Új privát üzeneted érkezett!

Emma :)
megkérdezte a saját anyukámat, aki mondta neki, hogy 68ast vegyen szerinte... ezek után megvette a 92est.
ráadásul hogy is mondjam..... nem igazán az én ízlésem... nagyon nem.... ilyen stílusú ruhát 15 évesre adnék...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


orsi, hm... :?
ha ez vígasztal, mi is divatmajom ruhákat kaptunk... Norinának csupa rózsaszín meg két farmerszoknya (az egyik csípőszoknya cicanadrággal :shock: ), Bencsinek csupa kék - micsoda fantázia! Már rájöttem, hogy az emberek a maguk örömére vásárolják a babaruhákat, nem a mienkére... úgyhogy most már nem is bosszankodom ezen. És persze csupa nagyot (jó-jó, még mindig jobb, mintha kicsi lenne). De ha anyósoméktól ruhát kapunk, azt úgyis tudom, h zutty! egyből megy a szekrény mélyére "majd jó lesz!" felkiáltással. Persze így őrizgetek néhány kabátot, gatyót, amit tudom, h soha nem fogok rájuk adni.

lafi,
tényleg vigyázz a 160-nal! Bencsi 2350-nel született, most 7 hósan 10 és fél kiló, ami egyéves testsúly és ő eszik 160-nakat!!!
A nézelődésen ne aggódj, ez természetes. Ilyen korban azért még nem túl aktívak. Az alvás is beáll majd szerintem.

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :D
ez konkrétan valami csípőfazonú tunika, rózsaszín (de az az erős fajta) valami ezüst szerű rávarrt övvel, és valami ezüst szerű nyomott mintáva

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Teszek fel képet: új ruci, egér, kamion, FP sütifaló. Persze kb 5 hónap még mire élvezni fogja ezeket a játékokat :D
Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


orsi 8) :lol: :roll:
jól hangzik! :lol:

KépKép
pompomlány
 
 


Emma

Olivér is kapott távirányítós autót, a párom játszik vele :D

Orsi, Pompi

tőlünk megkérdezték még karácsony előtt, hogy milyen rucikat szeretnénk. Részletesen elmondtam, hogy ujjatlan plüss rugi, ami elöl végig patentos. szerintetek ilyeneket kaptunk? még véletlenül se.
tudom, hogy örüljek, hogy rengeteg ruhát kap, de csupa olyanokat, amit én sose vennék meg.

Kép
zsuzsi73
 
 


össze-vissza eszi az adagokat. hol 100, hol, 150, hol 180. nyilván attól függ, épp bezabált-er vagy éhes-e.
most délben 180 anyatejet evett, de reggel 120at, éjjel 100at, tegnap meg nem volt éhes, leállt 50nél délután pl.

átlagra nézve 110et eszik meg.

mennyit kellene ennie 3 hetesen???meg hát sír...éhes, tutti, most 150 után levágta a hisztit és cuppogott, ekkor tudom, hogy éhes, most mit csináljak vele???
Vendég
 


Lafi

szerintem 100-kat kellene kb. ennite 3 hetesen.
Olivér 3 hetesen épp, hogy több volt pár grammal a születési súlyánál, s utána átlagosna hetente szedett fel 150 grammokat.
most 7000 gr.

Orsi

léci nézd már meg ezt a linket, lehet ezt vajon tényleg 4 hónapos kortól adni?

http://www.milupa.hu/asp/show_milupa.as ... rand_id=16

Kép
zsuzsi73
 
 


Lafi! :D

Hányszor eszik Hunor naponta? Én Danim most eszik 120-160 ml között, 3 hetesen 80-100 ml-t evett napi 6-7 alkalommal. 3100 gr volt amikor hazajöttünk a kórházból, most 4600 gr. Igaz, valószínűleg ő vékony alkat lesz, úgy mint én - anyu most talált meg egy gyerekkori kórházi papíromat, amin 5 évesen 10,5 kg voltam :shock:-.

Pompi! :D

Vigasztaljon, hogy anyós kérdésben nem vagy egyedül. Én anyósom is az az árcímkerajtafelejtős, okos tanácsokat adó típus - pl. miért nem adok Daninak vizet szoptatások között, 3-4 óra alatt hogy megszomjazhat szegény- :shock: . Karácsonykor apósom már délben igencsak a pohár fenekére néz, sógoromékkal pedig gyakorlatilag alig beszélünk. Szóval nagyon sz@r az a nap, amit ilyenkor náluk kell töltenünk. Na mindegy, végülis nem akarom bántani őket. Ez van, csak időnként iszonyúan felbosszantanak és már most fáj- Dani miatt-, hogy náluk az unokával való foglalkozás az annyit tesz, hogy csokit dugdosnak a zsebükbe, képtelenek játszani vagy vmi módon foglalkozni a gyerekekkel.

Anikó! :D
Remélem már jobban vagy!!! :D Nem tudtam, hogy még ilyenkor is lehet mellgyulladás. :roll: Nekem még az első héten volt hasonló, meleg borogatást, masszírozást mondták, és fejni sokat.

Jud

Kép
jud71
 
 


lafead írta:mennyit kellene ennie 3 hetesen???

nem a 3 héten van a hangsúly.
mivel minden kajáját tudod, hogy mennyi a következőt nézd meg.
napi szinten add össze mennyit eszik.
a maximum amit ennie "szabadna" súlya (kgban)x150 mlx1.3 (mivel koraszülött/kissúlyú újszülött). Ha ennél több, akkor én kikérném a doki véleményét.

én számításom szerint ez max. ca. 600 ml, ha nem nézném az 1.3as szorzót, akkor max. 450 ml.

Mondjuk Lili is evett 160 gr-t 3 hetesen, de ő azzal túl is ette magát ill. ő akkor nagyon sokszor 5 óránként evett, tehát napi szinten nem igazán lépte túl a számított mennyiséget.

Zsuzsi :)
ha HAs tápszert esztek, akkor én HAs tejpépet adnék, ha nem azt esztek, akkor elvileg ez is jó lehet, ha ilyet akarsz neki adni.

Jud :)
én 1 évesen voltam 6.3 kg :) 6 évesen 15.5kg.
8.os koromban meg 35kg.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, még ezt a kis karácsonyi szösszenetet elmesélem.
Nagymamám 5ször (!!) kérdezett rá, hogy "de Lili még mindig csak szopik?" "és egy kis almát sem eszik???"
és a végkonklúzió (itt dobtam el végképp az agyam): jó, ez most így hogy van tejed, no, de mi lesz, ha nem lesz? akkor mit fog enni?

szerintetek erre lehet bármit is mondani???

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

ez aranyos nagyon. de nagymamád + 2 generáció, miért is csodálkozol ezen a kérdésen?
nálunk a családban adnának már Olivérnek csokit, ha engedném :oops:
én nem is tudom, mi lesz, ha nagyobb lesz, soha nem hagyhatom majd egyedül valakinél, mert attól kell rettegnem, hogy mikor adnak neki csokit, kólát, stb.
pepti juniort eszik, nem HA-t.
azért kérdeztem ezt a pépet, mert ajándékba kapott pár dobozt karácsonyra. de miért vesznek még ilyesmit is ajándékba neki :?: :?: :?:

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :)
tudod a kajára is azt mondom, amit már 1szer mondtam... nagyszülőket átnevelni nem tudunk, idegeskedni rajta nem érdemes.
Ha 1 napig csokit eszik colával abba bele nem hal :wink: hidd el nekem én már csak tudom, rettegni nem érdemes ilyenen.
Otthon abszolút bio és egészséges kaja van, de párom szüleivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni... már nem is érdekel.

nagyim kérdésén nemcsodálkozom, inkább magamban mosolygok azon, hogy ennyiszer nekifutott ennek a témának.

(meg bizonygatta nekem (!!), hogy a tej az ennyi idősen már nem elég, mert bizony a fiúknak (Levi és Máté) is kellett tápszer :shock: én ilyenre nem emlékszem :lol: :wink: )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Na végre, apa megjavította az egerem, most már tudok írni! :D

Ezeken az ajándkozós-storykon jót nevettem! :lol: :lol: :lol: Én azt hittem, hogy mi ezt megússzuk, mivel anyóséknak mi vettük meg, hogy mit adjanak Olivérnek. Aztán persze túl kevés összeget mondtunk nekik, erre ők felbuzdulva azon, hogy ilyen olcsó volt vettek még neki egysmást: pl. egy "gyönyörűséges" zenélő mikulást - ami mondjuk egyáltalán nem nekivaló, ráadásul fél a sipító zenéjétől, meg egy olyan ócska nagy piros autót, amit kibontottam, és azon nyomban kiesett a kerekéből az alufelni, és pont akkora, hogy simán le tudná nyelni. Pedig direkt az ilyen hülye kínais ajándékokat akartuk megelőzni. Sütifaló bödönt ő is kapott! :D

Lafi,
az én gyerekem 3620 grammal született, és a 6 hetes kontrollon volt kereken 6000 gramm. :shock: :D Ő is hízott már a kórházban is. Ugyan már nem emlékszem, hogy mennyiket evett, de ő sose kapott tápszert. Emlékszem, a doktornő 3x is megkérdezte, hogy biztos, hogy csak anyatejet eszik-e! Eléggé nem hitte el! :lol:

Képzeljétek, ma kapott először Kecskeméti 4 hós sárgarépapürét, hát majdnem megfuladt tőle, annyira gyűlölte szegény! :( Majd kb. fél-3/4 óra múlva sikítva sírt, nem tudtam megvígasztalni, úgyhogy adtam neki Panadolt. Szerintetek lehetett attól a hülye pürétől? :twisted: Kb. 3-4 kanálkával tudtam beletuszkolni, de még jó, hogy nem többel! :twisted:

Képzeljétek, elromlott Olivér mérlegje, úgyhogy 3 napja nem tudtam megmérni! Kész vagyok! :x :lol:
20140901102739
 
 


Sziasztok,

Részvétem a mellétrafált ajándékok miatt! Nekünk csak egy-két csúnya zokni csúszott be, a nagyobb dolgoknál megkérdeztek és azt vették meg, amit mondtam. Egyébként nagyon jól telt a Karácsony, csak a mérlegre nem mertem még ráállni :oops: :oops: …iszonyat, hogy mindenhol olyan fincsi sütik voltak és a szülők még pakoltak is be nekünk, szóval nincs vége a zabának.

Emma, Wish, Lafi, Pompi,
Nagyon helyesek a gyerkőcök!

Wish,
Köszi a sütőtöklés tanácsot. Nekünk is bevállt! Csak az a baj, hogy ha nincs tök vagy lé, akkor nincs kaki sem. Adjak neki naponta vagy kétnaponta levet? Vagy egy idő után megszokja a krumplis és rizses sűrítést és nem okoz gondot?

Anikó,
Gratula a fogacskához! Remélem már jobban vagy! Én se gondoltam volna, hogy ez előfordulhat ennyi idő után is. Na, és pont Karácsonykor. :(

Orsi,
Te tényleg nagyon pici voltál! 1évesen voltál 6,3?! És mennyivel születtél? Ja, nálunk is mindenki csodálkozik azon, hogy még mindig tudok szoptatni, a mi családunkban eddig senkinek sem sikerült 3 hónapnál tovább.

Zsuzsi,
A keresztlányom is kérdezte, hogy Kindert ehet-e Balu? Ok, ő még nincs képben, csak 15 éves. Bár most meséltek egy sztorit, hogy az uncsitesóm haverja nagypapa lett a 14 és fél éves lányától, pedig egy tök normális család…hihetetlen.

Hajni,
Én is pont ma adtam először a kecskeméti répapürét. Az első két kanálnál rácsodálkozott az ízére, de aztán nem volt semmi gond, követelte ezt is, ha kicsit lassítottam. (Pedig tényleg elég sz@r.) Miért sírt volna a pürétől, ha nem is igen evett belőle?
Mérd meg magad Olivérrel és nélküle és máris megtudod a súlyát, gondolom nem a dekák érdekelnek, két tizedesig meg biztos mér a mérlegetek.

Melcsi,
Mizujs? Megint hiányolni kell, hogy gyere? :) Hogy telt a Karácsony?
Hol tart Luku mozgásügyileg? Balu mostanában egyre többször fordul, főleg hátról hasra. És kicsit kúszni is hajlandó már néha, bár az még elég nehézkesen megy.

Kép
bandika
 
 


Orsi
Te aztán mini-méretű voltál :shock: szüleid nem aggódtak?

Lafi
tényleg a napi összmennyiséget vedd csak figyelembe. Én tök megértem, hogy örülsz a gyarapodásnak :)

Hajni
jó, hogy visszatérsz :) Olivér már tud mit kezdeni a sütifalóval?
mérleg :D :D elvonási-tünetek vannak, mi? :D
nekem szenteste fordult elő Zalán pályafutása alatt először, hogy a hétfői mérlegelés kimaradt... na gondoltam, majd bírom még egy hétig, na persze, kedd este már tettem is mérlegre :D
Képzeljétek dobtam egy hátast: a 8 nap alatt 250 got hízott :shock: Egész 5. hóban 450-et, most meg egy hét alatt ennyit :o Sütőtök ennyire kalóriadús :?:

Nekem szopiilag most több jó tapasztalatom volt: többen a nagycsaládból hátbaveregettek miatta :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni

A HIPP-es üvegeseket próbáld, azok a legpürésebbek, szerintem attól nem fog fuldokolni.
vagy higítsd egy kis anyatejjel, hogy jobban csússzon.
6 hetesen 6000 gr :?:
erre nem emlékszem, hát, az nem semmi.
a mérlegen azért nincs okod aggódni :D jó húsban van Olivér :D s ha nem lakik jól, majd jelzi.

én ma répapürét csinálok. szerintetek holnapig a maradékot berakhatom a hűtőbe? ugye nem lesz semmi baja? nem keverem össze semmivel, úgy magában gondoltam a hűtőbe.

Kép
zsuzsi73
 
 


Én 3.200 grammal születtem - anyu akkor még egyetemre járt az orvosira, az egyik gyerekorvos azt találta mondani rám, hogy "sorvadt" vagyok :evil: .
Persze jöttek a "nem jó a teje" dumával, így 3 hósan már kanállal kaptam kaját, de attól sem híztam jobban.
Nem olyan aggódós fajták a szüleim :)

Hajni :)
szerintem tuti nem a pürétől volt... és én azért így csak indok nélkül nem adnék a gyereknek panadolt.
OK, kijelentem, hogy nem vagyok gyógyszerpárti, szóval ez is bennevan, de én gyógyszert láz esetén adok csak és kizárólag, akkor is csak akkor, ha felszökő ágban van és 38.5-39 fölé megy.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi :D
úgy magában simán eláll holnapig, ált. 48 óráig felhasználható ergo holnapután sem lesz még semmi baja.
Annyi a szabály, hogy sem tápszert sem anyatejet nem szabad belekeverni.

Lili még mindig nem eszik kanállal SEMMIT... asszem idén már nem próbálkozom ezzel megint.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

mit csinál, ha odateszed a szájához a kanalat?
Olivérnek oldalról szoktam odarakni a kanalat, tehát nem tömöm a szájába és akkor lenyalogatja. így kezdjük minden nap a pürét, pár falat után már mehet gyorsabban.

Kép
zsuzsi73
 
 


icsilya, jud, zsuzsi,
jóóók ezek a nagyik!!! :shock: Tápszert ajándékba? nem semmi.

KépKép
pompomlány
 
 


Zsuzsi :D
becsukja a száját :)
ha a kezébe adom, akkor lenyomja a torkán :)
amúgy ha kinyitja és beteszem, akkor lenyeli, vagyis nem azt csinálja, mint Levi csinálta, hogy előrefelé távozik a kaja, le tudja nyelni ügyesen, csak nem akarja.

mondjuk Levi után én már nem aggódom semmin :D csak jól jönne néha 1szer 1szer, ha más is meg tudná etetni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó,
Hogy vagy? :?:

Bandika,
14 éves anyuka? :shock: Na, szép! Bár én inkább csak a gyereket sajnálom…! :(

Emma,
Sütifalónál ott tartunk, hogy rágja a „sütiket”, meg ütögeti őket! :lol: Én meg adom hozzá az aláfestő zenét…! :lol: Úgy látszik Zalán sem hazudtolta meg a karácsonyi nagy kajálást! :wink:

Zsuzsi,
Eddig csak hippes- meg kecskemétis kajákat kapott. (Meg amit én főztem… sütőtök, gesztenye, meggy, alma, barack :oops: ). Bár nálunk 3-4 kanálból áll egy evés... :roll: A tegnapi répa után most megint nem merek adni neki csak gyümiket, főzit nem. Olivérnek eddig milyen hippeseket adtál már?

Orsi,
Én is gyógyszer-ellenes vagyok, Panadolt most kapott másodszor, először 4 hónappal ezelőtt. De tegnap tökre megijedtem, P. után csöndbe is maradt – egy ideig. De lehet, hogy nem a répás cucctól volt tényleg, mert ma is ordít egész nap! Kivagyok, sose csinál ilyet, nem tudom mi baja lehet! :( Már azon is gondolkodtam, hogy felhívom az orvost, de láztalan, eszik (bár nem tudom mennyiket ), csak üvölt 2 napja! Szerinted?
Tényleg nem voltál egy vasgyúró! :lol: Én a 8. súlyodon akadtam ki, én akkor 50 voltam! :oops: 8)

Pompi,
a te fiad arca tiszta olyan, mint az én fiamé! :lol: Kis kalácsképű, mindig puszikat kívánó! :lol:
20140901102739
 
 


Hajni! Nem a foga miatt sír? Bálint akkor szokott, most mikor 3 jött egyszerre, még Ő is elveszítette a türelmét. Inkább Camomilla vulgaris 15 ch-t adj neki, vagy Dentinox/Dologél az ígyére. Ha nem sír utána, akkor a foga volt, ha nem, akkor se ártasz neki.

dkata
 
 


Hajni
Zalán is egész nap sír!!!! Ilyet 6 hetes kora óta nem csinált. Nem lázas, de hol nyöszörög, hol meg telitorokból übölt :shock: szerintem a foga, de nem tudom... annyira rossz... nem tidom, hogy segítsek neki

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kata,
én is gondoltam már a fogára, de én semmiféle fogkezdeményt nem látok. A dentinoxot már beszereztük, akkor lehet, hogy rákenem a kis ínyére, hátha... Bálintnak hány foga van már?

Emma,
szegény Zalán, szegény Olivér... :( Tényleg tök szar, hogy nem tudni mi bajuk... :( Én mindig mondom neki, hogy mondja már, mert nem értem! :lol:
20140901102739
 
 



Hajni

és még milyen soká fogja mondani, hogy mi a baja.
Olivér eddig sütőtök, répa és almapürét evett, ami üveges. én váltva csinálom, tehát 3 nap egy üveg 100 gr-os püré, aztán jön az én főztöm napokig. aztán megint üveges. mindent ki akarok próbálni, de eddig (kopp-kopp) mindent megevett.
ma répapürét evett, én főztem, fél répát összekevertem egy reszelt almával, aminek jó sok leve volt, szinte mind megette. holnap jön a répa másik fele, ami most a hűtőben van.
a következő nálunk a krumpli lesz, üvegesből meg az alma-banánt gondoltam.
én egyszer bontottam kecskemétit, már a szagától rosszul lettem, ki is dobtam, aztán van még nestlé-s üvegesem, abban meg hagyma, meg ilyenek vannak a 4 hónapos kajákban, szóval ezt se fogja megenni, meg humana van még itthon, na, ezzel még nem kísérleteztem.
de nálam a HIPP a tuti eddig, mind jó volt, amit kibontottam.
ja,,és nálunk egy kajálásra kb. 15 kiskanállal eszik. egy tápszeres kaját már teljesen kiváltott.

Kép
zsuzsi73
 
 



Zsuzsi :)
mármint a 15 kanál a 1x0 ml tápszer helyett??? az azért lényegesen kevesebb.

Hajni :D
lehet a foga, a szél, a hold, a csillagok... bármire tudjuk fogni :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én ezt az 1 kaja kiváltást nem is értem! :lol: :lol: :lol: Nálunk Bálint kezdettől fogva megeszik egy üveggel (jó, Ő 6 hónaposan kezdte :lol: ), de most is ugyanannyiszor szopik, mint eddig! De én ezt nem is bánom, ez azért rajtam (is) múlik. Meg én úgy tudom, és ebben a doktornőnk is támogat, hogy első életévben számottevő táplálék az anyatej legyen. De nem úgy van, hogy azért a tápszeres babáknál se kell sokkal korábban hozzátáplálni mint 6 hónap?
Orsi, egyszer már kérdeztem, de nem válaszoltál: ennyi szopi mellett én adhatok változatosság képpen HA tejpépet a Sinlaccal váltva? (Vagy mivel nem tápos, ne is adjak neki, csak ha már nem szopik (eleget)?)

dkata
 
 


Kata, Orsi,

azért kezdtem el ilyen hamar, mert Olivér tápszert kap. az anyatejnek mindig más az íze, a tápszeré mindig ugyanolyan, és minél később kezdtem volna el, annál nehezebben fogadta volna el a másmilyen ízt.
az, hogy 1 tápszert kiváltott 1 rendes kaja azt jelenti, hogy az 5*170 helyett most 4* 200 van, az ötödik étkezés rendes kaja. igen, tudom, hogy a 15 kanál kevesebb, mint a 170 ml, de nőtt ez az adag is a másik 4 étkezésre.
mert szerintetek meddig kellene minden étkezésnek tápszernek lennie?
vagy hogy adjak ugyanúgy 5-ször tápszert? a kanalas kaja után kb. 2 óráig semmit nem fogad el, mert tele lesz tőle.
éjszaka 11 órát alszik, így a maradék 13 órában nem tudok több étkezést beiktatni.
Kata, a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy a csak tápszeres babáknál a 6 hónapnál mindenképpen hamarabb kell elkezdeni a hozzátáplálást.
az egyik ismerősöm 8 hónapig csak anyatejet adott a gyerekének, aztán 2 hónapig tartott, mire el tudta vele fogadtatni a kanalas kaját.
én nem hiszem, hogy ártana Olivérnek 4 hónaposan az alma, sütőtök, répa (egyelőre ezek voltak), főleg ahhoz képest, hogy a védőnő már 6 hetesen mondta, hogy mehet nyugodtan az alma (természetesen nem adtam neki)

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata :D
pedig szerintem válaszoltam - vagy csak akartam :oops: -
nyugodtan add, enyémek azt ették reggelire.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:De nem úgy van, hogy azért a tápszeres babáknál se kell sokkal korábban hozzátáplálni mint 6 hónap?

fyi: http://www.lll.hu/szilard_etel

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Köszi! Csak azt tudtam, hogy a tieid is ették, azt nem, hogy szopi mellett-e.
Zsuzsi, értem. Nem értek a tápszeres dolgokhoz, csak kérdeztem.

dkata
 
 


Kata :)
nálunk ca. olyan 9-10 hótól volt reggeli - vagyis Máténak csak az elején -, ők hajnalban 5 körül szoptak, majd 8kor volt a tejpép reggelire, ez sokáig így ment szinte 1.5 éves korukig.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nálunk van reggeli jó ideje, én így hívom, akkor is ha 9-10 körül van, mert 11kor szopik, az a tízórai. Nálunk reggel szopik de ma pl fél 9kor keltünk, utána másfél 2 órára Sinlac, gyümölcs, joghurt vagy ezek keveréke van. Ezek mellé gondoltam változatosságnak, pl. gyümölccsel.

dkata
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönöm hogy gondoltok rám!
Jobban vagyok és szedem a gyogyszert!
A tejem az jelentösen csökkent! :cry:
De Ágoston nem reklamál egyenlöre!
Nem tudom lesz e ebböl több! :cry:
Most mindenesetre hogy elutazunk viszek tarcsiba egy tápszert!
De szoptatok rendületlenül és mindent megteszek,hogy visszajöjjön a mennyiség de ki tudja mi lesz ebböl....! :(
Nem tudok sajnos visszaolvasni mert kicsit elvagyok uszva a teendökben!
Pakolok mert holnap utazunk 5 napra Zell am See-be!
Szilvesztert is ott töltjük! :D
Igy most bucsuzom mert csak jövöre tudok jönni! :D
Mindenkinek nagyon boldog uj esztendöt kivánok és egészségben szeretetben gazdagot!!!
Kép Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó! Jó utat és boldog új évet Nektek is! A tejcsi meg visszajön, ügyes csajszi vagy!!! :lol:

dkata
 
 


zsuzsi,
mi is elkezdtük a hozzátápit 4 és fél hónaposan a dr.nő javaslatára - aki állítólag szintén 6 hónaposan szokta csak javasolni - Bencsi testsúlya miatt. Olivér hány kiló?
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy egy tápit kiváltottatok. Norinánál ugyanakkor kezdtük, de ő sokáig nem nyitotta a száját, úgyhogy nem is erőltettük, mert minden könyv azt írta, h ez azt jelenti, h még nem érett meg rá. Sőt, a mai napig mi nem mondhatjuk el, h kiváltottunk vele étkezést, mert annyira imádják a tápit, h bármennyit adok (főleg Bencsinek), utána mindig muszáj egy kis tápit is hozzácsapni - az elmaradhatatlan. szerintem, ha Olivér szívesen eszi, nem lesz semmi baj.

anikó,
örülök, h jobban vagy és ilyen jó Szilveszteretek lesz! :D

hajni,
hát igen, folyamatosan puszilgatom az arcukat (nem csak Bencsiét) és dögönyözöm őket! :P

KépKép
pompomlány
 
 


Lányok!

Békés Boldog Karácsonyt (igaz erről egy kicsit lemaradtam :oops: ) és Boldog Új ÉVet kívánok mamáknak, babáknak egyáránt!

Köszönöm, hogy egész évben bátorítottatok, segítettetek és hogy itt lehettem!

Anikó: Örülök hogy megoldódni látszik a gyulladás! JÓ utat!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pompi

Olivér 6700 gr. én azért kezdtem el a hozzátáplálást, mert a védőnő már 6 hetes kora óta fújta az almát. Így azt 3,5 hónaposan adtam neki először. a répa és sűtőtök kb. 2 hete van.
miért van az, hogy a védőnő azt mondja, amit 20 éve tanult? azóta már teljesen más a szemlélet.
Te anyatejet is adsz a gyerekeknek, nemcsak tápit, ugye?
Amúgy nálunk a kaka is azóta oldódott meg, amióta kap a tápszeren kívül mást is Olivér.

Pézsé

tehetnél fel új vonalzót is, hogy lássuk napra készen, hány hetes terhes vagy :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Zalántól ma éjszaka megkaptuk a karácsonyi ajándékunkat: 8tól reggel 5ig aludt, 10 perc kaja után ismét alvás és még alszik!!! Hihetetlen!!!!! Lehetséges magyarázatok: megfordítottuk a fejét tegnap este a kiságyban, bekapcsolva maradt a fűtés, így 22 fok volt 20 helyett, 3 napig annyit tettünk, hogy 3 óra előtt nem szoptattam meg, nem volt sírás sosem, csak pacskolgattuk a popsiját, míg visszaaludt, + tegnap este elmondtam neki, hogy egy lassan fél éves nagyfiú már képes végigaludni az éjszakát, és a szülei sokkal vidámabban tudnak játszani vele, ha aludtak éjszaka :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Anikó,
Most már biztos szántod a lejtőket, irigykedem! :lol:

Zsuzsi,
Megnéztem a szekrényt, Univerből vásároltam még sokat, az jónak tűnik. Ma evett barack-alma-sütőtököt, hát… végül is evett belőle. :roll: De nem volt büdös, mint a kecskeméti. :lol:
A „védőnőd” miatt meg részvétem, de szerintem a nagyrésze ilyen. :evil: Fogalmuk sincs a mai nézetekről, még a megboldogult kommunista időkben élnek, amikor megmondta vmi nagyeszű, hogy így jó, az azóta is úgy jó! Szerencsétlen ( nemcsak ) elsőgyerekes anyukáknak meg ők mondják meg a tutit! :twisted: Nagytudású autista védőnők! :twisted:

Emma,
Nagyon ügyes Zalán! :D

Kata,
Mennyi idő telik el a csík megjelenése és a fog kibújása között? (Persze nem mintha lenne csík, csak érdeklődöm… :D )

Az én fiam viszont igazi hisztis lett! :? Pl. ha nem kapja meg a telefonom, visít. Ha ráteszem a pelenkázóra, akkor is, alvás előtt is, öltözésnél is, igazából mindig! :( De mintha ölnék! :? Még a lábaival is toporzékol nyomatékosításképp! :lol: Szegény szomszédaink… Most komolyan, mit csináljak vele? :?:
Lányok, a fiam ehet már húst azok után, hogy még eddig nemsok mindent evett? :?: Csak mert vettem krumplifőzeléket pulykahússal meg vmi másikat sertésmájjal. Mindkettő 5 hós. Szerintetek?
20140901102739
 
 


Sziasztok!
Én igazából csak olvaslak benneteket, de most nem tudom már megállni szó nélkül, mert nem értem hogy miért adok fél éves kor alatt egyálalán bármilyen hamit is a piciknek? 3,5 hónaposan egyszerűen nem is értem mindek egy babának bármilyen étel a tápszeren vagy a tejen kívül. Ha nem tudott kakilni a tápszertől talán tápszert kellett volna váltani vagy konzultálni egy orvossal nem megetetni almával.

Hihetetlennek tartom amit egyesek a gyerekükkel művelnek ugyanakkor meg teljesen alap doglokon aggonizáltok oldalokon keresztül. (ki milyen hálózsákot vesz pl.)

Bocsánat hogy ismeretlenül betolokodtam, de figyeljetek a babátokra és a későbbi bajokat elkerülve azt mondom ne adjatok nekik korán szilárd táplálékot az ő kis gyomruk még erre egyáltalán nincs berenezkedve.
gumimaci
 
 


Hajni!
Húst elvileg 8 hós kortol lehet adni egy kisbabának.
gumimaci
 
 


Zsuzsi,
a nextes Szandra elérhetősége:
nextrendeles@gmail.com

gumimaci,
komoly? akkor miért 5 hó van ráírva? És akkor is szabad 8 hósan, ha még csak néhány elsőkörös kaját evett?
Amúgy én már nem akarom megváltani a világot...
20140901102739
 
 


Gumimaci :)
köszönjük az értékes hozzászólást. Nálunk első körben bemutatkozni szoktak (tudod illem) és utána szapulni a többieket (jogosan,jogtalanul, akárhogy).

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni :)
én nem adnék addig húst neki, amíg egy normál étkezést nem tudtok kiváltani.
Az állati fehérje viszonylag nehezebben emészthető (az anyatejhez és a zségekhez képest), annka, hogy nem fogadja el a kanalast én mindig úgy gondolom, hogy oka van. Nem kell tudni mi, de higyjünk a gyereknek, ő tudja, hogy még nem akar kanalazni... tehát húst nem adnék.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi, akkor várok! :D
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: