Új privát üzeneted érkezett!

Fendike,
Hát nem tudom, ha napközben normális és inkább csak a baba mocorgásánal van akkor nem hiszem hogy baj lenne bár nem vagyok doki. Fordulásnál nekem is keményedik pedig én méhlazítót is szedek és ha kidugja pl. a lábát akkor is kemény lesz. Orsi???
Vendég
 


Köszi Pandácska!!
Ha nem javul illetve elkezd fájni is, felhívom a dokit bárhol is van!!!
Olyan rossz ez a bizonytalanság, elviselni simán el lehet csak hát ugye fél az ember, meg látott itt elég rémisztő példát!! :oops:

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
igyál meg egy pohér bort, ha javul aggodalomra semmi ok, ha nem, akkor AZONNAL kórház!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi,
köszi! :D
Ma már nem borozom, örülök, hogy átmenetileg nincs savam, de holnap tuti lecsúszik 1-2 pohár, elvileg megyünk 'bulizni', remélem leszek olyan állapotban... :roll:
Múltkor mikor mensis fájdalom volt, 2pohár bor után mintha elfújták volna.. :D
Remélem ezen is segít!!!!
Szted szóba állnak abban a kórházban ahol a választott dokim van???Ami a Kútvölgyi ami félig-meddig a Jánoshoz tartozik, ahova elvileg tartoznék... :roll: ?

Kép
fendike
 
 


már miért ne állnának szóba veled???
nem értem a kérdést :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


csak azt gondoltam, hogy ha nincs ott a saját dokim akkor nem oda kell menni!, hanem ahova tartozom!!????? (ezt elfelejtettem tisztázni vele mielőtt elutazott)
dokim magánrendelésére járok, de az UH-k itt voltak, szóval benne vagyok a gépben, valszeg nem lenne gond...
meg gondolom odamegyek, hogy szarul vagyok, csak nem küldenek el... :shock: :?:

Kép
fendike
 
 


Fendike!
Remélem ma jobban vagy!!!
Nekem sokszor, ha jobb, vagy bal oldalamra fordulok néhány perc, és érzem, hogy vissza kell fordulnom, akkor jól kinyomja magát, egy vagy akár két helyen is, várok egy kicsit, és szépen visszahúzódik. Amit kinyom az persze, hogy totál kemény, de körülötte nem az. Néha meg egész lent érzem, mintha összehúzódna, és azt hiszem, h kemény közben pedig puha, 3 hete ezt a panaszt is mondtam a dokinak, és ő is látta, h a keze van ott, ami kellemetlen lehet szte is! Ő is azt mondta, ha elkezd ütemesen keményedni, pl. 30 percenként, akkor kh azonnal!!!! Erre nagyon odafigyelek! Tényleg ne habozz, ha bizonytalan vagy!
Egyébként nekem 2 cl metaxa jobb, mint a bor, nem csinál savat, és nem marja a gyomrom! :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike :D
szülés szempontjából mondhatni megszűnt ez az "ahova tartozom" történet.
De akárhova bemehetnél akkor is ha lenne, mert ez sürgősségi esetnek minősül, tehát bárhol el kell, hogy lássanak.
Ha meg ott a dokid egyértelmű, hogy oda mész.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi!
Mára hálisten sokkal jobb, már kezdek rájönni, hogy vannak ilyen rosszabb napjaim, csak még irányítani kell magam, hogy nem parázzak ilyenkor. De olyan nehéz definiálni, hogy ez most milyen keményedés és mennyire kell komolyan venni... :shock:

Donika,
köszi, nekem is hasonló ha lefekszem.
Ezzel az időméréssel és 30perccel azért vagyok bajban, mert tegnap iszonyú sokszor keményedett, többször is volt olyan, hogy akár 10perc alatt újra jött.
Viszont lehet, hogy a baba mozgása vagy az én mozgásom pl. hirtelen felállás idézte elő és akkor meg nincs olyan jelentősége.
Nem igazán tudom, de gondolom ha baj van, ahogy Pandus is írta az fájdalommal is jár... :oops:
Ma sokkal jobb, egész délelőtt pakolásztam és talán ha egyszer keményedett.
Tegnap meg állandóan keményedett és érzékeny volt az egész, nyilalt, húzódott, feszült... :(

Kép
fendike
 
 


Fendike,
remelem jobban vagy mar!Ha bizonytalan vagy inkabb nezesd meg..

Donika,
a maxi-cosi hordozoban elvileg benne van a napfenyteto is a hatuljan kell egy gombot megnyomni es onnan kihuzni egy ilyen fekete vekony anyag...

Kép
petitpois
 
 


igen, a maxi-cosiban bennevan a napfénytető, a fogójára kell ráakasztani és hátulról kihúzni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petipois tessék a pocakom :D

Kép

Fendike,
Örülök hogy jobban vagy amúgy igazad van nehéz kitalálni, hogy amit érzünk az baj, vagy teljesen normális...
Vendég
 


Panda, még 2 nap és ágyőőő gyógyik!!!!Hűűűűűű kezd izgi lenni Panda fronton!!!
Vendég
 


Lafi,
Bizony én is nagyon izgulok, a család már kiválasztotta a dátumot, persze mindenki mást, szóval öten tippeltünk a 8, 11, 13, 15, és 25 indul a versenyen. A győztes veszi a pelust ezt én találtam ki :lol: 8)
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

na várj, beszállok, nézzük a dátumokat, hm....aszongya, holnapután elhagyod a gyógyit, az a 1-je (névnapom :oops: ) lesz, onnan 1 hét a 8-a, az közel van még, sztem 11 vagy 13!
Vendég
 


Pandus! :P
Nagyon szép pocid van!!!! Szerintem ki fogod húzni január végéig, szóval a 25-e a legszimpibb! :lol:

Petitpois!
Megtaláltam, köszi! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike!

Orülök, hogy jobban vagy, :D tenyleg nagyon nehez megallapitani, hogy amit erzünk az normalis-e vagy hivjuk rögtön a dokit. Mindenesetre inkabb hivjuk es menjünk a korhazba ok nelkül!

Pandacska!

Szep nagy, csini a pocak! :D Izgalmas lehet, hogy mindenki tippel a csaladban a nagy datumra! :lol: 8)

Lanyok!

Sikerekben Gazdag Boldog Uj Esztendöt Kivanunk Mindanyiotoknak!


Kép

Kép
Kép
jucmuc
 
 



Mindenkinek:

Kép

Lafi,
Legyen igazad nekem tetszik a 11 és a 13 is :lol:

Donika,
Úgy érzem addig nem maradunk egyben bár soha nem lehet tudni...
Vendég
 


Pandus
Én 16-ára tippelek. (Merténakkorszülettem)

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandus :D
szerintem túlhordással fognak majd befektetni 1 héttel a terminus után :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ezt találtam az ikres topicon Lili írta:

Dec. 15-én megszületett Aliz és Barnabás, 2200 és 1980 g-mal, 36 hetesen. Két hétig voltak az intenzíven, ma jöttünk haza. Most 2440 és 2220 g-mosak. Nagyon édesek, imádnivalóak, majd teszek fel képet is, de egyelőre hulla vagyok. Visszaolvasni sincs időm most, remélem mindenki jól van, jövök, ha egy kicsit rendeződött a napirendünk, mert a mai nap totál káosz volt.

Gratulálok Lili jó egészséget nektek :D

Orsi,
Na azért azt nem szeretném inkább futom a köröket a ház körül :lol:

Fanni,
16 is tökéletes lenne :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Fani:
Köszönöm szépen? Mi is az Istenhegyin voltunk 12 hetesen és 18 hetesen is Hajdu Dr-nél. Nagyon aranyos és pontos.

Fendike:
Gratula a szép sulyotokhoz és hogy minden rendben van. Én is sokat keményedek már 22 hetes koromtol de nem fáj. Magnéziumot szedel? Én a magnézium citricit 500mg-ost szedem emelt adagban. 3x2-t. De így is keményedek csak nem annyit mint addig.

Donika:
Akkor nektek is szép súlyotok van. A nővéreddel kapcsolatba megértem hogy nem mentetek. Lehetne egy kicsit megértőbb. Neked most a te babád a legfontosabb és semmi szükség rá hogy összeszedj valamit vagy valmi gond legyen. A hosszú útra már én sem vállalkozom.

Petitpois:
Köszike. Vigyázz magatokra nagyon.

Pandácska:
Szép pocid van. Most már lehet érted izgulni!! Már nem sok van hátra!!!!!


Lili:
óHatalmas gratula Alizbabához és Barnabáshoz!! Jó egészséget és sok tejcsit a piciknek!!!!


Lányok : Boldog Új Esztendőt Kívánok mindenkinek!!!!
Kép

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


NAgyon boldog Új 2008 as évet kívánok Nektek!

Kép
Vendég
 


Lányok! :P
Mindenkinek BUÉK!!!!!!!!!!! :P :P

Kép

Kép
donika
 
 


BÚÉK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma esett a hó végre!!!!!!!!!!!!!Bömböltünk mrt hideg volt a hó a pofin, de aztán bealudtunk a kocsiban.

És egy kis kari még.

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!!!!
B.U.É.K MINDENKINEK!!!!!!!!

Lafi,
nagyon éééédes Hunor, zabálnivaló a kis pofija.. :D

Pandus,
én csak a 11-ét mondhatom, mert aznap született anyukám.. :D
Mindenesetre kiváncsi leszek, hogy mi lesz ha abbahagyod a gyogyikat, hasad hihetetlen, nagyon jól néz ki!!!!!!!

Tényleg nagyon furik ezek a keményedések, míg 2 napja sehogy nem volt jó, ülni, feküdni sem tudtam, tegnap elmentünk a szokásos előszilveszteri bulira ahol 4ig bírtam, táncoltam is és álldogáltam a 10cm-es csizmámban!! :D :roll:
Semmi bajom nem volt, még fáradt sem voltam, csak a talpam fájt már nagyon ahogy régebben is. :D

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!


Nagyon-nagyon boldog uj évet kívánok mindenkinek.

Pandus!révbe értünk,mostmár jöhetnek azok a csajok.

Lafi!Édesek vagytok!

Puszi mindenkinek,és jó bulizást aki megy valahova.

Kép
csiperke
 
 


Lányok!
Mindenkinek boldog új évet kívánok szeretettel!
Mi végül itthon maradtunk Apával, taknyunk-nyálunk folyik :( Remélem a kicsinyeink rendben vannak...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
egy kis orrfolyás nem árt a manókáknak!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép
Vendég
 


Lafi :D
gyönyörűek vagytok!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi!
Nagyon édes Hunor baba, szinte elveszik a zsákban, olyan drága, úgy megpuszilgatnám! :D Ja, és az anyukája is nagyon jól néz ki mindkét képen, egyáltalán nem fáradt, nyúzott az arcod! :P Hogy tudsz aludni éjszakánként? Hányszor kell felkelni hozzá? Apa bírja a kiképzést?

Fanni!
Biztos nem lesz semmi baj a picikékkel, itt szinte mindenki volt náthás a terhesség alatt. Nekem nagyon hatásos voltak a homeo bogyók, de tudom, hogy nálad szóba se jöhet! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Lafi :P
Tényleg nagyon-nagyon szépek vagytok!!!

Orsi :P Donika :P
Remélem is. Sajnos ma sem jobb, bár legalább a párom szedhet antibiotikumot, s így talán nem fogunk focizni a náthával... Lázam nincs, szerencsére.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok lanyok!

Mindekinek nagyon boldog,egeszsegben es sikerekben gazdag uj evet :lol: !

Pandus!

Gyonyoru poci,hihetetlen mennyit nott..Szerintem kivarja Dori baba a januar veget :lol:

Fanni,
jobbulast nektek!

Lafi,
nagyon szepek vagytok,Hunor olyan kis elegedettnek tunik :lol:

Kép
petitpois
 
 


Donika, nemvgyok fáradt, alszunk éjjel, este 9kor eszünk, eltart 10ig, aztán éjfél kaja, utána reggel 6kor van kaja legközelebb, visszaalszunk 9ig, akkor megint kaja.Néha én is visszaalszom vele 12ig a köv. kajáig, néha nem, ugyanez igaz apára is!!!

Fanni, néhány nap és 12 hetes vagy!!!Hova mész 12 hetes uhura végül???
Vendég
 


Lafi
Valóban. A II-es női klinikán van a választott orvosom, aki 14-éig szabin van. A védőnőhöz is csak 10-ére tudtak beírni. Kicsit el vagyok csúszva mindennel...
Szuper, hogy végig tudjátok aludni az éjszakát!

Jó lenne már végre örülni is a babáknak... a nátha és hátfájás mellé megjelent a derékfájás is, így kicsit bicegek, de a férjem szerint a náthával az is elmúlik majd. Úgy legyen.

Petitpois
Köszönjük!

Pandus
Megdícsértem a pocid, vagy csak akartam? Látszik, hogy szupervékony maradtál :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
ne aggdj a védőnőn egy percig se :) ráér :)
Jobbulást Nektek!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boldog Új Évet!

PAndus szép poci

LAfi Hunor pedig egyszerűen zabálnivaló!
Vendég
 


Orsi
Köszi :P

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fanni
ha szabad megkérdezni, ki a dokid a klinikán?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Jó reggelt!

Lafi,
Nagyon jó ez a kép rólatok csini pofid van mondjuk ezt eddig is tudtam :wink:

Fanni,
Köszi :wink: azért ha nagyon szenvedsz titokban bekaphatsz pár homeos bogyot nem áruljuk el :wink: :lol:

Boniko,
Hányingered? Hogy vagytok?

Rólam: A méhem nagyon résen volt tegnap délután óta folyamatosan keményedik még fekve is, pont úgy mint régen, nem is tudtam igazán aludni tőle. Derekam is fáj, a pocim is görcsöl szóval hiányzik a gyógyszerem pedig még nem is ment ki igazán a hatása. Csütörtökön uh, péntelen ctg, hétfőn vérvétel kicsit félek a sok mászkálástól elszoktam tőle :oops:

Orsi,
Lehet butaságot fogok kérdezni, de ugye a keményedés csak nekem rossz? Úgy értem a babának ebből nincsen kellemetlensége?
Vendég
 


Jó reggelt!

PAndus, nincs hányingerem, nincs semmilyen tünetem.illetve cicik érintésre érzékenyek. mintha elvágták volna a tüneteket...

MA megyek KAáliba Uhra 11.30 ra, remélem minden rendben és végre búcsút vehetünk :wink:
Vendég
 


Boniko,
Akkor drukkolok és majd írjál meg mindent részletesen. Az nem baj ha nincs róka, legalább nem kell szenvedni biztosan jól van a babád :wink:
Vendég
 


pandácska* írta:Lehet butaságot fogok kérdezni, de ugye a keményedés csak nekem rossz? Úgy értem a babának ebből nincsen kellemetlensége?

most írhatnám, hogy nincs... de az nem lenne igaz, ha leírom az igazat meg bepánikolsz :D
mit akarsz hallani? :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Maradjunk az igazságnál majd igyekszem nem pánikolni!
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem mindenki kipihente magát.

Fanni!gyógyulj meg!holnap uh?

Pandus!Lafi!
Ti nem vizesedtek?vizesedtetek?
Nekem kezem lábam dagadt,nem olyan iszonyuan,de látom,meg nem tudok papucsot sem felvenni normálisan.
Iszok rengeteget,de alig pisilek. :oops: Súlyomon is látszik,majd jól leszúr a védőnő.

Lafi!nagyon sok boldog névnapot kívánok neked.
Pici fiadat apa is megnézte,és elvolt ájulva a csöppségtől.

Kép
csiperke
 
 


szóval a magzatra úgy nem hat, hogy ez fájna neki v. bármi, mert ugye őt magzatvíz veszi körül. Viszont a keményedés alatt a lepény vérellátása romlik, ami átmeneti oxigényhiányt okozhat.
Na, itt nem kell pánikolni!
ez nem azt jelenti, hogy a szó klasszikus értelmében sérült oxigénhiányos baba születik, hanem azt, hogy lehet, hogy tényleg MINIMÁLIS problémát ez okoz később pl. a mozgásfejlődés érintett lehet, mert az reagál a leghamarabb a legkisebb oxigénhiányra is.

ezért adnak keringésjavító gyógyszert (pl. diaphyllin) annak, aki sokat keményedik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csiperke :D
ha nagyon vizesedsz azért nem ártana beszélni az orvosoddal!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Hű ez nem jó, de köszi hogy leírtad. Holnap megyek dokihoz és szólok neki, hogy keményedek folyamatosan, mert azért azt nem szeretném, hogy akár 4 hétig így legyen a baba. Akkor inkább adjon rá valamit (keringésre)

Csiperke,
Szerencsére nem.
Vendég
 


Pandácska :D
ezért írtam, hogy azért pánikolni nem kell, mert ez semmi nagy gondot nem okoz, de azért én azt mondom, hogy egy olyan mama babáját akik végig keményedett hónapokat, születés után olyan 4-5 hó körül jobb megmutatni bármelyik ágat képviselő mozgásterapeutának (ez lehet dévényes, hrg-s, katona módszeres, kontuktor - pethő -... akármi)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: