Új privát üzeneted érkezett!

Grönland: Igazad vah, hogy mindig azt írod amit gondolsz. Ez tök jó. Nem mindig az a jó ha álltatják az embert. Szóval jó az öszinteség.
És a nőgyógyitól csak úgy kell kérnem, hogy hormonvizsgálatot szeretnék? azt megcsinálják fél év próbálkozás után is?
Milyen tudatlan vagyok :(

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!

Nem kell mindig az igazat mondani! :oops: Mondd a dokinak, hogy mióta vetélésed volt úgy érzed, hogy valami nincs rendben, úgy érzed nincs pé-d meg ilyesmi és ezért szeretnéd megnézetni a hormonjaidat! Nekem 4 hónappal a vetélés után csináltak, de jó volt ez így, mert kiderült, hogy sárgatestelégtelenségem van és mikor babás lettem, egyből felírta a doki a gyogyit! Kösz, hogy ilyen megértő vagy! :wink:
Vendég
 


Grönland,és Mindenki,bocs,hogy belekotyogok, :oops: csak azt szeretném kérdezni,Csucsura gondolva és persze magamra is,hogy szerinted ha az ember hőgörbét vezet,abból nem derül ki,ha valami eltérés van?Pl.sárgatestelégtelenség,ha túl rövid a luteális fázis?Vagy ovuláció hiánya,ha nincs hőemelkedés?
:roll:
Vendég
 

 
 

Mmzsó!

Valakinél nagyon szépen tükrözi a görbe a valóságot, nálam nem így van, ezért csak magamról tudok írni! Terhesgörbém iszonyú ronda, csak mikor beágyazódott a baba akkor ugrott fel a hőm, pedig uh-gal követve volt a ciklus, így tudom, hogy mikor volt pé! Cisztás hónapban is néztek uh-gal, a 14 nap gyönyörűen felment a hőm 37-re ott is maradt, de a 12. nap nem láttak semmit csak cisztát! Ilyen vagyok én és szerintem nem vagyok egyedül! Csucsunál nem gondolok egyébként hormonzavarra, de nem árt ha megnézik, mert soha nem lehet tudni és lehet, hogy majd évek múlva kiderül, hogy valami bibi van, ő meg minden hónapban reménykedik és közben meg kicsi az esély! Mutatom az ehavi görbémet csak elötte megmagyarázom! :lol: 10. nap környékén éreztem a pé-t és ahol a 3 nap alacsony van, akkor nem mértem és azért lettek ezek az értékek, mert csak így adott pé-t!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!Csucsu, nagyon sajnálom, reméljük nem kell sokat várnotok és összejön a várvavárt kistesó!

Én csütörtökön készülök védőnőhöz kiskönyvért és már azzal megyek 7.-én a dokimhoz és remélem 8.-án már uh-ra is mehetek és láthatok, hallhatok szívhangot is!!!!
Pár napja elég erős hányinger gyötör, de sajna hányni nem tudok, csak öklendezek.Ha tudnék, talán megkönnyebbülnék.

Mennem kell, mert huzkod a babám!

Nagyon Boldog Babás Új Évet Kívánok mindenkinek!!!Pussz
ritt
 
 



Jó neked Ritt hogy neked van már kiskönyved.
Kicsit jobban érezném magam hogy ha már én is mehetnék tanácsadásra. :roll:
valahogy ugy érzem hogy nem stimmel valami... :cry: a hasonló időben járó kismamák már mind voltak védőnőnél,vér-vizelet vizsgálaton is.
Vajon én miért nem mehetek?
Annyira el vagyok keseredve,ezzel teljesen megijeszt a doki.
Már arra gondoltam hogy el kéne menni másik orvoshoz is...
Csak azért nem akar még elküldeni mert iker terhesség volt és hogy rossz helyen ágyazódott be a babó?De én nem hiszem hogy csak nekem volt már ilyen. :oops:
Szerintem egy csomó terhesség indul ikernek és később a másik leválik...

Kép
lyndee
 
 


Grönland,
köszi a választ!Ezek szerint beleimpróztál a görbédbe,jól értettem? :lol: Én sajnos nem tudom feltenni az enyémet,mert nem interneten vezetem,hanem papíron,tollal :wink: .De az már látszik,hogy volt 3 nap tojásfehérje,utána elkezdett emelkedni a hő,és ma a 3.hét végén,amikor a prog.szint elvileg a legmagasabb,már 37-et mértem(eddigi legmagasabb érték).Ara gondoltam,ha még 4-5 napig így marad,utána elkezd esni a hő,majd megjön kb.1 hét múlva,minden rendben.Ha meg maradna magasan a hő... :roll:
Lyndee,
szerintem ne keseredj el,a tanácsadáson semmi nem múlik,vannak dokik,akik nem kapkodják el a labort meg a belgyógyászati vizsgálatokat.A védőnők sok hülyeséget szoktak összehordani,én is hallottam már néhány sztorit,ne bánd!(Tisztelet a kivételnek).
A doki biztosan megmondaná,ha bajt gondolna,ez a dolga.Fel a fejjel! :wink:
Vendég
 


Lyndee!

Azt egy orvos nem tudja megakadályozni, hogy tanácsadásra menj! Mikor nekem a kezemben volt az uh-os papír, hívtam a védőnőt, hogy van egy új kismamija, pedig csak 5 hetes voltam! Kitöltötte a kiskönyvet és adott beutalókat! Az, hogy ő még nem küldött egy dolog, engem sem küldött a doki, nekem kellett jelentkeznem! Szerintem nyugodtan menj! Nem értem én ezt a "rossz helyen ágyazodott be" dumát, ha a méhedben van, akkor jó helyen van! Ne hagyd, hogy ezt a szép időszakot elrontsák! Állj egy picit a sarkadra, igenis kismami vagy, neked is jár az ami a többieknek!
Vendég
 


De aranyosak vagytok!Olyan jó hogy ezt veletek meg lehet beszélni!Kicsit megnyugodtam! :)
Már egész hétvégén ezen rágódtam.Teljesen megijesztettek,mert ahogy nézte az UH-t csak azt mondogatta hogy "hüha-hüha",
Mire én azt hittem hogy már nincs meg a baba vagy nem lát a zsákban semmit.Még az asszisztensnőt is odahivta hogy nézze meg a monitort.
Aztán ugy derült ki hogy nem is arról van szó hogy a kicsinek lenne baja hanem hogy nem a méhem közepébe ágyazódott be.
Legközelebb ha nem küld el a védőnőhöz akkor magamtól megyek. :wink:


Kép
lyndee
 
 


Sziasztok!
Régebben már írogattam ide, csak aztán behisztiztem... :oops: :cry:
De azért remélem visszafogadtok.
Csucsu, sajnálom...
Lyndee: szerintem ne idegeskedj, a védőnők (tisztelet a kivételnek) tényleg sokmindent össze tudnak hordani. Lehet, hogy a dokidat meg egyáltalán nem is érdekli az egész védőnős-dolog. Az enyém pl. soha meg sem nézte Máténál a kiskönyvemet. Én is már elég korán elmentem védőnőhöz.
Szóval: ne izgulj, legyél boldog kismami!!!!
Kinga

Kép
németh
 
 


németh:Köszi a biztatást,már mindannyian ezt mondjátok,el is hiszem nektek :lol:
Nem rágódom rajta többet

Persze hogy visszafogadunk :wink:
Mi történt veled azóta?Ugye nem adtátok fel hogy legyen még egy babótok?

Kép
lyndee
 
 


Vera! 6+1 -en vagyok. A doki akinél pénteken voltam, ő mondta, hogy ha meg van az uh papír, mennyek el a védőnőhöz és 7.-én már kiskönyvel mennyek a dokimhoz.
Különben a Dalmával is az első vizsgálat után és legutóbb is már írta a papírt a védőnőnek, hogy kéri a gondozásba vételt, pedig neki nincs is uh-ja és a Dalmával 12 hetesen voltam elöször uh-n addig nem!

Szóval dokija válogatja.A Dalmával is kb.5+6-on voltam dokinál és még azon a héten mentem védőnőhöz, és ő írta be hogy 5-6 hetes.

Lyndee, próbáld magad nyugtatni, hogy minden ok!
Miért nem kérdeztél rá konkrétabban a dokidra?vagy hívd fel, hogy nem hagy nyugodni a dolog és hogy mondjon vmi bíztatót.
ritt
 
 


Ritt, írtam privit... :oops:

Lyndee, ha nem bízol ebben a dokiban, menj el másikhoz!
Én is most keresek a környékünkön olyan orvost, aki minden szempontból megfelel.Hogy ha már babás leszek, teljes mértékben meg tudjak bízni benne.
Vendég
 


2 hét múlva kell mennem újra ha nem küld tovább akkor magamtol megyek.Végül is csak azzal magyarázta a dolgot hogy a védőnők lehet befektetkének a kórházba,ő pedig nem javasolja mert otthon is tudok pihenni.

Kép
lyndee
 
 



Mmzsó!

Az jó ha figyelgeted magad, mert ha minden egybevág, tojcsi, hőemelkedés, esetleg szúrka vagy görcs, akkor majdnem biztosra lehet tudni, hogy mikor van pé! Nekem még ez a mensi előtti hőleesés sem jön be mindig, nagyon sokszor csak a mensi első, második napján esik le! :?

Luca!

Ugye azért nem haragszol, hogy rábeszéltelek erre a dokira? :oops:

Nem hiszem, hogy tudok már jönni, ezért mindenkinek nagyon boldog Űjévet kívánok!
Vendég
 



Gröni, dehogy haragszom, sőt, köszönöm!!!!Sokat köszönhetek Neki, irtó rendes!!!
Csak tudod, Ő már nem ott van, hanem az onkológián a másik épületben!Így meg nem az igazi, hogy nincs ott a szülészet közelében.Bár járnak Hozzá kismamák.
Majd meglátom még, mit hoz a jövő , csak azért még nézegetek ilyen téren.
De tényleg köszi, hogy ajánlottad!

Én is boldog új évet kívánok Mindenkinek!
Vendég
 



Vera: A legnagyobb "gyerek" élvezi a legjobban ez látszik:)


Grönland: Igazad van kicsit füllenteni fogok a dokimnak :)

Ritt: De jó mész a kiskönyvért grataula :)

Amúgy csajok minden doki más és más. Na meg a védőnő is. Szóval van olyan doki aki egyből elküld védőnőhőz valaki később.
Most van egy új rendszer én úgy hallottam, hogy szivhang után adnak kiskönyvet.
De az elején még úgyse fontos a kiskönyv.

Lyndee: Szerintem magadtól menj el a védőnőhőz. Lehet a dokidnak tök természetes, hogy mész magadtól. Szóval a 2008-évet kezd a védőnéninél. :)


CSajok igy összeségében mindenkinek kívánok BÉKÉS? BOLDOG ÚJ ÉVET!!! Kívánom, hogy sikerüljön mindnekinek az álma illetve vágya azaz egy babó.
Köszönöm a 2007-évet, hogy megértőek, segítőkészek voltatok :)

Kép
csucsu05
 
 



Sziasztok!

Én is szeretnék MINDENKINEK NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNNI!

Puszi
ritt
 
 


Sziasztok!
Boldog, babás új évet kívánok Mindenkinek!
Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!
Boldog, babás új évet kívánok Mindenkinek!
Kinga

Kép
németh
 
 


Köszi,Grönland,a biztatást!Ja igen,szurka is szokott lenni,azt el is felejtettem.Nekem nagyon szabályosnak tűnik,de majd megmutatom valakinek a Bolgárkerék utcában(Optimális Családtevezési Szolgálat)Bejelentkeztünk oda egy kis útbaigazításra.
Bár én hivatalosan nem vagyok a topic lakója,nagyon boldog babás új évet kívánok mindenkinek!!! :wink:
Vendég
 


Én Is kívánok minden fórumozónak SIKEREKBEN,BOLDOGSÁGBAN GAZDAG ÚJ ÉVET!!!!!És még több zebrás tesztet! :D

Kép
lyndee
 
 


Remélem mindenkinek jól telt a szilveszter !

Mindenkinek nagyon sikeres 2008-évet kívánok!

Kép
csucsu05
 
 



Felkapott, hát igen, én sem tudom hirtelen hova írjam a problémámat, de inkább pozitívan gondolkozom, úgyhogy ide!

Látjátok a vonalzómat... De sajnos még mindig vérzek... em tudom milehet velem, holnap megyek dokihoz. Nekem mindig is 4, max 5 napig szokott tartani. De most már ez a 2 hét, hogy vérzek. Már elég picit, mint a 4. napon szoktam, de jön, és néha nagyon sötét, olyan alvadt vér szerű... Néha csak a Wc papíron látom. Párommal tegnapelőtt együtt voltunk, de most nem merünk már, mert ki tudja mi a baj, úgyhogy lehet ugrott ez a hónap is, de mindegy csak ne legyen semmi bajom. Olyan rémképek vannak előttem, hogy biztos valami mióma, vagy mittommén... Már az is megfordult a fejemben, hogy baba van, de az sem jó, ha vérzek vele... Viszont egy pozitív dolog van, hogy nem fáj egyáltalán a hasam. Néha érzek olyan izomlázszerűt, de görcsölni nem görcsöl, meg semmi.

Szóval szerintetek? Volt valakinek már ilyesmi? A hőm az most nem meghatározó, mert elég beteg vagyok, bár lázam nem volt, de tegnap hőemelkedésem az volt.
Megköszönném, ha holnapig valaki írna egy kis bíztatás!

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati,
nekem egyszer volt ilyen még gyerekkoromban,hogy épp beteg voltam,mikor menstruáltam és mikor azt hittem,elmúlik,újra kezdődött.2 hétig tartott.Nem foglalkoztam vele akkor,de Te menj csak dokihoz,de ne fantáziálj és ne félj!Szurkolok Neked! :wink:
Vendég
 


Köszi, remélem tényleg nincs semmi baj. Csak azért nem gondolom, hogy a betegség miatt van, mert az csak tegnap kezdődött. mondjuk lappanghatott bennem az is igaz) Viszont még azt megfigyeltem, hogy ha itthon vagyok, meg éjszaka sincs semmi, vagy csak a Wc papíron látszik, viszont most is csak egy utcányit mozdultam ki, és már megint látszott a betéten is pár csepp. A tegnapról meg nem is beszélve, amikor rengetget tánciztam, akkor volt az a nagyon sötét vér... :( Holnap kiderül, már várom, hogy ne legyek itt kételyek között.

Biztos én sem foglalkoznék vele, ha nem lennénk rajta a babaprojekten. De így a testem minden rezdülésére odafigyelek. Ez jó, de néha borzasztó tud lenni! :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

nagyon tetszik ez a topic, és szeretnék csatlakozni hozzátok. 10 napja késik a menzeszem, és nagyon boldog lennék, ha beteljesülne a vágyam. A gond az, hogy a teszt negatívat jelez :( Hallottam már olyanról, hogy vkinek később kezd el termelődni ez a hormon, tudom hogy türelmesnek kell lennem. Csak hát nehéz annyira türelmesnek lenni, ha az embernek ez a legnagyobb vágya.
sonny
 
 



Sziasztok!
Én még semmit sem tudok, de már egy hete nagyon feszül a mellem, és kicsit émelyegtem 3 napon keresztül. Most mértük a mellbőségemet, nőt 3 cm-t egy hét alatt. Viszont még csak a hét végén kéne megjönnie, kb 6-án. Csinálhatok már most tesztet, lehet eredménye?
nikuc
 
 


Sziasztok!
Sonny: szia, hány tesztet csináltál?
Tabati: én is hasonló cipőben járok, mint Te. Igaz, én még "csak" a 9. napomon vagyok, de már nekem is furcsa ami van. Nekem kb. 7 napig szokott tartani, úgyhogy ez nem sokkal több, de már eleve a 4. naptól kezdve olyan lightos volt, most meg már két napja nem csak vér, hanem olyan nyákos-véres valami. Ilyen nem szokott lenni. Mi két napja voltunk együtt, mert azt hittem elmúlt, aztán utána volt megint ez a valami. Én is beteg voltam múlt héten, de nem nagyon, lázas sem voltam. Szóval fura. Ja, és nekem is van a derekamban és néha a hasamban enyhe izomlázszerű érzés. :roll:
Ha voltál dokinál, majd írd meg mit mondott.
Na ez nem sikerült igazán biztatásra. Remélem rendeződik mielőbb a helyzet.
Ne gondolj a rosszakra, így a reménykedés a terhességre tünetek közepette az ember tényleg hajlamos túlértékelni még egy enyhe fejfájást is....
Kinga

Kép
németh
 
 



Nikuc: szerintem is valami halvány igen, de tuti zebra csak az elmaradt mensitől kezdve. De a jelek nagyon bíztatók!

Kép
németh
 
 


Vera: és Te hogy vagy?

Kép
németh
 
 


Kinga!

Már vagy négy tesztet tuti csináltam (2 ebből Clearblue), szóval nagyon kétesélyes a dolog. Szerintetek mennyi késés után érdemes dokihoz menni?
sonny
 
 



Neked is ez van? :shock: Holnap megyek dokihoz, majd megírom mi volt. Nekem eddig mindig minden normális volt. Mensim sem késett sose (28-30 naposak a ciklusaim) és mindig 4-5 napig tartott. Elég keveset vérzek mindig tamponból elég a comfort normál, a negyedik, ötödik napon meg elég egy tisztasági betét. Most meg mintha a végefelé járnék, tisztasági betét bennt, s ha kimozdulok itthonról, már megjelenik rajta pár csepp vér. Amúgy meg csak a wc papíron. Gondoltam középidős vérzés, de eddig olyanom sem volt sosem. Most kéne beleadni apait anyait, de nem merünk hancúrozni a párommal, ki tudja mi a bajom.
Amúgy én sem vagyok valami nagy beteg. Lázam sem volt, csak hőemelkedésem. Tegnap volzam rosszul, de estére már jobban lettem. Nnna, majd írok, már engem is érdekel mi ez. Én még egy sima kis hormonzavarnak sem nagyon örülnék. Középidős vérzés jöhet! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati és Kinga:Ezt amit most leírtatok nekem is ismerős,de nekem ez csak akkor történt amikor azt ikerterhességemből az egyik babó elment.
Nem akarlak benneteket megijeszteni,de jobb dokihoz menni,mert ahogy olvastam előtte nem volt még ilyen egyikőtöknek sem.
Hát nekem sem volt azelőtt... :roll:
Amiket leírtál tabati,nekem ugyan azok voltak...és nekem sem fájt a hasam.

Nikuc:Ha most hétvégén kéne megjönnie akkor már megpróbálhatod a tesztet,de ha biztosra akarsz menni még várj 2 napot,még lehet nem mutatja ki.Nem egyforma mindenkinek a hormon termelése.

Sonny:a 10 nap az majdnem 2 hét...a teszt már mutatna valamit.Szerintem már mehetsz dokihoz abból nem lesz baj.

Kép
lyndee
 
 


Hát ez nem túl jó hír akkor számunkra... :roll: Én már annak drukkolok, hogy ne baba legyen, csak valami felfázás, vagy hasonló. De sajnos mivel eddig sosem volt semmi nőgyogyis problémám...és nemrég kezdtük a babaprojektet... és nem lenne kedvem abortuszhoz, vagy valami hasonló vetélés utáni beavatkozáshoz. :( No, megyek, már kilépek, mert így is remegő lábbal megyek, majd megírom, hátha valakinek segít majd a későbbiekben. Remélem a legjobbakat!!

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:Reméljük nem lesz semmi baj,szurkolok hogy csak egy kis felfázás legyen!
Várom hogy mit mond a doki :roll:

Kép
lyndee
 
 


Sziasztok!
Tabati: gondolok rád, és szurkolok! Egyébként én már - csak el ne kiabáljam - jól vagyok.
Sonny: szerintem már nyugodtan elmehetsz a dokihoz. Jobb minél előbb a végére járni a dolgoknak.
kinga

Kép
németh
 
 


Lyndee: és nálad is úgy volt, hogy el sem múlt?

Kép
németh
 
 


Nem,nekem nem közvetlenül a menszinél jelentkezett hanem amikor már 5 hetes voltam,de ugyan ilyen hosszu volt a vérzés és darabos de a hasam nem fájt nekem sem.
Már én is azt hittem nem fog soha elmulni.

Nagyon kíváncsi vagyok mit mondtak tabati-nak :?

Kép
lyndee
 
 


Sziasztok! Negatív lett a tesztem reggel. Igaz, mi igazából csak pár hónap múlva szeretnénk belefogni a "babacsinálásba", de már most kicsit lazábbra vettük a dolgokat.

Lányok, remélem, nincs nagy baj. Nekem a gyógyszer után most alig akar beállni. Nem lehet, hogy ilyen időleges hormonzavarotok van?
nikuc
 
 


Tabati: na voltál dokinál? Mit mondott?
Nikuc: azért a hét végefelé is csinálj egy tesztet, főleg ha akkor kell csak megjönnie. Nem tudom mi lehet a bajom, de remélem semmi. (Bár nem úgy néz ki...)

Kép
németh
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: