Új privát üzeneted érkezett!

hello Lányok,

Visszajöttem dolgozni, de hogy minek? Ma akkora pangás van, hogy nem is látom értelmét annak, hogy itt üljek, de mégis bent kell lennem legalább 3-ig, fujjjj... De már csak 6 nap, és vége :) :) :)
Tegnap a munkatársakkal elmentünk céges ebédre a dionysos-ba, ami egyébként is a kedvenc helyem, mert minden fontos esemény itt történt velem: itt voltunk először Péterrel kettesben vacsorázni, itt jelentettem be neki, hogy Apa lesz, itt volt a lánybúcsúm is, szóval szeretem ezt a helyet :). Na de a lényeg, hogy úgy bezabáltam, hogy alig tudtam hazamenni, és otthon is csak "röfögtem" egész este, huhhhh... Nem is csoda, hogy ma reggel már 7,5 kg-val voltam több az induló súlyomnál, nem is merem megmondani majd szerintem a dokimnak, jajj.... :oops:

Benettke, a Mosolyvár ott van tőletek kb. 100m-re, a Budai Nagy Antal utcáról nyílik, de a fogorvosról én sem tudok semmit :(. Egyébként gyalog lehet, hogy nem vagytok közel (életemben egyszer mentem csak el gyalog otthonról a nagyCBA-ba, de akkor megfogadtam, hogy oda gyalogszerrel soha többet), viszont ha úgyis tologatjuk majd egész nap a gyerekeket, akkor nem lesz az nagy távolság :). Megkaptad egyébként a képeket? A céges címemről küldtem, és nem tudom, hogy átment-e, mert nem működik mostanában vmi flottul a rendszer...

A betegeknek jobbulást, jó fogzást, fülgyógyulást :)

Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Szia Kata!

Örömmel olvasom, hogy akkor már jól vagy. Ugye?

Nem kaptam tőled semmit :( :( :( Próbáld meg még 1* lécci, lécci.......................... ha megadod a mail címedet írok rá neked és akkor válaszlevélként tudod küldeni, az többnyire műkszik mindenhol (ezt tapasztalatból + családi berkekből tudom :wink: )

A távolság leküzdésére meg majd csak kitalálunk valamit, elvégre nemsokára lesz időnk ezen (is) agyalni :wink: :lol: :lol: :lol:

Hú! Neked már csak 6 munkanap? Nekem még (a main kívül) 9.
A dionysost mi is szeretjük, mi a 10 éves évfordulónkat tartottuk ott. Hú, de rég volt már az is...



Gyöngyi!

Ezt a helyettesítés dolgot csak részlegesen, bizonyos funkciókban tudom megígérni :wink: ! Képzeld mi lenne, ha tőlem (1/2 gyerekkel rendelkezőtől, védőnői képesítés hiányában Hr-es végzettséggel) kérnének tanácsot a többiek :shock: :o Lenne ám csodálkozás 1-1 javaslatom után... :shock:

Szerintem mi ott leszünk keddenként. Na de Te???

Mindenki!

Megszületett az általam ígért kari recept gyűjtemény elérhetősége. Íme: (ezek közül még 1-et sem volt időm kipróbálni, de van köztük olyan, amit tuti kifogok. pl. almatorta) Ha bárki bármit kipróbált várom a véleményeket!!!

http://benettke.dynamicweb.hu/

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


 
 

Benettke: kata.pais@hu.ibm.com, kösziiii
Réka babának boldog szülinapot! :)
Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Drága Réka Baba!

Isten éltessen!!!!!!!!!

sok-sok puszi!

Szonja, Tamara és Anett

kállai
 
 


Kép


Rékának mi is kívánunk sok boldogságot szülinapja alkalmából!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 15:06-kor.
bibolya
 
 


Kép Boldog Szülinapot Réka Babának!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Ildi!!!

Most sikerült feltölteni a képeket. Ilyen lett a mézeskalácsom :oops: :oops:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 



Rékának mi is szívből gratulálunk egy éves szülinapja alkalmából!

Gyöngyi, hát tényleg elég furcsa lesz nélküled a játszóházban! :cry: :shock: Na, de majd tavasszal a délutáni játszóterezésekkor!!! :wink: Hánytól hányig fogsz dolgozni?

Kata, Benettke, nagy ritkán én is meg szoktam tenni a lakópark - nagy CBA útvonalat, de kizárólag csak a gyerekek levegőztetése miatt, Rebeka alszik a babakocsiban, Lőrinc meg motorozik. :D

Andi
idna
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 15:08-kor.
bibolya
 
 


Ildi!!!!

Nagyon reméltem, hogy mire felkelek olvashatok Rólatok!!!! :cry: :cry: :cry: Mi van veletek??????
Ne tedd ezt velünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ibolya!

Erőt gyüjtök és akkor lírom a mézest. Épp tegnap kóstoltuk és nagyon fincsi!!!! :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


sziasztok Lányok,

Benettkének és a férjének hála, sikerült végre olyan formátumot csinálni a 4D-s képeinkből, amit ide is fel lehet tenni :)

Csenge nagyon fotogén volt:
Kép

Marci próbált elbújni a medencecsontom mögé, mert a tesója állandóan az ő vállaira akarta tenni a lábait, ráadásul a feje fölött volt vmi, ami miatt egy árnyék van a kobakján:
Kép

A bizonyíték, hogy Csenge lány lesz:
Kép

Itt pedig a kis pöcsös látható:

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kép

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 



Hahó!!!

Na, mit szóltok???? Tök jól esik a hó!!!! :lol: :lol: :lol:
És nekünk holnap vonattal kell menni a cirkuszba a csajokkal, mert a Sanyi dolgozik!!!!

Kata!!!

Jók a képek!!! Hihetetlen, de én is látom a puncit, csak a kukacot nem :oops: :oops: , azt nem ismertem fel, de elhiszem a dokinak :lol: :lol: :lol:

Ildi!!!

Azért ha tudsz gyere!!! Jó bulizást!!!

Szandra!!

Akkor remélem elhiszed, hogy front van!!! :lol: :lol: Attol bolondok a csajok, mert alapon nem ilyenek igaz!!?? :lol: :lol: :lol:

Ibolya!!!

Itt a recept, csak eddig takarítottam, főztem, mosogattam (tényleg!) kikészültem :roll: :roll:

Mézeskalács!!

- 76 dkg liszt
- 34 dkg porcukor
- 2 evőkanál szódabikarbóna
- mézeskalács fűszerkeverék
- 5 dkg margarin
- 4 tojás
- 4 ek méz

Simán összegyurni az alkotóelemeket, amig egynemű nem lesz. 1 éjszakát pihen a hűtőben. Másnap kinyujtani nagyon vékonyra (mert megdagad) , kiformázni és előmelegített sütőben 150fokon 15 percig sütöm kb.
A mázat még sütés előtt raktam rá, de lehetett volna vékonyabban is, mert így kicsit duci lett :oops:

Máz:

1 tojásfehérjét egy csipet sóval habossá verem géppel és fokozatosan adom hozzá 6 evőkanál cukrot.

Az a trükkje a puhulásnak, hogy a dobozba kell alma darabokat rakni. Amelyik süti az alma melett van, az ugyan teljesen elpuhul, de a többi isteni finom lesz, a csajok falják!!! Ha már sütöttem :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 21:16-kor.
bibolya
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 21:17-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárány előkerült :D először is nagyon köszönöm a köszöntéseket Rékababa,aki már nem is olyan baba nevében. Másodszor a hiányolást köszi :lol:
Igazán jólesett,hogy gondoltatok ránk.

A hét elején nagyon betegek voltunk,majd jött Réku szülinapja,így most ünnepelünk :lol: azért van buli,erre ma egésznap nem volt netem :x .Köszi Szandra a tudosítást. :lol: szarakodott a monornet,pedig nem szokott :mrgreen:

Próbálom bepótolni a lemaradásom.
ilgya1
 
 


Ezt nem is akartam még elküldeni :? ez is megváltozott mióta nem voltam :?:

Benettke!
Köszi a recepteket!
Néztem az oldalt is,gyönyörűt alkottál! :lol:
Sajnálom a fogincádat :cry: sajnos ismerem az érzést. Nem ismerem az általad említett dokit,de az enyémet szívesen tudom ajánlani a Zöldfa utcában van a rendelője.

Ja már látom,bocsi....fog próbléma letudva.

Forraltbor :D szerintem módjával lehet. :lol: jó kis vérképző :lol: kell néha.

Kata!
Igazán jó érzés volt nézegetni a gyerkőcöket :D nem csodálom,hogy nyeltétek a könnyeiteket a rendelőben :cry: :D olyan megható,és szépek. És nem tagadhatják le a mivoltukat :lol: (Benettkéék hajrá!)

Jó lehetett a céges buli :lol: mi az a 7,5 kg? Elvégre ikreket vársz? :lol:

Katus!
Fotókönyv :lol:

Képek Kép

A lányod egy csúcs :lol: olyan jót mosolyogtam,hogy végig aludta a keresztelőt :lol:
Hasonlít rád a hugod :lol: jó lehetett a buli,remélem azóta már kipihented magad.

Most jutottam el a szerdai írásodig,most kicsit elérzékenyültem,köszi Kép

Nekünk is most vált a napirendünk,napi egy alvás is elég a kicsilánynak,végre eljön az idő mikor egyszerre alszanak napközben? :lol: Ancsi ilyen sokat aludt még? Réka amióta emlékszem,mindig egyet aludt délelőtt és egyet délután. :?
De a váltás az fárasztó,ezt aláírom.

Ajándék????Hát mi mindig megbeszéljük,hogy egymásnak nem veszünk semmit,ahhoz képest meg mindig kapok valami apróságot,így kénytelen vagyok én is valami kis csepró apró dolgot becsempészni a karifa alá. Idén bortartót kap a drága az új bárjába.Nem irigyellek,hogy neked kell megvenni minden ajándékot :? a netes rendelést nem próbáltad? vagy bírod a tömeget? Benettke ötletenél nincs jobb a tarsolyomba 8)

És képzeljétek idén először műfenyőt fogok állítani,kiváncsi leszek,hogy milyen lesz. Sajnos a padlófűtés miatt eddig egyik fajta fenyő sem bírta 1 hétnél tovább :oops: majd veszek valami ágacskákat a vázába az illat miatt. ( Érdekes azért,ha valaki azt mondja még tavaly is akár,hogy valaha nekem műfenyőm lesz bent karácsonykor,azt lelővöm tutti :evil: :oops: )elment az eszem így 30 felé :x

Én a Tescos akciós FP-s könyvvel jártam így. Az oroszlános járássegítőt sikerült akciósan megvenni,de még novemberben valamikor,mert rögtön le kell csapni rá,de a könyvről lemaradtunk. kutyusunk van húsvétról :lol: Aranyos különben és Rékának is azóta a kutya a mindene és az első szava is a kutya volt. :lol: ha kutyát lát megőrül.


Gyöngyi!
Megnézegettem a képeket,hát hallod Sára kész akrobata azzal a spárgával :lol:

Nekem jobb lett volna a pénteki játszóház,mivel keddenként angolra viszem Rékát :oops: most ez kivételes eset volt,hogy pénteken kellett vinni a Dávidot,mert csütörtökön volt a Miku. Karácsonykor is pénteken lesz,de amúgy jobb a péntek.

Disznóvágás is lezajlott,szerencsére a szagokkal sem volt gond. Gyerekekre ilyenkor felváltva figyelünk :lol: vagyunk egy páran :lol:
Igazából nem mi vágtuk,csak vágattuk,vidéken vettük,ott le is vágták,meg is pucolták,"csak" fel kellett dolgozni.

Köszi a mézes receptet és az almás tanácsot is,én tavaly is a kukába dobtam valamennyit olyan kemény lett :oops: vagyis tavaly előtt,mert tavaly Réku hatása alatt voltam és nem volt sütögetés.

Orrcsepp: Mi az orvos által felírtat használjuk.

Hogy van a Mariettám?

Ibolya!
Köszi a hiányolást! :lol:
Jó lehetett Gárdonyba. :lol: azért irigykedtem ám rendesen :wink:


Szandra!
Nagyon bírom a humorodat. :lol: mondtam már? :wink:
Köszi mindent.

Mézes Andi!
Örülök,hogy ilyen gyorsan megusztátok ezt a betegséget.
Nekem van valahol egy jó zserbó receptem,a gyerekek előtt az volt a specialitásom :lol: ha még nem találtál,akkor szívesen előkeresem neked. :lol:

Andi!
Jó volt ez a télapos izé :lol:
Gratula a foghoz!Bele húztatok a növesztésbe.
Lőrinek megvan már a szülinapi ajcsi?
Mekkora a kicsilány? Voltatok mérickedni?

Anett!
Köszi szépen!
A telcsim meg a kabátzsebemben maradt,ma jutottam el odáig,hogy kivegyem,csak 8 nem fogadott hívásom volt :oops: igaz Szandra?
Gyöngyi te is hívtál? :o

Itt van a kis ünnepeltem:
Kép
Kép
Kép

Ildikó
ilgya1
 
 


Jaj, Ildi!!!

Szuper lett a vonalzó, és a képek a nagylányról!!!! Tényleg hogy megnőtt és milyen gyönyörű ő is!!!
:lol: :lol: :lol:

Köszi!! Marietta már jól van!!! :lol: :lol:

Műfenyő!!??? :wink: :wink: Hát én is esküdtem az igazira, de amikor a Marietta második karácsonya volt, akkor vettünk műfenyőt, mert nem mertem volna elengedni a lehullot fenyőtüskék között :oops: :oops: Valóban nincs meg az illat, de már egész jókat lehet kapni, és feldíszítve szerintem szép lesz. Persze nem az igazi. De az utóbbi időben olyan horribilis összegeket kérnek egy normális fáért, ami a fűtés miatt hamar lehulik, és alig élvezzük!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Kép Kép
......1 napos........................................ 1 éves.......
ilgya1
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 21:19-kor.
bibolya
 
 


Ibolya!
Láttam formákat a CBA-ba :D

Mostanában így felhúzza az orrát,ilyenkor megzabálom :lol:

Fenyő :shock:
Én 2 méterest vettem a Kikába,elég szépnek tűnt,aztán kiderül majd feldíszítve. Ha van kedvetek rakhatnátok fel a tavalyi fáról képeket! :lol: te is Gyöngyi.
Szép lehet a 2,5 méteres,azt hol sikerült?

Boldog hóforit Rebekának! :lol:

Mit csináltok ebben a "szép" időben? :lol:

Én még jó vagyok,csak 3 fele jönnek a vendégek :lol:

Írjatok!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Andi!
Nem mondod, már fél éve?? Te jó Isten, akkor sokk cuppp a drága Rebeka pofijára.

Ildi!
Nagyon jók a képek!!!!!!!!! Buli hegyek, hmmmm... az jó lehet.

Nekünk is műfenyőnk lesz :roll: , idén előszőr (persze, hogy idén előszőr mivel egyszer van csak karácsony egy évben :lol: ). Két ugráló törpe mellett lehet, hogy jobb lesz így. Az árakról nem is beszélve. Igaz az én helyzetemet megkönnyíti az, hogy anyutól megkaptam az övét mert az csak 1,5m-es és ő már nagyobbat akart. De csak azért vállaltam be mert láttam már, hogy milyen szép és formás. De én is így voltam vele, ha tavaly mondta volna valaki, hogy nekem valaha is műfenyőm lesz annak lesikítottam volna a haját. Hát tessék.....!

Különben én is így jártam, hogy semmi illata nem volt a fenyőnek mikor igazi volt így nem is volt olyan igazi fíling, hát majd most veszek ágakat és akkor remélem lesz illat.

Karácsonyi süti= fűszeres süti receptje:

25dkg rama
15dkg cukor
30dkg liszt
1 sütőpor
3 tojás
1/2 kiskanál őrőlt szerecsen dió
1/2 kiskanál őrölt szegfűszeg
1/2 kiskanál őrőlt fahéj
15 dkg dió

Vajat cukorral összekeverni, bele 2 tojás, majd a liszt+sütőpor+fűszerek együtt.

1 órán át alufóliában pihentetni a hűtőben (nekem mindig lágy de liszttel kicsit megszórom), kinyújtani 0,5-1 cm közötti vastagságra kiszaggatni formával, tepsibe sütőpapírra tenni, mindegyik tetejére egy negyed diót tenni és utána lekenni a felvert egész tojással, előmelegített sütőbe tenni, gyorsan sül!
Kegyetlen finom, tipikus karácsony íze van!

Pusssz Szandra

szandrakiss
 
 



..
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 21:20-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat!

Tegnap meg is kóstoltuk a reszelt almát, az első "mi ez a förtelem?" nézés után, már egészen bejött Rebekának. Ma meg már egyenesen imádta! :D
Csajok, van valaki, aki fagyasztott már le őszibarackot??? Nekem anyósom nyáron fagyasztott, itt is van nálam, csak épp azt nem tudom, hogy azt milyen formában kell adni a babának? Nyersen, főzve? Hogy kevertétek másik gyümölcshöz? Nem lesz nagyon plötty kiolvasztás után?
Lőrinccel ilyen "gondom" nem volt, ő decemberi születésű és mire elkezdtük a hozzátáplálást 6 hónaposan, jún.-júl. környékén, onnantól folyamatosan frissek voltak a gyümölcsök, zöldségek.

Ildi, nagyon szépek a képek! És Réka nagyon nagylány lett! És milyen kis csini! :D

Csajok, ti aztán ügyesek vagytok ezzel a sok karácsonyi sütivel!!! Mi mindig Szoboszlón karácsonyozunk Anyukáméknál, és persze minden kaját, sütit ő süt-főz, így nekem ezzel nincs gondom. Csak enni kell :D meg hízni :roll:

Andi
idna
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 21:21-kor.
bibolya
 
 


Ibolya,
akkor nem is főzted? Csak úgy simán adtad neki?

Andi
idna
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 21:22-kor.
bibolya
 
 


Sétáltunk ma 2 órát a hóesésben. Jó hideg volt, de Lőrinc élvezte, Rebeka meg aludt. :D
A kis CBA-val szemben pár hete megnyílt egy Cukrászda. Ma hoztunk onnan 4 fajta sütit. Hát, én már rég ettem ennyire friss és ennyire finom cukrászdai süteményt!!! Próbáljátok ki!

Ibolya, az almát nyersen (reszelve) adtam, csak a fagyasztott gyümölcsöt nem tudtam elképzelni, de majd kipróbálom. Max.megkóstolom én is előtte és majd eldöntöm, hogy kapja Rebeka. :lol: Köszi!

Andi
idna
 
 


Sziasztok!!!!

Na, megvolt a cirkusz. És nagyon jól sikerült. Marietta végig tapsolta és izgulta, lelkendzett, hurrázott :lol: :lol: . Sárának is tetszett, utánozta a tesóját, csak a vége felé elvesztette a türelmét!!! Nem szokott ő ennyit egyhelyben maradni!!!! :lol: :lol:
Amikor kijöttünk, akkor meg szakadt a hó!!!, vonat az orrunk előtt el :cry: :cry: , de a Nóra kisegített minket és hazafuvarozott Kö-ki-ről :lol: :lol: Köszi még egyszer Nóra!! :D :D

Andi!!!

Én minden kajcsit megkostóltam, amit adtam a gyerekeknek. Kíváncsiságból és mert olyan fincsiket csináltam nekik :lol: :lol:
Már ilyen nagy Rebeka is, hogy kap gyümit!!!! :o :o Olyan gyorsan öregszenek ezek a gyerekek!!! Még szerencs, hogy mi nem :wink: :wink:

Ibolya!!!

Neked nincsenek formáid???? :o :? Nahát!!!!Nálunk még a gyerekeknek is vannak, sajátjaik!!! :lol: :lol: :lol:
Ha nem sikerül venni, csak szólj én már minden formásat megsütöttem (bár nagyon fogynak :oops: )

Munka!! Jan2-án kezdek, munkaszerződés akkor, de erre még visszatérünk két ünnep között. Még fel is kellene mondanom az előző munkahelyemen.
Sárára apa és a Nóra fog vigyázni. Azért jó, hogy még csak 4 órában kezdek, aztán mire a Sára is ovis, addigra leszek 8 órás.


Akkor csajok most már csak egy jó (és egyszerű) bejgli receptre lenne szükségem :lol: :lol: Bár vallok töredelmesen: még nem olvastam bele Benettke művébe, lehet ott találok.
Akkor most el is olvasom!!



Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Oké!!! Beleolvastam és megtaláltam a bejgli receptet, nem túl vészes!!

De ami felkeltette az érdeklődésem: a barackpálinkás muffin szentestére :lol: :lol: :lol: Úgyis egyedül leszek, legalább legyek jókedvű :cry: :cry: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!!!

Mi van?? Csak nem szánkózok??? :lol: :lol: :lol:

Na, befejeztem a karácsonyi nagytakarítás nagyobbik részét :lol: Már csak apróságok vannak hátra!!!
És...találtam egy csomó csecsemőjátékot!!! Amit felajánlanék a születendő babáknak!!! Lehet válogatni. Esetleg még Ancsinak lehet benne megfelelő játék.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok Csajok!

Gyöngyi!

Még jó, hogy Te ilyen sasszem vagy! Képzeld pont azt nézegettem a múltkor, hogy milyen béna gyűjtemény ez, még bejgli recept sincs benne... :roll: :oops: Aztán ma tudom meg tőled, hogy mégis van! Ráadásul egyszerűbb, mint amit a hugommal szoktunk csinálni (az nagyon fini), az összetevők meg szinte teljesen megegyeznek, így gondolom ez is ugyanolyan jó :P ! Tuti, hogy idén mi is ezt sütjük! A muffinokat bevallom nem nagyon szeretem, így arról majd várom a véleményedet :wink: !!!

Ildi!

Nagyon jó, hogy előkerültél, egyből volt mit olvasgatni mindenkinek :D :lol: :D !
Réka baba "felhúzott orracskával" még tündéribb!!!

A fogdoki probléma csak időlegesen oldódott meg, így várom tőletek a tuti dokik elérhetőségét. Már úgy is csak ünnepek után lépek majd ez ügyben, de akkor már előre láthatólag lesz bőven időm :wink: (bár még mindig tartok kicsit a januártól induló "láblógatástól" :oops: :? )
Műfenyő? Én is mindig hidegrázást kapok mikor meghallom, hogy anyukám azt emlegeti, hogy jobb lenne az igazi helyett. DE most ahogy olvasgatom amiket írtok.... :roll: lehet, hogy jövőre nekünk is célszerű lenne :roll: ? (idén még nem lesz apukám miatt :cry: )

Andi!

Mi is vidéken szoktunk karácsonyozni, de nekem mindig a hugommal és anyuval közös előkészületek (sütés-főzés) a kedvenc elfoglaltságaim. Ezért mindig 1-2 nappal kari előtt megyünk, s 26-án már jövünk is vissza, ugyanis két ünnep között nekem mindig munka van :evil: :twisted: :evil: ill. volt eddig, de jövőre ez már nem lesz gond :wink:
Bár nekem saját tapasztalatom még nincs ebben, de a barátnőm és a sógornőm is mindig nyersen adja a fagyasztott gyümit a babóknak, gyakran keverve friss gyümivel (alma, nari...)

Ibolya!

A Ti műfenyőtök olyan szép, hogy ha ilyen lenne majd nekünk is, nem is bánnám a hulló tüskék hiányát :wink: ! Egyébként így egyáltalán nem látszik rajta, hogy nem igazi!

Szandra!

Én olyan igazi fenyő illatot már rég nem éreztem, amire gyerekkoromból emlékszem... Szerintem nagyon korán kivágják ezeket a fákat és mire hozzánk ér, már nincs illata. IE miatt igazán nem érdemes hónapokig tüskéket szedegetni! lyenkor marad a fenyő illatú aromaolaj :wink: kis csalás, de némelyik kísértetiesen hajaz az igazira :wink:

Többieknek is puszi, de most mennem kell, mert hívnak skype-on!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 




Sziasztok!

Látom Szandra megvan álmaid fényképezőgépe :D akkor lehet ám színesíteni a topikot,igaz csajok? :lol: ezek a képek fantasztikusak!Apának pirospont a kreatívkodásért! Én nagy képimádó vagyok,tessék bombázni ilyenekkel!!!!Anett is jöhetne sűrűbben!!!! :?


Ma mézeseket gyártottunk a Dáviddal és annyira elhúzodott,hogy mostanra sikerült idekeverednem gép elé :? Gyöngyi,tényleg fini ez a mézes,csak ajánlani tudom. És a Lidl-ben nincs mézeskalácsfűszerkeverék :evil: jó ha tudjátok,úgyhogy az én mézeseim puncs fűszerkeverékkel van ízesítve,mert ez volt itthon,viszont a kasszáscsaj nagyon gyors volt :lol: le a kalappal :lol: gyorsan megjártuk a Dáviddal és gyalog. :D

Ibolya!
Tényleg klassz a fátok! :lol:
Kezdek belenyugodni,hogy nem volt azért olyan rossz döntés ez a műbalhé. :oops:
elkezdtem próbálgatni a fenyőillatú illóolajokat,de valahogy nem vagyok elragadtatva :x remélem sikerül néhány fenyőágat beújítani valahonnan,mert ezek inkább wc illatósítóra hasonlítanak. :oops:


Andi!
Így könnyű,hogy csak enni kell és hízni :lol: az ennit bevállalom,de az utóbbit :shock: inkább meghagyom neked! :wink: :lol:

Hogy elment ez a félév :lol:

szerintem simán meg is főzheted a barit,csak úgye akkor még az a kevés vitamintartalma is elpárolog,ami esetleg a fagyasztás során megmaradt :lol:

hajrá dec. babák :lol: nekünk is volt fini gyümi,mint Lőrinek!!!

Benettke!
Szerintem ennyira nem kell félned a láblógatástól :lol: :wink: sőt szerintem itt egy páran nagyon szívesen cserélnénk most veled,ez csak azt jelenti és ne vedd okoskodásnak,használd ki!!!!!!tudom teli van a hócipőd ezzel a lejárt szöveggel,de akkor is igaz! És lógasd a lábad,még akkor is ha nem az a "fajta" vagy!

Ha kell, én szívesen megadom a fogdokim elérhetőségét, egy idősebb nő,de nagyon rendes és jó szakember. Az igaz,hogy nem a legolcsóbb,de én úgy vagyok vele,hogy a fogaimért mindent.Az is igaz,hogy terhesen az utolsó hónapban nem fogadott arra emlékszem,se az első időszakban se az utlosóban nem fogad,mert megindulhat a szülés állítólag,már nem emlékszem pontosan,hogy ezért,de valami ilyesmi,csak arra emlékszem,hogy mondta,hogy nem. Csak szólj,ha nem találsz közelebb vagy valaki esetleg tud jobbat.

Gyöngyi!
Te a Kuc kuc teát hol vetted?Itt nálunk a Gyógyszertárban nem is hallottak róla :shock:

Ügyes vagy a takarítással! :lol:

Jó lehetett a cirkusz! Tényleg nem voltak állatok? CSak kínaicirkusz van állítólag.

Jaj, én a Jégszínházba mennék el a Diótörőre,de olyan nagyonnnnnnn. :roll:

Bejglit tutti,hogy nem sütök :x szerintem nehéz jó bejglit sütni :x talán Nóra fini háztetőjét csinálom meg idén is,annak tényleg van kelletje.
Tök jó,hogy ennyire lehet egymásra számítani :wink: :lol:
Azért remélem itt észre se fogjuk venni nagyon,hogy te dolgozol,ugyanilyen aktív tagja leszel a kis csapatnak,max. néha Nórába is belebótlunk egy két talin. :D :lol:

Éppen szenteste osztották be az uradat?Pedig a családosoknak kéne ilyenkor otthon maradni :x :x :x azért a barackpálinkás muffinodra mi is beneveznénk :lol:

Jó hamar kezdesz hallod :x

Katus!!!!!Érik a fekete pont :wink:

Ildikó
ilgya1
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 21:28-kor.
bibolya
 
 


Ibolya, akkor nem válaszolok, jó?? :lol: :lol: :lol: :lol: Mert én az egészet bele szoktam rakni!!! :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Igen, valóban vannak olyan aromaolajok, melyek nem igazán adják vissza az eredeti illatot, de némely ismertebb márka (talán a Naturland, de most pontosan nem tudom) egész igazi "illatokat gyárt" :roll: . Persze picivel ezek drágábbak a megszokott 250-350 Ft-tól szerintem.

Szandra!

Nagyon jók ezek a képek :P . Mit jók? Profik!!! Gratula Apának! (szerintem a Canon gépek jók amatőr kategóriában, nekünk is az van, csak én elég ritkán használom mostanában. Bezzeg mikor megvettük!)

Ildikó!

Igen, terhesség alatt az érzéstelenítő miatt nem szoktak akármit csinálni a fogdokik. Amúgy csak ideiglenesen oldódott meg, mindenképpen szeretnék egy jó dokit találni Vecsésen, mert ha ne adj Isten gondom akad a későbbiek folyamán is, jobb ha helyben van :roll: !

Nincs kedved leírni azt a "Nóra féle fini háztető" receptet? Ugye, hogy van :wink: !? (amúgy szerintem nem nehéz jó bejglit sütni, csak nagyon sok recept rettentő macerás...)

Gyöngyi!

Köszönjük a "csecsmőjáték" felajánlást, alkalomadtán majd élünk vele! Most, hogy Te is dolgozó nő leszel (én meg már pont nem) biztos nehéz lesz veled talizni... :? :roll: :(

Csajok!

Hogy Ti tényleg milyen ügyik vagytok ezzel a sütögetéssel! Nekem még akkor sem sikerült ennyire előkészülnöm a karira, amikor nagyon szerettem ezt az ünnepet!!! Majd dobjatok képeket az elkészült műremekekről, hátha én is kapok egy kis ihletet :wink: !

Na, megyek ebédelni, aztán már csak kb.3 órát kell itt maradnom...

Puszi mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Lányok, én soha életemben nem sütöttem még bejglit - mennyire macerás foglalatosság ez? Benettke, akkor ami a gyűjteményedben van recept, azzal érdemes próbálkozni? Lehet, hogy erőt gyűjtök hozzá és kipróbálom hétvégén... Ha meg nagyon sz*rul sikerül, elmegyek nyuszi nénihez, a kedvenc pékünkhöz, és veszek nála bejglit egy gurigával... :oops:
Pénteken az egyik barátnémmal megsütöttük a mázeskalácsot, de nem tanultunk a hibánkból, és ugyanazt sütöttük meg, mint tavaly - és ismét betonkemény lett, az íze sem az igazi. De nem baj, majd a fára dísznek jó lesz :lol: Jövőre pedig kipróbálom Gyöngyi a receptedet :lol:

Szandra, nagyon jók a fotók!!! Gratula Apának :)

Ibolya, én is ódzkodom a műfenyőtől, de ez baromi jól néz ki - hol vettétek? Idén szerintem még nálunk igazi fa lesz, de jövő karácsonykor nem tudom, hogy a törpék mennyire lesznek huligánok ahhoz, hogy az asztal tetejére kelljen a fát feltenni, vagy inkább műfenyőt venni.... :)

Gyöngyi, köszi a játékfelajánlást is - egyeztessünk majd, hogy januárban mikor tudlak meglátogatni benneteket, és akkor a babaruhákkal együtt ezt is megnézzük - Benettke, jössz? :)

Lányok, szerintem még nem írtam, hogy múlt csüt. voltunk dokinál, aki megállapította, hogy mindkét gyerek harántfekvésű, pont egymás alatt vannak. És mivel már nem lesz helyük megfordulni, ez val.szeg marad így a végéig... Illetve van egy kis esély arra, hogy talán a legvégén az alsó manócska befordul, és akkor meg lehet próbálkozni a természetes szüléssel, de erre kicsi az esély.... Ráadásul azért is lecseszett, amiért már +7,5 kg-nál járok, úgyhogy nem voltam mostanában vmi happy. De sebaj, a gyerekeknek kell a tápanyag, úgyhogy nem vagyok hajlandó koplalni :evil: Főleg nem karácsonykor :lol:

Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Szaisztok!

Ildi!
Mi is kívánunk Boldog Szülinapot a Kis rékának!/Így utólag/.
Még nincs zserbóreceptem,úgyhogy nagyon örülnék neki,ha valhogy eljuttatnád nekem.Előre is köszi.
örültem hogy gyorsan átestünk a betegségen,bár most meg 2 napja köhög Dani.Bár a köhögésen kívül idáig semmi más nem jelentkezett.Majd meglátjuk.

Andi
mézesandi
 
 


MézesAndi!!

Marietta is köhög, nagyon szárazan, pedig elméletileg antibiotikumos védelem alatt áll, a füle miatt. Ebből is látszik, hogy ezeket a nyavajákat vírus okoza, amire nem jó az antibiotikum (a fülét persze megygyógyította).

Kata!!!

Én ha elkezdek dolgozni, akkor csak délig leszek. (Bár nem "ha", hanem valóban) Déutánonként itthon leszek (vagy valahol a csajokkal
:lol: )
Hízás miatt raktározd el az irgum-burgumot, és egyél amennyit jól esik, csak nem mindegy hogy mit, de ezt ugyis tudod. És ember legyen a talpán, aki ünnepeket körül oda tud figyelni, hogy mennyit eszik. !!!
Neked lesz nehezebb leadni a plussz kilókat (de ez nem nőgyógyászati probléma :lol: ) A babáknak nem lehet bajuk tőle, ha csak nem extrém sok a hizásod :lol: :lol: , de ez nem fenyeget, szerintem nem vészes a hízásod.
És sajna az ikreknél elég gyakori a császár, pont azért, mert nehezebben helyezkednek. fogadd el ezt, és ha sikerül spontán szülni, az lesz a bónusz. :lol: :lol:

Szerintem a bejgli sem vészes, bár én cak karácsonykor szoktam csinálni, így ez nem a specialitásom. Nem lesz olyan gyönyörű, mint a képeken, de eddig még mindig elfogyott. Csak mivel keleszteni kell (néha nem is egyszer) kicsit macerásabb, de nem bonyolult.


Fogdokiról nnyit, hogy szerintem a mai világban nem igaz, hogy terhesen nem nyulhatnak a fogakhoz, olyan jó technikák vannak már. És mit gondol a fogorvos? Hónapokig szenvedhet a terhes a fogfájástól??? :roll: :roll: :roll: De ha valakit érdekel egyik barátnőm maszek fogorvos és megkérdezhetem tőle mi a pontos igazság. Az ő rendelője az Örsön van. Szégyenlem, de én is terhesen voltam nála utoljára (még a Mariettával - ki ne számoljátok!!!) és kezelt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy januárban mikor lecsengenek ezek a bolond ünnepek akkor csinálhatnánk egy olyat, hogy a játszóházba elvisszük azokat a dolgokat amiket kölcsön tudunk adni és akkor ott tudtok csipegetni mind a ketten mert most elég macera lehet nektelk mindenkihez elmenni, na nem mintha nem látnánk szívesen benneteket. Mit szóltok??? Ja várjunk csak, Gyöngyi dolgozó nőci lesz!! Akkor mi legyen??

Voltunk ma ovis karácsonyon egy pár kép :) , Ildi remélem nem gond teszek fel képeket rólatok is:

Kép
Szépséget Tamarám


Kép
Dávid és a két óvónéni


Kép
Középen a szintén Tamara (csakhogy teljes legyen a Tamara állomány)


Kép
Ildikó, Dávid és Tami


Kép
Ildi és Dávid

No ez volt az első ovis kari :)

Puszi mindenkinek

Szandra

szandrakiss
 
 


Ja tényleg, ezt elfelejtettem:
A fogorvos adhat nyugodtan injekciós érzéstelenítést a terhesség alatt!!!! Ez fontos!!! ADHAT!!!!! Ma már olyan érzéstelenítőt használnak ami nem káros!!!!

Én 4 fogamat csináltattam meg amikor a Tamival voltam terhes és fel sem merült ez a kérdés, hogy lehet-e!!!

Szandra

szandrakiss
 
 


Jaj, de jók lettek ezek a képek is Szandra!!
És Tami olyan sokat változott mióta ismerem!!! Teljesen elvesztette azt a babás hurkásságát, olyan csinos ovis kislány lett. hiába múlik az idő
:roll: :roll:

Ja, majd elfelejtettem!!!!ILDI!!!!

Tényleg nem jó a kedd nektek!!!?????? :cry: :cry: :cry: Pedig ez is az egyik szempont volt, amikor átraktuk a játszóházas napunkat!!! :cry: :cry:
Akkor javasolnám a hétfőt. Ha a többieknek is jó (nekem úgysem jó egyik délelőtt sem :roll: :cry: )

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mielőtt nagyon kikapok!
Ma jöttünk haza Mórahalomról, ott töltöttünk 4 napot, wellness-ben :)

Ancsi utolsó napra megfázott, most zuhog az orrából a nafta. Megyek, ápolom kicsit, de azért dobok pár képet. Holnap megpróbálok visszaolvasni!
Kép Kép Kép Kép Kép

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?