Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Van pár fotó erejéig időm. Igaz, nagyon egyformák, de hát mindig együtt voltunk és így készültek. A benti fotók, mármint az uszodai és wellnes rész nem sikerült, mert akkora pára volt, hogy azt mondják amiatt. Olyan, mintha ködbenfényképeztem volna. De pedig gyönyörű, jó lett volna, ha látjátok. Feltehetem, de semmit sem lehet látni belőle.

Kép Kép Kép Kép Kép

Na, szóval elég egykaptafára készültek, de nem mindig volt nálam a fényképező. Pedig építettünk egy óriási hóembert is. Még répát is kaptunk az orrához. A gyerekek fetrengtek a hóban.

Este még jövök egy-két télapós képpel is.
A másik hosszú hajú csajszi a barátnőm és az ő kisfia.

Pá.

Erika

Kép
viera
 
 


Gabi!
Itt vagy valahol? Vagy valaki segítsen!!!!

Sütöm épp a saját sós rudamat, amit vittem a talira is. Nincs itthon szalakáli, amiről épp szó voolt a múltkor, hogy pl. lehet helyettesíteni sütőporral, vagy valamivel. De mivel és mennyit.

Segítsetek, mert nyakig benne vagyok a sütésben.

Köszi

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Viera!
Nagyon jók a képek! Látszik, hogy milyen jól éreztéttek magatokat!!!
Nekem is Tupperes krékeres sütiszaggatóim vannak. A Télapó hozta! :wink:

Benianyu!
Nálunk én vagyok ikrek. Az én természetem sem könnyű. DE! Mindig megfogadom, hogy türelmesebb leszek a Zurammal és nem szólok vissza, inkább lenyelem, de nem megy. Na jó, néha!

Marcy!
Marcikát sajnálom! :cry: Mi volt a dokinál!
Hát, valóban nagyon jó melóhelyem volt és többet kerestem, mint most kettőnk bevétele. De engem az zavar, hogy mindketten tudtunk, hogy sokkal szarabb lesz anyagilag, ha én eljövök, de István az, aki nem vesz visszább az igényein. Legalább keresne mellékest, de ha néha adódik is valami ingyen vagy csak zsebpénzért dolgozik, mert barát, ismerős stb. Szerinte kéz kezet mos. Lehet, csak a miénket nem mossa soha senki. Ő nem mond le a cigiről, a horgászatról, ami elég drága hobbi! stb. Én meg folyton pénzt kapok mindenre anyámtól, azzal a feltétellel, hogy mutassam be, hogy mit vettem belőle MAGAMNAK!
Na mindegy, remélem itt is találok a helyi viszonyokhoz képest jó állást, aztán majd csak jobb lesz!


Gabi!
De jó, hogy nálatok is esett!! Bezzeg itt semmi!!!! :cry:

Képzeljétek, hajnal 5-kor Peti felült az ágyban mutogatott a cicimre agyá-agyá felkiáltások közepette. Cicilt 4-5 szívásnyit, majd eldőlt és aludt tovább! :shock: :roll: Lehet, hogy nem is kelt fel, csak álmában csinálta?!

Pénteken nagyon bejött neki a böröndöm:
Kép Kép Kép

nálunk sajna nincs hó!
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 

 
 

Viera!

Szódabikarbona van otthon?
50 dkg liszthez 1 kávéskanálnyit rakj, de ha nincs akkor szerintem ugyanennyi sütőpor is jó!

Reni
Kép
prenata
 
 


Segitség! Csajok, nem találom sem a Viera sós rúdját, sem a pofon egyszerű mézeskalácsot, sem meteor, meg azt hiszem alziza receptjeit!!!!Nem tennétek meg, higy feltezsitek az őszi babák receptjei topicba. már egy csomó oldalt végignéztem, elkövettem azt a hibát, hogy nem mentettem le akkor rögtön, most meg nem találom. De tök jó volt a képeket megint megnézni. Vicky, te babarnultál? a neved alatti kép szőkés, a mikulásos meg sötétbarna. És nagyon jó a fazonja. Veráska, de jó lehet nektek a Balcsi!!!!!!!Annyira szeretem, most is milyen jó lehet kisét
álni.

Viera, szerntem szslakáli helyett szódabicarbónát tegyél, de higy mennyit abban GaB A PROFI. Én ugyanannyit tennék.

benianya
ákosbenianya
 
 


higy=hogy
feltezsitek=felteszitek
babarnultál=bebarnultál
szerntem szslakáli=szerintem szalakáli
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

benianya
ákosbenianya
 
 


Era! Remélem, sikerül a süti! Drukk! Éppen én is sütöttem, kekszet, megkínlódtam vele, az a kinyomós, és hát folyton beleragadt a nyomóba. De már kész! És az ebéd is! Mesi meg kiakasztott, nehezítő körülményt játszott, ugyanis fél 11-től 11.50-ig aludt mindössze...

És hát azt sem tudom, hogy megyünk az oviba, reggel eljött a hugom Mesihez, amíg én Lackót szánkóval elfuvaroztam, de ugye a szánkót otthagytam, Mesivel meg gyalog nem szívesen indulok el... Lehet, eltolom kisbabakocsival, aztán majd az marad az oviban, szánkóval meg hazajövünk, vagy nem is tudom...

Era! Jók a képek, legalább lehet válogatni, hogy melyiket nyomatjátok papírra. Gőzösek miatt :( Majd legközelebb! (Noi képen még mindig olyan Meskés! És köszi a dicseket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reni! Peti is nagyon cukker! Meske tegnap az öcsém iskolatáskáját rángatta, majd elrántotta, de ő csak próbálkozott. Olyan kis buzgók néha! :-) (A Zurammal meg én is gyakran vagyok türelmetlen, és néha tényleg igazságtalanul leugatom, de már tudja, hogy nem azért, mert útálom, vagy ilyesmi, csak hirtelenharagú és makacs vagyok. A horoszkópban nem hiszek, de állítólag tipikus skorpió...)

Na megyek, kajálok végre, mert hót fáradt vagyok, aztán kitalálom az ovijáratot. Reggel is vinni kell Mesit, úgyhogy valamit ki kell találni...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mért nem nyitunk egy saját receptes topicot? :oops:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Néztétek a blogon a képeket?????????

Ehun van ni! :lol: :lol: :lol: 8)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi!

Néztem!!! Nagyon édesek a gyerkök!!! De a macskás kép is szenzációs!

Reni
Kép
prenata
 
 


Oriandy, láttam a legós képeket is, eszembe is jutott, hogy a lányos anyáknak igértem képeket.
Az első 3 egy szuper játék, ici-pici cumisüveg, labda, csörgő, igazán forgó babaágyforgóval.
A tündéres legóhoz is olyan apró kanalak, előke, ladba van, hogy figyelni kell el ne vesszen, Beni ne legyen a közelben ha Blani játszik vele. De nagyon szereti a csajszi!
Jót nosztalgiáztam az oldalakon, csak épp a főzéshez nem találtam semmit.
Segitsetek!!!!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

benianya
ákosbenianya
 
 


Hi,

jó hülye vagyok, mert most tanulhatnék (Marci alszik), de nem tanulok :oops: :cry: !

receptek: tényleg jó lenne, ha nem kellene visszakeresgetni, mert a mézeskalácsot én is meg szeretném csinálni, de nincs kedvem visszakeresgetni. Ha vki kimásolta, akkor inkább ide tegye fel, köszi.

Marcikának elvileg infuenzája van magas lázzal. Germicid kúpot kell adni neki, ha 38,5 fölé megy a láza. Nurofen 3*4 ml és Paxirasol oldat, ebből 2*2 ml. Soha nem adtam még ezt, egy átlátszó folyadék.
Nurofenből most eper ízűt vettem, mert a tavalyi narancsos nem igazán jött be.

Ma megyek a csizmámért, telefonált a nőci, hogy kész a csizma szárának a szűkítése :) .
Még a nővéremnek és a sógoromnak veszek ma ajándékot, megyek DM-be és Marcinak is szeretnék még vmilyen keménytáblás könyvet venni karácsonyra. Ha minden igaz, akkor kész az ajándékvásárlás :) !

Viera: szupik a képek, látom Noi sem tiltakozik a kesztyű ellen :) !

Reni: annyira tetszik, ahogy húzza a bőröndöt Peti, tiszta ééééédes!!!

Rita: örülök, hogy kikeveredtél a depresszióból és hogy tuti lett a frizurád. Úgy irigylem azokat, akik olyan sűrűn járnak fodrászhoz és mindig meg tudnak újulni.
Ha minden igaz, akkor én pénteken megyek, de semmi különleges. Mondjuk Isti ha minden igaz, akkor szerdán befesti a hajamat feketére... :roll: . Na, milyen uram van??? Még hajat is fest :D !
Egyébként azért ő festi, mert a hosszú haj festése vágással szárítással kb. 8000-10000 Ft lenne és nincs kedvem ennyit fizetni érte!!!

Eni
marcy
 
 


Gab Én is láttam, tutik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Saját topic receptekkel jó ötlet, hajráááááá!!!!!!Várom!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


[quote]G írta:yorsan a sús rúd recije: (Viera féle!)


50 dkg liszt, 1 kávéskanál szalakáli, 1 margarin, 1 evőkanál só, 15 dkg reszelt sajt (én többet szoktam), 1 tojás, 2 evőkanál tejföl.
Jól összegyúrni. Fél ujjnyira kinyújtani (na én ekkor szoktam egy pici édesnemes pirospaprikás és köménymagot rászórni, de lehet pl. szezámmagot is) és a sajtot a tetejére szórni.
Forró sütőben 5-10 percig sütjük. Attól függően, hogy ki milyen sülten szereti. Tényleg nem kell tovább, mert amikor kivesszük, akkor picit puha, mintha nyers maradt volna, de kint rögtön megszikkad.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sós süti (nagyon egyszerű, vagy 40 éve működik a családban a recept!)

1 teáskanál só
25 dkg margarin
1 tejföl (2 decis)
és kb. fél kiló liszt, de amennyit simaságig felvesz gyúrás közben a tészta.

Jól össze kell gyúrni, 1 éjszakára hűtőbe tenni, nyújtani, tetszés szerint szaggatni, vágni, tojással megkenni, megszórni reszelt sajttal, szezámmaggal, köménnyel, őrölt paprikával, füstölt sajttal, akármivel. Gyorsan sül, és gyorsan el is fogy! (Dupla adaggal szoktuk kezdeni!)

MÉZESKALÁCS (Gabi féle)

10 dkg margarint, 2 dl olvasztott mézet, 25 dkg kristálycukrot, 1 cs. mézessüti fűszerkeveréket kis lángon megmelegítjük, közben kevergetjük. Hozzákeverünk 3 dl tejet, és hagyjuk kihűlni. 1 ek. szódabikarbónát és kb. 1 kg lisztet összekeverünk, és a masszával tésztát gyúrunk belőle. 1 napra hűtőbe kell rakni, ha tovább marad, nagyon kemény lesz a tészta, én most így jártam, de végülis finom lett.
Kb. 5-6 mm vastagra nyújtjuk, de ha vastagabb, tuti nem lesz kemény. Kiszaggatjuk, és 200 fokos sütőben 10 percig sütjük. Így remélhetőleg puha marad. Azért utána érdemes jól záró fémdobozba elrakni. (Ez a fajta süti kicsit megnő sütés közben!!!)

Mézeskalács: (Viera féle)
50 dkg liszt
25 dkg méz (ez jó, ha kicsit langyos, én mikróban szoktam, de tényleg csak langyítani)
10 dkg margarin,
10 dkg cukor
2 tojássárga
késhegynyi szódabikarbóna
1 evőkanál citromlé
1 kávéskanál mézeskalács fűszerkeverék (én ebből legalább egy evőkanállal szoktam, de a kávéskanálnál biztos, hogy többet)

Csak összegyúrni, nyújtani, ne túl vékonyra és ne is vastagra. Az első adag után már úgyis látni, hogy mekkorára híznak meg.
170 fokon 5 percig sütni. Nem kell, hogy megbarnuljanak, mert akkor nagyon kemények lesznek. Amikor kiveszed őket, akkor puhának tűnnek nagyon, de majd itt megszikkadnak kint

Reni
Kép
prenata
 
 


Mézeskalácsot plííííííz :roll: !

Eni
marcy
 
 


[quote]C írta:itromos süti
(Era! Kell egy kb. 2 l-es mély tál, sajtreszelő, citrom facsaró, kézi habverő és egy kétdecis pohár! Smile )

Ilyen sorrendben mehet bele a cucc a tálba:
1 egész citrom héját lereszeljük
a levét kifacsarjuk
4 egész tojás (jó, a héja nem!)
2 pohár cukor
3/4 pohár szódavíz
3/4 pohár étolaj
Ezeket habverővel összekeverjük.
2 pohár liszt
1 cs. sütőpor.

24 db muffinhoz elég de lehet felezni is.

200 fokos sütőben 20 perc alatt sül meg.

(Az enyém azért volt olyan kis nyomi, mert mint kiderült, kevesebb lisztet raktam bele, mint kellett volna...)

Csokis-kókuszos muffin

(2db 2 l-es tál, kézi habverő, nem túl nagy bögre, kb. 3 decis, aprítógép, gépi habverő célszerű)

2 tojást szétválasztunk, a fehérjét felverjük keményre
10 dkg étcsokit (tortabevonó) aprítógépben durvára aprítunk, kb. fél centi átmérőjűre.
a tojássárgákhoz
3/4 bögre cukor
1 cs. vaniliás cukor
2/3 bögre tej
1/3 bögre étolaj, (együtt pont tele a bögre)
Összekeverjük,
hozzá a felvert hab
még hozzákeverünk egy bögre kókuszt
2 bögre lisztet
és egy cs. sütőport
(18-20 db muffin lesz belőle, szintén 200 fokon 20 perc alatt sül meg.)

Sós süti (nagyon egyszerű, vagy 40 éve működik a családban a recept!)

1 teáskanál só
25 dkg margarin
1 tejföl (2 decis)
és kb. fél kiló liszt, de amennyit simaságig felvesz gyúrás közben a tészta.

Jól össze kell gyúrni, 1 éjszakára hűtőbe tenni, nyújtani, tetszés szerint szaggatni, vágni, tojással megkenni, megszórni reszelt sajttal, szezámmaggal, köménnyel, őrölt paprikával, füstölt sajttal, akármivel. Gyorsan sül, és gyorsan el is fogy! (Dupla adaggal szoktuk kezdeni!) Embarassed Cool Laughing

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Reni: megelőztél :) !

Eni
marcy
 
 


Na, egész jól összeszedtük!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Bocsi, GAB :lol: !!!

Szóóóóóval köszi a recepteket :lol: !

Eni
marcy
 
 


Na jó, mind a ketten :lol: !

Eni
marcy
 
 


Eni! Igazán nincs mit! 8) :oops: :shock: :lol:

Szóval akkor csináltam egy receptes topicot, csak a saját tollaimmal ékeskedtem!

2006. nyári (és tavaszi) anyukák receptjei

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Én a Viera féle mézest sütöttem. 3 adagot, 1-et anyuéknak. De a miénk is rohamosan fogy, így nagyon eldugtam. Nagyon ízlik a fiúknak. Peti is csak úgy nyomja befelé.
Én 8-10 percig sütöttem és alapból puha maradt a tészta!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Nálunk is már egy adag elfogyott. Majd még kell egyet (vagy kettőt) sütni.

Az Era féle az nem hízik meg nagyon? (Mert akkor lehet, hogy mégis kipróbálom.)

Tupperes sütiszaggatóm az sajna nincsen, de anyutól majd kölcsön kuncsizom. (Nekem csak az az egy szaggató van, amit ajándékként osztogattak néhány éve, és talán sajtformázó néven futott.) Egyébként meg a tök hagyományos fém szaggató formáim vannak, kicsik is, nagyobbak is.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi!

Minimálisat hízik!!!

Na, elhúztam suliba!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Ja, és azért vagyok mégis ilyen ráérős, mert telefonált anyu, hogy a hugom elmegy Lackóért, és hazaszánkózza! Juhé!

Na holnap nem tudom, mi lesz, mert anyu nem lesz otthon, tesóm dolgozik, apa dolgozik, szomszédasszony is megy a 3 gyerekkel oviba, a dédit hóba nem merem mászkáltatni, még elesik nekem, a nagynéném dokihoz megy, mást meg nem tudok leakasztani.

Franc, Meske! Előbb levettem róla a pisis pelust, kb. 2 perc múlva telereccsintette a tisztát. Na most azt kb. 5 perce vettem le róla, de megint bűzbomba a lány... Most várok még pár percet, mert ez így kicsit pazarlás...

Na, mit akartam még?

A macskának amúgy szétröhögtük az agyunkat. Kb. Mesivel egyidős a cicc, vagyis valamikor 2006. júniusban született, és hát ő is most lát először havat. Úgy vérnyákolt, mikor belelépett, hogy eszméletlen! Aztán elkezdett vadállat módjára rohangálni benne, és mikor a gyerekekhez leguggoltam, felmászott a nyakamba a kabátomon, és hurcoltatta magát. Biztos fázott a mancsa. Cuki pofa macsek!

Meske meg nem tudta eltalálni, hogy a szánkón üljön, vagy rúgja a havat. Vagy még esetleg simogassa, nézegesse. Nagyon édes volt! És hát még mindig rácsodálkozik. Megzabálom!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Fúúú, de ügyik vagytok! Azt is eláruljátok hogy találtátok meg ilyen gyorsan? Én már a kétszázas oldalakat is átnéztem.
szóval köszi!!!!!!!!!!elmentettem jó helyre, meg is csinálom!
Figyeljetek! A Blanka kis gyurmaformáival is ki lehet szaggatni?????

Gab! Köszi az új topicot!! :P :?: :P :P :P :lol: :P
Én el sem tudom rólad képzelni, hogy kiabálsz, orditasz!(vagy az ugatás alatt csak a kemény, de halk letolásokat érted?)

Meteor! Te is tedd már fel oda légyszives azt a zöldséges pipi recidet, meg azt hiszem Alziza irt vegákat!

Valaki irja már le a párolt káposzta receptjét, (tényleg őrákig kell csinálni?)meg valami gesztenyés töltött kacsát, libát, hogy megsüljön, de ne legyen száraz meg rágós! Vagy annak csak a lefedés és a sokáig sütés a titka?

Nem jönnétek el és főznétek meg itt is?
Az már tuti, hogy csinálok franciasalit, lilhagymás kruplisalit(nem nagy főzőtudományra vall mi?), meg narancsos mézes sült odalast!!!

Esetleg valami jó kis bólé, likőr, valami karácsonyi pia? Fahéjas, szegfűszeges?

A mézeset adjátok a babáknak? 2 évig nem ehetnének mézet, de ennyitől talán nem lesznek allaergiásak. :?: :shock:

benianya
ákosbenianya
 
 


Reni! Jó sulit! Majd a kinder szeletet írd már be te is az új topicba, meg persze karácsonyi menü tippeket is várunk, én leginkább valami egyszerű és hű de finom gyümölcsös (mondjuk aszaltszilvás) husi féleséget szeretnék kipróbálni. Egyébként egy ilyesmihez milyen köretet lehet elképzelni?

Era! Milyen lett a sós?

Mentem, pelust cserélek, ismét...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Benianya! Ordítva, sikítva, toporzékolva hisztizek! :shock: :shock: :shock: (Biztos félelmetes...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gondolom, hogy nem lesz bajuk, hogy 1 kiló liszt mellé van 2 dl méz... Bár a méznél állítólag nem a mennyiség a lényeg. Én komolyan abban a hitben voltam, hogy másfél éves korig nem ajánlják a mézet, szóval lazán nyomta befele Meske is a mézeskalácsot. De ez is ilyen allergiás dolog, hogy talán nem most, hanem sok idő elteltével jelentkezik valami probléma. (De nem értek hozzá, csak mintha így olvastam volna.) Vagy inkább valami baci lehet némely mézben? :shock:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Egy LLL és Rózsa Ibolya által fémjelzett oldalon ezt találtam:

[quote]M írta:ézet se adjunk a babának az elsõ születésnapja előtt, a méz ugyanis botulizmus csírákat tartalmazhat.


És itt egy cikk a botulizmusról

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Halihóóóóóó!!!!!!!!!!!!

Sikerült a sósam szódabikarbónával!
Gab! Megmentettél!
Többieknek is köszi, de mire írtatok, addigra már szoliztak a rudacskák.

Reni:
Úgy örülök, hogy az énféle mézeskalácsomat sütöd. Na nem azért, mert a többieké nem lehet jó, csak végre van valami, ami nekem bevált az másnak is jó! Na, szóval érted. Elég bonyán írtam.
Nekem is legalább három adagot kell majd csinálnom. DE a piciket kiszaggatni.... :?

És mondom, én jártam úgy másféle recivel is, de ezzel is már, hogy kemény lett egy picit, mert túlpirítottam. Fémdobozba beletenni egy kettévágott almát és egy-két nap alatt megpuhítja.

Én szerdán fogom megsütni.
De előbb holnap jól szétnézek itthon és remélem minden van hozzá. Csak a mézeskalácsfűszert kell megvennem. Mert nem akarok még egy ilyen segélyhívást kérni.

Mindjárt keresek egy pár télapós képet is . . .

Benia:
Látom, már az oldalon begépelték a recijeimet. Mézeskalácsot meg Reni is tudja már. Ha nem, akkor visszakeresem és beírom legalább a hsz-számot neked.

Jönnek a képek: nagyon sok lesz, ugorjatok, ha már unjátok.
Először amik nálunk készültek. Azért teszek fel ennyit, hogy lássátok milyen sokan voltunk:
Kép
A két legjobb barátnőm.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Itt pedig a sógórnőméknél télapóztunk:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Na, durván ennyi. Bár ez csak a töredéke a készült képeknek. Elhiszem, ha ezt csináljátok: :roll:
Noémi gyurmát kapott, cumisüveget a babájához, ceruzát gyönyörű tolltartóval, azt külön le fogom nektek fotózni, nyomdát. Zorán pedig autót, aminek felfelé nyílik az ajtaja, ez volt az álma. Valami profi elemlámpát, ami tényleg valami extra boltból való (ez a sógórnőm mániája), Ő is ceruzakészletet, mert most imád színezni és ő is kapott hozzá pókemberes tolltartót. Asszem ennyi. De szerintem sok is egy télapóra. Ja, és ami nálunk volt télapó ünnepség, ott egységes csomagok voltak, tehát mindenkinek ugyanaz, hogy ne legyen veszekedés a gyerekek között. Üvegfestéket kaptak, műanyag sablonokkal és festékkel. Mondjuk Nonó ekkor kapta a nyomdát. De nagyon örültek neki.

Na, most eldugulok. De legalább behoztam magam.

Erika

Kép
viera
 
 


Haló!

Kimaradt egy jó pár kép, amit feltettem. Ez hogy lehet? Pl. a legelső, a két barátnőm. Ott egy télapó szerepel. Azért is elküldöm őket:
Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Csajok!
Most jönnek a veszprémi képek, amiket még nem láttatok. Lehet, hogy most sem fogjátok, mert homályosak.
Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Nincs vége, csak megszakadt...
Kép
Ez volt a szobánk.
Kép
gőzkabinok, szauna, szoli részleg
Kép
uszoda, ha jól látszik...
megint uszoda
[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 8.5222.jpg[/img]
hintaágy, a kisebbik gyerkőc a Zorán, de gondolom kitaláltátok.

Na, a képekkel befejeztem mára ígérem!!

Erika

Kép
viera
 
 


Hintaágy még egyszer, nem tudom miért csinálja ezt a gép most:
Kép
Na végre. Megint háromszor próbáltam meg.

Sziasztok!
Jó éjszakát!
Nálunk holnap lesz az oviban a fenyőünnepség. Már alig várja Zorci, de azért még mindig fent van. Szerintem az izgalom...

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát én kezdek teljesen kilenni! Márk a babatali óta folyamatosan beteg. Amikor úgy tűnik végre, meggyógyult, másnapra újra láz, s szörcsögés jön. Én már olyan fáradt voltam a nemalvástól, hogy autóba se nagyon mertem ülni, mert attól féltem elalszom, elbambulok. A fáradtságnak köszönhetően én is alaposan lebetegedtem, és már másfél hete nem tudok kikeveredni belőle. Hogy milyen orvosok vannak! A házidoki elküldte Márkot a gégészetre, ott jobban meg tudják nézni. Igazából nem adott neki semmi extrát ő sem, csak házipatika szereket. 1 hét múlva, mikor kontrollra mentünk, a gyerek még mindig beteg, ismét nem kapott semmit. Ott voltam én, szemmel láthatóan beteg, vörös orral, stb. Mondom a nőnek, nézzen bele a torkomba, meg az orromba, hogy érdemes-e elmennem a dokihoz feliratni gyógyszert, vagy úgyis csak házipatika szereket (köptető, orrcsepp stb) fogok én is kapni, mert akkor nem töltenék ott 2 napot sorbanüléssel. Hát úgy hűzta a száját, mintha azt kértem volna, műtsön meg ott helyben. Hát ez nem az egészségügyi rendszeren, hanem az emberi hozzáálláson múlik, hiszen semmiből nem áll neki belenézni az én torkomba is. az az 1 spatula meg nem hiszem, hogy olyan elszámolhatatlan lenne. Nem is nézett meg rendesen. Hát én akartam adni neki pénzt, de ezek után nem kapott egy fillért sem. Teljesen kiakasztott. Elhihetitek, nem a vizitdíjat akartam megspórolni. Még most is elönt a méreg, ha eszembe jut.

A betegség miatt a karácsony egy kicsit elúszott nálunk, de én nem izgatom igazán magam, ajándék lesz mindenkinek, az étel meg majd lesz valahogy :) Nálunk már évek óta ugyanaz a menü, jól bevált. Mi nem szoktunk nagy kajálást rendezni, egy könnyű estebéd, és utána az ajándékozás. Amit csinálni szoktam: spenóttal töltött füstölt lazac, citromos rákszósszal, rizzsel és párolt spárgával. A recept nagyon egyszerű, sokmindent meg lehet előre csinálni, így nem kell vele sokat vacakolni. A fagyasztott aprított spenótot megfőzöm sóval, borssal, fokhagymával. Nem teszek bele se tejszínt, se zsemlét, se morzsát, semmit, csak a spenót. Ezzel megkenem a lazacszeleteket, és feltekerem őket. A tekercseket alufóliába tekerem, és a két végén összetekerem a fóliát, mint a szaloncukrot. A tekercseket kivajazott, morzsával megszórt jénaiba teszem és sütőben 20-25 perc alatt megpárolom. A tekercseket előre meg lehet csinálni, és csak tálalás elött megsütni. A rizs hagyományos módon készül. A spárga nálam csak a fagyasztottan kapható zöld vált be, ez is mikróban pár perc alatt megpárolható. A szósz: jó sok citrom levét kifacsarom, olvadt vajjal kicsit összeforralom, belerakom a rákocskákat (ami pucolva van), a fagyasztott jobb mint a konzerv. Só, fehérbors, kapor ízlés szerint. A citrom jó a halhoz, és ez a vajas, citromos szósz a spárgának is nagyon jó ízt csinál. Gyors, egyszerű, mégis különleges recept. Nagy kajásoknak nem való viszont, Reni férje biztos nem értékelné :) Sütni nem szoktam, mert nálunk senki nem eszi, bőven elég a 2 rúd bejgli, az is kitart jóval szilveszter utánig. Régebben sütöttem, de nem győsztem szétosztogatni, úgyhogy nem érdemes.

A karácsony hol töltése miatt nálunk sok konfliktus volt az évek folyamán. Én úgy tartom a szenteste az a szűk családé, vagyis azoké, akik egy háztartásban élnek. Nálunk ez azért volt gond, mert anyósék és sógornőmék is ténylegesen a szomszédban laknak, és ők mindig összejárnak. Sértődés volt, hogy mi miért nem megyünk. De én nem akarom idegen környezetben tölteni a karácsonyt, és hát nekem azért mindez mindig is az marad. Aztán volt az, hogy akkor csak délután szaladjunk át kicsit, de ezzel is teljesen szétesett a napunk, mert akkor miért nem eszünk, de hát otthon vár a vacsora...stb. Pár éve végre sikerült megoldani, hogy ha akarják, akkor jöjjenek ők, én nem megyek sehova. Így jönnek felköszöntenek, és mennek a saját fájukhoz. A 25. az mindig anyuéké. Ott általában szarvas a menü :) 26-án az apai nagymamám, és apu testvérei+családjuk a program, mindig valamelyik testvérnél gyűlünk össze. Anyai nagymama és család pedig még karácsony elött, olyan 22 környékén szokott összegyűlni. Idén még egy dolog bejátszik: Párom anyai családjának a nagycsaládos karácsonya. Ők már úgy döntöttek, hogy szeretnék ha mindenki ott lenne, és hát mindenki ezer felé rohangál, így az összejövetel 29-én lesz. Mindegyik család jó nagy, apuék 3-an, anyuék 4-en, anyósék is 4-en vannak testvérek. Mindenhol 2 gyerek, és hát a gyerekeknek is sok helyen már van gyereke. Szép nagy nyüzsi :)

Érdekes volt Márk a hóval, nem mert rálépni. :) Mondta hogy fehér, meg hó, de fenntartással ismerkedett vele :) Nagyon édes, egyfolytában jár a szája és olyan dolgokat mond!

Benianya!
Úgy örülök, hogy Beni ilyen szépen fejlődik! Márk nagyon sokat beszél, és hát bárki bármit mond, én úgy gondolom, ebben segítette az is, hogy sokat megy a tv, folyamatosan hallja a beszédet, a ritmusát, dallamát. Mivel te is sokat vagy kettesben a fiaddal, akárhogy is beszélsz hozzá egész nap, az igényét talán nem tudod kielégíteni, mert akárhogy is, mindig ugyanazokat mondod. Lehet segítene az is, ha már tv-t nem akarsz, hogy mese cd-t teszel fel neki, hogy beleduruzsolja a fülébe a nyelvet. Ez akkor is hat, ha épp nem is hallgatja, vagyis nem figyel oda. Ezt idegen nyelv tanításakor is szokták alkalmazni, és nagyon hatásos. Szerintem veszíteni nem veszíthetsz vele. Milyen jó lehetett a családi szánkózás! Sokszor rajtam is elcsodálkoztak a szülők, hogy beülök a gyerekkel játszani a homokzóba.

Marcy!
Örülök, hogy sikerült a vizsgád! A csízmás megjegyzéseden mosolyogtam egyet. Én pont az ellenkezője vagyok, én azért kapok alig-alig csízmát, mert olyan vastag a vádlim, hogy egyik se jön rám. :) Marcinak jobbulást!

Viera!
Örülök, hogy tudtál picit pihenni, kikapcsolódni. Nagyon rád fért! Ezeken a képeken most fiatalabbnak tűnsz :) A sógornak teljes gyógyulást!

Reni!
Nagyon jól hangzik ahogy elmesélted a pesti kiruccanást! Peti mennyit tud enni, mindig elcsodálkozom :)

Kmammy!
A bölcsi elvileg januárban indul, már ha meggyógyulunk addigra. Itt helyben megyünk állami bölcsibe. Meg kell valljam, azért kaptunk kis háttértámogatást, hogy bejussunk. Márk "unokatestvérei" járnak oda, és az anyukájuk nagy rész vállal a szülői munkában. Segítség nélkül lehetetlen lenne helyet kapni itt a környéken.

Rita!
Biztos nagyon jó lett a hajad! Örülök, hogy jobb a kedved! Pancsinak jobbulást!


Nem tudom, ki kérdezte megint az immunerősítöt. Nelünk most felírta a dokinéni, a neve Ribomunyl. Én először azt hittem vitamin, de nem, ez is gyengített vagy halott bacikat tartalmaz, ezzel erősíti az immunrendszert. Kicsit hasonlóan működhet az oltásokhoz. Nem olcsó, de állítólag 30-50%-al kevesebb a bölcsis megbetegedés utána. Hát, meglátjuk :) Ha hatásos, lehet én is felíratok magamnak, mert így ping-pongozunk a bacikkal a gyerekkel, egymásnak adogatjuk őket.

Remélem mindenkire reagáltam. Ha nem, akkor elnézést kérek.

Andi

amandi
 
 


Benianya!

Ha a hozzászólásokban akarsz visszakeresni, és tudod, hogy ki írta, akkor könnyű dolgod van. Megkeresed az illető egyik hozzászólását, és ott megnyomod a profil feliratú gombot. Akkor ott kiadja az illető személyes adatait. Ott van egy olyan, hogy a hozzászólásainak listája. És akkor már csak azokból a hozzászólásokból kell mazsolázgatnod, melyik az, amelyik téged érdekel.


Télapó: Az egyik barátunk öltözött be, nagyon jó nagy pocakja és dörmögő hangja van. Márk nem ijedt meg tőle, mondogatt, hogy bácsi. :) Az zavarta egy kicsit, hogy addig kettesben voltunk itthon, kicsit unatkozott már, majd bevonultak a nagyszülők, hazajött az apja, hirtelen sokan lettünk, és akkor jött a Mikulás is. Egy kicsit nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Aztán a kukásautó annyira lekötötte, hogy a többi ajándékra nem is jutott figyelme :)

amandi
 
 


Ja, tényleg bocsi.
Akinek nem tudok reagálni, ne haragudjon, de már napok, hetek óta csak végigfutom az írásokat. Imádom olvasni őket, de nem tudok mindenkire reagálni.
Januártól, mikor már lemegy a nagy hajtás, most meg a karácsony miatt, akkor újból képben leszek.
Tehát bocsi a tanulósóktól, akikre nem reagálok, Benianyura, hogy milyen szépen fejlődik Beni, Amandira, épp most írt és mégnem is jutottam odáig, hgy elolvassam... sorolhatnám.
GAbit is kihagytam, de legalább ma beszéltem vele.
Oriandyval pedig szoktunk MSN-en, Gabival is és valamennyira tartjuk a kapcsolatot.

Tehát bocsika, mindenkitől....

Erika

Kép
viera
 
 


Most fejeztem be a tanulást, hihetetlen fáradt vagyok, de ugye aki nappal nem tanul...

Viera: tök jó volt benézni a babanetre és ennyi képet nézegetni!!! Én nagyon élveztem!!!

Amandi: sajnálom a betegséget! Küldök gyógymanókat, hogy karácsonyra mindenki egészséges legyen :) !!!

Fáradt vagyok, nem bírom az éjszakázást!!! Mi lesz velem???

Megyek aludni :( !

Eni
marcy
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Exdeus:

[color=darkred]KICSI SZÍVEM, KICSI SZÁM BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁN ![/color]


Kép

Puszi:
Erika, Zorán és Noémi

Erika

Kép
viera
 
 


Exdeus Ági!

Nagyon boldog születésnapot Neked!!!!!!!!!!!!!!!!


Era! Jók a képek!!!!!!!

Amandi: Doki mocsok! Nálunk a gyerekorvos még gyógyszert is ír fel, ha arról van szó. Bár mióta vizitdíj van, nem tudom, hogy voltam-e, de ha kérem, megnéz.

Bocsi, el vagyok havazva, majd ha kész a kaja, benézek! Pusszanat!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nem fér be a két vonalzó, pedig olyan jók!
KépKép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


KépKép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Gabella!
Ha leszeded a bemásolandó link elejéről a szöveget akkor sem fér be?nekem így fért be a 3 vonalzó!
Vendég
 


Kép Kép

Milyen szöveget? Széttagoltam, hogy látszódjon...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szóval lehet, hogy a kép miatt lett túl hosszú???

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


A képek mindenkinél nagyon jók!!!

Marcy!
Jobbulást Marcinak!

nálunk én vagyok beteg!Úgy fáj a fejem,mintha leakarna eseni,és tiszta nátha vagyok!
Pedig sehol nem tartok ezzel a karácsonnyal!A fene!

Receptes topicba mindjárt beteszem a recepteket!Jó ötlet! :lol:

Amandi!
Nektek is jobbulást!

remélem karácsonyra mindenki meggyógyul!
Vendég
 


Akkor ez lesz, és kész.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hát az elejéről:

(img)http://www.noivonal.hu/
Nekem így befért a három
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?