Új privát üzeneted érkezett!

anyucik, ti fogjátok vinni a csemetéket babaúszásra?
Én tavaszra gondoltam, de azt mondták akkor már nincs értelme, mert 6 hónapos kora után már nincsen búvárreflexe :roll:

Kép
mona76
 
 


Kép

Na, mobilról ezt sikerült összehoznom[/img]

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Timi :)
Nagyon édes Anna baba :lol:
Többek között az érzést, ami elfog ilyenkor, na meg azért könnyebbséget jelent a tápszerezéshez képest, meg sikerélményt végre.

Mona :)
Én nem viszem. valahogy időm sincs rá, meg félek, hogy akkor még ott is összeszed valamit.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

 
 

Kép
na mégegy[/img]

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Mona

Én sem viszem úszni. Félek hogy megfázik abban a vízben. Vagy ha ott nem, akkor amikor kiviszem utána a hidegbe. Tök beszari vagyok ilyen téren. Nem beszélve arról, hogy mi van ha nála nem működik ez a reflex :D Egyszer fürdetés közben, mikor átfordítottam hasra, nem figyeltem és véletlenül belelógott a feje a vízbe. Hát aranyom fulladozot rendesen. Méghogy záródnak ilyenkor a légutak. :) :oops:

Na eldugulok, mert velem van tele a babanet :lol:

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Sziasztok!

Kismok! Hatalmas gratula Sára babához, és a gyors szüléshez. Sok boldogságot, és még több tejcsit kívánok nektek.



Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Timi
Anna igazán szép kiscsajszi :D

Mona
én sem viszem. Télen még egyedül sem volt soha kedvem ehhez a hercehurcához, a babót meg pláne nem akarom kitenni neki. Tavasszal majd újra átgondolom, bár ez már tényleg más, mint fél éves kor alatt

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kismok!
Sok szerettel gratulálunk!!!!!!!!!!!!!!!


Kép



Boboka!
Nektek is sok-sok örömöt!!!!!!!! Köszönöm, hogy írtál :wink: :wink: :wink:


Nelli,
ne aggódj! Ne nézz rá a mérlegre :wink:

Timi,
én Ágnest magam mellett még a 3 és 4,5 éves gyerekeimnek is az ölébe adtam. Persze emelgetni nem engedtem, de mostanában ha nem veszem észre cipelik :lol: :lol: :evil:
Anett nem fogja leejteni!!!!!!!!!!
Janka olyan fétékeny, alig bírok vele :evil: :evil: , figyeljetek, hogy Anett se bántódjon meg. Ha a náthája múlik ölelgesse csak meg :wink:

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Márton fiam négy hónaposan volt 8kg, Ágnes egy évesen...
Nincs túletetett anyatejes gyerek, ne figyeljetek oda ha ilyet hallotok :evil:
És a vékonyabb, könnyebb picurka lánykák is éppolyan egészségesek mint vasgyúró fiú kortársaik!!!!!!!!!!
És fordulni, mozogni sem egyformán teszik :lol:


Mindig megfogadom, hogy ezt már többször nem írom le, de annyit "szenvedtek" ezektől a gondolatoktól...
Ne tegyétek :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


amica :D

Persze, figyelünk Anett érzéseire is. De hál Istennek, azért ő már a maga 9 évével megérti, hogy miért nem puszilgathatja, ha náthás.
Simogatni, így is simogatja, meg most a lábát puszilgatja :)
A cipeléstől azért még tartok. Szoknom kell a gondolatot, hogy elbírja. Szép lassan halajunk. Eddig ott mentem mellettük, kezeim a gyerek alatt. Most már csak nézem a szememmel őket. Talán egyszer eljutunk addig, hogy ki merek menni a szobából is.

