Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Milyen iratokat kell bevinni szüléskor?Tudjátok milyen oldalról lehet letölteni az anyasági támogatáshoz, családi pótlékhoz.. szükséges igénylőlapot?Szült már vki fogadott orvos és szülésznő nélkül?Most "csak" ennyi kérdés jutott az eszembe. Köszi a válaszokat.Minden jót kívánok az anyukáknak, az apukáknak és szemük fényeinek!
anita05
 
 


Anita!

Szüléshez: személyi igazolvány, TAJ kártya, 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat (avagy apasági nyilatkozat, ha nem vagytok házasok a pároddal) és vidd a kiskönyvedet, leleteidet. (bár ezt nem láttam kiírva a kórházban azt hiszem, de szerintem nem árt, ha nálad van)

Terhességi-gyermekágyi segély, GYED igénylőlap: www.oep.hu (lakossági kezdőlap --> letölthető nyomtatványok)

Családi pótlék, anyasági támogatás: www.allamkincstar.gov.hu (családtámogatás és egyéb ellátás állampolgárok részére)

Nekem a kolléganőm szült a Bajcsyban fogadott orvos és szülésznő nélkül tavaly decemberben. Nem voltak jó tapasztalatai, de abból amit és ahogyan elmesélt egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy lehet alapozni a véleményére.
csipiketörp
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 

 
 

Szia Zölddisznó!

Én nála szültem, maximálisan meg voltam vele elégedve. Mind emberileg, mind orvosilag csak jót tudok róla mondani.

Galócza
galócza
 
 


Kedves Ancsa!

Lenne ismét egy kérdésem!
Dr. Nagy László csak a magánrendelőjébe rendel hetente egyszer? Azért érdekelne, mert mi van ha a terhességem alatt valami probléma adódik és mondjuk nem ér rá egy hetet várni! Rendel a kórházba is?
Előre is köszi a választ!

Györgyi

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györgyi!

A kórházban ügyel néha, ha gondod van, akkor oda is mehetsz hozzá. Szerintem ilyen esetben érdemes telefonon beszélni vele, és akkor elirányít a szükséges helyre, esetleg be a kórházba. Szerencsére eddig nem kerültem ilyen helyzetbe és elég optimista típus vagyok, így rá sem kérdeztem erre pontosan, de Ő pont az a típus, aki az ilyen kérdésekre őszintén válaszol és akkor te dönthetsz, hogy tetszik, vagy nem, megtartod, vagy keresel tovább.

Üdv.: Ancsa
szeles
 
 


Ja, és mindig szólt nekem előre, ha valamennyi ideig nem volt elérhető, mert pl. elutaztak néhány napra.

Ancsa
szeles
 
 


Sziasztok a Bajcsyról szeretnék megtudni minél többet .Bababarát-e stb... köszi
bibi15
 
 


Sziasztok!
Én ott szeretnék szülni, mert az egyik szülésznő régi ismerősöm ( gyerekkorom óta ismer... :D ) ott van még. Ha van ismerős az sokat számíthat... Nővérem kb. 5 éve szült szintén ott. Az ő orvosához járok, dr. Knerczer Lászlóhoz.
A szülészet honlapját már néztétek? Elég meggyőzőnek tűnik... http://www.bajcsyszul.hu/

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 


Sziasztok! Van itt valaki olyan,aki a Bajcsy-ba dolgozik???

Kép
cs.adri
 
 


Sziasztok!

Friss husi :D
Nekem három gyönyörű gyerkőcöm van, fiaim 9 és 7 évesek, Eszter pedig 3 hónapos. A fiúk a MÁV-ban születtek, lányom a Bajcsyban. Most ez utóbbiról: szerintem a szülőszobával, a szülésznői és orvosi hozzáállással nincs gond. Viszont ami nekem nagyon nem jött be az az, hogy a kórterembe boldog-boldogtalan bejöhet, te szoptatni, pihenni, enni, inni stb. nem tudsz, mert mindig van ott valami idegen látogató. Engem ez a túlzott liberalizmus nagyon zavar. Mondjuk szerencsére csak 3 napot kellett úgy kibírnom, hogy a sarokba bújva szoptattam-igény szerint természetese-, mert tele volt a szoba fess pasikkal, akiknek eszükbe sem jutott, hogy legalább megkérdezzék, kimenjenek-e?
Ez nem volt túl pozitív élmény. A MÁV-ban ez szuperül meg volt oldva látogatófolyosóval, SENKI nem tudott a babócák közelébe menni, kintről lehetett csak őket megnézni. Szerintem ezt három napig még az apuka is kibírja. Max. őket engedjék be. De hogy mindenféle bacihordozó egy újszülött közelében....szóval nekem ez egy kicsit sok volt.
Nekem is volt egyszer összetűzésem az egyik idősebb csecsemőssel-kár, hogy nem tudom a nevét, nehogy egy másikat keverjek gyanúba-, ő volt a tökéletes példája a maradi, begyepesedett, rosszindulatú, undok nővérkének. (én is az lennék, és én is útálom az ilyeneket!!) Nemhogy nem segített, de még ki is oktatott, hogy rosszul látom, hogy a gyerekem, aki kb. 3 perce nem vett normálisan levegőt fuldoklik. A másik szó nélkül leszívta a gyereket, aki érdekes módon ez után teljesen jól lett. Hát igen, tudom, megzavartam.
Az én orvosom a Szécsényi dr. volt, korrekt, ügyes, de én sem éreztem azt a közvetlenséget, amit eleinte elvártam volna. De az az igazság, hogy nekem elég volt már harmadjára ennyi is :)
Summa summárum nem volt olyan rossz, de valszeg egy először szülőnek más lesz-lenne. Annyi tanács: kérdezni, kérdezni, ha kell, segítséget kérni.
Volt olyan császáros eslő gyerekes kismama, akit 3 nap után úgy engedtek el, hogy nem lövellt be a teje, nem tudott szoptatni (cukros vizet kapott a gyerek) és kezdett a baba besárgulni. Istenem, hát nem volt orvosa na....Szörnyű. El sem tudom képzelni, mit szenvedhetett otthon szegény.
kaha
 
 


Sziasztok csajok!
Dr.Mosonyi Péterről ki tud valamit mondani?Illetve Tóthné Varga Ildikó szülésznőről?Nekem először szimpatikusak voltak,de első találkozásra nem tudhatom.
bibi15
 
 


szia bibi!

Nem tudom milyen részletességű információra van szükséged. Én a 30. hét környékén váltottam Mosonyi doktorra, mert a korábban választott orvosommal nem voltam elégedett. (szófukar volt, nem találtuk a hangot egymással, úgy éreztem, nem veszi figyelembe az én elképzeléseimet) Szerintem nagyon emberfüggő, hogy kinek milyen szülész-nőgyógyász jön be, mert a szakmai tudást nem igazán tudjuk megítélni, inkább csak a hozzánk való viszonyulását a doktornak. Én Mosonyival maximálisan elégedett vagyok, december elején szülök nála, úgyhogy magáról a "szülészeti" részéről csak utána tudok nyilatkozni. De terhesgondozásilag teljesen korrekt, szimpatikus és bármit meg lehet tőle kérdezni, mert válaszol is. Ildit sajnos nem ismerem, de a legtöbbektől úgy hallottam, hogy a szülésznői gárda elég jó a Bajcsyban, úgyhogy ezen a téren nem igazán foghatsz mellé.
Ha konkrét kérdésed van, e-mailben szívesen válaszolok.
csipiketörp
 
 


Sziasztok!

Már régebben regisztráltam, de eddig csak olvasója voltam a babanet társalgónak.
31. hétben vagyok, és szigetszentmiklósi lakos lévén eddig a Baross utcai klinikára jártam, de mindenképpen szeretnék egy másik kórházban szülni. Az eddigi hozzászólások alapján a Bajcsy kórház elég szimpinek tűnik, sőt a személyim alapján területileg is ide tartozom, és ami még nem egy utolsó szempont, Miklósról is viszonylag jól megközelíthető a kórház.

Csipiketörp, meg tudnád írni, hogy a Mosonyi doki hol rendel magánban és milyen tarifával vállal terhesgondozást illetve szülést?
Lévén, hogy már alig 8-9 hetem van hátra, elég sürgős lenne, hogy találjak egy olyan dokit, akire rá merem majd bízni magam.

Köszi előre is a segítséget mindenkitől!

Üdv mindenkinek,
Csilla
csürci
 
 


Csilla, dobj egy mélt a csipike75 kukac yahoo pont com címre és minden kérdésedre válaszolok. :-)
csipiketörp
 
 


Bibi!
Én kétszer szültem a Mosonyi-Ildikó párossal, nagyon szuper volt, szép emlék maradt mindkettő. Ha részletek is érdekelnének írj mailt (adryska24@gmail.com), mert itt a pü nem nagyon működik :?
Üdv:
Adrienn
bodris
 
 


Bodris :-)
Jó látni egy elégedett anyukát. Én dec. 5-re vagyok kiírva és igazán megnyugtató azt olvasni, hogy Te már kétszer is "tesztelted" Mosonyi dokit ilyen téren. :-) Nem mintha nem bíznék benne, nem véletlenül járok hozzá, csak hát szülni azt még nem szültem. Se nála, se másnál.
Szép napot! :-)
csipiketörp
 
 


Szia Csipike :lol: !
A dátum alapján úgy látom, hamarosan Te is átéled a csodát, remélem neked is éppúgy fantasztikus élmény lesz, mint nekem. Elvileg már bármikor jöhet a baba :D, könnyű szülést és boldog babázást kívánok!
Adrienn
bodris
 
 


Adrienn! :-)
Köszönöm a jókívánságokat. :-) Egyelőre nem úgy tűnik, hogy a gyerkőcöm sietne kifele, semmi jel nem utal arra - a kiírt "határidőn" túl -, hogy szülésközelben lennék. Méhszáj zárt, jóslófájások alig-alig. De előbb-utóbb kénytelen lesz kibújni! :-D
csipiketörp
 
 


Csipike!
Annyira irígy vagyok :wink: , persze jó értelemben :lol: Csodás dolog előtt állsz, szorítok Neked! Remélem majd írsz azért ide, ha megérkezik a babád!
bodris
 
 


sziasztok!
én az ikres topikba írok, ikreket várok. tudátok valamit modani a kórház szülészetről?és nem ismeri valaki dr Molnár Imrét.hozzá járok. meg vagyok vele elégedve, csak érdeklődöm:))

szanet
 
 


Szia Adrienn.
Most próbáltam emilt írni,valami angol szöveg jött vissza,sajna idegennyelvismeretem kuka.Szóval ezúton köszi hogy válaszoltál,minden érdekel.Azt tudom hogy mindketten támogatják az "alternatív szülést",vajúdást,viszont Ildikó szerint effektív szülni+kitolni csakis vízszintesen fekve.Én ezt nemszeretném,szerintem kizárt,és sokkal nehezebb a babának is ,ha nem segít a gravitáció.Amugy sem bírok hanyatt feküdni,meg elég természetellenes kiszolgáltatott póz.Minden tapasztalatod érdekel a témában,először szülök nem szeretném elbénázni.
köszi
bibi15
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.

Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.


Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 14&start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


mamacka!
Az egy dolog, hogy itt hirdetsz, amikor elméletileg ez az oldal ugyebár a Bajcsyban szült vagy ott szülést tervező anyukáknak szól.
Halom felület van a neten, ami hirdetésre szolgál (Tesz-vesz, babaszoba, indexes fórumok), de üsse kő, nem te vagy az első, aki ide beírt már valami ajánlatot.
De azért ekkora képekkel telerámolni az oldat! Nem lett volna elég a link? Majd megnézte volna az, akit érdekel.
csipiketörp
 
 


Sziasztok

Bocsi hogy zavarlak titeket, csak a segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatom megírásához. Szülés felkészítésről írok, és ehhez van egy kérdőív, amit ha van kedvetek és egy kis időtök akkor szeretném ha kitöltenétek.

akinek van kedve az a liegl@invitel.hu-re küldjön egy e-mailt és én küldöm a kérdőívet.



Előre is köszönöm a segítségeteket.


Gabi

Ui: én is a Bajcsyban szültem 3 gyermekem, és most vagyok várandós a negyedikkel.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kedves felhasználók,
segítsetek! Most váltottam kórházat és kötöttem ki a Bajcsy-nál, de nem ismerem, hogy itt hogyan működnek a dolgok. Mennem kell 34. heti terhesgondozásra, Uh-ra és kislaborra. Mi a teendőm? Hol kell bejelentkezni? Vizeletet vinni kell, vagy van ottani pohár?

Előre is köszi mindenkinek!


Csipiketörp!
Még egyszer köszi az infókat a Mosonyi dokiról! Gondolok Rád, mert szerintem nálatok már elkezdődött az új élet, és várom a beszámolódat a szülésről!


Gabi!
Megkaptam a kérdőívet, de én csak január végére vagyok kiírva, akkor még nem késő?


Csilla
csürci
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Szia Csilla!
Én a 36. hétnél tartok, és a Bajcsyban fogok szülni, immár másodszor. Engem is érdekelne, mi történt Csipikéékkel!!! Várjuk a beszámolót!!!
Szóval velem igazából már a szülésznő foglalkozik, ha a kórházba kell mennem. Nem tudom, neked van-e szülésznőd? Ő nézi meg a vérnyomásom, a vizeletem, csinálja az NST-t, és a sztrepto szűrést is ő csinálta meg hétfőn. A dokimhoz jövő héten akarok benézni a leletekkel, meg hogy nézze meg a méhszájat, hol tartunk, mert sokat fáj a hasam.
Vizeletet nem szoktam vinni, a szülésznő ad egy poharat, és ott pisilek. 8)
UH egy emelettel feljebb van, a szemészet mellett.
Akármilyen vizsgálatra mész, előtte a fölszinten a betegfelvételen be kell jelentkezni. Nekem ez új, mert tavaly még nem volt.
Ha az új bejáraton mész be, akkor rögön jobbra, és ott a betegfelvétel.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Jelentem 2007. december 7-én, 23 óra 21 perckor megszületett kicsi lányunk Anna.

A szülésnél semminemű komplikáció nem adódott, de így is kemény menet volt. Viszont borzasztó hálás vagyok szülésznőmnek, Deákné Zsuzsának és az orvosomnak, Dr. Mosonyi Péternek a szakértelmükért, emberségükért, mindazért, ahogy velem ott és akkor bántak. Mellettük a legnehezebb pillanatban is biztonságban éreztem magam, végtelenül jól esett, hogy mindig elmondták, ezért tudtam, hogy mit miért csinálnak és mindketten nagyon igyekeztek tartani bennem a lelket.

Kedd délután óta itthon vagyunk, szokjuk az új életet. Furcsa még, az ember azt hiszem a szülésre sokkal jobban készül, mint az utána következő időre, pedig ez sem piskóta. :-)
csipiketörp
 
 


Sziasztok lányok
Én is a bajcsiban fogok szülni,bár csak áprilisban.Szeretném tudni,hogy a születés után szokás-e még cseppenteni a baba szemébe valami cseppet ami régen valami ezüst volt,és látáskárosodást okoz.Aki mostanában szült tud erről valamit?
köszi
bibi15
 
 


bibi!
Szerintem jobban jársz, ha erről az orvosodat kérdezed meg, igen valószínű, hogy biztosabb választ tud adni, mint itt bárki más, tekintve, hogy az anyukák nem igen szoktak jelen lenni az újszülött "leápolásánál", mivel őket akkor a dokijuk és szülésznőjük kezelgeti éppen.
Személyesen én mélyen kétlem, hogy bármit is cseppentenek a szemükbe, ami árthat.
csipiketörp
 
 


Sziasztok.

1%-os Ezüst acetát szoktak cseppenteni a pici szemében. Vannak bizonyos vizsgálatok amiket el kell végezni az újszülött születésekor.
Ez egyáltalán nem káros.

Én egyébként 3 gyereket szültem a Bajcsyban, és most várom a negyediket, szintén ott fogom szülni.

Csipike gratulálok a babához, sok tejcsit kivánok.
Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gratulálok Csipike!!
És köszi a megnyugtató szavakat a dokiról meg a szülésznőről - így még erősebben azt érzem, hogy jól választottam - a Te segítségeddel! :)

Sok-sok energiát és örömöt Nektek!

Vera!

Köszi az infókat a kórházról, jövő héten én is megkezdem az NST-kre járást. Gondolom - remélem - akkor majd engem is "kezelésbe vesz" a szülésznőm.
Én január 27-re vagyok kiírva, Te sem vagy sokkal előttem, ha jól sejtem..

Üdv mindenkinek,
Csilla
csürci
 
 


Sziasztok!
Eléggé ritkán írtam ide, dec. 06-án szültem a Bajcsyban.
Nagyon akartam ebben a kórházban szülni, a dokimról azóta is jó a véleményem. A kórházról már nem annyira.
Minden jó amíg nem kerülsz ki a kórterembe, már ha nem a fizetőset választod, zongorázni lehet a különbséget.
A kórtemekhez tartozó zuhanyt és wc-t egyáltalán nem takarítják !!! Bent voltam majd 1 hétig, összesen 3-an használtuk (egyik szobában nem volt senki), mindig koszos volt. Nekem is nehéz szülésem volt, de ha pecsétet hagytam lemostam magam után, ez természtes. A végén szóltam a takarítónőnek,hogy hagyjon ott egy mososzeres flakont , inkább lemosom magam előtt-után, de már nem merek wc-re menni. Nagy dirrel-durral kipucolta a wc-t, aztán meg ott sündörgött körülöttem a jatt miatt, de olyan pofátlan volt, hogy azért sem adtam, mondván ez a dolga!
A másik gondom a látogatókkal volt. A szomszéd szobában reggel 10-től este 10-ig voltak ott folyamatosan a látogatók. Ott ettek-ittak, jól érezték magukat, hangosan beszéltek, csapkodták az ajtót. De ez nem csak a szomszéd szobára volt jellemző, általában mindegyik szobára. Szerintem ez a rooming-in rendszer akkor működik normálisan, ha a látogatók betartják a szabályokat!Van amelyik kismami pihenni vagy etetni szeretne, arról nem is beszélve, hogy hurcibálják be a kórházba a bacikat, úgy jöttem ki a kórházból,hogy benyeltem valami influt :roll:
A csecsemősök az első 2 napban aranyosak, aztán ha valami gond van,és mész akkor unott képpel , de segítenek.
A nővérekkel boxolnom kellett a napi vas adagomért :shock:
Nagyjából ennyi.

Aki még pocakos, annak további jó növekedést és minél könnyebb szülést kívánok! :wink:
Vendég
 


Naszóval, sajnos több ponton egyet kell értenem blongyinkával. Én ugyan fizetős szobában voltam, így a mosdóval nem volt gondom, de katasztrófa a látogatási rend hiánya. Persze, azt mondom, hogy netán apuka jöjjön-menjen, amikor akar, de rémesen zavaró az, hogy egy-egy beteghez akármennyi látogató jöhet egyszerre és tényleg sok esetben ott "partiznak" órákig, amikor az ember mondjuk pihenni, szoptatni szeretne. Nekem a rooming in se jött be annyira. Értem én, hogy miért jó, de ha az ember nem egyedül van a szobában, akkor elég idegtépő tud lenni, hogy hol a saját gyerekét, hol meg valaki másét hallgatja, amikor bömböl. Engem nyomasztott, ahogy az is, hogy a szobatársam reggeli első mozdulatai között szerepelt, hogy bekapcsolja a tévét és teljes lelki nyugalommal otthagyta nekem naponta többször öt, tíz percre a kisbabáját, ha ő épp valamerre el akart menni házon belül (és nem pisilni ment, félreértés ne essék).

A csecsemősök között én tán a 2. nap után találtam olyat, aki szimpatikus volt, de addigra olyan szinten elriasztottak a hozzáállásukkal a többiek, hogy ha egy mód volt rá, én bizony nem kérdeztem inkább semmit. Amikor a szülés utáni éjszakára a párom betolta a babát a csecsemősökhöz (úgy hajnali egy tájban), akkor pl. az épp műszakban lévő nő az alábbi szavakkal fogadta "Na, eddig tartott a lelkesedés?" Pedig nem hiszem, hogy túl meglepő, hogy hajnaltájt, szülés után akármennyire szeretem a gyerekemet én bizony úgy gondoltam, hogy mindkettőnknek jobb, ha megpróbálok pihenni. Voltak aranyosak köztük is, ezt elismerem, de nekem döntően rossz tapasztalatom van velük és ezt főleg azzal érték el, hogy a legtöbbjük kb. úgy beszélt velem, mintha sík hülye lennék. Ami ennél is sokkal idegesítőbb volt: ugyanarra a kérdésre még véletlenül se volt ugyanaz a válaszuk. Egyikük mindenképp azt akarta, hogy adjak cukros vizet a gyereknek (mert az igenis kell), másik nem ajánlotta, harmadik azt mondta, hogy csak keveset, negyedik inkább tápszert ajánlott volna, ha még nincs elég tejem. A fejést is egyik ajánlotta, másik csak iksz nap után, harmadik szerint felesleges, mert a gyerek majd elintézi, amit kell... Értem én, hogy ezek végülis hitbéli kérdések valahol, de annak, akinek még nem volt babája rendesen össze tudják zavarni a gondolatait.

Egy szó mint száz: lenne még mit javítani a kórház szervezettségén, személyzetén, de az is kétségtelen, hogy egy-két napot ki lehet bírni így is.
csipiketörp
 
 


Sziasztok!

Én is ott szültem október 27-én :wink:
Hát nekem a fürdő nem volt annyira gát, én rosszabbra számítottam, merthogy sikerült teliholdkor szülnőm, így esélyem nem volt fizetős szobára, bekerültem egy 3 ágyasba negyediknek pótágyra. Hát a pótágy rosszabb volt mint a fürdő, ami kulcsra zárható legalább és tényleg csak két szoba használja, én azt hittem olyan lesz mint régen, nyitott, közös ...ahhoz képest elment, bár tényleg nem takarítottak túl sűrűn. A pótágyban az össze rugó ki volt menve, belesüppedtem mint egy kádba, éjjelszekrény nuku, na délben kerültem oda, estére ürült ágy annyit kibírtam benne, de állandóan megnyerte valaki mindne nap egy időre, egy császárosnak még nagyobb élmény lehet.

csecsemősök: nekem egy öreggel volt bajom, de vele nagyon, a lányom elég ducika és látogatáskor nekiesett az amúgy is megzakkant, frissen betesósodott 5 évesnek, miközben én mindnet próbáltam megtenni hogy minél kissebb törés legyen a tesó érkezés, hogy én ugye ott maradok a kórházban stb, szóval nekiesett mert meglátta hogy banánt eszik hogy hogy képzeli, a banán nagyon hízlaló és gadadt gyereknek fogják csúfolni és csak mondta mondta, én meg úgy ledöbbentem hogy csak néztem, komolyan aztán meg bőgtem :cry: . Köszönöm szépen az ilyen kedves csecsemősnővérkét, sikerült pocsék élménnyé tenni a szülkés utáni 2. napunk, gartulálok neki.

A többiek aranyosak voltak, gyerekorvos is egy nagyon kedves doktornő adta be a bcg-t, fürdetésnél is aranyosak voltak, mondjuk én mint 2. gyerekes mást nem nagyon kérdeztem , ja, egyszer mentem fejni, az is okés volt. Én be nem adtam. Cukrosvizet kértem, aláíratták, hozták, tény hogy se pro se kontra nem mondtak semmit, de sírt a babám éjjel és nem volt elég a tej még, éjjel 2-kor kértem, nem húzták a szájuk, kedvesek voltak.

Ja, látogatás, na én szombaton szültem, az borzasztó volt, olyan szag volt a szobában, mert mindnekinél 5 látogató, szellőztetni nem engedett az egyik anyuka mert ő feküdt az ablak mellett a babájával...de másnap már jobb volt csak valahogy mindenki szombaton ér rá látogatni :D

Tv gond nálunk nem volt mert ott nincs tv a nem fizetősben:lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként csak halkan jegyzem meg, szerintem ahhoz képest amit egy fizető szoba nyújt többletbe, szóval nem sok, és nagyon drágának találom. Ugyanúgy szűkös, 3-an használnak egy fürdőt ott is, lehet sűrűbben takarítják, ezt nem tudom, a 2 ágyasban ugyanúgy idegen látogatók.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


A fizetőst én egy okból választottam: amikor bementünk a kórházba az egyik szobában olyan koncentrációja volt az etnikumnak, amit én már nem tudtam volna tolerálni. Értem ezalatt azt, hogy két emberhez alapból jöttek vagy tizen látogatni és mivel négytől nyolcig még tudtam sétálni, láttam, hogy bizony teljes lelki nyugalommal bent ülnek, dumálnak, esznek, élik az életüket a kórteremben. Arra gondoltam, hogy ha pont ott ürül ágy, én beledöglök, ha csak egy napot is úgy kell eltöltenem, hogy legfeljebb csak éjszaka van látogatómentesség.

Mondjuk ha úgy lettem volna eleresztve anyagilag ahogy nem, akkor az egyágyas szimpibb lett volna, mert a kétágyas tényleg nem sok pluszt adott. Bár takarították a budit minden áldott reggel és az ágy teljesen korrekt volt.
csipiketörp
 
 


Amikor én szültem, az összes fizetős szoba az etnikumé volt. Volt olyan, aki utánam szült 1 nappal, de már 1,5 héttel előtte fizette a szobát, hogy biztos az övé legyen. Mondjuk ezt sem engedném.
Az ágyak szörnyűek. Az, hogy a matrac 10 cm-rel alacsonyabb, mint az ágy kerete, az elég gáz. Hát még egy császárosnak.
A rooming in témához: mint már korábban írtam-jó példa a MÁV, ott SENKI nem mehet a baba közelébe. Látogatófolyósó van. Sztem a papa is kibír 3 napot csak vizuálisan. Fontosabb a baba egészsége. Itt az a baj, hogy a látogatók IQ-jára van bízva minden. Mi a folyósón ücsörögtünk szinte végig apával meg a két nagyobbal, mert vki mindig szoptatott. Így fair szerintem.
kaha
 
 


Épp ezt akartam írni hogy nálunk is volt a fizetősben etnikum. Én nem fizetősben voltam és nem volt. Viszont kb a 2. napon szült egy és kb 30-an voltak a folyosón a rokonság már a szülés alatt :lol: Aztán meg az udvaron koccingattak :lol: a férfiak. A nők meg fent voltak. Mondjuk nem tudom melyik szobában volt

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!:)

Gondoltam írok egyet ide::D Bajcsy kórháááz, jeee!!! :?
Nos, 3x volt szerencsém?? ott szülni. Ebből az utolsó volt a legszarabb! Regényt tudnék írni belőle. A Bajcsy szülészetén jelenleg nem dolgozik olyan orvos aki ne ismerne, és ne vizsgált volna. :shock: Már a végén azt mondták hogy kapok egy pöcsétet a homlokomra, betesznek a leltárjegyzékbe és ott maradok amíg az épület áll. :shock: Azt hittem soha nem szülök meg!
Választott orvosom nem volt egyik esetben sem. 1998-ban Dr. Balogh Illés és Magdika segítette világra kicsi lányom. Soha jobbat! Szupi volt minden. 2000-ben a fiamnál mindennek az ellentkezője. Dr. Urbancseknél sikerült szülnöm, szörnyű volt!:( Szinte kinyomta belőlem a kicsit, nem a szülés fájt, hanem a könyöke nyoma a hasamban. Gátvarrás érzéstelenítő nélkül... stb.
És idén 2007. júniusában volt szerencsém megint ott szülni. A szülés maga nagyon jó volt. Dr. Széchenyi az utolsó másodpercben beesett a szülőszoba ajtaján, de 2 szülésznő tanuló, valamint Ildikó szülésznő akkorra már mindet előkészített. Tökéletes volt.:D Soha jobb dokit Dr. Széchenyinél. Imádom azt az embert!!! Kedves, közvetlen, és ami a legfontosabb, törödik az emberrel.
Az előzmények... na, hát az pocsék. Többet voltam bent mint itthon.:( :( :( Láttam én mindent, tapasztaltam a kórházat eleget. A magas vérnyomásom miatt kellett befeküdnöm, de 1x 2 hét után aláírtam a papírt hogy saját felelőségre megyek, mert már attól voltam rosszul hogy ott kell lennem. :roll: Szóval, mondom, regényt irhatnék...
Ha gondoljátok belekezdhetek...:D
Vendég
 


Sziasztok!
Én is megszültem már, én fizetős szobában voltam, látom ez a téma, azt napi egyszer takarították, ahogy a szobát is. Mellesleg a másik lány engem kiborított, pontosan azért amit írtatok: nála fixen 15-en voltak a szobában, nem fél órára jöttek, hanem 3-4 órán keresztül ott voltak, de úgy h én a saját látogatóimmal inkább kimentem a folyosóra...szóval semmi nem garancia...
Nekem kb két csecsemős nővér nagyon szimpi és segítőkész volt, többi semmilyen, és nekem is nagyon mufurc volt az az idős hosszúhajú...
Én pl a vizitekkel sem nagyon vagyok megelégedve, azon kívül h bejöttek és megkérdezték panasz, pisi, kaki, már robogtak is tovább...aztán mikor a zarómért mentem, mondták h olvasták, nem volt sima szülésem, nem fáj a gátsebem???!! Erre tökre bepánikoltam, ha tudtak vmit amit én nem, nem kellett volna egy vizsgálat?
Amúgy azt a 3 napot ki lehet bírni, de ez a nagy liberalizmus engem is kikészített...bár se nekem se a babának nem lett baja, hála az égnek...
mori
 
 


Ja, igaza van morinak.
Jöttek vizitelni ahogyan ő is írta, aztán átvttem a zárójelentést,és simán leírták mintha megvizsgálták volna a hasamat. Egy ujjal senki nem ért hozzám. :roll:
Vendég
 


Az egy dolog, hogy meg sem néztek, de később vettem észre, hogy a zárójelentésen a felvételi adatok között MINDEN olyan, ami nem is rám vonatkozik. (pl. súly: 67 kg-voltam vagy 85 :) , haskörfogat, méhszáj stb.-semmi nem volt valós) Gondolom, van egy sablon, mindenkinek azt írják be. Csak annyi a kérdésem, hogy valaha ez változni fog? Sajnos én is szakmabeli vagyok és nálunk is így csinálják. Tisztelet a kivételnek.
Én csak azért szültem a harmadikat a Bajcsiban, mert akkor volt ez a nagy hercehurca a választott kórház körül és úgy gondoltam, a harmadik már gyorsan jön, meg az a három napot bárhol el tudom tölteni.
A férjem a szülés előtt 4 nappal láttal először belülről a kórházat, rögtön másikat akart keresni. :D
Igen, ki lehetett bírni, meg hát ugye idővel minden emlék megszépül. De azért a korábbi kórházammal, ahol a két fiamat szültem össze sem lehet hasonlítani.
kaha
 
 


Sziasztok!
36. hetemet fogom kezdeni, eléggé elrettentem az írásaitoktól.. :(
Én a negyedik babámat várom, hármat máshol szültem, tulajdonképp első szülés élményem lesz ebben a kórházban. Választott orvosom az van, szülésznőt nem választottam. A barátnőm már szült itt, azon rendkívül megdöbbentünk mi is a párommal, mennyire szabadon látogatják az újszülött babákat. Sehol nem tapasztaltam még ezt. Talán, ha kulturáltan sikerül megkérni a látogatókat, hogy szeretnénk szoptatni, lehetséges e, hogy a folyosón folytatnák tovább a beszélgetést.. szerintem működhet, nem? Egyébként a házirendben sincs korlátozás a látogatásoknak?
Egyébként nagyon jó volt olvasni mindenki élménybeszámolóját, köszönöm szépen az írásokat. Üdv mindenkinek, aki mostanában készülget már a szüléshez, annak nagyon szép szülésélményt kívánok!
laurababuci
 
 


laurababuci

Szia.
Szerintem mindent meg lehet próbálni. Nekem nem nagyon van-volt merszem ilyesmihez, meg különben is úgy gondolom, hogy ha az én férjem alkalmazkodik másokhoz szó nélkül, ez viszont is elvárhatom. Tudod, ha már szólni kell.....
Figyu, aki már a negyediket várja, az semmitől sem ijedhet meg, annál erősebb és bátrabb nincs a világon :D . Gratulálok. Mint fentebb is mondtam, túl lehet élni. Ha tudtok, szerintem próbálkozhattok a fizetős szobával. Ha nem, akkor is átvészelhető az a három nap.
Szülésznőm nekem sem volt-egyszer sem, de nekem eszembe sem jutott választani. Te szeretnél?

Kép
Kép
Kép
kaha
 
 


Szia!
Ari vagy, hogy írtál. Azt mondta a dokim, hogy nem szükséges választanom, mert mindegyik remek szakember, egy valakivel nincs kibékülve, az pedig nem lesz januárban... :) úgyhogy e felől nyugodt vagyok. Egyik gyerkőcömhöz sem volt szülésznőm, mindig orvos volt akit választottam.. illetve, aki volt, természetes volt, hogy nála szülök. A jelenlegit ajánlás után választottam, nincs is vele sem problémám. Remélem meg is marad szülés utánra is a szimpátiám. Bátor akkor voltam, amikor nagyon vágytam még egy babura, több hónap kellett hozzá, hogy összejöjjön, most nem mondhatnám, hogy annyira fel vagyok vértezve és bátor vagyok mint egy tigris... vagy oroszlán, vagy mit tudom én... :)
Persze, agykontrollt végeztem, úgyhogy erősítem magam és programozom a szépséges szülést, a kellemes környezetet a babámmal a szobában, tehát, biztosan sikerülni fog. Ha nem így lesz, majdcsak kiállok magunkért... :)
Te mikor szültél ebben a kórházban? Meglepődtem, hogy a babának is vinnem kell magammal mindent, rucit, pelust, még popsikrémet is.. Ha nem rettegnék a veszélyeitől, sokkal szivesebben szülnék itthon.. Ezt azonban soha nem merném megkockáztatni.. .
laurababuci
 
 


Az Eszter július 27-én szültem. Ő a harmadik. Az, hogy mindent vinni kell engem is meglepett. Nekem szégyenkeztek is miatta a nővérek, de hát ők tehetnek róla, könyörgöm? Nem baj, legalább Neked már minőségi ennivalód lesz, mikor szülsz. Naponta legalább ötször :)
A szülést semmiképp nem vállalnám otthon, de én úgy gondolom, elég lenne 1 nap is a kórházban szülés után. De csak én gondolom így persze. Mondjuk azért bepróbálkoztam vele a bentfekvés alatt. Nem díjazták az ötletemet. Nekem az volt a furi, hogy a császárosok is 3 napot vannak bent. Amikor a fiaiam születtek, akkor még azért nagyobb volt a napbeli különbség a kétféleképpen szültek között. De hát mindegy. Szerintem már Te is úgy vagy vele, hogy csak segítsenek a szülésnél, utána már inkább mindent magadtól, nem? Megy ez már, kérem.

Nálatok mekkorák a gyerekek?

Kép
Kép
Kép
kaha
 
 


Sziasztok!
Januárban szülök a Bajcsyban, és azon akadt meg a szemem, hogy azt írjátok, mindent vinni kell. Mi az a minden? Ruhát a babának? Most kaptam egy listát arról, amit vinni kell, és azon nem volt rajta, csak a popsitörlő, textilpelus, papírpelus, popsikrém. Ezek tavaly nem kellettek. Akkor ruhát is kaptunk. Most más a helyzet?
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok!
Én nov 1-jén szültem, és NEM kellett vinni rucikat, csak pelust...de úgy vettem észre h ha nem vttem volna azt sem, semmi em történt volna, ugyanis ha bent volt a gyerek simán átpelenkázták minden zokszó nélkül, annyit mondtak h tegyek be a kocsiba mindig egy cserepelust..de volt h elfelejtkeztem róla :oops:
mori
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?