Új privát üzeneted érkezett!

kenőke:
csicseriborsó beáztat 12 órára
megfőz sós vízben tök puhára
leszűr
bele turmixszerű izébe
olaj, fokhagyma, hagyma, só meg ami tetszik
összeturmixol
ha száraz, a főzőléből bele egy picit

Lillának nincs baja a száraz hússal, a rostokkal sem, a kakija sem lesz olyankor extra büdös. Felvágni meg minek... van keze, hogy megmarkolja, van fogínye, hogy harapjon róla és megrágja :) (azt azért nem szabad elfelejteni, hogy Lilla soha nem evett pépesített kaját - max. a fruttapurát szószként így neki az a természetes, hogy ha nem szopizik akkor rág.)

Majd benézek a felsőbe is...

Egyébként a kínai gyorskajáról. Pont ma néztem egy nagyot amikor az egyik netes ismerős a kínaiban a kaják mellé egy adag olajban sült illatos csirkét (az a vastag bundájú) vett a gyerkőcnek... Na most a baba pont egy napon született Lillával. A vajas zsömle a kedvence. Ehhez képest Lilla biobaba... (tök jó volt, ma plázáztunk, Lilla meg a másik baba pedig egymás szavába vágva óbégattak... de szó szerint bezélgettek, ilyet még nem nagyon láttam :) Pedig utoljára szerintem 3 hónapja találkoztak :))

Tényleg: vetítéshez melyik diafilmeket ajánlanátok egy majdnem 10 hónaposnak? Eddig a török és a tehenek és a kutya-tár a nyerő... az utóbbira azonnal táncra perdül. Még az iciri-picirit fogjuk megvenni, szerintem azt is szeretni fogja. Jobb ötletem nincs.
Vendég
 


Sziasztok!

Szép jó reggelt!De jó vidám a topik!

Bár szegény Lafi ne lenne beteg!Jobbulást a műtét után!

Rambóka:tegnap vettem a magnesii citrit,de arra az van írva hogy a max adag 2x1.Ti meg 3x2-őt ajánlotok.Ilyenkor mi van?Rá van írva,hogy vesebetegek,veseelégtelenségben szenvedők csak körültekintéssel vagy ilyesmi.Én ezért sem merek többet bevenni.Most volt gond a vesémmel,eddig hetente kellett menni kontrolra vele,most már csak havonta majd.

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Minden kismamának, leendő kismamának, pocaklakónak és kisbabának boldog új évet kívánok - igaz, "kissé" megkésve...

Ma véget ért több mint 2 hónapos önkéntes száműzetésem, miután letettem az utolsó (8.) vizsgámat is. Vagyis mostantól többször jövök ismét, ha visszafogadtok. Sokszor gondoltam rátok, ma főleg - 15 perccel ezelőtt született meg Vili :) !

Kedves Rambóka!
Ha van rá időd és kedved, 2-3 mondatban összefoglalnád, hogy mi történt a két hónap alatt? (Igyekszem visszaolvasni...)

Vöcsök
Kép Vili egy éves
Kép Tesók

Kép
vöcsök
 
 

 
 

(Biztos Lara és Okr babája is megszületett, de még csak a 39. oldalon tartok...

Egyébként névnapot is ünneplünk (az én ünnepi ajándékom meg lehet, hogy a szülés utáni első mensim lesz...)

Kép
vöcsök
 
 


Szia Vöcsök!

Gratulálok Vili babának!!!
Lesz nagy ünneplés? Torta stb??? Mit kapott ajándékba?
Gratulálok a vizsgáidhoz is!!!

Bizony, Lara, Okr és Lafika is megszültek már. Mindannyian csodaszépséges babácskákat hoztak világra! Sajnos Lafit az epéjével tegnap megműtötték.......

Ezenkívül volt kis ijedtség Lecsóéknál, mert nem nőtt a babácska, (ez azóta rendben megoldódott, semmi gond nincs!! ) és Gina aggódik, mert nem érzi dominánsnak a pociját! Pedig nagyon szépen növöget!
Kavicska gömbölyödik ezerrel, remélem lessan végre több időt fog velünk tölteni!
Bettica is jól van!
Rambókáéknál Gergő továbbra is elő-elő veszi a terrorista álarcát, viszont imádni való! Rambókának is játszik az epéje...... :(
Rejóék jól vannak, Johanna hatalmasat nőtt!
Ezoéknál gond volt a kicsivel, a szívével vitték kórházba. Azóta minden jól alakult, de elég rendesen megijedtünk!
Babancséknál Domi csodálatosan férfiasodik! Olyan szép az a gyerek, mint a mese!
Norka eltörte a vállát, de belefogtak a következő projektbe, ahogy kivettem a soraiból!
Csakegyék átestek egy ronda ekcémán, de kigyógyította a lányt Csakegy, a maga rendkívül talpraesett módján.

Biztosan ki fogok hagyni valakit/valakiket................ És előre röstellem!
Vendég
 


Vöcsök: Vilinek hatalmas cupp és még sok-sok szép szülinapot neki!!! Nagyon szép baba :D

Lecso: Ha gond volt a veséddel, akkor próbálkozz meg először csak napi kettővel, lehet hogy az is elég lesz, hiszen még az is több, mint az eddig szedett magneb6ból 3x2...

Lafiról van valami hírünk? Mikor engedik vajon haza?

Tegnap felhívtam az asszisztenst, hogy megvan-e már az AFP eredményem, mert volt egy megérzésem. Hát persze, hogy még nem készült el, sőt idén még egyet sem kaptak :( Talán ma vagy holnap, de ha holnap nem lesz meg, akkor nem megyünk UHra és dokihoz sem még :( Pedig annyira be vagyunk már sózva!!!

Kép

Kép
bettica
 
 


Bizony, Dimetéket kihagytam................
Nagyon szégyellem...........
Zsuzsi baba nagyon vagány csajszi, olvas is már, teljesen komoly fejjel........... :):):):):):):):):):):):)
Vendég
 


Monácska!

Engem is kihagytál, de azért erőt veszek magamon és nem sértődök meg... oks?! :roll: :lol:

Vöcsök!

Boldog szülit a nagy fiúnak! :lol: Nagyon cukipofa! :D

Bettica!

Ha már képet nem kapunk, elmeséled hogy mekkora pocid van?
Nem tom miért, de annyira szeretnék már ott tartani ahol Te...

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee: Türelem, előbb vagy utóbb teszek fel képet is ;) Otthon van a fényképező, amivel lehetne normálisabb képet csinálni, de este és reggel mindig elfelejtem megkérni apát, hogy kapjon már le... :lol: De ígérem észben tartom és a napokban teszek fel képet, bár igazából nincs még mit látni, mert éppenhogy elkezdett nőni a pocim :oops:
Tudod, milyen hamar elmegy ez a pár hónap??? Basszus, nem rég teszteltem... :roll: Monácska meg, hihi ő sem tesztelt oly rég, és nézd mindjárt szül ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Vöcsök!

VILI NAGYFIÚNAK NAGYON BOLDOG 1-SŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!

Kép

http://animaciostarhaz.atw.hu/szuletes.html

Bizony mint anyuka állíthatom,hogy az első szülinap nagyon emlékezetes!Főleg,mert ilyenkor még "elég friss" az élmény a szülésről és sorban be-be villannak kedves emlékek arról a napról! :D

Kép

Kép
lecso
 
 


vilinek hatalmas puszik zsuzsiktól!!!!!!!!!!!!!

igen, monácska...zsuzsi már olvas :lol: és nem alszik este :? tegnap este legyűrtük fél 9kor. simán elaludt. és 40 perc múlva,mintha nappali alvás lenne felkelt. visszaaltattam, de ki kellett vennem az ágyából. és felkelt folyamatosan. ő ilyenkor nem sír....rötyög :D és nem merünk ránézni, csak komolyan aktatjuk,különben elkezd játszani...de tegnap ő nyert. fél 12kor aludt el mellettem nagy nehezen. apa kipaterolva kisszobába...pff. nem jó ez így. és emiatt fél 7ig aludt, utána meg 10ig...mondjuk így én is 10 és fél órát aludtam megint fél órás megszakítással... :D ez okés. de inkább 8tól aludna....pl. 5ig. aztán visszaladuna 8ig....vhogy ki kell cseleznem.....

bettica, byugi. majd meg lesz!! írd majd meg ám, ha meglesz!!!

lafiiiii....remélem minden oksa!!!!

rami, köszi a tippeket!!! anyósomtól is megkérdezem. mindig elfelejtem,hogy csecsemőgondozást (is) oktat :lol: de olyan nehezen lehet belőle kihúzni bármit is, merthogy ő nem akar beleszólni...pedig érdekel a véleménye!!!!!ah.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Hozzátáplálásról post a velveten (ld. mit mikor!)...

http://velvet.hu/poronty/2008/01/10/hozzataplalas#more222052
Vendég
 


Sziasztok!

Írtam egy hosszut és elszált. :evil:

Így már csak röviden és önző módon. :oops:

Vöcsök!
Gratula a kisfiadnak az 1. szülinapjához! :) Ennyire telik az idő! :)
És neked a vizsgákhoz!:D
Rólam!
Ma voltam 30 hetes UHn.
Aludt. Gerincemnek fordulva. És nem volt olyan trükk, amire felébredt volna. Igaz a doki nem is vitte túlzásba. Profilból sem lehetett megnézni, mert teljesen eltakarta a kezével az arcát, sőt a lábával is! :?
Fütykösét megmutatta. Szépen fejlődik :lol:
Talp mérete 6 cm. :lol: :lol:
1,5 kg, korának megfelelő és minden rendben van vele is, meg a járulékos elemekkel (placenta, magzatvíz stb.)is.

Mostanság kevés időm van. De majd leszek. Remélem februártól időmilliomos leszek. :lol:

Sok puszika Mindenkinek.
Vendég
 


Hello!

Vöcsök!
Üdv ujra iit :wink: Boldog szülinapot a gyönyörű kisbabónak :)

Kavicska!
Szupi...örülök, hogy minden rendben. Ó hogy telik az idő ...

Én hétfőn megyek UHra...remélem minden rendben lesz és nem bánnám ha ébren lenne a babó :)

Puszi

Gina
Vendég
 


Kedves Monácska és Többiek!
Köszönöm az alapos összefoglalót - és a kiegészítéseket is, no meg persze a gratulációkat.

A szülinapi torta mascarponés keksztorta volt, amit a tesó készített a papával - este 6-kor, amiben teljesen kifáradtak, ezért készült csak mobilos fotó az eseményről. :):) A teljeskiőrlésű babapiskótán kívül a többi összetevőből (zsíros sajt, tejszín, cukor, narancs) valószínűleg csak igen ritkán fog kapni Vili, de most kivételt tettünk, és amúgy sem evett sokat belőle, viszont élvezettel megdolgozta a formába öntött "anyagot" :)

Gina, 7kincs, Arancskavics, de jó olvasni, amiket írtok! 6 centis talp? Ez olyan óriásinak tűnik... Bizony irigykedem a várandós kismamákra :)
Én most, hogy már 1 éves, az elválasztáson gondolkodom - Álmi egyedül leszokott -, mivel a következő szülinapra szeretnénk egy újabb kistesót.

Vöcsök

Kép Gyerta Kép Torta
Kép Kóstoló

Kép
vöcsök
 
 


Vöcsök, Vili már óriási! :shock:

Kavicska, Mona már 30.hét? :shock: Atyagatya!
Kavics, lehet hogy a kisfiad egyszrűen csak morcosan el akart bújni az UH elől. :lol:

Lányok!
Most mindenhol olvasok mindenféle extra védőoltásokról. Boginak én semmit nem adattam be a kötelezőkön kívül. Úgy gondolom, a gyerekes nem beteges, a közel 20 hónap alatt 1-szer volt lázas-fosós beteg, de akkor is mert strandon voltunk vele előtte. Nem hajlamos a meghűlésre sem, ha mégis, a taknyolást 2 nap alatt elvarázsoljuk C vitaminnal.
Most akkor nem vagyok elég gondos anya, hogy ezeknek nem mentem utána? Bogi közösségi ember, bölcsis, nem inkubátorban él. Lehet neki ebből problémája?

Vagy ez az egész csak műhiszti és üzlet van benne? Ha nem az, akkor miért nem jár minden gyereknek? Kételyeim vannak. Segítsetek.
Vendég
 


gyerek - es, elírtam
Vendég
 


Bogi bölcsis? :shock: Most született... :)

Mi nem adattunk be semmi extrát a kötelezőkön kívül, a szakorvosunkra hallgattunk (a nagyobb fiam megkapta a bárányhimlő ellenit, ez valószínűleg a kicsi is meg fogja kapni, de nem a lehetséges szövődmények miatt, hanem kizárólag azért, mert a gyerekek alapbetegsége miatt biztosítani kell, hogy szájon át bevehessék a tablettájukat, ami himlő esetén kétséges lehet).

Tudom, most mindjárt elindul a védőoltás-háború, amiben nagyon eltérőek a vélemények. Ismerek olyan szülőt, aki mindent beadat mindkét gyerekének - félti, és én őket is megértem. De olyanról is hallottam, aki a kötelezőt sem - ezt viszont felelőtlenségnek tartom...

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


Sziasztok!
Ugyan nincs még gyerkőcöm, de én eszerint vélekedek és eszerint is fogok valószínűleg cselekedni:
Szerintem minden a gyerektől függjön. Ha a gyerek alapból beteges, akkor érdemes beadni neki ezeket a plussz oltásokat. hiszen ezzel elkerülhető, hogy mégtöbbet betegeskedjen, legalább ezzel segítünk neki...
Egyébként meg ha nem is pénzkidobás, de semmiképpen sem jelent rossz/gondatlan anyát, azért mert nem adatta be a gyereknek. Annó mi is csak a kötelező oltásokat kaptuk meg, nem?

Pussza

Kép

Kép
bettica
 
 


Vöcsök!

Boldog szülinapot Vilinek!

Gratula a vizsgákhoz! Bocs, h. nem én válaszoltam, de tegnap csak estefelé néztem be.
Igen jól emlékeztem, nektek van olyan etetőszéketek, amilyet majd szeretnék. Mennyire vált be? Mik a hátrányai, előnyei?

Norka!

Én a rotavírus ellenit nem adattam be, mert úgy voltam vele, h. rohadt drága (3X18.000 Ft), meg egy kis fosás még nem ártott meg senkinek.
Aztán jól megbántam, pedig végül nem került be kórházba, mert csak fosott és nem hányt! Soha még annyira elveszettnek és nyomorultnak nem láttam, és hetekbe került, mire a széklete normalizálódott, pedig kapta a Normaflore-t.
Úgyhogy ezek után úgy döntöttem a Prevenart inkább beadatom, meg a Neisvacot is.
A Neisvac csak 6000 körül volt, az nem vág földhöz. Tudom, h. kicsi az esély egy meningitisre, de legalább ennyivel is kevesebb.
A Prevenaron sokáig gondolkodtam, mert az 2X16.000 Ft.
Azért az rengeteg! De hálistennek két hónap szünetnek kell lennie a két oltás közt, tehát így nem egyszerre kellett kifizetni!
A miért?
Mert a sógornőm két kislánya szinte folyamatosan beteg és nem tudom megúszni, h. legalább időnként ne találkozzanak. Most a karácsonyt az utolsó pillanatban lemondtuk, mert az egyiknek tüdőgyulladása volt, a másik meg hányt és fosott.
Ha nem is védi meg az én gyerekemet mindentől az oltás, de próbálom csökkenteni az elkapható dolgok számát, mert úgy tűnik lesz mit elkapni! :(

Biztosan sok a műhiszti is benne, hiszen baromi drágák és tuti hatalmas bevétel a cégeknek.
Ha Bogi régóta jár közösségbe és nincs semmi baja, akkor szerintem felesleges beoltatni minden ellen.
Az átlag taknyolásokkal én sem viszem orvoshoz Gergőt, pár nap ACC és Calcimusc rendbeteszi.
Csak a sógornőm gyerekei vhogy mindig vmi súlyos kórházi kezelést igénylő nyűgöt szednek össze, vagy az oviban, vagy a barátnéjától, aki kórházi dolgozó, nem tudom. Inkább nem kockáztatok!
(Vagy egy oviba járó gyereknél ez a normális, h. folyton beteg? Mert akkor nem tudom, hogyan fogok visszamenni dolgozni! :shock: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 



Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Ugye nekem nagy a tapasztalatom ez ügyben :lol: de szerintem ne legyen vérmes reményeid azzal kapcsolatban hogy nem lesz gyakran beteg az oviban.
Nem tom, talán ezért jobb korábban, a bölivel elkezdeni a dolgokat, mert mire ovis lesz, már túl esik egy csomó nyavaján. Vagy szándékosan edzeni a gyereket azzal, hogy sokat jártok gyerek társaságba, mert amég otthon vagy vele, egyszerűbb a gyógyulás is. Tök hülyén hangzik így kimondva, hogy betegítsd meg minél többször a gyereket, mert mire nagyobb lesz és mennél dolgozni, ellenállóbb lesz... de szerintem akkor is valahogy így néz ki a dolog.
Te mit gondolsz? Orvosilag hülység ez?

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


rambóka ovis gyerekek nagy-nagy %-a úgy jár oviba, hogy egy hét ovi, két hét otthon. megint egy hét ovi, 3 hét otthon. munkát így tervezd! :wink: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Vöcsök Vili nagyon édes! örülök hogy újra vagy!

szék engm is érdekelne hogy vált be. mi is tervezünk ilyet venni. de az zavar, hogy nincs tálcája, és a gyerek az asztalt meg a terítőt teszi tönkre. Johanna úgy eszik, hogy a tálcára rakom neki elé a falatokat, és ő becsipegeti. ez tálca nélkül az asztalon nem tudom hogy mutatna...

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Rambóka, írtam pü-t! :wink:

Ovi. Igaza van Rejonak! Dorka 3 év alatt kb. 4x volt kicsit taknyi és 1x, strandolás után kellett antibio neki.
Viszont mióta november közepe óta oviba jár, összesen nem volt még 4 hetet! Most is itthon van, idén még nem is volt, talán majd hétfőn. Az első év sajnos erről szól :evil:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Aha!

Akkor jövő héttől megyünk a Ringatóba. Eddig azért nem vittem, mert taknyos volt, de ha ez így műxik, akkor célszerűbb, ha minél hamarabb közösségbe kerül.
Sógornőim gyerekei más tészta, mert ott nem áll meg takonynál, meg hasmenésnél a dolog, hanem tüdőgyulladás és infúzióig fajuló fosás-hányás szokott lenni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Ó...már viszed bölcsibe? De jó....

Vöcsök!
Ez a kis Vili igazán ennivaló! Gina irigy....

7kinccsel mi van???

Rólam: nem felvágni akarok..de jééé.....félidő :lol:

Pussz!

Gina
Vendég
 


Nem bölcsi, csak zenés-táncos összeröffenés piciknek, pia nélkül. :lol:

Grat a félidőhöz! :D (térfélcsere? :wink: :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rambóka!
jól hangzik...buli a babának..pletsi a mamának :)
( na nálunk ilyen szervezetten nincs..hehe mi majd megszervezzük)
Vendég
 


pletsi = petyit ( pletyka) :oops:
Vendég
 


bekukk... Lilla már hónapok óta ringatózik... IMÁDJA! (csupa nagybetű)... Még soha semmit nem szedett össze... Mondjuk most legközelebb februárban viszem majd ha vége a vizsgaidőszakomnak és már hat az influenza elleni védőoltás. Azzal azért nem játszanék, szerintem túl nagy a valószínűsége, hogy ott összeszedi.

Tegnap eszméletlenül bevásároltunk... vettünk hordozható etetőszéket (amit rá kell kötözni egy székre, cserébe viszont pille könnyű és alig foglal helyet így állandóan a kocsiban tárolhatjuk), vettünk bazi nagy xilofont (1 méteres, még kerekei is vannak a toloatáshoz!!!), 15 angol nyelvű gyerekkönyvet (keményfedeleseket), egy éneklő-mesélő világító fejű babát, egy buzzy bee-t (original new zealandi :)))) érdemes rákeresni... még Vilmos herceg is ilyennel játszott, valami tányéralátét szerű izét amit vízzel kell feltölteni, halak úsznak benne ha nyomogatja... állat jó, még soha nem láttam ilyet, két girbe-gurba 3d-s fa puzzle-t (na ezt 3 éves kora előtt nem kapja meg... addig a miénk:)))), meg 3 nyári sapkát... na asszem ennyi... kőkemény 12 e-t perkáltunk az egészért... hmmm... Ja... és anyi mindent ott kellett hagynom mert itthon nem fért volna el... (3 konténernyi cuccuk van, itthon árulták de most hazaköltöznek az USA-ba ezért kiárusítanak:) Lilla totál be volt zsongva amikor megkapta a cuccokat... jobban örült nekik minta karácsonyi ajándékoknak... (és én csak az etetőszékért mentem, de körülnéztünk és ottragadtunk...) Már az öcséméket is riasztottam, hogy menjenek ki körülnézni (Csömör). Ha kell valakinek az elérhetőségük akkor privi. (nem tudom mi van még nekik, szerintem aki odamegy az mind megpakolva megy el így nemsokára elfogynak a jobb cuccok és csak a használt kopottak maradnak... mondjuk olyan fisher price kollekciójuk van, hogy ihaj... kár, hogy én nem rajongok ezekért a műanyag játékokért mert jól bevásároltam volna...)

Gratula a félidősöknek, a 6 centis talpúaknak meg mindenkinek :) Visszaszámlálás indul :)))
Vendég
 


halihó.
grat a félidőhöz! jön a duracell-nyusziság!!

jó dolgunk volt: tegnap Mniki, ma meg zsizsik járt ám nálunk!!! kicst dumcsiztunk,meg zsuzsiztak :) és még ajándékot is kaptunk!! (niki, könyv jó ám. én már olvasom. régi jó, igazi mesék!! zsizsik, a kockáktól kész van a gyerek-puha színes kockákat kaptunk-, ha meglátja kézzel-lábbal tipor értük :lol: ..)

vettem (kíváncsi voltam,hogy miylen) norbi update 1es somlói galuskát. hm....tök finom volt!! (nem sorolom fel mennyi méreganyagot vittem be, de leszarom...) az egész adagban 20 g CH van. és ha nem lettem volna mohó, elég lett volna a fele is. mert nagy adag! szóval, néha be fogom vetni. de várom a hatását.... :?

ma ebédre sült krumplit ettem. nem volt más itthon, és időm sem volt másra....hááát....eddig nem hatott az adimet. úgy látszik már elég gyűlt fel a szrvezetemben, mert mérges lett a sültkrumplira. így tuti nem sok szívódott fel belőle :D

ma egy barátunk párjával akadtam össze,aki kérdzegetett. úgy néz ki pcos. ennyit mondott neki a doki: endokrin baj. (hormonprofil nélkül!!!) felír neki dianet, de így lehet nehezebb lesz később tehrbe esni. (de ők már most babát akarnak). ja, és ennyit mondott még neki: pöttyök vannak a petefészkében. és a papírjára pcos gyanu....ah. de ennyi. sehova el nem küldte.

szerintem is jobb edzeni a gyerek immunrendszerét kicsit. szokja az embereket, gyerekeket.

mindenkinek szép hétvégét!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Anyóka elkeserítelek, nem csak az első év szól erről! hanem az egész óvoda! (ki adta be neked ezt a dumát? biztos vigasztalni akart! :lol: :lol: )

ringató nagyon jó ötlet, babaának is mamának is, de óvoda ellen nem vértez fel. az óvodai csoport gyerekeinek más a bacikészlete...azt újra meg kell szokni...legalábbis én jártam domival rengeteg ilyen jellegű fogllakozásra, akkor még németországban éltünk, és ez volt az egyetlen lehetőségem, hogy emberekkel beszéljek, kimozduljak, minden hétem 3X mentünk, ott a templomok szerveznek ilyet, mi a katolikus és az evangélikus, és a református foglakozásra is jártunk, ez az igazi ökomenizmus! :lol: :lol: , de domi ennek ellenére többet járt dokihoz mint oviba...ez sztem alkat kérdése inkább...

Csakegy csak gyerekjátékok voltak ezen a helyen?

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok.

újra itt. 4 lyukam lett, egy a két mellem között, egy a jobb mellem alatt, egy a jobb bordám alatt, egy meg a köldöknél.

még tartani akartak, aláírtam egy papírt hogy megyek saját felelősségre.
mensizek és nem hitték el, szerintük korai, át akartak utalni nőgyógyászatra.

nem hagytam.aláírtam a papírt,hogy én akarok elmenni stb.

nődokim azt mondta, mivel nincs tej, nem is volt, meforalt végig szedtem, éppen lehet. hogy már mensi....remélem.bár a műtét nem kavarhatott be, ez epe és nem petefészek körüli volt és a sebész is azt mondta, ez nem kavarhatott be.

tök fura, megint mensi....

köszi a drukkokat!
Vendég
 


rejo: itt az adatlapjuk a vateráról http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=NEG207... ez csak a készlet századrésze... mi úgy mentünk, hogy kérdezgettünk, van-e fajátékuk stb. Voltak gyerekbiciklik, fűnyírók, kutyaház stb. :))) Ja, van egy hatalmas műfenyő is :) (OK, sok a szemét is (konténerekkel hozták be a cuccokat az USA-ból), de pont ezért kincsesbánya, mert ha odafigyel az ember akkor jó dolgokat is talál... Mondjuk nálunk nem volt tétje a dolognak mert a gyerekszék miatt eleve kimentünk és eleve csak 15 percnyire laknak tőlünk...) (fú az az etetőszék... kb. 2 hónapja folyamatosan ilyenre vadásztam, de az ebayen folyton elvitték az orrom elől azokat az olcsókat amiket Mo-ra is postáztak volna, itthon meg 7000 volt a legolcsóbb hordozható, arra meg, hogy havonta 1-2 alkalommal használjuk nem voltam hajlandó annyit kiadni... 2000 meg még pont belefért)

Ilyen széket vettünk egyébként: http://www.vatera.hu/safety_1st_gyerek_utazo_eteto_szek_49968808.html (ezt senki se vegye meg mert volt nekik több is és az enyém volt az egyetlen ami nem szériahibás!!!! A többit már rég kivonták a forgalomból mert balesetveszélyes lehet, és a gyártónak kellene írogatni, hogy küldje a javítókészletet).

Lafi: gratula a mensihez :) Szerintem nincs vele semmi gond, nekem is 6 héttel a szülés után jött meg először, pedig én szoptattam... igaz, azóta összesen egyszer... (ááááá... babát akarok... de PÉ nélkül hogyan????) Gyógyulj meg gyorsan!!!!!!! (Hunor baba hogy bírta a hiányod? Bár talán most még jobban bírják mint 3-4 hónaposan... akkor már sokkal jobban kötődnek az emberhez... az elején inkább nekünk nehéz elválni tőlük akár csak egy percre is...)
Vendég
 


lafi, de jó téged "látni". hunor baba?? te gondolom nagyon megszenvedted a hiányát! jobbulást. mensi...hm. végülis nem vagyunk egyformák. fogyi hogy áll? így epe miatt nem lesz nehéz.

voltam masszázson. áááá-űűű-áááá...de jóvót.

rejo, már 100 van :D feladjam postán?nehogy lemaradj vmiről. barátnőm próbálta elkunyizni. :) de már mondtam, hogy elígértem!! örüljééééé :D

új szókincse van zsuzsinak: habű-habűűűűűűű, és berreg hozzá.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Lafikám sokat gondoltam rád a héten. Örülök, hogy otthon vagy! :)
Azért ez a korai menszi nagyon ígéretes! (azt hiszem Krisztának is hasonlóan gyorsan jött! )

Jók legyetek!

Cuppp

30+4
Vendég
 


Fú Kavicska... 66 nap :)))))))))) Hogy álltok az előkészületekkel? Lesz gyerekszoba? (képeket pleaseeeeeee:)
Vendég
 


Sziasztok!

Dimet!
Gratulálok a gyarapodó szókincshez! :lol: :lol: A berregés lehet a legjobb!! :lol: :lol:

Csakegy!
Még nincs kész! Egyelőre gyűjtögetünk, mint két poc! :lol: De gyarapszunk cuccilag!

Már egyszer elkapott a pánik (29 hetesen), hogy mindjárt 30 hetes vagyok és mások addigra már mindent beszereztek, mi pedig sehol sem állunk, nincs kész a babaszoba. Aztán a párom és Rambóka diagnosztizálták rajtam a pánik szindrómát, azóta jobban vagyok. :lol: Az is elég ha megmondják, hogy mi a bajom! :lol: :lol: De szorgalmasan gyűjtögetünk! :lol:

Lányok egy igen fontos kérdés.

Azt mondják, hogy több féle pelust ki kell próbálni, hogy mi jön be a gyereknek.
Nos, a kérdés a következő:
1., egy újszülött esetében egy nap hány pelus kell?
2., kb. hány pelus elfogyasztásánál derül ki, hogy az jó e neki vagy sem?
3., milyen tipusú pelusok (gondolok itt: libero, pampers, no-name márkák) válnak be?
4., mennyit érdemes venni egy tipusból?
5., mi a tapasztalat hol a legolcsóbbak? (tesco, DM, Lidl, stb.)

Lecso!
Sokat gondolok rád! Hogy vagy???
Dokival beszéld meg a Magnézium ügyét, de szerintem szedheted. Nem hiszem, hogy ártanál vele. Kíváncsi vagyok, hogy mit mond és hogy vagy!!!

Úgy beebédeltem, hogy esek szét. Szó szerint. :lol: :lol:
A gyerek bealudt! :lol: :lol:

Vacsorára csinálok túrógombócot! :lol: :lol: Nyami nyami! De nem kukorica darával, hanem búza darával! :oops: Pedig kukorica darával is nagyon finom.

...még 66 nap...
Vendég
 


Még egy gondolat!

Gyerekek, ovóda, gyerekorvos...

A barátnőm gyerekorvos. Azt meséli, hogy amikor elkezdett dolgozni állandóan beteg volt. Folyamatosan összeszedett valamit a gyerekektől. Mostmár lassan három éve dolgozik. Rendesen megedződött! :lol: :lol:

Állítólag ez elég gyakori jelenség a gyerekorvosok körében. :lol:
Vendég
 


Pelenka: izé. Nem tudom hányat használtunk az elején. Talán 7-8e körül költöttünk havonta pelenkára (anno a DM-est vettük). Mostanában egyre kevesebbet (izé.. nem rakom olyan gyakran tisztába). Lillánál kipróbáltuk a Libero-t (bazi drága) a DM-est (csináltak vele valamit azóta szó szerint szemét) és a Huggies-t. Nálunk a Huggies vált be a legjobban (nem ereszt), de ezzel is van valami gond mert néha vannak benne kemény részek. Valami gyártási hiba lehet. Mi a DM-ben vesszük amikor összegyűlik 15 pont (akkor 15e Ft felett vásárlunk). Így nem drága. Lillának semmitől se pirosodott ki a feneke. A Pamperst nem próbáltam de nem is fogom, eddig kizárólag rosszat hallottam róla. A Lidl saját márkásáról és a Penny saját márkásáról hallottam még jókat, de nem próbáltuk még. Én egybként anno úgy vásároltam, hogy kezdetnek egy csomag Libero. Utána vettük a DM-est (akkor ugye még jó volt). A DM-est jó sokáig vettük, aztán elromlott. Akkor viszont volt Libero kuponom (ld. 500 Ft kedvezmány a DM-ben)... na akkor vettünk egy olyat és megállapítottuk, hogy drága. A Huggies viszont olcsó és ahhoz is volt 500 Ft-os kuponom így kipróbáltuk. Szóval szerintem egy csomaggal érdemes kezdeni a Liberobol (azzal szerintem nem szokott gond lenni) aztán ha drága akkor váltani (addigra beszerezni a DM bababónusz kuponokat így nem bux annyit a pelenkán ha nem jön be). Popsitörlőből a mai napig a DM hipoallergént használjuk. Olcsó, jó.

Előkészületek... Anno amikor elindult a szülés még azon agyaltam, hogy át kéne hozni a szüleimtől a kiságyat és összeszerelni és azon filóztam, hol fog elférni a szobánkban :)))))) Szegény férjem. Anno úgy tervezte, hogy megszületik Lilla ő meg 5 napig a haverokkal bulizik (ld. ucsó szabad pillanatok kihasználása) ehelyett moshatta ki a kölcsönruhákat és ganézhatta a lakást. A kiságyat egyébként akkor szereltük össze mikor Lilla már hazajött velem :))))
Vendég
 


sziasztok!

Jaj de örülök Lafi,hogy jól vagy,újra ithon! :D

Kavicska:még hétfőn elmentek a nőgyógyászhoz.Zárva a méhszáj,hála azóta sem voltak ilyen jellegű poci fájások.Eszem a magnéziumot rendesen.Többet mint eddig.

Egyébként erről jut eszembe,hogy múltkor panaszkodtam a hátfájás miatt.Nincs!Mintha elfújták volna! :D Szerintem be csípődhetett valami ideg!Kb másfél hétig fájt,volt olyan nap amikor rettenetes volt mát.Az anyósom szerint a hó miatt fájt :wink: .

Visszatérve:
Kavicska:nálunk Levinél kb naponta olyan 10-12 pelus fogyott.Nem számoltak,de 2 óránként evett és minden egyes alkalommal tisztába kellett rakni,mert volt egy nagy adag kaki :D .Én a Liberóra+a rossmanos pelusra esküszöm.
Hogy hol az olcsóbb?Passz!Én mindig a dm-ben veszem,mert van 21%-os kuponom oda.

Betegség:gyerek válagatja.Amikor bölcsibe kezdett el járni Levi ,kellett igazolás a dokinénitől,hogy igen közösségbe mehet.Mondta:hogy akkor kb 2 hetente találkozunk mostmár,mert sűrűn lesz valószínű beteg.Ez hála nem jött be!Ebben az évben(februártól jár bölcsibe) kb. 4-szer volt beteg.Amikor voltunk a nyáron a dokinéninél teljesen meg volt lepődve,hogy tényleg jár Levi bölcsibe?Szerinte kb 10 gyerekből max 2 -re iagz,hogy nem beteges a közösségben!Mi úgy látszik kivételek vagyunk! :wink: Na meg Norka Bogija! :D

Kép

Kép
lecso
 
 


Lafi! Örülök, hogy újra otthon vagy! Gyors gyógyulsát kívánok!
lyutka
 
 


Kavics főz!

Túrógombócot.

Minden OK, csak a búzadara helyett zsemlemorzsát tesz bele. És csak azután veszi észre, hogy összekevert mindent. Kicsit más a színe :? és az állaga :?

Kidobja.

Lemegy a boltba és vesz két csomag túrót.

Másodjára úgy tűnik jól csinálta. Legalábbis eddig. :?

Reméli a végén ehető lesz. :roll:

Mindig azt állítja magáról, hogy Ő naccsága és nem szakácsnő. :lol:
Vendég
 


kavics, nyugi! nem vagy lemaradva még. sőt!

pelus: mi a dm-ben vesszük általában. ha összegyűlik a 15 pont, akkor veszünk sok pelust. használtuk a legelején a huggiest. akkor az volt a legjobb, meg a dm-es. a legkisebb méretben. a következőnél is huggies ment. meg a dm-es. napi 7-8 db. kb. aztán a 3as méretnél bejött a képbe a pampers. szerintem tuti. de a libero is. azt most lezdtük el használni. drága, drága. ja, és mától 4est használunk. első körben libero. szóval nekem ezek közül végülis mind jó volt. de a dm-es valóban szarabb lett. nemtom miért. olyan mintha merevebb lenne. nem olyan pihepuha. ja, pampersből az a drágább, nemtom mi aneve, piszok jó!

szerintem mindenből vegyetek egymás utn 1-1 zacsit, és majd megltájátok.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet, fogyi marha könnyen ment, híztam 3 kg-t karácsony alatt, na ez szépen le is ment. Szóval tipp: 4 napon át csak tea és akkor lemegy 3 kg. Amúgy ez szörnyű. De nagyon figyelnem kell, szóval szépen fogok fogyni, asszem.Bár érdekes, dietetikus azt mondta bent, szar a helyzetem, mert ir miatt amiket ehetek,nem ehtem az epe miatt és fordítva. Szóval marha izgi.... :evil: de 3-4 hét után már epére nem kell figyelnem, mert kivettték a hólyagot is. Úgy 60 nagyobb (1-2 mm) és megszámlálhatatlan kicsi kő volt.Sajna azt mondták életveszéleyes volt, mert ezek kiszabadulhatnak és nem tudni hol állnak meg.

úgy látszik megint jó volt, hogy kierőszakoltam, mert uhun csak egy db 14 mmes követ láttak!!!!És tessék!!!Életveszélyben voltam!
Vendég
 


Lafi!

Még, jó, h. harcos csajszi vagy! :twisted:
Jobbulást!

Csajok!

Nem értem. Nálunk a Huggies 62 Ft/db, Liberó 50-52 Ft/db (5ös méret). Nálatok a Liberó drágább a Huggiesnál?

Régen és is a DM-es Babylove-re esküdtem, de annyira szar lett: romlott a nedvszívó képessége és a combgumírozásai sem állják útját semminek. :evil:
A Pampersből kifelejtették a hátsó derékgumírozást, így arra távozik minden. :evil:
Nekünk a Liberó és a Huggies vált be.

Kavics!

Az elején nem érdemes jelentős készleteket felhalmozni egy-egy méretből, mert szűkek a mérethatárok és hamar kinövi! Meg nem tudhatod, h. pocis lesz, vagy combos. Van amelyik pelus a kis hurkás combikat tartja kívánatosnak, mert csak ilyenek esetén nem folyik ki a kaki a combgumírozások mellett.
Szóval 1-1 csomag a newborn méretből bőven elég. Aztán, amikor úgy érzed, h. kicsit szűk, jöhet a kísérlet az eggyel nagyobb méretből, de lehet, h. annak bevezetéséig onnantól még bő 2 hét is el fog telni, mert túl nagynak bizonyul. De idővel el fog fogyni a nagyobb méret is. :wink:


Nálunk:
Felhőtlen kacagás: Tecsós buborékfújó!!!!! :lol: :lol: :lol:
Rohangászik és próbálja elkapni őket.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: nálunka Libero legalább 1,5-szeres szorzó... mindig is csodálkoztam, hogy szerinted drága a Huggies (egy nagy csomag 2000 Ft a DM-ben (44db) - ez kb. 45 Ft/db. A Libero már nem tudom mennyi de sokkal-sokkal több (Ez a 8 kiló feletti babás csomag) - anno nézegettem, de letettem róla. Lehet, hogy a következő méretnél már megfordul a dolog és a Libero olcsóbb... majd megnézem... (én egyébként a Brendo outletjében 66 darabos! Huggiest vettem legutóbb 2000-ért... lehet, hogy oda megyek legközelebb is:)
Vendég
 


(ja... én anno azon csodálkoztam, hogy a legkisebb méretű Libero ugyanannyiba kerül mint a DM Babylove... pedig nem egy kategória a kettő - úgyhogy ez kategóriánként változik)
Vendég
 


Lafi!

Szupi! Túl vagy rajta :wink: A mensihez külön gratula! Hunorral mizujs?

Gina
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?