Új privát üzeneted érkezett!

Jucmuc, fantasztikus minden!!!Pocak is szép!
Vendég
 


Jucmuc! :P
Szép nagy pocid van, szupi a szoba, és az együttes kifejezetten tetszik, szóval minden tök jó! Gyere gyakrabban!

Csiperke!
Drukkolok neked nagyon, és persze Orsi babának, hogy minden jól alakuljon! :D

Petitpois!
Neked is boldog karácsonyt, és sok szép ajándékot kívánok! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Jucmuc,
Szép a pocak szép a szoba csak gyere gyakrabban :wink:

Ma kimostam Dorka összes ruháját, ágyneműt, pelusokat stb. holnap vasalhatok szorgosan.
Vendég
 

 
 

Pandus, csak óvatosan azzal a szorgos vasalással!
Vendég
 


Lafi!

Köszönöm szepen! :D

Donika!

Köszönöm Neked is, kepzeld egy ismerös idös hazaspar küldte postaval, a neni kötötte kezzel. Nagyon meghatodtunk...
Igerem többször jövök majd.. :oops:

Pandacska!

Aranyos vagy, köszönöm Neked is! :D Probalok majd többet jönni de valahogy ugy alakult most, hogy mindig volt valami ami miatt meg olvasni sem tudtam.
En is azt kerdeznem amit Lafi, nem tudna segiteni valaki a vasalasban? Vigyazz nehogy megeröltesd magad!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jó reggelt!

REmeélme mindenki jól van! mivel még nagyon kicsi a pöttömünk, így sok témához nem tudok hozzászólni, de igyekszem :lol:

petit de jó, hogy anyukád ott van veled!

Jucmuc tényleg gyönyörű a szoba és az a kis ruha zabálnivaló! tényleg megható ha az ilyen ajándék!

Véda gratulálok a 12.héthez!

PAndácska ügyi vagy!

VAsalni én szeretek, főleg ha közben van valami jó film a tvben...

:lol: úgyhogy hozzatok valami jó kis romantikus dvd-t és mellé a vasalnivalókat! :wink:

Donika

hát akkor ide is felteszem
:wink:
Kép

Kép

Kép

Egyébként Kép
szeret engem, maradt :oops: :lol:
Vendég
 


Boni! Kérek szépen receptet!
Pandus kérdezte a szoptatós teát, én filteresből Fitolac -ot ittam. De van egy keverék receptem is:

Szoptatós tea:
30 gr bazsalikom
40 gr ánizsmag
40 gr kecskerutafű tea
20 gr majoranna
50 gr csalánlevél
50 gr édeskömény termés
50 gr kerti kakukkfű
100 gr csipkebogyó áltermés

Drogériában, patikában kell megvenni, összeönteni a füveket egy nagy tálban, összekeverni. Fél liter vizhez 1 evőkanál fű kell, napi szinten1-2 liter között ittam. (Vizet felforralni, fű bele, fedő alatt 20 perc, utána leszűrni - mondjuk a csipkebogyónak hideg víz kellene, hogy a vitaminok megmeredjanak...) Mivel nekem bejött ez a tea, dupla adagokat vettem mindig, hogy ne kelljen mászkálni érte, de a szimpla is sokáig elég. Bálintnak nem fájt a hasa tőle, pedig ő hasfájós baba volt. És a szoptatáshoz egyvalami kell, de az nagyon: kitartás. (Aki ráér, az már most olvasgasson a szoptatásról, mert amikor a baba megvan, már késő, akkor már nem nagyon ér rá az ember, és fáradt is az első időben - legalábbis én az voltam. :lol: :lol: :lol: )

Szép karácsonyt és gyönyörű, egészséges babákat Nektek!

dkata
 
 



dkata küldtem privit! :o)
Vendég
 


Boni! Köszi! :lol: Egy adag mézes puszedlit már sütöttem, de már épp elfogyott... :oops: Úgy látom, lesz még 1. :lol:

dkata
 
 


Dkata :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Bonikó! :P
Nyam-nyam!
Akkor naponta találkozol vukkal? :lol:

Kata!
Ezt a keveréket mikortól érdemes inni? Mézzel, citrommal lehet ízesíteni? Még vmi hasznos tanács ezzel a témával kapcsolatban? Engem érdekel! :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika! Szülés utántól! Homeos bogyó mehet a teával, de ha szedsz pl. More Milket, akkor mást ne. Szerintem a babáson olvass vissza, ott a rengeteg tanács, kb. március, április hónapok (én akkor kínlódtam sokat és Orsinak, Zsebinek hála sikerült megoldani). Van, akinek könnyen megy a szopi, van akinek meg meg kell tanulni, mit hogyan kell.

dkata
 
 


Donika! Ezt most nagyon kicsikkel írom, mert tudom, le leszek támadva: de azért ne hanyagoljuk el az anyatej jótékony hatásai mellett a kialakuló érzelmi kapcsolatot, ami szopi közben alakul ki, és csak az ismeri, aki szoptat. A cumisüveg más. De minden ember is más, és mások az igényeink. Biztos a babák se mind "köthetők". Tudod, csak úgy kell itt is "küzdeni", mint máskor: ha nem megy és Te magadban tudod, hogy mindent megtettél, akkor rendben van. Ha nem tudsz "elszámolni" magaddal, akkor meg csinálni kell. :lol:

dkata
 
 


:)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata!
Ok, köszi! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Jucmuc, Lafi,
Aranyosak vagytok óvatos leszek ígérem :wink:

Boniko,
Ha mégegyszer felteszed a sütid képeit oda ahol én is látom kénytelen leszel átjönni és sütni nekem :twisted: :wink:

Kata,
Köszi ezt le is írom gyorsan! Akkor ezt is lehet a homeos mellett inni ugye? Mert olyat már vettem meg a másik szopis teát is amit ajánlottak a lányok. Ettől nem fájhat a baba pocija?
Vendég
 


Pandácska melyik kerületebn laksz? :lol:

Mindenkinek Békés, Boldog KArácsonyt kívánok! Kép
Vendég
 


Fanni :D
Nemét még nem mondták, mert nem látszott. De körülöttem mindenki szerint fiú, mert másképp vagyok rosszul, és másak a tüneteim, mint a kislányommal. Én a szívem mélyén fiút érzek, de ez csak egy anyai megérzés, nem több. Amúgy meg teljesen mindegy nekünk, bár a nevekkel, nagy küzdelmünk lesz, mivel már nem csak Anya-Apa kedvencei közül kell választanunk, hanem a kislányunké közül is. ezek pedig szögegyenest más nevek...
Nekem tetszik: Kamilla, Milla, Csenge, Csilla, Emese. Fiú: Csaba, Szabolcs, Levente, Samu
Férjecském: Eliza, Eszter, Erika. Fiú: Csaba
Kislányom: Linett. Fiú: András

Na, szép a felhozatal, ugye?
Ti milyen neveken gondolkodtok?

Donika :D
A szoptatásról nem lehet elég korán elkezdeni tájékozódni. Nyugodtan olvasgass már most is. A várandós kiskönyvben is hasznos tanácsok olvashatók a szoptatás aranyszabályairól. (Szoptatás c. könyv megvételét Neked is javaslom!) Nálunk is, sok kínlódás után ugyan, de sikerült megvalsítani, hogy 6 hónapig kizárólag anyatejet kapjon. És azt is, hogy saját magát válassza el. Ez 11 hónaposan igényelte. Nagyon sok szépet, és jót köszönhetünk a szopinak, és nagyon vágyom arra, hogy ismét átélhessem ugyanezt!

Csiperke :D
Örülök, hogy otthon vagy! A csaszi azért nem egyértelmű, mert alacsony vagy. Nekem van 147 cm-es ismerősöm, aki 2 gyereket szült természetes módon (3,5 kilósakat). Szerintem, érdemes megvárni a vajúdást, a tágulást, és ha nem megy, akkor még mindig lehet császár. Az orvosok mostanában a sok per miatt akkor is hajlamosak csaszit javasolni, amikor nem egyértelműen muszáj, mert ez a biztos. De nagyon sok esetben tényleg kibújik az a baba, ahol kell neki. A csaszit, meg akkor is meg tudják oldani, ha már tutira szükséges. És azért, azt se felejtsük el, hogy a császár egy nagy hasi műtét. Ha nem muszáj, nem szabadna javasolni. Persze életeket menthet. De én akkor is azt mondom, csak ha muszáj. Szerintem. Elfogadom, ha más vélemény is van, de én eszerint gondolkodom.

Véda
Vendég
 


Véda :)
csaszi témában egyetértek veled.

Csiperke :)
Szerintem is majd látjátok hogy alakul maga a vajúdás, hogy halad... nekem van egy 88es csípűjú bnőm, aki két 3 kg-sgyereket szült meg, pedig aztán nem egy faros-bögyös menyecske, és a két gyerek simán meglett ca. 4 és 6 óra alatt.
A 2500 gramm meg teljesen átlagosa becsült súly a Te terhességi korodhoz, nem nagyobb semmivel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boni,
18. ker :D

Csipi,
Császár témában az a véleményem mint Védának és Orsinak. Nem hiszem hogy igazán indokolt lenne nálad(babád nem óriási teljesen normális) a császár nekem az az érzésem hogy a dokidnak kényelmesebb lenne így meg talán biztonságosabb. Én is pici vagyok magasságra is meg alkatilag is, de szó nem volt császárról emiatt term. szülésre készülünk pedig a dokim sebész is mégsem akar feleslegesen vágni.
Vendég
 


Jucmuc :P
Szép a pocid, a szobácska és a ruci is!

Véda :P
Úgy látom a babátok Csaba András lesz :lol:
Nálunk lényegében már egészen régen megvan, de én is majd csak a 12. héten írom le babonából, jó? :wink:

Boni :P
Én Érden lakom. Imádom a mézeskalácsot és a habcsókot és van sok jó dvd-nk és sok vasalnivalónk is :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy eltüntem de a karácsony váysárlásokkal mindig elment az időm


Fendike:
Köszi szépen. Tudod -67 kg val kezdtem a terhességet és 10 hetesen mikor diétára be lettem állítva akkor fogytam egy kg-t és még most is 66,5-67 kg között mozgok. Még nem léptem át a 67
kg-t. De gondolom egy kicsit csak fogok én is hízni.

Petitpois:
Köszike. Ugy látom ti is ugy jártatok akkor mint mi. Nekünk is Krisztián arcal benne lógot a lepénybe mikor 4D-s UH-n voltunk.
Most gyolrsan kell valami mást kitalálnod. Neked is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!!!!!!!!!!!

Csiperke:
Köszike. Nagyon vigyázz magadra!!!! Szoreítok hogy Orsika még bent maradjon!!!!!!!!!!!

Fanni:
Nagyon aranyosak a picurok. Vigyázz rájuk.

Boniko:
Hatalmas gratula a kis pocaklakóhoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kavics:
Neked is Kellemes Ünnepeket Kívánunk!!!!!

Véda: Nagy gratula a 12 héthez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jucmuc:
Csini pocakod van és a bab aszoba is nagyon szupi.

Pandácska:
Vigyázz magadra a sok vasalni valót oszd be, ga nem muszály ne egyszerre csináld. Pihizzél közben

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Jucmuc

szép nagy pocakod van :D
olyan jó itt nosztalgiázni, pocakokat nézegetni.
a babakocsidnak mi a márkája? nem láttam még ilyet, nagyon szuper!

Kép
zsuzsi73
 
 


Szia Zsuzsi :P
Cuki lett az új avatarod!
Puszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Csajok :P
Képzeljétek, tegnap megvettem az első kismama felsőmet :D
Nagyon tetszett Apának, igazi kismami vagyok benne :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
Csaba András... Milyen szépen hangzik! Köszi, hogy összeraktad! Azért egy kislány még bekavarhat a nevekbe... (Tényleg jobb, ha fiunk lesz. Lány nevekben jobban különbözünk...)

Pocis-kismamafelsős képet teszel fel?

Pandus :D
E-mailben sem engedi elküldeni a képet. Nem tudom, mi lehet. Rámentettem floppyra, behoztam a m.helyemre, de innen sem engedi elküldeni... Nem baj. Lelkiszemeitek előtt biztos látjátok :wink:

Véda
Vendég
 


Véda :P
Foppyra engedte feltenni és nem tudod elküldeni e-mailen? :shock: Ez elég furi. (Bár őszintén most nem vagyok képben, milyen fotóról van szó...)
Pocis képet 24-én csinálunk Apával, aznap leszek 10 hetes. De csak a 12 hetes lesz publikus, mert még látszik, hogy van egy kis belső párnácskám is :lol: A kismamafelsős-pocisnak egyelőre nincs értelme, mert úgy egyáltalán nem látszik a pocim 8)
De a Tiédre nagyon kíváncsi lennék! Vagy az az, amit nem tudsz elküldeni?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Véda,
:( akkor lemaradunk a pocidról is meg a babáról is.

Fanni,
Gratula :D én későn vettem meg az első felsőmet mert pici volt a pocim nem volt mire vagánykodnom :lol: azóta persze behoztuk a lemaradást :lol:
Vendég
 


Nyuszik, nem hiszem, hogy fogsz hízni, mert én sem híztam a diéta miatt!!!!
Vendég
 


Fanni

én is szeretnék kismama-blúzos képet látni :D
én a legjobb ruháimat a brendonban vettem. hiába vettem máshol is, mindig a brendosokat hordtam.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Én sem vagyok a toppon, tegnap egész du. görcsölt a hasam, olyan mensis fájdalom volt, vettem be nospát de nem sokat segített, este ittam rá bort az jót tett, de sajna ma is érzem, csak már kevésbé... :oops:
Ma meg arra ébredtem, hogy állandóan keményedik, isteni!!!! :(

Ráadásul tegnap közölte a doki, hogy isssszonyatosan vérszegény lettem, gravidát minden nap, vasat is napi2-őt kell szednem, ha a végén nem akarok vért kapni.. :shock: Remek hírek!!!

Van vmi tippetek, hogy a gyógyszin kívül, hogy tudnám a vasat még hatásosan pótolni????

Jucmuc,
nagyon szép nagy a pocid és jó újra hallani.. :D

Kép
fendike
 
 


Fendike :!:
Búzakorpa, sertésmáj, spenót, szárazbab!!!

Zsuzsi :P
Nem blúz, egy póló anyagú csini felső. 25-én ismét felveszem és küldök majd fotót :wink:

Pandus :P
Őszintén szólva még rám is rámjönnek a ruháim, de olyan jó volt tegnap felvenni. Végre éreztem, hogy tényleg kismami vagyok :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fendike :D
a datolyában és a mogyoróban is nagyon sok vas van.
Én is vérszegény voltam mindig.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,
Én már a terhesség elött is vérszegény voltam. Vas a húsokban van főleg a belsőségekben. A felszívódásához szükség van C vitaminra is. Brokkoli, mazsola, spenót, lencse, bab stb. Tea, kávé gátolja a vas felszívódását.
Vendég
 


Köszi Lányok,
jegyzetelek lelkesen.. :D
Tudom, hogy sokan leszünk vérszegények, de ezzel hogy vért kelljen kapnom, kicsit megijesztett.. :oops:
Próbálok most majd ilyeneket enni, érdekes mert tök sok húst eszem, mi lehet a vegákkal... :roll:

Kép
fendike
 
 


Fendike :P
Priviben kérdezz Tico-tól, a babáson mert ő vérszegény volt és szülés után kapott vért!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fendike :)
azért tudni kéne a konkrét értékeket, mert anélkül nem lehet tudni, hogy csak ijesztegetés, vagy tényleg komoly a helyzet.
Ha beírod a laborértékeket, akkor okosabbak leszünk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Egyébként a vashiánynak még ott van jelentősége, hogy egy vérszegény mamának könnyen lehet vérszegény gyereke. A vasraktárak a 36-37. héten kerülnek át a gyerekhez, ha kevés vas van az anyában, akkor annél kevesebb tud átkerülni.. dea lényeg nem is itt van.
A csecsemők az anyatejben lévő vas 80-85%át tudják hasznosítani, míg az étellel/cseppben bevitt vas max. 15%a hasznosul. Tehát ha nincs elég vas a mamiban, akkor az amúgy is vérszegénységgel veszélyeztetett baba, valószínűleg tényleg vérszegény lesz.
Ezért is fontos, hogy szoptatás alatt is figyeljen az ember a vasra.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Jó hogy ezt leírtad mert nekem mindjárt itt a 36-37. hét, most akkor tömöm magamba a vasat, meg az olyan kajákat. Eddig nem szedtem a vas tabit, mert problémáim vannak tőle de most muszáj lesz.
Vendég
 


Fendike!
Tényleg sok kismama vashiányos, szedni kell, amit az orvos kiírt, és biztos javulni fog! Nekem jó lett a vasam, de a nőgyógyász kiírta a Maltofert, szóval azt szedem, jajjj de utálom! :twisted:
Ma én sem voltam túl jól, délelőtt semmi bajom nem volt, aztán éreztem, ha állok, kezd befeszülni hasam, és olyan nehéz, ha leültem rögtön jobb volt, így délután pihi volt! Pedig nincs is front, remélem nem lesz baj az ünnepek alatt! :( :shock:

Fanni!
Akkor a 12. héten várjuk a poci fotót az új kismama felsőben! Nadrágok még jók?, nekem az kellett a leghamarabb, a 13. héten már vettem. :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike :P
Bizony a gatya is jól jött volna, de nem találtam olyat, ami tetszett. Igazából amiket próbáltam, nehezek voltak, még ha idétlenül is hangzik. Van 3 gatyám, ami még rám jön, ezekkel kihúzom az idén :lol:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


sziasztok lányok!

Olyan jó,hogy vagytok!Mindig rájön az ember.

Császár:nem tudom.én is azt gondolnám,hogy símával lehet indítani,aztán majd adja magát.Még jó,hogy Pandus téged ismerlek,és mindig hozzád viszonyítok,mert te még vékonyabb vagy mint én,de magasságunk kb.egyforma.
Véda,Icsilya köszönöm,hogy támogattok a síma megoldásban,majd csütőrtökön már többet tudok mondani.

A mensis fájások megvannak,lennt érzem rendesen,bízom benne,hogy ezt a pár napot kibírjuk még együtt.

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt,sok ajándékot,békességet kívánok.

Nem tudom mikor jövök,de ha van valami,Fanninak megírom,ha lehet :wink: .

Puszika nektek.

Kép
csiperke
 
 


Kép

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Csiperke,
Meglátod gyorsan megszüljük a csajokat :wink: csak legyen aki elkapja őket :lol: barátnőm 45 kg volt amikor babás lett magasságra megint csak annyi mint mi. Olyan gyorsan megszülte Krisztiánt 2 óra volt az egész, pedig első baba, szomszédomról nem is beszélve négy gyereket szült iszonyat vékony és pici pedig, még most is.

Mindenkinek boldog karácsonyt!!

Kép
Vendég
 


Orsi,
hát igen, én is kiváncsi lennék a leletre, de sajna csak beolvasta a dokim, már félig elutazóban hívott, hogy minden más (vizelet, cukorterhelés) rendben, viszont iszonyú vérszegény lettem.
Vmi olyat magyarázott, hogy ami nemrég 0.33 volt, az most csak 0.30 és ez nagyon gáz... :oops:
megnézve régi leletemet nyilván a HCTről van szó, ami már 7hetes terhesen is pont 0.35 volt, nemrég 0.33, most meg 0.30...
úgy látom, hogy a norm. tart: 0.35-0.45!
hát ennyit tudok!!!!! :oops:
Szerinted?????
Gondolom kéne a többi érték is hozzá és ő kompletten alkotott véleményt...

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Nekem fogalmam nincs hogy mi az a HCT :oops: de az nekem 0,28 dokim látta és nem akadt ki rajta a kórházban is látták a dokik ők se mondták hogy gáz lenne. Dokim mondta, hogy szedjek vasat de ha nagyon nem bírom, akkor ne szedjem. Eddig nem is szedtem.
Vendég
 


Megnéztem a HCT a haematocrit :shock: na így is kínai :lol:
A hematokrit érték a vérben lévő szilárd véralkotók (ún. alakos elemek: vörösvértestek, fehérvérsejtek, vérlemezkék) aránya.
Azt nem írja sehol, hogy mi van ha alacsony terhesség alatt. Csak annyit hogy vérszegénység, vashiány.
Vendég
 


A haematokrit a hct :) ha neked 7 hetesen is alacsony volt, akkor alkatilag alacsony.
Nekem is az. én valami 0.28-27-tel szültem, és 0.33nál még nem terhesen sem magasabb.

a haematokritnak a vérzékenységhez van köze, de még messze a kritikus szint fölött vannak ezek az értékek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Köszönjük :D
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: