Új privát üzeneted érkezett!

Fanni

én terhesen párszor voltam ájulás közeli állapotban. emlékszem pl többször kellett széket kérnem, hogy le tudjak ülni, amikor boltban, gyógyszertárban, voltam, mert feketedett minden.

Kép
zsuzsi73
 
 


Szerintem nekem nagyon lent van az egyik baba -nem mondták, csak úgy érzem- és mivel már elég nagy a pocim, ha nem derékszöben ülök, hanem kicsit kisebb szögben, nyomom a combommal a pocim, amivel megnyomhatom a babát is. A lépcsőzésnél felfelé ugyanez a helyzet. Próbálok rájuk vigyázni, de sajnos vezetés közben úgy ülök, ahogy, azon igazán nem tudok változtatni...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
ilyenen ne agyalj, nem tudod őket igazán nyomni, most még nagyon picik :)

végülis a cukros kávé akármelyik problémára megoldás :) cukor is meg vérnyomás-növelő is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Fanni! :P
Nekem a terhesség elején volt, hogy mindjárt elájulok! De tényleg nagyon alacsony a vérnyomásod, vigyázz a közlekedésben!

Nyuszi!
MAGNE B6 ivóoldat, 1 dobozban 10 db 10 ml ivóoldat van. A készítmény hatóanyaga a magnézium (189 mg magnézium-laktóz-dihidrát és 936 mg magnézium-pidolát formájában, ami 100 mg elemi magnéziumnak felel meg) és a B6 vitamin. Ajánlott napi 3x1 ampulla, én mellette nem szedek más magnéziumot.

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok!

Fanni!
Sajnálom ezeket a rosszul léteket, de lehet, hogy a kávéval tényleg rendbe jön!
Nekem is alacsony volt a vérnyomásom a terhesség előtt, amióta terhes vagyok, meg beállt a normálra! Nekem is 90/ 60 meg ilyenek voltak, most meg 120/ 70 meg ekörül és ez nekem a terhesség előtti vérnyomihoz képest magas. :) De már megszoktam!

Képzeljétek, tegnap este, amikor lefeküdtem és felhúztam a pizsimet, nézegettem a hasam, láttuk a férjecskémmel, hogy hol rúga kislányunk! Annyira jó volt érezni és látni is, hogy a jobb oldalamon rúgdos! Teljesen kiemelkedett a hasam! Annyira boldog voltam! :D :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni :
Köszi átküldöm hátha neked sikerül. Nem tudom mi történt mert eddig mindig sikerült feltenni a pocakos képeket is . A scenerem most meggajdukt. Nézesd meg a cukor szintedet. Nekem 120 hetesen voltak olyan tüneteim hogy mikor rámjött a hányinger, hőhullám fülzúgás egyszóval azt hittem elájulok akkor ennem kellett és jobb lett. A terheléses cukrom nem is volt jó. Nagyon vigyázz magatokra.

Donika :
Ezekszerint ez csak napi 300mg magnézium lelle ha 3x1 ampullát iszok. Én ettöl most sokkal tobbet szedek. Az 500mg-os Magnézium citrici-böl szedek 3x2 azaz 3000mg.-t. Akkor nekem az ivós ampulla kevés lenne hiszen a 3x2 mellett is keményedik a hasam. Neked elég ez az adag?

Kisfóka:
Valóban jó érzés amikor érzed és látod is hogy hol rugdos. De ez az érzés csak fokozódni fog amikor mégnagyobbakat rugdos majd.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Fanni: Elküldtem a képeket

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Fanni! :P

Remelem ma jobban vagy! :D Szerintem hirtelen leesik a cukrod attol vagy rosszul! Ez velem is elöfordult mar.

Kisfoka! :P

Ugye milyen jo erezni es latni egyszerre? :D En is nagyon boldog voltam az elsö alkalommal. Es persze azota is! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc: Hogy vagy ?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Pandus, mikor szülsz???Mert ma éjjel veletek álmodtam, szültél, de hogy én mit kerestem a szülőszobán????nem tudom.... :D
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem bánjátok... Nagyon tetszik a kaális társalgó, mindenki olyan normális.

Magamról:három éves sikertelen próbálkozás után kerültünk a Kaáliba, Kovács Péter dokihoz. 3 inszemi és 3 lombik után, (2 beültetés terhességgel, majd vetéléssel végződött) a 4. beültetésnél úgy gondolta a mi két kisbabánk, hogy ragaszkodik hozzánk. :D
Jelenleg a 15+2 vagyunk, és rettenetesen boldogok!

Eddig is olvastalak benneteket, a kaális párokon és itt, a babavárón is. Nagyon sokat segítettek eddig is, ezt köszönöm!

Csak most vettem a bátorságot, hogy belépjek közétek. Azt hiszem hasonlóan bizonytalan voltam, mint Fanni, nem mertem elhinni, hogy igaz lehet...

Megkérdezném, mi a véleményetek a terhestornáról. A dokim letiltott a munkáról, tehát táppénzen vagyok, sőt , szerinte az ikreseknek feküdni kell. Na ezt én nem tartom be....De a tornától egyenesen eltiltott.

Ismeritek a Kodály ringató módszert?
viri8
 
 


Lafi,
Ha én azt tudnám :( durván keményedek, néha azt gondolom szétnyomom Dorkát, bár tudom hogy nem így van, csak sajnálom szegényt.

Viri,
Én nem csináltam ilyen tornát. Az tuti, hogy Rubint Réka féle terhestornát nem ajánlanám kismamáknak.
Vendég
 


viri8 írta:Megkérdezném, mi a véleményetek a terhestornáról. A dokim letiltott a munkáról, tehát táppénzen vagyok, sőt , szerinte az ikreseknek feküdni kell. Na ezt én nem tartom be....De a tornától egyenesen eltiltott.

nem, feküdni semmiképp nem kell, ha semmi nem indokolja, azzal megelőzni semmit nem lehet.
Tornát az én nagyon megengedő dokim sem javasolta, szerintem inkább hagyd ki.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Panda, Icsilya!

Köszi a gyors választ. A tornát a védőnő ajánlotta. Gondoltam egyszer benézek.
A Rubint félét én se merném bevállalni....Eredetileg sem voltam kitartó rendszeres testedző :lol:
viri8
 
 


viri8 írta:Eredetileg sem voltam kitartó rendszeres testedző :lol:

Akkor pedig extrán azt mondom, hogy ellenjavallt.
Sok helyen leírják, hogy csak az menjen terhesen tornára, aki előtte is mozgott, ne akkor kezdje el!
Ikrekkel meg különösen ne.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok :P
Köszönöm, hogy így aggódtok értem :oops: :roll:
Mindjárt leírom, mit ír a könyvem. A leghasznosabb könyv, ami egy kismamának segíthet. Ezt inkább már csak Boninak :P és Virinek :P írom. A címe 9 hónap és a legnagyobb hülyeségnek gondolt kérdéseimre is kaptam belőle választ! :shock:

Viri :P Szuper, hogy van még 1 ikerterhes, ráadásul Kaális és Kovács dokis :lol:

De most Nyuszika, pontosabban Krisztinán képei:
Kép Kép

Írok még, csak a képek miatt elküldöm!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nnaszóval:
Azt írja a könyv, hogy a szédülés/ájulás az első harmadban azért fordul elő, mert még nincs elegendő vérutánpótlás a hirtelen megknövekedett vérkeringési igény ellátására. A második harmadban a növekvő méh nyomja az anya véredényeit. Ha valaki hirtelen fölállásnál vagy fölegyenesedéskor szédül el, azt vérnyomás esés is okozhatja... meg írja az alacsony vércukrot és a vérszegénységet is! Szóval cukros kávé :D jól írjátok :wink:

Kisfóka :P
Ez nagyon édes lehetett!

Nekem azt jelzik, ha éhesek. Nagyon változatosan. Hol a köldököm fáj, hol pedig szerintem az egyik rugdossa a hasfalam. Kaja után mindkét féle fájdalom megszűnik :shock:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nyuszi! :P

Nagyon edes Krisztian, szepen latszik az arcocskaja! :D
Elvagyok köszönöm, aludtam egy kicsit delutan. Faradt vagyok egyfolytaban es mar alig varom, hogy elinduljon ....holnap reggel megyünk a korhazba, kivancsi vagyok mit mond a doki.

Puszi,

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Nyuszi!
Hát ma egyáltalán nem mondnám, hogy elegendő a 3 ampulla, elég sokat keményedik a hasam, szinte egész nap feküdtem! :( Remélem csak a melegfront, és holnap már jól leszek!!!!! Szóval ma ráfejeltem az adagomra!

Viri!
Szuper, hogy bővül a csapat! :P Nekem sem javasolta a nőgyógyászom a tornát, illetve a jógát, én előtte is jógáztam. Azt mondta, félő, h kinyílik a méhszáj, inkább a séta, az is egészséges, és levegőn vagy!
15.hét, lassan megtudod, kik lapulnak a pocidban! :lol:

Jucmuc!
Nagyon izgi!! :lol: :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Nyuszi!
Nagyon szép pofija van Krisztiánnak! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Lafi :P
Meggyógyultál :?:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Donika :D

Sajnalom a sok kemenyedest, pihenj sokat mast most ugy sem tudsz tenni..

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Viri8:
Üdv közöttünk. Fanni már nincs egyedül. Én a tornát nem ajánlom,bár nekem torna nélkül sem maradt meg Krisztián tesvérkéje.

Fanni :
Köszönöm szépen hogy feltetted a képeket. Neked engedte simán vagy csináltál vele valamit?

Jucmuc:
Köszi szépen. Szorítok neked holnapra,majd gyere a hírekkel!!

Donika:
Köszi de azt hiszem nekem az ivos kevés úgyhogy maradok az eredeti gyógyszeremnél.
Piheny sokat. Remélem mára már elcsendesednek a keményedéseid.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszi :P
A tif forma nem tetszik a bnet-nek, át kellett tenni jpeg-be (én a photoshopban szoktam), de a méretét profin lekicsinyítetted!
Szívesen, másikor is segítek -bárkinek!-, ha nem megy!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni:
Az enyim eddig Adobe Readerbe rakta fel . De a multhéten ujra kellett telepíteni és azóta gyagya. De mégegyszer köszi.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Orsi,
Köszi a tanácsot, megfogadom.

Donika,
félelmetes, hogy kinyílhat a méhszáj a tornától! Hogy én mennyire kezdő vagyok ebben a témában.....Ideje olvasgatnom. Most , hogy már egy hete itthon pihizek, azt hiszem lesz rá időm.

Csütörtökön megyünk újra uth-ra. A 12. hetes uth-n azt ígérte a doki, hogy akár meg is tudhatjuk a nemüket is, ha mutatják. A párom már nagyon szeretné tudni.

Nyuszi,
nagyon jóképű Krisztián :) .


Fanni,
de jó, hogy írtad a könyvet! Beszerzem én is!
Már akartam kérdezni, hogy mikorra időzítitek a 4D-s uth-t. Követtem a beszélgetéseteket, hogy ikreknél célszerűbb korábban. Én már annyira szeretném látni őket :shock:

Érdekes, amit a babók mozgásáról írsz. én azt tapasztaltam, hogy ebéd után "mozgolódnak". Olyan , mintha bugyborékolna a pocakom,két különböző helyen. A párom is érzi, így arra jutottam, hogy nem csak beképzelem :D
viri8
 
 


Viri :P
Nem csinálsz egy tickert? A www.tickerfactoy.com-on a legegyszerűbb! Így jobban tudnánk, hol tartasz!
Hjaaaa és egy pocifotót nem tennél fel lécci-lécci!!!
Azok már a rendes magzati mozgások, amiket érzel. Én olyanokat sajna még nem érzek, de remélem, hamarosan.
Igen, a 2. genetikán már látni szokták a nemüket, ha a babák is úgy akarják :wink:
Örülök, hogy bátor voltál és topiktag lettél :roll:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
természetesen megpróbálok készíteni egy vonalzót. sajnos csak felhasználószinten kezelem a gépet...A párom programozó, így nem vagyok sajnos rákényszerítve, hogy egyedül próbálkozzam. Ha nem megy este rakok föl egyet :D

van már pocifotóm is, azt remélem sikerül egyedül megoldanom... Óriási a hasam, pedig még csak 1 kg+ van rajtam! :shock:
viri8
 
 


Rajtam +4 és mind a hasamon és a cicimet, a férjem szerint "amúgy" fogytam. Szóval nagyon izgatottan várom a pocifotód :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
mekkora képet engedélyez a fórum?
viri8
 
 


A nagyobbik mérete 600 lehet és jpeg-ben tudod csak feltenni.
Ha nem megy, küldd priviben, felteszem :D
fanni73@citromail.hu

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Köszike!
300 szélesre vettem, remélem jó lesz :shock: Kép 15+3
viri8
 
 


Viri:
Köszi szépen. Ha nem lenne mindig annyira benne a lepénybe jobban is láthatnánk. De nem akarja.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Viri: Csini pocakod van

Lányok csináltunk mi is ujjabb pocifotót remélem sikerül feltenni.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Viri!
Mikor készült a kép? Az enyém nagyobb!!! Igaz, én elég kicsi vagyok, hosszú lábbal, vagyis Anyukám szerint rövid felsőtesttel :? De ezt a megközelítést nem szeretem :roll:
De szépen kint vannak az ereid, nekem is :lol:
Na mindjárt csinálok egyet én is!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nyuszi :P
Muti!!!! :lol:

Az enyém, 5 perce készült fotó!
Hja és a Tiétek is mindig sokkal nagyobb este? :shock:

Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kép

Kép

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Fanni,
Ez igen :lol: ez már pocika :lol: nagyon jól áll neked :wink:

Viri,
Tied is nagyon aranyos :wink:
Vendég
 


Fanni:
Szuperul gömbölyödsz! Nagyon csini vagy!!

Ja én elfelejtettem írni hogy ez 33 hetes pocifotó és tegnap este készült.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


S még egy dolog, Lányok :P
A férjem szerint nekem azért indul felülről a pocim, mert hátrahajló méhem van, s így a szerveket előre nyomja. A "normál" méhűeknek indul lejjebbről. Akinek hátrahajló, talán Fendike, Te írtad! Neked is ilyen hordó a pocid?
Tessék másoknak is feltenni pocifotót!!! Pandus megdícsérve, mert ő elég rendesen szokott :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nyuszi,
kíváncsian várom a képet...

Fanni,
tegnap este készítettük a képet. Az ereim mindenhol ennyire látszanak. legjobban a kézfejemen.
viri8
 
 


Nyuszi :P
Nagyon szépeséges a pocid! És az enyémhez képest egyáltalán nem is nagy :lol:
Köszönöm!

Pandus :P
Köszönöm! Apa mindig mondja, hogy ne dugjam ki, dehát nekem tényleg ekkora :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Viri!
Te is érdi vagy? :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Elszállt amit írtam :x

Nagyon helyes pocik kerültek fel ezalatt!!!

Fanni,
a múltkori még épphogy látszódott, ez már egészen más.. :D
ájulás közeli állapottal hogy állsz, nem lehet hogy a front is közrejátszott???

Nyuszi,
ez már nagyon komoly!!!!
hú, az enyém is ilyen nagy lesz, nem semmi... :D

Donika,
jobban vagy????

Úgy tűnik én is megéreztem a frontot vagy nem tudom mitől de tegnap este óta fájdogál a hasam olyan mensi szerűen, derekam is és a csípőfájásom meg kisugárzik a lábamba + már a karom is fáj, szóval remekül vagyok.. :(
semmit nem aludtam, halálra aggódtam magam, nospától sem múlt el és a keményedéseknél persze még jobban fájt
dokimat hívtam, ki van kapcsolva :oops:

Viri,
üdv itt és gratulálok a picurokhoz!!!!!
12.heti UH-n még nem szokott kiderülni a nemük, dehát sose tudni, izgis nagyon.. :D
tornát nekem sem javasolta a dokim, mondta hogy majd szülés után kiélhetem magam, most inkább a pihenésen legyen a hangsúly

Kép
fendike
 
 


Fendike :P
Pocifotót akarunk :lol:
Hjaaa és 3 hozzászólásommal ezelőtt kérdeztelek is a pocid alakjáról!
Nem hiszem, hgoy frontos az ájulás feelingem, én most észre sem vettem, hogy front van :oops:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
lehet abban vmi amit a férjed mond, nekem is hasonló, kerek és tényleg eléggé felülről indult
próbálkozom majd képpel, most csináltunk fürdőrucisat is, vicces lett.. :D

Kép
fendike
 
 


Bocsi, lemaradtam....

Fanni, tényleg jó nagy a pocid :o
Van mit behoznom!

Nyuszi!
Szép nagy poci! Mekkora most Krisztián?
viri8
 
 


Viri :D
Írtam privit!

Fendike :D
A 9 hónap könyvem is írja, csak a férjem már mielőtt azt elolvastam volna, kiokoskodta :wink:
Kíváncsi vagyok a pocidra :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
aha, érdiek vagyunk mi is, igaz még csak 8 éve.
viri8
 
 


Viri :P
Mi február 3-án üljük az 1 éves érdi évfordulónakat :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: