Új privát üzeneted érkezett!

Hát asszem csajok ezek után nem rakom fel a mi képeinket, mert tök égés lenne :oops: :cry:
Anett fantasztikusak a képek!!!!!!!! Tele vannak élettel és ez az amit én soha nem fogok tudni: így elkapni a pillanatokat!!! Nagyon tuti mind!!!!
köszönjük neked is, hogy fotóztál!!!!! :lol: :lol:

Szandra!Hidd el szorítottunk volna helyet, ha csak ezen múlik, hogy velünk legyetek (de hát ti az idegeneket választottátok :cry: )

Na, akkor séta az oviba :cry: :cry: :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi!

Séééétttttaaaa??? No nincs autótok? Délután én is viszem a Tamit a miku bulira akkor hazaviszlek titeket ha jó nektek mert ott van az Edó ülése abba bele tud ülni a Sára. Pontosabban nem csak haza hanem be is tudlak vinni benneteket csak mi fél 11re megyünk mert azt mondta az ovónéni, hogy akkor menjünk és dél körül van vége a bulinak.
Na? Na? Na?
Soha vissza nem térő alkalom!!!

Szandra

szandrakiss
 
 


Szandra!!

Drága vagy!!! csak megelőzött a Nóra!
:oops: Neki úgyis van tartozása :wink: :lol:
Reggel megvolt a jó kis sétánk, most már asszem el sem indulok!!!

Pár képet azért felrakok, de kérek mindenkit, hogy ne hasonlítsa össze az Anett képeivel, nem lenne fair!!!!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Ja, Anett és hol az a kép amit rólunk csináltál??? Megkaphatom csak én??

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 

 
 

Anett!CSÚCS VAGY!!!!


GYÖNGYI TE IS!!!!:lol:
ilgya1
 
 


Kata!!

Mutattam a képeket a Sárának, és mondtam, hogy a pocakodban két baba van, de a Sára rádlicitált, mert neki meg három baba van a pocijában :lol: :lol: . Kérdezte felhúzva a polóját: "látod anya?"

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


:D :D

Mi az élet 4 szakasza?

1. Amikor elhiszed, hogy van Mikulás.
2. Amikor már nem hiszed el, hogy van Mikulás.
3. Amikor te vagy a Mikulás.
4. Amikor úgy nézel ki, mint a Mikulás.

:D :D

Andi
idna
 
 


sziasztok!

kitaláltam valamit...

mit szólnátok, ha csinálnánk egy topik albumot.

mindenki által eddig készített és arra érdemesnek tartott közös fotókat beletesszük egy (vagy több) albumba, amit lehet nézegetni, akár 20 év múlva is...

naaaa?

januári házi....

a.
kállai
 
 


Andi!

megnézted az előző oldalon a képeket?

:)
kállai
 
 


Anett,
megnéztem!!! Nagyon jók! Nem tudod nekem átküldeni, amiken mi vagyunk?

Andi
idna
 
 


Sziasztok Csajok!

Kicsit ömlesztve, mert sietek:

Jó volt tegnap a miku buli, mi jól éreztünk magunkat. :P (őszintén szólva először picit tartottam attól, hogy több mint 20 gyerek lesz körülöttem, de ezek a gyerkőcök mind tündériek!!!)
Igen, én is tudtam volna még pletyizni veletek, de szerintem lesz még alkalmunk bepótolni :roll: :lol:
A képek tényleg jók lettek, bár szerintem még nem mindenki tette közszemlére :wink:
Köszi az ajándékommal és a velem kapcsolatos dícséreteket :oops: : csak annyit fűznék hozzá, hogy ilyen problémamentes terhességgel + megértő, együttműködő férjjel, + tapasztalt anyukákkal körülvéve nem nehéz "kiegyensúlyozottnak" lenni :D
Ajándék: A Szandráét és a Nóráét persze elfelejtettem nektek odaadni, pedig biztos találkoztok velük mostanában :oops: :oops: :oops: DE megőrzöm nekik a következő taliig! (vagy majd kitaláljuk hogy juttatom el még kari előtt)

Kata!

Köszi, hogy hazavittetek! Jól megleptem a Zuramat: nagyban bűvölte a számítógépét ( mi mást csinált volna :roll: ?) Pedig általában 6 körül még/már nem szokta, csak később...

Biztos akartam még valamit, de most nem jut eszembe és már indulnom is kell haza :oops: :)

Puszi mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 15:00-kor.
bibolya
 
 


Andi!!!

Csak ennyit reagálsz a képekre???? Pedig minden másodikon rajta vagytok!!! :roll: :roll: Nagyon fotogénnek ítélt a mesterasszony titeket :lol: :lol: :lol: Bár igaz, ami igaz szerelmetes Rebekám mindenhol gyönyörű.
Miért van az, hogy rajongva vagynék egy fiúra és mégis egy kislány vesz le a lábamról :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 15:01-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

a képeket, aki kéri kiírom cd-re, követeljétek, ha találkozunk.

Szandra!

Jobban vagytok?

anett
kállai
 
 


Sziasztok!

Anett, szuperek a képek.

Jaj, nagyon kivagyok. Látjátok, mennyi az idő. Eddig szenvedtem nagyikámék karácsonyi ajándékával, fotókönyvet szerettünk volna nekik Ancsiról. És sz@r a szoftver vagy mi, mert az utolsó pillanatban elszállt az egész. Ezt megcsinálta velem kétszer, hiába mentettem folyamatosan a cuccot, nincs sehol. Annyira el vagyok kenődve!!! :( :( :( Megyek is aludni, remélem Ancsim hagy kicsit. nem tudom mi lesz így az ajándékokkal.

Ja, Ibolya,
sajnos nem tudunk holnap menni, Atti szabadnapot vett ki, irány a város vásárolni. Most semmihez sincs kedvem, nagyon szomorkodom... Ja, próbáltam Enikőt faggatni, mit szeretne karira, de nem tudta! Szerintem örülne valami kreatívnak: pl üvegfesték vagy puzzle.

na, megyek, puszi

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


na még: esetleg könyv? Olvasta a Harry Pottert? Lassan belenő :)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Mi nem megyünk ma a játszóházba :? ,jó szórakozást Nektek :( holnap disznót vágunk és elő kell készülni :)

Kata,én is sokat szenvedtem először a fotókönnyvvel,de megérte :wink: na azért nem 2-ig :cry:

Topik album,jó ötlet!

Sietek!

Puszi Mindenkinek!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt a Miki buli,és a képek is nagyon jók!

Sajnos ma nem tudtunk menni a játszóházba,mert Danit elkapta valami vírus.Tegnap egész délután hányt.meg éjszaka is vagy kétszer.Ma már úgy tűnik jobban van.

Ildi!jó disznótorozást!

Andi
mézesandi
 
 


Sziasztok!

Íme a kért sütirecept:


Hozzávalók:

12 evőkanál cukor

3 egész tojás

12 evőkanál liszt

12 evőkanál tej

10 evőkanál olaj

1 csomag vaníliás cukor

1 csomag sütőpor

2 evőkanál kakaópor (nem instant!)

Öntethez:

12 evőkanál forró tejben felolvasztott 8 evőkanál cukor



Elkészítés: A hozzávalókat tetszőleges sorrendben robotgéppel összekeverjük, majd kb. 180 fokon 20-25 percig tűpróbáig sütjük. Ahogy készen van, megöntözzük a forró cukros tejjel, ami eleinte soknak tűnik majd, de beszívja (ettől lesz puha). Langyosra hűlés után a tetejére csokimázat készíts, bármilyen módszerrel (az enyém a következő: 4 evőkanál porcukor, 4 evőkanál kakaópor, 10 dkg teavaj és annyi rum, amivel lassan folyósra lehet keverni, miközben a vaj megolvad.)

Én általában csak 1/2 csomi sütőport szoktam beletenni, szerintem az is bőven elég.

Most lespóroltam róla a csokiöntetet :oops: , de mentségemre elmondom, hogy inkább azért, mert elképzeltem amint a gyerekek majszolják... /egyébként fehércsoki mázzal szerintem látványosabb, ha valaki azt is szereti/

Én meg nem is ettem az Ibolya sós sütijéből :( most kénytelen leszek megsütni magamnak, hogy megkóstolhassam :shock:

Kata!

Milyen volt a 4D-s UH? Fotók?

Na, dolgozok még én is kicsit... :x

Puszi mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Hello mindenkinek,

Anett, nagyon jók a képek!!!

Andi, időközben képbe kerültem, és rájöttem, hogy melyik utcában laktok- ez egy köpésre van csak tőlünk :). Benettke is tök közel lakik hozzánk, szuper :)

Gyöngyi, Sárának üzenem, hogy minden elismerésem, ha kitudja hordani a 3 gyereket, nekem a 2 is kihívás :lol: :lol: :lol:

Ibolya, Benettke, elmentettem a recepteket, és mivel a hétvégén is lesznek vendégeink, szerintem rögtön ki is próbálom majd vmelyiket. :)

Benettke, tényleg óriási élmény volt tegnap a 4D-s UH, Péterrel nyeltük végig a könnyeinket - elvégre most láttuk először igazándiból a gyerekeinket :) Na és amikor a szívhangokat is hallani lehett, jajjj... :oops: Szóval istenkirály volt, ha tehetnénk, havonta mennénk babamozizni.... Nagyon rendes volt mindkét törpe, Csenge kifejezettem fotogén, bár időnként mintha az orrát turkálta volna :). Marci próbált végig a szeméremcsontom mögé bújni, nehéz volt előcsalogatni, ráadásul a huga a lábait állandóan az ő vállára akarta felrakni, úgyhogy nem unatkoztak... Ja, és már rögtön az elején úgy bepucsított mindkettő, hogy a doki szerint 150%, hogy tényleg különböző neműek. :) :) :)
Próbáltam feltenni ide is a legjobb képeket, de ez a hülye rendszer nem engedi, grrrrrr!


Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Sziasztok!

A jó hír, hogy végül sikerült megcsinálnunk a fotókönyveket, a rossz az, hogy hulla vagyok...

Benettke, Ibolya,

Köszi a recepteket, mentettem őket ;)

Kata,
szuper, hogy jól sikerült a 4D, talán sikerül majd felrakni a képeket később! Ne add fel!!!

Mézesandi,
jobbulást Daninak!!!

Ildi,
Jó diszkótorozást, meg kösz a bíztatást fotókönyvileg. Letöltöttem az új szoftvert, azzal ment... 4-et csináltunk, hulla vagyok! De szuperek lettek!!!

Képek:

Még a vendégségről adós vagyok:

Kép

Produkciók:
Kép Kép Kép
Kép

Mikulás:
Dani:
Kép
Labdák között: Kép
Sára apájával:
Kép
A CSOMAG!!! Kép Kép

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!!!!

Katus!!

De jók a képek!!! És mosolyog Ancsi!!!!! Ez tetszik, mert ritkán látom így. És csak szemlélődni, megfigyelni látom :oops: :oops:
Ügyi vagy a fotóalbummal, de éjszakázni.......!!!!!!! :cry: :cry:

Kata!!!

4D :lol: :lol: :lol: Jó lehetett!!! Mi nem csináltunk ilyen egyiknél sem :oops: :oops:
Ruhákat nem felejtettem el!!!! Rajtad múlik mikor akarod megnézni őket!!!!!
Ja, Sárának nem gond akárhány gyereket bevállalni!!!
:lol: :lol: :lol:

Mézes Andi!!

Jobbulász Daninak (jó, hogy hánynak a gyerekek és mindenki jó disznővágást kíván az Ildinek, vicces :lol: :lol: , mivel gondolom diétáznak a gyerekek :cry: )

Ildi!!!

Azért tényleg jó vágást!!! Én utálom az ottani szagokat, de a végeredményt szeretem!!!! :lol: :lol: Gyerekekkel addig mi lesz???
Ja, természetesen elkönyveltem és besöpörtem a dicséretet a képekért, de a Sanyi fotózott :wink: :wink: , kivéve amin az Anett van :lol: , gondoltam éegyen ő is megörökítve!!!! Olyan csini volt!!! :lol: :lol:

Anett!!

Ötleted tetszik, de ki fogja megvalósítani??? Én hülye vagyok az ilyenekhez :oops: :oops: :oops:


Csajok!!!!
Áttettük a játszóházas összejöveteleket keddre!!!!!
Remélem ez jobb lesz mindenkinek!!! Akkor legközelebb 11-én kedden délelőtt a játszóházban találkozunk!!! Aki tud jöjjön!!!!!!!!!

Kész vagyok a mézeskalács sütéssel és tudtam rá tenni szép tojáshabos díszítést!!!! Olyan büszke vagyok magamra!! :wink: :wink:

Brrrrrrrr, milyen idő van!!!
Azért szép napot mindenkinek!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 15:03-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Mi ez a hullaszag? Remélem mindenkinek jó oka van rá, hogy hallgat ;) Mondjuk phiztek, kirándultok, satöbbi.

Gyöngyi,
na igen, Ancsi nem az a kifejezett mosolyalbum, főleg, ha fényképezőt lát. Azért mostanában egyre többet mosolyog.

Ibolya,
szuper, hogy sikerült Encsinek ajándékot szerezni. Azért én amondó vagyok, hogy szívesen kölcsönadom a HP első kötetét, és megeszem a kalapom, ha nem kattan rá a könyvre!
Bocs csajok, de megint nyomok pár Ancsi képet, szóljatok, ha már untok!!!

Képzeljétek, végigaludta a keresztelőjét! A vízre sem ébredt fel, csak amikor már a végén fotózkodtunk! Ehhez azért hozzá tartozik, hogy viszont az előző éjszaka összesen sikerült 4 órát aludnunk, 3 részletben :twisted: Ilyet nem csinált 6 hetes kora óta... Remélem egyszeri alkalom volt!

Képek:
keresztelő:
Kép Kép Kép
Kép

A keresztanya a hugom, a keresztapa sógorom (Atti tesója): Kép
Kép Kép

Már otthon, keresztapámmal, illetve a tömeg:
Kép Kép

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Jutka!
Lehet, hogy nem most ünnepled de boldog névnapot kívánunk

Ibolya!
Köszi szépen a licitet, látom pont lecsúsztunk róla :roll: , sebaj majd legközelebb. :)

Katus!
Hú nem semmi mennyien voltatok a keresztelőn. Református vagy Római katolikus volt a keresztelő? Tavasszal mi is megejtjük a két csajnak egyszerre én református keresztelőt akarok. Ha nektek is ez volt akkor mesélj már róla, hogy mi volt a menete!

Ildi!
El vagy tűnve!!

Nálunk kegyetlen rossz éjszaka volt, a Taminak fájt a füle az Edó 10 szer kelt kb. :roll: Kiváncsi leszek, hogy mi lesz most ezzel a fülfájással bízom benne, hogy ez csak a lecsengése ennek az egésznek, vagy talán amiatt fájhatott mert nagyon erősen fújja az orrát?! Hát nem tudom!
Gyöngyi! Diagnózis?

Megyek mert hulla vagyok lehet, hogy ez volt a hullaszag? :lol: :lol:

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen már sokkal jobban vagyunk!Egy nap alatt végigment rajta szinte.Másnap már nem is hányt,de több napos diétára fogtam.Az étvágya még mindig nem az igazi,de más baja nincs is.úgyhogy végülis jól vagyunk.

Szia Szandra!

Jobbulást nektek!

Én egy jó zserbóreceptere pályáznék!ha valaki tudna azt megköszönném.A párom azzal nyaggat,hogy azt süssek karira.

puszi

Andi
mézesandi
 
 


Andi,

Zserbó receptem sajnos nincsen, ellenben van egy tuti süteményem, amit minden karácsonyra és nagyobb ünnepekre megsütök, a neve BARNA-SÁRGA-BARNA::

60 dkg liszt
35 dkg margarin
3 evőkanál kakaó
20 dkg porcukor
1 vaníliás cukor
2 tojássárgája
1 sütőpor
Ezeket összekevered, nagyon vékonyra nyújtod, és kiszaggatod (karácsonykor csillag, szivecske, vagy karácsonyfa alakú szaggatóval szoktam). Sütőben nagyon gyorsan, pár perc alatt megsül, ezért figyelni kell, nehogy elkokszolódjon.

A krém:
25 dkg kristálycukor
3 tojássárgája
1 egész tojás
2 vaníliás cukor
25 dkg margarin
Ezeket összerottyantod, megvárod, hogy kihűljön, aztán egy figurára rákensz egy kis krémet, és ráragasztasz egy másik figurát. Egyesével kell összeragasztgatni őket, de gyorsan meg lehet csinálni, és érdemes, mert isteni finom.....

Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 15:04-kor.
bibolya
 
 


Ibolya, bocsánat :oops: ... Én itthon vagyok most szerdáig a pocaklakókkal, mert tegnap óta fáj mindenem, főleg a fejem, ha megmozdulok... Az orvos nem tudott erre semmi okosat mondani, pihenni kell és kész. Szerdán már be kell mennem dolgozni, mert határidős munkáim vannak, és azt senki nem csinálja meg helyettem :( Ellenben pénteken közöltem a főnökömmel, hogy januártól már ne számítson rám, úgyhogy már csak 2 hetet kell kihúzni, és aztán NÉHÁNY HÓNAP LÁBLÓGATÁS (óvodás korom óta először és kb. utoljára :) :) :)), hurrrrráááááááá!

Katus, jó kis banzáj lehetett nálatok ez a keresztelő... Ennyi emberre sütni-főzni nem kis meló lehetett! Én bevallom őszintén, tavaly csak az esküvő miatt keresztelkedtem meg, és mivel a leggyorsabban az evangélikus vallást lehetett felvenni, az lettem, Péter viszont katolikus, és mivel a családja elég vallásos, val.szeg előbb-utóbb nálunk is lesz keresztelő. Viszont alapvetően én Anyámmal értek egyet abban, hogy egy ember felnőttként tudja csak eldönteni, hogy melyik számára a legszimpatikusabb vallás, nem? (mondjuk akkor én lehet, hogy buddhista lennék)

Gyöngyi, nagyon köszi a ruhákat, amint kipakoljuk a leendő gyerekszobából a fűnyírót, a szerszámokat, összetákolunk a gyerekeknek egy szekrényt, és lesz hova pakolni, megyek, és megnézem őket, köszi!!!!! :)

Benettke, hogy vagy?

Megőrjít egyébként, hogy a hülye rendszer miatt nem tudok egyetlen 4D-s képet sem csatolni a törpékről, mindig az a hibaüzenet jön, hogy "a fájl típusa nem megfelelő", basszuskulcs...

Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kata!
Köszi a receptet!Jól hangzik,és nem is tűnik túl bonyolultnak.Lehet,hogy kipróbálom.

Ibolya!Köszi a jótanácsot.Megfogadom, és nem erőltetem a kajálást.Jó hallani mástól is hasonló helyzeteket,megnyugtató.

Andi
mézesandi
 
 


Sziasztok!!!

Karácsonyi sütikben mi is jók vagyunk!!! Mármint az evésében :lol: :lol: :lol:
Na, jó, azért sütöm is :D , Már kész a mézeskalács és a kókuszos keksz, mert ezek elállnak dobozban hetekig. Még készülök lekváros linzert sütni, az is eláll. De zserbót.................., húú az nekem bonyolult lenne. Na, és a bejgli, hmmmmmmmm, mi a kakaósat szeretjük
:lol: :lol:

Katus!!
Csak szép nyugodtan pakoljatok, aztán gyere a ruhákért :lol: :lol:
Nem lehet, hogy bújkál benned valami vírus, és attól fáj a fejed?? Olyan sok a beteg mindenfelé!!!!
De, jó, hogy már nem fogsz dolgozni!!!!! Okos vagy, használd ki, mert többet nem lesz ilyen "jó" dolgod!!!! Persze nincs annál jobb, mint amikor a gyerekek körülötted futkároznak, de.... pihenni ez az utoló esélyed :lol: :lol: :lol: . Én is itthon voltam a Mariettával, és nagyon jó volt, tudtam élvezni a terhességemet, Sáránál már teljesen más volt, szinte észre sem vettem és megszületett :lol:


Ibolya!!!

Játazóházba mi is próbálunk elmenni, de valamiért tegnap nem volt uszi , átteték mára, úgyhogy oda megyek a Mariettával, de 10-re végzünk, megpróbálunk utána menni!!!

Csajok gyertek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szandra!!!
Hogy vgytok????? Hiányoltalak Titeket tegnap az oviből!!!!

Ildi!!!

Meglepődtem, hogy Ti sem jöttetek!!! Hogy van Dávid???? Csak egyszerű náthának indult!!??
Marietta is náthás, de semmi más, így ját oviba.

Andi!!!!!

Eltüntél!! Mikor is írtál utoljára????? Irgum-burgum!!!!

Mézesandi!!

Elnézve a fiadat nem gondoltam volna, hogy az evése miatt tudsz aggódni :lol: :lol: , olyan jól néz ki. 8) . Pár nap és visszajön az étvágya, csak hagyni kell időt, hogy regenerálódjon a bélrendszere. Ilyenkor okosak a gyerekek, mert tényleg nem tesz jót, ha megterheli. Mindig hinni kell a gyereknek, ők még jól működnek :wink:

Akkor szép napot mindenkinek!!!!
(Benettke: Te nem gondolkodsz az itthon maradáson?? :lol: :lol: )

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Bocs lányok,de kivagyok,semmihez nincs kedvem :cry:

csak reménykedem,hogy nem fertőztünk meg senkit a Miki ünnepségen,ugyanis Réka is lerobbant :cry: most kettőt ápolgatok egyszerre,úgyhogy megyek is. Nagyon sajnálom szegénykéimet,csúnyán elkaptuk :x hétvégéig ki kell gyógyítanom őket....

Vigyázzatok magatokra!

(Gyöngyi,a mézesedet mutizd már meg :) !
Köszi a többi receptet is! :wink: )

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Hát egyenlőre a Tami nem akar menni játszóházba de majd jól befenyítem, hogy akkor itthon marad és akkor tuti ő is akar majd menni.

Ildi!
Mi lett a gyerekekkel?

Gyöngyi!
Mi holnap megyünk oviba, szerintem kezdjük előről a sírással :roll: de hát ez van.

Csajok, nem semmi Ti már sütkéreztek én meg még se ajándékot nem vettem, se takarítani nem kezdtem el pedig a fűszeres sütit én is meg akarom sütni előbb mert annak az a jó ha áll egy kicsit.

Na megyek, rendet csapok közöttük aztán felmérem a terepet játszóház téren.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, de a 7végén nem voltam top-on, a babónk annyit ficánkolt a pocimban, hogy engem teljesen lefárasztott. :wink: (legalább is szerintem ettől lehettem olyan szörnyen fáradt, pedig mostanában már nem volt ilyen gondom :roll: )

Ráadásul tegnap S.O.S. fogászati problémám is adódott egy zsömi miatt, :twisted: így gyorsan kellett cselekednem ez ügyben, s persze, hogy a fogdokim tegnap nem dolgozott :evil: "Pótdokinál" voltam.

Ismeritek esetleg a "Mosolyvárban" üzemelő fogdokit? Tudtok vele kapcsolatban tapasztalatokat? Azt hiszem Varga Krisztinának hívják. Gondoltam váltok Vecsésire, az mégis csak helyben lesz pár évig :P

Látom, hogy karácsonyi sütis receptekre vadásztok. Én épp a napokban kaptam nagyon tuti reciket, most kértem meg Uramat, hogy oldja meg nekem, hogy fel tudjam pakolni nektek valamilyen formában, mert ha direktbe raknám fel hozzászólás formájában több 10 oldalt tenne ki :shock: :lol: :lol: :lol:

Gyöngyi!

Nem csak gondolkodom ám az otthon maradáson :wink: hanem: Terveim szerint 12 munkanapom van még hátra, aztán én is (ovis korom óta szintén először, mint a Kata) "láblógatós" leszek ha már nem jön közbe semmilyen malőr :lol: :D :lol: /pl. fogászati kezelés ára, ami gyakran egy horrorral ér fel, és ez a plusz kiadás pont most baba előtt egyáltalán enm hiányzik, pláne táppénzből :( /

Kata!

Köszi szépen én jól vagyok, kivéve a "fog"-as problémámat, de már megszoktam, hogy soha nem klappol minden :x . Még terhességem előtt nekem is volt olyan, hogy fájt napokig a fejem, és a doki sem tudta megmondani miért, csak annyit tanácsolt, hogy pihenjek, sétáljak, olvasgassak... Persze ezektől el is múlt, de mikor újra jöttem dolgozni, ugyanott folytatódott, ahol abbahagyta. Persze az is lehet, hogy tényleg valami vírust kaptál be ebben a k@ki időben :( Vigyázz magatokra!!!
A megadott sütireceptedet tuti kipróbálom, pont tegnap kérdezgette a hugom, hogy miket sütünk majd karira :roll: :D :D :D Szerintem ez lesz az egyik!
Nagyon kíváncsi vagyok ám a 4D-s képekre :oops: , olyannyira, hogy ha nem boldogulsz velük küldd át a mail-emre és Uram átvariálja a formátumot (már megbeszéltem vele) hogy közszemlére tehesd :wink:

TÖBBIEKNEK is puszi, de most gyorsan be kell fejeznem, mert ismét jött egy könyvvizsgáló :evil: :twisted: :evil:

Azért pár gyógypuszit még küldök minden kisbetegnek: cupp, cupp, cupp, cupp, cupp....

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!!!

Hát a gyógypuszik nem értek el hozzánk!!! :cry: :cry:
Most jövünk Mariettával a fülészetről: középfül-gyulladása van :cry: :cry: :cry:
Idén már nem lesz ovi és antibiotikumot szed. Életében másodszor :oops: :oops: De ezt most nem merem nem beadni, mert éjjelre biztos szarabb lenne. Megint kimosták a füleit, ezt rendszeresen meg kell nála tenni és olyan-de olyan darab füzsírok jönnek ki, hogy mindig elhülök, hogyan hall ezek mellett??!


Mézesandi!!

Mi lett a legénnyel?? Csak a kaki miatt fájlalta a hasát a játszóházban??

Katus!!

Sajnálom, hogy nem tudtatok bejönni :cry: , de örülök, hogy tudott aludni Ancsi. Majd jővő héten!!!!

Benettke!!!

Helyes, hogy maradsz már a popsidon végre :lol: :lol: :lol: hazsnáld ki Te is, hogy kicsit tudsz még pihenni és azt csinálni amihez kedved van :lol: :lol:


Na megyek mert álmos a betegem!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szia Gyöngyi!

Igen tényleg az volt a probléma.Kikakilta magát és már nem is fájt a poci.
Puszi
mézesandi
 
 


Benettke, mi a mailcímed?

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Kata!

benett@citromail.hu

Pusz :lol: !

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 15:05-kor.
bibolya
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 15:05-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Hát nem kellett megerőltetnem magam, míg visszaolvastam :twisted:

Ibolya,
örülök, hogy már elkezdte, remélem tetszeni fog neki. Eddig csak a nagymamámnak nem tetszett, aki nekiállt. Lassan elkészülök a gyerekszoba kipakolásával, és felmérhetem a terepet gyerekbútor ügyben. Megtervezem, aztán adtok nekem árajánlatot rá???

Ildi,
olyan üres Nélküled a topik... Ugyye jobban vannak a törpéid???

Gyöngyi,
hogy van Marietta? Szegénykém. Olyan szörnyű, hogy mindig van valami kór :?

Szandra,
megkaphatom a fűszeres süti recijét??? Lécci!

Kata, Benettke,
helyes, helyes, pihengessetek csak, ha megtehetitek. Én a 36. hét végéig dolgoztam, brrrr... Pedig azok voltak a legeslegszebb hetek :)

Andi,
még nem nőtte ki Rebeka a tappancsos harinacit??? Akkor kénytelen leszek karácsonyra venni egyet Ancsinak :) :) :)


Képzeljétek, valószínűleg azért (is) volt zizzencs a kiscsajom, mert alakulóban van az új napirend. Eddig minden kaja után fent volt egy órát, majd aludt egy órát kábé, majd kaja előtt játszottunk másfél-két órát. Na ennek vége: naponta kétszer alszik: délelőtt egy órát és délután (kb 2-től 3-ig) egy órát. Ha a délutáni elmarad, mert megyünk valahová, akkor sem alszik később, viszont akkor nagyon nehéz vele este. Éjjel egyszer kel szopizni 1 és 3 között valamikor, egyébként 9-től kb6-ig alszik, akkor megint szopik és még visszaalszunk 8-1/2 9-ig. Ez nem rossz így, de azért fárasztóbb, mint volt.

A fülbevalója ma egy hetes, nem volt vele eddig semmi gond, szerintetek lehet még? Az oké, hogy forgatgatni kell, de még krémezzem esténként?

Körkérdés!!! Ti mit vesztek a párotoknak ajándékba? Nekem kell Atti összes ajándékát kitalálnom (22-én van a szülinapja is), mármint a nagymamámtól és a szüleimtől kapódó (van ilyen szó???) ajcsikat is! Kellene még egy-két ötlet, mert anyósomat megkértem, hogy amikor mennek vásárolni vegyék meg azokat a cuccokat, amiket én szántam neki, erre lenyúlták őket :evil:

Ancsinak meg szerettünk volna egy fisher price-os tanuló kutyust, a tescoban akciós, de eddig egy tescoban sem kaptunk, ahol voltunk. Pedig már vidéki tescokat is néztünk. Csak azt nem értem, hogy miért rakják bele az újságba???

JA, ma volunk a Lidl-ben, mákunk volt, mert a másik kasszás nőci volt a béna. Kb 20 percig kutatott egy vérnyomásmérő után, mi addig végigvártunk 3 embert, aki előttünk volt, majd bepakoltunk a kocsiba, de a kasszás még mindig szenvedett. Az emberek meg türelmesen vártak... :shock:

Na, megyek lassan fellövik a pizsit.

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!!!

Ibolya!!

Tényleg semmi baja nem volt még Mariettának kedden, volt uszizni. Jó kicsit náthás volt, de az nem volt vészes.
Már az ovónéni is mondta aznap, hogy Marietta olyan kedvetlen, nem olyan mint szokott lenni. Erre 8-fél 6-ig folyamatosn fájlalta a fülét Cataflám ellenére. Na ekkor elmentünk a fülészetre, és jól tettük. Ennyi történt. Ahogy kell ma be is lázasodott, de ez sem volt vészes.
Szerintem hamar túl lesz rajta az antibiotikum segítségével, így a karácsonyunk egészséges lesz. Hacsak nem folytatja majd a Sára :roll: :roll: :roll:
Képzeljétek, ma este letettem aludni a kiskurvát, és hol aludt el??? A küszöbön az ajtó előtt :lol: :lol: :lol: Meg is ágyazott magának: párna, takaró!! Tiszta dinka!!!

Ildi!!!

Tényleg hiányzol!!! Hogy vannak a gyerekek?????? És te????

Katus!!!

Jó kis napirend!!! :lol: :lol: Nálunk is valami hasonló volt ennyi idősen, csak éjjel 4X-5X keltek a csajok :cry: :cry: :cry: :cry: :lol: :lol: :lol:
Szerintem a fülcsivel már nem lesz semmi gond, legalábbis az enyémeknél nem volt semmi!!! És olyan édes vele Ancsi is!!!!


Benettke!!!

Ez a Mosolyvár az ami a Budai-Nagy Antalból nyiló utcában van??? Mert ugyan saját tapasztalatunk nincs, de a Varga doktornőről sok jót hallottam már!!

MézesAndi!!

Örülök, hogy csak ennyi volt a gond!!! Sose legyen nagyobb!! :lol: :lol:


Többiek??? Ti jól vagytok????????

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Bocsi 5 - fél 6-ig fájlalta a fülét a csajszi :oops: :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Hát, tényleg nem tart sokáig visszaolvasni mostanában :( Remélem minden kisbeteg hamar meggyógyul és akkor a "kisbetegápolók" tudnak majd babanetezni is :wink:

Ibolya!

Általában magánfogdokihoz járok, de amit írtál az Sztk-s csajsziról bíztató. Most éppen van nagyon jó /és rém drága :evil: / fogdokim, de persze hétfőn pont nem tudtam elérni. Végül is egy kollégája megoldotta ideiglenesen a dolgot, pénteken meg megyek a sajátomhoz. Aztán majd meglátom...hosszú távon nem biztos, hogy bírnánk anyagilag :?

Gyöngyi!

A mosolyvár a Deák Ferenc utcában van, de nem tudom az honnan nyílik. Amúgy felhívtam őket és a legkorábbi időpont jövő hétre lett volna, addig még a saját dokim is bőven fogad. :shock:
Remélem Marietta gyógyulgat már és nem fertőződik meg a Sára! Szorítok nektek, nem lenne túl jó kisbetegekkel karácsonyozni!
Miért pont a küszöbön aludt el :roll: ? Ott tört rá az álommanó :lol: ?

Szandra, Ildi!

Ugye már nálatok is túl vannak a nehezén a gyerkőcök? Ugye, ugye? (ha mégsem, akkor talán majd a közelgő hidegfront kitakarítja a fránya bacikat :roll: ) Látjátok milyen lapos nélkületek a topik :( :wink: ?

Sszkata!

Most láttam csak a képeken, hogy van fülbevalója Ancsinak! Aranyos vele :P Szerintem sem lesz már semmi gond a fülével, ha eddig nem volt. A gyerekek amúgy is hamarabb regenerálódnak mint mi. A kenegetést én még folytatnám elővigyázatosságból, az nem árthat. Tényleg jó nagy vendégsereg volt nálatok! Hogy is bírtátok ki :roll: :shock: ? Mi tuti nehezen viseltük volna!
Nincs kedved felrakni a sütirecepteket (pl. naris alagút)?
Karácsonyi ajándék ügyben nem igazán tudok segíteni, mert én -mint már említettem- apukám halála óta nem tartom ünnepnek :cry: Viszont ha ez segít régebben már vettem a Zuramnak ajiba:korcsolyát, horgászcuccot, szám. tech. dolgokat, bőrtáskát, autós tuning cuccokat, igényesebb inget, parfümöt, kultúrprogram jegyet, (és terveim szerint 1* majd befizetem egy tandemes ugrásra, mert nagyon szeretné )

Kata!

Hogy bírtad a mai munkát? Jobban vagy már? Fejed? Nem lehet, hogy valami vírust kaptál be és így tudott vele megküzdeni a szervezeted a manók védelmében :roll: ?

Csajok!

Ma este ittam egy kis sk. forraltbort :oops: . Lehet azt nekem egyáltalán szerintetek?

Na, lassan befejezem, mefrt kezdek álmos lenni. Talán a bor miatt... :roll:


Jó éjszakát mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


sziasztok!

Itt vagyok... :oops:
Kedden nem volt autóm, azért nem voltunk játszóházban, de amúgy nekünk jók lesznek a keddek. Persze, csak míg Lőrinc nem megy oviba januártól. Bár végülis Rebekával is csatlakozhatok.

Kata, időközben én is képbe kerültem, hogy melyik a ti utcátok, tök közel vagytok! De Bennetkéről azt hittem, a nagy CBA-nál laknak. Ezez szerint nem?

Katus, még nem nőtte ki Rebeka a harisnyát :D Most már nem nő olyan iramban, mint eleinte. Kiváncsi is vagyok a súlyára, majd hétfőn viszem mérni. Nem jössz véletlenül? :wink:
Nálunk még nagymamámnak is tetszett a Harry Potter könyv, ő is olvasta :D


Bennetke, Kata, az egyik legjobb időszak volt nekem az, amikor már nem dolgoztam, de még Lőrinc sem született meg, és úgy szerveztem az egész napomat, ahogy akartam! :D Nekem ebből 4 hónap volt. Azóta sincs olyan nyugalmam, mint akkor. :lol: De azért most jobb :oops: :D


Jelentem, Rebekának kijött a harmadik foga, de nem ám valamelyik felső 1-es, hanem a bal felső 2-es! :shock: És még nincs fél éves, de már három-fogú :)

Andi
idna
 
 


Ja, és egy ígéretesnek tűnő gyógysüti: (én még nem próbáltam, várom a tapasztalatokat)

Kráter

Hozzávalók:

A pudinghoz:

2 csomag vaníliás puding

9 dl tej

6 evőkanál cukor

A tésztához:

5 tojás

25 dkg cukor

1 csomag vaníliás cukor

1 dl tej

1 dl olaj

25 dkg liszt

2 evőkanál kakaó

1 csomag sütőpor

A mázhoz:

2 pohár tejföl

4 evőkanál porcukor

1 csomag vaníliás cukor



Elkészítés: A pudingot megfőzzük, félrerakjuk kihűlni (néha keverjük meg, hogy ne legyen hártyás a teteje).

Az 5 tojássárgáját, a 25 dkg cukrot és a vaníliás cukrot elkeverjük. Lassan hozzáadjuk az 1 dl tejet, az 1 dl olajat, majd a lisztet, kakaót, a sütőport, és a végén a kikevert tésztához adjuk a keményre vert tojás habját. Sütőpapírral vagy vajjal, liszttel kikent tepsibe tesszük a tésztát, és vizes kanállal beleszaggatjuk a pudingot. 180 fokon megsütjük. 2 pohár tejfölbe elkeverünk 4 evőkanál porcukrot és 1 csomag vaníliás cukrot, és a forrón kivett sütire öntjük szépen elkenve. Ettől lesz olyan kráteres

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Andi!

Jól gondolod: mi a nagy CBA közelében lakunk. Akartam is írni a Katának, hogy szerintem csak kocsival tűnik kicsinek a távolság. Nem :roll: ? (na, jó bicajjal sincs messze, de nagy pocakkal ugye az kizárva)

Nekem is közel 4 hónapom lesz, de őszintén szólva ahogy közeleg ez az időszak egyre jobban tartok tőle, hogy talán még sem fog ez nekem annyira tetszeni :roll: . Itthon, egyedül :shock: . Attól félek, hogy majd unatkozni fogok, vagy talán majd még az agyam is begyepesedik... :oops: :oops: :oops: Na, tessék most meg még ezen is parázok. Tuti, hogy nem vagyok normális :?

Alig 6 hónap alatt 3 fogacska :P ? Az tényleg nem megszokott!

Most már tényleg megyek aludni...

Puszi mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Hú, enyém lett a laptető :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Most majd bújkálhatok a Gyöngyi bosszúja elől :shock: :shock: :shock: :lol:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Benettke!!!

Asszem lassan itt az ideje, hogy a "friss hús" átvegye a szerepemet :lol: :lol: Te most hagyod abba a munkát, én most kezdem el :cry: :cry: Nnnnnnnnaaaaaaaaaaagyon írígyellek Titeket pocakosokat!!! Olyan jó volt nekem is ez az időszak, én nagyon élveztem. És aki nem dolgozik, az bármikor jöhet keddenként!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kis szoktatás a gyerekzsivajhoz :lol:

Sára azért aludt el a küszöbön, mert bolond, mint az apja :lol: :lol: :lol: :lol: Én az ágyába tettem le, csak ő ficánkolt, pakolt, helyzkedett és ez lett a vége :lol: :lol: Mindeközben természetesen a Marietta édesen aludt :lol: Kifárasztotta nagyon a betegség.
De ma éjjel már egész jól aludtak.

Ezt elmondom nektek, kíváncsi vagyok Ti tapasztaltátok-e!!??
Sokáig nem használtam Nasivin orrcseppet, mert egyesek szerint eldugítja az orrot, meret duzzasztja a nyálkahártyát. Nem nagyon használtam az átmosás mellett orrcseppet, vagy csak a homeosat, úgy tünt jó. De most hogy a fülére is ráment a Mariettának ez a trutyi gondoltam trehány vagyok, ezért használjuk a Nasivint. És szegény gyerek orrában nincs semmi mégse kap levegőt :roll: :roll:
Átmostuk,szelel az orra, alig van trutyija, és mágis egész éjjel a száján vette a levegőt, amitől persze jól kiszáradt :cry: :cry: :cry:

Ti milyen orrcseppet használtok????


Andi!!!

Naná hogy vigyed Rebekát is, neki is kell a társaság, bár nagy sajnálatomra, én már nem nagyon fogok találkozni Veletek :cry: :cry: :cry: :cry:
Gratulálok a fogacskához!!! Persze ez is gond nélkül bújt ki, mi?????? :roll: :roll: :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?