Új privát üzeneted érkezett!

Lafi:
Nagyon édes a képeken Hunor baba. Ugy meggyöntölném. Az éjszakákat hogy viseli? Jó kisfiu?


Pandus : Hogy vagy? Keményedés? Közérzet?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Anikó,
Köszi :D Hát én is remélem hogy pociban marad még 17 napig. Akkor töltöm be a 36. hetet. Ha azt is elérjük akkor a 37. lesz a cél. Orsi mondta nekem mindig, hogy legyen egy cél 30. hét utána 33, most 36 azt hiszem jól haladunk!

Nyuszi,
Köszi jól vagyok persze keményedem de az nem zavar csak ne legyen rendszeres mint 2 napja. Végre itt is van hó ez feldobja a kedvemet!

Gömböcskéről tudtok valamit? Nagyon eltünt :roll:
Vendég
 


Pandus:
Örülök hogy jobban vagy bízzunk benne hogy nem válik rendszeressé a keményedésed. Dórika tudja hogy még bent kell maradnia egy kicsit. Én is gyakran keményedek olyankor még a hőhullám is ewlkap annyira befeszít Krisztián. Fájni nem fáj ugyhogy bízom benne hogy még bírjukí egy darabig. Minden eltelt hétnek nagyon örülök. Nálunk nics hó pedig én is imádom a havat

Gömböcskéről nem tudok semmit.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 

 
 

Sziasztok :P
Szeretnék kérdezni :D
A terhes kiskönyvet mikortól lehet átvenni? A választott doki adja? Mi benne az első kötelező vizsgálat, s az hányadik héten van?
Milyen könyvet érdemes vegyek?
Hányinger -de szerencsére csak inger- ellen van valakinek valami jó ötlete? :roll:
Köszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :)
védőnő adja, a dokitól kell egy igazolás, hogy kismama vagy. És akármikortól át lehet venni.

Magyar jogszabály szerint az alábbiak:
UH. a 12. héten + vérvétel (hepatitis, szifilis, vércsoport)
afp a 16. héten
UH a 18. héten
UH a 32. héten
UH a 36. héten

hányinger ellen nekem a cola vált be egyedül.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszönöm, Orsi!
S könyv? Pláne ikreskönyv? :D
Köszi!!!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


nekem sok bajom van a szakirodalmakkal, különösen így 3 gyerek után.
Ikres: alapkönyv Ménteki Júlia: Ikrek könyve, az elejét át KELL ugrani különösen terhesen :wink: de utána jó, és sok benne az infó.
Hasznos könyvnek mondják a Suttogó 1-2-t. Vekerdyt sokan szeretik. Babagondozás témában jó a Picik és Kicsik.
Nekem a felsoroltak mind megvannak, szívesen odaadom akármelyiket. Olvasni a khban olvastam a Picik és Kicsiket meg a Ménteki könyvet, a Sutottogó 1 első felét olvastam a gyerekek melletti első pár hétben....

nekem alapvetően az a véleményem, hogy azokat a módszereket, amiket a könyvek leírnak egy az egyben szerintem sosem lehet alkalmazni. ugyanaz a nevelés teljesen máshogy csapódik le két különöbző lelkű gyerekben, ergo ugyanaz a módszer ált. be sem jön náluk.
Ötleteket lehet lopni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Köszönöm. Amint betöltöm a 12. hetet, az ikreskönyvedet akkor kölcsönkérném, ha tényleg nem gond nélkülözni, amíg elolvasom. Mégegyszer köszi :D
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Tuti nem gond, én meg majd előkeresem :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszönöm, Orsi :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jó reggelt!

FAnni a cola az egyetlen, ami nekem is segít valamennyire, de nem szeretnék túl sok at inni belőle... bár reggel Vukkal találkozom másodszor Uram után... de ez avn... nem ezt akartam? :lol: an jó sejthettem volna, anyum is h...s volt velem!

Barátnőm Nekem a Baba ABC című könyvet ajánlotta :lol:

PAndácska kitartás NeKed és DÓRIKÁNAK!

Szépséges napot mindenkinek a családjával!
Vendég
 


Fanni :P
Köszi a hiányolást. Volt pár rossz napom. Csúnya barnázás + feszülés, keményedés. Közben állandó hányinger, evés után pedig irtó kellemetlen böfizés :oops: Szóval, legszívesebben elbújtam volna a világ elől, amég rendbe nem jövök...
DE: voltam az orvosomnál, és azt mondta, hogy nem a méhüregből jön a vérzés, hanem a méhnyak felszínéről, és csak hajszáleres vérzés, ami a babát nem veszélyezteti, és elég rá a Rutascorbin, meg a pihi.
Ettől kicsit megnyugodtam. UH szerint szép nagy már a kicsink, 5,1 cm a fej-popsi távolság! És mozgékony, élénk baba :D
Hányinger ellen nekem is bejött a jéghideg cola, lassan, kortyonként.
Kiskönyv: mielőbb menj el érte! Én csak most vettem át a héten, és csomó kellemetlenségem származott belőle! (UH-on, EKG-n nem hiszik ám el, hogy kismami vagy, hiába van ott az orvosod pecsétje, aláírása, és hogy ... hetes gravida. Nem, kiskönyv nélkül, nem vagy kismama :? )

Lafi :D
Az első napok minden szülő számára nehezek! Aztán egyre jobb lesz. Hunor egy jó kis pasi! Kívánok hozzá sok-sok örömöt!!!

Csipi :D
Örülök, hogy semmi gond!!! Orsi gyönyörű!!!

Nyuszi :D
Krisztián így is láthatóan édi baba!!!

Lányok, van szép UH-os képem, de nem sikerült reggel feltennem. Megint megpróbálom!!!

Véda
Vendég
 


Fanni,
Colára szavazok én is hányinger ellen nekem is Orsi mondta és tényleg jó persze az se segít mindig.
Vendég
 


Köszi lányok a Cola megerősítést, mindjárt megyek venni.

Véda :P
Örülök, hogy minden rendben a kicsivel! Mi az oka egy ilyen felszíni vérzésnek? :shock: Ijesztő lehetett. Remélem, már jobban vagy.
Mihez kell az EKG? Az UH-n csak elhiszik, hiszen látják a babákat :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! :P
Én már 13 hetes terhes voltam, amikor átvettem a kiskönyvet, szóval nem vagy lemaradva! Elküldött a háziorvosomhoz, ő csinált EKG-t, vérnyomás, meg aláírt. A hepa, vércsoport, teljes vérkép azt nekem a 16. hetes afp-vel együtt kérte meg, de ez biztos nem szentírás, vhol korábban megcsináltatják!
A másik témában szerencsére nem tudok segíteni! :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :P
Neked is köszi :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
12. hét előtt nekem sem sikerült soha eljutni a védőnőhöz :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Én azt hittem, a választott doki adja a kiskönyvet. Ezek szerint a védőnő? Melyik? Itt, Érden el kell menjek a hová? Sztk vagy önkormányzat, vagy...? :oops:
Köszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! :D
Kérdezd meg a háziorvosod, ő tudni fogja, hová kell menned!

Kép

Kép
donika
 
 


Fanni,
Én 10 hetesen kaptam a kiskönyvet. Mindig a védőnő csinálja meg. Biztos nálatok is több védőnő van majd a házidokid megmondja, hogy melyikhez kell menned. Területileg szokták ezt elosztani.

Ma elkezdtem a gátmasszást. Remélem hatásos lesz.....
Vendég
 


Fanni :D
a kerületi gyerekorvosi rendelőbe menj el, és ott találod a védőnőt :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Lányok :P
Ez azért kicsit bonyolult, mert Bp-en van a házidokim, viszont Érden lakom, de majd nyomozok.
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :)
nem házidok! gyerekorvos :)
Érden laksz, érdi lesz, keresd meg az érdi gyerekorvosi rendelőt, ott megmondják kihez tartozol.
házidoki majd a vérvételekhez kell, de az később jön (ha a dokid nem tud vérvételre beutalni, mert ha ő tud, akkor házidoki max. a táppénzespapírodhoz kell)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Köszönöm. Megkeresem a net-en és felhívom őket. Remélem, elhiszik, hogy terhes vagyok,mert papírom még nincs róla, csak UH képem :oops:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! A kaáliban szoktak adni igazolást a terhességről. Azzal menj a saját nőgyógyászodhoz, ő ad igazolást szintén. Nekem ez a kettő kellett a védőnőnek. Papír nélkül nem ír kiskönyvet, szerintem.

dkata
 
 


Vagy: felhívod a védőnőt és megkérdezed, milyen papír kell neki. Addig felesleges menned. (Nekem amikor mentem, meg se akarta írni, a 11. hetes vetélésem miatt. :twisted: Pedig a 12. héten mentem direkt. Szerinted mennyire szerettem azt a nőt? Várjunk még a könnyvel, hátha... :twisted: :twisted: :twisted: )

dkata
 
 


Fanni,
papír mindenképp kell, nekem a nőgyógyim adott, de akkor úgy látszik a kaáli is kérheti a kiskönyv kiállítását
én is máshova vagyok bejelentve, de mindig oda kell menni ahol laksz, tehát érdi lesz
neten keress rá, felhívod őket és utca szerint megmondják kihez tartozol
házidoki ahogy Orsi is írta csak a táppénzhez kell!!

Pandus,
jó masszírozást!! :D

Kép
fendike
 
 


Fanni :D
Nálunk is a gyerekorvosi rendelőben van a védőnő. Minden esetben ő adja a kiskönyvet. A kiskönyvben látni fogod, hogy belgyógyászati vizsgálat is kell a várandósság során, és ez az, amit a háziorvosod csinál meg. Ez bármikor történhet a terhesség során. Meghallgatja a szívedet, vérnyomást mér, és elküld EKG-ra. Na, ez volt most nálam.
A vérzésről: a doki azt mondta, hogy várandósság során a vérbőség miatt a méhszájban is könnyebben fordul elő ilyen kis felszíni vérzés. Okozhatja bármi, amitől picit felhevülsz. Pl. gyorsabban teszel-veszel, lépcsőzől, cipekedsz, emelsz, vagy egy kis szex is. De a lényeg, hogy nem okoz semmi bajt a babánál, csak azért jó kordában tartani a Rutascorbinnal :wink:

A védőnő egyébként szakorvosi papír alapján írja be, hogy kismami vagy. Tehát kell papír. Jó az is, amit a Kaáliban adnak elbocsátásképpen.

Véda
Vendég
 


Fanni! :P
Na most már biztos boldogulni fogsz! Úgy készülj, hogy az első találka kb. 1,5 óra, a továbbiak persze csak 15 percesek!

Orsi! :)
Milyen légzésfigyelőt írtál korábban, a típusa mi volt?
Nővérem azt mondta, hogy ide adja nekem az övét, ők 3,5 éve vették, tavaly még használta a 2. gyereknél, akkor az jó, vagy vegyek másikat?

Kép

Kép
donika
 
 


Lányok :?
Fáj a pocim. Azt hiszem, reggel megnyomtam egy kicsit. Mintha lefelé húznák, olyan érzés. Nem a babák oldalán, hanem a másikon. Valójában csak feküdni és ülni esik jól, különben össze kell görnyedjek, mert fáj. Most bevettem 2 magneB6-ot, remélem, elmúlik :?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Fanni:
Én csak 11 hetesen mentem először tanácsadásra de nekem nem volt vele semmi gondom. Kiskönyvet is akkor kaptam. Vérvételek is utána voltak. Nekem amikor hányingerem volt ennem kellett és elmult. Most viszont rosz mert nem mindig ehetek mikor hányingerem van. Én nem ittam coca kólát ugyanis nem szeretem.

Véda:
Köszike. Örülök hogy nem komoly a vérzés így legalább te is megnyugodhattál.

Lányok csináltunk pocakos képet rakok fel nektek

Kép

Ez egy 29 hetes pocak fotó

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Kép

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Fanni:
Higy nyomtad meg a pocid? Vagy míivel? Pihi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszi
Csak egy szűk gatyával. Hirtelen húztam fel a zipp-zárját, nem gondoltam, hogy szűk lesz :? Mondjuk csináltam hason pár hátizom gyakorlatot de akkor nem éreztem, hogy nyomnám magam.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Csini a pocid :P

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fani :
Köszike. Szerintem annyitol nem lesz baja a babáknak. De azért vigyázz magatokra. Pihenjél most inkább. Ilyenkor egyébbként is érzékenyebb a poci , nekem legalábbis.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


donika írta:Orsi! :)
Milyen légzésfigyelőt írtál korábban, a típusa mi volt?
Nővérem azt mondta, hogy ide adja nekem az övét, ők 3,5 éve vették, tavaly még használta a 2. gyereknél, akkor az jó, vagy vegyek másikat?

angelcare a mienk.
nővéreteké tökéletes, Lili alatt is a fiúké van, 3 éve folyamatosan használatban van.
Ez nem tud elhasználódni :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
Mi Angelcaret veszünk azt sokan dícsérik.

Nyuszi,
Hű mekkora pocakod van :lol:
Vendég
 


Lányok!
Lehet, hogy a szalagok nyúlnak úgy, mintha húznák a hasam lefelé és felfelé is?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


azok fájhatnak minden irányba

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Orsi :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


FAnni pihengessél!
Vendég
 


Orsi!
Köszi, majd rákérdezek a típusára! :)

Nyuszi!
Szép nagy pocid van! :D

Fanni!:P
Már írtam, hogy én elég hasfájós voltam, voltak időszakok, amikor néhány napig, akár 1 hétig is fájt a pocim, utána jól voltam, aztán ismét, ez kb. a 20-22. hétig így volt! Biztos nyúlnak a szalagok, a magneb6-ot redszeresen szedd, meg este egy kis borocska! :wink:

Pandus!
Köszi neked is, hogy van a pocid? Milyen homeos bogyókat érdemes szedni a tej miatt, és mikortól? A gátmasszázs azért, hogy jobban tágulj majd?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :P
Igen, köszi. Azért mikor fájni kezdett, megijedtem. De miután vérzés nincs és olykor el is múlik, s a magneB segített délben is, lenyugodtam 8)
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandu: Lassan alig férek el a bőrőmben ill. a hasamban.

Donika : köszi

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Donika,
Pocakom a helyén :D gátmasszás nem a tágulás miatt kell nincs köze a méhszájhoz, hanem szeretném elkerülni a gátmetszést ha lehet. Szopihoz Urtica Urens D6 vagy 5CH napi 3x5 golyócska szülés után. Vannak szoptatós teák is azt is lehet inni.

Nyuszi,
Kivi leszek mekkora pocid lesz 36 hetesen :wink:
Vendég
 


Lányok :D
A szoptatós homeo bogyók nagyon jók, de a leghatékonyabban a szoptatás "aranyszabályainak" betartása segít. Jó erre már a szülés előtt felkészülni, mert sajnos, a csecsmőosztályon nem minden esetben az az érdek, hogy szopizzon a baba, hanem az, hogy hallgasson el :(
De aki felkészült rá, és tudja, mi a jó, a követendő, azon a csecsemősök se fognak ki :wink: Ajánlom mindenkinek a Kismama Magazint, ahol abszolút profi szopis szaktanácsadók segítenek a nehézségekben, és a Szoptatás c. könyv megvétele is nagyon hasznos! Az egész könyv a szoptatásról szól, kezdve a nehézségeket, a technikai trükköket, ikres szopi, öribabás szopi, szóval minden van benne, és nagyon hatásos módszerekről van szó!

Nyuszi :D
Ez aztán pocak!!!

Én sajnos, nem tudok képet feltölteni, de majd még próbálkozom. Van pocis fotóm, és UH-os képem is, ahol a kis Mazsola gyönyörűen látszik profilból. Olyan szívesen megmutatnám :roll:

Szép napot lányok!
Vendég
 


Pandus:
Arra én is kivi leszek mert az ismerősök amikor meglátnak azt hiszik hogy már szülnöm kéne. Vagy ha bemegyek a boltba. Mert olyan nagy a pocakom. Pedig a sülyom még mindig minuszba van. Arra nem foghatom. Ez mind Krisztián.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Véda,
Csak a babanetre nem tudod feltenni a képeket? Ha igen akkor elküldheted nekem ide: bubikam1@freemail. hu és felteszem neked :wink:
Vendég
 


Véda:
Köszi. Mért nem tudod a képet feltenni? Nem sikerül vagy más oka van?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: