Új privát üzeneted érkezett!

Snápi!

Végre jól aludtál! Tudom mennyire rossz a gyomorégés! Azt elfelejtettem mondani, hogy a fűszerek közül a bors és az erős ételek ami savat okozhat!
Próbáld ki, hogy ezeket nem teszed bele az ételbe és figyeld meg,hogy nálad ez a kis trükk csökkenti-e a panaszokat!
A hajdinakását én is kipróbálom, bár nincs már savasodásom csak sok jót hallottam róla.

üdv

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!!!
Tényleg nagyon köszike a jótanácsokat!!!
Lehetne mégegy kérdésem???
Ti hogy küzdötök az influenza ellen???Nagyon mondják,hogy járvány lesz!!!Én szedek influenza meg torok és nátha elleni homeopátiát de nagyon bevagyok tojingolva hogy ha elkapom mi lesz!!!Holnap mennem kell be az 1.sz. női klinikára genetikai ultrahangra és már az előjegyzéskor is mondták,hogy készüljek fel,hogy nagyon sokat kell várni!!!Hát kiváncsi leszek rá,hogy mi lesz!!!
sziasztok!!!
snápi

Kép
Kép
snápi
 
 


Snápi!

No para! Ha ideges vagy, csökken az ellenálló képességed!
Ha elkapod, akkor sincs gáz!Az influenza VÍRUS-os megbetegedés, általában a gyógyszerszedés sem indokolt!!!!Sokkal inkább veszélyes, ha szövődmény alakul ki, mert valaki nem fekszi ki rendesen!
Tehát,ha elkaptad, akkor dokit hívni (lehetőleg nem menni terhesen és órákat várni).
A lázcsillapítás, folyadékpótlás, és sok-sok fekvés a legfontosabb.
Talá jobb, ha már most beszélsz az orvosoddal, hogy milyen bogyót vehetsz be lázcsillapításra! Asszem az aszpirin tilos csak. Algopyrin mehet, de ezt dokival beszéld meg tutira!
Aztán a szokásos, mézes-citromos tea, sok ásványvíz, levesek és rengeteg gyümi és zöldség!No közösség, ha nem muszáj. Ja és maga az influenza nem káros a magzatra (én is voltam még a fiammal az első 12 hét alatt beteg). A Tied már idősebb terhesség, bízom benne, hogy el sem kapod az influenzát!
De bármi gáz van, beszélj az orvosoddal is!

Üdv:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a múlt heti felvilágosítást a második gyerek esetében járó juttatásokkal kapcsolatban. Majd mondom az ismerősömnek. Kiváncsi leszek mit tud intézni vagy nem-e ő értett félre valamit. Gondolom ez már kiderült az első kifizetésnél.

További szép estét.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 



Kép
Kép
snápi
 
 


sziasztok!!!
látjátok én ehhez a vonalzóhoz sem értek!!!nem tudom hogy hogy kell csinálni!!!
dominika1!!!
nagyon köszike a jótanácsaidat!!!megfogadom igérem!!!a genetikai ultrahangon minden rendben volt!!!kislány lesz!!!és csak 3és 1/2 órát voltam ott!!!
köszike mégegyszer!!!
snápi

Kép
Kép
snápi
 
 


Sziasztok!

Szia Snápi!

Megpróbálom neked leírni, hogy kell létrehozni ezt a vonalzót, láttam, hogy a babafalván szeretnéd. Kezdem a legelejéről:

Először is, legfelül beírod a szülés várható időpontját, mellette van egy naptár, arra kattintgatva az segít. A mellett van még egy rubrika, oda beírod a baba nevét. Majd lentebb kiválasztod a vonalzót, utána pedig a kis figurát. Lejjebb van egy olyan, hogy "vonalzó megtekintése", azzal leellenőrizheted, hogy jó-e, amit kitaláltál, aztán még lejjebb van az, hogy "vonalzó létrehozása". Erre rákattintva létrehozod a vonalzódat. Ezután automatikusan a "vonalzó link" feliratú négyzetekben valami hosszú szövegek jelennek meg. Még lejjebb van egy olyan, hogy "kód küldése e-mailben". Oda (ez egy zöld sáv) beírod az e-mail címedet (amit mindig használsz), majd rákattintasz a "küldés"-re. Ezzel elküldte az e-mail címedre azt a linket, amit majd be kell másolni a babanetre.

Tovább:
Bemész az e-mail címedre, ott fogod megtalálni ezeket a kódokat. Van egy olyan, hogy PHPB kód: , és utána egy hosszú sor. Ezt a sort jelöld ki úgy, hogy a „PHPB kód:” szavak is ki legyenek jelölve, meg utána az az érthetetlen sor. Ha ezt kijelölted, fent rákattintasz a Szerkesztés, másolásra.

Utána, már nem olyan hosszú:
Bejössz a babanetre, és ott van az a hosszú, rózsaszín sáv, ami úgy kezdődik, hogy „Társalgó”. Mellette van egy legördülő sáv, „Társalgás” felirattal, még mellette pedig egy másik legördülő sáv, amibe az van írva, hogy „Segédletek”. Ezt legördíted, és ott megtalálod azt, hogy „Profil”. Itt állíthatod be a saját profilodat. Itt van egy olyan négyzet, ami azzal a felirattal kezdődik, hogy „Aláírás”. Ide kell bemásolni azt a sort, amit az előbb az e-mail címeden kijelöltél. Tehát bemész ide az aláírás négyzetbe, és fent csinálsz egy olyat, hogy Szerkesztés, beillesztés. Mostmár elvileg be van másolva az a sorod ide, ami úgy kezdődik, hogy: PHPB kód, szögletes zárójel, url= … stb.
Ennek a sornak az elejéről töröld ki azt a két szót, hogy PHPB kód, hogy csak úgy kezdődjön, hogy szögletes zárójel, url=

Legvégül pedig:
Lemész ennek az oldalnak a legaljára, ott van az a gomb, hogy „Elküld”. Erre kattints rá, és ezzel kész is van.

Huhhh, jó hosszú lett a mondandóm, de nagyon részletesen írtam le. Remélem azért érthető valamennyire, és tudtam segíteni.

Szia.
Évi

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Snápi!

Örülök, hogy segíthettem! Remélem hasznát veszed!
Jaaaa és gratula a csajszikához!!! :-)
Esetleg elárulod a tervezett nevét is???Vagy hadititok???
Ne aggódj, vonalzót még én sem tudtam létrehozni, most mazsolázom Evisan üzijét, hátha körte villan az agyam helyén.:-)
Addig töltök hagyományos képet.
Jobb lett már a gyomrod????

Üdv
Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


evisan!!!
te egy angyal vagy!!!megcsináltam ugyhogy mindjárt kiderül hogy mizujs lesz!!!megmondom őszintén,hogy soha nem jöttem volna rá erre!!!tényleg köszike mégegyszer!!!
dominika1!!!
gyönyörű a csöppséged!!!a néven sokat rágódunk mert ami a férjemnek tetszik az nekem nem ami meg nekem az meg neki nem!!!ami most közös az a vanda!!!na hogy tetszik???
a gyomrom jó,ha odafigyelek rá!!!sajnos a vérnyomásom miatt iszok cólát vagy tejes kávét és azt megint nem a legjobb a gyomromnak!!!de este nagyon jókat alszok a kis tejcsike után meg a fini ízetlen pászka után!!!
látom sikerült a vonalzód!!!ügyike vagy!!!
snápi

Kép
Kép
snápi
 
 


Snápi!

A Te vonalzód se piskóta.....:-)
Egyébként tök eccerű vót!:-)
A Vanda szerintem szép, de ez vezetéknév függő is!Egybe kimondva kell ízlelgetni.
Ráadásul van 2 Vanda ismerősöm, kivétel nélkül mindegyik szép arcú!
Nálunk is sok vita volt, nekem marhára tetszett a Dorina. De párom kiverte a hisztit, hogy szerinte a Dorinák nyávogós, üresfejű hülyék.
Mindezt arra alapozta, hogy látta A Pély Barnabás nőjét.:-)
Aztán Dóra lett volna még, de a családban van már Dóra és az is fontos volt, hogy olyan keresztnév legyen, melyet kereszteléskor is "elfogadnak", és ne kelljen másikat is választani mellé.
A Dominika maradt a rostán.
Tudtad, hogy a Vanda lengyel eredtű név???

Hmmm ízetlen pászka!!! Jaj milyen jó is az....:-))
Egy kis sonkával, paradicsommal, vagy májkrémmel felturbózva.

Pfujj de gonosz vagyok. Nekem esténként a kakaó+vajaskenyér volt a favorit....:-)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


dominika1!!!

nekem nem volt egyszerű mert én képzeld el egyből szülinapos vonalzót csináltam!!!a férjem vette észre!!!amugy szőke vagyok!!!

a baba vezetékneve horváth lesz!!!horváth vanda!!!ahhoz majdnem mindegyik név megy!!!a jelentését még nem néztem meg!!!
nekünk van az ismerettségünkbe dorina és egy nagyon jófej csajszika!!!
most ettem pont pászkát mert a kismamatornáról nemrég jöttem haza és korgott a gyomrom nagyon!!!ugy üresen jobban elnyammogok rajta mintha valami lenne még hozzá!!ugyhogy nem vagy gonosz!!!
snápi

Kép
Kép
snápi
 
 


Snápi!

A Horváthoz tényleg minden passzol!!!:-)
Ne aggódj, én is szőke vagyok...:-)
Én nem tudtam rávenni magam a kismamatornára.:-(
Utolsó időig dolgoztam, mint a barom, úgy voltam vele, hogy ez elég torna, mert eléggé ugrálós a munkám.

No mindegy.:-)

Azért a mostani vonalzód jó lett ám!!!Igazi nyári babád lesz!! Tök jó, mert hamar kimehettek sétálni, talán addigra nem lesz még gutaütő meleg.
Mikorra vagy pontosan kiírva???

Küldök egy friss fotót a csajomról.....ha nem gond....

Üdv Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


dominika1!!!
hallod pedig nagyon jó a kismamatorna!!!én imádom!!!pláne a kb.85 éves nénit aki tartja és ugye 3 hónapos korától vihetjük hozzá ugyanúgy baba-mama tornára!!!
pontosan május 19-re vagyok kiirva!!!ma voltam ultrahangon és minden rendben van a manóval!!!alukált éppen!!!jövőhéten kell menjek terheléses vércukorra majd!!!remélem az is jó lesz mert ha valaki én nem fogok tudni diétázni!!!
a kislányod tünemény!!!küldhetsz róla mindig képet ha irsz majd oké???jó kislánynak tűnik nagyon!!!jól látom ugye???
szia!!!
snápi

Kép
Kép
snápi
 
 


Szia Snápi!

Jó kislány csak hisztis, mint az anyja.:-)
Ma voltunk dokinál, fél kilót hízott 2 hét alatt! A doktornő teljesen kibukott, 2x is megmérte!!!
De azt mondta, hogy nem gond, úgy látszik jó a tejem, ha nem is sok van, meg majd "beáll" normális értékre a hízás.
A vércukor, ha nem is jó tökéletesen kordában lehet tartani!
De végül is mitől ne lenne jó?????
:-)
Kitartás! Ha diéta kell, hidd el, hogy vannak betartható normális diéták!
De biztos vagyok benne, hogy neem fog kelleni!

Majd mé küldök képeket, most feltöltök egy dagi-fürdetőset.

Üdv Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj,de aranyos!!!
van mit rajta fogni hallod!!!szerintem az időjárástól hisztis,mint az anyja nem???majd meghízik nem???biztos rossz a védőnéni mérlege!!!
figyu!!!
kényelmes az a kád???mi még nem vettük meg és mivel tusolókabinunk van ezért valami állványosat kéne vegyünk!!!ezt hol vetted ha szabad megkérdezni???
diéta!!!én hidd el semmilyen diétán nem tudok betartani!!!de remélem nem lesz gáz majd!!!ma a vérnyomásom szarakszik egy kicsit,de kifekszem!!!
na futok mert leszakadt tegnap a redőnyünk és megjött a szerelő!!!
puszika nektek!!!
ági

Kép
Kép
snápi
 
 


Ági!

A kádat a Brendonba vettük, állvány nélkül.OK Baby a fantázia neve.
Sajna elég drága volt (6 000 Ft) de neten már jobb áron is hozzá lehet jutni.
Az állványa 8 000 Ft, de feltalálták a széket meg az ágyat is!:-)
Jó ez a kád, mert úgy van kialakítva, hogy újszülöttet is bele tudsz ültetni, ha átfordítod a másik oldalra, akkor a már biztosan ülő gyereket tudod úgy beleültetni, hogy biztonságban van.
Viszont látom a hátrányát is, sokáig nem tudod majd használni! És a fenekét nem könnyű megmosni!:-)
Nekünk itthon sarokkádunk van, ezért betétet nem tudunk használni.
De a sima piskótakád+betét is hasznos lehet.
Amúgy a képen látható módon fekszik benne és nem tud kicsúszni. Szerencsére élvezi a fürdetést, bár kicsit olyan esetlenül fekszik benne.:-)

A fél kiló hízás nem kevés, hanem sok 2 hét alatt!!! Azért is ilyen pufika.:-)Ha látnád az édes kis hurkás combjait....
Asszem felkeresem a Michelin gyárat, hogy megszületett a cég új gumiembere női kiadásban.:-)
Mivel nőböl van, el kell neki majd magyaráznom, hogy túlsúly soha nincs, csak rossz mérleg vagy túlzottan meleg vízben történő ruhamosás.:-)

Diéta! Ha kell, hát muszáj lesz betartanod, a Vandababa miatt!!!
DE NEM FOG KELLENI, HIDD EL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na én is megyek, bár redőnyünk nincs, főzni azért illene valamit a siherehadnak.

Üdv

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Krisz! nagyon édes a kislányod. Tejci tényleg be fog állni idővel!!! kitartás.

Snápi! pont az Auchanban van most akció fürdető állvány 2500Ft és kád hozzá 1200Ft ez a hagyományos, de mint ahogy Krisz is írja a kialakított kádak nem sokáig használhatóak. Pikk-pakk rááll a kezed és biztosan tudod fürdetni majd Vandát.
sztem azt a pelenkázós+kádas fürdetőt nem érdemes megvenni mert az több emberes. Sosem értettem, hogy ha levetköztetem rajta a babát utána egy kézzel hogy hajtom le a pelenkázólapot és fürdés után hogy teszem rá vissza egyedül?

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


SIDNEY!!!
KÖSZIKE A SEGÍTSÉGET!!!MEGNÉZEM A KÁDAT MEG AZ ÁLLVÁNYT AZ AUCHANBA!!!LEGINKÁBB SZERINTEM AZ APJA FOGJA FÜRDETNI MERT ERRE Ő MÁR A GYEREKTERVEZÉSKOR LECSAPOTT,DE AKKOR IS JÓ HA NEKI IS KÉNYELMES!!!

TEGNAP A FÉRJEM AZT MONDTA HOGY LEGYEN A LÁNYUNK NEVE NORINA!!!MIT SZÓLTOK HOZZÁ???REGGEL MÁR IGY KÖSZÖNT EL TŐLE UGYHOGY Ő SZERINTEM MÁR BIZTOSRA DÖNTÖTT!!!
DOMINIKA1 !!!
A MAI FELADATOD KÖZÉ AZ IS TARTOZIK HOGY MEGINT KÜLDESZ A KIS DOMINIKÁRÓL KÉPET!!!
KÖSZIKE!!!
ÁGI

Kép
Kép
snápi
 
 


Snápi: nekünk is hagyományos kádunk van. A kialakítottal az a bajom, hogy szerintem nem lehet jól hozzáférni a hajához, hátához,popsijához.Lehet tévedek. Lehet tévedek.

KépKép
anikoh
 
 


Ági!

Igenis, értettem!!!Pont most töltöm az akksikat, hogy hátmosós képeket küldjek!
Én azt mondom Neked, hogy nézd meg mindkét kádat és az alapján dönts!
Ha a simát választod, ott is tartani kell a gyereket,(csak ott az egyik karid mindig foglalt) ott is kicsit nehézkes hátat+feneket mosni, de kétségkívül egyszerűbb, mint az ültetősnél.
Az ültetős meg kényelmesebb és totál biztonságos. Szóval, most "légy okos domokos"!
Norina???? Iszonyú szép és ami a legfontosabb, hogy igen különleges!!!
Nekem még a Melina volt egy favorit....:-)
Szerintem ezzel a névválasztással ellesztek még egy darabig.:-)

Edina!
Egybe pelenkázóval és fürdetővel az árán kívül csak az a bajom, szerintem tök instabil!!!!
Finoman mozgasd meg egy áruházban!!!Engem a hideg is kilelt tőle....el se mertem képzelni,, hogy mit csinál egy 7-8kilós ficergó Manó alatt??!!
És kösz a bíztatást!!! már lassan 1 hónapja küzdünk a tejcivel, de még mindig nem gyarapszik.:-)

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a tejcike milyen gyorsasággal termelődik újra, cicikiürülés után?

Üdv

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Ági,

Nekünk sima kádunk volt, viszonylag nagy. Vettem bele egy maci alakú szivacs betétet. Arra rá tudtam tenni a babát, nem kellett tartani, így mindkét kezem szabad maradt. A szivacs megszívta magát meleg vízzel, így finom meleg volt a hátának. Nekünk az előző lakásban nem volt kádunk, így Danca nagyon sokáig ebben a kádban fürdött, a zuhanyzó közepén.

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!

Mi is jó nagy kádat vettünk, ami széles is és hosszabb is. Persze férjem megvette volna a 10e ft-os /akkor még ennyibe került 6év :shock: / a formatervezetett.
És sokáig abban fürdettük mi is mindkét gyerköcöt.

Krisz! hát én még odáig sem jutottam el hogy közelebbről megnézem ezt a fajta pelenkázós kádat. :D Egyik ismerősünk vett olyat és szegény nem túl magas, alig érte fel:)
Dominika tényleg tünemény!!!!! egy hónap hidd el nem nagy idő, nekem még 3 hónap után is voltak olyan napok amikor azt gondoltam itt a vége fuss el véle, volt tejci nincs tejci. aztán mégis maradt. Igaz JOhannánál csak 6 hónapig kb, Bulcsú viszont még most is szopizna, ha tavaly nem szoktatom le róla:)

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Dominika!
Tejci ügyben sokat olvashatsz egy bizonyos homeopátiás szerről, a neve Urtica urens 5ch, ami a barátnőm szerint nagyon sok tejcsit csinál, még fejnie is kell. 400 Ft a patikában, én már vettem, biztos, ami biztos. Pici apró golyócskák vannak benne és egyszerre 5-öt kell elszopogatni és várni a hatását. Szerintem próbáld ki, ha nem jön be, csak 400 Ft-ot veszítesz. Sok sikert!

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


CSAJOK!!!
KÖSZIKE A TIPPEKET A KÁDHOZ MÉGEGYSZER MINDENKITŐL!!!MAJD MEGÍROM MILYET SIKERÜLT VENNÜNK!!!
DOMINIKA!!!
AMIT VISZONT MÓNIKA ÍRT A HOMEOPÁTIÁS TEJSZAPORÍTÓRÓL AZT PRÓBÁLD KI!!!ÉN AMIÓTA TERHES VAGYOK MINDENRE HOMEOPÁTIÁT SZEDEK!!!EGYEDÜL A FEJFÁJÁSCSILLAPÍTÓJA NEM VÁLT BE,DE SZERINTEM TÖK SZUPI KÉSZÍTMÉNY!!!TESÓMNAK IS VAN 3 GYEREKE ÉS ŐK IS EZT SZEDIK FOLYAMATOSAN AZ INFLUENZA ALATT HOGY NE LEGYENEK BETEGEK!!!MÉG ANYUKÁMÉK IS SZEDIK CSAK APUMNAK MEG A MAMÁNAK KELL ODAFIGYELNI VELE MERT ŐK CUKROSAK ÉS EGY KICSIT MEGNYOMJA A CUKRUKAT!!!NEM IS DRÁGA TÉNYLEG MERT AZ INFLUENZA CUCCAIK IS 800FT-BA KERÜLNEK!!!ÉS NEM KÁROS!!!CSAK VAN EGY KÉT DOLOG AMIT NEM LEHET MELLÉ ENNI VAGY INNI!!!TEHÁT HA BEVESZED AKOR 30 PERCEN BELÜL NEM IHATSZ KÁVÉT,CÓLÁT,TEÁT,KAMILLA TEÁT ÉS NEM MOSHATSZ FOGAT ADDIG MENTOLOS FOGKRÉMMEL MERT A MENTOLT SEM SZABAD ADDIG HASZNÁLNI!!!ENNYI,DE HIDD EL KIBIRHATÓ!!!SZERINTEM PRÓBÁLD KI!!!
REMÉLEM NÁLATOK IS SÜT A NAP!!!
SZÉP HÉTVÉGÉT NEKTEK!!!
ÁGI

Kép
Kép
snápi
 
 


Dominika,

A homeopatiához: a bogyó bevétele előtt és után 20-30 perccel semmit ne mlehet enni-inni, mert hatóanyag a száj nyálkahártyáján keresztül szívódik fel. Lehet kapni a patikában homeopatiás fogkrémet. Abban nincs mentol.
Mi is nagyon sok mindenhez használjuk. Sok olyn könyvet lehet kapni, ami segít eligazodni a gyógyszerek között. Én Danca születésekor megvettem a 'Gyermekek gyógyítása homeopatival" című könyvet, nagyon sokat használom.

Üdv,
Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


A bogyók árát sajnos megemelték, 530 Ft-ra....

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Helló Lányok!

De jó, hogy ennyire jók vagytok homeóból!
Még csak most kezdtem el utána nézni, hogy mégis mit takar a homeopátia! Kezdek képben lenni! Hétfőn vetetek papával bogyót, szerintetek fél órán túl ihatok rá laktoherb teát???Ugye az is tejszaporító, remélem a kettő nem üti egymást.

Móni!!!
Kösz az árakat is, én azt hittem,hogy a homeós szerek drágábbak!!!
Még,ha 530 ft, akkor is megéri!
Csak egy laza aszpirin 1000 Ft felett van....
Most nézem, hogy Te már mindenórás vagy!!!:-)Hol fogsz szülni???

Ági!
Én egyébként kádnál arra a betétre gondoltam, amit Judit is leírt!!!
Ésköszaz ötleteke, még veszek homeós könyvet is és "dr homeóvá" képzem magam. Kár, hogy édesanyám betegségénél erre nem is gondoltam.:-(

Edina!
Azért én nagyon boldog leszek már akkor, ha ebben az egy szem cicimben legalább annyi tejci lesz, hogy az étkezések minimum felét kiadja!!!:-)
A fiamat egy hétig tudtam "ellátni" tejjel, úgyhogy ez már mindenképp haladás .:-))

Ezen a képen balra Dominika, mellette a volt férjem kisfia, aki 2 nappal korábban született a Jáhn Ferencbe, szintén Dr Hartmann Gábor doktor úrnál. Érdekes jelenség volt, amikor a volt férjem családja jött a mostani asszonyához és az exhez is látogatni!!!Szerencsére nálunk jó a kapcsolat!!!:-)

Szép hétvégét mindenkinek lyányok! Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Szia Mónika!
Tegnap küldtem Neked privit. Kicsit nagyon hosszú lett, bocsika érte. Győzted végigolvasni?

Üdv mindenkinek,
Évi

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Dominika!
Igen, most már bármelyik pillanatban megindulhat, már alig várom. Én is a Jáhn-ban fogok szülni, ha minden igaz, és minden simán megy, akkor egy tündéri szülésznővel. :D Már alig várom, hogy kezemben tarthassam a babámat! :D
Sajnos, most már időnként rámjön a para a szüléstől :shock: és igen ideges tudok lenni ilyenkor, máskor meg tök happy vagyok és már várom. :wink:

Evisan!
Megkaptam a privit, örültem, hogy ennyit írtál, sajnálom, hogy neked is problémáid akadtak a dokival :( De még van egy kis időd változtatni rajta.

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Mónika!

A Jáhn-ba csak tümdéri szülésznővel találkoztam!!De komolyan!
Szüléstől én is paráztam, pedig másodjára szültem!:-)
Én mondjuk jobban féltem attól, hogy nem indul meg magától a szülés, hanem indítani kell. Ez be is jött.
De az sem olyan vészes. Az ember úgy elsodródik az eseményekkel, hogy fel sem tűnik az idő múlása!
A legfontosabb, hogy ne félj kimondani, hogy neked mi esik jól!!!
És ami jól esik, azt tedd!!! Nekem nagyon jólesett, hogy párom és a szülésznő no meg a doki is Minden kérésemet tiszteletben tartották!!!
még a legutoésó pillanatban is kenegették olajjal a gátamat, hogy ne feszüljön annyira. De a Manó méretei miatt végül nem úsztam meg, de tényleg a legutolsó pillanatban vágtak, kérve a beleegyezésemet.
A beöntést is én dönthettem el, hogy kérem-e?
Olyan pózban vajúdtam, ami jólesett és indított szülés ide vagy oda, nem volt folyamatosan rajtam a CTG! Egy kézi ultrahangos szívhang ellenörző szerkeytűvel nézték a Manóm szívhangjait!
Tehát a lényeg: a Baba érdekeit nézi a doki és a szülésznő, a Te dolgod a saját érdekeid szem előtt tartása. Utána úgysem lehet az ember lánya már "önző".:-)

Kitartás!!!

sziasztok

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Mónika!
Ja, hát igen, izgi már nagyon, így 10 nappal szülés előtt. De azért fel a fejjel, nagyon drukkolok, hogy minden jól sikerüljön. Küldök egy csomó pozitív jelet, hogy ennyi szerencséd legyen, meg még több:
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Azt mondják, hogy mindent pozitívan kell felfogni. Pozitív kisugárzás, stb. :)
Pont én mondom ezt, amikor olyan negatív ember vagyok, hogy az már lefelé konyul. :D

A másik.... hát igen, Hartmann dr úr egy kicsit valószínűleg tényleg túlvállalta magát, azért jártunk így. De attól függetlenül mostmár maradok a dél-pestinél, tehát ha terhesgondozásra vissza is megyek a régi orvosomhoz, azért a Jáhn-ban fogok szülni. Ez már hót biztos.

Sziasztok:
Évi

Kép
evisan
 
 


Dominika!
Köszönöm szépen a jótanácsokat, igyekszem megfogadni. Szeretném jobban átélni ezt a szülésemet, az első egyáltalán nem volt jó élmény, igaz fiatal is voltam, és sajnos a szülés alatt teljesen egyedül. Most másképpen szeretném. :)

Evisan!
Nagyon-nagyon köszönöm ezt a sok szerencsekeresztet! :D Nagyon aranyos vagy! Te se legyél negatív!

Amint történik valami, megosztom veletek!

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Sziasztok!

Mónika! én is nagyon izgulok már érted. Ezek szerint nem lesz ott a fogadott dokid? nem baj ne izgulj a szülésznőknél jó kezekben leszel, doki úgyis csak "asszisztálna".: :lol:

Evisan! TE se izgulj minden oké lesz. Ki volt az előző dokid, akihez most vissza fogsz járni? MIért nem kérdezed meg a "mostani" orvosodat, hogy nem tudna e maga helyett ajánlani vki mást?

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Mónika!

Hidd el, hogy a doki tényleg csak "asszisztál" majd. A Jahn-ba a komplikációmentes szülést a szülésznő önállóan is levezetheti!
Fogadtál szülésznőt egyébként???? Az én első szülésem is nagyon gáz volt, most meg csak szép és jó dolgokat tudok mondani!
Nagyon szorítok ám!:-)

Evisan!

Neked most a Hartman a dokid? Ő egyébként tényleg nagyon sokat vállal, volt, hogy 3 császármetszését vártuk meg a kórházban, mire megvizsgált.
De a szakmai tudása és odafigyelése miatt nem bántam meg, hogy mindig várni kellett rá egy csomót. szülés alatt is iszonyú korrekt volt, ott volt végig!!! (pedig tudjuk, hogy nem szoktak).
Ja és nem a maroktartós fajta......
És ne légy pesszimista!:-)) Mondja ezt egy örök optimista....

sziasztok

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


DOMINIKA!!!
EZEK SZERINT TE A HARTMANNÁL SZÜLTÉL???ÉN IS NÁLA FOGOK!!!SZÜLNI MÉG IGAZ NEM SZÜLTEM NÁLA AZ AZ ELSŐ ALKALOM LESZ DE MÁR 3 ÉVE HOZZÁ JÁROK VIZSGÁLATOKRA!!!TÉNYLEG RENGETEG BETEGE VAN NEKI DE INNEN IS LÁTSZIK HOGY JÓ MUNKÁT VÉGEZ LEGYEN AZ AKÁRMILYEN KOROSZTÁLY!!!NEKEM MULTKOR ELFELEJTETTE A VIDEÓT ELINDÍTANI SIETSÉGÉBE ÉS MIKOR A CSALÁDOT ÖSSZECSŐDÍTETTEM HOGY ITT A MANÓ,HÁT CSAK HANGYÁK VOLTAK!!!DE SEBAJ!!!A KÖVETKEZŐ MÁR SIKERÜLT!!!
MA VOLTAM REGGEL AZ ERZSIKÉNÉL VÉRVÉTELEN!!!CUKORVIZSGÁLAT LESZ!!!SZINTE MEGINT SEMMIT NEM ÉREZTEM,DE JÓL BEVOLTAM TOJVA SZOKÁSOMHOZ HÍVEN!!!RÁADÁSUL OLYAN MIGRÉNNEL KELTEM,HOGY CSAK REMÉNYKEDTEM,HOGY AMIG BEÉRÜNK ADDIG MEG IS MARADJON BENNEM A KAJA!!!DE SIKERÜLT!!!CSÜTÖRTÖKÖN LESZ EREDMÉNY MAJD!!!REMÉNYKEDEK,HOGY HARTMANN PAPA JÓ HÍREKKEL FOG SZOLGÁLNI NEKEM!!!
VISZONT NEM TUDOM MEGÁLLNI,HOGY MOST NE SZÓLJAK BE NEKED DE A KISLÁNYODRÓL NEM LÁTOK KÉPEKET MOSTANÁBA!!!LÉGYSZIVES KAPD ÖSSZE MAGAD ÉS RAKJÁL KI MERT SZERETNÉM LÁTNI A KIS HERCEGNŐT!!!

BNEMONIKA!!!
SOK SIKERT KÍVÁNUNK MI IS A SZÜLÉSEDHEZ!!!NAGYON DRUKKOLUNK MI IS!!!ÜGYES LEGYÉL!!!BIZTOSAN MINDEN GÖRDÜLÉKENY LESZ!!!

SZIASZTOK!!!
SNÁPI ÁGI

Kép
Kép
snápi
 
 


Ági!!!

Hát nincs aki fotózzon!!!!A pasik olyan későn jönnek haza, hogy ippeg jut idő a fürcire.
Meg a Manóm is olyan nyűgike mostanság.
A Hartman velünk is eljátszotta, hogy nem indította el a videofelvételt!
Úgy kezdte, hogy nem tudta berakni a videókazit!Majd elindította az ultrahangot de a felvétel gombját nem nyomta meg! A párom rögtön észrevette, szólt neki, mire majdnem letörölte az egészet!
Szóval igazi technikai zseni!:-)
Erzsike nagyon profin vesz ám vért, ne félj tőle annyira! Az eredmény meg tutira jó lesz!

Ja és most látom, hogy Vandából Norina lett???
:P
Végleges, vagy adjak még névötleteket???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok,

a segítségeteket, ill. a véleményeteket szeretném kérni. Én is a délpesti kórházban fogok szülni. A terhesgondozásra Dr. Fekete Tamás magánrendelésére járok. Érdeklődni szeretnék, hogy így is érdemes-e szülésznőt fogadnom, vagy elég ha fogadott orvosom van.
Egyébként Tamás asszisztense is szülésznő Pelády Andinak hívják.
Van köztetek olyan, akinek ő vezette le a szülését?

nagyon köszi:

Emi

Kép
emi29
 
 


Szia Emi!

Nekem is Dr. Fekete Tamás volt az orvosom, én nála szültem. (Mondjuk csaszi volt.) Ha rendes szülés lett volna sem fogadok szülésznőt, mert mindegyik kivétel nélkül aranyos, a dokit viszont megfogadtam. Nekem megnyugtatóbb volt, így a csaszit is Ő csinálta. Nagyon meg voltam elégedve vele! Szerintem bármelyik megoldást is választod nem döntesz rosszul!
Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlet:
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Szia Emi!

Én fogadtam szülésznőt, de csak azért, mert amióta központi kórház lett, azóta előfordul, hogy egyszerre 14-en is szülnek (amikor én szültem ez volt).
Namármost ebben az esetben erre van 2 szülésznő.
Én örülök, hogy fogadtam, de tényleg tény, hogy mindegyik nagyon aranyos!
Ha nem választasz, akkor is jó kezekben leszel, maximum nem lesz melletted végig!

Üdv

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan átfutottam, miket írtatok, ill. kérdeztetek, megpróbálok most gyors lenni, mert iszonyat álmos vagyok, alig alszom mostanában hajnalonta.

Sidney!
Az előző orvosomat Domonkos Tamásnak hívják, de ő a Péterfyben dolgozik. De a Jahn-ban fogok szülni. Nem lesz fogadott orvosom, hanem csak szülésznőt fogadok itt a dél-pestiben.
Hogy miért nem kérdezem meg, hogy tudna-e valakit maga helyett? Csak attól tartok, ha megkérdezi, hogy miért szeretnék máshoz menni, nem akarok neki magyarázkodni, mert félek, hogy hülyén sülne el. Inkább kikerülöm, mert biztos, hogy kínos szituba kerülnék, ahogy magamat ismerem. Na megint a pesszimizmusom.
OK, MEGPRÓBÁLOK POZITÍV LENNI, DE TÉNYLEG! :D

Dominika!
Igen, Hartmanhoz járok most, ill. nála voltam legutóbb. Egyébként tényleg aranyos, csak sokminden összejöhetett neki, és sok, RENGETEG kismamája van. A rendelési időben márpedig mindenkit el kell látnia, nem mondhatja azt, hogy bocs, de téged nem. Nem haragszom rá, mert ha valakinek összegyűlik, akkor ez van.

Pffffff... na megyek, mert lefordulok.

Sziasztok:
Évi

Kép
evisan
 
 


Hexina, Dominika,
köszi az infot. Elég rosszul hangzik, hogy 14 szülő nőre két szülésznő jut, főleg úgy, hogy én teljesen egyedül fogok szülni, a párom nem szeretne bent lenni :(

Hexina,
megkérdezhetem, hogy miért csaszival szültél?

Dominika,
nagyon édes a kiscsaj. Izgalmasan telhettek nálatok az ünnepek :)

Kép
emi29
 
 


Emi,

A Jahn Ferencben már szülésznők is vezetnek le szülést, persze, csak ha minden rendben megy. Azért jó, ha van választott szülésznőd, mert akkor ő csak veled foglalkozik. Mindegyik szülésznő nagyon profi, ebből a szempontból nem tudsz mellé nyúlni:-)

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Emi!

Hát elég mozgalmas volt, annyi szent. 25-én a szokásos, tojnak a friss kismamára és jönnek a vendégek. Persze kaja kell.:-(
Mindegy. Túléltem!
:-)
Én amondó volnék, hogyha megengedheted magadnak, fogadj egy szülésznőt! Sokkal jobb, ha valaki van melletted!
Ha kell, szerintem mindegyikünk tud legalább egyet ajánlani!Ráadásul, ha leülsz vele beszélgetni, lehetőséged adódik a szülészetet és a kórtermeket is megtekinteni! Nem egy Hilton, de tiszta és egyben van!
Azt viszont tudnod kell, hogy a Jahn Ferencbe nincs lehetőség epidurális fájdalomcsillapításra! Van egy Ikea szoba, és labda, no meg azt csinálsz vajúdás közben, amit akarsz!
Ha más egyébre is kíváncsi vagy, szívesen segítünk!

Évi!!!

Feküdj le és pihend ki a pesszimizmusod!:-)
Még nem késő ám tényleg másik orvost választani!!!
Vagy inkább ügyeletesnél szülnél? Megkérdezhetem, miért nem akarsz a Péterfyben szülni?
Bár a Jahn Ferenccl én tényleg nagyon elégedett voltam, vagyok.
Igaz a tömegnyomor állandó.:-)

Jó pihikét!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szia Emi!

Igen, megkérdezheted. :D A kislányom elég nagy baba volt, farral feküdt és a terhességem alatt cukorbeteg lettem. Mivel első babám, nem engedte az orvos a faros szülést, így lett császár. Eleinte csalódott voltam, később sikerült magamban tisztáznom és elfogadnom a helyzetet. Így szép emlék maradt Hanna születése, ami egyébként magától indult be, nem programozott csaszi volt.
Tudod már, hogy kisfiad vagy kislányod lesz? Mi lesz a neve?

BneMonikáról van hír?

Üdvözlet mindenkinek:
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Lányok,
nagyon köszi mindenkinek az infot. Én pl. azt sem tudtam, hogy nincs lehetőség EDA-ra :( :(

Hexina,
a lényeg, hogy kint van a baba és teljesen egészséges. Nagyon szép nevet választottatok.
Nekem is kislányom lesz. Lili Dóra lesz a neve.

Dominika,
:? A következő Karácsony sokkal nyugisabb lesz.
Most már tuti, hogy fogadok szülésznőt is. Első baba, úgyhogy nagyon izgulunk...

Kép
emi29
 
 


Hexina!

Olyan Édes Hanna Sára!:-)
Annyira nyugodt is, mint amilyennek látszik?
Amúgy meg ne frusztráld magad azon, hogy császáros lett! Ez egyáltalán nem kudarc!
A lényeg az, amit Emi is leírt! Én kifejezetten kértem volna faros szülésnél a császárt!!!
(Bár én szülés közben is a legerősebb fájásoknál megkérdeztem a szülésznőt: "Erzsike nem lehetne inkább császár?") Szóval nagy hős voltam!:-)

Emi!

EDA csak császárnál lesz! "sima" szülésnél semmi.
Nincs olyan barátnőd, vagy rokonod, aki szívesen bekísérne a szülészetre???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok Lányok!

Három kérdésben szeretném a tanácsotokat kérni.

1./ Most vagyok a 19. hétben és a jövő héten megyek magzatvíz vizsgálatra. Ha van valakinek tapasztalata ebben, hogy utána mennyit kell pihenni és mire kell vigyázni, légyszi írjátok meg.

2./ Terhességi csíkokra tud valaki ajánlani valamit. Mert annyi féle van forgalomban, és fogalmam sincs, hogy melyiket érdemes venni.

3./ Láttam, hogy többen jártok a Hartman dokihoz. Én is hozzá járok, nagyon meg vagyon vele elégedve. Azt szeretném kérdezni, hogy mivel Ultrahangra mindig a kórházba hív, hogy ott szoktatok neki pénz adni? És ha igen, mennyit kell ilyenkor adni. A másik a szülés. Azt valaki megkérdezte tőle, hogy mennyi nála egy szülés vagy csak adtok, amennyit gondoltok. És az kb. mennyi?

Előre is köszönöm a válaszotokat.
Szép babavárást kívánok.

Sziasztok
Lilla
Vendég
 


Sziasztok!
Látom, az anyukák mellett gyűlnek a kismamák is, úgyhogy én is jelentkezem hozzátok. 16 hetes vagyok, és Dr. Csütörtöki Attilához járok. Rendszeresen olvasgatom ezt is meg a másik Jahn Ferences topikot is.
Üdv:
Hétszínvirág
hetszinvirag
 
 


Szia Hétszínvirág!

Jó dokid van! A Hartman mellett még őt istenítik nagyon!Gyorsan eljön ám a szülés időpontja!:-)

Üdv

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?