Új privát üzeneted érkezett!

Kecskemétinek alma-banán-sütőtököt találtam (Brendon), de én sima sütőtököt ittam. Viszont holnap sárgabaracklevet veszek Bálintnak (Hipp). :lol: Hátha...

dkata
 
 



Kata :D
Máténak a székletgondjait a hipp kanalas sárgabarack oldotta meg.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Tudom, írtad... Nálunk semmi. Gondoltam hátha a folyadék... Vagyis már nem nagyon remélek.Napi 5 mili laevolac... és bogyósat kakil!

dkata
 
 


bocs :oops: ismétlem itt magam.
remélhetőleg megoldódik ez.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nem baj, ha ismételsz! :lol: Tudod Ő a Tudás anyja! :lol: :lol: :lol:
(Nem jegyez meg mindent az ember, úgyhogy inkább 2x, mint 1x se.)

dkata
 
 


És ezeket a leveket 4 hónaposnak lehet már adni?
gondoltam, hogy biztosan nem allergia, kár volt a dokinőtől megkérdezni, ő ránézés nélkül rávágta, hogy allergia és már írta is az új tápszert, ami nagyon rossz, azóta lényegesen kevesebbet eszik Olivér (nem is hízott azóta, 1 hete 1 grammot se), a Humana HA 1-t szerette nagyon.
mit csináljak? lehet, hgoy azt fogom mondani a dokinak, hogy nem fogadja el egyáltalán azt az újat és írja megint fel a humanat.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :)
meg kell nézni mi van benne.
De ha a sütőtök mehet, akkor ugye a sütőtök+sok víz is mehet :lol:

mármint, hogy a dokid szerint a humana HA-ra allaergiás a gyerek?
meglepne. Eleve HA tápszer. Ha meg már egy HA-s tápival kapcsolatban felmerül az allergia lehetősége, akkor oda komolyabb allergiavizsgálat kéne.
A füle mögötti szárazságot meg én első körben tuti nem az allergiák közé sorolnám be, nem tipikus tünet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

a dokinő nem is kérdezte, hogy eddig milyen tápszert evett, írta fel a pepti-juniort.
allergiavizsgálatot nem csinálnak ilyen pici babának - ezt ő mondta.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi!

Pati is Pepti Juniort kap, allergiás, ill. remélem nem, de nagyon annak tűnik, úgy derült ki. h. kb.2hetesen náthás lett, és nem gyógyult, és írtó koszmós volt a feje .másfélhónaposan kaptuk a peptit én azt hittem nem fogja elfogadni, nem csodálom h. Olivérnek nem kell, bűn rossz.
próbáld meg szőlőcukorral, ha úgy eszi, akkor mindig kevesebbet tegyél bele, nekem ezt tanácsolták, nem tudom h. beválik -e, szerencsére nem kellett cselhez folyamodni.

ennyi idősen már nem fog sztem átszokni Olivér erre.
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsi: nekem olajos vattával kell törölnöm Zorka füle mögött, ha van ilyen szárazság, vagy ez nem olyan? Ha másról beszélsz, bocsika. Én megmondanám a dokinőnek, hogy nem eszi és adja a régit.

tiko
 
 


Tiko

nálatok is van ilyen a fül mögött? de, erről beszélek, a szárazságról.
azóta érdeklődtem már más ismerős anyukáknál is, és mondta épp a barátnőm is, hgoy az ő babájának is van ilyen. ha ez nem is olyan ritka, akkor egyáltalán miért merült fel a dokinőben, hogy allergiás?
most azt találtam ki, hogy semmit nem mondok, hanem feliratom a humana-t. úgyse emlékszik ő rá, hogy a másikat írta a múltkor.

Zozo

minden rendben veletek? emlékszem akkor váltottunk pár levelet, amikor 4D-re mentem Kecskemétre, ugye?
Pontosan 1 héttel idősebb a kislányod :D

Lányok

egy 2 hetes baba hol kaphat rózsahimlőt el?
2 hetees, és most jött ki rajta.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:allergiavizsgálatot nem csinálnak ilyen pici babának - ezt ő mondta.

ez így ebben a formában nem igaz, mert tejallergiát ilyenkor is lehet már szűrni... DE! szerintem nem az.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi :)
a fül mögötti szárazság a gyerekek felénél van.

rózsahimlőt ugyanúgy akárki haza tudja vinni, bárhol elkaphatta.
meg elég hosszú a lappangási ideje, azt hiszem ugyanúgy 7-10 nap mint a bárányhimlőnél, szóval ennyi idő alatt azért ők is voltak már tuti sok helyen, kh.-i váró hazajövetelkor, bármelyik látogató... stb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

Szerinted lehet érintkezni ezzel a babával kb. 10 nap múlva? vagy akkor még veszélyt jelent?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi: a drnő és a védőnő is felhívta a figyelmemet, hogy olajos vattával tisztítsam a füle mögött, szedjem le, ha van ilyen szárazság. Szóval szerintem tuti nem allergia.

Hálózsák ügyben mik a tapasztalaitok? Mert Zorkának asszem kéne vennem. Hiába mondom neki, hogy a takaró felülre való :lol: Állandóan lerúgja és alá kerül, félek,hogy megfázik.

tiko
 
 


Tiko

nekünk több hálózsákunk van. amit a tescoban lehet kapni 3500 ft, az vált be nekünk a legjobban, nem túl vastag. de ne a 0-6 hónaposat, hanem nagobbat vegyél, hogy kényelmesen tudjon benne mozogni.
van vastagabb hálózsákunk is, abban izzad nagyon éjszaka, szóval én a tescosat szeretem.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi: az pamut? Kb mennyire vastag? Mikor abban alszik még be is takarod?

tiko
 
 


Tiko

pamut, és sokkal vékonyabb, mint a klasszikus bundazsákok.
alá egy vékony hosszú ujjú rugit adok (tescos ez is, a 3db-os), az alá rövid ujjú bodyt. betakarom, de pár percen belül lerúgja magáról a takarót. akkor újra betakarom, megint lerúgja. aztán már én is alszom, szóval reggelre sosincs rajta takaró. sőt, teljesen máshol fekszik, mint ahol elaludt.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi: éjszakára én is pont így öltöztetem (kiv. a zsák). Mi is a tesco-s rugit használjuk "pizsinek" :) Okés, köszönöm, így már világos! Akkor lesz 1 utam a Tesco-ba...

tiko
 
 


enyémgyerek hason alszik és rendszeresen bemászik a takaró alá :) úgy kell levennem róla :)
most tolatva közlekedik általában.

Zsuzsi :)
nem tudom, hogy a rózsahimlőnek hogy van a fertőzési ideje... utána kellene olvasni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Enyémgyerek meg sose alszik hason :) Tegnap 10 percet sikerült neki :)

tiko
 
 


Sziasztok :)
Sietek, úgyhogy csak röviden :)

Szentkirályis sütőtőklevet adok neki, van benne ugyan cukor, de azt gondolom, mivel nem ezt issza naphosszat, hanem ha szorulása van akkor egész nap megissza kb az 1/3-t az üvegnek (a többit én ;) ), nem ettől fog rászokni az édes italokra.

wish
 
 


Sziasztok!

Orsi,
enyémek kakija,vagyis a színe mindig olyan,mint a kaja színe.Nem értem,akkor ők sem emésztik meg rendesen a kaját?

Wish,
köszi a segítséget darabos kaja ügyben!Aztán rájöttem,lehet hogy náluk az volt a baj,hogy mindig kaja után adtam nekik falatokat és azért hánytak,mert már nem voltak éhesek.Tegnap uzsi előtt adtam nekik vajas kalács falatokat,szépen ették.
Enyémeket sokx még most is altatni kell.Szerintem nem baj,hogy a cicin alszik el,ha ez nyugtataja meg őt.Én cici hijján ringatom őket,pl.most éppen a Márkot kell,Arni magától is elalszik.Sírni én sem hagyom őket,attól csak felhúzza magát a gyerek.

Zsuzsi,
milyen a szélcső?
Nálunk kaka ügyben minden oké,Márknak néha kimarad 1 nap,de akkor másnap dupla adagot nyom.Nagyon ritkán bogyóznak,őket csak a banán fogja meg egy kicsit,ezért csak 2-3 naponta kapnak.
Répapürét nem szoktam fagyasztani,mert fincsi répát egész évben lehet kapni.
Enyémek 9 hós korukig a Bebe Ha start-ot itták,ez bifiduszos és állítólag most a lagjobb tápi a piacon.
A teszkós babaruhákat én is nagyon szeretem,nagyon jó a minőségük,a Cherokee is szuper.
Sőt!A teszkós pelus annyira jó,hogy én már Pampers-t nem is veszek!!!!!!!!!!!!!Nekem is úgy ajánlották,magamtól nem vettem volna,de tényleg nagyon jó,még 1x sem ázott át.

Andi
Kép
aanda
 
 


aanda írta:Sziasztok!

Orsi,
enyémek kakija,vagyis a színe mindig olyan,mint a kaja színe.Nem értem,akkor ők sem emésztik meg rendesen a kaját?

nem tudom :oops: vannak kaják, amik színeznek (cékla, sütőtök), de úgy nagy általánosságban nem úgy kéne kinéznie.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi :)
Nálun is úgy van, hogy amilyen színűt eszik balázs olyan árnyalata van akakijának is. Szóvaha pl zöldborsőt, vagy brokkolit, akkor zöldesbarna, ha céklát, akkor pirosas barna. Répa krumplinál kb sima barna. de nekem sem mindig egyforma színű, úgyhogy szerintem ez normális

wish
 
 


Andi,

a szélcső egy vékony gumicső és jobb, mint a lázmérő. Olivér észre se veszi, ha szélcsövezem, közvetlen utána jönnek a nagy pukik és a kaka. szerencsére egyre ritkábban kell használnom. de nekem pl. a leavolac semmit nem ér.

én is imádom a tescos bodykat, rugikat. én is a rugit használom pizsamának.
az elején vettem drága bodykat a brendonban is, és mégis a tescosat szerettem, annak van a legjobb szabása a combjánál, nem szorítja, meg a nyakának is jó nagy kivágása van, nekünk ez is fontos, Olivér tokája miatt. ja, és 3 db 1200 ft.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi!
tényleg pont 1hét :lol:
igen, meg akkor jöttél ide ruhanézőbe, ha jól emlészem.
minden oké, óriási kisgombócom van, imádja a pocakját.
1hónapja volt 7200g, most nem tudom mennyi, de nagyon nehéz :wink:

Wish!
tejóég így telik az idő :shock: Balázs már 8hónapos.

Zsebiék jól vannak?
Vendég
 


ja bocs :oops: :oops: :oops: mogyi = gesztenye :lol:

Tesco-cuccok mennek nálunk is: rugik, bodyk, hálózsák, pelus, törlőkendő - minden KIRÁLY! :P Nagyon mexerettük Tesco bácsit! :D

KépKép
pompomlány
 
 


Kata! :lol: :lol:


Szentkirályi, tuti! A DM-es kuponokkal vettem és én ittam meg... Azzal indokoltam, hogy van benne cukor.


na pont így csináltam én is. csak én jól fel is húztam magam, hogy minek bele a cukor???????? tényleg nem értem, hogy miért kell hülyének nézni az anyukákat. én folyadéknak vizet fogok adni. szerintem hajtani meg a sütőtök híg verzióban, meg nekem a sütőtök barackkal keverve bejött... a sütőtök alma meg inkább fogott...

Hálózsák nekünk is tesco-s, szerintem is tök jók a cuccaik! A pelussal vigyázni kell, hogy a lila csomagosat vegye az ember, mert a másiknak nejlonos a borítása... egyébként jó. a pamperst azért szeretm jobban, mert vékonyabb és kicsit alacsonyabb, nem szorítja úgy a derekukat, engem ez az illat micsoda viszont roppant mód bosszant, nem értem miért kell az összeset azzá tenni, anélkül szimpibb volt...

nekem az auchanos bodyk is nagyon szimpatikusak, meg van még jópár más cuccunk is, nekem nincs rá panaszom.

Zsuzsi!

Mi most szenvedtünk pont a 3 napos láztól. szerintem a dokik is csak akkor tudják, hogy az volt amikor megjelennek a pöttyök. bár lehet hogy Gajánál ez elmarad. a láz már elmúlt neki.

Ma voltunk dokinál. Maja még mindig csak 6070g, Gaja 6610g... :oops:

Pompi! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ja bocs mogyi = gesztenye


így kódolva egészmáshogy hangzik!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

katyerina
 
 


katyerina írta:engem ez az illat micsoda viszont roppant mód bosszant, nem értem miért kell az összeset azzá tenni, anélkül szimpibb volt...


Katyerina! :)
Teljesen egyetértek! Szerintem egyszerűen büdös, és sokszor nem tudom eldönteni, hogy kakinak vagy csak magának a pelusnak a szagát érzem. :evil:

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismokus! :wink:

Közben Gaján is kijöttek a pöttyök, de legalább a végén vagyunk. bár mi szerintem egy esti változatot kaptunk el, mert csak esténként lázasodtak be.

itt egy kismama blogja a 3napos lázról ír és rakott fel két képet is a pöttyökről.

http://kitti-szonja.blog.hu/tags/három_napos_láz

katyerina
 
 



Sziasztok!

Kicsit lemaradtam, Apa szabin, így karácsonyi bevásároltunk. Már majdnem minden megvan, ami magunkhoz képest szép teljesítmény. Még azon izgulok, hogy a keresztlányom HK órája megjöjjön karácsonyig, miközben a posta sztrájkol (vagy lehet, hogy ők is lefújták?)

Sajnos a nagy krumpli evéssel jött a kakiprobléma is, Balázs 4 napon keresztül nem tudott produkálni. Nem segített a barack sem, így az 5. napon kénytelenek voltunk kúpozni. Szerencsére ez használt, de legközelebb a sütőtöklével próbálkozunk először, kár hogy már későn olvastam az ötleteket.
Csütörtökön megyünk szemészetre (Sényi Katalinhoz), mert nem igazán javul Baluka bal szeme. Kamillától, szemcsepptől pár hétre elmúlik, de aztán megint elkezd csúnyán váladékozni...lehet, hogy át kell mosni szegénynek, már előre félek.

Balázsnak is száraz a füle mögött, mi kaptunk rá gyógyszertári hidratálót, de nem olyan jó. Tiko, Te milyen olajjal kened?

Orsi,
Lassúcsirke recept? Nem tennéd közkinccsé légyszi?

Elkészültek a fotók, mindjárt teszek fel párat a kedvenceim közül.

Kép
bandika
 
 


Bandika: gyógyszertárban vettem napraforgó olajat, azzal. De megmondom őszintén, van hogy nehezen jön le, akkor lekapirgálom. Zorka meg szépen tűri :) Aztán elég hosszú időre eltűnik....

tiko
 
 


Kép

Kép
bandika
 
 


Bandika :)
én eszerint csinálom:
http://livingkitchen.freeblog.hu/archiv ... OS_CSIRKE/

azzal a különbséggel, hogy bor helyett én kognacot teszek bele.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P ,
Milyen az a jázminrizs? És a rizottó-rizs? Én ma sos hosszúszeműt főztem neki, az jó? :oops: Mondjuk ennél jobban semmitől se akart hányni, de holnap újra megpróbálom egy kis meggyel, hátha… :roll:

Zsuzsi :P ,
Az én fiamnak is ki szokott száradni a füle mögött, 4-5 naponta kenek rá egy kis popsikenőcsöt, ennyi. Nekem eszembe nem jutott, hogy ez allergia is lehetne… 8)

Kata :P ,
Miért kell rizsliszt a főzelékhez? Amúgy mi az a rizsliszt, hol kapható? :oops:

Bandika :P ,
Jaj, szorítok, hogy ne kelljen átmosni a könnycsatornát! :cry:

Pompika :P ,
Igen, még cumizik. Nem is úgy néz ki, hogy egyhamar elhagyná… :? Alváshoz és utazáshoz mindig kell, máskor nem kap, de nem is igényli. Bízom benne, hogy majd egy idő múlva nem fog neki kelleni…. :roll:

Olivér tegnap fordult először hátról hasra, először a pelenkázón, majd a játszóhelyén. Nem tudom van-e köze hozzá annak a 2 gyakorlatnak, amit a konduktor mutatott, vagy csak most érett meg rá, de hébe-hóba azért gyakoroljuk. :D
Van vkinek közületek olyan színes habszivacsa, amit a földre szokás lerakni? Csak mert nekünk azon „dolgozik” Olivér, és a kisebb darabokat állandóan kikapirgálja, és tökre félek, hogy megfullad tőle. Most azt csináltam, hogy a hátulját leragasztgattam leukoplasttal, de nem tudom, meddig bírja. :?: Van vkinek vmi építő ötlete, mit kéne csinálni? :?:
20140901102739
 
 


Kép
Kép Kép

Kép
bandika
 
 


Kép Kép

na OK, befejeztem :lol:

Kép
bandika
 
 


hajni777 írta:Orsi :P ,
Milyen az a jázminrizs? És a rizottó-rizs? Én ma sos hosszúszeműt főztem neki, az jó? :oops: Mondjuk ennél jobban semmitől se akart hányni, de holnap újra megpróbálom egy kis meggyel, hátha… :roll:

habtapihoz: rosszat vettél, szét fogja szedni. Olyat kell venni, amin 1 db betű v. szám van.

no, akkor egy kis kulinária:
jázminrizs: viszonylag aromásabb hosszúszemű rizs
rizottórizs: magas keményítőtartalmú, kerekszemű rizs, ami rizottóhoz való, alacsonyabb keményítőtartalmúval nem lesz rizottót kapsz a végén.
basmati rizs: indiai konyha alapja, a rizsek rizse

ha a gyerek fulladozott tőle, akkor sok volt benne a rizs... szerintem, így látatlanban

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bandika,
nagyon állat! :D Tegyél még fel!

Katyerina,
jobbulást a csajoknak!

Pompi,
ezt még neked akartam:
Kép
20140901102739
 
 


Hajni :)
a rizst mivel adtad??? mi az, hogy holnap majd meggyek megpróbálod???
magában adtad?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hajni777 írta:Miért kell rizsliszt a főzelékhez? Amúgy mi az a rizsliszt, hol kapható? :oops:

a rizsliszt az rizsből van :)
ahogy a búzaliszt búzából :)

és azért jó főzibe, mert nem gluténes, mint a sima liszt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,
Szerintem szedd ki belőle a pici darabokat. A miénk betűs, a legkisebb darabja az A betű küözepe, kb. 8 centis.

Kép
bandika
 
 


Orsi,
köszi! 8) :lol: De akkor a sos hosszúszemű az jázmin-, vagy nem jázmin? 8) :D Állatos habtapit vettem, direkt, hogy majd tetszik neki.... De tetszik is... :lol: Akkor szerinted nen jó ötlet a ragasztó?

Bandika,
nagyon-nagyon jók! :D
20140901102739
 
 


ja, hogy a rizsliszt az liszt?! :oops: :lol:
Sok volt benne a rizs igen, hisz csak rizs volt meg víz. Ezt is elrontottam?
20140901102739
 
 


Bandika,
sajnos túl sok kicsi van benne. Ha kiszedem, hullik az egész... :?
20140901102739
 
 


hajni777 írta:ja, hogy a rizsliszt az liszt?! :oops: :lol:
Sok volt benne a rizs igen, hisz csak rizs volt meg víz. Ezt is elrontottam?

Nyuszifül :)
ugye tudod, hogy szeretlek. Nem kéne Neked egy babareceptes könyvet keresned? avgy a netene legalább utánaolvasni? :wink:

szóval. a rizst sűrítésre használjuk, nem magában adjuk? Te megennéd? semmi íze nincs és totál ragad.
Főzöl egy zség vagy gyümölcs pépet, és azt sűríted rizzsel.

a sos hosszúszemű nem jázminrizs, de tökéletes én is használom.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hajni777 írta:ja, hogy a rizsliszt az liszt?! :oops: :lol:
Sok volt benne a rizs igen, hisz csak rizs volt meg víz. Ezt is elrontottam?


Hajni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Te, szerintem a pacalpöri jobban csúszott volna Olivérnek! :lol: A rizst csak sűrítésnek szoktuk tenni... gyümölcshöz, zöldségpüréhez... Neked nincs valami babatáplálási babakönyved? Abban ezeket leírják. Vagy a babaszobán vannak receptek.
Olivér nagyon cuki a képen...

Bandika! Nagyon szép képek! Persze a modell a legszebb!

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: