Új privát üzeneted érkezett!

Uxi: 1 nappal megúsztad?
Gratula hozzá.

Nálunk sajna úgy néz ki, hogy Gréti elnyalta a kórságot. Nyűgös mint fene, kahicsol is, picit szörtyög. Most kapja a homeósokat.

Kép
kissmanó
 
 


Mi is ma voltunk a doktorbácsinál. Gabóka 8420 gr és 73 cm. Fogacska még mindig csak ígéri magát, de eddig még egyik sem jött. Se baj, megvárjuk! :lol:

A betegécskéinknek jobbulást kívánok. Nálunk a fiúk még kicsit fújják az orrukat, de a hétvégére talán már rendbejönnek.

Dorka
! Naná, hogy megkóstolja Balázs a zokniját! Ilyen szép csíkos zokninál kötelező az ízminta vétel. :lol:

Még annyi mindenről szerettem volna írni, de már nagyon fáradt vagyok. Jó éjszakát mindenkinek!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


fasza: 38 fóka törpének a hője

Kép
kissmanó
 
 

 
 

Sziasztok!
Nenoke!Köszi a felajánlást. Még meglátom,hogy leszünk. Sajnos én elég rosszul vagyok,majdnem egész nap alszom(addig apa van manóval). És iszonyú hányinger,szédülés gyötör... :(

Holnap megyünk tanácsadásra mérésre,meg szurira. :S Majd megírom a méreteit.

Kép
cs.adri
 
 


Sziasztok!!

Gyors életjel, 5 napig nem volt gépünk, benylet egy vírust azt írtották, újratelepítés, egyebek..áááááááááááá visszaolvasni nemtok :oops:

Betegeknek gyógyulást! MOST!!!!+++++++++++++++++++++++

Én ma elvittem Zalánt a korai felesztőbe, megnézettem egy gyógytornásszal, mert 4 hósan forgott kemény 1 hétig (se) aztán leszokott róla :lol: . Azt mondta a gyógytornász hogy nem túnusgyenge és minden oké, csak simán lusta! :lol: (pasiból van wazze) :lol:
Mondott feladatokat, amiket csinálnom kell vele, mert állandóan ülni akar, pihiszékből, szopispárnából felül, és hogy az ülés ne előzze meg a forgástkúszástmászást, ezért kicsit segítsek rá!
Ha valakit érdekel, szivesen leírom miket mondott (gyakorlatok) :wink: majd holnap, mert most alig élek....
kb 1 hete nem alszunk, de lehet hogy már több, általában éjfél körül sír fel legelőször, majd reggelig nyüszög, hol sír hol csak nyöszörög.... se cici se semmi nem jó, pedig odaveszem magam mellé tök közel, de akkor se jó :( Ha adok neki Nurofent akkor 4-5 órát alszik egyhuzamba, de ugyi azt meg nem adhatom neki folyamatosan :shock: ez a fogacska nagyon meggyötri szegényt, annyira sajnálom! :cry: :cry:
Szal evvan....
A csajok jól, hála egészségesek! Apánk táppénzen begyulladt a lúdtalpa :lol: :lol: :lol: Biztos szar lehet de dőltem a röhögéstől amikor mondta mi baja :oops: (volt vele dokinál, mert írtóra fájt a talpa, azt hitte ínszalag vagy valami egyéb meghúzódott vagy akármi) a jófene tudta, hogya lúdtalp is begyulladhat :roll: asse tudtam lúdtalpas...sose lestem meg a talpát, amúgy még mindig nem tünik annak, de hát az orvos csak jobban tudja :lol:
eldugultam, jóéjt 8)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Manó Basszus, gyógyulást Grétinek, a nagyok is dögrováson????

Adri: beszéltetek apával? milyen döntés született?

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: csak Adriám. Ráadásul már álmában beszél, amit csak lázasan szok.
jó éjt (már akinek)

Kép
kissmanó
 
 


Kormi
Petra 38,8 mi nyertünk, csak tudnám mitől. Msot egy adag nurofen után végre alszik. Délután 3 óta folyamtosan nyígott egy percet nem aludt már kész voltam. most örzöm kicsit hogy elindul e lefele a láza aztán eldőlök. Az összes vírus meg baci monnyon le!

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Enikő! Nem nagyon beszéltünk róla.... Győzködni nem akarom... És...sokat gondolkoztam(van időm rá :( ).... Szóval,lehet igaza van. Itt a kis Trúdi,fél éves,ráadásul nem egyszerű baba... Sokszor sajnos kiborulok,mert egyszerűen nem tudom magam kialudni. Szégyellem is a dolgot. Talán közre játszik az én gyerekkorom(szörnyű volt) és azért vagyok idegileg gyengusz... :( Szóval....lesz egy kis angyalkám a mennyben,akit soha-soha nem felejtek el és imádkozom hozzá. Kérlek ne ítéljetek el! Nagyon szégyellem magam!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Túl kell tennem magam rajta,bár még csak most jön a neheze.
Meglepődtem,de apa nemrég ilyet szól: holnap után átmegyek Trúdival muterékhoz kicsit. Ez azt jelentette,hogy legyek egy kicsit egyedül,mert látja,mennyire kivagyok. Ilyen még nem volt,h magától mondja... Majd...elmegyek kiszellőztetni a fejem,barátnőzni kicsit.
Sokat szokott segíteni 1-2óra "kimenő". :)

Egy kérdés: Rajtatok mennyi maradt szülés óta? Én most +2kg-nál tartok,de iszonyú. Persze ez így vicces,hogy ki vagyok akadva 2kg-tól,de a hasam valami brutál.... :( Onnan szeretnék fogyni. Tipp esetleg? Nah...meg a striák...völgyek vannakk a pocakomon... :( Cickók még brutálabbak: a kórházba beton keményre telt,alig bírtam kifejni. Nem mutatták meg,hogyan szoptassak,kisebesedett,fejés stb. Aztán egyszer csak a nagy lufik leereszkedtek. Arra esetleg valami tanács???? :S Csak kicsit feszesíteni szeretném... : S

Nah,mára eldugulok. :)

Kép
cs.adri
 
 


Mindenkinek köszönjük a gyógypuszikat. Már hatnak is, ugyanis a láz elmúlt, egy kicsi hőemlegetése van csak a gyereknek. :) Ma egész nap alszik, szegényem kész van, mint a házifeladat. :?

Dorka :)
Zoknis kép :D Nálunk is állandóan csatakos a nyáltól. 8)
A méretek nálatok is nagyon szépek! :) A bőrgyogyóhoz és a szemészethez drukk! :)

Judit :)
Remélem ti kevesebbel megússzátok mint mi. Útálom, amikor beteg van a családban, ha a gyerekem az, akkor meg pláne! :evil:

Uxi :)
Hey!!! Fogacska :D

Manó :)
Szegény Grétu. :? Jobbulást!
Berci is beszélt álmában az utóbbi 2 napban, még sosem hallottam, ebből is gondoltam, hogy nagyobb a baj, orvost igénylő. :roll: Voltatok már dokkernél? Bocs, ha írtad már.... :oops:

Tücsi :)
Gáborod sem kispályás! :D A nagyobb fiaid, mekkorák voltak 6 hósan?

Enikő :)
Gyulladt lúdtalp :lol: Én sem hallottam még róla, de biztos valami ritka úri betegség. :D
A feladatokra kíváncsi lennék, mert még mi sem forgunk hátról hasra, viszont ülünk... :roll:

Nadine :)
Nektek is gyors gyógyulást! 38,8 nem semmi egy törpillának. :(
Egyetértek, az összes kórokozó húzzon a Marsra! :x

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Adri :)
Rajtam 8 extra kiló van, a hasamon főleg és a sejhajomon. :roll: Gondolom a hasizom és popsigyakorlat segítene. Cickókra a masszázs, striákra az idő, ami elhalványítja. Nekem a hasamon egy sincs csak a tőgyeimen. :roll:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Bence sem ússza meg,most ébredt, 37,5 a hője...Nurofen befigyelt, ő legalább lenyelte.... :roll:
Berci nem akarja bevenni a gyógyszert, tiszta harc.... Á, felmondok! :?

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Jó Reggelt!

Jobbulást kívánok, minden kis betegnek!!!!

Uxi, Rita gratulálok a kis fogacskákhoz!!!!

Tücsi, jó hosszú Gabó!!!!

Dorka, a szemészet az rutin szűrés félévesen? Vagy nektek van valami speciális problémátok?

Adri, nekem is striás én kökényvirág olajjal kenem-ez erősíti a bőr szerkezetét, plussz vákummasszázsra járok, ami húzza össze, de az enyém hiperbrutál módón striás! A mellekre meg masszázs és mellizom erősítést a jó. Bár szerintem mindenki aki szoptat annak lógni fog, miután azért erősen igénybe vannak véve.

kispiskóta
 
 


Jó reggelt!

Az összes betegnek mielőbbi jobbulást!

Uxi: gratula a fogacskához!

Dorka: igaza van Tücsinek, az ilyen szép zoknit meg kell kóstolni :lol: Samu ilyesmit nem csinál :cry: Kéne neki?

Adri: én még azért drukkolok értetek!

Enikő: engem is érdekelnek a gyakorlatok. Mondjuk Samu forog, de kúszni meg sem próbál. Inkább virnyog ha nem ér el valamit :roll:

Tücsi: szép méretei vannak Gáborkának is!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Jobb reggelt!
Egcsi után szabadon: készítem a vénáimat, kérem a kávét. Diétát nem félteni, nem kérek bele cukrot, a tejről lemondok.
Éjfél el volt múlva mire egyáltalán lefeküdtünk, addigra Adriám már készült hányni is a sok köhögéstől, végül csak fenyegetett. Grétát alig bírtam elaltatni, ilyen nem volt csak eccer, ama rejtélyes bőgésekor. Hát aludtunk kb. 3 órát, aztán ébredés, onnan indult a műsor. Orrcsepp, porszívás, nurofen, simi, ölben elszunya, pilacsok visszapattanása, Adria erőteljes ugatása. Még szerencse van a szoba ami majd a Grétué lesz, most a szgép van, így ide menekültünk, itt is van ágy, aztán olyan 5:30 magasságában sikerált elaltassam (ismét a ráfújós módszer nyert), de nekem persze 6:20-kor szólt az ébresztő, hisz én költöm reggel a családot. Éppen kicsit visszaaludtam, jelentkezett Adria, hogy ő alig aludt éccaka. Hát hittem neki. Aztán kicsi simi, s megkértem még akkor most alukáljon. Hát szót fogadott. Persze egy óra múlva már Gréta ébredt, nem is akárhogyan, hanem visítva. Dokinéni csak délután. Hú, de útálom ilyenkor az idő folyásának lassúságát.

Egcsi kérdésére, csak ma megyünk orvoshoz, eddig úgy nézett ki megússzuk házi kezeléssel.

Gréta rettenet csúful köhög, s szerintem fáj a torka is, mert egyfolytában a mellkasához nyúl (nagy toka miatt nem fér a nyakához).
Na mék hívom apánkat, hogy ma nem megyek Edó után a suliba.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Szegény beteg babák és anyukájuk, minél hamarabbi gyógyulást!+++++++++++++++++++

Zsú! Marcinak grat a félévéhez!

Tegnapi mérlegelés: 8370g 67cm

Dorka! Balázs nagyon éd!

Uxi, Gurgi! Gratula a fogacskákhoz!

Emi

Kép Kép
emi_25
 
 


Enikő : engem is érdekelnek lécci a gyakorlatok.

Kép
kissmanó
 
 


Welcome Marci, Janka és Dávid babóknak is a féléves klubba.

Kép
kissmanó
 
 


Jaj..az előbb kimaradt
Jankának is Dávidnak is gatula a félévhez!

Kép Kép
emi_25
 
 


Jankát, Marcit és Dávidot üdvözöljük a fél évesek között!!!

Samu 6hós adatai itthoni mérés alapján 8700gr és 69cm

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Mindenkinek boldog hófordulót!

Nyunyi 6 hós adatai:7980 gr és 72,5 cm

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Enikő, engem érdekelnének a gyakorlatok!!! Balázs is kb. 1 hétig élvezte, hogy megtanult forogni, azóta lusta.

Adri! Nem itéllek el, és ne szégyeld magad! Most így hozta a sors, ennek is megvan a miértje. Semmi nem véletlen.
Én +5 kilóval jöttem haza a kórházból, utána magától lement még 2, a maradék 3-at lefogyiztam, aztán decemberig ment magától, most -3-nál tartok. Hullahopp esetleg?

Látszólag indokolatlanul lázas babáknál: nem a foga miatt?
Balázs nagyon nyűgi, ennyire még sosem volt az. És látok egy pici, fehér pöttyöt alul... még bírtam volna nélküle :( Mi lesz így a szopival? :(

Zsú, amikor átmosták 3 hósan, akkor szólt a szemész, hogy szokták ajánlani, hogy félévesen vigyék szűrésre a babákat. A következő iskola előtt lesz. Tehát semmi gond, semmi panasz, rutin.

Brigi, szerintem Samu is fog hamarosan ilyeneket csinálni, Balázs sem régóta csinálja.

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Szerintem is simán lehet ok nélkül láz a fogacskától :cry: Nálunk is volt, meg nyügösség is , csak fogacska nincs még.

Dorka: nyugi, fogacskával is lehet szopizni :lol: Addig míg intenzíven szopizik nem tud harapni utánna meg gyorsan elveszed ha látod, hogy harapni készül. Lehet, hogy nekem volt eddig szerencsém, de egyik gyerekem sem harapott meg :wink:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


haha: fahumor: nekem még nagyobb "szerencsém" volt, engem aztán tuti nem harapott szopi közben egyik jányom se.

bocs, de nagyon magam alatt vagyok

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Beállnék én is a sorba, alig aludtam Petra 39 fokosan ébredt 8 előtt végleg, azóta kicsits szunyókált a nagyapja ölében. Egy adag nurofen után 37,5. Itt piheg az ölemben, látszik rajza hogy minde mozdulat fáj neki.

Dora
Zsanikám lázasodott a fogával de nem 39 fokig. Én csak abban reménykedem hogy hamar túl esz rajta és a vírusok pusztulnak a láztól. igazából az lenne a legjobb ha 38 körül lenne most a hője. Csak nála ezt nehéz megvalósítni még

Kormi
Nálunk és délután rendel a doki, tegnap már bejelentkeztünk. Én is várom mit mond (szerencsére nekem a nagyok egészségesek most kivételesen.

Adri
Rajam még +12 van de ez a 3 terhesség alatt felgyűlt plusszok. viszont 4 hónap múlva esküvőre megyünk ki kell néznem valahogy. De már 3 kg lement idén ami nem rossz. A lánykori súlyomat én se szeretném vissza. Akkor már gebe voltam.

Minen ma félévesnek boldog félszülinapot!

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Szegény Nadine!
Nektek sem könnyű az élet, elismerem, nyertetek láz ügyben. Bár gondolom erről szívesen lemondanátok.
Adriám láztalanul ébredt, Gréti kapott nurofent, mert a forró feje mellett még extra nyűg is volt. Rá 1,5 órára már nem volt láza. De szerintem ez csak ideiglenes állapot.
Nálunk nem lehet előre jelentkezni. Odamész és sorba állsz. Akár beteg, akár egészséges. Ez van.
Megyek dógozni apának.

Kép
kissmanó
 
 


Hali!

Betegeknek gyógypusszancs: pussz pussz pussz

6hónaposoknak gratula!!!

diéta: mint már egyszer írtam, szabad felfogásban csinálom a 90 napost. Tücsi ebben a felfogásban persze hogy van elég tejem. Múltkori szénhidrátnapom egy kocka csokija így nézett ki:
Kép

Így csinálhatja mindenki. Babdorka: Neked pedig tábla csoki helyett javaslom, jobban használ "azokon" a napokon :lol: .

Akinek pedig rossz napja van jókedvet kívánok :D !
ckat
 
 


Sziasztok!

Álmos vagyok!!! :?
Beni háromszor szopott, fél1-kor, aztán fél 2 körül visszavittema helyére, 2-kor már újra jelentkezett, majd 6 körül.
Ez a szokásosk adaj, csak nem ilyen sűrűn, meg Emi is kelt az éjjel.
Szóval mosott rongy az anyjuk...8)

Cs.Adri!
Rajtam sok maradt, most már "csak" 17 kg van belőle. Már majdnem kettő lement, a múlt hét óta édességmegvonáson vagyok és fehér kenyér helyett apakenyeret (= férjem sütötte teljes őrlésű "téglát") eszem . :wink:
Egyelőre ez a "fogyókúra" is hatásos.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Beni úrfi bemutatta kúszótudományát. Fel négykézlábra, aztán onnan előre. Szóval nem igazi kúszás, de halad vele.Viszont a forgást hanyagolja, bemutatta hogy tud olyan, és kész.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Adri, szerintem sem ítél el itt senki, nem kell mentegetőznöd. A találkát azért még gondold meg, lehet, hogy pont jót tenne egy kis kiruccanás. Amúgy rajtam is 1 kiló van már csak, de tök fura, hogy az mind a hasamon, és nekem is tök nagy. Nem értem, hogy 1 vacak kiló hogy bír ekkora hasat alkotni?!

A köszöntéseket köszönjük, mi is kívánunk a maiaknak sok-sok puszit! Betegeknek meg gyógyulást!

Bori, Kormi, látom az igazságérzeteteket nem hagyja nyugodni a McHal. :lol: Ez szerintem csak poén, legalábbis én annak vettem, amikor a Meki marketingese előadást tartott nálunk az egyetemen, végül is a McChicken sem McCsirke. :wink:

Mi ma voltunk baba-mama klubban, elkezdtem tanulni a kis versikéket, énekeket, mutogatós rigmusokat. Igaz, Dávid volt a legkisebb, de nagyon élvezte a nagy nyüzsgést körülötte, pedig pont a délelőtti alvása idején volt, de teljesen felélénkült tőle.

Dorka, csúcs az a kép. Igazi kis meggyúrnivaló a kis húsgombócod! :lol:

Enikő, szerintem nyilvánosan írd meg a gyakorlatokat, ne priviben, mert ahogy nézem, elég sokakat (köztük engem is) érdekel a dolog.

Most lehet, hogy népszerűtlen leszek, de akkor ezennel a demokrácia elveit követve meghirdetem a hétfői találkát az Örs vezér téri Ikeába. 11 óra OK? Bridzsi, Andi és a többiek, ne haragudjatok!

Kép
nenoke
 
 


Igazságérzet............ ez jó vót.
Ellenben az egész igazsághoz az is hozzátartozik, hogy csak második olvasásra zörgött le a dolog. Apának meg egyből. Ilyen sem volt még soha. Mikor apának mutiztam, akkor mondtam neki hangosan, hogy nem is fordítják nálunk sem. Akkor reakció volt. Ha agyaltam volna rajta, tuti bejön a McCsirke is.

Jó fej lehetett az az előadó, tuti emelte az előadás színvonalát a stílusa.

Ismét kezd megjelenni a hőemi Grétinél.
De most már legalább nem kell tiltsam Adriát, hogy tartsa a másfél méteres távolságot a húgától. Most is jól szórakoznak.

Kép
kissmanó
 
 


Ti hogy bírjátok ki az éjszakázást? Én totál kivagyok, kérek receptet a kibíráshoz! És lehet, hogy ha leírom, még ki is röhögtök, hogy én még örülhetek, de Balázs 3 óránként ébred. Van, hogy 1-1,5 óránként, de akkor csak cumit nyomok a szájába, és visszaalszik. Ha viszont 3 óra eltelik, mindig megetetem, és eszik is rendesen. Valszeg csökken a tejem, és nappal nem tudja teleenni magát, így éjszaka pótolja, csak én meg már kivagyok... Persze a szopi miatt nem iszom sem kólát, sem kávét. Hogy lehet ezt bírni???

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Mindjárt indulunk a dokihoz. csak Dorka miatt ugrottam be :)

Dorka
Az éjszakázást egyrészt meg lehet szokni.... Másrészt viszont én a két naggyal nem éjszakáztam ennyit mint most Petrával. Anno régen 9-kor keltünk a csajokkal nem volt ovi. De rég is volt. Aztán tavaly előtt ősszel Zsani ment oviba reggel fél 9-re legkésőbb be kell érni. Petra ebbe született bele, ráadásul elvileg kettőt kéne vinni oviba tehát időre kelni rendezni és úgy hogy éjszaka nem alszom ki magam baromi nehéz. napközben meg most esélytelen aludnom. Hétvégén viszont aki 11 előt telefonálni vagy jönni merészel az "lyukra" jön mert telefon kikapcsolva, kaputelefon kihúzva. Olyankor pótolok amennyit lehet. Viszont a reggeli tejeskávé nélkül nem bírnám. Ma meg megittam már egy liter kólát meg egy fél tábla csokit és bevettem a leszarom tablettát. Petra köszöni szépen alszik mint a tök a kávé meg a kóla ellnére. A tejed nem lett szerintem kevesebb, csak napközben nem eszik annyit. Petrának sincs ideje enni ha a nagyok itthon vannak még azt is elfelejti hogy éhes annyira leköti hogy a nagyok játszanak. Este viszont pótol este 9 és reggel 8 között 4szer szopik napközben meg 11-12 közt, délután 3-4 közt, meg egy rövid kis szopi este 7 körül. ÉS hidd el lehet bírni :D most bíztassalak hogy lehet lesz még roszabb időszak is? (Grétinél mikor a szemfogai jöttek azt hittem sose lesz vége, már az egész család ki volt)

Na megyünk a dokihoz, előtte még a könyvelőnkhöz meg a bankba is be kell mennem, miért is ne én a beteg gyerekkel :evil:

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Hi!

Babdorka: nálunk kb. egy hónapja kezdődött ez az éjszakázás -erről panaszkodtam is itt...-. Most a hozzátáplálás hozott kis enyhülést, így nappal többet eszik, éjjel azóta csak 3szor kel. Hogy mitől volt: nem tudom. Mi a megoldás: nem tudom, hiszen Ti előbb ettetek mást. Nadine azt írta Ő megszokta az éjszakázást, én sajna nem. Bizony azóta iszom reggel egy kv-t én is. Ha napközben nagyon gáz van, akkor egy koffein mentest is iszom, legalább az íz kedvéért. (sőt, a korán kelést sem tudtam még megszokni)
ckat
 
 


Dorka! Én még nem hagytam egyedül Anyósomékkal Ádámot. Tegnap Párommal volt Ádám, míg úsztam, és közben átjöttek Anyósomék is, csak addig voltak a gyerekkel, míg ő mosogatott (!). (ők vidéken laknak most, így nem merül fel a vigyázás).
Nemalvás. Valahogy bírom. Vagy a hormonok hatnak még, vagy nemtom. Anyám szavai járnak a fejemben: ez van, majd elmúlik. Meghogy ez csak pár hónap. Legkésőbb valószínűleg a szilárd kaja főszereplésével, vagy a fűtésszezon végeztével elmúlik.
Közben szar, reggel még szarabb, de napközben jól vagyok.
Én most untam meg (2 hónapja tart). Azt tervezem, hogy a nappali evéseket megritkítom, és elnyújtom, hogy igazán egyen, ne csak ímmel-ámmal. Aztán ez vagy bejön, vagy nem. Gondolkozom a tápszeren estére, de mivel tejem van, inkább nem adok neki nem-természetes kaját.
(nem tápszerellenesség, hanem „ha van, akkor minek” gondolkodás!!!!)
Inkább sima vacsorát vezetek be fürdés előtt, és utána szopi. Hátha. Csak alig fogad el pár kaját Ádám :roll:

Forgás elmaradás. Ádám is hanyagolta a forgást, amíg mást tanult! Sőt, a legutoljára tanult mozdulat mindig hanyagolódik, amíg a következőre edz. Aztán egy ideig mindkettő jól megy, aztán az újabb megint elhalványul, hogy helyet hagyjon egy még újabbnak. Most éppen a matracról fel-le mászás és az ülési kedv halványult el, és vagy az állás, vagy a mászás lesz a következő. (mászni nem bír megtanulni, mert a kúszás alatt nem jött rá, hogy felváltva kell a végtagokat mozgatni, így most térdelőtámaszból potyog orra, amikor páros kézzel próbál elindulni… ;) )

Uxi! Én már ezt a 3 ébredést is tudom irigyelni… ;)
Vendég
 


Dorka
Én bazi rosszul bírom, ha nem alszom 5-6 órát egyben. Ha az megvan, akkor bírom a strapát, egyébként idegeim cafatokban
Elkezdtétek a hozzátápit?

ÉLJENEK a ma félévesek!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Dorka: a nemalvást meg lehet szokni :lol: Nekem kb 5éve nem volt olyan éjszakám, amit átaludtam :shock: Fú. leírva még szörnyűbb látni :lol: de még mindig élek, sőt néha egészen könnyen bírom :lol:
Aztán vannak napok, vagy inkább éjszakák amikor 3gyerek szórakoztat felváltva, na az igazán gáz, akkor kicsit jobban kivagyok :? Én úgy csinálom, hogy délután mikor alszanak én is pihenek picit :wink: Most már eljutottunk odáig, hogy Samu is akkor alszik mikor a "nagyok", így ilyenkor együtt alszunk :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Boldog hófordulót minden kis érintettnek!

Nemalvást kezdem megszokni. Bár erősen aggódok, hogy nem normális dolog, hogy 20-30 percenként ébred Dani egész éjszaka.. Ami 9től 6ig tart.. Nappal pedig kétszer 1 óra alvás, egyébként boldogan visongva játszik egyedül akár fél napot is.. Normális, hogy egy ilyen pici gyerek ilyen kevés alvással beéri?? Mert nekem baromi kevés.. Már másfél hete így megy.
Bori, mondd, hogy ez tényleg elmúlik!

Tegnap mi is méreckedtünk, 74 cm és 7660 gr., a 74es cuccok már feszülnek..

Kép

Kép
monccs
 
 


Monccs! Egyszer biztos elmúlik! ;)
(jó, lehet, hogy csak 4-5 év múlva, de az is egyszer van ;) ) (na, de tényleg, a nagyobb gyerekek már csak 1x, vagy 1x sem ébrednek, szóval egyszer csak abbahagyják az éjszakai műszakot)
Dani királyfi milyen hosszú! Mondjuk élőben is látszott, de Ádámra pl még kicsit nagy is a 74es ruha.

Emma, (vagy valaki más?), írod a 6 hós adatokat? Vállalom a táblázatot és a statisztikázást!
A gazdagréti játszóházba Ti mentek? Elmúltak félévesek a gyerekek, mostmár mehetnénk! Jövő héten topiktali, de utána héten azt hiszem, én elnézek oda. Mi is a nevük?
Vendég
 


Sziasztok!

Dorka, tényleg meg lehet szokni a nemalvást. NEm könnyű és kell hozzá sok idő, de megszokja a szervezet.
Bori, csak Beni kelt háromszor. Még Emi is ott van, ő is besegített,persze nem ugyanabban az időpontban. :wink:

De azért Emivel már könnyebb, ő nem minden éjjel kel. Beninél meg majd a hozzátápiban reménykedem...szerintem hiába...

Én már arra vágyom baromira, hogy HASON fekhessek és úgy aludhassak! :D De a szopi miatt nem megy, görögdinnyékre nem tok feküdni....

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk mérésen: 68cm és 7340g.
Létezik,hogy 4hét alatt nem nőtt semmit? És 240g-mal több mint 4hete. Doki nem mondta,h baj lenne... :S

Hogy lássátok,milyen szerencsés vagyok: azt hiszem a bal alsó bölcsesség fogamnál az íny begyulladt...Fel van dagadva. :( Fájni nem fáj,csk zavar,hogy érzem,mikor összecsukom a fogam(ez ám a magyar megfogalmazás :D ). Meg...feszül... :S

Képzeljétek,fog még sehol,de 2napja éjszaka nagyon sír és dörzsöli az ínyét. Doki azt mondta,még sokára lesz fog... :evil:

Kép
cs.adri
 
 


Nemalvósoknak részvétem, azaz magamnak is, mivel mi se aludtunk már megint :evil: Hogy mi a fene van??? nemtom de már tök kész vokk. Én is úgy csinálom mint Nadine, aki hétvégén fel mer zavarni azt karóba húzom! :x
Olyan álmos vagyok, hogy az előbb Boginak adtam oda a kocsikulcsot+papirokat a párom helyett :lol: gyakorllatilag ülve el tudnék aludni, ha nem lenne nyöszörgő, vagy síró zenei aláfestés Zalántól :lol:

Hja és tegnap úgy megcseszegették Zalánt (abba a 10 percbe), hogy azóta forog, hasról hátra és hátról hasra is :lol: :D


Miket csinált a gyógytornász:
Megfogta a babát, és forgatta,hásról hatra, hasról hátra, végig a szobán "tekeredik a kígyó rétes akar lenni, tekeredik a rétes kígyó akar lenni" mondókáténekelve :lol: Zalán tökre élvezte (mi néha járunk Ringatóra is, azt is imádja Zalán, szal az ének az nála tuti befutó) Tehát kb 2-3 méteren keresztül gyakorlatilag forgatta a lábainál fogva, ingerelte a lábait, hogy rakja maga elé, és ha kellett megigazította a kezeit is hozzá, mert néha rosszul tette le. Tehát olyankor meg kell igazítani a kezeit, lábait.Gyakorlatilag meg kell "tanítani" arra hogyan kell forogni.



Akkor a kéz láb keresztbe történő összeérintése (mint a babamasszázsnál) az is nagyon jó. Többször egymás után. jobb kéz bal térd, bal kéz jobb térd!

A hintáztatás (csepphinta) is nagyon jó, ingerli az agyában az idegeket és mindig más testrészére esik testsúly, ugyanez vonatkozik a nagy gimnasztikai labdára is. Arra is hassal rá kell tenni a babát, és előre hátra, oldalra jobbra balra mozgatni, és mindig váltakozva kell hogy kitámasszon a kezével. Ez egy reflex bennük amúgy amit ha nem forognak időbe, elfelejtenek. Ezért kell egy kicsit rásegíteni stimulálni! :wink:
A fürdésnél a nagykádba hassal betenni, és az álla alatt kell csak fogni, és húzni hadd kalimpáljon a végtagjaival, és jó az is, ha a vízbe kígyózva húzzuk, kacskaringósan SSSSSS betűket "leírva".

Akkor négykézlábra állította, beállította a lábait, kezeit hozzá, fogta a hasánál, nézte mennyi ideig tartja meg magát, aszonta elég ügyes, ezt itthon is gyakorolhatjuk, ki ne maradjon a mászás... (gyorsan felülő, felálló babáknál ez gyakori)

Hú ennyi, de ha még valami eszembe jut majd írom!!


Betegeknek gyógyulást, viszem le a kölköket sétálni, motorozni, legyen bennük kilóméter :lol: 8)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bori
Van már néhány adatom. De privátot persze senki nem küld, ahogy kértem :(
Szülők háza - igen, 2 hét múlva mehetünk. Jövő héten beszélek velük, változott-e a program

Kép
Kép
emma1976
 
 


hehe... látom ez csak engem érdekel..vagy csak béna vagyok..
ckat: mii vaaan a tányéron :?: :?: végül is mind1. ide vele azonnal! :lol: :lol: :lol:

boldog hófordulókat, jobbulást a betegeknek!

..jut eszembe ilkának is meg volt az első láza..hőemelkedése, 38. tegnap elött hajnalban ahogy áttettem egyik oldalamról a másikra, éreztem hogy tök forró... kicsit szörcsög is, de azóta semmi. lehet, hogy megint a foga :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


sziasztok,
kezdek rosszul lenni, fáj a fejem, szemem... ha megbetegszem, nem megyek hétfőn.. de mindjárt bevetem a fokhagyma és hársfatea kúrát...
Boti ma furcsán viselkedik, a tündér kisfiam nagyon nyűgös, lehet hogy fogacska.... :roll:
Andi, köszönöm a köszöntést Botond nevében, nemsokára ti is félévesek lesztek!!! A kis névrokonok jó lenne ha taliznának... bár már egyszer pociban látták egymást...
Enikő, az a négykézlábas nekünk nem megy, Zalán térden volt? Egyébként hasznos volt, hogy leírtad, köszönöm, annak ellenére hogy mi is gyógytornára járunk, volt benne új... én hozzátenni nem tudok, mert mi is ezt csináljuk... én is leírhattam volna, de nem kérték...
vasárnapi úszin Boti nem remekelt, apujával volt a vízben, és sírt... legközelebb velem fog próbálkozni... okát csak találgatjuk...
szép estét,
Ildi

Kép
lidikoka
 
 


Uxi: Néha véletlenül jobban oldalra fordulok álmomban, és akkor a következő szopikor masszírozhatom a szerkezetet, hogy helyreálljanak a csatornák :? most értem csak igazán, hogy mi is EMLŐSÖK vagyunk :D
Enikő jók ezek a gyakorlatok, de SZÜKSÉGESEK? Úgy értem, hogy pl. nektek miért kell ilyenekkel "stimulálni" Zalánt? Van valami problémája? Én úgy tudom, ha egészséges a gyerek legjobb ha hagyjuk saját ütemében fejlődni :?: Azért kérdezem, mert Jankó sem produkál még semmit, de nekem a fentieket mondta a doki most is, akárcsak annó Boldizsárnál (ő még "lustább" volt).
Minden kis tündérnek és anyának gyógyulást, látom tarol a takonykór :( Voltunk fül-orr-gégésznél, szerencsére a különböző színekben pompázó bőséges váladékon kívül nem talált semmit egyiknél sem. (Arcüreggyulától féltem Jankónál a homlok-vakarászás miatt.)Kaptunk fejenként 1 homeobogyót és 1 orrsprayt (persze mind különböző, hogy legyen mire azt a sok GYED-et költeni :roll: ). Bejelentkeztük hó végére alkati vizsgálatra is nála (ez már magánrendelés lesz :? ), remélem most nem kell csalódnom.
Ébredések huhhhh... kalapom előttetek, nekem tegnap kellett éjszakáznom a krákogók miatt (egyébként csak 2x kelünk ált.) de ma már tropa voltam. Hogy folyamatosan :shock: :?:
Egyébként és csak az első hetekben figyeltem a koffein bevitelre, azóta nem veszek észre változást napi 1-2 Ricore kávé miatt.
Remélem mégis összejön a tali :D, Jankó határozottan javul, remélem tegnap éjjel volt a mélypont (kopp-kopp-kopp).
Sziasztok!

Kép
Kép
tjuditot
 
 


Boldog Fél Éves Szülinapot a babáknak!! Janka, Marci és Dávid!!!!
torolve_20131003125716
 
 


Enikő, nagyon köszi, hogy leírtad! Kipróbáltam ezt a földön forgatásos dolgot, de nem sikerült, mert elkezdett sírni. Persze lehet, hogy már túl este volt, majd délelőtt újra megpróbálom. :wink:

Ébredések: Dávid november eleje óta óránkétn szopizik éjszaka, nekem az a mázlim, hogy Anyuék az emeleten laknak, úgyhogy 2-3 naponként lepasszolom 1-2 órára a gyerkőcöt délután, és alszom egy nagyot. Hétvégenként meg délután férjem átveszi a Kölköt, hogy tudjak aludni, csak olyankor nem szokott menni, úgy fel vagyok dobódva, hogy otthon van. :lol: Gurgi, megprbóáltam a saját ágyába rakni, és kicsit jobb, mert legalább csak óránkétn ébredt, míg ha köztünk van, gyarkan van, hogy 4 után 20-30 percenként sír. Köszi a tippet! Meg Lyniának is köszi a hasonlavós tippet, az is segít kicsit.

Féléves adatok: 8000 g, 69 centi

Kép
nenoke
 
 


Csak gyorsan...
Minden félévesnek Happy féléves hófordulót!

Betegeknek jobbulást! :?
Nagyfiam már egész jól van, csak a gyógyszert kell beleharcolni 3X naponta. :roll:
Bence nyűgös, folyik az orra, hőemelkedés. :?
Tegnap éjszaka sikerült 2 részletben maratoni 5 órát aludnom. 3 nap alatt kb. ennyi jött össze. Van egy mondás, hogy aki sokat alszik, az keveset él...hát akkor én most nagyon élek.... :roll:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


[quote="ceniko"]M írta:cenikoiket csinált a gyógytornász:
Megfogta a babát, és forgatta,hásról hatra,


Te tényleg nagyon álmos vagy! :lol:

kétfiús anyuka
babdorka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?