Új privát üzeneted érkezett!

Zsebi, :D

Jó hogy visszatértél!!!!
A.

Kép
bandika
 
 


Csajok, azért ez tényleg nagyon jó, hogy most ilyen sokan "megkerültetek" (Napszemcsi, Andi, Zsebi...). de most meg eltűnt Melcsi, biztos "bedarálta" a 2 gyerek. MELCSI?!
Szóval annyit akartam csak, hogy szerintem ez egy szuper csapat, és olyan jó, hogy mindig lehet számítani rátok, és már több mint egy éve... ez már barátságnak számít, legalábbis a részemről. Örülök Nektek, és Mindenkinek köszönöm! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Én láttam ám, hogy Melcsi a 36on túli topikra írogat!
Melcsi, le vagy buktatva! :lol: :lol: Láttam a karis képeket is, nagyon jók!
A.

Kép
bandika
 
 

 
 

Kata!
Melcsit én is akartam kérdezni hogy hogyhogy nem ír mostanában, illetve Unique mióta ismét babát vár nem igazán írt mi lehet vele?

Én meg idén augusztusban lesz 4 NÉGY éve hogy elkezdtem írni a babanetre na az se semmi... hihetetlen. Sok barátságot ennek köszönhetek. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi

de jó, hogy újra itt vagy, sokszor eszembe jutottál.
írj többet Eszterről és Balázsról, hogyan telnek napjaitok, miket esznek, stb.
ja és a képek! ugye, ezer éve nem láttuk őket.

Melcsi után én is épp a napokban nyomoztam, de láttam, hogy ír a másik topikba, szóval minden rendben van velük.
Melcsi, látod mennyien hiányolunk, írhatnál újra ide is :D

Kép
zsuzsi73
 
 


zseboroszlán írta:Én meg idén augusztusban lesz 4 NÉGY éve hogy elkezdtem írni a babanetre na az se semmi... hihetetlen.

nézd meg a regem én mikor kezdtem :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Mi ma megjártuk a nagy Budapestet :)
villamosoztunk a fiúkkal, csodák palotája, játszóház a mammutban :)
fiúk nagyon élvezték.

voltunk dévényesnél, Lili is fog járni, bár a gyógytornászunk szerint nagyon kevés kezelés kell majd neki
nem tudom, hogy a torna hatására-e vagy nem, de ma este átfordul hátról hasra :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi!
Már úúúúúúgy hiányoztál! Kép
Én is csak kérdezösködtem meg nézelödtem utánad de sehol semmi....!
De örülök neked!!!! :D :D
Kérünk sok-sok képet!

Pompi!
Köszi! Kép

Emma!
Miota elolvastam a hozzászolásod Ágoston 20-25 perceket alszik napközben! :(
Csak azt nem értem hogy amikor azt olvasom hogy egész éjjel aludt Zalán azt miért nem tudja produkálni?! :evil:
Nagyon édes ahogy kapaszkodik a lábujjával!!! :lol:
Édes kis hurkás combija van!!!

Orsi!
Örülök,hogy ilyen jol sikerült a napotok!!!

Zsuzsi!
Nekem nagyon jo alvokám van!
Szerintem amikor visszakapcsolom a mellem akkor már én alszom! :lol:
Én is probáltam a simit, popsi ütögetést megmindenfélét és rájöttem ha cicit adok neki 5 perc mulva mind a ketten alszunk!(tudom hogy ez nem jo de nekem már fizikai fájdalmam volt a nem alvástol) :(
Csak akkor leszek meglöve ha nem lesz cici! :?

Kata!
Én is nagyon birom az egész csapatot!
Senki nem sértödös,lehet öszintén "beszélni" és ha valahol elakadok bármibe valaki mindig tud segiteni....!Ez egy szuper csapat!

Tiko,Hajni???

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Bandika!
Ügyes vagy az éjjszakával!
Nekem ez nem jöt be! :( Talán én nem voltam elég kitarto! :(
Börgyogyi?Ágoston a mellkaskenöcstöl tiszta kiütés lett! :(

Bzsuska!
Ez nem semmi! :shock:
Igy visszahoztad a tejet?!
Gratulálok! :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Orsi!
Gondolom hogy nagy élmény volta a fiúknak a villamos meg a sok látnivaló. :)
Lilli nagyon ügyibügyi. :) Biztos segített neki a torna is. Bár ahogy látom a mászós képet ...

Anikó!
Köszönöm hogy örülsz nekem.:)
Nem egyáltalán nem írtam a babaneten sehova.
Cici lesz mindig legfeljebb nem jön belőle semmi. :lol: :lol: :lol:

Akkor az ígért képek:

Ime Balázs
Kép

Ime Eszter

Kép

és együtt ketten

Kép

Hát ilyenek lettek közel egy év alatt. :)

Kértétek írjak még hogy miket esznek gyakorlatilag a citrusfélék, tejt tartalmazó ételek és a tojás fehérjét leszámítva szerintem mindent. :)

Balázsnak hat, Esztinek négy foga van....

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lányok, olyan aranyosak vagytok... Azt hittem senkinek sem hiányzom :oops: Ahogy Kata irta, bedaráltak a gyerekek, aztán meg kocsit veszünk, ez hetek óta kitölti a napjainkat mert még mindig nem parkoltunk le konkrétan. + az ünnepek, szóval minden összejött, és nagyon keveset irtam a másikra is ám, Bandika!!! :D
Láttam a képeket, csuda nagyok lettek a bébik, és látom ügyesednek!
Lukum kuszik már, a karácsonyfánk komoly veszélyben forog nap mint nap. Azt hittem, Emesét lesz nehéz távoltartani, de ez nem igy van. Ő mondogatja Lukunak: "Luku, nem nyulunk a karácsonyfához, visszaviszi Jézuska és akkor mi lesz?" Piszok gyorsan halad, épp Szenteste kezdett kuszni, ugy megörült a fának, azóta meg tökéletesitette a tudását. Ezenkivül kurjonbgat és sikitozik egész nap, és Emesével annyira jól eljátszanak az uj játékokkal, nem is gondoltam volna. Pöri mutogatja neki a zenélő játékokat, Ő is nyomogatja, szóval teljes a hangzavar! Csak nagyon kell figyeljek rájuk, időnként Emese hajmeresztő dolgokra képes, ma pl. a nyakánál fogva emelte fel Lukut, és mikor mondtam Neki, hogy nem szabad... azt mondta: "arrébb tettem csak!" Máskor elguritja ha odakuszik az épp favorit játék közelébe... Szóval zajlik az élet, szó szerint. :D De nagyon édesek együtt, hihetetlen, hogy ilyen gyorsan összeszoktak, egymás nélkül azt hiszem nem is érzik jól magukat. Voltam Emesével egy-két helyen az ünnepek idején, csajos programon, de pár óra mulva azt mondta: "Menjünk haza Lukukához" :D
Igyekszem jönni, ha lezajlik a kocsimizéria, akkor megint ráérek babanetezni (addig a hirdetéseket kell tanulmányoznom)
Puszi

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsebi
Nagyon helyesek a gyerkőcök! Be is villantak az 1-2 hós képek (nem tudom pontosan) amiket anno feltettél, már akkor is milyen nőcis volt Eszter, és pasis Balázs, ez csak fokozódott :D

Melcsi
nagyon örülök, hogy jössz! Jó olvasni, milyen jó tesók Emese és Luku! Annyira szeretnék Zalánnak kevesebb, mint 2 év korkülönbséggel tesót! Ha összejön, majd részletesen kifaggatlak, hogy csináltad, hogy ne legyen féltékenység, hanem tesóimádat :D

Anikó
jót nevettem! Hát tényleg jobb lett volna, ha csak a jó éjszakáról olvasás hat Ágostonra :D

Orsi
nekünk is 4-6 alkalmat mondtak. Gratula a forduláshoz!
hát a villamos, vonat, mertó a legjobb bulik ezeknek a kocsiban felnőtt gyerkőcöknek

Dkata
tényleg nem semmi nap mint nap itt lenni veletek! tök jó!!!!!!!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Melcsi! Zsebi! :lol: :lol: :lol:

jó, hogy itt vagytok! :lol: :lol:

Zsebi!

jó nagyok a manók! tényleg hihetetlen hogy megy az idő. februárban már nekem is 2 éve lesz, hogy csatlakoztunk a kaáliba.

Melcsi!

sok sikert az autóvásárláshoz! milyet szeretnétek? Luku, nagyon ügyes!
akkor megint 3 felé szaladsz! :)

Tényleg jó, hogy ilyen összetartó a csapat. Engem nagyon meghatott, mikor Anikó és Hajni egyszercsak előhúzott a semmiből! :) akkor azt gondoltam erre már nincs időm, mostmeg megint itt lógok... :)

katyerina
 
 


katyerina írta:
Tényleg jó, hogy ilyen összetartó a csapat. Engem nagyon meghatott, mikor Anikó és Hajni egyszercsak előhúzott a semmiből! :) akkor azt gondoltam erre már nincs időm, mostmeg megint itt lógok... :)


És én :?: :?: :?: :!: :!: :!: :oops: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

Melcsi, jó, hogy megkerültél!!!

Wish! Autó: :cry: :cry: :cry: De Balázs nagyon ügyes!!! :lol: :lol: :lol: Nálunk a tesóm autóját lopták el tavaly addig, amíg megivott egy kávét a barátnőjénél. :cry:

dkata
 
 


Csajok! Ha már ilyen lelkes mindenki, nem egyeztetünk egy januári találkát? Arról volt szó novemberben, hogy januárban ismétlés, és remélhetőleg azok is eljönnek, akik akkor nem tudtak. Szerintetek 2 hét múlva? vagy 3?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon szeretem ezt a csapatot,nemhiába tértem vissza nemrég!Annyira hiányoztatok előtte!Pont tegnap mondtam a férjemnek,hogy milyen jó dumálni veletek,mert szeintem előbb-utóbb hiányozna az embernek a felnőtt közösség.

ZSEBI,
örülök,hogy "hazataláltál"!

Melcsi,
neked is nagyon örülök!Sok sikert az autóvásárláshoz!
Szerintem Te is majdnem ikres anyukának számítasz,de lehet,hogy Neked még nehezebb is a dolgod!

Anikó,
a szemüveg szára olyan,ami teljesen körbeéri a fülét,de az én gyerekeimnek ez nem számít.

Csajok!
Még PÉZSÉT és HAJNIT kéne előkeríteni!Hol vagytok?

Andi
Kép
aanda
 
 


igen, szerintem is baromi jó érzés, hogy van itt ez a kis "hátország", nekünk, velünk.

melcsi, zsebi, :D
jó, hogy előkerültetek!

zsebike,
nagyon aranyosak a gyerekek! Azt néztem, nekik is a szemöldökük másmilyen, Esztinek határozottan nőcis. Ez nálunk is így van.

melcsi,
mi majd tavasszal készülünk lecserélni az autót valami családiasabbra, mert semmi nem fér be a csomagtartóba.
Luku már kúszik??? Nagyon ügyes! Hatott a karifa! :D

Alvás:
hú, csajok, tegnap kikészültem! este fél 8-tól fél 1-ig altattam őket. Volt benne két "na most már hagyom, hadd bőgjön", de mindkétszer ők bírták tovább. Én is úgy vagyok, mint Anikó, hogy cicin meg 5 perc alatt elalszik. De tegnap ez is csak sokadszorra jött be. Amint az egyik elaludt, a másik elkezdett sikoltozni... már nagyon kivoltam. A férjemet meg nem tudom megkérni, hogy segítsen, mert ő meg úgy áll hozzá, hogy mért nem hagyom sírni, ezzel csak azt tanítom meg neki (főleg Norina ilyen), hogyha eléggé sír, akkor fölveszem. De én kb. 10-15 perc után nem bírom hallgatni, ahogy zokog. Főleg, hogy a testvérének is végig kell hallgatnia. Pedig most már nem alszanak 4 után, 4 előtt is csak a séta alatt (meg délelőtt még egyszer). De úgy néz ki, alkalmazkodtak hozzá, és már nem is hiányzik. Most megint ott tartunk, ahol anno.

Bp. közlekedés:
hát igen, ezek a gyerkőcök már autóban nőnek fel, rettenetes is lenne velük BKV-zni, de már én is készülök arra az időszakra, mikor majd buszozni, metrózni akarnak. Szerintem majd a nagyi boldogan vállalja...

Kérdés:
lehet adni a gyereknek kicsírázott krumplit? Természetesen a csírákat kivágom... (Mintha v.hol azt olvastam volna, hogy nem lehet...)

KépKép
pompomlány
 
 


A KÖV. TALI LÉCCI AZ ÖRS VEZÉR TÉRI IKEÁBAN LEGYEN, JÓÓÓ???

KépKép
pompomlány
 
 


Pompihoz csatlakoznék.... Őrs vezér tere!!! Oda egyedül is elmegyek Bálinttal! :lol:

dkata
 
 


Lányok! :)
Jó ötlet a tali, de mi szerintem csak akkor tudunk menni, ha jó az idő. Sajnos jan. 1-én meg kellett tapasztalnom, hogy felénk még az autópályát se takarítják. :evil:

Pompi! :)
Azt hiszem Te kérdezted, hogy hány kiló Kláribaba. Szerintem a kis drágám olvasott valami szakkönyvet, mert 6 hónapos korában volt 7700 gramm (most 7800 körül lehet), ami pont duplája a születési (3850-nel született). :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Pompi!
Igen Esztinek mindig is ilyen nőcis volt a szemöldöke egész picinek is mint akinek szedve van. :)

Ez az alvás nem hangzik jól.Nekem max. a napközbeni alvásnál van cirkusz de akkor is odamegyek kiveszem megölelem picit és megy vissza és ált elalszik. eSti alvásnál még soha nem volt cirkusz. Sajnálom.

Én nem hallottam róla hogy ne lehetne nekik adni csírázott krumlit.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok :)

Zsebi,éppen a héten jártál az eszembe,hogy mi van Veletek:)gondoltam írok neked egy privit,de atán jelentkeztél :)
Tavaly ilyenkor,adtad nekem a jobbnál jobb tanácsokat,és azt sem felejtem el,amikor a közös dokink mesélte,hogy hajnalban született nála egy vegyespáros :)
Akkor még nem tudtam,hogy Ti vagytok azok :) :) :) :)
Nagyon szalad az idő!


Pompi,tényleg rosszu hangzik ez az elalvás dolog :?
Amit mesélsz,az én Nórim utoljára 6-7 hetesen csinálta,és utánna a férjem kézbevette a dolgokat :shock:
Nem volt szabad kivenni a kiságyból a kisasszonyt,csak ott ültem mellette,énkeltem neki,fogtam a kezét stb...
Lehet,hogy gonosz dolog volt,megvallom nekem nagyon nehezemre esett ezt a dolgot véghezvinni,de 1 hét múlva Nóri egyedül elaludt,és azóta is így van :wink:
Remélem nem kiabálom el :!: :!: :!: :!: :!:
Délutáni alvásnál is így működik a dolog,letszem Őket,kapnak egykis teácskát,cumi a szájba,bóhócok zenélnek és alvászat van:)


Wish,sajnálom az autót :( :( :( :( :( biztosan rossz érzés volt,amikor reggel kerestétek az autótokat,és nem volt sehol :shock: :shock: :shock:
Balázs nagyon ügyes:)szépen álldogál már:)


aanda,nem tudom,hogy van e nagyom méretben a köv szemüveg.Az a neve,hogy Como baby.Ez olyan szemüveg,ami nem korbácsszáras(fül mögé ér),hanem teljesen műanyag,és egy pánttal kötheted át a baba feján.Olyan,mint egy sport szemüveg :D
Viselni kéne azt a szemüveget,mert később megfogja hálálni a mókus :wink: Most tudom,hogy macerás,égy egy éves gyereknek,de lehet,hogy megvan az oka,hogy miért nem hordja szívesen :?: :!:
Mikor voltatok utoljára szemorvosnál?
Lehet,hogy változott a szeme és új korrekció kellene neki :?: Hidd el,ha élesebben lát a baba,jobban elfogadja a szemüveget + határozottabb leszz a mozgása. :wink:

Végignéztem a gyerkőceiteket :D :D :D :D mindenkié csodaszép :D :D :D :D
Szerintem valamit tudnak Kaáliban :)


Én is rakok fel egy mostani képet :) Kép

Tegnap Nóri és Barnus megkapták a Prevenart.Egész jól voltak,semmi gond nem volt velük,játszottak,mókáztak.Este mindketten beájultak az ágyba,aztán Barnus éjfél felé megébredt.Picit belázasodott.
Kapot a popiba egy kúpot,apa magamellé vette,amíg elnem aludt,aztán 5:30kor jelzett,hogy kaja,kaja,és 9-ig mindenki aludt utánna.Nórit érdekes nem viselte meg a szuri,végig aludta az éjszakát,és csak 9:30-kor volt hajlandó megni a turmixát :)

Lányok,tegnap mértem Őket,és nem híztak 2 hét alatt semmit :? Barnus hízott 10dkg.Ez normális,hogy megállnak a hízásban.Nagyon sokat mozognak,és most nyúltak inkább.
Remélem lassan beindul a hízás is :)

Jó hosszú voltam :)
Kiváncsi vagyok ám rátok,szívesen taliznék Veletek személyesen is:)

KépKép
napszemcsi
 
 


Napszemcsi! Milyen nagyok a Te gyerekeid is! Nagyon szépek!

Zsebi! Ha elém tettek volna egy csomó fotót, ki tudtam volna választani a babáidat! Annyira édesek, emlékszem rájuk kicsi oruk képeiről, ugyanazok a vonások, de nagyon nagyot nőttek!
Neked ha fogod a kezüket, lépegetnek már? Nekem Bálint nem! A bútorok mellett, a kiságyban, járókában igen, de ha csak fogom a kezét, akkor nem. :cry: No, nem sürgetem, így is fáj a derekam, akkor aztán le is szakad, ha ez elkezdődik... Ha "siet" valahová, akkor meg úgyis ereszkedik le a földre és teker - sokáig így lesz ez még, nekem Ádám is bőven 1 éves kora után kezdett járni. :wink:

Pompi! Alvás: tényleg szörnyű lehet, de ez csak rosszabb lesz. Tapasztalat, szomszédoktól. :? Mikor Ádám volt kicsi, mellettünk hasonló korú gyerekek laktak, amelyiket altatni kellett, ott mindenhol gáz volt. Volt hogy a 2 évest még hajnal 1kor hallottam énekelgetni, az anyukája meg ruhában aludt a játékok között. :cry: Szerintem állj a sarkadra, mert később tényleg nehezebb lesz, ha már szaladgálnak, le se tudod tenni őket (kiságyból kimászni hamar megtanulnak!).

dkata
 
 


Napszemcsi!
Hát igen repül az idő!
Csodaszépek a babáid. :) Mi is kaptunk prevenárt és semmi bajuk nem lett tőle.
Nem tartalak szívtelen anyának én sem vettem őket midnig kézbe de mindig odamentem ha sírtak megnyugtatni őket. A mai napig nekem mindig egyedül alszanak el és nincs órákon keresztüli ringatás azt gondolom egy ikres ezt nem teheti meg hisz mondjuk az enyémeg éppen 8 kg-osak de akkor se tunék kettöt ringatni és ha elalszik betenni őket az ágyba... szóval ágyukban alszanak simi és mese van.

Kata!
Nekem régóta Balázs 9 hónapos kora óta jár a butorok mellett, de úgy hogy fogom a kezét karácsony elött egy héttelkezdte. Eszter meg soha nemment a bútorok mellett ő csak a kezünket fogva pont szentestétől. :)

Hogy a kerekadat kíméljed vannak jófajta járássegítők pl. amit a quellénél lehet kapni nem szalad ki a gyerek alól mert észnél kell lenni ennek a vásárlásánál is mert valamelyik úgy gurul hogy alig bírja szerencsétlen gyerek rakni a lábát és persze elhasal. Nekünk bejött jó menni kell vele de nemhajolok hanemnavigálom őket és ők is imádják. :)

Keresek képet ha gondolod!

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kata!

:oops: :oops: :oops: Téged akartalak írni! Csak már akkor jutott eszembe, amikor kiléptem! Hajni később jelölt a wiw-en. Te meg Anikó, szinte egyszerre írtatok! :lol: :lol: :lol: :lol:

Talira én is szívesen megyek! Nekem is az őrs vezér téri ikea lenne a jobb, meg én vinném apát is ha lehet, ő a sofőröm meg segítségem.

Napszemcsi!

nagyon helyesek4 Nóri nagyon örül valaminek! :)
mi pénteken kapjuk a prevanart és valószínű a meningo ismétlésével. A multkor a 3napos láz miatt elmaradt... kicsit parázok.

Pompi!

részvétem a nemalvás miatt. nekem a délutáni alvás elmaradt és ahányszor kitettem a lábam rögtön visítás. egész délután énekeltem. :)
most hazajött apa, gyorsan bezavartam fürdésig ő énekel! :)
nagy röhögés is van! :)

Egyébként én is cicin altatok mint Anikó. Maja le is szivatott rendesen, mert óránként bepotyázott, de nem aludt. Kicsit félek én is mi lesz, ha nem lesz tejcsi.

Zsebi!
a járássegítőt odaadod neki és totyog melletted?

katyerina
 
 


Katyerina!
hát amikor karácsonykor megkapták akkor még fogtam magát a járássegítőt, aztán azóta ügyesedtek és a nagyszobában elég nagy a hely és így ott tolják megáll a küszöbnél megvár míg oda érek és segítek nekik megfordulni egymás után mennek szóval koordinálom őket. :) Balázs nagyon ügyes Eszti még lasabb. De mondom nem mindegy milyen a járássegítő mert valamelyik gurul mint az örület. Ennek a kerekei mellett a műanyag vázon van egy kis bukkanó ami leér mint a kerék így csak akkor megy ha tolja és ha megáll akkor nem gurul tovább. Több ismerősömnek is ez a fajta van és szeretik a babák.

dobok egy képet hozzá ezen pont nem mennek vele de így látod a bütyköt amiről beszélek:

Kép

és ez a fajta (ezt megbeszélés nélkül kaptuk karácsonyra) ami gurul mint mondjuk egy játék babakocsi. Balázs már ezzel is ügyesen megy

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi! Köszi! Nem terveztem járássegítőt venni, mert egyet kaptunk, egyébként meg a játékasztalát tologatja. Nekem ezért fura, hogy a kezemet fogva nem megy,akkor azonnal leül. Nem bízik bennem, tuti attól van. :cry: :roll: (ma el is esett miattam a konyhában a kövön, mert nem figyeltem, nem kapaszkodott sehová, jött volna felém és én meg felálltam nem fogtam meg a kezét... úgy furdal a lelkiismeret.) Ma az etetőszéken csimpaszkodás is megvolt - felnyúlt a tálcáig 2 kézzel a lába meg alig ért le... úgy kaptam le a kis csimpit. :oops: :oops:

dkata
 
 



Sziasztok

Zsebi
milyen édesek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Végre meg tudom mutatni a Csipet-Csapatomat
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1199915151.577.jpg[/img] Áron még a klinikán
[/img] Kép Áron karácsonykor
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1199915213.5438.jpg[/img] és így szeretem kisöcsém

Látom írtatok az altatásról!
Nálunk sajna Áron sírva alszik el mindig, Próbálom vagyis mindig berakom a kiságyában és ott, mert hiába alszik el ölben, az esetek 90%-ában amint lerakjuk már fel is ébred és sír. Ezért eleve lerakom a kiságyába és ott hagyom hogy elaludjon, de lassan ügye már 3 hónapos lesz, de még mindig sírva alszik el, és álmában is sokszor sír nappal, illetve sírva ébred,
Megtudná nekem mondani valaki, hogy ez miért van? Mit csinálok rosszul?
Lehet hogy azért mert nem tud egyszerre sokat szopizni, és nem lakik jól? Hiába szedtem az Utrica Urens-et, most a Ricinus-t szedem ezzel kicsit még több a tejcsi (fejni nem tudok, mert nem jön szopi után már semmi) így is van hogy 1 etetésnél kell mind a 2 cici neki! és általában 2 óra múlva már ismét kéri őket, és így persze sajna sokat is bukik. igaz a súlya a dokinéni szerint rohamosan (nagyon) nő 2320-al született és már jóformán 5kg.

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Még azt szerettem volna megkérdezni, hogy ismerie valamelyikőtök a Baboo Babazsákot? Mi a véleménye rólla!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hali! :D

Nahát, megkerültek az elveszett báránykák!!! :lol: Annyit írtatok, hogy jól meglepődtem! :wink: Köszönöm a rám gondolást, jól esik. :D Nem tudtam írni, mert a fiam leszívott teljesen. 1,5-2 óránként kelt éjszakánként, úgyhogy szívatott a javából! Nappal is nyűgös volt, éjszakára meg mindig jól kidőltem. Úgyhogy Anikó és Pompi, szolidálok veletek! :? Kata írásán meg akkorát nevettem, szerintem én is a játékhalmok között fogok kipurcanni egyszer, mint az a szomszédasszony! :lol:

Olivér haját levágtuk, igaz csak a feje tetején, de kicsit megbántuk apával. Így már nem is annyira olivéres…. Azon gondolkodunk, vajon mennyi idő alatt nő vissza…
Az új hajjal:
Kép

Már így alszik, mint anya meg apa, oldalt!:
Kép

Visszaolvasok, aztán írok még!
20140901102739
 
 


Kezdeném azzal, hogy tök jó volt nézni ezt a csomó szépséges gyereket! Tényleg mindenki büszke lehet rájuk!

Lili,
Gratulálok a babáidhoz! Ne aggódj, mindent jól csinálsz! Hallgass a saját megérzéseidre meg figyeld a gyerekek reakcióit, akkor nem lesz baj. A 3 óránkénti etetős f*szságot meg felejtsd el! Én nem értem, miért sulykolják még mindig ezt a hülyeséget!

Kata,
Viszek tápszert az útra, meg cumisüveget is hozzá! Remélem nem kell majd használnom, de elviszem, mert bármi lehet! 2 hét az elég hosszú idő azért! Bár szerencse, hogy még a húgom is szoptat, úgyhogy vész esetére ott leszünk egymásnak – mint mindig! Én lehet, hogy bevállalnám a Nílusi hajóutat. Ha babakocsiban tud aludni Bálint, akkor szerintem nagy baj nem lehet! Bár a városnézős túra valóban nem a legjobb…

Andi,
Levágtuk, megbántuk… Bár már kezdjük megszokni! Te nem sajnáltad először a hajukat?
Sajnálom, hogy Arni nehezen viseli a szemüveget, nem csodálom! Biztos tök nehéz a kis fülének meg furcsa neki vele látni!

Napszemcsi,
Milyen durva, hogy 40 hétre szültél! Nagyon helyesek a gyerkőceid! Jól látom, Barnusnak olyan gödröcske van az állán, mint John Travoltának? Nahát! Szexi!

Pompi,
Én is így vagyok kicsit a fürdőrucival, hogy nem nagyon kéne erőltetni…! Vízbe menni meg útálok, kivéve a tengert. Most félek is kicsit tőle, nehogy elapassza itt nekem a tejcit!
Kíváncsi vagyok nagyon a jövő heti méreckedésre! Remélem, addig nekünk is megjavítják a mérleget, mert már a mi méreckedésünkre is igen kíváncsi lennék! Már vagy 2 hete nem mértem egyáltalán!

Zsú,
Tök jó a hinta, Borka szereti?

Erika,
Tök jó, hogy jelentkeztél! Talán még nem is láttam a fiaidról képet, nagyon szép gyerekek!

Zsuzsi,
Nagyon elszánt vagy a tornát illetően! Én még nem merek mozogni, hogy nehogy elapadjon a tejci – meg jó erre fogni a lustaságomat! Megrendelted végül a hintát?

Wish,
Mekkora szemétség, hogy ellopták a kocsitokat! Hú, belegondolok, hogy ha a miénket is ellopnák, nagyon gáz! Remélem leszünk olyan szerencsések, mint annak a kisbabának a szülei, akivel együtt utaztatok! Balázson mindig megdöbbenek, hogy mennyire ügyes! Már jár….!

Katyerina,
Szerintem inkább önző vagyok, mint bátor az utazást illetően! Én menni akarok, úgyhogy szegény gyerek meg ha akar, ha nem, jön velem! Szemét vagyok, mi?! Thaiföldre csak ajánlott oltások vannak, mint pl. a hepatitis. O. még nem kaphat, de nincs is nagyon szüksége rá, mivel csak anyatejet eszik, meg viszek neki üvegest itthonról. A húgomék kislánya viszont kap oltást, összesen 5-öt! Szegény!
Látom, nálatok is favorit a járóka! Ti már leengedtétek az alját teljesen? Olivért se viselte meg se a prevenar, se a meningoc.!

Kismóki,
Nagyon zabálnivaló Klári baba! Van kedvenc cumija, vagy mindegy neki? Én Olivérnek Avon fogszabályzósat veszek, meg az kupakos is. Egyébként nem mintha lenne foga, meg ráadásul mindig fejjel lefelé rakja be magának!

Anikó,
Rendeltem nyári cuccokat a nextes Szandrától, remélem időben megjönnek. Meg vettem néhány dolgot, de túl sokat nem, mert tuti kinövi a nyárra!
Ágoston jobban van már? Tök sokat szopik Ágolyó! Én ma véletlen szopi-időben tudtam csak megetetni, és képzeld, utána nem szopizott! Na, ki is készültem! Egy nap egyszer szoktam adni neki gyümit (főleg ) vagy főzit, de mostmár kb. 1/3-át megeszi a nagy üvegnek!

Emma,
Zalán olyan szép barna bőrű! És azok a hurkácskák….! Ti mikor mentek újra a Kaáliba? Vagy megpróbáljátok spontán?

Bandika,
Képzeld, Olivér már nagyon kúszik (előre mondjuk nem ) meg forog, úgyhogy ezért is félek kicsit az úttól, hogy neki már kell a hely! Szerinted az baj, hogy a fordulást az egyik oldalára jobban előnyben részesíti, mint a másikra? Állandóan megfordul, de főleg a jobb oldalára, balra is meg tud, de nem nagyon szokott.
Balázs hogy áll a fordulással? Irigyellek a csak cumi meg simi miatt, nekem ez nem jött be. Az enyém úgy üvölt, mint akit épp kínoznak! És nagyon kitartó! Úgyhogy én adom be előbb a derekam!

Zsebi,
Nagyon örülök, hogy visszajöttél! Emlékszel, mikor még azt kérdeztem, hogy jön-e már a foguk? Akkor már elmúltak 7 hónaposak az ikreid. Olivér majdnem 8, de még semmiféle foga nincs! Nektek mikor bújtak ki az első fogacskák? Nagyon helyesek a gyerkőcök, de tényleg csak nőttek, én is simán megismertem volna őket! Szoptatsz még? Vagy ha nem, akkor meddig sikerült?

Orsi,
Nem vitás, te vagy itt talán a legrégebben! Lassan eléred a 10000. hozzászólást! Azért jár valami amúgy?

Melcsi,
Meglestem ám én is odaát a képeket, Luku milyen nagyfiús lett! Jó lenne, ha sűrűbben tudnál jönni!

A smile-kat már nincs erőm, ezt képzelje oda mindenki: :D :D :D !
20140901102739
 
 


Erika
nagyon helyesek a fiaid!

Zsebi
Járássegítő? Az én környezetemben ilyet senki nem használt.... Na, megint egy új infó.

Hajni
Nekem tetszik Olivér az új frizurával! :D
és neked is jár a dícséret, hogy mindenkinek írsz! Ezt eddig csak Anikó tudta produkálni
Urammal abban maradtunk, hogy szeptemberben szeretnénk menni a fagyikákért, addig meg spontán ezerrel:)
Tök jó, ahogy a hugodról írsz! Nekem 20 hónappal idősebb nővérem van, és mindenben számíthatok rá. Köztetek mennyi a korkülönbség? Együtt mentek? tök jó!

Katyerina, Pompi, Kata
Közkívánatra Örs Vezér Tér! Csak akkor vegyétek át a szervezést lsz, mert nem 100%, hogy ott leszek

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma! Miért nem leszel ott?

Hajni! Cuki az új frizkó! Bálintnak is olyan a haja, mint Olivérnek volt, középen dúsabb, olyan kis bohócos. :lol: Én még nem vágom le! Az jutott még eszembe, hogy esetleg tejpépet vigyél még neki (írasd fel, HA), azzal meg lehet tömnia pocakot. És vizet honnan veszel, ha kell a tápi? (Én ott tuti nem adnék se forralt csapvizet se, ásványvizet... esetleg tegyél be egy babavizet.) Jó sok cuccotok lesz! Pelust visztek vagy ott vesztek? Olivérnek jár külön csomag (márhogy a kilók miatt), vagy csak a tiétekbe lehet?

Erika! Végre megmutattad a gyerkőcöt! Nagyon szép mind a kettő!

dkata
 
 


emma1976 írta:Közkívánatra Örs Vezér Tér! Csak akkor vegyétek át a szervezést lsz, mert nem 100%, hogy ott leszek


hát ez nem volt valami szép! :roll: Hát akkor hol leszel? 8)

KépKép
pompomlány
 
 


Hajni :D
jó ez a frizkó :wink:
nálunk a hajvágás gondolata sem merült még fel :) :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok!
Köszi még egyszer a bíztatást, aranyosak vagytok!

Aliz végbélnyílása csúnyán feldörzsölődött valamitől, piros (véres?) csíkok vannak rajta sugárirányban. Talán a popsikrémtől, ami elég vastag és szemcsés vagy a pelusváltástól (Liberoról Pampersre)? Doktornéni először olajos kenést javasolt, majd glicerin-boraxos ecsetelést (amúgy nincs szájpenésze). Nem nagyon vált be egyik sem. Védőnő a Sudocremet javasolta. Meg persze szellőztetnem kell szobalevegőn. Van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Mindenestere visszatértünk a Liberóra. Egyelőre a Sudocremre sem reagál.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok! :lol:

Hű de felpörögtünk :lol: :lol: !!!!

Zsebikém!!! :lol: :lol: Üdv újra itt !

Na akkor én még teszek egy kísérletet!!!!

Pézsé!!!!!Potykamanó!!!!!

Képek: Tényleg tudnak valamit a Kaáliban :lol: :lol: !

Erika!

Áron nem hasfájós véletlen? Vagy egyértelműen "hiszti"?

Bocsi most ennyire volt időm :oops: :oops:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Pompi,
enyémek fogzásnál nem aludtak.

Napszemcsi,
Gyönyörűek a gyerekek!
Köszi a szemüveg tippet,ha ezt végképp nem tudom hordatni vele,kipróbálom azt,amit ajánlottál.Arninak lassan 1 hónapja van meg a szemüvege,2 hónap múlva kéne kontrollra menni.Nem hiszem,hogy ennyi idő alatt lenne javulás,de lehet.Pl.a Márknak tök sokat változott az arca,kezd javulni a látszatkancsalsága,vagyis már csak egy kicsit kancsi.
Mi is beadattuk a Prevenar-t,nem volt semmi gond sem tőle.Eddig csak 1x voltak betegek,de csak nátha volt,gyógyszer nem kellett.
2 hét múlva kapják a bárányhimlő elleni oltást.
Szerintem a súlyuk miatt ne aggódj,2 hét múlva mérd meg őket újból.

Kata,
kiságyból kimászás???Ilyet is tudnak a kölykök?Mikor fogják ez csinálni?

Zsebi,
ügyes dolog ez a járássegítő!Még nem is láttam ilyet!Gyerekeid nagyon ügyesek!

Erika,
tündétiek a fiúk!Babazsákot sem ismerem.

Hajni,
édi lett,de én azt hittem,hogy megkopasztod!Először nekünk is furcsa volt,de hamar visszanő és jól megerősödik a haj.Mondjuk nálunk Apa is mindig kopasz(0,1-essel vágom neki),így már megszoktam a 3 kopasz gyereket.

Emma,
hajrá a tesóért!

Más:
SPOCK doki könyvét olvasgatom(a legújabb,2007-es kiadást),és totál kiakadtam!:szerinte ne egyen se gyerek,se felnőtt tejterméket,halat,húst,tojást!!!!!!!!!!
A mi unokáink mit fognak enni!?

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi :D
enyémek sosem másztak ki a kiságyból. Ki tudtak volna, de mégsem tették. Ez gyerekfüggő erősen.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
felhívtam Anyut,sajnos mi a húgommal kimásztunk!Ebből következtetek,hogy az enyémek is kifognak mászni a kiságyból,mivel az én családom vérmérsékletét örökölték.

Lili,
Szegény Alíz!Milyen az a popsikrém,ami vastag és szemcsés?
Nem hinném,hogy a pelustól lenne.Én mindig is gyógyszertári krémet használtam,a neve:Ung.antiphlogisticum pro.infante.

Andi
Kép
aanda
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, emlékeztek-e még rám... :oops:

Zsebiék "brancsából" való vagyok. :lol: Most hogy itt viszontláttam Zsebit, meg Bzsuskát, Melcsit, Napszemcsit stb., úgy gondoltam ideje előbújnom. No az is mentségemre szolgál, hogy kényszerszabin vagyok 2 hete válltörés miatt (kellett nekem kisgyerekes anyukaként síelni 2 év kihagyás után! :evil: ), így jóval több időm van hirtelen... sajnos a sérülésem miatt Bogi lányomat nem tudom ellátni, mert a bal kezem le van szíjazva és használhatatlan. :( Így Bogi bölcsiben van du.3-ig...

Rólunk annyit, hogy jól vagyunk. Bogi vállalkozásban nőtt fel, mindenhova vittem őt, míg elérte azt a kort, hogy már ő sem élvezte ezt a dolgot illetve önjáró lett (na és a napirendjéhez is egyre jobban ragaszkodott). Így 14 hós korától délelőttönként bölcsis lett, igaz ez inkább családi napközi, pár gyerekkel.

Elkezdtük a kistestvér projektet, dehát persze ez sem megy könnyen. Most újra felíratkozhatnék a fölső Kaális topikba :lol: , de sajnos már nem ismerek senkit. Illetve lelkileg is már másképp élem meg, nem szeretnék annyira rágörcsökni a dolgokra (nem is lehet, ilyen gyerek és munka mellett 8) ). Ha addig nem sikerül, nyáron megyek megpróbálni egy lombikot. Egyébként nekem a metformin most segít és van ciklusom úgy-ahogy, dehát nekem a petevezetőim is defektesek. :?

Teszek fel két képet, az egyiket a Babavilág forgatásán készítették, febr.2-án leszünk adásban a TV2-n (a PCOS honlap kapcsán). A másik egy közelkép Bogiról.

Egyébként ilyenkor, amikor a ti csodálatos fotóitokat nézegetem, döbbenek rá, hogy mennyire rohan az idő!!

Kép

Kép
Vendég
 


aanda írta:Orsi,
felhívtam Anyut,sajnos mi a húgommal kimásztunk!Ebből következtetek,hogy az enyémek is kifognak mászni a kiságyból,mivel az én családom vérmérsékletét örökölték.

én is kimásztam, hálózsákostul... fiúk nem :D
ergo ne vonj le következtetéseket :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


norka27 írta:Rólunk annyit, hogy jól vagyunk. Bogi vállalkozásban nőtt fel, mindenhova vittem őt, míg elérte azt a kort, hogy már ő sem élvezte ezt a dolgot illetve önjáró lett (na és a napirendjéhez is egyre jobban ragaszkodott). Így 14 hós korától délelőttönként bölcsis lett, igaz ez inkább családi napközi, pár gyerekkel.

Norka :D
jó újra látni!!!
én Lilivel csinálom most ezt :D ő is fél napot az irodámban van.

gyönyörűek vagytok!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!

Akkor még van fél éved Lilivel együtt lógni! :wink: :lol:
Vendég
 


norka27 írta:Orsi!
Akkor még van fél éved Lilivel együtt lógni! :wink: :lol:

kb. az a terv, ami nálatok is kialakult, 1 év körül elkezdi a bölcsit HA neki is tetszik. Ha nem, akkor majd kitaláljuk mi lesz, hogy mindenkinek jó legyen.
Fiúk is ekörül kezdték, először heti 1 nappal, majd 2 évtől járhat 5 napot. De tényleg csak ha neki is jó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

Norka,nagyon szépek vagytok a képen :) :) :) :) Bogi nagyon huncut kiscsajszi :) :) :) :) :)
Mit csináltál Te lány sízés közben,hogy így elestél és a válladat törted?
Már kérdezni akartam Tőled,hogy mikorra tervezitek a kisbabát,de hát úgylátszik már rajta vagytok a dolgon.
:wink: :wink: :wink: :wink: csuriban vannak az újjaim,hogy ne kelljen a Kaáliba mennetek,hanem spontán babás legyél minnél hamarabb :wink:
Norka,a metes képekhez írjak új szöveget,vagy a régi jó lesz,persze a babák képével.



Hajni,nagyon helyes frizurája lett Olivérnek :wink:

Lili,sajnáloma popsi dolgot,remélem minnél hamarabb rendbejöttök!
Nálunk Barnusnak szokott mostanság pirosabb lenni a popija,hiába teszem rögtön tisztába,ha nagydolog van a gatyában.De van egy szuper krémünk,amit az orvos által előirtak alapján készítenek a patikában,és az helyrerakja a popsiját.

Az éjjelük nagyon gáz volt :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: mióta megszülettek,taln ez volt a legdurvább :!: :!:
Barnusnak nagyon mozgolódhatnak a fogacskái,mert csak ezzel a fogzáskönnyítővel tudott elaludni :( + megviseli Őket,hogy nem vagyunk a parkba sétálni.
Most alszanak,mint az angyalkák,nyitott ablak mellett

:)

KépKép
napszemcsi
 
 


Nóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóri!
De jó hogy jeletneztél.:) Gyönyörű a lányod és hogy te is milyen csini vagy. :) Kicsit irigykedem azokra az anyukákra akik ilyen "könnyen" be tudják adni bölcsibe a babójukat. Nyilván "muszály" is a vállalkozások miatt. no meg ha a gyerek szeret járni az azért könnyebbség.

A válltörést sajnálom de remélem ezentúl te is jelentkezel legalább néha.
No azért a te kiscsajodon is látszik hogy repül az idő.

Azért háthat a következő is beköltözik spontn tudod Krizsa ahogy mondja ha egy üzlet beindul.

EZEN FELBUZDULVA ÉN HIÁNYOLOK MÉG EGY KÉT KEDVES TAGOT A CSAPATBÓL!!!!
KRISZTA, STELLA, LARA, FARKASOK!!!! BÚJATOK elő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napszemcsi!
Sajnálom az éjszakát nekem Balázs fognövésekor volt egy két rossz éjjel de azért elviselhető volt.

Hajni!
Igen nekem szeptember elején bújt ki Eszti első foga, aztán akkor Balázsnak még se híre se hamva nem volt fognak most meg lekörözte Esztert kettővel vezet. :)

Szerintem aranyos Olivér arca így. Mi is dilemáztunk az első hajvágásnál Balázsnál de mivel olyan hülyén nőt neki megtettük már háromszor lett vágva és mostmár utolérte hellyel közzel magát mindenhol a haja.


Lili!
A sudokremet probáltad csodákra képes. :) Bár nekem a popsipirosodás is kimaradt. (nem is írok már ilyenekt mert mindenki azt gondolja nálunk minden jól szuperál azért volt ami nekünk sem pl. most a kajálás...)

Erika!
Nagyon szépek a gyerekeid és a nagyobbik már ilyen nagy. A kérdésedhez nem tudok hozzászólni nekem mindig maguktól aludtak kicsinek volt hogy az Esztinek simiztem a hátát de kézben altatás soha nem volt.

Tali:
Az Örsös ikeán belül hova gondoltátok? Van ott akkora hely ahol ennyien elférnénk, talán ha úgy mentek én is mennék ha lehet.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Norka

de jó újra látni!!! és milyen jól néztek ki! Te akkor lettél terhes, amikor én elkezdtem a kaálisba írni, nagyon sok jó tanácsot adtál (hozzáállással kapcsolatban) anno :D
én néha megnéztelek a PCO-s fórumon, láttam pl. Bogi szülinapi tortáját.
Feltétlen nézni fogom a babavilágot.
amúgy meg miért ne jönne össze spontán a 2. baba, ha az első is úgy sikerült?

Zsebi

nagyon cukik a gyerekek!
olyan járássegítő játékot még nem is láttam. hol lehet kapni?

Hajni

Avnetes fogszabályzó cumira gondoltál ugye? azt hittem, az aventnak nincs ilyen. de akkor veszek, mert csak ezt fogadja el Olivér. a nuk-ot kiköpi azonnal. még nem rendeltem meg a hintát, majd a kertbe kell nyárára. amúgy meg nagyon jó Olivér frizurája, ne bánkódj ezen.

Kép
zsuzsi73
 
 


Emma,
Van fagyitok? :D De jó nektek! :D Mennyien vannak?
A húgom majdnem 3 évvel fiatalabb, de igazából tök olyan, mintha egyidősek lennénk. Igen, együtt megyünk. Köszi, a haj-bíztatást! :D

Kata,
Pelust viszünk, de vizet nem hiszem. Szerintem az ásványvíz ott is iható kell, hogy legyen. Inkább a fürdetéshez használt vízen gondolkodom, hogy mi van, ha nyel belőle…. A HA-tejpép jó ötlet , köszi! :D Meg a dícséretet is! :D

Orsi,
Köszi a frizkó-dícséretet! :D

Lili,
Én a Sudocremet nem nagyon szeretem, nekünk popsi-pirosságra a neogranornom meg a bepanthen plus használt. De ezek is olyanok, hogy a világot azért nem váltod meg velük! :lol:

Andi,
Hú, a 0,1 az tényleg szinte kopasz! :roll: Nekem ez így is elég drasztikus volt, jobban nem mertük megnyírni! De egyre inkább szokom….szokom… :roll: :D

Norka,
Örülök, hogy "megismerhetlek", mikor még csak olvastam a topikot, olvastam rólad is. :D Bogi nagyon szép fürtös kislány lett, jól megnőtt. Még rémlik vmi a régi avatarodról…. Sajnálom a válltörést, jó szar lehet! A kistesóprojecthez megy a drukk, de szerintem iratkozz fel a várólistára is, úgy hallottam elég hosszú. Nekem is föl kéne már iratkoznom… :?

Napszemcsi,
Köszi! :D Mi az a fogzáskönnyítő, lehet, jó lenne Olivérnek is!

Zsebi,
Nem is látszik, hogy már nyírtátok Balázs haját! :D Nekünk is van egy járássegítőnk, gyorsan megnéztem, ahogy írtad, de nincs rajta pöcök! :( Hát, remélem nem esik majd el vele állandóan! Pedig olyan jól néz ki!
Szerintem a kajálós részben elférünk, Budaörsön is ott telepedtünk le végül… :D Én örülnék egy személyes talinak! :D

Zsuzsi,
Aztán lehet, hogy tökre nem szabályoz fogat, csak ráírják, nem tudom! :roll: Mi mást még nem próbáltunk. Tök jó, hogy szerinted is jó a haja, rendesek vagytok, hogy megdicséritek! 8) :D

Én is nagyon kíváncsi vagyok pedig, hogy vajon Unique babája kisfiú vagy kislány-e, hogy vannak. Meg Krisztáék is vajon elkezdték-e a lombikot, mi van velük! A többiekre is, csak őket még nem ismerem… :D
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: