Új privát üzeneted érkezett!

Pandus :)
Lilivel én 6tól du.2ig vajúdtam... az utolsó 1.5 órában 1 perces fájásaim voltak és szó szerint semmit nem tágultam, 1 ujjnyi volt végig a méhszáj.
Ok: Lili nyakán volt 2szer a zsinór.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csiperke! :P
GRATULÁLOK, ÉS SOK TEJCSIT KÍVÁNOK!!!!
Szegénykém, jól kifárasztottak, de a végeredmény mindenért kárpótol!

Nyuszi!
Ma én is keményedtem, de nem volt vészes. Ajánlom neked a magneb6 ivóampullát, nagyon gyorsan felszívódik, az íze viszont nagyon édes, de ki lehet bírni! :lol:

Petitpois!
A c.terhelés úgy van, ahogy Bonikó írta, szóval 2 óra. Drukk hétfőre! :D

Jucmuc! :D
Szép nagy pocid van!

Kép

Kép
donika
 
 


Orsi,
:shock: na igen, azért rengeteg minden történhet szülés alatt amire nem számít az ember. Ezért nem mernék otthon szülni, mert ilyen esetben nem tudnak az emberrel mit csinálni.
Vendég
 

 
 

pandácska* írta:Orsi,
:shock: na igen, azért rengeteg minden történhet szülés alatt amire nem számít az ember. Ezért nem mernék otthon szülni, mert ilyen esetben nem tudnak az emberrel mit csinálni.

ugyanúgy bemész a kórházba :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok :P
Csipi férje tett fel fotót Orsiról a Kaális párok fórumára!!!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jucmuc,
jó nagy pocak!!!
Hááát nagyon érdekesek ezek a mérések!! :oops:

Pandus,
Dorka tényleg kiszámíthatatlan, mostmár nagyon kiváncsi leszek, hogy alakultok.. :D

Petitpois,
nálam 1 óra volt, normál vérvétel, utána 1zsömle+tej és ettől számított 1 óra múlva még1 vérvétel

Donika,
2napja én is újra többet keményedek, remélem összefüggésben van azzal is, hogy most többet is mozog a babám.. :roll:
már állandó parám, hogy hamarabb jön, pedig tudom, hogy erre nem szabad gondolni.. :oops:
ivóampullát hol vettél??

Nyuszi,
pihizz sokat!!!
'csak' rövidült a méhszáj vagy ki is nyílt????
pihizz sokat

Én nem vagyok császár ellen ebben az esetben vagyis nem tudom mi volt Csipinél, de ha már hosszú órák óta vajúdok és semmi változás, tágulás, akkor én szeretném hogy megcsászározzanak mert félteném a babát.

Kép
fendike
 
 


Jaj Istenem, ez az orsi baba zabálnivaló kisfalatka!Gyönyörűséges!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Hétvégén vidéken leszünk, addig is utolsóidősöknek kiatrtás és drukk!

FAnni Ölelés!

CSipi jaj de édes!

Petitpois Én könyv nélkül el sem indulok sehova, mert akármi közbejön, egy jó könyv kárpótol a várakozásért :oops:

puszi
Vendég
 


Boni :P
Jó pihenést!

Csipi és OrsiPapa :P
Gyönyörűséges, arányos, tündéri a kislányotok! Szívből gratulálok hozzá!

Most ki jön, Lányok? 8)

Judit :P
Nagyon boldog szülinapot kívánok Neked!
Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Csiperke!
Megnéztem a másik oldalon a pici lányt, gyönyörű, formás baba! :D Még 1x gratulálok! :P

Fendike!
Az ivóampullát gyógyszertárban vettem, nem nagyon tartanak, de másnapra megrendelik!
Sztem Te is érzed ezt a kemény meleg frontot, tegnap mondta a védőnő, hogy ilyenkor sok baba születik. De nekünk még van időnk, ki kell húznunk, pihengess! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok,

Csiperke,
gyonyoru formas ez a pici lany,szivbol gratulalok nektek!

Jucmuc,

NAGYON BOLDOG SZULETESNAPOT!!

Fendike,
neked pedig gratula a 30.hethez :lol: !

Pandus,
ugy latszik Dorka mar most az orrotoknal fogva vezet benneteket :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Jucmuc!
Boldog születésnapot!

Kép

Kép

Kép
donika
 
 


Tényleg, Fendike :P , betöltötted a 30. hetet!
Gratulálok!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Donika,
Ez ám a torta :shock: hű nagyon tetszik.

Jucmuc,
Kép

Csipi baba nagyon édes :D :D

Fendike,
Gratula a 30. héthez :wink: lassan itt a vége....
Vendég
 


Pandus!
:lol: :lol:

Fendike!
Én is gratulálok a 30.héthez! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok!

Először is, Csiperke gratulálok a Orsi babához, nagyon aranyos, megnéztem!:-)

Fanni!
Gratulálok a babákhoz, elhiszem, hogy sokat izgultál az uh előtt, én is így voltam vele! :) Nagyon aranyosak a képeken!
Megkésve bár, de tiszta szívből kívánok Boldog Születésnapot Neked!

Jucmuc!
Boldog Születésnapot! :) Szép nagy pocid van!

Nyuszipuncs!
Sajnálom, hogy feküdnöd kell, de kitartást kívánok!

Fendike!
Gratulálok a 30.héthez! Próbálj megnyugodni, nem lesz semmi baj!

Pandus!
Dorka nagyon rafinált, jól érzi bennt magát! :D

Petitpois!
Szép a babakocsitok! Nagyon tetszik!

Magamról: Szerdán kellett visszamenni a dokimhoz.Minden rendben volt, zárt a méhszájam. Görcseim még mindig vannak, de változó, van amikor egész nap érzem, van amikor délelőtt, van amikor délután. Megemelte a gyógyszerem és mondta, hogy feküdjek, pihenjek! Persze tegnap meglógtam másfél órára a városba, mire hazaértem fájt is a hasam! de kellett nekem csámborogni, nem hallgattam a férjemre! :wink:
A legújabb szórakozásom goblen készítés! Lefoglalom magam, természetesen a gyerek szobába lesz!

Azt még nem írtam nektek, hogy érzem már a baba mozgását! Már férjecském is érezte! :D Nagyon jó érzés!

Kisfóka

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Nyuszi,
Most néztem... a méhszájad 1500, tehát a külső 5 centire nyitva van? :shock:
Vendég
 


Panda,
Csipi nem Győrben szült?
Mert én is!

Andi
Kép
aanda
 
 


Szia Andi :P
Csipi Győrben lakik, így biztosan ott is szült!
Puszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!

Köszi!
Hogy van mostanában a hátad?Remélem jól,mivel nem panaszkodtál!

Andi
Kép
aanda
 
 


Lányok, köszönöm a sok gratulációt, tényleg ez már a 30.hét, jól hangzik!!!! :D

Jucmuc
HAPPY BIRTHDAY!!!!! :D
Jó közel lesz egymáshoz a szülinapotok, lehet nagyokat bulizni.. :D

Pandus
hogy van pontosan ez a méhszáj dolog????? látom hogy írtad Nyuszinak, de azt nem tartom valószínűnek, hogy ennyire kinyílt volna!?!?!????

Petitpois,
nálad is közeledik, kiváncsi leszek hogy szülünk, mert nagyon együtt vagyunk!!!! sztem Te tovább húzod, mit szeretnétek jobban kos vagy halak bébit???? :lol:

Kép
fendike
 
 


Judit, boldog születésnapot!!!!
Vendég
 


Fendike,
3000- teljesen zárt méhszáj ,megtartott nyakcsatorna.
3100- külső méhszáj 1 cm,megtartott nyakcsatorna.
2100- rövidült nyakcsatorna,külső méhszáj 1 cm nyitott.
2111- rövidült nyakcsatorna,külső-belső 1 cm nyitott.
És így tovább...

Ezek szerint Nyuszi külsője 5 centire nyitott. Ezt én se értem :roll:
Majd Orsi segít!
Vendég
 


Sziasztok!

Petitpois: Köszike. Pihenek.

Fanni:
Köszi a tudósitást Csipiröl. Most már az a lényeg hogy tul van rajta és gyors felépülést kívánok neki. Orsikának meg sok tejcsit!

Pandus:
Gratula hogy minden rendben és hogy Dorka baba ilyen ügyes. Akkor most már te is megnyugodhatsz. Köszi az infót!

Donika:
Tegnap nagyon nem jól éreztem magam egész nap keményedett a hasam hiába feküdtem. Még a Metaxa sem hatott. Folyamatosan ég a gyomrom és a torkom , Rókakoma velem van. Fekvés csak félig ülőhelyzetben megy rókakoma miatt. Ma sem sokkal jobb a helyzet eddig. Ivó ampullát lehet receptnélkül kapni?

Orsi: Szerdán C=1500 -as volt a méh állapota. Mire syzámíthatok?

Boniko: Jó pihenést

Jucmuc: Boldog Szülinapot!!!

Kisfóka:
Köszi. Gratula hogy minden rendben és szuper hogy már te is érzed a babócád mozgását.

Fendike: Gratula a 30.héthez!!

Csiperke:
Megnéztem a másik topikon Orsikát és nagyon-nagyon édi. Mégegyszer hatalmas gratula.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Andi :P
Nincs új a Nap alatt, szerencsére. Stagnálok, kezdem megszokni ezt a fájdalom szintet. Ha így marad, akkor mindent bírok :wink:
Köszi a kérdést!
Puszi!

Kisfóka :P
Köszönöm!

Nyuszika :P
Én nem értek hozzá, de akkor gondolom hamarosan sorrakerülsz Te is. Szerintem nem is fogod bánni, ha már ilyen nyavalyásan vagy, szegénykém. Kitartás...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nyuszi,
cx=1500 és ez nem a méh hanem a méhszáj állapota. Ez alapján a nyakcsatornád megrövidült 1 centire, és a külső méhszájad kinyílt.
Vendég
 


Pandus: Méhszájat akartam írni bocsi. De köszike.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Pandus:
26 hetesen volt C= 2100 és most 32.hét végén pedig C=1500
Ez nekem is furi de remélem kibírjuk még egy kicsit , legalább 36.hétig jó volna

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Pandus, Nyuszi
de ha 5cm-re nyitva van, az már nekem szülés előtti állapotnak tűnik vagy nem??? doki mit mondott, annyit csak hogy fekvés???
nekem múltkor azt mondta a doki, hogy 3cm helyett lehet, hogy már csak 2.5, de a kiskönyvbe c:3000-t írt
akkor ez a nyakcsatorna rövidülésére vonatkozik, ugye??

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Hát igen nekem is fura Nyuszi értéke, nagyon soknak tartom a külső nyílását :roll: Orsi?????? Neked megrövidült de csak egy picit, ez még nem jelent semmi bajt. Nekem 1100 ami azt jelenti, hogy 1 centire nyitva a külső, és megrövidültem szintén 1 centire.
Vendég
 


Fendike:
Az orvosom azt mondta hogy fekvés és hogy még kellene legalább bő 3 hét. Egy kicsit aggódom én is.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


nyuszipuncs írta:Orsi: Szerdán C=1500 -as volt a méh állapota. Mire syzámíthatok?

mivel a belső méhszáj zárt, ebből még akármi lehet.

lányok :)
azért nem szülés előtti állapot, mert csak a külső nyílt ki.
Nekem a külső telejsen kinyílt-elsimult, ergo megszűnt lézetni.
vagyis az én cx állapotom számosítva 3000 helyett 0000 volt, és ezze 2.5 hetet bírtunk ki.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pandus terád Dórika 26 hetesen hozta rád a frász ha jól emlékszem és most Krisztián ilyezget engem. A vigaszom csak annyi hogy hiába sokat keményedik a hasam nem fáj nem görcsöl. és még mindig nagyon aktív. Egész nap discózik a hasamban.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Orsi: Köszi. Remélem mi is bírjuk még!

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Kisfoka,
ugye milyen jo erzes a picur mozgasat erezni?Gratula hozza :lol:

Fendike,
en is kivancsi vagyok bar te ket nappal elottem jarsz :lol: :lol: Huh a joroszkopon igazan meg nem gondolkoztam,de oszinten,teljesen mindegy :lol: :lol:

Erdekes de nekem most nem is nezett a doki mehszaj allapotot..Szerintetek ez baj? :shock:

Kép
petitpois
 
 


Nyuszi!
Igen, recept nélkül kapható az ivóampulla, én telcsiztem a gyógyszertárba, és megrendelték, feleslegesen ne menjen senki ebben a járványos időszakban!
Kitartás, nem lesz baj! Nekem is még legalább 1,5-2 hét kellene, remélem kihúzom! :wink:

Petitpois!
A méhszájat nem nézik minden alkalommal, pláne, ha nincs panaszod, akkor jobb nem piszkálni! Ha fájna a hasad, vagy sokat keményednél bizti megnézné! Köztünk Te vagy a problémamentes kismami! :lol:

Kisfóka!
Az első mozgásokat soha nem felejti el az ember! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Petitpois,
gondolom ez is dokifüggő, meg persze biztos azon is múlik, hogy nincs panaszod
az enyém mindig megnézi, 4 hetente, viszont ő meg UH-t nem néz.. :oops: , csak az előírt hetekben
tényleg Te nem keményedsz egyáltalán????
IRIGYELLEK!!!! :D

Kisfióka,
gondolom, hgy élvezitek, annyira jó érzés és milyen érdekes lesz később amikor ide-oda mozog a hasad és iszonyú nagyokat rúg.. :D

Kép
fendike
 
 


Petitpois :D
nagyon dokifüggő, hogy ki mit mikor néz.
Enyém méhszájat és UHt is csinált, de arra felétek az én utánaolvasásom szerint sokkal kevésbé csinálnak ilyeneket.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok! :lol:

Elöször is nagyon szepen köszönöm a sok szülinapi köszöntest! :D :P nagyon rendik vagytok! :D

Voltunk ctg-n, minden rendben Davidevel, összesen 2 fajasom volt a fel ora alatt. Egyre többet kemenyedik a hasam, nagyon faradtnak erzem, magam.
Viszont megint lattam sok szep ma született babat... :D

Legközelebb hetfö reggel megyünk. Akkor lesz uh is.

Pusza

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Megneztem a masikban Csipi kislanyat, nagyon szep Orsika! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Csipi!!
Isten hozta a kis Orsikát!!
Nagyon sok boldogságot és jo egészséget kivánok nektek!! Kép

Jucmuc!
Drága,ismerjük egymást valahonnan....??? :wink: :lol:
Nagyon boldog szülinapot kivánok!
Kép
És mindenem csuriban hogy szép és könnyü szülésed legyen!!!

Pandus!!
Érted is szoritok nagyon!!
Hát tényleg szépen kihuztad!!!
Jol ránk ilyesztett ez a kisjányka anno!!! :lol:

Nyuszi!
Az én méhszájam is pocsék volt söt inkább gyatra!! :(
Szoval a pihivel simán kihuzod!!!!
Nekem is feküdnöm kellett!!!(csak nekem 6 honapot :cry: )


Lafi!!
Hogy vagytok?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Aniko! :D

Tünderi vagy, köszönöm! :D :D Igen, nekem is ugy remlik 'talalkoztunk' ma'r valahol... :lol: :wink:

En is bizom nagyon a szep szülesben, neha ugy erzem mar csak napok vannak hatra...nagyon szeretnek mar tulleni rajta. :D

Szep hetveget lanyok! :D

Puszi,

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Donika:
Köszi akkor majd én is felhívom hétfőn a gyógyszertárat és megkérdezem. De az ivos mellett szeded a tablettát is vagy csak az ivóst? Ebböl mennyit lehet inni ? Milyen kiszerelésbe van és hány mg-os? Na jó sok kérdésem lett. Drukkolok neked hogy ti is bírjátok még na meg mi is!!!!!!!!!!!!!!!!

Petitpois:
Nekem mészály eddig 3x volt nézve. 24-26 és 32hetesen. De UH-többször

Kisfóka:
A babamozgás egyre jobb lesz ahogy nő. Én nagyon imádom ahogy mocorog.

Jucmuc:
Gratula,hogy minden rendben volt a ctg-n. Az időbe már benne vagy nem csoda hogy fáradtnak érzed magad. Szorítok neked hogy minden rendben legyen a szülésnél.

Aniko24:
Köszi szépen . Én is bízom benne hogy ügyesek leszünk és még bírjuk. Pihengetek.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Lányok akartam feltenni nektek UH-s képet de egyszerüen nem engedi feltölteni. A szkenelem valami ismeretlen formátumba rakta fel. Majd délután a párom megnézi mi a gond

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszi :P
Ha nem sikerül, küldd át nekem, megjavítom :wink:
fanni73@citromail.hu

Lányok :P
Képzeljétek, kiszállok a kocsiból és el akarok ájulni. Mindegy, hogy én vezetek, vagy csak utas vagyok. S ugyanez a helyzet a lépcsőzésnél. Elsötétülés, fülzúgás, hangok összemosódnak, lábamból kifut a vér, valahogy pont fordított sorrendben, mint írtam. Ha leülök, 4-5 perc alatt helyre áll, noha ma volt ez egy fél óra is... Kevés lenne a 2x2 magneB6?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :)
vérnyomásod??? vércukrod??
nem a magnéziummal függ össze, szerintem annak ehhez semmi köze.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Fanni!
szerintem beszélj hétfőn a dokiddal!
Nagyon nagyon vigyázz magatokra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi :P Erika :P
A vércukrom normál értéken belül van, mondjuk az alacsonyabb értékhez közel. A vérnyomim mindig alacsony, a védőnő 90/60-at mért. Tény, hogy a cukros kávé tett teljesen helyre...
Egyébként tegnap voltam belgyógyásznál, de nem mondott rá semmit. Annyit mondott, terhes vagyok, így ez normális. Üljek le és várjam meg, amíg elmúlik...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :)
háááát.... szerintem terhesen semmiféle ájulásközeli állapot nem nevezhető normálisnak, mert veszélyezteti a babát.
Ha a cukorra javult, akkor a vércukrod is leeshetett, bár mivel mozgáshoz kötött a vérnyomás-esés is elég valószínű lehet.

amit próbálj meg, hogy minden ilyen hirtelen mozgásváltoztatást próbálj nagyon lassan csinálni. Tehát semmi hirtelen mozdulat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Orsi :P
Bár alapból is csiga vagyok a gerincem miatt.
Az ikres topikon mások is írták, hogy volt ilyenjük. Kávét kell igyak reggel, méghozzá cukorral, s akkor talán rendben leszek... Teszek vele egy próbát...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: