
Potykamanó!
Nyugi... Gyere gyakran, itt valaki mindig segit, és csinálj 1 babavonalzót! :D
Csiperke!
Gratula a babádhoz!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Bandika :D ,
Meggyógyult már Balázs? Olyan ritkán írsz! :(

Zsuzsi :D ,
Csoda-botmixered még mindig béna? Vagy már rájöttél a titkára? Az enyém is bosh, de tök jó!

Pompi :D ,
A gesztenyét még nem adtam krumplival, mert az úgy biztos fujtós lehet! :roll: Konzerv azért lenne jobb belőle, mert egyszerűbb. :D Te már adsz a manóknak húst? Én is dörzsizem a még nem lévő fogait az enyémnek! :lol:

Orsi :D ,
Vettem alma-áfonyát. Hát nem rajong ezért se, de eszik belőle. :roll: Viszont láttam kecskemétiből gesztenyést, de csirkehússal van meg még vmivel, amit elfelejtettem… :oops: Úgyhogy azt még nem kap. Lili felült már?

Zsú :D ,
Az én botmixerem is fémfejű, de nem oldódik. Elég gázos botmixer lehet a tied! Szemetek, hogy ilyet gyártanak! :twisted: Tök jó, hogy rájöttél az alvás-titokra! :D

Emma :D ,
Lehet, hogy anyós annyira megszeretett nálatok, hogy most majd sokszor meglátogat! :lol:

Andi :D ,
Huh, nem irigyellek ezért a ki-bejövetelért! :? Mi a földszinten lakunk, és kiférünk az ajtón is meg a kapun is simán, de sokszor így is nehezemre esik összeszedni minden pútyerkát és kicuccolni! :roll:
Nem az a gáz, hogy Te úgy tudtad, nem lehet odaadni a tejcit, ha véres, hanem az, hogy a kórházi személyzet is úgy tudja. :evil: És egy csomó olyan szutyok sz*r szülészet van, mint a kecskeméti is pl.! :twisted: Bocs Zsú! 8)

Kismóki :D ,
Te sose írsz magatokról! Klári baba miket csinál már? Van foga?

Melcsi :D ,
Mi újság az ikrekkel? Tényleg, mi lenne, ha nektek is ikrek születnének? :lol: Lehet, hogy az új kocsi is kicsi lenne! :lol:

Zsebi :D ,
Szeretnénk még babát, igen! :D De jó lenne! Viszont ha ikrek lennének, akkor költöznünk kellene, pedig nagyon szeretjük ezt a lakást! :roll: Nem szívesen mennénk el innen…Hát neked aztán nagyon megváltás lehetett ez a babakocsi! Szerintem én sose mozdultam volna ki előtte. :? Tök durva, hogy egy sima babakocsival is annyira nehéz közlekedni, el tudom képzelni, milyen egy ikerkocsival… :shock: :twisted: A mi kicsi városi babakocsinkat is úgy kell „összehajtogatni”, ha be akarunk férni a nőgyógyászomék házában lévő liftbe. :twisted: A ház pedig a Váci utcában van, nem egy lerobbant purgyé!

Petyaanya :D ,
Átérzem a helyzeted, nálunk se megy ám simán. Nagyon ismerősek ezek a nagy üvöltések! Én, ha nagyon üvölt alvásnál, akkor még játszom vele egy kicsit. Egyből vigyorgás lesz az ordításból. Majd egy félóra-óra múlva újra leteszem, és akkor elalszik simán. Max. egy kis cicit kér komfortszopizni. Aztán cumit bekap, takarót a fejére húz, és alszik. :D Ha nem álmos, akkor hiába erőltetném, nem alszik.
A spektrumon volt egyszer egy sorozat, aminek az a címe, hogy „Miből lesz a cserebogár?”. Abban nagyon érdekes dolgok voltak a gyereknevelésről, többek között volt egy olyan rész is, ami a gyerekek akaratáról szólt. Az egyik anyuka mindig egy fix időpontban letette a gyereket aludni, mert örült, hogy végre vége a napjának. (ezzel én is így vagyok néha… :oops: 8) ) Persze a gyerek egyre akaratosabb, és kezelhetetlenebb lett a társas kapcsolataiban. Mivel otthon elnyomták az egoját, ez dühbe és agresszióba csapott át. Majd mikor ezt tudatosították az anyában (megnézették vele a felvételt a gyerekről ), ő változtatott a dolgon, és mit ad Isten? A gyerek magabiztosabb lett, elkezdett barátkozni, megnőtt az önbizalma. És mivel érezte, hogy Ő is fontos, hogy néha hagyják érvényesülni, megtanult kompromisszumokat kötni és szót fogadni az anyjának. :D
Ezt most csak azért írtam neked, hogy hátha segít egy kicsit máshogy is gondolni az alvás-projectet. :D

A tesómék kölcsönadták a mérlegüket addig, amíg a miénket meg nem javítják (nemtom elkészül-e valaha! :twisted: ). Kiderült, hogy a fiam 1 hónap alatt 180 grammot hízott! Nagyon durva! Régebben egy hét alatt hízott ennyit! Úgyhogy most már a súlyán is meglátszik, hogy szinte semmit se eszik… 10600 gramm. :roll:
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Hajni: gratula Olivérnek a 8. hónapjához! :)

Zsuzsi: Olivér meggyógyult már? Megszokta a porszívózást?

Ikres anyukák: minden elismerésem a tiétek séta ügyben (meg persze mindenben :) ). Mi a 4.-en lakunk, itt van fent a babakocsi, de én is leizzadok, mire leérünk....

Az alvás nálunk olyan, hogy este simán elalszik Zorka...mit elalszik, elájul...de nappal ha ő nem álmos, én hiába teszem le,csak ordítás van belőle. Ő alszik magától 2-3x fél órát...benne is van óra, szinte sose késik :lol: Bár tegnap véletleünk 40 percet aludt :)

Amúgy meg tök lusta...meg gondolom a hurkái is gátolják...nem akar megfordulni..mondhatni eszébe sem jut. Ha én elkezdem a mozdulatot (ici-picit segítek neki), akkor már simán, de hogy ő neki álljon...lehet,hogy az anyjára hasonlít :lol:

tiko
 
 


Lányok

Olivérnek tegnap reggel óta 38,5 a láza, kúp leviszi, majd felszökik újra. tegnap reggel óta semmit nem evett. próbálom sokat itatni, de mennyi az a minimum, amit meg kell innia? éjszaka kb. 150ml-t ivott, ma reggel 100-t eddig. az orrát folyamatosan szívni kell és nem is nagyon szakad fel. antibiotikumot kell szednie. és meddig lehet el kaja nélkül?

Kép
zsuzsi73
 
 


hello, csajok!

hát ez gáááz, ennyire elromlott már a szemem? aszittem az a hasuk! :lol: nehogy legközelebb néger babákat tegyek föl a vonalzómba! 8)

hajni,
én Olivért csak úgy emlegetem a férjemnek, mint "Bencsi vetélytársa" - nahát?! így leállt a hízás? Bencsi 11kg az itthoni mérlegen, a rendelőben 11,8-nak mérték, mondjuk azt nemtom hogy.

icsilya,
úgy áll, hogy fogom a karját.

bzsuzska,
te vizuális típus!!! :P
Kép

Mostanában amúgy nem is annyira fényképezek, mert rájöttem, hogy kamerázni is lehet a fényképezővel és most arra kattantunk rá! Úgyhogy megvan ez a változat mozgóképben is, képzeljétek hozzá! (sajna mozgót nemtom hogy lehet föltenni)

KépKép
pompomlány
 
 


columbo néni jön: :lol:

ja, hajni
boldog 8. hót Olivérnek!

séta:
én viszem le a gyerkőcöket (1.ről), Bencsi kenguruba, Norina karban, ők ketten együtt most már 18,5 kg-t nyomnak, ehhez már nemtom hozzáfogni még a babakocsit is, ami 8,7 kg, azt valaki segít. Úgyhogy mi csak segítséggel tudunk lemenni! Nagyon várom már, hogy jöjjenek a maguk kis lábán!

Nektek is le vannak fagyva az emotikonok? A rolling eyes-nak egész más a kifejezése most, pedig az tök ari!

KépKép
pompomlány
 
 


Hajni
Éljen a fiad! Jókat kuncogok, hogy megint szereztéál mérleget. Remélem, nem aggódsz ezen a hízáson! Ha havonta 50g-ot hízna, az sem lenne már probléma........

Pompi
Mennyire helyesek a gyerekeid!!! Nálunk is mindig többet mérnek a rendelőben, de csak 100-150 g-mal. Én az itthonit tekintem irányadónak. Az tök kár, hogy egyedül nem tudsz elindulni... Nincs lent a földszinten tároló a babakocsinak?

Zsuzsi
Nagyon sajnálom a lázat!!! Jobbulást a kis betegnek! Tanácsot nem tudok adni sajnos....

Tiko
alvásilag tökugyanez van nálunk! Este teljes beájulás, nappal viszont nem nagy alvó.
Ja, és képzeljétek 2 hete a fél 7-fél 8 közötti kelését fél6fél7 közöttire tette!!! És így sem álmosabb napközben.... ÉÉjszaka alszik 9 és fél - 10 óra körül, napközben 2-2 és fél körül. Szóval 12 óra összesen.... hát nem túl sok :roll:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi!
Szegény Olivér :cry: :cry: . Jobbulást neki :cry: :cry: .

Emma!

Borka 13,5-t alszik és szerintem ez kevés is neki Látom rajta hogy állandóan álmos. Este 12-t (kisebb nagyobb megszakításokkal :lol: ) Nappal meg 3x félórát. De én látom rajta hogy álmos. Nem törődnék én vele ha nem lenne semmi baja. Ha Zalán ennyit akar aludni és elég is neki akkor nincs semmi gond. :lol:

Tiko!
Zorka nem álmos?

Pompi!!
Köszönöm a képet :lol: :lol: :lol: Mintha már nem fogkefeként funkcionálna a dolog :wink: :lol: .
Ikrekkel 1 ágyban alszotok???? Eddig mi is jól elvoltunk de kezdte a rossz szokásait: miszerint rámászunk anyura... megkeressük a cicit(nem baj hogy anyu alszik :lol: ). Mindezt kb félóránként... De ezt két gyerekkel :lol: . Kicsi a rakás :lol: :lol: Mondjuk nekem hiányzik :( . De ez már nem volt állapot :cry: .

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Zsebi,
fogmosás elég jól sikerült,hagyták,hogy sikáljam a fogaikat,utána meg harabdálták egy kicsit,majd eldobták a fogkefét.

Hajni,
ne már!Nem hízhat már olyan gyorsan Olivér!Akkor 1 éves korára 15 kiló lenne,az meg már k...va sok!Most már csak dekákat fog hízni havonta,ezen ne aggódj!
Boldog hófordulót kívánok!

Zsuzsi,
Olivérnek jobbulást kívánok!
Mit iszik,vizet?Sajnos nem tudok tanácsot adni.

Pompi,
édik a bébik nagyon!
Milyen babakocsitok van,ami csak 8,7 kg???Tennél fel képet róla?
Az elég rossz lehet,hogy nem tudsz lemenni egyedül sétálni,ki tud segíteni?Régebben nekem is segíteni kellett,de ha a férjem dolgozott,akkor anyósoméknak kellett szólnom,így hamar megtanultam egyedül is lemenni.Régebben még a babakocsit is apósom cipelte fel(sajnos nincs tároló),de gondoltam,hogy ha ő a vékony karjaival elbírja,akkor én is,pedig a kocsi 21 kiló!

Emma,
nekem a fiúk éjszaka 11,nappal 2x1 1 órát alszanak,de az Arni tudna ennél többet is!Ha nem fáradt,és nem nyűgös,akkor elég a 12 óra.

Katyerina?

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzsi!

Jobbulást Olivérnek! Én felhívnám a dokit....

Emma, Zsu!

Zorka éjjel sokat alszik. Este 8kor már alszik és ált. 9-10 körül kel, közben egyszer eszik 6 körül. Napközben meg ugye a 2-3x fél órát. Általában nem álmos, tök jó kedve van. De mikor elálmosodik újabban 1 óra nyüglődés, mire elalszik. Olyan érzésem van, hogy azért nem akar aludni, mert fél, hogy lemarad vmiről.....
ALszik fél órát és teljesen kipihenten ébred.

tiko
 
 


hajni777 írta:A tesómék kölcsönadták a mérlegüket addig, amíg a miénket meg nem javítják (nemtom elkészül-e valaha! :twisted: ). Kiderült, hogy a fiam 1 hónap alatt 180 grammot hízott!

de mi ezzel a gond??? ez tök normális hízás ennyi idősen!
nem hízhat végig olyan ütemben mint az elején, akkor 15 kg lenne 1 évesen :shock: :wink:
Lili még nem ül, de már oldalra kiül.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: