Új privát üzeneted érkezett!

Igen, ez az.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Megint jó sokáig nem jöttem. Szabin volt apa és vásárolgattunk. Egy kivételével minden ajándék megvan!!! El sem hiszem.
Nálunk még mindig nem esett a hó! :( Remélem hétfőig ideér. Szeretném, ha fehér lenne a karácsony.
Visszaolvasok és újra felveszem a ritmust.


nancsa
 
 


Sziasztok!

Örömhír: Petinek van két újabb foga. Nem tudom, hogy csinálta, de a bal alsó 4-es és a jobb felső 4-es foga jött ki. :o

Anyósomnak kész a naptár, legalábbis a gépen, ki kell nyomtatni. A hűtőmágnest már megcsináltam, a mezei nyomtatónk bevitte, így nem volt pénzkidobás a mágnesfólia. :)

Gyerek alszik, nem fogjátok elhinni: a mobilommal aludt el. :?

Viera, remélem, végül jó lett a süti! Figyi, ne legyél depis. Most, hogy dolgozok, és Feri vidéken van, nálunk is kész rohanás lesz a következő néhány nap. És még Ferinek is kéne ajándék, de tényleg mondani fogom neki, hogy vegye meg, amit kért...nem tudok mást csinálni! Fel a fejjel!

Kimike, mielőbbi felépülést! Miért kellett a műtét, ha nem titok?

Wkata, a kissé "szerencsétlen" időpont miatt nálunk nincs külön szülinapi buli. Így szülinapi tortám sem volt...

Marcy, igen, dolgozok a két ünnep között. Csak két nap szabim van, egyelőre ez is bent marad. De nem aggódom, lesz mivel foglalatoskodjak. :)
Én holnap hétre megyek kozmetikushoz...

Bénianyu, még semmit, karácsonykor kapok szülinapi ajándékot. Ill. a férjemtől a hajformázó volt a Mikulás-szülinapi ajándék, a tatáméktól mindig pénzt kapok, a keresztszüleim meg valszeg valami piperecuccot vettek.
Ezt a sztoridat én is megkönnyeztem...én is csorgattam a könnyeimet valamelyik reggel, mikor Peti félkómásan a pocakomon szundikált még egy sort.

Jó éjt.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

 
 

Ex: Utólag is boldog szülinapot kívánok!!!

Viera: Csodálom hogy bírtad ébren. Zoló egyszer azt játszotta el, hogy nem álmos és 1 órás du alvás után hajnal 1-ig ébren volt. :shock: Már azt hittük Zolival, hogy leesik a fejünk az álmosságtól. Remélem csak múló szeszély volt ez Nonónál!

Látom nagyon népszerű Viera mézese :P – én is azt csinálok a hétvégén!

Minden kis és nagy betegnek jobbulást!


nancsa
 
 


Sziasztok,

Nálunk még nincs nagy karácsonyi hangulata :shock: , ugyanúgy zajlik a napunk, mint máskor. Semmi rohanás, sütés, listás bevásárlás nincsen. Mindig így vagyunk :oops: , de mégis jön a karácsony. Majd utolsó turbó erővel hajtok! :P De mára már muszáj volt nehéz seggemet emelni, kocsival mentem Kevin ajándékért amit neten rendeltünk. Spórolni akartunk a posta költséget és még időt is, ugye várni kell csomagot itthon egésznap! :evil: De olyan tömeg volt városban, oda más fél óra kellett.

Gabella: Nagyon jó a receptes topic! :P Írjatok sokat!

Exdeus: Sikerült a fordítás. Bár nem simítottunk, csak lényegét lefordítottunk. Már postáztam ezt az ajándékot.

Az Ég különleges gyermekei

„Itt az ideje egy új születésnek” –
mondták az angyalok az égben lakó Úrnak.
Ennek a gyermeknek sok szeretetre lesz szüksége.
Talán sosem fog kiteljesedni,
és sok gondoskodást igényel
az emberektől, akikkel ott lent találkozik.
Talán nem szalad, nem játszik, nem nevet,
gondolatai talán nem szárnyalnak messze.
Nem mindig tud majd alkalmazkodni,
és mindig korlátozott marad.
Ezért legyünk óvatosak, hogy hova küldjük,
szeretnénk, hogy boldog élete legyen.
Kérjük, Urunk, találd meg a szülőket,
akik különleges munkát végeznek majd érted.
Nem fogják rögtön látni,
hogy milyen szerepre kérjük őket,
de ezzel az égből küldött gyermekkel
hitük erősödik és szeretetük gazdagodik.
És hamarosan megértik majd, milyen kegyet kaptak
azzal, hogy gondoskodhatnak a mennyei ajándékról.

Prenata: Én megértelek, a férjed miatt panaszkodsz. Annyiból szerencsés vagyok, hogy tudok 100%-san, hogy visszamegyek dolgozni és mikor. Van határidő, visszaszámolás, akkor könnyebben viselem a mostani helyzetet.

Ákosbeniynya: Én anyagilag és lelkileg, max 2-évig itthon maradnám szívesen. De szabad időm, az mind övé és a férjemé lesz. :P
Mi is gyerekesen szoktunk játszani, sokat járunk szánkózni Dobogókőre. Egyszer voltunk egy családos barátainkkal és anyukájának egyik csontja összetört :shock: , aki én hátán ült.

Amandi: Most nekünk is egy ismerősünk ajánlotta, hogy segíteni fog a beiratkozást. Kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e vajon. :roll: Elégé szomorú, csak ilyen sunyi módon lehet megoldani. :?

Kimike: :( :( :( Jobbulást kívánok!

Oriandy: Jók a képek. Furcsa érzés, fekete-fehér képeket látni, nekem nincs fekete-fehéres pici korom képei. Úgy látnám, hogy sokkal idősebbek vagytok mint én.:lol:
Örülök, hogy sikerült a bölcsis dolog. :P

Jött a nagycsomag otthonról! :P Kevin is sokat kapott, igaz nagy része örökült cucc, de nekem nagyon tetszik.
Néhány dolgot mutatok Nektek:

Sár, sapi és hátizsák együttes- örökültünk
Kép

Étkészlet 1- örökültünk
Képen nem nagyon jól látszik, de minden tányérnak van fogója, így könnyű és sikeresen szedheti a kanállal. És tényleg jó az anatómiai kanál (vagyis hogy hívjak?) önálló evésgyakorlásra, szebben megy szájába.
Kép

Étkészlet 2 – újak, anyukám nyert aukcióban!
Nem felejtette anyukám Kevin kedvencet. Itt van Laci és az oroszlán meglepetés!
Kép Kép

Karácsonyi ajándék Kevinnek: Még nem bontottunk, majd 24-én.
Kép


Már sokaig nem tudok jönni, köszönök Tőletek,

Örülök, hogy ebben az évben ismerhettelek.

Jó készülődést!
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánunk Mindenkinek!


Jók legyetek!

Puszi:Kmammy és Kevin
Vendég
 


Sziasztok!

Bocs-bocs, ezer bocs, hogy nem jöttem, de Peti nagyon nyügi, plussz suli volt, ma meg egész nap a konyhában robotoltam. Főztem egy vájling borscs levest, mákos tésztát. Megsütöttem 4 adag diós-vaniliás kiflit. Még hátra van a sajtos s a kinder szelet. Én most mindent dupla adagban sütök, felét a szüleimnek. Anyukám minden évben kiteszi a lelkét is karácsonykor, gondoltam az idén a sütéssel eltöltött időt megspórolom neki! :lol:

Ajándék: már korábban írtam, hogy Peti legót kap. a párom úgy volt 1 éves horgász engedélyt kap.(karácsony+névnap) Mással nem is készültem, mivel elég húzós az ára (50 rúgó). Ez is csak márciusra kell. Erre ma előállt azzal, hogy a munkahelyről pont ennyi jutalmat kap, így megvan az ára. Hipp-hipp hurrá! De így hirtelenjében vehetek neki ajándékot. tudom, hogy már régen vágya egy terep színű nadrág és kabát. Hál istenek holnap-holnapután itthon lesz! :? Vasárnap dolgozik, így majd akkor induljak valamerre beszerezni. Mindenképp meglepinek akarom!!!!

Petinek megrepedt egy icipicit az ínye a bal kettesnél, de baromira szenved. Éjjel 6-szor sírt fel, 6-szor volt szopi. Én már zombi vagyok és egyre ingerültebb a gyerekkel!! :oops: :cry:
Az esti elalvás horror. Cicin nem alszik el, hanem csak közösen fentrengve az ágyon. De néha ez a fetrengés 1 órát is eltart. Most is körbebástyáztam. Férjem dolgozik, ketten vagyunk!

Kmammy!
Nagyon jók az ajándékok!

Nekem most a nagynénim van itthon Amcsiból, aki már többször igérte, hogy küld Petinek használt ruhát a barátnője fiairól. Persze nem tette. Most szaván fogtam és pénzt ajánlottam érte, plussz a postaköltségre. (nekem nagyon bejönnek az amcsis cuccok minőségileg stb.), erre mentegetőzőtt, hogy a ruhákat a barátnője ingyért adja, na meg ne hogy már kifizessem a postát. Na ja, most majd megint várunk!!!

Marcy!
Cici leszokással hogy álltok?

Kimike!
Gyógyulj gyorsan!! Gyógymanók mennek Neked!!!!

Gabi!
Nehogy már ne gyere! Napi öt perced csak van!!!!!!!!!!

Viera!
Te meg ne hajszold agyon magad!

Benianyu!
Peti is "művel" hasonlókat! Zabálnivalók!

Peti megkaparintott egy csoki mikit:
Kép Kép

És így díszitettülk fel az ablakokat:
Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

Reni: tök jók a képek, olyan jó, hogy magadról is tettél fel, ritkán csinálsz ilyet :D :) :lol: !

Nagyon tetszik a díszítésetek, nekem is kellene kreálnom vmit...

Cici: most visszaestünk Marci betegsége miatt, de már karácsony elött nem akarok erősködni vele, mivel amikor anyósoméknál leszünk, akkor úgyis közöttünk alszik, de ha hazajöttünk, akkor szeretném, ha visszaállna minden a régi kerékvágásba.
Marci a saját helyén alszik, éjszaka nincs cici és nappal is csak elvétve EZ A CÉL!!!

Kmammy: nagyon tetszenek az étkészletek! Húúú de kiváncsi vagyok, mi lehet a csomagban. Nekünk is van egy ilyen csomagunk, amit Marci a barátnőmtől kapott, de csak karácsonykor bontjuk ki :P !

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Megkerült az elveszett bárányka.
Ezer bocsi,hogy eddig nem tudtam jönni de ezerrel dolgoztam most is csak azért tudokírni mert betegek a lányok és táppénzen vagyok velük.

Azért mindíg elolvasom amit írtok tehát képben vagyok.

Kép

Kép
katus73
 
 


teszek föl 1-2 képet, igaz nem a legfrissebbek nyáron készültek de nincs a gépen a többi:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Gyorsan jöttem írni, amíg Zoló alszik.
Nagyon ügyesek voltunk délelőtt – befejeztük a karácsonyi bevásárlást!!!
Már csak a csomagolás van hátra, meg a sütés-főzés. Túlzásba nem viszem, mert szentestét kivéve minden nap mi megyünk valahova.

Kmammy: Nagyon jó dolgokat küldtek a szüleid! A vers fordítás is jól sikerült szerintem.

Preni: Csodálom az energiád! Szép a díszítés és Peti tündéri ahogy nagyon komolyan csokit majszol! :P

Katus: Jók a képek! Gyönyörű szemeik vannak a lányaidnak!!!

Teszek én is egy képet:
Kép


nancsa
 
 


Lányok!

Szeretnék diós kalácsot sütni tudjátok olyan mint a beigli csak sokkal nagyobb.Nincs valakinek jó receptje?

karácsonyi készülődés:
mi már megvettük múlthéten az összes ajándékot.Már csak a csomagolás van hátra. Na meg a sütés főzés de az olyan lesz mint egy hétvégi főzés legalábbis a ráfordított idő tekintetében.

szilveszter: ti mentek valhová szilveszterezni?
Mi úgy volt hogy megyünk de rájöttem, hogy otthon sokkal jobb lesz csinálok finom hidegtálakat és bámuljuk a tv-t.
Egyébként lesz buli is mert 28-án a munkahelyem szervez egy ellőszilveszteri bulit és ott majd kitáncoljuk magunkat.

kérdés: nálatok nincs leamortizálva az ülőgarnitúra mert a miént szörnyű és a takarítógép sem viszi ki a koszt belőle.
na majd lecseréljük ha nagyobbak lesznek a gyerekek.

ágy: ti mikortól altatjátok a kicsiket rendes gyerekágyba?
Mi úgy tervezzük, hogy januárban csináltatunk egy ememletes ágyat és akkortók panna az aljában fog aludni.

Kép

Kép
katus73
 
 


Most látom mennyi elütésem van de olyan rossz a klaviatúránk én pedig ezerrel gépelek és oda sem figyelek.
Ezer bocsi!

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Jöttem! Igen, persze, 5 percem az van! Reggel olvasgattam, most meg írok!

Reni! Jó, hogy magadról is raktál fel képet! Fogyózol még? Mert szerintem csini vagy! Maszat Peti pedig szupi aranyos!

Kmammy! De jó, hogy te is jöttél! Nagyon szép dolgokat kaptatok! Laci és az oroszlánt én nem is ismerem... :oops: (És Laci nem is látszik az étkészleten! 8) )

Kata! Neked is nagyon örülök,hogy előkerültél, azt azért sajnálom, hogy mikor jösz, az azért van, mert betegek a lányok! Remélem, gyorsan meggyógyulnak! Nagyon édes kis pofik még mindig!

Ülőgarnitúra nálunk is ronda, de pont így vagyok, legalább nem egy drága újat rongyolnak, hanem a régi és kopottas színűt. Takarítógép semmit se javít a képen. Majd ha Meske is ovis lesz, (és lesz keret,) lecseréljük.

Pont azon is gondolkoztam, hogy mikor lehetne Mesit átrakni nem rácsos ágyba, de úgy gondolom, még fölösleges. Jól elfér, sokat forgolódik, ebből tuti nem pottyan ki, úgyhogy szerintem még jó lesz egy ideig. (Lackó is 3 éves koráig aludt benne, persze neki le volt nyitva az egyik oldal, úgyhogy már ki-be mászkált, Mesit viszont nem fogjuk a mi ágyunk mellé rakni, szóval nem tudom.)

Na most nehogy nagyon elítéljetek, de olyan balesetet csinált Mesi, hogy kész... Képzeljétek el, tegnap még sütöttünk, mikor vittem őket fürdeni. Megnyitottam a csapot, és pont csipogott az óra, hogy tepsicsere. Gyorsan megoldottam, kb. 20 másodperc alatt, viszont addigra Mesi beleesett a kádba. Bementem, mit mentem, rohantam, mikor Lackó mondja, egyébként is valami 5 m-re voltam tőlük, és Mesi nem ordított, riadt arccal nézett rám, ahogy ruhástól ült a vízben. Én meg még fél óra múlva is sík ideg voltam. Bár ahogy Lacinak elmondtam, nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek, olyan sokkoló és vicces volt egyben az egész.

Ma volt karácsonyi műsor, csomagosztás, babgulyás meg ilyesmi a faluban. SZÉTFAGYTUNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Majd még talán jövök, addig is jók legyetek! Megint megyek, mert sütünk még!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja, tök jók a hintalovak! Mesi nem próbálta a talin, de nagyon tetszik! Karácsony utánra is jó lenne, a netről mennyiért lehet rendelni? Esetleg Andy, tudnál küldeni majd nekünk, ha az olcsóbb? Annyira jópofa! Nem esik le róla a gyerek? (Mesi még nem egészen tud motorozni se, most meg a nagy hidegben el is raktuk...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Halihó!!
Igazából csak elköszönni jöttem, mert ugye holnap elutazunk, ma meg vacsoravendégeink leszek, így már többet nem hiszem hogy tudok jönni!!
Mindenkinek Boldog, Békés és Áldott Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk!!!
Ja és nem utolsó sorban Boldog Új Évet!!

Gab!
Ha lesz még itt hintaló, szívesen küldök persze, csak egy jó nagy doboz kell majd hozzá, meg apánk, hogy elvigyen vele a postára! :wink: :lol:

Pusszancs mindenkinek!
Ja és ENI!!
Írd majd meg nekem sms-ben mit teszteltél!! Köszi!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Hali!

Andy, hátha még azért bekukkantasz ma. Úgyhogy akkor én is
BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS SIKEREKBEN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK NEKED ÉS A CSALÁDODNAK!!!
Remélem aztán újra hamar írsz.
Kép

Puszi:
Erika, Zorán, Noémi

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok! Hosszú leszek, mert most mindenkire reagáltam.

Jó ez a hitlaló!!!Azért látszik a képeken a 3 és 6 ezer ft-os közti különbség. De lehet, hogy csak a reklámfotó jó, mindenesetre a 2 kép jobb anyagúnak, jobb festékkel festettnek masszivabbnak tűnik. Oriandy, félre ne értsd, én is az olcsóbbat vettem volna, csak megütötte a szememet az árkülönbség és kerestem az okát.

Hát most, hogy irtátok ki fogom valahol próbálni. Eddig azt hittem leesne róla Beni. Hisz a motorról sem tud még leszállni, nem is ér le a lába a 79 cm-ével, míg egyidős társa már hajtja. Addig is marad a szoptatós kemény félkör párna lovacskázni. Na meg mi annyit tornázunk óriáslabdán, gördeszkán, hogy csak na.
Egyébként minél többet hintázik, lóg fejjel lefelé és úgy hintázik a gyerek annál jobbak lezsnek az idegi kapcsolódások az agyban, mert a belső fül folyadékát lötyögtetik ezek a mozgások, aminek a központja a mozgás, értő és kifejező beszédközpotnál helyezkedik el az agyban .Minél többet hintázik a baba(nemcsak előre hátra hinta) annál okosabb lesz. Ez a KISMAMÁKRA is vonatkozik, már pocakosan sokat hintázzatok-kerti hintaágyban pl.

Viera!!!Sápadt lett a mézeskalácsom!!!!Azt hittem nyers maradt, nekünk nem ir ki hőfokot a legalapabb gáztűzhely, kb 4-5 fokozatig ( 6 ból) melegedett fel a sütő. 5 perc után még nem mertem kivenni, 7 ig volt bent, az alja szép zsemle szinű lett, a teteje meg fehér, de nem nyers csak nem olyan szép barna, mint a bolti. Miért?

Nancsa! Remélem esik nálatok is majd a hó. Drukkolok.

Ex! Hurrá! Újabb fogak!!!!Hát átlósan jött, no bumm, legalább várhatod a következő átlót!
Édes lehetett Peti ahogy a mobiloddal, meg a pocakodon szundikált!

Kmammy! Gyönyörű ez a vers!!!!
Nagyon jó cuccokat kaptatok, biztosan nagyon fogja Kevin szeretni őket!
Hát ez a kar-láb törés nem semmi! Ez volt ám az igazán jó hangulat!

Kíváncsi vagyok a Te egzotikus karácsonyi menüdre, majd ird meg ha lesz időd!!!!
Azon gondolkodtam, hogy olyan csodásan megteritettél-tálaltál mindig Kevinnek, annyi féle szin, iz volt a több rekeszes babatányéron, hogy szegénynek olyan egyhangú lesz a bölcsis kaja. Ott ugyanis beleszednek a tányérba egyfajta főzeléket, szórnak rá egy kis darált húst és kész4 Olyan csodásan szinesen mint Te nem kap ott enni!!!! De megszokja majd, és otthon mindog várja a csodás anyukája, aki ilyen fantasztikus kajcikat ad neki.
Hát igen 2 év után elég gáz a GYES összege sajnos. Jó annak aki maradhat. Bár én azt tapasztaltam Blankának én már kevés voltam 2 év után, hiába csak vele foglalkoztam akkor(takaritónő, kajahordás) rengeteget fejlesztőztünk, verseltünk, énekeltünk, kerteztünk, kirándultunk, csavarogtunk, mégsem tudtam még 10 hasonszőrű gyerek lenni.

Mi is örülünk, hogy jöttél és ismerhetünk! Boldog karácsonyt!!!!

Preni! Tök jól nézel ki a képeken. És milyen jól áll ez a fekete póló! Peti édes maszatos. ( én Beninek nem mertem még csokit adni, de már előre rettegek a szaloncukortól, úgy vélem, amíg nem ismeri az izét, nem tudja mi a nem követeli-ez az ő zabasága mellett létkérdés.
Drukkolok, hogy kapjál a férjednek terepruhát!
Te mit kapsz?
ÚÚÚÚ, én már kétszeri éjjeli fog miatti vizivástól zombi vagyok, szerintem én 6 éjjeli szopit már túl sem élnék.Hajrá fogak, karácsonyra bújjanak ki.
Szép lett az ablak!

Szia Katus! De gyönyörűek a lányaid! És milyen jól áll neked a szőke. Főleg a táncos kép nagyon dögös!!
Jajj, ettől a tihanyi képtől majdnem elbőgtem magam-szerelmes vagyok a Balatonba, érzem az illatát is ilyenkor!!!!Jól jöttek a nyári képek, kösziii!!!!
Hát kanapéból mi direkt olcsót vettünk, és letakartam IKEA-S ágyteritúővel, olajzölddel, így azt mosom csak ki. Meg én nagyon szigorú vagyok, vagy inkább következetes:nálunk csak a konyhában van evés!!!!Vagyis hát az étkezőasztal közvetlen a nappali-kanapé rész mögött van, így könnyen megoldható. Betartható! Ha mi este csipszezünk, pattogatott kukoricázunk a Tv előtt, akkor az ágytakarót csak kirázom és kész.

Gyerekágy: én a sokáig rácsos ágyban alvás hive vagyok a kókuszmatrac miatt. Blanka még 3 évesen is ott aludt-kivett egy oldallal. Úgy vélem azt szokta meg újszülött korától és minden változás apró trauma nekik, így elég lesz majd oviban nagyfiús ágyat venni, vagyis Blanka emelete alá költözni. Akkor már megérti, büszke lesz rá stb. Most így gondolom, aztán majd meglátjuk ő mit igényel.(egyébként ha a Blani emeletes ágyának szélén nem lenne „kerités” még 7 évesen is leesne néha, olyan forgásokat csinál éjjel!!!!!)
Biztonságosabb a rácsos ágy, alacsony is, kénylmes is. Benne van már az illata, megszokta. Olyan ez nekem mint a kutyáknál, tudja hol alszik jót-új kutyaházba be sem megy. Benit pl. hiába teszem fejjel erre, mindig megfordul arra-értek a jelzéseiből, valamiért neki arra áramlik jobban az energia. Ezért irom, hogy ha ő jelez kap másik ágyat, mert lehet ,hogy ő hamarabb igényli, de semmiképpen sem most, mert látom, hogy nagyon szereti a kiságyát!


Nancsa, édes a fiad nagyon!!!Ő sem egy ducijancsi!

Gab! Fúú, ez aztán a lélejelenét!
Én is lélekszakadva ugrok a fürdőbe, ha hallom a scobbanást, nálunk Beni Blanival fürdik, ő is lépne be a kádba, emeli a lábár ruhában, de a felééig sem ér!
Nálunk az a gond, hogy a csúszásgátló nem éri végig a kádat és Beni rittig arra a feére nyomul, ahol nincs gumi, így rettegek, hogy elcsúszik. De Blani szite le sem vezsi róla a kezét, mondja hogy ülj le Beni, ez a kis tökös meg jobban szót fogad neki mint nekem. Bábozni, szerepjátékozni szokott neki, így nekem mindig van 20 percem jól kiszellőztetni a lakást és elpakolni, eltakaritani a vacsi romjait, kiporszivózni, felmosni, a játékokat rendbe tenni. De én is 2 percenként bemegyek hozzájuk, no de látod 20 másodperc alatt megvan a baj. Megtanitottam Blanit, hogy a legapróbb veszélyhelyzetnél szóljon azonnal-így már sikit, „anya, Beni meg akarja nyitni a csapot! Vettem rá felfújható védőt, hogy ne üssék vagy süssék meg vele magukat, de ha nagyon akarná le tudná Beni szedni, ezért Blani a vészlejző. Ez akkor van, ha csak hárman vagyunk itthon, ha apa is van, akkor ő vagy ül a szennyestartó kosáron és dumálnak(a kád az a varázslatos hely, ahol Blani mindent elmond, szerelmeket, suli titkokat).
Mostanában szereetk én is velük fürdeni, mert akkorákat pancsolunk, csikizünk, tanuljuk a testrészeket.
Ja! Képzeljétek, a hol a fejed, füled, orrod, szemed, kukid, hasad, hátad, kezed, lábad kérdésekre jól mutat, ám ha azt kérdezem hol a cicid: az enyémre mutat!!!!!!!Mert az az ővé!!!!!Édes nem?

Gab! De jó hogy van nálatok karácsonyi faluünnepség!!!!

[color=red]Andy, Kmammy és akik már nem jönnek- megint
Boldog karácsonyt és Szép Új Eszetndőt kivánunk!!!!!!![/
color]

benianya
ákosbenianya
 
 


Ezt pirosra csináztam! Miért lett fekete?

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Kedvesek vagyok!! Nagyon köszi a jókívánságokat!!
HIÁNYOZNI FOGTOK!!!!!!! Amint tudok, jövök!!
Mindjárt indulunk, úgyhogy: Legyetek jók!!!

Pusszancs!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok.

Peti még délutáni szunyál, kimostam, teregettem, írok. :)
Ma anyukám és öcsém voltak a felvigyázók, mert a férjem maszekolt, én meg dolgoztam. Anyukámat jól meg is dolgoztatta a drágaságom, mert megakadt a torkán a kaja, ami szépen vissza is jött. :?
Voltunk ma vért is adni. Anyukám meg Feri elmentek vásárolni.
Ja, jövő héten szabin leszek mégiscsak, kollektívan "sztrájkolunk". Képzeljétek, tegnap kellemes meglepi ért, mert kaptam én is ajándékcsomagot a munkahelyemen... :)

Férjem mai beszólása: a céges kocsija nőből van. Tudni illik mindenért rinyál. :o (Hozzáteszem, tényleg mindenért csipog.)

Kmammy, köszönöm, hogy leírtad a verset magyarul!
Nagyon szupi dolgokat kapott Kevin. Nálunk nincs Petinek külön ajándékcsomag. Majd ha nagyobb lesz, akkor majd mi dugjuk el a meglepiket, egyelőre még nem szól másról a karácsony, mint arról, hogy szép a fa...legalábbis Peti szemével.

Preni, Petinek nyügimentes napokat! Szép lett a szoba, és édes a maszatos fiad.

Katus, Gabellához csatlakozva, örülök, hogy látlak, de tényleg kár, hogy ilyen apropóból tudsz csak jönni. Javulást a csajoknak! Olyan nagyok már, de rájuk lehet ismerni. :)
Kérdéseidre válaszolva: mi nem szilveszterezünk, és nincs ülőgarnitúránk. Peti még mindig rácsos ágyban van, nem ellenkezik. És neki inkább hosszában vannak bajai az ággyal.

Gab, azt hiszem, átérzem, amit érezhettél. Én ilyenkor azzal nyugtatom magam, hogyha nem sír a gyerek, akkor nincs gáz. Az meg, hogy Meske megijedt, totál természetes dolog.

Bénianyu, hát nem tudom, szerintem az, hogy valami többe kerül, nem arányos azzal, hogy jobb is. Tapasztaltam is nemegyszer.
Ez a csokidolog tényleg kényes kérdés. Én nem vettem észre, hogy Peti követelné, ha épp nincs. Most van egy adventi naptárja, abból naponta megkapja az édességét. Persze ezen kívül is eszik eleget...ha nem csokit, akkor kukit.
Fürdésnél nálunk a legjobb dolog a csap. Csak az a gáz, hogy mostmár meg is tudja nyitni, én meg sasolok, nehogy leforrázza magát, mert pont a kád felől van a melegvízcsap, amit elér ugyebár.

Na ennyi voltam, én is mindenkinek Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet Kívánok a kis családom nevében is.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Lassacskán teljesen leáll a topic, de remélhetőleg 27-én kicsit újra fellendül!

Fürdős dolog az úgy volt, hogy Lackó is már ottvolt, vetkőzött, együtt szoktak fürdeni, Lackó vigyáz Mesire, de most ez talán másodperceken múlt. Alacsonyan van a kád, és ha rátámaszkodik, felhúzóckodik, akkor bele tud billenni. Eddig nem is gondoltam, de tuti, hogy így sikerült. Lackó azonnal kiabált, Mesi meg tényleg csak annyit sírt, mint bármelyik más ijedtségkor. És tuti, gyorsan kikaptam, mert még a harisnyája se volt mindenhol vizes. Na de mostmár nem hagyom ott egy pillanatra se! A kis szemfényvesztés.

Édesség már nem érdekel. Majd ha lecseng a karácsony, nem esznek ennyit. Ez van. Még ha nem is szeretjük. (Meg ugye ha távol lenne a család, könnyebben lehetnék következetes...)

Nem feltétlen jó ám, ha valaki itthon van 3 évig a gyerekkel! Mármint a gyereknek jó, de van ahol ez a szükség, mivel nincs munka, nincs bölcsi, ahova menjünk... Jó, tudom, nem muszáj itt lakni, de az még majd kiderül, hogy el tudunk-e költözni, találok-e munkát, lesz-e bölcsis hely, ilyenek... Szóval ha maradok, az nem a luxus miatt, hanem kényszerből lesz... Sajnos.

Ex! Igazad van, nem biztos, hogy jobb, ami drágább!

Jaj, nem is írtam! A nagy ünnepség után Mesi úgy letaknyosodott, hogy éjjel köztünk aludt, mert folyton nyöszörögve ébredt, köhécselt, és tele volt az orra. Szóval csak lebetegedett karácsonyra, de remélem, ennél rosszabbul nem lesz, mert ügyeletre valahogy semmi energiám menni. (Kopp-kopp-kopp.)

Holnap még takarítunk, aztán már nem csinálok semmit! Max. mosás, teregetés! Úgyhogy most tényleg 27-éig elköszönök!

Nagyon boldog és szép karácsonyt kívánok mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Most már anyóséknál vagyunk, aztán szentestére utazunk anyukámékhoz. Jól vagyunk, remélem Ti is!

Itt még van net, ezért most Kívánok mindenkinek [/b]Áldott Békés Boldog Karácsonyt és Sikeres Új Esztendőt

Szilveszter meg lehet a Nyíregyházi barátnőméknél lesz,van egyí cuki kislánya14 hónapos. Szupi lenne, bár András meg a barátaival szeretne és én meg akkor itt anyósékkal Vencellel, az is jó, de a barátnőmékhez nagyon mennék.

Kiságy: Vencelnek már rég leszedtük a rácsot, nagyon szereti. ERgysuózer lelógott a feje, mennem kell, puszi

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Én még vagyogatok hellyel-közzel. Persze közben folyik a sütés, főzés, takarítás, de mindennap be fogok nézni. Azért ennyi nekem is jár.
A legrosszabb, hogy Noémi lebetegedett. De nagyon. Reggelente csúnyán, hurutosan köhög. Egész nap viszont semmi. Éjszaka megint köhögés, akkor aztán meg ijesztően. Ma háromszor voltunk fent vele éjszaka.
Cedax Baby-t kapott, meg köptetőt. Délutántól viszont ne adjam a köptetőt, mert este köhögéscsillapítót is adnom kell neki kúp formájában. Muszáj, mert annyira köhög, hogy meghányatja.
Úgyhogy a karácsonyi takarítás nekem abból áll, hogy az etetőszéket, a járókát teljes játékfelszereléssel együtt, a kiságyat, stb. állandóan takarítom.

Na, lassan azért már kezdünk összeállni karácsonyilag, holnap még van egy köröm a városban, de ez már az utolsó simítás lesz.

Én még nem kívánok mindenkinek boldog ünnepeket, mert még jövök holnap is.

Sziasztok!

Gabi!
Nálunk is most kezdte el Noémi, hogy mindenhová felmászik és nincs ezer szemem. Pedig mindig figyelek rá. A Zorán kiabált ma nekünk, hogy ANya, Apa gyertek gyorsan, a Noémi felmászott az emeletes ágyának a 2. lépcsőfokára. Hát mikor megláttam, azt hittem elájulok. Ezt ma tanulta. Ma tanulta azt is, hogy kell felmászni az ülőgarnitúrára. Ez azért veszélyes, mert bőr, úgyhogy még csúszik is. Lefelé meg nem tanult meg lemászni, úgyhogy kész életveszély.
A kádba automata teszi be a lábát, tehát már nagyon kell figyelni, mert ő is egy kicsit megrugaszkodik és már bele is csobban.

De hát ennél jobban már képtelenség figyelni rájuk.

Jó éjt Mindenkinek.

Ja!

Benia:
Nekem sem lett túl barna a mézeskalácsom. Szerintem ez nem olyanfajta. Inkább attól lett barnás, hogy én sok mézeskalács fűszerport tettem bele, meg egy picit megpirítottam a tetejét is. Szerencsére nem keményedett meg. De az én kalácsom olyan körülmények között készült, hogy még annak is örülök, hogy csak ilyen sápadtan hevernek a dobozban. Ízre viszont fincsik lettek.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Ma letudtuk az első karácsonyi ”bulinkat” – apukám hugáékhoz voltunk hivatalosak ebédre és estig maradtunk. Jól éreztük magunkat, a gyerkőcök is huncutkodtak egy nagyot! Természetesen a fényképezőt itthon hagytuk, de majd ők küldenek képeket.

Ágy: Zoló még rácsosban alszik, de nem kell vennünk másikat, ha másképp döntünk, mert ez ifjúsági ággyá alakítható. Kicsit tartok tőle, mert nincs oldalt magasítva, de legfeljebb az elején éjszakára odateszek egy matracot.

Szilveszter: Nincs programunk, de én szívesen mentem volna egyet táncolni. Ez még változhat, mert tavaly is 30-án döntöttünk úgy, hogy bulizunk. Anyáék bármikor elvállalják Zolkát szerencsénkre.

Betegség: Nálunk krupposan köhögős járvány van. Természetesen elkaptuk, meg mellé egy enyhe hasmenést is. Szerencsére nem viseli meg Zolót, csak minket az éjszakai ijesztő köhögés. De legalább nem lázas…

Na elteszem magam holnapra!
Aki már nem jönne, annak KELLEMES KARÁCSONYT KÍVÁNOK!

Küldünk nektek egy igazán nagyfiús mosolyt - ez most a kedvenc képem:

Kép


nancsa
 
 


Sziasztok!

Milán is köhög. Ez az éjszakai, kruppos fulladásra emlékeztető köhögés félelmetes. Nagyon sajnálom szegényt. Kapott spiropentet. Nancsa, Zolónak erre mit szokott írni a doki?
Viera, milyen az a kúp, orvos írta fel Noéminek?
Kezdem úgy érezni, hogy ezek a szerek semmit se érnek különben. Se a balzsam, se a köptető, se a hörgőtágító. Ha nem viszem közösségbe, pár nap és elmúlik. Ahogy beviszem visszafertőződik. :(

Szép kis karácsony elé nézünk, a férjem is beteg, le van robbanva kis családunk. :?

Katus, nagyon szépek a lányok. Valami vírust kaptak el ők is? Nektek milyen gyógymódot szokott ajánlani a doki? Adod még a lányoknak az aloe gélt?

Bocs, hogy csak ennyi, megyek pihizni. Fogok még jönni, mi sehová se megyünk. Illetve szilveszterkor a barátainkhoz, visszük Milánt is, de karácsonykor itthon leszünk. Aki addig nem néz be, annak nagyon boldog karácsonyt kívánok. :-)
Vendég
 


Kimike! Viera!
Beni is pont úgy köhög-nagyon!!!!!
Az a baj, hogy 2 hete elkezdett folyni megint az orra, de betudtuk a fogának, mert a nyála is nagyon folyik. 1 hete kezdett először kicsit köhögni, és elbaltáztam, mert nem adtam azonnam Stodalt(ezt a homeopathiásatsz belőle, és jól megjártam, mert csak egyre jobban köhög. Tegnap még volt doki, de nem vittem le, mert féltem, hogy megint megrángatja a kukiját(az ominózus eset óta ne voltunk), meg se láza, se étvágytalansága, se bágyadsága-tök jól van.
Lementem a gyógyszertárba, mert 3 éjjel már 3x is felébredt a köhögésére, 2 éjjel a Viera által ajánlott baby luffe balzsammal aludt(Blani is kikövetelte magának, igy kámforrá vát majdhogynem a gyerekszoba).Tegnap vettem Rinatiol szirupot köptetőt és sárga cslilapitót is-a gyógyszerésznő ajánlotta a Stodalt, -mondtam, hogy van, de most már nem jó elkezdeni. De mindez megerősitett abban, hogy ezentúl az első köhintésnél adom a Stodalt-!!!!!
A spriroprent(vagy mi) már hörgőtágitó is, meg a Halixol is durvább, igy maradtam a Rinatiolnál. Fel s köhögi szépen, de reggel már csak orrszivás után tudott szopizni szegény. Bocs előre: szerencsére nem zöld, hanem sűrű fehér és átlátszó trutyi jön az orrából, tapadós. Tehát nem bakteriális.
De még csak hőemelkedése sincs, igy gondolom nincs gond. Nekem már az is mini - tragédia, hogy 16 hós létére 15 hósan már kapott antibiotikuomt egy csúnya torokgyuszira. Szerettem volna 2 évig elkerülni, mert nem szeretem annyira az antibiotikumot, de hát ez van.
Jó kis köhögős karácsonyunk lesz. Egyébként nekünk Halixolt, súlyosabb esetben spiroprentet szokott felirni a dr., hányatós köhösgésre meg kúpot azt hiszem rectodelt. De tegnap már végigaludta az éjszakát, bár köhécselt álmában. Mára viszont kevesebbet köhögött éjjel-hála a sárga rinatiolnak.
Na, ennyit a köhögésről, remélem segitettem. Ja, és dupla 40 csepp Cebiont adok és sok natúr citromfűteát!!

Gyógymanók mennek minden beteg babának!!!!!!


Mézes: Képzejétek tegnap anyucinál össznépi mézeskalácssütés volt. Olyan igazi nagymamás. Sógornőm kisfia(3éves)Blani és Beni! 1 kg lisztből csináltam, fél kg mézzel, jó sok fűszerrel. Karácsonyi dalokat énekeltünk közben, a gyerekek gyúrták, formázták, csináltunk kis autót, kis kereket, kacsát, halat, fenyőt, csillagot, virágot, holdat stb. Olyan édesek voltak a gyerekek, pici kezeikkel, énekelve. A végén a maradékból pereceket, rudakat formáztak. 4 tepsivel lett, ez már szép szinű és tényleg nagyon finom!!!!!!
Szóval nagyon kösz a receptet!!!!Igazi karácsonyi élmény volt, és olyan jó volt látni, hogy mekkora öröm ez a gyerekeknek!!!!!!!!!!!

Viera, tele van már a fémdobozom, ezt egy porcelán tálba tettem és folpackal letakartam- az is jó? Tettem bele fél almát is!!!Műanyag fedős dobozba is tehetném?

Én ma megfőzöm a tárkonyos pulykaragu levest(finomabb ha összeérik), meg lehet hogy megpárolom a fehéjas, almás, cukoros savanyú káposztát, hogy holnapra csak a husi sütés meg a fa diszités maradjon!!!

Az ajándékokat tegnap becsomagoltam, megvettem a saját ajándékomat is :cry: :cry: :cry: :roll: :evil: :x , apa még vizsgázott-már tiszta neurotikus volt, :twisted: :twisted: :twisted: aztán perzse hogy 5-öst kapott.
Egy csodás órát kaptam meglepire a Jézuskától-de örülök, hogy én vettem meg (bár igy nem lesz meglepi, de hát nem vagyok már gyerek-DDDDDEEEEE néha igeeeen)mert igy láttam a választékot és egy órán át gyönyörködtem az aranyakban és királynőnek éreztem magam. Láttam egy 176 ezer forintos órát is-hát nem biztos, hogy fel merném tenni!!!!!Az Espritek meg a Tisso-k is nagyon tetszettek, de végül egy olsóbb Lorus márkájút vettem. ( a swach vizálló arany szinű ékszeróürám-ami sportos is, kicsit megmakkant a nyári hajdúszoboszlói nyaralás alatt, nem tudtam, hogy a kénes viz belopja magát a belsejébe és lemarja az óralapot!!! :cry: :cry: :cry: )
(Nehéz dolgom volt, mert nekem csak az arany szinű úgynevezett ékszerórák jók, azokat szeretem. Eddig swach volt, ami vizálló is, de már leálltak ezekről az sportos női ékszerórákról, mert nem divat, igy nagyon kevés volt igazán szép, de azért még nem drágakőberakásos, nagyon elegáns, hanem valahol a kettő között. Végül egy kerek fejű a lapon szivecskés mintás Esprit és egy vagányabb téglalap alakú fejű volt a kezemen, de nem tudtam dönteni, erre két pasi segitett, egyértelműen azt mondták a téglalap vagányabb, jobban áll.
Olyan édesek voltak a pasik az üzletben, azt mondták azért jöttek óra-ékszerbe, mert itt tuti nem tévednek, vagy lőnek mellé!!!!Úgy irigyeltem a feleségeiket, hogy ott toporognak aférjek és valami szép meglepit keresnek a nejüknek. Nem semmi mi?

Ja egyébként ha órában gondolkodtok a www. oraszalon.hu-n egy csomó márka összes modelljét megnézhetitek. Van egy csomó olcsó gyerekóra is, mesefigurás, 2 napig csak nézelődtem a neten olyan jóóóó volt!!!!!!!Ha valakit érdekel nézzen be az oldalra. :wink:

Megyek óriás csillagszórót venni! Jó készülődést azoknak akik még jönnek-ennyi tényleg jár nekünk!!!!!
Spec. nekem ez a kikapcsolódás, és annyi hasznos infót kapok tőletek!

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya, szegény Beni. :( Ő vajon hol szedte össze ezt a vírust? :roll: Milánnak nem ízlik a Rhinatiol. Ma éjjel minta nem köhögött volna annyit, biztos a spiropent tette meg hatását.

Örülök az örömödnek. :) Én 3 éve kaptam órát a férjemtől, nem én választottam, hanem ő, nem is tudtam semmit az egészről. Nagyon nagy meglepi volt. :-)

Ez a fahéjas, almás, cukros káposzta elég bizarr. :D Kipróbált recept? Gondolom igen. Mondjuk a káposztát nem szeretem, bár most nem is ehetek ilyesmit. Durva, de 4 kilót fogytam a műtét óta. Jó, tudom, hogy ez mind víz, kicsit aggódom is a bőröm miatt. Viszont nagyon odafigyelek, hogy rengeteget igyak.

Nancsa, tegnap elfelejtettem, nagyon helyes a kisfiad. :-)
Vendég
 


Kép

Jó sokat írtatok már. Most nincs időm, de nemsoká visszaolvasok.
Benia:
Kemény lett a süti? Egy egész almát is tehetsz bele, kettévágva.
Tényleg megpuhítja. Nekem most alapban puha lett, de tényleg sápadozik. Volt nekem is amikor szép barna volt, más recepttel, de az meg kőkemény és akkor még nem ismertem az almás trükköt.
Nálunk az a fura, hogy Noémi napközben nem köhög csak éjszaka. De ijesztően.

Na megyek, majd alaposabban visszaolvasok.

Sziasztok!

Erika

Kép
viera
 
 


Kimike!

Sedotussin kúp amit az orvos írt fel Noéminek köhögéscsillapítóként. Éjszakára kell adni egyet, de nem ér semmit. Háromszor kelünk egy éjszaka köhögésre.
Úgy köhög, mintha vissza akarna neki jönni az összes esti kaja, de semmi sem jön. NEm akar neki felszakadni.
Érdekes, hogy napközben meg egyáltalán nem köhög.

A Stodalt mire adjátok? Nekünk is van itthon. És mennyit kell belőle adni?

Jó gyógyulást.

Erika

Kép
viera
 
 


A Stodal köhögéscsillapító, homeós. Egy kiskanállal, naponta háromszor.
Vendég
 


Ja, Benia:
akár még nylonzacsiba is teheted a sütit. Az alma tuti megpuhítja.

Erika

Kép
viera
 
 


Kívánunk Mindenkinek vidám, angyalkás, fenyőillatú, csillagszórós karácsonyt, a következő esztendőre pedig sok boldogságot, jó egészséget és sok sikert!

Andi, Ádám, Julcsika és a kis Babszi


[/b]

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Békés boldog karácsonyt kívánok Mindenkinek!!!

Kép Kép Kép Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Kimike: Nekünk most cecloretta-t írt fel a dokinéni, mert kicsit duzzadt a mandulája is. :(

Benianya: Zoló is jól van látszólag. Se étvágytalanság, se letörtség, se hőemelkedés. Csak az éjszakai ”ugatás”. Csak azért vittem el a dokihoz, mert a múltkori köhögéskor egy kicsit horpadt a mellkasa, és az asztmára utalhat és féltem, hogy befullad (bár még sosem fordult elő ilyen :oops: ). Biztos szép az órád. Teszel fel majd képet róla?

Minden beteg és köhögős babának jobbulást!!!!

Képzeljétek! Iszonyat éjszakánk volt! Zoló negyed 2-től hajnal 5-ig nem aludt :!:
Előtte és utána is felkelt néha cumit kérni.
Viera rögtön te jutottál eszembe. 8-kor végleg felkelt és csak egykor tudtam letenni. Kíváncsi vagyok meddig alszik?!


nancsa
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, megint egyre több a beteg baba.
Nálunk a helyzet szinte változatlan, van amikor már azt hiszem meggyőgyult, és 2 nap múlva megint szívhatom az orrát. Ráadásul én se tudok kimászni belőle. Gondoltam már rá, hogy feliratok magamnak antibiotikumot, vagy valami erőset, hogy ne én legyek az, aki mindig visszafertőzi esetleg Márkot. Ha így haladunk Majd csak január végén tudunk bölcsibe menni.

Képzeljétek, tegnap megvolt nagymamáméknál az egyik nagycsaládos karácsony. Márk először kicsit furcsálotta a sok embert azon a kis helyen, de végül nagyon jól érezte magát. Olyan aranyosan játszott a játékokkal. Az egyik kedvence egy tűzoltós baba, annak a sapkáját teszi a fejére, van egy kis poroltó készülék, és most azzal rohangál kiabálva, hogy tűzolló :) Olyan izgatott volt, hogy éjfélkor aludt csak el, addig feküdt az ágyában és mesélte magának az élményeket. Ma átment a nagymamájához a szomszédba. Meglátta a fát, egyből mondta, hogy karácsony, ajándék, és benézett a fa alá :shock: :shock: :shock: Ezt honnan tudta? Tegnap nem is látta a fát, mert a teraszon volt, így az ajándékok sem alatta voltak. Sznte hihetetlen, minden információt úgy szív magába, mint a szivacs.

Viera, ha nem tudja Noémi felköhögni, nappalra adjál neki köptetőt.

Minden beteg babának és anyukának jobbulást kívánok!

BÉKÉS, MEGHITT SZERETETTELJES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET MINDENKINEK!

amandi
 
 


Sziasztok!

Minden anyukának és apukának és kiscsajszinak és kispasinak nagyon boldog, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Vigyázzatok Magatokra, mire újra jövök két ünnep között, remélem mindenki meggyógyul!

Pusz: Bálint és Vicky

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Kép


Csak gyorsan bekukkantottam aztán irány tovább a dolgomra.Nagyon le vagyok maradva mindennel.Kórházban voltunk,Dávidnak gége- és torokgyulladása volt és plussz még be is fulladt.Pár napja jöttünk haza,de ez egy rémálom volt majd mesélek.
Szóval most is csak azért jöttem,hogy MINDENKINEK NAGYON BOLDOG,BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET kívánjunk!

Kép Kép



A beteg babóknak mennek a gyógymanók!!!

Andi,Norbi és Dávid

Kép
Kép
veráska
 
 


Hali!

Amandi:
Adok nappal Noéminek köptetőt, kétszer. Késő délutántól viszont már nem, mert este meg a köhögéscsill. kúp kell. De ma már azt sem fogom adni, mert ugyanúgy köhög. Szóval nappal nem is köhög, csak éjszaka.

Ancsi!
Én már nagyon strapabíró vagyok éjszakázás téren. Ami engem kiakasztott a múltkor csak az vplt, hogy este 11-től reggel ötig semmivel sem tudtam visszaaltatni. Nem játszottam vele, vagy ilyesmi, teljesen sötétben voltunk, nem is beszéltem hozzá. EGyszer adtam neki egy kis tejcsit már hajnaltájt, meg Nurofent, de az sem hatott. Utána döntöttem úgy, hogy bekapcsolom neki a mesét (amin mindenki kiakadt :shock: ), azt hittem, hogyha majd elbambulja, akkor elalszik. De még így sem aludt el. Kétszer nézte végig a teletabit. Utána aludt el ötkor.

Veráska!
Nagyon rosszul hangzik ez a kórházosdi. Én is mindig úgy félek, hogy egyszer csak azt mondja a doki, hogy csomagoljunk össze és feküdjünk be.
Majd mesélj, mi történt?

Na, majd este még benézek.

Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Eni!

Sikerült hintalovat venni?

Erika

Kép
viera
 
 


ÚÚÚ, eráska, durva ez a kórház már igy is, -azért majd ird le, miért kellett bemenni????
Amandi, már én os gondolkodnék az antibiotikumon a helyedben4 Gyógyuljatok, és Mindenki!!!!!!!

Kimike! Jól megijedtem, mert nem kipróbáét recept, a Nők Lapjában olvastam, de cukor nélkül, de én úgy gondoltam teszek rá egy kicsit. Hát egy életem egy halálom-megpróbálom. Jól ki kell osni a savanyú káposztát, kis fehérborral olajon hagymán megpárolni, alma szeleteket rárenni, tovább párolni és kész. :shock: :shock: :shock:

Részvétem a nemalvás miatt Nancsa, el sem tudom képzelni mit csinálnék a gyerkővel negyed 2 től 5 ig.

Amandi, de jó ez a nagycsaládos történet!!És hogy magának mesél, de édes!!!!!

Jobbulást mindenkinek!
aki már nem jön-Boldog Békés Karácsonyt megint!

benianya
ákosbenianya
 
 


Viera, én nem akadtam ki a teletabin. :wink: Nyilván nem jókedvedből éjszakáztál Noival.

Veráska, mi történt Dáviddal? :(

Amandi, a helyedben az immunerősítésre koncentrálnék, hátha az segít. Legalábbis én most ezt teszem. Ezres c vitamint szedek + echinacea cseppet. Milán aloe gélt+c vitamint. Nem tudom segít-e, de ezek a gyógyszerek se érnek sokat.
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj, hogy mindenhol a köhögés a menő? Francba! Gyors jobbulást mindenkinek!

Nekünk csak ipekakuana (vagy mi) meg lándzsás útifű van itthon. Meg persze Sinecod éjszakára, és Panadol szirup, ha véletlen láz is jön. Remélem, ezekkel javulnak, mire újra hétköznapi rendszer lesz. Ja, és van persz c vitamin is, azt is kapják...

Minden manócskának gyógypusszancsok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mesi egyébként most úgy áll, hogy folyik az orra és szörcsögősen köhög. Szóval neki felszakad, csak már szinte horkol tőle...

Na ez guszta volt...
gabella
 
 


Hát tényleg jól lebetegedett itt a végére mindenki.
Most már Zorán köhög kitűnően :( . Holnapra biztos Ő is kidől a sorból. Szerintem Noémitől szedte össze. Vagy fordítva, mostmár asszem mindegy is.

De, hogy én mekkora hülyeséget csináltam csajok!
Kb. egy hete volt meg a mensesem, pont amikor Veszprémben voltunk hétvégén. Gondoltam, na akkor most már elkezdek valamiféle fogigátlót szedni. Egyébként ugyanolyat szedek, mint a barátnőm és ő pont akkor vett egy dobozzal, amiben ugyebár három havi van. Az egyiket nekem adta kezdésnek.
Na, elkezdtem múlt hét szombaton asszem. Szedtem, ezidáig csütörtökig.
Ma meg azt látom, hogy ömlik (bocsi) belőlem a vér. Majdnem elájultam, hogy miféle betegségem lehet. Mindenféle átfutott az agyamon. Mire rájöttem, hogy csütörtök óta elfelejtettem szedni ezt az átok gyógyit és mivel kimaradt három nap automatice megjött a piri.
Most meg folytattam az ökörséget, ma bevettem a mai szemet és folytatni is fogom, amíg el nem fogy a tabletta. Hátha abbamaradna a vérzés is. Szerintetek?
Soha nem csináltam még ilyet. De olyan régen szedtem már fogit, hogy kijöttem a gyakorlatból.
Szerintetek most megáll a vérzés, vagy ugyanúgy kb. 5-6 napig tart? Hát ezt jól megadtam magamnak karácsonyra.

Gab!
De jó, hogy Te is jöttél ma!!
Akkor lehet, hogy a Ti karácsonyotok már betegmentes lesz? Jó lenne. Noéminek egyébként egyáltalán nem folyik az orra, nem szörcsög, semmi, csak köhög. Azt is általában éjszaka.
Most bekencéztem a hátát, hátha jobb lesz.
Régebben még én ajánlottam assszem Kimikének a hidegpárásítót, meg mindent. Na, azt is kitettem a szobából, mert ha véletlen felébred, akkor elkezdi nézni rajta a villogó ledeket és nem alszik vissza, hanem teljesen felébred.

Aki már holnap nem olvas, annak most kívánok Boldog Karácsonyt!
Kép

Aki még jön holnap, annak csak:

Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Viera, bakker, most tényleg jól kitoltál magaddal. :evil: Remélem nem lesz semmi gond, tanácsot nem tudok adni sajnos! :( Korábban is ezt a fajta gyógyszert szedted?
Sajnálom Zoránt, két beteg gyerekkel + még te is, szegénykém. :-(

A hidegpárásítóval nekünk is meggyűlt a bajunk. Milán félt tőle a villogótól az elején, éjjel többször felkelt és mutogatott rá, hogy "ott a vauvau" (nem tudom miért pont a kutya jutott eszébe róla). Így aztán a világító elé tettem két zoknit, hogy ne lássa és teljes sötétség legyen a szobában. Azóta semmi gond. Csak azóta a zoknikat is párásítónak hívja. :shock: :lol:

Benianya, miattam ne ijedj meg! Most teljesen lelkifurdalásom lett. Tudod én nem vagyok egy konyhatündér, lehet, hogy ez a recept másnak természetes, csak nekem hangzik furán. Légyszi, légyszi ne haragudj!!!!!! :(
Vendég
 


Kimike!

Hát most itt rötyögök magamban. De tényleg. Olyan vicces ez a párásító sztorid. Meg hogy mostmár a zokni is párásító. :D
Most nálunk a fürdőszobában honol, mert rájöttem, hogy semmivel sem jobb. Na, jó, biztos jó, de ha felébred és azt lesi ezer szemmel, akkor inkább ne. Pedig lehet, hogy most jól jönne neki a párás levegő, viszont az orrán kap levegőt rendesen, legfeljebb a bőre szárazabb egy kicsit, de azt meg kencézem.

Hát igen, jól elbaltáztam, de remélem ezzel rosszat nem csinálok a szervezetemnek, legfeljebb egy kicsit belekavartam a hormonokba. De majd kigabalyodnak valahogy... :oops:

Na jó mentem, csak tetszett amit írtál a párásítóról.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk, megvagyunk. Hál Istennek, egészségesen!
Igazán történés nincs. Készülünk a karácsonyra. Sokat csavargunk a hidegben!
Nekem kellene tanulni is! Persze kedvem, az nincs!

Beteg babáknak gyógyulást! És kellemes ünneplést mindenkinek!

Reni
Kép
prenata
 
 


Kimike!

Megkaptad a brokkolikrémleves receptjét?

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni, megkaptam, köszi. :)
Vendég
 


Kedves Barátnőim!

Nagyon sok szeretettel kívánok Nektek és Családotoknak áldott, boldog karácsonyt. Legyen mindenkinek olyan szép a karácsonya, amilyennek szeretné! (Aztán csak óvatosan a beiglivel! :wink: )

Kép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?