Új privát üzeneted érkezett!

Rambóka
Sok Boldog NÉvnapot!

Úgy emlékszem múltkor ilyet kerestél?!:
http://www.vatera.hu/bebe_confort_woodl ... 60763.html
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!Voltam dokinál.Szerinte nem kell aggódni.A méhszáj zárt,ja és szerinte ilyenkor még nincsennek jóslófájások :? ,majd csak a 36-37.hét körül.
Ha hasonlót érzek magnézium pezsgőtabletta(250mg-os) és azonnali fekvés.

Nem volt túl erős fájdalom,de azért felébresztett és megijesztett!Ha erősebb lett volna vagy erősödött volna azonnal szaladtunk a kórházba,itt van kocsival 3-5percre.

Remélem tényleg igaza van a dokinak!Sajnos még mindig nem bízom bennük! :oops:

Kép

Kép
lecso
 
 


monee ezek remek hírek!!!!

gratulálok! Jujj de jó, most már örülhetsz!

lecso ha zárt vagy akkor tényleg minden rendben.

Kép

Kép
rejo
 
 

 
 

Lecso: Ez nagyon jó hír! Kívánom, hogy Pocaklakód kibírja még legalább a 38. hétig ;)

Rambóka: Akkor én is sok-sok boldogat kívánok ;)

Monee: Gratula a szép kis szikhólyagodhoz :D

Oltás: Én is úgy vagyok vele, hogy amint elkezdenek a kollégáim betegen bejárni, akkor elmegyek táppénzre, de ezt elkerülhetem, ha beoltatom magam. (Sajnos otthon van Apósom és nem igazán akarok otthon maradni vele kettesben, de ha nagyon kell, akkor persze bevállalom, viszont ez most nem az a helyzet)
Lehet, hogy túlspirázottnak tűnik az aggodalmam, de valahogy most nem szeretném elkapni azt a fránya vírust. A másik dolog meg az, hogy ha a többiek lebetegednek, akkor is kell valakinek dolgoznia. Persze nem feltétlenül csak nekem, de ha mondjuk beoltatom a párom is, akkor azért már vagyunk ketten, akik dolgozhatnak (egy cégnél dolgozunk a 3 személyes szervizben, szóval nem mindegy, hogy hányan betegek) és jó eséllyel nem fogjuk elkapni.
Én nem úgy látom, hogy az oltás kockázata túl nagy lenne. Nem mondom, nem vagyok egy szakértő, de egészségügyibe jártam, dolgoztam kórházban és van még ápolónő ismerősőm is, aki javasolta, hogy adassam be az oltást, mert azért egy 39-40fokos lázzal bajlódni terhesen nem egy leányálom. Szóval szerintem ez pontosan az a helyzet, amit a met is kivált az orvosok körében a terhesség alatti szedésének felvetésekor... (A metet ráadásul abszolút nem javasolják a gyógyszergyártók terhesség alatt, míg az oltásnál azért van kivétel...)
Persze mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy melyik kockázatot vállaja inkább... ;)

Pussza

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
Kép

Lafi!
Mielőbbi javulást! Huh..de jó, nem kell műtét :)
Kép

Lecso!
Szurkolok, hogy a kislurkó még bírja egy ideig a pihi-puhi pociban :wink:

Verona!
Wow…mindjárt te jössz! De jó! :D

Monee!
Gratula! Most már igazán lehet őrülni. Juhé :lol:

Rólam: zavar, hogy még nem rúgott oldalba :) a kisbabám :( Meg aggódom, hogy a pocim sem elég látványos....á...tipikus én. hehe :oops: Még egy hét az UH-ig. Ki kell birnom. Holnaptól meló. Erről jut eszembe az influenza. Ha sok beteg gyerek vagy kolléga lesz, azt hiszem kiiratom magam. Oltás: sajnos nem mindegyik infl. Ellen véd, biztosabb otthon maradni.

Na puszi nektek!

Gina
Vendég
 


Köszönöm csajok!!! :D

Rambóka:Ezt már reggelt óta meg akarom tenni,csak lemarad mindig! :oops: :D

Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


Rambóka!

Én is Nagyon Boldog Névnapot kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lecsó!

Örülök, hogy nincs gond!
Azért picit csodálkoztam volna, hogy ilyen korán joslófájások.De akkor jó, ha nem azok.
ezoterike
 
 


rami, boldog névnapot!!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Rambóka, Boldog Névnapot kívánok!

Kép
apple
 
 


Sziasztok,

Rambóka, nagyon boldog névnapot kivánok én is !!!
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Rambóka, én is nagyon boldog névnapot kívánok!

Beszéltem Lafival, mégis megműtik holnap vagy holnapután.

Kép

Kép
anyoooka
 
 


jaj, szegényke!!! hunorral mi a helyzet?
de rossz lehet lafinak.....lafi kitartás!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket! :D
Nem nagyon jöttem mostanában, mert szarakodik az epém és nem igazán alszom éjjel, így viszont alszom nappal. Már, ha a ded engedi! :twisted:

Na megyek visszaolvasni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


epéd???!!! neked is? jaj,ne....

nem voltunk ma túl aktívak :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Na végigértem.

Gabika!

Köszönöm a szék tippet, de nincs az az isten, h. én 20,000-et adjak érte! :shock: :twisted:

Lecsó!

3X2 500 mg-os Magnesii citrici! Nekem bevállt.
Szerintem is koraiak még a jóslófájások, de sajnos elég jó kis frontok vannak mostanában, én annó hidegfrontra keményedtem veszettül.

Lafi!

Szegénykém!!!! :( Még ez is?
Akkor én még jól vagyok!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csajok!

Nálatok nem voltak kiborítóak a dedek tegnap?
Lehet, h. csak nekem volt alacsonyabb a kialvatlanság miatt az ingerküszöböm, de Gergő tegnap felért egy tájfunnal!
Vagy hisztizett, vagy pörgött, mint a ringispil, rohangászott, randalírozott, esett-kelt, megint hisztizett.
Egy pillanat nyugta nem volt. Már az egész lakás tele volt elszórt játékokkal! 86X összeraktuk az összes beillesztőst, kiolvastuk az összes könyvet többször is, ment az összes járgánnyal. Kellett kergetni és ő is kergetett. Én meg közben majd beájultam!
Tiszta megkönnyebbülés volt, amikor aludt egy 1,5 órát, meg délután még felet, addig ledőltem aludni v. olvasni. Aztán este rátestáltam apára, mert már nem bírtam vele. De nem is nagyon kellett altatni! :twisted: (Mondjuk engem sem! :roll: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Kitartás és mielőbb tessék felépülni :)
Kép

Lafi drága!
Gondolok rád, remélem hamar túl leszel rajta és ujra kicsi Hunorral lehetsz :)
Kép

Ja....éjjel végre éretem. Kicsinkóm kedvesen oldalba rúgott :lol:
Vendég
 


rami, nálunk vasárnap este volt ihajcsuhaj.....melegfront. vagy az őszibarack...de a mai nap is érdekes. felkeleget a nappali alvásokból. sosem szokott.....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Gina!
Gratulálok a mocorgásokhoz és rugásokhoz! :lol: Ez ám az igazi élvezet. :)

Rambóka!
:) Valami van, mert az én még meg nem született gyerekem is roppant aktív volt. :lol: :lol:

Monee!
Gratulálok!!! :)

Lecso!
Zabbantsd a 3x2 tbl Magnézium citrátot. Csodákat tesz. Komolyan. :)
És nagyon vigyázz magatokra! :D :D


Mostanság elkezdett csuklani! :lol: :lol:

Most ennyi volnék. Sok puszika Mindenkinek!


Mint látható ma betöltöttem a 30-ik hetet.
Vendég
 


kavcs, gratula a 30. héthez! lesztek páran,akk majdnem egyszerre szültök. te, lecso, monácska, jokaliza. ki még?

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


SZiasztok!

Lafi: Nagyon drukkolok, hogy végre hazamehess!

Kavics: Gratula 30. héthez! Tényleg lesz egy pár leányzó, aki egyszerre szül majd ;)
Hétfőn én is nagyon sokszor éreztem a csöppséget, azóta valahogy alábbhagyott, úgy hogy én is a frontra vagy az időre fogom...

Gina: Lesz ez még intenzívebb is :lol: Neked is gratulálok. Ez volt az első erősebb rúgás? Nálunk még annyira enyhék a mozgások, hogy apa legnagyobb bánatára én érzem még csak. :( Mondtam neki is, hogy lesz még alkalma érezni :D

Voltunk ma mázsáláson a védőnőnél. 65kg-t mért :shock: Fogalmam sincs, hogy hogyan. Az otthoni mérleg mindig 1kg-al kevesebbet mutatott, mint a rendelőben lévő, most meg ugyanannyit... Ki érti ezt? Szóval a védőnő szerint csak +2kg-t híztam. Amin meglepődtem, az az hogy 1 hónap múlva szeretne házhoz jönni. Nem korai ez még?
Még valami: Iszonyatosan fáj a keresztcsontom, eddig is fájt néha, de most aztán belehúzott nagyon. Ráadásul "dolgozom", nem tudok lepihenni :(

Pussza

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Lafitól kaptam smst, túl van a műtéten, most tolták ki a műtőből!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Ó Lafi, akkor gyógyulgass! Remélem, minden rendben volt :roll:

Anyoo: Köszi a tudósítást ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica :wink: :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Mit csináltam, már megint? :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Bettica!

Van kép a pocidról? :)

Kavicska!

Nagy nagy gratula a 30. héthez! :D

Anyoo!

Van valami hír Lafiról vagy Hunorról?

Csajok!

Hát én nem tudom mi van, de annyira nyűgös vagyok napok óta hogy még magamat is nehezen bírom elviselni. Álmos vagyok, dolgozok uh pihizni nem tudok és ez tök frusztráló. Ez miatt egy csomó minden van a fejemben, nem alszok jól és ez megint kezdi a kört előlről.
Szerintetek butaság azon gondolkodni, hogy ki kéne esetleg néhány nap szabit vennem?
Én korábban mindig azt gondoltam hogy a kismama teste tudja mire lenne szüksége és ezért "csinálja" pl. az álmosságot. Még ilyen picike a bébi, azt akarja hogy az anyája sokat pihenjen, mert neki az a jó. Dehát a munka mellett erre azért annyira nincs lehetőség...

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok lányok!
Tegnap megjártuk a dokit, kocsival mentem, mint az úriasszonyok............ No, mert eddig tömegközlekedtem, ilyen időben viszont nem mertem nekivágni gyalog!

Nóri jól van, és a méhszájam is zárt, ellenére annak, hogy iszonyatosan sokat görcsöl, feszül, húz, szaggat a pocim.... Lassítottam már a tempón alaposan pedig, de tovább kell lassítanom, mert a pocim nem bírja. Mészi szerint ki fogom húzni a végéig, 3000 a mehszáj, és feszes, semmi jele, hogy ezek a fájdigálások bármit is okoznának. Pihenés...... Na ja....... A MgB6-ot meddig emelhetem? Most 3X2-t szedek!

Nóri baba 28 hetesnek felel meg uh szerint, a BDP 72,6 mm, a TDO 67,7 mm, az FLO 52,6 mm. Hosszúcombúnak saccolja a doki..... :lol: A legjobb hír, hogy fejjel már lefelé van, és nemigen van helye visszafordulni, bár persze minden lehetséges! Nagyon jó lett a vérképem is, és az ismételt terheléses cukor vizsgálatom is. Bár látszik némi romlás, de nem vészes, ez csak engem aggasztott, a dokit nem!

Ennyi történt tegnap velünk. A jövőhéten el kell merészkednem a támadónőhöz is mázsálásra, nincs mese!!!!
Vendég
 


Monee!!
Én akkora sárkány voltam kb. a 15-16. hétig, hogy a legjobb barátnőm is szüneteltette az átjárást....... Khm... Szegény családom! :oops:

Pihenés, önuralom, és a legjobb, foglald el magad valamivel. Én folyamatosan bőgtem mindenen még ráadásul.

Tudod, terhes vagy, és zsonganak a hormonok....... Evvan........

Bevált még idegnyugtatónak a citromfű tea is! Mézzel nagyon finom is, és tényleg segít összekucorodva egy bögrényit meginni!
Vendég
 


tiszta depi van máma....undorító idő. pfúj.

ram, rejo, csakegy....stb.... :) hozzátáplálásról kérek okosságokat!!! mit, mennyit, HOGYAN, stb.....azt vezsem észre zsuzsin,hogy bele kell húzni.mert
a. alig szopik. csak rötyög a cicimen.....ergo egyre kevesebb a tejem
b, hiába adok neki több tápot, csak annyit iszik meg, amennyit eddig is szopi után, de így már hamarabb megéhezik....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Hát Monácska!

Nem nyugtattál meg! :D Tényleg ilyen hülye leszek még sokáig?! :) Király... Az a legjobb hogy saját magamon is látom hogy zizzent vagyok és tényleg, én is sajnálom a környezetem. :D
A bőgést már izzítom, de még szerencsére nem tört ki. Viszont állandóan meghatódok, tök vicces. :lol:

Igyak citromfű teát nyugtatónak, zöld teát meg az álmosság ellen. Mi lesz ha összevesznek? :D Még pörgősebben leszek hülye. :)

Na jóvan!
Nálatok is süt a nap? :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


itt nem süt:(

monee, aluszékony leszel még egy darabig. aztán meg duracel nyuszi :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Újabb kérdés merült fel. :D

Mikor van az az orvosi vizsgálat (hányadik hét) amikor meghatározzák a baba korát?

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Na, nálam ez a duracell-nyuszi jelenség valahogy még nem jött elő. Pedig lassan már a felénél vagyok...

A nap itt sem süt :(

Kép

Kép
bettica
 
 


monee: Elvileg a 12. héten mondanak egy időpontot és az lesz a viszonyítási alap...

Kép

Kép
bettica
 
 


Undormány egy idő van errefelé is............ És csúszik is nagyon, el sem indulok az ügyvédhez. A túrót, hétfőn is elvágódtam, pont nem kell még egyszer! Hogy egyeseknek nincs pénzük 6 marék sóra vagy hamura, én ezt nem is értem!

Monee! Napközben zöld tea, este citromfű! Majd elmúlik, most úgysem találsz semmit, ami jó lenne, és ezt magamból kiindulva mondom!
Vendég
 


Basszus Monácska! Ne csináld! Tessék a fenekeden maradni, ha csúszós idő van kint... Semmi sem lehet annyira fontos ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica, majd a 20-30. hét között. már nincs sok odáig:)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Bettica, el küldtem a fiamat! Legyen már valami hasznom is abból, hogy ekkora a gyerekem! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Dimet: Remélem igazad lesz :)

Monácska: Ja, hát úgy könnyű :lol: Nagyon jól tetted ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica, mondtad múltkor,hogy melóhelyden lehet lenne adapter, am a mellszívóhoz jó lenne. mert még nem találtam msáhol. körülnéznél nekem?? köszike

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Néztem, de sajna nem volt. Lehet kapni univerzális adaptert pl a Conradban, ha nem találsz használtat sehol.
Milyen is kellene? Hány Volt és Amper? Nem emlékszem már.

Kép

Kép
bettica
 
 


Helyesbítek hány Volt és hány Watt :oops:
Találtam az egyik nagykerben ilyet:
König univerzális notebook töltő, 5-24 Volt-ig 70W
Sajna 5500Ft+áfa :(
Nézek még neked, hátha van olcsóbb is...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Kismamik!
Azért óvatosan a közlekedéssel!A babóca fontosabb.Ja, és ha úgy érzitek, a munka is megvárhat,vagy 3 évig. :wink:

Anyukák!
Ahogy Dimet is írta én is szívesen venném a hozzátáplálási "okosságokat".Pl. napjában hányszor adjak mást, mert én eddig egyszer adtam,ill. mit, mert megállt a tudományom a reszelt alma, lé, főtt krumpli határán.(ráadásul ez utóbbiba cukrot kell egy picit tennem, különben nem eszi meg.Majd fokozatosan csökkentem benne.)De mit adjak még neki??
ezoterike
 
 


Ezeket nézd meg. Rendezd ár szerint növekvőbe és találsz egy csomó félét!

Kép

Kép
bettica
 
 


köszke!
nem emlékszem milyen kell,megkérdezem barátnőmet.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


szasztok... végre bekapcsoltam a gépem és van 5 percem :) (túl sikeres volt a netelvonókúra:)

Lilla beoltódott ifluenza ellen (a kerületben mindenkinek ingyé jár, a gyerekorvoshoz, háziorvoshoz soron kívül lehet érte menni, még vizitdíj sincs rajta)

Kismamák: a Lászlóban ingyé oltják a kismamákat is, ott kifejezetten propagálják a védőoltást terhesen (ezt már írtam egyszer asszem... vagy csak akartam?)

Mi mindjárt indulunk beoltódni csak Lilla fél perce kidőlt, nem tudom meddig fog aludni.

Fél szemmel azt is láttam, hogy az etetőszékekről beszélgettetek. IKEA. Nekem bejött. Nem olyan flancos de masszív. Egyébként én "piknikeztetni" is szoktam a Lillát (könnyebb takarítani utána:))))... leterítem a viaszosvásznat és rá a tányérja, rá meg előke. Ezt szereti a legjobban. Tudom, többek számára elborzasztó a gondolat de ha pl. vendégségbe megyünk és elfelejtünk etetőszéket vinni akkor nagyon jól működik (ld. kérünk egy ócska terítőt). Mondjuk olyankor kell a csereruha is, de belefér. (Mondjuk én soha nem szoktam etetni ezért nem megoldás az ölembe veszem és megetetem dolog... ami ha van szék marha praktikus, mert karácsonykor kifejezetten hangulatos volt, hogy szó szerint együtt evett a család és nem kellett előbb Lillát etetni, hogy én is kajához juthassak végre...)

Átrendeztük a lakást, elkészült a dobogó, már csak a vezetékelés, szegélylécek leragasztása, tárolófiók legyártása van hátra. ÁLLAT lett!!!!! Teljesen bababarát a lakás fele (ld. gyerekszoba és az abból nyíló nappali fele amit karámmal választottunk le a szoba "necces" részétől). (ha valaki hasonló cipőben járna - ld. pici nappalival ahová max. egy kihúzható kanapé fér el ami hazavágja a hátát és ragaszkodik a jól megszokott franciaágyhoz viszont nem galériázható a lakás a belmagasság miatt az szóljon)... majd felpakolok képeket is.. szerintem ÁLLAT!!! (csak még nem tudom miből csinálunk rá korlátot, hogy Lilla nehogy később leessen róla... én a plexin filózok... az nem csökkenti a teret viszont biztonságos... max. majd összematricázzuk). Na megyek vissza rendezkedni aztán (ha minden jól megy) beoltódni...

Lafi: gyógyulj meg minél hamarabb!!!!
Vendég
 


Ja csakegy féle gyorskaja tippek babáknak (ha jól láttam ez is kérdés volt)- garantáltan glutén, laktóz és kazeinmentesek:

Kukoricadara vízben (anyatejben) megfőzve, bele almadarabokat, összefőzni, kihűteni és mehet. A víz helyett 100%-os direkt préselésű almalé is mehet bele, hogy édesebb legyen. Lillának ez a kedvence.

Kukoricadara vízben megfőzve, kicsit megsózva, bele borsó, zöldfűszerek stb. Ez azért jó, mert aranyos kis babamaroknyi gombócokat lehet belőle gyúrni így nem koszol annyira.

Gyors "tejberizs": Metróban lehet kapni barnarizspelyhet ami pillanatok alatt kész van. Vízben (esetleg rizstejben) gyorsan megfőzni, rá fruttapurát szósznak és hagy szóljon. Ez is nagy kedvenc (szilvapürével kicsit hajt).

Rizottó: ugyanaz a barnarizs bele mirelitt biozöldségek (lehet kapni bio franciasaláta alapot az intersparban stb.), kis bazsalikom, só.

Na meg ott a köles (mi zöldborsót teszünk bele és hagymát) és a hajdina. Úgy kell megcsinálni őket mint a rizst. Gluténmentesek!

Na meg nálunk az örök kaja a kölesgolyó és az alma. Azt eszi tízóraira és uzsonnára és ha úton vagyunk (na meg persze szopizik is mellé). Ezért a kettőért ölni tudna.

Lilla egyébként mindent megeszik amit adunk neki (hála a jó égnek) max. a lencse az amiért nem rajong annyira (abból keveset eszik). A brokkolit is szereti, élvezi ahogy a rózsája a száját csikizi :))))

Én egyébként elég unalmasan főzök neki, sokszor eszik gyors kajákat. Vagy a miénkből (ha az bababarát). Húst is csak akkor eszik amikor mi (izé... nem túl gyakran) de amíg anyatejes baba addig nem izgatom magam miatta. Mondjuk imádja a grillpipi mellétt (egészben kapja, nem darálgatjuk, vagdossuk neki), legutóbb brassói pipit kapott, ott még a tányért is kinyalta.
Vendég
 


nekem vmi olyasmi kellene, hogy mit, hogyan, mikor. pl. most elkezdtünk almát enni, meg őszibarackot. de hogyan tovább. adjak másfélét, vagy törekedjek arra,hogy kiváltsak egy tápi adagot. vmi könyvet kellene keresnem,amit esténként olvashatok:) holnap elmegyek könyvesboltba. vagy körbetelefonálok, hátha van vkinek.

csakegy, kép lilláról? :)
ikea fan vagyok, de az etetőszékük nem szimpi :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Csakegy!

Fastfood???? :twisted:
Remélem nem Mekivel és dobozos kínaival tömöd a gyereket! :lol: :lol:
A grillcsirke nem száraz Lillának? Pláne a melle?
Gergő eléggé szokott a pipicicitől fuldokolni, ha nincs mellé vmi szaft. Meg a hosszú rostokkal sem tud megküzdeni.
Te egészben adod Lillának? Még kockákra sincs felvágva?

Átnéznél időnként a felsőbe? Lencséből készíthető kaják receptjét várjuk tőled. Meg bármi ehetőt! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Dimet!

Alexandrában kapható a Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve (1500 Ft), az jó indulásnak mert hónapos lebontásban ad tanácsokat, kb 1 éves korig szerintem az elegendő.
A másik, ami később is jó, rengeteg receptet tartalmaz, viszont nem a baba kora, hanem ételtípusok szerint csoportosítva : Dr. Kerekes Judit : Babatáplálás kézikönyve (3850 Ft). Ebben is vannak jótanácsok már a szoptatással, tápszerekkel, hozzátáplálással kapcsolatban, de eléggé elavult ilyen szempontból, még mindig a szoptatás lecseréléséről beszél, meg olyanokat mond, h. " a szoptatási idő elméletileg addig tart, ameddig a csecsemő első fogai megjelennek" :evil: !
Meg a pépeket a szopi előtt nyomatja! :evil:
Szóval ez sem tökéletes, de a babakaja receptjei jók és van miből válogatni!
De hozzátáplálás megkezdéséhez inkább a Devics könyvet ajánlanám!

Egyébként kezdő kaják:
főtt sárgarépa
sütőtök
tökfőzelék, cukkini,
cékla
rizs-, kukorica-, kölespelyhekből készült kása


Ja! Csakegy csicseriborsó recepted nincs?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?