Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.

Erőm, energiám nincs. Fosunk,hányunk. Ha jobban leszek írok. Puszi nektek.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Ó Pattogobolhácska!! De sajnálom!!! Ez iszonyú. Tavaly átéltem én is. Akkor a fürdőben aludtam 3 napon át.
2-3 nap alatt lefut ez a nyavaja, de az a 2-3 nap igen kemény.... Mielőbb gyógyulj meg!!


Kati, képzeld, a főnököm nagyon jól fogadta.Még arra is felhívta a figyelmem, hogy úgy ne dolgozzak, hogy munka, táppénz, munka, táppénz, nehogy zűr legyen majd a gyes vagy gyed-nél. Nagyon pozitívan állt a dolgokhoz. Tudomásul vette, hogy ez van, megbeszéltük, hogyebben az évben már nem dolgozom. Erre a hétre kivettem még az utolsó szabijaimat, jövőhéttől pedig dec. 31-ig táppénzen leszek. Úgy beszéltük meg az igazgatómmal, hogy januárban ha túl leszek ezen a kritikus időszakon, akkor majd visszatérünk rá, de a baba a legfontosabb!!!
Én csak :shock: :shock: :shock: ......
De nem tud mást tenni.
De a nagyfőöknek is van 2 pici csemetéje, és amúgy is, mint ember nagyon normális és kedves.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Ígérttem a sütit.
Nos,igazából amit én csináltam, az nem is hókifli, hanem vaníliás kifli. De nagyon fincsi lett.
Már írom is a receptjét:

Hozzávalók:
200 g hideg vaj
250 g liszt
2 db tojássárgája
200g darált mandula
1 csipet só
1 egész vaníliiarúd
125 g porcukor

A lisztet, a manduát és a sót egy tálban összekverjük.A massza közepébe mélyedést képezün, amelybe beletesszük a cukrot, a tojásokat és a feldarabolt vajat. A vaníllia rudat hosszában felvágjuk, a közepéből késsel belekaparjuk a magokat a tésztába, és összegyúrjuk.Majd alufóliába tekervd 30 percre hidegre helyezzük.Ezután felszeleteljük a tésztát, és a szeletekből ceruza vastagságú kígyócskákat gyúrunk.4 cm hosszúra vágjuk őket és kiflicskéket formázunk belőlük. A kifliket tepsibe fektetett sütőpapírra helyezzük, és aranybarnára sütjük. Teflonlapát segítségével kis adagokban- óvatosa- még forrón, porcukorba forgatjuk őket.

Egy adag: 60 db ( nekem sokkal több lett)
elektromos sütő: 160 fok
levegőkeringetővel: 145 fok
gázsütő 2. fokozat
sütési idő: 8-9 perc

Hamarosan megpróbálok képetfelrakni róla, már ami maradt, arról.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 

 
 

Attól tartok, hogy most mégsem rakok fel képet. :cry: :cry:
Az összes elemet fel kell töltenem,mindegyik lemerült :cry: :cry:

De amint feltöltődött az elem, fotózok és már rakom is Nektek.
Sajnos az ízét most nem tudom megmutatni, de legalább látjátok, hogy az enyém milyen lett.

De most Kati várom én is a Te receptedet, ok??

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok

Jelentem kilábaltunk. Nálunk ez másfél napos, de cudar. Kislany vigyázz ezzel, mert év elején ugyan ez volt,de akkor már Lala a pocakomban volt. Úgy rosszabb volt. Hamár rceptek. felrakok képet és ha tettszik leírom a receptet. :D

Kép Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Húh Pattogóbolha!!

Recept jöhet!!!! :lol: :lol:

Örülök, hogy jól vagytok már!!!!! :D

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


tehát a recept.

Vagy sütsz egy kerek piskótát, vagyveszel készen egyet. Kettévágod, ésaz alját megkened lekvárral. Rárax sok epret egészben, és beborítod tejszínhbbal, hogy nelátszódjanak. Aztán rárakd a piskótalap másik felét és az egészet beborítod tejszínhabbal. Tetejére eper és reszeltcsoki, vagy akármi. Szóvalennyi. A tejszínhabból asszem fél liter kell és azt kell felverni.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok !!


bolhácska !! Örülök, hogy már joban vagytok !! Lányok is elkapták ??? A torta gyönyörű !!
Azt hittem sokkal bonyolultabb lesz a tölteléke !! :lol:


kislány !! Én is ilyesmit csináltam !! Szintén a recept könyv szerint ,Vaníliás kifli :lol:


Recept : 250 g. liszt
200 g. vaj (olvasztva)
10 dkg. porcukor
10 dkg mandula vagy dió

Az egészet gyorsan össze gyúrni és ahogy te is írtad 4 cm-es rudacskákat csinálunk és kifiket formázunk . Közepesen meleg sütőbe világosra sütjük. Nekem biztosan több volt mint 8-9 perc, volt az 20 is . :wink:
Ha megsült, van. porcukorba forgatjuk még melegen .

Múltkor megnéztelek titeket műholdról !! :lol:
Sajnos nem tudtam annyira közelíteni, hogy kivegyem hol is van a vonatsín , de azért a Szőlősor u. -ban a háztetőket láttam !!!! :lol:


Képzeljétek , Zsolti beszélt a polgármesterrel ,önkormányzati telkek miatt . Kedves volt, majd egyeztetnek időpontot és mutatnak párat. (természetesen a hivatali procedúra meg volt , e-mail-ben át kellett küldenie , kb. mit is szertnénk .)

kislánykám , szuper kedves megértő főnököd van !! Na , ez igen , csak így tovább minden jó úton halad !!!! :lol:


Ui.: bolhácska !! Azért , szívesen megnézném azt a telket !!! :lol:
Ha tényeg jobban leszel lefotózod nekem ????

Millió puszi nektek !!

Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


sziasztok.

hol volt ma mindenki? én tudom hol voltam... :P :lol:
kislany,kati??? remélem mindenki jól van.

kati: holnap felrakoma képeket.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok !!

bolhácska , hol voltál ????? :lol:
Várom a képeket !! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi mentünk Diámmal (a kis utánfutómmal) egy régi osztálytársnőmet meglátogatni Acsán . :lol:


kislány !!! Jól vagy ????? Mi van már megint ???? :?:



Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


kati: a képek
Kép Kép Kép Kép Kép

az utolsó képen látni, h fúrtkút és villany a telken van. a gázt nem tudom. remélem tudam segíteni

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Vagyok!!! :)
Tegnap délelőtt picit pihiztem és pakolászgattam, délután pedig az egyik barátnőmmel és a két pici gyerekével bementünk a pólusba vásárolni. Én igazából sok mindent nem vettem, mivel a pénzecskémet itthon hagytam, a kártyán meg már nem volt pénzem. :( De nem is ez a lényeg. Azért vettem szép melltartót, mert már nem férek bele egybe sem. :lol:

De jól vagyok.
Ma egészen eddig a lakást túrtam, mivel most jól vagyok, gondoltam, megpróbálok végre rendesen kitakarítani. Nos, a nappali, étkező, konyha sikerült is. Még hátra van a háló és a fürdő. De lehet, hogy csak holnapra marad. Úgy elfáradok, pedig ez egyáltalán nem okozott korábban gondot. Ennyit jelent a másállapot?
Aztán főztem gyorsan ma magamnak borsófőzeléket, és sütöttem palacsintát. De csak annyit, hogy magamnak legyen. Majd ha apácska hazajön, sütök neki frisset.
Képzeljétek, egyre jobban látszik a pocakom!!! Apácska pedig úgy alszik el, hogy fogja!! :lol: :lol:

Továbbra is megtartom Őt, úgy döntöttem. :lol: :lol:

Lányok!! Holnap jön a nagynap!!!
UH-m lesz délután.... már nagyon várom....
Majd csak késő este fogok írni, mert megint itt lesz egy barátnőm, aki szintén jön velem a dokihoz, és biztos, hogy még az UH után jön hozzánk csacsogni. :lol: :lol:
De mindenképpen jelentkezem.

Pattogóbolhácska, tudom, hol van ez a telek!!! És akkor azt is, Te hol laksz!!! :lol: :lol:
De már csak 2 hét, és én is felfedem a titkom. De annyit elárulok, hogy ha közlekedsz, mindig előttem mész el... :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kati, sajnos a vaniliás kiflicskémet nem tudom lefényképezni, ugyanis 1. Apácska már mindent felette, 2. a fényképezőnk tönkrement!!!! Aminek egyáltalán nem örülök, mert nem volt olcsó!!! De nem tudok mit tenni.

Már várom nagyon Apácskát haza. Még mindig nem hozta le nekem a padlásról a karis díszeimet, és még mindig csupasz a lakás. De sebaj. Hamarosan szép lesz. Szegénykém nagyon sokat dolgozik most, de már csak tényleg pár nap.

Most búcsúzom Tőletek, aszem belevetem magam a fürdőbe, vagy a hálóba. MÉg nem tudom, melyikhez fogok hozzá, ha felállok most a gép elől... :shock: :shock:
EGyikhez sincs kedvem, de muszáj. A fürdőt mindenképpen, mert már nagyon gáz... szégyellem is magam miatta...... de majd most....

Puszi Nektek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok !!!


bolhácska köszönöm szépen !!! :lol: Tényleg szép nagy ! Az a nyeles telek mögötte van ???
Bár nekem mondjuk nem jönnek be a nyeles telkek , olyan rossz érzés mindíg másokon átmenni , igaz le lehet választani , de akkor is .
Jól vagytok ??

A vizet szerettem volna még meg kérdezni!!
Nálatok íható a csapvíz ??? Fóton nem !! :?
Gyerekeknek meg tilos is .


kilányám !!! Örülök, hogy végre jobb napjaid vannak !!! :lol: :lol:
Fürdővel végeztél ???

És már megint egy UH !!!! Hogy repül az idő !!!! Utánna meg mindjárt egy kötelező UH !!!! És túl vagyunk a nehezén !!! :lol: Minek is UH-z ennyit ????

No, mindegy is, ha kell hát kell , legalább látod megint azt a kis gyönyörűséget !! :lol: :lol:


Puszi nektek !!!

Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Bocsánat , nyeles telek lehet keskeny hosszú is , de úgy láttam Őrbottyánba inkább egy keskeny úton lehet bejutni a telekre, és azt is nyelesnek mondják.

puszi

Kép


Kép
kati16
 
 


Na, most jól megaszontam megint, de remélem értitek mit akarok kihozni belőle !!!

Ha nem így van csak javítsatok ki !!!! Köszi .

Kép


Kép
kati16
 
 


Hahóóó!!

Jelentem, a fürdő tiszta!!! :lol:

KAti, kérdezted, miért van ennyi UH-m?
A válasz egyszerű. Ha minden rendben lett volna, akkor 1 hete kellett volna mennem szívhang hallgatásra. De mivel egy picit véreztem, a vérzés időpontjában is megvizsgált a doki, hogy minden oké-e. Ma azért megyek, hogy a szívhangot meghalljuk, és hogy meg tudja a dokim, továbbra is minden oké. Amennyiben igen, úgy már majd csak jövő évben kell mennem, addigra le is telik a 12. hét!!!

Már nagyon várom.
Jön Apácska, és egy barátnőm is velem.
Mindketten bent lesznek. Apát nem zavarja, hogy a doki hüvelyi UH-t végez, beszéltünk erről. Ez csak egy vizsgálat. Azt mondta. És igaza is van. Viszont szeretné látni a picit!
:lol:

Létezik, hogy egy lusta kor van most rajtam?? Nincs kedvem, erőm semmihez sem. MÉg enni sincs. Nektek volt ilyen??

Puszi
És este jelentkezem!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

kislany: nem mondod, hogy pont eőttetek megyek el?? :lol: :lol: :lol: :lol: Alustasás természetes az első 3 hónapban. Meg az utolsóban is.. Nekem voltak olyan napok mikor felkelni sem volt kedvem... :oops: :lol:
jajj. Van 15 db pampers mini pelusom ha kell. Megmaradt.

Kati: paszolok, hogy hol a nyeles, mert egy kerítésre volt a két telefonszám kirakva. A víz iható itt. Vagy legalábbis még senki nem szólt, hogy ne igyuk.

ma nagyon nyomi vagyok.... Regel rosszul voltam, a coop-ban elkezdtem szédülni. Apa azt mondta, ha terhes vagyok megcsap... :P :lol: De sztem a légnyomásváltozást éreztük. Hazaértünk, Vivi is kóválygott, lefeküdtünk aludni, és jó 2 órát horpasztottunk. Lala 3-at... :lol: De még most is kavarog a gyomrom.. :roll:
Na megyk,mert Lala csapkodja a fejét egy csörgővel... :lol:

Puszi

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


alustasás=a lustaság :oops:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Megjöttem az UH-ról!!!! Itt vagyok!!!! :lol: :lol:

Jelentem, 22 mm-es a babám, és HALLOTTAM A SZÍVE HANGJÁT!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Az ultrahangon láttuk már az egész testét!! A fejecskéjét, és a végtag kezdeményeit!!!! Már kialakulóban vannak a kezecskéi és a lábacskái..... ANNYIRA BOLDOG VAGYOK!!!!!

Legközelebb január 11-én kell mennem, az lesz a következő, addig van még egy hónap.
De most már megnyugodtam.

Puszi Nektek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Héé, most Ti hol vagytok????? :D

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok !!


Itt vagyok ám !! Olvastalak is , csak nem maradt időm a válaszra !!!


Nagyon szuper hírekkel jöttél !!!!! :lol: :lol:

Nekünk pocsék éjszakánk volt !!! :? Azok a tündér bogyó arany pici kis kutyáink , azok !!!!! :twisted: :twisted:

Hajnal kettőkor sakkba tartottak egy cicát, aki szegény véltlen be mert tévedni hozzánk . Hát azt a folyamatos vircsaftot amit ezek ketten redztek !!!! :twisted: Dia felébredt rá , hívtam apát, hogy csináljon valamit, mert Diától nem tudok kimenni rendet rakni !!

De, Diámban valami történt , mert nem tudtam lerakni , hiába aludt már a kezembe !!!Végül már nem bírtam 3:35-kor lefeküdtem és a hasamon aludt el, utánna sikerült lerakni de 5:15-kor ébredt is !!!
:?

Most nem rég is próbáltam altatni , elalszik és szintén nem tudom lerakni !!! Fel adtam , tiszta ideg vagyok már és hulla fáradt !!! Mi lesz ebből !! :shock:


Puszi , meséljetek valami szépet !!!



Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Hát ez nem jó hír Kati! :cry:

Nekem tegnap este - azt hittem csillagokat látok- úgy fájt a derekam, majd a fejem. Fejfájással is aludtam el. És Ma azzal is ébredtem. Iszonyúan tompa vagyok, és fáj a fejem. :cry:
Azon gondolkoztam, hogy iszom egy kávét. De a kávéfőző nem indul.... Úgy látszik, nem kell most kávét innom. De akkor mit tegyek a fejfájás ellen??
:shock:

És ma be kéne menni Bp-re, hogy a tesómékkal együtt ebédeljünk. DE NINCS KEDVEM!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Álmos vagyok, nyűgös, fáj a fejem, és még meg kellene vennem a kiscipőket karira, de ebédre kell mennem. :twisted:
(Nekem a kacsa most olvadt ki, úgyhogy még azt is meg szeretném sütni. De azt szívesen, mert imádom a kacsát!!!! :lol: ) Ehelyett étterembe kell mennem, ahol ki tudja milyen szagok vannak!!!???? :twisted: :twisted:

Este mondtam Apácskának, hogy ha holnap nem vagyok jól, majd azt mondjuk, becsípődött a derekam. ERre Apácska azt mondta hogy az övé már most becsípődött... :lol: Neki sincs túl sok kedve menni..... :?

Majd mesélem, mentünk-e vagy sem.
Addig Kati, próbálj pihizni egy picit Diácskával együtt.

Puszi Nektek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


És hogy valami szépet is írjak:

CSodálatosan fehérbe borult most a táj...... nincs sok hó, 4-5 cm, de az nagyon szép.............. :D :D

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok !!

kislánykám !! Tesóddal jóban vagytok ???Nem is tudom, hogy írtál-e már róla ??
Csak egy van ??

Na , mi lett mentetek vagy nem ???

Fejfájás elmúlt ??


Én egyke vagyok . :? Sajna . Igaz nagy szerencsém volt, mert a barátnőmmel egy házban laktunk. :lol:
Most meg az apósom felesége . :lol: :lol: :lol:

Jó kis család, mi ???


A számból vetted ki a szót , csodálatosan szép a táj , tegnap voltam bent anyuéknál és ahogy mentem a régi fóti úton pont ezen tűnődtem. (főzni , mert a buszon elnézett egy lépcsőt és maga alá fordult a bokája, de szerencsére nincs törés, csak kék zöld, nagyon fáj , jó dagadt és nem tud ráálni )
Apu sajna nem tud főzni , ill. még fakanál nem nagyon volt a kezében. :wink:

Nagyon szeretek erre lakni !!! :lol:

M3-ról is amikor jövök le és már a Corával párhuzamos úton megyek (az Auhhan fele) gyönyörű szokott lenni az ég, főleg amikor már megy le a nap !!! Pesten ilyet nem látni ám !!!!!

Imádom !!!
Amikor ideköltöztünk talán a második nap, hogy jöttünk hazafele a régi fóti úton , láttunk egy kis rókát az út szélén , olyan jó érzés volt, Merci is látta az volt a legjobb !! :lol:

(a pestieknek ezek nagy élmények, legeaább is nekem biztos )

A tegnapi éjszakánk már jobb volt , hál isten , nagyon besz...-tam, hogy mi lesz itt !!!


bolhácska !!! Neked , hogy telt a hétvége ??? Mi jól kikaptuk, de remélem neked jobb volt !!! :lol:


Férjem tegnap átment quaddal és azt mondja megnézegette a házakat amiket néztünk és telkeket is látott. A Petőfi S. u.-ban van állítolag több is .

Na, most már hamarsan történik valami , remélem .
A két ünnep közt már kell valamit váasztani !!! :lol: :lol:




Puszi, nektek !!

Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Igen, nekem egy testvérem van, egy bátyám. Igazság szerint mi nagyon jóban voltunk, csak valahogy a mostani élettársa miatt kicsit távolibb a kapcsolat, mint korábban... :cry:
Őszintén szólva kapóra jött ez a fejfájás, mert így nem mentünk el. De megbűnhödtem rendesen, amiért nem akartam menni. Még este is fájt a fejem. Nem igazán voltam jól....
De mára kialaludtam. Viszont a lakást már utálom. Állandóan azt érzem, hogy büdös van, és hogy kosz van, stb. Kezdek befordulni??? :shock: :shock:

Ma voltam dokinál, anyu elvitt, és kiírattam magam táppénzre.
Úgy éreztem nem titkolózhatom anyu előtt tovább, és elmondtam neki a hírt!!! De megígértettem vele, hogy 1 hét múlva Karácsonykor úgy kell tennie, mint aki először hallja. Úgy gondoltam, az édesanyám megérdemli, hogy mindenki előtt meg tudja..... Nagyon örült, és azonnal rám szólt, hogy tessék felöltözni, ne fázzak, vegyek vastagabb zoknit, pullóvert, stb, stb..... :lol: :lol:
MEgígérte, hogy senkinek nem mondja el!!!! Én pedig bízom benne. Nagyon szeretem Őt!!!!
Csak a férjem meg ne tudja, hogy elmondtam, mert akkor megcsap..... :lol: :lol: :lol: Úgyhogy bízom Bennetek!!!! :lol: :lol:

Most megyek,felmosok vagy 100x, aztán főzök.

Puszi Nektek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

kislany: Hurráá a jóhírnek. :D Nem hurrá viszont a fejfájásnak. :( küldök kis pozitív energiát. :D ++++++++++++++++++++

kati: én is egyke vagyok. Én ezért szerettem volna legalább 2 gyereket. Am meg a családomat illeti sztem viszem a pálmát.. :( :? De ez nagyon hosszú.
Tegnap hazafelé a vonatból láttunkcsomó őzet fót környékén. Úgy örültünk neki mint a gyerekek. :D Azt hiszem az állatokat nem lehet megunni. Emléxem mikor ideköltöztünk a legelső az volt hogy apa megcsinálta a csirkeólat és vettünk csirkéket. A reggeleink azzal teltek, hogy kávé közben órákonát néztük a tyukokat ahogy kapirgálnak.. :roll: :lol: 8) 8) 8)

A hétvége nálunk szoszora sikeredett. Volt veszekedés, vásárlás. Szóval élménydús. Viszont ma.. Vivi ma elemében volt rosszaság terén... :twisted: Elmentünk vásárolni, de a boltban mindent levett, aztán eldobott, meg beleharapott minden ehetőbe.. komolyan kivoltam.. most is csinálja a fesztivált.. Kb 2 órára kötöttem le.. kitaláltam, hogy csinálok sógyurmát többszinűt és csinálunk karácsonfadíszeket. Meeert képzeljétek vettünk az osanban 100 részes sütiszaggató formákat. :lol: :lol: Így szaggattunk ma. A végén meg maradt egy kis gyurma, azt kinyújtottam és a gyerekek mezítláb beleléptek. Így elkészült a láblenyomatuk is. Most majdnem az összes radiátoron sógyurmadíszek száradnak. Ja meg csináltam nagy gyurmagyöngyöket. Kíváncsi leszek milyenek lesznek. :D

Na megyek mert kezdődik Lala esti dilije.. :P Jóéjszakát.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Jóreggelt.. vagy inkább csak reggelt.

kislany asszem elküldtem neked az összes pozitív energiámat.. :lol: :( Éjjel 2-kor elkezdett görcsölni a fejem, és reggelre lázam lett. De semmi bajom ezeken kívül. Kellett volna ma vinnem Lalát oltásra, meg mérni, de nem merek felmenni az egészséges babák közé. :(

Viszont lassan megszáradnak a sóformák. Lehet ma kifestjük őket. :) Majd lefényképezem a kész csodákat. Na megyek kávézom egyet.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Ma nem vagyok jól. Rókacsalád ismét nálam....
Ez iszonyúúúúú...........
Írok, amint jobban vagyok.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok !!!

Nekünk ismét pocsék jszakánk volt, sőt mondhatom a nappalain is szuperek ! :?
Jönnek ezek a büdös rágofogak ,iszonyatosan meg szenvesztik !!!! :shock: Aludni se nagyon tud tőlük !!! :evil:

bolhácska !!! Akkor te sem nagyon maradtál ki a jó hétvégéből !!!! :?
A sógyurma szuper ötlet !!! Képeket várjuk !!!! :lol: :lol:

Hogy vagy ??? Remélem már jobban !!! Most van valami vírus megint , igaz több féle is !!! 1. 1napos láz + megfázás 2. Hasmenés , hányás , láz .
Egyik jobb mint a másik !!! Remélem nálad ez csak egy kis kóbor valami volt !!! :wink:


kislány !!! Ne má, én már kezdtem reménykedni, hogy vége ezeknek a rosszulléteknek !!!! :roll:
Remélem hamarosan jobban leszel !!!! :wink:

A kacsa engem is érdekelne !!!! Soha a büdös életbe nem sütöttem még !!! :wink:
Anyósom csinált egyszer kacsa combot , az isteni volt.Ha jól emlékszem azt mondta, csak sóval és borsal ízesítette , meg talán álltt valami páclében ???

Szóval kíváncsi lennék , ha valaki imádja a kacsát , hogy is csinálja meg , mert az biztos isteni lehet !!!!! :wink: :lol:


Puszi lányok !!

Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

megvan a láz oka. :cry: :cry: :cry: Begyulladt az egyik fog idegem. És fááááj......... és dagad az arcom... :cry: :cry: :cry: :cry:

kislany: ha olvasol akkor légyszíí csak annyit írj, hogy ha tudod akkor milyen az itteni fogdoki?? Normális? Aranyos? Jól dolozik?? Jobban félek a fogorvostól mint a pókoktól.. :oops: :oops: :oops: :roll: :oops: Nem akarok sem vácra sem veresre menni fogászatra és most még keret sincs arra, hogy fizetős magándokihoz menjek. Egyszer láttam egy hirdetést régen, h valahol vidéken altatásban is végeznek fúrás-faragást.. Na azt bevállalnám, mert a szőr feláll a hátamon a fúró hangjától. Szóval infó kéne minél gyorasbban. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


kati: a kacsát úgy süsd meg, hogy darabokra vágod, és egy éjszakára áztasd tejbe. Aztán végy egy tepsit tegyél bele kis olajat, hirtelen pirítsd meg 1 perc max sózt borsozd. Utána öntsd fel tejjel és vízzel, forrald fel, aztán takard le és be a sütőbe. Kicsi vagy közepes lángon süsd addíg míg kész nem lesz. Nekem így omlós és szaftos marad. :) A tej csodákra képes a szálkás húsokkal.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


ja a darabokat úgy értem, hogy ne egybe az egészet, hanem szedd le a combját, mellét. És mindíg úgy rakd a sütőbe, hogy a bőre legyen alul. A melle így lesz puha. Én be szoktam takarni még fölös bőrrel is, ami lejön a kacsáról. Pl nyaka, háta, ésa zsírját is rárakom a húsra. Így tuti szaftos lessz.

Fú de éhes lettem. :P :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


kislany: sajnálom a rókacsaládot. :( Igyál kis hideg kólát. Segíteni fog. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok

Vagy...ok.....
Pattogóbolha!!!!! Ahhoz a fogorvoshoz, aki az általános iskola mellett lakik, eszedbe ne jusson elmenni!!!! Nincsenek jó irányú tapasztalataim, és másoknak sem,ahogyan tudom.... sajnálom, hogy fáj a fogad!!! Vettél be már vmilyen fájdalomcsillapítót?
A fogorvosokról: mehetsz veresre a Veresdentre, de ***** drága!!! Én Bp-re járok, a Nyugati pályaudvar mellett van az orvosom. A terhességem előtt voltam nála, egy tömés 8.000,-Ft-omba került!! Azt hiszem ez igazán megfizethető.

Régen anyuval Vácra jártunk a Császár utcába, de az régen volt. Nem ismerem már a dokikat ott. Ha a dokim elérhetősége kell, szólj!!!

Jéghideg kóla??? Valóban segít?? Már többen javasolták, de eddig nem mertem.

Nekem ma iszonyú napom van. Azonkívül, hogy hányok, már túl vagoyk 1-2 síráson is! Apácska nagyon fáradt már szerintem, és most rajtam töltötte ki. Aggódik miattam, hiszen amióta babát várok, az amúgy barna bőröm hófehérré változott, és csak vagyok! Veszekedett velem, hogy szedjem már össze magam, ne húzzam az orrom a szagokra, és hogy ne hányjak. És hogy nézzek a tükörbe, mert fal fehér vagyok..... Erre én el kezdtem bőgni.... Tudom, hogy csak aggódik miattam, azért veszekszik. De majd este helyrerakom, ha jobban leszek. Tudja jól, hogy ha jól vagoyk,hajnalban kelek, hogy neki reggelit csináljak, ebédet főzzek, stb. A lakás meg csili-vili mindig. Legalábbis volt. És mos nincs se reggeli, se ebéd, és lakás is szalad. Persze, hogy nem tudja hova tenni.....
Nem haragszom rá, hiszen nagyon szeret, és tudom. hogy már pihenésre van szüksége neki is. Ő sem dühös sokáig szerencsére!!! Hamarosan úgyis hazajön, és ad eggy hatalmas puszit. :)
(legalábbis remélem)

Most megyek, Bolhácska írj, kell-e a doki elérhetősége.

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok !!!

bolhácska !!! Hogy vagy ??? Ezt igazán nem kívántam (egy kis kobor valami címen !!!) !!!! :roll:

Sajnos, én is így állok a fogorvosokkal !! :( Borzalmasan nem szeretek menni !!! Csak akkor megyek ha már nagyon fáj !!!! :roll:
Ezáltal Mercit is nagyon nehezen viszem , szegény !!!

Amíg tejfogak vannak , addig szuper !!!! Nem fáj nekik a fúrás !!! :wink:
De most nyáron voltunk zuglóban sztk-ba (ismerős nőcinél , de képzeld nem jól adja az inekciót :shock: :? :evil: )
Merci sírt is , utánna én , mert nekem sem sikerült jóhelyre adnia gyökérkezelés előtt !!!! Mondtam inkább húzza ki , azt monta most már nem !!! Kb. a 4. inekció vot hatásos , de addigra a szemem kiugrott , pedig próbáltam tartani magam mert Merci fogta a kezem !!!! :wink:

Régen mg az iskolával való fogászat iszonyatosabb volt !!! Mikor Merciék mentek , kikötöttem , hogy hozzá nem nyúlhatnak !!!!! De hál istennek akkor már nem volt az , hogy ott meg is csinálják !!!!!

Ha találsz közelebb jó fogorvost ne titkold előlünk !!!!! (az altatás nekem is bejönne :wink: )



kislánykám !!!! Te meg csak pihenj , ezen az időszakon nemsokára túl lesztek és akkor megint minden vissza tér majd a megszokott kerékvágásba !!!! Addig meg kitartás és sok türelem, neked is és apának meg főleg !!!!





Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok !!


Na, hol vagytok ???


bolhácska !!! Meg vagy még , mi van a fogaddal ??? Elfelejtettem megköszönni a kacsa receptet !!!! Köszi, köszi, köszi :P :P


kislány !!! Remélem, te jól vagy !!!!! ????


Puszi , Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziaztok itt vagyok.

A fogam köszöni szépen jól van. Nem mentem el... :oops: :roll: 2 db algopirin helyrerakta. Napközben alig vagyok, mert vagy takarítok ( vagy legalábbis próbálok, mert Vivi mindent szétpakol... :evil: ), vagy éppen apával bankban vagyunk intézkedni.

kati: szivesen a receptet. Ha akarsz még jókat akkor ajánlom figyelmdbe a www.mindmegette.hu -t Ott aztán lehet válogatni. :D

kislany: remélem jól vagytok. Kiengedtem a csirkéket hátha átjön a rókacsaládod.. :wink: :lol:

Na megyek mert még teregetnem kell, mosogatni, főzni, készülődni, és a varrásomhoz sem nyúltam hozzá, pedig karácsonyig be kéne fejeznem.. :? Na puszi

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok !!!

bolhácska !! Köszi !! Szóval nem mentél fogdokihoz ??? Te is olyan vagy mint én !! :wink: :roll: Remélem nem mostanában fog újra fájni , sőtt már soha többet nem fog !!!
Bankban ??? Na, csak nem valami változás, lakásfelújítás esetleg ??


kislány !!! Már megint eltüntél !!! Reméelm jól vagy!!!! ???



Tegnap megjártam Ikeát , jó sokan voltak . De így meg van már mindenki ajándéka , hurráááá !!!!

Most már csak főzni kell , meg takarítani !!! :?



Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Gyors helyzetjelentés.

Kati: A-hitelt igényeltünk, mert jó ha van. Jövőre tetőteret emeltetünk és a tervezőre meg egyebekre kell a lóvé. :( :)


kislany!!!!!!!!!!!! Hahóóóóóóóóó!!!!!!!!!!! Hol vaaagy????

Csak írj valamit, h jól vagy. Pl. fapapucs. Vagy valami. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!!!


bolhácska !!! ÓÓÓez csuda jó !!! Bövül a ház !!! :lol:

Készülünk só/liszt gyúrmát csinálni !!! A arányokat már sikerült megtudnom , fele fele és egy kis olaj , ugye +amennyi vizet felvesz . Te milyen sóból csinálad, finomból vagy a durvából ???
És a lényeg amit szerettem volna megkérdezni , mivel színezted ki őket ????
Köszi, köszi. :oops: :lol: :lol:


kislány !!! Tényleg jelentkezhetnél !!! Remélem csak el vagy havazva a karácsony miatt !!



Puszi , kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Bakker, hétvége van , ma nem jösz bolhácska , akkor majd kitalálok valamit . Mondjuk elmegyek temperáért mert az nincs itthon csak vízfesték . :? :twisted: És bizti az tartóabb+ egy kis lakk.

puszzz

Kép


Kép
kati16
 
 


DRÁGA LÁNYOK ÉS KISLÁNYOK !!!!


NAGYON BOLDOG BÉKÉS KARCSONYT KÍVÁNOK NEKTEK MAGAM ÉS A CSALÁDOM NEVÉBEN !! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép


Millió puszi , Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Kati: a recept. 60 deka liszthez 30 deka só ( én durvából csináltam. ) 2 deci víz és 1 dl olaj. Így nem ragad. Jó sokáig kell gyúrni. Szinezni egy csomót ételfestékkel szineztem. A fehéreket meg temperával.
Lehet mostantól többet jövök hétvégén, mert apa psp-t kapott karira így felszabadult a számítógép. :lol: :lol: :lol: :lol:

kislany: most már tényleg nagyon aggódok.. :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Békés Boldog Karácsonyt Kívánunk Nektek!!

Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Köszi, puszika !!!

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!!!

Bocsánat, hogy eltűntem. Ezek a karácsony előtti napok.... :lol: Nagyon fáradt voltam eleve napközben, erre jött még az, hogy apával este mentünk vásárolgatni. 3 napon át voltunk minden este, mivel össz-vissz 1,5 órát bírtam ki. Iszonyú nyűgös és fáradt voltam. Éjszakénként most megint nem alszom, úgyhogy ez is közrejátszik. Szombaton egész nap aludtam!!!!! Szerintem vagy 20 órát biztosan, persze kisebb megszakításokkal.

Ma pedig már Karácsony.
Kicsit izgulok, ma tudja meg a babát a család egyik fele. HOlnap pedig a férjem családja......
Sokat nem leszek már ebben az évben, mert 26-án elutazunk Ausztriába és csak elsején jövünk haza. Sajnos még sok intéznivaló van, ruha pakolás, vasalás, és még mosás is akad addig.... De sebaj... Ráadásul a férjemmel megbeszéltük, hogy átmegyünk mi a sógoromékhoz, hogy ne kelljen készülnöm. De a sógorom gyorsabb volt, így most készülhetek!!! De sebaj!!!!

Lányok, képzeljétek,egyre jobban látszik a pocakom!!! :lol: :lol:

Kedves Pattogóbolhácska!!!
Megígértem, hogy Karácsonykor elmondom, hol lakom. Nos, ha bejössz a Szőlősorba, kb. 200 m után van egy sötét barna faház a jobb oldalon. Utána van egy rozsdás fehér kerítés... Az a mienk... A házikónk alig látszik az útról, mert egészen bent van, hátul, a kertek mögött....Szerintem így már tudod hol lakom...

Drága Kati és Pattogóbolhácska!!!

Köszönöm, hogy megismerhettelek Benneteket, köszönöm, hogy fogjátok a kezem...
Szeretnék NAGYON BOLDOG, ÁLDOTT, BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEK KÍVÁNNI NEKTEK ÉS SZERETTEITEKNEK!!!!

Millió puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


kislany: Hurrááá. :D Mármint annak, hogy nincs baj nem azért tüntél el. :) Amúgy nem tudom hol a ház, de majd megkeresem. :D Jó utat nektek és vigyázzatok magatokra nagyon, mert jegesek az utak. Ha már nem jössz, de talán még olvasol akkor nagyon boldog új évet nektek.!! :D:D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok !!!


Ma jöttünk meg , voltunk Kőrösön anyóséknál .


kislánykám végre mánn !!! De, szerencséd, hogy semmi bajod !!!!
Nagyon jó utat kívánok !!!!
Remélem a Karácsony jól sikerült , főleg a meglepitek !!!!

Én is csatlakozom !!! NAGYON NAGYON ÖRÜLÖK, HOGY MEGISMERHETTELEK TITEKET !!!

Folt.köv.

Kép


Kép
kati16
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: