Új privát üzeneted érkezett!

Gumimaci
Én is hihetetlennek tartom, hogy egy ilyen jó hangulatú topikba képes vagy egy ilyen hozzászólást írni :x

Mi jól vagyunk, anyuék 8tól 1ig vigyáznak Zalánra, mi meg tesómékkal házibulizunk

Nagyon boldog új évet kívánok mamáknak és babáknak!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Nagyon boldog új évet kívánunk mindenkinek!!

tiko
 
 


Orsi!
Igazad van jogos a dörgedelmed, de hidd el tényleg szeretlek benneteket olvasni - amit megtehetek hisz ezért nyilvános a fórum - de már nem tudtam megállni hogy mennyire korán kezdi néhány anyuka a hozzátáplálást. Pedig annyi helyen lehet erről írni.


Hajni!
Ahogy már ti is sokszor beszéltétek az hogy mi van az üvegre írva hogy mikortól adható az egy dolog de hogy konkértan mikortól lehet adni azt érdemes megnézni. Viszont azért ha mindent később kezdtél el adni pont azért ami Orsi is írt hogy a baba valamiéyrt még nem fogadta el a kanalast akkor természetesen minden csúszik a táblázathoz képest.

Orsi!
Eleget téve a bunkóságomnak:

30 éves anyuka vagyok akinek van már egy három éves kislánya és a kistestvérét tavasszal szülés után veszítettem el. Mivel nekem is Kaális babám van ezért olvastalak benneteket, de megviselt a babám elvesztése így írni nem írtam.

Elnézést mégegyszer ha gonosznak jött le a hozzászólásom tényleg nem annak szántam .

Boldog új évet kívánok
gumimaci
 
 

 
 

Lányok, búék!!!!!!!!!!!Egy- két vidám kép, hogy mosolyre derítsen titeket!

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Lányok

én is nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek!!!

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Olivérrel a legjobbakat kívánjuk mindenkinek az új évre! B.U.É.K.! :D

Kép

Kép
20140901102739
 
 


Sziasztok!

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Emma,
nagyon ügyes a kisfiad,hogy átalussza az éjszakát!Enyémek csak mostanában kezdték el ezt a jó szokást.
Jól sikerült a buli?

Hajni,
Olivér már milyen nagyfiú!Nagyon aranyos!
Nekem nem büdi a kecskeméti,pedig mindig azt veszem.
A hisztit sajnálom,jó korán kezdi!

Lafi,
jók a képek,sugárzik rólad a boldogság!

Rólunk:fiúk hihetetlen rosszak,felmásznak az ágyra,tépik a függönyt(én meg a hajamat!)Meddig fog ez még tartani?

Tegnap délután átmentünk a barátainkhoz,nagyon jól éreztük magunkat.Fiúk 8-ig bírták,mi még bírtuk volna,de nem volt csőszünk.Majd idén.

Andi
Kép
aanda
 
 


hajni777 írta:Az én fiam viszont igazi hisztis lett! :? Pl. ha nem kapja meg a telefonom, visít. Ha ráteszem a pelenkázóra, akkor is, alvás előtt is, öltözésnél is, igazából mindig! :( De mintha ölnék! :? Még a lábaival is toporzékol nyomatékosításképp! :lol: Szegény szomszédaink… Most komolyan, mit csináljak vele? :?:

ez semmi a HISZTIhez képest :lol:
ennyi idős korban ezt még 1-2 visítással le lehet rendezni, tudatni kell vele, hogy ki a falkavezér... majd amikor 2.5-3 évesen csinálja, na az a hiszti :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, BUÉK mindenkinek :lol:

az én lányom forogni még mindig nem forog... ellenben mászik :?
Kép
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

BUÉK még1x! :)

Orsi: milyen ügyes Lili! :) Nem olvasta a könyveket, azért nem tudja a sorrendet :lol:

Zorkától kaptunk újévi ajándékot: 11ig- aludtunk. :lol: Előtte ő este 8tól reggel fél 8ig (én keltettem), evett és aludtunk tovább. :)
Petárdázásra nem ébredt fel szerencsére.

tiko
 
 


Hajni
3 napja Zalán sincs a toppon: ha leteszem a kezemből, rögtön reklamál! még a pelenkázón sincs el, ahol eddig tök jól érezte magát
Én a nagy tv-ellenes bebe tévét kapcsoltam neki néha 10 percre, hogy ne nyígjon

Orsi
milyen helyes és ügyes Lili!

Hajni
tök jó Olivér a bőrfotelben :)

Tiko
ez a legjobb ajándék tőlük

Lafi
nagyon aranyosak vagytok!

Aanda
azért át nem alussza az éjszakát!
most is fél 2kor bejelentkezett, szerencse,hogy 1re hazajöttünk

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma: hát igen :) Zorka is nyűgös mostanság, de nálunk már 1 hete tart.....eddig tök jül elvolt egyedül, most már egész nap foglalkozni kell vele...

tiko
 
 


Lányok

Olivér is nagyon nyűgös ma, szinte le se tettem egész nap a kezemből.
de nekem semmi okom nincs panaszra, este 8-reggel negyed 8-ig aludt, még a tüzijátékrea sem ébredt fel, pedig itt volt a házunk mögött.
szóval itt éjszaka nyugi van mindig.

Orsi

nagyon ügyes és aranyos Lilibaba, ahogy mászik.
ha én ilyen tipegőt adok Olivérre, nem lehet tisztába tenni, utálja, ahogy húzom le róla.

Tiko

azóta hogy megy a hasonfekvés?

Hajni

az univeres üvegesből melyiket próbáltad? mennyit eszik belőle Olivér?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi: egyre hosszabb ideig bírja. És mikor elkezdem fordítani hátról már rúgja is át magát, meg úgy tartja a fejét, hogy tudjon fordulni...aztán meg nagyon örül. :)
Ti hogy álltok vele?

tiko
 
 


Zsuzsi :D
nálunk ilyen jellegű tiltakozás egyiknél sem volt... vagy lehet, hogy volt, csak nem vettem észre :wink: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi,
Hunor olyan aranyos a tátott szájával, megpuszilgatnám! :D

Andi,
Köszi! :D Ti hagytátok már babysitterre a gyereket? Én is erősen gondolkodom, hogy be kéne újítani vkit… Bár egyelőre úgy gondolom, minek, de majd lehet, hogy ha esetleg hirtelen kéne vki, nem lesz senki… :roll:

Orsi,
De ez jó, nem? Mármint hogy mászik. :D A múltkor említetted, hogy elviszed vkikhez megmutatni, vmi fura nevük van, de elfelejtettem – ők mit mondtak?

Emma,
Köszi! :D A tv nálunk is mindent visz…. :lol:

Zsuzsi,
Neked is milyen alvós gyereked van?! :D Az univerből a sütőtök-alma, alma-barack és a sütőtök-alma-s.barackot adtam eddig neki, de lényegében tök mindegy mit kap, meg hogy kap-e. :? Az én fiam szerintem sose fog enni rendes kaját. :( Ma pl. főtt s.tököt kapott, amit én csináltam. (Ennek „régebben” tátotta a száját, most meg még a fejét is elfordította. :? :(

Ma ilyen volt a Margitsziget: (sétáltunk egyet apával meg Olivérrel )
Kép
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
De ez jó, nem? Mármint hogy mászik. :D A múltkor említetted, hogy elviszed vkikhez megmutatni, vmi fura nevük van, de elfelejtettem – ők mit mondtak?

:) persze, hogy jó, de mivel alapvetően aszimmetrikus a mozgása meglepne, ha nem kellene vele semmit csinálni.
Dévényes nézi meg ill. a bhrg-nél.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Orsi,
milyen gyönyörű a kislányod!

Hajni,
én egyenlőre csak Anyukámra merem rábízni őket éjszakára,nappal 1-2 órát anyósomék is tudnak rájuk vigyázni,de csak akkor,ha lemennek velük sétálni.Idegenre nem bíznám őket,Anyura gondoltam a "csősz" szóval.

Tegnap este végre nálunk is esett a hó,így ma délelőtt lementünk szánkózni!Fiúknak még furcsa volt,csak nézelődtek,magát a szánkózást még nem igazán élvezték,de mi annál inkább!Büszkén huzogattuk őket a lakótelepen!

Andi
Kép
aanda
 
 


Lili és Olivér is édesek!!!!!!!!!!!!

Kérdezhetnék:

mikor érdemes "sportoltatni" értem ezalatt pl. babaúszás vagy nem tudom igazán miket lehet, szóval miket és mikortól lehet "sportolni"???
Vendég
 


a babaúszáson nem igazán tudok más "sportot" :)
nem igazán értem, mire gondolsz :)

babaúszásra a 2 hós oltás után ajánlott menni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,pont ez az, én sem tudom, miket lehet csinálni még ilyen picin, ezért kérdeztem.Szóval akkor úszás. És venni kell ahhoz valami sepckó gatyeszt?És az alá kell pelus?Vagy hogy van ez?
Vendég
 


Sziasztok,

BUÉK!!! Legyen legalább olyan boldog, mint a tavalyi volt!
Én azt fogadtam meg, hogy idén megint terhes leszek! :lol:

Anikó,
De jó Nektek, nagyon szép helyen töltöttétek a Szilvesztert! Síeltél is? Volt, aki vigyázzon Ágostonra? Én már úgy szeretnék, 2 éve nem volt léc a lábamon!

Hajni,
Olivérnek milyen jó kis nemzeti szinü rágókája van! :D Ti vágtátok már a haját?
A chiccoval voltatok a szigeten? Nálunk nagyon szépen megmaradt a hó, de még nem próbáltuk ki, hogy a babakocsi hogy bírja.

Orsi,
Nem semmi a kiscsajszid, ügyesen négykézlábazik.
Mi is voltunk Dévényes tornán, sajnos eléggé kötöttek Balu végtagjai. A kezelés nem volt vészes, kicsit nyüszögött a Drágám, de nem ordított. Inkább az volt a bajom, hogy a csajszi telefonokat meg látogatókat fogadott a torna közepette, mi meg vártunk rá egy csomót. Még el akarok menni egy Gézengúzos felmérésre is, kiváncsi vagyok, ők mit mondanak. Valami rémlik, hogy mondtátok, hogy a kötött izomzatnál a Dévény a leghatásosabb vagy pont a lazára írtátok? Nem emlékszem már.

Lafi,
Nagyon szépek vagytok! A sportolással még ráértek. :D Az úszás sem jön be minden pici babának, sokaktól hallottam, hogy csak féléves kor után élvezte a gyerkőc. Egyébként van spec úszópelus.

Balázs ma meggyszószt evett. Elég vicces volt, ahogy az első falatok után úgy nézett ki, mint akinek ki van rúzsozva szája.
Még mindig gondban vagyunk a kakival, és most sajnos a sütőtöklé sem jött be. Nem hajlandó sem cumisüvegből, sem csőrös pohárból inni. Ha rendes pohárból vagy kanálból próbálom itatni, akkor meg mind a nyakába megy, mert csak rágja a poharat meg nagyokat cuppog de nem igazán nyeli a folyadékot. Így aztán ma megint a kúphoz kell folyamodnunk... :(

Kép
bandika
 
 


Lafi :D
úszópelus kell hozzá, abból van eldobható (huggies,libero) meg állandó is, ami a kakit felfogja. Ha jár az ember, akkor az állandót megéri megvenni, mert az eldobható elég drága.
más nem kell hozzá.

Bandika :)
igazából gyerekfüggő, hogy kinek mi jön be. A dévény spasztikusoknál eléggé bevált.
Gézengúzosok is jók nagyon.
A dévényesnek meg nem kellene kuncsaftokat fogadnia :?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Mi 26án megyünk síelni, már nagyon várom :) (bővebb család, anyuékkal)
kiváncsi vagyok fiúknak hogy jön be a síelés :lol:

jah, és még amit írni akartam. Lili ma megevett 40 gr kaját!!!
El sem akartam hinni :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bandika
Nagyon tetszik az újévi fogadalmad! :D

Bébiszitter: én is elkezdtem kérdezősködni, kellene vki, akire altatás után 2-3 órára rábízhatnánk Zalánt mondjuk 2hetente. Kellene nekünk apával randi-idő. Unokatesóm 4 gyerekes apuka, tőle hallottam ezt, jól frissen tartja a kapcsolatot :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi

az szép mennyiség!
mit evett?
de jó lesz nektek síelni. mennyi időre mentek?

Hajni

én tegnap HIPP sárgarépa-burgonyát adtam Olivérnek, eddig ez ízlett neki a legjobban, csak úgy tátotta a száját. ez is van 100 gr-os, az 3 evés.

Tiko

nálunk is egész jól megy már a hason fekvés, de megfordulni esze ágában sincs továbbra sem.

Bandika

Te hány nap nem kakilás után kúpozol?

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok,
boldog új évet Mindannyiótoknak!

Milyen nagy Olivér! Ül már, vagy tartod? A "kis Lafi" is nagyon cuki!
Lili milyen súlyban van? Kis izompacsirta!

Bandika! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bandika írta:Hajni,

Mérd meg magad Olivérrel és nélküle és máris megtudod a súlyát, gondolom nem a dekák érdekelnek, két tizedesig meg biztos mér a mérlegetek.


Azok a tizedesek nem pont a dekák?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hajni! Bálintnak már 8 foga van!!!!

Orsi! Olyan tábla nincs valahol, hogy milyen idős korban mit, mennyit és hányszor kell enni a gyereknek? (A doktornőnk szerint nem hízott a gyerek, lehet, hogy keveset eszik? 3 "szilárd" kaja van, 2 főzelék és egy gyümölcs/tejpép/joghurt/Sinlac és 5x szopik De pl. ebéd után keveset....) :?: :?: :?:

Védőnő: nekem SZUPER védőnőm volt a 3. Ikergyerekei voltak és tényleg sokat segített. Aztán kirúgták, mert sokat voltak betegek a 4 éves gyerkőcei. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: Most a 4. kb. 20 éves, megkérdezi, adom-e a vitamint a gyereknek és következetesen akkor érkezik, mikor a gyerek alszik. Természetesen nem költöm fel neki, hogy megtekinthesse. :wink:

Képzeljétek, Bálint áll elengedett kézzel! :lol: És körbejár a járókában meg a bútorok mellett. Amit tud: tartom a tenyerem és mondom hogy kérem szépen, akkor odaadja/eldobja ami nála van (persze nem mindig szeretné, akkor belecsap a tenyerembe), de nekem AZONNAL vissza kell adnom. :lol:

Erika! Még nem is láttunk képet! :twisted: :cry: Ejnye-bejnye!!!

Melcsit meg bedarálták a gyerekek. Szerintem. :shock: :lol:

dkata
 
 


Emma

bébiszitterre rá mernéd hagyni?
én a páromon kívül senkire nem merem még mindig ráhagyni, anyukám eddig kb. 2*1 órát vigyázott rá amióta megszületett, amúgy senki más.
pedig tényleg jól jönne néha a párommal lenni, de egyelőre részemről nem megy ez.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :)
100 gr 3 evés? akkor Olivér sem eszik valami sokat kanállal.

bébiszitter: szerintem meg kell érni erre a kérdésre fejben. anno a fiúkat én először életükben magukra 6 hónap után hagytam, addig 24 órás szolgálat volt.
aztán kezdtem rájönni, hogy nélkülem is van élet a földön, így Lili már egész kicsi korától volt 1-2 órát anyuval v. anyósomékkal.

az esti randik szerintem is nagyon jók. Mikor még Lili nem volt meg, én Pesten aludtam minden héten egy napot, jó volt, csak kettesben lenni kicsit. Most ez már nagyon hiányzik :(

1 hétre megyünk síelni... már nagyon várom. persze van motivációm is a fogyáshoz, mer a sícuccaimba bele kell férni :)

Kata :D
a mit mennyit és hányszor ebben az időben nagyon eltérő tud lenni, így erre vonatkozóan semmi nincs.
(Levi ennyi idősen csak szopott, Máté meg csak éjjel volt hajlandó ennyi idősen szopni.)
Annyi van, hogy egy ca. 1 éves gyereknek a napi energiaszükséglete ca. 1.000 Kcal. Számolj utána, hogy ekörül van-e.
10 hósan mit kéne hízni egy ygereknek?
Nálunk voltak olyan hónapok ilyenkor amikor semmit (szó szerint) nem hízott egyik sem, másik hónapban meg fél kilót.
ilyenkor már nem egyenletes a növekedés.
Bálint meg nagyon ügyes ezzel az álldogálással.

Kérdezted Lili hány kg... nem tudom :oops: :oops: dec. elején megszületett a bnőm kisfia, azóta nála van a mérleg. de.c elején 7 kg volt ca.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi
bébiszitter: csak ismerősnél bevált valaki lehetne, és még nem azonnal van rá szükség, de hamarosan :D Eddig az 5 és fél hónap alatt 3x mentünk el apával mindketten, anyuék voltak itt, de Zalánnál 99%, hogy éjfélig mély alvás van :) Szóval a bébiszitternek viszonylag könnyű lesz, ül, nézi a tv-t, csak annyi, hogy legyen vki a lakásban. Tényleg nagyon fontosnak tartom a párkapcsolatot, ápolni, őrizni kell a szerelmet :)

Kata
Bálint nagyon ügyes!

Lili
nekem is el kellene tüntetni a mérleget :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi

szerintem a felét is meg tudná enni a 100 grammosnak, de én még nem akarom, még csak ismerkedik a kanalas kajával.
akkor hajrá a fogyással, sietned kell :D
nálam havi 1-2 kg a cél, akkor tartós is marad. mostmár heti 3-szor sportolok, így remélem menni fog, anélkül, hogy nagyon sanyargatni kellene magam.
de síelés közben biztos fogyni fogsz :D

Emma,

most, hogy így írtad, gondoltam bele, mi még el se mentünk kettesben, amióta Olivér meg van.
én is tudom, hogy nélkülem is mennének a dolgok, de más nem úgy csinálná, mint én.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:de más nem úgy csinálná, mint én.

ez egészen biztos :wink:
de néha kell a változatosság a gyereknek is :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boldog új évet mindenkinek!
Kép [/img]

Kép
petyaanya
 
 


Petyaanya! De aranyos Eszter! Megül rajta egyedül? Vagy már hintázik is? Bálint azt szereti, ha kartondobozban vagy ruháskosárban húzgálom a padlón, imád "utazni". Meg hintázni, van egy hintánk végre (2 kampó az ajtófélfában :lol: )! De ez a hintalovaglás nagyon szuper! :lol:

dkata
 
 


Petyaanya :D
Eszter nagyon ügyes!
Milyen ülést vettetek végül?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nem, azért még fogni kell. De nagyon élvezi! :D
Kis majmocskám egyre többet van kétlábon. :lol: Ahol meg tud kapaszkodni, már áll is fel. Szilveszterkor kapaszkodás nélkül állt a konyhában. Nem lehet előtte enni, "kunyerál" a miénkből. Kapott lencseleves levét, joghurttal, sárgarépadarabkákkal, pirított kenyérkockával. :oops:
Egyre ügyesebben rág, eszi a darabosat. Olyan élvezettel tud enni!

Kata
A ruháskosár az jó játék. :lol: Tudom még ajánlani: telefon, távirányító, fakanál, tölcsér, zörgő-csillogó csomagolópapír, stb. :D
Bálint nem kiabál (üvölt) ha nem lát téged? Esztert ha kicsit otthagyom a szobában (mert éppen az ő cuccáért megyek ki) már üvölt, és rohan utánam négykézláb. Ha fölveszem, vigyorog, mint a vadalma.

Kép
petyaanya
 
 


Petyaanya :D
ez a szeparációs szorongás, teljesen normális, hogy ezt csinálja.

úúúúúgy imádom a csattogós mászós időszakot :D
pár hét és Lili is már közlekedik :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petyaanya: nagyon ügyes Eszter!:)

Zsuzsi: Zorkána se jut eszébe megfordulni, hasról hátra egyáltalán, hátról már próbálkozik egy ideje, oldalfekvésig jut el, de onnan meg visszabillen.

Arra jöttem rá, hogy semmi köze a napközbeni alvásnak az éjszakához. Mármint,hogy mennyit alszik napközben. Eddig 2x fél órát aludt, este alig tudtam megetetni, aztán ki is dőlt. Ma (valahová fel kéne írni :) ) ebéd után aludt 1,5 órát, aztán séta alatt még felet és mégis alig bírtam megetetni, annyira ki volt ütve. Teljesen beájult.

Zsu is rég volt :roll:

tiko
 
 


Én is annyira imádom, ahogy óriási hévvel lohol utánam a konyhába és a mosoly szétterül a kis képén, ahogy meglát... Váltózó egyébként, Bálint szerintem NAGYON jól elvan egyedül is. A doktornőnk mindig csodájára jár, mikor nálunk van. Olyan "szakértő" típus. Tegnap pl. megint migrénem volt :twisted: :twisted: :twisted: , új év, régi migrén :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: . Egész délelőtt játszott a járókában. Na jó, mellette feküdtem a kanapén, kinyúlva... De ha felmegyek az emeletre és ő épp "elfoglalt", nem kiabál. Ha kiabál, szólok meg énekelek neki. De eléggé ámulatba ejt, az alvásával (este 8tól akár fél9ig- én sokkal korábban kelek!!!), a fogzásával, ahogy "szó nélkül" viselte, a kiegyensúlyozott mosolygósságával, az étvágyával, az ügyességével, meg úgy ahogy van, saját magával! :wink: :oops: De biztos mindenki így érez a csemetéjével kapcsolatban. :lol:

dkata
 
 


Tiko :D
ált. úgy van, hogy ha nappal jól alszik egy gyerek akkor éjjel is, a kifárasztós téma nem működik 95%ban, kifáradt gyerek éjjel zaklatott.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


játszani Lili is eljátszik maga, ált. olyan 1 órát elvan, utána jön velem a konyhába, ül a pihenőszékben, vagy kézben van, aztán alszik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata,
:lol: :lol: Tééééééééééényleg, de hülye vagyok! :lol: Te meg milyen szemfüles, csak nem matekot tanítasz?
Akkor már nem soká kis totyogós lesz Bálintod! Egyébként mennyire rendezkedős típus? El kelllett pakolnod az elérhető ’kincseket’?

Orsi, Andi,
És nálatok? Rendezkedn(t)ek a fiúk?

Orsi,
Pályaszállásotok lesz? Hogy oldod meg a szopit? Mi is akarunk menni idén mindenképp valahova, legalább egy hosszú hétvégére,de még kicsit félek, hogy bonyolult lesz a dolog. Mindegy legfeljebb én csak párszor csúszom.

Zsuzsi,
Doki azt mondta, hogy két nap után adjak kúpot, de én csak az 5. napon adtam. :roll: Vártam, hátha lesz vmi a baracktól (ő is evett meg én is ittam egy pár dobozzal). A teát meg a s.tököt sajnos nem itta meg, csak pár kanálkával, így ezek sem segítettek és tovább már nem akartam húzni. A kúp után volt kaki, de nem sok. :?

Tiko,
Nektek a Normaflore segített, igaz? Minden nap kap Zorka?

Petyaanya,
Nagyon aranyos Esztered, olyan nagylánynak tűnik a hintapacin!

Lányok,
Engem is nagyon érdekel az autósülés. Nektek milyen 2. kategóriás (9-18kg) ülésetek van vagy lesz ? Mikortól használjátok?

Kép
bandika
 
 


Petyaanya! Nálunk telefon, távkapcsoló és társai tiltólistán vannak! (Ádámnak se engedtem soha, ellenben anyáéknál szó szerint szétrágott egy távkapcsoló. Nálunk hozzá se ért! :lol: Az most az ő tv-je és távkapcsolója! :lol: :lol: :lol: ) Nálunk a pillepalack a csúcs és a szaloncukorpapír. Minden kis zenélős játékát be tudja már kapcsolni, tud 1 ujjal gombot nyomni. És táncol a zenére, állva és négykézláb is, az nagyon cuki. Bálintnak vettem saját telefont, azt nyomkodhatja. :lol:

dkata
 
 



Kép
bandika
 
 


Orsi: eddig aszittem van összefüggés.... :)

Zorka tök jól elvolt egyedül szinte egész nap (persze foglalkoztam is vele, de ha nem, nem volt gond), de kb. 1,5 hete egyáltalán nincs el..folyamatosan nyekereg ha nem foglalkozunk vele. Ma kitettem a járókából a pihenő székébe...tök jól elnézegetett. Lehet, hogy már igényli, hogy máshol is legyen, ne csak a járókában? Eddig szerette....

Bandika: igen, nekünk a Normaflore segített. Minden nap kapott Zorka. De mi már régóta nem szedjük. Nem tudom (bocsi), hogy Balázs csak anyatejes, vagy már kap mást is? Mert Zorkánál volt olyan, hogy 7!! napig nem kakilt...5. nap adtunk kúpot, semmi eredménye....Aztán rájöttünk, hogy mindent felhasznál az anyatejből. Amióta minden nap kap kis tápszert pótlásnak, naponta-2naponta van kaki.

tiko
 
 


Bandika! De, matekot tanitottam... de fizika szakos is vagyok. Meg még más is. :lol: :oops: :lol:
Autósülés: Bálintnak 0-18-as van, kb. fél éve vettem, nekem bevált, még háttal használjuk (Bár a gyerek lába bakancsban már nem nagyon fér el :oops: ).
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =3&whid=37
Én ezeket a 0-18ig üléseket biztonságosabbnak érzem a kicsiknél, mint a nagyobb üléseket... és a hordozót nem sokáig használtuk.

dkata
 
 


Orsi! Az anyatejben mennyi kalória van? Gondolom, ez teljesen változó... meg nem is tudom, mennyit szopik. (A NEMhízásról meg annyit, hogy (ezt írtam is) a gyerekem a 2 gasztro vizsgálat között 60 dekát hízott 6 hét alatt. Szerintem ez elég jó. És akkor még elég sokat hányt.)

dkata
 
 


Kata,
eddig ezeket nem is néztem... még tovább bővül a lehetőségek halmaza.

Tiko,
Már elkezdtük a gyümiket, zsgeket, amíg csak anyatejes volt, nem volt gondunk.

Kép
bandika
 
 


bandika írta:Orsi, Andi,
És nálatok? Rendezkedn(t)ek a fiúk?

Orsi,
Pályaszállásotok lesz? Hogy oldod meg a szopit? Mi is akarunk menni idén mindenképp valahova, legalább egy hosszú hétvégére,de még kicsit félek, hogy bonyolult lesz a dolog. Mindegy legfeljebb én csak párszor csúszom.

Lányok,
Engem is nagyon érdekel az autósülés. Nektek milyen 2. kategóriás (9-18kg) ülésetek van vagy lesz ? Mikortól használjátok?

elvből nem pakolok, fiúk is megtanulták, hgy mihez szabad és mihez nem szabad nyúlni.
Egyes egyedül a virágjaim tettem feljebb, mert amikor álltak fel egy csomószor felbillentették.

pályaszállásunk lesz igen, és ha éhes a csaj bebattyogok szoptatni :D
mi ezért megyünk nagyszülőkkel, mert anyu és K. tudnak Lilire vigyázni én meg síelhetek kicsit.

a nagyobb ülésbe való ültetést én húznám amíg csak lehet. Nem baj, ha a gyerek lába eléri a háttámlát, maradjon háttal.
csak abszolút stabilan ülő gyereket szabad menetirány szerint tenni, de még akkor sem túl nyerő, mert aránytalanul nagy a fejük.

Nekünk a fiúkkal háttal beköthető üléseink vannak, őket én csak 1.5 év után fordítottam meg, azért, mert Máté elkezdett hányni háttal.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:Én ezeket a 0-18ig üléseket biztonságosabbnak érzem a kicsiknél, mint a nagyobb üléseket... és a hordozót nem sokáig használtuk.

pedig rosszabb a töréstesztje mind a 9-18asnak.
nekem is ilyen van, csak infónak írom. :D

anyatej: 70 Kcal-lal számolhatod. 65-75 Kcal van benne átlagosan.
Az előtejnek magasabb a cukortartalma a hátsónak a zsírtartalma.

600 gr 6 hét alatt? az tök jó, nincs azzal semmi gond.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: