Új privát üzeneted érkezett!

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1200839437.1464.jpg[/img] [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


http://www1.photofun.od.ua/

nagyon tuti ez az oldal :) jókat nevetünk :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet :tényleg jó ez az oldal!Az előbb én is úgy nevettem,hogy folyt a könnyem! :lol:

Kép

Kép
lecso
 
 

 
 

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1200848064.5598.jpg[/img] [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


oké, abbahagyom :lol: 8)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


nem alszunk......grrrrrrrrrrr........
hova tüntetek máma??????

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


és mááááááma? :)

tegnapi elalvás: negyed 11kor már csak néztük egymást az ágyban. oldalra fordítottam, felém. és nézett, kapargatta az arcomat. aztán lecsukta a szemét és elaludt..... :D ezért ugrálok én zenére? :D betettem a kiságyba és durmolt 6ig. nem értem. vmiért nem volt álmos. (pedig ugyanannyit aludt napközben,mint máskor) ki kell okoskodnom vhogy hogyis megy ez nála.....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


[quote="poppilau"]S írta:poppilauok szeretettel Nektek!

MIELŐTT ANYA LETTEM

Mielőtt anya lettem
Főzhettem magamnak meleg ételt.
Ruháim nem voltak pecsétesek.
Nyugodtan telefonálhattam.

Mielőtt anya lettem,
addig aludtam amíg akartam
és nem izgultam milyen későn fekszem le,
minden nap, megfésülködtem és fogat mostam.

Mielőtt anya lettem,
minden nap kitakarítottam.
Nem botlottam meg játékokban és
nem felejtettem el altatódalok szövegét.

Mielőtt anya lettem
nem izgultam, hogy a növényeim mérgezőek e.
Nem gondoltam védőoltásokra.

Mielőtt anya lettem
nem hányt le senki
nem lettem kakis
nem köptek le
nem rágcsáltak meg
nem pisiltek le
vagy nem csípkedtek meg pici ujjak sem.

Mielőtt anya lettem teljes birtokában voltam:
gondolataimnak
testemnek
lelkemnek.
Végigaludtam az éjszakát.

Mielőtt anya lettem
sosem tartottam síró gyereket, hogy az orvos megvizsgálhassa
vagy beadja neki az injekciót.
Sosem néztem könnyes szemekbe és sírva fakadtam.
Sosem váltam boldoggá egy egyszerű mosolyon.
Nem maradtam fent késő éjjel, hogy egy alvó bébiben gyönyörködjek.

Mielőtt anya lettem
nem tartottam kezemben egy alvó bébit mert nem akartam letenni.
Sosem éreztem, hogy a szívem apró darabokra törik
mikor nem tudtam megszüntetni a fájdalmat.
Nem tudtam, hogy valami olyan pici ekkora hatással lesz életemre.
Sosem tudtam, hogy képes vagyok valakit ennyire szeretni.
Nem tudtam, hogy ennyire imádni fogom az anyaságot.

Mielőtt anya lettem
Nem ismertem az érzést, hogy a szívem testemen kívül van.
Nem tudtam milyen nagyszerű érzés a gyerek etetése.
Nem ismertem az Anya és Gyermeke közti köteléket.
Nem tudtam, hogy valami oly pici
olyan fontossá tehet.

Mielőtt anya lettem
sosem keltem fel az éjszaka kellős közepén
minden 10 percben, hogy megnézzem minden rendben van- e.
Sosem ismertem a melegséget
az örömöt
a szeretetet
a szívfájdalmat
a csodát
vagy az Anyaság élvezetét.
Nem tudtam, hogy képes vagyok ilyen érzésekre, mielőtt Anya lettem.

Kép

Kép
lecso
 
 


Én ezt csajok megkönnyeztem!

Egy másik topikban írta Laura.Febr.közepére várja ő is a babáját,Ádámot!

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Voltam ma UH-n reggel. :D

Diagnózis:
Uterusban élő embrió ábrázolódik, jó szívműködés látható. CRL: 9 mm.

Szóval jól vagyunk, növekszik a bébi, én meg kiugrok a bőrömből. :D
A Férjem is odaért végszóra, igaz csak akkor esett be amikor kiléptem a rendelőből, de nagyon jól esett hogy végül eljött. Kaptunk sztárfotót, annyira aranyos volt a Párom, a kollégáinak egyesével megmutatta hogy itt a gyerkőc.

Tehát mától hivatalosan is kismaminak érzem magam. :D Kicsit aggódtam tegnap, ezt azért bevallom. :?
Szerdán kell a dokimhoz randira menni, akkor gondolom kapom a kiskönyvecskét is.

Lecso!

Én inkább nem olvastam végig, tegnap már így is bőgtem a Napló egyik riportján. 8)

Dimet!

Tutik Zsuzsi képei! :D

Kellemes napot Nektek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!
Ez igen! :D Szívből gratulálok! :) Ott az Örökös a pocakodban! :)
Hamarosan kismama könyvvel is gazdagabb leszel! :)

Lecso!
Nagyon aranyos ez az iromány! :)

Dimet!
Úgy tűnik nekem, hogy hasonlóan müködök mint a Te gyereked. :lol: :lol: Legalábbis alvásilag! :lol: :lol: :lol:
Én is későn feküdtem le (meg sem próbáltam magam 9-kor ágyba tenni, csak fél 12-kor). De viszont akkor már nem volt több gond! :)


Cuppancs Mindenkinek! :)

Kavics
31+6
Vendég
 


Pedig Monee nagyon szép vers!Csupa igazsággal!Csak megható! :D
De te tudod! :D

Kép

Kép
lecso
 
 


kavics, akkor átpostázom zsuzsit, oszt oldjátok meg ezt az alvásdolgot együtt :lol:

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Mone
Gratula! :D Meglátod hipp-hopp és érzed hogy rúgkapál.

Kavicska
Hát már most a késői fekvéshez szoktatod a babádat?! :D :shock:

Dimet
A GYED-ről akartam írni már múltkor:Ha Zsuzsi 2 éves koráig teherbe esel,elmehetsz táppénzre (vagy a két éves megmaradt szabidat kiveszed),majd újra GYED-re.Szal uannyit kapsz a ketteskével is ,mint most.Viszont ha túlszaladsz a két éven(mint pl. én)akkor újra be kell gyűjteni a 180 napot. :wink:
Zsuzsi tünemény ezeken a képeken!

Pelus:A Pampersről írottakat visszavonom :oops: :evil: kizárólag az újszülött pelusuk jó.Most az eggyel nagyobb van már,és borzalom.(nme tudom miért nem tudják ezt is olyanra csinálni,mint az 1-s méretet?!)Napi 3 ruha minimum.Hol a pisi,hol a kaki hagyja el a nedvszívó réteget,és terül el a gyermeken,na meg ugye rajtam. :evil:

KépKép

KépKép
okr
 
 


köszi okr, kez előttem is kitisztulni a kép gyeddel, ezekkel kapcsolatban :)

kavics, vigyázz! szerintem azért járok így zsuzsival sokszor,mert én így aludtam terhesség alatt. lehet van benne vmi,ahogy alszol, a gyerke is úgy fog....persze legtöbbször időban, 9kor ellaszik. de vhogy rá kellene szoktatnom,hogy 8kor elaludjon. nemtom hogy....most ezen filózok :)

okr, én a huggiessal voltam így. de a 4est majd megnézem,hogy milyen. hátha. nekünk pampers 3as jó volt. 2es nem nagyon..érdekes.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok! :)

Én nem tudom, hogy van e összefüggés a pocaklakó viselkedése és megszületése utánni viselkedése között. De én roppant örülnék, ha olyan lenne mint amilyen a pocakomban. Mert imádnivaló!
9 után már elcsendesedik. És reggel 7-ig, de van eset, hogy akár felkelésig nincs mocorgás. Csak miután elindulok és zabbantok. :)

No, de amikor meleg front van!!!! Azt senkinek sem kívánom! :shock: Akkor nincs pihenés neki sem, nekem sem. :shock: Olyankor annyira sajnálom :roll:, főleg a gyereket, de őszintén, olyankor magam is. :oops:

Kriszta drága!
Komolyan én nem értem, hogy két pici gyerek és egy állandóan dolgozó férj mellett, hogy tudsz tanulni. Nappalissá válni. :roll:
Biztos megoldható, mert nem te vagy az első, de nem lehet könnyű. :?
A gyógytorászkodáshoz gratulálok. Szerintem nagyon jól döntöttél. :)

cuppancs

... még 57 nap ...
Vendég
 


Sziasztok!

A múltkor megkérdeztem a Tecsóban a Pamperszes termékmintás csajszit, h. hol lehet olyan Pampers pelust kapni, aminek van derékgumírozása? Azt mondta, h. olyat csak a DM-be szállítanak.
Jó, nem?
De én DM-ben vettem annó olyat, amin ennek ellenére nem volt derékgumírozás. Most akkor mi van?
Ráadásul azt mondja, h. nincs a csomagoláson sem semmi jel, ami jelezné, h. ez a gumírozott verzió.
Én is csak azért kérdeztem rá, mert a termékminta, amit osztogattak, az gumírozott volt.
Van egy tippem, h. inkább az lehet a helyzet, h. a gumírozás nélkülit itthon gyártják, a gumírozottat külföldön, és a DM, ha tud, inkább kintről rendel, de ha elfogy, akkor kénytelen a hazait berendelni. De tudom, gonosz vagyok! :twisted:

Csajok!
Most akkor hogy is van ez?
Ha a ded 2. szülinapjáig teherbeesek, akkor nem kell visszamenni dolgozni, jár a következőnél is a TGYÁS, GYED, GYES?
Ha nem esek addig teherbe, akkor viszont, muszáj legalább 180 napra visszamenni dolgozni, különben nem jár semmi?
Tehát nem kell a 2.-nak megszületni a GYED lejártáig, csak legyen pociban, ugye?
Viszont, ha ez esetleg sikerülne is, akkoris a ded 2. életévétől csak a GYES jár (ami enyhén szólva is ló...ar), viszont a 2. gyerek utáni TGYÁS, GYED ÉS GYES alapja az utolsó naptári év jövedelme, ugye?
Minél később esek tehát újra teherbe, annál kevesebbet fogok kapni majd a 2. gyerek után, mert arányaiban nő a GYES-en töltött napok száma, és ezzel is csökken az átlagkeresetem.
Ezek szerint inkább érdemes GYES helyett/mellett visszamenni dolgozni, különben éhenhalhatok, miközben két gyerekkel növeltem a fogyatkozó magyar népességet! :evil: Szép!
De szóljatok, ha félreértettem vmit!
Mennyi táppénzre lehet elmenni egy évben?
2 év alatt mennyi szabi gyűlik össze? Csak kb., h. legyen vmi alapom gondolkodni a hogyan továbbon.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Monee!

Gratula! :D
Most jutott eszembe, h. te mostanában elég sűrűn fogsz ilyen helyekre járni, nem akarsz pár PCOS " névjegykártyát", amit el-el hagyogathatnál a Megyei váróiban? :wink:
Ha igen, szólj, viszem! :D

Anyóka!

Nem tudom gratuláltam-e v. csak akartam, de akkor most: Gratulálok!!!!

Annyi mindent akartam írni, de mindent elfelejtek.
Front van tuti, mert Gergő rettenetes volt ma! (Hisztis, mint az anyja! :twisted: )
Na lépek ebédelni!
(Napi 5X enni? :shock: Hol érek én rá ilyen luxusra a rabszolgahajcsárom mellett? :twisted: )
Öreg vagyok, leharcolt, és fáradt! A hajamat már átfestettem, cseréljem le a pasimat is? :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


én is ma hajat festettem:) és itt is rabszolgasors van. és úgy tudom,meg kell születnie 2 éves kor előtt a 2. babának...... :?
és igen, vagy most teherbeesés és táppénz rögtön. és így én pl. a 2007es év alaján kapnám a táppénzemet. vagy visszamenni a gyerek 2 éves kora után melózni,180 napot. mínusz az előző 2 év szabijai. évente kb. 22-24. ahány éves vagy,attól függ.plusz 1 gyerek után 2 nap.ha apa nem vette ki.

pasit ne cserélj. én ma kisminkeltem magam,és lila harisnyát, szoknyát vettem a gyereksétáltatáshoz :D

tgyás nem jár. szerintem. csak ha visszamész 180 napot....

na,nyűg.pá

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


bocs ha beleszólok,nem okoskodásképp, de Dimet példáján megmutatva:

Amennyiben elment a 2 év, szabadságból, és ha után még táppénzre mentek, akkor a táppénz előtti betegszabadságból lesz egy rövid bérezett időszakotok. Az ebből számított átlag, de legfeljebb a minimálbér kétszerese lesz a következő tgyás és gyed alapja.
Én úgy csinálnám , bár én nem így fogom, hogy 2. év végére teherbeesni, majd visszamenni dolgozni terhesen, kivenni a kb 40-44 nap szabit, ami összegyűlt két év alatt, majd elmenni tp-re. Tp mellett ját a gyes a továbbiakban is, és lesz 180 nap.

Dimet esetében pl.
szült augusztusban 2007
eltelik a 2 év 2009 aug
teherbe esik pl júlusban, szülés 2010 márc körül
a tgyás és gyed alapja a szülést megelőző 2 év bérezett alapja 180 nap

tehát
2009 augusztól elmenni szabi és tp, és onnan lesz még 180 nap márciusig.

Azonban, ha eltelik a két év, és nem dolgozol, és csak akkor esel teherbe, akkor gyors vissza dolgozni, szabi és tp!
Vendég
 


Ejha lányok!

Egyeseknél még alig születtek meg a porontyok, máris másodikon gondolkodnak! :lol: :lol:
Gút, gút! :lol: :wink:

Annyira unatkozom, hogy gyakorlatilag esek szét. Nekem nem jó tétlenül egy délután sem. :roll:

Asszem elpangok itthonról. :roll:

Szerintetek a Kriston intimtornának (gátizomerősítés) van értelme?

Csók.
Vendég
 


köszi lafi, pontosan így tervezzük:) de ha hamarabb jön, az sem baj :) de ha hamarabb jön,akkor jobban járok. nem? nekem speciel a tgyásom nagyon jó volt.

kavics, állítólag van. nemtom. sétáljál is ilyen szép időben.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


GYED:
Ha két éves kora után a dednek,visszamentek dolgozni,és tervezitek tesót,a GYES-t apának kell igényelni (vagy nagyszülőnek) külömben a szülés utáni jutattás bakfitty lesz.
Ennek nagyon utána jártam 2006-ban.A MÁK-nál világosítottak fel,hogy ezt hogyan csináljam.
GYED után lehet rögtön szabi,aztán táppénz,vagy rögtön táppénz.Akkor a GYED alapja ismét az a fizetésed lesz,ami egyeskével volt.
(Viszont ha GYES-n vagy,nem igénylehettek táppénzt a gyerek után,ha az beteg mondjuk.Mert egy gyerekre csak egy féle TB jutattást lehet igénybe venni.)
Ha pedig tutira akartok menni,ajánlom a családineten a szakbarbárt,illetve a MÁK-ot.
Na azért még ott van,hogy ember tervez...én is úgy akartam,hogy 2006 augusztusára már 4-n legyünk.

Pelus:
Én most nem a DM-ben vettem,hanem a SPAR-ban,most van egy akció,hogy nagycsomagos pampers + dupla pampers törlőkendő 2900 Ft.
De amit a DM-ben vettem azon sem volt gumirozás. (Rambóka)Sőtt még nem is láttam gumis derékkal. :oops:
Viszont az 1-s ennek ellenére jó volt. :wink:

Kavicska
A gyerek éppen olyan idekinnt,mint odabennt.Nálunk a hidegfront okozott kellemetlenségeket,és még most is okoz.Ma pl nagyon nyugtalan volt Dorottya.(csak anno aszülést nem indította be semilyen front :wink: )
Tanulás:Nem éppen leányálom.Főlg ez az anatómia-élettan szigorlat. :x

Kismamáknak:
Akartam már írni,hogy mi az ami nálunk nagyon bejött most a tesónál:
szopipárna (nem is tudom Adánál hogy voltam meg nélküle),szoptatós melltartó helyett viszont sima melltartót használok,olyat amiben nincs merevítő.Jobban hordható kivágottabb ruhákkal is.
Utazóágy.Sokkal jobb,mint a rácsos sztem.Vettem bele egy szivacsmatracot,mert azért anélkül elég kemény volt.Így viszont finom puha,és Dorottya ahogyan rugkapál,hintáztatja vele magát.Na és nem félek hogy bekoppan a kobakja a fába.Anyuéknál van arácsos ágyunk,és nem is szeret benne lenni.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ööööö...hát latinul jobban értek, mint hivatalos jogi nyelven. :oops: :oops: :oops:

Szóval jól értem, h. elég, ha a ded 2. szülinapjáig teherbeesek, nem kell addig megszülnöm (az már tuti nem fog összejönni, sajnos :( ).
Ha összejön addig a teherbeesés, akkor pedig nem célszerű GYES-re menni, hanem ki kell venni a szabijaimat, meg utána elmenni táppénzre a szülésig.
A táppénzem alapja a Gergő előtti fizum lesz?
A 2. gyerek TGYÁS-ának (akkor most van TGYÁS v. nincs ebben az esetben?) és GYED-ének pedig a szülést megelőző utolsó két év átlagkeresete (tehát a Gergő után járó GYED, a szabira járó fizu és a táppénz). Jól értem?

Akkor ezek szerint nem éri meg visszamennem részmunkaidőben dolgozni, mert akkor elesek a GYED-től és csak a GYES jár + a részmunkaidő után vmi csekély összeg és még ki is szúrok magammal? Vagy rosszul értelmezem?

És ha teljes munkaidőben megyek vissza? A GYES akkor is jár? Vagy csak részmunkaidő esetén? Vagy jár, de jobb, ha a párom v. nagyszülő igényli? Ennek mik a feltételei?
A szabikat mindenképpen ki kell venni rögtön az elején? Mert a gyerek menetrendszerű betegségeire jól jönnének azok a napok!
A 180 nap az munkanap v. naptári nap?
Mert még naptári nap esetén is 6 hónap! :shock:
Mennyi táppénzt lehet egy évben összesen kivenni?

Mi az a MÁK?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


hát, igen. a neurofarmakológia nekem is jobban csúszik,mint a jogi nyelv. és rami jól megfogalmaztad az én kérdéseimet is :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


és lafi, nyugodtan szólj bele!! te értesz hozzá :)

mi van veletek? hunor? jól alszik? jól eszik? te jól vagy?

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Engem már teljesen összezavartatok! :roll:

Levinél én 2007.márc.21-ig voltam gyed-en,majd gyesen 2007.07.24-ig.Ez mellett dolgoztam 4 órában egy ideiglenes munkahelyen bejelentve.2007.07.25-től táppénzen vagyok.

Akkor most mi van?Gyás,gyed rendesen jár,ugye?

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!
Január 15-én 8:56-kor megszületett Dávid, császárral! Jól vagyunk, minden rendben ment. Programozott császár volt.
A gyed-ről:
A GYED az irányadó időszakban elért átlagkereset 70%-a.
a) Ha az előző év január 1. és december 31. között volt legalább 180 bérezett nap, akkor ez a legalább 180 napi tavalyi jövedelem a GYED alapja.
b) Ha így nincs meg a 180 nap, de közvetlenül a GYED 1. napja előtt (a tárgyévben, vagy 2 évből együtt) van, akkor az utolsó 180 napi jövedelemből számolják a GYED.
c) Ha van valahány bérezett nap, de sehogy sem jön össze a 180, akkor az 1-179 napi átlag, de legfeljebb a minimálbér kétszerese a GYED alapja.
d) Ha egyetlen bérezett nap sincs, pl. mert végig táppénz, tgyás, gyed, gyes volt, akkor alkalmazottnál az aktuális szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese az alap, egyéni és társas vállalkozónál pedig a minimálbér.
Én is most ezeken agyalok, mivel nem vagyok valami jó viszonyban a volt munkaügyisünkkel, nagyon utána kell néznem.
Pusszantás!

Kép
Kép
verona
 
 


A gyerek születésétől van a tgyás 180 napig, aztán két éves koráig gyed, aztán a harmadik évben gyes. De gyes-re elmehetsz egy éves korától. Gyes mellett lehet dolgozni.
Okr! A szakbarbár tényleg jó, megnéztem.
verona
 
 


Szia Verona!

Fotokat is kérünk ám! :)

Lányok, tudom, hogy titeket most ez a téma foglalkoztat igazán.

De az én problémám se kutya :lol:
Bordűrtapétát nézek és gyakorlatilag minden a nőkről (kislányokról szól). :?
Az ami kicsit fiúsabb, még abból is kislányosat csinálnak egy plusz szín, vagy elem odatoldásával. :shock:

Nagy gond! :lol: :lol: :lol:

De gondolom érthető vagyok! :lol:
Vendég
 


Verona!

Na látod, ez az amiből én egy büdös szót nem értek!

Mi az, h. irányadó időszak?
Mi az, h. bérezett nap?
Ha egyszer nincs bérezett nap (lásd d pont), akkor milyen aktuális szerződés szerinti bérről beszélünk?

Szóval számomra rettenetesen nehezen értelmezhetők ezek a mondatok, a munkahelyemen meg olyan fap..csa a két, kismamákkal foglalkozó ügyintéző, h. azokkal semmit nem lehet megbeszélni, mert csak szószerint idézik ezeket a szövegeket és továbbra sem értek belőle semmit! :evil: :evil: :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kavics!

Annyira szeretnék én is ilyen problémákkal foglalkozni!!!!!! :lol:
Én kiegyeznék a lányos mintákkal is, csak legyen hozzá egy lányom is! :wink:

Csajok! Készüljetek! Valami hiper hidegfront jön, mert ölni tudnék annyira ideges és feszült vagyok! :evil:
Vagy a Premens első havi adagja elsőre felerősíti a premenstruációs szindrómámat?
Tököm kivan!
Apával már összevesztem. :evil:
Adjatok vmit, amit széttéphetek miszlikbe! Még telefonkönyvünk sincs, pedig most simán elbánnék vele! :evil:
Ha fával fűtenénk, most kimennék és felaprítanám az összes téli tüzelőt, az tuti! :twisted: :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


1. én már összekavarodtam totálisan....mindegy, nálunk rendesek a munkaügyisek, és azt mondta ahogy terhes leszek szóljak, utánanéz nekem mindennek. és mivel úgyis már átgondoltam (férjem már most akarna....) és jöhet hamar a második gyerkőc, vmi majd lesz :) (először le kell fogynom, utána jöhet a gyerek, remélem a pcos sem lesz nagy akadály...dehát, ugye..... :? )

2. rami, ez most azt jelenti,hogy mindenkihez eljössz és bekopogsz és ránkförmedsz,hogy jön a hidegfrrrrrrooooooooont :lol: szerintem süss vmit. és edd meg :D vagy menj le és tegyél egy kört.

3. kavics, akkor vmi olyat vegyetek,ami kislánynak-kisfiúnak is jó. hm? vagy miért nem csinálsz te vmilyet??

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ja, verona!!! nagyon nagy gratula nektek!!!!! képet akarunk,képet akarunk, képet akarunk :)

zsuzsi elaludt. tuti kel a szokásos 40 perc múlva, de remélem visszaalszik. ah.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Verona
Hatalmas gratula!!!!!!!!!Képet kérünk!!!
Majdnem a szülinapomon szültél

A 180 nap naptári nap.
Ha egy bérezett napod van,tehát 1 napot dolgozol GYED után,ez a bér lesz az alapja a következő GYED-nek.(ezt én már el is felejtettem,köszi Verona)
Egy napi bér 70%-a x 30=egy havi GYED.
TGYÁ-t nem tudom milyen kritériumok alapján adnak.
GYES + munkabér anyukának esetén a munkabér 60%-a a GYED alapja.Szal ezt nem szabad.De ha apa veszi igénybe ,akkor a teljes munkabér az alap.
Szabadságot elméletileg ki kell venni,de gyakorlatilag a munkáltatón múlik,hogy egyeztek meg.
De a szakbarbár tényleg nagyon korrekt,és érthető választ ad,próbáljátok meg.

Kavicska
Legyen sárga macis mondjuk! :D

Rambóka
Én p.é-kor vagyok ilyen ideges ,feszült.Ez UH-val bizonyítottan igaz! :lol:
Apa mondta is ,hogy könnyű így észrevenni,mikor ovulálok,csak nehéz olyankor megközelíteni. :D :lol:

Lecso
Sztem annyi lesz aGYED-d kb,mint a táppénz most.

KépKép

KépKép
okr
 
 


pont most nézegettem meg a grill-partys képeket. de jó volt!! :)

mikor csinálunk már találkát megint? ja, rejoooo!! ez a hét nem jó:( valszeg..de majd hívlak.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Kép ezt (is) ettük.... [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


jó van na...olyan éhes vagyok.....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


sziasztok!

Vera:ITT IS SZÍVBŐL GARTULÁLOK NEKED DÁVIDHOZ!!!! :D SOK-SOK TEJCSIT KÍVÁNOK!!!!

Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok csajok!

Kavicska!

Hümm... kezdem átérezni a problémádat. :D
Az a gond hogy én nagyon nagyon lányt szeretnék, merthát egyszerűen a lányos cuccok, kiegészítők tündériek. Pár napja rá jöttem hogy ez király, de lehet fiam is, uh. azóta próbálom nézegetni a fiús rucikat, cuccokat. És arra jöttem rá, hogy a fiús cuccok nem olyan jók mint a lányosok. Ez árulás! A lány ruhákba pl. első látásra bele bírok szeretni, a fiú ruhákkal viszont mindegyikkel valami bajom van. Komoly problémák ezek, na... :D

Rambóka!

Ühüm, lehet róla szó hogy terítsem a kártyákat. :D Nekem a Megyei és a Dr. Veress E. úti rendelő a két hely ahová rendszeresen fogok járni, illetve a baksai védőnőhöz. Beszéljünk majd meg randit ez ügyben. Szerintem elkevertem a számod valahova, uh. én nem foglak tudni hívni.

Verona!

Szívből gratulálok! :D

Okr!

PÉ. :lol: :lol:

Csajok!

Komolyan mondom kezdek megijedni.
Bejelentkeztem a 2008. szeptemberi babavárók topikra. Jött egy csomó lány még, mindenki a koraterhességét tölti. Jöttek a sztorik is, hát nem is tudom hány lány, de nagyon sok, elvetélt már a terhessége előtt egyszer-kétszer-sokszor. Ez borzasztó, komolyan mondom! Miért? Miért alakul ez így? Mi nem csinálunk valamit jól?
Ma elhatároztam hogy egy ideig csak be-be kukkantok oda, mert egy csomó csajszi minden írásából az jön hogy le hogy "úristen, tuti hogy most is el fogok vetélni". Tudom, ez egy fórum, mindenki leírhatja nyűgjét-nyavajáját, de azért szerintem ez akkor is durva. Az én fejemben eddig nem fordult meg komolyan hogy baj lehet, mert nem akarok egyszerűen erre gondolni. Tudom hogy lehet, de megteszek mindent ellene hogy ne legyen és ha mégis lesz, az nem rajtam fog múlni. Én így állok hozzá. Ezzel szemben ők (nem ketten) csak arra tudnak gondolni hogy a keményedés, az hogy nincsenek épp rosszul, vagy hogy fáj egy kicsit a hasuk, már azt jelenti hogy nincs velük a baba. Eléggé felzaklatott ez a dolog. Bocs, muszáj volt leírnom.

Ma megyünk a szülőkhöz bejelenteni a nagy hírt. Félek, hogy nem fognak örülni. Egy kis szurolás elkelne nekünk délutánra. :roll:
Hogy kicsit lazítsuk a feszült helyzetet, csináltunk egy kis képeslapot, amiben Baba ír a családnak. Elmondja nekik hogy úton van, meg hogy még nagyon picike és hogy várhatóan mikor fog megszületni. A képeslap egyik oldalára mellékelve lesz a sztár fotó is ami hétfőn készült. Remélem ez elég lesz ahhoz hogy meglágyítsa a szíveket.

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Verona: Gratulálok! Én is sok-sok tejcsit kívánok nektek és persze várjuk a fotót is :)

Monee: Hogy hogy nem fognak örülni? A Te szüleid vagy a párodé? Ha ilyen szépen tálaljátok a dolgot, akkor úgyis csak egy féleképpen sülhet el a dolog ;) Drukkolok nagyon, hogy tiszta szívből örüljenek nektek! :)

Lafi: Tényleg hogy vagytok? Hunor baba fejlődik szépen?

TGYÁS: Tudomásom szerint 168 napra jár, nem 180-ra. Ebből 28 napot a szülés előtt lehet kivenni. Elvileg picit több, mint a GYED, ezért megéri kihasználni.

Én most morfondírozom, hogy mi legyen majd. Legkésőbb áprilisban szeretnék elmenni táppénzre, majd TGYÁS-ra. Ez kb. annyit jelent, hogy lesz minimum másfél hónap táppénzem és 28 nap TGYÁSom.
Ja és persze azért mellette otthon még dolgozgatok, hogy meglegyen a pénz, ami eddig is volt...
Tényleg: Ki mikortól iratja (iratta) ki magát a babával a pocijában? Mennyire lehet bírni a munkát, mondjuk 26-28 hetesen?

Ma reggel Bencénk annyira aktív volt, hogy meglepődtem. Ennyi ficánkát eddig egy egész nap alatt sem produkált, mint ma reggel az alatt a fél óra alatt... :) Olyan lesz, mint én: nem tud megülni a fenekén :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Monee: Nem szabad ezeket a fórumokat komolyan venni. Én is járok a júniusi kismamák topikjába, bár ott szerencsére mindenki nagyon pozitív, aki meg nem, azt a lányok mindig "átprogramozzák". Szerintem a 12. hétig ne nagyon menj ilyen fórumba, hiszen addig csak ezeket a fajta hozzászólásokat fogod látni. Ha kérdésed van, mi is nagyon szívesen válaszolunk addig ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


VERONA!!!! Isten hozta a kisfiadat! Soká éljen Dávid!!!! :) Pihenj sokat, remélem hagyni is fognak a kicsik! Gratulálok!

Jujjjj csajok............. Nekem mostmár fogalmam sincs, hogy a TGYÁS-t mikortól vegyem igénybe???? Lassan megszülök, és előtte kell ugye???

Monee! Én a fiús cuccokkal vagyok úgy, ahogyan Te a lányosokkal! Szerintem csodásak a kék-csíkos rugik és bodyk, és imádom a kispasikon a narancsszínt is! Bezzeg a lányosak....... Vagy fodros, vagy gőgicsés, vagy egyszerűen TÚL rózsaszín, söttörö....... Úgyhogy Nórinak van ám fiús cucca is, csak az én lelkem megnyugtatására.......... :):):):):):):)

Bettica! Bence baba ilyen is fog maradni, majd meglátod! Egyre erősebb lesz, egyre nagyobbakat fog rúgni/ütni! Ákos is ilyen volt anno, Nóri bezzeg amolyan lánmyos tartózkodással jelzett, inkább csak izeg-mozog most is! A csuklást valamelyik regel oylan óvatosan adta elő, hogy először azt hittem álmodom, alig lehetett észrevenni!


Más...... Tegnap nagy beszélgetés volt odalent az esküvő kapcsán, családi fotóalbumok is előkerültek, baba fotók, nagyszülők, dédik, stb. Halljátok, hogy az anyósom milyen csodaszép volt kicsi babának is és fiatal asszonynak is! Mondtam is, hogy Nórinak rá kell hasonlítania, és akkor minden rendben lesz! :) Lassan rendeződnek a lelkidolgaim........................
Vendég
 


most nem volt időm elolvasni, de bettica hszén fennakadtam.

szóval Bettica, a tgyás összege egyenlő a tp összegével!!!!!!!!!!vagyis nem érdemes tgyásra menni hamarabb, tp-ről kell elmenni szülni!!!!mert amúgy 1 hónappal kevesebb lesz a pénzed és quasi hamarabb lesz gyeded ami csak a nettó bér 70%a max nettó 76ezer körül!!!!

MÁK Magyar Államkincstár, akik január 1től minden családi pótlékkalés anyaségi segéllyle kapcs dolgot intéznek, a munkáltatótól elvették ezt a feladatot.

többit délután megnézem és válaszolok....
Vendég
 


Mona, fönt leírtam, tp egyenlő tgyás összegével ill fordítva igazán, de mindegy a két összeg egyenlő.és nem kell kivenni szülés előtt csak lehet.

ez alól egy kivétel van, a hivatásosok, akiknek 100% tp jár, na nekik nem egyenlő a két összeg, mert tgyás a nettó fizu 70% és nincs maximalizálva mint a gyed.
Vendég
 


Lafi!
Vettem!

Délután várunk! :):):):):):)

No meg aztán azért még akadik kérdésem, mert uyge van valmi segély??, az, amiről írtál ugye, amit lehet igényelni. Azt mikortól?



És még valami! Patika pénztáras vagyok! Állítólag, ha bemegyek a szerződött gyógyszertárba, akkor pelust, betétet magamnak, tápszert, a babával kapcsolatos gyógyszert, szóval sok mindent meg lehet venni a kártyával! Aki tud infót, közérthetően súgjon nekem is oks?????
Vendég
 


mona,mi tápszert azon vesszük.
és tényleg táppénzről érdemes elmenni szülni, utána tgyás!!
monee, ne olvassss annyi zagyvaságot :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


sziasztok!

Ma elmentem UH-ra,mert még mindig nem voltam nyugodt a 2hetes lemaradása miatt.
A mai UH szerint 2,5 héttel van lemaradva :cry: 31+1-nek megfelelő a 34+4 helyett!
Mindjárt megyek a nőgyógyászhoz,próbáljon megnyugtatni,mert ki vagyok!Félek,hogy nem lesz egészséges! :cry:

BPD:84,4
AC:290
FL:57,5
Súlya:1880

FÉLEK!

Kép

Kép
lecso
 
 


lecsó, nem lesz semmi baj, kicsi lesz a babátok, mert ti is kicsik vagytok egy, kettő, nézz meg minket, mi 2 héttel voltunk lemaradva és 36 hetesen kivették a 34 hetesnek megfelelő méretű babát 2480 nal és ma 4800 gramm!!!!Egészséges mint a makk!
Vendég
 


Lecsó!!! Okosakat nem tudok és nem is akarok írni!!!
De bízz a babádban kérlek jó?????? Menj persze el a dokihoz, és hallgasd meg! És kérj még egy uh-ot!!!
Egy pici nőnek nem lehet akkora babája, mint egy 2 m-nek!!!




És ha megvigasztal a tudat, képzeld, Nóri egy héttel le van maradva a korához képest! Pedig a párom 2m-es, én meg 180 centi vagyok! És tutira egészséges, mert még pocakszurka is volt. Tehát kérlek ne aggódj!!!!!


Drukkokat repítek felétek!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?