Hú csajok, vasárnap lesz a keresztelő. Én már előre parázok, hogy végigordítja az egészet. A hátam közepére nem kívánom az egészet, a sütés-főzéssel együtt. Egyszer ezen is túl leszünk. Ráadásul most csütörtökön még a plébános úr is jön családot látogatni. Nem tudom mi ez az új szokás.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Timi :D
Tudom, hogy mi a tesi, csak azért "kérdeztem", mert anno nagyon belém nevelték, hogy nem torna, vagy tesi, hanem testnevelés. A középsulis tanárom, aki egyben az of-m volt, ő a ludas :wink:
Anna csoda édes, s nagyon szép, fejlett baba :wink: Az első képen olyan, mintha a te mozdulatodat utánozná...a másodikon meg nagyon csodálkozik valamin!
köszi a képeket, drága nagyon, csupa mosoly, jókedv!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Timi,
ügyes lesz ez az angyali kiscsaj a keresztelőn :wink:
A sütés-főzést meg egyszerűsítsd le, úgyis Anna lesz a főszám :wink:

Megyek, ma is egyedül vagyok a kölykökkel, vacsi, fürdés, mese, ének gyertyagyújtás... már cipőket akarnak pucolni :lol: , pedig a mai délután után csak virgács jöhetne :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sajnos jól sejtettem, hogy Brigi fogyott a betegsége alatt. 1 hónap alatt stagnált a súlya. 6300 g volt, most 6309 g :(
Mivel a tejem sem akar visszajönni, pedig éjjel is 2 óránként kel enni, ne vessetek meg, de este megpróbálom neki elkezdeni a Sinlac tejpépet, hátha a kanál jobban fog tetszeni neki.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Kismok :)
Gratulálok Sárához! Nem semmi gyors szülés volt! Én is ilyet szeretnék! :wink:

Szilvia :)
Akkor most te jössz! :)

Kép
mofly
 
 


Kismok :)
Gratulálok!! Te aztán nagyon ügyi vagy. Jó egészséget mindkettőtöknek.

Mona :)
Hát tényleg nem semmi a kicsi fiad. Az én Marcim sovány mellette, de szerintem se aggódj, ha csak anyatejet kap. Ez olyan egy éves kora körül helyreáll, bizti. Amúgy iróra jó nézni a hurkáit.

Szilva :)
Szerintem az is jó, hogy eddig ment a szopi, emiatt nem kell aggódni.

Boboka :)
Milyen sokat fejlődött már Kristóf, szépen összeszedte magát.

Emma :)
Én sem viszem úszni Marcit. Úgy döntöttünk, hogy akkor megy majd usziba, amikor már rendesen meg is tanítják úszni. Akkor viszont feltétlenül.

Nelli :)
Ne aggódj. Most már Brigi meggyógyult, majd összeszedi magát. Igazából Marci sem sokkal több. Mondjuk nem tudom hány kiló, de most már nem hízik olyan ütemben, azt látom.

Végül nem maradtam babakocsi nélkül. Hétfőn Németországból megjött az új Quinny. Kicsit féltem, hogy rossz vásárt csináltam, de imádom. Csak egy hátránya van, hogy le kell szedni a kerekeit, ha be akarom tenni a csomitartómba. Lábzsákot is rendeltem hozzá kemény 16 euróért (Quinny!), de azt egy ismerős hozza el Németo-ból. Az etetőszéket is onnan rendeltem. Világ vége, hogy házhoz szállítva kb 5000-rel lesz olcsóbb, mintha itt Pécsen elmennék megvenni egy bababoltban. Ez egy kicsit bosszant, hogy ilyen alacsonyak a bérek és minden drágább, mint nyugaton.

Kép
Kép
tiza
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk a dokinénitől, és nagyon ügyes volt Dani nem sírt a szúritól
Na de képzeljétek a kutacsa jobban be van süppedve, mint amilyennek lennie kellene, ezért a D vitaminból naponta 2 cseppet kell adni neki az 1 helyett, és kaptunk rá homeós bogyót is, amit 1 éves koráig kell szedni.
Persze bepánikoltam, hogy késöbb ebből nagyobb baj lesz, és jól összevesztünk a párommal, mert azt mondta, hogy ezzel a hozzá állásommal /hú de fúra, hogy kell ezt írni?/ vonzom a bajt :roll: Valakinek van erről valami információja?
De megdicsérte a dokinéni, hogy gyönyörű baba. 7800gr, és 65,5cm. És annyira büszke voltam, mikor kérdezték hogy mit eszik, én pedig vagányan rávágtam, hogy csak szopizik :D
És alúl kibújt az első fogacskának a hegye, azért volt napokig hasmenése a drágának. :lol:
Csajok, hol érdemes járókát venni?
Nelli, én nem vetlek meg, szerintem nagyon szép dolog, hogy 5 hónapig szoptattál, és nem a te hibádból nincsen tejci. :wink:

Kép
mona76
 
 


Mona :)
Nem semmi méretek :lol: Brigi majdnem 1 hónappal idősebb, de 1,5 kg-val könnyebb.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Kép

Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 



Sziasztok

Utólag is mindenkinek Boldog Mikulást Kívánunk!


Balázs&Barbi

Kép Kép

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


Barbi :D
Balázska még mindig tüneményes!! aZok a szemek :lol:

Csak bejelentkezem, hogy semmi jel nem mutat arra, hogy Marci is ezt a hétvégét "tervezte volna" a világra jövetelre :lol:
Egyre kevesebb a türelmem :oops:

Kellemes hétvégét mindnekinek!
Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi :D

Kitartás, és pihenj, amennyit tudsz!

Barbi :D

Balázs tényleg ennivaló! És micsoda szerkója van!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!
Nálunk olyan Mikulás lázban égtek a gyerekek,
hogy a nagy slunggal véletlenül megtalálták a karácsonyi ajándékokat is. Totál gáz és leégés az egész :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :evil:
Szép hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Képzeljétek anyuéknál voltunk disznóölésen, és vacsora közben megjelent a tesóm két barátja, mikúlásnak, illetve krampusznak öltözve. Sajnos Danit nem tudták elvarázsolni, őt csak a rágókája érdekelte :D

Kép
mona76
 
 


SZIASZTOK!
MA SZINTÉN JÓ HÍRT HOZTAM NEKTEK!!!!
MEGÉRKEZETT AZ SMS SZILVITŐL!!!!
DECEMBER 9-ÉN 19ÓRA 18 PERCKOR EGÉSZSÉGESEN 3700GRAMMAL ÉS 52 CENTIVEL MEGSZÜLETETT SZABÓ MARCELL LÁSZLÓ.
MIND A NÉGYEN JÓL VANNAK!!!
AZT ÍRTA HOGY GYORS SZÜLÉS VOLT DE NEM VOLT KÖNNYŰ!!!!

SZÍVBŐL GRATULÁLOK NEKTEK JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK TEJCSIKÉT!!!!!!!


SZÉP NAPOT MINDENKINEK!!!!!

tündi23
 
 


Szilva!

Szívből Gratulálok!!! Sok boldogságot és sok-sok tejcsit.

Kép

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


Szilvi :)
Hatalmas gratula! Sok boldogságot, jó egészséget, sok tejcsit és nyugodt éjszakákat kívánok!

Amica :)
Huh, nem semmi a leégés? Mit mondtatok nekik?

Tejkérdés: még mindig gyakrabban eszik Brigi éjjel nappal, de talán valamennyit rendeződött a tej. Olyan nem lesz, mint korábban, de szinte csak szopi van eltekintve attól a 3-4 kiskanál tejpéptől, amit kóstolgatunk egyenlőre.
Igazán a jövő havi súlymérés mutatja majd meg, hogy van-e elég tej.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Marcell Lászlót Istene hozta e világon! :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Szilvi!
Mi is sok szeretettel gratulálunk!!!!!!!!!!



Kép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Szilvia

Hatalmas gratula a kis jövevényhez. Sok boldogságot, és örömet kívánok mind a négyeteknek. Várunk a hírekke. Örülök, hogy végülis minden jól alakult a kezdeti izgalmak ellenére.

Nelli

Örülök, hogy egy kicsit egyenesbe sikerült jönni tej-ügyileg. Katartás. És ki tudja, lehet, hogy mégjobban rendeződik majd a dolog. Bár lassan ugyis neki kell látni a hozzátáplálásnak, mert 6 hónapos kor után azért nem elég csak az anyatej. Így is irigyellek, hogy eddig húztad.

amica

:D :D :D :D :D :D
Ciki. Azért biztos ki tudtátok magyarázni a dolgot nem? Kínos percek lehettek.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Szilvi!

Örülök, hogy megszületett Marci! Sok boldogságot a nagyfiúhoz!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Szilvi :D

Nagyon ügyes voltál! Gratulálok Marci babához! Sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!

Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Szilvi :P
Gratulálok Marcell babához! Sok boldogságot kívánok az egész családnak :P

Kép
Kép
szilva069
 
 


szilvia, nagyon gratúlálok, és sok boldogságot kívánok!

Kép
mona76
 
 


Szilvi :)
Kép
Vendég
 


Timi :)
Igen, januárban el kell kezdeni a hozzátáplálást. Ezért is próbálkozom a sinlaccal, hogy szokja a drága a kanalat, meg a más állagú ételt, mert nem lesz könnyű eset. Neki nem kell semmi más, csak a cici :lol: Nagyon kisajátította :lol:
És nagyon örülök, hogy lassan elmondhatom, hogy 6 hónapig anyatejet kapott :lol: Ha nem lett volna 3. babám, soha meg nem tudom, milyen érzés ez.
Neked meg nem lesz remélhetőleg semmi olyan stressz az életedben, ami elvihetné a tejet, így az a 6-7 hét különbség nem olyan nagy, és Neked is sikerülni fog!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Az én kis mikulásaim előre is nagyon boldog ünnepeket kívánnak minden babának és anyukának!

Puszi:
Mary, Lilla és Petra

Kép

Kép
mary78
 
 


Szilvi
Gratulálok Marci babához!!! Sok boldogságot és sok-sok tejcsit!!


Mary
Gyönyörűek a lányok!! Hol lehetett ilyen rénszarvasos body-t kapni?? Hogy vagytok?? Hogy telnek a napok??

Nelli
Domcsinak Nagyon Boldog Szülinapot!! Örülök, hogy úgy néz ki, visszaáll a tejcsi!

Barbi
Nagyon cuki Balázs! Mi újság Veletek??

Szilcsi
Ne dolgozd agyon Magad!! Pussz!! Mandáról nem tudsz vmit?? Nagyon eltűnt!

Tynus
Kicsit megkésve, de annál Boldogabb Szülinapot kívánok Lénának!!
gtünde
 
 


Lányok!
Most olvastam a pco-s topikban, hogy Larának tegnap éjjel megszületett a kislánya, Lara 3310 grammal és 49 cm-rel.

Itt is gratulálok!!!
gtünde
 
 


Tünde :D
Tesco-ban vettem a bodykat. 800 ft volt.

Lányok!
Szerintetek az én lányaim nagyon husik, ha félévesen 7,5 ill. 8,5 kg-osak? Mert annyian csodálkoznak ezen, hogy ikerbabák nem szoktak ekkorák lenni. Pedig nem tömöm őket.

Barbi :D
Balázs szemeiben minden kópéság benne van, aminek egy kisfiúban meg kell lenni!
mary78
 
 


Mary
csodaklassz kiscsajok :D Szerintem örülj neki, hogy semmiben nincsenek lemaradva az egykéktől! :D Különben is, én aztán senkire nem mondom, hogy husi, Zalán 7080 g :lol: :lol:


Larának gratulálok!

Kép
Kép
emma1976
 
 



Szilvi, Lara!
Gratulálok a csöppégekhez és jó egészséget kívánok Nektek!
susy75
 
 


lara, nagyon gratúlálok :wink:

mary, gyönyörűek a babók :wink:
még hogy húsik :roll: . Dani 7950gr, és nézd csak a korát :roll:

Kép
mona76
 
 


Lara :D

Gratulálok nektek! Sok boldogságot és egészséget kívánok!

Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Jó reggelt!

Akkor megnyugodtam a súly miatt, nem értem miért lepődnek meg annyian, amikor mondom hány kilok. Egyébként este előkerestük anyuval az én kiskönyvemet, én 5 és fél hónaposan voltam 8800g. És sosem voltam kövér gyerek. :wink: Viszont ismerek ikreket, akik 11 hónaposak, és most 8 kg-ok. De ők hiába a 39. héten születtek, csupán 46 cm-esek voltak. Az én Lillám meg 54, szóval az is számít, hogy ki milyen magas. Valszeg az én lányaim nem 1500 mm-esek lesznek. :D

Képzeljétek kaptak bébikompot, Lilla hátrafelé már frankón közlekedik vele. Persze még nem szabad benne sokat hagyni őket, csak ismerkedtek vele. Nem erőltetem még, várok vele, csak kipróbáltuk. A járókát asszem én kihagyom az életükből, mert őket felügyelet nélkül nem lehet hagyni, mert súlyos sérüléseket ejtenek egymáson, így meg felesleges a járóka, ha amúgy is egy személynek ott kell ülni mellettük.

Na mennem kell, viszem a csajokat koraszülött gondozásra, imádok ilyen trutyi időben közlekedni velük. :evil: Ráadásul lumbágóm van isiásszal (még mindig nyögöm a terhesség következményeit), úgy járok, mint egy csípőficamos.

Na puszi mindenkinek, ja és nagy-nagy gratula az újdonsült anyukáknak!!!

Mary
mary78
 
 


Nelli

Azért én most is számolok visszafelé, mint a terhesség alatt,hogy még 71 napot kellene kibírni a tejcimnek. :D
Anna a kanalat már egész jól megszokta. Van az a Vigantol-csepp, azt mindig kanállal kapja, meg a Konakiont is. Meg mikor úgy érzem, hogy nagyon keveset evett, akkor mindig elkezdem kanálba fejni a fejemet, és úgy adom neki. Már tök aranyos. Ha közeledik a kanál a szájához, akkor nyitja ki a száját.
Ja és elértem azt, hogy már nem 2 óránként eszik, hanem 3. Legalábbis napközben. Estefelé már viszont níűgös, úgyhogy akkor 2 óránként. Most ott tartok, hogy éjjel eszik 2 óra körül, aztán reggel 6-kor. Délelőtt 9-kor, délben, 3-kor. Aztán este 5-kor, 7 uán amíg el nem alszik. Így már legalább nem az egész napom a szoptatásról szól.

Lara

Hatalmas gratula. Sok boldogságot kívánok nektek.

Mary

Tök aranyosak a leánykáid. És tényleg nem értem, hogy miért lennének husik. Max. ha koraszülöttek voltak, akkor tök ügyesek, hogy ilyen hamar behozták a lemaradásukat. Édesek nagyon.

Csajok hallottatok valamit a rotavírus elleni oltás áráról. Lehetséges, hogy tényleg 18 ezer körül van az ára?

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Timi :)
Igen, ennyibe kerül ez az oltás :(
3 óránként evés :lol:
"elkezdem kanálba fejni a fejemet" - ez aranyos :lol:
Én még mindig kétszer-háromszor kele etetni :evil: Próbáltam húzni a cumival, de 1/2 óránál több nem ment, így meg magammal szúrok ki, inkább gyorsan álometetek.

Larának nagyon sok boldogságot!

Mary :)
Tündériek a lánykáid! És ne foglalkozz senkivel, nagyon strammok, és nem kövérek!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Szilvi :P
Gratulálok! Sok boldogságot kívánok!

Larának is gratulálok a babához!

Barbi :)
Balázskát meg kell zabálni, nagyon helyes! :)

Mary :)
A kislányok is tündériek! Főleg ebben a ruhában! :D

Tündi :)
Köszönöm!

Mai tesztem:
Kép
Drukkoljatok, hogy UH-on minden rendben legyen!

Kép
mofly
 
 


Mofly :D

Drukkolok ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: