Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mar par napja beleolvasok a beszelgetesekbe es en is szeretnek hozzatok csatlakozni. Most mar en is elmondhatom magamrol, hogy kisbabat varok :lol: . 4 honap kitarto probalkozas utan dec 17-en vegre pozitiv lett a teszt. Ha lehet hinni az internetes kalkulacioknak, akkor aug 16-an fogok szulni. Majd csutortokon megyek nogyogyaszhoz. Remelem mindent rendben talal. Egyebkent jol birom, rosszul letek nincsenek, csak nagyon faradt es almos vagyok. Az elso ultrahang vizsgalat hany hetes korban szokott lenni?
Udv mindenkinek
Eszter
eperke25
 
 


pintyus, én ma voltam először dokinál, hüvelyi uh-t csinált, és megállapította hogy jó helyen van a petezsák, illetve ép szikhólyagot látott... Csak azért izgulok kicsit, mert még eléggé az elején járok, és sok rémhírt lehet hallani... de igyekszem kizárni ezeket...

Nem is akartam még bejelenteni, de így hozta a helyzet..

Eperke, jó babavárást :-)

yuyu79
 
 


ja, amúgy nem igazán lepődött meg a főnök, de kissé gondterhelt arcot vágott... mondjuk nem csoda, a kolléganőm is most fog terhesség miatt táppánzre menni, ő 1 hónapja jelentette be :wink:

yuyu79
 
 

 
 

Lányok, tudja valaki szegény Gabin kívül, hogyan kell ide táblázatot csinálni?? :?:

yuyu79
 
 



Kép

Én ilyet tudok, ha jó ez így. Magamat majd csak a januári vizsgálat után írom be. Jó lesz így?
Én is frissítettem a tickerem, mert nekem 29 napos a ciklusom, így a szülés várható időpontja augusztus 11.

Gabi, nagyon sajnálom :(

szuszu
 
 


szuszu, szerintem tökéletes lesz így a táblázat, ha meg tudnád csinálni :lol:

yuyu79
 
 


Akkor jelenleg így állunk:

Kép

szuszu
 
 


betti: ha minden igaz mi majdnem egy idősek vagyunk, de ez holnap derül ki igazán, én majd holnap szeretnék bele kerülni a táblázatba, ha megengeditek. Mert itt akarok maradni veletek. Remélem mindenki sikeresen végig viszi a terhességet.

yuyu: kaptál képet?? Tedd fel ha igen, és mindenki tegye fel ha van már képe. :wink: :wink: :wink:


számitásom szerint én 4+5 vagyok ma. Nagyon kiváncsi vagyok mit mond a doki!

eperke gratulálok, biztos nagyon izgatott vagy.

Párjaitok mit szóltak a bejelentéshez???

Megpróblok visszaolvasni
Vendég
 



harivera, te mikor voltál dokinál???

Jó sok gyerkőcöd van ilyen fiatalon!!!!!, hogy bírod?? És ha 4 lesz akkor hogy fgod bírni???
Vendég
 


Pintyus, sajnos nem kaptam képet..

hariverának már most négy van, nem? Nem semmi..

Amúgy hogy vagytok ma reggel? Nekem ma kijött az első kisróka a reggeli fogmosásnál :?

yuyu79
 
 


yuyu: miért nem kaptál képet????
Nekem is szokott rókázni a fogmosásánál. Amúgy a fogorvosi vizsgálat az mikor van és hova kell menni??? a saját dokihoz vagy ők mondják meg hogy kihez??? És ha gond van akkor az első 3 hónapba meg csinálhatja??? mert én nagyon félek a fogdokitól. és érzéstelenités nélkül én nem bírnám ki.
Vendég
 


Nem tudom miért nem kaptam képet, el is felejtettem rákérdezni.. De valószínű azért, mert nem magándokinál voltam, hanem körzetinél. De lehet hogy két ünnep között elmegyek másik dokihoz, hogy lássak szívverést, és akkor talán kapok képet is..

Fogorvoshoz én sem tudom mikor kell menni. Gondolom majd a védőnő megmondja..

yuyu79
 
 


Yuyu akkor hozzád ment a rókám ma sem hánytam:)amúgy reggel mihelyst felkelsz pár falat pirítóst falatozz hidd el jó :wink:
pont én is ezen a védőnős dolgon gondolkodtam,mikor kell oda menni :?: fogorvoshoz is kell :?: mondjuk én évante rendbetetetem nem lehet semmi 2 hónapja voltam.
Nekem van a legfrissebb uh.képem :lol: amikor belém ültették a két kis porontyomat abban a pillanatban kaptam uh.képet.

lanyané
 
 


Fel tudod tenni a képet? Mi látszik rajta??

Nekem azt mondta a doki, akár most is mehetek a védőnőhöz, de ráérek januárban is..

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Én tegnap este voltam a doktornőmnél, férjem is elkísért :lol:
Kerekedett a szeme rendesen amikor az UH-t csinálta a doktornő.

Adatok: 1,73 cm a baba, és 8 hét 6 naposnak felel meg a méretei alapján, pedig ugye 1 héttel fiatalabb...szóval remélem, hogy egy kis vasgyúró fiúcska lakozik a pocakomban.
Már pulzált a szive, végre a férjem is kezdi felfogni, hogy mi a helyzet:)

Képet kaptunk, kettőt is, ma a párom megpróbálja bescannel-ni, este titokban. Én itt bent nem tudnám top secret üzemmódban megcsinálni...és még nem szándékozom elmondani a főnökségnek.

Kaptam beutalót a védőnőhöz, most majd ki kell nyomoznom, hogy ki az, és hol lelhető fel...ez a hátránya a vidéki életnek...össze vissza kellene menni orvoshoz, területtől függően:(

Aranyos volt a doktornő, mondta h ő összesen 4szer fog megszuratni a várandósság alatt, összevárja a vizsgálatokat, nem érdekli, hogy a védőnők már köteg leletet várnak:) Ez is tetszik benne...

pöttömpanni
 
 


Pöttöm, gratulálok! Tök jó, hogy minden renben van :D

yuyu79
 
 


sziasztok!
Most egy pár napja nem voltam fennt, és most visszaolvastalak titeket, hát sok minden történik veletek.
Mi is majdnem lebuktunk hétfőn, a sógornőm rá kérdezett, és kicsit ledöbbentünk, de aztán mondtuk hogy nem vagyok terhes. így majd nagyobb lesz a meglepetés :D
Amúgy ő is terhes volt 5 hetes, de elment neki a múlt héten :( , pedig kb egyidősek lehettünk volna.

Erika
knéerika
 
 


Szia Erika! Szegény sórognőd :(

De remélem Te viszont jól vagy.. :wink:

Szerintetek hülye vagyok? Nem bírok a munkára koncentrálni, csak a baba jár az eszemben... és olyan lassan telik az idő :roll:

yuyu79
 
 


Sziasztok:)

Üdv és gratuláció az újonnan csatlakozott kismamiknak:))
mindenkinek gondtalan babavárást kívánok:))

szuszu, az adataim:

30 év, 6. hét 6. nap, István kórház, első baba, Csepel-i vagyok és aug. 7. a várható időpont. előre is köszönöm!


Lányok szorítsatok holnap 13.40-től, uh-ra megyünk a párommal, már úgy izgulok, nagyon várom, hogy lássam a picikét és halljam ahogy a kis szive dobog:)))

Képzeljétek a minap felhívott a legjobb barátnőm, hogy jóhírt közöljön, ő is terhes:))) 1 nap van közöttünk, egyszerre fogunk pocakosodni:)))

a rosszullétek szerencsére elkerülnek, kivév az enyhe szédülést, émelygést, fémes íz érzést a számban ...

Yuyu én sem tudok a munkára koncentrálni, csak a babára:))) de szerintem ez természetes:) gratulálok a bejelentéshez, én is szóltam az irodavezetőnek, de egyelőre a közvetlen kollegákon és rajta kívül nem tudják a többiek. Január végén lesz hivatalosan bejelentve.


Lányok, esetleg tudja vmelyikőtök, hogy milyen komoly indok kell ahhoz, hogy az embert kiírják táppénzre vagy ez inkább orvostól függ...?!

Igazság szerint elég stresszes a munkahelyem és ha nem kötelező, akkor inkább nem dolgoznék sokáig...

sniky
 
 


Köszönöm én jól vagyok! A fáradságon kívűl semmi bajom.
Hát az én munkahelyemen is mindig sok a stressz. Nem tudom meddig fogom bírni!

Erika
knéerika
 
 


Niki, ez szerintem orvostól függ, ha jófej, indok nélkül is kiír. Illetve szerintem a stressz is elég indok lehet..

Nekem azt mondta a doki, hogy szóljak, hogy mikortól nem akarok dolgozni, és megírja a javaslatot... remélem tényleg nem lesz gond ezzel..persze elvileg meg kell indokolniuk, de nem szoktak kukacoskodni..én is csak annyit mondtam neki, hogy stresszes a munkahelyem, és ingáznom kell 35 km-re.

yuyu79
 
 


Jujj de sokat írtatok mig én visszaolvastam mind a 9 oldalt. Most már jobban ismerlek benneteket!!!

Nekünk ez volt az első éles hónapunk és úgy néz ki egyből összejött Hála az Égnek!!! Amúgy én 22 vagyok.

De jó lesz, majd sok Uh képet fogunk látni!!!

Pöttöm: gratulálok. Örvendek hogy minden ok, te már jó előre vagy! Te pont az én szülinapomra vagy kiírva!!! :lol: :lol: :lol:

Én is vidéki vagyok és fogalmam sincsen hogy hol van a védőnőm, ráadásul én még nem is vagyok magyar állampolgr. :( kolozsvárrol származom, 2,5 éve élek itt. :D májusban volt az esküvőnk.

Mikor kell menni védőnőhöz???

Gabi, nagyon nagyon sajnálom!!!

erika: sajnálom a kis sogórnődet, nem lehet könnyü neki, én bele betegednék ha valami rossz hírt mondana ma a doki! :cry:
De te ugye jól vagy!!!

yuyu: dehogy vagy hülye!!! Én sem tudok a munkára koncentrálni, nem is csinálok semmit csak olvasgatok és írogatok, és takaritanom kéne!!!!

lanyáne: gratulálok a kicsi makikhoz!!! Tedd fel te is a képet!!! Milyen érzés tudni hogy ketten vannak???

Engem még idáig elkerült a legtöbb tünet!!! Nincs hányingerem, csak néha egy egy kajától, pl. szallona undorodom. A fáradtság az jelen van már egy hete, ingadozik, néha alszom el, néha meg olyan éber vagyok hogy csuda!!!

Én nem szedem csak az Elevitet, szerintetek ez elég??? Eszek minden nap 1 narancsot meg kivit, meg répalevet.

Édességet néha úgy meg kivánom hogy csuda, megeszem és utána másnapig nem kell. De a savanyut is enném állandóan!!!

Én is most nem rég szoktam le a cigiről, több mint egy hónapja, nem is hittem volba hogy ilyen könnyen megy, de mindig azt mondtam hogy a babért mindent és be jött, ahogy elhagytam már be is költözött aprónyuszi a pocimban :lol: :lol: :lol:

Kávézni meg azóta nem szoktam amiórta nem cigizem. Meg tudnám inni szerintem mostmár de nem kivánom egyáltalán, inkább a teát azt minden menyiségben.

Én páromnak a tesztet a kezébe nyomtam mikor haza jött és azóta em nagyon fogta fel, de azért elkürtölné mindenkinek!!! :wink:

Anyukám pénteken jön és ami akkor szándékszunk megmondani nekik, de lehet megvárjuk a szentestét, bárnagyon nehéz lesz. :roll:

Elnézést hogy enyitt írtam, ne utáljtok ki légyszi!!! :? :?

ja, és én is fel vagyok fújodva, és híztam is 2 kilót. 50 kg voltam most meg vagyok 52. Párom szerint nagyon szélesedett a csípőm és a karcsuságom is kezd eltünni. Viszont már van egy pár naci amit nem tudok begombolni. :wink:

Mégegyszer bocsi a sok irkáért!!! Kép
Vendég
 


Pintyus, nem baj hogy sokat írtál az a jó, ha minél többet megtudunk egymásról..

A dokidat kérdezd meg szerintem hogy hova kell menned védőnőhőz... vagy az asszisztensét... náluk szokott lenni lista, körzetek szerint beosztva.

Teát én is sokat iszok, de főleg gyümölcsteát, zöldteát, meg vöröset, a fekete teát inkább mellőzöm.

Mekkora mázlista vagy, hogy egyből összejött... bár ha azt veszzük én is az vagyok, mert a 6. hónapban összejött... van akinek meg évekig is eltart..

yuyu79
 
 


Igen, mi is azt mondjuk hogy mázlisták vagyunk, mert nem hittük volna, azért kezdtünk el próbálkozni méág az idén mert gondoltuk úgyse jön össze egyből, és láss csodát. Csak legyen is minden jó, és jó helyen legyen a kis pici.

Te mikor mész vedőnőhöz??
Vendég
 


yuyu,

köszi a tájékoztatást, szeritem holnap beszélek a dokival erről is, ráadásul egy elég komoly pánikbetegséget gyűrtem le az elmúlt évben, szerintem ez is megkönnyíti a doki döntését.....

sniky
 
 


Pintyus, még nem tudom mikor megyek a védőnőhöz, még nem tudtam beszélni vele, csak azt tudom hogy hétfőn 2-től négyig lehet menni, de jövő hétfő 24-e, utána 31-e, úgyhogy lehet hogy csak január elején jutok el hozzá.. :wink:

yuyu79
 
 


Sziasztok!
Hát nagyon irigyelem zon kedves kismamatársaimat, akiknél nincsenek Vukkék. Nálam reggel menetrendszerint Vukk és utána egész nap émelygés és a rend kedvéért még északa is émelygek. De nem panaszkodom:) Én akartam és olyan jó tudni, hogy van valaki odabent, aki miatt a mamija nagyon nem érzi magát jól:) A megfázásom szerencsére rendeződött, de egy falatot sem bírok enni, ha sak a kajára gondolok megjelenik Vukkcsalád :D :D Ez a legjobb fogyókúra :D :D

Panni!
Nagyon szépen alakul a méretetek :D

Pintyus!
Drukk ma a dokihoz :D Biztos minden rendben van odabent :D
tami75
 
 


köszi tami, drukkoljatok nekem. Most takaritgatok!!! Ti meg vagytok a takaritással???

Mi lesz a karácsonyi menü???
Vendég
 


Tami, jobbulást! És igyál ám sokat, nehogy kiszáradj! És semmit nem tudsz megenni? Keksz, piritós? Valamit azért kéne :wink:

yuyu79
 
 


Én is most találtam meg a védőnőmet. Csak szerdán van 14 és 15 óra között...bő a választék...szóval nekem is marad a január 2-a.
Még szerencse, hogy a dokinénihez 8-án megyek, addigra lesz kiskönyv:)

Pintyus!

Igaz, h elsejére vagyok kiírva, de dokinéni mondta, hogy akkor július végén kivesszük (szemem miatt programozott császár) :) Erre mondtam, hogy OK, csak még oroszlán legyen az én drágám :lol:

pöttömpanni
 
 


Nekem a takarítás még sehol...szombaton ha minden igaz végre elő- és fürdőszobabútort szerelnek...nov. 20ra ígérték:(
Előtte se időm nincs takarítani, se sok értelme ahogy ezeket a munkásokat ismerem...
Szóval marad a szombat délután...meg talán valami a vasárnapból...
Nekem a borleves alap, minden karácsonykor ez van, és hallom anyám nyafogását, hogy pfuj...ez boros :lol: antialkoholista szegény :lol: :lol:
Másodiknak barackos pulykamellett csinálok tejszínes burgonyával.
Anyám pedig a jó kis paradicsomos szabolcsi töltikápit csinálja, mire 24-én felkelünk.

pöttömpanni
 
 


barackos pulykamellett csinálok tejszínes burgonyával............yamiiiiiiiiiii

Le írnád hogy hogy csinálod!! Nagyon fini lehet!! Borlevest ehetsz??? Sose hallottam róla, el se tudom képzelni hogy milyen lehet. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Van egy babócánk méhen belül! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


boniko, ez nagyon jó hír :D Gratula!! :D Szívhang Nálatok se látható még?

yuyu79
 
 


Pintyus!

Sajnos egy receptet sem vagyok képes megjegyezni fejből :lol:
Amúgy a fakanal.hu-ról szedtem le a receptet.

A borleves szerintem nem árthat, egy pici alkohol nem vészes, és főzés közben szinte a teljes ereje elmegy a levesnek. Ez sem egy nagy ördöngősség, csak sok tojássárgája kell bele, szegfűszeg, sok mazsola, ezeket besűríteni, és a végén sok tejszínhabbal megenni:D Persze laktóz érzékeny vagyok, de karácsonykor lehet bűnözni...

Boniko!!!

Gratula neked!

pöttömpanni
 
 


Boniko!
Gratulálok!
Nagyjából veled egidős vagyok ( doki számítása szerint, illetve a petezsák mérete alpján). Nálad ma láttak már szívhangot?

Yuyu!
Rengeteget iszok. A pirítost még nem próbáltam, de ma kipróbálom. az a bajom, hogy az émelygés miatt nem is kívánok semmilyen kaját :? De nem baj, valahol olvastam, hogy a baba mindenképpen elveszi amire neki szüksége van. :D
tami75
 
 


Pöttöm, ez a leves jól hangzik, ki kéne próbálnom :wink:

yuyu79
 
 


boniko gratulálok!!!!!!!!!!!!!!

remélem én is ilyn jó hírrl térek vissza!!!!!!!!!!

Miket mondott a doki?????
Vendég
 


Csajok!!!

Kérdeztetek valamiket a dokitól az első Uh-n???? :?: :?: :?: :?: :?: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Sziasztok !

Mindenkinek gratulalok! Lanyok mi kaptuk a legszebb ajandekot karacsonyra, ugye?
Nalunk tovabbra is minden rendben hetfon reggel lattuk eloszor a maszatot, nagyon aktivan pulzalt :D Augusztus 6-11 ig meg varnunk kell a szemelyes talalkozasig :wink: Ma ejjel indulunk haza autoval szoritsatok, hogy ne akadjunk el sehol... Addig is mindenkinek tovabbi szep (lehetoleg rokakoma-mentes) estet!
almira75
 
 


Almira vigyázzatok hazafelé,gratula a picurkához.
Boni ez szupi jövhéten már dobog a szíve :wink:
Ma nem vagyok olyan hányos,de néha mikor úgy ülök,fordulok belefájdul a pocom,remélem minden renddben odabent.

lanyané
 
 


Snyki
Te merre Csepelen? Én a víztoronynál. És kinél fogsz szülni az istvánba? Én ha összejön a Várnainál.
De most jön a rossz.
El kezdtem vérezni. :cry: :cry: Remélem nem megy el a baba. Ha tényleg az volt e. Sajna csak pénteken tudok menni a dokihoz. Elegem van abból hogy a szervezetem becsap. Ha meg csak az van ami a Csabinál meg a Petinél hogy dufhastont kell szedjek a vérezgetésre ami a sárgatest hormont tartalmazza. Remélem hogy csak ez van.
Pedig magasan van a máhszájam is és a hőm is nagyon magas. Mert ma meg tudtam mérni. Ha törik ha szakad holnap is meg fogom mérni reggel. És megint tesztelek.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



Szia Vera!

Nagyon szorítok hogy minden rendben legyen veled!!!!!

Mi az Erdősor elején lakunk, tavaly aug-ban vettünk ott lakást, jó kis nyugis környék, nagyon szeretem:)))

sniky
 
 


Frissítettem. Majd írok valami függvényt, ami magától frissíti a napokat, mert így nehéz követni. :P

Én még mindig nem hánytam, de már émelygésem volt. Viszont nagyon kívánom a sós dolgokat, de az édeset egyáltalán nem.

Kép

szuszu
 
 


Helllooooooooo

5*5 mm petezsák látható. Van egy aprónyuszink méhen belül!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
5 hetes vagyok.
Január 2án menni kell megint, akkor már hasi lesz Uh lesz ha tele a hólyag és szívhang!!! :lol: :lol: :lol:

Most már be írhattok a táblázatba

Pinytus, 22, 5+0, Debrecen, 2008.08.21
Vendég
 


Vera, én is drukkolok hogy ne legyen gond :wink:

Szuszu köszi a táblázatot :)

yuyu79
 
 


Pintyus, ez tök jó :D És milyen fiatal vagy.... irigyellek :wink:

yuyu79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?