Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Marika,Barbi!Köszönöm a bíztatást!Nem bánnám ha tényleg sikerülne!

Marika!Ha úgy érzed,hogy sikerült a vizsga akkor szerintem tutira megvan!Nagyon sajnálom a gyerekeket,hogy még mindíg betegek,remélem most már kezdenek majd kikeveredni belőle!Te még nem estél bele?Remélem téged elkerül az influenza az most nem tenne neked jót!

Barbi!Amúgy a fáradtságon kívül jól vagy?Van hányingered?

Képzeljétek ezek az álmok nem hagynak békén eggyik éjjel azt álmodtam,hogy pozitív lett a tesztem,utánna meg egy nagyon morbid álmom volt,terhes voltam szép nagy pocim volt és ahogy álmomban megfogtam a hasam szét volt nyílva bementünk a kórházba és ott már nem volt semmi bajom utánna meg tök nyugodtan elmentem kismama ruhákat vásárolni amit mellesleg nem kaptam a méretemben.Remélem,hogy mostmár elkerülnek ezek az álmok mert pont azon vagyok,hogy egy kicsit szabaduljak a baba gondolatátol.Elég butaságokat tudok álmodni nem ?
rena85
 
 


Hát szerencsére már kicsit jobban van a csapat. Igaz krákognak még, de láza már egyiknek sincs. Most már van erejük civakodni is, ez már "jó" jel.

Készülök a holnapi vizsgámra nagyon intenzíven, úgyhogy nagyon gyorsan el is köszönök. Csak annyit Reninek, hogy az álmok teljesen normálisak még akkor is, ha ilyen morbidak. Viszont annak a jele, hogy nem könnyen tudsz szabadulni a baba gondolattól. Egyébként én nem hiszek abban, hogy a görcsös akarás miatt ne jönne össze valakinek. Talán ha valaki ez miatt depis, vagy lelkibeteg....... Te ugye nem vagy lelkibeteg miatta?

Kép
tulipán75
 
 


Szisztok!

Marika!Örülök,hogy jobban vannak a gyerekek!Ha már virgonckodnak akkor tényleg nem olyan nagy a baj.Holnap szorítok a vizsgádra,majd írj,hogy milyen lett!Tényleg nehezen tudok a baba gondolatától szabadulni de szerencsére lelkibeteg nem vagyok.Legalábbis nem érzem magam annak.Volt idő amikor sokat sírtam amiatt,hogy megjött és kérdezgettem magamtól,hogy nekem miért nem jön össze?De hála istennek meg a férjemnek ezek az idők elmultak.Kivárom a sorom!
rena85
 
 

 
 

Végre levizsgáztam. Annyira jó kedvem van. Nagyon megkönnyebbültem. Most már csak egy beadandóm van, amit úgy terveztem, hogy holnap megcsinálok, hogy végre túladjak már az iskolai dolgaimon. Bár még a szerdai írásbelimnek nem tudom az eredményét, de remélem meglesz.

Rena!
Ne is legyél betege a dolognak! Igenis optimistán és pozitívan kell hozzáállni. Szépen megvárod azt a babát, és jönni fog. Lehet, hogy már van is, csak nem tudsz róla. :wink:

Legutóbb hogy is búcsúztatok el a dokitól? Nem volt rendben a prolaktinod? Most végül szedsz valamit? Bocs ha már régebben írtad, de már elfelejtettem. Arra emlékszem, hogy majd februárban lesz valami vizsgálat. Ugye?

Kép
tulipán75
 
 


Marika!
Gratulálok!Már csak 1 beadandó dolgozatod van,szerintem azt már kisujból kirázod!

Nagyon alacsonyra vitte le a doki a prolaktin szintem és emiatt a Bromociprint lecseréltette velem egy homeopátiás cseppre.Ez szerintem elég jól be fog válni mert már a multkori mensimnél nem görcsölt a hasam elötte 1 héttel,és a ciklushosszom is visszaállt 28 naposra.Igen februárban kellene visszamennem.Megbeszéltük a Lacival,hogy megpróbáljuk rábeszélni,hogy mielött teletömne hormonokkal csináljon egy petevezeték átjárhatóságit.Amit eddig nem nagyon akart de szerintem tök felesleges felturbóznia hormonokkal ha esetleg nem is vagyok átjárható.
rena85
 
 


Rena!
Akkor akármi lehet! Talán a Jónáska is besegített! Mikor kell megjönnie? MOst már nemsokára ugye?

Te meddőségi központba jársz, vagy csak sima dokihoz? Mert a központokban nagyon értik a dolgukat. Ha egy olyan dokihoz jársz maszekon, aki egy meddőségi központban dolgozik, akkor secperc lezongorázzák neked a meddőség összes okát, és nagyon gyorsan megkapod a kellő kezelést. Persze ez csak maszekon. Az esztékások pedig éveket várnak mire kiderül valami.

De most még erre ne gondolj, hiszen lehet, hogy semmire sem lesz szükséged!!!!!!

Kép
tulipán75
 
 


Marika!Igen a hétan kell megjönnie 27.-e körül.Meddőségi központba járok esztékás alapon.Ami tényleg nagyon lassú mert már nyár óta ide járunk de még mindíg semmi konkrétat nem tudunk.Voltam magán dokinál is aki a frászt hozta rám mert azt mondta,hogy a jobb petefészkem össze van nőve,bőgve mentem haza.Annyit mondott még,hogy 50% esélyem van arra,hogy gyerekem legyen.Elmondtam a mostani dokimnak,hogy mit mondott az előző ő meg azt mondta,hogy ilyet csak egy barbár mondhat egy uh. vizsgálat után,nem értette,hogy milyen jogon mond olyat ami lehet,hogy nem is igaz mert egy sima uh.-n nem lehet látni.Nagyon szeretném,hogy már ne legyen szükségem arra,hogy dokikhoz járjak!

Most látom,hogy a vonalzódon már csak 28 nap van a kislányod születéséig,ez már tényleg nem sok idő.Már biztosan nagyon várod.
rena85
 
 


Sziasztok!

Már rég jártam erre. Gratula a sikeres vizsgákért!

Remélem az influenza elkerül benneteket, főleg a pocaklakósokat!
Nálam csak enyhe nátha van jelen, de az már 1 hete.

Tulipán75, nekem jan.6-án volt Jónás nap. Fiút jelöl, 1-es faktorral. Hmmmm. És úgy tűnik, hogy ismét terhes vagyok... Pedig most döntöttem épp úgy, hogy inkább márc-ban lenne jobb, erre itt van. Pedig a doki azt mondta, hogy a vetélés után rögtön a szervezet nem fog újra beindulni és egy terhességet "engedni". Erre itt van. És a pé a hőemelkedés alapján kb. egybe esik a Jónás nappal :D
Szóval, amikor megláttam a Jónás naptáramat, amit Barbi küldött, arra gondoltam, hogy mégis a február jó lenne, mert az lányt jósol, és 0 rizikós...Dehát állítólag a baby akkor jön, amikor a legkevésbé számítanak rá..

Abban bízom, hogy ezúttal minden rendben lesz, bár még alig merem elhinni. Jövő héten megyek dokihoz.

Rönééé



Kép
röné
 
 


Barbara, kérdezted az előző Jónás napokat. Visszanéztem, igen. Igen, egybe esnek a fogantatás időpontjával, így engem meggyőzött a módszer. Legalábbis ami a fogantatás napját illeti. A fiú/lány dolog meg tulképpen mindegy.

Mindkét terhességnél 2-es faktor volt megjelölve, és fiút mutat a Jónás. Hát ezt már nem fogom megtudni, tény,hogy azokon a napokoin volt a pé, amikor a Jónás mutatja..
Szerintem a 2-es faktor sem rossz..mégis másként alakultak. De talán majd most :lol:

Reni drukkolok neked is, hogy minél előbb megtalálják a probléma forrását, mert akkor utána már tudni fogják a dokik, hogy merre kell indulni. A petevezeték elzáródását tényleg nem lehet UH-al látni! Azt egy külön vizsgálattal nézik meg. Hülyewséget beszélt a doki. Az ilyen helyett másikat kell keresni.

Rönééé



Kép
röné
 
 


Reni!
Szóval akkor jó kezekben vagy. Csak az a baj ezzel a fránya rendszerrel, hogy valójában az összes vizsgálatot egy hónap alatt el lehetne rendezni. Hiszen meg van határozva, hogy a hormonvizsgálatokat is a hónap melyik napján kell elvégezni. Dehát elvileg ezek beleférnek egy ciklusba is. És ugyanebben a ciklusban elvégezhető a petevezeték átjárhatósági. Hát látod ezért fizetitek a férjeddel a sok tébét, hogy most meg várakoztassanak. Szerintem rág rég túl kellene lenned minden vizsgálaton, az átjárhatóságin is. Bezzeg ha maszekon menél, akkor már biztosan rádkerült volna a sor. :twisted:

Röné!
Ne is rágd magad, hogy melyik hónap lett volna a jobb. Az a legjobb hónap amikor sikerült egy szép egészséges kisbabát összehozni. :lol: Valószínű, hogy Jónás baba lesz? Nem tudod pontosan, hogy mikor voltatok együtt? Nagyon szorítok neked, hogy ez esetben minden zökkenőmentes legyen!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok Csajok,

Remélem, csatlakozhatok hozzátok!

Magamról: 30 éves vagyok, a férjem 32, másfél éve póbálkozunk eredménytelenül a babával, eddig még egy terhességem sem volt. Október óta orvosi segítséggel küzdünk tovább, a nőgyógyászom előbb PCO-ra gyanakodott, majd prolaktin túltengésre, végül sárgatest elégtelenségre. Mindet kizárták a vizsgálatok, illetve javítottak a gyógyszerek, de mostanra elegem lett a hormonokból. Még életemben nem voltam ilyen pattanásos, mint most, ráadásul egyre furábbak a hőgörbéim. Hol cikkcakkosak, hol tökéletesek, de akkor meg a 12. DPO-n jön meg, mint pl. most is... Emiatt alternatív megoldásokat kezdtem keresni, és ennek eredményeként a jövő hónap elején megyek egy homeopata nőgyógyászhoz, iletve beleástam magam a Jónás-módszerbe. Nagyon érdeke számomra, de van egy kis gondom: nekem a mensim idejére esik a Jónás-nap, konkrétan annak az 1-2. napjára általában. Lányok, milyen tapasztalataitok vannak? Ilyenkor mi a teendő? Képtelen lennék ilyenkor együtt lenni a férjemmel, és hát Ő sem kedveli a "vérfürdőt"... :roll:

Bocs, ha hosszú voltam... Előre is köszi a véleményeteket!

Üdv,

Bien

Kép
bienvenue
 
 


Röné!Gratulálok!Ez nagyszerü hír!Írtad,hogy valószinüleg Jónás napi baba,megkérdezhetem,hogy közel volt e a J. napodhoz a pé.d?Van már valami tüneted?Hogy érzed magad?

Marika!Hát igen tényleg nagyon rossz,hogy sokat kell várni.Még ezt az átjárhatósági vizsgálatot megpróbáljuk aztán pihentetjük ezt az orvoshoz szaladgálós dolgot.Lesz ami lesz!Mindkettönket megviselt ez az egész de főleg a párom.Szegény nagyon szeretné,hogy már kisbabánk legyen de mikor már tudja,hogy közeleg az időpont,hogy menni kell az orvoshoz akkor már eléggé stesszes.Valamilyen szinten én is mert elégé rossz,hogy megyünk az orvoshoz ugymond üres pocakkal(baba nélkül)és körülöttünk meg tele van a váró kismamákkal és csak vágyakozva nézzük őket,hogy milyen jó lenne ha már nekem is ilyen nagy pocim lenne.Ha esetleg nem akarja megcsinálni a dokim az átjárhatóságit akkor tényleg haggyuk a francba az egészet és miután újra összeszedjük magunkat keresünk egy magándokit aki tényleg 1 hónap alatt megcsinál mindent.Azt hiszem fejlődök abban is,hogy próbálok megfeletkezni a babáról mert pont tegnap este ült le velem beszélgetni a férjem,hogy mi történt mivel már nem beszélek folyton arról,hogy babát szeretnék.Nagyon örül,hogy próbláok másképpen állni a dologhoz!

Bien!Örülök,hogy csatlakozol hozzánk!Szerintem ha a J.napod pont mensi idelyére esik akkor is próblkozzatok nyugodtan.Bár te ítad,hogy ti nem szivesen vagytok eggyütt az olyan napokon.Akkor azt javaslom,hogy várj ki egy olyan hónapot amikor nem esik a J napod a mensi idelyére.Sok sikert!
rena85
 
 


Szia Rena,

Háát, "sajnos" az a gond, hogy a ciklusaim pontosak, így már több mint egy évre visszamenőleg mindig a mensi idejére estek a Jónás-napok, és most is ez várható...

Azért köszi :)

Üdv,

Bien

Kép
bienvenue
 
 


Szia Bien,

A Jónás szerint ha a Jónás nap és a menstruáció egybeesik, akkor elvileg 100 % a teherbeesés esélye. Ugyanez a helyzet, ha a Jónás nap és a rendes peteérés esik egybe.

Normál esetben nekem sem szokott eszembe jutni menstruáció idején együtt lenni, de most a cél érdekében megpróbálnám, főként, ha a közeljövőben nincs olyan hónap, amikor nem esik egybe a Jónás nap a vérzéssel.

Különben pedig azt írod, hogy a Jónás nap a vérzésed 1-2. napjára esik. A Jónás nap nem az együttlét napját jelöli, hanem a Jónás peteérés napját, tehát előtte kell együtt lenni. Általában a Jónás napot megelőző 3 napban kell akciózni, ideálisan a megelőző napon, de hát tudjuk, hogy a spermák 2-3 napig vígan életképesek. Ez szerintem teljesen működőképes, főként a Jónás napod pont a vérzés első napjára esik. Hmmmm???

Barbi
barbara08
 
 


Röné, nagyon gratulálok! És pont Jónás napon fogant? Vagy máskor is összejöhetett?

A doki elvileg meg tudja mondani az első uh-on, hogy mikor fogant. Nagyon kíváncsi vagyok.

Még egyszer gratulálok.

Barbi
barbara08
 
 


Sziasztok lányok!
Én holnap megyek dokihoz. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani. Szeretném ha mégre megmondaná, hogy mit akar. Lesz császár vagy nem, mert én már annyira félek, hogy megint bajok lesznek.

Szia Bien!
Üdv. köztünk. Reméljük hamarosan te is sikeres Jónás babával dicsekedhetsz. Szerintem Barbinak nagyon is igaza van. Ezt érdemes kipróbálni. Valóban többen teherbe estek már így. Ráadásul ha előtte 2-3 nappal vagytok együtt, akkor még a vértócsával sem kell számolnod. Egyébként meg szerintem még azt is le lehetne küzdeni. Szerintem én nem csinálnék belőle problémát. Törölköző popó alá, aztán fürdés. Szerintem nem annyira borzasztó. Főleg, ha a végeredményre gondolsz. És középidőben próbálkoztatok? Vagy nem is figyeltétek a középidőt? Bár, ha már másfél éve nem védekeztek, akkor középidő ide vagy oda már meg kellett volna foganni a babának.

Barbi!
Jól vagy? Van még hányinger? Gyerekek?

Reni!
Már csak egy pár nap és megtudjuk, hogy milyen volt a hónapod. Én nagyon várom. Hát még gondolom te mennyire.

Én a te helyedben azért sem hagynám. Ha véletlenül a dokid nem akarja megcsinálni, én nem várnék semennyit. Minél gyorsabban egy doki, aki tud segíteni. Ez a legjobb. Mindig keresni az újabb lehetőséget, és bizakodni. Szerintem az újabb remény segít feldolgozni a csalódásokat. Nem szabad begubózni, és sajnáltatni magunkat, menni, menni menni...... és meglesz az eredménye.

Tudod én mennyire vágytam egy kislányra? Szerintem legalább annyira amennyire te vágysz most babára. Igaz, hogy nekem vannak gyerekeim, de a kislány utáni vágyam nem csillapodott egyáltalán ahogy a fiúk megszülettek. Sőt!!!!!!! Eldöntöttem, hogy addig megyek, amíg mindent meg nem tudok arról, hogy mivel lehet besegíteni a természetnek. Genetikai tanácsadásra jártam, és felkerestem Czeizelt is, és rengeteget olvastam. Aztán sajnos a 4. kisbabám elment a 8. héten. Aznap még sírtam, de másnap már azt mondtam, hogy fel a fejjel, és készülök a következő terhességre. Nem fogom lelkileg tönkretenni magam, hogy aztán, meg az legyen az akadálya egy újabb terhességnek. És 4 hónap múlva megfogant Babuci.

Úgyhogy nem szomorkodni neked sem, és a férjednek sem. Amit egyik orvos nem csinál, azt majd megcsinálja egy másik.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Barbi!Hogy vagytok?

Bien!Igaza van a lányoknak megéri a próbát hátha bejön!

Marika!Majd írj,hogy mit mondott a doki!Nagyon erős nő vagy,csodállak,hogy ennyi megpróbáltatás után is igy kitartottál amellett,hogy kislányod legyen!Nagyon sajnálom azt amit át kellett élned!Ha tényleg nem csinálja meg a doki akkor majd nézünk egy magán orvost,hátha lesz valami.Képzeld kiderült,hogy a tesómnak valószinüleg kisfia lesz.Nagyon örülülünk neki,ők amúgy is fiut szerettek vólna.Azt mondták,hogy jól fejlődik a baba és még mindíg csak 1kg-ot hízott ennek is nagyon örül.Már nagyon jól látszódik a kerek pocija,jól áll neki.
rena85
 
 


Sziasztok!Most nagyon boldog vagyok! :D Nemrég kaptam a hírt,hogy újra kapható a Gynevac inekció,csütörtökön megyek kiiratni az orvosomhoz.Remélem a gyógyszertár is hamar szállítja majd.Ha megkaptuk az 5 szurit megyünk vissza a nődokihoz.Végre ismét van egy kis szalmaszál!
rena85
 
 


Sziasztok!
Gondoltam bekapcsolódom közétek, mert hasonló cipőben járok. Mi is 1 éve próbálkozunk a tesóval és már teljesen elegem van. Ez a Jónás módszer érdekelne. Valaki tudna erről nekem írni?
Egyébként voltam már HSG-n, minden oké, a férjem is volt sperma vizsgálaton, és tökéletes. Most Premenst szedek, kb. 2 hete kezdtem el. Várom a csodát, hogy jövő héten mensi lesz vagy bébi.

Köszi sziasztok Timejka (Timi)
timejka
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat, én arra várok, hogy végre jövő hét szerda legyen, és a doki is azt mondja: igen, jó helyen van, minden rendben. Valahogy az előző két eset után óvatosabb vagyok.

Hát, ahogy Barbi mondja, majd az UH fogja eldönteni, hogy a pé tényleg egybeesett e a a Jónással. Szerintem igen.
A Jónás nap 01.06-ra volt jelölve, az én testhőm 01.04-én kezdett emelkedni. Ha nem is pont azon a napon, akkor esetleg előtte 1-2 nappal lehetett. Majd ezt jövő héten ha minden rendben lesz a babóval odabent, akkor ugyis megtudom, és megírom nektek.

Barbara, kérdezted, hogy máskor is összejöhetett e. Előtte tutira nem, utána meg azért nem, mert akkor az első tesztnek még nem kellett volna kimutatnia.

Rena, nem tudom pontosan, mikor voltunk azon a hétvégén együtt. Szerencsére nemekm nem kell számogatni, rendszeres nemi életet élünk és ez nem a babaprojekt miatt van. Szerintem előtte való napokban is, és akkor is összebújtunk :lol:
Én sohasem számoltam, hogy na most KELL. Az nekem nem megy...

Rönééé



Kép
röné
 
 


Ja, és kérdezted Rena, hogy hogy vagyok.Köszönöm, egész jól. A melleim szinte rögtön az elejétől nagyon fájnak, majd leszakadnak... (ebből is sejtettem az elejétől, hogy teherbe estem).
Ezen kívül néha hányinger, hányás(szerencsére eddig csak kétszer), illetve az állandó gyomorégés, ami ellen nem használ semmi..

Sajnos szinte állandóan éhségérzetem is van. Érdekes, hogy egyik pillanatban hányinger, égés, nem tudok még gondolni sem a kajára, aztán percek múlva meg farkaséhséget érzek.. És muszáj ennem valamit olyankor, mert szinte rosszul vagyok. Pedig figyelnem kéne a súlyomra, mert a tavalyi első vetélés után 10 kg-ot híztam...Nem tudom van e erre valami módszer, hogy az éhségérzetet csillapítsam evés nélkül :shock:

Rönééé



Kép
röné
 
 


Megjöttem a dokitól. UH nem volt, úgyhogy méhlepény helyzetét nem nézte a doki, viszont a méhszáj zárt. Baba még bent akar maradni egy darabig. Amúgy is az a dolga. Hétfőtől kezdődik az NST, egy héten kétszer kell menni, ahol a magzat szívműködését, a méhösszehúzódások erejét nézik.

Timi!
A Jónás-naptár kiszámolása oldalon megtalálod az információkat. Ott van leírás magáról a módszerről, és segítség az angol nyelvű programhoz, aminek a segítségével ki tudod számolni a Jónás napjaidat. Olvasd végig!!

Röné!
Szerintem ha meleget iszol, akkor talán csillapodik az éhséged. Próbáld ki!!!!

Reni!
Gratulálok a tesódnak a kisfiúhoz, és ahhoz is, hogy csak egy kg-ot hízott. Nagyon ügyes. Sajnos az én tesómnak megint nem jött össze. Most kezdődött épp egy új ciklusa. Most új reményekkel indul. Szegénykémnek megígértem, hogy addig nem szülök meg amíg ő is nem lesz babás. :lol: Na most aztán hogy tartsam be az ígéretemet? :roll:

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Marika!Az jó ha minden rendben volt a dokinál!Nem is mondta meg,hogy akkor lehetséges e a császár?Köszönöm a tesóm nevében is!Sajnálom a tesód,de itt van egy új hónap a próbálkozásra!Hát mond nekik,hogy huzzanak bele a baba készítésébe mert neked már nemsokára kibújik a pici.Úgy izgulok a holnap miatt remélem,hogy kiirja a házidokim a szurit és nem kell emiatt megint Fehérvárra felmenni!

Timi!Örülök,hogy csatlakozol hozzánk!

Röné!Remélem hamar elmúlnak a kellemetlen tüneteid!
rena85
 
 


Szia Rena!

Hát az orvosnál nagyon paprikás volt a hangulat, ezért most nem hozakodtam elő neki a szüléssel. Azért volt mérges a doki, mert elmeséltem neki, hogy hogy jártam a terhestanácsadóba. Ugyanis már kétszer mentem a vérvételes beutalómmal pecsétért és sorszámért, de ők mindkettőször elküldtek, mert rossz a gépük, és nem tudtak sorszámot adni. Erre a doki teljesen kiakadt, persze nem rám. (egyébként ő a vezetőjük) Szóval felhívta őket, és nagyon-nagyon leteremtette. Hát! Csodálkoztam is. Nem lennék a beosztottja, még olyan szavakat is használt, amit orvos szájából még nem hallottam. Szóval ezek után aztán szépen megköszöntem, és leléceltem. Aztán mivel úgyis kell hétfőn mennem, ezért remélem, hogy akkor már tudok vele beszélni.

Sikerült a szurit felíratni? Minél előbb intézd el, nehogy megint elfogyjon, aztán várnod kelljen!!!

Kép
tulipán75
 
 


Szia Marika!Nem semmi,hogy kétszer is elküldtek azt gondolták,hogy viccből jársz oda.Az jó,hogy rájuk szólt a doki csak lehetett volna kultúráltan is beszélni velük hiszen ők is emberek.Na de mindeggy,eddigi tapasztalataim szerint az orvosoknak mindent szabad.Én sem szivesen dolgoznék nála!Nem is csodálom,hogy hamar eljöttél tőle.Remélem legközelebb sikerrel jársz és meg tudod beszélni vele a császárt.

Hát a házi orvosommal pórul jártam,nem írta fel és azt is mondta,hogy az első 2-3 szurit adják be Feherváron majd utánna meri ő beadni.Nyomtattam neki ki adatokat a Gynevacról elolvasta meg még ott akkor a számítógépében is utánna tudott nézni,nem nagyon értettem a dolgot csak hebegett habogott.Na mondom ez nagyszerű úgyhogy mondtam neki,hogy viszlát és eljöttem.Most ott tartunk,hogy megpróbáljuk egy gyógyszertáros ismerősünkel meghozatni,ő azt mondta,hogy megszerzi de majd csak akkor hiszem el ha már a kezemben van.Aztán ha megvan akkor mehetek fel a nődokimhoz öt hétan kereszül,hogy adja be.Direkt ő ajánlotta,hogy adassuk be a házidokival a szurit,hogy ne keljen 40km-t utazgattunk.Erre most mehetünk fel F.várra. :evil: Nagyon feldühített!
rena85
 
 


Na akkor most megjártuk a dokikkal. Úgy látszik megbolondultak. A te házidokid is mit szarozik azzal a szurival?

Azért se hagyd! Intézkedj minél előbb!!!!! És mikorra ígérte a gyógyszertáros ismerős?

Kép
tulipán75
 
 


Marika!Hát igen elég rendesen bekettyóztak a dokik!Arra hivatkozott a doki,hogy ő még nem adta ezt a szurit senkinek,de kapott rála egy csomó infót és egyszer mindent el kell kezdeni.A férjem szerint ha adtam vólna neki pénzt akkor kiirta vólna.De ez engem felháborít egy háziorvos ne várjon már pénzt a munkájáért/meg egy orvos se várjon pénzt/.Bár hol élek én hiszen már minden orvosnak fizetni kell.Nem elég,hogy fizetem a 300ft-ot még tömjem is a zsebüket.Ha törik ha szakad akkor is megfogjuk szerezni a szurit!Majd hétfőn fogunk tudni többet,hogy mikor lesz meg.
rena85
 
 


Sziasztok!

Köszi a segítséget, meg fogom nézni. bár csak ne ezzel kéne foglalkozni, hanem inkább émelyegnék és hánynék és már benne lenne a bébi a hasamba. Annyira idegesítő ez a várakozás.

Rena! A tesóm az első gyerekével sokára esett teherbe. Ő is kapott valami injekciót amikor vlt a peteérése és egyből terhes lett. Dokimtól kérdeztem és azt mondta, hogy szépen sorrendbe mindent. Most premenst szedek, ha megjön, akkor clostylbegitet kell szednem, utána megnézi a tüszömet és addigre becsavarodok. Nemt udom miért kell ennyit várni. Ne sebaj, remélem az idén még szülök.

Egyébként olvastam egy pre-seed nevű sikosítóról, ami állítólag segít könnyebben célba érni a spermiumoknak, csak az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy hol lehet kapni.

Minden jót mindenkinek, és aki babát vár, annak gratulálok.

sziasztok Timi
timejka
 
 


Sziasztok!
Nem jelentkeztem két napig, mert legyötört engem is ez a gebula. Olyan rosszul érzetem magam, hogy az ágyból sem volt kedvem kikelni. Minden bajom volt, ha ki kellett szállni valamiért. Még jó hogy a férjem éppen szabadnapos volt ez alatt a két nap alatt, különben nem is tudom hogy bírtam volna ki a gyerekekkel.

Rena!
Jön a mensi? Mit érzel?

Timi!
Hát csak türelem. Mi szorítunk neked. Nagyon rossz lehet ez a várakozás. Ugyan nekem hamar összejött, de most nagyon együtt tudok veletek érezni, amióta végigkövettem a Rena ciklusait, és a tesómmal is együtt szorítok mindegy egyes hónapban.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Timi!Én ezt a szurit rejtett eredetü gyulladásokra kapom.A tesódat nemhogy stimulálták?Ilyet még nekem nem csináltak de a dokim nagyon azt pedzegeti,hogy elkezd stimulálni.Ami mellesleg elefántot csinál belőlem.Tudom könnyü mondani de próbálj meg nyugodtan várni a vizsgálatokra,ne idegeskedj.Remélem minden rendben lesz veled és lesz a clostytól sok szép nagy tüsződ!Tudom,hogy a várakozás nagyon nehéz én is utálok várni,az a tipus vagyok,hogy minden rögtön meglegyen úgy ahogy azt én szeretném.Ezért teljes mértékben megértelek.Olvastam én is erről a sikosítóról de még senkitől sem hallottam,hogy használná.Majd utánna olvasok,hogy hol lehet kapni és ha megtaláltam megírom.
rena85
 
 


Marika!Hát téged sem került el ez a hülye influenza,lehet,hogy még a gyerekektől kaptad el.Remélem azért jobban vagy!Gyerekek jól vannak?Hát már sajna elég rendesen görcsölök ugyhogy szerintem még ma megjön,de mindeggy majd lesz valami.remélem ha sikerül a szurit beszereznem az hatásos lesz!
rena85
 
 


Rena!
A görcs miatt: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ma már megjött?

Én jobban vagyok, sőt egész jól. Nemsokára megyek NST-re. Remélem kiderül, hogy Babuci jól érzi magát odabent. A vonalzóm szerint 20 napom van hátra. Szerintem elrontottam az adatok megadását, mert febr. 14-re vagyok írva, addig 17 nap van. Hogy a valóságban hogyan lesz, azt nem tudom. :D :D :D

Most hogy már nincsenek vizsgáim, sokkal többet foglalkoztat a baba érkezése. Már nagyon várom.

Kép
tulipán75
 
 


sZIASZTOK!
TUlipán !

Hú mindsjárt itt a vége a finish és az álmod valóra válik úgy mint nekem lesz egy punci bébitek nem marad ki az életünkből az anya lánya kapcsolat.

Na gyorsan helyzet jelentek mert baromi nyűgős napjaink vannak Gergővel 2-3 órát alszom és már nagyon fáradt vagyok mert 2 napja 39,8 a láza és nem akar csak nagyon nehezen lemenni . Voöltunk Vasárnap tiszteletére a gyerek orvosunknál még jó hogy itthon volt és fogadott minket de semmit se lát n eki begyulladva úgyhogy csak nurofent kell szedni és kúpozni + fürdés a láz csillapítására.

Az uh azt mondták ismét hogy egy puncis lapul a pocakban de holnap megyek a Genesisbe 10-Re 4d uh-ra kivi vagyok mennyit vátltozott. Az adatok az alábbiak:BPD:71 mm, OFD:93mm, HC:260 mm, ADI:75 mm, AD:90 mm, AC:260mm , FL: 50 mm. A súlya : 1290g ilyenkor a Gergőm már 1600g -os volt de ő 29 hetesen most az uh szerint pénteken voltam 28 hetes és 2 napos.
Nem tudom hol lehet megnézni azt hogy kb hány cm-es most a baba VALAKI tudod segíteni???mert lassan akarok vásárolni egy-két csajos rugit éls baDYT a fiús cuccok mellé.

nA MEGYEK MERT A gERGŐ ITT NYÜSZÖHGH MAJD MÉG BEKUKKANTOK!
Majd holnap tényleg rakok fel kéápeket mert most a 4d-n képeket is kérek mert nem tudom kivágni a felvé trelből.

Kép
Kép
Kép
márti80
 
 


Sziasztok!

Marika!Igen ma megjött.Remélem én is,hogy jól van a pici lány!Annak is örülök,hogy te is jól vagy!Hát már tényleg nem sok idő van hátra.Kiváncsi leszek ,hogy mikor dönt úgy,hogy mostmár elég volt odabennt és kibújik.Az nagyon jó,hogy már lezárult a vizsgaidőszakod így tényleg több időd lesz mindenre.Gondolom már a családod is örül neki,hogy nincs több tanulás és csak velük tudsz foglalkozni.Hát ha esetleg nagyon sok ideig nem jösz akkor tudni fogom,hogy megérkezett a kislányod.Nem tudom,hogy kérdeztem e,neharagudj ha már igen,de mi lesz a neve a kicsinek?
rena85
 
 


Marika!Megvan a szuri már ki is váltottuk a héten valamelyik nap be is adatjuk. :D
rena85
 
 


Rena!
Jaj! Ez nagyon jó hír. Ez hány szuri? megvan, hogy melyik napokon kell? Mire hat?

Képzeld! Lehet, hogy az utolsó pillanatban fogok orvost váltani. Ez a doki, akihez eddig maszekon jártam (már egy csomó pénzt bezsebelt) most azt találta ki, hogy megpróbáljuk rendesen megszülni, és ha nem megy akkor lesz csak császár. Erre én elsírtam magam, hogy nekem már volt egy mélyen fekvő lepényes szülésem, én nem tudtam a babát megszülni. És ez biztos, hogy nem az én hibám volt, mert az első kettő szülésnél nagyon ügyesen kinyomtam a babákat. A harmadiknál meg nem, sőt még kinyomni sem tudták. Erre amikor én elsírtam magam, hogy rettegek, hogy megint komplikációk lépnek fel, és most nem lesz olyan szerencsénk, hogy megússzuk minden maradandó károsodás nélkül, akkor ő azt mondta, hogy jó, akkor megnézzük pénteken mégegyszer azt a lepényt uh-on. De az a fura, hogy különben ha nem kezdek el "hisztizni"akkor meg sem nézi már. Hozzáteszem, hogy amikor 4D-n voltam, akkor ott a doktornő azt mondta, hogy ezt a babát, csak császármetszésszel lehet kockázat nélkül világra hozni. Szóval ezért holnap elmegyek egy újabb dokihoz, hogy nézze meg, hogy szerinte mi van. És ha szerinte is a császár a biztonságos ebben az esetben nem fogom hagyni magam, akkor a cél előtt fogok dokit váltani.

Kép
tulipán75
 
 


Elfelejtettem a kis Babuci nevéről írni.
Nekem vannak nevek, amik tetszenek, de a fiúk kedvére teszek, ők azt szeretnék ha az én nevemet kapná.

Nekem a Regina, Johanna, Angelika etszik. De mint mondtam a férjem és a gyerekek hallani sem akarnak róla, hogy ne az anyuci nevét kapja a kis hercegnő.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre..
TULIPÁN: Látom, már nagyon a finishben vagy! Mindenképp üzenj, ha megszületett a kishölgy! Gondolok, majd Rátok, hogy minden simán menjen!
:lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Rena nem tudom, hogy mit csináltak a hugommal. Lehet, hogy írtad, hogy gyulladás, csak nem figyeltem eléggé.

Megtaláltam a Jónás naptárt. Valószínű már meghülyültem, ugyanis kéri, hogy melyik legyen az a nap, amikortól számoljon. Most milyen dátumot adjak meg szerintetek?

Egyébként az a röhej, hogy kb. novemberben mért tüszőt a doki, úgy hogy nem szedtem gyógyszert, és azt mondta, hogy ilyen szépet még nem látott. Akkor mi a fenét kísérletez gyógyszerekkel. Menstruációs tüneteim már jelentkeztek, tehát hétvégén ismét megjön.

szép napot mindenkinek. sziasztok
timejka
 
 


Sziasztok,

Régen jelentkeztem. Egy kis felfordulást okoztam a várandósságommal a munkahelyemen. Most mentem volna vissza dolgozni, mert a kicsi fiam most múlt 3 éves. Vissza is vettek, eddig szabin voltam, de most ugye más a felállás. Egy fél évre már nem akarnak munkát adni. Na, mindegy megoldódott, csak sok intéznivalóm volt ezzel kapcsolatban.

Marcsi, szorítok a dokinál. Szerintem nyugodtam megmondhatod a dokidnak, hogy mit szeretnél. Vagy pedig tényleg dokit kell váltani. Az a legfontosabb, hogy Te biztonságban érezd magad. Én legelőször egy listával mentem a nőgyógyászomhoz, hogy szülésnél mit szeretnék és mit nem. A szeme sem rebbent. Más kérdés, hogy nem nála szültem, de terhesgondozásra továbbra is oda járok hozzá. Mindig kinyílik a bicska a zsebemben az okoskodó, kioktató stílusú dokiktól, akik azt hiszik, hogy mindent megengedhetnek maguknak. (Ja, még az jutott eszembe, hogy tudom, hogy időnként ellenőrzik a kórházakat és jól a fejükre koppintanak azoknak, akiknél túl sok a császár. Lehet, hogy emiatt próbálkozik az orvosod, hogy tudja hozni a természetes szülés statisztikáját.)

Hú, már csak két hét. Én mindkét fiamat 2 héttel korábban szültem, mármint a számított időhöz képes. Szóval most már bármikor jöhet a kis tündér.

Képzeljétek, már kezd nőni a hasam, pedig ez még csak a 10-11. hét. Emlékszem, az első fiamnál még 5 hónapos terhesen sem lehetett látni, hogy babát várok. Most már azt kezdem észrevenni, hogy az ismerősök nézik a hasamat, lassan be kell jelentenem a dolgot, mielőtt még teljesen nyilvánvaló lenne. Még csak a család tudja.

Na, megyek fürdetni.

Barbi
barbara08
 
 


Na itt van pár foto habár nagyon nehezen mutatta meg magát a hölgy 40 perc után tette szét a lábát. Kép lányunk Kép lányunk

Kép
Kép
Kép
márti80
 
 


Sziasztok!
Én még uj vagyok köztetek. Érdeklődnék, hogy a Jonás-naptárat hol tudom ingyen letölteni? Vagy valaki küld nekem? Köszönöm
encike 2
 
 


Sziasztok!

Marika!Nem semmi,hogy milyen a dokid!Direkt szóltál,hogy neked milyen problémád van és ő mégis a természetes szülést erölteti.Ha a másik doki azt mondja,hogy szerinte is a császár a jobb akkor szerintem nyugodtan váltsd le.Igazán figyelmbe vehetné,hogy mindketten veszélybe kerülhettek a természetes szülésnél ennyi esze lehetne,elvileg ezt tanulta.Nagyon durva,hogy tényleg akkor mondta azt,hogy megvizsgál miután kikeltél magadból.Szörnyü,hogy némelyik orvos mit képzel magáról,nem kéne játszania az egészségetekkel.Ne is hagyd magad!

10 db szuri 5 nekem 5 a Lacinak.10-14 naponta kell beadatni,elvileg rejtett eredetü gyulladásokra van.Azt mondják,hogy lehet a szervezetben olyan gyulladás amit esetleg nem is érzek csak ott van a szervezetemben és roncsol meg meddőséget okoz.Azt olvastam,hogy minden olyan párnak ajánlják akik babát szeretnének,hátha ez hozza meg a várt kétcsíkos eredményt!A férfiak spermájára is hatással van mert erősíti őket.Remélem bejön mégha nemis azonnal de ennek a szurinak fél évig van hatása,ezidő alatt csak történik velünk valami csoda.Igaza van a családodnak tényleg nagyon jó ha a te neved kapja a kicsi,ebből is látszik,hogy mennyire szeretnek téged!Vigyázz magatokra!

Timi!Sajnálom,hogy megjön! :( Majd a köv. hónapban csak összejön,én szorítok!Az nagyon jó,hogy gyógyszer nélkül szépek a tüszöid legalább erre nem kell gyógyszert szedned.A Jónás naptáradban azt a dátumot add meg amelyik naptól szeretnéd,hogy kiszámolja a napjaid.pl:2008.01.30. és már meg is kapod,hogy mikor lesz a Jónásod Februárban,1 teljes évet kiszámol.
rena85
 
 


Encike!Üdvözöllek!Megtudod csinálni a jónás naptárad a www.lunarium.co.uk/jonás.php címen.Az időt állítsd Amsterdam,Paris Roma-ra.Sok sikert!
rena85
 
 


Rena!
Köszönöm, megtaláltam. Ez ingyenes? Beállitottam Ams... ezt értem is. Segits már abban, hogy a Calculator Stant Date arra mit irjak? Mit jelent a Risk? am, et délelőtt?
Köszönöm türelmed!
encike 2
 
 


Sziasztok!

Remélém nem baj ha én is csatlakozok hozzátok! Most kezdtünk el próbálkozni a kistesóval és megtaláltam a Jónás naptárt és elvileg nekem most 28.án volt a Jónás napom, ami a menzim 4.napjára esett! Mi kipróbáltuk! Bár még soha nem csináltuk így, mert nem igen lelkesedünk a vérfürdőért, de már annyira nem volt meg, így gondoltuk hát legyen :) Elvileg kisfiút ír, 0ás fizikófaktorral, és mi azt szeretnénk, ugyhogy remélem tényleg lehet hinni benne és összejön nekünk is :)

Mik a tapasztalatok itt? Mindenki evvel a módszerrel csinálta itt? És a fiú lány arányok milyenek? Bejön a "jóslat"?

Ja, és én csináltam egy nyálas mikroszkópos LH tesztet is 28.án és tényleg pozitív lett....de ha az időpont után csináltuk néhány órával, amikor viszont az LH teszt már negatív volt akkor az mit jelent szerintetek? Hogy lecsúsztunk róla? Csak mert az időpont elvileg 4ig lett volna de párom későn ért haza így 8 körül voltunk együtt...szerintetek? :roll:

Remélem nem baj, ha ennyit írtam így ismeretlenül!

Ja, és encike2, a risk az a rizikófaktor, hogy egészséges lesz e a baba! Az 5 a legrosszabb és a 0 a legjobb! Bár ez nálam nem jött be mert az én makk egészséges lányom elvileg akkor foggant amikor azt a Jónás naptár is mondja, de 5ös rizikós, pedig hát nem...de lány, ahogy azt jósolta is a naptár :)
am délelött a pm délután! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Rena! Ezt a szurit meg fogom beszélni a dokimmal. Már olvastam is erről, és most nagyon kíváncsi lettem. Ha jobbal belegondolunk akkor rejtett gyulladása bárkinek lehet, nem?
Csak azt nem értem, hogyha mensi van, akkor hogy lehet akkor teherbe esni? Mert ugye a Jónás nap a mensi alatt is lehet.

Kismamák hogy vannak? Remélem mindenki jól van.

Sziasztok Timi
timejka
 
 


Sziasztok!

Encike!Én úgy tudom,hogy ingyenes!A calculate start date-hoz azt a dátumot írd be amikortól szeretnéd tudni,hogy mikor van J. napod pl. a mai nap.A risiko a baba egészségét mutatja meg ami 3.-ig jó utánna már nem igazán kellene próbálkozni.Bár Akira azt írta,hogy a lánya 5. risikonál fogant,én inkább a 4-nél már nem próbálkozom.Am délelött,pm délután.Ez a születési iddőpontodhoz kell,hogy délután vagy délelött születtél.Ha bármi kérdésed van szivesen válaszolok!

Akíra!A megadott órára oda kell érnie a spermáknak,hogy készenlétben várják a petét,ezért elötte lévő 2-3 napban érdemes próbálkozni.De szorítok,hogy sikerüljön.Majd írj,hogy bevált e.

Timi!Igen,szerintem is bárkinél lehet rejtett gyulladás szerintem nem vesztesz semmit ha beadatod!Állítólag mensi alatt is bejön mert itt a holdállás a lényeg és ha pont olyan a holdállás mint a születésed pillanatában akkor vagy a legtermékenyebb.

A tesómnak visszaszámoltam,hogy mikor fogat a kisbabája és egyezik a Jónás nappal,a kisfiu is jó mert tényleg kukis van a pocijában.

Marika!Mi volt a dokinál?
rena85
 
 


Sziasztok!

Amikor a lányom "készült" még nem ismertem a Jónás naptárt, tehát nem tudtam, hogy 5ös volt akkor a rizikófaktor! Őt akartuk de nem terveztük! Nem néztem se peteérést se táblázatot csak jött :)

Attól tartottam én is hogy az a végidőpontot jelöli ami a táblába van, csak én meg arra gondoltam, hogy pár órával elötte még pozitív volt az LH teszt, és mint tudjuk a kisfiúnak meg az kedvez elvileg ha kvázi "utolsó pillanatba" kerül oda, amikor már a pete érkezik felé, szóval csak ezért reménykedek, hogy talán még benne voltunk az időbe...vagy ha az LH teszt negatív akkor a pete már el is tűnt? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Köszönöm mindenkinek a válaszát! Mindjárt megnézem mit ir. Ha jol tudom a sperma 2-3 napig, a petesejt viszont csak 1 napig marad életben. De ha az LH-teszt negativ, akkor azt szokták még tanácsolni, hogy 1-2 napig nem szabad abba hagyni az együttlétet. Ugyhogy drukk!!!
encike 2
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: